Важко бути богом. Гайд, як реалізувати амбіції, якщо ваша тімка не подає жодних надій
Вони ліниво натискають кнопку «Join» та з ноги входять на дейлік. Вони згадують жарти з
Вони присвятили своє життя прокрастинації і залишать по собі лише два сліди: вуглецевий та відбиток сідниць у відкидному кріслі на колесиках.
Вони — ваша тімка. І це зовсім не те, що колись вам обіцяв рекрутер.
Тож, якщо ви впізнали своїх колег в описі, то цей матеріал точно для вас.
Робоче середовище. Чому не варто недооцінювати його роль?
За даними компанії Zippia, працівники залучені до командної роботи на 50% продуктивніші за тих, хто працює наодинці. Це свідчить про те, що амбітні працівники здатні мотивувати один одного на професійні успіхи.
Натомість колектив, який амебно блукає офісом у пошуку, з ким би то ще поговорити та як би уникнути зайвої роботи, точно не допоможе вам реалізуватися. Такі колеги без особливих зусиль з дня на день виконують свій мінімум, вони не хочуть бути частиною чогось більшого. А, як стверджує дослідження залученості на робочому місці в США, низька залученість співробітників щороку коштує компаніям
Тож, постарайтеся оточити себе на роботі успішними, розумними та працьовитими людьми. Адже вони — ваш соціальний капітал, а заодно і бустер для наступного промоушену.
Як потрапити в середовище, яке стимулюватиме вас?
Шлях 1. Попросіться в іншу тімку
Усі добре знають початок прислів’я «Коней на переправі не міняють...». Та не кожен чув його кінцівку, яка звучить так: «...а ослів можна і потрібно змінювати».
Саме за таким принципом і потрібно будувати своє життя на роботі. Якщо поруч із вами сильні гравці, які прагнуть вдосконалюватися та обожнюють те, що роблять — тоді разом і до кінця. Але, якщо у вашому оточенні «осли», які пасуть задніх та відверто тягнуть вас на дно, тікайте!
У такому випадку поговоріть з HR, поясніть ситуацію та попросіть знайти для вас оптимальне рішення. Якщо це прогресивна компанія, яка дбає про працівників та власний розвиток, і не хоче втрачати професійні кадри, тоді для вас точно знайдуться можливості росту.
Шлях 2. Змініть роботу
На жаль, навіть у прогресивному 21 столітті далеко не всі компанії розуміють, як грамотно побудувати процеси розвитку для співробітників. Існують і такі керівники, які вважають професійне навчання особистою справою кожного працівника, і знімають зі своїх плечей важкий тягар відповідальності.
Та все-таки є багато гідних компаній, які розуміють вартість людського ресурсу, від якого власне залежить успіх цілої компанії! Тому в погоні за найкращими фахівцями, компанії запроваджують купу крутих плюшок, включаючи внутрішнє та зовнішнє оплачуване навчання, компенсацію спортивних тренувань чи інших хобі, можливість виступати в ролі спікера на галузевих конференціях тощо.
У JetSoftPro, наприклад, є програма менторства, власний тренінговий центр, у рамках якого регулярно проходять курси та лекції. Тож, тут завжди вас радо зустрінуть та знайдуть, як найкраще розкрити ваш потенціал!
Шлях 3. Шукайте ззовні
Попросіть для себе competence ліда, аби той натаскав вас у певних галузях, пошукайте крутих спікерів та порадьте вашому освітньому відділу запросити їх виступити з лекцією, задайте колегам мільйон запитань про все, що тільки можна...
Занетворкайтеся з цікавими людьми на конференції, на яку випадково натрапили в LinkedIn, підіть на зустріч із кимось з ком’юніті девелоперів вашого міста, запишіться на ще один курс, подайте заявку на хакатон... Хапайтеся за будь-яку можливість, адже саме так можна проявити себе та врешті реалізувати всі приховані амбіції.
Трохи зусиль і ви... на коні, якого змінили на переправі!
Шлях 4. Очольте бунт
Не хочете бути маленьким гвинтиком у великому механізмі IT компаній. Не будьте!
Киньте виклик собі та створіть власну фірму. Звичайно, до цього ви маєте бути морально й фінансово готові, адже ризиків зараз чимало. Це швидше крайній варіант для найбільш розчарованих та вмотивованих.
Чого точно не варто робити, якщо ваша тімка псує ваші амбітні плани?
- Не кажіть членам своєї команди, що вони дурні й повільні, навіть якщо ви так насправді думаєте. Це вам ніяк не допоможе, а лише загострить напружену робочу атмосферу та роздратує. Краще вилийте всі свої негативні емоції у творчість: і вам легше стане, і ніхто не постраждає.
- Не обговорюйте колектив поза очі. Якщо ви надумали змінити команду, зробіть це акуратно, ґрунтуючись у висловлюваннях на власних обставинах та відчуттях. Звинувачення та образи можуть зіграти проти вас у майбутньому.
- Не пристосовуйтеся! Якщо ваші колеги ліниві та неамбіційні, це їхні проблеми. На вас чекають професійне зростання, висока зарплата та реалізація.
- Не мовчіть та не чекайте, коли все «само вирішиться». Так не буває, будь-які недоговорювання та мовчанки з часом переповнять вас та вилиються у вигорання.
34 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів