Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

«Повістку слід чекати всім військовозобов’язаним чоловікам»: головний військком Києва про мобілізацію найближчого часу

Час від часу з’являється інформація про рейди, під час яких ваші колеги роздають повістки порушникам комендантської години. Такі рейди і далі будуть проводитись?

Я поясню, для чого вони проводяться. Це спільні дії поліції з підрозділами охорони наших центрів комплектування з метою дотримання громадянами вимог комендантської години. Коли відбувся перший рейд, ми зрозуміли, що є багато громадян, які порушують не тільки вимоги комендантської години, а й вимоги законодавства про військову службу та військовий обов’язок. Наприклад, виявлялись громадяни, які не перебували на військовому обліку, не з’являлись у військомати після оповіщення. Можливість швидко дізнатися інформацію про конкретну людину є.

Вручення повісток в магазинах, торгових центрах, на блокпостах — це законно?

Немає заборон щодо місця вручення повісток. Жодної. В законодавстві не вказано, що оповіщення можливе, наприклад, виключно за домашньою адресою чи на роботі, чи в місці відпочинку. Закон каже про оповіщення шляхом вручення повістки. Все.

Чи є потреба проводити мобілізацію далі?

Існує необхідність в доукомплектуванні, доповненні. Ми повинні збільшувати свій потенціал, нарощувати складову. Всі ми бачимо, що наше військо на певних напрямках впевнено веде наступальні дії. Звичайно, що ми повинні мати значну кількість особового складу сил оборони. Я вважаю, що мобілізація триватиме. Це необхідність.

Як буде відбуватись мобілізація далі, 2023 року? Що на нас чекає?

На нас чекає перемога, знищення ворогів і звільнення рідної землі. Дай Бог, щоб це було 2023 року. Я так думаю, що мобілізаційні заходи будуть проводитись, це необхідність. Поки ми воюємо — повинні гарантовано мати особовий склад не тільки для оборони, а і для наступу, щоб звільнити наші землі.

Кого наразі мобілізовують та кому слід очікувати повістку першочергово?

Повістку слід очікувати всім військовозобов’язаним особам чоловічої статі віком до 60 років. Тобто тим, хто є військовозобов’язаним.

tsn.ua/...​hchogo-chasu-2186242.html

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному4
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Дядечка балується законом як хоче, звичайно заборони на видачу на АЗС немає, але він забуває, що повістка має бути заповнена не на планшетці після перевірки документів, а попередньо у військкоматі.
Законами як крутили, так і крутять, як зручно так і крутять, частину законів пам’ятають, частину незручних забувають

Wish i knew this перед мобілізацією:
— основний канал мобілізації — підприємства з офіційним оформленням, вони мають подавати списки до військомату, і прямо на робочому місці вручають повістки. Окремий привіт противникам фоп-моделі.
— вчимо zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#n271 статтю 17. Вагітна дружина чи дитина до 3 років — то відстрочка (станом з квітня, коли мене призивали — такого не було), військомат про це не каже.
— відповідно програмісту можуть вручити повістку в основному в публічному місці, тому дотримуємось ковідного «нех*й шастать»
— якщо вручили — в військомат НЕ ХОДИТИ. В перший раз відповідальність вдміністративна, 3600 гривень наче. Якщо сходив (як я здуру) — то відповідальність вже кримінальна.
— якщо вже потрапив — you are fucked. Все починає залежати від конкретного підрозділу.
Все ще можна відмовитися, якщо піти до кінця — кримінал, але останні два кейси що я знаю — дають три роки умовно.
TL;DR: чим глибще ти зав’яз, тим складніше зіскочити з цього поїзду. Найпростіша стратегія — триматися подалі та ігнорувати, поки колеса держаного примусу провернуться — то вже призовуть когось іншого.

"

Вручення повісток в магазинах, торгових центрах, на блокпостах — це законно?

Немає заборон щодо місця вручення повісток.

"
Як гарно ці уйобиши уникають озвучення того, що повістка має бути вже заповнена на конкретну людину, і лише тоді її можна вручати будь де, а виписувати її на місці — це кримінальна стаття.
Вимагають дотримання закону про мобілізацію від громадян, діючи незаконно.
Це все що треба знати про військомати і всіх, хто їм допомагає.
при цьому бажаючих і мотивованих воювати у військоматах відправляють до дому, типу не треба.
P.S. я не проти мобілізації, але давайте робити все так, як має бути, а не заради чергової медальки військомату за «чудово» проведений набір аби кого, аби куди

Знаю 100% спосіб як уникнути армії.
Кажеш «От дивись, я пішов, в мене ніяких навичок немає, нічого. Мене в перший же день ловить снайпер і стріляє. І чим я допоміг країні? — Нічим.»

Всі відповіді чіткі і по ділу, без зайвої «води». Особисто мені, дуже б хотілося ще почути відповідь на питання, як же бути тим в кого банально «кишка тонка» воювати, хто просто боїться і ні фізично ні морально не готовий, хто радше втече від небезпеки аніж піде на зустріч, слідувати закону і йти уточняти дані? Бо після позитивного висновку медкомісії ти вже людина підневільна і на що ти готовий чи не готовий уже нікого не хвилює, опції відмовитися від мобілізації немає.

251 коментар

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Хм, а если можно сказать, что я на алтернативке служил — ПО для украинских пограничников писал (Система ГАРТ), то кем меня возьмут, если что?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Выхожу как-то на улицу. Ну думаю Украина — це Европа.
И тут подходит мужик и просит 5 гривен на апохмел.
Прохожу дальше, и тут бабка-попрошайка у элитного магазина зазывает дать ей пару гривасов.
От водителя маршрутки тоже можно услышать пару ласковых.
Идешь дальше, а там стая дворовых собак, которая чуть не кинулась на первого прохожего.
Когда дело доходит до защиты родины, то экипировку покупай сам.
Вот она, забота государства о социуме.

Из вышеперечисленного списка побежишь родину защищать?

Ну как бы чтоб было вам понятнее... От того что в животе черви, не следует что его не надо защищать от протыкания снаружи.

Совок не развалился в 91-м, окончательный его развал происходит сейчас, когда Украина воюет за право выйти из совка, а совок не хочет ее выпускать. Так что с одной стороны понятно нежелание идти воевать за всю ту совковую номенклатуру, которая десятилетиями разводила тут гебешную агентуру и подчиняла тут кремлю все от ВПК до церкви. Но с другой стороны — если сейчас мы не отобьемся от орков, то все что ты описал в Украине усугубится многократно и страна превратится в Беларусь-2. Нам нужно завалить орков, освободить свои территории и вычистить под корень всех рашкофилов из правительства — вот тогда Украина станет Европой в самом лучшем смысле этого слова.

А чем собственно занимались с 14 года? Ведь «время сейчас» было каждый день на протяжении 8 лет.
И вот прошло 8 лет, государство как ложило на население, так и продолжает ложить.
И если люди выступают с какими-то позициями, протестами, то это сразу «агенты кремля».
Очень удобная позиция ничего в стране не менять.

Сейчас на вас наедут ещё и за русский язык. )

Пускай эти диванные борцы на меня наедут. 😁

ні, зараз він буде наїзжати за те що дамбілі бамбас )))

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Як завжди влада у всьому винна:)
Мужика особисто Зеленский споїв
У бабки Порох квартиру на себе переписав
Водія маршрутки Арестовіч з Фейгіним навчив матюкам
Собак Ющенко з дому вигнав, мабуть переплутав з бджолами на пасіці

Антиконституционный закон про Дия -сити кто подписал?

тот, кого выбрали на честных выборах

Це якось суперечить моєму твердженню?

Антиконституційний в чиїй уяві? КСУ такого не вирішував. А дописи різних юристів не несуть жодних наслідків

Тогда пока суд не принял обратного решения твоё убийство законно

Якщо мене уб’ють, мені все одно на рішення судів.

Так может быть руководствоваться не национальным самосознанием, которое ничем не отличается от революционного?

Лол, ви як за кордоном не були і ніколи не бачили там теж саме

Что-то не помню, чтоб именно в центре какого-нибудь европейского города было такое.

Мало по Европе ездил, значит. (Не считая маршрутки, конечно.)
Брюссель, Неаполь, Париж, Афины, Бухарест, Христиания в Копенгагене.
dou.ua/...​rums/topic/35850/#2301559

Не говоря уже про Штаты обетованные. Вот уж где раздолье.

Субъективное мнение. Карт раскрывать не буду, конечно. )
Но уровень сервиса и отношение совсем другие.

А проблемы есть всегда. От того, что вы их скроете, они не решаться.

А ви точно не про мацкву написали?

Что вы можете сделать, если по половым признакам так получилось, что вы военнообязанный(сексизм кстати жосткий):
Физуха — её мало не бывает.
Навыки владения оружием — от этого часто зависит ваше выживание.
Снаряга — понять, купить, испытать.
Придумать и отточить то, чем вы будете заниматься в армии. Чистить картоху или лежать со снайперкой. Управлять танком или дроном. Штурмовать или вытаскивать раненых. Нужно всё, овладейте чем-то конкретным, так вы повысите свои(и своих товарищей) шансы вернутся.

И байка-страшилка для тех, кто надеется отсидется.
В марте под Киевом мой товарищ базировался под одним селом занятым 🐷🐶ми.
Оттуда по дороге в их сторону выехала колонна гражданских. С белыми тряпками на ручках и надписями «дети».
В машинах ехали заплаканные женщины, притихшие(шокированые) дети и старики(многим было плохо).
Наши военные их подбадривали проверяя документы. Мол, все хорошо, вы выбрались. На что одна женщина сквозь слезы сказала что её мужа расстреляли. Вытащили из машины и расстреляли.
В подобной ситуации, уже поздно что-то делать. Это следствие мыслей «авось пронесёт» и «меня это не касается».
Жестоко так рассуждать? Да.
3.14сы, ведут войну на истребление украинцев, посмотрите сколько осталось в ОРДЛо «носитилей бубенцов» — их уже нет.
А лично вас, пожалеют, ага.
Я от всей души желаю вам мирного неба.
Но игнорировать войну, это одна из самых наивных глупостей.
Si vis pacem, para bellum — панове, героям слава.

Снаряга — понять, купить, испытать

це краше відправити на фронт тим, кому потрібно вже зараз, а тебе самого одягнуть чи одягнешся, коли до тебе черга дійде.

Что вы можете сделать, если по половым признакам так получилось, что вы военнообязанный(сексизм кстати жосткий):
Физуха — её мало не бывает.
Навыки владения оружием — от этого часто зависит ваше выживание.
Снаряга — понять, купить, испытать.

Так и не понял, как это поможет избежать мобилизации.

В армії потрібні канцелярські звірятка? Можу бути таким канцелярським (на щось інше я не здатен взагалі, абсолютно)

Говорят, на каждого снайпера надо человек 20 обслуги.

Зараз фронт стабілізувався, можна відсидітись.

Вы страну перепутали.
Это всё на болот`ах так.

як раз таки ні, зараз це так в Україні, на параші поки не забирають усіх-усіх

Если вы обмочитесь в военкомате — вас не заберут скорее всего.
У 🐷🐶 таких привилегий нет.

Но, что интересно, орков выпускают из тирании, а нас из свободной страны нет.

Откуда вы лезете?©
У орков на границах прямо повестки уже выдают.

Арестович рассказал?))

Ну кацапам видно нацистов в Украине. А некоторым нашим ситуацию на границе раися — Казахстан.

Не, пишут, что не выдают.
Не выпускают тех, кто должен был получить

На параші рандомних людей силою гребуть в метро/на вулиці і без базового навчання та забезпечення кидають на забій

А в нас збирають? Закривають прохідну на заводі?

Да, я эту причину описал. Игнор кацапов. У кого хоть чуть-чуть есть мозгов знали что 🐷🐶ки нападут. Как на это реагировать дело лично каждого. Просто раися еще на том этапе когда еще можно выехать. Когда её начнет дерибанить Китай, тоже всё закроют.

В первом посте вы всетаки про кацапстан: youtu.be/vlP64eBASGo

😁

Там дали виїхати активним, щоб не мутили воду.

8 років було на виїзд, так шо...

Кожна людина, яка по своїй волі погоджується на правила гри соціосистеми в якій живе (не емігрує/міняє громадянство) та користується її благами — несе відповідальність за наслідки свого вибору

Вы поймите, текущие события(война) частично следствие масовой инфантильности в гражданской позиции. И отвечать тоже нам с вами за это. Давайте возмем какую-то прибалтийскую страну. Нападение на них = нападение на нато. И всё, кацапы сдулись.
А то, что мы не в нато — наши проблемы.

Так отож — щоб мати право не мати позиції треба до того мати активну і тяжко, з затратами здобути. А тут вибору позбавили — всі варіанти — затратні і небезпечні, от і скиглять, це норм.

зачем писать эти тирады, когда можно просто себе признаться, что боишься смерти? это нормально. А это все уже отговорки. Просто пора уже признаться себе и не спихивать на других ответственность.

Какие тирады? Тип все четко разложил, отчего и почему, а вот это вот «боишься» или знаменитое «ты что, зассал» — чистой воды манипуляция и попытка взять на понт.

Так в тому то прикол, що всі хто не ділять світ на чорне і біле в цій ситуації і іхня думка хоч якось відрізняється то вони зразу зрадники і іпсошники)))

«не все так однозначно». да як русській, мьсье) у цій війні і не може бути чогось сірого)
просто пан шось за «государство» розписує і про вмирання за держ аппарат, коли по факту якщо б усі були такі як він, то ті, хто не встиг змайнати з України при захоплені країни руснею піддалися би катуванню (а може їх би і вбили) браві росіянці.
так шо люди тут бьються за щось інше, у першу чергу за безпеку своїх родин, так шо так, той, хто розганяє зраду за «путіті меня, я не буду біцца за Зелебобіка» — іпсошник і русак.
або просто боїться померти і боїться у цьому собі це прямо у вічі сказати, проте не боїться всім розсказати чому в цьому винний держ аппарат, який от взагалі тут ні до чого зараз, коли русня шмаляє з танків по домівках, коли заходить туди

Дядечка балується законом як хоче, звичайно заборони на видачу на АЗС немає, але він забуває, що повістка має бути заповнена не на планшетці після перевірки документів, а попередньо у військкоматі.
Законами як крутили, так і крутять, як зручно так і крутять, частину законів пам’ятають, частину незручних забувають

Рівність в законі це утопія. Завжди буде що всі рівні, але хтось рівніший.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Знаю 100% спосіб як уникнути армії.
Кажеш «От дивись, я пішов, в мене ніяких навичок немає, нічого. Мене в перший же день ловить снайпер і стріляє. І чим я допоміг країні? — Нічим.»

Ну как это ничем, помог военкому выполнить план — уже хорошо.

Є навчання, відправлять на полігон, залежно від спеціальності навчання від місяця до трьох. Товариш військком не дурень, він знає, що відповісти

Є навчання, відправлять на полігон, залежно від спеціальності навчання від місяця до трьох

Таке можливо у спокійні часи. Коли раша наступала на Лисичанськ і Сіверодонецьк, то кидали прямо туди. Тероборона на Заході -> Донбас, жодного дня навчання.

Дам трохи контексту своєму повідомленню: вище зазначено, що можна уникнути мобілізації, якщо сказати, що немає навичок, я пишу, що на це можна отримати відповідь, що навичку дадуть на полігонах

Дам трохи контексту изначальному сообщению: Максим вас затроллировал цитатой лысого друга Зелинского www.youtube.com/watch?v=dh2gmVJe8a8

Мене?) Соррі, не зрозумів душнільський гумор, мабуть місцева тема

Так как ты поговорил с копипастой, то получается да

Наконец-то я увидел недушнильский гумор, спасибо

Тероборона на Заході -> Донбас, жодного дня навчання.

ТрО по ідеї Мали пройти якесь навчання до «на донбас», адже на той момент вони вже були в ТрО.
Звичайно, що вони можливо не хотіли навчатись, або їх не хотіли навчати

ТрО по ідеї Мали пройти якесь навчання

Ти забув, як набирали в тероборону в перші тижні? Звичайно, що навчання для тероборони були до війни, але ж то були якісь відсотки, відносно десятків тисяч, які вступили в перші тижні.

як набирали в тероборону в перші тижні?

У перші тижні туди самі йшли.
Але на передок (у Донбас) їх направили вже значно пізніше.
Якби було бажання, могли б потренувати хлопців 🙄

Це назвивається зміщення фокусу або тунельне мислення (логічна помилка або мето пропоганди)

На Донбас кинули без підготовки — значить підготовки немає. Це не так і ви чудово це розумієте, просто хочете понити.

В мене чимало друзів/знайомих в ЗСУ, всі проходили адекватну підготовку (окрім перших місяців), частина нвчалась на заході

просто хочете понити.

Так це ж не я писав про відсутність підготовки 🙄

ТрО і досі страждає від забезпечення, таке враження що на м’ясо кидають.

Чув, що все залежить від командирів.

Взагалі це була відсилка на відосік youtube.com/...​y83CtUSclno?feature=share

Я вже зрозумів, дякую, я таке не дивлюся, тому не в курсі, був не правий, що серйозно відповідав

Думаю воєнкомам дали негласний наказ: або шукаєш призовників або сам підеш (чи твої діти підуть).

Да і про снайпера перебільшено. По статистиці, там щось чи то 0.5% чи то 0.05% гине від стрілецької зброї. Швидше під обстріл попадеш якийсь.

Для лисого такий аргумент проканав раз він ще не в армії

Може допомiг засвiтити позицiю снайпера i хтось бiльш досвiчений за вас помститься)

Так менi один майор казав в 2014 роцi. 😉

Вывод: нужно становится более опытным.

Мене в перший же день ловить снайпер і стріляє. І чим я допоміг країні?

Ти прийняв кулю, яку інакше отримав би професійний вояка.
Для цього і беруть усіх підряд — ніхто не чекає що з цивільного хай навіть за місяць підготовки зроблять бійця. Усіх придатних до цього вже відправили на підготовку у країни НАТО — і через кілька місяців вони вже повернуться боєздатним підрозділом.
Цивільних виключно набирають як «гарматне м’ясо» — саме тому не важливо яке тренування чи яку зброю вони отримають. Їх робота на війні — відволікти на себе кулю, снаряд, дрон, який інакше вбив би боєздатного бійця.
Якщо дивитись неупереджено — то така «могиілізація» цивільних — фактично є використання їх як «живого щита» і безумовно військовий злочин. Дуже прикро, що не тільки у орків, а і у нас ще десь подекуди використовується.

Ніт. Це працюе тільки якщо ти лисий друзяка презедента. Хоча мабудь опція «лисий» не обов’язкова.

Полетиш в Бриташку, там навчать, після того в Бахмут. З моїм знайомим так і було.

А свою землю та народ захищати — ні?
Чи таке питання недоречне в темах про призов на ДОУ?

Якщо є сумніви у своїх можливостях, можна:
— бути оператором БПЛА
— служити в РЕБ
— служити в ротах охорони військових об’єктів
— служити в автобаті
і ще ціла купа спеціальностей, яка не потребує від людини навиків Чака Норріса)

Вважаєте достатньо, щоби хоча б освоїти курс сякого-такого стрілка/помічника гранатометника і т.п. низькокваліфіковані військові посади? Як на мене тільки базова підготовка повинна бути 2-3 місяці. І це я вже мовчу навчання спеціальності. Наприклад в US Army Basic Combat Training (BCT) триває від 10 тижнів, а потім ще навчання спеціальності від 3-4 місяців і до року (певні військові спеціальності)

якщо ми будемо зараз готувати як у США — то вельми прошу до РФ, бо вона захопить Україну

... але всеодно будеш стрільцем, бо їхній дефіцит відчувається найбільше

Угу, уявляю сцену, приходиш так в військомпат, і заявляєш:
— Хочу бути оператором БПЛА. Дайте мені дрон для розігріву а потім освою Байрактар!
(Тишина в кімнаті, воєнкоми переглядаються, дивляться на секретарку, вона на них)
— Що таке? Я щось не так сказав?
(гучний хохот, секретарка падає з крісла, воєнком вивалюється із кабінета тримаючись за живіт)
— Хто ще тут хоче бути оператором БПЛА?
(і тут вже засміялися призовники в коридорі)

Не кожен може рулить Байрактар-
рулить Байрактар не можуть лиш всі)

Да конечно, «рембо» учатся за час дроном управлять(а вообще умеют с пеленок, это как трактор). И 100к грн летит в одну сторону.

