Коли більше не краще, або Підбираємо правильний розмір хмарних ресурсів
Усі статті, обговорення, новини про DevOps — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | DevOps!
Вибір правильного сімейства, розміру та типу машин, які не призведуть до різкого зростання рахунків за хмарні обчислення, є нелегким завданням. Тим паче якщо ви робите це без відповідного аналізу і солюшену, яке надає своєчасні рекомендації щодо розміру хмари. Цей солюшен має бути орієнтованим на конкретного користувача та спрямований на коригування типу/ розміру відповідного сервісу. Іншими словами, без експертної роботи тут не обійтись.
Привіт, мене звати Антон Грішко. Я головний клауд-архітектор у Profisea Labs і ми говоримо про FinOps, а саме про операційну модель для хмар, яка допомагає зрозуміти витрати на хмару та максимально їх оптимізувати.
У своїй багаторічній практиці, я постійно стикаюся із запитом на зниження витрат на хмарні сервіси, і тому вирішив написати цикл статей-відповідей на найпопулярніше питання — які конкретні кроки зробити, щоб зменшити витрати на хмарні сервіси. Сьогодні, продовжуючи тему дієвих FinOps методів, розпочату у попередній статті, хочу поговорити про другий метод FinOps стратегії, а саме про необхідність підгону розмірів ваших ресурсів під ваші потреби. Почитати про перший метод FinOps стратегії можна ось тут.
Чому правильний розмір важливий для ефективної оптимізації витрат у хмарі
Будь-який хмарний сервіс, який ви купуєте (за найнижчою можливою ціною), має відповідати потужності та продуктивності ваших робочих навантажень за розміром і типом. Крім того, важливо переглядати розгорнуті екземпляри для пошуку можливостей їх видалення або скорочення, не ушкоджуючи бізнес-здоров’я. Саме так організації й заощаджують свої витрати.
Це звучить просто, але, попри те, що правильний розмір ресурсів є ключовим механізмом для оптимізації хмарних витрат, організації часто нехтують процесом підбору, коли переходять до хмари. Досить часто ІТ-лідери прагнуть «підняти та перенести» свою інфраструктуру, відкладаючи підбір розмірів інстансів на майбутнє.
На додачу, багато IT-менеджерів та володарів хмарних інфраструктур живуть за правилом — чим більше, тим краще, набираючи велику кількість великорозмірних сервісів, навіть для невеликих обсягів робіт і потужностей. Поспішні рішення, коли швидкість і очікувана успішна продуктивність мають пріоритет над витратами, призводять до того, що організації перевантажені сервісами неправильного розміру та великою кількістю невикористаних ресурсів.
FinOps намагається врятувати ситуацію, «допомагаючи інженерним, фінансовим, технологічним і бізнес-командам співпрацювати в ухваленні рішень щодо витрат.» І, за словами експертів Flexera, «все більше і більше клауд-спеціалістів використовують FinOps навіть якщо вони, можливо, не знають про це», привертаючи увагу всіх до того факту, що «вже шостий рік поспіль оптимізація використання хмари є провідною ініціативою».
Отже, основна ідея тут полягає не в тому, щоб створити PR-кампанію для FinOps, а в тому, щоб зіткнутися з необхідністю звернення до доступних варіантів оптимізації витрат, включаючи підбір правильних розмірів сервісів до потреб й навантаження, як один із найефективніших методів скорочення витрат на хмару.
Процес підбору розмірів сервісів на AWS
Правильний розмір сервісів є однією з основ ефективної стратегії оптимізації витрат, і це той факт, з яким погоджуються постачальники хмарних послуг, зокрема AWS (вебсервіси Amazon). Щоб досконало зрозуміти хмарну економіку, вам слід визначити екземпляри, здатні повністю задовольнити ваші вимоги, і забезпечити термінове скорочення витрат шляхом видалення невикористаної місткості.
Ви можете знайти рекомендації щодо корекції розміру в AWS Cost Explorer, які дають змогу зменшити чи видалити екземпляри Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2). Користувачі отримують рекомендації щодо некерованих ресурсів у AWS Cost Explorer, а потім переходять до консолі Amazon EC2, щоб виконати будь-які дії, але після цього Cost Explorer потребує часу (іноді до 30 годин), щоб створити рекомендації. Ось поетапний процес отримання рекомендацій:
- зареєструйтеся у консолі керування AWS (AWS Management Console);
- на панелі навігації виберіть «Rightsizing recommendations»;
- на панелі навігації виберіть «Preferences».
- у категорії «Рекомендації» виберіть «Отримати рекомендації щодо ресурсів Amazon EC2»;
- потім натисніть «Зберегти налаштування».
Тепер ви готові отримати рекомендації щодо правового розміру (не забудьте відфільтрувати їх належним чином і переглянути деталі), і перейти до консолі Amazon EC2 для пошуку екземплярів, які ви хочете змінити. Оновити рекомендації AWS можна через CloudWatch, який надає такі складні показники, як моментальний знімок використання ЦП, дискового вводу/ виводу та пропускної здатності мережі. Маючи цю інформацію, ви можете зіставити спостережувану пікову метрику з новим і дешевшим типом екземпляра на основі аудиту, після ввімкнення агента Amazon CloudWatch.
Ще один спосіб отримати рекомендації щодо райтсайзингу на AWS — скористатися довіреним консультантом (Trusted Advisor), який надає
Крім того, Trusted Advisor організовує сповіщення електронною поштою, викликані змінами, для негайного запуску автоматизації завдань визначення розміру, складених за сценарієм AWS. Щоб отримати повний доступ до Trusted Advisor (дозволено лише два базові аудити), ви повинні представити себе як власника рівня підтримки AWS Business або Enterprise.
Процес підбору розмірів сервісів, який ми заслуговуємо
Як для вас зараз виглядає процес калібровки розмірів клауд-ресурсів? Зважаючи на те, що відключення робочих навантажень негайно впливає на ефективність бізнесу та бюджет, виникає багато запитань, у тому числі найактуальніше — чи варто сліпо приймати всі райтсайзинг рекомендації? І, що ще важливіше, передбачаючи негативну відповідь на попереднє запитання, — як ми можемо заощадити наш дорогоцінний час? Здогадуючись, що перебіг від панелей консолі до списків ресурсів, від списків до панелей фільтрів, від панелей фільтрів до списків детальних даних і назад до консолі — досить енергозатратний процес.
І, мабуть, той факт, що для досягнення оптимізації витрат на хмару ви повинні зробити процес кореляції розмірів ресурсів і навантаження безперервним, як і будь-який процес у циклі DevOps, не робить цей вид діяльності простішим і швидшим.
Тим, хто втомився отримувати величезні рахунки за хмару, варто звернутись до досвідчених майстрів DevOps, щоб вони запропонували потужне рішення для надання безперервних індивідуальних рекомендацій щодо правильного розміру, здатних реалізувати можливості економії витрат/часу/енергії без шкоди для здоров’я бізнесу.
Ринок потребує хмарної платформи, яка може спростити для організацій розуміння, створення, оптимізацію та захист своїх мультихмарних інфраструктур. Солюшени для керування хмарою, які вже є, зосереджені в першу чергу на одному зі стовпів багатьох чинних областей CloudOps, таких як аналітика або управління spotами.
Особливість технології, необхідної для вирішення хмарних витрат, — у комплексному підході, побудованому на візуальному представленні всіх хмарних активів компанії в поєднанні з комплексною автоматизацією оптимізації витрат, включно з індивідуальним налаштуванням розміру сервісів та з урахуванням особливостей використання.
На мою думку, ідеальний безперервний процес райтсайзингу в хмарному середовищі виглядає так:
- Ви отримаєте доступ до інформаційної панелі, яка надає вам повну, прозору архітектуру всього, що відбувається у вашій хмарній інфраструктурі, щоб бути в курсі використовуваних ресурсів. Ви можете створювати звіти про витрати одним клацанням миші. Тут ви також отримуєте всі подробиці про кожен екземпляр та рекомендації щодо оптимізації витрат.
- Візуальна модель платформи дає вам доступ до архітектури всього, що є у вашій хмарній інфраструктурі мінімум у трьох формах: у вигляді списку всіх сервісів, у вигляді мапи, де можна побачити розташування сервісу відносно інших ресурсів, і у вигляді архітектурної діаграми, де можна побачити всі зв’язки між елементами інфраструктури. Натискаючи на будь-яку з наданих іконок, ми отримуємо всі деталі стосовно цього інстансу чи сервісу. Також було б дуже зручно ділитися такими зображеннями хмарного середовища, натискаючи одну єдину кнопку шерінгу.
- Ви маєте доступ до уніфікованої стратегії економії хмарних витрат вашої інфраструктури, створеної на основі штучного інтелекту. Ця стратегія включає формування інтелектуального розкладу для ресурсів, керування спотами та багато інших функцій, включаючи адаптовані до використання рекомендації параметрів розмірів сервісів, для відповідності типів/ розмірів екземплярів потужності вашого фактичного робочого навантаження.
- Натискаючи на «Rightsizing», ви отримаєте всю необхідну інформацію на одній інформаційній панелі, включаючи назву, теги, регіон, тип і деталі використання. Ви бачите поточну ціну та рекомендовану зміну, що спрощує прийняття рішення, оскільки все, що вам потрібно знати, є прямо тут.
- Ідеальний солюшен дозволяє вам райтсайзити не тільки EC2 інстанси, а й багато інших, вельми цінних, однак коштовних сервісів, таких як ECS, EKS, and AWS Fargate.
- Ви можете змінити свої екземпляри прямо на інформаційній панелі, врахувавши всі деталі (також представлені там), щоб прийняти зважене рішення. Що дає змогу орієнтуватись на безперебійний процес кореляції розмірів сервісів з потребами та навантаженням, беручи під контроль зростання хмарних витрат.
Зіставлення типів і розмірів екземплярів з фактичним використанням місткості робочого навантаження, за мінімально можливої вартості, та обробка недостатньо використовуваних ресурсів є ідеальною можливістю заощадити до 75% витрат на хмару.
Крім того, це ідеальне рішення для тих, хто втомився отримувати величезні рахунки за хмару та витрачати кошти, час і енергію на досягнення/ впровадження індивідуальних рекомендацій щодо правильного розміру сервісів, здатних зекономити та допомогти уникнути шкоди здоров’ю бізнесу.
Далі буде!
Вибір правильного розміру/типу сервісу, який не призведе до стрімкого зростання рахунків за хмарні обчислення — непросте завдання. Ми щойно обговорили, яке значення має визначення правильного розміру для оптимізації витрат на хмару. А також, які наявні рішення є достатньо потужними, щоб упорядкувати процеси визначення розміру хмарних ресурсів і потім створити ідеальний комплект типів і розмірів екземплярів до фактичного використання потужності вашого робочого навантаження.
Сьогодні я поділився з вами другим дієвим методом FinOps стратегії, а в наступній статті розкрию третій FinOps метод — створення розкладу активності сервісів та його автоматизація, як один з найефективніших способів оптимізації витрат на хмару.
Сподіваюсь, ця інформація була корисною. До нових зустрічей!
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів