×

Повного блекауту не буде, — Офіс Президента

Українцям не потрібно виїжджати за кордон через напружену ситуацію в енергетичній сфері. Повного блекауту в Україні не буде. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко в ефірі телемарафону, пише Інтерфакс Україна.

«Я хотів би відразу всіх заспокоїти — виїжджати з країни точно нікуди не треба... Не буде в нас такого загального, сподіваємося, блекауту по всій країні, так, можливі відключення, так, вони можливі не тільки на годину або дві, але це вже пройдені етапи того, як ми це лагодимо», — зазначив він.

Тимошенко підкреслив, що в Україні працюють ДСНС та місцева влада, щоб розгорнути у регіонах пункти обігріву. Енергетики своєю чергою намагаються оперативно стабілізувати енергетичну систему.

«Все залежить від ситуації, дійсно, по ракетних обстрілах, я думаю, що це розуміє кожен українець. Але в будь-якому випадку ми в своїй країні, виїжджати нікуди не треба, все полагодимо і все стабілізуємо», — додав заступник голови ОП.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному4
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Ага, звісно! Те ж саме говорили про повномасштабне вторгення

Повного блекауту в Україні не буде.

від творців «всі їдемо на шашлики»

щось подібне вже я чув... «Нападу РФ не буде, можете не турбуватись»

Дауж, на доу нытья больше чем в окопах на фронте.
Ребята, вы сейчас в 10 раунде, противник уже как минимум 3 раза лежал на полу но решил продлолжить бой. Скажите спасибо, что несчастные ракеты летят не в защитников, не в обьекты военной инфраструктуры, а в трансформаторы которые ничего не решают. G7 может еще зажимать оружие, но электриков и оборудования для них зажимать точно не будет, уж что что, а под 20 млн беженцев им точно не нужно.

PS: Свет есть, вода холодная горячая есть, интернет есть, все что можно — заряжено.

Нападения РФ не случилось, теперь не случился блекаут?

1009 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Про горячу їду під час відключення електроенергії. Ми звикли згріватися нею. Але ось що мені здалося сьогодні:

Сьогодні дійшов висновку: гарячу пищу їсти не можна!
Опіки шлунку та стравохіда

Горячий чай не можна пити — це опіки шлунку та стравохіда — ізжога
Вчора ще любив у горячий чай додати молока — тепер понімаю звідки була ізжога — боліли опіки
Молоко нагрівалося у чаї кіпятку та опікало шлунок стравохід
Горло рот все це горяче опікає

Горяча пісча — не можна їсти горяче якщо шлунок болить, якщо ізжога
Ми звикли зігріватись горячим, особливо у холодну пору — не можна! Це опіки стравохіду, шлунку а потім ізжога, язви

опіки будуть боліти

Зараз держу руками горячий чай і плачу — бо пити його вже не можу
Шлунок больний, стравохід обпечений. Ізжога буде від горячої їди чи питва

Ось таке вийшло у мене warning.
Їжте та пийте тепле у блекаути. Ні в якому разу не горяче!

Вибачте, але це якась азіровщина.
Не «пищу», а їжу.
Не «ізжога», а печія.
Не «понімаю», а розумію.
Не «опіки ... стравохіда», а опіки стравоходу и далі по списку.

Лучше вообще не есть, от еды пищеварительная система изнашивается.

Ок. Взагалі то це ваші стравохіди та шлунки.
P.S.
А я ось вже випив просто теплого чаю. Два рази. Ніякої печії! А ще вчора ввечері була.
Звісно я не медик. DYOR

Лучше вообще не есть, от еды пищеварительная система изнашивается.

Тим більше

пищу

Две недели новых массовых ракетных обстрелов точно не будет. Не выгодно.

У мене є версія що вони все ж таки згортатимуть тактику з обстрілами енергосистеми, та посилять локальний терор артою/ракетами малої дальності прифронтових та прикордонних міст.

Це ж було вже©

Війна для русні взагалі не вигідна.

Давайте ванговать когда следующий обстрел будет. Мой прогноз — 5 декабря до обеда.

Було б очікувано, вони полюбляють ранок понеділка, завтрашній день найхолодніший з найближчих, а ще ДТЕК сказав що повертається до звичайних графіків, тобто достатньо полагодили:(

Прочитав комент, подивився на ваше прізвище )))

А що з ним не так?
Останній раз до нього тут докопувались коли опонент не знайшов інших аргументів, до цього хіба що в школі)

Ну так Морозенко написав про найхолодніший день...
Гра слів, тонкий гумор.

А, не зрозумів одразу:)

Лучше бы никогда. Эти ... сами себя закапывают в могилу этим и всякими «жестами доброй воли».

Им походу не интересно долбить когда здесь предсказывают это. Что-то пошло не по плану.

Тому ставлю на те, що ближче до Різдва.

До якого з двох?
Напевно, що католицького, бо православ"я має піти за кораблем...

А тепер вже мінімум на два літаки менше піднімуть)

І «бензовоз» на іншому аеродромі. Ну зрозуміло який такий «бензовоз»)
Чекаємо супутникових знімків
В будь якому разі можливість уражати військові цілі на такій відстані — це просто свято.
Тепер ми дуууже сильно ускладнили їм терор України ракетами

Занадто очевидна дата

Когда по Харькову пару месяцев долбили в 23:00 каждую ночь это не было очевидным временем?

Атака дронами вранці таки відбулася, але є один ньюанс:)

Посмотрел на карте где аэродром их.. и полет туда беспилотника .. выглядит это больше на то что сами они это сделали

Больше похоже на ракету дальнего действия. И это похоже на эскалацию ..

Ах, ескалація!!! Боже, щож ми накоїли!
Так було чудово сидіти, дивитись як рсня влаштовує геноцид, залишає мільйони людеї без світла, тепла, води. Головне щоб вони не образились... Щож накоїли!

Ну вчора ж у нас анонсували фінальний етап випробувань беспілотника на 1000км дальності:)

Беспилотник который летит через вражескую территорию и который никто не видел ... даже пво вокруг аэродрома.

И тут же.. полиция Украины которая сбивает беспилотники с автоматов Калашников

Ну лично я скептично отношусь к беспилотниковой версии

ну вон F-35 же, как заявляется, это же и делает. чом би й нашим такую технологию не разработать/им подсобили с ней?)

мне тоже так кажется.. больше похоже на их рук дело, чем на какой-то беспилотник

Бавовна у Енгельсі трішки зіпсувала плани.

Есть пуски, всё как и предсказывалось.
Держитесь!

1. Стреляют в рабочее время — чтобы нарушить работу максимальному числу бизнесов, максимальные потери для экономики.
2. Если ударить ночью, когда бОльшая часть населения будет спать, то когда люди проснуться, они будут на несколько часов ближе к восстановлению света, чем если бы удар был бы в светлое время.
3. В ночное время расход электроэнергии на порядок меньше, чем днем (ночной тариф существует не просто так), а поэтому отбалансировать энергосистему ночью будет проще.
4. Что никак не отменяет возможную иррациональность и особые случаи — я думаю что будет обстрел на католическое Рождество чтобы сорвать вечернюю мессу.

Тоді і бізнеси усі відкриті

Ну я же не про купи-продай или айти. Крупные заводы, которые в принципе не могут перейти на генераторы и т.п. — вот они основные потребители электрики.

У нас темніє у 16й.

Если бахнуть в 16, то до конца рабочего дня останется 2 часа, и потери будут на вот эти два часа.

Питання не в тому буде чи не буде повний блекаут на декілька годин чи навіть днів. ЗСУ нищить орків, орки нищать нашу інфраструктуру, ми ремонтуємо. Орки накопичують нову порцію ракет, ми ремонтуємо і завозимо генератори.
1. Енергетику 40-мільйонної України повністю винести майже неможливо, якщо не використовувати ТЯЗ, яку росія використовувати не буде.
2. В наступні 3-4 місяці необхідно бути готовим скоріше до питання дискомфорту, певних незручностей через віялові, аварійні, планові блекаути.
3. Йде масова закупівля генераторів, в наступні місяці мова йде про десятки тисяч невеликих генераторів для персонального вікористання та тисячі з потужністю на сотні кіловат, здатні підтримувати роботу офісу чи невеликого підприємства. Фактично відкриття нового офісу чи коворгінгу без генератора — це тепер моветон.
4. З весни з допомогою США та ЄС масовий перехід на відновлювальну енергетику, використання енергії сонця та вітру. Причому як створення великих електростанцій, так і сонячні батареї у кожну хату.
Завдяки пункту 3 навантаження на систему в критичні моменти можна знизити вже найближчим часом. Завдяки пунктам 3 та 4 ми переходимо до distributed system, але в енергетиці, коли все більшу роль будуть відігравати не лише великі електростанції, а сонячні панелі, вітряки та генератори у приватних оселях та невеликих підприємствах.

Как раз вынести энергетику что России что Украины вообще не сложно. В разы дешевле, чем восстановить. Переход всей Украиной на солнечную — утопия.

Переход всей Украиной на солнечную

Я ніде не писав про перехід всієї енергетики України на сонячну. Цього і не потрібно.

Якщо допустити, що навіть після повернення Криму Україною росія продовжить займатися своїм тероризмом і завдавати удари по енергетиці, то суттєве збільшення відновлюваної енергетики, особливо distributed на дахах простих споживачів, дозволить суттєво знизити ризики і негативні наслідки обстрілів.

Комбінація свідомість споживачів зниження споживання в пікові години + свідомість споживачів зниження споживання в цілому + відновлювана енергетика + генератори + своєчасний ремонт і допомога заходу з трансформаторами дозволить знівелювати негативні наслідки від ракетних обстрілів.

у вас какието странные понятия про энергетику.
К примеру, проэктирование новой площадки под сименс вместо советских трансов занимает 5 лет. А советские — в Харькове выпускалися(и не хватит их выпуска на даже если б работали). Где выпускалися разбомбленные 750кв — не знаю, может там же но поштучно.
Ну если отменять разрешительную документацию — то поставка тоже год-полтора+ таможня от месяца до нескольких лет.
Модернизация наших ГЭС(датчики ставили и системы включения- выключения -искрогасители поменяли на немецкие Альстом) выполнялася больеш 15 лет. Только ГЭС.

Распределенная подстанция 750? За пару месяцев? Ну, удачи, че. Там только фундамент делается полгода.

К примеру, проэктирование новой площадки под сименс вместо советских трансов занимает 5 лет.

О, «всепропало» у вас настрій.
Китайці за 4 роки будують нову АЕС та запускають роботу з під’єднанням до електромережі. А ви мені розказуєте, як один нещасний трансформатор будуть 5 років міняти (нехай і з переходом на західний стандарт).

Причем тут все пропало? Просто есть задачи, которые не делаются за пару месяцев. Та же очередь у Альстома — только чтоб поставили в производство — полгода.
Нельзя поставить Альстом на фундамент от советского(он там вообще на рельсах со шпалами), специалисты Альстом не дадут на него гарантию тогда.
Тоесть надо залить фундамент, не совсем простой, по технологии, показать специалистам как заливали, выдержать положенное время.

Нельзя на соплях сделать подстанцию выше 100квт.
а деньги на восстановление дадут только с условием, чтоб было сделано правильно.
Без проекта только генераторы военные может быть.

О, то ше тре півроку чекати, щоб фундамент застиг )))
Китайці за декілька тижнів будують багатоповерхівки, а ви тут фундамент півроку збираєетесь заливати.

Гарантії не буде? Які гарантії, у нас тут війна, коли країна терорист обстрілює енергетику країни?! Всі все розуміють, і амреиканці і фіни розуміють, при наступних обстрілах трансофрматора може вистачити на 1-2 місяці, поки в нього не знову не попадуть.

Китайцы их строят на предварительно(за год) залитом фундаменте.
Никто не будет вам давать деньги на трансформаторы на 1-2 месяца.
Вы плохо себе представляете, сколько один стоит. ALSTOM цены не публикует, но там цены 6-7значные и не в гривне. И без гарантии ставить вообще не будут. Особенно за западные деньги.
Не, можно заказать китайские, там будет время производства месяц и доставка месяц, и ставить им пофигу куда. Но не на большие напряжения и на свои деньги. И цена все равно кусается.

6-7значные и не в гривне

Ото ви смішний, я в іншому коментарі написав, що американці на наступний рік планують 11-значну суму виділити Україні.
Для них 6-7 значні суми це копійки, rounding error.

Зараз ціль перемогти і американці це чудово розуміють, тому на це

Тоесть надо залить фундамент, не совсем простой, по технологии, показать специалистам как заливали, выдержать положенное время.

можна просто забити.
Свого часу Пентагон під час Другої Світової побудували трохи більше, ніж за рік. Якщо ж робити все правильно, по технологіям і т.д., то пішло б 5-6 років. А якщо ще виділити час на тендери, бюрократію, розгляд проєктів, оцінки екологічних наслідків, то треба додати ще 2-3 роки.

Зараз ціль перемогти і американці це чудово розуміють, тому на це

Тоесть надо залить фундамент, не совсем простой, по технологии, показать специалистам как заливали, выдержать положенное время.

можна просто забити.
Свого часу Пентагон під час Другої Світової побудували трохи більше, ніж за рік. Якщо ж робити все правильно, по технологіям і т.д., то пішло б 5-6 років. А якщо ще виділити час на тендери, бюрократію, розгляд проєктів, оцінки екологічних наслідків, то треба додати ще 2-3 роки.

або Empire State Building
en.wikipedia.org/...​iki/Empire_State_Building
excavation of the site beginning ten days later on January 22 (1930)
The Empire State Building officially opened on May 1, 1931

с таким режимом как тут это всё фантазии. будут затягивать максимально

Не, у нас они на Харьковском и в Донецке были.

А не, ЗТР тоже выпускает высоковольтные.
Но я их нигде не видел )) Может, просто на бумаге?
www.ztr.ua/ru/products
У меня в городе так жбх работает. Кольца колодезные есть, но если заказываешь — не меньше 50 штук и с поставкой в 60 дней(кому они нафиг зимой сдалися).

50% нашої енергетики це АЕС, які вони чіпати не стануть, побояться НАТО.
Стріляти дорогими калібрами та кинжалами по дешевим трансформаторам така собі ефективність.

Проблема даже сейчас НЕ АЭС.
Бомбили — трансформаторы.

У ваших оппонентов уровень понимания вопроса не позволит с вами согласиться. Вы им про технологию, а они вам про американцев :) люди не в теме и ещё пытаются что-то доказывать — главное погромче кричать, да, знатоки?

Ну «оппонент» пока только один...
Но да, большинство людей не хочет выйти из «вселенной Марвел» и все ждут и ждут чуда-супергероя, отказываясь признать законы физики и менеджмента.

Пункт 2 — а что изменится на 5-ом месяце? резко появится стабильный свет, интернет? экономика резко полетит вверх? насчет дискомфорта — я наблюдаю закрытие бизнесов в стране, через 5 месяцев тут экономики вообще не останется никакой.
Пункт 3 — проще ничего не открывать, чем заниматься тем — что вы тут описали
Пункт 4 — ну вот это чистой воды сказочки, про то как сюда прийдут сша и ес и будут делать ветряки..

Процитую свій же коментар:

Комбінація свідомість споживачів зниження споживання в пікові години + свідомість споживачів зниження споживання в цілому + відновлювана енергетика + генератори + своєчасний ремонт і допомога заходу з трансформаторами дозволить знівелювати негативні наслідки від ракетних обстрілів.
Пункт 4 — ну вот это чистой воды сказочки, про то как сюда прийдут сша и ес и будут делать ветряки..

Ой, розкажіть як США не будуть нам допомагати. Лише на цей рік пряма й непряма допомога від міжнародного співтовариства сягає 100 млрд дол.
На наступний рік США вже планують закласті 38 млрд дол на підтримку України. Це лише те, що буде закладено в бюджеті на наступний рік, конкретно, гарантовано. Крім того, впродовж року, якщо ми до того часу ще не переможемо і буде потрібно будуть додатково виділяти (десятки) мільярдів долларів.
Тому виділити з цих грошей х мільярдів на енергетику для США не буде проблемою. До того ж, володіти цими електростанціями будуть американські компанії, для них це довгострокова інвестиція.

под попкорн ваши сказки заходят отлично
спасибо продолжай

Аргументація рівня Бог )))
Про сумму допомоги на цей рік:

U.S. aid to Ukraine totals $68 billion, and the White House has just asked Congress for another $37.7 billion.
moderndiplomacy.eu/...​00b-on-ukraine-this-year
www.csis.org/...​aine-explained-six-charts

68 млрд — це тільки США, окрім них є десятки інших країн. Разом якраз під 100 млрд і виходить.
Про 38 млрд на наступний рік:
uatv.ua/...​-na-nastupnyj-rik-aslund

Из них большая часть — оружие и боеприпасы, причем американские же.
Война вообще дорогая вещь.

Ви б поменьше слухали всяких «експертів», «коментаторів» і «обозреватєлєй». А то у вас лозунги і пропаганда замість самостійних думок.

використання енергії сонця та вітру.

«Зелені» вже проти вітряків борються роками. Нарешті їх пошлють?

Еще один «сказочник» ?
Вы представляете длительность реализации хотя-бы одного проекта по "апгрейду«/замене распределительной станции ?

повністю винести майже неможливо

За за «майжє», спасибо — провода останутся, а вот ключевых подстанций ну и генерирующих точек, достаточно мало...
Их нужно защищать всем, чем возможно.

Перед комментированием было бы неплохо для начала разобраться что такое закон Ома, сколько генерирующих и распределительных мощностей введено в эксплуатацию с 1991 по 2022 год и с чего бы ситуация станет лучше. Без наивных сказок «вони нам допоможуть». Еще, после закона Ома, базового курса по электрическим цепям и\или энергетике (если останутся глупые мысли про ветряки и солнечные панельки), желательно открыть карту солнечной и ветровой активности Украины и рассказать где именно должна быть установлена наша надежная

distributed system

на ± 10-15 ГВт для начала.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ага, причем вместо отелей.

генератори дозволять заживити хіба що Air юікс-дизайнера і його чайник разом з обігрівачем і бойлером, а не середнього розміру підприємство.
укр. економіка поки що серйозно залежна від реального сектору і надходження валюти від експорту, це на генератор не повісити.

стосовно сонця і вітру — це казочки західних країн, у яких останні 20 років не було інших проблем, щоб з ними гратися, тож граються в «зелений перехід», вкурвивши АЕС як останні кретини. я подивлюсь, як сонячною е/е заживити Україну взимку, ліл.
без фантастичних інвестицій, з одного боку, і найрішучіших інституційних змін в державній централізовано-монопольній примусово-дозвільній системі, з другого боку, ніякими distributed grids навіть близько не пахне.

генератори дозволять заживити хіба що Air юікс-дизайнера і його чайник разом з обігрівачем і бойлером, а не середнього розміру підприємство.

Оце рівень тєхнолагав-спеціалістів, які розказують мені, що лишень на фундамент треба півроку, а на заміну самого трансформатор 5 років. Спеціально виділю частину свого коментаря жирним шрифтом:

десятки тисяч невеликих генераторів для персонального вікористання та тисячі з потужністю на сотні кіловат, здатні підтримувати роботу офісу чи невеликого підприємства

Промисловий генератор потужністю 200 кВт це не для підприємств, а хіба що MacBook Air заживити. Ваш рівень, як і рівень інших спеціалістів зрозумілий.

я не кажу про фундамент і півроку, тут і справді я не спеціаліст, я кажу, что це вам тільки хочеться вірити, що десятки тисяч генераторів вже їдуть. насправді все, що поки реально є — смішна дрібнота для сфери послуг, закуплена, на секундочку, чомусь за приватні кошти бізнесу. Заживіть не невеликі підприємства з генераторів, а який-небудь цементний завод чи завод з виробництва добрив, нуну.
краще «зпилити мушку» із ad hominem про рівень експертності і не вдаватись до використання речень, що містять фразу «Ваш рівень...».

цементный завод ладно. Запитайте сначала 10 шестнадцатиэтажек на позняках..

Квартири там у приватній власності?
То ж логічно, що проблеми власників то все.
«Вовчий оскал капіталізму» :-(

як податки платити, то гусаки мають патріотично кидати пір’я і в чергу ставати для «загального блага», а як щось іде не за планом — «кожен сам за себе, це капіталізм!»

А так — все вірно. Капіталізм тут саме такий.
Іншого не побудували

Где находится заповедник розовых пони? Мне кажется вы обязательно должны знать.

Як зекономити електроенергію на поліетілені? А дуже просто: поліетілен виробатують із нефті.
А продають воду у флягах поліетіленових. А якби наливом? Весь той зекономлений бензін пішов би до генераторів.
Всі ці поліетіленові обгортки це просто засіб багатіти за рахунок продажі обгорток по ціні товару (або ще дорожче) І таке діло це вигідне що навіть небезпека занапастити цим екологічну обстановку не зупинила.
Налив рідін, та насип сипучих. Оце мабуть буде найліпше!

Що до генерації: чи не стануть у пригоді генератори електрики із пари із невисоким ккд але дуже прості у сборці та поставці. Якщо робити піролізний газ із поліетілену чи іншого сміття всякого такого? Та гріти ним котли. Було відео на ютюбе — варили бензин із сміття пластикового.
Що стосується тари — ну тут вже нікуди діватися — хай буде пластік. Контроль сипучих вже є у супермаркетах. А ось контроль наливу — тут не знаю. Можна важити порожню пляшку і обидві — повну теж — тоді на касу нести, там ще важити, разом із штрихкодом, що при наливі отримали.

Чи то баран, чи то комуніст. Як мені подобаються такі раптові експерти з геніальними і головне — неймовірно простими рішеннями.
Чисто так перше, що приходить в голову:
— пластикові вироби (пляшки) виробляють певна підприємства в Україні; ці підприємства мабуть великі і мають багато працівників — яких доведеться відправити додому; ці підприємства забезпечують прибутком інші підприємства, у яких купують сировину, а отже ті теж будуть змушені закритись чи скоротитись.
— усі ці підприємства платять податки — власні і зібрані з українців через пдв; чи будуть українці віддавати та самі гроші на благодійність самостійно? питання риторичне.
— куди українці потім мають набирати цю воду? ой, а в ті самі ж пляшки чи каністри, бо ніхто з відрами у магазин не ходитиме. а де взяти пляшки і каністри? вітайте пластикову півторачку за 50 грн і повернення каністр по 2000.
— чи піде зекономлена нафта прямо до генераторів? ні, бо дефіциту пального немає. надлишкова нафта, якщо вона й буде, піде швидше на якийсь експорт, бо ніхто не продаватиме українцям по 10 грн, коли можна продати полякам за 50.

А взагалі перечитав ще раз і сподіваюсь ваш пост був іронічним.

Да, отсутсвите электричества доставляет дискомфорт украинскому айтишнику, но может стоит отвлечься от ctrl+c ctrl+v со stackoverflow и в спомнить, что еб*ь война в стране? Сутки нет света, айтишник не может найти дырку куда свои сопли смыть, но поле ввода комментариев на Доу он найти может.

так смойся туда куда предлагаешь :shrug: пришел гений тусовки

Зато электроэнергию в Венгрию стабильно продаем. С перерывом на 16 часов в последний блэкаут конечно, но продаем. И в Молдову продавали после 10 октября, когда власти заявили что прекращают экспорт ээ. Но видимо частная прибыль важнее. А мы тут потерпим плановые и аварийные отключения, посидим сутками без света, воды и тепла, демонстрируя несокрушимость.

Source — данные Entso E Transparency Platform (ENTSO — Европейская ассоциация сотрудничества операторов системы передачи электроэнергии)

Я ніфіга не зрозумів як користуватись цим сайтом.

А що там розуміти. Якщо після обстрілів України, 80% Молдови сидить без світла, то про що це говорить?

Конечно. Вот ссылка, на странице в отделе Area выбираете пару стран, дату и можно смотреть почасово импорт/экспорт

transparency.entsoe.eu/...​dateTime=15.10.2022 00:00|CET|DAY&dateTime.timezone=CET_CEST&dateTime.timezone_input=CET+(UTC+1)+/+CEST+(UTC+2)&border.values=CTY|10Y1001C—00003F!CTY_CTY|10Y1001C—00003F_CTY_CTY|10YRO-TEL------P

Но ведь у Молдовы самой выработки электроэнергии на потребности не хватает и она импортирует ее из Румынии и Украины. Откуда и чей тогда экспорт в Украину? Венгрия же электроэнергию экспортирует в Австрию, Хорватию, Словению.

Как по мне так больше похоже на то, что тому кто владеет генерацией электроэнергии в Украине выгоднее продавать ее за рубеж, ведь украинский покупатель платит не так постоянно и не так много, как покупатель в ЕС. А купленную из ЕС за подороже можно продать здесь.

Прозрачность Укрэнерго и ДТЭК касательно графиков и типа поставок бы не помешала.

Потому что словам Зеленского о том, что коррупция в Украине побеждена не особо верится. А в памяти ещё свежи эпопеи с «Зелёным тарифом», Энергоатомом, ДТЭК, Укргидроэнерго и и «Гарантированным покупателем».

Anyway, в суммі продали в Европу минус 85 мВТт. Якось не схоже на зраду.

Это за какой период?
Ну от дивлюсь сьогодні з 00:00 до 01:00
— отримали з Молдови 717 мВт
— отримали із Словакії 3 мВт
— передали в Угорщіну 618 мВт
— передали в Румунію 17 мВт

Как пример положительное сальдо обмена (отдали больше чем приняли) ээ за сутки 11.10 уже после отмены продажи электроэнергии на запад — это 1666 МВт.
Или 15.11 положительное сальдо — 1889 МВт.
Взял случайно даты. Надо бы проверить массово со скрапером, но света сейчас нет)

Это уже похоже на зраду или ещё не очень?)

1666 МВт
1889 МВт

Якщо це правда, то це не просто зрада. Для порівняння, вся Україна споживає 117000 МВт на рік, або 320 МВт на день. Це, якщо я вірно порахував :)

Щось не те кажете.

Може й не те, рахуй сам, я заплутався в цих мегаваттах і кіловаттах
www.epravda.com.ua/news/2021/01/17/670063

Злочинна влада продала пів відсотка денного споживання. Всі на майдан, нема сечі більше терпіти... ну ви поняли

На три порядка ошиблися гдето.
Только кременчугская ГЭС имеет агрегаты по 75Мвт, каждый. Всего 11(но они 11 никогда не работали).
А атомки у нас вообще не умеют меньш 300МВт с энергоблока.

Ну и там скорее всего балансировка. Вида в 7 вечера у нас импорт, в 7 вечера в Германии(за два часа до этого) экспорт.

Я ж и говорю что надо бы поскрапить сайт и посчитать от 11 октября суммарно.

Зрада!
Щоб її відмінити треба згадати фізику 7-8 класу. Виявляється, що електрика не знає про наявність адміністративного кордону. І коли з Угорщини чи Румунії кудись поставляється електрика, біля кордону, то вона поступає і в Україну також. Бо ніхто не буде відключати провода від мережі. Про що й свідчать ці графіки.
Детальніше процес описано на просторах твітеру. Але автора я вже не знайду...

І коли з Угорщини

То у Чопі (та селах навколо) наприклад світло не мають відключати взагалі.
Але чи це так — потрібно у тих, хто там живе спитати.

Може, там контракт був і угорці залупилися?

тут бы мозг включить, если он конечно есть
и учесть, что
— с этого года украинская энергосистема является частью европейской и соответственно участвует в балансировке мощности
— электроэнергию мало произвести, её ещё и передать потребителям нужно и очевидно, что это технически возможно через не разбомбленную инфраструктуру в Венгрии и Молдове, а вот через те участки инфраструктуры, которые были уничтожены в результате авиаударов, в сторону условного Киева — невозможно, до восстановления этой самой инфраструктуры

и эти моменты уже которую неделю буквально по пальцам везде и всем разжевывают, но до некоторых, как видно, до сих пор не доходит

Так західні області теж вимикають, хоча здавалося б що туди не через усю Україну струм транспортується (приймаємо до уваги твердження, що ми є частиною Европейської мережі)

Але це таке....
Не бачу сенсу ламати списи на ці теми.
Відсутність електрики на 3-5 годин то не проблема у порівнянні з війною.

Так західні області теж вимикають

КР Х-101 при дальності 5500км все рівно — західні, чи східні області

Західні не мали таких масових обстрілів. Ну, я так думаю

У нас головний офіс у Києві, так світло є по 3-4 години на день в них. Кажуть саме через влучання по підстанціям.
А сам я у Західній частині, і по селах світло вирубають на 5-8 годин, а є такі «везунчики», де по 15-20 годин блекаут.
Тобто довше ніж деінде.

А скільки треба обстрілів що б знищити підстанцію ?

Одне влучання потрібно.
Для одного влучання потрібно хоча б 5-8 пострілів, або навіть більше, для перенавантаження ПРО.
Якось так.

До чого тот продажа електроенергії? Якщо шляхи доставки до міст знищенні ?

А як вам ідея ввімкнути мізки(якщо є) і не розганяти зраду в тому, в чому не розумієтесь?
Наприклад ще після перших обстрілів, Південноукраїнська АЕС працювала на 1500 мвт з 3000, тому що НЕ МОГЛА доставити енергію до споживачів через розбомблені підстанції.
І саме ця аес експортувала енергію до Молдови вже багато років. Тож якщо розбили інфраструктуру для споживачів в Україні, то треба відрізати і експорт, щоб вам не так сумно було?
Ідіоти

Забаньте его. Обзывание людей и крайне неприятная лексика.

Забаньте его. Обзывание людей и крайне неприятная лексика.

Ух, сніжиночка, поздоровляю, ти в інтернеті , анус собі заблокуй :D
Якщо по темі нема чого відповісти — краще помовчи.

Доечі, саме ці тези бачив у ватних пропагандонів.

поменьше ищи предателей вокруг, вдруг он внутри себя найдется

поменьше ищи предателей вокруг, вдруг он внутри себя найдется

Думка чергового ватана мені по....
Зізнавайся, таємний прихильник шарія?)

Ви від Шарія чи від Гури?

Іноді перед тим як накинути і пернути в калюжу варто хоч трохи розібратися у питанні

hromadske.ua/...​homu-postrazhdala-moldova

Ніхто нічого не продає, ми є частиною європейської енергосистеми і тому відбувається обмін. А ваш висер дуже схожий на росіянське іпсо і зрадойобство, тож йдіть за кораблем.

Ніхто нічого не продає, ми є частиною європейської енергосистеми і тому відбувається обмін.

Я теж так думаю.
Хоча ніяких доказів не маю.
І, на жаль не маю знайомих у Чопі, щоб спитати, чи відключають там електрику годинами.

Все просто. Заходиш на енсо, береш ексельку, копіюєш всі фізичні перетоки (не тільки із України, а й в Україну). Підсумовуєш баланс за кожен день і бачиш на власні очі «зраду/перемогу». Я бачив цю іпсятину про те, що ми продаємо е/е, зайшов на енсо — побачив, що продаж в нулях. Але іпсошники не вгамовуються, кажуть, що нам брешуть і фізичні перетоки є. Справді є, але в обидві сторони. Я проплюсував по всім країнам (а не тільки Угорщину) з 1го по 18 грудня і в нас вийшло позитивне сальдо. То що там по зраді?

яка ж гниль укр. айті тусовка
шок

Других программистов у нас нет :) но вы можете не заходить на наш сайт

Це тільки в коментах, в живу набагато краще

Є така тенденція :) або ж на людях тримають своє нутро при собі.

чому гниль? не люблять кумирів і не переносять сцяння в очі?

хаха, люблять і те і інше бо тут під 80% порохоботів

в 2022 ділити людей за таким примітивним критерієм — ознака слабкоумності

згоден, перефразую: 80% тут мають собі (одного відомого «жму руку, абнімаю» патріота) кумира, і всіх хто не поклоняється цьому кумиру вважають ідіотами. і взагалі вважають що вони пуп землі. достатньо лише почитати цей топік

UPD: а взагалі я не мав на меті розпалювати політичнв чвари, але моральні якості коментаторів на доу часто у менк викликають відразу. зараз йде війна, росія намагається знищити Україну, а на доу знову ниття що «нє ценят господ праграмістав». ви шо хворі?

все здоровые, просто без света и связи, и с 1 декабря без больниц в Киеве... и перспектива крайне плохая
а так.. здоровые, пока.

Интересно, у врага тоже все верят только в победу и никогда не смеряться с поражением
Возникает вопрос — если обе стороны верят только в победу, то кто ж проиграть готов? Ответ — никто.
Вывод — это на очень долго.

Ми не віримо, ми знаємо — перемога буде за нами.
Мордор задихається під санкціями і чим далі, тим важче їм буде. Вони все ще воюють зброєю середини минулого сторіччя і навіть вона закінчується. США і НАТО будуть підтримувати Україну і надалі, тільки за останні 9 місяців підтримка Україні досягає 100 млрд дол.

За 9 місяців звільнені Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська область та правобережжя Херсонщини.
Залишилось звільнити лівобережжя Херсонщини, Запорізьку, Донецьку, Луганську область та Крим.

Вы можете собственно ручно сидеть и засовывать корни сколько угодно. Вопрос в другом — если у вас нет детей и семьи, то ваши корни не держат и не влияют на жизнь ваших родных .
Если у вас есть дети и семья то ваши корни контр продуктивны.

Ну и конечно , вопрос работы, наличия работы и поиска работы из страны где война и разрушается инфраструктура страны — ну для человека который ценит свою работу и свой опыт работы думаю вопрос должен стоять на повестке дня . И корни тут совсем неуместны

Сугубо имхо

Корни таки уместны.
Именно они заставляют тебя здесь писать.
Ну или просто не хватает общения в той стране, куда уехал?
Вариант «я просто позвиздеть» отметаю.

Корни таки уместны.
Именно они заставляют тебя здесь писать.

Думаю, мова про те, що якщо в тебе є діти, то якраз заради їх майбутнього та спокійного життя краще пустити коріння десь в Штатах, Канаді, Британії чи Німеччині.
Коріння — родина, будинок, пенсійні накопичення, отримання громадянства, плани на майбутнє і т.д.
З цієї точки Просто Серега має рацію.
Але якщо Україна це твоя держава, твоя Батьківщина і після перемоги будуть неймовірні можливості для відбудови твоєї Батьківщини, новий план Маршала для України, то чому б не залишитись і не взяти участь в цьому процесі. Якщо ж для тебе країна — це лише місце проживання, то переїзд в країну с високим рівнем життя та безпеки може бути в приорітеті.

Все вірно. Але ж опонент вже там, а пише тут.
Щось жеж є таке, щоб саме тут писати.

«Меня обманывать не надо, я сам обманываться рад» — извини, что «москальскою», но давно и хорошо написано...

Откуда ты взял про

неймовірні можливості для відбудови

Есть хотя-бы одна подписанная бумага (хотя-бы бумага) где указаны суммы и откуда-куда пойдут ?
Да, хочется верить, но реальность, она такая грустная...

First time?

Для підтримки українців в умовах енергетичної кризи мережа ТЦ Епіцентр запустила проєкт «Ділимось світлом». У торговельних центрах компанії по всій країні встановлено станції підзарядки гаджетів «Заряджайзери»:
epicentrk.ua/...​y-dlya-vidviduvachiv.html

Ага, і петарди новорічні🤦‍♂️

Це хлопавки, і це не піротехніка🤦‍♂️

Але це дивно, що комусь хлопків зараз не вистачає...

Найбільший ритейлер країни АТБ вже закупив 87 стаціонарних дизель-генераторних станцій. А також замовив на 400 млн грн ще 721 станцію. Крім цього, компанія має 18 пересувних генераторів, які за потреби курсують між торговельними точками. Всього у АТБ понад тисяча магазинів по Україні.
forbes.ua/...​ki-kompanii-24112022-9977

Ну я все одно не розумію мінусів, наприклад якщо у людини немає світла на її вулиці, а в АТБ і поблизу є, то ця людина може прийти в АТБ і щось підзарядити. Не завжди ж вимикають 100% міста.

Им сверху спустили — они сделали. Чего вы цепляетесь.

У меня нет возмущения к службам, которые регулируют эту ситуацию. Но есть несколько моментов, которые крайне смутили сейчас и месяц назад.
Когда в Киев попало в октябре, то отрубили электроэнергию и ввели плановое отключение. Так вот на соломе за месяц вырубили только в самом начале, потом вообще не отключали. При этом на подоле стабильно по 3 раза и бывало даже 4. У моей сестры(примерно Майдан) вообще не вырубали и сейчас тоже.
Меня смущают эти центры «незламності», в которых нет электричества. Че?... у меня район совсем не подготовлен к такому, буквально соседи сами скооперировались касательно генератора в вет клинике. Связи нет никакой, в смысле вообще. Я даже не могла открыть карту где можно чёт зарядить.
И это при том, что относительно подготовлена ибо батареи есть и знала че делать. Но 50(!!!) часов без электричества, алло 🤡

Так вот на соломе за месяц вырубили только в самом начале, потом вообще не отключали.

i.ibb.co/...​eived-664264875278875.jpg

Київська військова адміністрація вранці 26 листопада пообіцяла за добу повернули усім жителям воду, тепло та зв’язок.
www.pravda.com.ua/news/2022/11/26/7378066

Вы не поверите, но достаточно прочитать что такое электрическая сеть в википедии, чтобы представить как это все работает. Всего лишь небольшая статья. Почему бы сначала не изучить вопрос, чтобы потом в итоге не писать бессмысленный комментарий на много букв?!

мой комментарий был касательно того, что не было плановых отключений, хотя они были заявлены.
Если ты сейчас будешь рассказывать про электросети на новые дома и прочее, то спешу огорчить, что речь идет об обычных хрущевках.

Це фігня, у Львові зараз деякі будинки мають світло 2-4 години на добу, поки влада або бреше що все під контролем або відвертає увагу

я з такого будинка, лишається зігріватись переглядом інтервю іванича) все так

Ахахах. Ну от тільки що зі Львову приїхав, був декілька днів.
Можу сказати точно — якщо дивитись на загальну картину, то у вас ситуація набагато краще

Дауж, на доу нытья больше чем в окопах на фронте.
Ребята, вы сейчас в 10 раунде, противник уже как минимум 3 раза лежал на полу но решил продлолжить бой. Скажите спасибо, что несчастные ракеты летят не в защитников, не в обьекты военной инфраструктуры, а в трансформаторы которые ничего не решают. G7 может еще зажимать оружие, но электриков и оборудования для них зажимать точно не будет, уж что что, а под 20 млн беженцев им точно не нужно.

PS: Свет есть, вода холодная горячая есть, интернет есть, все что можно — заряжено.

набежали аноны демагоги, если ты терпила то и терпи за свой счет а не за чужой

набежали аноны демагоги, если ты терпила то и терпи за свой счет а не за чужой

«Сначала сломались те, которые думали что быстро все закончится. Потом сломались те, которые думали что это никогда не закончится. Выжили те, кто просто занимались своими делами» © Из наблюдений психиатра в Освенциме, 1945й год

отличное сравнение придумал братан. как же вы докатились до такого положения?

отличное сравнение придумал братан. как же вы докатились до такого положения?

Еще никто никуда не докатился. Не надо истерить. Занимайся своими делами.

как же вы докатились до такого положения?

Все просто, що в 41-45 війна проти нацистів, що в 14-22+ війна проти неонацистів-рашистів.
Що тоді, що зараз результат буде однаковим.

а если запад решит что ему не нужна победа? твои действия?

В той момент коли захід це вирішить, голову піднімуть буквально всі мало-мальськи авторитарні режими та проблемні регіони по всьому світу, тому що всі побачать, що можна війною перекрити піздец всередині країни і почнеться. І всі будуть бачити, що «заходу» норм такий розвиток сценарій.
Китай-Тайвань, Індія-Пакистан, Ізраїль і сусіди, Карабах, велика частина Африки та й всередині ЄС є серби з вимогами на Косово і неадеквати Угорці зі своєю вологою фантазіє про «велику Угорщину». Це все проблемні місця, де може спалахнути при першій ліпшій нагоді.
Це все кризи, це все біженці, це все скорочення торгівлі та виробництва, це все недоотримані прибутки.

Захід зараз допомагає Україні не через «демократію» чи через «цінності», хоча частина із лідерів керуються цим в тому числі. Вони допомагають Україні аби не спалахнуло у них під боком або там, де вони мають бізнес-інтереси.
Ну і не варто забувати, що якщо русня переможе в Україні, то це майже гарантія того, що наступною буде Польща чи країни Балтії.
Саме тому я спокійний і вони декларують, що допомога буде до перемоги.

А рашку можна вальнути і поставити там адекватну владу замість фашистського режиму.

шо они там декларуют не имеет значения, помощь снижается и пво нету это всё что имеет значение. времена карибского кризиса давно прошли, хороший и плохой полицейские прекрасно работают в паре, хватит рассказывать этот инфантильный бред

Лол, про яке зменшення ти говориш)?
Зброя йде, снаряди до цієї зброї йдуть, найрізноманітніша допомога від генераторів і до зимової форми(з чим у русні повний піздец) йде активно, наші солдати активно навчаються на базах НАТО і потім вертаються сюди, сама лише Британія, здається, вже підготувала 30 тисяч.
І ПВО є, йде і буде ще більше. Інша права, що навіть найдосконаліше ПВО не дає 100% гарантії, це відома річ.

Часи карибської кризи дійсно пройшли і саме тому охуївшу крису давлять всім цивілізованним світом, а не америкоси соло.

Твої зрадофільські промови не мають тут сили.

Твої зрадофільські промови не мають тут сили.

Сперечатись із зневіренними — марна справа 🙄

ага, с аудиторией фейсбука телеграма и прочих селебрити ломов
просто диалог с рупором
те же инфантилы которые не лишились категорий верю/не верю, и такие даже становятся президентами

Зневірений то не просто «не вірю», там дещо ширше.
Президент то звичайна людина.
Навіть ти міг би, якби зірки зійшлись.
Є виняток.
Руссо президент не звичайна людина. Бо то суперечить Руссо розумінню.
Але нам пофіг

Це не зневірений. А цілком собі кацап. Причому упоротий абсолютною. Його такі самі кацапи тероризують, а в нього НАТА вінавата 😆

Поставки то идут. Но у меня вопросы, где новая современная авиация за 10 месяцев войны? Ладно отмазки с f-16 что им нужна очень модная впп, но где хотя бы пару сотен вертолетов? Танки? И почему спустя 10 месяцев звучат фразы по типу «we don’t want to escalate»? Ракетки на 600 км тоже не дают «лишь бы не били по рф».
Хотя оставить западные регионы рф без света и тепла тоже было бы замечательно, с той же целью — оказать психологическое давление на стадо проживающее там. Да и пару заводиков можно было бы выключить.
Вывод один: запад все так же ссыт.
P.S. Почему в период с 2014 года ничего из вышеперечисленного не закупили — уже вопрос риторический, большая часть вины на нас.

Ладно отмазки с f-16 что им нужна очень модная впп

В нас є десятки пілотів, що можуть керувати F16 на рівні ведення бою?

Как-то все твердили что переучиться на f-16 от 3 месяцев до полугода. При чем очевидно что для отработки воздух-земля нужно меньше времени чем для воздушного боя.

ну меньше телек слушать надо... это так, если что

Слова официального генералитета ВСУ:)
А «телек» я уже 15 лет не смотрю:)

Друже, так все це що ти написав є, сорян, що не доповіли тобі.
Радянські МІГи вигребли по європі і деяким іншим країнам де вони були, щодня виконуються бойові вильоти, щодня бомбиться русня.

Але, нажаль, літаки й пілоти також втрачаються і збиваються.
Незважаючи на всю уйобіщність русні треба розуміти, що у них так само є ПВО і винищувачі, тому будь-яка авіація яку б не отримала Україна, хоч F-35, хоч стратегічні стелс бомбардувальники Northrop B-2 Spirit, вони б не могли «розгулятися» на повну через русняву авіацію і ПВО.
Власне, це рівно та причина, по які русня не може бомбити українські міста авіацією, тому що була б збита ще на підльоті.

Ракетки на 600 км тоже не дают «лишь бы не били по рф».

Тут хіба можу процитувати Тараса Чмута: «А чому ти впевнений, що їх нема у нас? Тому що тобі про це не доповіли?»
Це, власне, буде тоді відповідь на будь-яке питання з ряду «А чому не поставили ХХХХ? »
Русня видавлюється, території звільняються, поставки йдуть по плану.

Хотя оставить западные регионы рф без света и тепла тоже было бы замечательно,

Ми представники західної цивілізації. Це накладає певні обмеження, ми не можемо діяти методами терористів і воювати з цивільними.

Да и пару заводиков можно было бы выключить.

По новинам можемо раз-два на тиждень бачити, що десь в рф то газопровід взірветься, то завод згорить, что міст із війським караваном впав і т.д. Все ще впевнений, що нічого не робиться?

запад все так же ссыт.

Захід сцить і продовжує допомагати і декларує, що буде допомагати до перемоги. Це нормально.

Почему в период с 2014 года ничего из вышеперечисленного не закупили

Якби знав де впав, то соломки підстелив.

Це, власне, буде тоді відповідь на будь-яке питання з ряду «А чому не поставили ХХХХ? »

Взагалі ІМХО сама вірна відповідь: «А з якого хера мене/його про це мали повідомити? Я/він хто такий?»

Не надо сообщать. Но не надо ссыкливых риторик в сми «мы не дадим шоб не эскалировать».

Радянські МІГи

Не относится к

новая современная авиация
Незважаючи на всю уйобіщність русні треба розуміти, що у них так само є ПВО і винищувачі, тому будь-яка авіація яку б не отримала Україна, хоч F-35, хоч стратегічні стелс бомбардувальники Northrop B-2 Spirit, вони б не могли «розгулятися» на повну через русняву авіацію і ПВО.

Не обязательно на полную, их просто должно быть достаточно. К слову твое:

щодня виконуються бойові вильоти, щодня бомбиться русня.

Доказывает что «ПеВеО» параши не особо и проблема в прифронтовой зоне.

Це накладає певні обмеження, ми не можемо діяти методами терористів і воювати з цивільними.

Это война, хватит заливать эту дичь. Если есть вариант нанести ЛЮБОЙ урон противнику — его наносят. Посмотри хронологию войны в Югославии никто там со всеми ихними «западными ценностями» не парился и еб*шили по объектам гражданской инфраструктуры только так:)

Захід сцить і продовжує допомагати і декларує, що буде допомагати до перемоги. Це нормально.

Именно так, а надо не ссать и продолжать помогать. Сколько высасывали из пальца что рф — государство-террорист? Да это должно было быть принято сразу после первого попадания в жилой дом. Но нет, все орали «ДОНТ ЭСКАЛЕЙТ». :)

Лол, не плутай показну публічну дипломатію, «Озабоченность», інфовкиди і реальні справи з реальними домовленостями.

Доказывает что «ПеВеО» параши не особо и проблема в прифронтовой зоне.

Дуже обширна тема і нема сенсу про це балаболити тут.
Існує ешелоноване ПВО, яке не дозволяє прорватися літакам противника глибоко за лінію фронту до мирних міст.
Існують різні способи як знешкоди ПВО на певній ділянці і в цей період нанести ураження авіацією.

Чувак, війна все ще іде проти країни з найбільшим арсеналом ядерної зброї.
І іде дуже успішно.
Сприймати росію на рівні пропагадни про п’яних чмобіков і зеков справа не вдячна.
Всі твої «не нада ссать» — це балабольство рівня шкільних експертів.
Подивись ось смішне відео www.youtube.com/watch?v=pCrUcJOLXrI і проверни цю ситуацію навпаки — замість русскіх як раз ВСУ з підримкою американців і нато.

Вы задали правильный вопрос...
Ответ очень прост... сейчас победа не нужна, нужна война и конфликт.
Победа появится тогда — когда она должна будет появится.

Сугубо имхо.

Ну да, ну да.
Друга світова всім теж треба була більше 5 років. Просто «всі» хотіли наживатись на розбомбленій європі.
Ох вже ці хитрі плани.

Мифическое мышление — «все эти испытания не просто так, это всё боженька/кому-то выгодно/это всё не просто так».

Випитувати секретні дані на ДОУ?
Ну.. нормальний хід.

Это получается те ракеты, которые попали в цель, а сбили большинство, настолько поранили энергосистему? Или нам все-таки врут о сбитых ракетах?

Всі ракети було збито, а про блекаут то вам здалося.

Ну так, а що тут дивного? Ніхто цю енергосистему не будував із розрахунку витримування попадань десятків крилатих ракет.

Так і є! Ви коли не-будь бачили великі підстанції? Можна на картах подивитися — їх там легко знайти, доречи. Це цілі поля трансформаторів та електро-веж. Усе під відкритим небом. Уяви посередині попадає ракета на 500 кг вибухівки. Та вона більшість трансформаторів знесе, інші підпалить (там масло горюче у кожному). А де ти візьмеш зараз десятки трансформаторів на заміну? Їх може з часів совка вже і не виробляють!
Ніхто не планував це на випадок війни. Навіть якщо просто розмістили б кожен трансформатор у окопі — то вже ракета не пошкодила б усі відразу.
Зараз треба думати як укривати ті, що залишилися!

Если бы каждый засунули в окоп, вы бы за эти 20 лет заплатили 3-5 стоимостей трансформаторов на потерях.

#насзливають

помощь снижается

Точно? Откуда инфа, Шарий или Кива?

пво нету

Подавлено за сутки, авиация Украины полностью уничтожена, войска подходят к Киеву, ВСУ сдаются целыми батальонами и переходят на сторону врага? А не, просто айтишники, ну из тех кто по тупее, пару часов посидели без света, те кто умнее озаботился автономностью еще в августе, максимум без интернета пришлось посидеть.

хороший и плохой полицейские

Там это, только что «хороший» полицейский дал задержанному дубинку, которой тот выбил зубы плохому. А плохой полицейский тем временем выпрашивает у местного обиженного самодельные взрывные устройства, что бы хоть как то пугать задержанного, что бы стукал не так сильно.

плохой полицейские прекрасно работают в паре
инфантильный бред

Nuff said

Ты уже озаботился автономностью? Рад за тебя, умный айтишник. Пару часов без света? Может у тебя на районе и не было пару часов, а где-то 5 часов, 7, сутки и даже несколько суток.

Плохо если у человека нет ни друзей ни родственников, у которых свет выключают не так часто и не на такие долгие промежутки, но разве это не следствие действий самого человека? Так или иначе, те кто озаботились подготовкой, при прочих равных, сидят без света на несколько часов меньше, чем те кто ничего не делал.

У меня не было 35 часов — траблы с местным трансформатором на 10 кВ.
Потом еще пару суток с сильными перебоями.
И чо, сложить лапки? Не работать с ноута теперь? Не пойти в Макдональдс залить говнокод на Гитлаб?

Прекрасно захід обійдеться без нашої перемоги. І нічого не спалахне у наближеній перспективі, принаймні вірогідність цього меньша ніж отримати війну с рашкою. Будуть потрохи давати, як і було. А всі ці волання про «ану швидко дайте нам зброю, танки літаки і ракети, бо ми захищаємо ваш східний кордон ні до чого не призведуть.»

Вот именно, будут давать по чуть-чуть и так видно результат. Не будут давать они все с потрохами в ущерб себе ради «коллективной безопасности».

Про вільних людей все вірно, це вибір.
А про концтабір — слава Богу, подяка ЗСУ і всім небайдужим, він залишиться тільки у вас в мізках.

це вибір 73% кто голосував за зе щоб поржати

без этих 73% Порох наверняка бы уже был где-то в Германии через пару часов после нападения и на переговорах сдал бы уже все, что можно, прикрываясь его бестолкомвым популизмом, как он умеет.
А потом была бы Буча чуть ли в каждом городе страны
Спасибо 73%

Склоняюсь к тому, что был бы сейчас Порох президентом, то не было бы обострения вовсе и все так и дальше летали бы по своим Мальдивам.

Тут навіть справа не стільки в персоналіях. Просто виборців Зеленського через його риторику в кремлі помилково прийняли за своїх виборців — мов би всі вони проти війни і проти українських «нациків». А після того те, що Зеленський не захотів капітулювати перед Путіним сприйняли що це через те що він злякався «нациків» або вони його завербували.

А при чем тут верховный главнокомандующий к тому, что бои начались в густозаселенных территориях в глубине до 130км от границы без регулярной армии через сутки после начала?

а у вас є більш виграшна стратегія оборони проти армії, яке перевищує вашу в десять разів, а по деяким компонентам(ракети, флот, авіація) просто тотально?

Росіяни напали б так чи інакше. За часів Зеленського чи Порошенко, не важливо. Те що ви описуєте можливо допомогло нам у тому сенсі, що військові рф спершу їхали як на параді по багатьох напрямках, адже очікували добровільної здачі від українців, що допомогло меншими силами їх більш ефективно вбивати.

Про Зеленського теж так багато хто вважав що в разі чого він побіжить. Починаючи з самих росіян — тому і напали на Київ за 2 дні, але дивись як воно вийшло. Так шо не пизди :)

я не «пижжу», а факт э факт — Зеленський вийшов кращим «отаманом» ніж найкращій у світі популіст зі своїм кумом свинарчуком пан Порох. І Путін напав би у будь-якому разі.
Зеля хоч робить зараз той максимум, що може і потребує ситуація.

То, що ви чомусь любите пороха, не каже про те, що якщо б він був при владі (дякую, що 73% українців зрозуміли, що з ним діла не буде) зараз ситуація була би краще

я не «пижжу», а факт э факт
без этих 73% Порох наверняка бы уже был где-то в Германии через пару часов после нападения и на переговорах сдал бы уже все, что можно

Ні, саме це і називається — пиздишь. Тому що ніякіх фактів нема.

При чому тут Порошенко взагалі?
В випадку успіху Росії Порошенко грозить не менша небезпека ніж Зеленському — всіх вб’ють однозначно.
Але маючи всі можливості він не виїхав і взагалі повернувся назад, коли всім поінформованим людям було зрозуміло що напад буде.

Ну да. Вот при Порошенку в москалів не було купи радянського мусору з якого валять. Не було наших літаків проданих Тимошенко за газ. Не було ЯО відданного Кравчуком. Не було резерву ніякого і взагалі з рогаток стріляли. А от при Зеленському от це всьо появилось, виконали 30тирічку за 3 роки так би мовити, встали з калєн і напали))))))))))))))))))))

Свинарчуки корупційними схемами діставали озброєння для захисту від русні. Без якого Південь здали за тиждень. То що краще, корупція і мати ППО, чи її відсутність і окупація?
А про те, що хуйлр все одно напав — так досить же перестати стріляти, хіба ні?

Свинарчуки корупційними схемами діставали озброєння для захисту від русні.

Я коли почув цю версiю, подумав: «Ну нi, в таку маячню вже нiхто не повiрить, це вже занабто.» А от воно як, вже три роки пройшло, а ви все повторюєте цю маячню людям на потiху.

В сенсі? Так подивіться же розслідування Бігуса: Свинарчук молодший був в долі з контрабанди запчастин для нашого ППО. Ці частини нам ніхто не продавав — їх контрабандою возили з рашки
П.С. цікаво було б глянути як на суді будуть рахувати ринкову ціну цих клістронів — адже ринку не існує

А от воно як, вже три роки пройшло, а ви все повторюєте цю маячню людям на потiху.

ви взагалі розслідування Бігуса дивилися, чи обмежилися вигуками в інтернетиках?

I розслiдування дивився, и на реакцiю прокуратури, яка визнавала що збагачення навiть на контрабандi це неприйнятно, а участь молодшого Свинарчука взагалi не зрозумiло навiщо потрiбна була. Я ж кажу, ви вже четвертий рiк цю маячню повторюєте.

краще скинути фото з польського окопа

Зеля хоч робить зараз той максимум, що може і потребує ситуація

наприклад його клерки таємно зустрічаються з руснею, щоб розблокувати транзит аміаку через Одесу, щоб військова машина кацапів отримувала прибутки

www.reuters.com/...​a-sources-say-2022-11-24

Залужний теж не побіг би, як і будь-який боєць з фронту і будь-яка нормальна смілива людина з совістю і принципами. Тому робити з Зе ідола, бо він не втік...такоє

дуже цікаво слухати про популізм від зелібобіків
ще роскажіть хто наживається на війні, хоча можно було просто перестать стрілять

дуже цікаво слухати про популізм від зелібобіків
ще роскажіть хто наживається на війні, хоча можно було просто перестать стріля

Стара тупа маніпуляція порохоботів за якою вибирається щось дуже давнє і виставляється як актуальне. Тоді так само можна (ніт) використовувати фразу «закінчу АТО за 2 тижні»

1. Всю осінь і початок зими зелені хотіли видавити Пороха за кордон, аби не повертався, відкриваючи все нові й нові фейкові кримінальні справи. Навіть звинуватили у державній зраді, офіційно
2. Незважаючи на можливість арешту, Порошенко повернувся у січні і з середини січня криком кричав, що русня от-от нападе, які шашлики, альо!
3. Порошенківські військові кадри були повернуті у ГенШтаб 24 лютого, за наказом Залужного.

Єдине, з чим можна погодитися, що саме вибори 2019 створили цю унікальну ситуацію — для 73% влада була обрана ними (який переворот, хуйлрвці, ви зовсім подуріли?), тому вони були готові її захищати, а 25% захищали Україну, бо вона понад усе. А хуйло міг розраховувати на 2% колаборантів.

Так, згоден. Якщо припустити що напад був неминучий все одно, то в таких умовах вважаю що Зеленський краще Порошенко. Не тому що він краще як головнокомандуючий чи дипломат, а саме через цю конфігурацію

для 73% влада була обрана ними (який переворот, хуйлрвці, ви зовсім подуріли?), тому вони були готові її захищати, а 25% захищали Україну, бо вона понад усе

Яка і дає йому дуже сильні переговорні позиції в тому числі. Коли західні країни бачуть 90+% підтримки дій Зеленського — нема місця для голосів путінферштеєрів. Впевнений що Порошенко не мав би такий підтримки, а всяка вата, шарііївці і всякі білі пальта аля доктор Комаровський ще б співали, що це Порошенко сам спровокував Путіна націоналістичною риторикою і мовними законами.

Але це тільки якщо припустити що напад був неминучий. Але це вже історія, вже нема сенсу сперечатися як би там могло бути.

тому що його політична позиція всі ці роки була деструктивна для України. А він має дуже велику аудиторію і вплив. Ну і не тільки він. В принципі Зеленський теж мав таку позицію до того як став президентом. Потім такі видно що з часом зрозумів куди попав.

його політична позиція всі ці роки була деструктивна для України.

для Украины все годы были диструкивными коррупция и жизнь по принципу «не наебешь — не проживёшь»

а так ты поставил в один ряд Шария и Комаровского (а ещё Пороха, вату и Зеленского, но последний исправился, молодец какой) — все мудаки короче

хотя Комаровскому 62, для него границы открыты, бабла у него много и профессия такая, что без куска хлеба не останется. но в отличие от тебя и меня он находится в Украине, делает свою работу и въезд в рашу ему запрещен имеено из за его политической позиции...

ну да ладно, пофигу

я не ставив їх в один ряд, це звичайно різні сегменти. Просто всі вони мали б деструктивну для України позицію, так як всі б звинувачували б у війні Порошенко і «націоналістів».
У Комаровського звичайна совково-ліберальна позиція — «всі хто в політиці — всі однакові», і «я внє палітікі». До чого така позиція призводить — видно на прикладі рашки.
І звичайно що проєвропейські/проукраїнські уряди і президенти мали багато вад і сумнівних і людей і рішень, але уравнювати їх з партією регіонів і проросійським президентом — це грати на стороні кремля.

Комаровського звичайна совково-ліберальна позиція — «всі хто в політиці — всі однакові», і «я внє палітікі». До чого така позиція призводить — видно на прикладі рашки.

а у вас в Швеции не так? все население политически активное и нет в народе мнения, что все политики одинаковые?

и нет в народе мнения, что все политики одинаковые?

Я доречі такого майже не бачу. Але в плані політичних настроїв суспільства в нас вистачає інших проблем — в першу чергу це звичайно стосується доволі великої кількості приверженців основних екстремістських партій — лівих і зелених, які всіх інших звинувачують в фашизмі, хоча мова йде просто про здоровий глузд.

і зелених, які всіх інших звинувачують в фашизмі,

у вас зелёные тоже немного того?

а-ля мир-дружба-жвачка и каждому эмигранту шведский паспорт через 3 года

так.
Ліва партія майже повністю окупована арабами. І там просто п****ць є люди, включаючи відвертих террористів. Ну і всякі бабулькі частенько теж за них виступають. Вони теж про-мігрантські.
Якщо дивитись на карті результати виборів — у всіх гетто комуністи майже завжди на 2-3 місці з 20+% голосів. Ще центральна частина стокгольму Сьодермальм дуже прокомуністична — там живуть багато всяких хіпстерів, художників — вся ця хіппі-інтелігенція.

Зелені — в них не так багато голосів, десь 4-5% по країні. В основному звичайно молодь за них в більшості. Але так — за міграцію, виключити всі АЕС, вони ж пролобіювали в 2018 заборону на копалини урану, якого в Швеції десь 30% від всіх запасів в ЄС.
Десь весною теж перекривали долбодятли основну трасу Е4, всіх засудили — дали типа умовні вироки. Дибіли вже через тиждень після суду знову десь щос перекрили, мабуть знова їх будуть судити.

Взагалі ще 10 років тому в Швеції була мабуть найкраща ситуація в ЄС з точку зору енергосистеми — майже не було імпорту газу, 50% давали АЕС, 50% ГЕС+вітряки+спалення сміття. Іще дуже багато експортували енергії і ціни були доволі невисокі — в декілька разів нижче Даніі наприклад. За останні роки зелені у складі лівого уряду все проїбали.
Нащастя новий уряд намагається повертатися до здорового глузду зараз, вже прийняті рішення по АЕС, в тому числі будуванню малих атомних реакторів SMR до 2030 року.

За останні роки зелені у складі лівого уряду все проїбали.
Нащастя новий уряд намагається повертатися до здорового глузду зараз, вже прийняті рішення по АЕС, в тому числі будуванню малих атомних реакторів SMR до 2030 року.

похоже на то, что вы уже прошли пик ебанизма и возвращаетесь к нормальности. Германия же на всех парах сейчас поднимается на этот же пик...

Ну я сподіваюсь що правий уряд зможе протриматись хоча б два строки.
До речі новий уряд і по Україні теж займає нормальну позицію. Вже за місяць надали допомоги більше ніж за попередні півроку. І ще ж зараз йдуть ще перемовини і по арчерам і по цим новим ракетам на 150 км від Сааб/Боінг.

Судя по тому, как Швеции разрешили остаться нормальной в корону, такой вариант очень вероятен. Похоже что на вашей стране обкатывают вариант какой-то нормальности. По карйне мере СМИ ожесточенно клеймят правое правительство Италии как нациков, в то время как про шведов молчок.

Ну я б сказав що наші модераторна від соцдемів не сильно кардинально відрізняються — одні трохи праві, другі трохи ліві. Ясно що ідеологічно я за правих, але соцдеми теж не страшно. А ось радикальні ліві звичайно то жопа. Але все таки я розраховую що в масі шведи дружать зі здоровим глуздом.

у нас радикальные левые были в маленьком шаге от вхождения в правящую коалицию с зелеными и соцдемами. Либералы фактически спасли страну от скатывания в берлинизацию. По сути сейчас наши правоцентристы ХСС/ХДС потихоньку набирают силу на фоне полнейшей некомпетентности коалиции. Есть надежда на след выборы, Мерц намного более адекватный лидер партии, чем Лашет.

наши правоцентристы ХСС/ХДС потихоньку набирают силу

у нас теперь Баварию в пример ставят — в свете климаактивистов, что приклеивают себя к трассам. в Берлине не знают что с ними делать, они почти каждый день блокируют трассы. и нет законов по которым их можно было бы привлечь больше чем штраф. в Мю они тож себя попробовали приклеить и через через пару часов уже были за решеткой, а у нас уже и до аэропорта добрались 🤷

По карйне мере СМИ ожесточенно клеймят правое правительство Италии как нациков, в то время как про шведов молчок.

у нас демократия, че
и СМИ у нас свободные
куда дунет, туда и летим свободно

у вас зелёные тоже немного того?

А где они нет?

Пытаются, причём они тут разных сортов (д66, к примеру, исторически были лево-центристами, но ушли сильно влево) . И как членов коалиции аж из 4х партий приходится ублажать местами.

а так ты поставил в один ряд Шария и Комаровского

Немає між ними різниці, якщо публічна людина продовжує говорити російською. І це потім, з радістю, використовують російські пропагандисти

Доктор Комаровский заявил, что не предаст русский язык. Нормально?

Туди ж іде і мер Харкова. Ігор Терехов, якого уповноважений із захисту державної мови оштрафував на 3400 гривень за використання недержавної мови в ефірі «Єдиних новин», заявив, що з харків’янами й надалі буде спілкуватися російською.

И я такой, низя? Хочешь чтобы с тобой говорил на украинском — сделайся зачем-то мне нужным

Доктор Комаровский заявил, что не предаст русский язык. Нормально?

Да
Потому что вата испоганит русский язык
Как и все остальное к чему притронется

У ваты надо язык, литературу и культуру конфисковать. Как и оружие.

Навіщо в тебе конфісковувати російську мову? Просто їдь на росію, там тої культурки роснявої завались.

чего оно тебя так волнует? ты что в Харькове живёшь? вот прикинь харьковчане начали б рассказывать как тебе правильно жить в Ханновере.

чего оно тебя так волнует? ты что в Харькове живёшь?

Дома нехай говорить російською. Але він контентмейкер і він робить контент російською, тим самим підтримуючи нападника. В той час, як контенту українською практично немає. В крайньому випадку нехай робить контент двома мовами, як я роблю. Але ж він тільки за мову окупанта.

В мене дитина змушена дивитися німецькі і російські мультики, бо українських майже немає, а ті що є, якийсь шлак.

тим самим підтримуючи нападника

а если Шарий начнет свою херню нести на украинском, то это будет поддержка Украины?

В мене дитина змушена дивитися німецькі і російські мультики, бо українських майже немає, а ті що є, якийсь шлак.

раз нет и очень надо, то сделай сам) мы ж не в детском саду и перевод мультика это не Химарс с ракетами к нему

раз нет и очень надо, то сделай сам)

Я і так роблю дуже багато контенту українською мовою, при цьому не живу в Україні. А є люди, що живуть в Україні, і продовжують робити мультики виключно російською.

Доходить до повного абсурду, коли я бачу, як на сайті з нелегальним відео-контентом, власник майже кожного дня пише, що ховається від ракет і змушений переїзджати, а тому контент затримується. При цьому, 50% контенту на сайті... російське гімно, для російських користувачів.

коли я бачу, як на сайті з нелегальним відео-контентом
При цьому, 50% контенту на сайті... російське гімно,

а что ты делаешь на сайте с нелегальным видео контентом? это нарушение закона )

а что ты делаешь на сайте с нелегальным видео контентом? это нарушение закона )

А то я у товариша на моніторі побачив :)

В мене дитина змушена дивитися німецькі і російські мультики, бо українських майже немає, а ті що є, якийсь шлак.

Чому не англійською?

Я доречі вважаю цькування за мову теж деструктивним проти України. Але це вже моя персональна позиція, тут можуть бути варіанти.

Я доречі вважаю цькування за мову теж деструктивним проти України.

Я нещодавно подивився фільм The Northman (2022). Він на давньоруській мові, тій, на якій говорили у Київській Русі. Уяви моє здивування, коли я почув практично сучасну українську мову. Поліз в інтернет, і виявилося, що це саме російська мова суржик з матюками, який відколовся від основної мови. В той час, як нам десятками років вбивали в голову, що все було навпаки.

Так от, нажаль, абсолютна більшість тих, хто використовує російську мову в Україні, вони і є жертвами російської пропаганди. І не розуміють, що просувати треба саме українську мову, як основну мову регіону.

Я ж не проти просування і популяризації української мови. Але коли людина прожила 60 років, і тим більше має міліонну аудиторію, в тому числі велику частину її російськомовну — то що дасть цькування за те, що він розмовляє на рідній мові?
Звичайно на українському телебаченні це ОК вимагати українську мову, тим більше якщо це державний чиновник.
Але від умовного ютуб блогера? В 60 років?
Навіщо? Щоб він почав на всю цю свою російськомовну аудиторію розповідати, що йому в його країні не дають розмовляти і користуватися рідною для нього мовою?

Я вважаю, що треба сприймати реальність такою яка вона є. Я вважаю, що якщо у когось із старшого покоління є якісь проблеми з українською мовою, то може навіть ок за рахунок держави надавати допомогу з перекладом чи заповненням потрібних документів. Люди повинні відчувати що вони не виключені із суспільства в своїй рідній країні тільки через мову. Звичайно це не стосується очевидних антиукраїнських елементів, які вважають що держави України не існує.

Я ж не проти просування і популяризації української мови. Але коли людина прожила 60 років, і тим більше має мілліону аудиторію, в тому числі велику частину її російськомовну — то що дасть цькування за те, що він розмовляє на рідній мові?

Це смішно. 10 років тому в мене була мільонна аудиторія на одному з російськомовних проектів. При цьому я почав робити контент українською мовою, хоча це було не вигідно в фінансовому плані.

Українські кіберспортивні студії (доречі лідери в регіоні) перейшли на українську мову, втративши 80% аудиторії.

А от Комаровський не може, бідося.

Щоб він почав на всю цю свою російськомовну аудиторію розповідати, що йому в його країні не дають розмовляти і користуватися рідною для нього мовою?

Саме для цього! І щоб у сраної русні підгоріла дупа, бо «путін введи війська» більше не спрацює, і прийдеться все життя жити з думкою що їх перемогли по всіх фронтах. Немає в них більше важелів. А багато українців цього не розуміють, в першу чергу різні Комаровські.

При цьому я почав робити контент українською мовою, хоча це було не вигідно в фінансовому плані.

Ну так це твоє рішення. Чого всі інші теж повинні робити так само?
Тобі 30+ років, йому 60+. В цьому і вся різниця. У нього доречі теж відвалилася значна частина російської аудиторії, через його однозначну позицію по війні. Я ж не кажу що треба вітати вибір Комаровського якою мовою йому робити контент, але його треба поважати.

абсолютна більшість тих, хто використовує російську мову в Україні, вони і є жертвами російської пропаганди. І не розуміють, що просувати треба саме українську мову, як основну мову регіону.

то есть для тебя абсолютное большинство русскоязычных в Украине (в том числе Комаровский, Данилко, Ким) — это что-то типа умалишенных или малых детей, которые ну просто не понимают того, что понимешь ты?

то есть для тебя абсолютное большинство русскоязычных в Украине

Я бачу приклад, коли повністю російськомовні Зеленський і Кличко перейшли на українську мову, маючи дуже мало вільного часу на це. А от більшість не може, бідняжки.

Це ще при тому, що вони не повинні моментально почати говорити українською мовою. Але контент, який вони виготовляють, повинен бути українською, одразу.

не може

не хоче

бідняжки

вільні люди

(бгг, чет представила бедняжку Кима с его знаменитыми носками)

не хоче

Андрій Бєдняков, який виріс у російськомовному Маріуполі і все життя знімався в російському гімні та балакав російською, випустив на днях відео про Катар, українською мовою! А більшість не хоче, бідняжки.

Антон Птушкін перейшов на українську мову у контенті, маючи нереальну кількість російськомовних підписників. А більшість не хоче, бідняжки.

Російськомовний режисер Євген Синельников, перейшов на українську мову у контенті. А більшість не хоче, бідняжки.

випустив на днях відео про Катар, українською мовою!

да, в свете событий последних 9 месяцев видео про Катар — это действительно очень важно, не сравнить что делает Ким или Комаровский

да, в свете событий последних 9 месяцев видео про Катар

Відео було зняте рік тому, до початку війни

это действительно очень важно

Важливо, щоб українського контенту було більше

Важливо, щоб українського контенту було більше

ну так делай
где фильм про Ханновер на украинском языке?

ну так делай
где фильм про Ханновер на украинском языке?

В мене дуже багато контенту про Ганновер українською мовою.
www.pizzatravel.com.ua/...​china/8/hannover/articles
І про Берлін також
www.pizzatravel.com.ua/...​chchina/4/berlin/articles
Відео теж буде

Какой срам!
Там сверху есть выбор руzzкого

овністю російськомовні Зеленський і Кличко перейшли на українську мову,

ти бачиш різницю між мовою якою користується офіційна особа, і навіть та ж сама особа в приватному житті? Я сумніваюся що Кличко вдома українською спілкується якщо чесно.
Ти ж дома не спілкуєшься німецькою і на форумі теж їй не пишеш. Так шо німці повинні про тебе казати, що ти жертва української/кремлівської пропаганди?

Він на давньоруській мові, тій, на якій говорили у Київській Русі. Уяви моє здивування, коли я почув практично сучасну українську мову.

Це ти щось перегнув.
Не може, щоб тодішня мова була «практично як сучасна».

Не може, щоб тодішня мова була «практично як сучасна».

Сенс у тому, що все знайоме, що ти почуєш, буде з сучасної української мови. І нічого з російської. Це ще одна причина для орків нас ненавидити і намагатися знищити. Бо їхні вчені прекрасно знають, яка мова була оригінальною, а яка відросток з матюками.

Загуглив текст старослов’янською (транскрипція)
-----
по божйу же устройу в се же время розболілся володимер очима / и не видяше нічтоже / і тужаше велми / і не домишляшеться / что створити //і посла к нему царица ркуще / аще хочеши ізбити болізні сея / то вскорі крестися / аще ні / то не маши ізбити недуга сего // сі слишав володимер рече / да еще істина будет / то поістині велик бог будет хрестейанеск //і повелі хрестити ся
-----
Ну... воно не схоже ІМХО на сучасну Українську.
Та і не повинно бути схоже.
Власне про що я вище і написав.

Ну... воно не схоже ІМХО на сучасну Українську.

Подивись фільм в оригіналі и послухай мову акторів, коли вони говорять давньоруською (я не знаю, чи старослов’янська мова це той самий період і взагалі те саме). Я ж не просто так це написав, мене самого здивувала схожість.

актори — нейтiв спiкери?)

воскресили, не дают покоя

Та то не ясно. Актори могли імітувати щось.
Я ж написання скинув, бо сам без поняття як вона звучить

Та то не ясно. Актори могли імітувати щось.
Я ж написання скинув, бо сам без поняття як вона звучить

Написання там інше, ніж звуки, про це в вікіпедії можна почитати.

Проблема тут у тому, що десятиліттями інтернет заповнювався псевдоісторичними опусами, де стверджувалося, що української мови не існує і все таке. Хто це робив, всі і так знають. І тому, якщо зараз поверхнево почитати про давньоруську мову, то буде написано щось типу, що це руська мова, тільки стара. Можна сказати, що це теорія змови, з метою видалити у людей думки, що на справді, то була українська мова.

Современные лингвисты отмечают в языке Древней Киевской Руси наличие многих особенностей, которые являются определяющими именно для украинского языка. Среди них наиболее выразительными являются глаголы на «-ти» (жити, нести и т.п.), на «-мо» (маємо, віруємо, даємо и т.п.), звательный падеж (брате, дружино, княже и т.п.), наличие мягкого «г», слияние звуков «ы» и «i» в среднее «и», переход «е» в «о» после шипящих (чоловік, жона, пшоно и т.п.), чередование согласных «г-з», «к-ц», «х-с» (дорога-дорозі, жінка-жінці, кожух-кожусі и т.п.).

Но особенно показательным является употребление древними русичами гласного «i» на месте старославянского «ять», где россияне сегодня употребляют «е» (літо, сніг, сіно, віче, діло, ліс, діти и т.п.). Этот факт подтверждается сегодняшним произношением «і» вместо «ять» не только в украинском языке, но и в новгородских говорах. Да и в самом русском (!) языке в корнях некоторых слов, например, в таких как «сИдеть» (от старославянского сЪдЪти), «повелИтель» (от повелЪти), «свидетель» (от вЪдати) до сих пор сохранилось исконное произношение.

Таким образом, можно утверждать, что в Древней Киевской Руси говорили на языке, который был гораздо ближе современному украинскому языку, нежели русскому. В этой связи, возможно, правильнее было бы называть его древнеукраинским, а не древнерусским.

Мені здається, що ти невірно мої слова інтерпретуєш

Проблема тут у тому, що десятиліттями інтернет заповнювався псевдоісторичними опусами, де стверджувалося, що української мови не існує і все таке.

Я про це ані слова.
Української не існує — то маячня руснява.
Я про те, що стара мова не може та і н5е має звучати як сучасна, бо мова за стільки років змінюється.
А реально ту мову я лише у церві чув, та і то не уважно слухав...

Це ще одна причина для орків нас ненавидити і намагатися знищити.

орк всегда найдет причину ненавидеть — просто потому что у него профицит ненависти и всякого г-на

человеку своейственно делится тем что у него в профиците и зажимать то, что у него в дефиците. причина же почему человек делится/зажимает вторична и является просто рационализацией чтобы самому себе объяснить «зачем» и типа человек разумный, а не просто набор рефлексов

Он на английском, а на старославянском там пару фраз.

Імхо парадокс в тому, що до війни краще щоб Порох був презом, а під час війни Зе.
Бо Зе в чисту виграв рейтинг навіть у західних політиків — вони самі офігили від такого і що так можна.

поменше читайте пропаганду марафону. У західних політиків є своя оборонка, вони всім забезпечені, а не займались будівництвом з шашликами і їм не потрібно клянчити по всьому світу зброю та жилети, бо і без війн все зробили завчасно.
В акторському плані та піару, так, вони сильно програють. Тут ми завжди попереду всієї планети

поменше читайте пропаганду марафону. У західних політиків є своя оборонка, вони всім забезпечені

Німеччина майже такі ж сніжинки як і Зе команда. Tagesspiegel пише що бундесверу не хватає амуніції на 20-30 млрд. євро.
А Frankfurter Allgemeine що в Німеччині снарядів хватить тільки на два дні війни такої ж інтенсивності як наша.

Тут сорі, але треба враховувати, що преса України і преса європейська вона існує в різних реальностях, і так само як в Україні треба вміти розуміти що саме написано.

Це знаєщ, як тут часто пишуть «В Німеччині нестача айті-спеціалістів(чи там лікарів чи будівельників) 150 000 людей». І нетринованому оку може здатися що блін, скоро сбан перестане працювати а дойчебанк не зможе обслуговувати транзакції. А насправді це означає, що всього лише десь на різних сайтах вакансій розміщено 150 тисяч штук, половина із яких вже устаріла чи шукає когось на 30к в рік і чогось досі не може знайти.

Так і з амуніцією на 20-30 млрд євро — може просто комусь захотілось отримати на свій відділ бюджета на 20-30 млрд євро, а може кто там виробляє цю саму амуніцію розповідає як іі не вистачає бундесверу.
Короче, я не сумніваюся, що якщо Росія сунеться, то чим постреляти і повоювати у бундесверу знайдеться.

Подумав що варто таки додати задля об’єктивності.
Європа в цілому дійсно не має достатньо військових спроможностей, і в цьому плані дуже залежна від військової підтримки США. Хоча мабуть ні для кого це не секрет.
Тобто якщо питання: «Чи є чим воювати з російським збродом чмобіков+зеков на танках Т-62?» — відповідь так.
«Чи має Європа спроможності захищати себе в разі якогось глобального конфлікту?» — відповідь ні.

Найбільша перевага Зеленського над Порошенко, що вся шваль, яка розносила російську пропаганду, билася проти підпорядкування бойових частин Генштабу, носилася з ідеями паралельного Генштабу під час війни, писали звернення західним партнерам щоб припинили нас підтримувати бо ми задихаємося від тотальної корупції — замовкла і стала якщо не працювати на Україну, то хоча би далі воювати з екс-президентом, і ця боротьба нікому не нашкодить. Залишись Порошенко президентом, вони б розвалили країну зсередини.

2. Незважаючи на можливість арешту, Порошенко повернувся у січні і з середини січня криком кричав, що русня от-от нападе, які шашлики, альо!

Мені одне не зрозуміло. В ІТ комʼюніті за нього неначе абсолютна більшість. Якщо він із середини січня кричав, то як тут на форумі стільки людей зараз скаржиться що не можна виїхати, замість того щоб виїхати в січні-лютому?
Тим більше що всі люди освічені, англійською розуміються. Не знаю що писали в українських ЗМІ рік тому, за кордоном про Україну кричали кожен день, включаючи точки розміщення військ біля кордону із кількістю, десь із листопаду. А тут ще й улюблений екс-президент долучається.

А навіщо виїжджати? І п’ятий кричав не про виїзд, а про підготовку до відбиття нападу.

21 січня 2022 року

t.me/PresidentPoroshenko/2801

Верховна Рада має негайно зібратися на позачергове засідання і внести зміни до бюджету для посилення обороноздатності країни. Про це сказав в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

Що зараз треба робити? Не тягнути. Зберіть у понеділок позачергове засідання Верховної Ради, прийміть рішення про кардинальні зміни у бюджеті. Бо якщо ви захочете сховати голову в пісок, як ви це завжди робите, ви її не сховаєте. Він вже заасфальтований. І грошей у вас там немає.

Перше — зробити виділення коштів для накопичення стратегічних резервів. Три роки країна не закуповує бронежилети і шоломи. Три роки у нас для мобілізації немає на сьогоднішній день ні харчового, ні паливного, ні бойового забезпечення. Я не роблю паніки — для діючих підрозділів є. Але треба зробити стратегічні резерви. Комплект бригад бойових на сьогоднішній день складає 50%. Терміново підвищіть рівень грошового забезпечення, щоб воїн отримував набагато більше, ніж охоронець в супермаркеті. І поліцейський. Бо від них залежить наш захист.


Я маю абсолютно чіткі позиції, що зараз треба зробити: де розташувати позиції для того, щоб прикрити нас з чернігівського, з житомирського напрямків, як треба розосередити авіацію, що робити з ракетами, що робити з артилерією.

Тільки не розмовляйте як з ідіотами. Вийдіть, покажіть, яка сильна наша армія, яким способом ми готові зустріти ворога і яка буде величезна ціна, яку ворог заплатить, якщо він піде на цей злочин. Так само як ми робили в 2014. Ми знаємо, як їх зупиняти.

Той Порох що в 15 році повернув 2 третини окупованих територій, з армією того періоду і без такої підтримки як зараз? Чи може у вас другий Порох якийсь?

У тому і прикол, що ніхто не знає «як би було, якби був ІмʼяРек..»
То ж дискусія на цю тему то маячня....

Сива матня було президентом. Що значить «ніхто не знає»? Знають. Було б те саме.
1. Битва за Київ
2. Битва за Харків
3. Битва за Миколаїв
4. Мінськ 4(віддаємо території). Всі навкруги стурбовані. *** на воротнік, а не допомога.
Це ж історія 5-річної давнини. Ти що забув вже Дебальцево?

играли два говна, игра была равна

Рекомендую загуглити карту окупованих територій на день інавгурації і на 2019 рік.

Рекомендую загуглити карту окупованих територій на 2009 рік.

А тепер давайте пограєм у гру, питання перше:
Коли був окупований Крим і Донбас, і коли Порошенко став президентом.
Питання друге:
Який розмір окупованих територій на перший і останній день його каденції=)

Давайте рахувати:
media.slovoidilo.ua/...​c-2014-07-17-uk-w3000.jpg
media.slovoidilo.ua/...​o-2019-07-07-uk_large.jpg

А я яку гру граємо? Хто більше територій втратив? Можливо у вас є якісь аргументи, на те що Порошенко не втратив би тих територій, що ми втратили при Зе?

пограєм у гру через два роки, можливо тоді вже будемо рахувати розмір захоплених територій

Може пограємо у гру на кількість убитих українців?

Ну, оце воно і є, коли хтось стверджує що б було у деталях.
І.. продовжує суперечку.
Нафіга?

Людям подобається сперечатись, суперечки стосовно Пороха будуть вічні. Думаю, що колись його внесуть у міфологію України, як якогось злого духа)))

А ти забув Херсон і Маріуполь, котрий «про*бали»?

вибір порохоботів — корупція, Луценко, Грановський, Аваков
вибір зелеботів — корупція, Тищенко, Трухін, Аваков

Ну, то есть ограничения на выезд для тех, кто воевать всё равно не пойдёт это правильно?

А з чого ти взяв що ти не підеш? Якщо є дозвіл від призову по стану здоров’я так ти і зараз можеш виїхати.

Потому что было бы желание, а возможность найдется. Нету у государства ресурсов бегать и ловить всех, кто воевать не хочет, да и боеспособность пойманных весьма сомнительна

верно. а если дадут пукалку, то еще френдли файр устроят

одни уже устроили на оркостане. сразу же были застрелены. сомнительное действие. но у ватанов, конечно, свои ценности. если пристрелить своих и помереть лучше, чем все таки биться с окупантами, то чтош, удачи вам

Потому что было бы желание, а возможность найдется.

Ну так выезжай тогда из Украины, или у тебя желания нету? Странный ты все таки человек, великий боец, но на войну не пошел, крутой тренер, а жена не пустила тренировать, все проблемы можешь решить, ценишь свободу, а выехать не можешь, сидишь ноешь что тебя не выпускают. Ты ж понимаешь, что все кто хотел, пошли воевать, все кто хотел пошли тренировать, выезжают люди до сих пор, не законным методами, конечно, но либертарианцев такие вещи не волновали особо никогда. Так чего ты не делаешь ничего, в таком случае?

Так чего ты не делаешь ничего, в таком случае?

У меня здесь родственники, бросить не могу . В мирное время им не будет грозить опасность

Родственники в настолько плохом состоянии что не обойдутся без твоей помощи, но при этом их из страны не выпустят? Мои вот ехать тоже не хотели, но с этими отключениями немного поменяли точку зрения. Но откровенно говоря находясь за границей, я как будто бы больше могу им помочь.

Він просто тішиться думкою що комусь потрібен і без нього ніяк. Цим сам себе виправдовує чому і не виїде, завжди була і буде якась відмазка чому він все ще тут.

Не хочу лезть, дело ваше, конечно. Но вы тут рассказывали что в Украине конц. лагерь и не выпускают людей, а оказалось что даже если бы границы были открыты, вы бы не поехали, так как родственники не хотят выезжать. Как то не стыкуется

Если нет войны им ничего не угрожает , но во время помощь нужна

Так война была бы, даже если бы границы оставили открытыми, и даже в таком случае, ты бы не выехал, так как родственники уезжать из конц.лагеря не могут или не хотят. Так в чем конкретно твоя претензия? В том что война началась? Так это к президенту другой страны, наверное.

В бессмысленном запрете на выезд принятом не а соответствии с процедурой

Запрет имеет смысл, его возможно принять и в соответствии с процедурой, но это еще больше ущемит твои права как гражданина, и это действительно будет бессмысленно.

Мне надо объяснять основы государства и права?

Уверен что ты думаешь что можешь объяснить основы государства и права, уверен в том что ты думаешь что знаешь что то об основах государства и права, проблема в том что по факту не можешь и не знаешь, при этом даже не хочешь выезжать, но отписываешься в каждой теме, о том что тебе не дают это сделать. Запрет выезда и призыв в армию будет введен в любой стране мира, если правительство будет считать что это поможет стране. Если что твоя обязанность по конституции это защита государства, если уж мы про основы права говорим

каждой теме, о том что тебе не дают это сделать. Запрет выезда и призыв в армию будет введен в любой стране мира, если правительство будет считать что это поможет стране.

Но в строгом соответствии с процедурой: указ об этом не издаётся библиотекой

Ну добре, добре. Сидиш без необхідності, просто так як лошок; тримають і от-от гвалтуватимуть. А міг би бунтувати й штурмувати кордон на бебібоксі під памперсами...

Бо навіть террористи в ДНР не змогли всіх погнати на війну. Думаєте тут зможуть? Всі хто не хоче воювати сховаються по норам і будуть саботувати максимально.

Пока що вистачає бажаючих. Але ніхто не знаю наскільки ще затягнеться війна.

Це зрозуміло, але уклоністи чи ті хто вкрай негативно ставляться до війни були завжди, і такі люди будуть робити все що завгодно лише б не йти воювати. Тому таке. І давати людям таким зброю, теж так собі ідея. Якщо в країні не буде бажаючих воювати, то ця країна програла. Бо виходить що вона не потрібна людям, якщо її не хочуть йти боронити.

Бо виходить що вона не потрібна людям, якщо її не хочуть йти боронити.

Ну, відверто кажучи, зараз, у глобальному світі, де можна поїхати куди завгодно і обирати де жити — а потім міняти, ідея воювати за клаптик землі може з’являтися тільки у дикунських народів!
Історія довела що навіть захопити такі багаті ресурсами країни, як Ірак, не окупається! Навіть якщо не орендуєш житло, а це твій власний будинок — хіба коштує він життя? Рятуй себе — заробиш на ще один будинок, а життя одне — не купити нового!
Чому орки ідуть воювати? — бо у їх життя нічого не коштує! Хоч би скільки вони не жили — вони не зможуть заробити чи побудувати. Або жити у гівні, як свиня — або намагатися захопити чуже, красиве. Звичайно вони йдуть — бо їм нічого втрачати! А кому є що втрачати — не ідуть на війну навіть в Параші: тікають будь — куди, аби не гинути у безглуздій м’ясорубці.
P.S. Хуйло постійно каже що війна іде за планом. Може воно так і є? План не захопити Україну — а знищити якомога більше свого бидла, бо воно вже не потрібне, роботи для нього нема і годувати нічим. Залишиться Хуйло, декілька мільйонів «силовиків» і 10 — 20 мільйонів селян та робітників. Усіх зайвих — злити на війні. Невеличке автономне «чучхе»: можна потихеньку копати та продавати ресурси віками.

План не захопити Україну — а знищити якомога більше свого бидла, бо воно вже не потрібне, роботи для нього нема і годувати нічим.

К сожалению, нет.
1. Силовики — это есть быдло из провинции, которые волею судеб императора стали выше либерастов и могут отомстить им за то, что те хорошо живут и чего-то требуют. Основа режима
2. Если бы захотели, то работы — завались. Но регионы специально держат в нищите, чтобы за 500 баксов быдло было готово убивать и быть убитым.
3. ВСУ — это всё ещё не армия НАТО, с которым русня собиралась тягаться, но вс рф всё равно сосёт. Но армия всё равно нужна

Если бы захотели, то работы — завались.

Ух -ты, а мсье эксперт...

Не обсуждая топик, на который вы отвечали, но возможно вы приведете примеры?
Экономических расчетов не ожидаю, но хотя-бы несколько позиций из «завались» списка ?

Не обсуждая топик, на который вы отвечали, но возможно вы приведете примеры?

Инфраструктура — дороги надо строить всегда

Так это-же однозначно не прибыльные проекты.
Это получается вы предлагаете такой вид «социальной помощи»? Но «социальная помощь» (как и «взять и поделить») она часто только усугубляет ситуацию и качество «социальных работ» так-же обычно страдает.

Провести дорогу (или газ :) ) какой-нибудь бабушке, в далекую деревню это классно звучит, но не несет никаких доходов, только увеличивает расходы...
Это одна из причин, почему в той самой россии делаю кране мало чего-либо подобного. Ибо руководитель региона понимает, что после проводки дороги/газа это все нужно будет поддерживать и регион все больше будет «опускаться».

Так это-же однозначно не прибыльные проекты.

Это как раз прибыльные проекты, просто прибыль генерируется через увеличение товарооборота и налогов

Провести дорогу

Отремонтировать что есть

какой-нибудь бабушке, в далекую деревню

Так прикол в том, что если дедушка этой бабушки за свои попробует сделать дорогу, то получит штраф, потому что бабки на ремонт в следующем году будет попилить сложнее

или газ :)

А вот кстати и про газ — из-за искусственно заниженных цен на внутреннем рынке, доп. потребители — это убытки.

Т.е. вся политика построена таким образом, чтобы регионы были всегда в нищете.

Ну, відверто кажучи, зараз, у глобальному світі, де можна поїхати куди

> 30-з-чимось-річний домашній incel покидавший своє місто тільки два рази в житті

Так, не забудь потім чирканути статтю про досвід життя в глобальному світі.

Найкраща релокація для тебе — учбовий центр, там в чоловічій компанії навчишся витирати нюні і бонусом чоловіком станеш.

Вова, выхеать летом было изи пизи, за полторашку баксов люди выезжали, не ной, хотел бы, давно выехал бы и сидел бы щас в Польше где не надо даже после 183 дней платить налоги, сиди на ФОПе 5% ровно сколько влезет, лишь бы клиент не был из Польши.

Речь не в возможности выехать дав взятку, а в необходимости её давать

То есть просто хочется поныть, ну ок :-)

Хочется чтобы государство исполняло свои же законы

«Государство» об яке ти ноги витираєш і з якого ти хочеш ноги унести? Яке благородство з твого боку! Навіть грішним ділом здалося, що справа в іншому.

Хммм... Отже, якщо Кожаєв хоче втекти з держави, то державі вже не треба виконувати свої ж закони??

Які закони порушує держава? Здивуй.
І в повідомленні йшлося саме про сумнівну, нещиру мотивацію. Але дозволяю перевести тему.

Держава порушує статтю 24 Конституції України

Ні, не порушує, а захищає. Розвивай свою думку, подивимось що там зі статтею.

Ні, не захищає, а порушує.

За статтею 24 усі громадяни України мають рівні права незалежно від статі.

А держава ввела обмеження для чоловіків, тобто порушила умову «незалежно від статі»

В тій самій конституції прописані також і обов’язки, в тому числі про військовий обов’язок. Спетляти від контракту з державою в односторонньому порядку та висмикувати без контексту не вийде. Спробуй такий фінт з замовником — швидко зрозумієш що до чого.

В конституції є інші статті, рекомендую скачати на рідер і почитати під час блекауту.

Але конкретно оцю статтю держава порушила.

Не переводь, будь-ласка, тему.

То як, порушила держава свою ж конституцію?

Так, порушила-порушила. Ти вже це мені довів, читаю:

Але конкретно оцю статтю держава порушила.

Так а робити з тим будеш що?

Те, що мені треба, я вже зробив)

Не те :) Мені треба, щоб ті, на чийому боці правда, відчували підтримку та не відчували зневіри.

На боці зрадойобів? Їх боройба...
Встань краще навколішки і кажи:"Пу-тін па-ма-гі, ущємляют"

Так государство же не нужно, ну и ты неоднократно писал что давать взятку это проще и это приятный бонус Украины, а тут четт ты совсем сдал. Постарел? :-)

Так и не нужно: зачем государство, которое свои же законы не исполняет, но деньги исправно пытается брать

Ну так едь, чего держишься за него? :-)

То есть просто хочется поныть, ну ок :-)

Ні, в нього походу перманентні фінансові труднощі, що насправді взагалі недивно))

Все эти рассказы про то как люди выезжают заканчиваются обычно тем, что никто никуда не выехал, а слышал про сына маминой подруги и понес дальше

Ага, это ж не так что тут в Польше полно украинцев, не говоря уже про Германию, Португалию, Испанию и США. Все эти украинцы, не знающие языка и ищущие квартиры, они конечно не в последние несколько месяцев приехали, а как раз за день до начала войны, просто так удачно совпало, а так конечно никто никуда не выезжает, границу не прорвать, а коррупция среди пограничников — миф.

Полно приезжих на Канарах. Причем последнее время приезжают всякие «бывшие директора». И да, они выехали после начала войны ;)

Назвуть тюхтієм, який приходить сюди понити кожного божого дня. Що тобі дасть твоє ниття? Ну виїдь уже, для людей низьких моральних якостей нема жодної перешкоди крім власної затюканості, всі можливості для того є. Чи ти без мамки того не осилиш? Це ж треба із келії вийти, а там злі дяді і тьоті які можуть ошукати програмістіка на бабки. Ба ні, краще збирати навколо себе секту одних і тих же сіркл-дрочерів, та срати-попереливати з пустого в порожнє. Одні й ті ж імена. Організуйте позакласний гурток чи що?

Ну не випустять тебе, затям уже собі. Якщо ти цього досі не засвоїв — то ти неадекват. Якби ти в дусі шкіряєв-стайл хоча б вийшов на площу, та розбив пару лаптопів, тебе хоча б можна було за принциповість поважати. Так ти ж виливаєш біль на клавіатуру. Для чого? Ох і дурне, господи.

Вийшов з рідонлі, бо буквально щодня в «Обговорюють зараз» на головній суцільне ниття одних і тих самих персонажів. Тьху. Man up

Якби ти в дусі шкіряєв-стайл хоча б вийшов на площу, та розбив пару лаптопів

Протесты официально запрещены законом во время военного положения

Ба ні, краще збирати навколо себе секту одних і тих же сіркл-дрочерів, та срати-попереливати з пустого в порожнє. Одні й ті ж імена. Організуйте позакласний гурток чи що?

Ну ми тут перелякані «великі діти» — справді ниємо кожного дня. Бо нічого іншого не можемо.
Чому ти це читаєш взагалі? Ти ж крутий — нема часу читати ниття коли вистачає сміливості бити ворогів!

Підтримую тебе. В Україні справді насильно утримують чоловіків. Це справді суттєво не відрізняється від в’язниці або концтабору.

А ті, хто затикають тобі рота — справді не хочуть цього визнавати. Навіть слухати не хочуть.

Але доведеться слухати.

> Це справді суттєво не відрізняється від в’язниці або концтабору

Писати таке в захищеному (спинами «рабів» до речі) тилу, за наявності реальних концтаборів і катівень на окупованих територіях — це настільки tone deaf, наскільки взагалі можливо. Може написати таке тільки морально опущений.

Якщо ти вважаєш себе «вільною людиною», є погані новини: таке нице життя гівна не варте.

якби тил був захищеним, то цього топіка взагалі не було

Ану, полементуй. Хустинку дати?

ПВО працюючого вистачить, холуй ОПшний

ПВО працюючого вистачить, холуй ОПшний

Ви хочете сказати, що поточна влада спеціально не застосовує все існуюче ППО і дає знищувати рашці нашу інфраструктуру та вбивати дітей?

я бачу тільки те, що існуюче або не працює або не існує
поточна влада замість гроші тратити на анонімів які «тільки недавно вишли з рідонлі» і воюють зі мною в інтернеті могла би виділити їх на прикриття хоча б одної ТЕЦ в яку вже третій раз попадають

Ясно понятно.

П.С. Вам мабуть важко з клаудом працювати — бо серверів ви ж не бачите.

Трисомним складно прийняти нову реальність масштабної війни в Європі на виживання. Пуйло накопичує ракети для масованих обстрілів, знаючи що абсолютна більшість ракет буде перехоплена; зрозуміло, що реалістично завжди будуть страждати певні об’єкти, втім робимо що можемо з тим що є. ППО це не магія — але диванній сотні видніше. «Ряяяя закройті нєба, аткройті барбішопи»

Ця поточна влада зараз з нами в кімнаті?

Може тобі бебібокс? Сам же знаєш, що прийдеш завтра лементувати:"Вииииииииии-ии-пустіть". Чого ж огризаєшся?

Це справді суттєво не відрізняється від в’язниці або концтабору.

Тобто заборона виїзду за кордон для тебе

суттєво не відрізняється

від концтабору, де ти маєш працювати 24/7 за жменьку хлібу, а якщо не здужаєш, то тебе відправлять в газову камеру?
Я все правильно зрозумів?
П.С. Чекаю через 10 років фільмів аля Піаніст, де солюшен архітекту заборонено виїхати у Відень на каву. Сльози на очі накочуються як про це думаю.

Воно так, але з іншого боку — немає світла, немає роботи.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Треба відпустити всіх вільних людей за кордон, а раби хай і далі віддають своє життя та гниють в окопах, задля можливості вільних людей вчасно вільно поїхати з країни.
Є правда парадокс — якби в країні були виключно «вільні люди», то з великої ймовірністю ніхто б з них не встиг би виїхати з Юго западного фєдєральново округа, а через рік-два «вільні люди» вже б штурмували Ригу з мосінками в руках.
Свободу «вільним людям» — всі на мітинг проти влади нацистів-наркоманів-сатаністів

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

ловите руснявое ипсо, посмел вільну країну вільних людей сравнивать с концлагерем
в освенциме были пункти незламності? не? а у нас есть! так что не надо тут зраду разводить

набежали аноны

Да ты просто на форуме редко бываешь. Но метко))

Недавно у меня отключали свет на 12 часов, потом дали на 2.5 часа, потом отключили на 22 часа, потом дали на 12 часов и вот сейчас нет уже 10 часов.
При таких отключениях успевают зарядится только дорогие LiFePO4 баттареи, которых на такие отключения надо просто дохера, все остальные зарядится не успевают.
Мобильный интернет за последние 48 часов только сейчас позволяет грузить текст, на митинги хватит только в удачные часы.
Уже собрали деньги домом на ИБП + аккумы чтобы запитать оборудование интернет-провайдера, скоро будем устанавливать. Но даже в эконом режиме и всё такое прочее за неделю так или иначе разрядится к х**** всё.
Из плюсов у коммерции внизу есть генераторы и в теории можно хотя бы те же ноутбуки и павербанки зарядить, но аккум тебе никто не зарядит, там и так мощности впритык у многих.
+часть коммерции взяла бензиновые генераторы, а их вроде как нельзя использовать по 12 часов без перерыва (а сейчас именно так и используют).
Я хз как тут можно сохранять оптимизм.
У среднего мидла с ЗП в 2-2.5к баксов по НБУ просто не хватит денег себе организовать автономку.
К январю при таких темпах в айти останутся только те, кто купил себе старлинк или его аналоги + парочку аккумов\генератор.

У епама нет денег организовать офис с дизель-генератором и интернетом?

Из офиса гоняют во время воздушных тревог. Ну и офис не резиновый, объективно.

Из офиса гоняют во время воздушных тревог

Берите офис с паркингом-укрытием

Ну и офис не резиновый, объективно.

В наших офисах ночевали эвакуированные, а у епама денех нет.

Чув Епам у Львові забороняв родичів приводити у важкі часи(зарядитись, і т.д.)

Из офиса гоняют во время воздушных тревог

Такие же жалобы слышала от Ыпамовцев. Самая дичь это когда тренер сказала, что ей пришлось подписать какую-то бумажку чтобы от неё отстали и не выгоняли в убежище во время тренингов, которые она проводит.

Так скільки тих тривог? Годин 10 на тиждень сумарно?

What? Не резиновый??? А как, простите, до ковида все из офиса работали и помещались там???

После ковида многие избавились от офисов, но с войной пришлось их возвращать :D

Агов, у вас у Львові офіс з підземним укриттям і рестораном у ньому. Під час тривог можна не тільки працювати, а ще й перекусити.

У среднего мидла с ЗП в 2-2.5к баксов по НБУ просто не хватит денег себе организовать автономку.

Смотри, это автомобильный аккум
avtozvuk.ua/...​OPgkkVgln_CUaAvUiEALw_wcB

12 в
60 ah

А это типичный аккум ноутбука (взял первый попавшийся)
rozetka.com.ua/...​lant_nb00000253/p3669043

14в
2,6 аh

Лень запускать калькулятор, чтобы более точно, но соотношение 60/2.6 какбе намекает сколько раз можно зарядить твой ноутбучек всего с одного полностью заряженного автомобильного аккумулятора.

автомобильный аккум

Правильно, не тяговый аккум, и даже не AGM, который банально безопасный для помещений.
Видел одного умельца с таким аккумом, выводил отработку в вентканал...
Для справки, автомобильные аккумы не предназначены для долго разряда, их назначение — пуск. И время их зарядки слишком долгое, в случае с долгими отключениями как у меня, заряжать успевать не будешь 100%.
Такая же проблема с тяговыми аккумами, слишком долгая зарядка, хотя разряда они не боятся и их назначение как раз резервное питание.
Вообще уровень советов сразу показывает насколько вы в «теме»

Для справки, автомобильные аккумы не предназначены для долго разряда, их назначение — пуск. И время их зарядки слишком долгое,

Ну насколько долгое ? Вы пишите за день у вас свет был 2.5 часа. Зарядное его качает примерно 5-6 ампер в час.
Это не менее 3-5 зарядок ноутбука.
При этом вам никто не мешает купить два акума и два зарядных и получить в два раза больше автономности.

Ну и на счет того что он не любит глубокой разрядки и что ? Проживет он вместо положенных 5 лет под капотом авто, пол года на балконе. Придется както пережить утрату 2.8 тыс грн.

Всё ещё норм что кислотный советуете?)
К слову, зарядка рабочего ноутбука кушает больше чем вы думаете. Почитайте реальный опыт тех кто покупал тяговые аккумы, которые на несколько порядков лучше того ужаса что вы советуете. Средний аккум такой это 4-5 зарядок ноута в лучшем случае.
Беда в том что за 2.5 часа в безопасном режиме вы зарядите в лучшем случае 20% т.е + ещё один заряд ноутбука.
А неплохо ещё бы газовый котёл запустить, а то в комнате за сутки +16

Я говорю по опыту. У меня два акума. Последние два дня блекаута они заряжали ноут, по 4 раза в день кипятильник по чашке чая, лампа, монитор, разрядились оба аж до 12в. При том что инвертор отключается когда напряжение 10в, тоесть можно было еще дня три в автономке сидеть свободно, но тут дали свет и до глубокого разряда они не дошли.

Безсенсовно щось доводити :) Він уже «в тємє», бо в сусідньому топіку його друган грігорьєв налякав, што ми все умрьом. Тепер його черга нити про мідловську зарплатню і про сидіти без світла, бо всі хто в темі — вони, знай, сидять без світла та пукають в калюжу.

12 часов заряжается свинцовый кислотный аккум полность..
АГМ за 4-5 часов на 95%

4-5 может акуум на 30 Ач, У меня AGM на 100 А*ч, полная зарядка занимает 15 часов током в 7А, да, если взять зарядку на 10А будет чуть быстрее, но больше 10А 100А*ч аккум нельзя заряжать, так что 2 часа света это ни о чем

Это зависит от аккума.
У покупал luxeon 150С carbon, он по факту заряжается на 110ач за 3.5-4 часа. А дальше понемножку(но в нем не 150, а 132ач по измерениям). Гдето еще 3.
Опять таки, luxeon carbon разрешаетя заряжать током в 30+А(не помню точно).

что это за аккум agm-волшебный такой, который 15 часов заряжается? А он не старый/бажный, может лучше новый купить? Какое показание вольтметра по этому аккуму вы считаете за 100%?
Есть устройства специальные для проверки состояния аккумов если что
avtodiagnost.rv.ua/...​ratora-autool-bt460-6-30v
Моим «Bosch S5 A13 AGM» вполне хватает 5 часов (13.8В на вольтметре и выше уже не подымается)

Говорят, что ток заряда, больше чем 10% от номинала, портит акум.

заряжает их девайс «ИБП (UPS) Леотон 1000 — Гранд М». Наверное, он в курсе

Боюсь, его не сильно волнует инструкция от аккумулятора, который туда вставили. И вряд ли поддерживается Plug&Play.

За такою логікою і автомобілі «портять» акум

У автомобиля меньше 12 ампер на генераторе. На аккуме меньше 8 обычно. Аккумы от 60Ач.
И там еще стоит схема защиты от перезаряда на новых авто

Не, аккумулятор новый, я заряжаю зарядкой на 7А, она сама применяет некий магический алгоритм заряжания. Да, после зарядки напряжение на аккуме 13.8. Насколько я понимаю чтоб влить 100А*ч при токе заряда 7А надо минимум потратить 100/7=15 часов, оно как раз так у меня и выходит. Если вы аккум 95А*ч заряжаете за 5 часов то по идее ток заряда составляет минимум 19А что типа больше рекомендованного в 9.5А

Підозрюю пан заряджає за 5 годин не повністю розряджений акумулятор. Втім, правильно робить, бо на стартерні lead-acid акуми чи менш глибокий розряд — тим довше вони проживуть.

Рекомендованый 1/10 от обьема для свинца, от 1/10 до 1/5 для АГМ, до 1/3 на специальных аккумах для ИБП(не на всех).
В любом случае везде рекомендованный зависит от емкости аккума.

К январю при таких темпах в айти останутся только те, кто купил себе старлинк или его аналоги + парочку аккумов\генератор.

Звериный оскал рынка 😳

Можно. Ограничение в 12 часов прежде всего диктуется безопасностью. Нельзя заправлять работающий. Но на это все забивают, проще потушить если шо.

Ну і добре

Який айтішнік на удальонці якщо не подумав аро запасний Інтернет і хоч батарею.
На срамах кілька років тому умилявся
А зараз півень клюнув

Вы не правы на счет того, что трансформаторы ничего не решают.
В условиях блекаута логистика будет сильно ограничена. Раза в два дороже все операции будут обходится.
К примеру, горячую еду прийдется на дровах готовить перед отправкой на фронт.

Работа может уйти вслед за светом блин

Поживеш на вулиці, не найстрашніше що може пережити людина. А робота є завжди.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Работа не волк.
И, типа средний итшник, если неделю не рабоиает, то уже все, ни дегег ни еды...?

Тиждень не працює сотня тисяч айтішників і замовник пішов, не повернеться, поки війна не закінчиться, а це більше п’яти років. У мене немає запасу на 5 років

сотня тисяч айтішників

Стопиццот тыщ миллионов

Ну так яке головне кредо у ІТ-шника?
«Постійно вивчати нове» ©
Пішов клієнт, для якого форми шльопали — вивчаєтся нове.

В мене є сокурсник, що у Німеччині 10+ років Oracle DBA пропрацював, сертифікований.... а у 2010-му херякс взнаю, що пішов на лікаря вчитись, бо «я хочу людей вчити, Оракл набрид»

Я закачал в ебукридер кучу различных книжек чтобы читать при отключениях света, и всем рекомендую.

ебукридер

Осуждаю такое написание, долго читал как глагол и не мог понять кого

Осуждаю такое написание, долго читал как глагол и не мог понять кого

Це, випадково, не знання іспанської такі артефакти провокує?)

Увы, но испанский для меня табула раса

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Скажите спасибо, что несчастные ракеты летят не в защитников, не в обьекты военной инфраструктуры

Єбoбo?
Я військовий, від ракети отримав поранення, чотирьох моїх побратимів ракетами вбило, безліч моїх побратимів від ракет контузило та теж поранило.

Вот читаю комментарии и удивляюсь. Казалось бы, взрослые люди, но они не понимают базовых вещей и просто элементарной логики. Давайте пораскинем мозгами.
С точки зрения власти: делается все чтобы как-то поддерживать людей в базовых потребностях. 2 дня блэкаута — это неочем, говорю как представитель семьи, что живет в квартире с 3-х летним сыном, с 15-летним пасынком и женой. Жил бы в доме, уже бы организовал генератор, старлинк и скважину как минимум. Что вообще сняло бы все вопросы. Это даже меньше чем ЗП среднестатистического синьора.
Не важно где бы ты находился, практически всегда можно найти питьевую воду (даже без магазинов). Если газ в доме (квартире) есть, то проблемы в принципе не существует с готовкой еды. На счет канализации: набираешь воду где угодно (можно и в реке на всякий случай).
Теперь вопрос к связи. Да, не было связи вообще, ни интернета, ни мобильного интернета, и даже сотовой связи. Прошло всего 2 дня. Те регионы, которые не были в оккупации, в принципе могут не волноваться, так как русня за этот срок в принципе не может ничего сделать кардинального, разве что если ты находишься прямо на границе фронта. И то ты явно будешь больше знать, чем остальные.
Вернемся к вопросу к тем кто хочет умотать заграницу: кто ищет тот всегда найдет. Нелегально даже сейчас умудряются уезжать (знаю не понаслышке), так что скорей всего вопрос мотивации, а не денег.
Вопрос относительно власти и ее отношения: вы считаете что должны выпустить какую-то часть населения лишь потому что вам очень хочется, или должны войти в ваше положения? А с какого извините х*я? Вы ничем ни отличаетесь от любого другого налогоплательщика, абсолютно ничем. Так зачем вас выпускать? Создать прецедент? А что потом, как это объяснять другим?
Понятно что вам похер, но в принципе вы ничем не отличаетесь от кого либо. Всем околоайтишникам пора понять, что в нынешней ситуации гос-ву насрать на теоретические потери любой массы денег что вы можете привлечь. Деньги это всегда важно в любой войне, но тут нужно учитывать международную финансовую поддержку и конечный результат.
Перенесите проекцию, допустим на масштаб вашей компании, которой вы владеете. Разве вы не сделаете все, что в ваших силах ради, как минимум ради выживания компании, а не личных хотелок ваших подчиненых, какими бы они не были?
Тут может быть много исторических экскурсов в ведении бизнеса (с продажами и поглощениями), но я о тех случаях когда компания действительно борется за место под солнцем.
Ну допустим все мои аргументы ни о чем. Но проблема в том, что ваши аргументы будут ни о чем, если вас сравнивать даже с самым конченным бомжем алкашем. Разница лишь в том, конкретно в данном случае при данных обстоятельствах что вы приносите хоть какое-то бабло. Да, в теории гос-во должно способствовать вот таким категориям людей как вы, но если посмотреть глубже, то ваша польза намного меньше, чем к примеру сотрутник ДНС в такие особо критические моменты. Так что можете почесать свое ЭГО, умыться слезами с двухдневной грязей и дальше показывать свою никчемную глупость, граничущую с тупостью.
P.S. Для меня индивидуум всегда важнее чего-либо в принципе. Единственный момент, когда это абсолютно не важно, это война. Там работают другие принципы и критерии. Это нужно понять и принять (это в случае когда ты на правильной стороне)

Николай, ты немного (нет) туп, поэтому твои аргументы просто противоречат твоим же аргументам :)

Для меня индивидуум всегда важнее чего-либо в принципе.
Разве вы не сделаете все, что в ваших силах ради, как минимум ради выживания компании, а не личных хотелок ваших подчиненых, какими бы они не были?

я тоже могу упороться схоластикой и на абсолютно любой аргумент и комментарий отвечать тем же. Что по факту? В чем не согласен, или какое другое мнение?

Можешь хоть кактусом — две цитаты твои :)

Да его цитаты, его...
И это достаточно нормальный, стандартный подход большинства людей.

Первая, говорит о его личном отношении к отдельному человеку (например, к себе любимому) — да, Я, как индивидуум, ценнее всего — в чем неясность?
Вторая, об отношении к другим членам, в рамках группы, с точки зрения хозяина (именно хозяина) группы — «да пусть хоть все здохнут, лишь бы корабль плыл»... — тут, правда главное «не переборщить», чтобы сами за борт прыгать не начали, а так — В чем вопрос?

Учасник телемарафона? :)
Цитата абсолютно прямая и без уточнений:

Для меня индивидуум всегда важнее чего-либо в принципе.

Не «Я» для себя важнее всех, а (любой) индивидуум важнее чего-либо (включая компанию).

вы не на то обращаете внимание, вырывая текст из контекста. Я же написал, что это абсолютно не важно если война. Не для индивида конечно же. Это логично же, разве нет?
Как по мне все предельно ясно что во время войны, все усилия гос-ва направлены на выполнения одной единственной цели — победы в этой войне. Особо никто не будет считаться с персональными желаниями, эмоциями, хотелками и т.д.
Ну давай представим что гос-во в это время выполняет то, откуда идет запрос. Например, выпускает часть населения (как минимум десятки тысяч айтишников) за границу. Общество за этим наблюдает, потому что это скрыть нереально. И как по-вашему должно реагировать? Ну типа ок, пусть едут, их это не касается, или они ничего не могут сделать. Ну допустим. Что на счет других специалистов. Я знаю, что как минимум в Европе существует запрос на инженерные специальности (айти там не на первом месте если что). И что тогда? Выпускать всех? Вы точно представляете последствия?
Представим ситуацию когда выпускают 1000 комбайнеров, или сталеваров, или наладчиков ЧПУ к примеру. И типа все ок?
И я не понаслышке знаю, что такого типа спецы гораздо быстрее найдут работу, чем любой другой спец из айти.
Так в чем тогда выгоды для гос-ва?

Ні в чому, годі й думати.
В масштабах держави тільки у власне самих айтівців є міф про їх виключність. Звідти й тезиси в топіках на кшталт «що має зробити держава щоб айтішники повернулися/залишилися» etc., наче це взагалі питання, яким хтось задається Глобально воюючій країні на них закономірно срати, так і має бути, так і є. Питання преференцій це чисто нарцистичний марічкосвіт, де мають надати експрес-евакуацію панкам, але так це не працює, на щастя.
Як вже сказав Резніков, воювати будуть всі. Ротації потребують людей, війна потребує людей. Держава виживає, державі потрібен ресурс. Хотілки індивідів це проблеми їх самих. Найкраще що можна зробити, це отримати вишкіл вже зараз, поки не є пізно.

Я взагалі майже впевнений, що зачинені для чоловіків кордони в тому числі є предметом договору між Україною і ЄС про підтримку і про прийом біженців. Так що про відкриті кордони до кінця гарячої фази війни не варто мріяти.

Забавно что вы выделили 2 комментария, но они абсолютно не противоречат друг другу. Первый комментарий — общий, можно сказать вселенский, касающийся как минимум психологии и метафизики. Второй — власти, и вытекающих из этого. Так в чем я туп? Может вы тупы и не догнали?

Тупость людей в том, что связывают абсолютно несвязываемые тезисы и утверждения между собой. Если вы не способны различить коллективное от индивидуального, то это сугубо ваша проблема и не стоит обвинять (называть) кого-то в чем-то, просто из-за своей ограниченности

То есть ты для себя важнее «компании», или твоя «компания» важнее для каждого чем этот индивидуум сам для себя?
Давай начнем с этого момента.
*шепотом* пссс.. Николай!... Не забывай, что ты сейчас сам с собой споришь. Про утверждения, про которые можно было бы поспорить со мной я вообще промолчал ;)

ты ищешь противоречия там где их нет. Выделил 2 несвязанные цитаты и назвал человека тупым без какой-либо аргументации. А ты, я смотрю, логичен

То есть то, что это цитаты из одного поста не связь? :)

а что в посте не может быть несколько мыслей по поводу разных моментов? ;)

Вопрос относительно власти и ее отношения: вы считаете что должны выпустить какую-то часть населения лишь потому что вам очень хочется, или должны войти в ваше положения? А с какого извините х*я? Вы ничем ни отличаетесь

Манипуляция на уровне детского сада. Сначала приписываете оппоненту то чего он не говорил, а потом «разгромно» доказываете как он не прав и вообще бяка. Кто и когда говорил, что выезд должен быть разрешен ТОЛЬКО итшникам??? По моему скромному мнению выезд должен быть разрешен всем. Тем более согласно опросам у нас 90% готовы терпеть 2 года, 70%, если не изменяет память, воевать. Так что даст выезд 10%? Только увеличит монолитность общества.

Да все он правильно пишет/говорит — просто «нам» эта правда не очень нравится.
Если разрешить «как правильно» выезжать ВСЕМ, то выедет МНОГО и именно тех, кто, в большинстве ситуаций, и здесь не помрут.
IT выедут все или почти все, если не по своему желанию, то по «рекомендациям контор».
А если это все «затянется», то уже и не вернуться :(

Ну и не забудем что «воевать или умереть» и «воевать или уехать» очень разные вещи.

Є багато аргументів чому не виїдуть всі, більшість або навіть багато, з ними можна не погодитись, але можна просто подивитись на факти. Чи всі поїхали з прифронтових маленьких мість, які обстрілюють кожен день? Чи всі поїхали з великих міст, які найближчі до фронту і які теж обстрілюють майже кожен день? Чи навіть з окупованих міст всі поїхали? Херсон, Миколаїв, Харків, Дніпро і тд страждають з початку війни на багато більше ніж центральна і західна частина країни, там небезпека попасти під ракету дуже висока. Так от люди продовжують там жити йдосі. Не знаю з якого міста виїхало більше а з якого менше, але я не думаю що половина Дніпра втекла. То чому ж тоді при відкритих кордонах ситуація кардинально має змінитись, що виїдуть всі чи хоча б половина? Багато може і виїде, але що таке багато — 10к чи 100к чи мільйон? У відсотках ці цифри все одно будуть незначні.

Есть подозрение что этот опрос не очень правдивый. 90% терпеть без света, воды, тепла и связи. Ага.

Это не так работает. Вы забыли одну важную вещь. Те, кто готовы терпеть, не означает что они не готовы уехать, если такой шанс появится. Это не одно и то же. Вот и все.
Получатся что это вы манипулируете какими-то статистическими данными и сомнительными выводами. Разве не так?

Знайомтесь, аккаунт Ніколай, 14 коментів, всі в темах про виїзд спеціалістів. Дуже послідовна людина, пише наче з якоїсь книжки, всі тези чіткі і вивірені.

пише наче з якоїсь книжки

Это называется методичка.

Ну те що саме тут він написав, воно правильне, просто нам не подобається.
Бо... чому я маю страждати коли он там десь не страждають.
Але то мабудь більшість людей тепер так мислить.
Я хз як держава має діяти.
Тег сарказм.
Можливо випускати ітшників, але перед виїздом якісь екзамени, щоб виїхали дійсно специ, а не «я ось хтмл омвоїв, я кодер, випустіть»

лол. І про що це говорить ? ))
цікаво яка методичка?! По логікі ? )
Якщо читкі і вивірені, то дякую, тому що частину з них робив напідпитку )

Вопрос относительно власти и ее отношения: вы считаете что должны выпустить какую-то часть населения лишь потому что вам очень хочется, или должны войти в ваше положения? А с какого извините х*я? Вы ничем ни отличаетесь от любого другого налогоплательщика, абсолютно ничем. Так зачем вас выпускать? Создать прецедент? А что потом, как это объяснять другим?
Понятно что вам похер, но в принципе вы ничем не отличаетесь от кого либо.

Про виїзд блогерів і різних спортсменів згадувати думаю не треба, тут є над чим посперечатись, але ж крім них деякі категорії то випускають, в тому числі і просто на роботу. Ну а жінок всіх категорій випускали з самого початку, навіть якщо вони медики і військовозобов"язані по дефолту. Я думаю в більшості людей претензії через цю вибірковість.
А так то да, державі пофіг на окремо взятих айтішніків.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

У меня в Днепре в 14:00 в среду свет выключили, и вода ушла тоже. В 18:00 не было никакой совсем связи лайф и киестар. Связь появилась в 4 утра, свет в 17:00 в четверг. Света не было 27 часов. Сейчас пятница 23:00- воды у меня так и нет.
На районе нет денег в банкоматах, закрыт рядом Тц, закрыто АТБ, половина магазинчиков только за наличку.
Люди по району бегают ищут воду.
Оно то можно пережить, но пока нет −10 на улице( а то без отопление совсем не весело.

а сейчас все есть? Меньше 2-х суток без привычных удобств. Я тоже в Днепре живу, и включили все в последнюю очередь (воды до сих пор нет). Уже терминалы везде работают (кроме лавочек, которые уже как минимум пару месяцев без терминала не работают). Это прям сильно испортило вам жизнь? В любом работающем АТБ вы не можете снять кэш?
И вообще вы думаете ваши самые даже сложные проблемы важнее любого кто на передовой?
Зачем этот высер, показывающий вашу неспособность элементарно организоваться (одеть блять свитер и сходить за водой)?
Вы серьезно думаете даже если отопления не будет то это проблема?

Вы где увидели, что я не могу себе что-то организовать?
Что вообще за наезды?
Я написала чисто факты, что я вижу у себя на районе.
На той неделе весь район 3 дня сидел без света, на этой 2 .

Воды нет до сих пор, у меня дома есть запасы бутилированной.
Я не знаю, что у вас работает, помимо айтишников с машинами, есть пожилые соседи;и квартиры где лифт. И дома в 9-16 этажей. И бабушкам очень весело по району искать где купить хлеб и где найти воду.
А без связи люди элементарно не могут вызвать скорую в случае инфаркта.

Манера обесценивать чужие проблемы — большая проблема нации.

Вы молодец и правильно мыслите и пишите . Необращайте на него внимание

А вы что предлагаете сделать, чтоб бабушкам без лифта легче жилось?
Кстати, выезд из страны ограничен только мужчинам, остальные могли и могут выехать

А вы что предлагаете сделать, чтоб бабушкам без лифта легче жилось

Не им. А тебе, балаболу тыловому, на своих руках их таскать. И за свой счёт обеспечить им, хотя бы, нормальную дорогу до пограничных КПП. Неплохо было бы, если бы ты ещё им и помог беженство оформить за рубежом.

Щас бы с бота всякую дичь затирать на серьезных щах, лалка ты боевая

Видно, что долг родине исполняешь, ни рыба, ни мясо. В подвале засел, типо крутой, и выёживаешься на пенсионеров, у которых буханка хлеба только на новый год подаётся.
«Ани магли бы уихать» также, как и ты мог бы залепить свою варежку, т.е. никак

Тоесть вы предлагаете бабушкам выехать и жить в европе на ... сколько там сейчас пенсия? 50 евро

450 євро нашим бабушкам в німеччині дають
+50 = 500
житло безкоштовно

Ага, если приедет 10млн бабушек условия будут те же.

Бабушкам я ничего не предлагаю, по ним я задал вопрос писавшему как она предлагает им помочь.
А остальным выехать, да. В Бельгии летом знакомая семья получали по 700 евро на человека помощи + бесплатное жилье и талоны на питание. В Германии другая семья из бабушки + мамы и двоих детей уходили в плюс на тысячу евро в месяц. Как и где сейчас условия я не в курсе, но уверен, что явно лучше, чес в Украине без света и тепла

Ну виїдуть всі і що далі? Хто податки платити буде?

Ну виїдуть всі і що далі? Хто податки платити
буде

Ті хто зараз на соціалці в європі не будуть платити податки ні там ні в нас.

Мы покупаем воду и поднимаем соседям. Доставку я на подьезд заказываю.

Вы молодцы, спору нет.
Но я не думаю, что у государства сейчас есть возможность помочь всем нуждающимся

но вот сегодня у меня ни метро ни ашан доставка не работает) и рядом сильпо и атб без света.

Это конечно глупый вопрос, но почему вы не хотите уехать на зиму из Украины, чтоб избежать этих и потенциально намного больших неудобств?

Но есть и риски — например, проблемы со здоровьем.
Вот уехали бабушки-дедушки в сферическую Германию, а там сердечко прихватило и врач нужен «на вчера». Какова вероятность того, что человек в 60+ в стране, язык которой он не знает, сможет вызвать себе скорую и банально не скопытится?

Какова вероятность того, что человек в 60+ в стране, язык которой он не знает, сможет вызвать себе скорую и банально не скопытится?

Думаю, что кратно больше, чем в Украине без света, связи и тепла.

Далеко не все в Украине сидят «без света, связи и тепла».

Сейчас да, мы же говорим о ситуации, когда все на самом деле плохо, а не как сейчас, когда половина айти сидит на форуме и ноет, а не готовит еду под домом на костре из мебели

Звучит как сценарий окупации, но не блекаута.
К блекауту можно подготовиться заранее при наличии денег и желания.

Это вполне реальный сценарий, о котором с лета на каждом углу все говорят, но почему-то никто не верит.
У тех самых пенсионеров может и есть желание, но точно нет денег. Как и у многих других.
Потому при таких рисках заявления о том, что в Германии будет тяжело вызвать скорую звучат мягко говоря смешно

Я вот выбираю новый мангал в частный дом родителей на случай если все вырубят)

Рад за вас, значит все остальное у вас уже есть и волноваться не стоит

Какова вероятность того, что человек в 60+ в стране, язык которой он не знает, сможет вызвать себе скорую и банально не скопытится?

В мене в близького родича вже там знайшли онкологію і там вже почали лікування по європейським протоколои — все оплачує держава. Хз. як би тут було навіть без війни.

П.С. Про серце — батьку друга, ще до війни робили операцію на серці в Україні — 130к грн. обійшлось. Такі суми не кожен пересічний потяне.

В обоих случаях я не вижу нужды в скорой.
Реальный кейс: во Вроцлаве скорую государственную моим родителям с температурой вызвать анриал, не положено, потому вызвали платную, которая ехала... 16 часов, Карл!

А в Україні батьки при підвищенній температурі відразу в швидку дзвонять?
Ну так, з таким приводом чекату швидку в Європі не варто :)

Было подозрение на ковид. А так как по опыту мама крайне плохо его переносит, то само собой, вызывали скорую.

По опыту у папы с ковидом ПЦР(!!) показал отрицательный. Сомнений в том, что то ковид был, нет.

Для цього існує машина/таксі щоб доїхати до емердженсі. Навіщо швидка? Ну і в лікарню все одно не кладуть бо «по досвіду плохо переносять». Якщо буде погано — тоді і в лікарню пора.

На такси сесть и позаражать и таксиста и других посетителей клиники? Найс план че.

Можна маску надягти. Швидка привозить туди ж, якщо шо.

Если бы маска спасала, то в общественном транспорте народ не заражался бы, правильно?

Вона знижує ризики заразити. N95 майже максимально. А в чому питання? Батьки бояться заразити таксиста? А робітників лікарні не бояться?

Для цього існує машина/таксі щоб доїхати до емердженсі

А пустят? Тут обычно только по скорой пускают

Я доехал на такси до скорой, пустили, отвезли в госпиталь(на скорой). Испания. Без знания языка.
Другой вопрос, что они полгода мне МРТ ищут и пока никак.

скорую государственную моим родителям с температурой

И после такого пишут «ууууу медицина в Европе плохая»

Такси не было? Или тами нельзя такие простые вещи?
Или стресс и просто не догадались?

Вы вообще понимаете как оно человеку с температурой 38+ в 60+ лет таскаться по больничкам?
И в 30 лет это физически тяжко, что уж говорить про пенсионера.
Да и по опыту сестры, которая с переломом руки во Вроцлаве 8+ часов просидела в имердженси в очереди, в Польше бесплатная медицина никакущая.

А як вони все життя до цього по українським лікарням ходили? Там якось краще чи що?

Конечно лучше.
Я когда сломала палец на ноге, то в травмпункте в Киеве мне сразу оказали помощь.
Через пару лет после этого я потянула связку крайне неудачно и тоже мне помогли со скоростью света и вообще даже придраться не к чему.
Заказчица когда-то приехала в Украину и на второй день сломала руку — её отвезли в ближайший государственный травмпункт и она ещё долго всем ходила рассказывала, что у неё дома(Бразилия) платные клиники выглядят как у нас бесплатные.

шо там в Польші хз, але я вже наслухався одних і тих же розповідей про всі країни Європи, тому виглядає як булшіт.
Точно так же моя донька зламала палець на руці — приїхали в місцевий (naräkut) — це і травмпункт і просто прийомне відділення для звичайних випадків. Їй все відразу зробили, і рентген і тимчасовий гіпс, якій потім спокійно поміняли в ортопедії на основний.
Чи ось недавно у сина була температура і боліло вухо. Зазвичай ми не звертаїмось ні до яких докторів коли це просто виглядає як вірусна інфекція, але з вухом поїхали туди ж. Нас відразу відвели в кімнату, там довелось трохи почекати між оглядом медсестри і приходом доктора, але все необхідне зробили, виписали антибіотики і ми спокійно поїхали додому. Десь 3 години ми там всього пробули.
Так, тут ніхто не буде просто так використовувати тренованих і супероснащенних спеціалістів, які повинні життя рятувати, для послуг по комфортному перевезеню пенсіонерів в лікарні. Для цього є таксі чи машина у людей. І це правильно, тому що це раціональне використання ресурсів і матеріальних і людьских.

До речі не знаю як в Польші, а у нас таксі в лікарню субсідується державою. Є спеціальна картка, по якій викликаєш таксі, це коштує 140 крон (14 євро) за поїзду до лікарні, хоча звичайна ціна буде в залежності від відстані орієнтовно 30-50 євро. При цьому є ліміт на рік в 140 євро, після якого вже взагалі безкоштовно стає.
Коли в мене дитина проходила довге лікування і нам часто потрібно було їздити в лікарню по декілька разів на місяць і ще тоді не було машини, ми так на таксі туди-сюди і катались кожен раз.
До речі якщо їхати на своїй машині теж є компенсація за парковку і бензин на поїздку. Але мені якось влом заморачуватись з її отриманням, якщо мова йде про якісь 10 євро в сумі.

у нас таксі в лікарню субсідується державою.

у нас аналогично, чек за такси или парковку отправляется в страховую.

виглядає як булшіт.

можно просто вспомнить мою тему про лечение колена, где максимально подробно расписаны сроки ожидания врачей и МРТ.

Я знаю протилежний досвід в Києві, тому не треба розраховувати що в Києві завжди допоможуть і все буде швидко і без проблем.
В травмпункті не захотіли робити ренген ноги, тому що лікар вже пішов додому, а без його направлення не можна, навіть за гроші не хотіли, казали їдьте в інше місце, а воно геть не близько, особливо для людини яка не може стати на ногу. При цьому що це міг бути і перелом, але нікого це не хвилювало. Годину вмовляли зробити ренген і таки зробили, звісно ж заплатили за процедуру. От тобі і сервіс....

и она ещё долго всем ходила рассказывала, что у неё дома(Бразилия) платные клиники выглядят как у нас бесплатные.

Два варианта.
Либо в Бразилии швах, либо в Киеве всемне так, как не в Киеве.
Сужу по опыту посещения областной больницы далеко от Киева..
Посещение было за полгода до войны.
Это гребанный стыд.
А году в 2010 м с переломом тоже помогли.
Быстро, но сперва отправили в аптеку купить все необходимое, ну там гипс, бинты, обезбаливающее, пленку для Х-рэй снимка.

Вы вообще понимаете как оно человеку с температурой 38+ в 60+ лет таскаться по больничкам?

Это жутко сложно, никто не спорит.
Но ведь раз уж случилось, то ничего не поделать.
Вряд ли ему стало легче от того, что пришлось 16 часов ждать скорую

Польше бесплатная медицина никакущая.

Поговорка: «Хто лічиться даремно — той лічиться даремно»

Одно дело это 16 часов температурить в постели и совсем другое — сидя в очереди в поликлинике.

Ну так чем все закончилось-то? Сидели в очереди, потом получили парацетамол и все прошло? И какой смысл был бисер метать...

и совсем другое — сидя в очереди в поликлинике

Но это не честно!
Изначально вы жаловались, что скорая ехала к вам 16 часов.
О какой очереди речь?

в том то прикол что это вообще еще даже не проблемы, а маленькие неудобства. Чем быстрее вы это поймете, тем лучше будете реагировать на все происходящее. Ну вот замечательный урок, блекаут на 2 дня научит людей продумывать ситуацию наперед.

Я не знаю, что у вас работает, помимо айтишников с машинами, есть пожилые соседи;и квартиры где лифт. И дома в 9-16 этажей. И бабушкам очень весело по району искать где купить хлеб и где найти воду.
А без связи люди элементарно не могут вызвать скорую в случае инфаркта.

Так жалуются бабушки тут или относительно здоровые физически айтишники? Если совсем не здоровые, то для них границы открыты как раз )

Якщо кожен тиждень девелопери з проекта будуть по 2 суток сидіти без інтернету — замовник призадумається і знайде девелоперів з країни покраще. І тоді проблема буде де взяти роботу. Тобто.. проблема не в двох сутках, а в тому що у нас щотижня можуть бути такі двоє суток.

Ви праві на 100%. Наявність роботи — це прекрасно. Я трохи про інше, про виживання вцілому. Мені здається що багатьом потрібно зробити переоцінку цінностей, тоді на багато речей будете дивитися інакше.

В мене пріоритет виживання мене і сім’ї, інше мене мало хвилює. Моя сім’я може жити і в Африці, лише б були умови для життя.

АЛЕ, якщо річ про виживання, то без роботи виживати тяжко.

При −10 замерзнут трубы и будет полный финиш

Сольют воду до замерзания.
А подачу питьевой/холодной отключат.
Это не проблема...

А есть способ полностью слить воду из системы отопления? Еще с учетом отсутствия электроэнергии.
Как по мне все равно останутся локальные очаги типа батарей, разводок и т.п.

Ну если систему отопления не сильно меняли с момента проекта, должно само слится.
А так да, импульсами компрессора лучше всего. Накачиваете до 5-8 атмосфер(смотря насколько вы верите в свои трубы), спускаете в подачу. Единственно, если твердотопливный котел его надо выключить предварительно из контура, ибо на современных котлах от 3атмосфер все складывается внутрь(гасит огонь). Повторяете до тех пор, пока не перестанут капельки вылетать. Можно еще чуток, просушить.

Отопление не проблема. Проблема водоснабжение, там на ДСУ и на ГОСТЫ все ложили и оно не стекает само. И контура нету, куча тупиковых веток.

Так в доме же. В стенах у вас водопровод, отопления нету.

никакой совсем связи лайф и киестар.

Попробуйте Vodafone. У меня Киевстар тоже лег, а Vodafone бегал довольно живо. Правда с перерывами на 1-10 минут каждые 1-2 часа. Тоже Днепр.

Какие-то ужасы описываете. У меня в Днепре лайф на 2х телефонах просто летал. Супермаркеты многие не работали, но уже в четверг в первой половине даже многие заведения открылись. У родственников свет и воду тоже меньше, чем за сутки вернули

Мне дали воду в субботу во второй половине дня. При этом у моей мамы на левом берегу и не выключали.

С субботы у меня свет: 4 часа есть, 4 часа нет, у всех друзей в центре вообще не выключают, в общем тут как повезёт.

Тут немало инфантилов, которые всерьёз думают что домик, скважина и генератор с бутылкой бензина помогут незаметно месячный блекаут по стране пережить -) Тема где жрать брать, как в больничку сходить в случае чего и не двинуться кукухой не особо раскрыта пока. И что с миллионом-другим городских пенсионеров делать.

Школы, заправки, доставки, аптеки, больницы, цнап, банкоматы, терминалы ...

Или я сижу на даче со Старлинком и одной канистрой топлива и в дамках? Ну нет ...
Не стоит делать самообмана

Чтоб не двинуться кукухой есть ДОУ.
Но нет связи.
Можно накидывать в тетрадку 😁

Пенсионеры.
Увы до них и в обычное время часто никому дела нет.
А ведь если просто включить эмпатию, то им соседи могли бы помочь.
Но я понимаю, что это фантастика...

Пенсионеры.
Увы до них и в обычное время часто никому дела нет.
А ведь если просто включить эмпатию, то им соседи могли бы помочь.

Вопрос «кто ж тебе в старости подаст стакан воды» играет новыми красками, ага? Чайлдфри сдохнут и поделом.
Тот, хочет пропетлять и не растить как минимум троих детей, особенно когда деньги позволяют (айтишник), тот не заслуживает жизни в пенсионном возрасте.

Вариант «да и не дожить легко», где?

Чаилдфри после окончания войны уедут из страны и будут до конца жизни жить в спокойных странах без воен так как их не обременяют дети с необходимостью подстраиваться под их сад-школу.

Чаилдфри после окончания войны уедут из страны и будут до конца жизни

Вот тут согласен, правда конец жизни будет слишком более ранний чем у остальных

Чего же? Всё сильно зависит от самого человека и того, как он относится к своему здоровью.

Зависит от возраста.
Чайлдфри в 40+ кому они там сдались?

Там это где? Люди при деньгах нужны везде.

Там это в спокойных странах.
Чайлдфри и «при деньгах» это не одно и то же в моем понимании.
В вашем иначе. Ок.

Не тратишь деньги на детей = есть куча лишних денег.

Є діти отже заробляєш більше тих у кого їх немає, бо можеш собі їх дозволити.

Как раз наоборот. Если есть дети, то часто одному из партнеров нужно жертвовать карьерой чтобы их воспитывать.

Ну по факту во всех семьях ИТшников после появления детей резко увеличился доход.
Ибо если детей нету, я могу и 3 часа в неделю работать. А с детьми и женой — меньше 15 получается грустно.

Де це по факту? Не знаю нікого, хто працює менше 40 годин в тиждень, з дітьми чи без. Тому очевидно що без дітей грошей залишається більше.

Знаю людей, которые после появления детей начали работать больше только потому, что не хотят возвращаться домой в дурдом)

Знаю людей, которые после появления детей начали работать больше только потому, что не хотят возвращаться домой в дурдом)

Дада, и фраза «у меня код компилируется» / «авто тест работает» исчезла из набора отмазок, человек стал всегда занят)))

начали работать больше только потому, что не хотят возвращаться домой в дурдом)

можно еще купить надувной матрац для кемпинга и ночевать на работе (знаю такого)

потому, что не хотят возвращаться домой в дурдом

А зачем они детей заводили тогда?
Случайно вырвалось что ли? :-)

У многих знакомых действительно дети получились случайно) Часто парни думают, что дитё всё из себя прикольное, с ним можно фаниться.
Но в реальности оказывается, что в 30+ как-то не сильно-то и весело с кубиками играть или в песочнице копошиться.

Вот именно поэтому их надо трое — чтобы сами себе фан обеспечивали

У меня дете прикольно и с ним можно фанится, когда оно чем-то другим не занято(аочти всегда занято)
Может, от воспитания зависит? То, что куча народу инфантилы и вообще не воспитывают — не моя проблема.

З одного боку так, а з іншого є відома радянська пісня
goodsongs.com.ua/...​esli-u-vas-netu-teti.html

Якщо немає дітей, то непотрібно на них витрачати. Якщо немає дружини, то ще менші витрати, можна 100% на себе пускати, а якщо ще й немає власної хати та машини, то можна щомісяці переїжджати по світу туди, де дешевше і таким чином ще менше витрачати!

Слушай, я так жил пока не женился — удобно

Аналогічно, погоджуюсь.
Але потім зрозумів, що треба сім’я і хоча б одна дитина.

Або хyйла додавлять, і тоді Україна знову стане спокійною країною, або ні, і тоді спокійних країн наступні 30 років не буде.

Тема где жрать брать

У меня полная кладовка консервов, закаток, риса, макарон, мешок картошки 20 кг, полная отдельностоящая морозилка замороженных овощей, около сотни бутылок различного алкоголя и 20 литров 96% этилового спирта.
Инфантил тут ты, а я все лето скупал продукты долгохранения по акциям.

как в больничку сходить

Сходи сейчас, сделай ТО заранее

В 90-е самогон был валютой. Я на полном серьезе. Даже сахар персесчитывали в итоге на количество самогона.

Ну, там у него явно не самогон.
Виски, текила и т.д. 146% :)

В 90-е самогон был валютой. Я на полном серьезе. Даже сахар персесчитывали в итоге на количество самогона.

И сигареты! Мы так в 90-е оплачивали блоками подъемник в Карпатах, когда ездили ктааться на лыжах :) травили бугельщиков ватрой :)

Я пам’ятаю ще дитиною був, початок 90-х, у нас в підвалі завжди стояло пара ящиків водки і всякі коробки з тушонкою. І типу зранку батьки ідуть на роботу і кажуть — сьогодні там придуть якісь будівельники чи сантехники поремонтувати те і се, дасте ім потім бутилку водки і банку тушенки :)

А ты давал им половину бутылки и половину банки тушенки, потому что другая половина — налог:)

ти що не знаєш як податки платяться?
податок платить той хто отримує дохід ;-)

Я-то знаю, а вот работяги не знали.

я б взяв податок, але я тоді ще малий був, не пив :)

Податковий агент може заплатити за них)

В мене після березня-квітня (коли не продавали алкоголь) річний запас вина)

Його ж довго не збережеш, воно збродить за кілька років.

Хз що це за вина такі, хіба що божолє нуво та інші молоді вина. Нормальні вина навпаки набувають кращої кондиції з роками

Це якщо вони у бочках зберігаються. На розлиті у пляшки це не розповсюджується, наскільки знаю.

Бочка — це лише перший етап старіння, вина потім все одно дозрівають в пляшках

воно ж після бочок лежить у пляжках в підвалах. Був колись на винному виробництві? Але так, далеко не будь яке вино стане краще через 10 років, тим більше стоячи на полці при кімнатній температурі.

Не, в бочках от одного до трех лет. Дальше в бутылки, переворачивают раз в полгода.
А коньяк и бренди — да, так и хранят в бочках.

Едине що знаю — шампаньске як правило довго не тримається, 5-7 років і все. Хоча в мене зараз стоіть одне 2014 року, чекає на перемогу. Дуже сподіваюсь що не встигне зіпсуватися :)

Это крепленные бродят. Сухие и хорошие полусухие стоят годами.
Хотя хранить желательно в подвале и горизонтально, да.

Сухі та на пів сухі також бродять але дуже повільно тож з роками стають краще але якщо зовсім довго тримати то звісно оцет, найдовше живе у пляшці шародне (сорт винограду) близько 50 років может відстояти легко. Також дуже важливі умови, вологість, температура світло...То ціла наука :-)
А от віскарі та інщі дуже міцні напої(можливо не всі) в пляшці закупорені і не змінюються з роками, якщо без світла.

Не не не.
Не надо меня тащить в эту секту. Мне и так нормально.

у пляшці шародне

Але Шардоне

Це погане вино тоді. Якщо бродить

Ну все залежить від людини.
Для мене річний запас то літрів 10, що небагато:)

Це навіть не місячний))

У меня полная кладовка консервов, закаток, риса, макарон, мешок картошки 20 кг, полная отдельностоящая морозилка замороженных овощей, около сотни бутылок различного алкоголя и 20 литров 96% этилового спирта.

«У нас было два пакетика травы, семьдесят пять ампул мескалина, 5 пакетиков диэтиламида лизергиновой кислоты или ЛСД, солонка, наполовину наполненная кокаином, и целое море разноцветных амфетаминов, барбитуратов и транквилизаторов, а так же литр текилы, литр рома, ящик „Бадвайзера“, пинта чистого эфира, и 12 пузырьков амилнитрита. Не то, чтобы всё это было категорически необходимо в поездке, но если уж начал собирать коллекцию, то к делу надо подходить серьёзно.»

«У нас было два старлинка, семьдесят пять пальчиковых батареек, 5 свинцово-кислотных аккумулятора, екофлоу, наполовину заряженное энергией, и целое море разноцветных повербанков, фонариков и автономных светильников, а так же литр керосина, литр зажигательной смеси, ящик „сухого горючего“, пинта чистого спирта, и 12 канистр дизеля для генератора. Не то, чтобы всё это было категорически необходимо в однокомнатной квартире, но если уж начал готовиться к блекауту, то к делу надо подходить серьёзно.»
Також повний погріб конвертації.

Конвертационный центр

у селі взагалі без нічого

Когда у тебя нет default села, то как бы реально ничего нет.
А там у Вас явно что-то было.

Ну многие жили в 90е. Это ж не значит что все так хотят.

Я жил в 90ые, в квартире.
Никаких пицц, суш, мало кока-коллы. А так та жизнь вполне была не плоха.
По лучше всяких пандемий и войн.

Пришла демократия и западные ценности .

А почему такая ирония про западные ценности? Сами поближе к ним уехали? Или в Россию?

Пришла демократия и западные ценности .

Бгг. Чел з Бухареста пише про цінності. А чому ж не в Баранул релокейтнулись, подалі від гейропейськіх цінностей та демократії?
«Душой я с вами, но телом, к сожалению, в гостиннице в Швейцарии»

Ну пенсионеров Зе как раз утилизирует. А едой все просто. Все у кого не нет придут к тем у кого есть и возьмут ее любым методом.

Ні, ну невже план реально насильно тримати мільйони людей без світла, води, каналізації? Не митися, ходити в туалет в куток на сіно, чи у горшок який зливати з вікна, як у середні віки? Випустіть.

план другой... и тазики и канализация — это побочные эффекты

Нещодавно читав що під Бахмутом мобіків орки тримають у таких умовах — що вони божеволіють від холоду і вологи — і самі погоджуються йти у безнадійні атаки аби припинити свої страждання. Кожного дня тупо лізуть на смерть в одному й тому ж місті. Поки не навалять гору трупів, за якою наступні ховаються. Ось така тактика: як у середні віки завалити тілами рів перед воротами і іти по трупах.
У містах будуть «пункти незламності» — куди ти сам прийдеш, коли не буде світла, води, каналізації. Коли зрозумієш що пересидіти війну не вдасться — вона до останнього москаля. А отже єдине що можна зробити — піти на смерть і забрати із собою якомога більше ворогів.
P.S. Попереднє не стосується тих, хто заздалегідь виїхав у будиночок на Закарпатті і має власну пічку, колодязь, туалет з діркою (досі смієтеся з орків?).

На Закарпатті нема блекаутів?

В будинку можна генератор поставити.

Можна, якщо є гроші.
У Закарпатті ж не ІТ-шники всі напевно.
До речі. Є приятель, що там живе. Переписуюсь з ним.
За його словами електрика на 2-3 години у день є....
Живе як раз у хаті, у невеликому містечку.
На генератор ресурсів грошових не так вже і є.
Отака херня....

помнож всі проблеми на тисячу, і ти все одно отримаєшь люкс умови. Коли будешь сидіти і скигліти в землянці під дощем без нічого , протягом тижнів, під артелерійськми обстрілами, тоді так важливі твоЇ коментарі будуть. Хоча ні, там ніхто не скигле, ні разу не чув. От дивлюсь на таких, і думаю навіщо ви взагалі існуєте, коли хлопці там. Тільки витрачаєте трафік та кисень. Руки є? Побудуй все. Рукожоп? Найми. Ні те, ні друге? Не скигли як щеня

О, кайф, социальный дарвинизм подъехал с «у тебя нет дома — построй, а если не можешь, то просто тупой»)))

Соломенский район обесточен был 50 часов. Электроэнергию можно пережить, но связи нет никакой. Ни позвонить, ни интернета. Все магазины закрыты. Один маркет был открыт где тебя водят за ручку и показывают товары, чтобы не наворовали. И в 4 уже надо идти домой потому что сумерки, а потому что если что-то случится ты даже полицию не вызовешь.
Старлинк не работает в многоквартирных домах ибо установка требуется на крышу, дизельный генератор не поставишь на балконе ибо это запрещено законом, аккумуляторная станция садится достаточно быстро, если используешь конвектор, а даже без него на 500ватт хватает на 4 заряда ноута(это если не включать больше никаких электроприборов) и это помимо ограничений по нагрузке.

Так что твоё «позитивное» мышление расходиться с реальностью.

Ну так рекомендували виїхати в село і готуватись до зими.

Все магазины закрыты. Один маркет был открыт где тебя водят за ручку и показывают товары, чтобы не наворовали

Що за маячня? У цілому районі нема жодного супермаркету з генератором? Та і карта каже дещо інше: misto.lun.ua/...​lo#13.9/50.42647/30.47671

Старлинк не работает в многоквартирных домах ибо установка требуется на крышу

у багатьох людей працює, якщо винести трохи за вікно. А якщо зварганити метровий кронштейн, то взагалі має працювати норм.

а даже без него на 500ватт хватает на 4 заряда ноута

4 зарядів ноута не вистачає на 2 робочих дні?

Так я не утверждаю что такого не было и не может быть. Больше того, я уверен что будет хуже. Вопрос то не в этом, а в том что это временные неудобства, и так или иначе их исправят, или предоставят какую-то альтернативу. Я понимаю что кто-то морально неустойчив, и из-за двух дней отсутствия связи с внешним миром уже впадает в панику. Нов чем вина гос-ва, если человек не понимает ситуацию и не может немного проанализировать это?!

та нет, совсем не о том речь. Вопрос в восприятии. Когда ты без каких либо удобств, но с минимальным шансом прилета, это не одно и то же когда в тебя намерено целяться и выпускают снаряды(ракеты) в твою сторону. От прилетом никто не застрахован если что.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

90% украинцев, согласно соцопросу, готовы терпеть перебои со светом и теплом 2 года и более, если будут видеть перспективу членства Украины в ЕС. Об этом сообщила первая леди Елена Зеленская в интервью ВВС.

якщо ти не використовував workaround, то ти такий собі спец. Всі хто хотів визжали, виізжають та будуть виіжзать

я не голосовал, и никто из моих знакомых не голосовал

Приходи ко мне на тренировку — проголосуй

ну я границу назад в Украину пересекать не планирую в ближайшие 2 годла точно

Ничего, если Украина не будет воевать граница придет к тебе

всегда можно поехать западнее... даже перелететь океан.

За три не за три, но если Украина падёт Европу защищать некому

Ага, рашка от Украины отсасывает, с достаточно ограниченной помощью от запада. Как же бедная Европа, с двумя ядерными странами + США, себя защитит

Никак. Кто воевать будет, небинарные личности?

Ты-то так вообще разочаровал. Мог бы всех уже давно порезать и война бы закончилась

Но ведь ракеты не взлетят если не будет живых чтобы их запустить. Так что нож бы зарешал

Меня звали тренировать в харьковскую область, но жена устроила скандал — так и не поехал

Каблук, приходи ко мне на тренировку, научу баб строить :-)

Ага, рашка от Украины отсасывает, с достаточно ограниченной помощью от запада

Ты видел кто сидит в кофейнях-кафешках в европках и ходит по магазинам с хлопковой авоськой? Думаешь зелёные эко-няшмяш и фито-югенд будут воевать? Они первые сбегут в Аляску. Массово. Останутся арабы еще. Хотя нет, они тоже уедут куда потеплее.)

Крепкие лысые мужики тоже имеются в достаточном количестве

Они первые сбегут в Аляску

Кто их пустит)

То релевантно тільки якщо Китай нападе. Проти Росіі мобілізація не потрібна

Ты в Киеве до войны давно был? Или с текущем перформансом рашки ты думаешь что будет массовая мобилизация?)

Так а ти не в смузіхльобній дивись а зайди в рандомний паб, ось ті і будуть.

Угу, было такое, что в бар на районе ворвался грабитель и начал требовать денег. Посетители его скрутили и вручили полиции, перевязанного ленточкой

Решаеют технологии, ракеты, разведка... у нато всего этого добра просто заглаза, пехотой воюет только рашка.

Они первые сбегут в Аляску. Массово.

Как бы это без войны устроилось))))

Да, будут, не хуже тебя, меня или тех кого призвали и уже воюют, а может и лучше. Это сейчас мы у них военную помощь просим, а не они у нас. И дают нам не самое новое, а устаревшее на одно — два поколения. Даже русня особо не испытывала оптимизма при война с НАТО, и это еще до того как их начали насиловать в Украине НАТОвским оружием 15 летней давности

А нападати кому? Чмобикам на Т-62?

Звісно що ніхто в Європі не хоче війни. Навіть одна прилетівша російська ракета обвалить дуже серйозно ринок і біржі ЄС.
Але ця славозвістна «російська армія», тим більше в поточному стані, навіть до кордону не доїде.

Ну так Вован же виріс на «діди ваівалі» та «можим пафтаріть», так що він вірить, що європку-то однією лівою.
Русня давно вже б до Лісабона дійшла, але то на Баштанці зупинилися, то у Бахмуті оце. Але для вованів це все понарошку, ось як Іван прокинеться, встане з печі, так усі 56 гендерів одразу попросять миру і визнають хуйла президентом міра

Так могли ж з Білорусі одразу на Польщу поперти.
До речі.. а чому не поперли? Це питання ватніків заставить сраку чесати

В Штатах мобилизации подлежат все кто находится на их территории. Даже не граждане.

Главное, чтобы граница была открыта на выезд . Все остальное решаемо

Да ну. Не може бути, там же демократія 😁

Забыли добавить «от 18 до 25 лет».
И нет, только граждане и ВНЖ. Временно находящиеся и нелегалы — неа.
И
Порядок призыва конкретных лиц определяется лотереей. Первыми «разыгрывают» тех мужчин, которым либо исполнилось, либо исполнится 20 лет в текущем календарном году. Далее следуют лица в возрасте 21 года, 22 лет, 23, 24, 25, 19 и 18 лет.

Поскольку мобилизационный резерв США сейчас — 14млн, то фактически это значит что подлежат призыву 20-22.

Це так — українці вони по-справжньому терплячі і незламні. І готові воювати роками — до останнього українця!
А хто таки виїхав жити до мирної Європи — той вже не українець.

Мне больше нравится , как кто-то расписался за всех Украинцев то есть нас всех. Ну вот лично у меня за 9 месяцев ни одна официальная опрос структура отрада ничего не спросила и не отметила мое мнение по ключевым вопросам . Зато по телеку и интернету за меня уже расписались ....

Погуглите как работает социология и что такое выборки

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Так, особливо коли пише: «Я вот не собираюсь...»
Підказка — російською пише

Якби бажаючих було б 10% — ніхто б кордони не закривав. Думаю як мінімум 20 вже виїхало і мінімум 20 рветься, тому і закрили. Але тактика не дуже. Як би кордони були б відкриті люди б туди — сюди їздили і при першому поліпшенні чи стабілізації повернулись, а так бояться мілітаризму і що не виїдуть і будують нове життя вже там. Стратегічна помилка викликана страхом втрати населення, непотрібна репресія. Окрім всього іншого гроші, що мають бути направлені на ЗСУ осідають у корупціонерів, корупцію побудовану на репресії неможливо знищити — приклад рашка, навіщо вподоблятись їм.

Якби бажаючих було б 10%

То опитування б сказало

90% украинцев, согласно соцопросу, готовы терпеть

Це не жарт, а те що може бути під час війни. Але впевнений, що нинішнє опитування не бреше

Правильно мыслите . Были бы границы открыты — вся Айтишка и их семьи уже были бы за границей . Я знаю уже трех айти корешей они уже начали поиск работы в ЕС с требованием ВНЖ и они готовы подписать Оферт. Двое в Польше и один в Германии .

Лично я пока до конца 2023 форсить эту тему не буду . Но если ... зима 2023-2024 будет такой как сейчас в Украине .. ну тогда надо внж делать точно

Насчет возврата. Все у меня знакомые спрашивают , а когда домой поедешь ? Я себе поставил триггер — когда борисполь начнет принимать самолеты ведущих авиакомпаний вот тогда и приеду

Я знаю уже трех айти корешей они уже начали поиск работы в ЕС с требованием ВНЖ

Це не має значення, головне виїхати якось. ВНЖ українцям за 1-2 дні на місці в паспорт вклеюють, в мене є свіжий приклад. Це спрощена процедура і по цьому ВНЖ можна одразу працювати.

Ну 1-2 дня это что-то исключительное, но в течении месяца реально получить встречу и в течении часа ВНЖ на два года.

на каком основании?
я прочитал закончу Румынии — ну мне не положен ВНЖ.. но я бы уже оформил себе
пусть срок тикает..
глядишь сидя тут — накоплю на квартиру и куплю еще))

В смысле?
На основании вот этого
home-affairs.ec.europa.eu/...​m/temporary-protection_en
Весь евросоюз выдает год, но уже сказали, что будет еще минимум один год.
И да, оно вообще никак не отличается от ВНЖ. У меня сейчас такой испанский.

Со сроками сложно. В Испании, к примеру, оно начинает тикать после получения прописки.

И да, оно вообще никак не отличается от ВНЖ.

Чи можна з ним виїхати за межі EU і потім по ньому заїхати?

Да. А почему нет?
Еще раз. Оно проходит просто как временный вид на жительство. Просто основание — директива TP

Ну после войны — оно онулируется.
А я имею ввиду — поиск возможности пока я в европе под ТемпПротекцией ужде начать искать на основное ВНЖ.
Чтобы когда ТемпПрот скажут все, стоп всем домой... я мог остаться и дальше работать жить.

Ну так у вас есть два года на поиск работы и потом в большинстве стран вы можете получить ВНЖ на основании того, что у вас есть работа.
Раньше основная проблема было получить эту работу, поскольку для нее нужен был ВНЖ и по кругу.
В Испании вообще три года — по оседлости.

Та как-то не хочется бросать основную свою работу... надо бы поискать парттайм какой-то местный на небольшой проект с офиц. контрактом.

По хорошему надо ехать в Долину на два года. Но всем влом. Спонсора искать, потом работу в Долине, потом жить "под мостом"(не нуаче, 300тыс вон не хватает же).
Врядли вы найдете на парттайм. Это еще сложнее, чем обычную в Европе.

не-не.. я пасс такого расклада
мне устраивает мой текущий город где я живу.. мне отсюда ремоут работать — отлично

я в полном релаксе и кайфе.
работа — работается
город, инфраструктура, сервис — очень все нравится
ребенок — учится в школе
жена — счастлива

и тут я задумался об ВНЖ... чего бы и нет.

Це в яких країнах? Наче в Польщі потрібно 9 місяців чекати.

в Польше это называется pecel ukr и там помоему еще меньше.

PESEL UKR дають одразу, так. Але мені не дали, бо я виїхав з України до 24го і був в Грузії до серпня. Тепер навіть не знаю, чи легально я в Польщі. Ніхто не може дати відповідь.

З третього походу в ужонд у вересні дали песель, хоча також до 24 лютого виїхав

PESEL UKR дають одразу, так. Але мені не дали, бо я виїхав з України до 24го і був в Грузії до серпня. Тепер навіть не знаю, чи легально я в Польщі. Ніхто не може дати відповідь.

Дуже дивно, в мене більшість родичів виїхали до війни. Десь у травні приїхали до Німеччини і всі отримали ВНЖ.

В мене друзі такі ж як я в Польщі теж все отримали. Я декілька разів ходив, і нічого не дали.

Ну 1-2 дня это что-то исключительное, но в течении месяца реально получить встречу и в течении часа ВНЖ на два года.

Ми записалися ще до приїзду, десь за 5 днів. Після приїзду одразу пішли і отримали. Це в Німеччині. Весною треба було чекати 3 місяці, а зараз ось так.

1-2 дні я не маю на увазі цілий день, ми там були десь 40 хвилин.

Видать те, кто выехал в ЕС и теперь с фразой «Я с вами, братья» :D

Эх, знал бы купил бы не квартиру в Киеве, а село на закарпатьи.

Поставил бы там автономную энергосистему, с ветряками и генераторами, свою воду, оптоволоко и сдавал бы айтшничкам)))

Це дофіга $$ потрібно.
А ще охорону 😃

Щоб комісарів відганяли )

эх, знал бы — не покупал бы ничего в Украине

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ти думаєш ти один такий розумний?)

Повний блекаут це коли вийде представник ДТЕК зі словами «наші повноваження все»

это будет уже финал истории.. мы еще не дошли до такой точки

Похоже у народа потихоньку мозги включаются.

Всім привіт, я Микола Парасюк зі Львова, у мене не має світла три дні. Дитина замерзла. Геть бандита Зеленського.

Підлога країни без електрохарчування!!!1111

немає сечі терепіти ці пекельні борошна :))

Всім привіт, я Микола Парасюк зі Львова, у мене не має світла три дні. Дитина замерзла. Геть бандита Зеленського.
После отправки комментария вам будет зачислено 15 рублей. Не забудьте удалить второй абзац.

Интересно как быстро «патриоты» и «меценаты» жертвующие чуть ли не всю свою зп на нужды армии забыли о своем патриотизме, когда лично у них на сутки отключили свет, хотя о таких сценариях предупреждали с первых дней войны.
Забавно смотреть как вы придираетесь к словам каких-то чиновников, будто если бы он сказал, что 100% будет полный блэекаут это что-то изменило. В данной ситуации кроме непосредственного восстановления того, что можно, власть может только пытаться успокоить население.
Направляйте свою энергию в правильное русло, а не выплескивайте на всех вокруг. У войны есть вполне очевидные виновники и как бы не старались порохоботы это не зеленые, хотя они далеко не идеал

Де ви тут побачили

забыли о своем патриотизме,

?
Ніхто тут не вимагає неможливого і не звинувачує владу. Просто ***діти легше ніж робити, і працівник офісу президента точно ніяким чином не причетний до

непосредственного восстановления

. І 2 дні сотні тисяч українців бігали шукали воду, бо надивилися марафонів, де

власть может только пытаться успокоить население.

.

Пр том, что 10л штабелируемая канистра для воды стоит 80грн.

18литровая бутыль питьевой воды = 95грн

Служби доставки води

177.0 грн за 18.9 літрів води.

Я платив за бутлі ще по 100 грн за штуку, привозили раз на пару тижнів зразу 5 шт, щоб не бігати.

Так я про воду писав.
Ємність в мене вже є, то її, ємності, вартість не вказував.
Наші 95 і ваші 100 то ж майже однаково

У Києві біля будинку автомат з водою, до війни було по 1.5 грн, зараз по 1 грн.

А может власти пора начинать разговаривать с народом как со взрослыми людьми? Например я закупился УПС, аккумуляторами, генератором, бензином, канистрами под питьевую и техническую воду еще до того как начали валить энергетику, по нормальным ценам. Потому, что слушал не «успокоителей», а грамотных людей. А сейчас те которые слушали «успокоение» оказались реально в херовой ситуации и бегают ищут повербанки за N*x ценою.
Так может вместо занятия успокоением власти стоило-бы обьяснить народу что его ждет и как к этому надо приготовится? Может стоило например убрать акцизы и пошлины на ввоз тех же генераторов еще летом?

Безусловно.
Разве они не говорили об этом раньше, что такое возможно, что будут уничтожать энергосистему, что зима будет оч тяжелая и что надо всем готовиться? По-моему еще с лета об этом все говорили, и Садовый и Кличко и другие.
Я вот честно без понятия, о чем и что власть там «рассказывает», узнаю об этом только из коротких постов в телеге и на форуме в подобных топах. Но я с детства привык сам думать и опираться на факты, а не слушать кого-то, потому для меня никаких сюрпризов нет

Только вся зелень за это Кличко гнобила. И советы нужно давать конкретные — купи генератор, создай запасы воды, купи УПС, купи топливный обогреватель, продумай как и где ты это будешь ставить итд. А вместо этого...

Да-да, зелень во всем виновата, очевидно же.
А то если б през сказал летом (я не слежу за тем кто и что там говорит, вполне вероятно об этом много раз говорили) всем купить по генератору и экофлоу, то люди с зп по 20к грн побежали бы их покупать.
Или если у людей нет собственного понимания ситуации и способности принимать решения, то эти «советы» кому-то реально чем-то помогли?
Смешно

Да-да, зелень во всем виновата, очевидно же.

Перекручивать не надо. Украину бомбит не зелень. По этому не во всем.

то эти «советы» кому-то реально чем-то помогли?

Советы помогают. Особенно когда их дают те которым доверяют.

Не перекладай відповідальність з себе на когось.Твоє життя — ти й розбирайся. А то починається, той не сказав, я й обісрався)

Справа в тому, що там просто немає чогось іншого сказати.
Варто хоч на хвилинку задуматись що почне відбуватись у великих містах, як тільки більшість з них опиниться хоч на скількись тривалий час без електроенергії при мінусовій температурі. Додаємо до цього зупинку промисловості. Багатьом тоді генератори зі старлінками допоможуть у такому випадку? -)
Єдине що може врятувати від гуманітарної катастрофи — це лагодити енергосистему хоча б з тою ж швидкістю, з якою її вибиває росія. В ідеалі — палалельно будувати енергозахищену інфраструктуру за гроші партнерів (якщо будуть давати). І так само знищувати критичну інфраструктуру росії у відповідь на кожен удар.

Генератор, обогреватель, и запас воды и топлива поможет выжить пока будут чинить систему.

На який максимальний термін «чініння» варто розраховувати таку автономну систему?

На пару недель минимум. По хорошему — месяц.

знищувати критичну інфраструктуру росії у відповідь на кожен удар.

Каким образом, например?
И не забывайте, что Украина не имеет права вести террористическую деятельность, в отличии от рахи, ибо мы на 100% зависим от спонсоров. Потому каждый даже самый мелкий кейс с «пленными» приносит нам столько проблем. А представьте, что мы бомбанули тец в Белгороде. Кроме мелочной мести это не принесет абсолютно никакого профита.
Благо, что это понимают в руководстве и ВСУ

Враховуючи наш промисловий та економічний потенціал — максимум засилаючи «смєртніков». Я не кажу про те що ми можемо чи не можемо. Але в нас немає жодного шансу якщо ми просто будемо країною-полігоном і не перенесемо військові дії на територію росію. Максимум нас тоді чекає піррова перемога по типу вʼєтнамської чи афганістанської, яка по суті і не була перемогою для мешканців цих країн.
Військово-політичне керівництво розуміє, що ми не маємо тилу для забезпечення цієї війни, тому змушені кожен раз відштовхуватись від думки та дій союзників. А не тому що перенесення бойових дій на територію Білорусі та Росії не принесе результату. І це доволі однозначно сформовано у статті Залужного із Забродським.

А тепер почитайте статтю Залужного від 6 вересня www.ukrinform.ua/...​ci-ukrainskij-poglad.html

Спрощено кажучи, справа саме в безкарності, яку забезпечує фізична віддаленість. В цьому і полягає дійсний центр тяжіння противника. І ми не маємо права залишати його без належної уваги.

Картина може кардинально змінитися при відповідному плануванні та правильній роботі з країнами-партнерами України. Комплексне, із належним перспективним баченням, оснащення і переоснащення ЗС України системами озброєння відповідної дальності дії повинні стати тим самим омріяним гейм-чейнджером. Тільки за умови вирівнювання балансу по досяжності засобів ураження і, таким чином, розхитування зазначеного центра тяжіння противника можна говорити про перелом в ході війни.

І зрозуміло, що якщо у нас будуть такі засоби, ми не тільки зможемо, а матимемо продемонструвати їхню дієвість. Щоб повірили. І, повірте, ядерки не відбудеться — після ліквідації США іранського генерала іранці бахнули американську базу в Іраку, і на цьому всі зупинилися. Так і тут буде.

І, повірте, ядерки не відбудеться — після ліквідації США іранського генерала іранці бахнули американську базу в Іраку, і на цьому всі зупинилися.

Контраргументы:
1. х**ло живет в манямирке и отсекает что ему будет за ядерку по территории Украины.
2. «Мы в рай, а они просто сдохнут»

Контраргументы

Они ж не твои.
Кто-то их на вентиллятор набросил давно.

Правильный контр = «ніхто не знає майбутнього»

И не забывайте, что Украина не имеет права вести террористическую деятельность

1. Диверсия != терроризм
2. Нас там нет
3. Найдите (нарисуйте по спутникам Притулы) карту ЛЭП энергоснабжения крупных военных заводов или других военных объектов. Каждую линию заминируйте в трех-четырех местах. Взорвите. Соседние города без света и тепла, но это не терроризм, а уничтожение законной военной цели
И вообще-то война в телевизоре. Взрывы на уралвагонзаводе будут или прилет дрона-камикадзе в башню кремля будут не менее болезненными чем блекаут.

Диверсия != терроризм

— Никак не узнать, как это расценят союзники.
— Возможно нет ресурсов.
— Возможно уже над эти работают.

Три варианта сходу. Наверное есть больше трех.

Никак не узнать, как это расценят союзники.

Будут танцевать «Kerch bridge on fire», уже узнали

Возможно уже над эти работают.

Я в этом уверен на самом деле. Сколько пожаров на расии было летом на важных предприятиях?

«Kerch bridge on fire», уже узнали

Нерелевантно.
Адже Крим це Україна

Сколько пожаров на расии было летом на важных предприятиях?

Мало.
Ибо все не угомонятся

Адже Крим це Україна

Зелений Клин та Білгородщина також. Тому релевантно

Там все було тишком нишком, та і взагалі то не ми :)

Да ладно.
«Вони кажуть не правду...» ось шо б пересічний на це відповів

На всех повербанков все равно не хватит. Такчто радуйтесь, что всех успокоили и вам досталося.
Никак не хватит на современный миллионник всего вот того оборудования купить в розницу.
А создать запасы воды — задача мера, а не каждого гражданина.

Ну вчора якраз стався повний блекаут. Про те що його не буде, то Арестович наспівав?

Повний це коли по всій країні прям пропало, по супутниковому знімку не скажеш.

27 годин без електрики це вже блекаут чи цілком штатна ситуація?

Ок
То демо-версія блекаута
Для мене це всю зиму без електрики

На хату 8 хватит. Но их своруют.
Потому хату надо сразу в лесу брать.

ну если в лесу, то «потому» надо сразу огнестрел брать и патроны.... и много чего ещё

Ти мабуть з тих, хто до останнього не помічає незручностей?
Яка різниця, немає світла 4, 8, чи 12 годин в день, якщо влада при цьому каже «пох, бийте ще», а чиновники кричать «99% міста має світло без перебоїв»

Ну і? Від мене це якось залежить?

Коли прям в кожному місті і селі нема електрики — блекаут.

тобто якщо в селі на 100 людей є електрика а у всієї іншої країни немає — то це не блекаут?

Навіть повне відключення електроенергії, яке в Україні зараз заведено називати «блекаутом», насправді не є «кінцем світу», оскільки це лише тимчасове виведення з ладу енергосистеми, відновлення якої починається у ту ж мить. Про це заявив глава Укренерго Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону.

Ор з тими зеленими і марафоном.

хм. На Харківщині були населені пункти, де світла не було з кінця лютого до початку жовтня.
А то, 27 годин...

Я розумію, це п****ць повний. Але терпець у замовників не безкінечний і ЗСУ саме на себе не задонатить.

Ніякого повного блекаута не було. Слухайте поважних людей вони дурного не скажуть. ua.korrespondent.net/...​povnoho-blekautu-podoliak

ну лично я все осознаю.. с каждым следующим ударов — востановление системы будет дольше и больнее.
вопрос работы из Украины айти стоит под серьезным вопросом

что делать будем дальше?

что делать будем дальше?

Йти в офіси, де є генератори й старлінки.
Хто працює на компанії без офісів, то в коворкінги, там те саме.

Не те. Вже немає місць в мене в місті. Старлінк і генератор в квартиру не ставиться.

Старлінк і генератор в квартиру не ставиться

В мене Старлінк стояв на даху пʼятиповерхівки, там, де в інших телевізійні антени. З генератором так, складніше, тут краще якийсь Bluetti/Ecoflow, але дорожче, якщо прямо нормальної ємності

Ну, або щось таке
allegro.pl/...​mulator-55-gr-12673783659
Вистачить на довше. Але в мене електроопалення, тому тут тільки переїзд в іншу квартиру, а краще будинок.

Ще декілька діб так і що буде в коворкінгах кули тисячі ломануться?

Ще декілька діб так і що буде в коворкінгах кули тисячі ломануться?

Стане більше коворкінгів або міняти роботу де є офіс.

Хто захоче той придумає як викрутитись.

Коворкінги під час блекаутів це як гриьи після дощу, самі з’являться?

Виросте попит, з’являться і коворкінги. Та і офіси компанії зараз активно роблять автономними.

Вы ж выше пишете, что вы не в Украине.

Тогда вам, пожалуй, нечего переживать о работе из Украины и делать для решения данной проблемы лично вам ничего не надо.

теоретично надо объединятся в «коворкинги», так как обеспечить работу генератора на много часов + старлинк — легче вместе чем в одиночку

Що мене трохи вибішує, що

заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко

чомусь віщає на всю країну про те, до чого він не має жодного стосунку, і в чому взагналі не розбирається. Задовбали ці безкінечні заступники єрмака — «експерти» по всім питанням.

А шо Арестович, Подоляк, Данілов, сам Зеленський помічені в відповідальності за свої слова? А всі ці «військові експерти Олеги Жданови» ім’я яким легіон?
Хіба шо Залужний і Буданов не п***ять просто так.

в порівняні з клоуном ждановим, арестович ще й не таке вже й дно. а от тих хто всюди сує жданова, таких просто п%%дить треба, хоча журнашлюх і медійників вже десятки років як п%%дить треба

Жданов військовий, Арестович ні краплі.
Лише у цьому різниця.
Але Жданов нафіга не офіційне обличчя, на відміну від...
Кожен обирає собі talking head сам 😁

Військові «експерти» то таке, вони не посадові особи, відповідають хіба що кількістью підписників.

Ну потому и ОНИ, что те кто «имеют отношение» такое говорить побаиваются/не могут.
А что-то говорить для «расслабления» населения нужно.

Гірше заступників тіки радники, або радники заступників.

Я думаю що йому готують нове місце, тому для електорату він повинен бути взнаваним, а не 25 річним мільйонером, якого ніхто не бачив.

Что такое блекаут:
Так как у нас единая электросеть, то формально вывести признак блекаута крайне просто:
Блекаут — это сбой электросети, который характеризуется отключением подачи электричества по ЛЭП на всей стране, из-за чего потребители вынуждены искать альтернативные решения.
Характерным признаком блекаута при единой электросети — одновременное отключение всех электростанций из-за падения технических характеристик (рассинхроны частот, изменение параметров напряжения, etc). Так что формально — блекаут был.

Если же мы рассмотрим блекаут как явления (пост)совка, то я предлагаю взять за основу трехсуточные отключения электричества зимой в Одессе в 90-ых, когда на улицах было теплее, чем в квартирах и унесло немало жизней (и дохрена здоровья у выживших). Соотвественно — давайте не считать блекаутом отключения электросети менее чем на 3 суток подряд при температуре не менее −20.

Ага, відчуй себе старим. Левова частка аудиторії ДОУ народилася після 90х.

я что-то не помню про єти 3 дня без света в 90хх
зимой, да так чтобы люди замерзали

Можете надати посилання на 3 доби без світла в Одесі? Я такого не пам’ятаю.

Десь буде, десь не буде.
100% України точно не знеструмлять хоча б через те, що із західних кордонів йдуть мережі з ЄС і, як мінімум, у прикордонних західних регіонах все буде.
Також частина приватного сектору обжилася за попередні роки і особливо місяці сонячними панелями, генераторами, а хтось навіть вітряка зафігачив.
А є ще СОТНІ Малих, Міні та Мікро ГЕС ( uk.wikipedia.org/wiki/Малі_ГЕС_України ) які живлять декілька навколишніх сіл/міст і такі також навряд будуть зруйновані.
Ну і додайте всі ті тисячі генераторів які везуться і будуть везтися до нас в промислових об’ємах.
Тому тут влада каже правду, що повного не буде бо я дуже сумніваюся, що в мій сарай на дачі коло туалету де я тримаю генератор прилетить калібр чи хоча б мопед.

Обстріли будуть, інфраструктура великих міст, скоріше за все, постраждає найбільше але якось переживем. Головне зараз робота на перемогу.
Купуйте зарядні станції та генератори.
Ну і якщо є можливість, з Києва я б звалював.

Також я не вважаю, що вимкнення навіть абсолютно всіх комунікацій навіть у цілому місті на декілька годин це блекаут, це просто тимчасові незручності.
Блекаут це коли вимикатимуть на добу і більше.

Ем, якщо у вас в сараї дирчитт генератор а по всій країні нема струму то це все ще повний блекаут :)

ТАк)
Це був жарт про те, що поки хоча б одна хата зі світлом, то це не повний)

Навевно коли в Україні буде тільки одна будівля зі світлом, то ви теж напишите «Повного нема»

А що вважати повним блекаутом?

Не знаю як по всій Україні, але в мене зараз немає ніякого звʼязку в родичами і друзями в Києві. Навіть мобільного. Останнє що чув від них, це те що немає навіть води. Як я розумію, таке майже всюди. Зрозуміло, що щось все одно щось буде працювати, але зараз ситуація тягне на повний блекаут, як мені здається.

Ну так відновлять, почекати добу і все.

Коли світло погасне в офісі президента.

Очень не люблю выступать «адвокатом дьявола», но у меня только один вопрос — у Вас образование техническое (высшее/среднее) ?

Ибо все что происходит сегодня, для людей с обычным техническим образованием должно было быть ясно если не с момента нападения, но с момента перехода в «стабильную войну» так точно...

і це по суті одна з їхніх останніх надій в цій війні

Ядерка еще. Пора морально к этому готовиться.

Тобто з 14 року було все відомо, але передмістя Києва і Південь було захоплено за 1 день, а енергобезпека відсутня? :) Чи «не всьо так однозначно»?

І не треба себе так заспокоювати

Вы либо можете повлиять на ситуацию и создаете план. Либо не можете повлиять на ситуацию и принимаете ее как есть. Хоть фонарик и шерстяные носки купили?

Нападения РФ не случилось, теперь не случился блекаут?

Так это не блекаут.
Блекаут это когда во всём городе нет ни электричества ни мобильной связи.

Як довго ти сидиш без зв’язку? Чи не важається тобі, що сидіти менше 5 годин без світла і кричати про блекаут це маніпуляція і перебільшення?

Тобі не важається, що сидіти 5 годин без світла і кричати про не блекаут це маніпуляція і применшення?

Альо, у тебе війна чи сидиш в каліфорнійському маєтку і твоя найбільша проблема це просадка S&P500 і права сексменшин, а не те, що по тобі було 70 ракет випущено?

Може вже досить інфантильності і треба свої хотєлки з реальністю корелювати?

Не бачу тут звʼязку. Якщо війна, то не можна називати блекаут блекаутом? Щось мені це нагадує.

Що тобі це нагадує?
Якщо йде активна фаза війни з масованими обстрілами цивільної інфраструктури, то вважаю скаржитись на кількагодинне вимкнення світла в такій ситуації це гра на руку ворогу і відсутність адекватності.
Нагадую ще раз тим, хто живе в світі рожевих поні: У нас йде найбільша з часів другої світової війна.

Не бачив щоб хтось скаржився, я так точно. Я просто кажу що це блекаут, не треба применшувати і кидатись на людей.

Інтернет привчив кидатись на всіх автоматом :)
Що таке блекаут? Тут в темі дали визначення?

Як в студентські роки: Швидко підняте не вважається впавшим.
Швидко відновлене не вважається блекаутом)

Блекаут це відключення більшої частки абонентів, навіть із швидким підключенням. Люблю форуми, можна посперечатись через те що хтось тлумачить слово по різному.
Піду краще займусь чимось корисним

От тут погоджуюсь, варто йти займатись корисним.
Але блекаут на декілька годин це не блекаут якщо навіть повністю заряджений телефон не встигає розрядитись.

Ну, словарь говорит, что блэкаут на пару часов — это все равно блэкаут dictionary.cambridge.org/...​ctionary/english/blackout.

Согласен с тем, что это далеко не повод плакаться, так как угрозы выживанию он не несет.

Blackout — a period of time when electric power has failed, causing a loss of lights. Тобто у нас є навіть planned blackouts

Слухай, ну в мене в Києві не було світла 40 годин.
І не було зв’язку жодного оператору в моєму районі також 40 годин. Це блекаут?

Министр энергетики Герман Галущенко
«страна вчера пережила блэкаут»

Похоже это был все таки он.

Ну я хз, что это за блекаут если у меня дома всю дорогу был 4ж интернет.
Вещали же, что блекаут это прям капец-капец, но чет я не сильно булки сжала даже.

У моего боченка с электричеством 46% скоро надо будет идти искать энергию для компов и инета.
Это уже 22 часа без электричества.

У меня 4 пауербанка и bluetti на 500 втч. Села только одна банка — котофонтанчик всё это время кормила))) На bluetti 80%+ заряда, остальными банками не пользовались совсем.
Но у меня офис с генератором, потому и не парюсь особо.
Говорят, в коворкинге одном вчера был дикий аншлаг — все детей и вторых половин туда зачем-то попригоняли))

одна банка — котофонтанчик всё это время кормила

Наші люди непереможні :3

Все, розходимось. У Алли працював інет, значить проблеми перебільшені.
Те що зупинили всі атомні станції — така фігня

І це ще самі АЕС не обстрілювали. Не все так погано.

ЗАЕС вийшла з чату

Я про масові обстріли по реакторах.
А так русня підводку обстрілювала.
Ще не починали.

Скоріш за все це не так просто зробити та і потім прикидуватися дурними як з ЗАЕС «ой ми хз хто обстріляв» не вийде ні в русні, ні в МАГАТЕ

Массовый обстрел реактора ничего и не даст. Там метрами железобетон высшей категории. Как бункер обстреливать. Потому и подстанции целят.
А бомбить противобункерными бомбами — потом никак не получится сказать, что это не они и вообще случайно

потом никак не получится сказать, что это не они и вообще случайно

Контраргумент: они все равно сделают и будут делать вид что. Раньше с боевыми комарами прокатывало, а теперь будут рассказывать что «Украина взорвала грязную бомбу на расиянской территории!!111» (ЗАЕС на «аннексированной» территории).

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Давайте будемо чесними, 90% народу тут були ще більш впевнені що нападу не буде ніж влада, а тих по-одиноких яких допускали напад називали параноїками і панікьорами.

80% должно быть, ибо по классике 80/20

навіть пригадую, хтось писав «якщо ви боїтеся нападу, я куплю у вас квартиру по панічній ціні». Аж цікаво, де ця тупа тварюка зараз.

Следующим не случится выход на границы 91 года?

Кирилл Буданов (глава ГУР МО) сказал что не будет. Ему верю. Если чо, то он говорил что вторжение будет

Повного не буде, а 3-4 залпи буде. +рашка почала виготовляти нові ракети.

А після них рф без ракет сидітиме?

Без дальнобійних ракет. Тих що летять про 50-100 км в них набагато більше, але то ППО ракети.

Вони можуть купити ще дальробвйних у Ірану. Але це не так вже й просто і їх не так багато. Але й не мало.

Ну тобто якщо зроблять ці останні 3-4 залпи то вони залишаються без можливості виконувати подібні стратегічні задачі на українському, або іншому напрямку.
Так само це змінює і ситуацію з Іранськими ракетами. Якщо в тебе їх нема взагалі, то Іран стає ледь не єдиним їх постачальником і в оплату може захотіти значно більше, ніж за інших умов.

В теорії. На практиці ніхто не захоче витрачати останнє, крім хуйла. і тут почнеться зовсім інший цирк. Ну і угода з Іраном буде вирішена до пусків останнії залпів.
Поки випустять 3-4 + що іран подасть, то можна ще на один залп накопити, якщо раз на тиждень стріляти.
Ну і неможна списувати Кубу та Китай. В них також є запаси, які педорашка може захотіти. Китаю не вигідна швидка поразка росії, бо «вони разом назавжди*». Просто сидіти і чекати що в них закінчаться ракети — дурний план. Треба щось з цим робити.

*якщо це не заважає Китаю, тоді це фігура мови, яка означає час, визначений доки це вигідно Китаю.

багато жертв та руйнувань це паніка серед населення.

це також значне пришвидшення та розширення номенклатури військової допомоги від партнерів, чого русаки бояться

Не забуваймо що в них просто дофіга X-22. Вони не точні і несуть багато зайвих жертв та руйнувань але коли закінчаться крилаті їм буде пофіг

Тут написано 32% залишилось:
twitter.com/...​tatus/1594998365170896896

або ці запаси — мотлох для «канібалізму»
Ніхто ж достеменно не знає, в якому стані ті ракети. Де зберігалися й таке інше...

Залп до тисячі технічно неможливий, в них просто нема стільки літаків, обладнаних під ці ракети. Х-22 великі, один літак більше трьох не бере, літаки потрібні тільки великі — Ту-22М3 та Ту-95.

Диванних експертів тут багато :)

А в чому він не правий? Такі ракети пускають не з «землі» і не з шахт, а зі спеціальних пускових літаків
Тому це просто математчно неможливо

А в чому він не правий?

В тому, що я — www search експерт, а він просто диванний експерт 😂

Я про комент Дениса🤷‍♂️

Союзники теж не будуть сидіти склавши руки. На кожні їх (рашки) дії — іде збільшення та усерйознення військової допомоги. Так що і нам можуть теж дати балістичні ракети які і до москви дістануть. Ізраїль недавно натякнув про це.
Про залп до тисячі просто смішно. Чому не десять тисяч?
Бойові пускові буряти будуть запускати

Так що і нам можуть теж дати балістичні ракети які і до москви дістануть.

Здається що вже зрозуміло що не дають. Всі приводи щоб дати вже давно відбулися. Тобто є саме політичне рішення не давати Україні такий вид озрбоєнь.

Если бы они могли бы сделать залп до тысячи — они бы сделали, чтобы перенасыть ПВО — эффективность ударов была бы выше. Но они не могут

Ні, ракети вони зараз виготовляють + може союзники у вигляді Ірану їм підкинуть. Це обмежує можливості частих і масивних залпів по нас.

ракети вони зараз виготовляють

Просто цікаво звідки на Добу інфа про це?
Наприклад колега колишній ще місяці два тому доводив, що у рашці ракети роблять нон стоп, причому на повністю роботизованих заводах.
Де він то прочитав я не знаю, іржати вголос з цього я не став, просто бо не став 😁

Було інтерв’ю з Олександром Коваленко з Inforesist на nv.ua. В цьому інтерв’ю Олександр говорив, що в рашки є можливість виробляти певні типи ракет.

Щодо повністю роботизованих заводів — то, звісно, маячня. Але чутки, що ракети роблять у три зміни — дійсно були.

Сподіваюсь шо то просто чутки.
Як на мене, то русні вигідно, щоб ми повірили у три зміни.
А як насправді знати може лише розвідка.

На поплаві казали, що знаходили уламки ракет з датою виробництва 3 кварталу 2022.

Слухаю їх, але то напевно пропустив

Повного блекауту не буде

Твёрдо и чётко?

Я хотів би відразу всіх заспокоїти — виїжджати з країни точно нікуди не треба

щоб ми не втрачали ще кілька мільйонів на місяць :D

Так і жителям Маріуполя говорили.Та де тепер ті жителі?...

Ну далі продовжувати слухати та постити слова людей з органу з незрозумілим правовим статусом який був створений, щоб захайрити люстрованих чиновників це hilarious (в українській мові нажаль немає схожого слова)

«Твьорда і чьотка» ?

щось подібне вже я чув... «Нападу РФ не буде, можете не турбуватись»

Почитав коменти і бачу що деякі люди не розуміють що таке евакуація та коли вона потрібна. Коли просто нема електрики — це ще не біда, бо без неї усе одно можна вижити. А от коли не буде водопостачання, опалення, замерзне каналізація — тоді багатоповерхівка стає мертвою печерою.
Тобто мова іде про виживання, а не наявність можливості працювати в ІТ ! Якщо вам треба саме працювати — жодних проблем. Вивозіть робітників з міст і селить у там, де проблем з електрикою не буде. Поруч з АЄС, ГЄС, або безпечніше — у селі де є сонячні станції. Модульне житло, яке будують для біженців, можна привезти та розгорнути за тиждень. Тобто галера може зробити «зелений офіс-гуртожиток» поруч з сонячною станцією і вивезти людей у разі потреби працювати.

У нас из 10+ человек в команде захотели выехать аж 3е и то потому, что это менеджмент и с детьми.
Остальные сказали, что выезжать будут только после блекаута и то если работать условий не будет.

Ну ось вам і відповідь. Не треба плутати життя та роботу. Інтернет, єлектрика та робота взагалі для виживання зараз не потрібні.

Рядом с ГЭС отключают свет, точно точно.

У селах немає електрики по 12-14 годин на день. Їх першими розкуркулюють на цей ресурс

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Хм, живу у Львові в новобудовах 30 хв пішки до центру, а виявилось що в селі.
Але головне щоб Садовий продовжував казати, що все під контролем, і є аж 18 пунктів незламності (інші поки не знають, що на них переклали таку відповідальність)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коли просто нема електрики — це ще не біда, бо без неї усе одно можна вижити

Бобер, ти не в курсі як в сучасних новобудовах.
Вода до 6-7 поверху, подача вище тільки за допомогою насосів (на електриці).
Опалення або індивідуальне (требв електрику для котла) або будинкова котельня (теж треба електрику).

Якщо з системи опалення не злити воду то за кілька днів кввртира замерзає а з нею і опалення ламається. І все, кінець будинку.

Тому в місті без електрики не вижити.

Да, єдине, що в мене на лівому працює під час відключень — газ. Опалення, вода, інтернет проводовий, про мобільний навіть не кажу, він взагалі тотальне дно, днище, власне сама електрика — все мінус.

Я хотів би відразу всіх заспокоїти
сподіваємося

заспокоїв )))))

Хтось зміг ввести генератори чи акумулятори без мита? Бо ще тиждень тому на митниці нагадували про 500 євро і що їх не стосується хто і що там говорив.

«Один із напрямків підготовки держави до опалювального сезону — це імпорт якнайбільшої кількості енергогенеруючих засобів. Лише за 17 листопада, за даними митниці, в Україну завезено 8577 генераторних установок. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він нагадав, що Уряд раніше ухвалив рішення, яке звільняє від сплати ПДВ та ввізного мита товари, що покращують енергозабезпечення. Це електрогенератори, трансформатори, акумулятори та інша апаратура для енергетики.
„Але ми мали скарги на труднощі щодо їх ввезення фізособами. Нібито дія рішення Уряду не розповсюджується на фізичних осіб. Це не так. Кожен українець може без сплати мита та ПДВ завезти в країну необхідні йому генератори та зарядні станції“, — наголосив Прем’єр-міністр.
Під час засідання 18 листопада Уряд ухвалив протокольне рішення про забезпечення безперешкодного митного оформлення товарів енергозабезпечення для фізичних осіб.
Денис Шмигаль додав, що якщо хтось на митниці чинитиме перешкоди — варто негайно звертатися на гарячу лінію Служби безпеки України.»

Ввезла за 21к грн (меньше 500 евро) без мыта — вообще никаких вопросов.

Что ввезла человек помогите, почта морозиться, кто-то ввозили lifepo4?

Є якась інформація по миту?

Є така інформація за чату по Румунії:

Я вчера везла в Одессу генератор,со всеми к нему документами и квитанцией. Пришлость отбиваться Все , что свыше 50 кг и 500$ -ПДВ і митний збір,але постанова кабінету міністрів n 1260 від 09.11.2022 внесли дополнения(обязательно почитайте)что освобождается от ПДВ и сбора.Генератор подпадает под этот перечень, независимо от веса и цены,физлицо или юридическое и если на таможне появились вопросы звоните на горячую линию таможни Украины, при этом зафиксируйте должность и звание тех , кто препятствует вам(а также начальника смены).Закон на нашей стороне

Від мита лише юрики звільняються

У законі це не вказано. Є тільки двотижневий коментар від митної служби у власному телеграм каналі, що тільки для юридичних осіб. Та маємо коментар від Шмигаля 3 дні тому, що для всіх. Тому не зрозуміло, будуть проблеми на митниці чи ні.

Сказано. Те був не закон(кабмін не є законтворчим органом), а постанова, і не окрема, а про зміни до ковідної постанови, яка лише на юриків розповсюджується. ХЗ що там казав Шмигаль и що писали в новинах, але на сайті www.kmu.gov.ua/npasearch нічого не опубліковано з 18, тож нічого не змінилося

З офіційного акаунта на Фейсбуці від Державної митної служби:

www.facebook.com/...​oms/posts/508974051279289

Державна митна служба України
3 д. ·
❗️Протокольним рішенням Кабінет Міністрів України інформував про можливість фізичними особами ввозити без сплати ПДВ та ввізного мита товари, що покращують енергозбереження, зокрема:
🔹️електрогенераторні установки,
трансформатори (крім товарів цивільної авіації);
🔹️акумулятори літій-іонні, електричні, включаючи сепаратори для них, прямокутної (в тому числі квадратної) або будь-якої іншої форми;
🔹️електричну апаратуру для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, перемикачі, роз’єднувачі, запобіжники плавкі, блискавковідводи, обмежувачі напруги, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки та інші з’єднувачі, коробки з’єднання), для напруги понад 1 000 В;
🔹️електричну апаратуру для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, роз’єднувачі, перемикачі, реле, запобіжники плавкі, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки, патрони для ламп та інші з’єднувачі, коробки з’єднання), для напруги не більш як 1 000 В; з’єднувачі для оптичних волокон, волоконно-оптичних джгутів або кабелів
🔹️пульти, панелі, розподільні щити;
🔹️ізолятори;
🔹️обладнання та пристрої для фільтрування або очищення води.
☝Держмитслужба як виконавчий орган влади неухильно дотримується законодавства та урядових рішень, тож зі свого боку забезпечить безперешкодне оформлення зазначених товарів фізичними особами.

Дякую. Ну цікаво, але скоріш за все мова знову лише про ввіз, а не про поштові чи експрес відправлення

Те був не закон(кабмін не є законтворчим органом), а постанова

Десь ми це вже бачили...

ФОП же не є юр особою. Але хз

Ні. ФОП — це ст. 51 Цивільного кодексу, юрособа — ст.80

Є декілька питань: 1) Чому офіс прийшов до таких висновків. 2 години світла на добу — це не повний блекаут, проте є нюанс. 2) Окей тимчасові незручності зі світлом ще можна в різний спосіб пережити. Проте зв’язок, який лежатиме тривалий час зробить роботу неможливою. 3) як щодо минулих закликів до «якщо можете евакуюйтеся»? Покажуть план евакуації?

Ага, звісно! Те ж саме говорили про повномасштабне вторгення

В усій Україні не буде, а в Києві — вірогідно

сподіваємося

розходимся

Повного блекауту в Україні не буде.

від творців «всі їдемо на шашлики»

Сегодня с 2 плановых часов, отсутствие света увеличилось до 6 внеплановых.

Вже замовив сонячні батареї.

дуже вони взимку допоможуть?

Так это на лето.
Летом готовь лыжи, зимой плавки!

У коллеги тех панелей что говна, а выхлоп из них смех. Сказал, что жалеет о их покупке и сейчас уже пакуется на выезд из Киева.

Я тоже могу купить солнечную панель на 20 Вт и, сидя в подвале, жаловаться, что нигадица

На улице зима, камон, выхлоп из панели будет смешной

У меня вообще свет не выключают если что)

В минулі четвер та п’ятницю теж не вимикали?

Мне известно, что из поликристалических панелей мощностью 20 кВт на крыше под слоем снега в метель выхлоп 700 Вт. Без циферок вы меня как-то не заинтриговали)

І скільки вони коштують? Мабуть по ціні виїзду з України)

Мабуть по ціні виїзду

Я б сказав, що навіть жирного виїзду

Але якщо сонячні жалюзі на всі вікна ?

ТТХ панельок? дві на 5 ватт а одна надпотужна на 30? І не живить мікрохвильовку з компом?

Туди бігати заряджати можна
Туди бігати можна
бігати

У мене питання.
А наскільки реально генерувати оту електрику силами якогось бігуна по спеціальнозмайстрованій біговій доріжці?

:)

100вт с велотренажера в среднем. с дорожки меньше будет.
И не больше часа.

Кароч, ідея для стартапу.
Фітнес суміщений з робочим місцем. Трохи спалив калорій — попрацював — поїв — попрацював — калорії попалив. Зробити графік там, оце от всьо.

У человека КПД не очень. Дешевле спалить и подать на теплогенератор.

Спочатку прочитав цей комент у відриві від контексту :D

Русский вообще контекстно-зависимый.

Щоб середньостатистичну тушку спалити, треба витратити більше енергії, ніж вийде із неї в результаті... Хіба що дегідратовані мумії закидати. Чи тут мається на увазі щось інше?

Раз в неделю в офисе проводить перформанс-ревью. Кто перформит хуже всех — неделю крутит педали.

Не вытяните вы 200. Вы и 100 врядли вытянете на второй час. 50 — да, можно часов 5 крутить.
А регулирование выполняется переключением передач, легко.
Генератор можно даже напрямую к свинцу 100ач подключить, при таких токах он просто будет брать сколько даете и всегда будет 13-14 на генераторе, аж пока не зарядится(часов 10?)

ну 50 как раз для ноутбука хватит

гугли лучше, обычно такие ноутбуки потребляют на работу 15-20вт, а зарядное на 65вт

Стосовно вміння гуглити...
MacBook Pro M1 16 дюймів
Адаптер живлення USB‑C потужністю 140 Вт
Інфа звідси якщо що www.apple.com/...​book-pro-14-and-16/specs

Я думав це очевидно, що зарядка 140Вт не означає що він завжди споживає всі 140Вт, в простій роботі буде їсти ~20Вт.
140Вт це для того щоб можна було заюзати всі ресурси ноута + периферію + продовжувати заряджати акум

Ні. 140Вт це швидка зарядка. Звичайний блок живлення без швидкої зарядки для цього ноута 96Вт.
Проста робота у кожного своя. Але я не думаю, що на такому ноуті хтось буде у ворді тексти набирати. Я, наприклад, запускаю одночасно докер, два середовища розробки, ДБ вьювер, браузер і ще багато всього. Маю великий сумнів що в такій конфігурації він їсть 20Вт. Так, безумовно не 140, але й не 20.

В мене Macbook Pro 13″ M1 з трохи потасканою батареєю і схоже навантаження, хіба що докер нечасто юзаю, вистачає на робочий день і більше.
Ємність батареї ~60Вт*год, а значить 60/8=7.5Вт — середнє споживання, але тут не враховано режим очікування коли я відхожу поїсти чи чекаю чогось, скоріше таки 6 годин і 10Вт відповідно:)

если мы возьмем ноутбук на интеле типа i5-1135g7 то у него максимальное(продолжитьельное) потребление процессора — 15вт, ну экран и все остальное еще 10-15 будет потреблять, получим 30вт при максимальной нагрузке(и 2 часа работы как раз)

Перевірив споживання під час робочого процесу способом через ioreg — показує 5-8Вт, з максимальною яскравістю до 10

Ну тобто 20Вт зарядки було б досить, так? 10ват на роботу і 10 на зарядку.

Саме так, навіть щойно запустив гру таку щоб не мак витягував — показало 18Вт, підʼєднав зарядку від айпада 20Вт — батарея так і залишилась за 10 хвилин на 100%. Доречі air на М1 якщо не помиляюсь мають 30Вт зарядне в комплекті.
Не дарма ж ці проци так хвалять:)

Ну ейри може, це фактично продвинутий планшет. у прошках споживання більше, особливо якщо навантажувати серьйозно

Так Air і мій 13″ Pro мають однакові процесори. І краще глянути на цифри.
CPU:
M1 TDP — 13.8W
M1 Pro/Max TDP — 30W
GPU:
M1 TGP — 15W
M1 Pro TGP — 30W
M1 Max TGP — 60W
Тобто пікове споживання якраз майже 30Вт, у топового мака 90, але це все при умові повної загрузки і CPU, і GPU. Докер, IDE і БД з вʼювером це несерьйозне навантаження навіть для простого M1, окрім хіба що якихось білдів і міграцій

Mac pro 2019 потребує від 20 до 40 ват. Це з докерами шмокерами та іншими штормами. При умові що ноут підключили до зарядної анції повністю зарядженним.
А от коли він прогріється і запустить систему охолодження то там піки до 65 ват.

P.S. цікаве спостереження. Монітор 32″ 4к ips потребує десь 30 ват. А от телевізор 65″ VA матриця коли відображає заставку робочого столу потребує 150 ват, а коли включаеш фільм то витрати падають до 45 ват.
Так що ті вати що пишуть в специфікаціях то пікові значення, а не регулярні

Вроде речь шла про м1 а не про м1 про...

Тоді треба приблизно 100 сферичних тушок у вакуумі, робоча зміна 1 година по 10 чоловік, велотренажери, та якось звести 10 «грязних» синусоїд до 1єї придатної до використання — там диви й майже 1 кВт вийде. Якщо їх ще первітіном або аналогами накачувати перед зміною, то можна підвищити КПД. Із затрат — інфраструктура на утримання та харчування.

Але звісно ж це лише інженерна абстракція)

С генератора как раз синусоиды чистые. нечего рассказывать.

Якщо 10 генераторів зʼєднати паралельно — буде якась фігня, а не синусоїда. Да і з одного велосипедиста буде чиста, але постійно буде плавати частота в залежності від каденсу. Тому їх треба просто випрямляти в постійний струм, а потім вже генерувати чисту/ступінчату синусоїду 220В/50Гц

Их механически обьединяют. Тупо вал к валу.

Тоді обовʼязково хтось буде лінуватись і навіть зменшувати генерацію просто поставивши ноги на педалі:)
І плавання частоти це не вирішить

Датчики давления на педалях копеечная штука.
Смотря сколько у вас таких генераторов.
Когда оно синхронизировано, то смена частоты сильно увеличивает необходимую нагрузку.

Датчики давления на педалях

Їм ще треба подати живлення та кудись передавати кудись свої покази

Когда оно синхронизировано

О, так можна дійти до погонщика рабів на галерах який задає ритм:)

кудись передавати кудись свої покази

Педальору електроди в центри болі та задоволення підвести. Та просту схемку, яка буде стимулювати одне або інше, в залежності від показів датчиків за Н останніх хвилин

Тоді краще сумістити з залежністю від частоти, не педалиш (0Гц) або педалиш не так (не 50Гц) — отримуй розряд

так це тоді вийде або періодично несмачний «пряник» або тендітний «батіг»

Ну тоді можна розказати педалюючим про наші велосипедні традиції та цінності, і взагалі крутити педалі у нас то велика честь:D

То людей спалювати, то педалі під первітином крутити, якісь німецькі інженерні рішення:)

А сенс мати заряджені гаджети, якщо вишки зв’язку ляжуть і ні інтернету, ні зв’язку не буде

Есть супер-гаджет от Илона и спутник. а также направленные 4г антенны.

В мене напралена 4г антена користі ніякої — це раз.
Зимою від сонячних батарей ви не зарядите і старлінк, і ноут, і гаджети — це два.

значит у вас макет. наши чуваки много макетов продают, у меня был один макет в котором
вообще только пластиковая панель была и провода просто висели внутри. Разобрал ибо не работал нефига.

Простая хеликс(спираль) намотанная из проволоки 2-3мм дает хорошую избирательность и 20 мбит на 4г на расстоянии в 25км, проверял.
Или делайте простое что-то сами(квадрат, хеликс, луч 30градусов) или купите ТВ тарелку и в фокус модем поставьте(+20-30дб, но не так легко навести ибо луч меньше 3градусов).
Также у меня работала антена wifi ubuntiqu(сетчатая тарелка, модем вместо ее облучателя в фокусе), но хуже хеликса самодельного и сложнее наводить, гдето 10 градусов у нее луч. Да и размер у нее полметра почти,а хеликс — трубка 30см и отражатель меньше 15см.

Солнечные батареи — ерунда. Свет все же иногда включают, купите на те же деньги обычный свинец.

зы если надо линк на 10+км учитывайте необходимую Зону Френеля, для 20км там десять+ метров нужно пустого пространства, тоесть поднять не меньше чем на 15-20.

Хеликс мотается за полчаса. Да и вообе одно другому не мешает

Можна будь ласка лінк де про те почитати можна детальніше? Щоб з реальними прикладами використання саме для 4ж в Україні.
Мені здається, що проблема 4ж під час вимкнення світла полягає не скільки у слабому сигналі скільки у забитому каналі. Тобто коли замість умовних 5к користувачів на базову станцію підключаються 20к. При цьому базова станція додатково знижує потужність, щоб довше жити від акумів. От і виходить, що інет наглухо відбиває. Теоретично антена може додати якоїсь стабільности трохи, на практиці ж хз. Це тільки моя гипотеза, можу помилятися.

Так правильно, идея в том чтоб подключится к району, где не отключили свет. Направленная антенна позволяет «уговорить» ваш модем именно на нужную станцию.
Расчет вот
3g-aerial.biz/...​raschet-spiralnoj-antenny
Делать проще предварительно создав трубку из картона нужного диаметра. На нее просто наматываешь с нужным шагом и все.

10%-15% від потужності. Від повної опи спасе

Я так розумію мова про приватний будинок? Бо в квартирі їх монтувати нема де.

Краще від панелей заряджати павербанк, а від павербанка споживачів.

У похмурий день у товариша панелі номіналом 2кВт давали 130Вт. Там ще кут літній. Якщо трохи соняшно, то вже більше. Якщо є будинок, то комбінація соняшної системи, АКБ на декілька кВт*г та невеликого генератора забезпечую більш менш автономність. Ну то звісно не для опалення. Тепло це газ чи дрова.

Підписатись на коментарі