Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як я забезпечив вдома безперебійне інтернет-з’єднання — поради та план дій

Всім привіт, я Senior Software Engineering Manager в EPAM. Маю досвід .NET розробника та грав різні менеджерські ролі; зараз фокусуюся на Resource Management для юніту в 180+ людей, та включаюся в різні ВСР активності в компанії.

На тему безперебійності інтернет-з’єднання написано чимало, я нижче спробував зібрати основні ідеї, які можуть допомогти широкому колу людей.

Одразу скажу: ця стаття може не допомогти вам, або не всі поради будуть застосовні при відключеннях формату «світло є 2 години через 6-12 годин його відсутності». Скоріше, допоможе при відключеннях до 4 годин. Однак, частина порад буде застосовна навіть при довгих відключеннях.

Чому це важливо

На мою думку, безперебійність або безперервність домашнього інтернет-з’єднання має бути частиною домашнього BCP. Бо що таке ВСР? Business continuity plan (planning) перекладається українською як план або планування безперервності бізнесу. У випадку кожної людини, що працює чи вчиться з дому, мати безшовне, безперервне інтернет-підключення — це ключовий фактор можливості ефективно працювати/ навчатися.

Нестабільність електропостачання, скоріш за все, — надовго, на місяці.

Мета в цих умовах: добитися стійкості домашнього інтернет-каналу, щоб не помічати відключень живлення, а отже й інтернету на 4+ години (краще 10+).

Робочий ритм має залишатися максимально таким же, як до війни, щоб зберегти і примножити зацікавленість бізнесу в Україні, а отже — в українських робочих місцях.

Відсутність інтернету або інтернет тільки через мобільних операторів — коли не всі повідомлення доходять в чатах і неможливо зробити дзвінок; і навіть переприєднання на мітинг за кілька хвилин по кілька разів в день впливають на можливість ефективно працювати і на те, як вас сприймають інші колеги та клієнти. А отже на готовність забезпечувати робочі місця в Україні. Тому важливо забезпечити безперебійність (ключове слово) роботи домашнього інтернет-з’єднання.

Як досягти: варто завести 2 надійних провайдери в житло, мати 2 незалежні маршрутизатори (або один на кілька провайдерів) та ДБЖ для інфраструктури.

Це — не нереально. Це — нова реальність, до якої треба правильно адаптуватися.

Чому саме 2 провайдери? Бо 2 краще, ніж 1 :) Жартую. Насправді зараз може не витримувати резервне живлення в ДЦ провайдерів, можуть бути всілякі перебої і переналаштування мереж. Щоб не випадати на невизначений час після ракетних обстрілів, варто збільшити надійність системи. В мене є досвід, коли працював провайдер, який на той момент не забезпечив резервного живлення в будинку, але в нього все було добре в ДЦ. А провайдер з GPON не працював або працював нестабільно навіть довше ніж один день.

Що таке надійний провайдер

З моєї точки зору, надійні провайдери:

Забезпечують інтернетом при відсутності енергопостачання в будинку без проміжних вузлів:

1) з кабельних провайдерів: провайдери з GPON або «Укртелеком»;
2) супутникові провайдери: Starlink, але не тільки він; ще є як мінімум «ДатаГруп» і «СкайСат+».

Або (менш надійний варіант) ДБЖ на 4+ години у вас в будинку та всіх проміжних будинках до вузла.

Мобільні провайдери надійними бути не можуть (в абсолютній більшості випадків). Причина — на вишки різко збільшується навантаження, коли йдуть віялові відключення. Сама вишка при відключенні основного живлення від неї буде переходити у режим економії ресурсів. Це рішення нормально працювати не буде. Як мінімум будуть затримки, переривання, можливо не вдаватиметься зробити дзвінок з відео.

Можна сказати «ну, і що», і я б погодився — на короткому відрізку часу воно значення не має великого, можна перетерпіти. Але якщо це триватиме місяцями, і дзвінки перетворюватимуться на суцільне «повтори, будь ласка, тебе не було чути / повторіть, будь ласка, я перепідключався» — це прямий і сильний вплив на якість вашої роботи і сприйняття вас командою та клієнтом.

Якщо у вас працює відносно гарно мобільний провайдер — вам пощастило, але я б не покладався на його якість, а шукав додаткові рішення.

Кабельні надійні провайдери

  • (Ідеально) Провайдери з GPON: гігабітна пасивна оптична мережа; не потребує живлення інфраструктури провайдера у вашому будинку, тільки у вас в квартирі та у вузлі провайдера.

    Це — ідеальний варіант, як на мене. Якщо у вас будь-який провайдер проводить GPON — просто підключайтеся.

  • (Чудово) Укртелеком ADSL: працює по телефонних лініях; так само незалежний від інфраструктури будинку, бо кожна лінія йде на АТС або в спеціальну шафу, де є резервне живлення.

    Це — чудовий варіант, одразу за GPON, як на мене. Якщо ви живете не в новобудові і у вас є телефонна розетка, хай ви і відключили домашній телефон вже кілька років як — дзвоніть в «Укртелеком» і домовляйтеся про підключення. Хоч як другий провайдер або просто виділений канал для роботи чи навчання, може з меншою швидкістю ніж в стандартних провайдерів (десятки Мбіт), але стабільний.

    Але уточнюйте при цьому, чи є резервне живлення саме на вашій лінії, і раджу орієнтуватися на 4+ години, як очікуваний SLA — були випадки, коли все ж нема, або тримає 2 години. Але якщо є сумніви — я б просто підключався, в найгіршому випадку — втратите сотні гривень, а виграти можете додаткові години доступності.

    «Укртелеком», до речі, теж підключає десь GPON! І в них же є інструкція, як заживити ваш роутер від павербанка!

  • (Прийнятно) Ті провайдери, які мають безперебійники на 4+ години для:
  • Інфраструктури в багатоквартирному будинку;
  • Інфраструктури в усіх проміжних будинках до вузла провайдера (де безперебійник, а то й дизель-генератор точно є).

В таблиці нижче ви можете бачити, як я продзвонював провайдерів і запитував, і після цього зробив висновки, а одного зі своїх двох промотивував (#1), разом з сусідами, на пряме підключення будинку + нові ДБЖ — першими в їх мережі.

Ще одного замінюю (#3), і ще одного провів, причому два рази за місяць (#2) — спочатку просто Ethernet, а потім і GPON, коли вони до нас з ним зайшли. І три тижні між проведеннями мені дуже допомогли залишатися на зв’язку і нормально працювати, бо #3 ліг, а #1 ще тоді не поставив якісні ДБЖ.

Пропоную вам спробувати те саме з продзвоном — і обрати для себе найбільш надійних провайдерів.

Провайдер

ДБЖ в нас в будинку — Так / Ні

Кількість проміжних будинків до вузла

ДБЖ в проміжних будинках — Так / Ні

GPON зараз в нас

GPON в нас

потенційно

Рішення

Коментар

Провайдер 1

Так

4

UPD: 0

Так

Ні

Уточнити

Залишаю

6 років з ними, уважні. Хай і багато проміжних вузлів, але резервують. Топологія «кільце», а не «дерево» — будинок, підключений до 2 вузлів. Але при цьому до 15 хв перемикання. Уточнити детальніше можливо.

UPD. Підключили наш будинок напряму, а не через 4 проміжних. До цього часто була ситуація, коли в нас є живлення, а інтернету нема, бо десь в одному проміжному будинку сіли ДБЖ.

UPD2. Були ДБЖ в нас в будинку, яким треба було заряджатися до доби. Замінили, SLA нових — 4+ години після 4 годин заряджання.

Провайдер 2

Так

0

Так

Ні

UPD: Так

Так

Підключаю

0 проміжних вузлів, UPS в нас, гарні відгуки, велика мережа, гарний сайт, UPS для квартирного роутера можна купити, 15% від прибутку йде на ЗСУ.

UPD: За три тижні ще й GPON провели, та підключив :)

Провайдер 3

Ні, але обіцяли подумати (надумали — буде)

1

Так, з 31 жовтня

Ні

Уточнити

Відключаю

Що тут думати, не готові підключати UPS в будинок і він невідомо скільки їхатиме, поки надумають — прощаємося.

UPD. Надумали, пробували поставити, але комутатор з ним не запрацював... ОМГ. Вперше бачу провайдера, який не може ДБЖ поставити на своє обладнання. Відключатися, тільки відключатися.

Супутникові надійні провайдери

Starlink

Плюси: гарна швидкість (50-200 Мбпс), низькі затримки, перевізний з місця на місце.

Мінуси: дорого сам пристрій (20 000 — 25 000 грн). Час доставки в Україну — можна за 10 днів, якщо через Європу; можна 1+ місяць (може й 3), якщо напряму в Україну. Ну, і найбільший ризик — потрібно максимально мати все небо відкритим: приватний будинок або дах висотки. Перешкоди при кріпленні на стіну будинку — власне сама стіна, навіси зверху — скоріш за все, будуть створювати розриви на пару секунд кожні пару хвилин. Так само при встановленні на стіну в великому місті (як на мене — дуже неприємно для роботи/ навчання, та й взагалі всього), а то й не працюватиме...

Однак, якщо запрацює без розривів — може бути дуже надійним варіантом. Ви взагалі не залежите від інфраструктури провайдера в Україні, тільки від домашньої. І трохи від примх Ілона Маска :)

І, врахуйте, що Starlink споживає 40-50 Вт при теплій погоді, і 100-150 Вт в мороз (підігрів відключається, і в районі 0 градусів все працює) — тож мають бути відносно потужна зарядна станція для 8 годин роботи чи генератор, і буде час на перемикання на них, якщо зарядна станція не в постійному автоматичному резерві.

Другий надійний провайдер, можливо, варто розглядати основним, хоча є варіанти. Але в будь-якому разі, він має бути.

«ДатаГруп» або «СкайСат+»

Тут мінуси і плюси міняються місцями.

Плюси: не так дорого сам пристрій (близько 6 000 грн у «довгострокову оренду» в «Датагруп» / 15 000 грн в «СкайСат+»), час підключення — до двох тижнів, має працювати стабільно після встановлення на стіну будинку в великому місті, без розривів.

Мінуси: відносно низька швидкість (до 50 Мбпс — але для роботи з головою), високі затримки в ~600 мс (ви щось сказали, вас почули за пів секунди... і перед цим те, що сказали вам, дійшло теж за пів секунди, тож сумарно — більше секунди... Для роботи / навчання — таке), не перевізний з місця на місце.

Ну, і загальний мінус всіх супутникових провайдерів — це не на 100% зручно (або треба відкрите небо безпосередньо над ним, або будуть розриви, або високі затримки), і дорого.

Всі варіанти — близько 1 500-3 000 грн щомісяця. Менше з тим, якщо у вас приватний будинок, або з кабельними не складається — супутникові можуть бути надійним варіантом.

І останнє, але не менш важливе,

Як забезпечити безперебійне живлення домашнього роутера

Очікування:

  • ДБЖ — щоб жодного розриву!
  • Має витримувати 4+ години (потім ДБЖ або сам роутер підключається до зарядної станції, павербанка або генератора, які у вас, звичайно, є).
  • ДБЖ звичайний, 220В, може 6+ годин заряджатися після розрядки, тож як тільки можемо (наприклад, закінчився дзвінок), приєднуємо зарядну станцію чи дизель-генератор до ДБЖ.

Типи:

  • 220 В — підійде найпростіший, від 500 Вт. Триматиме годин 6-10 (84 Вт*г стандартного ДБЖ / 5-8 Вт стандартних роутера + ONU, поправка на втрати).
  • 9 або 12 В (в залежності від напруги БЖ роутера) — спеціалізовані, займають менше місця. Наприклад Luxeon UPS-15W українського виробника (саме залізо робиться в Китаї, але замовлення і контроль якості — українські). В мене тримає роутер на 3-5 Вт — години 4, і тільки 1 ділення з 4 сідає; підозрюю, що протримає годин 12-16 за потреби.

Інші варіанти (workarounds), що призведуть до розривів безперебійності на кілька хв при перемиканні живлення:

  • зарядна станція 220 В — це ті самі Екофлоу / Блуетті / Бандера Павери, про які вже всі в курсі;
  • павербанк + перетворювач 5 В на 9 В чи 12 В для вашого роутера;
    • кожні 10,000 мА*г -> ~4-8 годин роботи роутера на 5-10 Вт або 1-1.5 години роботи ноутбука;
    • є кабелі-перетворювачі 5 В на 9 В чи 12 В для вашого роутера;
    • є кабелі PD Trigger — тригерить Power Delivery на павербанку. Треба, щоб павербанк не віддавав 20В, бо спалите роутер; є багато павербанків з 12В максимум, і багато роутерів на 12В — купуєте кабель PD Trigger, і цей варіант може зайти.
    • Як було виявлено емпірично, роутери працюють і без підвищення напруги, просто кабелем USB — DC, 5В на виході. Це недобре для роутера, кажуть, з часом він може вийти з ладу. Але скільки так пропрацює — достеменно невідомо, можливо, тижні або роки. Якщо хтось має більше інформації — прошу ділитися.
  • Дизель-генератор.

Дякую за те, що дочитали лонгрід, сподіваюся — було корисно :) Також подякую за відгуки про ваших провайдерів і коментарі до статті. Ділімося досвідом та знаннями!

👍ПодобаєтьсяСподобалось36
До обраногоВ обраному13
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підкажіть будь ласка назви провайдерів 1 і 2

Білінк — Провайдер1, Павутина — Провайдер2

Це для Вас рішення, але Ви додали шуму в ефір... Краще все ж інші способи

Все ж я не спеціаліст по них, заберу свої слова назад. Можливо ви й не додали шуму; знаю про підсилювачі сигналу, що додають його, можливо MIMO антена не додає. Перепрошую)

Ще можна спробувати завдяки внутрішньому роумінгу вручну перемикатися між операторами, коли мій Lifecell падав, то часто виручав Vodafone

Якщо павербанк з Quick Charge (напр. Xiaomi Mi 2S 10000), то можна з нього «витягнути» 9V та 12V без підвищуючого елементу, потрібний кабель з тригером такого типу: www.ebay.com/itm/114524889423
Завтра буду проводити експеримент, чи запрацює.

Який сенс, якщо в Україні вже купа кабелів з перетворювачем на олх по 200 грн і дешевше ?

Перетворювач має свій ККД, менший 100%

чим ближче напруга входу і виходу, тим вище ККД. Думаю, що 95%±

маю такий павербенк для роутера (тільки замовлений з Алі), 10000 мАг — мій роутер зі споживанням близько 6 Вт тримає 6 годин.
12-16 годин думаю це лише волога фантазія)

Все правильно:

кожні 10,000 мА*г -> ~4-8 годин роботи роутера на 5-10 Вт або 1-1.5 години роботи ноутбука;

akb-plus.com/...​yatornaya-ultracell-ul7-6
2 шт.
інших не було,
тому 7Аh х 6V
та всякі адаптери з аліекспреса

Може кому потрібен ЛайфХак ДБЖ:
1. Купити або взяти біля мусорки (як я) старий UPC з дохлой батареєю. Зазвичай коли акк не тримае заряд їх викидають бо бажають більше чим той що був...
2. Акумулятор від авто чи від танка(бу) чим більше штук тим краще. Напів-дохлі теж прокатить(5-10 циклів і вони як нові)...
3. Прикрутити чи припаяти от UPC провода 0.5м і прикрутити плюс к плюсу. мінус к мінусу.
Якщо е багато акумуляторів — підключити в парлель щоб тестер давав 12В!
Все!
На одном танковом аке комп і 2 моніка працють добу.
Роутер можливо напряму повісити на клеми акумуляторв (якщо він на 12в)
p.s. все акуратно, компакто і чисто

Акум від танка — щось нове в стійкості українців)

Військові в перші дні принесли його в підвал. Там було 12-25 людей віком60+. Без зарядкі. тільки шнурок на юсб до телефонів. Це едине шо місяць заряджало телефони... Коли я побачив це вже навесні було, то пристосував цей УПЦ. Підняв його людям до квартири і по трохи користуются. Нажаль хозяін помер — не витримав ці вибухи підвали....
ps. акк промаркований поліціею. так що вони в курсі.

Є один ньанс. ДБЖ розрахований на акум 7Аг, або два таких. А ви туди автомобільний прикручуєте(як правило 60-70Аг). Він буде ну дуже довго заряджатися, оскільки невелика сила струму у зарядки.

Звісно. Розуміете, воно за разрахунками то так. А насправді все по іншому.
— батарея не нова!
— перший заряд дуже довгий був (день два три хто зна)
— повільно заряджаючи в стабільний температурі та без струсов — відновлюе іі
— зараз до повної зарядки хватає пів доби. тому що в ноль не розряджае...
І це повірте кращій варіант ніж купити нікіль кадміевую фірмову батарею на 30 хвилин за космічні гроши... ААА батарейка 45грн коштуе — якраз до пенсіі..
Воно просто Є і працюе. А рахувати можно скільки завгодно — треба робити зараз.

можна заряжати на інший зарядці, і міняти акуми, по типу дабл буфферінг

Інші варіанти (workarounds), що призведуть до розривів безперебійності на кілька хв при перемиканні живлення:

зарядна станція 220 В — це ті самі Екофлоу / Блуетті / Бандера Павери, про які вже всі в курсі;

В Екофлоу 30 мс затримка при переключенні на батареї, цього цілком хватає щоб роутер не вирубався при перемиканні, ба більше мій ПК з монітором який в стандартних робочих умовах споживає 110-150 В також успішно переключається, правда монітор гасне на секунду при переключенні.

Дякую! Забув за використання Екофлова, як ДБЖ. Не всі зарядні станції це вміють. Ідея абсолютно має сенс, дякую за неї!

Бачив відгук на ютубі, що наприклад старлінку 30 мс вистачає, щоб вимкнутись:*(

Також сумніваюсь, що так екофлов довго проживе + стрибки напруги, може згоріти легко. Я би все-таки не ризикував юзати екофлов як УПС, або принаймні додав би стабілізатор напруги, особливо якщо екофлов з дорожчих

Включіть упс в екофлоу ) вуаля

На жаль, надійність провайдерів залежить ще від місцезнаходження. В мене 2 провайдерів від яких зазвичай маю інтернет навіть коли відключають світло (але коли вдома є автономне джерело звісно).
В жовтні вони працювали цілий день навіть якщо світла не було. У листопаді — 1 провайдер працював десь 2 години після відключення, а Укртелеком — десь 4 години.
А попереднього тижня не було світла навіть вночі не завжди, а днем частіше не було, а якщо було — то 1.5-2 години. Працювала з мобільного інтернету (роумінг).
PS Живу в Чернівецькій області

Дякую за коментар! Так, акуми часто не встигають заряджатися. Зараз провайдери їх замінюють на нові, які заряджаються за 4 години, на 4 години роботи. Але це не буде швидко, і не буде всюди. Найкращі рішення все ж енергонезалежні.

В Укртелекоме достаточно хорошо работает поддержка через лс в их фейсбуке. Серьёзно. Они довольно быстро отвечают по делу, принимают заявки и тд. Я писал им сразу технические вопросы уровня «почему по такому-то номеру телефона работает только модуляция Annex A, но не Annex M» — и они отвечали.

Во время активной войны возле нашего посёлка пропал инет от них, я спросил когда починят, сказали через 3 месяца (назвали дату). Ну я думаю — всё, хана, а они реально ровно через 3 месяца и 1 неделю починили и это у нас линия фронта в 5 км была.

Пишите туда, не надо звонить.

Дякую! Це нова для мене, і мабуть для багатьох, інформація

В Укртелекоме достаточно хорошо работает поддержка через лс в их фейсбуке

В середу в обід написав їм в ФБ. Вчора в обід апнув....тиша...

Придбаю USB-DC (5 to 12v). Дорого.

Радіоринок, спаяють

Можу продати, є кілька шт зайвих, замовив з запасом — перевіряв, роутер працює від павербанка)

Можна і мені один тоді?) Най буде)

ну якось би хотілось більше людям, яким принесе користь :)) але якшо не буде бажаючих, то чому б ні)

буде дуже вдячний, бо у мене немає. Куди я можу вам написати? Або додайте мене в LinkedIn, якщо це прийнятно.

пишіть тут в приватні повідомлення на dou

Написав вам у приватні тут. Дякую!

шось не бачу, або глючить доу, або я. Написав в лінкедін

Поясніть мені, чи обовязково купувати саме конвертер, а не просто шнур? Бо я так розумію, що головне, щоб павербенк видавав потрібну потужність і працював з достатньою напругою для роутера. І якщо вона більше, то не страшно. Хіба не має контролювати цей процес сам павербенк чи роутер? Бо тут пишуть, що якщо буде більше напруга, бо роутер спалиться.

Підкажіть, будь ласка, де замовляли?

Ось як це за недорого виглядає на ALI. Погугліть по назві, по картинці, я зустрічав і в нас на OLX та Prom
www.aliexpress.com/...​tem/1005003647050472.html

Поясніть мені, чи обовязково купувати саме конвертер, а не просто шнур?

так, бо ваш павербанк віддасть мав 5v на кабель, якщо в ньому нема трігера на швидку зарядку. Деякі роутери можуть працювати і від 5v (мій запустився), але чи це їм нашкодить чи ні — хз

Дуже об’єктивна стаття.
На жаль є багато інтернет-провайдерів, що не модернізують свої мережі.

Мені пощастило — в під’їзді є оптична мережа.
Але сказали чекати в черзі на підключення до двох тижнів.

То зараз не термін)

Дякую дуже годний контент та поради у реаліях нашого часу!

У Харкові ± з Тріоланом (залежить від адреси та сетапу будинку) можна домовитися, самому заживити свіч — і буде інтернет у всьому під’їзді

О, як в Києві з Ланетом

Підкажіть, будь ласка, які дбж краще для цього використовувати(характеристики і тд.?

Це вам дуже повезло, бо зазвичай там ланцюжок тих свiчiв по будинках. Якщо, навiть, «свiй» заживити, то далi не пiде.

а ось за ідею з ADSL від укртелекома — дякую )

Ви їм на гарячу лінію подзвоніть, взнаєте шо ваш дзвінок дуже важливий для них)

Тільки чекати зараз два тижні, щонайменше :) Один тиждень вже чекаю майстра з підключення.

Той самий випадок, коли в домі три провайдери й жоден не надає GPON. БДЖ в одного стоять, але часто бува сідає акум в проміжній ланці і інет тухне навіть коли є світло.
Ще звісно укртелеком є, але вони якісь наглухо відморожені. Коротше окрім старлінка норм варіантів нема(.

Ми простимулювали одного додати GPON; ще один нам кинув лінію напряму, а не через будинки, і зробив ДБЖ на 4 години роботи після 4 годин заряду; ще один заходить. Всіх лякав одне цими їх конкурентами))

Їм пофіг взагалі. У lanet GPON тільки в новобудовах, і то тільки в декількох. Місто ТБ взагалі шось невнятне мичать, мовляв без світла працювать не буде, треба акумулятори всюди ставити, а вони в дефіциті і грошей коштують. Карочь поки по легкому можна було бабло рубити то було норм, а як треба шось робити то вони всі по норах. Укртелеком взагалі на приколі. 9 день пішов як вони перевіряють технічну можливість протягом 7 робочих днів. Додзвонитися до них то взагалі анріал, на фейсбуці мовчать. Є ще Воля, але то взагалі дніщє. От і скінчились провайдери. Треба пустити сльозу і заказувати старлінк.

Чому б і ні — Старлінк варто пробувати. А Ланет я б ще потряс. Воги готові були ставити ДБЖ за рахунок абонентів — це може бути теж варіант; тільки купіть такий, який з 4 години перезаряджається. Ну і Старлінк другим, після 3 годин відсутності світла.

Я пробував їм пропонувати свої акуми, тупо пофіг. Взагалі розчарувався в ЛАнет, колись вважав їх топовим провайдером, але останні кілька контактів таке враження, шо їм пофіг на утримання чи залучення нових абонентів. Живуть наче конкурентів не існує

Я також по телефону питав за акум — набрили. А через підтримку в ФБ норм встановили

тільки купіть такий, який з 4 години перезаряджається

так купив, поставили. Тільки там десь по дорозі ще є акум, який раніше розряджається. От тупо бува навіть ситуація коли світло є, а інету нема, бо там десь розрядився акум. І скільки б я їх не трусив.....не буду ж я купляти їм акуми всюди куди вони скажуть.

