Як нас злив Український Фонд Стартапів
вже не актуально
вже не актуально
Ви мабуть не дали магарич журі))) Ви не єдиний проект, який вони відбуцнули — влітку вони послали лісом українських розробників вертольоту ВМ-4 Джміль, хоча нашим комітетом УкрОборонПрому було дано зелене світло цьому проекту і ми рекомендували їх обрати. Але товарищь Карташов не любить проекти, які щось виробляють в Україні
Цікавий таймер, я б купив. Аудиторія в нього досить велика IMO, але назва повинна бути з одного слова. Наприклад, Focus, що пов’язує девайс як з основною метою, так і зі світлом (якщо назва подобається, вишліть мені девайс с першої партії ;)).
Критерії USF незрозумілі, не здавайтесь.
Дякую за інтерес! З назвою ми шукали щоб домен був вільний, та у гуглі можна було знайти. Але якщо вирішимо брати Фокус — з нас девайс )
Доречі можемо запропонувати потестити бета версію софтварної частини. В неї є аналог фізичного таймера
Гм....
Колись я розробив замок на вiдбитках пальцiв, на базi ESP32.
Сам написав прошивку, розробив плату, та 3D моделi для друку.
Фiшки:
— Розробити замок, на вiдбитках пальцiв.
— WiFi.
— Web-iнтерфейс.
— Управлiння користувачами.
— Розклад роботи.
— Репорти про змiну статусу на Viber.
— Звуковий модуль.
— Опiр вiдмикання (якщо хтось спробує вiдкрти дверi ключом, замок не дасть цього зробити).
— Не треба вандалити/перероблювати, дверi. Все монтуєця на звичайний дверний замок.
— Управлiння на вiдстанi або через Web-iнтерейс або через Viber-бота.
— Логи.
Мотивацiя: Спершу була — не давати дiтям ключi, щоб не змiнювати кожен раз серцевину коли ключi загублюють.
Ось мiй реалiзований проект замка на вiдбитках пальцiв (вiдео-демонстрацiя, фотки плати та iнше):
www.facebook.com/...HQXV67fyMbogfeFaeqWJ4DYkl
Ось ще процесс розробки першої версiя яка працювала по радiканалу:
scontent.flis5-4.fna.fbcdn.net/...2UE73436BnEUQ&oe=63A6BF09
Може менi теж у конкурсах прийняти участь?
У статті наведені критеріі оцінювання, тож якщо ви по ним впевнені — то можна приймати участь
Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.
Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.
-
Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.
відібрали продукти яким4-5 років
думаю, це основне до чого треба апелювати, бо зі скріна умов участі видно, що мали брати участь тільки нові продукти. старіші мали б відкинути із розгляду через невідповідність критеріям конкурсу
сумно(
Ми використовуємо заряджаємі ААА батарейки, що продаються у звичайних магазинах.
Бачу що ви вставили ААА акумулятори, але то велика рідкість і нестандарт.
Хлопці, якщо можна подумайте про звичайні батарейки АА на 1,5в.
Маю кілька пультів від кондиціонера з ААА і це якесь знущання. Все навкруги працює на АА акумуляторах, а саме для цих пультів я маю щось купляти периодично в магазині. Ну добре пульт, він довгоживучий, але ваш девайс постійно буде потребувати купляти в магазині ці батарейки і вони не дешеві. Я серйозно, зараз коли щось шукаю з девайсів, велика перевага якщо воно працює на АА акумуляторах або заряджається з розетки.
Дякую за фідбек!
Чи бачили ви що ми встроїли зарядку у сам девайс, тому ви його можете заряджати від USB, навіть не дивлячись на ті аккумулятори що там всередині стоять?
В західної аудиторіі є Амазон, де є такі аккуми. А так — згоден. АА — зручніше.
Нащо там змінні акумулятори? Літієві акумулятори живуть 10 років, тим більше на малих струмах і не таких частих заряджаннях. Навряд чи це продукт довгого циклу використання. Та і маркетологам не сподобається :)
Бажаю успіху! Розумію розчарування, бо був затрачений час та зусилля.
Правило #1: щоб не бути розчарованим, не треба зв’язуватися із державними фондами.
Правило #2: дивись правило #1.
Знати критерії відбору дійсно важливо знати, бо інколи можуть відібрати просто за хорошою презентацією, яка взагалі не має за плечима жодної імплементації.
Не сподобалась купа проводів напаяних зовні.
Хотілось би почитати про переможців, по маленькому абзацу, щоб можна було порівняти, але про це мав би сам фонд написати.
Дякую за ваш відгук!
Купа проводів — це ознака великої кількості змін у процесі, та швидкості розробки. Досвідчений інвестор це навпаки похвалив би, бо для стартапа важливіша швидкість та гнучкість, а не зробити відполірований девайс котрий ні кому не потрібен.
Ну очевидно ж що промислова версія буде без тих дротів. А зараз клієнт їх не бачить.
Можете глянути описи проектів тут usf.com.ua/...lectronics-show-2023-ces Я кидав цю ссилку у Висновках вкінці статті. А список переможців з них є зверху на скріні. Там ті хто пройшли — до білої лініі знаходяться.
Про державний фонд — це зараз чи не єдина можливість, бо інвестиційні грощі перекрились в Україну майже повністю. ( І ми навіть не грощі просимо, а допомогу з організацією виставки, де грощі — це мала частина.
Це вже схоже на критику заради критики.
Розробка для ринку — це не те саме що розробка для себе. Це щоденні ітераціі та зміни. Це коли зробив, потестив на зручність — змінив, отримав фідбек від клієнта — змінив, зʼявилась нова ідея як покращити — змінив, знайшов більш прийнятні компонетни — змінив, і так покругу. В нас було кілька ітерацій розводки плат, але всеодно довелося робити купу речей проводами через такі зміни.
В нас був минулий девайс, де використовувався більш хардкорний та оптимальний контроллер STM8, продукт був відполірован, та там не було жодного провода.
Якщо ви подивитесь на відгук клієнта що я показував, то вона цінить зручність підключення та настройки, якість екрана та те що зображення проступає з темряви, приємний клік, умісність звуків та сигналів і т.п. Продукт ззовні вже відчувається як готовий. Це вже прогрес більше середнього як для першої версіі девайса і це був наш пріорітет.
Пропоную не відхилятися від головного меседжа про оцінку суддями. Бо якщо ви розбираєтесь в харді, то ви також можете захотіти зробити стартап. І вас також можуть злити просто так, незважаючи на ваші досягнення.
Це як сказати що сайт Твітера можна зробити школярами у гуртку. Там же всього лише поле для тексту, коментарі та лайки, що там його робити.
Десь такий рівень оцінювання у вас та заглиблення у деталі.
Ухопилися за Ардуіно а інщі наведені аргументи ігноруєте. Ардуіно було обрано в тому числі, щоб дозволити користувачам змінювати прошивку, щоб їм було це легко робити. На скріні про попит про це є.
Професіонал обирає інструмент за потребою, а аматор «релігійно» хейтить те що йому не подобається.
Про 100 тисяч тираж було б корисно почути тим проектам хто за 4 роки десяток девайсів зробив схожого на наш рівня та пройшов відбір.
ну то мені естетично не сподобалось) свого часу робив і гірші напайки, коли схему погано розводив)
Всередині МГТФ — наші люди :) Ідея індикатора «зайнятий, не чіпати!» дуже сподобалась, треба і собі такий зробити.
Хіпсетрська хрінь якщо чесно, як і сам метод помодоро :). Вангую що у більшості покупців через місяць буде в тумбочці валятися. Якщо вам треба помодоро щоб займатися ділом, то може вам треба змінити діло? Воно або пре, або ні. Ви же не використовуєте Помодоро коли ютюб дивитися чи в ігри граєте? Навпаки, захоплює так що забуваєте поїсти.
Виборочно подивився інші проекти, куди цікавіше і інноваційніше. А ваш з першого погляду аліекспрешчиною віддає... І не така й вже інновація, на аліекспресі купу аналогів за $2-3, ну да, без екрану. Але ж з основною задачею справляються?
