Інтернет, коли немає світла в квартирі

Я на жаль не технічний спеціаліст, тому ваша думка важлива.

Коли в квартирі і будинку немає світла, чи є вірогідність, що в одного з провайдерів інтернету, Інтернет по кабелю працюватиме?

Можливо обладнення в сусідньому будинку, чи у провайдера інша технологія? Типу Укртелекому по телефонній лінії.

Бо мобільний Інтернет майже не працює, коли на районі немає світла. І зовнішня антена для 4g Wi-Fi модема суттєво не допомагає (перевірено)

І ще питання, можливо хтось має досвід використанні 3моб? В них по ідеї станції не такі завантажені, а враховуючи, що власник Укртелеком (так?) можливо їх вишки мають альтернативине живлення, як частина критичної інфраструктури? (провідний телефонний зв’язок)

Бачив рекламу від Vega, вони вказують, що в них оптоволокно і Інтернет працює. Достатньо підключити до павербанку оптичний термінал та роутер.

Буду вдячний за ваші думки та досвід використання :)

П.С. Starlink не пропонувати, він треба ЗСУ.

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному5
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Ну типу рішення #1 немає)
Не будемо піднімати тему енергозабезпечення саме вашої техніки — це і так зрозуміло.

Стосовно інтернет з’єднання можна поділити наступним списком:

1. Starlink. Дорого, але стабільно. Все залежить від вашого особистого енергозабезпечення та фінансових можливостей.

2. Інші супутникові провайдери: теж дорого, але стабільно, і так само ваше енергозабезпечення та фінансова спроможність.

3. ADSL. Від 200 грн/місяць, швидкість обмежена до 24мбіт на завантаження, та до 3мбіт на вивантаження. Але ADSL у порівнянні із супутниковим зв’язком вже менш надійний варіант, т.я. DSLAM теж потрібне живлення, і у разі затяжного блекауту або атаки на АТС мережа теж ймовірно ляже.

3. PON (оптоволокно). Не в усіх будинках та населених пунктах надається. Я, наприклад, живу в Києві, в моєму будинку ЖОДЕН провайдер не надає такої послуги. Як і з ADSL, мережі потрібно живлення всеодно, то ж тут питання до провайдера. Зазвичай також ставлять акумулятори, яких вистачає на «певний час», або якщо поруч ЦОП провайдера.

4. Радіоподовжувачі WiFi: роутер, направленні антени на райони та будинки, де світло не вимикають, або є стабільний PON, або взаємний обмін трафіком якщо у Вас є світло а там немає і навпаки. Можна зробити щось по типу MESH на довгі дистанції.

5. Направленні антени мобільного зв’язку: в теорії працювати може. На практиці — навряд ви зможете адміністративно надати команду приймачу підключитись до дальної вишки, якщо поруч стоїть нехай і напівмертва, але також вишка.

6. Мобільна мережа. Велике перенавантаження, політика справедливого користування ресурсами, обмеження максимальної швидкості, теж спірне питання, як поведе себе при більш довгому блекауті. Та зараз всі використовують це з’єднання як резервне, стабільне але дуже повільне, як dial up.

7. Ethernet, звичайна вита пара. Деякі провайдери наче починають ворушитись, якісь встановлюють УПСи, акумулятори, та на практиці це не працює. Я вже за останній місяць з багатьма провайдерами посварився, котрі приваблюють потенційних абонентів конкурентною перевагою у вигляді акумуляторів на мережевому обладнанні, що надає доступ до інтернету під час блекаутів, та по факту це повна брехня. Максимум на день при 3-4 блекаутах по 4 години кожен, на 2 години вистачило тих акумуляторів. А оператори кажуть мовляв «для зарядки акумуляторам потрібно 24 години». Що ж це за акумулятори такі NiMh чи що?) Загалом як я кажу, тільки починають ворушитись, поки це не стабільне і не робоче рішення...

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Чи може працювати роутер і оптичний термінал від одного павербанка?

Залежить від павербанка, якщо дешевий — може не вистачити потужності. Тоді доведеться купити ще один

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Лямбда провела оптоволокно. Але термінал 12V 0.5A не працює від пауербанка Baseus через usb, на якому три варіанти параметрів струму написані, один з яких 12V 1.5 A. Можливо хтось знає, чому так?

USB по дефолту буде видавати 5V/0.5A, для інших режимів потрібна комунікація з девайсом який скаже що йому можна подавати на вхід. На алі є платки для цього — на вхід USB, на виході те що треба, щось типу такого, але не саме ця:
m.aliexpress.us/...​tem/3256801158778938.html

Дякую, зрозумів. Цікаво, від нього заряджаємо телефон, на адаптері якого написано 5.2V 2.4A.
Чи можна його десь в Україні, наприклад, у Києві купити?

На олх бачу в продажі PD trigger, але не впевнений чи підійде, так як не знаю який саме протокол швидкої зарядки у вашого павербанка, та якщо це не PD чи буде воно працювати

А можна детальніше дуже прошу. Тому що я також без проблем до роутера 12 V підключила Powerbank Baseus 12 V. А до оптичного терміналу, який також 12V не можу підключити. Роутер підключала через кабель USB/DC 12 V без підвищення. Тобто роутер з Powerbank один на одного налаштовуються, а оптичний термінал не вміє запросити 12 v? Яка потрібна платка і на який кабель її ліпити??? І ще питання чи можна живити оптичний пристрій не через кабель USB DC, а через кабель Type-C/DC? Як в цих обох випадках зробити так. щоб оптичний пристрій налаштовувався з Powerbank? А якщо купити кабель з підвищенням 5V to 12 V? Чи ця платка краще все підлаштує все на 12V і тоді краще живити на 12V? Тому що, як я розумію при підвищеному кабелі Powerbank буде швидше сідати.

без проблем до роутера 12 V підключила

У когось тут вже було таке, що роутеру вистачає і 5V. В будь-якому випадку краще живити від 12 вольт, оскільки теоретично роутер може біситися

підключала через кабель USB/DC 12 V без підвищення

Трохи незрозуміло що за кабель, якщо він повинен видавати 12В, то в ньому або перетворювач, або такий же тригер як власне ця платка

Яка потрібна платка і на який кабель її ліпити

Залежить від того які стандарти має павербанк, зазвичай на Type C

платка краще все підлаштує

Тут питання лише потужності, так як треба живити роутер з терміналом одночасно, можливо три варіанти:
— один кабель на два девайса, може не вистачити, бо струм після перетворення в 12В скоріш за все буде менше 1А
— платка на два девайса, вона змусить видати павербанк 12В і скоріш за все більший струм (у ole oleris вище це 1.5А, може бути ще більше)
— по кабелю на девайс, тоді кожен отримає свої 12В і менше 1А (це найпростіший варіант і нічого паяти/шукати не треба)

при підвищеному кабелі Powerbank буде швидше сідати

Скоріш за все не сильно, залежить від ефективності перетворювача

В мене аналогічна проблема теж з Baseus. Ви змогли вирішити цю проблему?

так. на olx купив два перетворювачі напруги з 5 на 12 вольт. найпоширеніша ціна — 500 грн, були пропозиції і по 300, і по 1000. тепер все працює — під’єдную термінал і роутер по 12 вольт від базеуса 20000. до 10 годин десь вистачає. щоправда іноді треба вийняти кабель термінала і вставити, або вимкнути увімкнути павербанк, щоб термінал почав живитися.

Хто підкаже, Через перехідник 5V USB — DC 12V, скільки бере в годину невеликий роутер на 1 антену? Приблизно. На скільки вистачить павербанка на 10 000 мАг?

Від роутера залежить у мене на 8-10 годин банки вистачає

Перелік Інтернет провайдерів які працюють коли немає світла в оселі — є така таблиця
docs.google.com/...​Tga2-eAYq2A3oU/edit#gid=0

Спасибо за табличку. Знаю точно — МаксимумНет в Боярке оптика работает.

Lanet на своєму сайті закликає поділитися з ними акумуляторами www.lanet.ua/...​rometeyem-svogo-pidyizdu, тож хто має потрібний (7-18 Ah, 12V), може до них підключитися і мати інтернет. Я вже підключений, але потрібного акума живого, на жаль, не мають. Пишуть, що справа не в грошах, а вони просто не можуть їх зараз закупити в потрібних кількостях.

Я якраз такий нещодавно придбав за порадою автора статті на доу Живлення для інтернету у блекаут своїми руками
Здається, купував прямо за посиланням, наведеним у статті, начебто не було ніяких проблем з наявністю товару.
До речі, купував якраз з метою заживити комутатор свого провайдера, та монтажник мого провайдера сказав мені, що 12Аг недостатньо, а на моє запитання, чи достатньо буде 65Aг, сказав що так, цього буде достатньо, тож я вирішив віддати той акумулятор, яким користуюся для свого роутера вдома та підзаряджаю ноутбук. Сьогодні спробую домовитися, щоб майстер прийшов та встановив.

Ось я описував на Фейсбуці:

www.facebook.com/...​TJcUwceMBtsRzCQl/?app=fbl

Форматування не дуже, але, сподіваюся, по суті зайде.

Варіантів є достатньо, в 90% випадків мало б спрацювати.

Сьогодні мав гагоду протестувати в продакшені як працює інтернет по оптиці від ДБЖ — ніяк. Заживив роутер і медіа-конвертер, інтернету не було.

Від провайдера залежить. Треба дзвонити питатись у нього чому не встановлені акумулятори, які підтримують інтернет.

У Вас активна оптика — їй потрібне живлення проміжного пристрою в вашому багатоквартирному будинку, типу свіча. Це не GPON, якому живлення проміжного пристрою не потрібне. Краще змінити провайдера на того, який надає GPON. Або як мінімум — зробити так, щоб існуючий додав ДБЖ на свою інфраструктуру в будинку.

Ну от там, де я зараз мешкаю — GPON по приватному сектору. Ніфіга не працює навіть при віялових відключеннях, бо устаткування провайдера заживлено від тієї ж частини електромережі, яка вимикається :(

Це не GPON :) Але в будь-якому разі в приватний сектор — Старлінк наше все.

У мене GPON але чомусь від мого акума+інвертор не працює (саме медіа конвертор світиться але інтернет на роутер не попадає(()

Значить, у Вас не GPON. Для GPONa має бути ONU; медіаконвертер же в активній оптиці, що вимагає живлення інфраструктури провайдера в будинку.

Кто небудь юзал Старлінк біля стіни? Тобто с одніеї сторони все відкрито але с іншої — стіна.

Скачайте апку старлінка і проскануйте небо, апка показує перешкоди.

Ага, зараз така шпіономанія що почну сканувати, а мене в СБУ здадуть, скажуть шпіон знімае сікретний об’ект )))

Доброго ранку! Є можливість провести оптичний кабель в багатоквартирий будинок. Підключають по технології PON, встановлють пристрій ONU. Провайдер підтверджує, що якщо забезпечити ону і роутер живленням, то інтернет буде, коли немає електроенергії в будинку.
Скажіть, будь ласка, чи є у когось досвід такого підключення? і що можна взяти, як джерело живлення для роутера, ону і ноутбука?
провайдер Євролінк

Переробив дбж та підключив до нього більший акумулятор (12 замість 7). Живлю так термінал та роутер. Інтернет підключений з технологією PON — все працює

Для ноутбука зараз куплю typeC power delivery автомобільний та буду кидати на agm АКБ. До пари agm акб ще інвертор + зарядний пристрій чи дбж (якщо зможуть відремонтувати) і тоді буде живлення монітора та старлінка, коли дочекаюсь. Роутер+onu ще навесні під’єднав до mean well AD155A БП з функцією ups + 12Ач АКБ. Маленькі не автомобільні АКБ ще є у наявності. БП з вбудованим UPS дуже сподобався, щоб уникнути DC — AC — DC як було би з використанням звичайного ДБЖ та потім роутер у 230 включати.

це має бути любий повербанк і два кабеля USB DC 5V do DC 12V, вірно? )

і два кабеля USB DC 5V do DC 12V, вірно? )

Ну скільки пристроїв треба підключити- стільки і кабелів-конверторів.
Хоча технічно є кабелі-сплітери (www.aliexpress.com/item/32826006482.html) але один конвертор видає 5-6вт, а роутер їсть 2-4 вт, тому на один конвертор краще не вішати більше одного пристрою.

на скільки вистачить павербанка ну, наприклад на 10 000 мАг, щоб живити невеликий роутер на 1 антену. На БП написано 12В/1А

Ну той повербанк в ідеалі має 37вт*г, звичайний wifi роутер (без MIMO) їсть ~3вт (2-4вт), 5-7% втрати на конвертації — в районі 9-12 годин, тільки от у повербанках, особливо ноунейм, ємність завищена.

На нормальних пишуть об’єм при 3,5В. 10 000 — це 6500 при 5В, 16 000 — 11 500...

В мене акумулятор від шуруповерта на 18 вольт, підключив через понижуючий блок DC-DC на 12 в і на 9в. Все працює коли світла нема.

Якщо роутер та конвертор живляться від 12В, можна навіть напряму від акумулятора. Але, треба вгадати з роз’ємами живлення (частіше за все бувають 5.5мм x 2.5мм та 5.5мм x 2.1мм)

А що там Воля-кабель, в когось досвід є?

Писав і їм. Відповідь як і у будь-якого провайдера що надає доступ через Ethernet: «ну може буде працювати, може не буде. Якщо по магістралі буде електропостачання — то буде. Якщо не буде — то не буде». Таке щось.
Називається «ви підключіться, заплатіть, спробуйте, а потім ми вам гроші не повернемо».

Не працює Воля.Навіть якшо підключити живлення

Якщо там нічого за декілька років не змінилося (а я в цьому на 99% впевнений), то не буде працювати, так як до будинку йде оптика, а потім вже в будинку конвертується оптика-коаксіал. Плюс довбані модеми, в яких зазвичай блок живлення всередині, тому треба або 220 подавати, або теоретично розбирати и мати головняк при його повертанні провайдеру

Не працює Воля.Навіть якшо підключити живлення с зарядної станції. Якраз мабуть час таки змінити провайдера Воля на щось ліпше

То хтось вже дослідив, які з провайдерів насправді мають стійку до катастроф мережу? (Ну і дешевше супутника)

Залежить від того, які провайдери є в вашому будинку)

Бо навіть у Києві у різних районах та будинках, а на лівому та правому березі різні провайдери.

Якщо загалом говорити — то мабуть ADSL є усюди.
Провайдера не назву, не реклама, прогугліть, він здається в Україні один)

На гіркому досвіді можу зробити антирекламу провайдеру Bilink, бо це єдиний провайдер Ethernet в моєму будинку, котрий заявив що їх інтернет працюватиме, є якісь акумулятори, та по факту він не працює.
Гроші не повертають, вішають лапшу про зарядку 24 години і так далі.

У меня в доме Триолан и Воля, ни те ни другие надёжностью не отличаются :( Ещё месяц назад Триолан работал как часы, тогда как сейчас скорей не работает, чем работает.

Апдейтик: Триолан по идее таки что-то подфиксил у себя — уже всё ок и со времени прошлого поста не было ни разу чтобы он не работал.

Ну типу рішення #1 немає)
Не будемо піднімати тему енергозабезпечення саме вашої техніки — це і так зрозуміло.

Стосовно інтернет з’єднання можна поділити наступним списком:

1. Starlink. Дорого, але стабільно. Все залежить від вашого особистого енергозабезпечення та фінансових можливостей.

2. Інші супутникові провайдери: теж дорого, але стабільно, і так само ваше енергозабезпечення та фінансова спроможність.

3. ADSL. Від 200 грн/місяць, швидкість обмежена до 24мбіт на завантаження, та до 3мбіт на вивантаження. Але ADSL у порівнянні із супутниковим зв’язком вже менш надійний варіант, т.я. DSLAM теж потрібне живлення, і у разі затяжного блекауту або атаки на АТС мережа теж ймовірно ляже.

3. PON (оптоволокно). Не в усіх будинках та населених пунктах надається. Я, наприклад, живу в Києві, в моєму будинку ЖОДЕН провайдер не надає такої послуги. Як і з ADSL, мережі потрібно живлення всеодно, то ж тут питання до провайдера. Зазвичай також ставлять акумулятори, яких вистачає на «певний час», або якщо поруч ЦОП провайдера.

4. Радіоподовжувачі WiFi: роутер, направленні антени на райони та будинки, де світло не вимикають, або є стабільний PON, або взаємний обмін трафіком якщо у Вас є світло а там немає і навпаки. Можна зробити щось по типу MESH на довгі дистанції.

5. Направленні антени мобільного зв’язку: в теорії працювати може. На практиці — навряд ви зможете адміністративно надати команду приймачу підключитись до дальної вишки, якщо поруч стоїть нехай і напівмертва, але також вишка.

6. Мобільна мережа. Велике перенавантаження, політика справедливого користування ресурсами, обмеження максимальної швидкості, теж спірне питання, як поведе себе при більш довгому блекауті. Та зараз всі використовують це з’єднання як резервне, стабільне але дуже повільне, як dial up.

7. Ethernet, звичайна вита пара. Деякі провайдери наче починають ворушитись, якісь встановлюють УПСи, акумулятори, та на практиці це не працює. Я вже за останній місяць з багатьма провайдерами посварився, котрі приваблюють потенційних абонентів конкурентною перевагою у вигляді акумуляторів на мережевому обладнанні, що надає доступ до інтернету під час блекаутів, та по факту це повна брехня. Максимум на день при 3-4 блекаутах по 4 години кожен, на 2 години вистачило тих акумуляторів. А оператори кажуть мовляв «для зарядки акумуляторам потрібно 24 години». Що ж це за акумулятори такі NiMh чи що?) Загалом як я кажу, тільки починають ворушитись, поки це не стабільне і не робоче рішення...

Провайдер прислав

Вітаємо!
Ви можете продовжувати користуватись Інтернетом від Мережі Ланет і за відсутності світла. Для цього у вашому будинку встановлені акумуляторні батареї, що забезпечують інтернет-обладнання безперебійним живленням впродовж 4 годин.

Цього запасу енергії вистачить, щоб Ви залишались з доступом до Інтернету під час планових відключень електроенергії.

Не віповідає дійсності. Мені відповіли більш детально: " На обладнанні за Вашою адресою є джерело безперебійного живлення.
При вимкненні електроживлення в
будинку, обладнання за адресою може працювати деякий час. При
умовах, що на інших вузлах мережі -
обладнання не знеструмлене,
джерело резервного живлення ще не розряджене, Ваше обладнання активне"

По факту Тільки PON або ADSL зараз можуть вивозити, супутники та в теорії радіоподовжувачі, MESH мережі....

А хтось має успішний кейс встановлення ADSL? В Укртелекомі запевняють, що вже не встановлюють цю технологію , вона дуже стара і т.д. . І ще сказали , що тільки оптика їхня здатна працювати без світла , а вот ADSL не підтвердили

ukrtelecom.ua/...​internet-bez-svitla-.html

Як вони можуть «запевняти», якщо у них на сайті промо їх переваги в ADSL та PON?

Та й коли я залишав заявку — вони мені запропонували саме ADSL, але щось не дуже ефективно, адже за їх словами кабель телефоний у будинку «викрали», і підключити мене до лінії не можуть.

я ж кажу , вони не підтвердили і не сказали ні . Скоріш за все, adsl буде працювати не у всіх містах, у невеликих навряд чи будуть підживлювати досить тривалий час.

Проте суть не в цьому , а в тому , що коли я питав десь з десяток адрес знайомих — в жодній не можна підключити , навіть незважаючи на те що, що кабеля телефонні там вже були, в деяких навіть у квартирі , проте вже ними не користувалися тривалий час. У вашому випадку теж, як я розумію, не вдалося підключити .
Тому і питаю чи є в когось успішний кейс нового підключення? І як воно, працює без світла? Чи , скоріш за все це більше націлено на тих , хто вже був поточним активним користувачем adsl до цього .

Я вчера оставила заявку и со мной в течении пары часов связались и всё оформили, сказали, что в моем случае могут подключить только xDSL и чтобы ждала звонка «из филии».

ukrtelecom.ua/...​internet-bez-svitla-.html

Ахахаха, «в вашем регионе это слуга недоступна». У меня городской телефон обесточивают чаще, чем холодильник.

Приїхати до нас в коворкінг де світло та інтернет є стабільними, де після вимкнення ми переходимо на генератор.Волинська 37. 0993451919

мой стационарный комп вам точно не помешает там?

Для Києва та області провайдер Faust

+ отака штука rozetka.com.ua/143325226/p143325226 + самий звичайний павербенк, для роботи 15 мб/с в цілому вистачає

Есть три варианта: 1) выклюили свет в квартире и у провадера и у мобилы — все финиш, только старлинк 2) выключили свет в квартире — тогда есть варианты как запить роутер и будет инет 3)свет вылючили в квартире и у провайдера — привет безлимитный мобильный инет.

Если бы всё было так просто, то не было бы этого топика)

Скоріше за все, в першому варіанті старлінк допоможе лише у приватному будинку. А якщо вже знімати в оренду приватний будинок, то там можна замість старлінку поставити бензиновий генератор, або, ще краще, зняти в оренду не приватний будинок, а квартиру, в якій у провайдера світло не вимикають. Я більше схиляюся до останнього варіанту, та дружина не хоче переїжджати в орендовану квартиру, тож замовив старлінк у сподіванні, що в середовищі багатоквартирних будинків сигнал від супутника можна буде зловити.

Нажаль старлінк потребує чистого неба саме над ним, і в квартирах дуже рідко є така підлога над якою немає стелі

Старлінк ставлять за балкон

Звичайно, через те я і наголосив, що старлінк допоможе лише у приватному будинку.
Тобто щоб скористатися старлінком, потрібно купити старлінк, бензиновий генератор і взяти в оренду приватний будинок. Це має бути по кишені отримувачам славнозвісних завдяки доу 8к, та постає питання доцільності. Адже за значно менші кошти можна вийнайняти квартиру в зоні покриття провайдера Vega — вони на своєму сайті запевняють, що в них інтернет є весь час. На жаль, в моєму житловому комплексі цього провайдера нема, тож я здійснив наступний комплекс заходів:
0. Придбав акумулятор та дбж для роутера (ще до війни). На початку відключень світло вимикали в моїй половині під’їзду, а в тій половині, до якої підключене обладнання мого інтернет провайдера, не вимикали, і цього вистачало. Зараз вимикають обидва відразу, ну і тоді коли вимикали другу половину під’їзду це теж не допомагало.
1. Придбав 4G wifi роутер на акумуляторі. На початку відключень мобільний інтернет не працював під час відключень, та в останні два дні працює досить добре. В принципі, це не набагато краще ніж роздавати з телефона, та вивільняє телефон.
2. Придбав акумулятор та безперебійний блок живлення, які порадив автор статті Живлення для інтернету у блекаут своїми руками для живлення комутатора провайдера. Написав у службу підтримки свого провайдера, щоб поставити обладнання, та на жаль, відповіді так досі і не отримав.
3. Замовив старлінк і бензиновий генератор на той випадок, якщо відключення будуть по кілька днів. Поки що не вирішив користуватися цим в селі у тещі чи зняти будинок. Другий варіант комфортніший, бо будинок тещі дуже малий. Та побоююся, що при тривалих відключеннях всі вільні будинки будуть зайняті розробниками ПЗ, тож потрібно брати в оренду будинок уже зараз, поки не розібрали.

Взяти в оренду приватний будинок. Це має бути по кишені отримувачам славнозвісних завдяки доу 8к

Нонсенс. Будинок побудувати не так дорого. Зп в 3-5к достатньо. Модульний — взагалі вийде дешевше квартири. Найскладніше в ньому зробити ремонт))) Але такі інвестиції — мабуть не на часі. Оренда ~1000$ в залежності від будинку. Теж вкластись і в менші зп можна.

Тут же ж знову питання доцільності вкладання коштів, і, головне часу у побудову будинку. Побудувати будинок в столиці поруч з усім необхідним буде дуже дорого, бо земля в столиці дорога. А побудувати будинок на відстані більш ніж півгодини їзди від столиці — це приректи себе на щоденні витрати часу на довезення дітей до гуртків, яких в селі немає. А побудувати будинок для того, щоб у випадку чого пережити відключення світла мабуть усе ж таки не дуже доцільно — дешевше ті кілька місяців орендувати будинок.

Слышала от коллеги, которая время от времени снимает дом, где дачи на Осокорках — туда ни такси не хочет ехать ни няни.

Ну, не обов’язково ж знімати так далеко. В мене колега на попередній роботі знімав будинок за півгодини ходи пішки від офісу.

Пешая доступность дома к офису в центре это уже совсем другие деньги :(

Так, звісно, для більшого комфорту потрібно більше заплатити. З іншого боку, навіщо гроші, як не для забезпечення власного комфорту та комфорту своєї родини.

Тому, що це просер грошей замість накопичення на чорний день.

Наведу кілька прикладів накопичення на чорний день:
1. Після одруження став накопичувати гроші «на чорний день». Накопичичив 240 тисяч гривень, це було 30 тисяч доларів по долару по 8. Після Майдану все очікував, коли долар повернеться до курсу 8. Зрештою, через рік, коли долар на чорному ринку був по 40, не витримав і купив за ці 240 тисяч гривень 6 тисяч доларів, втративши при цьому 24 тисячі доларів та 80% заощаджень. Краще б не заощаджував та не відмовляв собі в комфорті.
2. Коли збирався купувати квартиру, вирішив поміняти ті 6 тисяч доларів на гривні (купував електронним переказом гривень з мого рахунку на рахунок забудовника), і теща попросила, щоб я купив гривні у неї. Виявилося, вони з тестем, в усьому собі відмовляючи, накопичували гривні «на чорний день» ще в часи, коли долар був по 4, і накопичили 100 тисяч гривень, що тоді було еквівалентом 25 тисяч доларів. Курс на момент, коли я купував квартиру, був приблизно 25 гривень за долар, тож теща отримала 4 тисячі доларів — втратила 21 тисячу доларів, або ті ж 80% своїх заощаджень.
3. Мати тещі все життя вирощувала на продаж поросят, гроші не витрачала, в усьому собі відмовляла, складала гроші «на книжку» «на чорний день». Накопичила кошті достатні для покупки кількох будинків у районному центрі. Після знецінення цих коштів за них було придбано три шкафи.
4, Мій дід все життя вирощував телят, продавав і складав гроші на «на книжку» «на чорний день». Звісно, ті заощадження перетворилися на копійки.
5. Мій батько мав усі свої заощадження «на чорний день» у банку Україна. Банк накрився, і всі заощадження пропали.
6. Колега моєї мами мала всі свої заощадження «на чорний день» у банку Надра. Банк накрився, а з ним і всі заощадження.
7. Мати куми тещі робила розумно — не клала заощадження на книжку, віддавала сину на будівництво будинка. Син всі гроші вкладав у будівництво, в усьому собі відмовляв. Відмовляє він собі у всьому і зараз, у похилому віці. Живе в тому великому будинку час від часу, коли приїжджає в село, опалює лише одну кімнату, бо опалення дороге, навіть воду для миття не гріє, всі інші кімнати простоюють. Ну і в робочі дні працює на будівництві в Києві, а у вихідні дні працює в селі у своєму хазяйстві — відпочинку ніякого і ніколи.

Словом, висновок такий — дуже шкода, коли у всьому собі відмовляв, заощаджував на чорний день, а гроші без толку пропадуть.
Час від часу тут пишуть про FIRE, вкладатися в interactive brokers. І хоча і розумію, що весь цивілізований світ так собі збирає на пенсію, та щось це занадто схоже на «книжку».

Вывод: никогда и ни при каких обстоятельствах не хранить деньги в гривне.

Так долари теж не панацея. Ціни на житло в доларах в усіх безпечних місцях у світі теж зростають, та і не тільки на житло.

За совєтів люди відкладали тисячі на книжку не тому, що так аж любили відкладати, а бо нічого за ті гроші неможливо було купити, все треба було «діставати» від ковбаси і до машини.

Ну і будь-яке майно, з готівкою включно, вимагають розуміння вартості володіння і ризиків. Я, для прикладу, пішов у долар ще влітку перед Майданом, бо якщо Майдан передбачити було неможливо, то економічна криза насувалась дуже навіть очевидно. Люди, хто слідкував, чекали на девальвацію багато місяців і заробляли, хто мав хист, на штучно дорогій гривні поки дозволяли нерви.

За совєтів люди відкладали тисячі на книжку не тому, що так аж любили відкладати, а бо нічого за ті гроші неможливо було купити, все треба було «діставати» від ковбаси і до машини.

Тоді і настільки сильно напружуватися, заробляючи ті гроші, не було сенсу — вирощувати свиней, телят. Краще було б вирощувати рівно стільки, скільки потрібно для власного вжитку, а в час, який звільнився, замість важкої праці займатися чимось приємним — пектися у пляжного волейбола, грати на гітарі.

якщо Майдан передбачити було неможливо, то економічна криза насувалась дуже навіть очевидно

Чесно кажучи, до того як втратив гроші, взагалі не читав ніяких новин, вважав це даремною витратою часу, тож не бачив ніяких ознак того, що гривня скоро знеціниться.

Так хто вам винен що у гривнях відкладали?

Жадібність. Я вважав так — курс купівлі у банка нижчий ніж курс продажу, тож купуючи долари у банку а потім продаючи їх тому ж банку, я на кожному доларі втрачаю кілька копійок. А, ще крім жадібності лінь. Це ж треба піти у банк та купити долари. Якщо пам’ять не зраджує, функція покупки валюти прямо в додатку з’явилася значно пізніше.
Словом, жадібний двічі платить, а ледачий двічі робить.

1. Д — Диверсифікація

2. Не відмовляти собі у всьому, а витрачати з розумом.

3. Купувати активи (нерухомість) з деяким лагом після девалу.

4. Вчитася фінансовій грамотності.

5. Мати стратегію і план, і їх дотриматуватися, а не піддаватися емоціям.
(Можливо, це правило 0, бо, навіть, якщо сидіти в гривні, не уявляю, як втратити 80%.
fi202x.blogspot.com/2021/01/2015-2020.html)

З цього можна зробити декілька висновків, але ви пропустили основні — не зберігати все в одному кошику і не зберігати все в гривні.

Ну от я вирішив, що не треба зберігати все в одному кошику і частину заощаджень перевів у євро, який успішно знецінився і зараз коштує майже як долар.

t.me/obmenkakharkiv/2415

24 грудня 2021
Кросс-курсы:
🇪🇺 EUR-🇺🇸 USD: 1.125-1.132

Сьогодні(18 листопада 2022)
Крос-курс:
🇪🇺 EUR-🇺🇸 USD: 1.00-1.02

Це точно не знецінення. Це період адаптації. Штати швидше адаптувалися до війни та переділу світу. Європа, як завжди, тупить...

Від того, що частина вартості переведених в євро коштів була втрачена через адаптацію, а не через знецінення, не набагато легше.

За 60..100 км від Києва можна купити за $3К...$5К приватний будинок.

Без воды, канализации и с печным отоплением?

залежить де, в пгт, чи селі, чи дачному кооперативі,
вода в криниці (якщо нема то свердловину не думаю, що проблема), може бути газ,
вам що треба, небо щоб супитники Маска було видно, чи сральник з центральною каналізацією (яка хз. чи буде працювати при тотальному блекауті)

1. Ви серйозно просто пишете провайдеру листа і чекаєте відповіді? Коли у них телефон розриваються від заявок. Можливо десь в травні відпишуть вам
2. Замість генератора можна взяти зарядну станцію, наприклад flashfish (a201 і вище) — є на Алі, огляд на ютубі. Вийде в рази дешевше

1, В статті, яку я наводив, автору вдалося домовитися з провайдером, тож я наївно подумав, що вийде і у мене. Зараз розумію, що помилявся, тож подумую про те, щоб змінити провайдера, і в той момент, коли до мене прийдуть монтажники, попросити їх за додаткову плату ввімкнути їх комутатор до придбаних мною акумулятора та блока безперебійного живлення.
2. Я вирішив взяти генератор на той випадок, якщо електрику вимикатимуть надовго. Хоча, мабуть, на цей випадок пальне для генератора буде дістати неможливо.

1. Теоретично це можливо, але треба дзвонити і розмовляти. УПСи бувають різні і акумулятори до них теж, їх взагалі може не бути у вашому під’їзді. Це я вам все з практики кажу. Наприклад у мене в підїзді два комутатора і треба два УПСи і два акума, а ще мільйон нуансів. Тому шанс, що вам вдасться це вирішити за один візит майстрів, без попередніх даних близький нуля. Ще треба щоб на шляху до вашого будинку теж були УПСи у вузлах

2. Ну якщо ви за містом то генератор норм варіант, пальне буде, але це недешеве задоволення. Нехай він їсть 1.5 літри, це 75 грн за годину, 10 годин = 750 грн тільки за один день (умовно). Станція вийде дешевше, але загалом це різні речі, тому обирати вам

Скажемо так, в генератора є ще кілька призначень, крім забезпечення інтернетом мене на випадок можливих тривалих відключень у майбутньому.
1, Забезпечити тещине хазяйство електрикою зараз, коли електрику відключають.
2. Буває після сильного вітру в селі у тещі на деякий час пропадає електрика, поки полагодять зруйновані вітром комунікації.
Цікаво чи вирішила б ці дві проблеми станція, про яку я від Вас дізнався.

Навряд чи, або треба дуже потужний, в районі 100к :) такий як я вказав згодиться для ноута, роутера, старлінка

В умовах відключень ноут і так достатньо довго тримає, а коли його заряду не вистачає, я його під’єдную до того акумулятора, який купив ще до повномасштабного вторгнення, і яким живлю роутер.Щоб було зручніше, замовив найдешевший повербанк на хотлайні з функцією зарядки ноутбука. А от заживити старлінк можна було б тим акумулятором, який я придбав нещодавно, та побоююсь, що в умовах мого житлового комплексу він не працюватиме і запрацює лише в селі. Ну а якщо запрацює, я буду тільки радий.

Як сьогодні я зрозумів, мені потрібно було не листа писати, а дзвонити, але не так як перший раз, у вихідний, а в робочий день. Мені відповіли і сказали, що передадуть заявку майстру і він зі мною зв’яжеться.

При таких витратах для старлінку простіше вже заплатити за виїзд.

Мабуть, Ви мали на увазі дешевше.
Зайшовши на hotline, можна замовити старлінк та бензиновий генератор. Зайшовши на flatfy, можна знайти будинок в оренду. І hotline і flatfy це загальновідомі сайти, тому хоч це і недешево, але просто. А от виїхати зовсім не просто, оскільки немає настільки загальновідомих сайтів як hotline та flatfy, де характеристики різних варіантів
виїзду (ціна, комфорт, надійність, кількість власного часу, необхідного на відвідування різних інстанцій) можна було б порівнювати як характеристики генераторів (ціна, потужність, маса) чи будинків (ціна, площа, розташування).

А от виїхати зовсім не просто, оскільки немає настільки загальновідомих сайтів як hotline та flatfy, де характеристики різних варіантів
виїзду (ціна, комфорт, надійність, кількість власного часу, необхідного на відвідування різних інстанцій) можна було б порівнювати як характеристики генераторів (ціна, потужність, маса) чи будинків (ціна, площа, розташування).

Идея для стартапа.

Поки стартап вийде на IPO, ЗСУ вже і Крим звільнять.

Сьогодні підключив медіаконвертер та роутер від акумулятора до шуруповерта — і вуаля — інтернет працює.

Як виявилось, години на 2-3, потім сигнал від провайдера зникає

А хто знавець? Підкажіть, будь ласка, мені невуку, чи можна павербанкою за допомогою DC-USB 2.0 кабелю, заживити старенький роутер який має power rating 12v; 0.5A?

.

У мене на банці, під вихідом USB 2.0 написано, 5V=2.4, 9V=2A, 12V=1.5A

По дефолту вона видає 5 вольт, для виходу на більшу напругу потрібно надіслати команду на павербанк для активації USB PD. Існують готові модулі для такого, наприклад, www.aliexpress.com/item/32969919810.html

Дякую! А купити перехідник з таким модулем — неможливо? Тобто їх немає?

На аліку є перехідники з usb-c на 12в автомобільний прикурювач.

Мені здається вони як раз переводять джерело живлення в режим 12 вольт, а не використовують підвищуючий трансформатор. Тобто не буде додаткових втрат на конвертацію.

Я собі взяв ці два перехідники, щоб мати 220 для нестандартних зарядок.
Теоретичний максимум мав би бути 12V х 3A = 36W, але будуть втрати на 12V->220V перетворенні. Плюс там скоріш за все нема навіть апроксимованої синусоїди.
Але блоки живлення 220в 12 ват від нього працювали.

www.aliexpress.com/...​tem/1005001803471244.html

www.aliexpress.com/item/4000945051902.html

Ще є такі штуки, може знайдеш підходящій розмір штекера:

www.aliexpress.com/...​tem/1005004700611466.html

Можна, але треба підвищуючий кабель 5vUSB — 12v DC, на аліекспрес вони по 50-70грн, на радіоринку паяють через плату самі — по 500грн.

Вітаю! Я днями для себе відкрив, що 9В і 12В роутери чудово стартують від 5В! Приїхала USB-лампа з DC 5.5×2.5 на другому кінці кабеля. Не міг не спробувати, вирішив, що максимум — при низькій напрузі не стартане. Але 2 роутери стартанули і дали інтернет на кілька хвилин — той, що на 9В, і той, що на 12В! Гугління показало, що більшість не радять так робити, бо «треба використовувати ту напругу, при якій написано користуватися роутером, ааа, спалите БЖ, ааа, спалите роутер». Але на один коментар я наткнувся, що каже, що всередині регулятор напруги типу arduino.ua/...​apryajeniya-lm7805-to-220 Що перетворює будь-що вхідне в межах до 25В на 5В. Він же каже, що регулятору на вхід треба напруга більша, ніж 5В — тобто є дійсно ризик щось пошкодити, але як я зрозумів — це при довгому використанні.

регулятору на вхід треба напруга більша, ніж 5В — тобто є дійсно ризик щось пошкодити, але як я зрозумів — це при довгому використанні

Залежить від схемотехніки регулятору. Він може бути розрахований на менший вхідний струм завдяки вищій вхідній напрузі, й коли ви живите його від 5В, вхідні ланцюги регулятора можуть перевантажуватися та перегріватися.

чим менша різниця на вході і виході, тим менше розсіюється в тепло, 5В на вході, може хіба вилитися що на виході буде тільки спад на переходах транзисторів, і то не факт.

Але ще треба врахувати вхідний струм. При 5в та тій самій потужності порівняно з 12в вхідний струм буде у 2.4 рази більше. Якщо на це не закладено резерв у характеристиках транзисторів та їх охолодженні — потенційно може згоріти вхідний каскад перетворювача.

На практиці, ккд імпульсних стабілізаторів при зниженні різниці між вхідною і вихідною напругою зростає, ключі мають достатні запаси (наприклад, верхній ключ у понижуючому стабілізаторі і так комутує повний вихідний струм, просто буде це робити довшими імпульсами, зате цей нагрів компенсується меншим нагрівом поруч розташованого нижнього ключа або діода Шоткі), ризики перегріву відсутні.
Зате існує інша проблема, у моменті включення, коли напруга на вході стабілізатора у складі роутера буде нижче 5 вольт, струм може бути ще більшим: www.maximintegrated.com/...​h-docs/3166/3166Fig05.gif
Може так статись, що він вже викличе спрацювання захисту у підвищуючюму стабілізаторі у складі павербанку, або викличе просадку напруги у неякісному кабелі живлення вимкнеться, і буде з короткими інтервалами безуспішно рестартувати.
Потрібно завжди з обережністю ставитись до каскадування імпульсних стабілізаторів на предмет таких ефектів, робота в конкретній комбінації може не відтворитись з іншим павербанком чи роутером. Як загальна рекомендація проти такої нестабільності, бажано брати павербанк з гарним запасом потужності, та за можливості вмикати навантаження в уже ввімкнений павербанк, а не запускати з кнопки павербанку весь ланцюжок.

В передмісті Києва провайдери мають оптоволокно. В себе на вузлах поставили акумулятори.
Кожен споживач хто має ББЖ — має і інтернет.

Зокрема «Бест» давно має оптику по приватному сектору у зараз активно прокладає оптику у багатоквартирні будинки.

Тільки майте на увазі: «Бест» — негнучкий мамонт, котрий підключає клієнтів лише зі своїми медіаконверторами.
Відповідно вам для роздачі інтернту треба буде ще роутер, тобто це буде вже два девайса.
Таку річ, як роутери з SFP роз’ємом можна забути — таку відовідь я отримав від підтримки.

А хтось знає, чи можна використати акумулятор від електросамоката (36V 7,5Ah) для живлення того ж роутера чи ноута? Лежить без діла, а так хоч користь би приносив. Які додаткові аксесуари потрібні?

Треба інвертор 36V DC -> 220V AC.

Таких в продажі не бачив, бачив на 12 і 24 V.
Можна купити DC DC перетворювач з 36В на 12В, або 24В, а потім подати це на інвертор, і отримати свої 220В

Перетворювач 36-12 замовив. Продавець написав що «Якщо будете з роутером експлуатувати то краще ще поставити додатковий конденсатор з низьким внутрішнім опором та дросель на виході з перетворювача». Для мене що латинь)

Гугл: LC filter
Але якщо ніколи не збирали електронних схем, не паяли, то забийте..

якщо і так колхозити з акумулятора, то витрачати енергію на зайве перетворення в 220В не ефективно.

DC-DC — єдиний адекватний варіант.

З роутером — будь-який понижуючий перетворювач типу такого: rozetka.com.ua/ua/349461897/p349461897
З ноутом складніше, але теж є готові www.aliexpress.com/...​tem/1005004093936570.html

Загалом мене ця ситуація трішки дивує. Я маю на увазі не те, що частина систем без електрики не працює, — це вочевидь неминуче... А те, що ті з провайдерів, які можуть забезпечувати інтернет навіть у знеструмлені будинки (за умови, звісно, живлення модему кінцевого користувача від альтернативного джерела), не голосять про це на кожному кроці, мовляв: «Приєднуйтеся до нас, ми круті!» І (потенційним) користувачам, замість того, щоб просто ввести в гуглі щось на кшталт «інтернет без світла» й побачити кілька можливих варіантів, доводиться самотужки складати перелік таких провайдерів. І більш того, навіть силами користувачів перелік таких провайдерів ще остаточно не складено.

Щось підказує, що таких розумних, прохаваних користувачів автономщиків десь 0.5% в кращому випадку. Тому і не голосять

Один і той самий провайдер в одному домі може бути без світла, бо є куди і як поставити ups, в іншому не поставить ups бо не може або не хоче. Який сенс в таких списках тоді.

Я думаю, они просто зашиваются от желающих подключиться и потому не видят смысла дополнительно себя пиарить.

Ну якщо підключитись як юридична особа по відповідних тарифах, то може був би якийсь профіт для провайдерів, а так декілька відсотків потенційних користувачів на домашніх тарифах це пил.

При відключеннях ел.енергії — працюють такі варіанти інтернету:
а) ADSL від Укртелекому
б) супутниковий інтернет від Датагруп
в) Старлінк
г) частина місцевих інтернет провайдерів, які мають генератори, наприклад GNL, SunNet

Adsl від Укртелекому щоб підкючити необхідна їх телефонна лінія?

і вільний ADSL, колись тре було чекати

Якщо вже розглядати ADSL, я б одразу питав про можливість підключення по VDSL. Потребує модему з підтримкою цього стандарту та гарної якості телефонної лінії, але 60 Мбіт / сек на завантаження — це вже дуже непогано.

Дома у Харкові використовував саме таке підключення як основне; в принципі, його вистачало на усі потреби (але я не вибагливий кіноман, та мені не принципово дивитися кіно у 1080p саме онлайн).

але 60 Мбіт / сек на завантаження
та мені не принципово дивитися кіно у 1080p саме онлайн

Наче це 8К... для 1080p і 5Mbps вистачає

Гарні лінії це не про Укртелеком.

Є інші провайдери ADSL або державного зв’язку?)

По-перше, це ^^^ 👍

По-друге — можливо, мені пощастило, але, як раз, VDSL від УкрТелекому працював дуже надійно. Якщо заявлено, що на download 60 мегабіт — то так і було (на відміну від багатьох провайдерів, які кажуть «до 100 мегабіт», а реально там ті ж 60-70.

До того ж, «розриви» були дуже рідко, ну, можливо, один раз на кілька місяців щось й бувало.

Есть ещё один кейс, возможно он малополезен, но тем не менее. Раньше до февраля в Крыму можно было поехать в Армянск, и там спокойно юзать херсонскую мобильную связь вместе с интернетом, не пересекая админграницы. Сейчас конечно такой вариант уже не актуален. Ну и соответственно, те кто живут рядом с границей, могут юзать мобильный инет оттуда.

Відключення світла може призводити до тимчасової зупинки передачі сигналу. Через це може зникати мобільний зв’язок та інтернет. Українців просять знизити користування мобільним інтернетом, щоб мережі отримували менше навантаження у важкі моменти.

Це класно, але я шукаю Інтернет, щоб мати змогу працювати, а не подивитися Netflix 😅

До речі ідея, різатати стрімінговий трафік коли мобільна станція працює на генераторі :)

В 3моб немає власних базових станцій, вони використовують мережу водафон, можете відкинути цей варіант

В Киеве есть собственные БС 3Моб. Но все равно откиньте этот вариант.

Навряд чи, особливо якщо зв’язок через бездротовий спосіб залежить від електрики а також можуть використовуватись пристрої що будуть заважати зв’язку

Ще ж можна пошукати в місті провайдера WiFi 5g, а то ніхто їх чомусь не згадує.
+Технічно для провайдера це самий простий, дешевий і швидкий варіант для побудови інтернету «судного дня»- UPS + базова станція WiFI 5 + StarLink + в ідеалі сонячні панелі і буде працювати взагалі автономно. При цьому зекономить старлінки для військових потреб, бо приватним особам не доведеться купляти виділений старлінк для себе.
Якби на час війни влада дозволила «розшарювання» інтернету без ліцензії, то скрутити цивільну версію може будь-який адмін на даху багатоповерхівки.

А у нас потрібна якась ліцензія для «розшарювання інтернету»? :) Наскільки я знаю — ні. Тільки надання телекомунікаційних послуг (комерційних (!)) вимогає мати ліцензію. А безкоштовно — роздавай, скільки завгодно. Так працюють споти в кафе, ресторанах, парках, банках, тощо. Та й hotspot-и від домашніх роутерів часто зустрічаю.

А у нас потрібна якась ліцензія для «розшарювання інтернету»? :)

Угу) Будь-яка WiFI точка розміщена на вулиці, чи яка має потужність більше 100мвт підлягає обов’язковій реєстрації та ліцензуванню, в незалежності для чого вона використовується. Тобто на вулиці треба платити за використання радіочастотного ресурсу БС (абонентські пристрої не ліцензуються)

Тільки надання телекомунікаційних послуг (комерційних (!)) вимогає мати ліцензію.

А чим доведеш, що ти їх не надаєш?

Так працюють споти в кафе, ресторанах, парках, банках, тощо.

Якщо для доступу ти маєш щось купити, то це вже комерційна основа.

А безкоштовно — роздавай, скільки завгодно.

Якби хтось поставив старлінк і розшарив для визначеного кола сусідів, то мабуть він би хотів компенсувати витрати на абонплату та залізо в складчину з сусідами, хоча тут вихід «в нуль», все одно комерційна основа= надання телекомунікаційних послуг. Але навіть якщо він добрий самаритянин і сам за все платить, то на вулиці йому треба ліцензія на частотний ресурс.

має потужність більше 100мвт

Я знаю тільки про цб норму, ну так більшість точок-роутерів більше потужності й не видають, принаймні, без окремого дозволу з боку користувача.

Будь-яка WiFI точка розміщена на вулиці,
на вулиці йому треба ліцензія на частотний ресурс.

Можете надати посилання на описані вамі норми? Я таких норм не знайшов.

А чим доведеш, що ти їх не надаєш?

стоп-стоп, презумпцію невинуватості забули? я не маю доводити що я невинуватий, це в нашій державі по дефолту така штука працює :)

Это только в уголовном кодексе. Для, например, налоговой ты сам будешь доказывать что не верблюд

Має бути хоча б 1 доказ оплати. Просто так не дойобуються. Інспектор також не хоче сидіти без зарплати та премії після скарги на таку діяльність.

То есть мобильный интернет это вообще не вариант, так как при отключении электроэнергии они будут и так перегружены (тем более в большом городе)? Сейчас наблюдаю подобное — 0.5 Мб/с с мобильного телефона. Думал что отдельный 3/4G роутер с антенной поможет

Сейчас наблюдаю подобное — 0.5 Мб/с с мобильного телефона.

Ну так ніяка безпровідна технологія не може замінити провідну інфраструктуру в умовах міста. Реальних 0.5Мб/с це вже непогано

Думал что отдельный 3/4G роутер с антенной поможет

трішки і допоможе за рахунок покращення якості передавання і зменшення кількості повторних пересилок пакетів, але ж не на десятки мбіт, коли безпровідний інтернет всім буде потрібний.

В мене є 4g роутер і антена. Це не допомагає. Є ще варіант купити підсилювач сигналу, але до цього я ще не дійшов ;)

Перевірте, чи є живлення/сигнал в кабелі..
Бо в мене з’ясувалось, що в будинку обладнання з бесперебійниками, тобто було достатньо підключити кабель до старого ноута та ввімкнути hotspot

Якщо в квартиру йде кабель інтернету (можливо кручена пара, а може і оптоволокно).
У результаті коли немає світла, але працює ноутбук, то працюватиме інтернет безпосередньо якщо його туди вставити?
Або тільки буде інтернет, якщо докупити до роутера ДБЖ та інше?

В мене 3mob на планшеті бо там найнижчі ціни як для послуги яка використовується нечасто. Якість — лайно. Що через рідну сітку, що через водафон. Поскролити новини можна, але, скажімо, мітинг де хтось шарить екран свій — вже проблемно, мушу перемикатися на роздачу lifecell зі свого мобільного. Київ.

то кажете lifecell дає достатньо швидкості для мітингів?

Голосові точно без істотних проблем, камери не дуже практикуємо. Я тут більшість блекаутів на мітингах пересидів ;-)

Сьгодні бачив, як в місті народ з макбуками і в шапках і сидів на скаженому вітрі біля єдиної на районі кафешки зі світлом і інтернетом.

Не працювало взагалі нічого, як повернення в дитинство. Зато був час почитати паперові книжки, грати на гітарі тощо. Після війни треба робити цифровий передих, валити куди-небудь на Мадагаскар чи десь на яхті ходити в регату, чи просто виїздити десь по Україні , скажімо в Карпати чи десь в Бессарабію, Таврію тощо де нема цифрового безумства.

Так розвалять енергооб‘єкти і буде цифровий детокс.

Підключаю напряму до акума від мотоцикла роутер вайфай і конвертер сигналу оптики (йому додатково понижувач з 12 до 9 вольт). Акум від машини через інвертор живить насос на опаленні і іноді ноут, якщо той встигає розрядитись за час віялового відключення — в моєму районі Харківскьої області це зазвичай 3-4 години в день в останній тиждень. Заради роутерів і інета торохтіти генератором поки не хочеться :)

Заради роутерів і інета торохтіти генератором поки не хочеться :)

Заради роутера на 3вт крутити генератор в 1000вт+... :)

конвертер сигналу оптики (йому додатково понижувач з 12 до 9 вольт)

А точна? Ще раз передивлюся на той, що у мене, але нібито 12в живлення там було.

Так, звісно, залежить від конвертера. На моєму 9, чому я теж трохи здивувався.

У батьків узагалі був 5v, живився від звичайного usb

Оптика працює поки є електрика у провайдера, бо GPON він пасивний, йому живлення не треба, живлення треба тільки на обох кінцях каналу. Коли вимикалася електрика в моєму та сусідніх кварталах, то все працювало без проблем.

Якщо вимикається все місто, то зазвичай і у провайдерів електрика пропадає. 10.10 так і було.

Ну до слова Укртелеком повинен тримати свої кроси та DSLAM на генераторах.

Ну і про мобільний інтернет — не розраховуйте на нього, його просто DDoSять всі ті хто з wifi переходить на мобільний інтернет. В результаті того ж 10.10 рівень сигналу був як завжди, push-повідомлення до телефону доходили, а ні дзвінків, ні інтернету не було, правда sms ходили, повільно, але ходили.

Не зовсім так, в абсолютній більшості випадків PON OLT-термінал десь в металевому ящику на стовпі чи на чердаку технічного приміщення, а не в ЦОД провайдера. Часто з додатковим БЖ, підключеним до акумулятора, тому і працює інтернет, доки акумулятор заряджений. По свому принципу роботи (поділ сигналу пасивними сплітерами і створення «дерева» абонентів), PON-абоненти не можуть бути на відносно довгих (порівняно з звичайним оптичним езернетом) відстанях від терміналу. До того ж, між PON-терміналом і корінним маршрутизатором провайдера часто ланцюжок з комутаторів і маршрутизаторів, кожен з яких теж енергозалежний. Тому, розраховувати на проводовий інтернет, можна тільки, якщо Вам пощастило і живете близько до точки обміну трафіку провайдера.

GPON він пасивний,
Коли вимикалася електрика в моєму та сусідніх кварталах, то все працювало без проблем.

Це тому що у провайдера проміжне обладнання мало резерв по живленню, а не того що між вами і кореневим роутером провайдера нема активного обладнання. GPON це абонентська технологія останньої милі, це не означає що вся провайдерська мережа складається тільки з неї.

Укртелеком переважно працює (поки є живлення на АТС), користуюсь коли пропадає дві оптики.
ТриМоб своя мережа лише в Києві, за межами як віртуальний оператор з вишками Водафона.
Є ще супутниковий від ДатаГруп, як альтернатива СтарЛінк, але затримки вищі, щось на зразок рдп або онлайн підтримки/ігр буде незручно.

Як відповіли раніше — 3mob то тільки про Київ. В решті областей він працює через роумінг у vodafone. Результати попередніх відключень в моїй місцевості показали, що не обовʼязково бази операторів гаснуть, просто хтось стає сильно перевантаженим, а до когось магістраль перестала працювати. Можна мати сімки трійки і шукати, хто живіший залишився. В умовах міста зовнішня антена (хай навіть дуже направлена) нічого толком не вирішить, бо навкруги буде «світити» багато баз, які перевантажені, і на які модем буде продовжувати «чіплятися», а паравленністю антени неможливо затулитися від бази, яка через дорогу від тебе.

Дефіциту старлінків наче й нема, замовляєте на себе і він приїде через 1-2 міс, або через когось в Польщі чи іншій країні, так швидше. Але є інше питання можливості фізично встановити його в себе, бо потрібне відкрите небо (не 100% відкрите, але є неофіційні вимоги видимості півночі і т.д.).

Оптика — це сильно залежить від провайдера, треба уточнювати по своїй адресі, і їхньому обладнанні. Технічно — так, оптика дозволяє дотягнутися до абонента з якогось далекого майданчика, де у провайдера є своє резервне живлення. Але тоді Вам вдома треба зарезервувати живлення онушки чи медіаконвертера. Загугліть luxeon ups-15w, дуже корисна річ для живлення мілкого обладнання «з коробки».

у меня так работает, в квартирузаходит оптоволокно, запитал преобразователь и роутер от бесперебойника + норм. автомобильный аккум, теперь когда света нет, то есть инет и могу заряжать ноут. но предварительно уточнял у провайдера, будет ли поступать сигнал от них по оптоволокну

а який оператор, підкажіть, будь ласка.

вибачте, давно не заходив... я у Вишневому, провайдер локальний — Максимум

Не претендую на авторитетну думку, але щодо Старлінків, їх зараз доволі багато у війську і видають просто за запитом в частині, йде системна закупівля, якщо якийсь апарат знищують — видають без проблем новий, навіть волонтерів просять не купувати великими партіями термінали. Інфа від волонтерів.

Інфа від мене, як рядового з ТрО, яке є частиною ЗСУ:
Частини можуть забивати на запити до волонтерів.
Тупо прикидаються, що не в курсі, як робити запит на рації, тепловізори, ті ж самі Старлінки та інші потреби.
Тому, наприклад, я вже неодноразово звертався до компанії, в якій працюю, за допомогою з необхідними речами. І писав пости про це на DOU та LinkedIn. Так вже назбирали на рації, які частина досі не видала; на теплак (один, а треба штук вісім); на Старлінк для одного зі взводів (а треба три); на пили для дерева та інші інструменти; навіть на їжу.
Лопату та кірку купив собі сам.
Автівки — свої, ніхто нічого не давав.
На евакмобіль для цілої роти скинулися бойовий медик, його компанія та я. Хоча про те, що нам потрібен евакмобіль, бойовий медик казав десь три місяці, майже кожного дня, і все марно, довелося самим за свій кошт купувати.
За пальне платимо самі.
Треба купити екскаватор для риття позицій — скидаємося самі.
Треба ремонтувати ротні автівки — скидаємося самі.

Запитуємо в командування, чому це ми за свій кошт купуємо стільки всього, нам відповідають: «бо вам дoxyя платять».

Що в мене від броніка спина вже не перестає боліти та мені за щось треба буде її лікувати — нікого не їбe.
Що в мене з’явилися інші проблеми зі здоров’ям, набуті після контузії, поранення, після умов, в яких знаходився тижнями і мені все це треба буде теж лікувати за щось — нікого не їбe.
Що моя квартира знаходиться в окупованому місті і там 80% домівок постраждали від обстрілів — ...
«Мені дoxyя платять», тому я своїх грошей до середини літа не бачив, бо все витрачав на донати для своєї роти та для інших знайомих вояк — теж на автівки, теплаки і т.д.

Я звернувся до ПЖ сам через їх гугл-форму з переліком потреб роти.
Вони мені подзвонили і сказали, щоб без офіційного запиту від частини курив бамбук.

Все це дуже мотивує та придає значення тому, за що і чому ми воюємо.

Оптоволокно має працювати, якщо провайдер гарантує, а роутер і перетворювач сигналу можна заживити з павербанку. Дорожчий варіант БДЖ не потрібно якщо задача тільки заживити нет.

Направленна антенна в другой квартал + роутер в режиме репитера со сменными антеннами, чтоб подключить нашу антенну + повербанк + договориться за доступ к вафле или ломать на свой страх и риск

Ну в ADSL Укртелкома більше шансів бути з резервним каналом живлення, тому що DSLAM часто там же, де і АТС, а вона ж з резервом, ну і сама ж технологія це кілометри кабелю без проміжного обладнання. Те ж саме й в випадку PON, де мінімум активних пристроїв на шляху до абонента. (www.kharkovforum.com/...​/ukrtelekom-fttb.4711077

ADSL — отличный вариант для резервного канала, даже если света нет, инет есть.
FTTB — света нет и инета нет.
можливо їх вишки мають альтернативине живлення

У мобільних операторів всі вишки з UPS, тільки от інтернет працює години з дві, далі для економії енергії його відключають, або переводять на 2G і залишаються тільки голосові дзвінки. 4G їсть багато.

Якщо кабель оптоволокно закинуте у квартиру (треба запитатись у вашого провайдера), то якщо купити безперебійник з досить містким акумулятором, можна підключати роутер та коробочку від провайдера в цей безперебійник і у вас буде інтернет.
Є ще безперебійники зі змінними акумуляторами, аби довше протрималось.
І якщо взагалі світло не зв’являтиметься, можна буде підзаряджати від генератора, де знайдете в когось зі знайомих, і далі працювати собі. ))

Якщо шлюз у будинку багатоквартирному, треба з сусідами скинутись на акумулятор (безперебійник) і попитатись у провайдера інші деталі по цьому, як підключити і тп.

Це мені так пояснили. Ми купили безперебійник і працює, бо як світло виключають, немає зв’язку, взагалі. Не те, що просто інтернету. :)

PON может работать. У меня работает, когда света нет.

Він прям зобов’язаний працювати, він на те і PON.

Так, мені теж цікаво, але серед знайомих ніхто не має Укртелеком :)

Працює, в знайомих уточнював. Роутер в безперебійник — і все працює.

Кажуть, якщо підключення по оптиці, то живлення не потрібно. Деякі оператори це пропонують.

Сьоголні замовив Vega, то скоро зможу дати фідбек про те.

В мене так Бест працює, але будинок за містом. Конвертер із роутером працюють через безперебійник із 12ач аккумулятором, вистачає десь на п’ять годин. В іншому місці повезло менше, теж оптика але провайдер часто «пропадає» разом із відключенням електрики.

Теж подав заявку на Бест, але пишуть, що черги зараз в них величезні. Надіюся не підведуть. Звичайник інтернет тримаються до години після відключення світла.

в мене в багатоквартирному Бест пропадає разом із е.е.

якась бандура на цілий під"їзд стоїть, думаєш я там знаю що в неї заходить?

Бест уже предлагают провести оптоволокно прям в квартиру

і як довго буде інтернет, коли на районі всі без е.е.?

Коли мені проведуть — відпишусь. А поки що в них ажіотаж такий, що терміни виконання заявки продовжили до 30 днів (

Із свого досвіду — завжди є інтернет. За весь час було два рази коли інтернет пропадав після 10 годин без світла, в них розрядились акумулятори на місцевому вузлі який без генератора. І другий раз на наступний день бо акумулятори не встигли зарядитись як нове багаточасове відключення.

наразі виявилося, що один Андроід 11 працює гірше іншого Андроід 6, тобто коли перший не дає інтернету, то другий більш-менш стабільно.

Крім того, на шнурку USB tethering чудово Андроід 6 працює як LTE модем,
от тільки за два дні суцільних мітингів виїло мені весь пакет в 4 GB

Ноут тягне 3 год., і ще стільки приблизно на іншому, далі можна підключати UPS. Тобто перекривається 6 год роботи без напрягу, і 8 год. з певним шаманством

А в режимі е.е. он/офф 4 на 4, то можна викручуватися як вуж, не знаю як надовго вистачить здоровля в такому стресі, але поживем побачим.

Провідні провайдери пропадають разом з е.е. і ще не зразу і встають після появи

3mob це тільки Київ.
Працює, перевіряв при вимкненні, але у мене поряд світло не вимикали, тому можливо вишки теж працювали не від батарей.

Підписатись на коментарі