Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Де у Європі є сенс отримувати гроші від американських контрактів?

Сітуація типова — айтішниця тусит Європою через війну, зараз ФОП-ка, пройшло тікі 60 днів, статусу ніякого не брала ніде. От і питання, чи є вже схема як працювати на Штати, щоб мати розумне оподаткування, та не порушувати законів ? Планує десь у EU таки залишитися мінімум на рік, тобто буде орендувати довгостроково, та мати там центр фінансових інтересів чи як там воно. Знаю є Польща з 12%, але там ліміт 120к злотих, що маловато, а далі вищче. Є Кіпр з діджитал номад, там 35% по верньому ліміту, що теж якось забагато по відчуттям. Може десь вже є стаття з порівняннямі ?

Мопед не мій, але у курсі сітуації

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Польща:
Rychalt (Єдиний податок) — 12% + ЄСВ (перші 6 місяців ~100$, далі 2 роки ~200$, потім ~500$). Ліміт в ~ $216000 умовних одиниць на рік.

Ставка в 12% на 120000 злотих, та 32% якщо більше — то ПДФО та на загальній системі.

Є діджитал номад віза Хорватії. Вже працює
Щось подібне хоче також Португалія вводить, але там мабуть NHR буде знову
t.me/UAtaxesYou/639
Відпишіться на @uataxesyou в телеграмі, там завжди актуальна інфо по податкам фіз осіб та ФОП

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Португалия недавно ввела Digital Nomad Visa для жителей НЕевросоюза — если у вас зп больше 2750 дол, получаете эту визу по программе, живете в Португалии а налоги платите в родной стране.
В итоге Ненька довольна, вы довольны, Португалия довольна.

З того, що я прочитав “0% tax on foreign income”, але “20% tax on self-employment” (Self employment (freelance) and employment considered as high value professions are taxed at 20%). Тож здається податки туди таки доведеться платити

Да, спустя пол года появилось больше информации и я уже с вами согласен, а мой коммент стал не точный. Там еще социал придется платить около 10%, по этому по факту налоги будут около 30% суммарно.

В Європі ніде, в Грузії хіба

Для чого платити податки в Європі, якщо збираєтесь повернутись через рік? Отримуйте на рахунок в Україні так й все.

щоб мати можливіть оперувати грошамі у повному обсязі

Не в повному, а менше на ~40%(податки закордоння)-5%(податки України). Тільки не треба зараз про різницю курсу, ЄСВ і т.п. нюанси. Вони все рівно не переплюнуть податок за кордоном.

свіфт не працює, от головна засада

Та ну да :-)
Я отримую, всі мої друзі отримують.

як з України відправити свіфтом фізособі грощі зараз ?

У вас плани змінюються на ходу :-)
В темі ви запитали, як отримати гроші з Америки. А тепер хочете виводити їх фізособі за кордон.

ви неуважно читаєте. щоб мати можливість оперувати усіма своїми грошами має працювати свіфт на вхід та на вихід. і чому обовʼязково фізособі, от я хочу 5 генераторів купити в конторі зараз з українського рахунку — нема можливісті

Я вам відповідав, як автору теми, на запитання, задане в темі.
На цьому я всьо :-) Гарного дня :-)

Якщо ж питання в тому, що дівчина за кордоном, отримуватиме в Україну, і «як їй самій собі перевести гроші в Європу», то це теж робити не потрібно. Вона можна розраховуватись українською карткою без проблем (так, є ліміт в 100к, але ж на 1 банк. Якщо ліміту мало — нехай повернеться і відкриє картку в Приваті чи ще десь). Готівку знімати теж зможе. Особливо в Європі, де є банкомати з NFC, зможе знімати по близько 3500 євро в місяць.

Да да. У меня мама ездила ко мне в августе. Карты 3х банков, каждый сказал «без проблем» а потом «мы не знаем почему у вас платеж не работает».
Такшо таки проблемы таки есть.

Знаходжусь за кордоном, маю 8 карток, все працює весь цей час.

«весь час» у меня не работает даже payoneer. Такшо не надо рассказывать.

Друже, не плутай суть та терміни.
Я отримую гроші на укр картку з-за кордону, знаходжусь за кордоном, доступ до грошей маю.
В поточній гілці я б не ходів обговорювати «а от я хочу придбати будинок в Італії за ці гроші». Я тут тільки кажу, що задача, поставлена в цій темі, вирішується без сплати податків в Європі. Все.

Я отримую гроші на укр картку з-за кордону, знаходжусь за кордоном, доступ до грошей маю.

Так, а як ти платиш за житло? За автомобільне страхування, медичне? За дитсадок?

В тебе є рахунок у ЄС, куди ти кладеш готівку?

В тебе є рахунок у ЄС, куди ти кладеш готівку?

Так.

В тебе є рахунок у ЄС, куди ти кладеш готівку?
Так

Тобто ти пропонуєш всім порушувати закони ЄС, як робиш сам?

В чому порушення?

В відмиванні коштів? Про Панама пейперз чув?

Я кладу свої, зароблені раніше, гроші. Ось договора, інвойси — якщо запитають.

Я кладу свої, зароблені раніше, гроші. Ось договора, інвойси — якщо запитають.

Ти написав по іншому

Я отримую гроші на укр картку з-за кордону, знаходжусь за кордоном, доступ до грошей маю.

Нові гроші я на рахунок не кладу. Нові гроші залишаються в Україні. В кінці тимчасового захисту повернусь в Україну.

У мене приват діджітал карта на телефоні, 4 місяці в Європі(Польша, Хорватія плюс проїздом) в різних країнах, жодних проблем

Тільки не треба зараз про різницю курсу, ЄСВ і т.п. нюанси. Вони все рівно не переплюнуть податок за кордоном.

Чого це не треба? З німецькими податками ти заплатиш за страхування всієї родини 380 євро на місяць. А з українськими в рази більше, навіть 1500 євро легко. Одне це з’їсть увесь твій профіт 5%-відсоткового податку.

Можеш пояснити, як корелює сплата податків з ціною на страховку?

заплатиш за страхування всієї родини 380 євро на місяць.

скільки? мені от 900 нарахували + 200 дружині як студентці

Коли вже ті 5 % прикриють
Бо не доходить

Сумарно переплюне.

Ти вже американець, повертатися в Україну не будеш. Але не у всіх життєва ситуація як в тебе. Хто планує повернутись, то для чого йому платити місцеві закордонні податки?

коли треба тоді і прикриють, можна подумати вони для ІТ придумані,
ІТ відмиватори-оптимізатори, гагага

Чехия — 12 процентов на аналог фопа (osvc)

Ліміт доходу 1 000 000 крон, що трохи менше 44к USD
-----------
UPD. Вибачте, не туди подивився, це ліміт для єдиного податку. Не підкажите де можна детальніше ознайомитися з податками для osvc? Поки знайшов тільки про 15% та єдиний податок

Максимально подробно тут — pexpats.com/...​-income-salary-calculator

схема налогообложения выбирается — 60/40, налог до оборота в 2 000 000 крон будет в границах примерно 8-12 процентов в зависимости от состава семьи, возраста и прочих факторов.

З 2023 року можна застосовувати фіксований паушальний платіж до 2 млн крон. radioukrajina.cz/...​vatnyh-p-dpryjemc-v-zm-ny

Розмів внеску залежить від доходу, там 3 диапазони. Максимум 26000 крон, якщо дохід 1.5-2 млн. Звичайно, виплати на соц страх та медицину залишаються.

ПМЖ у вас буде чи зараз це неможливо для українців?

в польщі нема 12% там під ефектвна під 30 получається через пдв і інші податки

Розберіться там вже в тій Польщі, а то всі різні % кажуть.

в польщі нема 12% там ефективна набагато вища ставка получається під 30

Все ж таки, як у вас під 30% виходить? ФОП працюючий по Ryczałt платить 12% + ZUS. Максимальний ZUS — 1200 злотих, берем прибуток в 5000 EUR, це 23430 злотих, після податків — 19301 злотих, що є 82% от прибутку. Ніякими 30% податків тут не пахне.

ПДВ при придбанні вами товарів буде усюди, і ПДВ у польщі явно не найбільший. А ПДВ при наданні вами послуг по розробці ПО вам платити не буде треба.

а на інвойс ват ще треба заплатити ...

це якщо він платить , для замовника це збільшення костів ))

Дивитись мій коментар нижче: dou.ua/...​rums/topic/41159/#2527654 Якщо компанія з якою ви співпрацюєте є платником VAT, то вам не треба платити VAT, в інвойсі треба вказати «reverse charge» і ндс буде вже платитися замовником, а в нього він вийде у кінці в нуль.

VAT тільки якщо польський замовник. Інакше це інвойс без нього.
Так що спокійно регаєтеся на B2B та платите 12% лінійний податок, та невеликі фіксовані платежі здоров’я та соцстрах перші пару років.

VAT тільки якщо польський замовник

Так все таки, якщо Польский замовник чи з всьої єврозони?)

Є польський VAT, a є європейський. якщо компанія не з єврозони і не з Польщі то ват-у не буде

При работе на штаты на рычалте идёт «звольненне подмётовэ», т.е. вы работаете без вата.

а може у них десь є калькулятор онлайн щоб це порахувати, чи тікі бухгалтер знає та заробляє на цьому?

Можливо, буде корисно youtu.be/ADdys7uylh4 — тут розглядають податкові ставки у різних країнах Європи.
На мою думку, Польща — оптимальний варіант: мало русні, чисто, безпечно, невисокі податки на Ryczałt. Здається, ще Болгарія і Румунія відносяться до низькоподаткових юрисдикцій.

Румунія норм, Болгарія — мало того що русня там має багато нерухомісті, так ще самі болгари 45+ тупо сидять на кацапському контенті, є досвід з березня у близьких

Эстония, Digital Nomad Visa. Выдаётся на год. По ней не нужно платить местный налог на доход. Вопрос про 183 дня выяснял в местной налоговой несколько раз и всегда получал ответ «оставатся не собираетесь — налоговым резидентом можете не становится»

Еще есть Литва, которая сказала что украинские ФОП могут не становится на налоговый учет до тех пор пока работают по контрактам заключенным до приезда в страну. Проверял эту информацию лично делая запрос в налоговую

Ну и, конечно, Хорватия с их Digital Nomad Visa

а жити треба в Естонії при цьому постійно ?

виза дает +3 месяца в ЕС за пределами Эстонии

UPD: вообще тут все границы открыты — проверить не реально. Но я не проверял и не планирую

Но оно не решает вопрос резиденства и не даёт права находиться кроме как по безвизу

Мені подобається, як в подібних топіках у коментарях переважно розглядається місце проживання не з боку його комфортності для себе, а збоку нижчих податків.

Серйозно? Замість того щоб шукати найбільш комфортну країну/місто для себе, люди шукають де можна зекономити пару сотень на податках?

Фігасє пару сотень. Різниця в податках 50% десь Італії і 12% в Польщі це (50%-12%)*100к = 38к на рік.

З пару сотень я загнув звісно, хоча і тут в прикладі типовий corner case:)

Не суть. Не розумію змісту розміру податків як основний критерій, сенс від + Х дол на місяць, якщо ти живеш в середовищі, яке тобі не подобається?

Та Європа одинакова всюди ±, особливо на рахунок середовища.

Ні, взагалі. Іспанія і Польща, Португалія і Норвегія, Литва і Франція — всюди буде безліч відмінностей.

Навіть в рамках одної країни середовище може відрізнятись. Порівняй ту ж Андалусію та Країну Басків.

Англійська різна в Андалусії і Країні Басків? Чи релігія?

Середовище різне. Клімат, соціум, рахітектура.

Так прикол в тому, що на умовних + 1-2к$ щомісяця які б йшли на податки, можна суттєво покращити своє життя і менш привабливе та більше привабливе місце міняються місцями.

Це якщо покращення життя проявляється у більшій діагоналі плазми.
А що якщо я прагну до більш приємного \ колоритного середовища навколо, а не до кращих плазми та жоповозки?

тоді вам тре відкрити свій топік, де ви пошукаєте краще середовіще, хоча мені здається Україну у цьому важко перемогти

Так вже знайшов же давно.

хоча мені здається Україну у цьому важко перемогти

good joke bro

кожному своє, бачу у вас є стаття про Естонію, ви її вибрали чи вже ні ?

нє, я вже отримав європмж і з’їхав.
там круто жити хіба що нудним інтровертним овочем :-)

ну от бачите, а 16-му році ви були такой ексайтед. приїздіть на пенсію до нас в Україну, ще не таку статтю залудите

там круто жити хіба що нудним інтровертним овочем :-)

Треба спробувати) Але кажуть там багато руснi, чи вона тiльки в окремих мiстах?

русні багато, це також мінус.
є гетто де вона особливо сконцентрована, але зустрічати час від часу будете.
щоб ізолюватись — їдте на острови чи на південь.
там доречі ідеально жити в стилі «інтровертний овоч». в невеликому селі посеред лісу, на удальонці з 3.5 покерфейснутими чуваками навколо, рекомендую спробувати при нагоді.

жити в стилі «інтровертний овоч». в невеликому селі посеред лісу, на удальонці з 3.5 покерфейснутими чуваками навколо

Тим часом, естонські «покерфеснуті асоціальні інтровертні овочі»:
twitter.com/...​tatus/1627334803707113477

Ну взагалі так, сауна це єдине місце біля якого вони схожі на людей.

Я працюю з декількома естонцями — веселі хлопці, люблять поржати, ніщо людське їм не чуждо. Можливо правда важливо щоб живучі в Талліні тебе не сприймали російськомовним? І тоді буде з ким спілкуватися серед місцевих?

так нє, з своїми у них все ок, але для цього щоб
хоч якось «пробитись» треба часто попрацювати разом з пів року (тру сторі від знайомого). так-то вони роблять присутність повної відсутності.

ну і не забувай що переїзд закордон змінює мізки, тому інтернаціональні естонці це не зовсім естонці вже.

я працював в естонській компанії, і там навіть серед російськомовних був мороз, втч 20-somethings. прийшли — попрацювали — пішли. тімділдінг виглядав максимально натягнуто. а в пост-совковому наностартапі тімділдінгів не було, але команда сама чудово білдилась.

Ні, я мав на увазі що я працюю з естонцями в Талліні. Єдине що я помітив коли їздив в таллінський офіс що є дуже помітна сегрегація — російськомовні місцеві окремо, а естонськомовні окремо. Тільки деякі російськомовні намагалися спілкуватися зі всіма, хоча можливо це ще від рівня англійської мови залежить, не у всіх вона на достатньому рівні.

а сегрегація звідки береться? ;-)
правильно, бо людина хоч і «естоноземелець», і навіть володіє твоєю мовою, але володіє на недостатньому рівні і взагалі з трохи іншої культури, тому будемо чужинця ігнорити.
тут замкнуте коло — естонці ігнорять -> нема сенсу вчити естонську -> естонці ігнорять vene okupantid -> vene okupantid ще більше окуклюються.
я ж естонську вчив на b1, в коворкінгу повному естонців, і вона відчувалась абсолютно непотрібною.
там єдине стабільне рішення це віддавати дитину в естонський садок-школу, щоб вона змалечку обестонювалась.

Я думав що після 2022 українцям не треба пояснювати природу сегрегації російськомовних в Естонії.
Але в цілому саме по цим причинам я вважаю Естонію — глухим тупіковим шляхом для еміграції. Ок, щоб попрацювати декілька років і поїхати далі. Але не підійде будувати сімейне життя надовго саме через культурні і демографічні причини. При цьому сама країна Естонія достойна високої поваги через свою здібність до такої трансформації після совка.

там єдине стабільне рішення це віддавати дитину в естонський садок-школу, щоб вона змалечку обестонювалась.

На це важко наважитися. Думаю що якщо б жив у Талліні сдавав би дитину в інтернаціональний садочок. Саме через те важко при еміграції сприймати Таллін як final destination. Та і звичайно що круто, що у Естонії виходить успішно трансформуватися, але все одно це пострадянська країна зі всіми болячками такої трансформації, і відповідно падає мотивація проходити всі складнощі еміграції без якісного стрибка в цивілізаційному плані.

природу сегрегації російськомовних

так там рускомірність накладається на оцю естонську інтровертність. нові покоління російськомовних може з ними і задружились, але самі естонці дають мінімум мотивації.
я ж кажу, за шість років там в мене не виникало ані найменшого бажання інтегруватись з цими чудаками, навіть вивчаючи мову. вони шота там ходять — ну і пусть ходять, а я поїхав.

При цьому сама країна Естонія достойна високої поваги через свою здібність до такої трансформації після совка

Бо вони завжди ментально та культурно були серед нордичних країн а не совка. Набагато легше провести границю свої-чужі.

хоча нє, навіть з своїми є нюанси. в експатській групі було обговорення:
www.facebook.com/...​rmalink/5798963376817938

+1к щомісяця це 12к на рік, що конвертується в дві лакшері відпустки по тижню або в квартиру в кращому районі або в няньку для дитини, яку інакше б не дозволив або в банально якісніші та частіші розваги.
Або це може бути платежем по іпотеці.
Не все вимірюється плазмами і жоповозками.
Ну і покажи мені плазму за 12к баксів %)))

Не все вимірюється плазмами і жоповозками.

ну уякшері та модняві райони це до плазм та жоповозок. якщо хочеться всього перерахованого — то європа в принципі не потрібна, і треба валить достігать в штати.

няньку для дитини, яку інакше б не дозволив або в банально якісніші та частіші розваги.

пажжітє, я розумію раніше дітей заводили як прикольних петів гиги погратись. але це вже наступний рівень коли діти є для якогось штатусу, а фан шукається на стороні? є ж купа сімейних розваг. в європі є регіони де можна кожні вихідні кудись сім’єю їздити, і до кінця життя всього не дослідите.
не кажучи що в іспаніях (не скажу про португалії) абсолютно нормально брать з собою дітей коли йдете тусить з друзями, і вони там бігають граютсья поки ви попиваєте сервесу з хамоном.

ну уякшері та модняві райони це до плазм та жоповозок. якщо хочеться всього перерахованого — то європа в принципі не потрібна, і треба валить достігать в штати.

Якісь в вас такі радикально-дитячі погляди на фінанси) В Європі з +10К евро на рік в любому випадку буде краще ніж без.

Так мова про те що 10к+ еур легше заробити в штатах через податки \ зарплати, і там же витратити на лакшері будинки-відпустки і обкласти дитину няньками а самим поїхати нюхати кокс :D

Враховуючи вартість життя, та багато інших факторів — «не так всьо адназначьна». Плюс багато людей не хочуть в штати)

Ну да ну да.
Сложнее, конечно, собрать 20 к от 60(33%) чем 20к от 150(7.5%)

ну уякшері та модняві райони це до плазм та жоповозок

ЛООООЛ уєзшашка не роздуплився, що таке хороші райони і погані) Все дуже сумно))

пажжітє, я розумію раніше дітей заводили як прикольних петів гиги погратись

Чувак, ну тебе може й завели аби гиги погратись, але ж не у всіх так.

абсолютно нормально брать з собою дітей коли йдете тусить з друзями, і вони там бігають граютсья поки ви попиваєте сервесу з хамоном.

Ти фантазьор і очевидно без дітей.
Комусь норм, комусь не норм. Комусь і в рашці норм жити.
Якщо не бути уїбаном, який не дивиться за дітьми і сидить бухає, а його діти в цей час верещать і заважають всім решта, а як цивілізована людина дивитись за дітьми, то з дітьми це не відпочинок.

ЛООООЛ уєзшашка не роздуплився, що таке хороші райони і погані) Все дуже сумно))

це в якихось штатах, де є гетто з наркоманами та гетто з мільонерами.
якщо соціум відносно здоровий, як то в європах, то різниця менш помітна.

Чувак, ну тебе може й завели аби гиги погратись, але ж не у всіх так.

Ну да, хтось заводить через свою екзистенційну нікчемність, бо бояться самотності чи придумали якісь сенси з уривків курсу біології.
Я нажаль спостерігаю мінімально реальних кейсів коли це проявляється як етап особистісного зростання типу був учнем, потім підмастер’ям в житті, потім став мастером свого життя, знайшов майстриню і логічний наступний етап це набрать підмастер’їв.
(можна звичайно вважати закредитованого офісного задохлика майстром свого життя, але я ці впиадки не буду коментувати).

Ти фантазьор і очевидно без дітей.

Я бачив це своїми очима, лол.

Якщо не бути уїбаном, який не дивиться за дітьми і сидить бухає, а його діти в цей час верещать і заважають всім решта

Хз, іспанцям заходить і не сильно заважає.
Хоча у них оверпарентингом проблеми, з того що мені розповідали вони сильніше за українців бігають за своїми дітьми, і навіть з школи самих додому не відпускають.

Ну я вот сейчас в Испании, Тенерифе. На острове есть реально районы, в которых реально стремное население. Даже когда мимо проезжаешь на автобусе, остановка El Freile — заходят куча в грязном и оборваном и почти все кашляют. Это в испанском социализме, да. И все пикают два раза(соц проездные).
А сейчас с нового года им сделают не 38 евро,а 0 соц проездной и они будут ездить подальше ;)

так як раз на канарські острови постійним потоком ідуть ці афріканські біженці на надувних лодках

Та они везде сейчас в Европе. С Канар их на материк за счет государства перекидывают.

+1к щомісяця це 12к на рік, що конвертується в дві лакшері відпустки по тижню
лакшері

12к на 2 тижня це той самий вимір життя де плазма :))) тобто «отпуск курильщика»
Для здорової людини 12к це 6-8 відпусток по 2 тижні кожна

Читай уважно.
По-перше, я зауважив, що це саме лакшері відпустка.
По-друге давай-но покажи мені приклад відпустки сім’єю із чоловіка, жінки і дитини в Європі за півтори штуки баксів на два тижні.

Якщо тобі норм відпочивати в бомж-стилі катаючись по хостелам, то нормальним сімейним людям таке взагалі не ок.
Тому для здорової людини 12к це дві лакшері або 4 звичайних відпустки по тижню.

Тут треба definition of

лакшері

Я завжди шукаю окремі квартири (і ніколи хостел). Без сусідів, бажано наявність місця для приготування їжі (я не тільки у кафе їм), та декілька місцевих кафе спробувати страви які вдома не зможу приготувати. Не бачу сенсу платити за щось інше у відпустці. Плазму можна і вдома дивитись :-)

По-друге давай-но покажи мені приклад відпустки сім’єю із чоловіка, жінки і дитини в Європі за півтори штуки баксів на два тижні.

Ось наприклад прямо у моря на квітень:
www.booking.com/...​=total;type=total;ucfs=1
791 євро на 3 осіб на тиждень
Без комісій букінга у них буде дешевше :))

А ось Альпи: www.booking.com/...​=total;type=total;ucfs=1
654 на тиждень. Так само 3 особи

Тому для здорової людини 12к це дві лакшері або 4 звичайних відпустки по тижню.

Ніт. Я згоден тільки на 4 хороших відпустки кожна по 2 тиждні :-) 3к євро на тиждень це ну ніяк не звичайна відпустка. Тому що це аж 428 євро на добу.

Ось наприклад

І ти приводиш приклад оренди і називаєш це відпусткою, сіріуслі)?
А квитки і трансфер, а їжа, а ресторани, а розваги, а оренда авто/таксі, а сувеніри і це ще далеко не повний список. А у випадку зимових відпочинків сюди ще додаються оренда спорядження, скіпаси та інструктор по необхідності.

Не раджу міряти вартість відпустки лише вартістю оренди.

Навіть оллінклюзіви нормальні в Туреччині в 2021 році стартували від 2к баксів за родину на 7-10 днів, хоча дійсно цікаві(масові, а не елітка) готелі були від 3к баксів.

А квитки, а їжа, а ресторани

Вони все одно не потягнуть на залишок 428 мінус оренда

а оренда авто

своє

оренда спорядження

У нас своє

скіпаси

так, треба

інструктор

Я 30 років катаюсь на лижах, дружина 15 на дошці, ми без інструктора :-)

Для здорової людини 12к це 6-8 відпусток по 2 тижні кожна

Умови ж у всіх різні. Можна їхати вдвох на автомобілі і жити в дешевих апартаментах. А можна летіти з трьома дітьми на Сейшели і тоді 12k це ціна однієї відпустки, та ще й не вистачить.

і жити в дешевих апартаментах

у кемпiнгу)

Треба пробувати різне.
І краще коли є можливість спробувати, оцінити і обрати ніж могти собі дозволити лише по нижньому ціновому сегменту і кричати всім, що «ксяомі топ за свої дєньги».

їхати вдвох на автомобілі і жити в дешевих апартаментах

Це

відпочивати в бомж-стилі катаючись по хостелам

А

летіти з трьома дітьми на Сейшели
це саме лакшері відпустка

Тому я завжди і наголошую, що РПЗ бідні люди. Багата людина має можливість дозволити собі з родиною жити на Сейшелах, Мальдівах чи інших мальовничих місцях з температурою води у морі чи океані вищою за 26 градусів за шкалою Цельсія весь рік, а не лише два тижні на рік.

летіти з трьома дітьми на Сейшели
це саме лакшері відпустка

Лакшері це якісь лакшері сервіси, а полетіти економ классом, орендувати недорогий SUV і жити в готелі/апартаментах за 100-200 баксів, це сама звичайна відпустка, незалежно від відстані і загальної суми.

Навряд чи людина полетить у відпустку користуватися лакшері сервісами в якомусь місці, де крім власне лакшері сервісів нема нічого цікавого. От на Сейшелах та Мальдівах тепла водичка, гарні рибки, гарні пляжі — то людина полетить туди і поплавати у теплій водичці, і на гарних рибок подивитися, і на гарних пляжах пофотографуватися, а заодно і лакшері сервісами з великим задоволенням скористається. Ну а так загалом щодо визначення лакшері сервісів погоджуюся.

хоча і тут в прикладі типовий corner case:)

вам смішно, а я в Італії

Ну офіційне працевлаштування то не корнер кейс, та воно майже завжди буде ці 40-50% податків, окрім Болгарії та може де ще.
Тож питання де нормально можна бути B2B та при цьому отримати візу чи ВНЖ.

Так автор посту порівнює офіційне працевлаштування в Італії з контрактором в Польщі.

Якщо ви про мене то я порівнюю контрактова в Італії з контрактом в Польщі.

Не дає можливості відредагувати пост, додам тут — очевидно, що розмір податків в країні Х теж має не останнє значення, але коли люди в коментарях оперують лише з боку податків — ну, дивно якось.

спочатку будуєш список країн де невелики податкі, але вони у ЄС, після чого вибираєш ту де більш-менш хочешь пожити. чому тут дивитися ?

Обрати перше країни, де хотілось б пожити, а потім обрати серед них з найнижчими податками виглядає логічніше, але це вже кому як :)

але це вже кому як :)

Чим більше ти заробляєш, тим більше починає переважати пункт з податками)

нема міграційних планів, туристичні інтереси в Азії, тому треба житло не дороже 2к євро, інтернет та аеропорт неподалік. ніякіми социалками людина не планує користуватися, для лікарень — добровільне страхування. який сенс віддати половину інкама, краще інвестувати чи зберегти для майбутнего

Сенс тоді взагалі залишатись в ЄС? Балі, Тай, В’єтнам, Філіппіни, Камбоджа і тд — для шорт тему в рази краще, ніж сидіти в Європі, якщо соціалки, міграція і т д не цікавлять.

Житло копійки, ціни на фоні ЄС — по суті майже все безкоштовно.

Податки — сидиш на фопі і нікому ти не цікавий, якщо віза-раниш і т.д (не порушуєш візові правила)

було багато такого досвіду, ні — це не дуже комфортно, у ЄС є хоч який статус, а там ти нуль, ну і ще далеко, тут хоч можно якщо що трапилося з рідними поїхати в Україну за пів-дня. і теж фактор свінособак, їх там зараз ще пускають і тому забагато

В Іспанії з січня стартує digital nomad visa. 15% буде. Щоправда процедура ще напрацьовується.

откуда вы берете эту информацию ?

В Іспанії віза Номад вже другий рік стартує, ніяк не вистартує. В Іспанії дивіться на вже діючі закони, не вірте в іспанську mañana.
Autónomo можна відкрити як тільки отримаєш NIE, але податки стандартні.

Там не про автономо. Коли фактично запрацює я хз, але заявлено що з нового року. Їх парламент наче проголосував.

я вот про Черногорию думаю, там вроде не 35-40% налогов, а что-то типа 13-15, точно не помню, но она не в EU, пока. если кто уже в Черногории и работает удаленно на Европу/США, отзовитесь!

Це для бізнесу. А що нарахунок income tax + social contributions ? :)

в Черногории климат для меня намного лучше. поэтому Эстонию не рассматриваю.

по сравнению с нашими 5% ЕП плюс 15-20% налога на курс, 13-15 в Черногории даже выгоднее.

Це якщо хочеш зразу перекинутися в нікомунепотрібний, а якщо через три місяці, то 5% ЄП +2,4% на комісіях.
fi202x.blogspot.com/2022/12/blog-post.html

спасибо, я в курсе конвертационных депо, но хотелось бы не держать деньги в украинской банковской системе.

ну вот я и думаю над вариантом получать их в Черногории, на банковский счет.
с тем расчетом чтобы свободно ими пользоваться, иметь легализованный доход.
просто рассматриваю как вариант переезд в Черногорию с целью осесть и получить ВНЖ.

Не можу сказати нічого за Чорногорію

у Черногорії багато русні, це блокуючий фактор

та отож, у Франції чи Нідерландах воно не так в очі лізе, як наприклад у Німеччіні чи Австрії

Вы просто не понимаете сколько их сейчас в Черногории. Я только оттуда. Страна превратилась в убежище русни. И настрой у них часто не нейтральный. Уехал после объявления у них мобилизации. Они прям тысячами начали прибывать.

так, як у Грузії чи Сербії навезли туди

Так, вони там массово недвіжку скуповлювали останні років 5)

я интроверт, мне пофик :)
вообще я там жил несколько месяцев, было все нормально.

13-15% в Черногории будет если будете открывать несколько счетов и делить на них свой доход. Там совсем небольшой верхний потолок доходов в год для низкой ставки налога. Местные бухгалтера уже набили руку на этом деле.
Открыть счет сейчас сложно. Очереди из русни огромные. Тоже открывают счета. Плюс в Черногории все делается крайне неспеша. Без шуток люди ночуют в палатках возме МУПа чтобы утром быть первыми в толпе.
Я сам только прилетел оттуда. Не советую туда перебираться. Быстро устанете от русни.

я там жил, проблем с ними не видел, т.к. просто не общался.
каждый сам формирует свое окружение.

Знаю є Польща з 12%, але там ліміт 120к злотих, що маловато, а далі вищче.

Де ви таке побачили? Відкриваєшь місцевий аналог ФОПа, працюєшь по схемі оподаткування Ryczałt і платишь 12% + ZUS (фіксована соціалка), а якщо занабто хитрий то можешь і всі 8% (але швидше за все не вийде). Ліміт 2 000 000 ЄВРО.

фіксована соціалка

це скільки? і чи покриває вона національну медичну систему?

Перші 6? місяцев йде пільговий ZUS ~335 злотих, потім деякий період більше, а потім повний. Не пам’ятаю скільки, можливо біля 1000. Так, це покриває нац медичну систему.

Если вкратце, то:
1. Взносы разделяются на здравоохранение и социальные (платится всё в ZUS).
2. Первые 6 месяцев можно платить только здравоохранение. Есть 3 порога доходов по отчислениям на здоровье. Если превышаешь порог, то с нового месяца уже следующий применяется, по итогам года доплачиваешь за предыдущие месяцы когда платил меньше
0 — 60 000zł: Коэффициент 60% или 6.221,04 zł *9%*60% = 335.94zł
60 000 — 300 000zł: Коэффициент 100% или 6.221,04 zł *9%*100% = 559.89zł
300 000zł+: Коэффициент 180% или 6.221,04 zł *9%*180% = 1007.81zł
3. Следующие 24 месяца можно платить здравоохранение + 30% соцвзносов от базы
4. Потом уже здравоохранение и 60% соцвзносов от базы
Все социальные отчисления в случае 100% составляют в 2022 году 1211,28 zł. 30% и 60% берутся от этой суммы.

А в Польщі якщо надаєш послуги по Ryczałt компанії з Швейцарії та Німеччині VAR треба буде платити?

Из Германии по идее да, сверху добавляешь VAT. Швейцария не в ЕС, поэтому наверное нет.

Якщо надаєш послуги послуги в рамках ЄС, то реєструешься як VAT платник, і вказуешь що тобі потрібен VAT-UE (через невеликий час з’являєшься в vies — ec.europa.eu/...​oms/vies/#/vat-validation), потім, якщо замовник теж платник VAT, то в інвойсі вказуешь «reverse charge» (це означає, що VAT платить замовник, для нього це ок, там усе в нуль йому вийде), вказуешь в полі VAT tax rate — o.o., та нулі в VAT полях. І ось в тебе 0% VAT.

Якщо замовник не платить VAT, но нахіба вам він =) Тоді треба буде вам VAT заплатити.

Якщо замовник не в ЄС і в країні замовника є VAT, то там мабудь хитріше.

Дякую за наводку, почитав що в тому ж Adsense використовується reverse charge.

Якщо замовник не в ЄС і в країні замовника є VAT, то там мабудь хитріше.

Але тоді податковій Польщі хіба не всерівно буде, якщо наприклад країна не в ЄС і там є ват? Це ж ніби як експорт буде, і з нього ват не повинен братись.

В це питання я не поглиблювався, так як співпрацюю з компанією яка знаходиться в ЄС.

а чому 8 % не вийде, у чому зрада ?

Там есть ставка паушального налога 8.5% с сильно обтекаемым описанием. Вроде как мануальные тестировщики её могут выбрать, но налоговая такое сильно не любит, потому как привыкли, что айтишники — это 12%.

ZUS (фіксована соціалка),

Хіба там не % від доходу?

Подивись на Словенію, там є місцевий фоп 4% + 400EUR social contributions

Income tax and social contribution in Slovenia: There is a flat tax rate of 15.5 percent that covers social contributions on personal income earned through freelancing. This applies for contract-based work.
The tax rate for pension and disability is just above 24 percent for self-employed income that isn’t contract-based work.
The contribution to health insurance is just above 13 percent for income that isn’t contract-based work.

data.si/...​etor-normalized-expenses

The majority of sole proprietors register under the status “normiranec”. It means that their tax base for business is determined by taking into account normalized expenses. This type of business is very popular with those entrepreneurs that do not generate much expenses with their business. It means that 80% of their income falls under expenses, while only the remaining 20% of income becomes the subject of tax. To simplify — the flat-rate taxation is 4% on all income, which is a uniquely low taxation comparing it to other EU countries. This type of taxation is possible both for full s.p.

Sole proprietors can use the taxation based on normalized expenses if:

the income from business does not surpass 50.000€ (for “afternoon s.p.”)
the income from business does not surpass 100.000€ (for “full s.p.”)
Once sole proprietors are already conducting business, they have to be cautious of another condition. If they want to remain in the taxation system for normalized expenses, they cannot surpass 300.000€ income in two consecutive tax years (so 150.000€ per year).

the income from business does not surpass 100.000€ (for “full s.p.”)

якщо це правда, і гладко працює, тоді не погано

It means that 80% of their income falls under expenses, while only the remaining 20% of income becomes the subject of tax.

а як це трактувати взагалі?

податок береться з розходи — доходи. тут розходи це автоматично 80% отриманих грошей.
саме так, 80% списується в розходи
все правильно

так, розібрався тепер.
Ще треба додати що +425 євро в місяць social contributions. Правда перші два роки там знижки 50% і 30%.

Є Кіпр з діджитал номад, там 35% по верньому ліміту

Якщо менше 80-65к за рік то всюди буде 35% у старій Європі.

Підписатись на коментарі