Хроніки блекауту у невеликому містечку

Пишу данний топік з ціллю можливо поділитись з кимось важливим досвідом, а можливо трохи підбадьорити.

І так TTX:

• Невелике місто у 200к людей, супутник великого міста мільйонника. Спальний район хрущів, який побудували після 1945 року.
  • 3-х кімнатна квартира. Влітку ще зробив утеплення та поміняв вікна на самі круті що знайшов (доречі міняти пластикові вікна на інші пластикові вікна це піпець яка проблема. Зазвичай дерев’яні міняють на пластикові і нічого не летить, а тут уся квартира була біла)
  • Централізованого опалення нема. Є тільки автономне електричне опалення. Газ у квартирах є, але газове опалення встановлювати чомусь тут заборонено і ні у кого його не бачив.
  • Зроблено запас води, тушенки та картоплі, зарядна станція, декілька повербанків для освітлення, оптика, японський керосиновий обігрівач, запас палива для обігрівача (1:1 керосин/лампадне масло), у сейфі запас налу.
  • Сам працюю віддалено, знімаю офіс у себе на районі.
  • У нас ще з початку війни жодного разу не вимикали світло. Взагалі такого не було.

Я завжди роблю записи під час таких подій щоб не зійти з глузду. Ось і тепер робив. Поділюсь може комусь буде цікаво

Поїхали:

23.11.2022

10:00 — Йду такий на работу — трамваї ходять, світлофори працюють, у супермаркетах пищать касси, старший вже підключився до Google Meet та працює у классі. Взагалі звичайний будній день.

12:30 Початок тривог. Дивлюсь на карту, на різні телеграм канали. По тому що пишуть у каналах та якими темпами вмикають тривоги я вже чітко знаю — массований обстріл. Прям паттерн склався у голові. Ну нічого — переживемо, а вони подохнуть.

13:00 Сильний бабах. Пишуть ППО, не впевнений. Були наземні товчки. Хоча можливо ППО збило, а залишки здетонували на землі. Бабахів такої сили у нас ще не було. Концентрація на роботі кудись зникла, слідкую за новинами

14:30 Голова ОВА пише про екстренні вимкнення в регіоні. Думаю — нас же не зачеп.... Як блимне. І потухло. Причому монітор якось так дивно потух що підозрюю після ввімкнення світла він не ввімкнеться. Згорнув ноут йду додому. Подзвонила жінка сказала що пропало світло та газ

15:00 Заскочив у гараж за гасовим обігрівачем. Йду додому взяти налу й купити їжі (тушенка то НЗ)

15:15 Прийшов додому. Газ з’явився. Немає тепер води. Дзвоню замовити ще пару баклаг на усіляк випадок... Здох Vodafone. Ок, роумінг. Не можу підключитись до інших мереж. З десятого разу підключився до Кіївстару. Але подзвонити чомусь не можу. Беру із заначки карту Київстару. Мережа є. Дзвоню. Там кажуть що не виконають замовлення.

15:30 Узяв баклаги пішов до кіоску з водою — черга людей 20. Пішов по магазинам. Усі супермаркети не працюють. Побачив світло у одній з аптек. Працюють невеличкі магазини і то у 2-х із трьох не працюють ваги тож довелось брати тільки штучний товар. У одному з магазинів була вода у баклагах. Узяв баклаги

16:40 Здох інтернет на Київстарі. Мережа ще працює. Роутер та медіоконвертор підключені до зарядної станції. Інтернет є. Повертаюсь до роботи. Зробив таску і один мітинг. Паралельно дивлюсь новини який жах твориться у сусідньому мільйоннику: церги, затори, таксі по 1000 грн.

17:30 Здохла оптика. На довго ж вистачило. Вставляю Lifecell — інтернет поганий але є. Ще працюю

19:00 Голова ОВА пише що підключили до світла наш водогін — думаю круто хоч помиюсь нормально. Води досі нема.

20:00 Чомусь ожив Vodafone. Інтернет швидший за Life. А ні, через пів години здох... Що це було? Передсмертна агонія чи все ж таки намагаються підключити інфраструктуру. Води нема.

21:00 Вже хочу спати, дітей укласти не можу. А, увесь час горіла комфорка на кухні щоб хоч трохи розігрівати повітря. Душно вже. Трохи провітрив. Вимкнув

22:00 Вмовив дітей спати. Із молодшим дворічним домовитись було складніше. Ніяк не міг віддати мій ноут де є мультики. Єдина ниточка до нормального життя. Якщо є діти — скачані offline мультики просто MUST HAVE!!!! Це важливіше за воду, якої досі нема.

23:00 Заснути не можу. Холодає у квартирі. Не наважуюсь ввімкнути обігрівач.

24.11.2022

00:00 Не можу заснути. Life здох. Тепер жоден з операторів не працює. Мережі нема. Хоча... Біля вікна зловив Life. Одна палка. Прогрузились новини. Голова ОВА рапортує що підключено усю критичну інфраструктуру до якої мабуть зв’язок не входить. Чорт а вода то де? Добре що газ є. Заварив розчинної кави. Зазвичай розчинну не пью, але турки не маю. Треба купити.

01:00 Life здох остаточно. Не ловлять усі три оператори. Ми ізольовані від світу. У мене нема радіо. Треба завтра купити.

02:00 Та не може бути. З`явилось світло. Ввімкнув пару батарей. Води немає. Зв’язку також

2:30 Усе, немає світла, мобільних операторів та тієї води яку ще мали ввімкнути давно

3:00 Намагався заснути а тут у очі вдарило світло. Знову дали. Хоч не замерзнемо. З усім іншим без змін

7:00 Проснувся від того що малий сильно кашляє. Розтер доктором Мом, закутав, заспокоївся. Світло є, дуже дивно що мобільних мереж нема, інтернету ні оптики не міді. Вода відсутня. Піду в офіс може там інтернет чи зловлю по дорозі. Ще треба знайти радіоприймач і так деякі дрібниці по господарству. А, газ закінчився у запальничці. Балон для заправки я точно брав але знайти не можу.

7:30 Йду по району. З електрикою в основному приватні споживачі. Бізнес без світла. Думаю нащо взагалі йду в офіс.

7:50 По дорозі зідзвонився з мамою яка у мільйоннику. У них світла та води теж нема. А от мобільний Vodafone з`явився зранку. В офісі світло інтернет є. Хоча наче заходить у будівлю та ж оптика від того ж провайдеру. Тільки там бізнес тариф.

12:30 Води досі нема. Світло тільки частково у деяких будинках (виявилось мені пощастило). Зв’язок тільки лайф (без змін), вдома інтернет вже є. Дивлюсь біля АТБ велика черга — виявляється вони продають хліб на винос. Води взагалі нема на продаж ні у кого (добре що запасся). Продуктивність сьогодні дуже погана

UDP 14:00 Питної води у продажу вже зовсім ніде нема. Добре що запаслися. Міська адміністрація написала що потихеньку щось роблять але до завтра у всіх точно не буде. Їздив у гараж поповнити із запасів що там лежать картоплю (не хочу витрачати нал сильно багато і усе що взяв після блекауту обов’язково поповню. Бачив по дорозі як бомжі жарять шашлик із курячих гомілок. Мабуть м`ясо усе пропало. Заїхав до магазину де є генератор та купив ще м`яса.

UDP 15:00 Єху! Є вода! Слава комунальникам. На радостях переплачу за воду на пів року у перед. В офісі ще води правда нема і у туалет заходив у протигазі. Охорона поржала, але попросили залишити протигаз їм :-). Вже майже як 24 лютого тільки не страшно.

👍ПодобаєтьсяСподобалось14
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Пане Denis, а підкажіть, який ви гас обігрівач купили?

таксі по 1000 грн

Шановним співвітчизникам і війна — мати рідна.

перед тим, як писати подібні коментарі раджу дізнатися, як працює ціноутворення в агрегаторах таксі, про попити всякі, пропозиції і тд

Перед тим, як писати подібні коментарі, раджу дізнатися, як працює емпатія.

Следующий раз, когда вас внеурочно чего-то попросят по работе сделать, скажите «да я просто так» и не берите денег,че. У таксистов это работа как бы.

You are breathtaking!

Коммунизм это плохо. Это очень плохо. Привнесите в СВОЮ жизнь комунизма, не надо расказывать, что другие должны.

не надо расказывать, что другие должны

Взаємно :).

Так жеж «должны» це Ви кажете.
Оппонент натякає на значно завишену ціну.
Навряд чи «внезапно» ціноутворення змінилось.

Соотношение наличных водителей к желающим ехать сменилося.

Ну так це і є «кому війна...», про що власне і натякав опонент.

Ну тоесть на 200+ день войны водители должны все еще возить за свой счет?

Паливо від попиту стало дорожчим?

Думаю да. А что не стало?
Слушайте, увеличение цены от спроса основа професии.
Это как у вас спрашивать,какого вы не работаете бесплатно, электроэнергия то не подорожала.

Ні.
Звідки взагалі наратив про те, що хтось должен?
Та і який «за свой»
Ну, хіба що ви таксист 😬, але ж це не так.

Так так, ніякого кАмУнІзЬмУ проклятущего! Тільки анархо-капіталізм та соціал-дарвінізм, і хай виживуть найсильніші! Во славу Бога Імператора!

ПС: цікаво, ви в курсі що у політ спектрі лівіше ультра-правих є не тільки камунізьмь?

Если такси будет 200грн, никто не выйдет в свой выходной.
А так — становится сначла 200, все бросают перекуры, потом 300, начинается движ «Вася, выходи на работу», потом 500-1000, начинается «вставай, хорош спать, работа есть».
Ну и пробки так же. Одно дело стоять в подаче в пробке за +30 гривен, другое — за +500.

Так і живем.

Ну так тут все просто. Когда такси стоит 1000 — это фактически значит, что без увеличении цены вообще нету сервиса.
Просто так и воспринимайте. Увидели в апке 1000 — ну вот, просто уже нету свободных таксистов.
Собственно, в Европе есть регионы где цена фиксирована, тогда в 2 часа(люди-таксисты кушают) и в 5 часов(люди домой хотят) вы просто никуда уехать не можете. Машин нету.
Победивший комунизм. Я, может, и согласен в такое время заплатить не 9 евро,а 50.Но нет механизма.
Так, к примеру, на Канарских островах. И обходится это вам в +500месяц(необходимость снимать машину несмотря на наличие достаточно дешового такси).

Увидели в апке 1000 — ну вот, просто уже нету свободных таксистов.

Хм.
Мцсяць тому рано вранці терміново потрібне було таксі.
Ні один з агрегаторів не дав машину, бо не було вільних, але ні один з них не написав «ціна 1000 (умовно) і машина є»
То ж воно не всюди так хитро

Да, но на тех же канарах нету машин по расписанию каждый день. В Киеве оно как-то пореже, ибо просто повышают цену.

Я про інше.
Мені потрібно машину.
Викликаю наприклад Болт.
У аппці пише «вартість 150 грн» + всі водії зайняті.
Але нема опції «1000 і ви їдете», я тапаю ОК і умовний Петро резко вирішив мене підвезти".
Якби опція була, то інша справа.
Хоча... Можливо при замовлені у диспетчера так спрацювало б:" Плачу тищу" і водій є
Але я не пробував.
Та і не у Києві я

Так, ціна — нормальний регулятор ринку. Комусь 10 євро дорого, а хтось і 100 заплатить якщо йому на операцію чи літак. Гірше, коли зовсім вибору немає

Победивший комунизм
на Канарских островах

Так у власти в Испании настоящие комуняки.
www.peoplesworld.org/...​oalition-gains-attention
Я удивлен, что пока еще нет дефицита океана на Канарах :D
Европка полным ходом идет в ЕвроСовок....

Дефицит океана есть. Не каждый домик имеет на него вид.

От не розумію, чого всі раптово за водою до магазинів побігли? Не вперше же обстрілюють, не вперше воду вимикають, вже давно вдома повинні бути нормальні запаси хочаб води.

У нашому місті уперше. До цього іноді дуже рідко стріляло ППО. У мене це перше відключення світла. Навіть віялових не було.
Тепер будуть мати запаси. Люди вони такі — розумом розуміють, але доки на власній шкурі не відчують ...
Була навіть проблема що у багатьох тупо налу не було. Люди звикли до apple/google play і думають це на завжди. АТБ запрацювало — черги були неймовірні.

Та у нас в Кременчуці такі самі черги були, хоча в нас вже давно не вперше. Хоча сьогодні ввечері вже в магазин заходив, покупців майже немає, води валом.

На 9 місяць повномасштабної війни мудрий нарід дізнався що треба робити запаси.

30 часов без света уже, а мясо это бестолковый скоропортящийся продукт, если неделю без света то будешь готовить только мясо

Влітку так. Взимку — на балкон/вулицю, якщо мороз є — ще краще.

У мене в Києві жорсткіше о 19:14 в середу пропав інтернет і уже не було мережі взагалі. Новини дізнався тільки зранку. Електрики до цього часу немає. Але є інтернет мобільний, тому на роботу не вплинуло

Добре, ну тоді й я розповім:

1. Був в душі, як мигнуло світло і погіршився напір води. Котел вже такий напір підігрівати не хотів, тому вирішив що «і так ок» і виліз із душу.
2. Потім почало різко скакати світло, згоріло дві лампочки, я різко почав видьоргувати з розеток все що можна. реле контролю напруги не було встановлене, а діфф-автомат чомусь не спрацював.
3. Вимкнули світло. На 16.00 був запланований мітинг. Кинув ноут в рюкзак, і поїхав то тц де точно знаю що працює генератор, так як вранці там був (здоровий такий генератор, як в Туреччині біля готелів, цілий ТЦ живить).
4. З ТЦ виявилось працювати не зручно. Пішов до коворкінгу — він поруч. Там також є генератори і старлінк. Старлінк, виявилось, працює добре.
5. Ввечері в ресторанах можна було безкоштовно посидіти при свічках. На ранок світло вже ввімкнули :))
Старлінк працює нормально. якщо буде така історія ще раз, їду в коворкінг :))

діфф-автомат чомусь не спрацював.

А він і не повинен.
Дифавтомат спрацював якби вас в душі почало бити струмом. Він для того що рятувати життя, а не електроніку

Технічно бувають діфавтомати з варистором в ланцюгу тригера, але це як непрофільна екстра фіча. Її можна легко додати самому зовні, що я і зробив, хоча є і реле і УЗІП, але не завадить.

Реле напруги вам тоже не поможет.
Лампочки почему горят? Потому, что при старте они увеличивают потребление, их буквально растягивает градиентом магнитного поля, а нагретая спираль этого не выдерживает.
Я никогда не видел схемы, которая тут поможет, в квартире. По идее поможет выключатель линии завязанный на прерывание питания. Но это безумно редка вещь и точно не для квартиры.
Ну или антидребезг на каждую лампу.

Всі разом допоможуть з досить високою вірогідністю, бо кожен закриває недоліки іншого. Абсолютно гарантованого нічого не буває.
Діфавтомат з варистором по часу реакції знаходиться між УЗІП і реле, так що закриває прогалини в захисті. Щось краще навряд чи буває чим ці троє разом.

По идее поможет выключатель линии завязанный на прерывание питания.

??? Тобто знову реле напруги?

Нет. Такие штуки ставят на двойные вводы. Когда ввод пропадает, контактор перещелкивается на второй ввод и не возвращается обратно. Дальше возврат выполнятеся с задержкой в 30 секунд после появляения линии, или вообще вручную Вот это — поможет. Все остальное — нет.
Еще раз, лампы горят не от повышения напряжения, а от быстрого включения на горячую, без остывания.
А реле напряжения выключает если напряжение постоянно выше или ниже отсечки. И включает при возврате на отсечку. Тут же не молния была, а попытки энергосистемы перключится на другой источник, что приводило к перегрузке второго источника и выключению.

Когда ввод пропадает, контактор перещелкивается на второй ввод и не возвращается обратно.

Видно ви про «провали» говорите, а я про перенапругу, бо провали запросто нівелюються реле напруги, а от перенапруга бо десь щось законтачило, що не повинно, це значно складніше. Ну і ваша штука це не що інше, як реле з бекапом на іншу лінію, а не просто в стан «відімкнуто».

Дальше возврат выполнятеся с задержкой в 30 секунд после появляения линии

от це реле і робить- вмикає навантаження з вказаною затримкою після того як напруга повернулась в заданий діапазон. Ну і 30 сек то мало, треба декілька хвилин, а то компресор холодильника здохне

Еще раз, лампы горят не от повышения напряжения,

Такі лампи може ще в пенсіонерів знайдуться

Не было никакого перенапряжения. На подстанциях несколько вводов. Один пропадает, реле переключает на второй. Он перегружается в его начале срабатывает предохранитель или стопается турбина, на третий.
Вот это вы и видите у себя как мигание света.

Можно, конечно, настроить так и реле напряжения. Но обычно это делается на контакторах.

На люминисцентных по той же схеме сгорают кондеры в БП.

Я никогда не видел схемы, которая тут поможет, в квартире.
На подстанциях несколько вводов. Один пропадает, реле переключает на второй.

Не знаю як ми дійшли від квартири з реле напруги яке «не допоможе», до інфраструктури підстанції.

Про подстанцию — это я рассказываю почему у вас свет помигал и вырубился.

То не в мене- у мене б запрацювало б реле як тільки перший раз просіла напруга та і все.
Ну і переключення ліній на підстанції це один із можливих варіантів- при пошкодженні там все що завгодно може бути. Десь коротнуло, десь дуга, десь трансформатор пробило.

их буквально растягивает градиентом магнитного поля

Я завжди думав, що проблема простіше — в холодному стані опір спиралі дійсно нижчий, відповідно вище струм, температура і спираль в найтоншій ділянці тупо плавиться. Треба почитати ще й про вплив магнітного поля.

Я никогда не видел схемы, которая тут поможет, в квартире

«Софт-старт», він же «плавний пуск», схема як раз проста: cxem.net/house/1-375.php Але навіть я (ще той любитель попаяти) не заморачувався, навіть в ті часи, коли «жарівки» були ще актуальні. В квартирі і замінити можна, в під’їзді нестаріюча класика — вмикати через діод. Блимає, ледве світить, але реально по 5-7 років.

Лампочки почему горят? Потому, что при старте они увеличивают потребление, их буквально растягивает градиентом магнитного поля, а нагретая спираль этого не выдерживает.

Ахаха. Ви як завжди розкидуєте технічні перли.

Звичайне ФМ радіо є мабуть в кожному телефоні, тільки потрібні навушники (вони працюють антеною). Можна ввімкнути звук через динамік телефона, але навушники все одно повинні бути під’єднані. Ми так з 24 лютого слухали радіо, коли все пропало в т.ч. мобільний зв’язок.

Так знаю про цю опцію. Але заряджений телефон must have та не знайшов вдома провідних навишників.

на Xiaomi можна слухати FM радіо по bluetooth

В мене був вільний аккумулятор от авто, то ж причепив до нього автомобільну usb зарядку і отримав аналог повербанку на 65а*г. Зв’язок все одно зник через декілька днів, тільки смс в режимі «написав, поклав телефон повище, через годину-іншу прочитав відповідь». А так хоча б радіо працювало. Поїхати в місто придбати радіо та батарейки було важко, їх не було та і повернутися назад не завжди вдавалось (не випускали).