А свою землю та народ захищати — ні?

Земли у меня в собственности нет, и никакими народами я тоже не владею, так что спасибо, воздержусь.

ну хоть членство в захудалом набсовете есть? или дружбаны в прокуратуре?

да как так можно, ну тогда белый билет в руки и за борт

свою землю та народ захищати — ні?

Я князь, или герцог? Нету у меня земли и народа — есть семья

бути оператором БПЛА
— служити в РЕБ
— служити в ротах охорони військових об’єктів
— служити в автобаті

Не ты выбираешь присягу, присяга выбирает тебя. Если мобилизовали пойдешь куда скажут

Напевно, Ви особисто у військкоматі не були, інакше б не говорили за вибір.
Це не LinkedIn, де можна відправити CV на потрібну вакансію або не прийняти оферу

З першого дня на війні.
В воєнкомат прийшов сам, добровольцем.
Попросився в ППО — служу в ППО)

Возможно доброволец и может выбирать, мобилизованный — нет. В этом собственно суть: мобилизация принудительная

Напевно я вас розчарую, але з вірогідністю 99% ви потрапите у стрілецькі/механізовані підрозділи на посаду стрілка. І ніхто питати вас ким ви там хочете служити не буде

Можливо у вас якась вузькоспеціалізована ВОС і ви маєте якусь попередню підготовку. Бо якщо я зі своєю «оператор ЕОМ» і жодного разу в руках не тримавши автомат прийду у воєнкомат і скажу, що хочу служити у морскій піхоті, то воєнком напевно кєкне)

прийду у воєнкомат і скажу, що хочу служити у морскій піхоті

Военком ошизеет даже если это скажу я — призёр чемпионата Украины по джиу-джитсу. Потому, что любой спецназ это профессия, ей учатся пять лет. Вот представь, приходишь ты в фирму и говоришь: я тут уже свой первый if-else написал, возьмите меня программистом, клёво?

Не кожен хоче бути героєм і захищати когось окрім сім’ї :)

Перевід людей з моєї частини (стрільці та зв’язок) на операторів дронів зайняв у них 4 місяця. Треба мати знайомого на приймаючій стороні, щоб зробив відношення, тоді швидше. В моєму батальоні всі свіжомобілізовані приходять стрільцями з військоматів різних міст. Враховуючи одноразовість лотереї «призовися на нормальну спеціальність» я розумію людей, які не хочуть в неї грати. У мене перевід з стрільців на нормальну посаду зайняв 5 місяців.

Wish i knew this перед мобілізацією:
— основний канал мобілізації — підприємства з офіційним оформленням, вони мають подавати списки до військомату, і прямо на робочому місці вручають повістки. Окремий привіт противникам фоп-моделі.
— вчимо zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#n271 статтю 17. Вагітна дружина чи дитина до 3 років — то відстрочка (станом з квітня, коли мене призивали — такого не було), військомат про це не каже.
— відповідно програмісту можуть вручити повістку в основному в публічному місці, тому дотримуємось ковідного «нех*й шастать»
— якщо вручили — в військомат НЕ ХОДИТИ. В перший раз відповідальність вдміністративна, 3600 гривень наче. Якщо сходив (як я здуру) — то відповідальність вже кримінальна.
— якщо вже потрапив — you are fucked. Все починає залежати від конкретного підрозділу.
Все ще можна відмовитися, якщо піти до кінця — кримінал, але останні два кейси що я знаю — дають три роки умовно.
TL;DR: чим глибще ти зав’яз, тим складніше зіскочити з цього поїзду. Найпростіша стратегія — триматися подалі та ігнорувати, поки колеса держаного примусу провернуться — то вже призовуть когось іншого.

Вагітна дружина чи дитина до 3 років

це закон про срочку, а не військовий стан

Пардон, провтикав. В будь якому випадку, краще не протрапляти до військомату. Особливо до Закарпатського. Але консультація з адвокатом до потрапляння з аудитом можливих причин для непризову не завадить нікому.

Там про строкову службу, а не про мобілізацію йдеться

Эхх... рассказываю
1. Да, не запрещено вручать повестки, но вопрос какие? Она должна быть заполнена на конкретного человека, уже заполнена, а не в бланки с печатью полиция вписывает данные пойманного гражданина. Это называется подделка документов.
2. Повестка может быть вручена определённым кругом лиц, полиция туда не входит
3. Нельзя выдавать повестку сегодня на сегодня, три дня лаг минимум
4. Тем более запрещено хватать человека, тащить на медосмотр и сразу — же выдавать повестку на отправку
5. К сожалению, военкоматовские и в мирное время любили пугать, а вот уважением к закону не отличались, поэтому они всё вышеуказанное делают иногда. Запугивать, мол если ты не сделаешь как мне удобно — посадят на стотыщмильонов лет вообще их любимое занятие.
У судей иногда мантии дыбом встают от их правового нигилизма.
6. Увы и ах, отсрочки от призыва придуманы не просто так. Украина в принципе не может закидать мясом РФ, чтобы там не рассказывали военкоматовские — нет этого мяса в наличии. Поэтому воевать должны только мотивированные и подходящие по здоровью.

В законодавстві не вказано, що оповіщення можливе, наприклад, виключно за домашньою адресою чи на роботі, чи в місці відпочинку. Закон каже про оповіщення шляхом вручення повістки. Все.

Громадяни здійснюють свої права за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом», а державні органи та їх посадові особи — за принципом «дозволено лише те, що прямо визначено законом».

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Відмовитися від мобілізації можна!
sud.ua/...​za-chto-sudyat-uklonistov

19 березня просто у місцевому Центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони (як раніше — у військкоматі) мешканець Луганської області письмово відмовився від призову на військову службу під час мобілізації. Свою відмову він мотивував тим, що має на утриманні літню матір.
При цьому в суді мешканець Луганської області свою провину визнав і щиро покаявся у скоєному.
У результаті суд хоч і засудив жителя Сєвєродонецька до трьох років позбавлення волі, але з урахуванням пом’якшувальних обставин застосував ст. 75 (звільнення від відбування покарання з випробувальним терміном) КК.

Це трактується як ухиляння і тягне за собою кримінальну відповідальність. Майте на увазі, що незважаючи на умовний термін він був таки засуджений і якщо бажаючи повторити його шлях аргументом буде просто не готовність брати до рук зброю є непогані шанси отримати реальний термін. Ну і на останок судимість це якщо не хрест, то серйозні перепони в майбутньому для еміграції.

Усе так. Але це єдиний законний шлях не іти на війну якщо отримав повістку. Добре що є хоч такий вибір між в’язницею і війною. За радянських часів за відмову воювати мабуть розстрілювали на місці.

Ну, например, можно поступить на дневное, вполне легально и без качелей с судимостями и прочей шляпой.

Ну, например, можно поступить на дневное, вполне легально и без качелей с судимостями и прочей шляпой.

Читаємо ще раз

«Повістку слід чекати всім військовозобов’язаним чоловікам»

В законі прямо прописана норма про те, що студентів денної форми не мобілізують (не важливо ПТУ чи університет).
23 стаття закону про Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

Да это ты почитай закон, иксперд, мля.

Нет, дадут условный срок и пошлют воевать

Силою воювати і так не змусять, інфа сотка. А посадити можуть, якщо захочуть. Тому все як казав Бобер — вибір між передком і тюрячкою завжди доступний.

Есть ещё варианты, их много. Но бобер — терпила

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

"

Вручення повісток в магазинах, торгових центрах, на блокпостах — це законно?

Немає заборон щодо місця вручення повісток.

"
Як гарно ці уйобиши уникають озвучення того, що повістка має бути вже заповнена на конкретну людину, і лише тоді її можна вручати будь де, а виписувати її на місці — це кримінальна стаття.
Вимагають дотримання закону про мобілізацію від громадян, діючи незаконно.
Це все що треба знати про військомати і всіх, хто їм допомагає.
при цьому бажаючих і мотивованих воювати у військоматах відправляють до дому, типу не треба.
P.S. я не проти мобілізації, але давайте робити все так, як має бути, а не заради чергової медальки військомату за «чудово» проведений набір аби кого, аби куди

Ой, держава знову обманює? Ніколи такого не було і от знову

мова про те, що у військоматах треба діяти як і рекрутери в ІТ компаніях — набирати найбільш підходящих людей на конкретні потреби. У мене знайомому вручили повістку на блокпосту, ок, пішов, далі через два дні вже відправляли у конкретну частину, і лише там у нього виясняли, хто він, що вміє, що знає, ким був раніше, де і ким служив.
це рівень совкового рабства, а не вирішення потреба армії під час війни.
і це ще не кінець історії, деякі офіцери, в чатсині де він зараз служить (ракетно-зенітні війська) відправляли його і ще кількох до дому, ремонтувати пральну машину.
тобто і там відношення до мобілізованих під час війни наче до срочників, яких немає чим зайняти у мирний час.
напевно треба щось міняти у системі, чи не так?

Не треба :)

Щоб у системі треба було щось міняти, ця система повинна завдавати болю. Наприклад: розетка б’є вас струмом, вам боляче, і це вас мотивує міняти розетку.

А ось воєнкомам і Зеленському не боляче від того, що до чоловіків ставляться як до рабів. Тому воєнкомам і Зеленському «не треба» щось міняти.

І я багато думав над тим, як зробити їм боляче, але нічого кращого за «втекти з України» не придумав.

що у військоматах треба діяти як і рекрутери в ІТ компаніях

Треба було вкладати гроші в озброєння, а не хотіти дивитися в очі хутіну і займатися наддорогим асфальтуванням.
Треба було боротися з диверсантами котрі заселялися в Україні менше ніж за місяць до повномасштабного вторгнення, а не ловити дівчат з onlyfans які показували піську за 300 грн.
Треба було робити профілактичні заходи щоб в тому ж ще_не_окупованому Херсоні не було так, що 2/3 чинуш і силових органів були проросійських поглядів
Треба було багато чого...
В армії зараз найбільше втрат серед звичайних стрільців. Під стрільця підходять майже всі в кого є 2 руки і 2 ноги. Навіть голова не обов’язкова. І якщо кого мобілізують як зв’язківця, але потреби на даний момент в них немає, то будеш на посаді стрільця, і це вже швидше всього до кінця війни.

відношення до мобілізованих під час війни наче до срочників

Аналогічна ситуація і з добровільцями

напевно треба щось міняти у системі, чи не так?

Не на часі

«Верховный Суд запретил обжаловать повестки в судах»
www.stopcor.org/...​i-v-sudah-25-10-2022.html

Правильно, если повестка составлена с нарушениями ты просто по ней не идёшь и уже военкомат должен доказывать, что ты не пришёл незаконно

А на практиці ніхто не буде розбиратися: були порушення при складанні повістки чи не було. Буде виновний той, хто проігнорував повістку

Только в военкомате неразбериха, поэтому даже не оштрафуют скорее всего

Українцям, які зараз перебувають за кордоном, не варто повертатися додому до весни, — Ірина Верещук.

«Нам потрібно пережити зиму. На жаль, мережі не витримають, ви бачите, що робить рф. Якщо є можливість — залишайтесь зимувати за кордоном».
.....рукаліцо.....

В контексті данного топіка — це рукаліцо

А шо тут ще пояснювати треба? Одні кажуть «усі мусять повернутися, бо 5 років за гратами», а другі «нє, сидіть там, в нас не вистачає ресурсів на вас». Нема нікого дісонансу?

ні, чоловіки не можуть повернутися бо не виїхали
а от у опитуванні доу не було пункту про 5 років та позивний термін

Я про тих, хто так чи іначе вже за межами України

Хто виїхав ще моно карткою може користуватися і мати доступ до валюти.

Держава чітко і прозоро каже — кто виїхав, той молодець, а хто ні, то його проблеми.

12500 грн на тиждень — фейспалм. А валюті узятися нема звідки, бо ж іде шалена боротьба з вітряками спекулянами — ще один епічний фейспалм.

Це ліміт на валютну картку, яку нещодавно в моно зробили для ФОП?

Та й питяння ж не з кешем, якому дійсно нема звідки з’явитися. Вартість всього вже давно за ринковим курсом. Якщо дати розраховуватися карткою за ним чи просто знімати з рахунку хоч у грн але за ринковим, то нема проблем.

Вибачте, але ви вопще не в темі. Окрім можливости зняти 12500 грн (вже у якій валюті і по якому курсу навіть не згадуємо) раз на тиждень, більше ніяких варіантів не існує. Про «розрахуватись карткою» — чиста профанація, бо ні за житло, ні за щось інше, що потребує оплату рахунку по ІВАН, неможливе. А це є найбільші витрати, бо платити треба одразу за півроку наперед, або навіть за рік.

Ви точно це кажете про валютну картку підприємця у монобанку?

Я в азартні ігри з державними установами не граю. Ще не вижив із ума. Тим паче толку з неї все одно не було б ніякого, бо надходження на ФОП гривневі.

Оренда квартири — значна частка, але їжа, grocceries, заправка для авто, одежа та інші побутові витрати все ще більше половини від витрат, і там всюди карта

Максімум 1/4. Це хіба шо комуналку включити, але, як приклад, в мене уся комуналка+телефони+домашній інтернет — тільки з карт місцевих банків, які поповнити неможливо, тобто знову треба нал. Та і з арендою теж існують ньюанси. Наприклад потреба оплати за півроку/рік наперед. І як виколупати оті умовні 5000-10000?

платити треба одразу за півроку наперед

Ну от, знову ця байка.

Дитина, коли сидить у своєму манєжику, також впевнена, що отой великий і дивний світ за межами манєжика, є байкою ))

Змінив третю квартиру закордоном — всюди оплата за один місяць і safety deposit розміром в 1-2 місячних оплати. Якщо ти забрався кудись незрозуміло куди, де такі неадекватні правила оренди, то хто тобі винен.

В Дубаях просять на рік наперед

А обов’язково втікати від війни в Дубай? Ще би хтось з «батальйону „Монако“» сюди прийшов і поскаржився, що не може оплатити свою віллу, тому що офшорний рахунок на Кіпрі заморозили.

По-перше, раз такі справи там, то було вже достатньо часу перебратися туди, де зараз, під час війни, можеш собі дозволити. У Варшаві я в цьому місяці заїхав у нову квартиру, віддавши одноразово 1400 євро, половину з яких мені ще й повернуть, коли переїжджатиму на іншу квартиру.

Але навіть якби і залишитися в Дубаї, то це одноразова проблема. Через рік до неї повернемося 🙂 Проте цей товариш вже пару місяців тому писав ті ж коментарі про оплату на рік наперед. І десь же він весь цей час живе? До наступного річного платежу регулярно знімати в межах ліміту і скирдувати кеш якраз нормально буде.

Чи він щомісяця на нову квартиру перебирається, платить на рік наперед і шукає нову? Хотів би я так жити.

Так то згідний😅

Чи він щомісяця на нову квартиру перебирається, платить на рік наперед і шукає нову? Хотів би я так жити.

За півроку нашкарябав по 300 баксів на тиждень на наступні півроку і так далі по циклу. Навіть у вашому закордоні ви озвучили 1400. І як, наприклад, одна людина може забезпечити таку суму? 1200 баксів максімум.

Три різних банки і це вже 3600. Повинно вистачити

Люблю розумників )) Заочно тільки моно карти відправляє за кордон. Вже давн отримав. Картку КА зажував банкомат. Ітого одна картка. Укрсіб начебто, щось там таке замутив, заповнив анкету, усьо ок. Але далі не пройшло, бо, як віявилося, мій більш ніж 10річної давнини акаунт досі бовтається. Закрити можливо тільки особисто. Де взяти картки? Буду вдячний за пораду )

Де взяти картки?

Принаймні ПУМБ та sportbank дозволяють зареєструватися через додаток і отримати віртуальну карту. Потім можна, по ідеї, додати в Google/Apple Pay, а далі в деяких банкоматах (скажімо, EuroNet) можна знімати кошти через NFC. Принаймні я знімав.
Схема не гарантована, цього я не перевіряв, але причин, чому би це не спрацювало, не бачу.

Нема таких банкоматів.

Тобто, мені вони приснилися?)

www.euronetatms.es/store-locator чи де ви там

Звісно. Особливо «де я там»

«Кто хочет, тот ищет возможности, кто не хочет — ищет причины» ©

В Польщі практично всі EuroNet мають NFC. Але треба пін.

Де взяти картки?

Попросіть друзів/родичів зробити картки та вислати вам поштою. Або ж легалізуватись на новому місці та отримувати чесно зароблені гроші без обмежень. Ви мабуть в рази кращій ситуації ніж ваші українські колеги та маєте купу можливостей, трохи дивно читати це скиглення.

Цитую з Бінансе
Криптовалютна картка біженця Binance доступна українським користувачам Binance, які тимчасово переміщені в наступні країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція.
Я не цих країнах.

І як, наприклад, одна людина може забезпечити таку суму? 1200 баксів максімум

Мати картки хоча б в двох банках? За 9 місяців вже можна було б якийсь спортбанк голубами отримати.

Binance refugee card доставляють офіційно, але про це пан Олег мовчить, висвітлюючи тільки як важко за кордоном, бо набираєш вагу від того, що не ходиш тричі на день в бомбосховища

Працюю у цьому напрямі. Чекаю веріфікації акаунта. Поки це єдиний шлях виколупати зароблені гроші.

Вище відповів. Я не Європі. Картка не можлива.

Вище написав. Було дві. Стала одна.

Вилазьте з манежика. І закордон виявиться значно ширшим )))

Це вам треба вилазити з манежика, де світ обертається навколо вас. Три картки на вас, три на дружину — і вже ліміти не виглядають так страшно, егеж? А якщо у вас нема стільки карток і нема можливості їх відкрити (хоча все можна при бажанні), то перебирайтеся з Іспанії (чи де ви там зараз) кудись у простіше місце. Наприклад, у Молдову. Впевнений, там буде простіше оплатити житло.

Точно в манежику )) Дружина не працює. Домогосподарка. Моїх доходів завжди було достатьно для утримання сім’ї. І зараз їх достатьно за глаза, але тільки вони недоступні для використання. В мне їх тупо сп***или. А оте блаблабла про «бажання» я вже чув стопіццот разів, тільки жоден не зміг нічого крім балачок порадити. І мешкаємо ми не у ваших Європах, а в значно простіших, майже спартанських умовах ) Так що вилазьте з манежику. Світ значно складніший.

тільки жоден не зміг нічого крім балачок порадити

та без питань — нехай ваша дружина їде в Україну, пройдеться по банках, відкриє рахунки в десяти з них, потім повертається з картками. І вуаля — у вас є достатня кількість фізичних карток з можливістю зняти більше 100 тис грн на тиждень.
Вас ніхто силою з України не вивозив, ви самі виїхали, так що пов’язані з цим проблеми маєте вирішувати самі.

А ті хто не підпадають і не можуть виїхати просто бо так комусь хочеться? Причому сиди і топи квартиру котлом на 12квт 🤡

А що ви хотіли ? Зараз іде війна на знищення з божевільною державою, яка нам оголосила «десатанізацію», що означає «бо так комусь хочеться»?
Ви чудово розуміли в якій соціосистемі ви живете, але попри це продовжували в ній жити користуючись її перевагами + розуміючи ризики війни ви просто проінорували їх — прийміть реальність в якій є доля вашої відповідальності та перестаньте нити

Осмілюся написати за Влада, думаю, я розумію що він хотів цим сказати.

А що ви хотіли?

Виїхати за кордон

Зараз іде війна на знищення з божевільною державою

І чим людина котра мерзне вдома допоможе ситуації?

Ви чудово розуміли в якій соціосистемі ви живете, але попри це продовжували в ній жити користуючись її перевагами + розуміючи ризики війни ви просто проінорували їх — прийміть реальність в якій є доля вашої відповідальності та перестаньте нити

Чистої води маніпуляція, котру навіть не хочеться коментувати

І чим людина котра мерзне вдома допоможе ситуації?

Например тем, что тратит свои деньги в Украине создавая рабочие места.

А если у людыны нет денег и воровать ходит?

