Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Відбір на IT-Generation: учасники, відгукніться

Завершився відбір учасників програми IT-Generation, в рамках якої надавались гранти на навчання ІТ-спеціальностям. Орги не були готові до такого напливу кандидатів, а тому в багатьох школах на етапі відбору виникали трабли.

Якщо ви або ваші знайомі були учасниками відбору і стикнулись з цікавими випадками, несправедливістю або порушеннями в будь-якій зі шкіл-учасниць, чи то просто хочете поділитись своїм досвідом або спостереженнями, то відпишіться будь ласка в топіку або напишіть мені в телеграм t.me/torque.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Привіт. Я досвідчений користувач, однак без досвіду в ІТ. Подавав заявку у 5 шкіл на Java:
A-Level! — відхилили одразу, без проходження жодних тестів чи співбесід.
Цитую: «Ще раз дякуємо за вашу заявку. На другому етапі відбору вона не увійшла в перелік тих, що відповідають правилам програми IT Generation чи додатковим правилам, встановленними нашою школою, та продовжать відбір і навчання.»

Prog Academy — проходив тести на комп’ютерну грамотність англійською (для людини, яка не займалась в ІТ — вони були доволі не складні), пройшов не погано. І на цьому все закінчилось. Цитую: «Відбір триває і ми пропонуємо вам перейти на 3-й етап відбору. Будь ласка, уважно і якомога. швидше заповніть останню анкету. Це дуже сильно спростить вам і нам живу співбесіду і зекономить купу часу. Анкета знаходиться за посиланням...».
Анкету заповнив, однак на інтерв’ю не запросили, рейтинг не оприлюднили, чат у телеграмі за декілька днів набрав багато тисяч повідомлень, які не було ні бажання ні можливості переглядати. Чекаючи чогось, учасники влаштували справжні холівори і срачі.

IT Education Academy (ITEA) — ніякого тестування чи інтерв’ювання не було. Єдине повідомлення від них отримав аж 21 вересня :
«Дякуємо за участь у проєкті IT Generation! Нажаль, за результатами відбору, Ви не потрапили у перелік тих, хто отримав безкоштовне навчання за напрямком Java PRO — розробка. Проте, ITEA не зупиняється на досягнутому та вже готуємо для Вас нові та цікаві проєкти БЕЗКОШТОВНОГО навчання для українців.»
Яким чином чи за якими критеріями вони обрали переможців — не зрозуміло.

DAN.IT — єдина школа, яка вимагала писати тести не на знання ІТ (пам’ятаємо, програма розрахована на новачків, і знання в ІТ були зовсім не обов’язкові), а на логіку (написав на 100%), пройшов на 3-й етап (групове інтерв’ю) — і все. Яким чином не потрапив далі — не зрозуміло. Рейтинг з результатами тестів був, з результатами інтерв’ювання — ні. Чим спободалась школа — було проведено декілька вебінарів-майстеркласів по професіям та по мовам.

CyberBionic Systematics — було тестування, питання для мене як для не-ІТфахівця були доволі складні. Після цього — тиша.

Загальні враження від участі у відборі за цим проектом:
— необов’язковий (рекомендований!) рівень англійської став обов’язковим;
— досвід в ІТ (якого не обов’язково мало бути, можна було приходити взагалі з нульовими знаннями — відповідно до умов програми) став визначальним (школи можна зрозуміти — їм краще навчати тих хто вже щось вміє — але ж умови участі були дещо іншими);
— непрозорий відбір;
— ціни за програми для ІТ генерейшен чомусь виявились на 20-40% більшими, ніж були до цього.

Висновок — ще один чудовий спосіб розпиляти бюджетні і грантові гроші, або витрати їх на «своїх» новачків? не знаю, цілком можливо. З 5 шкіл більш-менш прозорим був відбір лише в DAN.IT.

>>Трабли на відборі до IT-Generation: учасники, відгукніться

)

Подавав заявку на курс Python в усі можливі 12 шкіл.
Одна з вимог до учасників проекту була рівень англійської — В1. Я трохи недотягую, але вирішив все одно подаватись та вказувати в анкеті — В1. По факту тест був тільки в 4-х школах))
Загалом статистика наступна:
Не відповіли зовсім: 2 школи (Powercode Academy, ITEA)
Не пройшов перший етап відбору: 2 школи (Sigma, Beetroot)
Проходив тестування (другий етап) на комп’ютерну грамотність та рівень англійської: 5 шкіл (Logos, A-level, Hillel, Robotdreams, Prjctr)
Без тестування пройшов до фінального етапу та чекав за загальний результат відбору: 3 школи (Cyber Bionic, Prog Academy, StartUp Academy)
Загалом я не отримав грант в жодної з цих шкіл.
Усі відповіді були схожими: «На жаль, багато учасників, ми не можемо дати вам грант.....»
Єдина школа показала загальний рейтинг, де можна було побачити, яке я зайняв місце у відборі (Hillel)
Далі усі ці школи почали спамити пропозиціями на 20-50% знижки на їх курси....
Такі справи)

Додам. До Prog Academy до фінального етапу попало 90-95% позивачів. Тобто майже всі :) Були дуже банальні тести і опитування, які пройшли майже всі бажаючи. Вони взагалі «забили» на якісь серьозні тести, чи завдання. А потім всі ті тисячі людей чекали якось дива в телеграм-каналі. Звісно, що не дочекалися. Відбір був за принципом «здивуйте СЕО» і тоді він вас зарахує.
Якби організатори, які виділяли гроші, ввели вихідний контроль якості навчання у вигляді незалежного кінцевого тестування — було б набагато більше відповідальності від курсів.

Доброго дня.

Насправді не зовсім так. Десь 50% заявників потрапили у Телеграм чат за результатами тесту та якістю заповнення заявки. На цьому етапі був простий тест на базову комп’ютерну грамотність. Складні тести ми не давали, щоб все таки дати можливість пройти тим, хто не має досвіду і має мотивацію, а не лише тим, хто вже «в темі».

Далі ми проводили індивідуальні і групові співбесіди + був додатковий відбір на 50 безкоштовних місць від школи, де просили зробити відносно просте завдання.

Щодо процесу відбору, то я проводив прямий ефір і там все пояснював.

Щодо

«здивуйте СЕО»

, то це ви мабуть дуже близько до серця прийняли пару моїх жартів у чаті :)

Підписатись на коментарі