Робота через інтеграцію Payoneer у Приват24: поради податкового консультанта
Як налаштований функціонал і що варто пам’ятати користувачам Payoneer при виведенні коштів на рахунки у ПриватБанку?
Нещодавно Payoneer та ПриватБанк оприлюднили новину про запуск інтеграції. У меню Приват24 з’явилася опція прив’язки акаунту Payoneer і функція виведення коштів з вибором рахунку, на який потрібні кошти: звичайний рахунок фізичної особи чи рахунок підприємця. Все відбувається швидко, протягом 10 хвилин гроші у вас.
Функціонал сервісу
Щоб поповнити картку або рахунок ПриватБанку з вашого рахунку Payoneer, потрібно зробити наступні кроки:
Крок 1. Увійдіть у Приват24 через мобільний додаток або вебверсію.
Крок 2. У розділі «Сервіси» перейдіть до «Перекази», де ви побачите Payoneer серед інших опцій:
Крок 3. Увійдіть у свій обліковий запис Payoneer, пройшовши авторизацію, і з’єднайте його зі своїм рахунком ПриватБанку:
Якщо у вас немає акаунту Payoneer, ПриватБанк запропонує вам його створити:
Після успішної інтеграції та входу ви зможете побачити баланс своїх рахунків Payoneer:
Також ви можете переглянути історію своїх транзакцій, що були проведені через ПриватБанк.
І ще, тут можна в один клік переглянути свої реквізити для отримання платежів:
Крок 4. Виберіть баланс облікового запису Payoneer, з якого бажаєте вивести кошти, натисніть «Зняти кошти», виберіть картку або рахунок ПриватБанку, на який хочете надіслати кошти, та створіть платіж.
Можна вибрати як картку фізичної особи, так і свій валютний рахунок ФОП у ПриватБанку. Також картка ПриватБанку для переказу коштів може бути віртуальна.
Картки фізичних осіб для переказу коштів можна вибирати в доларах США, євро або гривні. За такої умови може стягуватися комісія при конвертації (на стороні ПриватБанку немає комісії при конвертації для ІТ ФОП та фізичних осіб). Для підприємців (ФОП) переказати кошти можна тільки на відповідні валютні рахунки ФОП (обмеження згідно із законодавством України).
Крок 5. Підтвердіть платіж:
Необхідна сума буде зарахована на вибрану картку або рахунок протягом 10 хвилин.
Проте користувачам варто пам’ятати про необхідність сплати податків, валютний нагляд та фінансовий моніторинг операцій.
Оподаткування надходжень
Кошти, що виведені на рахунок підприємця, підпадуть під норми оподаткування доходів підприємця відповідної групи єдиного податку. Така транзакція, на відміну від виводу на рахунок фізичної особи, може бути виконана тільки в іноземній валюті. Не дивлячись на миттєве зарахування коштів, можемо порекомендувати зберігати інвойс чи інвойси, що є підставою для отримання коштів. Не слід вказувати Payoneer замовником в інвойсі, бажано зазначити клієнта чи платформу, наприклад Upwork. Оскільки ми говоримо про оподаткування, інвойси варто зберігати на випадок перевірки податковими органами, навіть якщо банк не вимагає їх показу.
Деякі види доходів виводити на рахунок підприємця не зовсім правильно. Наприклад, це стосується доходів у вигляді роялті. Скажімо, дохід від створення музичного чи візуального контенту «випадає» зі спрощеної системи оподаткування згідно п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України та оподатковується за загальними нормами оподаткування доходів громадян, за ставками 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Строки декларування та сплати — до 1 травня року, наступного за роком отримання доходів.
Нагадаємо, що іноземні доходи з метою декларування та оподаткування перераховуються у гривню за офіційним курсом НБУ за день надходження, а доходи чи втрати від курсових різниць не впливають на оподатковуваний дохід.
Валютний нагляд
ПриватБанк у релізі наголошує, що суми коштів до 400 000 грн за відсутності ознак ризиковості зараховуються автоматично без додаткової перевірки, а суми, що перевищують цей ліміт, пройдуть спрощену процедуру валютного нагляду, достатньо додати договір-оферту у меню «Документи» в Приват24.
Чим керується банк? Пункт 9 розділу ІІІ Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів", затвердженої Постановою НБУ № 7, передбачає завершення банком валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків, якщо сума незавершених розрахунків за операцією з експорту, імпорту товарів не перевищує незначної суми, а саме 400 000 грн (еквівалент розраховуємо за курсом НБУ).
Але не слід плутати процедури валютного нагляду із фінансовим моніторингом.
Фінансовий моніторинг
Служби фінансового моніторингу банків не підпорядковуються нікому і виконують свої функції неупереджено, запобігаючи злочинам клієнтів. І — так, незначні суми операцій у межах 400 000 грн формально не підпадають під процедури моніторингу.
Але завдання моніторингу — виявити типологію операцій та зіставити її з діяльністю клієнта банку. І в цьому випадку на виконання вимог служби фінансового моніторингу банк вимагатиме набагато більше відомостей про те, яку діяльність здійснює клієнт. Може виникнути потреба надавати детальні пояснення щодо отримуваних коштів, джерел їх походження, способів декларування доходів і так далі. Ігнорувати запити про цю інформацію не варто. З нашої практики ми можемо рекомендувати розповісти про свою діяльність як є. Відмова у надання інформації чи неправдиві відомості можуть стати для банку підставою для припинення обслуговування такого клієнта. І звісно, вся інформація про здійснювані транзакції буде скерована до Держфінмоніторингу.
Прозорість отримання доходів є дуже важливою. Тому варто подбати про повноту та своєчасність декларування усіх отриманих доходів.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів