Спостереження нульового джуна

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Частина 1

Знаєте, було вже у мене аж цілих дві співбесіди..Зате на яких контрастах вони пройшли..

Отже, the first company (F1) з офісом у Києві: чудові відгуки, з/п ~500$, не забуваємо, я Джун, перша співбесіда технічна — 1 год 45 хв, було враження, що я захищаю докторську і явно не ковбасу..але ж Джун має знати і вміти все, на то він і джун.. Хлопець, що проводив співбесіду, був цілком нормальний, але трохи втомлений (дякую, що був у мене "першим«..інтерв’юєром).. на зустрічне запитання, що б він хотів змінити у своїй роботі саме у цій компанії? — відповів чесно: «Хотів би щоб HRи лишили мене у спокої!»

The second company (S2) має три офіси, і це лише в Іспанії. Співбесіда проходила англійською та іспанською мовами..тривалість — безкінечно приємних 30хв.. HR interviewer — дівчинка, з радісною усмішкою на обличчі.. попросила розказати про себе, потім розповіла про компанію та project.. Також запитала що саме вчили на курсах, але без деталей. На мої потуги показати максимум знань теорії і трішки практики — просто відповіла, що вони прекрасно розуміють хто такий JuniorQAEngineer. І що їх більше цікавить, чи я зможу нормально порозумітися з колективом, а технічну частину швидко підтягну на практиці, звісно, з їх допомогою..Ну і стандартне запитання щодо з/п — «На що очікуєте?» ..коли я відповів що 1200€, усміхнулася ще ширше, і сказала: «Це мінімум, який ми маємо платити по закону за 8 год/д, це ви і так матимете (коли візьмуть — прим.авт.), а я питала, на що ви очікуєте?»

Ну і якщо ви дочитали до цього моменту, то можливо у вас виникло запитання: «А навіщо він усе це написав? І чи не боїться, що рекрутери перестануть ним цікавитись?»

Відповім.. Написав тому, що виникли думки, і можливо комусь буде цікаво..

І ні..після двох революцій, двох імміграцій і війни — Я Не Боюсь!..не боюсь ділитися думками, навіть з HR, на рахунок двох своїх перших співбесід.

p.s.: А вам який формат інтерв’ю був би більше до вподоби — F1 or S2?

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Навіяло,

Інтерн, Київ 200$, Мадрид 1000$
Джун, Київ 500$, Мадрид 1500$
Мідл, Київ 2000$, Мадрид 2000$
Сеньйор, Київ 5000$, Мадрид 2500$
Лід, Київ 8000$, Мадрид 3000$

У автора всього 3 коментарі та 100% токсичності. Це ще так тре вміти.

Ти не завжди будеш джуном. Через декілька років ти станеш тим втомленим хлопцем, якого хрюші уломали після робочого часу проводити співбесіду (1 год 45 хв). І знаєш чому ти погодишся? Тому що інакще цю співбесіду проведе замість тебе «дівчинка, з радісною усмішкою на обличчі». І назавтра ти дізнаєшся шо в тебе є новий підлеглий — джун, який «технічну частину швидко підтягне на практиці», звісно, з твоєю допомогою.
І це буде означати що тебе доведеться робити роботу ще за одного довбойоба — при цьому йому ще й намагатися пояснити що ти робиш!

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

З власного досвіду, я почав ходити по співбесідах в пошуку роботи в далекому 2006 році. І як на мене з того часу насправді все змінилося скоріше в позитивному напряму. Перше розвіювання міфів від курсів. Міф перший в індустрії не вистачає людей, усіх беруть негайно і дають гігантскі зарплатні. Це чиста маркетингова замануха. Правда в тому — що людина, людині вовк і ніхто нікого і ніде не чекає. Українське і суспільство в не ІТ і ІТ не дуже то і відрізняється. Більше за те вас можуть боятись, бо ви прийшли забирати їх роботу. Можуть дідівщіну робити тощо. Тим не меньше бізнес готовий брати певну кількість джунів і тих хто не хоче їх брати, кому в команду лише сініорів подавай — заставлять їх взяти і заставлять коучити і делегувати задачі. Міф другий — ті хто роблять співбесіду взагалі вміють це робити і готувались, зазвичай ні — і не вміють і не готувались, ті хто і вміють і готувались — це виключення. Зазвичай приходить менеджер і ставить перед фактом — ти робитимеш співбесіду на таку то вакансію. Тобто справа на сам перед не стільки показати технічний скіл, який важкувато і показати і перевірити на співбесіді скільки сподобатись тим хто проводить цю співбесіду. Якщо є бажання вас завалити, бо ви чимось не сподобались — вас завалять і не важливо, що в вас за скіл. Що робити — гуглити питання і відповіді, швидше за усе той хто робитиме співбесіду сам їх гуглитиме. Міф третій в ІТ величезні зарплатні, треба просити одразу велику, вседно нестача кадрів. Ви дужун, тобто ризик, бізнес вас бере щоб заробити по більше, тобто просіть адекватну ринкову ціну — дізнатись можна тут на ДОУ. Завищені запроси щодо зарплатні дорівнює відмові. Міф четвертий — чорні списки, скажімо вам вже на випробувальному не сподобалось, якась токсика чи стек зовсім не той на який звали (казали трохи легасі — а більшість нові технології, насправді 95% якраз легасі, а 5% нові технології і лід їх робить лише сам) тощо, коротше — треба рухатись далі. Вас починають лякати занесенням в «чорний список» і більше не візьмуть в цю контору точно — а може і в іньщі. Це чистий блеф і маніпуляція. Я так пішов з першого місця де влаштувався — у відділ ІТ підтримки в мережі супермаркетів і став писати диплом. Через два роки не стало тієї мережі як такої. Після цього я не мав жодних проблем із нестачею пропозицій. А так би і ходив місяцями в сортир на вулиці коло складів де був датацентр в якому була команда підтримки і зарплатнєю на 100 баксів меншою за ринок та Borland Delphi 6. Міф п’ятий — галери то погано, поганий тех стек, одне легасі, не сталі процеси тощо. Насправді галери це сталий бізнес і якраз для починаючого зроблено усе, що можливо. Легасі безумовно є і його багато, та усе залежить від проекту. Є програми підвищення кваліфікації, менторінг, ротації між проектами, бенч як нема проекту якись час, індивідуальні плани розвитку тощо. Тому власне і попасти насправді важче ніж в якісь рога та копита де проект закрили — на мороз, шукай роботу. Звісно є іньша справа і залежить від відділу, начальника і клієнта все дуже сильно. Є і такі люди хто чомусь навіть і сініором не стає, тобто личку не отримує хоча роботу виконує, з досвідом більше за 10 років. І останнє не токсіть, бо на токсику отримаєте токсику.

Ого! Дякую, перечитав двічі. Побільше б саме таких коментарів! Ще раз дякую!

Якби HR почитав цю xyєтy разом з коментами, то даю руб за сто, шо навіть скринінг під загрозою, не те що будь яке подальше інтерв’ю. На словоблудну відповідь калорій не слід гаяти — xyєти в треді і так через край😆

Якби HR почитав цю xyєтy

Звідки така жорстокість?
Пожалійте HRа.

Дякую, що прислухались і продовжуєте! Ви робите рейтинг)

Судячи з Вашого профілю можу запитати у Вас те саме, але на рахунок коментарів..
p.s.:
Хтось тут писав на щодо токсичності..як на отаких реагувати? Невже мило посміхатися?

Якби Вас батьки краще виховували, то Ви б мали повагу до тих, хто можливо прочитає Ваш комент і не матюкалися. Наче ж не москаль.

Ну ти просто пустобріх, про шо спілкуватись. Пишу тобі як є, як воно виглядає. Ти ж фідбек збираєш, от і думай. Може дійдеш до висновків чого на співбесідах всераєш. Не техскілами єдиними, повір.
Про повагу не заїкайся, бо реферити до батьків і подібних речей це дно🙂

А Ти-кати і матюкатися до людини майже удвічі старшої за тебе, то не дно? То нормальне виховання справжнього сучасного і культурного українця?
Через таких от якраз нас і ототожнюють з москалями! Якщо воно дозволяє собі таке тут, то значить, так себе поводить усюди і зі всіма.. і це теж нормально для Вас усіх? І це я токсичний? Люди, схаменіться...

Ото розмотало🙂 По топіку напевно всьо? В другій частині нема нічого

Вы понимаете что с джуном который только пол часа поболтал с эйчаром кому-то потом работать?) У меня было собеседование техническое с элементарными вопросами на пол часа, взяли меня в эту контору в тот же день. Правда я оценила качество моего будущего коллектива и отказалась) если такой собес, то какой там код и коллеги)

если такой собес, то какой там код

Джуну не рано оценивать чей-то код?
Ну кроме своего. :-)

Ти не завжди будеш джуном. Через декілька років ти станеш тим втомленим хлопцем, якого хрюші уломали після робочого часу проводити співбесіду (1 год 45 хв). І знаєш чому ти погодишся? Тому що інакще цю співбесіду проведе замість тебе «дівчинка, з радісною усмішкою на обличчі». І назавтра ти дізнаєшся шо в тебе є новий підлеглий — джун, який «технічну частину швидко підтягне на практиці», звісно, з твоєю допомогою.
І це буде означати що тебе доведеться робити роботу ще за одного довбойоба — при цьому йому ще й намагатися пояснити що ти робиш!

Про це буде в другій частині.

Ви мені таки однозначно і глобально починаєте подобатись ( без райдужних замашок), бо «зирите» в корінь!

1. Якщо ти лід і тобі дають в команду непотрібний баласт то дай йому неважливу роботу, хай тести пише. Раз в тиждень тратиш годину на код рев’ю тих тестів.

2. Якщо ти не лід то посилаєш його до ліда і це не твої проблеми (можеш йому підказати за тести).

Пффф, менеджер каже «У нас фіча горить, а людина займається непріоритетною роботую», тож нічого не вийде

На якийсь час вийде. Та більше місяця юніт тести писати та баги підфікшувать ніхто не дасть. Заставлять піднімати скіл молоді. Добре коли є в команді стронг мідли та сініори — можна розкидати в підмастерь’я джунів, інакше доведеться коучити власними силами. Добрий лід — це не сеніорістий-сініор, що краще за усіх таски закриває, це технічний менеджер (керівник) — експерт.

більше половини розробників про тести ніколи не чули або чули, та ніколи не використовували....парапарапам все

Якщо ти лід і тобі дають в команду непотрібний баласт то дай йому неважливу роботу, хай тести пише.

Так і доводиться робити. Але увесь функціонал за усю команду «баласту» писати самому.

Але увесь функціонал за усю команду «баласту» писати самому.

Якщо вмієш та можеж — це ж супер!
Рейт-то погодинний, у чому проблема?
Не встигаєш? То дедлайн перенесуть...

Давно тимлидствуешь ? Как бы классика жанра. Первая команда — бегаешь всем помогать между столами или сидишь на созвоне с шарингом скрина. Вторая команда — припарило бегать — садятся на шею ссуки. Мидлы нихера не делают, джуны ничего не запоминают и бухают по ночам по клубам, на работе сидят по кухне в комбинации девочки-мальчики и травят анекдоты. Клиент или менеджер очко рвет по срокам — а тебе прикрывать бездельников. Начинаешь токсить шефа что одих джунов и зелень накидал за которыми надо бегать и переделывать. В первые вставляешь пистона и всем вместе и отдельно отличившимся. Третья команда (или все та же вторая но через время) — начинаешь делегировать и коучить. Четвертая команда начинаешь искать кого бы закоучить так чтобы за мидламиии синиорами следил — пока ты с заказчиками за бизнес и процессы перетераешь.

Баласт це цікава річь. Якщо в тебе в команді є люди яким нема чого робити, бо ти їм не довіряєш — то ти хреновий лід. Буває правда такі кадри — що не дай, усе запоре, та то іньша справа. + Дати нібито не важливу роботу (а такої не існує, мається на увазі роботу яка не вимагає кваліфікації в проекті, те що можуть робити відносно усі) — це якраз базис делегування. Як бачиш вже добре справляється — делегуєшь усе важчі чи об’ємні завдання. Іноді правда буває, що якогось дідька менеджер проекту може узяти і назначити таску не по силах через тою голову, це певно коли вважає що ти невірно оцінюєш кваліфікацію.

Я абсолютно згоден..і також впевнений, що Ви таки знаєте і навіть зустрічали Кепа..явно не «Америка»)

Справа у тому, що дівчинка і була «хрюшою», а втомлений Хлопець був лідом у команду якого я міг потрапити. В цьому уся різниця, але чомусь майже ніхто не звернув увагу саме на ці деталі.. або вже давно не проходили всіх етапів співбесід, і забули як-то.. або ще й не було тих співбесід, бо я писав саме для джунів)

Ггг. А ще через час — дівчинку, що робила співбесіду джуна і зробиш квочером підтягувати технічну частину падавану :) Назвалась сініором — велком. Раптом що — то питання з неї.

А вам який формат інтерв’ю був би більше до вподоби — F1 or S2?

S2 це було поговорити про життя, я б назвав це вступом до співбесіди.
В наших краях F1 обов’язково, пофіг чи ти знаєш те все що він питає. Головне як ти себе ведеш, є куча неадекватів які при таких співбесідах закочують очі, хамлять, і т.п. От таких така співбесіда і відсіє.
Бо в роботі будуть ситуації типу хто накосячив, роби щось що не знаєш і т.п., перш за все джун має бути нормальною людиною

А на загал, звичайно що S2.
Мораль, якщо ви вже закордоном, ніколи не працюйте на українські компанії.
До вас буде упередження і це позбавлено сенсу.

Є нюанси, але загалом дуже слушна думка! Особливо на рахунок упередження.. це і в багатьох коментарях теж прослідковується...на жаль(( не в Ваших)

«Хотів би щоб HRи лишили мене у спокої!»)))

Продолжай и все получится :)))

2к переглядів за 12 годин(7 з яких люди спали) ч напевно що цікава гіпотеза..навіть Ви вирішили комент залишити)

«Проте емпірика часто доводить і вірність саме нульової гіпотези. У такому випадку дослідження показує інший результат, аніж очікувався.» — дякую гугл)

Побічний ефект півгодинних вайтішних співбесід — можна дізнатись багато нового на Доу :)

S2.
F1 — це мабуть в стартапі з ізраїльтянами мучитись.

Хлопець, що проводив співбесіду, був цілком нормальний, але трохи втомлений

В мене була схожа співбесіда, але там один був помірно стомлений , а інший — дуже стомлений і посередині співбесіди просто заснув.

Буває) Ні, у мене Наш інтерв’юєр був реально крутий спеціаліст.. ну а втома, то таке, вона може бути просто навіть психологічна. Він в Україні, у нього сім’я, діти..є чого хвилюватися.. тут ще співбесіди ці..)
І Вам дякую за відповідь по темі)

А вам який формат інтерв’ю був би більше до вподоби — F1 or S2?

S2

Дякую! Поки Ви перший хто дійсно сказав те, що мене цікавить саме по темі допису! Дякую ще раз!

Насправді я часом думаю, що просто відповісти на конкретне питання то є дуже важка справа для людей.
Трололо воно легше 😁

Згоден на всі 100%! Але модератори просили відповідати на усі коментарі.. ось і стараюсь..😅

Я не про ваші коменти, якщо щось😁, я про інші

Слушне зауваження, та у кожної компанії свої стандарти.. наприклад, якщо є досвід але не комерційний і не офіційний? Або якщо людина займалася самомтійно більше року, а сертифікат отримала недавно заради працевлаштування?

а якщо це курс Майкрософт, все одно бумажка? трігер на слово «курс»?

Это с чего это вдруг ? На опенсурсе человек мог вплоть до Google Summer of Code участвовать и тянуть целые подсистемы на себе, хакатонииь и т.д. А коммерческий опыт состоять из «слежения за юнит тестами на радиаторе и их перезапуском когда они по таймауту отвалились». Вот у меня был один проект где мою джуниорку авто-тестлид, из другого города, вот этим вот и загрузила как и вообще всю команду. Потом проект разбежался кто куда, никто (включая меня) им заниматься не хотел. Мы с напарниками по пейр-программингу пол дня баги фиксим, вторые полдня помогаем тестерше с ее тренингами, консультируем по спрингу и т.д. и решаем задачки на лидткоде, обсуждаем алгоритмы. В общем коммерческий опыт, это тоже бывает сильно разный. Унылейшего гумна, который не только не развивает тебя в профессиональном плане, но и вводит в проф. деградацию и потерю квалификации — предостаточно. Коммерческий проект — это зарабатывание денег в первую очередь. А для подтверждения опыта и знаний как раз и существуют собеседования.

ви не жили в Іспанії тривалий час, спробуйте, чекаю час коли всі Українці позбудуться рожевих окуляр щодо європ

Після майже 6 років життя в Іспанії я й справді її покинув і переїхав жити до Андорри)
Бо Андорра то Європа, але не Євросоюз)

тоді ви мабудь не нульовий джун
а чому переїхали ?

А можна стати резидентом в Андоррі маючи EU long term permit?

Ні. Андорра не має відношення до EU. Резидентом можливо стати лише через інвестиції або відкриття власної компанії.

Як людина, яка б залюбки переїхала зимувати в Мадрид (хоча поки Бахмут більше ймовірний), бо трохи говорю іспанською, я був би дуже вдячний хочаб 5ти пунктам з нерожевих окулярів. Про Іспанію мало інфи на форумі, все про Німеччину та UK :(

переїхала зимувати в Мадрид

Так в Мадриді зимою холодно!

Тепліше, бо в квартирах є опалення. А тут як пощастить.

1. У Мадриді дійсно взимку холодно.
2. Величезна кількість мігрантів з Африки.
3. Відсутність середнього класу.
4. Дуже високий рівень злочинності (особливо після карантину).
5. Низький рівень державної освіти у школах ( у мене діти).
Але якщо просто перезимувати і без сім’ї, то нормально)

Я як раз з дитиною, тому і цікавлюсь. Поки садок, але школа зовсім скоро, і про низький рівень освіти я трохи засмучений, але дякую що відповіли! Може порадите де в Іспанії кращі школи?

Приватні школи кажуть краще за публічні.

Або ще католицькі школи, де монахи викладають..

2. Величезна кількість мігрантів з Африки.

Не бачу взагалі. Де вони водяться.

3. Відсутність середнього класу.

В чому це проявляється.

4. Дуже високий рівень злочинності (особливо після карантину).

Взагалі не помічаю, і не бачив щоб люди про це згадували. Ну в Валенсії в парку одиночні випадки «набіжать та вкрасти сумочку поки людина лежить чілить».

Каталонія, Андалусія, Галісія... Мою квартиру біля Барселони двічі грабували.. На рахунок середнього класу- він є звичайно, але з кожним роком все менше.. але це скоріше суб’єктивне бачення мого кола контактів. На рахунок мігрантів, то поки я там жив, то також майже не помічав, бо звик.. а зараз, коли з Андорри їздимо в Іспанію, то дуже в очі кидаються..

Ґрати на вікнах були?
Як вони залізли?
Шо поліція сказала?
Що забрали?

ґрати не стояли.. виламали двері ломом.. забрали лише коштовності, які ми не носили і мали відправити в Україну батькам. Вдруге, через пів року по тій самій схемі.. але вже була сигналізація (до лампочки). Нічого не взяли, бо не було ні коштовностей, ні налу...В поліції взяли опис (у першому випадку) але тихенько сказали забути)

У меня пару коллег во время конференции месяц назад тоже грабанули в Мадриде
И знакомый, который живет там уже год, тоже не раз говорил что в плане грабежей там сильно хуже чем в Украине. Просто как доп информация :)

Мої родичі живуть у Мадриді вже багато років і типу все так (хз що рахувати середнім класом, родичам ніби норм живеться, хоча мабуть нижче середнього).
Але стосовно школи то Ви ще не бачили нашого дистанційного навчання (маю дитину у 5 класі, ніякий Мадрид і збоку не валявся з уроками по 15 хвилин і «опрацюйте самостійно сторінки 10-150, завтра контрольна»)

опрацюйте самостійно сторінки 10-150

Класична підготовка до майбутнього життя, де «сподівайся лише на себе»
Жарт.. але у кожному жарті...

Але, блін, безпосередньо перед отою атакою русні на електростанції вже намашалися збирати гроші на чергову фігню у школі. І ця фігня далеко не бомбосховище

Та на побудову бомбосховища батьки грошей не наберуть

А що в Іспаніях не так.
Ну нема культу потреблядства та достігаторства. Відповідно нема багато роботи з великими зарплатнями, а для тої що є треба іспанська. Але в епоху удальонки не розумію чому на це треба звертати увагу.

якщо коротко, то я б сказав, що жити в бульбашці буде ок за рахунок інфраструктури і тд

а якщо жити не в бульбашці, то спробуйте
— завести друзів локальних
— стосунки з будь-яким полом на ваш вибір
— покомунікувати з інституціями
— місцева культура і тенденції

зробивши все це, велика ймовірність, що пізнаєте суспільство зсередини і картинка зміниться дуже сильно, в який бік не знаю, але досвід буде цікавий, в моєму випадку це все змінило не в найкращий бік картинку

Так я сюди навпаки переїхав через те, що в місцевому суспільстві приємно знаходитись, і я розділяю його ідеали. Я би хотів провести житя з друзями-родиною за сервесою на терасі, а не фпахуючи заради вирощування чергових впахувальщиків на айфон.

головне, щоб вам подобалось

а взагалі вважаю подібний досвід життя корисним, ви щось дізнаєтесь і будете ділитись на доу наприклад

мій посил був більше в тому, що у багатьох людей якщо це десь в ЄС, то автоматично це вау топ, але це далеко не так, я досі не можу зрозуміти як живуть люди, які знають, що з все життя їх зп виросте максимум в 2 рази, це як взагалі, а ось в Україні там разів в 20 ріст, оце я розумію)

що у багатьох людей якщо це десь в ЄС, то автоматично це вау топ, але це далеко не так

Якщо людина з України не айтішник то скоріше дійсно буде вау топ. Якщо айтішник — то залежить від ідеалів. Зрозуміло що в Ірландії, Іспанії, Естонії та Німеччині експірієнс буде кардинально відрізнятись. Але всі ж розуміють що в Європу не їдуть за грошима.

я досі не можу зрозуміти як живуть люди, які знають, що з все життя їх зп виросте максимум в 2 рази

Тому що їх життя складається з власне життя, а не заробляння грошей ;-)

Тому що їх життя складається з власне життя, а не заробляння грошей ;-)

це дитячі казки, у них популярну лотереї і ідеї ельдорадо, просто нема можливості заробляти більше і все

ви так можете і в Україні жити десь на дачі і пити собі вино на мінімалках як це роблять десь в Іспанії або Португалії, якщо сенс життя в цьому, то краще місця не знайти

Ну нема можливості заробляти, а _принципово_ треба? Я згоден що більше дінеро — краще аніж менше дінеро при однакових умовах. Ключове слово — «принципово».
Можно перевернути інакше: а чи на є _істеричне_ (на противагу органічному) «хочу більше бабла» завуальованим «я рукожоп і не можу грамотно скористатись тим що в мене вже є». Враховуючи загальну рукожопість гомосапієнсу, я сильно схиляюсь до останнього варіанту.

гроші ж відображають цінність, яку ви генеруєте більш-менш, так ось якщо ріст в 2 рази, то ваша цінність десь в 2 рази і зростає умовно. А що робити, якщо ви хочете зростати більше і бути більш розвинутим/продуктивним/досягати чогось

тоді у вас вибір або досягати і нічого за це не отримувати, що накопичується і визиває згодом якісь дивні почуття

або нічого не робити

мені не те, не інше не дуже симпатизує, це щось типу сср тоді вже,

а що робити, якщо більшості суспільства ок нічого не робити і не досягати ? я бачу це як майндсети, які не збігаються, один про те як посидіти подовше нічого не роблячи, а інший про те, як досягти цілей, про що розмова тоді

в Європу не їдуть за грошима

І за ними теж. При бажанні в UK (мабуть в Німеччині, Ірландії, Нідерландах так само), цілком реально мати х2 gross, якщо не переїжати на галери або щось схоже. Особисто в мене після витрат, залишається більше ніж в Україні. Залежить від амбіцій та вміння себе продати.

Ідеали це не тільки манйана і сієста. Це також напрямок розвитку культури, бажання суспільства до технологічного розвитку, цілеспрямоване життя і т.д Цього всього у іспанців менше. Також враховуючи, що в Мадрид призжають массово люди за двох десятків різних країн, то там весь час змішуються культури та світогляд. Що вийде — сказати важко, Іспанія лише друге покоління живе більш-менш заможно

бажання суспільства до технологічного розвитку

Ну от я наприклад не вважаю технологічний розвиток чимось важливим.
З того що я бачу в світі навколо, підтверджується «розумна істота зможе прожить щасливе життя живучи в бочці, а тупий гомосапієнс буде депресувати маючи останній айфон».
Як приклад — йду я, читаю хакерн’юз, на хакерн’юзі екзестениційне ниття американця. Американець живе в технологічній наддержаві з розвиненими інституціями, і ниє про свою «лонелінесс», і в коментах всі йому «дааа лонелінес це сучасна проблема». Там поруч ще ниють про вигоряння, депресії, і так далі. А я іду іспанською вулицею, де люди з щасливими щачлами (зчитується несвідомо) чілять за півасом.
Ну і власне питання, а чи ту державу назвали наддержавою?

Trabajamos solo para poder de vivir! Y no vivimos para trabajar todo el tiempo de nuestra vida!✌️

українці, яким орки вибьють світло і тепло, після лютої зими думаю і калькутта буде вже здаватись непоганим місцем. Так що не треба оце от во. Не всі українці мають загородні домики з паверволами з сонячними батареями, старлінками генераторами та декількома десятками, а може і сот тисяч уе під подушкою

Почитайте, будь-ласка, продовження.. друга частина вже викладена.

І ні..після Двох революцій, Двох імміграцій і Війни — Я Не Боюсь!

Braveheart

Дякую! Дійсно, не у кожного є такий досвід і самоіронія)

Про счетчик просмотров страницы — вообще мощь.

Mykola C — Радий, що Вам сподобалося) як і мені усі Ваші коментарі) Свою компетентність і «нетоксичність» ви вже проявили))

1. Що саме Вам не зрозуміло зі сказаного мною?
2.Якби всі в IT працювали по єдиним струтурованим шаблонам, то звідки б тоді бралися нові? Подумайте над цим) а я поміркуютнад вашим зауваженням)🤝

Тільки якщо у Вас дійсно щось цікаве для мене.. інакше краще не витрачайте Ваш час)

Вибачте, але в ваших коментарях незрозуміла «пиха». Ви хоч і в Європі, та за коментарями вилазить такий собі хлопець без терпіння та мінімальної поваги який ще схоже не став європейцем.
Пишу бо може вам не видно — але шляхом як ви пишете коментарі — ви своє опитування не продасте. Маєте спам, а відповідей не бачите.

Як вже писав раніше — текст то лише текст, а враження залежить від сприйняття. Критика завжди вітається, але конструктивна. І тут є справжні відповіді завдяки яким я навчився новому і отримав нову цікаву інформацію. А інші, то лише білий шум)

Наче пост про те, що там легші співбесіди, ніж тут. На жаль, не побачив висновків «чому»

Перше враження буває оманливим.. «чому» — буде у другій частині яка вже на підході.. просто зараз не до того: у дитини ДН і річниця весілля, тому не до постів)

то не баг, але якщо оновлювати сторінку раз на секунду, то з часом сайт порахує що то мегаддос атака)))

Я правильно понял, что автор кроме английского умеет еще и в испанский?

А також виїхав з України, скоріш за все має внж або пмж. З такими вихідними даними у нас не кожен джун.

Ну, тогда ты очень крутой. Как по мне — человеческие языки на порядок сложнее учить, чем компьютерные.

Дякую) мені вони теж важче даються, але життя заставило вивчити)

Йопта, если чувак действительно из Андоры то нафиг это ИТ.
Выучить лыжи и идти инструктором работать.

Не моє) 4 місяці фігачити до повного вивороту коліна, а потім 8 місяців деградувати і економити.. то взагалі не моє) і вибачте, але Андорра (назва країни) має дві літери «р»)

Що ви цим хотіли сказати?
HR мають таких як ви по 10 на день, їм швидш за все не цікаві ваші думки. Не хочу знецінювати ваш досвід та знання, але ви б могли отримувати стільки ж сидячи на касі у іспанському супермаркеті. Очевидно, що від вас не будуть там багато вимагати, бо в їхньому розумінні джун це випускник універу, якого ще треба бейбісітати, щоб він приносив якусь користь. В Україні вам пропонували рази в 3 більше за мінімалку, отже більше й вимагали, наче все чесно.

Вибачте, але Ви далекі від реальності іспанського супермаркету) А що хотів сказати, те і сказав..розумійте як хочете.. Ну а далі буде)

Дорогі коментатори.. любі друзі (не моє)!
Перечитайте, будь-ласка, мої відповіді на Ваші коментарі..Але пам’ятайте, що текст не передає інтонацію..тобто все залежить від Вашого сприйняття! І якщо Вам, шановні, хочеться, щоб вони були токсичні, то як би я Вас не облизував, все одно Ви так вважатимете! Дякую! Всіх цілую і обіймаю! Бережіть себе у ці нелегкі часи!

Тоді чекаємо другу частину й історію з офером

Друга частина буде, але поки без спойлерів, бо ще чекаю на відповідь)

Врахуйте що вам можуть допомогти редактори dou.ua/forum-articles-howto

Дякую, я і перше Ваше зауваження взяв до уваги. Почитаю і це!
Вау* почитав, дякую! Тут може згодитися і мій диплом магістра журналістики..🤩🤩🤩

Перший варіант.
Ви хоч по суті стеку розуміння отримаєте. Друге залишає для вас сюрпризи попереду.

У автора всього 3 коментарі та 100% токсичності. Це ще так тре вміти.

Так, треба вміти відповідати взаємністю на взаємність ;) мене так в Україні вчили) хіба це не ввічливо?

батхерт і захисна реакція детектед. ну і пофіг, нічого страшного. так теж можно, головне розуміти/рефлексувати що відбувається

так легко, вміти не треба. важче так не робить.

Саме тому Ви аж двічі написали про те?;)

трохи відпочив і знову в бій? срач must go on!

Опублікував продовження і сюди зазирнув..

Опублікував продовження

Не треба більше, будь ласочка.

На адекватні плюшки + до мінімалки) наприклад, оплату абонементу у спортзал..

Навіяло,

Інтерн, Київ 200$, Мадрид 1000$
Джун, Київ 500$, Мадрид 1500$
Мідл, Київ 2000$, Мадрид 2000$
Сеньйор, Київ 5000$, Мадрид 2500$
Лід, Київ 8000$, Мадрид 3000$

Ось це толковий комент! Дякую! Лише одне зауваження — Сеньор з Мадриду їде жити в Андорру, і тоді у нього як і в Києві.

Головне не розмір..пам’ятаєте?))

їде жити в Андорру

Там можна здуріти від нудьги.

Згоден! Якщо сидіти в хаті і тупити, то будь-де можна здуріти від нудьги) А якщо глянути під іншим кутом? 120 км до Середземного моря ( як від Києва до Житомира), 300 км до Атлантичного океану (самі проведіть паралелі;), і це по території двох (самих популярних в плані туризму) країн: Іспанії і Франції.. а ви де, як і коли відпочиваєте від/після роботи?

120 км до Середземного моря ( як від Києва до Житомира)

Ну і часто ви їздите в той Житомир?

Їздив часто, навіть дуже! Адже я з тих українців, які ніби кияни, але народилися не в Києві) Застав ще той час, коли турки будували дорогу Київ-Рівне)

100+ українських фортець/замків, 50+ країн.
Навіть в Молдові і то веселіше)
Тут мова навіть не про кілометраж до океана і моря. А про велике село (20к населення столиці — це не жарт) з присмаком Буковеля.

Не скажу на рахунок Буковеля — бо ніколи не був, особливо влітку. А так як не був, то і не хочу сприймати чужі стереотипи) І справді, мова не про кілометраж, мова про те, що розумні люди з Іспанії (і не тільки) їдуть в Андорру жити, бо тут інші податки...

В офшорах же не обов"язково поселятися.
Та і не помітно щось багато ілонів масків на вулицях Андори. На відміну від туристів в пошуках дешевого алкоголю.

120 км до Середземного моря

Правда, є нюанс — треба пів-години в тянучці стояти на виїзді, бо митниця активно перевіряє обсяги того самого алкоголю :)

Оновіть інформацію про Андорру. Вона у вас трохи застаріла. З банку Андорри набагато легше перевести кошти в банки Європи, ніж з банку України. Можете написати тест-кейс і викласти тут баг- репорт.) А Ілон Маск, ну то таке.. знайшли кого ставити у приклад..

І знову Ви сам себе заперечуєте.. QA то педантичність.. а ви по зорях цілите) Коли їдете? У яку пору року? У який час доби? На якому авто? З якими номерним знаками? Який у Вас вираз обличчя? — це все покаже працівнику таможні Ваші наміри, і Вас зупинять.. але не в Андоррі) то Іспанія і Франція)

Марка і номерний знак авто жодним чином не впливає на час знаходження в ЗАГАЛЬНІЙ тянучці.
Ви точно айтішнік?