А якщо гроші закінчилися в перші 2-3 місяці активної фази війни, а роботи для людини немає?

Скоро таке чекає на ІТ через щоденні новини, де описуються безпрецендентні руйнуванні електроенергетичної інфри

Таке чекає майже на всі галузі, тому я і писав запитання без контексту роду діяльності

А в чому тут маніпуляція ? Ви — громаданин України -> цей статус накладає на вас (як і в будь-якій державі) забов’язання знати законодавство згідно з яким саме таким чином держава діє у випадку війни -> ви спокійно могли змінити громадянство не погоджуючись з цим законодавством -> ви цього не зробили, адже вам було комфортно перебувати в цьому статусі -> якщо б ви були громадянином іншої держави — ви могли б вже виїхати

А ось про замерзне — це якраз маніпуляція (зміщення фокусу з функції мобілізації\праці на замерзання), я впевнений, що ви точно маєте ресурс забезпечити себе теплом, але просто для вас це не комфортно.

Комфортність/некомфортність рельності не знімає з вас відповідльності за ваш вибір

У нас в законодавстві немає заборони на виїзд за кородон під час військового стану, що саме треба було знати? Пруф: sud.ua/...​tsii-chto-govoryat-v-napk

Я думаю, юридичний дроч в таких обставинах неумісний, війна є війна і вона вимагає від держави певних обмежень свобод, як виїзд за кордон

тобто спочатку ви сказали що треба було вивчати закони, а тепер те що закони під час війни можно порушувати? все з вашими аргументами зрозуміло

і ні, не вимагає вона таких обмежень свобод, аргумент простий — якщо з країни всі виїдуть через війну — така країна не має права на існування. Ті хто не виїдуть вони і будуть боротися, і вони хочуть за неї боротися, а якщо за країну ніхто не хоче боротися, то про що мова.

Ця логічна помилка дихотомічного мислення (всі виїдуть)

Якщо відкриють кордони — однозначно частина виїде. Але відкидаючи юридичний дроч, це просто несправедливо, що всі користувалися благами держви (а раз ви не змінили громадянство вам тут було комфортно), а тільки запахло смаженим, відповідальність за користування благами лежить не на всіх

Якими благами ? Можна список будь ласка, бо дуже цікаво

Якщо в Україні немає благ — чому ви продовжували тут жити ?

Я не розумію що таке блага і який вони мають звязок до місця проживання яке я не вибирав при народженні.

1) Блага — мотив продовжувати жити в Україні до війни. Ви ж чомусь не емігрували до війни
2) Ви не обирали місце при народженні, але якщо б вам тут було не комфортно — ви б емігрували в іншу країну ще до війни

Вот мне нравится это

ви б емігрували в іншу країну ще до війни

Позвольте поинтересоваться, во сколько у вас появилась первые свободные 500$ чтобы банально посмотреть ту же Польшу или Чехию?
У меня лично в 24.
По вашей логике я должен был в 18 лет, зная что страна с приколами, выехать чуть ли не за одолженные деньги итд?
Так это я в айти, я относительно быстро стал зарабатывать. А как те люди кто вне айти? Виноваты в том что денег нет на переезд в другую страну? Налог на бедность?)

Виноваты в том что денег нет на переезд в другую страну?

Увы, но так и есть.
C’est la vie

Даже вне

елітного ІТ

люди вуз заканчивают в 23
А тут все пропагандируют эмиграцию по достижению 18 лет.
Давайте смотреть правде в глаза: в 18 лет уезжать это опция очень не для всех.

В реальності ваше

Ви не обирали місце при народженні, але якщо б вам тут було не комфортно — ви б емігрували в іншу країну ще до війни

має трошки більше if else

Потому, что налоги низкие или вообще нет

користувалися благами держви

Не благами, а отсутствием возможности закрутить гайки

1) «закони під час війни можно порушувати» — я такого не писав
2) У статті ви скинули, чітко написано, що незаконно реалізовано логіку впровадження закриття кордонів, а не про незаконність такого явища у випадку війни
3) Неадекватність впровадження — політична відповідальність тих, хто таким чином впроваджував
4) Я вважаю, що неадекватність впровадженя — це юридичний дроч, адже законодавство передбачає саме таку реакцію держави на війну

Маніпуляція. Про тепло ок. Про громадянство — то дуже туго змінити, читайте як і воно ясно, чому.

Це правда, але як альтернатива зміні громадянства (якщо б автору було некомфортно) — він би міг до війни переїхати у інше гео на пмж (благо наш паспорт дає хороші можливості в цьому ключі) — і в цьому випадку, він теж би не міг жити у гео без війни.

Але він чомусь не зробив цього — швидше за все, тому, що йому було комфортно в Україні, відповідно, я вважаю: якщо ти жив тут по своїй волі і користвувався благами -> неси тепер і відповідальність

він би міг до війни переїхати у інше гео на пмж (благо наш паспорт дає хороші можливості в цьому ключі)

До 24 лютого наш паспорт давав рівно нічого. Щоб поїхати в ЄС до безвізу, було не проблемно відкрити польську візу. Нехай середньостатистичний українець спробує поїхати в Британію чи Штати не по тимчасових захистах, тоді мабуть він побачить силу українського паспорту. Особисто я побачив, в період між 24 лютого та запровадження гумантіраних програм для обох країн, в 90% випадків приходив реджект на туристичні візи, з доволі зрозумілою причиною, ви в безпеці у ЄС, немає чого до нас пхатись.

Тут ще спрацьовувала охорона периметру. Бо як заїхав, то незаконно на вулиці питати — чого тут, ось і відмовляли при найменшій підозрі чи з формального приводу.

ну то не треба писати про силу українського паспорту :D
підозра одна для всіх — залишишся біженцем на якого ще треба витрачати гроші платників податків.

Не чомусь)), а через високі разові затрати. Ні, воно і було некомфортно — наприклад через те що в середньому важко заробити на той же переїзд. Ні, мало де не запропонують туристу прийняти участь якщо що. До речі замітимо, що законодавство (українське напр.) не передбачає відмови від відповідальності. (передбачливо)) Про блага вам писали ж? Вони не з податків?

Не знаєте як це стосується тих, кто виїхав за кордон багато років тому, має постійну резиденцію в іншій країні, але не сповіщав консульство і паспорт не здавав? Все одно надійде повістка кудись, яку ти не отримаєш, на якусь останню адресу яка записана в воєнкоматі? Що тоді?

Є можливість це уникнути? Треба йти у консульство та подавати заяву на зняття з реєстрації (чи як це називається)?

Та нічого не буде) Немає ніяких законів про «неповернення»)

Повістка вручається під розпис. Навіть якщо дуже хтось хитрий його поставить за Вас, у вас є залзне алібі ви не були в Україні і не перетичнали її кордон невідомо з якого часу, про це є дані і в прикордонній службі, а ще буде відмітка у Вашому паспорті коли ви то вирішите зробити.

Як сказали що мобілізація мусив сам подбати про повернення...

Як сказали що мобілізація мусив сам подбати про повернення...
сказали

?
или прямо есть закон?

Бо заздалегідь інвестували в зняття з обліку:)

Всі відповіді чіткі і по ділу, без зайвої «води». Особисто мені, дуже б хотілося ще почути відповідь на питання, як же бути тим в кого банально «кишка тонка» воювати, хто просто боїться і ні фізично ні морально не готовий, хто радше втече від небезпеки аніж піде на зустріч, слідувати закону і йти уточняти дані? Бо після позитивного висновку медкомісії ти вже людина підневільна і на що ти готовий чи не готовий уже нікого не хвилює, опції відмовитися від мобілізації немає.

Особисто мені, дуже б хотілося ще почути відповідь на питання, як же бути тим в кого банально «кишка тонка» воювати, хто просто боїться і ні фізично ні морально не готовий, хто радше втече від небезпеки аніж піде на зустріч, слідувати закону і йти уточняти дані?

Якщо слідувати закону то треба:
1) Не чекаючи повістки самому іти до військкомату «уточняти дані».
2) Коли дадуть підписати мобілізаційне приписання (медична комісія зараз — формальність з одного лікаря) — ВІДМОВИТИСЯ від мобілізації (за релігійними переконаннями чи будь-яким іншим аргументом)
3) Чекати на суд, який за законом може дати срок на зоні.
Якщо не дуже законно — слухняний (як я) — то замість першого пункту ховатися, не брати повістки, шукати шляхи відкупитися.
Коли вже нічого не допомогло і спіймали — право відмовитися (і отримати срок) усе одно лишається. Я гадаю що далі ще можна знайти доброго адвоката, а може навіть подати скаргу до суду з прав людини.
Наскільки я розумію за духом закону (але не за буквою): якщо людина з власних переконань не готова бути комбатантом і застосовувати зброю — то примушувати її то злочин. Може бути якась альтернативна служба (що має сенс), може бути штраф (теж логічно) чи ув’язнення (нелогічно) — але примусово відправляти в бій — проти прав людини.

Не всіх в бій відправляють, є водії, вантажники та інші спеціальності які потрібні армії

є водії

є

є вантажники

нема

але є

водії,

поки вчитимешся на водія

є дуже подібна посада за обов’язками до вантажника, називається ’такелажник’, зазвичай входить в штат ’небойових’ підрозділів — матеріального забезпечення, ремонтних і т.д.

і правда

з чийогось лінкедіну

Солдат — старший такелажникСолдат — старший такелажник
Armed Forces of Ukraine · Full-timeArmed Forces of Ukraine · Full-time
Mar 2022 — Present · 8 mosMar 2022 — Present · 8 mos
UkraineUkraine
Солдат-доброволець, в лавах ЗСУ з початку березня 2022. Призначений такелажником в артилерію, зараз — замісник командира взводу та старший такелажник. Можна сказати, що працюю в сфері логістики) Також відповідаю у підрозділі за карти, орієнтування на місцевості, налаштування смартфонів та інших приладів, за іноземні мови.Солдат-доброволець, в лавах ЗСУ з початку березня 2022. Призначений такелажником в артилерію, зараз — замісник командира взводу та старший такелажник. Можна сказати, що працюю в сфері логістики) Також відповідаю у підрозділі за карти, орієнтування на місцевості, налаштування смартфонів та інших приладів, за іноземні мови.
Skills: Логістика · англійська · телекомунікації · картографія · фізична сила

... повари. Бо водій це ще не гарантія, що не доведеться рити окоп та сидіти в ньому 😉

Водій на війні кар’єру зробити не встигне.

Дякую на доброму слові 😀, але я спробую. Best regards, водій медеваку.

Щасти тебе — і стережися мін. У Харківській області дуже багато авто гине на дорогах через міни: волонтери які возять в села, медеваки яки везуть з сел у місто. Орки засипали дороги мінами ПТМ-1
uk.wikipedia.org/wiki/ПТМ-1
Вони проти-танкові, звичайну машину просто розриває і гинуть усі.

я згадав кацапські камазі в Бучі «укріплені» березовими та сосновими колодами
полювання на каравани воно таке...

Кар’єру кого? Мобілізованим не всралась та кар’єра в армії :)

Поваров с очень плохим зрением тоже постепенно перемещают с тыла на передовую, где может и прилететь.

Я от не розумію, чому всі бездумно повторюють ці слова?
Мобілізація в тил аж ніяк не означає, що ви продовжите перебувати з сім’єю — вас можуть перекинути в інший регіон. Місце, де ви працювали — знайде вам заміну, і всі ваші досягнення і кар’єрний ріст до одного місця, вам буде тяжко знайти роботу по поверненню.
Людей просто позбавляють волі і права вибору просто тому, шо вони попались комусь на вулиці.

Людей просто позбавляють волі і права вибору просто тому, шо вони попались комусь на вулиці.

А зачем выходить на улицу? У всех удаленка, любые товары можно заказывать с доставкой на дом, в крайнем случае самое нужное доставят непризывные родственники / жена / друзья. Плюс пандемия ковида дала всем отличные возможности, чтобы отточить навыки домоседства.

А що ви хотіли ? Зараз іде війна на знищення з божевільною державою, яка нам оголосила «десатанізацію», про яке перебування з сімєю тут можна говорити ?
Також ви чудово розуміли в якій соціосистемі ви живете, але попри це продовжували в ній жити користуючись її перевагами + розуміючи ризики війни ви просто проінорували їх — прийміть реальність в якій є доля вашої відповідальності та перестаньте нити

То ви незгодні що не прогнозувати, ігнорувати та не думати — базове право?

Наскільки я розумію за духом закону (але не за буквою): якщо людина з власних переконань не готова бути комбатантом і застосовувати зброю — то примушувати її то злочин

Перелік таких релігійних організацій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 р. № 2066 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу». Це такі релігійні організації: Адвентисти-реформісти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами, Християни віри євангельської (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами, Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни.

Коли дадуть підписати мобілізаційне приписання (медична комісія зараз — формальність з одного лікаря) — ВІДМОВИТИСЯ від мобілізації (за релігійними переконаннями чи будь-яким іншим аргументом)

Майте на увазі, що відмовитися від мобілізації не можливо, за релігійними переконаннями можна просити альтернативну службу.

Вас ніхто не відправить на передок, якщо ви чітко покажете, що не хочете цього. Якщо ви безвольний і боїтесь примусу — це ваша відповідальність

Вас ніхто не відправить на передок, якщо ви чітко покажете, що не хочете цього.

Після того як склав присягу, твоє «не хочу на передок» вже абсолютно нікого не цікавить. Єдине що зміниться: ротний буде всіми правдами і неправдами сплавити вас кудись, але це не дає гарантії що не доведеться їхати на передок

Підписатись на коментарі