Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

«Штучний інтелект пише код» — реалістично чи ні?

Усі статті, обговорення, новини про AI — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | AI!

Нещодавно прочитав, що Google робить якийсь проект, де «штучний інтелект пише код», щоб знизити потребу у великій кількості програмістів. Я не звернув би увагу на такі фантазії, якби не згадка Google.

Наскільки це можливо? Хтось повинен ставити завдання, і не на рівні «а давайте зробимо таку річ», а налаштувати конкретні параметри для ШІ під свої завдання. Сам ШІ теж хтось мав би підтримувати.

Мені здається, максимум тут — створення спеціалізованих додатків для типових завдань, можливо навіть одноразових. А для чогось більш складного, хитрого, нового та корисного — лише живий людський розум, як зараз.

Хотілося б дізнатися про вашу думку, особливо про те, які неочевидні фактори я міг упустити.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Є функція яка мапіть домен на кодомен. Іі може виконувати
або людина або машина.

Скорміть IO фід від 10 000 програмістів потенційной чорной
коробці не бачу проблем.

Якщо в тебе на удаленке сидить компьютер та виконує ці сами таскі,
слухає ти самі мітінги, ревьювіт тій самий код то якій сенс мати на
цьому місці людину.

Справа в тому що ми взагалі не знаємо що з цім ШІ буде,
відомо те що воно рано чі пізно десь встане по логістичной.
Віріти в експоненту та сінгулярність це як віріти в чудеса,
як на мене.

Алє ми взагалі не знаємо де воно встане, чі ми в початку чі
в кінці, чи десь в середини, я вважаю що треба готуватися
к тому, що в майбутньому ніякой когнітивной різниці меж
людиною та машиною не буде.

PS дуже дякую, якщо ви вкажете на помилки в моей Україньской, я тількі вчуся

Спробуйте увімкнути чи налаштувати спеллчекер в браузері:
i.imgur.com/QO4iU1D.png

Насправді, колеги — ІТшнику усе-таки треба хоча б почитати що називають «штучним інтелектом» і як воно приблизно працює.
По-перше в ШІ зараховують усе, що краще назвати «когнітивні сервіси»: розпізнавання мови, зображень, рукописів, переклад між мовами, синтез мови і т.і. Усе це дуже круто та корисно — але ви ж розумієте що до «інтелекту» і ти паче «свідомості» це не має жодного відношення. Під капотом просто складна математика.
Ще одна поширена задача ШІ — так звана класифікація. Від визначення настрою автора за текстом до діагностики захворювань. Знову нема ніякої «свідомості»: математична модель робить висновок на основі вхідних даних. І спочатку людина повинна оцінити «настрій» тих чи інших слів — ШІ це сам не зробить. Якщо слово незнайоме — як машина зрозуміє яке емоції воно викликає у людини?
Якщо максимально спрощувати — то на сучасному етапі ШІ це просто підбор складної математичної функції (мат-моделі), яка буде приймати задані параметри і видавити очікуваний результат. Тобто для ШІ ми по-перше повинні самі перевести щось з реального світу (у нашому випадку — код програми) у математичну форму (матриці). А потім ще й знати усі очікувані відповіді (теж у математичній формі). Тоді ми можемо запустити навчання — і отримати «чорну скриню» всередині якій ШІ якимось чином знаходить вірну відповідь. Але — не завжди, а з певною вірогідністю!
Тобто ШІ це аж ніяк не вміє «думати». Можна навіть сказати що математична модель ШІ — це і є деяка «програма» чи «алгоритм» — але отримані методом підбору. Тобто ШІ не треба, як людині, спочатку писати код, а потім його компілити!
Отже замість людини ШІ код не напише — але може статися у нагоді аби підказати потрібну інформацію чи зразки коду. На великому проекти ШУКАТИ код доводиться частіше, ніж писати новий. А з пошуком машина як раз впорається краще за людину.
Або, наприклад, ШІ може оптимізувати вже написаний код. В першу чергу декларативний, як SQL запити до БД. Чи HTML розмітку аби, наприклад, додати підтримку для сліпих (AREA).
Особисто мені було дуже корисно якби ШІ вмів писати юніт-тести! Машина, на відміну від людини, не поліниться перевірити кінцеві значення чи вихід через ексепшин.
Тобто ШІ не замінить девелопера, скоріше допоможе. Але, з іншого боку, усе частіше девелоперам доведеться бачити, де має сенс застосувати і навчити ШІ модель замість писати код!

Десь читав, що хтось порівнював упровадження ШІ з електрифікацією і прогрозував, що вплив буде навіть більшим

Писать код может даже шимпанзе. Проблема наступит тогда, когда вы захотите его собрать :)

Писати код, не проблема
Ствлрюввти врхітектурні рішення складніше, але реально
Ставити задачі, розуміти предметну область і перетворювати те що скажуть клієнти на те що вони насправді хочуть, а не те що кажуть, до створення повноцінного саморозвтваючого ші не реально.
Станом на зараз ШІ може бути лише дуже продвинутим інструментом. В майбутньому це поки не планує змінюватись

Було би добре, якщо хочаб навчився переписувати з однієї мови на іншу один в один з всіма ньюансами.

Це вже буде не AI, а штучна людина.

IntelliJ IDEA, наприклад, вміє перекладати з Java на Kotlin.

А то что kotlin реализован на java вас не смущает?)))))

На скільки я знаю, вони обидва працюють на JVM, та мають один й той самий байт-код, тому це задача вирішується. Але як воно читатися буде? Бо дизасемблер теж коди в мову переведе

Можливо AI навчиться покривати тестами код

Так, багато працюю по цій темі і є велика впевненість, що Github Copilot це лише мала частина того, що працює у лабораторіях. Я починав коли ще створювався OpenAI і тоді воно не давало великої надії на практиці, але зараз без нього вже нічого не працює. З кодом буде те ж саме, що і з артом — Stable Diffusion for code. Там все просто, забити матрицю AI термінами та правилами, що для програмування гарно виходить.

А можна якісь приклади виконуваних завдань? Я все ж таки не уявляю собі, як ШІ може придумати ідею, поставити завдання, виконати це завдання і передати власнику на впровадження. Або залишимо вигадування ідеї менеджеру, все одно незрозуміло, як ШІ може самостійно створити корисний програмний продукт.

За десятиліття цієї ідеї ми маємо лише таке:

Штучний інтелект пише гівнокод

За десятиріччя ми маємо вже те, що ШІ замінив водіїв в розвинених країнах.
Так буде і з програмуванням. Джуніори та мідли стануть не потрібні.
Залишуть якийсь відсоток сіньйорів, для складних задач та оптимізації коду.

Вибачте, але до повної заміни водія там ще далеко, навіть в розвинених країнах.
А навчити код писати код намагаються ще довше, але поки виходять або просунуті інструменти, або генератори гівнокоду. Навіть коли все вийде, то джуни нікуди не дінуться, замість написання коду вони будуть переводити побажання замовника в ТЗ зрозуміле для ШІ, що фактично те ж саме програмування але ще більш високорівневе

Підписатись на коментарі