Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

«‎ПриватБанк» прибрав російську мову зі свого сайту та застосунку для бізнесу

Слідом за monobank та «‎Новою поштою» відмовився від російської мови «‎ПриватБанк». Найбільший український банк вже прибрав мову окупанта зі свого сайту та застосунку «Приват24» для бізнесу, а з основного застосунку «Приват24» для фізичних осіб її планують видалити у найближчому оновленні.

💪 Українізація — триває.

👍ПодобаєтьсяСподобалось26
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Ми провели «мовний експеримент» у підтримці Монобанку.

Вибрали 1000 звернень наших клієнтів російською мовою, і запитали їх, чи не заперечують вони, щоб оператор відповідав на їхні запитання українською.

96,3% сказали, що це не є для них проблемою.

Вочевидь, денацифікація проходить успішно!

Отже, відповідь російською мовою в підтримці Монобанку тепер доступна тільки у разі наполегливого прохання клієнта і на розсуд оператора.

У мене запитання до власників компаній, які досі продовжують підтримувати інтерфейси російською: хіба наш приклад і цей експеримент не гарне підтвердження, що відмова від російськомовних інтерфейсів не вдарить по вашому бізнесу?

Я вважаю, російськомовним інтерфейсам немає місця в Україні.
Російська мова — ок, це особистий вибір кожного українця.
А російськомовні інтерфейси використовуються на росії. До речі, покажіть хочаб один російський сервіс, що має інтерфейси українською, і це при тому, що ми не бомбимо їхні міста і не вбиваємо їхніх жінок, літніх людей і дітей...

Слава Україні!

t.me/OGoMono/988

Чудова новина! Доу, ви наступні!)

Це хороша ідея, тому що російськомовні українці розуміють українську, а рашисти ніт. Якби всі сервіси/бізнеси/портали/ЗМІ так зробили б — рашистам було б набагато складніше в нашому інфопросторі.

Тобто, після 8.5 років війни з підорахою вирішити прибрати кацапську? Краще пізно ніж ніколи

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Наша компанія не продає програмне забезпечення на росію з 2014 року, але має українську, англійську та російську в інтерфейсі. Мене непокоїть, що видалення російської може бути лише популярним трендом, а не справжніми змінами. Мені здається, що потрібно думати про майбутнє. Нам не вдасться відгородитися стіною від росії. Нам потрібно зробити так, щоб вони від нас залежали. І коли росія програє війну, виплатить нам репарації, ми зможемо відкрити з ними ринок і підсадити їх на наше програмне забезпечення. США дуже розумно зробили, коли після війни почали економічну експансію до Німеччини та Японії. Нам потрібно зробити так само із росією. Як кажуть, тримай друзів близько, а ворогів ще ближче.

ну от тоді можна буде і повертати російську в збірки для росії

Для росії — можливо, але для українців потрібно прибрати все російськомовне.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

В стране во время войны целыми жд составами и морскими контейнерами п#здят гуманитарку, а воюют с языком, на котором воры могут и не говорить. )

Меньше смотрите ипсо 3.14сов. Или вы сами ипсо?

Про какую страну речь? Ту, где спижжено 1.5 млн комплектов формы?
А прапорщик Спиздяев не может на этом языке не говорить. Просто по определению.

В нашей стране тоже есть/были такие прапорщики, поэтому ждем зимнюю форму от Канады.

А не потому, что армия стала дофига увеличенная?

На экстренный случай всегда должны быть запасы. Даже в той же Канале, отправляют нас, вероятно, из запасов на экстренный случай.

Тем более у страны, в которой 8 лет идёт война.

Как вы уже надоели «берцы диванные» ...
Вот появился украинский утюб, и ты сидишь такой в Польше и воюешь с «русней»...

На, бань, русский язык же.
youtu.be/hWRG16m2DmA

Язык — оружие, а как известно лежащий на полу автомат не убивает.
Боритесь не с русским а с росийским(в вашем случае, сыром в холодильнике)
Москали, украли всё, даже русский язык.
Их пока монголы в стада сбивать не начали на болотах они его не знали.
Вы же, про Крым не забыли на основании того, что свино-собаки его украли.

Мовою трошки володію, якщо що.

Вот появился украинский утюб, и ты сидишь такой в Польше

Так повертайся в Україну, тут не те щоб дуже страшно.

Москали, украли всё, даже русский язык.

То їхня мова, як вони могли її вкрасти? От нав’язати її малоросам — змогли, так що ті тепер навіть повірили, що то їхня мова.

Не дай бог, вам побывать там, где действительно страшно.

Снова будут десятки сообщений от Кожаева которому «пофиг»

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ощадбанк теж видалив російську з мобільної програми.

А рейтинг полудохлого приложения ощада в гугл сторе, в которое проблемно зайти, как был 2 балла из 5, так и остался.

И единственное изменение в новой версии — удаление русского языка.

Давно пора отменить этого динозавра.
Приват и без него наверняка справится.

Ощад ребренднулся так нехило. Что ж его отменять.
Насчёт аппок, ну я хз. Работают же. Если проблемно зайти, то может попробовать через двери?

У ощада два приложения :)

до речі з сайту рос прибрали одними з перших, задовго до інших

Ми провели «мовний експеримент» у підтримці Монобанку.

Вибрали 1000 звернень наших клієнтів російською мовою, і запитали їх, чи не заперечують вони, щоб оператор відповідав на їхні запитання українською.

96,3% сказали, що це не є для них проблемою.

Вочевидь, денацифікація проходить успішно!

Отже, відповідь російською мовою в підтримці Монобанку тепер доступна тільки у разі наполегливого прохання клієнта і на розсуд оператора.

У мене запитання до власників компаній, які досі продовжують підтримувати інтерфейси російською: хіба наш приклад і цей експеримент не гарне підтвердження, що відмова від російськомовних інтерфейсів не вдарить по вашому бізнесу?

Я вважаю, російськомовним інтерфейсам немає місця в Україні.
Російська мова — ок, це особистий вибір кожного українця.
А російськомовні інтерфейси використовуються на росії. До речі, покажіть хочаб один російський сервіс, що має інтерфейси українською, і це при тому, що ми не бомбимо їхні міста і не вбиваємо їхніх жінок, літніх людей і дітей...

Слава Україні!

t.me/OGoMono/988

Скільки там Мойсей років перевиховував? 40? Халявщик, хай над малоросами спробує попрацювати. Героям слава!

Меня перевоспитвать опасно — можно по морде получить

Та кому ви потрібні. Перевиховування en masse це просесс фоновий. Приберуть кацапомову звідусіль — а ви — що хочете, те й робіть — хочете — користуйтесь, не хочете — ні. Ще раз, ви нікому нафіг не здались крім ваших родичів (і то не факт).

P.S. Махання руками застаріле. Отримаєте кулю і будете гнити в землі.

Приберуть кацапомову звідусіль

Я вот в пику национально — озабоченым проведу булгаковские чтения, приглашу товарищей с тренировки. Весело будет

Отримаєте кулю і будете гнити в землі.

Минирование отменили?

Я вот в пику национально — озабоченым проведу булгаковские чтения, приглашу товарищей с тренировки. Весело будет

Ви живете в демократичній країні. Вам будь-що робити ніхто забороняти не буде, насолоджуйтесь цим. Але й ви демократичному суспільству, яке вирішило позбутися кацапської нічого насилу нав’язати не зможете (кип’ятитися в комментах не рахується).

Якщо хочете відчути різницю з недемократичними країнами — спробуйте влаштувати вечір читання творів Шевченка на московії або на біломосковії — побачите, що буде.

Минирование отменили?

Навіщо так гіперболізувати?

будь-що робити ніхто забороняти не буде, насолоджуйтесь цим

Запретить может и не запретят, но могут прийти национально-озабоченные и попробовать меня избить как многие годы они приходят на марши равенства. Бритоголовые ушлёпки с нацистскими лозунгами кричат:"нужно бить геев за то, что они геи". И те — же люди пытаются унизить русскоязычных за то, что они русские. Обращаю внимание, речь идёт не о российской агрессии которую я решительнейшим образом порицаю, а о национал-социализме ненавидящем не только этнически русских, но всех смеющих не исповедовать махровый нацизм.

демократичному суспільству, яке вирішило

Я разве кому-либо что-то навязываю, тем более силой? Не нравлюсь я со своими убеждениями — просто проходи мимо. Более того: не нравится моё кафе, книги, телерадиопередачи, статьи — тоже проходи. И таким ненасильственным способом может быть осуществлено согласие в обществе.

Навіщо так гіперболізувати?