Уже давно фм повидаляли зі смартфонів середнього і вище класу, іноді просто софтово (процесор підтримує, а софт ні)

Телефон повинен забезпечувати зв’язок, радіоприймач — приймати радіостанції, ліхтар — світити. Зазвичай універсальний прилад працює гірше, аніж декілька спеціалізованих, та й втративши «комбайн» — втрачаєш все одразу. Чи акумулятор сів, чи вода потрапила, чи зі сходів впустив — ані зв’язку, ані радіо, ані світла. Я за вузьку спеціалізацію.

ФМ — це добре, оскільки передавач на декілька сотень ват можна розгорнути прямо у машині. Але якщо вже брати окремий приймач — краще, щоб там був не лише FM-діапазон, а й короткі і середні хвилі. Навіть найдешевші приймачі зазвичай це підтримують.

І обов’язково — батарейне живлення, а не вбудований акумулятор.

короткі і середні хвилі

У кого щось ловить на цих хвилях? У мене, крім китайців (мабуть), нічого немає.

Українське радіо має бути: http://ukr.radio/maps Зараз тицьнуся...

UPD: на тих частотах — ніфіга, але ось новіша інформація: www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=98082 На жаль, і тут нічого не чую.

FM масово видалили з смартфонів ще років із 4-5 тому. В США навіть ходили якісь дебати, як саме працюватиме радіосистема аварійного оповіщення «Emergency_Alert_System», якщо радіо в телефонах більше немає

Просто идиоты из компании задающей тренды его никогда не добавляли, вот и потребителям нинужОн

Просто идиоты из компании задающей тренды

А что за компания?

Redmi Note 9
FM радіо є, от етеру тільки немає)

Звичайне ФМ радіо є мабуть в кожному телефоні,

Радіо то є, тільки в ефірі порожньо, якщо це не мегаполіс з генераторами.

Ужас 😧. Спасибо, что написали. Теперь лучше представляю, что в моем городе. Пишут, что открыли пункты незламності, в них можно зарядить телефон, есть запас воды. nezlamnist.gov.ua И вот еще карта, что работает misto.lun.ua/...​3#13.45/48.47256/34.91328

Маленьке місто в Київській області, вчора через деякий час після кількох бахів ППО вимкнули світло в 2 години дня, з ним же повністю зник зв‘язок і вода.
Увімкнули все з 18:00 і було до 8 ранку сьогоднішнього дня, ще не повернули, але хоч вода з мобільним є

Могу ещё лучше историю написать.
Вчера ~15:00 выключили свет, воду, тепло, практически всю связь.
Сегодня около 13:00 начали потихоньку по районам чуть-чуть восстанавилвать.
Полтавская область (вся). Между временами не было ни включений, ничего.

Тримайтеся... Від себе пораджу — перебалансуйте НЗ таким чином, щоб могли 72 години існувати повністю на власних запасах, не чіпаючі НЗ. Розраховуйте, що зникне взагалі усе, окрім повітря та гравітації. Їжа, тепло, питна та технічна вода, енергія на базові потреби — все це має бути.

Майте запас АА та ААА акумуляторів та техніку, що від них працює. Ну і радіоприймач таки купіть :) Є зайві гроші — купіть і рації (найпростіших Baofeng — поза очі), але якщо точно розумієте, нащо вони Вам. Якщо не знаєте чи «нехай будуть» — краще купіть щось/задонатьте ці гроші товаришу чи знаймому, який зараз в ЗСУ.

Дякую. У раціях поки що не розумію нащо вони мені. Та і від працюючого мобільного зв`язку товку мало якщо не можеш ні з ким зв`язатися.
У мене на усіляк випадок лежить рекетниця якщо буде треба подати сигнал рятувальникам.

Підписатись на коментарі