не в Андоррі) то Іспанія і Франція)

Є така байка десь з початку 2000-х — коли мобільних операторів держава захотіла нагнути за плату за з"єднання, вони збирались робити безкоштовне з"єднання, але при цьому — платне роз"єднання.

Провокація від того, у кого досвід лише теоретичний про проходження контролю на кордонах Андорри...Отже, час тянучки на кордонах Андорри 2 дні в тиждень( п’ятниця і неділя) = часу щоденної тянучки з окраїн Києва у центр. Або ні, дорівнює часу поїздки на метро з Лісової або Житомирської( і т.п.) на Хрещатик!

як від Києва до Житомира

140 по дорозі

120 км до Середземного моря ( як від Києва до Житомира

186 по дорозі

300 км до Атлантичного океану

413 по дорозі
В реальному кейсі всі цифри відрізняються щонайменше на 10%.
QA то про педантичність, а не про емодзі.

Ви їздили? Чи по GoogleMaps дивилися? Реальність може дивувати..особливо коли є досвід) і чи може бути так, що багів немає взагалі?)) А ще Ви забули про класи еквівалентності та аналіз граничних значень)😉🙌

Так вопрос в том что после работы ты хочешь тусить с друзьями в ресторане/баре/на вечеринке, ходить в театр/на выставки/рейвы и блаблабла, это все в Киеве спокойно делается в пятницу вечером. На выходных в Европу до войны можно было спокойно сгонять.

Ну якби Андорра не в Африці, а посеред Європи.. і тут цього усього у достатку... Ресторани з мішленівськими зірками, нічні клуби, диско-бари, арт-бари.. цирк дю Солєй кожного року на протязі місяца з квитками за ціною 5-20€ ( спец ціна лише для Андорри).. рейви з найкращими ди-джеями світу (рейтинговими). Чи Ви вважаєте, що в країні з одним з найвищих показників рівню життя у світі це все відсутнє?;)

Для цього є срачі на ДОУ чи Фейсбуку.
Вступив і нудьги як не було :-)

Сеніор з Мадриду переходить на удальонку, і в нього є як в Києві, але без війни ;-)

Последние три строчки фигня полная.

Авторитетно заявив Кінь в Пальто)))

А кому же еще кроме местного (в прямом и переносном смысле) коня?

Треба було хоч трохи розповісти про себе, який досвід роботи, скільки років, освіту, де шукали роботу, скільки разів відгукувались на вакансії, скільки відмов, скільки разів вас проігнорували.

Ось гарний приклад як писати такі статті: Senior у пошуках роботи. Як я пройшов 20 співбесід з HR і що про це думаю.

Дякую за приклад.. якби знав вас раніше, обов’язково прислухався би до ваших зауважень.🙏

А далеко ходити не треба, просто довше читай, що тут пишуть, вчись та читай ще.
pbs.twimg.com/...​media/B1H49I-IQAEAaJ-.jpg

Є гарний приклад Лєпри, де новачкам неможна писати півроку після реєстрації.

А це також стосується до тих, хто коментує? Не розумію, що вас так зачепило у моєму дописі?🤔

І ще... у Європі прийнято швидко переходити на «ти». Навіть якщо людина набагато старша і мудріша. А в Україні то не прийнято від слова взагалі.. Отже.. я звертаюсь до Вас, як українець до українця, а Ви?😏

у Європі прийнято швидко переходити на «ти».

Como estas usted? (здається стандартна фраза?)
А у них можна сказати Como estas tu?

Хоча... напевно у Іспанській для «на ти» взагалі якась інша фраза...

Como estas це вже на Ти :) На Ви рідко говорять до однолітків та людей яких знаєте

Але ж там ...usted, що є нібито “Ви”?
Я от не знаю як на Ви in English (we say you even to the Queen), in Castellano також (tambien :)

Como està usted тоді
Зверніть увагу на наголос, вони важливі

На інгліші всі викають. You = ви. Thou = ти.

Thou = ти

Ну це застаріла форма.
Навряд чи її використовують.
Сам лише у піснях чув...
То ж можна сказати, що Інгліш — всі «ти»-кають...
Але то не точно :-)

Так, згоден. Люди зараз рідко вміють читати з інтонацією.. просто зчитують літери, як алгоритми. Треба більше emoji!!!💪👍🤘

Навіть не знаю,як виразити свої емоції ( бо на сумнівні посилання не посилаюсь), напевно поставлю ще один emoji! 😘

Не стримуй себе, просрися емотіконами від душі, немов в останнє.

Десь там вище є про токсичність і взаємність..почитайте, Вам буде корисно..) або ні..напевно вже не допоможе)

А те, що ти знущаєшся з граматики та пунктуації, коли ліпиш свої смайлики усюди — це ти не токсичний, а просто дoвбoйoб, виходить?

JuniorQAEngineer це той хто вже вміє відкривати два браузери одночасно?

А ви погугліть хоча б в одному..чи не вмієте?))

Підписатись на коментарі