Переказ коштів на валютний ФОП рахунок за допомогою Wise

Всім привіт, друзі маю таке питання: Можливо хтось з вас таким чином отримує кошти за свою працю?

Передісторія: Є замовник із однієї стран ЄС. Його вимога для роботи, відкрити ФОП. Для розрахунку на основі інвойсу. Я виконую для нього проекти з вересня на постійній основі. Спплачувати він бажає через систему Wisе як юр. особа (це для нього важливо, щоб не їздити до відділення). Я відкриваю валютний ФОП рахунок в Альфа банку. Відсилаю інвойс з реквезитами. Але у нього при сплаті з’являється помилка. Всі спроби звернутися до підтримки сервісу Wisе, не мали успіху. Отримуємо загальні відповіді по типу, ми не можемо відправити кошти для цього отримувача, але ви можете переказати гроші в будь-які інші українські банки. Списку нажаль немає. Альфа також не дає ні якої конкретики. Мол СВІФТ проходить у всіх інших без проблем.

То ж питання до людей які мали подібні кейси або володіють якоюсь інформацією, чи допоможе відкриття валютного рахунуку в іншому банку в цій ситуаціїї? Чи можливо є якийсь інший вихід?

Заздалегідь, дякую за відповідь!

Друзі всім спасибі за відгук, проблема вирішена, підтримка Wise вийшли на зв’язок, проблема дійсно полягала в саме в Альфа банку. Wise на даний момент не пропускає всі платежі саме з цього банку. Я відкрив ФОП рахунок в Приваті, і платіж прийшов протягом години.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Дуже дивна ситуація. Рішення

Якщо це рахунок в євро, то відкрийте в Моно ФОП, вони ж перші хто з SEPA на прийом почали працювати. І свіфітів не потрібно буде.

ще є варіант відкрити ФОП напряму у Wise (бізнес аккаунт), але там є певні податкові ризики, ось відео
youtu.be/_aioO3h0ijM

хіба є зараз можлвість відкривати Бізнес Акаунт у Wise ?

не для всіх країн точно. Вони навіть зараз обмежили видачу карток для українців(

і sepa платіж коштує 35 євро-центів, в не 35+ баксів, як swift

я думаю треба міняти банк, хоча з США досі свіфт ходе на ФОП реквізити в Алфа-банку, але мені сказали що більше відправляти не будуть

Сьогодні відкрив рахунок в приваті, і платіж залетів, менше години. Судячи з усього Альфа «фсё»

Можете мені підказати як то працює?
Бо мій роботодавець теж шле через wise і я поки на Моно не отримав нічого.
В приваті сказали що немає можливості через wise робити перекази.

Я коли дізнавався в приваті мені теж сказали, мовляв не можемо з Wise приймати нічого. Тільки звичайний свіфт та все. Але я на свій страх і ризик відкрив все ж таки валютний ФОП рахунок і роботодавець відправив гроші. Першого місяця гроші зайшли через 2 години після відправки. У грудні вже протягом дня, а в січні вже чекав 2 доби. Якщо я правильно розумію, всі банки можуть приймати платежі від Wise (звісно, ​​крім тих, що на межі банкрутства або під санкціями) просто тому, що вони всі йдуть через Свіфт і для банку це виглядає як звичайна валютна зовнішньоекономічна операція.

Можна декілька уточнюючих питань?
1. Ви маєте на увазі, що відкрили у Приватбанку звичайний ФОП рахунок у валюті?
2. Після чого платежі через wise йшли як звичайні SWIFT перекази?
3. Чого така різниця у часі надхождення платежів (2 години і 2 доби)?
=========

Я вже майже 3 доби чекаю гроші на Моно.
Може теж спробую на Приват отримати.

Скоріш за все банк кореспондент тупить, або свята
Це нормально чекати Свіфт 3-5 днів, але в цьому році максимум на другий день приходило на приват, укрсиб

1. Так звичайнісінький ФОП рахунок гривневий і до нього рхунок в євро. Я з початку вагався пробувати моно чи приват, але коли почав шукати інформацію на сайті Wise, то там був якийсь пункт уже не пам’ятаю. Но суть в тому, що вони саме приват вказали, мовляв працюємо з цим банком. Тому вибір був на користь привату. (Але я знову ж таки повторюся, багато хто писав що отримують з Wise на наші інші банки типу райффайзен, кредо і т.д.) 2. Якщо відправник через Wise відправляє гроші за межі Євросоюзу, це автоматично йде через свіфт, інакше не буває. До того ж у Wise дуже відточена система, там відправнику приходить квитанція по кожному кроці, який проходять його гроші. тобто. Відправив успішно — прийшла квитанція де все Гут. Через годину знову квитанція мовляв платіж пройшов обробку, далі буде. І далі платіж доставлено. Wise не береться за сумнівні банки та реквізити, якщо вони сумніваються, вони відразу надсилають відмову і відправник знає, що гроші не пішли. Якщо відправник каже, що йому підтвердили переказ, то швидше за все, що гроші дійдуть, питання коли, але дійдуть. 3. Чому така різниця я хз. Багато хто пише, що свіфт сам по собі довго переводить, мовляв багато банків посередників. Але мені здається, що наші банки-отримувачі останнім часом просто залишають за собою право крутанути на добу нашу валюту.

Поправка з приводу відправлення з ЄС, якщо банк європейський, валюта відправки Євро та банк одержувач моно (тільки моно має на даний момент право отримувати такі перекази) то теоретично він можете пройти через SEPA. Там комісія начебто менше і дійти має за день. Але як працює це реально чи ні, не знаю. Ще не стикався. Може якщо саппорт посмикати, вони щось скажуть.

Моно, а-банк
Переказ заходить за 15-30 хвилин
Але не впевнений, що моно дає британський ібан для фопа

В Моно IBAN український.
Переказ поки що не зайшов, але і не повернувся назад.

Стосовно а-банку навіть думати не буду по цілій низці причин.

Мені роботодавець все ніяк не може на Моно переслати.
Повертаються назад всі перекази.
Він вже й SWIFT банка-посередника пробував використати...
Думаю, це відправник швидше за все тупить.
Але немає якогось прикладу як переслати правильно, а саппорт монобанку такого не знає.

часто таке буває коли місце реєстрації підприємця — окупована територія
зустрічала тричі таку ситуацію із отриманням валюти в моно

Вже не окупована.
Також донедавна галера переводила якось гроші на фоп-рахунок на моно й на приват.

Нажаль сам, лише на власну карту валюту переводив, а досвіду на рахунок фопа не маю, це завжди робить работодавець, я лише надаю свої реквезити

Треба узнавати, чи є українські банки, які зараз нормально працюють із Wise. У ПриватБанк, наприклад, обмеження на отримання переказів із Wise — 2.000 USD на місяць.

Дмитро, краще змінити банк, якщо це можливо.
Якщо платіж із США, то американські банки часто не пропускають платежі, якщо банк/адреса реєстрації/ПІ схожі за написанням з тими, що знаходяться в санкційному списку.

До американських банків питань немає, вони молодці — так і потрібно робити, тим більше в нинішній ситуації.
Але нажаль вони глибше не розбираються, і блокують оплати якщо вони видаються їм із санкційного переліку.
Тут 2 варіанти:
1. Змінити банк.
2. Надати банку відправнику пояснення, що саме цей банк це банк зі схожим написанням/звучанням, і не підлягає санкціям.

Дивно що замовник взагалі знає про фоп.
Йому свіфт і все

Для нього це було принципово (робота через фоп), тому що як я розумію, він списує ці кошти на підприємницькі потреби і в кінці року повертає на свій рахунок. Інвойс, як раз для цього і потрібен.

хмм
залежно в якій він країні

там мова швидше за все йшла про контрактора
фоп це якщо він якимось боком в україні
а так фізособа теж контрактор
аби не в штат працівником

тобто, якщо моя теорія про контрактора правильна, фізособою (українською) на 19 % теж можна. І гроші в валюті

Ще є варіант надсилати по номеру вашої гривневої ФОП-карти-ключ.

Чи на гривневий IBAN

Всеодно ж з ФОП валюту продавати по НБУ

Я спробую відкрити рахунок в іншому банку, спробую ще так. На мою думку якщо через Wise я зможу отримати гроші від замовника на гривневий рахунок, то на валютний тим паче . А продавати чи не продавати, то вже друге питання.

Моно нормально приймає з Wise на ФОП валютний.

І не конвертує?
А галери вміють на wize?

1000 умовних відправили, 1000 отримав
Комісію скоріше за все за мене платять

Ну я потім продаю звісно по штучному курсу

А на вайз просто тримати і платити можна?

Wise не має карток для України. То ж платити з нього важкувато буде.

Зараз не видає, але рахунки наче можна мати

Підписатись на коментарі