Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Обговорення рейтингу ІТ-книжок 2022

Цей топік для обговорення цьогорічного рейтингу книжок. Якщо у вас є коментарі, зауваження або пропозиції — залишайте їх тут.

Рейтинг ІТ-книжок 2022




Підписуйтеся на Telegram-канал DOU, щоби не пропустити нову аналітику.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Де зараз купляти в Україні книги по ІТ на українській/російській мові?

Могу внести свое предложение по книгам о СУБД — Database Internals, написанную украинцем Александром Петровым — liderbooks.com.ua/...​abase-internals-deep.html

Якщо вибірка людей читає в середньому 1-2 книжку на рік, то доволі важко сприймати серйозно такі рекомендації, їм, банально, не буде з чим порівняти ту одну книжку, яку вони змогли освоїти.

Скоріш за все, саме тому «стара класика» і залишається в топі — люди просто не встигають прочитати щось нове.

Було б цікаво побачити статистику по читачах в розрізі років досвіду.

Дуже круто, що ви цим зайнялись. Приємно, що багато з ТОП я вже читав, але також і відкрив для себе декілька нових книжок.

У нас буде ще одна невеличка аналітика про те, хто і як читає.

Інтернет змінив методи роботи із інформацією. Народ читає мануали та онлайн статті. Це як із продажем окремих пісень які запропонував iTunes/iPod — музиканти через це перестали створювати альбоми, як раніше через одну пісню ніхто не куплятиме цілий компакт диск чи касету із плівкою. Хоча часто в книжках цілісний твір який крім безпосередньо інформації з якоїсь технології чи прийому ще має опис скажімо загальних прийомів. Скажімо найкраще пояснення з оптимізації програм я знайшов у Tom Kyte Expert Oracle, та я цього там не чікав — потім колега і наставник Джиммі продемонстрував це на практиці. Що цікаво таке побачів у Американо-Російського хакера Мишьха, який писав під псевдонімом Кріс-Касперскі. Хоча Стара школа роботи з книжками усе ще рулить, неоднарозово бачів молодь, що працює з книгами — дуже швидко такі здають на сініора.

«Загальні принципи програмування, алгоритми, ООП» — Сорі, але категорія ні про що. Об’єднали книги про архітектуру, загальний процес прийняття рішень, розробку компіляторів, рефакторин та власне книги про алгоритми і ООП.
Можливо, як на окремі категорії то буде замало книжок, але ліпити все те в одне, ідеологічно некоректно.

Однозначно я б виділив окремо розділ книг про архітектуру, благо, матеріалу вже достатньо, а про інше треба думати.

По категорії С++ повністю згоден, хороша підбірка, яка зробить з вас дійсно крутого спеца, якщо ще й практикувати те, що прочитав.
Читав перші 5 книжок і 6 книгу Ліпмана, яку чомусь закинули в кінець, хоча книжка також дуже норм.

П’ята це Керніган і Рітчі? А не застаріла вона часом? Сучасний Сі трохи інший...

Цікаво, що сама книга це власне мануал для професіоналів який створив техрайтер Керніган, про що він давав роз’яснення зокрема і ДОУ. В самій книзі написано, що це не навчальний посібник. В сучасному світі такої книги не дуже достатньо, але не через мову а через стандартну бібліотеку і необхідних API операційної системи.

По категорії С++ повністю згоден, хороша підбірка, яка зробить з вас дійсно крутого спеца

Що, правда? Це та, де з перших п’яти книг одна взагалі не про С++, а три — написані людиною, яка вже 7 (сім!) років назад сказала «Щось я задовбався з цим вашим сі плюс плюсом» і з тих пір не написала нічого?
Погано все з книгами по сучасним плюсам. Хіба Саттер ще трохи старається, а більше ніхто. Зате все значно краще з відео з конференцій. CppCon — рулить!

Дуже молодці, що розбили по мовах/профілях, а не як всі, згорнули в купу. Але, як бути з 3D, CAD, GameDev/ питання, все одно відкрите. Підтримую попередній коментар, з приводу Rust.

Ті книжки, що я прочитав або читаю за рік, взагалі нікуди віднести. Знову ж таки, є Go, а от Rust немає...

Підписатись на коментарі