Наш конкурент «TimeChi» (фізичний таймер з блокуванням сайтів та нотіфікацій), був на обкладинці журнала Тайм, як один з топ 100 винаходів 2021 року.
Рядом з «машинкою яка учить кодити» і «пікачу», така собі компанія ).
Можете розказати що це не працює людям що своїми оплатами тримають додаток-таймер Forest на першому місці в розділі продуктивність в апсторі вже багато років.)
Бізнес це ж не про власні відчуття, а про вирішення проблем інших людей. Люди готові платити у невідомість в Україну по 90$ за наш гаджет та потім питати коли вже відправка. І вони звісно не сліпі та знають що таке аліекспрес та Амазон.
Можете розказати що це не працює людям що своїми оплатами тримають додаток-таймер Forest на першому місці в розділі продуктивність в апсторі вже багато років.)
А хто сказав що хіпстерів мало? )
Цікаво скільки із них реально використовують цю аплікуху (доречі безкоштовна) хоча б на протязі року. Вангую що зазвичай це так: почитав якусь модну книжку про продуктивність, чи послухав підкаст/доклад, установив програму, місяць погрався, видалив (чи перестав відкривати).
Бізнес це ж не про власні відчуття, а про вирішення проблем інших людей.
Не розумію яку проблему воно вирішує яку не вирішують безкоштовні додатки на телефоні? Да і проблема надумана, і ці додатки/девайси швидше боряться з симптомами ніж з самою проблемою. Да і не проблема це зовсім. Відволікатися це нормально. Побазарити з колегою це нормально. Спонтанно встати вийти за кавою це нормально. Ми ж не роботи якісь щоб по таймеру все робити. Ну да, на годинну швидше справи всі закінчиш, щоб що? На годину більше на дивані повалятися? )
Люди готові платити у невідомість в Україну по 90$ за наш гаджет та потім питати коли вже відправка. І вони звісно не сліпі та знають що таке аліекспрес та Амазон.
Просто побачили унікальну іграшку яка гарно світиться, ось і купили щоб погратися, щоб колеги в офісі ходили і питали що це таке. Плюс є купа фанатів продуктивності, які моніторять подібні гаджети, це ціла секта. Ось тільки це не про інновації.
В казці про репку мишка є головною особою! В історії про збагачення урану на центрифузі сталева голка є головною деталлю. У великих складних системах зазвичай маленькі не дуже складні речі вирішують долю.
Якщо міркувати про систему нового працеустрію, де багато людей перекваліфікуються на професії інтелектуальної праці, то збільшення частки людей, які зможуть працювати на новому місці є дуже важливою дією. Різниця може бути у тому, чи сидять колишні водії перед монитором та жмуть сяючий клаксон час від часу, чи бунтують та керують танками на західному фронті.
Цинізм, звісно, більш проста та наочна форма міркувань. Але що роблять люди з таким світоглядом у державних установах та державних механізмах розподілу коштів? Про інновації далі власного холодильника вони, певно, теж нічого не знають.
Говорити про цей девайс як про революцію для «нового працеустрію», це як говорити що без гарміна спорт неможливий, коли є купа дешевших альтернатив, як той же apple watch, не говорячи вже про ксяоми всякі з алікспреса, не говорячи вже про те, що мільйони людей займаються спортом без гаджетів взагалі.
Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.
Попри ваше детерміністичне мислення, сподіваюсь, ви та ваші прихильники зможете второпати суть питання. Може життя продовжитися без ваших коментарів? Звісно, може. Але, ваші коментарі, по-перше, є компонентом цікавого різнобарв’я, а по-друге, в них є логіка. Логіка радянського спрощення, що у апофеозі перетворюється в принцип: «голосуємо проти всього». Коли постає питання, а є щось, «за що» можна віддавати голос та діяти?,- то немає ніякої зрозумілої ідеї. На такому підґрунті виростає: профінансуємо аби що, бо продуктивних думок та критеріїв все одно нема, де аби що номінує аби хто, кому бракує освіти промовчати; дамо дорогу китайчатам замість просування продуктів з України; нащо прогрес й ліфти, вирубайте світло — бігайте сходами.
Так саме, до чого тут дискусія про конкурентів зазначеного продукту, про стан реалізації, про осіб-винахідників та їх аутсайдерство? Дискутуйте про переваги продукту над конкурентами. Всі відомі потреби так чи інакше перекриваються субститутами. Дискутуйте про розвиток ринку та механізми панування над ним. Дискутуйте про влучання продукту у критерії фінансування. Дискутуйте про формальні критерії відбору та механізми їх додержання. Якщо не подобаються існуючи критерії, то ініціюйте їх зміну на наступний сезон. Якщо будете делегувати відбір поза формальними критериями аби кому на власний розсуд, то і будете фінансувати приватний обмежений розсуд, з чого отримаєте лише приватну користь третьої особи. Дискутуйте про суспільну користь за рахунок дій приватних виробників замість того, щоб просувати приватну користь блазнів за рахунок суспільства.
Справедливості нема :)
Але для стартапа ви шось зарано ниєте, десь 99% відмов зазвичай.
Продукт прикольний. Бажаю успіху!
Я геть не фанат мінцифри чи хто його там робить, але USF виглядає непогано. Пітчі проходять крізь експертів, і якщо експертів пороздивлятися — це топи успішних технічних компаній, і їх багато. Абсолютно неможливо, щоб вони там коррупційно домовлялися за гранти в
Також бачила, кого USF попривозили на TechCrunch Disrupt у San Francisco — український рядочок виглядав круто, було чим пишатися. Як українка, я рада, що бачила їх, а не стартапи з більш «сирими» продуктами. Біля них всі 3 дні був активний движ і натовп, люди розпитували про продукти.
Думаю критерій відбору тут був, як і в більшості таких випадків — «знайшовся хтось краще».
Оксана, дякую за фідбек!
Це вже не перший наш стартап, тому знаємо з досвіду що таке 99% відмов. Але тут ситуація не з 1% вірогідністю, а з конкурсом з відбором 12 з 20 місць.
Не звинувачую суддів у копуціі, а кажу що формат не здоровий. Коли проходять ті хто вже отримував гранти та ті хто знайомі журі, а не отримують — новачки, при тому що у нового проекту можуть бути кращі показники.
Чи ви читали частину статті про критеріі? Пройшли стартапи сиріші за наш. З меньшими продажами та з меньшим прогресом у розробці.
В нас гаджет що сяє світлом, це вже привертає увагу. Його можна тримати в руках та взаємодіяти фізично. Ми б зробили 10 штук, та люди б коло стенду з ними ходили привертали увагу інших. Це краще ніж в черзі здалеку дивитись на єдиний габаритний продукт. Тому був би і двіж і натовп. Це за досвідом виставки прошлого проекта-освітлювача. Коли ми його вмикали кількість тих що підійшли подвоювалась, а коли була черга — була проблема їх раздати, бо тоді взяли с собою лише два девайса.
Не пояснили оцінку по критеріям — це вже непрозорість.
ReleafPaper і Recava х3 яке відношення мають до електроніки, тобто по правилах їх не повинні були допустити.
Проблема в тому, що ніхто не буде приводити до відповідальності тіпів з USF, бо час на то витрачати особливо не хочеться. Тому вони там на чилі, на розслабоні, ще й вважають, що супер важливу місію виконують.
P.S.
Колись теж хотів отримати грант, то дивився пітчі USFa.
Так от, там на грант 25к на який по правилах повинні відбирати стартапи без MVP в більшості випадків відбирали стартапи з MVP, декотрі працювали вже по 2+ роки.
Звичайно, на фоні стартапів які дійсно на стадії pre-seed і без MVP такі стартапи виглядали значно краще.
Можно було б закрити очі на екопроекти на перших місцях, але ж там аж 12 прохідних місць з 20, де також нам не знайшлось місця =(
Та х3, в будь-якому випадку повинна бути повна прозорість, особливо в державному фонді.
Круто, що у вас вже є зацікавлені клієнти і продажі, успіхів вам!
Скорее всего отклонили потому что у вас уже есть продажи — значит деньги на участие в выставке можете собрать сами
Там пройшли проекти що вже мають в штаті 30 людей та обороти на сотні тисяч. Так що тут хз.
Справа-то не в грошах, а в організації поїздки та місця для стенду
Абсолютно згоден, але це усвідомленний вибір. Нам потрібно було перевірити ринок, та зібрати
Головне що ми зрозуміли, що покупцям продукт подобається. А уж відполірувати потім ми зможемо
Взагалі виготовлення друковоної плати то кілька днів максимум і кілька баксів за дециметр квадратний. Не розумію, чому дефективні манагери вважають що оці дроти будуть дешевше. Там на оплату робочого часу, щоб ці дроти правильно присобачити, піде більше грошей.
Особливо в партії 20 — 30 штук.
Корпус буде дорого робити в таких партіях, тому використання 3д принтеру в цілому виправдано.
Ніхто не каже що це дешевше. Перші версіі в убиток йдуть, це нормально. У нас одна доставка DHL першим клієнтам коштувала дорожче всієї оплачкної суми.
Ми розділяємо ризики. Спочатку знайти потребу не дивлячись на затрати та «красоту» розробки, а потім все інше.
«Не робіть завчасну оптимізацію» є такий принцип
Абсолютно згоден, але це усвідомленний вибір. Нам потрібно було перевірити ринок, та зібрати20-30 робочих штук максимально швидко. Ардуіно виконав свою роботу в цьому. Наступна версія звичайно буде зроблена з «професійно», на esp32, з конвертором на платі і т.п. Це ж не перший наш девайс.
Головне що ми зрозуміли, що покупцям продукт подобається. А уж відполірувати потім ми зможемо
А якщо це потрапить до якогось дотошного знаючого клієнта, який буде оцінювати не ’зручність підключення та настройки, якість екрана та те що зображення проступає з темряви, приємний клік, умісність звуків та сигналів і т.п.’, а передусім власне начинку, напише розгромну статтю/відгук/огляд, як жахливо, по-дилетантськи це зроблено, ніхто не купляйте цей аматорський 2/10 виріб? Потім вже робити ’"професійно", на esp32, з конвертором на платі і т.п.’ може і не бути для кого
Якщо це знаючий клієнт, то він знає який життєвий цикл у продукта. Знає що таке мінимальний життездатний продукт (en.wikipedia.org/...ki/Minimum_viable_product) та прототип.
Зробити налагоджену плату на «дорослому» контроллері — це взагалі не те щоб досягнення якесь. Є багато більш складних питань у виробництві-розробці. Наприклад чи вдастся ці дорослі контроллери закупити оптом за умови дифіциту компонентів.
А аматорство-дилетанство вимірюється не інструментом, а тим як він використовується.
Саме так! Там все у костилях, тому що була купа змін та ітерацій у процессі. Так і повинен розроблятися прототип. Те що потім треба розвести це на платі це очевидні речі.
І це я не збираюся продавати це і не кричу на формі що мій геніальний стартап обділили грантом
От ви коли зберетесь продавати його — тоді поговоримо. ) Бо розробка для ринку — це щоденні ітераціі та зміни. Коли зробив, потестив на зручність, змінив, отримав фідбек від клієнта — змінив, зʼявилась нова ідея як покращити — змінив і так покругу.
Ви кажете те що приходить як перша думка «ну треба зробити красиво, розвести на платі». А якщо дивитися глибше — то на початку важливіше знайти попит, тому треба процес розробки підлаштовувати під це, а не навпаки.
Звикайтке. Поки зелені у влади, корупція буде пронизувати наше суспільство вдоль і поперек. Особливо там, де пилять бюджетні (тобто, наші із вами) гроші.
Схоже на ниття що бабки пропливли повз. Не бачу якоїсь користі в наш воєнний час. Можливо переможці були більш цікаві і корисні. Але в статті про це ні слова, тільки загальний хейт — що вони лайно, а ви в білому пальті
Объективно, первые 2 места — экодрочь никак не связанная с консьюмерской электроникой. Автора девайс не нахожу для себя полезным но в целом он прав.
Я ж спеціально навів посилання з коротким описом інших проектів. А також спеціально розібрав саме за критеріями, щоб було аргументовано. Це був конкурс, тому тут неможливо описувати ситуацію без посилання на інших. А що до користі — для цього доначу на ЗСУ, а стартап — це стартап, його ціль — вирішувати проблему на заробляти на цьому
Так це ж державний фонд, чого з моїх податків має дотуватись ваш стартап?
Ваший пост виглядає як ниття «спеціаліста» якого не взяли на роботу.
Кому хочуть тим і дають.
Можливо решта роблять камери для дронів чи ще щось що потрібне державі.
Це не дотування, це допомога у представленні України на найбільшій виставці у світі. Гроші ми не отримуємо, тільки допомогу з поїздкою. Там декілька організацій що роблять цей івент, і наявні витрати закривають західні партнери.
І вас не бентежить якість конкурсу що проводиться для розподілення коштів? В закритому форматі, з ігнором власних прописаних правил. Підтримку отримують ті хто вже отримував гранти раніше, а кому підтримка дійсно потрібно — ігноруються. Можете почитати описи учасників, проектів для держави там немає.
Можна було б це проковтнути тихо, але настільки дивні та не логічні оцінки не вкладаються в голові.
І вас не бентежить якість конкурсу що проводиться для розподілення коштів?
Я взагалі проти будь яких дотацій бізнесу з бюджету.
Але кого то цікавить; це ж Україна.
Як не дали на Квартал то вже добре
Так це ж державний фонд, чого з моїх податків має дотуватись ваш стартап?
Чому з моїх податків якийсь чувак, що не має жодного відношення до електроніки, має їхати у відрядження на конференцію, присвячену електроніці? Я так розумію, просто потусити в дорогому готельному номері та погуляти в іншій країні?
Кому хочуть тим і дають.
А мають давати тим, хто дійсно підходить під критерії, бо це не приватний фонд.
Відстань між принципами/правилами та практикою — це розмір м’язової прокладки. З мого досвіду участі у конкурсах в чотирьох країнах, всюду одне теж саме. Потрібно дивитись хто конкретно в відбірковій комісії, яки в людей системи цінностей, та які власні інтереси. Загалом, ті м’язи можна розділити на дві групи: переважно м’язи на сраці, та переважно ті м’язи, що розкривають варежку.
У першому випадку, вони наймані, байдужі і здебільше непритомні менеджери. Їх мета: попри що гарно виглядати. Коли бракує жодної спроможності комусь щось фахово довести у професійній дискусії, залишається одна надія, що на тій пустий чайник хоч зовні буде приємно дивитися. Такі люди дуже гарно оцінюють зовнішній медійний вплив кожної події. Вони то роблять перш за все для себе, але використовують такий самий навик де завгодно. Не питайте їх, як вони то роблять. У них нема хисту щось насправді декомпозувати та проаналізувати. Просто в середині чорний ящик, нейронна модель вдалого інформаційного виливальника. Такі люди у комісії обирають потенційно резонансні випадки, попри що.
Зрозуміло, що накопиченого досвіду робити резонансні виступи більше у чотирьохрічного стартапа. Вибір менеджерів цілком прогнозований. Але, це не відміняє факту, що конкурси за державні гроші мають бути прозорі, за заздалегідь відомими критериями. ТС вірно зробив розголос. Потрібно не зупинятися, писати листа у відповідальне міністерство. У листі надати перелік фамілій, що були у комісії та не змогли надати відповіді, чому поставили певні бали. Надати бенчмарк оцінок з вашого погляду, або панелі досвідчених, незаангажованих підприємців. У листі далі висловлювати прохання налагодити чемний зворотній зв’язок та контроль за використанням коштів.
У другому випадку, ТС нічого не зробить. Конкурс є лише одним з інструментів фінансування афілійованого бізнесу. Звісно, це — навмисна корупція. Але довести, яким чином просування певної команди вплине на кар’єру та гаманець члена комісії, буде дуже важко.
У меня похожее было в 2019 году, хотя там конкуренция была по-моему сильнее, попали реально хорошие хардвар стартапы.
Подался сам, заплатил $1k и поехал на CES2020.
Удачи вам!
62 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів