Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

До дня української мови та писемності ми переклали комікс How HTTPS works

Про нас

Мене звати Олег, я Python Software Engineer, а моя скромна помічниця в цій справі Яніна і вона QA Engineer. Ми досить непогано знаємо англійську, а тому разом вирішили перекласти комікс how HTTPS works. Це наш перший досвід перекладу такого великого тексту.

Як усе почалось?

А почалось це все з банального інтересу програмкою Files — це досить цікавий аналог звичного файлового провідника Windows. Дана програмка є вільною та відкритою і я (як прихильник open source) просто не міг обійти її стороною. Приємним бонусом була наявність української мови, проте не весь інтерфейс перекладено повністю, що ми спробували виправити тут. Це був перший досвід як перекладачів.

Згодом натрапив на комікс, який описує роботу HTTPS. Він був англійською, проте мав інші переклади (зокрема тою мовою, якою Україна говорити не має). Ця несправедливість і стала основною причиною для написання українського перекладу.

Про комікс

«How HTTPS works» — це наймурь-мурьніший комікс про HTTPS від компанії DNSimple, який розповість що це таке, для чого він нам потрібний, як він працює та про котячі лапки 🐾. Комікс справді цікавий, багатий ілюстраціями та доступно пояснює тему. Підійде як для дорослого читача, так і для дітей, які посягають базові знання про інтернет та як він працює.

HTTPS — це ключовий протокол, який використовується в сучасній світовій павутині, проте не всі (навіть програмісти 👀) детально знають про нього. А цей комікс усе розповість простими словами. Він складається із 5 розділів-історій, які охоплюють наступні теми:

  • «Чому нам потрібний HTTPS?»
  • «Ключики» — розповість про шифрування
  • «Рукостискання» сервера та вашого браузера
  • «Різниця між HTTPS, SSL, TLS»
  • «Центри сертифікації»

А ось власне і посилання на даний комікс українською.

Підсумуємо

Переклад українською хоч і зайняв трішки часу, проте це того варте. Ми раді долучитись до розвитку освіченості людей у сфері ІТ та популяризації української мови. Підтримайте своїм ретвітом, репостом, просто поділіться з другом, який досі не знає, що це таке HTTPS і як він працює.

P.S. Згодом ми перекладемо ще кілька коміксів DNSimple.

👍ПодобаєтьсяСподобалось22
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Дякую, приємного читання)

Я надсилаю повіlомлення Пташці-браузеру.

Дякую, змінимо, не забудьте провести ритуал рукостискання)

Підписатись на коментарі