То так( Я б ще потряс Укртелеком.

. Якщо ви живете не в новобудові і у вас є телефонна розетка, хай ви і відключили домашній телефон вже кілька років як — дзвоніть в «Укртелеком» і домовляйтеся про підключення.

Звучить як жарт. Дзвонив раз 30 — дозвонитись на контакт-лінію 0800 неможливо, всі оператори _завжди_ зайняті, якщо повезе що поставить в чергу — будете вічно мелодію слухати.

Якщо залишити заявку на сайті колл-центр перезвонює (по кожній заявці рано чи пізно, зараз скоріше пізно через 4-5 днів, з місяць тому передзвонили на наступний день), але вони не можуть сказати нічого ні про те чи є точно резервування на АТС (років 15 тому користувався їх адсл за своєю адресою, по київському доку в сусідніх будинках точно є резервування) ні коли передвзонять ті хто безпосередньо відповідає за підключення й щось скажуть про можливість і головне терміни (по особистому досвіду — ніколи, бо за майже місяць так й не передзвонили) тобто в кінцевому випадку безпорадні.

Уявіть які терміни обробок заявок монтерами якщо тільки колл-центр обробляє 4+ днів.
А також уявіть що будете робити якщо в вас будь-які проблеми виникнуть.
Найгірший приклад безнадійного совка що можна уявити.

Розглядав би тільки якщо вам резервний інтернет потрібен може через 3-6 місяців і то якщо повезе.

PON це тільки невелика частина новобудов.
З ДБЖ провайдери в-основному на морозі, в будинку (Київ, спальний район) 6 штук на витухі — в жодного нема й в-основному неваріантно по забезпеченню ДБЖ за свій рахунок бо там ситуації типа тоді всі підїзди по дорозі треба теж а може й інші будинки.

Таке сидіння з боку провайдерів на одному місці дуже дивує, адже поле для прибутків непахане.
Бачив єдиний приклад «шевеління» де термінові підключення по PON в зоні покриття за 2500-5000 (а так черга місяць-півтора).

Ніхто не заважає почати пропонувати вірішення питання за відповідну плату нехай з початковою платою та абонкою як в старлінк, але на лице скоріше повна пассивність.

В нас в будинку трохи інша ситуація — два провайдери порухалися (1 GPON, 1 пряму лінію + безперебійники). І ще один GPON заходить. Але рухалися вони тому, що ми з сусідами їх рухали! І до речі, по GPONу — чому не взяти навіть за 5000 термінове підключення? Це ж можливість працювати нормально.

Та я не кажу що 5000 за термінове підключення проблема, я б з радістю підключився якби були варіанти окрім моб. інету з відпаданнями без світла кожні кілька хвилин ніби там у нього супутник за горизонт полетів.

Я кажу що провайдери в більшості повністю пасивні й не хочуть нічого робити навіть за можливості на рівному місці ломити подібні ціни.

Відключив адсл ще літом, кабель і модем є, сьогодні дав заявку і передзвонили за 3 години, десь за пару днів має написати мастері тоді домовимось про підключку.

Дякую за статтю!

Я зробив так:
Купив акумулятор U-tex 12V/17A, БЖ U-tex UTA96 UPS/8A, воно само автоматично вміє перемикатися на акумулятор коли немає світла, та заряджати коли є.
Гарно і стабільно працює з PON терміналом Huawei та роутером Mikrotik.
Докупив ще один акумулятор на 12V/18А недавно і тепер маю резерв на добу, можливо навіть більше. Якщо треба буде швидко заряджати акуми — використовую зарядку для авто.

Чудовий сетап) Ви прям його теж маєте для роботи слаботочки на кілька днів

Маю схему з двома павербанками Basues 30000 mAh 15 W, які живлять через перетворювачі (5В -> 12В) роутер і термінал.
Споживання: Роутер ~700 mAh (42 год+), Термінал ~500 mAh (59 год+)
Роутер: Keenetic Carrier, декілька моделей TP Link не показали стабільної роботи від такого живлення (технічна підтримка TP Link не змогла надати модель котра буде стабільно працювати не від розетки 220В).

В мене було 2 ситуації:
— tplink перезавантажувався або вимикався, використання інших павербанків і перетворювачів не допомагало
— Плата перетворювача була бракована і Baseus видавав помилку 188, замінивши її все добре працює

Один з найдовших сеансів стабільної роботи тривав 14 годин.

Дякую! Чудовий досвід) Але раджу ще подумати саме над ДБЖ для роутера — для безшовності і повного фен-шую :). Хоча Ви можете і просто зранку в павербанк вмикати, а ввечері при наявності світла — перемикати на нього, а павербанк заряджати.

Я вирішив наступним чином — заживив ввід пауербанку, а пауер поставив на зарядку у мережу. Таким чином, коли пауер заряджається BMS відключає зараядку, коли пропадає електрика — розряджається та працює від пауера. Звичайного старого пауера на 2500 мА вистачає на 8 годин. Інтернет майже не зникає (якщо не сідають аккуми у провайдера), і під час дзвінку якщщо електрику вимикають то коннект тримає стабільно.

Вау! Павербанк як ДБЖ. Вони всі так вміють? Що за модель?

якийсь старий китаєць, ноунейм. Так, повинні всі — бо у своєму складі мають BMS (плату менеджування заряду-розряду). без цієї плати елементи живлення можуть вибухати при перезаряді.

Звичайного старого пауера на 2500 мА вистачає на 8 годин

Шось мало в то віриться. В мене роутер Xiaomi. блок живлення 12в 2А. Тобто максимально 24Вати потужність. Підключений до акума 12Ач, вистачає шось біля 5 годин. Так де 12Аг, а де ваш павер на 2500мА. Ви нічого не плутаєте? 2500 мА не вистачить навіть телефон сучасний зарядити один раз.

в мене такий роутер rozetka.com.ua/...​gigabit_1200s/p299957638
при першому підключенні тестував на такому павері — rozetka.com.ua/...​razi_kz_pb001/p250959091
як підвищуючий елемент — плата МТ3608.
за 6 годин індикатор показав розряд батареї з 100 до 92%.
потім підключив старий павер, т.я. це використовую у побуті. маленький заживлював так, як написав вище. за той час найбільше електрики не було 6 годин поспіль. поки що не вимикався. Скільки конкретно на малому був розряд не вимірював, думав зацінить кількісттю годин скільки протримається.

Якось так.

А ви в бойових умовах роутер тестили? Чи просто включили і все? Просто на холосту він сильно менше споживає енергії.

Роутер постійно працює в режимі 24/7. По ethernet підключено мій робочий ноут (теж 24/7) та телевізор у залі для IPTV. Окрім того десь 6-8 девайсів на wi-fi.
У такому режимі уже 4 доби, маю на увазі з підключеним пауером до мережі. сьогодні, наприклад електрики не було 3 години, вчора — 6.
Поки писав коментар — знайшов записи першого дня тестування:
— Час роботи 0day:11h:16m:4s (дані з веб-морди роутера)
— 86% заряд на великому пауері (20к мА)

ще раз — 11 годин — 14% використання заряду.

Якщо це цікаво хоча б 5 читачам — давайте напишу свою статтю з фото та замірами. Можливо часу вистачить і на якесь відео.

Бачу, що тема цікавить. Тож заказав usb tester, збираю інфо. Буду намагатися описати швидко.

Роутері їдять 3-8 Вт. Думаю, що в Дмитра все ж більший Павербанк, 2500 мАг все ж дуже мало і нестандартно. Дмитре — можете перевірити? 5000 мАг * 3.7 В = 18.5 Вт може вистачати на 8 годин.

Ви там подивіться на посилання, яке кинув Дмитро Бойко на павербанк, там не 2500МАг, а 20000МАг. Це як кажуть в Одесі «дві великі різниці» :)

«tplink перезавантажувався або вимикався, використання інших павербанків і перетворювачів не допомагало» — в дешевих перетворювачах (DC-DC Step-Down на виході стоять дешеві, низькоякісні електроліти. Заміна (або навіть просто допаяти на виході) якісний полімер 470-680uf різко зменшує рівень пульсацій і стабільність роботи пристрою. Для впевненості ще й кераміку 1-4uf XR7.

Дякую за пораду!

Підписатись на коментарі