Один дядя рассказывал, как он делал во времена своего бурного прошлого: минировал вход в жильё. Если ломится кто-то противный нажимаем кнопочку и пусть сосут у пожилого зайца

Прекрасно ответил...

Все желающие, чтобы ВСЕ вокруг говорили только по украински или нацисты или «моськи», которые «лают» только на то на что не страшно (не напрягает) лаять...
Я уже «ходил строем» всю начальную часть моей жизни, и я очень не хочу опять «ходить строем». И не имеет значения какой это «строй».

Во-первых, она там «не засела», а ее ВЫБРАЛИ, на полностью законных выборах (как-бы нравилось или не нравилось это кому-то еще).
А «брать что-угодно» не принадлежащее Вам это абсолютно не правильно (на мой взгляд), а еще и совершенно НЕЗАКОННО.

Если народ не захотел Черновола в 1991, то все что я могу это погрустить на его могиле...

Если народ не захотел Черновола в 1991

Та нікому невідомо, що б було, якби Чорновола обрали. 🤔

берите власть в свои руки

Ты шо! Я ж всех отжиматься заставлю!

То це моно"банк" подає як досягнення? Оце мудаки. То до цього вони порушували Закон України?

Вони ЗОБОВ’ЯЗАНІ відповідати ВИКЛЮЧНО українською мовою, якщо інше ЯВНО не забажає клієнт і з цим погодиться працівник банку.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про забезпечення функціонування української мови як державної
...
Стаття 30. Державна мова у сфері обслуговування споживачів
1. Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.
2. Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи — підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.
3. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін...

Трохи оффтоп, але тут питання мови знов. Цікаво, а чи розуміють «справжні українці», що після перемоги, до України доєднаються 6 млн людей — десь 4,5 млн виборців, котрі будуть за російску мову й вони будуть досить пасіонарні в цьому? Так що тут цікава ситуація, бо майбутня перемога в реальності приведе до нової русифікації України. Чи ви реально думаєте, що низькі показники ригіоналів після 14 року — це зміна світоогляду суспільства? Та ні, просто 4,5 млн дуже проросійских виборців були виключені з політичного життя країни через рашку. Якщо додати навіть тільки 2 млн, то в 2019 в них би було 32% місць в парламенті, що більше ніж всі патріотичні партій разом взяті в 3 рази.

Мешканці Судет не впливали на вибори у Чехословаччині в 1946

А там разве были выборы? Там, насколько я помню, коммуняки власть узурпировали по типу недавних псевдорефередумов.

Таки были выборы, и коммунисты на них получили всего треть голосов. Коммунистический переворот и узурпация власти коммунистами произошли двумя годами позже, в 1948 году.

Так может будь там судетские немцы, как отдельная политическая сила до этого самого переворота дело и не дошло б.

Ну как бы немцы советской зоны оккупации (среди которых были и высланные судетские немцы) не сильно противились советизации восточной Германии.

Я это написал к тому, что предложение пана Жука по окончательному решению проблем нацменов с Востока может иметь вполне непредсказуемые последствия по аналогии с окончательным решением судетской проблемы.

Я не пропоную ніякого остаточного рішення, це ви, младонацисти, його бачите в усьому.

Ну как же. Ваш коммент выше я понимаю как предложение решить проблему по-судетски или по-восточно-прусски. Правда, откуда Вы возьмёте столько щирых украинцев для заселения Востока, которые согласятся туда ехать и всё это дерьмо восстанавливать после изгнания тамошнего населения, я не знаю. А то ведь с демографией в Украине полная задница. Впрочем, и у наших ближайших соседей не лучше, но это уже другая история.

Дійшло б. У всій совєцькій зоні окупації дійшло. Було зовсім без варіантів — незалежно від бажання населення прихід комуняцьких клевретів був повністю неминучим по всій Центральній Європі.

Нажаль, ця проблема буде і для неї треба буде шукати вирішення.

Как-то вы очнь лихо всех живущих там к пророссийским отнесли. Да и вообще давайте мы сначала победим, а потом уже будем думать об этой проблеме? Делить тушу неубитого слона как-то странно.

PS Даже 32% — недостаточно для изменения языкового законодательства.

не на стільки все погано. маю декількох знайомих, котрі добровільно ламають свої російськомовні щелепи і переходять на українську.
так, не з 2014, лише з 2022, але тим не менше.

та ще й до всього росія невдовзі розвалиться і можна буде хотіти хіба татарського чи чувашського міра.

ламають свої російськомовні щелепи і переходять на українську.

Та ладно.
Не так вже їм складно, як «облом» 😎

так я ж і не казав, що складно :)

Облом, это когда понимаешь важность но лень. Я необходимости переходить на украинский не вижу, хотя знаю его и с удовольствием читаю если попадётся хорошая книга.

Облом, это когда понимаешь важность но лень

Такое определение слышу впервые.

Очередной тема для комментов под названием «Все против Кожаева» :D

Я от дивлюся на нього і мені стає трохи страшнувато, що колись може і я доживу до такого часу, що мій мозок відмовиться вивчати щось нове і навіть буде з агресією сприймати пропозиції це зробити. Сподіваюсь, помру раніше.

О, сэр решил померяться письками? В таком случае не мог бы уважаемый поведать какую книгу он почитал из последних на украинском языке и что может сказать по поводу прочитанного?
Ещё вопрос : по какой литературе мсье изучал историю Украины и что может без гугла сказать о, например, влиянии братств на казачество и наоборот?

Воване, не ганьбися. Тут читають в рази більше тебе. За 2022 прочитано

Шум, Канеман (Наш Формат, 2022)
Що не так зі скандинавами, Майкл Бут, Наш Формат, 2021
Стівен Новелла, Путівник всесвітом для скептиків, 2021
Рустам Гаджиєв, Лінгвістика на карті світу, Віхола, 2022
Біологія поведінки, Роберт Спольськи, Наш Формат, 2022
Як насправді влаштований світ, Вацлав Сміл, Лабораторія, 2022
Після війни, Історія Європи після 1845, Тоні Джадт, Наш Формат 2021
Черчіль і Орвел, битва за свободу, Лабораторія, 2022
Клавка (2020), Юра (2021) Марини Гримич
Ми проти вас, Бакман, 2021

Очі протри, Марина Гримич і Рустам Гаджієв українські письменники.
А 2021 року декілька книг Плохія (Брама Європи, Ялта, Остання імперія), Грицака (Глобальна історія України), Наталі Яковенко
І десяток книг видавництва Віхола

Ти міряєшся з оппонентом-троллем, доводиш йому щось.
Отже вже програв у суперечці :-)

Ох, извините, сэр — не думал что Гаджиев да ещё и Рустам пишет на украинском

Не только пишет, но и говорит. Представь?

Та йопти, чим більше вас читаю, тим більше враження, що мозок у вас з кожним днем все більше і більше плавиться.

Почали з

какую книгу он почитал из последних на украинском языке

а закінчили

Ни одного украинского писателя

Аби щось ляпнути, ну чесне слово.

Що взяти від російської щелепи, яка відмовляється вимовити слова українською мовою....

Це хороша ідея, тому що російськомовні українці розуміють українську, а рашисти ніт. Якби всі сервіси/бізнеси/портали/ЗМІ так зробили б — рашистам було б набагато складніше в нашому інфопросторі.

Не впевнений. рузькі з українськими паспортами нікуди не дінуться

Тобто, після 8.5 років війни з підорахою вирішити прибрати кацапську? Краще пізно ніж ніколи

Ну да, русскоязычные граждане Украины ведь виноваты что Путин напал

Що значить «русскоязычные»? Це якась мутація після якої з‘являється зайва хромосома?

Это родной язык русский. Так бывает, если ты русский по национальности

не только так. например, я украинец по национальности, но русский у меня был родной в меру того, что я родился в русскоязычном городе. так что, Владимир, вы тут в меньшинстве :)

Так тоже бывает, кто-бы спорил. Язык это же приобретённое, а не врождённое.

ну якщо набуте, то проблеми взагалі нема ) перевчаться

ну бо альтернатива вочевидь сбербанк або тінькоф

живитися на писантну

Ну... Можна ж уважніше писати, бо виглядає якось як дичина

А чому якщо ти русскій по національності, не поїхати б де всі свої, всі зайвохромосомні?

Потому, что я гражданин Украины. А ещё, только тсс.. по секрету : Украина не является национальным государством и у украинцев по национальности прав ровн столько же как и у остальных

Тебе ж звільняти прийшли, чи не простіше просто звалити додому?

Всі громадяни України є українцями по національності. А от хто вони етнічно — то таке, ролі не грає.
А якщо ти росіянин по національності (незалежно, етнічний українець чи росіянин), то тобі треба переміщатися на територію РФ.

Гражданство и национальность — это разные вещи.

По национальности человек может быть грузином, а по гражданству — украинец.

Не думал, что кому-то нужно объяснять такие простые вещи.

Я спеціально вказав етнічність.

Національність дорівнює громадянству, етнічність ні.

Совок же переплутав ці поняття.

Звертайся, буду пояснювати такі складні речі, якщо потрібно.

Звертайся, буду пояснювати такі складні речі, якщо потрібно.

Нет смысла. Вы и сами плаваете.

Національність дорівнює громадянству

И что же вы будете делать с человеком, у которого законные Х гражданств разных стран (развитые страны допускают такое)?

И даже в украинском военкомате спрашивали, какую национальность писать, несмотря на украинское гражданство. )

Совок же переплутав ці поняття.

Выветривайте его из себя. ;)

И даже в украинском военкомате спрашивали, какую национальность писать, несмотря на украинское гражданство. )

Совок, що ви від них хочете?

И что же вы будете делать с человеком, у которого законные Х гражданств разных стран (развитые страны допускают такое)?

А що з ним потрібно робити? Є етнічність, є мова, а національність дорівнює громадянству.

А совок привив вам думку, що етнічність дорівнює національності.

Укр Википедия

Націона́льність — те саме, що нація[1]. Приналежність людини до тієї чи іншої етнічної спільноти — нації або народності, сукупність осіб однієї національної належності[2]. Поняття «національність» може мати різноманітні значення: юридично-правове[3], політичне, етнологічне, культурологічне, повсякденно-побутове тощо.

Почему же в военкомате у гражданина Украины спрашивали, что писать в графе «национальность»? )

Почему же в военкомате у гражданина Украины спрашивали, что писать в графе «национальность»? )

Бо у совку була 5 графа «національність», куди вписували етнічну приналежність.
А посилатися на вікіпедію в таких справах дуже простодушно. Розвивайтеся, пане, а то так і залишитеся на рівні совкових уявлень.

Національність дорівнює громадянству

Таким чином виходить, що національність можна купити, ще й не одну — звучить якось дивно.

Ну можна. І що? І мову можна змінити, навіть так, що дитячу першу дехто повністю забуває.
Звучить дивно — бо для вас національність — це щось вроджено-незмінне. Такий погляд є донауковим.

Изменить много чего можно. Но тут есть 2 аспекта. Во-первых, взрослые люди, как правило, достаточно консервативные и не желают ничего менять. Ломать их через колено — это архинездорово. Другое дело дети. Однако насильственная ассимиляция детей из одной этнической группы в другой мягко говоря не очень одобряется международными конвенциями, которые были утверждены в новейшие времена. Иначе по этой логике россияне вполне в своём праве, когда вывозят детей и их ассимилируют. Но ведь это ж не так?

це для кожаєВА так. Тому що попіл Клааса у них сильно стучить, і вони рівняють усіх по собі.
А я українець, і розмовляв парусскі до 24 лютого.
ітогом цього — люта ненависть до усього російського і русскіх, які будуть просувати свою павєстку. І таке у мільйонів. от чого ви добились

Это же не патриотические действия с их стороны. А чтобы успеть на волну хайпа и не отгрести критики.

В противном случае удалили бы еще в 2014 году.

Ну и ... Мало того, что у них курс гавно, что доллар с карты не получить так ещё и обижают большую часть клиентов

Чим же їх образили?) Бідолашні напряжуть ще одну звивину мозку і такі вивчать укр мову? На 31 році Незалежності...

Бідолашні напряжуть ще одну звивину мозку і такі вивчать укр мову?

Скорее уйдут из привата

Ну, как говорится, базар большой, идите где лучше.

Уже пошёл и нашел, чего желаю уважаемому сэру

З-за мови? ви сильно недооцінюєте наших громадян

Курс, стук государству ну и как последняя капля принуждение использовать не родной язык

Зайшов сюди тільки щоб знайти цей коментар)
P.S. знав що він точно тут буде.

Чудова новина! Доу, ви наступні!)

Файно є! Бізнеси, доєднюйтесь

Не пройшло й 9 років війни.Ну, але краще пізно ніж ніколи, сподіваюсь це стане загальним трендом по дерусифікації України.

із за української в Україні! Ви б не написали...

у меня вообще английский стоит если что. Спросил, чтобы убедиться что реально подгорает, а то мало ли

Ага-ага, комусь другому будете «на вуха вішати»...

а якою мовою у вас зараз доу?

на русском, конечно :) Понимаешь — ли в чём дело: ты не хочешь иметь доу на украинском, оно уже и так есть — хочешь запретить мне видеть на русском

панімаєш лі в чьом дєло, дядя, — на главной доу русской локалізациі уже нєт. Русскій остался только в лічном кабінєтє, старік, так что бєрєгі єво, а то відать і єво срок нєдолгій, папаня.

Ну если Ваше основное желание замкнуться в «собственном информационном пузыре» и вы будете от этого счастливы — успехов.
Но не забывайте, что «свой пузырь» это всегда проблема.
Многие россияне уже закрылись в «своем пузыре».

ви пропонуєте закритися в російському «пузыре»?

Я предлагаю — Не закрываться.
Не жечь/запрещать «чужие книги», всегда слушать (или хотя-бы быть готовым к этому) чужое мнение.

Ты не хочешь слышать русскую речь — ответь себе честно — это невозможно !
Потому что больше 10 миллионов человек разговаривает и будет разговаривать на ней даже здесь (в Украине). Большинство бизнеса, здесь и даже сейчас, имеет российские корни.
Ну и «большой брат» под боком, который НИКУДА не денется даже в случае нашей победы.

Здається, ви не зрозуміли моє питання

але після вашого коментаря в мене виникло декілька питань. зможете відповісти, якщо не важко?
1. чому ви вважаєте, що 10 мільйонів російськомовних (до речі звідки така цифра?) це дорівнює росія і її інформаційна повістка?
2. де я пропонував палити якісь книжки?
3. чому для вас бути відкритим означає слухати росію?

а щодо думки росіян, то я її слухаю регулярно. і прекрасно знаю їхню думку, що хахлов нужно унічтожить, у хахлов нет своєго языка і їм все подарілі камуністи і лічно ленін, і мало ми їх бамбім.
ви чесно думаєте, що мене приваблюють «такое мнение»?

чому для вас бути відкритим означає слухати росію?

Бути віддкритим — це слухати усіх...
Якщо не так — то це закриття. Наскільки глухе — то залежить від пропорції слухаю/не_слухаю.
Й навіть з точки зору розвідки — чути ворога, то завжди гарно :)

де я пропонував палити якісь книжки

Так відповідь же не персонально Вам, інакше я писав би у лічку, а якщо чесно то й не писав би зовсім.
Моя фраза про «загальні настрої», та знесення пам’ятника Пушкіну, наприклад...

Й останнє —

чому ви вважаєте, що 10 мільйонів російськомовних ...

А я так не вважаю. Я як раз намагаюся сказати, що россійська мова, та россійська держава (тим паче те що там сидить зараз) це зовсім різні речі.

Декілька тижнів тому один «чоловік» що усе життя розмовляв россійською, втратив ноги, вуха. так ще деякі частини тіла, під час виконання «службового обов’язку» у Харкові.
Чому я повинен сказати собі (та й йому) що мова, якою він спілкувався усе життя «не кошерна»?

Бути віддкритим — це слухати усіх...

але пишете ви не про всіх, а про росіян. щось не сходиться

А я так не вважаю. Я як раз намагаюся сказати, що російська мова, та россійська держава (тим паче те що там сидить зараз) це зовсім різні речі.

але при словах про російський інформаційний міхур ви використовуєте як аргумент «10 мільйонів» . теж щось не сходиться...

один «чоловік»

а він теж жив в «руском пузыре», про який ви тут розповідаєте і засуджував знесення памятнику пушкіну?
до речі, а у вас аргументи почали кінчатися, що перейшли на такі маніпуляції?

але пишете ви не про всіх, а про росіян. щось не сходиться

Ну как только вы напишете, что убрали и Английский — то «напишу» и про него :)

один «чоловік»

Жил там, где хотел. И он не призывал «убрать английский» из интерфейса.
И уж тем более, не делал этого.
А вы призываете, и видимо не хотите услышать, что законно заставлять других делать то, что они не хотят можно только по решению суда. :)

Ну и писал я про «закрыться в своем информационном пузыре» вне привязки, а собственно, каком.

а де ви роздивилися, що я призиваю

«убрать английский» из интерфейса.

?

і що я

заставляю других делат

?

і ви зробили якийсь не вірний логічний висновок, що відмова від рускага міра це

"закрыться в своем информационном пузыре

. чому?

Ну если аналогию «убрать английски из интерфейса» — вы не поняли, что же, извините.
Спасибо, за диалог.

що ж. злив зараховано, як то кажуть.

Ну якщо це була не розмова, а міряння «п..нами», то так.
Ще раз Успіхів.

з чого ви взяли, що я з вами чимось мірявся?

Не жечь/запрещать «чужие книги», всегда слушать (или хотя-бы быть готовым к этому) чужое мнение.

До речі, ось бібліотека, куди я ходив усе дитинство, а в 2010х став передавати книги (українською, звичайно)
www.facebook.com/...​LDrzk7HNsM8jTkw9N3xXZwvrl
Прийшла русня і спалила всі книги українською.

Потому что больше 10 миллионов человек разговаривает и будет разговаривать на ней даже здесь (в Украине)

Колись їхні діди-прадіди цілком собі говорили українською. Потім їхні батьки перейшли на російську. Але це процес, який цілком собі зворотній.

Але це процес, який цілком собі зворотній.

Зачем?

Бо так вирішили українці. Цього достатньо.

Тобто ви фактично пропонуєте український концентраційний табір замість російського?
Бо я не хочу щоб хтось вирішував за мене...

Діти, якщо забажають, заговорять на тому, на чому забажають.
А якщо їм це не будуть дозволяти, то й нічого тут робити, але це сумно. Невже ви цього не розумієте?

пропонуєте український концентраційний табір

ви можете розкрити цю думку?
вам хтось забороняє говорити російською?

а якщо діти забажають курити і наркоманити в пять років?

а якщо діти забажають курити і наркоманити в пять років?,

Так я дитина, чи було рішення суду про недієздатність?
Та навіть сторонній дитині Ви не маєте права нічого забороняти, як би це іноді дивно не звучало...

вам хтось забороняє говорити російською?

Я ще якось обійдуся, а от, наприклад, моя мати — «Громадянка України» — після справи, про яку ви так тут радієте, буде мати проблеми у використанні своєї пенсії.

я повторю своє питання — вам хтось забороняє розмовляти російською?

мати проблеми у використанні своєї пенсії

які?

Читати українською погано вміє...

вона переїхала в Україну недавно? нічого освоїться ;)

ви можете розкрити цю думку?

Можу за нього
Я не хочу бачити у програмі навчання моїх дітей — будь яку літературу родом з РФ або з імперського СРСР
Вдома робіть що хочете, хоч співайте «лacковый май»

Так зрозуміло? :-)

Купа підручників з математики та фізики написані... ким?
Цікаво, що з тим робитимуть?

з математики та фізики

Це не література. Не художня/історична.

Так, але ж автори....

Чи ми вже починаємо: «тут играем, а тут рыбу заворачиваем»? 🤔

Так, але ж автори....

Там було сказано вище про імперські мотиви. Якщо формула Е=мс2 супроводжується «мы великая страна», то так, цей підручник має бути заборонений. :)

Е=... То ж не росіянин 😎

Щодо «мы великая...» то тут дилема.
Чи є насправді хорошие русские (без лапок "") ?

P. S. Читав у дитинстві фантастику з СРСР.
То там не було імперських мотивів.
Там була , інша херня, про кращий устрій 🤣

Чи є насправді хорошие русские (без лапок "") ?

Ніт =)

P. S. Читав у дитинстві фантастику з СРСР.
То там не було імперських мотивів.
Там була , інша херня, про кращий устрій 🤣

Якимось дивом я пройшов повз... Одразу почав читати Стар Трек =)

Якимось дивом я пройшов повз...

Тут мабудь справа у віці :-)

Колись їхні діди-прадіди цілком собі говорили українською.

Не у всіх з тих 10 мільйонів, хоча й у більшості. Ще була значна кількість тих, кого керували на «укрєплєніє» царська й радянська влада протягом XVIII — XX столітть. Можемо згадати, наприклад, київського генерал-губернатора Дмитра Бібикова, на честь якого був названий сучасний бульвар Тараса Шевченка в Києві, чи народного комісара внутрішніх справ УРСР Івана Сєрова. Жоден з них до свого призначення не мав до України жодного відношення.

Підписатись на коментарі