Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Давайте зробимо mesh-мережу з інтернетом для тих, хто без світла у Києві

Як я це бачу.

Завжди вимкнена лише частина будинків на районі. В когось є світло, в когось його немає. Якби в тих, в кого світла немає, раутери працювали від акумулятора (там зазвичай 12-20В на вході, не важко зробити. Або взагалі телефони), то вони могли би через mesh-network мати доступ до інтернету від тих, в кого світло є. А потім роздавати свій інтернет, коли в них з’являється світло.

Що скажете, технічно можливо таке втілити? Які підводні камені?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Теоретично є ще таке рішення:
У багатьох людей через топологію енергомережі часто трапляється що в них електрику вимикають, а в будинку навпроти — ні. І навпаки. Якщо там є друг/знайомий, то можна поставити wifi bridge і буде таке резервування:)

Які підводні камені?

Зараз краще зробити щось більш реалістичне.
Наприклад, перевести айті проекти на нічну зміну.
Є декілька плюсів.
1. Споживання е/е вночі зменшується, і його майже не вимикають. Інтернет працює
2. Мобільний інтернет також працює краще, оскількі малі тік токери та ютубери сплять.
3. З США будемо майже в одній часовій зоні

Я зараз так і працюю. Ну його нахєр

1. Споживання е/е вночі зменшується, і його майже не вимикають

Вимикають. Ремонтні роботи вимагають знеструмлення.

Найпростіше рішення: кожен свідомий айтішник вмикає на роутері гостьову мережу з іменем openwireless.org
У кого пропав інтернет — підключаються і все робе.

Якщо постійно чогось боятися — то нічого не зможеш зробити.
У мене така відкрита точка доступу працювала два роки на Позняках. З’явились постійні клієнти. Ніхто на мене не скаржився і проблем не було.

Я колись на початку 2000х теж був міні-провайдером для декількох сусідів через ethernet, але я їх знав особисто і в них в принципі не було вміння когось сканувати і ламати.

Тут принцип на великих числах:
більша кількість анонімних користувачів — більша імовірність що серед них є бажаючі скористатися вашою айпі для здійснення протиправних дій.

Маючи цю інформацію, чиніть далі як вам до вподоби.

1. Когда есть три с половиной чувака с ДОУ которые живут в разных частях города, то они не смогут связаться друг с другом. Если они живут рядом — то и свет выключат у всех одновременно
2. Как маршрутизировать в нормальный интернет — не понятно. Много точек выхода, которые приходят и уходят. Плюс шейперы.
3. Как отлаживать проблемы — не ясно.
4. Никто никому ничего не должен, а народу нужно много (для стабильности покрытия).

Хех) Від такої простоти в мережевих інженерів повинно знатно так підгоріти, і це якщо не брати юридичні питання :)
Невже думаєте що wifi зоопарк з балконів в умовах мегаполіса налаштований хтозна ким і хтозна як буде працювати і при цьому краще, чим 4g?)

Самый тру вариант
Ищите PON подключение и радуйтесь интернету, можете соседям раздать по желанию зарезанный канал
Все остальное что не коммерция практически обречено еще в зародыше

каким образом они работают при отсутствии электричества? Не нашёл информации.
Оптоволокно же тоже должно требовать питание, у них много бесперебойников?)

По оптоволокну свет идет, нету там электричества. Оборудование к нему у тебя в квартире ставят, где ты имеешь доступ к нему и можешь включить электричество, а у обычного на чердаке

я имею ввиду должны же быть хабы какие-то, которые тоже надо питать, а не провода. Но если нет, то норм

Там как-то без хабов просто кабель на два разделяют и оно пассивно все работает. Главное, чтобы непосредственно у провайдера свет был.
У нас в доме есть покрытие, народ говорит, что работает, но иногда все равно падает без света (походу в этот момент и провайдера отключают)

В PON всі абоненти фактично сидять на одному оптоволокні, з’єднані через оптичні розгалужувачі. А щоб подати живлення та інтернет на OLT світч вже використовується звичайна оптична мережа, де оптичний кабель разом з мідними жилами йде.
g-net.com.ua/...​olokon-s-zhilami-pitaniya

Пон- пассив оптик нетворк.
Сигнал бороздует прямо в серверную к провайдеру.
Серверную берем как обеспеченную питанием по умолчанию.
Остаётся только запитать Пон роутер на вашей стороне.

З цікавості, як це теоретично може працювати? У мене mesh мережа вдома. Для цього були куплені 2 однакові роутери. Роутер 1 отримує інтернет від оптичного перетворювача по кабелю і віддає інтернет по іншому кабелю в роутер 2. Тобто з’єднані вони мають бути саме кабелем, це і є задум mesh мережі, щоб у великих приміщеннях мати стабільний канал з безшовним з’єднанням, тобто, щоб з’єднання не переривалося при переключенні на інший роутер. При цьому роутери мають бути сумісні одного бренду, бажано, однакові. І вони, до речі, геть не дешеві. Ну і радіус у них не такий, щоб передати сигнал в сусідній багатоквартирний будинок. Навіть просто по відстані, я вже не кажу про перекриття.
Мені здається, що найпростіший варіант — це збагнути провайдерам, що вони можуть норм підзаробити, і тягнути за гроші людям в квартири оптику. Тоді, як у мене, оптичний перетворювач і роутер на дбж працюють і при вимкненні світла не то, що інтернет просто є, а навіть кол не переривається.

А де б його замовити, підключення до оптоволокна? Я згоден платити за таке

Я б подзвонив до свого проовайдера, а потім до інших. Якщо хтось таке робить, а інші нє — саме час набути нових клієнтів. Але я не знаю, чи хтось взагалі таке робить. У мене по дефолту оптика в будинок заходить.

Кажуть, що таке тільки для юридичних осіб в юридичні приміщення роблять. Для квартир все буде вимикатися без світла

Зараз так і є. Бо оптика приходить на якийсь хаб в будівлі і коли нема світла, то ті хаби отримають оптичний сигнал, але хаби не працюють і далі сигнала нема. Якщо таке роблять для юридичних осіб, для приватних будинків; якось нові провайдери можуть же зайти в старий будинок... то в чому проблема розвести ту оптику по квартирах окрім ціни? А ціну зараз багато хто був би готовий заплатити. Бери і роби. Ну або я чогось не розумію )

В наших краях оптику і в квартиру заводять деякі провайдери.

Ось їм і карти в руки! Що то за провайдери? А то у моїх родичів такої опції нема в наших краях )

У максімума раніше була така опція при підключенні гігабіта.

в приватний будинок мені від них оптика заходить при найдешевшому тарифі.

Приватні будинки то інша тема. Там здебільшого у всіх провайдерів оптика йде, бо мідь на стовпах покрадуть.

Так mesh підтримують 1% наявних роутерів. При чому наскільки знаю з форумів умовний huawei не буде працювати з xiaomi. mesh це більш історія про створення безшовної мережі у великому приміщенні. У зоопарку девайсів таке зробити не вийде.

Якщо прошити OpenWRT — то буде підтримувати.

І під скільки відсотків роутерів є та сама OpenWRT? І на якій кількостиі вона нормально працює?

Хочеш доєднатися до мережі — йдеш в магазин і купуєш той, який підтримує. Попіклуйся про себе сам, ти не на курорті

Добре. Тобто я ще маю купити потрібний роутер тим, хто між мною і умовним РНРшником Васею через два будинки в якого зара є світло та доступ?

Ні, ти маєш купути такий роутер собі. Не хочеш купувати — сиди без інтернета, тебе ніхто не примушує

Так я собі купив. Але біля мене нема нікого з ким би я міг утворити мережу. Шо робити?

Якби я мав відповідь, я би вже був з інтернетом :( Направлена wi-fi антенна?

Я до того, що ваша ідея з mesh мережами — утопія. Якби все було так просто то вже б всі так і зробили.
Дзвоніть вашому провайдеру і питайте чи може він підключити вам оптику напряму. Якщо зможе то вам пощастило.

Достатньо. Купувати роутер без OpenWRT — значить користуватися закритою прошивкою, з бекдорами та вразливостями, з обмеженими можливостями, з припиненням виходу оновлень через 3 роки — ні, дякую.

Ви це серйозно? Звучить як дичина якась. Через 3 роки я новий роутер куплю. Чи ви на все життя роутер купляєте?

2 діапазони wifi, гігабітні порти — навіщо його міняти?

За такої логіки можна все життя на жигулях їздити. Їде й ок. Стандарти wifi міняються з часом, якщо що.

Тут кожен сам вирішує. Але всі інші пункти про OpenWRT залишаються валідними.

Просто треба не купляти Китай за 3 копійки — один із моїх роутерів був куплений з версією прошивки 3.26, зараз для нього доступна 7.х — хоча сама залізка відправлена в село — на ній не має фізично 5ас

Так. Можна заплатити за це, якщо є таке бажання. До речі, краще пишіть термін підтримки в роках, бо номер версії зараз ні про що не каже (завдяки гугл хрому, який почав гонку версій).

v3.26 Released — Tue Jul 14, 2009 12:10 pm, 12 років...
Зараз 7.6 Stable
$100 це дорого за роутер чи ні ? Хоча Моєму hap ac зараз пішов 7 рік. Він вміє 5AC — capsman і дає мені «безшовний» WiFi в компанії ще CAP AC. А ще вміє в «два провайдера» і недавно я прикрутив до нього через USB LTE модем — то уже в три провайдера ... Ну там всякі цікаві фіревали і QoS то уже бонусом

Дорого чи ні залежить від альтернатив. А от те, що прошивка закрита — це мінус.

А те що в OpenWRT всі драйвера для WiFi і тд закриті бінарні блоби ? А якщо є якісь відкриті то переважно отримані через реверс-інжінірінг і краще би їх не було так як вони працюють :) Я знайомий з екосистемою OpenWRT ще з того моменту як на LinkSys треба було замикати два контакти, щоб його туди зашить, а це десь 2007-2008, так що дуже дякую але мабуть таки ні ... І пройшов всі стадії включачи патчі і збирання з trunc. OpenWrt розширює функціонал залізки, але через криві драйвера часто вбиває основну функцію роутера бути роутером ...

Блоби WiFi — то так, від них нікуди не дітися. А от все інше: чи є якісь бекдори або майстер паролі в закритій прошивці — не відомо.

хех на досузі гляньте про таку всю із себе open source RPi — там де факто Linux старує як «віртуалка» в середовищі їхнього пропрієтарного блоба :D Кумедно ... Опять же — вкрутити зловреда в прошивку навіть opensource можна. OpenSSL бага жила роками і ту чисто випадково виловили ... Віра в те що купа очей пробігає код очима дуже красива. але ...

Тоді теж саме можна сказати про UEFI бекдори, нещодавно читав що воно якось вміє переривати CPU та ранити на ньому будь що..

hap ac
вміє в «два провайдера» і недавно я прикрутив до нього через USB LTE модем — то уже в три провайдера

Що саме він вміє — (1) перемикатися між різними провайдерами відповідно до пріоритетності якщо відсутній «головний», чи (2) об’єднувати декілька каналів в один, (3) ваш варіант?

об’єднувати декілька каналів в один

Блін, а що так можна було? o_0 Це швидкість буде вдвічі більше?

а що так можна було?

Давно можна, але для цього досі потрібен був мікротік або циска. В девайсах рівня «для домогосподарок» такого досі не бачив.

Це швидкість буде вдвічі більше?

Не зовсім так, це вдвічі ширший канал, різні дестинейшени можна скерувати можна скерувати через різних провайдерів. Хоча залежить все від того як саме сконфігурувати, я тут не той спеціаліст що може грамотно відповісти.

«Ширина» — тут в ваших 100 мегабіт влізе в два рази більше умовно. Але мій кейс, саме перемикатися — ліньки було пилити два в один і ще потім один тушити якщо він здох, пішов шляхом найменшого спротиву. І так у мене Mikrotik причому не один, capsman таки річ!

При всій своїй любові до мікротів, маю сказати, що Capsman — прямо дико нестабільна штука — мережа з HAP + 5-6 CAP AC — без ребута по ночах — дикий гемор, не кажучи про те, що як би ти не крутив пороги перекидання з точки на точку, мережа так собі безшовна. В кінці-кінців мігрували на Unify, так, дорожче, але небо і земля.

Дивно, треба ще десь прибарахлить 2 CAP і поганяти 😜

підводний камень лише один, що ютубчіком і тіктоком заб’ють весь канал, тому по ідеї, тут повинна бути якась економіка, щоб трафік не був безкоштовним (наприклад взяти модель аукциона)

З попереднього досвіду (до початку війни) ще понаписують щось в інтернетах і потім до власника приєднання з провайдером хлопці з обшуком завітають. Через цей ризик ніколи не шарю доступ, хоч і дуже хотілося би таким чином покращити покриття навколо себе.

Ми ж не на рашці

До чого тут рашка? Такої фігні як в них з «СОРМ» звісно немає, але це приклад знайомого у нас коли хтось приєднався до його wifi, щось там ляпнув на форумі і почалось. Улюблена міліція/поліція зробила неофіційний запит до ISP, там неофіційно надали інформацію, потім якось ще до активістів контакти потрапили і там достатньо серед них було хворих але дуже активних товарищів і телефонували з погрозами та розповсюджували персональну інформацію. А ще і приходили з обшуком і конфіскували техніку (потім повернули). І то ж не «знайомому подруга розповіла, що від друга почула», а ходили ж разом до слідчого і з тими активними товаришами спілкувалися.

Колись давно я також працював в ISP і працює це так. Приходить чи телефонує якийсь мудак до директора і каже «ну до чого офіційні запити та суди. Воно вам потрібно? Надайте будь ласочка дамп трафіка ось цього клієнта». Ну а керівництво до мене вже за дампом.

п.с. Нікого не відмовляю. Лише хочу звернути увагу на таку проблему як несанкціоноване використання відкритих мереж не зовсім для git push та відео зв’язку з замовником.

щось там ляпнув на форумі

А ще можуть з-під розшареного з’єднання сканувати порти nmap-ом, шукати вразливості і їх намагатися використати, а також багато іншого цікавого.

Тож максимум що б я зробив — це доступ по білому списку дозволених сайтів, а при спробі з’єднатися з чимось іншим відображати повідомлення з поясненням, що користуйтеся тим що дали, побажання відправляйте в спортлото. І то щоб навіть це реалізувати, треба багато разів подумати.

Та що завгодно. Це на паранойя, а просто факт. Навколо нас багато поганцiв. Зараз вони користуються vpn, одноразовими картками мобільного зв’язку та телефонами і т.п. А тут такий подурунок у вигляді доступа до інтернета без KYC.

Повторюю. Кожен вільний робити, що важає за потрібне і я лише хотів попередити людей, що не цікавились питаннями мереж, щоб випадково не наробили собі лиха.

«Завдяки» новому прогресивному протоколу від Гугла це й ще зобанить нереально ...

Зробити як на торрентах: рахується скільки ти роздав та скільки взяв. І якщо взяв сильно більше ніж роздав — тебе банять

Підписатись на коментарі