Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Які інтернет-провайдери адаптуються до відключень електроенергії? Як живите роутери?

Разом з вимкненням електроенергії постала і проблема відсутності інтернету. Інтернет-провайдери почали реагувати на ситуацію і переходити на автономне живлення.

Діліться в коментарях, які провайдери працюють і в разі вимкнення електроенергії. Не забудьте вказати місто!

Також розкажіть, як живите роутер, коли немає світла.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Зараз багато провайдерів не працюють в Києві навіть коли є світло, інтернету не має по декілька діб, серед них такі провайдери як ip net та lanet. На звернення провайдери ніяк не реагують.
Підкажіть, будь-ласка, який провайдер працює зараз без збоїв хоча б під час того, як світло є. Бо вищенаведені провайдери ніяк не реагують на звернення.

для домашнего использования есть вот такая штука, если нужно держать роутер /и/или онушку (при условии что провайдер держит свое оборудование)
proline.biz.ua/ef6012c-dc-ups-60w
не дорого и отлично работает, когда есть свет подзаряжает акум. с 12аЧ батарейкой держит микрот и онушку приблизительно сутки
если акум большой — то лучше брать чуть другую модель, там побольше ток (быстрее будет заряжать)

Фрінет вже пару тижнів обіцяє підʼєднати обладнання до БПЖ, без строків, без нічого. Колись це зроблять. GPON — ще далі.

А що там Інтертелеком? Живий ще і як працює при вимкнені «електрохарчування»?

Мені в пітримці сказали, що вони тільки в Одеській області працюють. Піплнет також подох. Нажаль(

Київ. Провайдер ЮАГруп, апаратура на акумуляторах, поки всі відключення інет не зникав. Вдома 12V автомобільний акум на 60Ah, живить роутер і перетворювач оптоволокна на езернет. + додатково перемикач живлення з акума на 12V блочок від роутера, щоб перемикатись коли є світло, і 4 юсба :)

А який у вас ЖК/приблизна адреса?

Добрый день.
В связи с отключениями света и исчезновением интернета предлагаю использовать приложения не испоьзующие интернет и построить сеть Fire chat, Briar, Bridgefy, Two way, Signal . Нет сети это не значит что мы не можем построить свою сеть блютус или вайфай из мобильников.
Я бы хотел чтобы было официальная рекомендация от наших айтишников какую глобальную сеть лучше построить у нас в стране в связи с отключением света те же самые группы по тревогам приложения которые оповещают о тревоге без интернета и без света не работают поэтому нужно делать это централизованно чтобы у всех было одно и то же приложение которая будет работать через bluetooth wi-fi которая будет получать доступ к интернету по одноранговой сети и тянуть интернет через bluetooth wi-fi соединение с у того человека у которого есть доступ к сети чтобы люди могли расшарить своё соединение и сделать больше покрытия и получать актуальную информацию о тревога хотя бы о тревогах потому что когда пропадает Интернет пропадает свет люди не знают что происходит с тревогами как минимум.

В Одесі користуюся інтернетом Gigabit, його фішка, що він може працювати без світла, бо обладнання встановлюється в самій квартирі. Я купив два павери (обов’язково з функцією швидкої зарядки) і кабелі USB DC (обов’язково з підвищенням напруги до 12 В), підключив до роутера і оптичного терміналу і все працює. Цей провайдер ще є у Києві, Дніпрі і Львові. Правда знайомі кажуть, що у Києві черги. Рекомендую Одесі поки ще можна оперативно підключити. Ось сайт gigabit.vega.ua, там є карта покриття внизу, щоб перевірити чи є можливість у вас.

Пройшов рік (ще до початку війни, десь в грудні 2021) як я подавав заявку на підключеня їх інтернету (зараз звийчайний 100 мбіт від них), і досі нічого. Це у Львові.

Якщо можна — додайте цю таблицю до статті docs.google.com/...​AYq2A3oU/edit?usp=sharing — там же є форма для додавання провайдера forms.gle/2aQH8BdcHDKNkGNJ9

Київ. Провайдер Ipnet працює більшість часу при вимиканні світла. У тех підтримці сказали, що ніяких резервних джерел живлення на своє обладнання не підключали. Гадаю, вони підключені до окремої мережі, де майже не вимикають світло (наприклад, бачу у будинку напроти завжди воно є). Ще, мабуть, на даху мого будинка встановили якесь простеньке додаткове джерело живлення, але воно, напевно, через декілька годин вмирає і інет, звісно, зникає.
Мобільний інет Vodafone пропадав тільки на декілька днів після 10 листопада. Наразі все добре — 4g. Доречі, 3g майже не робить при вимиканні світла

У нас IPnet (Київ, Оболонь) вимикається одразу. Сказали, що «На нашому обладнанні є резервне живлення, але через тривалість відключень ми можемо використовувати його лише для того, щоб обладнання запрацювало автоматично після увімкнення живлення по будинку. Тобто, коли по будинку немає світла, наше обладнання також не буде працювати. Ми розглядаємо можливість встановлення додаткових джерел резервного живлення, але по термінам, нажаль, немає можливості зорієнтувати.»

Київнет, інтернет без світла є. Роутер заживлено від звичайного упса. Мінус: за 2,5 години не встигає зарядитись і помирає через 3 години, до цього теж 3 години працював.
Медіаконвертер в щитку в коридорі. 3 варіанти заживлення:
1. Міні-упс — видає 12в, години 3 точно тримає.
2. Пасивний рое-інжектор, заживлено від упса в квартирі, але всього 100Мбіт
3. Кабель usb-dc з перетворювачем з 5в на 12в і павебанк. Кабелі в дифіциті, робила руцями з мікросхемою.

Я на ринку легко знайшов usb-dc. Потім взнав що мій домашній Київстар без світла не працює, на жаль.

На той час, коли я все це робила проводів не було взагалі, а плати перекупи продавали втридорога(добре, що вони дешеві :)

Кабелі в дифіциті, робила руцями з мікросхемою.

Може таки «руцями з платою DC-DC модуля»? А то я сумніваюсь що була розводка плати і пайка мікросхеми та іншого :)

Ну я купила готове і прикрутила туди провода :) Ну і трошечки напругу довелось підкрутити, дякую чоловіку подруги за підказки.

Думаю взяти повербанк для роутера. Типу такого: allegro.pl/...​xusb-usb-c-qc-10794885783

Роутеру треба 12v, цей наче вміє в 12v
Але я так розумію треба або dcdc, або тріггер щоб він видавав ці 12v.

можна 5в подавати, звичайний роутер тримае

В мене тримав, а от інтернету не давав. Те саме з медіаконвертером. Таки йому 12в треба було.

Можеш взяти звичайний павербанк на 5В. До нього підключити підсилювач напруги на 9/12в. Я взяв такий, там є перемикач між 9/12в radio-audio.com.ua/...​vatel-povyshayuschij.html

Київ, коло тб, прі видключені інтернет не знікає, роутер живлю від повербанка(врізал усб в дрот жівлення роутера)

зникає коло тб не працюэ тоді навіть коли світло є

Чернівці, Провайдер Інтелект працює без електроенергії.

На Руській біля Гравітону теж PON інтернет від Інтелекту є

Дякую, далеко, мені треба на Южці, чи поряд десь :)

Подав заявку до них, треба тиждень чекати. бо зараз маю вечір (колишня альфа), то годину десь нет працює після того, як світло вирубали.

В батьків інет від Київстару, світло є, інету нема ще години 3 ... навіть не переїдеш до них :(

Київ, провайдер Павутина, gpon, при відключеннях працює. Маю 2 акумулятора, 1 AGm 9Ah а 2-й замовляв на Алі
a.aliexpress.com/_EIIFRnR

Живить роутер та термінал Onu. Також знаю шо провайдер в деяких будинках поставив упси і працює вита пара також, головне акумулятор.

Чим це все допоможе якщо провайдер не заморочився з встановленням безперебійного живлення на своє обладнання?

Чим це все допоможе якщо провайдер

А чим допоможе встановлення безперебійного живлення у провайдера, якщо користувачі не заморочилися зі встановленням UPS на своє обладнання? :)

Ну то вже їх статеві проблеми. Зараз проблема знайти провайдера який би давав нормально інет під час блекаутів. А купити це все барахло на яке ви давали лінки вище не проблема.

Львів. Копійка. PON — при блекаутах працює, було 2 збої, коли пару хвилин не працював інтернет, але появлявся. Живлю силовою станцією через 2 кабелі DC 5525 — до роутера і onu. Разом споживають 6Вт, станції вистачає на 30 годин роботи у такому режимі. Як альтернативу брав би блок живлення DC 12V з підключенням до зовнішньої батареї абю 2 usb кабелі бустери на 12V і повербанк на 2 usb до них.

Ось ще писав у підтримку київського провайдера Місто ТВ. Отримав таку відповідь:

Все магистральные и районные узлы сети Мисто-ТВ обеспечены резервным питанием+
обеспечивается замена аккумуляторов и при необходимости подключение генератора
На данный момент у Мисто-ТВ, и на рынке в целом, отсутствуют необходимые
аккумуляторы и есть задержка с поставками необходимого оборудования, для
установки на домовые узлы, поэтому
сейчас компания Мисто-ТВ принимает заявки на установку домового резервного
питания(письмо на [email protected])
После приобретения необходимых комплектующих(аккумуляторы, ИБП) компания
Мисто-ТВ начнет установку домового резервного питания за свои средства согласно
поданных заявок и технической возможности

Київ. Провайдер почав встановлювати аккуми, але процесс довгий. Паралельно домовились із власниками бізнесів на перших поверхах живити обладнання провайдера від їх генераторів у робочий час.

PON в райцентре, интернет работает даже когда весь город без света и даже мобильной связи нет (проверено).

Київ. Lanet. За рахунок клієнта встановили акумулятор на своє обладнання. Тепер під час блекаутів є інтернет. Але якщо блекаути часто то акум не втигає зарядитись(. Аптайм десь в районі 75%.

Скільки годин на такому акумі можна попрацювати?

Та хто його зна. Аби ж то все залежало тільки від цього акума. От зараз інета нема хоча світло є, провайдер каже шо десь вище акум розрядився. Вчора, наприклад, світло вимикали на 3 години...і всі 3 години інет був без перебоїв, тобто акум забезпечував живлення обладнанню.

У Камʼянці те саме з Ланетом)
Світло є, інету нема. Бо обладнання в сусідньому будинку. А сусідній будинок то інша черга на вимкнення.

Тобто можна «подарувати» Lanet’у аккумулятор, і вони встановлять його разом зі своїм UPS на будинковий світч?

Десь так. І при цьому не факт що при віключенні світла буде інет. І при включеному також може не бути. Мабуть не самий надійний варіант, хоча може залежить від того де знаходишься, або як пощастить.

якого типу аккумулятори потрібні? для безперебійників?

Підтримка викатила вимоги тільки за амперажем і розмірами.

12 вольт, від 7 до 12 ампер на годину.
www.bezpeka-shop.com/...​2_dimensions.resize1.jpeg

Підписатись на коментарі