Про ядерку. Історія, випадки застосування та моя версія можливих сценаріїв
Усім привіт, мене звати Стас, і як багато хто з нас зараз я помічаю в інфопросторі погрози нашого ворога застосувати ядерну зброю. У цій статті я описав свої суто суб’єктивні бачення сценаріїв розвитку подій та аргументів. Можливо, комусь обговорення цієї теми допоможе зорієнтуватись, як реагувати на черговий російський ядерний жантаж. Буду радий конструктивному обговоренню в коментарях.
Не так страшна ядерна війна, як неготовність до неї. Хоча підготуватись до неї важко, бо неясно, коли, кого і чим вона зачепить. Єдина певність, яка може бути в ситуації російського ядерного шантажу — це певність в тому, що росія не використає стратегічні ядерні ракети. Вона використає тактичні для вирішення своїх проблем на фронті, бо стратегічні знищать більше ніж Україну.
Однак і це використання теж не гарантоване, бо за використанням ядерної зброї росією пильнують європейські і атлантичні держави. Крім, того ядерна зброя «застосовується для ураження найважливіших військових і військово-економічних об’єктів супротивника», а в росіян смутне уявлення про те, що таке «важливі об’єкти супротивника», бо, судячи з їх атак на цивільну інфраструктуру, вони стріляють в те, що до війни майже не має відношення. Всі, хто розуміє, що таке ядерна зброя і її шкоду, відтягуватимуть атаку до кінця, а ті, хто не розуміє, не будуть допущені до ядерної зброї.
Однак, в загальних рисах ніщо не гарантує того, що ядерна зброя буде застосована, аналогічно як і те, що не буде застосована. Адекватних запобіжників, крім інстинкту самозбереження людство не отримало.
Історія
Русня не вперше погрожує ядерною дубиною світові: сталінське хизування перед Труменом в Тегерані «Так у нас уже готова ядерна бомба, зараз проходять випробування», крики Хрущова в Генасамблеї ООН про «кузькіну мать» і Карибська криза, як наслідок, це — невичерпний перелік їх ядерних погроз. Два покоління американців навчені, як себе поводити у випадку ядерного удару. Тобто у них в джерелах лишились мануали, як вижити і чинити після. Нам теж варто ознайомитись.
Щоразу ядерний шантаж русні в тій чи іншій формі закінчувався без ядерних атак. Щоразу перемагала дипломатія, тріумфом якої був Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь СРСР — США. І, здавалось, з ядерною загрозою майже покінчено. Аж тут срср розвалився, постали незалежні держави. В деяких з них була ядерна зброя і не було запобіжників від її застосування. Так можна пояснити факт існування Будапештського меморандуму для України.
Випадки
Єдиний випадок, коли дипломатія не врятувала, — бомбардування японських міст Хіросіма і Нагасакі з американських літаків ядерними бомбами, бо в тому кейсі ніхто не збирався вести перемовини. Військового чи стратегічного сенсу це бомбардування не мало взагалі.
Це була демонстрація сили США перед СРСР і залякування японського народу та військово-політичного керівництва, а за сумісництвом — випробовування нової зброї і піар американської воєнщини, який на короткій дистанції часу вселив в американців радість, а на довгій — жах через рівень знищення і зараження землі. Інших випадків не зафіксовано.
Сценарії
Сценарії всього два: або застосують, або ні. Всі інші сценарії — від лукавого. До вашої уваги суб’єктивний підбір аргументів якими гіпотетично може керуватись русня.
Аргументи «ЗА» застосування ядерної зброї (з ракурсу росії)
Аргумент 1 (мілітарний)
«Війна затягується і кадри закінчуються, треба переломити хід війни. Фронт тягнеться уже в росію. Бракує солдатів, спорядження, набоїв, харчів, транспорту, бензину тощо. Брак незначний, але якщо так продовжиться, то буде значний, а від цього і бойових дух армії низький, є дезертирства, самостріли, каліцтва, пияцтво, розкрадання військового майна. Фронт розсипається. Солдатня йде на війну із мінімумом зіпсованої комплектації і зброї, там їх трощить ЗСУ і всі повертаються в закритих гробах додому, як герої СВО, задачу не виконують, бойовий дух падає знову — і так по колу.
Дали б тактичними ядерками, то фронт би просунувся і бойовий дух почав би поволі підійматися, впав би відсоток дезертирства і стали б просуватись швидше, і задачу Верховного б виконали. Було б хоч з чим на звіт іти. А Верховний очікує результати.»
Аргумент 2 (пропагандистський)
«Інтереси росії священні, їх треба захистити...нас треба захистити. Інтереси росії нерозривні з інтересами російського суспільства. Російське суспільство не можна розчаровувати, вони вклались в перемогу і 30 років чекали цього, вони чекають назад своїх меншовартісних недалеких рабів, щоб знову об’єднати народи під своєю егідою і панувати в слов’янському світі, це панування потрібне для того, щоб швидше досягти вищої мети — захоплення росією всього світу і спасіння росіян (еліт зокрема).
А якщо ми програємо, то нащо нам світ, в якому нема росії? А ракета якраз робить так, щоб світу без росії не було.»
Аргумент 3 («Одного бьют двум знать дают»)
«Ми воюємо з НАТО на території України, НАТО готувалось до війни, нам їх не перебити в плані техніки і РЕБ і оснащення, але у нас є один шанс — ядерний арсенал. Холодна війна продовжується, в крипто фазі, поле бою — Україна. Застосуємо тут ядерну зброю, щоб русофобно налаштовані Естонія, Латвія, Литва, Польща побачили і знали, що росія здатна використати будь-яку зброю, щоб дати гідну відсіч будь-якій загрозі, і не потерпимо русофобії на міжнародній арені і в іноземних державах.
Русофобія — неприпустиме і ганебне явище сучасної західної цивілізації, яка озброїлась проти росії з незрозумілих причин, тому ми можемо використати ядерні ракети, щоб нагадати НАТО, що нас потрібно поважати і рахуватись з нами, та не заважати нашим діловим та політико-дипломатичних операціям у світі.»
Аргументи «ПРОТИ» (з ракурсу русні)
Мілітарний
«Якщо пальнемо, то нам гайки. За укропів впишеться НАТО уже не крипто, а цілком конкретно. У них у всіх теж є ядерка, і фронт стане не просто розсипатись — вони відкриють ще 3 фронти і втрати будуть в рази більшими, і ми зазнаємо поразки.
Військова поразка знищить росію, бо вона не вибереться з ланцюга криз, які ця поразка загострить. Військова поразка призведе до кризи російської державності, бо держава більше не буде здатна ні захистити громадян, ні себе, а значить, і гарантувати те, що прописано в конституції (зокрема захистити багатство еліт і можливість еліт заробляти на росії, чого в конституції формально не прописано), а звідси і конституційна криза — невирішувана в правовому полі війна за владу між різними гілками влади або „Баштами Кремля“, відсутність рішення в правовому полі породжує кризу інституцій.
Криза інституцій — це неможливість інституцій (поліції, наприклад), керуватись правовим полем у своїй діяльності, а значить, відсутність гарантій захисту прав громадян, а це породжує економічну кризу. Економічна криза — порушення рівноваги між попитом і пропозицією на товари та послуги, що спричиняє депресивний процес в економічній кон’юнктурі. Нема товарів/ послуг — нема і життя, починається криза ідентичності. З кризи ідентичності у російського народу буде тільки один вихід — дезінтеграція. росії не стане. Цього всього можна запобігти, якщо не використати ядерні ракети.»
Економічний
«Ядерна атака — і на нас накладають ще санкції. Не виключено, що нам зріжуть експорт і заморозять активи еліт і гроші. Замовлення, проєкти, все зникне, крім оборонки. Ніхто не хоче мати справ з ядерним маніяком, крім диктатур. Без наших грошей, і комфорту, і іноземного бізнесу. У нас знизяться надходження в казну, а внаслідок урізання силовиків або армії отримаємо зростання бандитизму і корупції, і так уже урізали, що ще більше відштовхне від нас інвесторів.
Без інвесторів не буде вкладів в розвиток видобування сировини, інновацій і доларів для підтримання економічної системи на плаву. Без можливості підтримання економічної системи на плаву не буде змоги створювати додану вартість до нашої сировини, а значить доходи залишаться на тому ж рівні, а витрати ростуть постійно, і ціни на ці витрати теж ростуть. Такими темпами за 5- 10 років росія збанкрутує.»
«Ми тільки налаштуємо проти себе всіх. Ізоляція.»
«Ядерний удар — це ядерний удар по нашому позиціюванню у світі, шлях в Європу для нас буде закритий. Сприйняття росії буде на рівні КНДР. Ми стаємо вигнанцями з цивілізованого світу, без можливості кудись виїхати або впливати на світові процеси. Закрита, ізольована, нерукоподатна велика територія населена безробітними злочинцями і терористами, з ядерними ракетами і сировиною, яка продається за копійки. Країна-терорист і порушник правил війни, організатор геноциду українського народу, чию долю будуть вирішувати переможці війни, — це приниження російської людини (русского человека).»
Замість післяслова
Хочете швидше виграти війну — донатьте на ЗСУ і залучайте до цього інших.
Хочете швидше виграти війну — українізуйтесь поволі, українізуйте інших.
Хочете швидше виграти війну — робіть завтра ще краще, ніж сьогодні.
Хочете швидше виграти війну — називайте брехню брехнею, розвінчуйте фейки.
Хочете швидше виграти війну — дбайте про себе і свою менталочку і менталочку близьких.
❗️ DOU як раз сьогодні запустив спільний збір з благодійним фондом KOLO на дрони для полку «Азов», щоб здійснювати успішний контрнаступ та деокупацію українських територій. Долучайтесь!
49 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів