Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Збір на обладнання позицій для ТрО Харкова. Збір закрит. Додав звіт

Вітаю друзі!
Мене звуть Вова. Я працюю розробником, сам із Харкова.
Нижче додав лінки на профайли для перевірки.

Раніше я публікував пост на Доу про збір на раціі та обладнання позицій.
Завдяки вам вдалось придбати 27 рацій та буд матеріали на сумму близько 900т грн та передати іх військовим, що боронять нашу землю. Щиро дякую всім хто долучився, без вас це б було неможливо! Пост про попередній збір зі звітом тут.

Цього разу нашим захисникам з військової частини A7041 знадобилася наша допомога з обладнанням позицій. Разом з тим я попрохав зробити листа, щоб якось підтвердити, що я дійсно допомагаю частині. Тож фото листа та паспорта додаю.

Цього разу потрібно 185 131 грн на профнастил на супутні матеріали для обладнання позицій.

Як завжди, викладу детальний звіт з усіма транзакціями та розрахунками.

Ось мої профайли на linkedin, facebook, instagram для перевірки. На останніх двох є інформація про всю надану допомогу з початку повномасштабного вторгнення.

Посилання на банку: тут

Номер картки банки: 5375411200214000

Wise: [email protected]

Кожен донат, кожен репост дуже важливий!
Разом до перемоги!

Update 1

Щиро дякую усім хто допоміг зі збором для нашого ТрО!

Разом ми зібрали 95_600 грн.

Рахунок сплачено. Сподіваюсь скоро зроблю фотозвіт з поставкою.

Update 2

Дякую за репости, переводи, добрі слова!

Без вас це було б неможливо!

Слава Україні! 🇺🇦

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Цього разу потрібно 185 131 грн на профнастил на супутні матеріали для обладнання позицій.

Тут щось не так (це не претензія до вас чи звинувачення).
Частина формально заснована в 2018, ну ок, фінансування до 2022 могло бути на мінімалках. Але за півроку війни процеси отримання матеріалів для облаштування позицій мали б бути випрацювані. ТрО мають співпрацювати з локальними адміністраціями.
Тут треба не на профнастил збирати, а на спеціаліста, який скаже як оформляти запити правильно.

І про профнастил не дуже ясно для чого він. Стінки траншеї «укріпляти»? Зимою воно ок буде?

Про профнастил з’ясував

Вітаю Богдан! Щиро дякую за Вашу небайдужість!
Не сприймайте мою відповідь як на 100 відсотків та єдину вірну, я можу (й так воно і є) помилятись. Спробую відповісти згідно тієї інформаціі, що я отримав та власних підсумків, коли задавав ті ж самі питання, що й Ви.

1.

Частина формально заснована в 2018, ну ок, фінансування до 2022 могло бути на мінімалках

Ви праві, саме так і було. ТрО по штату, наприклад, 1000 чоловік. 10-20 працюють постійно, організовують навчання й забеспечення тих 1000 чоловік. Решта 980 у запасі. Чи мають бути шоломи, броніки, раціі для 1т чоловік що є у запасі? Так, мають. Чи є вони? Ні. Чому? Бо держава не виділяла фінансування в повному обсязі. Знов, чому? Як на мене, тому що (я слухав інтервʼю нашого міністра оборони й він чесно сказав) — ми не вірили що будє напад. Навіть зараз (коли вже повірили) не вистачає багато чого у арміі, але в нас будують дороги, ремонтують обл адміністрацію у Харкові на 20 млн, як мені казали і тд. Але ж воно все може бути захоплене(розбито), якщо у арміі не буде достатьно засобів для захисту. Тож чому? Мій друг вважає що не треба будувати нові дороги, лише ремонтувати побудовані, щоб зберегти й потім не вкладати ще більш грошей. Мені здається, що треба спочатку забеспечити армію... питання й досі відкрите.

2.

ТрО мають співпрацювати з локальними адміністраціями.

Cаме так. Згоден. Разом з тим, наприклад, деякі бригади називаються ТрО, тому що були сформовані як ТрО спочатку, а потім стали просто бригадою ЗСУ зі збереженням назви. Й міста, де вони були сформовані, більше іх не фінансують, лише МО. Разом з тим, якщо взяти у розрахунок адміністраціі тих місць, де зараз знаходяться військові — не всі згодні надавати будівельні матеріали та техніку. Я знаю командира батальону, що іхав на захід краіни просити ліс, тому що місцеві адміністраціі не були на місці (не хотіли?) надавати необхідне. І що робити? Стріляти? А чим ми краще за орків тоді? Й це не поодинокі випадки, нажаль.

3.

Але за півроку війни процеси отримання матеріалів для облаштування позицій мали б бути випрацювані

Так, мали б бути. Але як спланувати що завтра буде наступ й потрібно буте ще обладннаня? Або завтра буде обстріл і все згорить? Не робити наступ доки не буде профнастилу? Теж ні. Нажаль, як я розумію, у держави нема таких запасів, щоб бути готовою заздалегідь до всього, та й спрогнозувати що буде не так й легко. Приведу приклад з розробки — є задача, є оцінка по часу, а навіть краще 3 оцінки — оптимістична (4 дні), песимістична (12 днів) й очікувана — 8 днів. Це після аналізу, не з голови. Так от — ви закодили це за 3 дні. QA перевірив й знайшов баг. Ви це виправили (ще 2 дні), але в QA вже інша задача на перевірці, тож чекаємо на нього. Після перевірки й сбору релізу знайшли регрессію. А тут у розробника ще й Idea не може зібрати проект із-за оновлення. Здавалось би погані ліди/менеджери — згоден. Але чи будете ви закладати на кожну задачу час на оновлення або на регрессію? Я б відповів так для критичних завданнь й ні для інших. Тож й держава кадрові бригади ЗСУ забезпечує в першу чергу, а інших — згодом, як буде можливість. Але ж там теж люди, вони теж гинуть...

4.

Тут треба не на профнастил збирати, а на спеціаліста, який скаже як оформляти запити правильно.

Я особисто знаю людину, що цим займається ще з довоєнних часів. Й вважаю спеціалістом кращім, ніж я. Відповідальним й чесним, й професіоналом своєї справи. Так, можливо це я поганий спеціаліст, тут важко бути обʼєктивним. З того що я знаю — запити написані. Але цього просто може не бути на складах. А потрібно зараз. Можно, звісно, й не зараз (і так і стається коли волонтери не допомагають). Але це призводить до втрат, відступів, полону. Не через профнастил, гадаю. Через шоломи, броніки (на початку), раціі, коптери (зараз), зброю... Наприклад, про шоломи. Заявки були написані, але перші місяці фізично не було стільки шоломів/броніків щоб забеспечити усіх хто став до лав ЗСУ. Ми шукали за кордоном, десь плити, десь плитоноски. МО замовило й все це зʼявилось, але згодом. А Харків захищали у тому що було й не без того що було потрібно. І я дуже сподіваюсь, що ті 30-40 броніків й 20 касок що ми знайшли в перші 2 місяці врятували хоча б одне життя. Зараз є каски й броніки, я не бачів запитів на них. Але є запити на коптери — іх збивають. Чому МО (Мін оборони) не закупило іх наперед? Гадаю, що вони балансують на вістрі ножа — як закупити все, але з урахуванням того, що немає грошей. От і купують — 20 рацій замість 50 (все ж краще ніж нічого, 10 коптерів а не 30 і тд). А профнастил... ну колись й до нього дійдуть.

5.

І про профнастил не дуже ясно для чого він. Стінки траншеї «укріпляти»? Зимою воно ок буде?

Тут мені направді соромно питати. Ось саме так — а для чого? Я питаю згодом, для обізнаноості та розширення кругозору. Тому що мені ніяково питати навіщо воно тобі коли мене просять про допомогу військові, що захищають й гинуть кожен день. Тому я не маю що Вам відповісти. Якщо гадаєте, що це не гідна справа й воно не потрібно війським — то хай так і буде.
Можливо я не правий. Я взагалі став збирати допомогу лише тому, що в мене з’явились люди, кому я довіряю й можу віддати цю допомогу особисто в руки. Вважаю, що мати справу з чужими грошима — одне з найгірших справ у світі.
Ви знаєте, cпочатку (при перших запросах допомоги у березні) я звертався до відомих фондів (Притули, Порошенка, Повернись живим, Львівський обороний кластер та ін) й гадав що з офіційними листами все буде швидко й просто й зараз все буде легко й просто. Але деякі фонди просто проігнорували, деякі сказали, що допомагають лише своім бригадам, дехто — ставайте у чергу, яка зараз складає 2 місяці. Ну а потім мені казали, що за гроші можно ту чергу пришвидчити (і це у 1-2 місяць війни!). І я зрозумів, що найдієва допомога — це допомога на місці. Тож я намагюсь допомагати з тим, що мене просять військові, яких я вважаю компетентними й довіряю як собі.

Вибачте за помилки, якщо десь був сумбурним або навів погані приклади. Написав те, що склалося у голові за ці місяці. Скоріш за все багато у чому не правий, тож ще раз вибачайте й дякую Вам за небайдужість й намагання змінити ситуацію на краще.

Надобраніч

але в нас будують дороги

А в Камʼянці не ремонтують навіть старі, навіть ямково
Офіційно — бо грошей нема

А в Харкові ремонтують, тому що зараз вся логістика фурами. Якщо фура стане, то не просто шифер у Купʼянськ не привезуть. Стане вся дорога у тому напрямку.
Крім того, ще з 2014го року Харків та Дніпро — хаби для поранених. Почитайте Госпітальєрів. Вони вам скажуть, чому хороша дорога важливіша за хорошого корча.

Згоден з Вами. Бачите, в мене трохи однобокий погляд на речі. Важаю що ті, хто займається логістикою, знають краще. Госпітальерів почитаю, дякую за рекомендацію.

Вітаю, доречі
Закрити третину збору за декілька днів, це гарний результат

Щиро Вам дякую за добрі слова та допомогу!

Але є запити на коптери — іх збивають. Чому МО (Мін оборони) не закупило іх наперед?

А мало? Коптери не стоять на озброєнні держави. МО не може їх закупати. Треба щоб ГШ зробив документи під це все. Бюрократія... Ми ж не у тоталітарній країні живемо.
Саме тому це все через БФ й робиться. Так швидше і не треба документи й ото всьо. Поставив на фін облік особовий склад. Військова частина прийняла коптери на свій облік. Все. Працюють.

Так, згоден. Як не мене, то деякі стоять. Наприклад — лелека. Але це, мабуть, не можна назвати коптером, бо це БПЛА. Й так, згоден, щоб офіційно закупити треба прийняти на озброєння, а це не так просто з точки зору випробуваннь й бюрократіі. Так, це можно було б зробити до війни, але вже маємо що маємо. Але ж знов таки, це усе лише мої думки, не більш того. А так як я не маю відношення до цього, то нажаль, це підпадає під категорію «диванна аналітика».

Підписатись на коментарі