Про підготовку до зими та заходи безпеки

Привіт! Це Льоша з QAMania. Минулого тижня я зробив серію постів в нашому блозі про підготовку до зими та заходів безпеки. Вирішив доповнити і опублікувати цю інформацію ще й тут. Якщо хоч один пункт буде корисний, значить, писав це не дарма 😁

Я впевнений, багато хто з вас зараз активно готується до зими. Я вірю в краще, але готуюсь до найгіршого, і вас закликаю.

💡Світло

✅ Якщо ви живете в будинку — купуйте генератор! Топ за свої гроші. Порахуйте приблизну потужність приладів, яку вам життєво-необхідно заживити. Не намагайтесь заживити все одразу! Я придбав 3 КВт бензиновий (бо він тихіший) — має вистачити на світло, компи і навіть мікрохвильовку з невеликим обігрівачем. Беріть однофазний — він простіший в експлуатації. До генератора треба купити мастило для двигуна, каністри для бензину та подовжувач. Чому тільки 3 КВт? Бо він споживає до 0,5 л бензину за годину. 5 КВт — коштує вдвічі/втричі дорожче і споживає вже більше 2л за годину, навіть якщо ви не використовуєте всі 5 КВт. Тож я вирішив паливо економити

✅ Альтернативно — UPS, потужні павербанки, щось типу EcoFlow. Якщо є в наявності і не за всі гроші світу — гарний варіант і як плюс — можна користуватись в квартирах

✅ Ще варіант — зробити собі автономне живлення — акумулятори великої ємності та інвертор (якщо знайдете). Дорого, але дозволить заживити весь будинок / квартиру. Я знаходив варіанти 5 КВт інвертор + 5 КВт-год батареї за 3к доларів. Дорого, але з таким сетапом можете навіть не помітити, що світла не було. Багато альтернатив не шукав, зробив передзамовлення на такий сетап тут: Світло в темряві💡 . Обладнання буде орієнтовано у січні (краще пізно, ніж ніколи, і, сподіваюсь, краще б воно не знадобилось, але най буде)

❌ Не витрачайте час та гроші на сонячні батареї. В мене вже другий рік є сонячна електростанція, масив панелей на 9 КВт. Зимою вона виробляла близько 100 КВт-год на місяць, тобто 3 КВт-год в день. Якщо погода похмура — енергії нема. Тому варіант EcoFlow + одна панель на 400 Вт — вона буде заряджати його вічність. Краще замість сонячної панелі зайвий павербанк придбати

🌐Інтернет

✅ Якщо є можливість — Starlink — топ. Автономно і стабільно. Але дорого і ще дістати треба. Мій друг та колега Міша замовив за кордоном заздалегідь, він вже приїхав, працює і видає стабільне підключення. Пишу цей пост просто зараз, працюючи від генератора через старлінк

✅ Кабельний інтернет. Якщо у вас в квартиру заходить оптика, по ідеї, достатньо заживити медіа-конвертор, і у вас буде в інтернет. Я пошукав, треба гуглити провайдерів, що можуть забезпечити FTTB — оптика в дім. Шукав по Києву — наче Укртелеком та Київстар пропонують такі послуги. Замовив, поки чекаю, що з того вийде

✅ Як резервний канал — мобільний інтернет 😥. В моєму районі, коли вимикають світло, зв’язок теж пропадає. Але біля будинку іноді добиває до вишки в іншому районі. Вирішив купити 4g модем та антену для підсилення 4g частот — встановлю на даху і перевірю, чи буде ловити краще. Якщо так, може навіть куплю підсилювач сигналу замість модему

🚰 Вода та 🍔 їжа

✅ Купив запас питної води в бутлях. Бутлі зручні ще й тим, що питну воду можна набрати в бюветах чи колодязях, якщо поруч з вами є. Від мого дому далеко, то я купив кравчучку. Сподіваюсь, ходити не доведеться, але якщо що — я готовий 😎

✅ А ще морально готуюсь митись з тазика. Якщо у вас нема великої каструлі — саме час пошукати

✅ Купив запас їжі на чорний день (сподіваюсь, він не настане). Консерви: тушонка, овочі та фрукти. Крупи: гречка, рис, сочевиця. Олія та борошно. Сіль, цукор, шоколад.

✅ Щоб їжу готувати в умовах, коли світло і газ зникнуть — маю туристичний газовий пальник і кілька балонів газу по 400 грам. Досить ефективно і безпечно. Можна готувати просто на кухні

✅ Якщо ви живете в будинку — подумайте про буржуйку, труби до неї та дрова

❤️‍🩹 Виживання

✅ Готуйтесь до холодної зими! Я маю туристичний намет та кілька зимових спальників. Квартиру чи будинок може бути важко обігріти, тому можна просто в кімнати поставити намет, залізти в спальник і так спати — буде тепліше, бо простір, де ви живете, зменшується. Звучить не дуже, але на крайній випадок — най буде. Як мінімум, якщо у вашій оселі кілька кімнат — готуйтесь ночувати всі в одній. Вже тепліше буде

✅ Майте запас свічок, сірників. Можливо сокиру та невелику пилку, щоб розпалити багаття на подвір’ї. Як бонус — можна мати таблетки сухого спирту

✅ Пошукайте в інтернеті популярні лайвгаки про виживання. Наприклад, як зробити свічку з олії. І хай ці знання лишатися чисто теоретичними!

✅ Якщо маєте машину — тримайте її заправленою. Встановіть зимову гуму, якщо ще не зробили. Пройдіть ТО, щоб у критичний момент не заглухнути посеред дороги

✅ Проведіть ревізію аптечки — всі ліки, в яких закінчився строк придатності — викидайте. Докупіть всі необхідні ліки

✅ Якщо маєте проблеми зі здоров’ям — саме час їх вирішити. Запишіться до стоматолога чи інших лікарів. Я мав коронку ставити 24 лютого. 3 місяці ходив з тимчасовою пломбою і їв ДУЖЕ обережно

✅ Якщо маєте час та гроші — зробіть утеплення оселі — майбутній ви скаже вам дякую! ❤️

✅ Цієї зими я зробив те, що не робив ніколи — перевів вікна на зимовий режим. Це просто — подивився на youtube і зробив це пасатижами та шестигранним ключем. Суб’єктивно — стало трохи тепліше

UPD: почніть робити зарядку, якщо не робите і спортом не займаєтесь. Щоб легше було тягати бутлі з водою та каністри з бензином. Та і взагалі краще почуватись

🤝 Кооперація

дуже круто, якщо ви можете підготуватись до виживання навіть у пост апокаліпсисі, і навіть викопали власний бункер. Але набагато простіше:

✅ кооперуйтесь з друзями — складіть план дій, у випадку надзвичайних ситуацій, хто до кого приїде, що привезе?

✅ Купіть важливі, але дорогі предмети для виживання разом — так дешевше

✅ Розподіліть обов’язки, хто що має купити

✅ Коли багато людей живе разом, в незвичних умовах — це викликає стрес, сварки. Подумайте, як ви будете заспокоюватись: робота, книги, музика, настільні ігри

✅ Потурбуйтесь про зв’язок. Навіть пара недорогих рацій дозволить вам координувати зусилля навіть при простому поході за водою чи в магазин

UPD з коментів: покажіть домашнім та друзям, як заправляти та вмикати генератор, користуватись пальником, буржуйкою, вогнегасником. Бо якщо знаєте тільки ви і вас нема поряд — для вашої сім’ї та друзів це проблема. В ІТ цей ризик називається Bus factor 🚌

🔰 Ми з друзями домовились зібратись у мене — в приватному будинку простіше виживати. Замовили разом Starlink на випадок проблем зі інтернетом, купили генератор, паливо, запас їжі, буржуйку. Домовились, що у випадку надзвичайної ситуації можна приїхати навіть без дзвінка.

🆘 Безпека

⚠️ Перш за все — дотримуйтесь правил експлуатації приладів. Якщо генератор не можна використовувати в квартирі, навіть на балконі — не робіть цього!

⚠️ По-друге — купіть вогнегасник і подивіться на youtube, як ним користуватись. Генератори, павербанки, пальники — все становить загрозу.

⚠️ Для генераторів додатково подумайте про заземлення. І ні — на батарею чи газову трубу заземлюватись не можна!️

⚠️ Якщо зберігаєте бензин/газ/автомобільні акумулятори — робіть це в добре провітрюваних приміщеннях. Погугліть, як зберігати все це правильно. Бензин краще зберігати в металевих каністрах. Так, дорого. Зате живі та здорові залишитесь.

⚠️ Дуже обережно з газом. Зараз набирає популярність варіант з купівлею газового балона та плитки — користуйтесь обережно та двічі перевіряйте всі з’єднання. Тільки минулого тижня читав про вибух газового балона в квартирі. Не соромтесь гуглити, як зробити це правильно. Якщо немає світла та Інтернету — дочекайтесь, коли з’явиться, навчіться, а потім робіть.

⚠️ Не залишайте відкритий вогонь 🔥 (свічки / пальники / буржуйки) без нагляду

⚠️ Користуйтесь відкритим вогнем тільки у добре провітрюваних приміщеннях, щоб не угоріти від надлишку вуглекислого газу та недостатку кисню. Буржуйки/пічки — взагалі небезпечна річ — впевніться, що в вас в димарі є тяга. Не закривайте піддувало, поки все не згоріло

Ваше життя та здоров’я — найвища цінність. Саме за ваше життя воюють ЗСУ. Не поспішайте отримати премію Дарвіна.

Відкритий до порад та критики! Якщо є що додати — пишіть у коментарях!

Дякую, що дочитали! Тепер можете проскролити пост догори, і якщо бачите, що збір на дрони не закрито — можете трохи задонатити. Експерти з ОБЖД кажуть, що це найкраща інвестиція в безпеку життя і здоров’я 😉

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Якщо погода похмура — енергії нема.

А хто тут в міє в фізику/хімію цього процесу, поясніть, чи теоретично(та практично) існує можливість отримувати той же фотоефект від інших частин спектру? Ну типу від ІЧ (це тоді вийде панель яка тупо поглинає тепло, анти-УФО?), або взагалі від космічного випромінювання, яке наче атмосферою взагалі не блокається?

Сонце має температуру поверхні 6000 градусів, тому максимум випромінювання припадає на видимий спектр, особливо на зелений колір. Тому наші очі і бачать в цьому діапазоні дякуючи еволюції. Випроміняювання в радіо-, інфра-, ультрафіолеті, ренгені і гамма дуже маленьке від Сонця а особливо космосу, навіть якщо б воно не блокувалося атмосферою.

Всі поради автора дуже конкретні та практичні... Хочу добавити ОДНУ/дві ДУЖЕ ВАЖЛИВУ/і ДУМКУ/и- будь ласка — все перевіряйте на практиці та НАВЧІТЬ ЦЕ ВСЕ РОБИТИ СВОЇХ ДОМАШНІХ
( уявіть, що вас ( розумних та досвідчених...) вдома нема, а потрібно скоритстатись тим, що ви придбали для забезпечення життєдіяльності !

Отже, що я маю на увазі:
змоделюйте на практиці ситуацію, до якої ви готуєтесь і ви побачите, чи ви дійсно готові, чи тільки так собі думаєте...
ОТЖЕ по суті:
# якщо маєте генератор- спробуйте кілька разів запустити його та нехай це зроблять самостійно ваші домашні( під вашим експертним наглядом ..)
# якщо пропала електрика- перевірте на практиці — скільки часу та які споживачі можуть працювати від вашого джерела живлення — так у вас зявиться розуміння реального запасу енергії ( а не теоретичні основи....)
# і т.д. — головна ідея мого допису- перевірте на практиці все те, що ви придбали і навчіть цим користуватись своїх домашніх...
# також було б доречно дослідити тему
«виживання при БП» — в Гугл так можна і запитати — повірте- там багато корисних думок і практичних порад...
...
Миру всім...Будьте сильними...
(мій запас: мережевий зарядний пристрій+ акумулятор+ сонячна панель+ інвертор 12/220+ додаткова розводка 12V освітлення по будинку+ запас води і продуктів на 6 місяців+ запас палива для автомобілів на +/-2000 км.)

масив панелей на 9 КВт

Скільки це м2?

Вчора 20 годин не було світла — перевіряв автономність.
Ноут (1 компіляція, 1 дейлік) тримав 6 годин більш-менш норм.
Мобільний роздавав інтернет 6 годин, доки не розрядився.
Монітор заживлений через інвертор до автомобільного акума 80 Ач.

Як розрядився мобільник, поставив його та ноут заряджатись. Десь за 1-2 години набрали по 60%.

Автомобільний акум не розрядився, сьогодні годин за 10 набрав заряд до повного.

Підписатись на коментарі