Навчання Arduino з нуля

Чи можете порекомендувати якісь курси?

Яку літературу порадите для прям початківця-початківця?

P.S. Гугл на запит курс Arduino, нажаль видає тільки одні курси для дорослих а всі інші для дітей)))

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Какие бы курсы Вам не рекомендовали, прежде всего обращайте внимание в комментах, каков должен быть Ваш стартовый уровень знаний, чему именно они учат с применением фреймворка Ардуино, лекции с разбивкой на этапы, какие микро процессоры, сколько часов, примеры готовых демонстраций завершенных проектов, просто если пишут с нуля, это ни о чем и говорит о слабом уровне ку-курса от большинства инфоцыган.

А що Ви хочете робити з цим Ардуїно?

Не вкладывайтесь финансово особо в платы ардуино. Они очень отсталые и дорогие.

Через Arduino IDE можно программировать платы STM32 Nucleo (даже платы расширения встанут в разъемы), а также копеечные ESP32 и ESP8266.

По ESP много видео и книг + c Wi-Fi все интереснее.

Не рекомендую взагалі зв’язуватися з сімейством megaAVR. Ціни на мікроконтроллери космічні, а характеристики слабі порівняно з іншими мікроконтроллерами типу STM, чи LGT. А взагалі, почніть з загальних знань з електроніки, без них починати немає сенсу.

якщо це вам потрібно для якогось домашнього прожекту, то встановлюйте їхнє ide і прямо там програмуйте. там все дуже просто.
якщо плануєте займатися embedden за гроші, то тоді не гайте часу на ide, читайте даташит, man arv-gcc, man avrdude.

Дзвони мені, я тобі все про це розповім що знаю.

Та штука просто дивовижно проста і красива.

Базові моменти (інсталяція IDE, роз’яснення того, як працює плата, базові уроки типу поблимати світлодіодами і зчитати значення) є в будь-якому посібнику і з тим реально можна розібратися за один вечір.

Далі я би радив просто брати по черзі різні модулі (модуль екрану 1602, датчик температури/вологості, годинник реального часу і т.п.), шукати до них найпростіші приклади комутації і коду — це ще по одному вечору на 1-3 модулі.

А після того вже можна самостійно придумувати схеми і їх програмувати.

Але так, є така проблема, що надзвичайно мало нормальних матеріалів по цій темі українською мовою. Планую взятися за виправлення цього. :)

Вы даже во сне не догадываетесь. что уже существую платформы в разы проще для быстрого старта и в сотни доступней по порогу входа.
К примеру (если лень читать сразу переходите к демо роликам) так:
beeptoolkit.blogspot.com/...​e-false-ru-x-none-he.html

сам сейчас начал изучать ардуино
там реально нефиг делать, все упрощено до безобразия, каждая кухарка может пинать ардуино
подучи радиотехнику. как работает кондер, индуктивность, транзистор. закон ома и кирхгофа. параллельное и послед соединение резисторов кондеров и тд

из каналов — заметки ардуинщика (кацап, но хорошо объясняет) и ElectronicsClub — по электронике

Мені особисто непоганим здався курс iot devices на coursera. Також там є лаби безпосередньо з використанням самої платформи

Чел навчись користуватись гуглом і все вийде. А серйозно , ютуб канали «заметки ардунщика» , книжки по АВР , «Narod Stream AVR» — ще один канал який досить крутий , ну і взагалі все що є на ютубі з назвою Ардуіно — дуже корисно для початку , базаова електроніка та схемотніхка.
Після гуглення всього цього і після збирання перших сетапів — просто повторюючи за кимось — зрозумієш , шо і я к далі!!!

«заметки ардунщика»

— він же москаль

Те що він москаль не означає , що він фігово пояснює матеріал. до московитів відношення відповідне , але це не означає , що ми не можемо використовувати їх напрацювання , як і будь-яке інше , іншої країни.

...і накручувати перегляд його каналу.

Головна причина навіть не в відкиданні всього москальского, а що цим люди фінансують московію — вони отримують гроші за монетизацію та платять там податки, які потім повертаються до нас у вигляді ракет

Монетизація у рф відключена, на скліьки мені відомо ...

На ютубі вони не отримують гроші з переглядів своїх же руснявих юзерів, а всі інші країни приносять дохід

в любом ублюдочном режиме, неважно какой страны, есть хорошие люди и есть гавно.

Тут можна попитати t.me/embeddedkyiv

Всім привіт , хочу опанувати професію в It , підскажіь толкові курси

Ембедед то біль і страждання, коли глючить не тільки твій код, а ще й хардвер. А ще й іноді конкретна версія конкретного компілятора генерить з твого С коду баганутий машинний код, де неправильно пишеться регістр.
А ще в ембедед, особливо в продуктах — немає удальонки.
Не рекомендую, краще вчи пітон.

Не згоден про удальонку. Є багато способів організувати процесс.

Я думаю, що приклад зі сфери фронтенду буде зрозумілішим для місцевої публіки.

Arduino — це як лабати сторінки навіть не у FrontPage, а безпосередньо у Word.
А що? Файл -> Зберегти як -> WEB-сторінка. Все ж відображається у браузері, чи не так?

От саме так і виглядають ардуїнщики.

Я би скоріш порівняв як чистий JS і JQuery, де JQuery полегшує розробку, але забирає частину ресурсів, має обмеження через які все одно треба знати JS, а головне плодить JQuery розробників які вирішили що JS можна і не вчити бо і так норм))

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Якраз зовсім навпаки. Це як щось намалювати у Paint, а потім воно саме тихенько стає ВЕБ сторінкою. І це, якраз саме те, що шукає ТС. Курси як навчитися малювати у Paint.

Ардуїно дало нам купу готових ліб, які можна дофіксати і портувати на інші платформи.
А, як платформа — ну може комусь стане цікаво і захоче розвиватися далі в цій сфері.

Чому? Бо на ембеддед системах треба страждати? :)

Всім дуже дякую за рекомендації!

Чому хочу на курси — мій експіріенс з ітшечки каже що я набагато швидше навчуся від людини яка вже пройшла шлях помилок. За економію часу можно віддати гроші...

В цій сфері досить мало людей, всі вчаться через гугл.

Курси не допоможуть як на мене. Оскільки це переважно творчість (якщо не тупо копіювати чиїсь проекти), то і варіацій речей які треба знати досить велика. Але базово треба:
— теорія електричних кіл, щоб не спалити все що тільки можна, та взагалом розуміти як воно відбувається на фізичному рівні
— мова програмування, якщо вона не перша, то проблем не виникне (до того моменту, поки не доведеться оптимізувати пам‘ять та перформанс)
— можливості та особливості застосування заліза на борту ардуїни — інтерфейси, таймери, пам‘ять і т.д.

купи набір
там прямо в студії є приклади
і на сайті docs.arduino.cc/built-in-examples

Це і є для дітей.

Нарешті, в кожній такій темі завжди прийде суровий дядько ембеддер і зафукає нещасну ардуїнку:)

так дорослому там пару годин щоб вже склепати проект з прикладів як задіяти який модуль

я цукерки на хеловін роздавав так

Це справедливо лише для базових речей, саме цікаве починається коли виходиш за рамки готових прикладів)

Авжеж. Пкрший урок лкгкий.
Аотім уже і 3д друк запчастин і ідеї

Те що я робив було в декілька етапів.
Складність на рівні старших класів школи

Коли виходиш за межі готових прикладів, arduino закінчується і починається суворий ембед. А ще виникає питання: нафіга ця ардуїна взагалі потрібна, якщо від неї треба лише ініціалізація?

Так ініціалізація це вже достатній аргумент юзати, наприклад мені зручно що не треба программатор, не треба пам‘ятати про fuse bits, простіше працювати з портами.
Купив-залив-впаяв, на щастя продаються атмеги з прошитим бутлоадером і не потрібно в саморобку пихати всю плату, лише контроллер та забезпечити норм живлення)

Шикарна сумістність і переносимість існуючого софта. Тут можливість повторного використання коду майже 90%. Мені коли ліниво було читати даташити на якісь типові шняги, типу LCD контролерів, і щоб не гаяти час, я просто витягував вже готову послідовність команд ініціалізації з ардуінових бібліотек. А адаптувати далі такі речі до сурового ембеду зовсім легко і малозатратно по часу. А тих біліотек є під шо завгодно.

Там до випадання в суворий ембед можна наліпити стільки практичних проєктів, що на рік щовечора розважатися вистачить.

Я про неї чув вже дуже давно, але все ніяк не доходили руки за це взятися, _а також_ я був просто переконаний, що там майже відразу почнеться жорстка схемотехніка, складна обв’язка для компонентів і т.п., + знову ж таки C/C++ щоби це програмувати — словом, в мене просто був страх, що це буде дуже складно.

Минулого тижня замовив Starter Kit китайський — і офігів, наскільки воно все красиво і просто.

Та, коли навіть елементарний проєкт, типу блимання світлодіодами із регулюванням швидкості того блимання + переключення програм, заморочитися зробити красиво і правильно (наприклад із зчитуванням значення швидкості не тільки наприкінці циклу) — все рєзко ускладнюється.

Але коли ти стикаєшся з проблемами, коли у тебе щось вже працює (і ти отримав психологічну винагороду від того, що воно запрацювало) — це не те ж саме, коли ти стикнувся з проблемами, влізши в хардкорний ембед і потовши в тоннах книжок по схемотехніці.

Коротше, ця штука мені виглядає на ідеальний спосіб зацікавити людей темою мікроконтроллерів.

Взагалі, є в мене мрія/ідея. Закупити з десяток китайських starter kit-ів, до них мультиметри, роздрукувати якісь притомні інструкції українською мовою, і віддати це до шкільної бібліотеки.

Щоби, якщо комусь з дітей то цікаво — могли просто взяти собі додому і порозбиратися/поекспериментувати.

Ні. Я з ардуіно подібними шнягами багато років маю справу. І зробив на цій платформі не один проект, навіть для промислових підприємств. Проблема у підході. Той що просуває ардуіно — для дітей. Склав з кубиків домік різнокольоровий і усе. Вліво або вправо — усьо, капець. Бо нема навіть мінімального розуміння шо воно, яке воно і для чого. Чисто абізяна з печатною машинкою. Для дитини, як іграшка — супер. Щось блимає, пищить і т.п. Але, наприклад, є купа усяких сом’юніті з домашньої автоматизації, а як зайдеш туди — це ж писець якийсь. Люди на повному серьозі тижнями дискутують що буде якщо оцю буковку переставити от сюди. Спочатку було смішно, але потім я зрозумів звідки з’являються 18-и річні сеньори ))))
Але сам ідея — супер. Інкапсуляція нізького рівня і тисячі вже готових сорців дають змогу, при використанні адекватної середи розробки (а не отого дітячого лайна на джаві що просува ардуіно) робити досить складні проекти дуже швидко з мінімальними затратами часу.

Не можу не погодитись, часто воно так і є:)

Хз
Базово там с подібна мова.
Є обмеження на розмір коду

Там декілька кілобайт пам’яті на все. Не гіга і не мега, який, в біса, пайтон? Давайте ще про js запитайте, зачекався вже.

Тим не менш, такого лайна як грязюки. Чим тільки не насилували той бідний ардуіно ))

Как хипстер на .net, начавший изучение ембеддеда с stm32 — авторитетно заявляю что ардуино для детей.

Я б не порівнював. Атмел студія супротив отого йобнутого екліпса зводе нанівець усі переваги. А щоб до VS прикрутити там такі танці з бубном шо капець...

А про що мова? Поточна Arduino IDE мені виглядає власне на чуть підтюнений VSCode.

Я мав на увазі повноцінну Visual Studio а не VSCode

Підписатись на коментарі