Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

На своєму прикладі: як організувати енергонезалежну квартиру на випадок блекауту

Мене звати Сергій і я старший керівник проєктів в компанії ЕPАМ, зараз відіграю роль клієнтського партнера (цю спеціальність також називають акаунт-менеджером). Моя робота полягає в залученні нових клієнтів та підтримці і розвитку співпраці з існуючими клієнтами компанії. Безумовно, за обставин що склались, це робити, м’яко кажучи, непросто.

Клієнти зараз звертають особливу увагу на ситуацію у країні і нам важливо демонструвати стабільність процесів. Тому я спробував облаштувати у власній квартирі безперебійність на максималках. Зараз в мене є впевненість у роботі побудованої системи до 48 годин. Можливо, мій приклад буде корисним для інших, хто думає про енергонезалежність вдома.

Я проживаю в будинку на останньому 25 поверсі. Наді мною тільки дах, тому в моїй квартирі може бути холодніше ніж у сусіда знизу. Також кожен додатковий поверх відчувається, коли не працюють ліфти, та треба підійматися додому пішки.

Вперше я замислився над облаштуванням «автономного житла» після першого масового обстрілу по інфраструктурі, який відбувся 10 жовтня. З того часу система у моєму житлі пройшла кілька ітерацій. Отриманий результат за класом буде, мабуть, ближче до об’єкта малого бізнесу ніж до квартири, але часи зараз такі, що «мій дім — це і моя фортеця, і офіс».

Що вдалося забезпечити

Світло

Перші відключення у жовтні були за розкладом і можна було працювати з перервою на 4 години в середині робочого дня. Інтернет-провайдер гарантував за бізнес-тарифом 24 години безперебійної роботи, тому для живлення ноутбука та телефона мені знадобився лише ecoflow mini з ємністю близько 660 Вт∙год. На повному заряді ecoflow вистачає близько 8 годин роботи маршрутизатора та ноутбука. Як заряд закінчувався, я їхав до офісу, де є генератор.

Згодом з ініціативи сусіда на моєму ж поверсі, очікуючи, що «буде тільки гірше», ми на дві квартири завели бензиновий генератор 5.3кВт, він споживає 2л/год на повній потужності. Розмістили його на балконі, який поєднує сходи та ліфт.

У двох квартирах нас проживає 5 людей, тобто у кожній мешкає середньостатистична сім’я — два дорослих та дитина. Зараз взимку ми споживаємо 1200 кВт∙год на квартиру на місяць, середнє споживання виходить — 3,5 кВт. З суттєвою економією та готовністю до пікових навантажень — обрали генератор потужністю 5,3 кВт. Але з часом ми «апгрейднули» обладнання до потужності 7 кВт.

Це означає, що в одній квартирі можна заживити всі дрібні електроприлади (лампи, ноутбук, телефон, телевізор) та два «важких» пристрої: до прикладу — кондиціонер та чайник, або бойлер та пральну машину, чи порохотяг з праскою.

На щитку ми встановили трипозиційні перемикачі між містом та генератором (ніяких суїцидок!) і AVR контролю генератора — дуже зручна штука що дозволяє автоматично перемикатись з генератора назад на «місто», коли світло повертається. Ціна за цей комфорт кусається, але, на щастя, у сусіда десь в коморі валявся такий пристрій.

Реле захисту від стрибків напруги — обов’язкове, тому що генератор при запуску кілька секунд розганяється до цільових 220/50.





Незнижуваний резерв в коморі — 30 літрів пального. Якщо настає «повний блекаут», то з залишку бензину в баку генератора і раціональним використанням (по 8-12 годин на добу) виходить 48 годин гарантовано незалежного енергопостачання. Далі — доведеться носити 25-кілограмові каністри на 25-й поверх (вже мав такий досвід, ще те випробування).

Приготування їжі

У висотному домі, коли немає світла, не працює і плита. Після жовтневого обстрілу ми придбали туристичну плитку на стандартних цангових балонах 220 г. Працює відмінно — засмажити яєшню на сніданок чи закип’ятити чайник цілком можна. На одне приготування, за замірами, — 20 г газу.

Згідно з розрахунками запасу 5-6 цангових балонів вистачить на тиждень приготувань винятково на такій плиті. А на випадок «темної зими» плита має вихід для комутації літрових балонів.

Інтернет

Досвід блекауту на 30 годин показав, що у провайдера, який обіцяв добу з інтернетом, після 6-8 годин згасали UPS. Тому ми домовились повернутися на звичайний тариф, а також підключили техніку провайдера до нашого генератора. Такий собі giving back та підтримка під’їзду доступом до інтернету.

На жаль, коли був блекаут понад 30 годин, почали гаснути маршрутизатори магістральних провайдерів. Тут вже навіть магія GPON не допоможе. Залишається лише супутник. Starlink у нас є завдяки сусіду, який займається телекомунікаційними мережами. На щастя, ще жодного разу не довелось скористатись.

Ця безперебійність обмежена лише запасами бензину, а це — 48 годин після того, як на заправках зникне 95-й.

Вода

Ще один недолік: за відсутності електропостачання у висотках вище 9 поверху немає води. Коли Київська міська адміністрація сповістила про відновлення водопостачання по місту — це у першу чергу стосувалось лиш тих, хто живе нижче 9-12 поверху. Все, що вище — треба качати насосами.

Тому для надзвичайних гігієнічних потреб я запасся п’ятьма класичними бутлями по 18,9 літра і відрами, в які завчасно набрали воду для технічних потреб. А класичний фільтр питної води «зворотного осмосу» має свій резервний бак на 5 літрів плюс кілька «баклажок» по 6 літрів — такого резерву на день-два без води точно вистачить.

Серйозності рішення набуло, коли ми обладнали власну міні водонапірну станцію в загальному коридорі з резервним баком на 500 літрів і невеликою помпою. Бак наповнюється водою, коли є світло від міста і насоси будинку подають воду. Поплавок, як у баку унітаза, не дає воді перелитися та відключає насос.

Коли зникає електроенергія — вмикається генератор, автоматично починає працювати «резервна» помпа, а релейні крани перемикають систему на роздачу води з бака. Тепла вода йде з бойлера, в якому вона тримається добу, потім можна підігріти, — бойлер заживлений через генератор.

Така система дозволяє з комфортом помитись в душі, у порівнянні з «помити голову, нагрівши води в чайнику на газовій плиті». Одного разу вдалось перевірити — людина в ду́ші, коли зникло світло, навіть не помітила, що воду вже подавала резервна помпа, а не насос в будинку.

Наше загальне споживання становить близько 20 м3/місяць. Не змінюючи способу життя, резервного бака вистачить на 18 годин, але воду можна економити набагато краще ніж світло.

Тому, думаю, що запасний варіант — носити воду відрами від товариша-сусіда з 9 поверху — доведеться запроваджувати тільки після 48 годин повного блекауту. А в ще гіршому випадку — привозити воду від джерела за 2,5 км (в умовах блекауту в найближчому бюветі води також не буде).

Тепло

Обігрів житла — це найслабша ланка у моїй системі. Наразі єдиний резерв — це обігрів кондиціонерами від генератора, він обмежується запасом пального. Потенційний наступний крок — це газовий обігрівач для квартири, але це вже, мабуть, на випадок резервування на понад 48 годин.

Запаси їжі

Певен, кожному буде не до роботи, коли бурчатиме в животі, тому, думаю, що це — чи не найважливіша складова підготовки. Тема розлога, але головне, на мою думку, це різноманітний раціон продуктів середньо та довгострокового зберігання. Каші, крупи, макаронні вироби, рибні, м’ясні та овочеві консерви, кранчі зі злаків з фруктами, ультра пастеризоване молоко, яйця, копчені ковбаси, горіхи, сушені фрукти.

Ще одне дивовідкриття — заморожені напівфабрикати (м’ясо, риба, овочі, фрукти) або навіть готова їжа (котлети, млинці, бульйон, шакшука, овочеві/ м’ясні фарші). Можна готувати, коли є світло на енергоємній плиті і морозити, а споживати, розігрівши газовим балоном, дуже економно. Зараз думаю над тим, щоб додати невеликий запас сухпайків в харчовий резерв крайньої ланки.

Розрахунок на ту тривалість, на скільки ви хочете мати «резерву» чи на те, що вам дозволяє ємність вашої морозильної камери/ комори. За приблизними підрахунками продуктовий запас моєї сім’ї — «до кінця наступного тижня».

Скільки все це коштувало

Капітальні вкладення на світло, воду, інтернет та плиту — близько $5 000, точніше боюсь рахувати. Добре, що ділили навпіл з сусідом. Для ще більшої економії потенційно можна об’єднатись з більшою кількістю сусідів, 3-4 квартири, але тоді важливо добре синхронізуватись з усіма і не перевантажити систему на піках, також важливо, який план розводки води.

Щомісячні «додаткові витрати» близько 6 000 грн (потенційна витрата бензину — десь 100 л на місяць та трохи на газові цангові балони).

Хоч загалом все це і недешево, та середньостатистичний Java Senior цілком може собі дозволити такий набір агрегатів, особливо, якщо нарощувати все це поступово. До того ж, будуючи цю систему, варто враховувати і вартість часу — скільки ви витратите, якщо будете займатись самостійним збором-підбором акумулятора/ інвертора/ зарядної станції замість покупки готового рішення типу Ecoflow/ Bluetti/ Bandera Power? А найбільше тут гріє і мотивує те, що без роботи залишитись — набагато дорожче!

Звісно все це доцільніше робити, маючи заміський приватний будинок. Може, з часом і в мене такий будинок з’явиться — тоді зможу перевикористати обладнання, коли (сподіваюсь, що скоро) воно втратить свою актуальність у квартирі.

Легальність домашньої системи

Це питання відкрите. Чисто технологічно всі підключення реалізовано після вхідного автомату світла від обленерго та після запірних кранів від водоканалу, і не може вплинути на загальнобудинкові мережі. Це також є відповідальністю власника квартири, але хто захоче поскаржитись — завжди знайде причину та спосіб.

Колег та рідних я вже приймав попрацювати — помитись — переночувати неодноразово. Якщо прийдуть скаржитись інші сусіди — планую задобрювати їх, також запросивши підзарядити телефон, посидіти на Wi-Fi чи скористатись гарячим душем.

Що можу порадити

  • Звісно, в нас усіх в основі піраміди Маслоу знаходиться інтернет, але подумайте також про біологію — про зберігання їжі (і, може, повісьте на резерв в першу чергу холодильник, а не маршрутизатор/ ноутбук) і туалет/ гігієну.
  • Плануйте в розрізі «часу до відмови» — чого і на скільки вам вистачить: не має сенсу забезпечувати себе інтернетом на 30+ годин, якщо у вас немає запасу води на 12 годин. Порахуйте свої типові споживання і нарощуйте резерви рівномірно.
  • Пам’ятайте про потреби домашніх улюбленців — у мене це корм і туалет для кота.
  • Займіться собою — якщо стане гірше, доведеться пішки багато ходити і далеко, і вгору, носити каністри, відра та балони з газом, а в найгіршому сценарії — рубати дрова. Качайтеся.
  • Майте «план Б» — якщо блекаут триматиме понад 48 годин і мої резерви «відмовлять», я знаю, куди я виїжджатиму. А що робитимете ви?

Якщо ж ви таки дочитали до кінця, то мій вам уклін та питання: напишіть в коментарях про «перші відмови» у ваших обставинах, що «здалось» першим (у мене — зламався холодильник), це допоможе іншим читачам дізнатись про свої потенційні ризики.

👍ПодобаєтьсяСподобалось106
До обраногоВ обраному14
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

весь цей стаф дуже небезпечний в багатоповерхівці
30л бенза в коморі, генератор, кустарні комунікації. потім ви ще газовий баллон притягнете і автономне газове опалення заколхозите в квартирі
великий вогнегасник хоч маєтє?

я розумію є горші, можна хоч атомну ячейку купити в хату.
але повинна буди межа сдорового глузду
може простіше і безпечніше просто арендувати хату в селі? і перевезти це все туди — там у вас простір для «творчості» буде ща більшим — скважина, погріб, бомбосховище вирити можна і тд :)

А ще від генератора можна живити перфоратор.

Мой опыт. С учетом того, что есть авто. Детей нет, потому немного проще. Если нет авто — дальше не читайте.

1. Самое основное для меня.
Выехал из Киева в область (Белая Церковь). Дом в селе (снять в пределах 10-15км от БЦ можно за 3-5 тысяч даже сейчас — с учетом количества переселенцев, с автономным газовым и печным отоплением — благо, всякие брикеты пини-кей, замеяющие дрова, стоят не дорого и отрабатывают себя даже в с##ной грубе/печи, с инетом — оптика и lte, вода — скважина или колодец с насосом, как у меня, туалет — как повезет — у меня в доме, можно найти с удобствами). Периодически приезжаю в Киев, но при текущих условиях смыла находиться в городе не вижу. Хотя бы на период зимы.
2. Електрика. Сравнивая отключения за ноябрь и декабрь, в области с этим попроще. Купил генератор на 2.5кв. Покрывает все затраты по електрике (холодильник, насос, бойлер, електроплита, морозильная камера, комп с 3 мониторами и ноут с одним монитором, 2 роутера, освещение и по мелочевке в виде зарядки телефонов соседей). Расход бензина — около литра в час, если без пиковых агрузок. В неделю уходит около 25-30 литров (1500 гривен). За шум и запах от генератора никто не ругает.
3. Вода. У меня колодец с насосом + бойлер. Помыться, покушать, попить — без проблем.
4. Отопление. 2 обогревателя, печь и запас брикетов на черный день. Пачка брикетов за 4уе обеспечивает полную протопку дома на 16-20 часов. По газу дороже ± так же (до 3500 тысяч гривен в месяц, если убраны все «сквозняки»).
5. Еда. Магазин в 5 минутах ходьбы. Покушать есть всегда, даже от местных предприимателей. Белая Церковь в 15ти минутах езды на авто. Сейчас дороги от снега чистят. Ходит автобус. В целом в Белой Церкви есть всё, что нужно. Как и в любом другом городе подобного типа в области.

Из минусов.
Надо привыкать к новым реалиям. Опыт штука полезная. Но такая жизнь не всем подойдет.
Скучно. Из развлечений — а их нет. Но рядом БЦ — рестораны, Трц и прочее есть. Даже Мак есть. Местные коты и назойливая соседка бабушка, которая всегда подкинет банку маринованных помидоров с ведром картохи и будет рассказывать за чаем «как она работала в сельхозмаге и продавала лимонад» или «имеет опыт вождения трактора» (реальный человек). Это по началу весело, но потом утомляет. Велосипед будет огромным плюсом, но только в теплое время года.

Из плюсов.
Тишина. Не парит воздушная тревога — часто о ней напоминает только уведомления в телефоне. Свобода действий и автономность. Полная независимость. Ощущение себя героем нелепого дешевого сериала про пост-аппокалипсис, особенно если до этого путаешь дрель с шуруповертом. Всегда не скучные соседи — впечатления обеспечены (без негатива).

п.с. Если нет авто, но есть права — есть отличный шанс попробовать себя за рулем ланоса или жигулей, которые можно купить от 1500 тысячи долларов.

Суммарно на семью из 2х человек, собаки, кота и кошки выходит
1. Електрика. Около 6 тысяч гривен, если по автономке, когда 12 часов в день (сумарно) нет света. Реально же генератор работает 6 часов в день.
2. Отопление. Около 4 тысяч гривен.
3. Вода. Бесплатно.
4. Инет — 350грн один и 350 второй (резерв).

Надеюсь, мой опыт кому-то пригодится.

Генератор в багатоповерхівці, каністра бензину в кладовці, газові балончики, резервуар з водою — непоганий набір того що може призвести до біди.

Бедные соседи с таким генератором под боком, он же шумит капец

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ви — величезний молодець, що не ниєте «як все погано», «відкрийте кордони» і тп, а знаходите рішення з цієї ситуації!

Дякую Вам, що поділились своїм досвідом. :)

В новостях уже мелькают пожары — то там загорелся генератор, то там.. а тут еще канистры с бензином хранят в жилом доме(!) У нас коммерческие помещения на первом этаже поставили генератор прямо в нише под окнами квартир, что вонь от бензина тянуло в окна. И такие же герои прямо рядом с генератором хранили несколько канистр с бензином(!) там же в нише, искра и окурок — как литром 20 бензина загораются и пытаются потушить домашним огнетушителем даже представлять не хочу. Писали коллективную жалобу, чтоб генератор отодвинули от дома на 10м, а тут герои держат на его балконе, просто жесть.
Эти китайские газовые плиты нужно держать подальше от баллонов и сразу после нагрева разблокировать баллон, надеюсь вы не додумаетесь притащить в квартиру 5л газовый баллон, есть и такие герои.
У нас уже потыласиь прохаванные соседи ставить генератор в корзины для кондиционеров — сразу вычислили их и заставили убрать, то у вас или ЖЭКу плевать или соседям тоже на пожаробезопасность, шум и выхлопы

Эти китайские газовые плиты нужно держать подальше от баллонов и сразу после нагрева разблокировать баллон, надеюсь вы не додумаетесь притащить в квартиру 5л газовый баллон, есть и такие герои.

кстати да наши понаехи уже беженцы не туристы уже сразу же ж добрались до италий испаний всяких и с ужасом обнаружили там эти балоны от 5 литров в домашнем квартирном применении инструкция по безопасности соблюдается же ж? тогда в целом балон не опаснее скажем утюга или микро волновки которая ни тот ни другой не может определить оставлено ли оно без присмотра или туда положили металлическую кастрюлю всё только на честном слове

но то конечно европейцы дикари американцы держат большой балон до 5 тонн на дворе и генераторы кстати тоже тут уже признаться я взялся удивляться как же ж на счёт пожарной без опасности чтобы 100 метров слева и 100 метров справа но выходит генератор стоит прямо (за метр) от деревянного забора прямо к соседям трудно сказать может специальный какой-то безопасный но довольно здоровая такая штука примерно 2 на 1 метр на 1 метр

стаття про те, як спалити та затопити поверх) хоча якщоспочатку почати палити, а потім взяти і розбити бак, то буде легше)))))))))))

класичний фільтр питної води «зворотного осмосу» має свій резервний бак на 5 літрів

Цікавився ще задовго «до» — цих резервних баків до фільтру зворотного осмосу можна підключити декілька, поєднуючи їх між собою шлангами. Як саме поєднувати — питати в службі підтримки продавця фільтру, мені обіцяли показати коли з мого боку настане час практичної реалізації, однак поки що не знадобилося.

Там есть два прикола, о которых не говорят продаваны
1) если бак сильно больше вашего потребления, то в нем застаивается вода и тухнет
2) обычные баки для холодной воды сильно дешевле «баков для осмоса».

1) если бак сильно больше вашего потребления, то в нем застаивается вода и тухнет

Просто час від часу відкривати краник фільтра і почекати поки вся вода з бачка зливається в каналізацію до кінця. Інша річ, що зараз може потрапити якраз в той проміжок часу, коли вилив воду з бачка фільтра і якраз вимкнули насоси водоканалу...

2) обычные баки для холодной воды сильно дешевле «баков для осмоса».

Вони дешевші, але це не те саме, принаймні відповідно до маркетингу бачки фільтрів зсередини покриті тонким шаром срібла.

Не верьте в эту пургу. Подумайте, зачем вода из бачка проходит через угольный фильтр(ну если у вас правильно собрано).
Если уж на то пошло, бактерии вообще в дистилянте не должны жить и это критичнее какого-то там серебра.
Просто меняйте постфильтр раз в три месяца.

Вибачте, але запускати генератор в багатоповерхівці на балконі — верх егоїзму. Мовчу про зберігання пального. Хочеш автономності і генератор — приватний будинок

Як живуть багаті навіть у блекаут це і так зрозуміло, питання як працювати і жити junior’ам ?? =\\ я гадав тут буде бюджетний лайхак...

Тупо спалили мій план спасіння

А яку відповідь ви хотіли почути?

Якщо довго слухати расєйських крємлєботів, то можна почати боятися своєї тіні.
Краще б пішли на фронт вбивати ворогів, ніж загинути як с*кло намагаючись перепливти Тису.

Працювати у інших сферах, як інакше)

Маю натхнення поділитися власним досвідом по організації резервного електроживлення своїми силами на прикладі двох осель.
У вересні отримав завдання від дружини попіклуватися про резервне живлення для тещі і заодно для своїх батьків в двох заміських будинках. Порахував вартість споживання палива для генератора і відразу почав шукати інші рішення :)
Почав із розрахунку споживання.
В середньому за місяць один будинок (двоконтурний газовий котел, холодильник, лед лампи, нет-комп + монік, інтернет. Без врахування додаткового радіатора 2кВт) споживає 100-150 кВт/міс або (150*1000)/30днів/24год= ~200 Вт/год.
Інший будинок (Скважина 1,2 кВт, бойлер 1,5 кВт, холодильник і 2 морозилки (150Вт), котел-свічка ~100Вт (насос, равлик + блок керування), комп 300Вт, інтернет, лед освітлення) — 250 кВт/міс або ~350 Вт/год.

Випадково натрапив на сонячні електростанції для будинку — «встанови сам». Є типу туристичні (до 1кВт, 12В), дачні (1кВт, 12В), для будинку (3 або 5 кВт, 24В) і далі «бюджет без меж — ні в чому собі не відмовляй» (від 10кВт, 48В) — аля рішення під зелений тариф з можливістю віддавати згенеровану енергію в мережу сусідам :)

Я взяв для обох будинків станції на 3кВт. В комплекті станції були:
1. сонячний інвертор (вибрав на 3кВт з піком до 6кВт),
2. 2 шт. х 12В акумулятори GEL по 120 А*г (під’єднуються послідовно для отримання 24В — оптимально для живлення побутових приладів від акумів),
3. сонячні панелі — взяв 4×350 Вт із розрахунку що взимку панелі видають 10% від потужності, тобто 140Вт і цього в теорії (моїх мріях) мало б вистачити щоб зарядити акуми за день-півтора (відразу скажу, що в пасмурну погоду ці панелі на 1400Вт видають в кращому випадку 30Вт. Реально на щось розраховувати можна лише від сонця)
4. провід і кріплення для панелей на дах. І щось типу інструкції як з’єднувати панелі

+додатково купили інверторний бензиновий генератор на 3,5/4,5 кВт з дистанційним запуском для тещі.
і мабуть такий же генератор як у автора цієї статті, тільки на 6кВт двопаливний (бензин/газ)

Все підключається максимально просто. Від лічильника з вхідними пакетниками — до інвертора (фаза/нуль), від інвертора назад до будинку. Два кабеля +/- від акума до інвертора і два кабеля від панелей до інвертора. Дуже рекомендовано все це діло заземлити, щоб продовжити термін роботи пристроїв і вберегти себе від враження струмом.

В результаті, при 4-годинних відключеннях в першому будинку вистачає акумуляторів для живлення всього будинку. Інвертор сам перемикає живлення. Має дуже гнучкі налаштування по пріоритетам живлення/заряджання, току зарядки, ступінню розряду акумів і т.п. При цьому, оком можна помітити як при перемиканні джерела живлення кліпає світло, але комп і роутер не перезавантажуються. Фазозалежна техніка (котел) не скаржиться. Пральна машина спокійно завершує прання, можна закип’ятити чайник. Котел і холодильник — весь час працює (по своєму розкладу). Зараз тут працюю — ніяких суттєвих проблем. Один раз трохи не вистачило акумуляторів вночі, коли електрики не було пару днів. Генератор ще досі в коробці :)
В жовтні, коли були сонячні дні — вдалося заощадити на електроживленні 30% за рахунок сонячних панелей (і більш економному споживанні — 100-150 Вт)

В іншому будинку з більшим споживанням (через скважину і пару морозильників) — все так само працює. Єдине, що не підключив — це бойлер і гараж (щоб уникнути епік фейлу з живленням сварки чи компресора від акумів).
Через трохи більше споживання і менш ємні акуми по 100А*г (AGM) — декілька раз доводилося включати генератор на 3-4 години. В моєму випадку генератор живив весь дім з бойлером, конвектором на 1кВт і заряджав акуми. І ще, коли не було декілька днів світло — підключив двох сусідів (і по запасу потужності можна було ще двох підключити, але їм було не критично в цей раз).

Із позитивного:
1. в сонячну погоду панелей вистачає щоб живити будинок і акуми. Влітку мабуть буде навіть надлишок енергії і її якось можна скидувати в бойлер (ще не знаю як, бо надлишку немає).
2. генератор не маслає цілий день. Акуми заряджаються за 3-4 години. Тож, якби і сусідам по шуму норм, і генератор працює на 50-70% потужності, що для нього теж добре.
3. інвертор гнучкий в налаштуваннях — під різні акуми, різної ємності з різними пріоритетами і т.п. (близько 30 параметрів налаштувань, чого немає у звичайних ДБЖ) і потребує мінімального контролю, працює автоматично.
4. акуми можна поступово доставляти (так само можна обійтися і без панелей до літа)
5. бойлер і весь гараж тепер може живитися окремо від мережі. І, наприклад, при зварювальних роботах вся чутлива техніка може окремо працювати від акумів (тепер не доводиться все окремо вимикати/вмикати з розеток).
6. з такою системою завжди цікаво спостерігати за споживанням і генерацією (принаймні перший час). А це неабияк заохочує вирахувати що скільки споживає і спробувати зменшити споживання. Наприклад, забуті в кладовці лампочки розжарювання дуже швидко знаходяться)))

Негативний досвід:
1. конкретно моя модель інвертора дуже чутлива до якості струму саме по частоті 50Гц ±0,0... щось там соті %. Тому, щоб без проблем живитися від генератора — він має бути інверторного типу (з подвійним перетворенням). На 3 кВт — саме воно. Якби було з чого вибирати — я б брав в кожусі з рівнем шуму до 60 дБ — щоб мурчав, як котеня)))
В іншому випадку, конкретно генератори з автоматичним регулюванням обертів (AVR) від 3кВт теж можна налаштувати на необхідну стабільну частоту струму (наприклад сервіс RZTK цьому сприяє або є інженери по налаштуванню цих інверторів — контакти зазвичай дає продавець).
При умові, що «генератор не повне лайно».
Пізніше бачив в специфікації польських інверторів (китайського походження) що вони працюють при вхідній частоті від 44 до 65 Гц. Якби знав і були в продажу, то купував би їх і будь який притомний генератор, який легко поремонтувати (на відміну від інверторних).
Я скористався планом Б — і замовив зарядний пристрій в Leoton на 24В, який автоматично досить швидко заряджає акуми. При цьому довелося придумати схему, при якій на інвертор не подається при цьому живлення (за допомогою того ж трьохпозиційного ввідного перемикача, який зараз неможливо ніде купити...)
2. при моєму споживанні вистачило б генератора і на 3кВт. В коментах читав, що генератор, як у автора статті, під час окупації на півночі живив 6 чи 8 будинків. Я поки підключив 3 будинки (3 скважини, 2 бойлери, 4 холодильники і супутні прилади) — і в нього ще був запас, і в захист генератор не уходив. А якщо контролювати послідовність включення пристроїв в будинках/квартирах (чат чи дзвінком) — то це не буде проблемою. *У когось був ну дуже старий холодильник — то трохи генератор просідав на секунду, але не критично :)
на 6кВт генератор споживає десь до 2 літрів на годину... (двигун 15 к.с., як на гібридному мотоблоці). Та якщо порівну з сусідами — то норм, а так краще шукати із споживанням до 1л/год.
Взагалі, виробники генераторів не рекомендують, щоб він працював на холостих (тобто споживав 300 Вт при максимальній потужності 6000Вт) і на максимальній потужності — теж сумнівне задоволення. Оптимально мабуть 40-70%.
Я ще спробував на газу — працює, але через пару годин газовий балон покрився інієм і подача газу стала не стабільною (треба буде ще шукати як цього можна уникнути в зимовий період).
і він ну дуууже шумний. Дуже. В місті на балконі я б такого нікому не радив. Знайомі такий же генератор поставили в маленький погреб, який не використовувався — тоді його майже не чути (і кроти порозбігаються))).
3. Автоматичний запуск генератора — трохи неоднозначна річ.
має бути на генераторі роз’єм ATS з моторизованим керуванням положення повітряної заслонки. Можна і самому зробити для певних генераторів, але це час. Можна віддати в сервіс, там зроблять, але це таж час. Під час запуску світла не буде хвилин 5-10 (запуск + прогрів контролюється автоматично). Версії генератора газ/бензин перемикаються вручну, оскільки момент переходу з бензину на газ контролюється на слух.
В теорії генератор можна подружити з інвертором (в інверторі є реле сухого ходу), і тоді при досягнені певного рівня розряду акумів генератор заведеться, прогріється і подасть напругу на інвертор, а він вже сам почне живити дім і заряджати акуми, поки не з’явиться міська мережа.
4. Акуми можна доставляти, тим самим збільшуючи час резерву. Та дуже бажано, щоб всі вони були однакового стану, номіналу, партії. Мені пощастило купити ще 2 шт. (чекав більше місяця), та в цілому на них зараз черга. Якщо є бюджет і можливість дістати, то можна купувати літій-залізо-фосфатні чи карбонові — вони швидше заряджаються і легше віддають.
Та AGM і GEL на цю зиму точно вистачить, а може і довше. З рідким електролітом акуми для цих цілей не підійдуть. А чисто літієві — самі легші — вони популярні для переносних станцій військових, щоб живити рації і старлінк.
Та варто розуміти, що так само є кількість циклів розряду/заряду і що з часом акумулятори будуть втрачати свою ємність, а колись їх доведеться замінити.
5. Сонячні інвертори трохи шумлять. Коли перетворюють струм, коли заряджають акуми, коли генерують електрику панелі. І трохи гріють приміщення, особливо якщо це кладова (в моєму випадку із консервацією). На вулицю їх не поставиш. Хочеться десь біля лічильника.
6. Є ймовірність, що бюджетні версії інвертора можуть передчасно вийти з ладу. Невелика, але є.
Тому варто продумати запасний варіант відновлення живлення в обхід інвертора на час його ремонту. Я замовив запасний у виробника на Алі — вийде так само по ціні як до кризи, але потрібно чекати до місяця. З Польщі мабуть що швидше, але зі слів знайомих там вже теж не густо. Ну і на котел і для роутера у мене вже були окремі ДБЖ із зовнішніми автомобільними акумуляторами, тож виходить система в системі (прям як в авіакосмічній галузі :)

Додатково.
По вартості.
до блекаутів.
*інвертор 3кВт: 15-18к грн (бачив у нас зараз до 50к... Але з алі чи з Польщі з доставкою, без скасованого ПДВ і мита ті самі 18к за топову модель типу 2023 року — доставка до місяця)
*акум GEL/AGM 100Аг: 8-10к грн (зараз 12-13к) — для 24 В треба 2 шт., для 48 В треба 4 шт (для старту).
*Панель 350 Вт — 8к грн

*Комплект сонячної електростанції 3кВт з двома акумами 100Аг і однією панеллю 350 Вт стартував від 50к грн (тобто як вартість інверторного генератора)
*Супутні речі (комплект заземлення 2,5к грн, захист від блискавок 1,5к грн, доставка, провід).

*Генератор інверторний з дистанційним запуском — 3,5кВт — 50к
*Генератор з AVR газ/бензин 6кВт — 40к

Якщо захочете піти цим шляхом — раджу спочатку порахувати ваше споживання і по можливості замінити лампочки на лед :)
В кожному конкретному випадку може бути своє рішення.
Та практика показала, що 2 відданих в ремонт ДБЖ на 1000ВА не потягнули холодильник і роутер. А бюджетний китайський інвертор на 3кВТ — це той мінімум, який може дозволити якось пережити блекаути без цілодобової роботи генератора. Що дасть можливість продовжувати працювати віддалено і не перевантажувати центри незламності.

Можна встановити самому, якщо ваша доля бути інженером :) та тоді варто мати знання по роботі з електроприладами до 1000В, час і натхнення цим зайнятися. Відрізняти заземлення від занулення :) Відрізняти фазу/нуль від +/-. Вміти безпечно знаходити фазу. Знати закон Ома. Знати як, куди і чому вас чи когось може вразити струм. Чим можна і ні гасити електрощитову. І як надати домедичну допомогу при враженні струмом. Ну і робити так, щоб при заміні лічильника місцевий електрик вами пишався)))
Якщо не впевнені, то завжди краще/швидше/дешевше запросити монтажника/електрика (бюджет може зрости мінімум вдвічі, та вартість помилок і переробок буде мізерно мала).

*Як жити в багатоповерхівці без світла і тепла — я не уявляю. Особливо, якщо не буде тепла — комунікації водопостачання і відведення замерзнуть. І навіть якщо у вас автономне опалення, то це не рятує від інших базових потреб.

От якби працювало Запорізське підприємство видобутку кремнію і виготовлення сонячних панелей та інверторів на Квазарі чи де інде, та літієвих акумуляторів у Львові з їх повторною переробкою, з заміною шифера на всіх будинках на черепицю із вбудованою сонячною панеллю — тоді може і газ не знадобився)))
На жаль, окрім знань як це зробити і ресурсів в Землі чомусь завжди потрібно ще ЩОСЬ... :(

сам собі таке я б точно не зміг зробити, але було дуже цікаво почитати!))
дякую!

Дякую за крутий коментар, було цікаво читати.

Я смотрю, тут никто не обратил внимания на один любопытный нюанс. Что чел тягает канистры с бензином 20 литров и бутыли с водой на 25-й этаж по лестнице. А знаете, почему? Это всё потому, что у вас нет опыта подъёма по лестнице на 25-й этаж. А у него — есть. Причём с канистрами. На 20 литров. Этот чел — уже герой по факту.

Підняти можна і на ліфті коли світло є, він же запаси тримає, а не в блекаут біжить з каністрою

Підняти можна і на ліфті коли світло є

Підніматися на ліфті з 20-літровою каністрою бензину, коли є шанс, що ліфт зупиниться і ти будеш дихати годинами отруйні пари бензину у маленькій кабінці? Реально?

Ну не обов’язково ж їхати в кабінці. Він на першому, сусід на 25 поверсі. Поставив, запустив.

дихати годинами отруйні пари бензину у маленькій кабінці

він же не в відрі несе
але дійсно, це виглядає як початок сюжету з фільму жахів про пожежу в будівлі :-)

з генератором на 7кВт можна і ліфт заживити :)
або принаймні зробити електричну лебідку. У мене знайомий конструктор так собі мішки з цементом і піском на поверх і піднімав.
Я купував спеціально каністри по 10 літрів, щоб легше було ними оперувати.

Так понадобится трос 150 метров, он тяжелее любых канистр будет. Кроме того, где он поднимать будет, с внешней стороны? Там ещё ветром раскачивать начнёт на таком протяжении, пружинить, канистра начнёт в окна соседям залетать. С них одного генератора уже хватит.

Дайнема 4мм весит порядка килограмма в этой длине.

Нормальний трос не буде стільки важити. Підіймати каністри біля скляних поверхонь — звісно, ознака відсутності розуму, але якщо в будинку є загальнодоступні балкони вздовж сходів — можна щоб ще 2 людини «страхували» трос від розкачування, поступово переходячи вище одночасно з підьомом каністр. І ще один знизу — попереджає, щоб ніхто не ставав під цим.

Тобто, було-б бажання організувати та можливість підняти не поруч з вікнами квартир.

Але я згоден, що взагалі-то небезпечно, і, нажаль, більшість скоріше за все на безпеку покладуть...

Дійсно, можна. Ми хотіли підключити пасажирський ліфт теж, для блага себе і сусідів, але обслуговуюча компанія хоче робити рівно нічого...

з генератором на 7кВт можна і ліфт заживити

не вистачить

Якщо є авто можна купити автомобільний інвертор DC 12V to AC 220V, ціна на олх 2200+ грн. Може виручати для зарядки/живлення пристроїв до 120Вт(або 2 пристрої до 190Вт сумарно) в залежності від технічних характеристик виходу 12В авто.

Зі всієї статті я зрозумів одне:
Як витратити 5000 баксів щоб більш менш норм прожити декілька днів
PS щось підказує, що 5куе буде з головою достатньо протриматися до теплого періоду якщо наступить час X. Але якщо нікуди гроші витрачати, то вже сам собі пан

Появилась еще идея. Кстати, не новая.
Собираем группу из 20-30 айтишников. Выкупаем улицу из 20-30 домов. Делаем частичный ремонт. Проводим спутниковый инет, воду, автономную електрику. Если есть газ — заводим отопление.
Айти-эко деревня готова.

И главное, бюджет вполне посильный (дом стоит 8-10 тысяч долларов, легенький ремонт — по желанию, но по моему опыту — 5-6 тысяч, что бы даже отдльная зона для мангала, газ завести — если есть на улице — где-то 800 долларов + где-то 2000 на котел и разводку батарей).

После покупки дома — дом и земля как инвестиция. Странно, что подобные идеи не реализовывались ранее (только в виде котеджных городков).

Ага. ИТ городок пробывали делать в Алтайском крае вобщемто.
натыкается на то, что надо водопроводчики-охранники-няни и часть домов продают кому попало.
Много где делать такое пыталося, вроде, пока никто не приуспел. Люди разводятся, продают жилье, требуют разных профессий в городе.

Увы, вы правы. Наверно это слишком идеально было бы такое реализовать. Что утопия уже само по себе.

Та яке «занадто ідеально», навпаки. Навіщо мені по сусідству 30 айтішників? Мені треба лікар, електрик, вихователь і ще бажано кав’ярню з баристою. Толку мені в побуті від 30-и айтішників поруч?

Толку мені в побуті від 30-и айтішників поруч?

нетворкінг

Ніт. В нас буде власна Галєра на імя "Валера"©
З барстою, лікарем та вихователем.

Вас лікар приймає вдома? А електрик? А вихователь?)
Це звичайна модель звичайного котеджного містечка. Але тут є плюс. Можна буде робити срачі між девопсамі та розробниками. З блекджеком та... Будемо робити тімбілди.

п.с. це була іронія. Бо сама ідея — утопія. Вже намагались це зробити у Харкові та Львові.

Олди в цьому ІТТ треді є? Може ще хто пам’ятає про Бітардск :)

Та є.
Коммент був іронічний.. Вже проходили це.

И главное, бюджет вполне посильный (дом стоит 8-10 тысяч долларов

Да это же халява. Вот в Крыму только один голый участок будет стоить 50-150 тыщ долларов, на 6 соток примерно. Хотя где-то в степи можно подешевле, но там моря нет, и ничего там нет. А домики укладываются где-то тыщ в 200-500, хотя бывают и подороже. Ну так вот. Собираете группу из 20-30 айтишников. Выкупаете улицу из 20-30 домов. Делаете частичный ремонт, лёгенький тыщ за 5-6. Потом продаёте, приезжаете назад, и на эти деньги строите сразу эко-страну! Круто, правда? Странно, что подобные идеи не реализовывались ранее.

На dou в коментарях два-три айтішника ужитися не можуть без срачів, а ви про 30 IRL:)

Цены из личного опыта лета 2022го года.
Но в целом мой коммент был ироничным.

А шумоізоляція дозволяє там генератор тримати? Який захист від крадіжки генератора, закритий аварійний вихід? Ну... бак на 500 літрів води і пальне у коморці на високому поверсі — сподіваюся Ви розумієте відповідальність згідно законодавства. Технічно — дуже цікаво, дяк... а от по справі — я б за такий сетап робив би щось недобре, якщо Ви не домовилися добре з рештою сусідів. Для них то — реальні додаткові ризики. Як не ділитися — зовсім виходить якось по-рагульски, але навіть як ділитися — пожежник буде не в захваті — там 100% купа порушень.

0. $5к это ппц как дорого. У меня на генератор + газовый обогреватель + интернет (adsl) ушло не более $1.5к
1. Генератор надо было ставить исключительно инверторный, шумит не сильно громче пылесоса

Нормальный инверторник на 2кв уже у нас будет стоять под полторашку. Если заказывать, то, конечно, намного дешевле. К генератору нужна поверстанция это тоже мин 1к (даже вариант с гибридным инвертором и акумами)

брал этот, работает идеально
eurotools.ua/...​ertornyy-proteco-g-1-2000

даже вариант с гибридным инвертором и акумами

2 аккума взял за 15к грн, инвентор дали поюзать бесплатно

Ну лан, пусть до $2к макс. даже

AGM 95 A*г з інвертором, ще їде Anker 737 та Bluetti 70 (сподіваюсь відправлять) для ноутів та моніків. Меню перепланували, щоб можно було або холодним їсти, або на газовому пальнику приготувати швидко/розігріти. На будинок купили генератор для насосів води і опалення, ліфтів, інтернету та пункту підзарядки/обігріву. ДБЖ провайдера тримають 5.5 годин точно, довше не перевіряв, до кінця грудня ще одного провайдера затягну з GPON. А, ну і дружину з компа на Macbook Air M2 пересадив

дружину з компа на Macbook Air M2 пересадив

по богатому ))

Дякую за пошарений досвід, с моєї точки зору досить гарний сетап.
Я поки що лише блюєті обмежився, дуже не хочеться у багатоповерхівці генератор ставити

Ви б ще біля ліфта генератор поставили. Ви сусідів питали, які ним будуть дихати?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Генератор на балконі? Новий рівень бидлятсва — Senior Project Manager EPAM

уже новый уровень — ставят генератор в корзину для кондиционера на фасаде

Керівник проєктів з генератором на балконі. Їбанутися. У вас там сусідів нема взагалі? Уявляєте, як пожежники до вас будуть добиратися на 25й?

Зате зверху нема кому вигоряти, бо останній поверх.
В речах треба по можливості шукати позитив.

Якщо ви не в курсі, коли вогонь горить — він розповсюджується у всі сторони, включаючи і вниз. А якщо його гасити будуть — водою заллють з десяток нижніх поверхів, а може й більше, в залежності як у них все сконструйовано. і це не просто слова, а з реального випадку в будинку біля посольства США, де гасили на 23 поверсі (здається), а вода по стінах дійшла до 4 десь

альо, свічка горить вверх
шах і мат

Для альтернативно обдарованих форум на відомому італійському сайті)

Так, я дещо поверхнево оцінив ситуацію.
А насправді, як сказав автор верхнього коменту — дійсно,

Їбанутися.

зверху вигорає гідроізольований дах, а потім всі промокають аж до першого поверха.

доречі вогонь просто чудово проходить вниз по каналам з комунікаціями і по застінкам з горючим утеплювачем типу пінопласту.

Про дах — то само собою.
А про пінопласт в 25-ках в 2022 році — таке ще буває? Ніби ж тільки мінвату можна для дуже високих.

не знаю про 25-ки, але нижчі будинки у передмісті Києва повигорали за фасадом як має бути. Повністю весь фасад перекладали.

пенопластом давно не утепляют здания, только может откровенные жлобы застройщики. Поджигали минвату, которой утеплен фасад — она не горит

це у ваших мріях мабуть не утеплюють пінопластом, а по факту — утеплюють ще й як.
навколо мене велика кількість новобудов від різних забудовників, і істотна частина з них саме пінопластом утеплюється.
Також бачив вже не один вигорілий фасад на будинках зданих в попередні роки.
І дірки від прильотів.
Там пінопластового утеплення вистачає.

А ще більш якісне утеплення забудвник закладатиме в ціну квадратних метрів.
Більшості з них не дуже цікаво здорожчувати будівництво, адже це або зменшення власних прибутків, або зростання ціни на квадратні метри для кінцевого споживача, що на конкурентному і досить бідному ринку може вилізти боком.

не знаю что вы там покупали, у нас на стройке был пожар и фасад дома с утеплителем остался просто закопченным, я видел его фото — он точно не из негорючих метатериалов, не отрицаю, полно жлобозастройщиков использовали или используют горючие материалы при постройке домов — за это надо привлекать к уголовной ответственности

доречі дійсно, навіть моє житло утеплене 5см пінопласту, при тому що цю секцію забудовник початково «будував для себе».

пропоную перейти від теорії і статистично незначущих виборок до практики. погортайте фото і напишіть, які утеплювачі ви помітили:
tsn.ua/...​oto-ta-video-2026495.html

і цей «сумнозвісно відомий» будинок у Києві —
www.dw.com/...​atopoverkhivku/a-60926531

а ось тут добре видно «підказки», де саме був приклеєний пінопласт, а де мінвата — texty.org.ua/...​henyh-budynkiv-v-irpeni

Зате зверху нема кому вигоряти, бо останній поверх.

канешна всё так )) зверху дах вигорае и всё зымуваты просто ах.но та й влитку ну такое коли тече

Поставив азіровську розкладку клавіатури?

Непоганий набір, за все подумав. А я тільки електрику організував. ДБЖ 1кВт, 180Аh кислотний аккум основний, 45Ah окремий для освітлення 12в кухні і ванної , і зараз збираю 130Ah 24в літій щоб була змога за короткий проміжок часу накопичувати максимум енергії. Ну і запас води та їжі.

Людина має гроші , програміст. Якщо ти не програміст, живеш в провінції , то можливо купити свічку. На двох в провінції 5000 зелених великі гроші .Але стаття цікава , автор вміє рахувати гроші, під час війни треба готуватись до всього, поради зайвими не будуть. На мою думку всі ці приготування підходять до заміського будинку або дачі.

та даже три рядом квартиры вы фиг купите в провинции. Даже елси они рядом пустуют. не продают. Свечка из области фантазии.

Прикольно як дві людини по-різному зрозуміли слово «свічка» — один як реальну свічку, а другий як багатоповерхівку :)

Зараз взимку ми споживаємо 1200 кВт∙год на квартиру на місяць

Я в шоці з такого споживання. У нас 160 — 180. Родина з трьох людей, три кімнати. Ми бойлер вимкнули, щоб економити електроенергію для країни. З бойлером 320-370. Тепер ось думаю, що нащо економити, якщо хтось спаює 1200 і не париться.

Я для бойлера спеціально купив смарт розетку Tuya за 300 грн, щоб вмикати його тільки вночі. До того ж можна враховувати споживання. Бойлер трохи прикрутив (до E на регуляторі) і у мене він на день зазвичай не більше 4-5 кВт-г. Дві людини.

1200 я навіть не знаю, що треба робити. Хібащо теплу підлогу по всій хаті цілодобово ганяти

та так и есть, у них наверное, теплый жлоб-пол по всей квартире, и скорей всего неутепленная стяжка для прогрева потолка соседям)

Тобто запасів кисню ви не підготували і як дихати в разі апокаліпсиса не подумали? Дуже легковажно себе повели, дуже 🥴

А за труди дякую)

«Дій лише за тією нормою, яку хочеш бачити універсальним імперативом — нормою для всіх людей» © (І. Кант). Так званий «категоричний імператив».
Перед тим, як поставити генератор на балкон, уявіть собі що ВСІ інші зробили те саме і на КОЖНОМУ балконі з’явилося по генератору. Уявіть рівень шуму та кількість пожеж. Чи подобалось би вам жити в такій реальності?

Автор поставив генератор не на свій балкон, а на відкритий перехід між сходами і житловими приміщеннями. Це так званий «незадимлюємий перехід», щоб на випадок пожежі можна було бути у (теоретичній) безпеці

Тож більше питання безпеки зберігання каністри з бензином (мабуть, дизель було б безпечніше) та шуму

Ну так і буде далі, на кожному балконі, при погіршенні ситуації.

Для розуміння цього імперативу ще, мінімум, дві війни треба пройти українцям.

А ще від генератора можна живити перфоратор.

и давать соседям от него заряжать их батарейки когда приспичит, а будет негде

Мой опыт. С учетом того, что есть авто. Детей нет, потому немного проще. Если нет авто — дальше не читайте.

1. Самое основное для меня.
Выехал из Киева в область (Белая Церковь). Дом в селе (снять в пределах 10-15км от БЦ можно за 3-5 тысяч даже сейчас — с учетом количества переселенцев, с автономным газовым и печным отоплением — благо, всякие брикеты пини-кей, замеяющие дрова, стоят не дорого и отрабатывают себя даже в с##ной грубе/печи, с инетом — оптика и lte, вода — скважина или колодец с насосом, как у меня, туалет — как повезет — у меня в доме, можно найти с удобствами). Периодически приезжаю в Киев, но при текущих условиях смыла находиться в городе не вижу. Хотя бы на период зимы.
2. Електрика. Сравнивая отключения за ноябрь и декабрь, в области с этим попроще. Купил генератор на 2.5кв. Покрывает все затраты по електрике (холодильник, насос, бойлер, електроплита, морозильная камера, комп с 3 мониторами и ноут с одним монитором, 2 роутера, освещение и по мелочевке в виде зарядки телефонов соседей). Расход бензина — около литра в час, если без пиковых агрузок. В неделю уходит около 25-30 литров (1500 гривен). За шум и запах от генератора никто не ругает.
3. Вода. У меня колодец с насосом + бойлер. Помыться, покушать, попить — без проблем.
4. Отопление. 2 обогревателя, печь и запас брикетов на черный день. Пачка брикетов за 4уе обеспечивает полную протопку дома на 16-20 часов. По газу дороже ± так же (до 3500 тысяч гривен в месяц, если убраны все «сквозняки»).
5. Еда. Магазин в 5 минутах ходьбы. Покушать есть всегда, даже от местных предприимателей. Белая Церковь в 15ти минутах езды на авто. Сейчас дороги от снега чистят. Ходит автобус. В целом в Белой Церкви есть всё, что нужно. Как и в любом другом городе подобного типа в области.

Из минусов.
Надо привыкать к новым реалиям. Опыт штука полезная. Но такая жизнь не всем подойдет.
Скучно. Из развлечений — а их нет. Но рядом БЦ — рестораны, Трц и прочее есть. Даже Мак есть. Местные коты и назойливая соседка бабушка, которая всегда подкинет банку маринованных помидоров с ведром картохи и будет рассказывать за чаем «как она работала в сельхозмаге и продавала лимонад» или «имеет опыт вождения трактора» (реальный человек). Это по началу весело, но потом утомляет. Велосипед будет огромным плюсом, но только в теплое время года.

Из плюсов.
Тишина. Не парит воздушная тревога — часто о ней напоминает только уведомления в телефоне. Свобода действий и автономность. Полная независимость. Ощущение себя героем нелепого дешевого сериала про пост-аппокалипсис, особенно если до этого путаешь дрель с шуруповертом. Всегда не скучные соседи — впечатления обеспечены (без негатива).

п.с. Если нет авто, но есть права — есть отличный шанс попробовать себя за рулем ланоса или жигулей, которые можно купить от 1500 тысячи долларов.

Суммарно на семью из 2х человек, собаки, кота и кошки выходит
1. Електрика. Около 6 тысяч гривен, если по автономке, когда 12 часов в день (сумарно) нет света. Реально же генератор работает 6 часов в день.
2. Отопление. Около 4 тысяч гривен.
3. Вода. Бесплатно.
4. Инет — 350грн один и 350 второй (резерв).

Надеюсь, мой опыт кому-то пригодится.

Ще в березні. Генератор купив в жовтні. Всяку битовуху купував залагедь. Але й зараз це не проблема. Я залишив комент до дого, що є альтернатіва й її не треба боятись. Доречі, життя у селі чи у передмісті, якщо робота дозволяє працювати з дому — має свої величезні переваги. Наприклад, це те, що базові побутові моменти — вони є і будуть робити. Так, є також і мінуси. наприклад, «дікая скука», що я почав вивчати пайтон та автоматізацію у тестуванні — тіко тому, що треба себе чимось зайняти. Але, як на мене, це набагато краще та дешевше, аніж сидіти та чекати світло або таскати воду на 25й поверх. До того ж, я не впевнен у тому, что ру...ня припинить кошмарити нас навіть у настопної восени. Правда, я хз як це буде, якщо є діти. Тому одразу про це написав. Хоча, мі колега жив так норм, йому подобалось, дітям теж.

Я гадаю, що можна і зараз переїхати. Я батьків з Бахмуту забрав напикінці жовтня у будинок, який їм арендував. Варіантів на аренду будинків було багато. А якщо є ±20к й більше — можна взагалі котедж пошукати. З джакузі. І це не жарт. Десь в районі Васількова чи Обухова.

І ще момент. Цей варіант не підійде, якщо нема авто. Так, можна найняти когось щоб перевезти необхідні речі. Але якщо будет треба срочно кудись їхати — то це буде проблема.

Це у вас ще нічого не «вистрілило» з ремонту?

Ну я бачу, що «вистрілювало», якщо про хороший топор мова вже йде)
Як жити у місті, то немає такої кількості витрат.
Є ще 1 плюс, якщо у місті за прольот дроном заарештують, то у селі я літаю де схочу та скільки зможу)
До села треба селити батьків. А самому приїжджати відпочити чи пожити декий час) Такий собі баланс знайти)

Самий адекватний варіант, як на мене то робити треба ± так само, якщо хочеться сидіти вдома автономно, а не займатись ідіотизмом як автор написав.

Дякую.
Сподіваюсь, що мій досвід комусь допоможе. Бо багато хто не знає, що життя є за межами Київа (як приклад, бо я сам з Київа).
Доречі, є один великий мінус в цьому досвіді. Я не хочу повертатись у велике місто. Жити у своєму будинку, десь за 20-30км від столиці — як на мене, цей варіант самий найкращій. Бо, скажемо, жити в 50км від цівілізаціі (де, наприклад, є доктор, стоматологія чи Нова Пошта) буде складно. Але повертатись у 50-70кв метрів, коли є ділянка на 7 соток та бдинок на 100 метрів — нє. А ще я почав висипатись та трошки налагодив свою нервову систему.

А, забув. Ще починаєш дивитись у бік всякіх штук як зварювалюний апарат, паяльник до пластікових труб, починаєш вивчати чому цегла погана за дерево та чому не треба купувати дешеві вироби для домогосподарства. Або чому добра сокира має коштувати 1500 гривень, а не 500.

От таке і виходить. Зранку ти рубаєш дрова або чистиш сніг. А через годину хейтіш індусів за їх код. Або робиш демо для клієнтів, якому важно пояснити на словах, що таке приліт в 100 метрві від твого дома в Києві (було й таке).

Сварочник не советую. Он на глаза влияет, отдыхать от него долго. Да, со щитком тоже.
Паяльник — ок тема, но требует сноровки.
Я жил в доме с 12 сотками(еще +8 в километре). Нормально в город возвращаться, везде свои плюсы.

Я про то, что начинаешь интересоваться тем, чем раньше даже не помышлял. Своебразное расширение кругозора.

Жить в свем доме заходит далеко не всем. Мне зашло. Да, везде свои плюсы.
Но какой плюс жизни в городе, с пробками, в квартире на 50-70кв м, где при отключении света пропадает даже вода? (при удаленной работе само собой, без привязки к офису, мы ж про айти вроде как...).
Опять же. Наверно, дети в семье вносят свои коррективы.
Мое мнение — не последняя инстанция. Это просто мой опыт.

Паяльник — ок тема, но требует сноровки.

устаревшая ерунда разводишь металопластиком рехау и всё ну возможны варианты систем обжима но рехау самый простой с выбором труб по назначению

ЗЫ: даже американцы стали переходить на металлопластик

Это системы разного класса. Одна стоит копейки, в другой только обжимка штука баксов и каждое соединиение дофига.
зы даже у американцев другие бюджеты дома.

систем на PEX очень много, рехау самое дорогое и раскрученое. Есть например PEX c гильзами от General Fittings, ничем не хуже рехау, а полипропилен надо уметь паять паяльником. Инструмент можно в аренду взять или пригласить сантехника, зачем для дома покупать профинструмент за 1К если кроме своего дома ничего больше делать не будете. Полипропилен ставят только где совсем с бюджетом туго, качественно спаянный ПП держится не хуже PEX, но чтоб его паять надо очень прямые руки

Ось це толково. Сам би так давно зробив, якби не жорстка прив’язка до Києва....

О, вітаю, не хочеш вийти на пиво в БЦ)? Також вже тут живу два роки після Києва)

коли температура на дворі впала до 0, то ми вимкнули холодильник на винесли все, що було в холодильнику, в тамбур. Також проживаємо в селі, але ми і до 24-того жили)

Похоже, получилась отличная реклама, почему не следует приобретать жильё на последнем этаже, особенно если он 25-й. Далее. Вот это вот всё ТС приводит чтоли в качестве аргументации для привлечения новых клиентов по работе?

1. Зняв квартиру на 2 поверсі з автономним газовим опаленням і газовою плитою (15 тис на місяць)
2. До давно купленого упса на котел взяв 2 автомобільні АКБ на 54 Ah і зарядку для них (5 тис + 2 тис)
3. Роутер і так мав резервне живлення, замінив 7Ah на 12Ah (1 тис, у липні)
4. Підключив провайдера з батареями (датагруп)
5. Перейшов з десктопа на ноут

2. До давно купленого упса на котел взяв 2 автомобільні АКБ на 54 Ah і зарядку для них (5 тис + 2 тис)

доречі відосік за батареї та чому автомобільні це не ті шо спеціальні

youtu.be/1q4dUt1yK0g

Автомобильные не нужно разряжить меньше чем 50%. Гелевые ниже чем 30%.
Большинство UPS разряжают аккумулятор ниже 20% а то и полностью т.е фактически убивают аккамулятор. У меня гелевый Ventura FT 12-80 на 80 Ah за 2 недели потерял 30% емкости после постоянных разрядок ниже 10 — 20%.

Пережити зиму вистачить. На постійній основі, звичайно, не варто.

Якщо не секрет, чому обрали варіант оренди замість того щоб облаштувати власну квартиру — через те, що у особистій квартирі немає газу, я правильно розумію?

Я теж не раз подумував про те щоб орендувати квартиру з газовою плитою, та поки що не вдається переконати дружину переїхати в орендоване житло.

Один (або 2-3) АКБ на 100% закривають питання з електрикою (особоливо якщо у вас ноут, а не десктоп). Готувати дозволяє дешева газова плитка за 450 грн (або няшна за 1700 грн) з цанговими балонами (65-75 грн). І от маючи все це, ви купляєте генератор в багатоповерхівці... Можливо ви живете в якомусь прифронтовому місці, де повний триндець і світло вмикають раз на тиждень?

Це ти де знайшов цангові балони за 65 грн? Вже давно від 90+ грн.

На Промі 75, а я брав на Бігль по 65. Потрібно брати від 12 штук. По 90+++ продають баригі в телеграфних чатах мешканців будинків :) Але не суть, все одно ціна буде зростати.

Минулий тиждень вмикали на 2 години через 6 годин. Камʼянець-Подільський
Новий графік по Києву також каже, що світло можуть давати на 2 години, кожні 7 годин.
Що там закриють ваші акуми?)

Тобто за вашими розрахунками 6-8 годин на добу є світло? Тож візьміть калькулятор і підрахуйте (епт, стрьомне слово, згадав того підрахуя), вам легко вистачить 1-2 акумуляторів в залежності від споживання. Швидкість заряду берем 0.1-0.15 (мій ups заряжає струмом до 10А, тож я не можу виставити точно 0.1).

Тобто за вашими розрахунками 6-8 годин на добу є світло?

Ні, я саме так і написав, що 2 є, 6 нема. При чому може бути з 3-5 ранку, за 1єю з черг. Ви б прокидалися у такий час?

мій ups заряжає струмом до 10А

Тобто, беремо аккуми тілько до 20А? Якщо хочемо докупити ще, то тільки разом з ще 1м зарядним пристроєм, щоб заряджати під час включень?
Все я правильно зрозумів\написав?

В мене акумулятор 70Аh, я його заряджаю струмом 10А, тобто перевишую ідеальні 7А на 3А. Це не кретично. По-поводу прокидання в 3-5 ранку — UPS все робить сам, вам не потрібно прокидатись, все автономно. Але якщо у вас ручний зарядний пристрій — так, потрібно вставати вночі, або просто купити другий акумулятор і заряджати тоді, коли є світло.

Тож що саме можна покрити цими акумами з такими характеристиками? Зарядити ліхтарик?) Це точно не закриє питання з електрикою на 100%!

Ось калькулятор logicpower.ua/ua/calculator, порахуйте самі. Мій десктоп з великим монітором і економним Ryzen жере від 90 до 110 Вт (короткочасні стрибки до 170Вт), акумулятора 70Ah вистачає на 5++ годин роботи. Якщо у людини є ноут, множте цей час на ХХ. Ну і ніхто не забороняє купити кілька акумуляторів по 100Ah. Якщо грошей немає, можно взяти замість Li/AGM звичайні необслуговуємі.

Давай спочатку. Скільки вам треба часу, щоб зарядити ваш 70Аh акум?

Повністю мій АКБ на 70Аh заряджається десь 6.5-7 годин, але я не розряджаю в нуль, тому бистріше. В калькулятор підставляєте орієнтовне споживання (можно заюзати розумну розетку) та 12В.

Ну екофлоу повністю закриває (маю на 720ват.год). Півтори години зарядка, і на 8 годин вистачає живити два ноути (якщо працювати не від батареї), монітор, пару ламп, роутер. Якщо сидіти на батареях ноутів, то вистачить на 20+ годин з монітором. Без монітору взагалі нічого говорити. Плиту можна мати на газу. Купити термоси для їжі і води, також вистачить на 7 годин. Проблема може бути тільки з бойлером, але у мене котел, який за дві години розкочегарить батареї так що на добу вистачить. А якщо не вистачить, то 80ват/година споживання. Коротше все це ізі, але залежить від кожного кейсу.

Але екофлоу це не

Один (або 2-3) АКБ

, це екофлоу. З його швидкою зарядкою, простотою та зрозумілістю.
АКБ не існує в вакумі. До нього треба інвертор чи юпс, зарядний пристрій, провода, та розуміння, як обʼєднати та підключити. Як не спалити проводку чи підключені пристрої...

Ну якщо прям так говорити то згоден. Я просто думав що АКБ в розумінні людини то вже і є агрегат з інвертором і тд. Бо тоді не зрозуміло скільки у людей вільного часу щоб *батись з підключенням того всього, аби зекономити сотню-другу, та ще й мати шанс спалити хату.

Нормально все реалiзував. В мене так само, тiльки приватний будинок i робив все заздалегить до вiйни. Старлiнк тiльки не доїхав.

А чому б не поставити генератор на свій балкон? Якраз би відчули на собі і звук і запах від роботи генератора, то і зрозуміли б як живеться сусідам поряд з генератором вашого комфортного життя. Я дивуюсь таким людям яким байдуже на інших, от чесно. І є можливість їздити до офісу.

vm.tiktok.com/ZMFptymnk рекомендую уважно відноситись до таких плит і бути дуже обережними. У них пропускає газ, на жаль
P. S. Кандидати на пожежу...

Бо балон не той вставили, там 1-й коментар у відео і розписано який саме балон має бути. :)

Майже все із вище перечисленого є прикладом того, що категорично не можна творити в багатоквартирному будинку. Наочний приклад прислівʼя: «Застав дурного молитись, то він собі голову розібʼє», тільки даному випалку, нажаль, автор може розбити її не тільки собі

людина пошарила досвід, пошарте краще свій ніж критикувати. Від тотального хейту (аля пост совок) краще до конструктиву...

2 литра уходит на обычный 3500 генератор на 80% мощности.
0.6-1 литр уходит на холостых и малой мощности. Не верьте тому, что пишут на них производители.
Чето я сомневаюся про 2л на 5.3 на полной.
В литре бензина около 10квт. Соответсвенно если 2л на 5300Ач, то это больше 25%. КПД у двигателя не превышает 30, а у генераторов он 18-22%, не больше. Хотя если ваш генератор на самом деле 3500(перемаркированный) — тогда сходится.

500л бак превышает расчетную нагрузку на перекрытие. Она для жилого дома 150 на 1м^2 всего. Вы его хотя бы в угол ставьте, чтоли.
Или поставьте на брус 100×100приподнятый, чтоб распредиль нагрузку на 2×2 метра.
Системы с водой нельзя монтировать вне мокрой зоны ;)

Про генератор и так понятно, рекомендую проверить, что с вентиляцией и куда он дует.
Газовый обогреватель — не особо полезная штука, если от балона то балона хватает на 1-2 дня. Бывают, правда, самопальные газовые панели от магистрального газа(пламени нет, только красная керамика) и уличные обогреватели — трубки(типа не согреет, ну хоть рядом сесть погреться). Полезнее перина и можно спать до −20 без особых проблем.
В балоне на 27л гдето 100квтч энергии. Стандартный котел на трешку — 8-10квт на час. Тоесть полностью обогреть — часов на 12. Одну комнату — день-полтора. Но это на −20, если больше — можно слабее греть.
И да, балоны нельзя вроде как хранить в многоэтажке. Причем включая турристические(на самом деле просто нет ограничения по обьему).
И бензин тоже в больших количествах

В индивидуальных жилых домах, квартирах и жилых комнатах допускается хранение не более 10л ЛВЖ и ГЖ в закрытой таре

Она для жилого дома 150 на 1м^2 всего.

у сборной жб плиты перекрытия 800кг/м2. у монолита никто в здравом уме меньше не проектирует, так как жильцы джакузи поставят или стенку кирпичную не проектную (580 кг на метр погонный на минуточку) и привет.

По ДСУ 150. Сколько в вашем доме можно посмотреть проект. Обычно там 1.3 коэфициент всего.
800кг на метр со стандартной ячейкой-балкой в 6мх6м — 28,8т. Вот так таки никто не проектирует.
А в монолитных многоэтажках перекрытия вообще отлиты. Сколько там — фиг его знает.

А еще надо учитывать, что могли немножко цементика украсть и на «пару сантиметров всего»
сделать тоньше балку.
А еще отделка финишная тоже входит в эту нагрузку,каждый сантиметр 25кг весит.

В любом случае — проектная 150 — на квадратный метр больше 150*1.3 ставить запрещается. Надо вам больше — должны поднять проектную документацию дома и провести расчет.

вот тебе серийная плита ПК-60-15-8.
цифра 8 как бы намекает.
shop.kovalska.com/...​hollow-serial/pk-60-15-8
плотность растворов и штукатурок в районе 1600 кг/м3 то бишь 16 кг в слое 1 см, ДСТУ а не дсу мне лень цифру искать, но никто 150 не делает я уже сказал почему.

А сколько стяжка весит, это вообще капец

Я ж написал сколько. 25кг на сантиметр.

Я робив заміри на свому інверторному генераторі
з повної заправки — 4 літра, виробляється 5-5.5 кВт-годин енергії.
тобто 1.3 з літра, відповідно ККД виходить біля 13%

Дуже цікава стаття, але враження таке ніби інженер знайшов для себе інженерні задачі, їх імплементував, витратив купу ресурсів, але на сам проект це не вплинуло майже ніяк. На мій погляд кількість витраченних ресурсів не відповідає досягнутим результатам. Тіж самі 48 годин до можливої евакуації можна провести і в менш комфортних умовах.

Або вистачить більше ніж на 48 годин... ;)

їх імплементував, витратив купу ресурсів, але на сам проект це не вплинуло майже ніяк

ви коротко описали всю мою роботу irl

витратив купу ресурсів, але на сам проект це не вплинуло майже ніяк

Зате можна залогати години в джиру.

48 годин до можливої евакуації

Вы серьезно думаете, что в случае чего будет централизованная и организованная эвакуация? И вот прям не больше чем через 48 часов?

цікаво, а яка має бути психологично-приваблива ціна оренди заміського нано-будиночка з генератором, панелями, оптикою+старлінк, грубою та навіть парилкою на дровах ) це я розглядаю гіпотетично здавати свою баню. долларів 50 на добу без ціни пального генератора, це ж норм для сіньорів ? погладити сірого кота як бонус

погладити кота це база за 50$
а

заміського нано-будиночка з генератором, панелями, оптикою+старлінк, грубою та навіть парилкою на дровах

- бонус

Бомбарь забули. А котики — няша ^_^

льох поруч з бетону, а ще ППО десь неподалік. 50 мало, чую

Якщо шукати «без претензій» та «джакузі» в радіусі 50-100км від Київа — десь 100-200уе.
Генератор — ще 500 долларів. Опалення — або шукати газ (або дрова/брікєти).

Кота дадуть безкоштовно. Якщо не дадуть — можна взяти сусідського за пару пакетіків Мяу або 4 Лапи.

альо, в іпаму ж є офіси
невже не варіант просто їздити туди?

ну мож то не в автора. там ж одна дитина на 2 сімї)
я наче і не жлоб, але ввалити 5к на відносний комфорт — трохи дивно.
особливо, якщо частину кешу можна було і не витрачати, а просто їздити в офіс.
ну і глобально, за цей кеш (альо, 200к!) можна банально зняти хату\квартиру 16к грн (на весь наступний рік, альо!) десь західніше\нижче поверхом
це з тих випадків, коли краще було ці бабки задонатити) але бабки автора — бабки автора

ЛОЛ, ти чого вирішив західніше = кращі умови?
Зараз в Києві та Харкові набагато краще, ніж на Хмельниччині)
В Харкові вимикають на 1,5 години в день. В Камʼянець-Подільському та Хмельницькому вмикають з 7-9, потім 15-17, і 23-01(у моєї черги).
В селах може бути краще, а можей гірше.
Хрещена на Закарпаччині живе, в селі. Каже така сама срака як й усюди. Можуть і на весь день вимкнути електрику

ЛОЛ, давай поговоримо про Хмельницький.
я зараз в Києві, світла нема по 6 годин, включають рендомно на 2-4 години.
мої батьки зараз в Хм, світла нема максимум 4 години на день(!), часто весь день є.
є будинки, де не відключають взагалі.
допоможи мені визначити, де кращі умови, ЛОЛ.
за 16к ти ізіч знайдеш свіжу 2к квартиру, на нижньому поверсі (що автоматом знімає питання з подачею води), з автономкою чи на крайняк центр опаленням (що знімає питання прогріву хати через кандьор + генератор, з підкл газом (що знімає питання готовки)

У Львові аварійні вимкнення + графік то виходить по 7 годин без світла підряд.

і? я десь радив чи писав за Львів?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А для нормальної роботи треба воду та електрику ОДНОЧАСНО

Зачем отопительному замкнутому контуру котла подача воды извне?
Ну и котёл таки можно питать от батареи долго и недорого. Он же потребляет децл.

Тому що розширювальної мембрани або мембранного баку, яка поглинає надлишок гарячої води, в багатоквартирних будинках з індивідуальним опаленням, немає. І цей надлишок зливається у загальну систему водопостачання, як звичайна гаряча вода, коли кран вмикаєш. Тож коли вмикають котел йому не вистачає води, бо її нема. І насос ганяє те, що залишилось в системі. А в системі трохи холодної води. + ще втрати води від нагрівання.
Отзе з часом, кількість води, яку система може нагріти, зменшується. І, відповідно, гріє воно так собі.

Ноуп, звичайні двухконтурні котли мають розширювальні баки, живу в місті де більшість будинків/квартир має індивідуальне опалення — у всіх так.
І надлишок води, якщо бачок зламався, зливає не назад в водопровід, а через спеціальний отвір

Тоді чому котел гріє на половину потужності, при відключенні води?🤔

Можливо то якісь приколи/поломка у конкретно вашому котлі, вперше взагалі таке чую, скільки вже стикався з котлами (тижайтішник полагодь мені котел).
Можна подивитись на манометр при відключенні води — тиск в нормально працюючому котлі не падає, якщо звичайно не відкрити кран донабору.

Нет обратного клапана на контуре подпитки или он сломалься. Если там кран — закройте.
Естественно, проверьте, что есть бак расширительный(должен быть если правильно установлен, возможно, в самом котле).

я якось занадто багато води в систему запустив через кран підкачки, і потім як вода з цього отвору потекла то дуже перелякався) от так і дізнався про його існування

Я дізнався коли розширювальний бачок полетів, при нагріві вода звідти витікала, а при охолодженні тиск падав нижче мінімуму:)

Що ти за дічь несеш. Який ще надлишок зливається. У мене котел має кран підкачки води. Користуюсь ним максимум раз в рік. За твоєю схемою я мабуть би повинен був кожен день докачувати воду у систему.

це у вас криво зібрана система пробачте

питать от батареи

Тут багато хто вже відписав. І я в тому числі. Пошукай про батареї та геморой з ними.

У меня котёл при отключении света отапливает квартиру от батарей уже два месяца месяца с небольшим. Заодно и холодильник от них же питается. Работает по принципу «включил и забыл». Полные сутки без электричества хватает, проверено, потом, конечно, надо подпитывать извне. ЧЯДНТ?

З.Ы. Когда батареи через годик подубьются, тогда их надо будет менять — может, этот «геморрой» ты имел ввиду?

Ніфіга тим батареям не буде, просто ємність буде поступово зменшуватись. В мене малий має електро баггі, то за рік катання його і сусідів зарядка батареї впала з 5 годин до 20 хвилин, після чого купив нову батарею. Мій улюблений Sony x-compact пропрацював 5+ років на рідній батареї.

Нема там геморою. Розетку з нулем вивів і все ок

У Рівному вимикають тричі на день по 4 години. 4-є-4-немає. Але то лише за графіком. З аварійними бувало що 2 години світла з 7 до 23 на добу. Часом бувало і 3-є-5-немає, бо вимикали на пів години раніше і вмикали на пів години пізніше.
Для роботи EcoFlow River Pro з додатковою батареєю і xPON оптика. Оптика ще збоїв не давала навіть при повному блекауті на добу. На станції лише зарядка телефонів, робочий лептоп і обладнання для оптики. За 4 години уходить десь 8%. орієнтовно можна пропрацювати до 5 робочих днів в економ режимі. Акумуляторних ламп для домашнього освітлення вистачить приблизно на той же час. замовив ще 4 38к mAh павербенка з лед освітленням. Ще є 4 лампи на одній 18650 і 10 окремих заряджених 18650. Газ і вода ще жодного разу не зникали

Альо, комусь ще подобається працювати в офісах? Ера офісного мазохізму пройшла після корони. Ремоут набагато краще.

Альо, комусь ще подобається працювати на галерах? Ера галерного мазохізму пройшла після корони. Продакт і прямий контракт набагато краще.

Думка правильна, але це тут до чого?)

я так само накинув як і ви

Ремоут набагато краще.

це субєктивно, соррі

я так само накинув як і ви

Так правду ж сказали, ну) Продакт/контракт краще галер, як і ремоут краще офісу. Звісно, галери і офіс — це легше і доступніше (нуль капіталовкладень, гребеш під наглядом погонщика з епаму), але і рівень не той.

Правда, якщо порівнювати український продукт типу Розетки/Епіцентра та галери, то краще вже галери.

ну і поговоримо про офіси, коли сральник в хаті забється)
шутка, надіюсь такого не буде)

ну і поговоримо про офіси, коли сральник в хаті забється)

А в офісі не заб‘ється?) Серйозно, цікаво. Каналізація ж ніби централізовано працює? Принаймні в моєму малоквартирному будинку точно немає якихось насосів для цього.

сральник в офісі це сральник в офісі
сральник вдома це сральник вдома
ваш КО

Як ви задовбали вже з тими прямими контактами. Прям фанатики якісь.

Як ви задовбали вже з тими прямими контактами

Не заздріть, а реєструйтесь на AngelList і долучайтесь до нас)

Я люблю 😁 а что не так с офисом?

ви не праві, змиріться
аби ви мазохіст

Так а в чём проблема?
На дорогу уходит полчаса (это туда-обратно).
В офисе коллеги-няшки, социализация, кофеек, стабильное электричество и интернет.
Я реально не могу найти недостатков.

На дорогу уходит полчаса (это туда-обратно).

Систематическая ошибка отбора — статистическое понятие, показывающее, что выводы, сделанные применительно к какой-либо группе, могут оказаться неточными вследствие неправильного отбора в эту группу.

Кто поселился за 2 часа езды от офиса — сам себе злобный Буратино.

Менять контору раз в год (на +1к) -> менять следом хату?

Можно поселиться рядом с офисами крупных контор ;)
Мне пешком 35 минут до офиса глобала, 30 минут до офиса Сцыклума, 15 минут до офиса Ыпама(это чисто для примера).

у вас якась образа на циклум?)

Нит, просто я троляка :D

Можно поселиться рядом с офисами крупных контор ;)

Який рівень галерного рабства, просто браво) Змінювати чи вибирати квартиру спеціально поруч з офісами бодішопів. І заради чого? Щоб ходити туди для виконання роботи, яка прекрасно виконується з дому в будь-якому куточку світу. Браво)

ей пане, не перегинайте з вашими предявами, майте міру
кожен живе як хоче, аби це не заважало іншим

Та я ж нічого не забороняю) Просто відверто офігіваю з того, як гарно бодішопи промивають мозги.

промивають мозги

ясн. оревуар мон шер

Сорян, но не любая работа выполняется из дома.

В айтішці — будь-яка. Хіба якщо ви працюєте з якимось специфічним embedded залізом, тоді треба офіс. У всіх інших випадках — ремоут нічим не гірше, хоча в епамі/глобалі погонщики це заперечують (галерний брейнвошінг).

У меня один из тест сетапов весит столько, что я его не подниму при всём желании 🤣🤣 знаю ещё заказчика с чамберами ака клеткой Фарадея, такое тоже, само собой, не привезёшь к себе домой.

А що за тест сетап? Це тестування якогось заліза, типу ембедед?

GlobalLogic дійсно має дуже цікаві проекти з розробкою ПЗ для embedded. На таких проектах нерідко зустрічаються великі дорогі пристрої, що симулюють роботу, наприклад, базової станції мобільного зв’язку з можливістю конфігурації різноманітних параметрів. Працювати з такими сетапами віддалено не завжди можливо, оскільки частенько такий пристрій використовується для підключення різних відносно невеликих пристроїв, які потрібно від’єднувати та під’єднувати до великого пристрою за допомогою RF кабелів.

Ну тоді так, це якраз той виняток, про який я згадав вище — коли треба ходити в офіс.

можна хіба зробити такого робота як у фільмі з Томом Хенксом щоб кабелі вмикав )

Або використати сплітери, як я зробив на попередній роботі.

У нас автомотив. А неподъемный сетап это тест бенч со всем возможным железом включая HUD.

Круто) Ну ок, ясно, чому ви так любите офіс — з даною спеціальністю інакше ніяк. Хочеш не хочеш — полюбиш)

Офисы сейчас совсем не такие, как до ковида.
Раньше они были шумными, вечный файт между теми, кому холодно и жарко (у меня такое было в Люксофте и Епаме, а в Глобаллоджике почему-то ни разу), сейчас на огромный оупенспейс 3-5 человек.
Офис Глобала, кстати, шикарно расположен — тут, на территории, есть спортлайф и потому совсем не тратишь время на логистику до зала/бассейна. Есть пара крыш с мангалами и просто уютными креслами, которые работают в тёплое время года. Никто не следит, когда ты пришел и ушел, это же не детский сад, главное чтобы работа была сделана.

На дорогу уходит полчаса (это туда-обратно).

Півгодини в нікуди. А декому взагалі година-дві. Подумаєш. Треба ж кудись час витрачати)

В офисе коллеги-няшки, социализация

Єп. Правда, соціалізуватися можна не лише в офісі, внєзапно.

кофеек, стабильное электричество и интернет.

Невже на галерах так мало платять, що дозволити собі домашню каву, екофлоу і оптоволокно — це розкіш?)

Я реально не могу найти недостатков.

Шумні і душні опенспейси, нагляд погонщика, часто крісла і монітори сумісної якості. Я щось ще ніде не бачив в офісах 4к моніків на 27 дюймів чи 5к ультравайд. Ну і звісно, даремно витрачений час на дорогу, який я зверху згадував.

А ще я добре пригадую, як в часи роботи в софтсерві нас погонщик відривав від роботи і зганяв в кімнатку, де ми мали грати в дурнуваті ігри, типу зав‘язувати очі (червоними пов’язками як в 50 відтінках сірого, лол) і намагатися розпізнати предмет з закритими очима. Тобто і корпоративний булшит під виглядом тімбілдінгу/соціалізації додається.

Вот тут и стало понятно, почему многие не хотят ехать в офис — там сразу видно, кто работает, а кто куи пинает.
У меня нет «погонщиков», у меня коллеги, с которыми мне комфортно работать, а если бы это было не так — я бы сменила проект или компанию.

там сразу видно, кто работает, а кто куи пинает.

Не вгадали. Я працюю рівно стільки, скільки треба. Скільки тасок є в спринті. І їх деколи виходить закінчити раніше, ніж за 8 годинний день, наприклад. Але спробуй вийти з офісу, не просидівши 8 годин — будеш ловити претензії від погонщика.

А великі офісні «трудяги» в таких випадках просто сидять в ютубі, імітуючи роботу, щоб не було претензій від погонщика. Чи ходять на перекури або п‘ють каву. Бачив таких немало.

Ремоут — це для тих, хто любить просто працювати. Офіс — для тих, хто любить працювати, а потім імітувати «роботу», щоб відповідати вимогам погонщика. Офісне рабство в чистому вигляді.

Пане погонщик, я не працюю у вашій компанії. Займіться своїми рабами.

Потом ПМ выясняет, что половина следующего спринта сделано и висит на ревью, весь этап планирования сломан, код ревьювить и гонять куа некому, висит куча тасок, из-за того что много наперед наделали. У нас можно брать таску со следующего спринта, когда совсем нечего тестировать или ревьювить, это да уже провтык ПМ, что не загрузил работой людей

В офисе коллеги-няшки, социализация, кофеек
кто работает, а кто куи пинает

LoL.

Ну от більшість і не любить їздити до офісу через таких няшок:) Бо приїдеш попрацювати комфортно, в тиші і спокої, а там з тебе висмоктуюсь енергію для своєї соціалізації (так і хочеться сказати — знайди собі мужика, гггг).
Жартую, звісно, але є такі люди.

Альо, комусь ще подобається працювати в офісах

— це зара прикол? Коли така ж..па, коли війна за вікном, а тут: «А мені не подобається жити без тостера/підстав своє».

Ні, не прикол. Війна не повинна ставати підставою терпіти те, що тобі не подобається, якщо ти маєш можливість це виправити. Війна не є підставою стати аморфним і бездіяльним, забитися в куток і нічого не робити, перестати жити повноцінним життям, не відвідувати кафешки, кіно (якщо ти робив це раніше) і далі по списку. Війна — це всього лише ще один челендж в житті, який треба пройти. Влаштовуючи собі зручні умови для роботи по ремоуту і не забуваючи донатити на ЗСУ.

Сиджу читаю і думаю, для чого, поки є електрика, краще щось закодити)
Підхід трохи заоверінженірений, типу автоматичного перемикача, але цікаво, не треба бігати включати/виключати автомати.

В прив будинку зараз простіше, маю генератор на 3 квт, павербанк і 2 перетворювачі usb to 9/12v для інтернету, щоб кожного разу не заводити генератор, коли немає електрики кілька годин.

Вода — колодязь, можна насосом, можна відром.

Можна було взагалі зекономити, і не брати генератор, а тільки перехідники, щоб заживити роутер.

Тут з будинком питання чи помісять всі приватні будинки — всіх мешканців міст? Тому доводиться інжінірити.
Тримаймося, помагаєм собі і ЗСУ, тоді і генераторів не треба буде.

Останній поверх це перевага.
Купи вітряк невеликий. І постав на даху.
Є компактні у вигляді шара і бочки. Не кожен скаже що це щось шо рубае ))
до 300 ват на твоему поверху буде постійно.
Вкрути ТЄН 250 — 300ват в батарею або купи в зборі. І пускай гріє біля крісла.
Або термоковрік під ноги.. Абo UPS потрохи підзаряжати.
Коштуе все до 500$

Андрію, дуже цікава ідея. Поділитесь посиланнями/конкретними моделями вітрогенераторів/досвідом? Взимку дійсно буде набагато краще ніж сонячна генерація.

«„Маячек“ для межзвездного наведения ракет и распыления аутизма через 5Г» — соседи так подумают. А вообще погуглите отзывы, видел некоторые видео на ютубе, где нифига оно не работает даже в околоиджеальных условиях

В наше время, нагугленные отзывы — пустой звук.

300 Вт при швидкості вітру 12 м/с
залежність потужності від швидкості вітру — кубічна.
середня швидкість вітру зимою в Україні — 5-8 м/с (умовно вдвічі менше від номінального максимуму)

300 / (2 ^ 3) = 37.5 ват

ставити шумний вітряк щоб телефон заряджати?

Ем? Где это в Украине 5-8? в степях Херсона развечто. А так 2.5 средняя в Киеве.

все може бути, але хто я такий, щоб сперечатись з гуглом?
в мене немає можливості зібрати виміри за рік особисто.

гугл и дает 2.5 по Киеву.
Карта ветров Украины выглядит приблизительно вот так
www.ecosvit.net/...​iles/content/wind_map.png
Большая часть территории — меньше 5.

то треба уважніше бути.
ваша — середньорічна, я же писав про середньозимову.

prnt.sc/rmBI5VUrQklU

Для Украины это НЕ ВАЖНО.
Я как бы виндсерфингом занимаюся. Сильный ветер у нас весной и осенью. А на юге — летом.

Киев, Февраль
Усредненный показатель силы ветра в феврале составляет 3.6 м./с

добре, віндсерфере, це якось принципово вливає на мою початкову відповідь?

А на 26 поверсі? Яка швидкість вітру?

В Киевской области разница небольшая, но где-то на метр больше.
Но здания не проектируются на установку на них ветроустановок, они увеличивают ветровое сопротивления здания, значительно.
Если вы поставите на балконе — возле самого здания ветер замедлен где-то на те же 1мс. А еще он порывистый, что уменьшает срок службы ветряка.

Коли буде вітер 2,5 м/с, вийдіть на дах 25-и поверхового будинку. Відчуєте різницю у «гдето на метр» 😀

В Борисполе аеропортовая станция передавала всегда ветер на грунте, 50м, 500м.
Сейчас она, правда, отключена(видать разбомбили).

Тільки ось його треба нормально закріпити. Бо як знесе вітром і пошкодить комусь майно (чи, не дай боже здоров’я чи життя) — відповідати будете саме ви. Враховуйте, що воно може обмерзати та ставати важче. Взагалі — краще поспулкуватися в таких речах з фахівцем, щоб не робити проблеми собі та іншим...

так, треба закріпити ) і краще з фахівцем. не обмерзне :-)

obob.tv/...​vo-ldu-e1547710169818.jpg

domikelectrica.ru/...​t/uploads/2018/06/110.jpg

solar.manblan.ru/...​d19da0d7fa5dbe9eb70dc.jpg

Все так чи інакше обмерзає. Треба передбачити це, бо коли буде сніг та вітер — ніхто лізти та пеервіряти не буде, а як воно впаде — буде лихо.

Стоп харє.
Хто живе в Харкові на салтівці. Навпроти Дафі є 12 поверховий будинок.
І там була антена шириною більше дома! Много років. Я не міг зразуміти що це таке, був малий. Батько розповів що це радіоаматори....
Так що без паніки все буде добре. Тут тротил до дому носять а ви про 1м ветряк піклуетесь...

У аматоров разрешение на нее еще есть ;)
Все антенны дальной связи подлежат учету.

Я ж не кажу, що то неможливо — встановити таку антену. Але треба враховувати і вітрове навантаження і льодове. Бо в нас люди дуже полюбляють зробити «як на ютубі» — і закрепити стяжками. А потім «ой, а чому воно впало?»

За тротил вдома — треба спочатку повчити батогом, а після посадити на пару рочків подумати над своєю поведінкою... Бачив я (і чув, доречі) що буває, коли вдома тротіл... вивалене парадне, кілька сімей на вулиці та вибиті вікна у кількох багатоповерхівок поруч...

За вашою логікою — в країні війна, тож, давайте, вже і фен у ванну тащіть, і паливо можна в каністрі не замикати та ставити прямо на кухні, ну а чо? Яка різниця, згорів сарай — гори і хата! не прилетить руснява ракета — то спалимо самі!

Як же мило на 9 рік війни виглядають картинки з руснявих сайтів. Особливо для тих, хто вже тридцять років пояснює всім і кожному, що перебування в московському інформаційно-культурному просторі є згубним для держави і нації.
І так, будь-яке додаткове обладнання на даху потребує узгодження з відповідними установами.

Ну вибачте, уж які встиг нагуглити. Напишіть, будь ласка, в гугл — нехай не підсовує русняві картинки українцям. Хоча, зовсім не факт, що картинкі насправді русняві — вони їх теж могли сперти. Такі справи.

НМСД, після початку повномасштабного нападу гугл почав ще більше видавати руснявого контенту в роздачу. Навіть якщо в усіх налаштуваннях стоять українська/польська/англійська, видача московською може становити до 50%. І приймати це як є — тільки накручувати рейтинг такій видачі.

Слухайте, ну я ж дав лінки на картинки, не на сторінки. Ну нехай ДОУ зроблять свій сторадж для картинок. Ну якось перезаливати їх кудись — занадто.

Якщо ви перезальете картінки на якійсь хостинг — я виправлю коментар зі своїми лінками, гаразд?

вітряк = вібрація через стіни і шум від лопастей.

а я з одного не перестаю дивуватися... як в таких статтях/постах може одночасно згадуватися «блекаут» та праска...

Праска, сушка, фен, пилосмок. Найпотрібніші речі)

Наприклад сучасна посудомийка (та ж праска) на 18 л води та кропалю енергії відмиє гору посуду. Руками так не вийде.

за 5к можна зібрати батерейку на 15-20кВт

... і вона буде небезпечніше відповідної кількості палива ;)

... але більшість поставить звичайний автомобільний, не герметичний... Більшість серед тих, хто не поставить автомобільний — поставить AGM, ... «багаті» куплять bluetti...

Тож, все одно, в середньому, це небезпечно.

А з тим, що, теоретично, можливо створити безпечно — я, звісно, згоден.

ні про шо, якщо це все лише на 48 годин, який сенс?

Можно больше про воду, марку насоса, поплавок, пайку и т.д.

Хороші сантехніки зробили під ключ. З рахунку можу назвати: поплавки QuickStop / Float Key; Насос AquaJet 82M; Шаровий кран з електричним приводом SPDT; ємність циліндрична вертикальна 500л :). Все на типових поліпропеленових трубах.

Весь цей геніальний план розбивається об генератора, який не можна використовувати у багатоповерхівках. Якщо останній поверх, то ще дискусійний момент, а середні поверхи не мають змоги встановити генератор, щоб не травити ним себе або сусідів. Це вже не кажучи про шумове навантаження.

Так, крайній поверх дуже допомагає. Обставини які є, всі крутимось як можемо. Хтось АКБшками, хтось генератором, хтось заміським будинком

Тут головне залишатися людьми, а не вирішувати свої проблеми за рахунок комфорту і здоров’я інших. Адже якщо думати лише про себе, то сусід нижче поверхом може поставити буржуйку і палити всіляким лахміттям. На зауваження він також може відповісти, що «обставини і крутиться як може».

Весь цей геніальний план розбивається об генератора, який не можна використовувати у багатоповерхівках

Формально не можна, де-факто можна. На останньому поверсі — взагалі жодних проблем.

а середні поверхи не мають змоги встановити генератор

Встановити на вулиці в металевому кожусі під ключ, надійно привʼязати ланцюгами до найближчого дерева чи іншого предмета, кинути шнур з вікна донизу. Профіт.

Формально не можна, де-факто можна. На останньому поверсі — взагалі жодних проблем.

Водити тачку бухим формально не можна, де-факто можна. Крузак — взагалі жодних проблем.

А як травити ? А як тоді люди з газовими плитами живуть ?

Ну у нас люди не просто так звикли жити з вікнами нароспашку взимку в старих будинках. Допомогає з чадним газом від плити

Не пам’ятаю що б хтось прямо кидався відкривати вікно тільки бачить газову плиту увімкнену

кухні з газовими плитами комплектуються витяжною вентиляцією.

споживання газу плитою — порядку декількох кубів на місяць, при енергетичній ємності порядку 10кВт-год на кубометр.
споживання генератором (згаданим тут) — 2 літри за годину, при енергетичні ємності в 10 кВт-год на літр.

відповідно те, що плита спалює за місяць — генератор спалює за пару годин.

Почему нет? Ставите генератор на балкон, на лист резины. Ставите вокруг него кожух из фанеры, внутри обиваете звукопоглощающим паралоном или стекловатой. Не забыть поставить вентилятор на вдув.
На трубку за глушителем одеваете гофру для насоса 1дюм, стяжкой или привариваете гайку и на нее. Дальше на гофру переходник 1-3/4 и к нему обычную стальную трубу метра полтора-два за пределы здания. Гофра нужна, чтоб труба не дрожала. Все соединения промазываете эпоксидкой или паяете высокотемпературным припоем(градусов 120-150 на ней может быть если без обдува).
Дымит оно не сильнее мотороллера, выхлоп идет в сторону, шум уменьшается до 40 децибел, что допустимо.
как-то так.
Было бы желание.

Желательно, конечно, еще шар-огнетушитель автоматический внутрь и не включать ночью.
Если предпоследний этаж — трубу можно на крышу дотянуть(на 1м выше уровня крышы надо).

У меня на даче он просто засунут в туалет, который яма. Внутрь гофра накачка, наружу гофра самотеком. 45 децибел. За 15 метров в доме уже не слышно если окна закрыть.

альо, тут айті. які гофри, які гайки.
noise cancelling speakers на амазоні за пару к
як варіант для джунів — прості колоночки і звуки природи на максимум, аби глушити той мопед

Та нє, тут відбитих також вистачає, аж до шабера і верстатного рівня. Але вони зазвичай і самі знають, що і як робити.

Так это для отвода газов. Чем вам в этой цели помогут спикеры?
Да и простая коробока по факту лучше работает. У генератора 60-70 дб, вам прийдется спикеры ставить мощностью в полкиловата.

Не забыть поставить вентилятор на вдув.

От цікаво — чи пробував хтось генератором ще й опалювати приміщення. Гріється він добряче, а якщо забирати повітря з кімнати і видувати туди ж — має вийти непоганий підігрівач.

Все соединения промазываете эпоксидкой или паяете высокотемпературным припоем(градусов 120-150 на ней может быть если без обдува).

Є спеціальні герметики для вихлопних систем, я буду збирати на ньому.

У него КПД 20%. На полной мощности он греет на 2000вт+. Проблема в том, что значительная часть уходит с газами, тоесть вам булерьян надо мастерить.
Литр бензина — 10квт. в 4-8 раз дороже электричества обогрев. А электричество тоже не дешево.
Вы сначала холодной сваркой промажьте(эпоксидкой), а потом уже если хотите герметиком. они не расчитаны на вибрации скорее всего. А эпоксидка держит саму трубу.
Вообщето можно просто фольгой для вентиялции. Она алюминиевая. Раз 5 замотать.

От цікаво — чи пробував хтось генератором ще й опалювати приміщення

youtu.be/6y0kU3zn5eM

Дивлячись який генератор. Але у мене в приватному будинку від 2,8 кВт вихлопних газів немало, у безвітряну погоду за 1 год все подвір’я в вихлопних газах, навіть при герметичних вікнах якась частина буде попадати в квартири... І не треба себе тішити ілюзіями що підручними засобами в домашніх умовах можна зробити ефективний глушник і погасити вібрації. +Таскати каністри з паливом на поверхи ще те задоволення, при заправці паливо буде проливатись — будете цим дихати. Звичайно, якщо будуть тривалі відключення це валідний варіант для виживання при умові що у вас руки виросли з правильно місця )

количество выхлопных на литр бензина ВНЕЗАПНО одинаково.
Надо просто трубу направить вверх, тогда их будет сдувать, внизу не сдувает, ага.
Глушитель на нем есть. Кожуха нет, вот его реально сделать.

Блин. Вы ИТшник или кто? КАК можно проливать бензин? Вы лейку найти на рынке не можете для бензина?
Про отнести раз в день 10кг бензина даже отвечать не буду.

КАК можно проливать бензин?

Очень легко. Канистра с бензином тяжелая, руки трясутся.

Для таких случаев есть специальные насосы и лейки диаметром 25см, бензиновые.

Канистра с бензином тяжелая, руки трясутся.

Надо как-то физически тренироваться побольше, купить мышь потяжелее, клавиатуру пожоще.

Ахаха ) Чудовий план, майже всі нюанси продумані. Респект!

Можна ще генчик на газу, тоді взагалі прикрутив шланг і все

Ціна за цей комфорт кусається, але, на щастя, у сусіда десь в коморі валявся такий пристрій.

Десь до 7к, здається, така штука зараз коштує...

палю тему то є всьо іграшки це прямо написано у статті там де мова зайшла про подавання води до 9-го поверху якщо вам вже подають воду до 9-го поверху то можна й відрами потягати трохи але це вже значить що так сяк і на будинок вам електрику включать ну хоч по 2 години на добу але якось включать

тема «виживання» 2 доби взагалі кумедна я ще розумію йшлося би за конкретний план на 2 тижні а 2 доби досить мати запас питної води і запас технічної і запас їжі що за наявності газової плитки чудово закривається будь якими крупами (середніх 350 кілокалорій на 100 грамів сухих) і то навіть хліб свіжий за цей час не попсується (200 кілокалорій на 100 грамів свіжого) і це знову ж таки максимум на 2 дні

а в найгіршому сценарії — рубати дрова

які дрова? куди рубати?

А що робитимете ви?

х.з. читаючи ці всі «поради» я почав особисто різко здавати як сказав пан президент хочу пива і на море

Звісно, в нас усіх в основі піраміди Маслоу знаходиться інтернет, але подумайте також про біологію — про зберігання їжі (і, може, повісьте на резерв в першу чергу холодильник, а не маршрутизатор/ ноутбук) і туалет/ гігієну.

це типу жарт такий?

якщо у вас немає запасу води на 12 годин.

запас питної води на добу з розрахунку 3 літри на здорову (дорослу? як правильно?) людину це все звісно про emergency а не про гарячий душ з інтернетом (блекджеком і шлюхами пробачте)

запас їжі на добу з розрахунку 2000-2500 кілокалорій на дорослу людину «на хлібі та воді» не дуже бо суто технічно хліб (вуглеводи) не найбільша калорійність з продуктів тому 50/50 масло жир олива якраз норм протриматися 14 діб не забувайте доречі про сіль вона потрібна

ЗЫ: 24-й поверх під дахом це ж пентахауз? ну тоді ось тема сусіди де квартира у києві заводять генератор 200 кВт на 3 будинки опалення вода 1 ліфт (на кожен будинок окремо відповідно) інтернет (певно мова про будинкове обладнання бо я не певен чи вони розуміють що медіа конвертор живиться вже від квартири) щось там іще певно освітлення у коридорах

я трохи збентежений 200 кіловат але за моїм підрахунком сходиться тож написав що ок я в ділі побачимо скіко це буде коштувати по весні

до весни розрахунково 107 діб ))

ЗЫ: у сусідніх сусідів я знаю вже стоять 30-60 кВт на будинок це лишилися 3 окремих будинки «на хуторі»

відрами потягати

А мсье любит извращения)) Можно через окно пробросить крайне длинный шланг и подключить к крану соседа(если конечно не сильно далеко, а то уже по давлению не вытянет) — вода через него потечёт прямо куда надо.
А вообще имхо легче купить одноразовые души и иметь их на покупаться, помыть голову — сухой шампунь, а когда уже приспичит, то тогда уже в тазике помыть.

вода через него потечёт прямо куда надо

Не потече, якщо тиск в системі дозволяє підняти воду тільки до 9 поверху, то вище не підніметься ні по стояку, ні по шлангу:)

одноразовые души

Плюсую, коштує мало і не треба тримати дома цистерну води

Потужний генератор на будинок, під’їзд самий правильний підхід в даному питанні. Коли я запропонував таке рішення в будинковому чаті — мене закидали помідорами, заявивши, що це нереальна та фантастична ідея. Моє зауваження, що у домі, де всі квартири мають індивідуальне опалення, відсутність світла та люті морози на протязі тижня буде означати для більшості зміну системи опалення та дорогий ремонт жильці вирішили проігнорувати. Інфантильність та небажання організовуватися — велика проблема.

Моє зауваження, що у домі, де всі квартири мають індивідуальне опалення, відсутність світла та люті морози на протязі тижня буде означати для більшості зміну системи опалення та дорогий ремонт

это как в анекдоте «ай дарагой зачем такой дарагой машин покупал!?» ))

ЗЫ: таки да у меня «ситуация усложняется» тем что отопление на все 3 дома как раз на моём доме т.е. по идее запитать только один дом чисто по отоплению наверное и нельзя но вместе с тем это всё же ж централизовано в том смысле что сами квартиры питаются отдельно (уже проверено) а как в случае с многими квартирами куда котлы включены в розетку таки включить бекап при этом чтобы граждане не включили утюг чайник и что там ещё то тут я х.з. и плюс учёт этой энергии ( грубо 20 грн за киловатт вместо 1.60 грн )

Згоден, що це нетривіальна проблема. Але лише організаційно. Технічно це можна реалізувати.

Підкажітть, будь лакска, а навіщо сіль? "

сіль вона потрібна

"

підтримувати соляний бананс у організмі

uk.wikipedia.org/...​/Кислотно-основний_баланс

це народна чи видова память, коли треба було зберігати дуже цінні продукти тваринного походження сіль змінила гру для сапієнсів

якщо мова про щоденну потребу зараз то є норма натрію, калію і їх баланс, що формує один з фундаментальних building blocks клітин і взаємодій

натрію насправді треба настільки мало, що збалансована дієта майже завжди задовільняє потреби
якщо ж мова про технологічну їжу яку типово запасають на скрутні часи — там натрію буде надмір, особливо у продуктах за українськими гостами
а от з калієм буде проблема гарантовано, його мабуть треба б було або саплементом додавати, або хз, сухі терті помидори регулярно ложками їсти

спрощуючи — тіло легше «скидає» надмір калію ніж натрію, тому оптимум — натрію рівно скільки треба, калію 2 рази більше норми, якщо неможливо — просто мінімізовувати натрій, аж поки не непритомніїш від низького тиску (звісно це тактика здорової людини)

ну і плануючи харчування на скрутні часи варто мати добрі мультівітамінки в запасі (але калію там не буде, його тре окремо планувати)

натрію насправді треба настільки мало, що збалансована дієта майже завжди задовільняє потреби

ключове слово

збалансована дієта
якщо ж мова про технологічну їжу яку типово запасають на скрутні часи — там натрію буде надмір, особливо у продуктах за українськими гостами

я мав мову за крупу варену до каші і з додаванням рослинної олії (простіше зберігати) для добивання енергетичної цінності і балансування користі що таке ото написане я не знаю

а от з калієм буде проблема гарантовано, його мабуть треба б було або саплементом додавати, або хз, сухі терті помидори регулярно ложками їсти

помідори легко вирішуються томатна паста чудово запасається (не плутати з соусом кетчупом) а також зараз повно варіантів різних помідорів у власному соку у консерві банках жесть доречі теж рекомендую у якості «робочого запасу на скрутні часи» але зауважуйте що калорійність там низька

овочеві консерви щось рагу теж корисні вони корисні для шлунку для тревлення але 2 тижні можна і потерпіти а от як на всю зиму то вже треба мати

ну і плануючи харчування на скрутні часи варто мати добрі мультівітамінки в запасі (але калію там не буде, його тре окремо планувати)

мульти вітаміни я би б не брав є окремі вітаміни вони краще ну і так доречі вітаміну Це на всю зиму з розрахунку дози 90-100 мг на день варто мати запас і постійно докидати їсти як профілактику

У мене вчора від виключення світла помер ноутбук(((

якщо блекаут триматиме понад 48 годин і мої резерви «відмовлять», я знаю, куди я виїжджатиму

Получается потратить такую конскую сумму на пару дней блекаута чтобы в итоге всё равно выехать?
Имхо лучше бы снять домик-халупку в Киеве и туда генератор слабенький + насос для воды + старлинк.

Виходить що людина зможе комфортно жити при тривалості блекаутів до 2 діб. У більшості комфорт пропаде навіть при блекаутах на пів дня. ІМХО це скоріше за комфортне життя при постійних відключеннях світла а не план виживання на випадок армагедону.

Для комфортной жизни на 2е суток достаточно купить екофлоу или блюэтти на сферические 1 ктвч + запасы воды + одноразовые походные души.
ТС пропустил очень важный момент — все девайсы, которые он купил вместе с соседом, он не сможет забрать с собой в случае переезда.
Таким образом, уже через 2 дня уехав с той квартиры он будет без генератора, старлинка и остальных благ, на которые потратился.

которые он купил вместе с соседом

сусіда можуть і не відправити, ваша правда

Якщо нема води з крана, то це такий вже собі комфорт. Не для кожного. Тим більше що бюеті та екофлоу на 1кв\г зараз коштують 2+к долларів. А вони витратили 5к на 2х. тобто на людину вийшло ті ж самі 2.5к баксів. Якщо це його квартира, навіщо йому думати про те що доведеться кудись переїзжати.

Не знаю, где такие блюэтти стоят 2к юсд. Я взяла на 0.5 квтч за 450 юсд.
Мощность тут имхо не важна, ведь имея такой скромный объем заряда в расположении, нормальный человек не будет включать ничего особо мощного.
Да и на крайняк можно поехать в офис работать — блюэття вообще не понадобится.

До чого тут потужність. Тут пр оємність. В мене Екофлоу на 512 ватт годин. Ціна офіційна в Україні 33 тис грн. Мені пощастило купити по офіційній ціні. Але більшість того що можно купити це 40+ тис грн за такий. Екофлоу Дельта в якій від 1кв\г ціни від 70 тис грн. Що вже і є 2 тис юсд. Працювати можна поїхати але вдома без світла некомфортно. Людина зробила нормальний сетап і поділилась їм. Нерозумію чим ви не задоволені.

Человек заплатил 2,5к юсд за то чтобы иметь возможность просидеть блекаут в течении 2х дней и потом ни с чем уехать.
Чет как-то дороговато.

Людина витратила 2.5к баксів щоб комфортно пересідити відключення світла до 2х діб. Те що кудись доведеться їхати це не факт. А якшо і доведеться то 2.5к баксів вже будуть не так і важлив на фоні того що буде відбуватися.

Я наверное плохо разбираюсь в ценах, но с каких пор 2 дня комфорта в Киеве стоят как 2 месяца аренды на Мальдивах и это норма?

З тих пір як заборонений виїзд до Мальдів, де можна було б перечекати відключення з більшим комфортом.

У меня коллеги заплатили 4к юсд за 5 месяцев аренды дома с генератором на 4 семьи, так что 2,5к юсд это таки многовато.

Цікаво було б дізнатися, скільки кімнат у будинку та в якому мікрорайоні Києва такі ціни. 4к це з кожної сім’ї, тобто в сумі 16к за 5 місяців?
Я і сам прихильник життя у приватному будинку, тільки ж при переїзді купу всього потрібно буде шукати — школу, заняття з балету та піаніно доньці, студію його та масажу дружині, басейн для всієї родини, і все щоб в радіусі 800 метрів від будинку.

Это Закарпатье. По Киеву я реально видела и до 15к грн домики, правда самой не сильно понятно, почему так дешево, возможно там подстава какая-то.

чого це два дні? світло будуть відключати до весни так точно. Н а мальдіви виїхати неможна. Тому це плата за комфорт не за 2 дні. А за декілька місяців. Я не розумію як це може бути незрозумілим.

Є ще 1 обставина. Пані Алла тільки за свою сраку переживає. Саме тому ТС робив все для своєї родини, а вона пише про «поїду в офіс». У неї нема розуміння що таке піклуватися про родину, і чого він робив все саме так)

Если бы он действительно заботился, а не просто протранжирил деньги, то организовал бы газ, полноценную воду и старлинк(собственный, не в складчину!).
Ничего из этого списка сделано не было, хотя имея 2,5к долларов зарешать не проблема.
Кстати, цистерна с водой — тот ещё провал. Если воды действительно не будет, то с большой вероятностью не будут работать и насосы на откачку нечистот, тобишь, извините за подробности, его гувно он будет сливать... правильно — соседям снизу и у них в ванной будет плавать чужое кх-кх имущество.

то с большой вероятностью не будут работать и насосы на откачку нечистот

І як він має це вирішувати? Виконувати наказ Зеленського "не срати!"?[мєм твітерський]

старлинк

У нього є старлінк, якщо можна взяти дешевше, нащо платити більше? Це ж національна скрєпа українська. Може ви не українка?

организовал бы газ

Пані, не займайтеся теорією. Як в 2014му палили багаття під підʼїздами багатоповерхівок на Луганщині, так і палять у 2022му. Всі ці газові цанги, у промерзлих квартирах — це просто жарти та баловство. Купіть їх хоч 100 собі. Вони годяться тільки чайок заварювати.

Купіть ялинку, метри на 2 висотою. Має вистачити щоб суп зварити, після свят.

На 3й день вимкнення електрохарчування. Ви всі вийдете на двір і кожен займе своє місце у соціумі зразка минулого сторіччя.
Діти будуть збирати багаття.
Жінки готувати їжу.
Чоловіки шукати їжу та колоти багаття.
Спати будете десь на 1му поверсі чи підвалі, всі, хто не виїде. Порошенко привезе буржуйку, сфоткаєтесь з нею, погрієтесь, потім він повезе її далі. А у вас буде 1 ніч тепло)
сподіваюсь, нічого не пропустив

Имея 2,5к юсд на решение этой проблемы я бы распорядилась ими так:
1) Снимаем халупку в Киеве на весь зимний период ~ 1к юсд (ориентируюсь по ценам на flatfy)
2) Покупаем насос для обеспечения себя водой из колодца или скважины если его нет — 100 юсд
3) Покупаем дешманский генератор для запитать следующую технику:
а) Ноутбук
б) Старлинк
в) Холодильник
г) Мальтиварка
д) Чайник
е) Насос
Это около 500 юсд (грубо). Более дорогой на семью из двух человек покупать смысла не вижу, так как это ещё и больший расход топлива.
4) Старлинк — 450 юсд
5) Зарядная станция на оставиеся 450 юсд (кстати, моя на 500 втч именно столько и стоила)
Дрова для отопления войдут в ежемесячные расходы, которые у ТСа в размере 6к грн.
Итого проблема с отоплением, едой, электричеством и интернетом решена и не нужно уезжать в другую область, таскать на 25й этаж цистерны с топливом и водой, рисковать с газовой плиткой и её баллонами, соседи не оглохли и можно также позвать покупаться родственников, которые живут в Киеве.
И чуть ли не самое главное — в случае если таки по какой-то причине придется переехать, то это всё твоё имущество и нет зависимости от соседа, его можно взять с собой.

При всём уважении, но

1) Снимаем халупку в Киеве на весь зимний период ~ 1к юсд (ориентируюсь по ценам на flatfy)

1 килобакс даже только за три зимних месяца в Киеве — это убитый холодный сарай без ничего в стрёмном месте. Потому что, кроме анализа цен, имеет смысл смотреть, что за ними скрывается.

3) Покупаем дешманский генератор для запитать следующую технику:
в) Холодильник
е) Насос

Которые, вот сюрприз, от дешманского генератора либо не работают, либо проработают недолго.

Дрова для отопления войдут в ежемесячные расходы, которые у ТСа в размере 6к грн.

Ты давно интересовалась ценой дров? А какой расход дров в месяц на отопление продуваемой сквозняками халупы за 300 баксов в месяц? А бензин на генератор? А масло к нему?

Итого проблема с отоплением, едой, электричеством и интернетом решена и не нужно уезжать в другую область, таскать на 25й этаж цистерны с топливом и водой, рисковать с газовой плиткой и её баллонами

Да, но совсем не за два с половиной килобакса.

можно также позвать покупаться родственников, которые живут в Киеве.

А в твоём варианте нет ничего про горячий душ :-)
Только греть воду в кастрюле (в твоём варианте — на дровяной печке) и мыться из тазика. Такой себе вариант для родственников :-)

Вибачте що втручаюся, але це хибне ствердження, у статті явно вказано дещо інше:

....виходить 48 годин гарантовано незалежного енергопостачання. Далі — доведеться носити 25-кілограмові каністри на 25-й поверх (вже мав такий досвід, ще те випробування).

Причому, скоріш за все, можна достатньо легко організувати процес доставки навіть не виходячи з інтернета. (У вас в офісі теж навряд чи співробітники тягають каністрочки)

Чого це, генератор, старлінк та балони запаковуються без проблем в авто. 500л води так, доведеться залишити сусіду як компенсацію, що ж..

Диви, колись давно людина винайшла тєлєгу, сторіччями тєлєга еволюціонувала в автомобіль. А потім до автомобіля присобачили тєлєгу і назвали це ПРИЧЕП. І стало краще!
Тож автор купляє причепа і перевозить все добро туди, куди треба) ціна причепа 500$, пере-продається за 500$ на раз. Перевір на auto-ria кількість бу причепів до продажу)

Какой ещё прицеп? Вообще не в нём вопрос.
ТС купил вещей, разделив стоимость с соседом, на каком основании он будет эти вещи у него забирать чтобы куда-то там с ними уехать?

хто перший встав — того і тапки)

хто довго спить — той клювен клац клац

У него ещё «прикольнее» — Starlink, который, как он сам написал, находится в основании пирамиды Маслоу, вообще не его, даже частично :-)

Якщо він домовився з сусідом, щодо всіх цих речей, значить сусід договороздатний та адекватний. Тобто і проблем в розподілі речей не буде. Все ж просто і зрозуміло

Окей, как делить? Типа тебе вот цистерну для воды и старлинк, а мне генератор и я поехал? Или наоборот? xD

Пощастило з сусідами :)

Цікаво було почитати, сподіваюсь, у вас все працюватиме і непередбачуваних випадків не буде.

Але мене цікавить такий момент: Чому генератор не на даху?
Якщо там було безпечно ставити старлінк, то і генератор має бути безпечно.
Обрізати якусь бочку чи щось подібне аби захистити генератор від дощу і все. Вихлоп автоматично йде в атмосферу і шум мав би бути в рази менший. Просто докупити 20-50 метрів дроту, що на фоні інших витрат дрібниці.

Можна навіть оформити невеличку комору на даху, яка буде зачинятись на ключ де буде генератор і каністра з бензином.

Можливо, я помиляюся, але викрадати Старлінк немає сенсу бо обладнання іменне

Нагадало цитату з мультфільма «Таємниця третьої планети»:
— Людина — цар природи!
— Угу. Тільки звірі про це не знають, вони не грамотні.

Ви абсолютно праві.
Це ми з вами знаємо, а рандомний люмпен бачить безхозну блискучу річ і тягне її. Чув мінімум один такий випадок.

Я також придбав і старлінк, і бензиновий генератор, та користуватися цим планую в будинку — або в орендованому, або якщо неможливо буде орендувати — у тещиному. Це план для довготривалих відключень.
Для таких відключень як зараз — на 4-6 годин по кілька разів на день, я поставив дбж та гелевий акумулятор на 80Аг, щоб живити роутер — більше ніж на 20 процентів він ще не розряджався. Для ноутбука вистачає його вбудованого акумулятора плюс повербанк на 30 міліАмперГодин. На мережеве обладнання провайдера я поставив дбж та гелевий акумулятор на 65 Аг. Це найслабша ланка — бувало таке, що коли світла не було вранці, потім вмикали на дві години, а потім не було 6 годин, то через 5 годин акумулятор, що живить обладнання провайдера, сідав. Можливо, не встигав зарядитися за дві години, а можливо, уже постарів — я до цього цим акумулятором більш ніж два роки користувався. Вирішив, що якщо ще хоча б один раз мене підведе, поставлю і на мережеве обладнання провайдера новенький акумулятор на 80Аг, бо мобільний інтернет під час відключень подачі електроживлення переважно не працює. Також на днях зробив заявку на підключення до оптики, та в цьому році заявку навряд чи виконають — у провайдера кажуть, що на даний момент закінчилися вільні порти по моєму будинку, та очікують обладнання, яке підвезуть через кілька тижнів, ну і серед мешканців мого будинку вже сформувалася певна черга на під’єднання.
Щодо їжі, яку на електричній плиті, звісно, не вдається розігріти під час відключень замовляю доставку, щоб як слід наїстися. Щось невеличке розігріваю сухим спиртом. Запасів бензину не робив — мені здається, що якщо на заправках зникне бензин, то відсутність інтернету буде не найгіршою проблемою.
А, ще придбав зарядну станцію на 250 ВатГодин від якої живиться монітор в робочий час чи телевізор у позаробочий.

для їжі газові цангові балончики + туристична горілка лежить в запасі, ще не користувався

Сьогодні випалив перший балончик у домашніх умовах :)

для їжі газові цангові балончики + туристична горілка лежить в запасі,

Дровяна піч-камін із духовкою, та саморобна пічка-тріскачниця (для варіанту коли немає сенсу топити велику), нажаль прийшлося користуватися неодноразово. Але про газову плитку думаю, бо балони вже почали з’являтися по незахмарній ціні.

Як ідея: в мене сусіди збудували для генератора металеву будку у дворі в кількох метрах від будинку, зачиняється на замок, одна з стінок — грати з арматури для вентиляції, є вихід для вихлопу. За пару місяців ще ніхто не вкрав/зіпсував, ніхто не травиться вихлопом і шум на прийнятному рівні.
Законність такої забудови звичайно сумнівна, але люди розуміють теперішню ситуацію та й місце таке що нікому не заважає

але люди розуміють теперішню ситуацію
ніхто не травиться вихлопом і шум на прийнятному рівні.

Так наприклад таку, коли квартира споживає 1200квт на місяць від бензогенератора, тому що панам без посудомийки та пральної машини нікуди- руки ж для клавіатури, а сусіди хай слухають та дихають цим.
Якщо генератор використовується не по нагальній потребі (підзарядити повербанки чи приготувати їжу в будинку без газу коли днями нема світла), а щоб не відчувати дискомфорт в побуті, тому тримати його ввімкненим, то це якесь свинство по відношенню до сусідів.

Я говорю про забудову моїх сусідів, а не автора посту. Вони на щастя не ганяють 24/7 і причина доволі обʼєктивна — у них всіх малі діти, треба хоча б заживити опалення коли вимикають надовго

Чергова стаття на тему «як накупити гору фігні за дурні гроші і повчати інших»
Навіщо ставити генератор в квартирі псувати собі здоров’я, нерви оточуючим, якщо є зарядна станція і GPON, а відключень більше 72 годин у 95% випадках ще не було?
Навіщо генератор і старлінк, якщо це для випадків, коли вирубають не світло, а у ситуації з водою і опаленням найкращим виходом є виїзд з міста з перевезенням всього придбаного на місце, де воно реально потрібно?
Їдьте з міста, знімайте хату в селі і влаштовуйте там собі хоч завод, якщо, звісно, воно того варте.

Навіщо ставити генератор в квартирі псувати собі здоров’я, нерви оточуючим, якщо є зарядна станція і GPON, а відключень більше 72 годин у 95% випадках ще не було?

Такі як ви після перших жовтневих атак казали «навіщо ті зарядні станції, світло на більше ніж 2 години не відключають» :)

У мене все є і я до всього готовий, якщо ви думали засвітити пронизливістю і розумінням того кому пишете

а у ситуації з водою і опаленням найкращим виходом є виїзд з міста з перевезенням всього придбаного на місце, де воно реально потрібно?

Пушимо процес з закупкою генераторів для будинку щоб живити насоси для води та котельні.
Такі як ви кажуть що не потрібно, бо світло більше ніж на 2 дні не вимикали.

Підкажіть, gpon хіба доступний всім без обмежень? Там же від локації сильно залежить.

Навіщо ставити генератор в квартирі псувати собі здоров’я, нерви оточуючим, якщо є зарядна станція і GPON, а відключень більше 72 годин у 95% випадках ще не було?

Треба готуватися до різних варіантів. В ідеалі мати і зарядну станцію, і генератор. Генератор на випадок тривалих відключень. Я в себе в дворі малоквартирного будинку заводив генератор — ніхто не кукурікав. Якщо в когось від цього здають нерви — рекомендую записатися до психіатра, бо при закритих дверях і вікнах шум дуже тихий, адекватній людині проблем не створить.

Генератор на вулиці і генератор в домі — велика різниця. Просто дуже велика.

более того, наверное не поверите, обычный генератор и инверторный — кардинально отличаются по звуку!

AVR контролю генератора — дуже зручна штука що дозволяє автоматично перемикатись з генератора назад на «місто», коли світло повертається.

Тільки він АВР(кирилицею): автоматичнe введення резерву. Англійською той порт позначено як ATS(Automatic Transfer Switch). Там в генераторі є ще AVR( automatic voltage regulator), що викликає плутанину.

Многоэтажка это комплекс который не живет без цивилизации. Так что придеться терпеть...

Тоесть буржуйка в окно, как в мариуполе — окей, а генератор — не — не -не?

Сравнение с Мариуполем шутка?

Отключат отопление — везде так будет.
Вообещ у нас его уже и нету в половине города(не киев). И блекауты по 12+ часов, при этом кировградэнерго городо рапортует что все ок и 4/2

Це ще просто автор із сусідом адеквати, а деякі персонажі могли б при довгих блекаутах перекрити свою сходову площадку та брати мзду від проносу ніштяків. Або барижити водою, якщо до 9го поверху живуть а їм вода доходить, по чєрвонцю за пляшку.

Няшний сетап. Генератор на балконі дійсно реве, як ненормальний, навіь маленькій інверторний. Як раз зараз працюю над системою резервного водопостачання за таким самим принципом, тільки з бачком поменше, бо нікуди не влазить. Додатково порекомендував би наступне:

— Таки пошукати можливості для установки генератора десь на вулиці;
— У випадку глобальної проблеми з водою (якщо є живлення) — можна влаштувати свою насосну станцію і не тягати каністрами воду на 25-й поверх, а закачувати її «з землі» через шланг. Правда не знаю, який то треба насос...
— Купіть багато одноразового посуду — коштує копійки, нічого не важить, а воду на митті дозволяє економити добряче.

Повністю заповнена посудомийка споживає досить мало води, а якщо харчуватися як автор, то брудного посуду не так і багато буде, можна тиждень складати і не заповниться. Щодо шланга з землі, то навряд чи знайдеться за прийнятну ціну прийнятної потужності насос, який здатний підняти на 100 метрів, потрібно буде каскадом піднімати, хоча можу помилятися.

Звичайні вібраційні насоси можуть піднімати на 50+ метрів: prom.ua/...​atsionnyj-nasos-dlya.html Можна проміжну діжку і між поверхами поставити — все одно краще, аніж з каністрами бігати.

А посудомийка засмердиться вже на другий день :(

сильно громкий инверторный ?
как раз сейчас выбираю, ставить некуда кроме как на балкон

It depends. В мене один із найтихіших у свому класі, але на балконі все одно мирчить чутно. Але це не основна проблема — основна вихлопні гази. Або мудруйте гофротрубу для відведення (і бажано десь не під ніс сусідам), або виставляйте генератор на вулицю, і затягайте хвіст від нього у вікно.

А яка модель? Теж цікавлять тихі варіанти.

Yamaha EF1000iS, але знайти зараз такий в Україні не набагато простіше за ядерну боєголовку...

Треба шумоізолювати, балкон сильно гуде

Как пылесос обычно. Сделайте ему бокс и все ок будет. Как бокс делать — написал выше.

Цікаво почитати. Розкажіть, будь ласка, як з шумом? Якщо на кожному поверсі ставити генератор, то це буде проблемно

На практиці поліція морозиться від такого до останнього.

Якщо вони своїм генератором забезпечують під’їзд інтернетом, то нікого то не задовбе. А кого задовбе — тому 25 поверхів людей пояснять, що він не правий. До виклику поліції не дійде.

При довгій відсутності світла, наявність інтернету саме менше буде турбувати жильців. Для забезпечення інфраструктури всього будинку генератор потрібно ставити на прибудинковій території і питань ні у кого не буде.

При довгій відсутності світла, наявність інтернету саме менше буде турбувати жильців.

Ага, особенно когда местные власти всю коммуникацию с населением ведут через Telegram, Facebook и Twitter. Без Инета уже и не узнаешь, когда приедет водовозка и раздача сухпайков...

Чого тут люди так люблять переходити на особистості? Для мене всі ці люди існують. Але я Вам розповідаю, як воно буде в типовому під’їзді багатоквартирного будинку.

Деякі стіралки так ревуть, і нічого люди живуть

Якщо на кожному поверсі ставити генератор то жильці просто вмруть від чадного газу. І шум вже нікого не турбуватиме.

У більшості вдома вже є резервний запас води, це бойлер. Нехитра схема дозволяє перемиканням кількох кранів обійти зворотній клапан і зливати гарячу воду в систему холодного водопостачання. По-моєму, це найпростіший спосіб пережити відносно нетривалу відсутність води. Єдина незручність — вода гаряча, але в режимі економії вона остигатиме в трубах. У себе таку схему зібрав, але під час блекаутів ще не пробував.

цікаво, можете детальнійше описати як це зробити?

У мене так зроблено, але не пам’ятаю в деталях. Думаю любий сантехнік зможе допомогти...

Поставить тройник после обратного клапана, за ним кран. Открываешь кран, в бойлер идет воздух через клапан, из бойлера идет в кран горячая вода,самотеком. Потом трубка завоздушивается и течет в другую сторону(в кран за тройником).

только не забыть отключить бойлер после слива воды и включать только после наполнения, иначе он сгорит в худшем случае, в лучшем сработают защиты в нем

Неа, современные сухие тены не сгорают. Хотя мало ли на чем сэкономил высокооплачиваемый специалист

залежить від конструкції бойлера і схеми включення клапанів.

Гроші є — гуляємо. А про наслідки подумаємо потім. :)
В більшості коментарів вже згадали про генератор і паливо в коморі. Приєднаюся — це жесть.
Психологічно хочеться повернути в свої руки контроль над ситуацією, але в наших умовах це неможливо. Я б радив вам послухати коментаторів, і подумати над тим, чи варто так захоплюватися максимально себе убезпечити від будь-якого дискомфорту, і відмовитися від найбільш небезпечних речей у вашому сетапі. Бо ви наражаєте на небезпеку не лише себе, а й усіх оточуючих.

Дякую за допис, дуже легко і швидко читається.
Маю пару питань:
1. Чому генератор, а не поїхати в офіс?
2. Чому не сонячні панелі на даху?чекав цього коли про 25 поверх написали.
3. Як працює старлінк в багатоповерхівці?

$2000++ за панелі що дадуть 50Вт потужності за типової зимової погоди. Влітку може і розглянув би такий варіант.

Як власник домашньої мережевої СЕС на 40квт по панелях, можу сказати що при такому сонці як зараз середня потужність генерації 3-4квт днем, а ще треба акуми заряджати. При тотальному блекауті акуми буде складно заряджати, є купа людей, що до СЕС дизельгенератори ставлять в допомогу.
сонце взагалі краще не розглядати на мою думку

Підозрюю що якраз Старлінк відправиться на дах, і там все буде ок — а от хто живе на 10 поверхів нижче в того ніяк працювати не буде — на дах вже кабель не дотягнеться.

Сам же автор писав що Старлінк ще не пробували навіть:

Starlink у нас є завдяки сусіду, який займається телекомунікаційними мережами. На щастя, ще жодного разу не довелось скористатись

Буде. Я не тягнув кабель на дах. Девайс змонтований на зовнішній стіні балкону, працює і не плаче :)

Північній стіні? А в кого немає вікон на північ?

Я нічого не казав про північ, але якщо вам цікаво — то стіна спрямована на захід.

от хто живе на 10 поверхів нижче в того ніяк працювати не буде — на дах вже кабель не дотягнеться.

Там на кінці звичайний Ethernet штекер (8P8C, у нас його ще не зовсім вірно називають RJ45). Якщо кусати не хочете і навиків обжимання не маєте — купуєте «Герметичний роз’єм RJ45 з прохідним адаптером 2×8P8C», готовий (бажано вуличний) вже обжатий кабель необхідної довжини і спокійно нарощуєте.

У старлінка другого покоління пропрієтарні розʼєми, за виглядом як збільшений microUSB.
Але продаються на їх сайті і 50м кабелі замість стандартного 25м

Як кажуть на Хмельниччині — нєх вони захалєряться з тими пропрієтарними роз’ємами :( Тоді або кусати, або купляти.

Як мінімум це можливість повернутись до роботи тут і зараз, а не через годину.

Редактори Доу нажаль не додали фото старлінка. Він є, встановлений на даху. Точніше було б сказати, що він є і працює, але робити failover з 1гбіт дротового звязку на 20мбіт на Старлінк ще, на щастя, не доводилось.

Вже пишу вам про фото старлінка! Ваші, редактори Доу ;)

Старлінк працює нормально, 19 поверх. Не так, звичайно, як у селі, коли небо чисте, гірше рази в три, але коли ніякого інтернету немає — то чудово, зазвичай, критичний download, а не upload, і з цим все більш-менш ок.

Непогано, але генератор в багатоповерхівці — не ок.

В мене AGM батареї по 170Ah 4 шт і інвертор 2000W від українського виробника LogicPower (а ще стабілізатор напруги на вході теж український Елекс Ампер) — ще з 2017-го року було, тільки батареї поставив більше і новіші тепер.

Воду маю осмос теж — але це для короткочасних вимкнень. Щоб мати запас повноцінний закупив звичайні бутлі офісні (в закритому вигляді можуть стояти десь рік, відкритий — до 2 тижнів) і пару помп ручних, і ще купу дрібнофасованої води для відкрити-попити.

В частном, даже арендном доме, создать себе энергетическую и прочую независимость было бы в разы проще. И дешевле. Проверено на собственном опыте. А генератор в многоквартирном доме это не ок по шуму, как и вопросы безопасности конечно тоже не закрыты.

Все так, але більше проблем із оптоволокном, і набагато частіше вимикають електроенергію зараз поза містом.

Ми з чоловіком мешкаємо за містом та ніколи не було проблем. Оптоволокно заходить в будинок, та інтернет є завжди коли онушка та роутер заживлені. Це окрема історія звісно, але наш провайдер працює постійно, за це їм окрема подяка )))) Сусіди з іншими провайдерами домовлялися про живлення обладнання окремо

Олександро, поділитесь розрахунками? Не можу уявити як оренда житла + операційні витрати на облаштування «додають» менше ніж 6 тис грн.

а де ви бачили таку калькуляцію? я бачу ось таке

Капітальні вкладення на світло, воду, інтернет та плиту — близько $5 000

В мене вийшло все с генератором, акумами — станціями та газове обладнання — 3к баксів. Водопостачання да частково опалення вирішив генератор. Все.

Давно за місто перебралися? Це прям замісто? Чи Ірпень типова?

Досить давно. Замісто замісто. Тільки приватні будинки та тиша ) Ірпінь до оккупації була містом, ми там теж винаймали свого часу квартиру у 2018му але не сподобалося. Дуже багато проблем було до того ж.

Запитайте в чоловіка, чи не заїбався він займатися хазяйством(там лагодити щось, шукати майстрів, яких ще не мобілізували, їздити за продуктами у місто...), будь ласка. Дякую

Ні. Будинок орендний і тут є люди для лагодження тощо. Їздити теж ок, але ж є доставки якщо що. Не розумію навіщо ставити такі дивні питання.

Цілком погоджуюся. Та приватний будинок, в радіусі 800 метрів навколо якого є салони з арома масажем, студії йоги, студії малювання, салони краси, басейн, тренажерні зали, балетний гурток, заняття з гри на піаніно, волейбольні та баскетбольні майданчики, тенісний корт, футбольні поля, багато дитячих майданчиків, спортивний майданчик з грушею, канатом та гімнастичними кільцями коштує значно дорожче за квартиру.

А я дивлюся, у пана війна взагалі не зачепила: потреби прямо як в 2018 році.

Ну чому ж не зачепила. Задовольнити потребу у відпустці в п’ятизірковому готелі за кордоном на березі моря, температура води в якому вища за 26 градусів за шкалою Цельсія, пан собі зараз дозволити не може — при перетині кордону ввічливі люди в формі не пускають насолодитися пляжним відпочинком.

Ну якщо вам це все потрібно то так, буде коштувати. )

і все це працює і от срочно нада саме у повний блекаут ))

В повний блекаут навряд чи зовсім усе працюватиме, а при таких відключеннях як зараз — на 4-6 годин кілька разів на день все перераховане працює. Заняття з балету які донька відвідує, працюють під час відключеного світла — мабуть там якась лампа на акумуляторах. Заняття з гри на піаніно для доньки переносять на ті години, коли світло є. В студію йоги дружина теж ходила вранці під час відключень. От басейн якось після початку відключень ще жодного разу всією родиною не відвідували, все ліньки знайти графік відключень для розташованого за сім хвилин ходи від мого помешкання спортклубу з басейном, в який ми придбали річний абонемент — планую виправити цей недолік найближчим часом.
Ресторани на території ЖК взагалі майже усі працюють — повстановлювали бензинові (чи дизельні, я їх на звук не розрізняю) генератори.

весь цей стаф дуже небезпечний в багатоповерхівці
30л бенза в коморі, генератор, кустарні комунікації. потім ви ще газовий баллон притягнете і автономне газове опалення заколхозите в квартирі
великий вогнегасник хоч маєтє?

я розумію є горші, можна хоч атомну ячейку купити в хату.
але повинна буди межа сдорового глузду
може простіше і безпечніше просто арендувати хату в селі? і перевезти це все туди — там у вас простір для «творчості» буде ща більшим — скважина, погріб, бомбосховище вирити можна і тд :)

Ніж на кухні теж небезпечний.
Стаціонарна газова плита не те щоб безпечніша ніж на туристичних балонах.
Впритул запарковані всі можливі і неможливі площі автомобілями з такими ж двигунами як і в генераторах і з купою палива в баках — теж небезпечно.

Як на мене, автор молодець. Звіно, в будинку за містом це все було б ... інакше ... в дечому простіше, але не у всьому. Але не в кожного є така можливість. Тому, якщо сусіди не страждають від шуму (а це не складно досягнути), то в сьогоднішніх умовах — дуже круто вийшло.

Взагалі, якось складається враження, що люди не помічають як користуються речами, що є дуже потужними і небезпечними: та ж електрика (бойлери, плити), автомобілі, метро, літаки, АЗС, тощо. Чомусь всім ок мати електрику дома, не дивлячись на те, що постійно із-за цього виникають пожежі і в мирний час. Чомусь всі користуються авто, хоч на дорогах гине купа народу.

Але як тільки появляється щось незвичне (аля генератор чи каністра з бензином), у багатьох паніка. Так, цими речима потрібно вчитись користуватись, але це не причина їх забороняти.

ніж не може вбити всіх сусідів одночасно
кухні з газовими плитами проектують по іншому ніж кухні с електричними — це не просто так
на парковці люди не живуть
як у вашого сусіда з’явиться генератор на балконі — тоді поговоримо про страждання
бойлери і авто, на відміну від сетапу автора, вироблені по якимось стандартам безпеки і якості, з правилами користування і тд.

ніж не може вбити всіх сусідів одночасно

А електропроводка може, наприклад.

на парковці люди не живуть

Ви давно останній раз в Києві були? Це місто — суцільна парковка. І не Київ один такий.

як у вашого сусіда з’явиться генератор на балконі ...

Автор запропонував свій підхід до того як жити в сьогоднішніх умовах. Як на мене, він впорався добре. Вам такий піхід не подобається — це нормально. В такому разі, запропонуйте альтернативу.... бажано так, щоб комусь могло бути корисно. Критика краща коли вона конструктивна.

повербанк для девайсів (у мене це тільки 1 ноут — вистачає на 220Wh на весь робочий день + акк у самого ноута)
для їжі туристичні балончики+горілка. + заправлений наперед великий термос
з бойлера можливо злити воду якщо нема напору з крану
замість холодильника балкон

Дружина нехай книгу читає, під свічами. А дитина... Ну як виживе, то козак буде, а як ні, то доля така...

ніж не може вбити всіх сусідів одночасно

Одновременно нет, очень быстро — да

«Ніж на кухні» відразу видає експерта.
Що там з вимогами не встановлювати генератор ближче 6 метрів від стін? Як горить пінопластовий утеплювач пан знає?

Він може загорітись і від припаркованого автомобіля, і від проблем з газовою плитою і через коротке замикання і від ще багатьох причин.

ближче 6 метрів від стін

Зараз про це часто говорять. Але ви ж розумієте, що це не завжди реально. Та й час зараз не той. Чи ви, під обстрілами, умовно, будете чекати зелене світло світлофора?

Відстань 6м придумана не просто так — ок. В сьогоднішніх умовах, це означає, що якщо не виходить 6м, то треба бути більш обережним, докласти додаткових зусиль.

І, якщо чесно, якщо ви бачете що авто на дорозі немає, то можна проігнорувати світлофор. Так і тут. Проблема лиш в тому, що всі говорять про ці 6 метрів, але ніхто не говорить, що робити, коли треба менше.

В цілому, техніка безпеки — це добре, але більшість з правил в нас безмежно застарілі та консервативні. Ліміти на зберігання палива тому приклад.

Проблема лиш в тому, що всі говорять про ці 6 метрів, але ніхто не говорить, що робити, коли треба менше.

Не лише. Є ще проблема, що всі говорять, що не варто стрибати з поверху вище 2-го, але ніхто не говорить, що робити, коли треба стрибнути з 8-го.

На цей випадок також є технічне рішення: profit-n.com.ua/...​vo-kanatno-spuskovoe.html Не вимагає вміння в’язати булінь, оперувати з «вісімкою» чи «грі-грі» та і взагалі будь-якої альпіністської підготовки.

Зараз про це часто говорять. Але ви ж розумієте, що це не завжди реально.

У меня генератор стоит в отдельном помещении, расстояние до ближайшей стены — меньше 50 см. До сих пор ничего не случилось. И вообще непнятно, что может случиться даже в теории.

На практике он может загореться, при этом загорится бак с бензином и дальше пожар.
в теории еще и взорваться, но это если клапан бака неисправный только.

С тем же успехом и автомобиль может загореться или взорваться, но что-то про рекомендации держать автомобили на расстоянии не меньше 6 метров от ближайшей стены не слышно.

С тем же успехом и автомобиль может загореться или взорваться,

Ну там є така штука як EVAP, він же адсорбер, який по більшості вирішує проблему з випаровуванням палива.

люди не помічають як користуються речами, що є дуже потужними і небезпечними

Авто убивають людей і проводка спричиняє пожежі частіше всього у випадках коли кладуть прутень на правила і інструкції — їздять абияк та роблять колхоз з проводів

Ну ... ніхто ж не каже користуватись газовими приладами та генераторами аби як. Але є одне «але». І треба писати правила та інструкції, які актуальні для сьогодення, а не тикати всім в ще радянські норми (я не перевіряв, але дуже схоже на те).

Знаю лише щодо генераторів то норми, такі як встановлення 6 метрів від будівлі і тому подібні, це навіть не радянські, а сучасні американські з дослідженнями різних сценаріїв використання

Ви вірно кажете. В цьому і суть. Людей потрібно навчати! Скільки б газова служба перевірок не робила, користувач спалити себе та свою оселю все-рівно зможе.

Не казати, що все пропало, все не можна, і мерзніть та голодуйте як хочете або платіть мільйон за мега-ліцензовано-перевірену-штуку. А саме навчати, що краще зробити так, якщо так не виходить, тоді так, але переконайтесь що 1, 2, 3. А якщо дуже-дуже капець треба, то можна і так, але переконайтесь, що, умовно, «між вам і балоном, гарна стіна і якщо вибухне — ніхто не постраждає». Зараз не час на оті всі сертифікації та ліцензії ... хто цим займатись має? Людей не треба сварити, їх треба навчати!

Нагуглив непогану статтю: www.texastribune.org/...​on-monoxide-safety-rules

Предмет дискусії в статті для України не дуже актуальний, оскільки основна ідея — це спонукати виробників покращувати генератори.

Але основна увага на тому, що по суті, проблема в СО. За пожежі, яких багато хто боїться, не говорять.

Цікаво, як поширюється СО у випадку, який описав автор статті: на технологічному балконі, де всі балкони знизу теж технологічні.

Теоретично, якщо подбати, щоб вихлоп не осідав на підлогу балкону, а виходив на його зовнішню сторону, то проблеми з СО має не бути, оскільки особливо багато його утворюється саме коли вихлоп попадає на вхід двигуна.

Зі шкільного курсу хімії: СО утворюється тільки в закритому просторі, коли недостатньо кисню для утворення СО2(вуглекислого газу)! На відкритому просторі з доступом повітря вуглець, тобто — «С», окисляється до СО2(вуглекислий газ), який, доречі, присутній в атмосфері і загрози життю та здоров’ю не становить.

Так, я теж про це думав таким чином. Виходить, що суть в тому, щоб на вхід двигуна потрапляло достатньо кисню. Тобто, треба уникати підмішування вихлопу на вхід.

СО як і CO2 є важчими газами, ніж O2, тому будуть стелитися вниз, але це за умови однакової температури. Але на вихлопі, газ теплий, тому він піде вверх, поки не охолоне.

Тобто, якщо, умовний балкон розміщений так, що вихлоп не встигне розсіюватись до того як він охолоне, він почне стилитися по підлозі та потрапляти на вхід генератора ... теоретично:)

Щоб утворився СО, потрібно щоб генератор працював довший час у закритому просторі без доступу кисню. Коли концентрація кисню стане недостатньою для утворення вуглекислого газу (СО2), почне утворюватися чадний газ (СО). На ВІДКРИТОМУ БАЛКОНІ ЦЕ НЕ РЕАЛЬНО!

окисляється до СО2(вуглекислий газ), який, доречі, присутній в атмосфері і загрози життю та здоров’ю не становить.

звичайна атмосферна концентрація со2 0.04-0.1% а immediately dangerous (як перевести immediately?) вважається 100-кратна концентрація 4% а за американськими стандартами вентиляції (ок маю тільки за побутові приміщення не за комерційні) все що вище 0.1% вважається high і вже становить загрозу для здоров’ю

Ви вважаєте, що генератор здатен перевищити норму СО2 на ВІДКРИТОМУ балконі?

СО2(вуглекислий газ), який, доречі, присутній в атмосфері і загрози життю та здоров’ю не становить.
мовляв «та шо там розбиратися, осюди вставив тут підпалив»

на ютубе видел видео мужик что-то там колхозил с котлом и «проверял утечки» зажигалкой а в инструкции к горезке прямо написано «не используйте спички зажигалку для проверки утечек а используйте мыльную воду» ну да «что-то слышится родное» ))

Ніж сам по собі не може створити пожежі. А генератор просто в роботі — аж занефіг. Подруге каністри з бензом можна закрити негерметично і почне бенз випаровуватися. Бензин вибухає парами, як пропан.
Така газова плитка походна вона тільки для відкритого повітря, тому що там неможливо забезпечити герметичність з’єднань балон-плитка. Це не классичний газовий балон з вентилем, з герметизацією і т.п.
Генератор заборонено викроистовувати на балконах і в приміщеннях, там навіть є норматив відстані житлова будівля — генератор.
Коли це почне горіти (або вибухне) ви сусідам не зможете компенсувати дві-три погорілі квартири.

Така газова плитка походна вона тільки для відкритого повітря, тому що там неможливо забезпечити герметичність з’єднань балон-плитка.

Встановив балон — покористувався — вийняв балон, так в інструкції і пишуть.

хто цим париться ?
окей, є ще момент — під час приготування в закритому приміщенні від балона в сторону може виходити стільки газу, що виток газу в об’ємі може вибухнути, такий собі бах, від якого окейно займається бумага; волосся ще окейно горить, а у дівчат з лаком — геть факел і це відбувається геть неочікувано
Я все це проходив: і пожежа генератора декілька років тому в сусідньому домі на балконі і бабах газу в туристичних плитках із займанням бумаги поряд

бабах газу в туристичних плитках

це якісь хєрові примуса, траст мі

Авторитет, довєряю канєшна. Очєнь убедітельно.

соррі, але це звучить як «трошки фантазії»
або як супер хєрові примуса)

ми зараз говоримо за експіріенс Володимира, альо
ну і я юзав китайські на 25грам\відкритого формату\виносні через шланг\джетбойли\на гібридному паливі і ще тищу інших
і робив це часто в палатці, де обєм, як ви розумієте, в рази менший за квартиру
і щоб щось «бахнуло», треба просто тупо тримати газ відритим секунди
я вже мовчу, що він майже моментально згорить і просто не встигне підпалитти бумагу
хіба це якась туалетка
що ніхто не напускав дейзік в ладошку і потім підпалював?

під час приготування в закритому приміщенні від балона в сторону може виходити стільки газу, що виток газу в об’ємі може вибухнути

Багато де палив портативні плитки — від вулиці до крихітної коморки в 4 кв. м., ще й забитої обладнанням, такого ефекту не спостерігав. Це на стандартних балонах-«дихлофосниках»?

такі газові плитки використовують щодня(щосекунди) сотні тисяч водіїв-далекобійників по всій Європі (і не тільки) прямо в кабінах авто, розмірами максимум 2×2 м. Головне — встановити на тверду поверхню(дерев’яна дошка для нарізки, металевий піднос) і не залишати без нагляду!
Щодо негерметичності — це абсурд! Конструкція плитки не дозволяє встановити балон інакше, ніж правильно, і тим паче не дасть іскри для підпалу.
У мене враження, що тутешні «експерти» пишуть про те, в чому не мають поняття.

і це, на секунду, 25ий поверх
хех

може простіше і безпечніше просто арендувати хату в селі?

Село, якщо не мати досвіду і не готуватись сильно заздалегідь — це срака. В усіх сенсах. Треба купу всього облаштовувати, з часом — фіксити, а все — і люди, і постачальники, все дуже далеко.

Йди обійму, друже.
Як мене заїбало жити в селі!
Саме тому, на зиму, я повернувся до міста

Якщо балон композитний газовий тоді проблем мінімально

Може холодильник вийшов з ладу, бо в цій схемі щось не бачу стабілізатора напруги? Від генератора маст хев

Реле захисту від стрибків є. А поломка холодильника не пов"язана з електрокомпонентами.. протік фреон.

По фреону зрозуміло, буває. А по реле, то воно не захищає від того, що напруга з генератора постійно плаває. І побутова техніка доволі швидко реагує поломками на роботу від генератора без стабілізатора. Не з власного досвіду, але так всюди написано в статтях по генераторах.

Майже всі генератори мають самостабілізацію, навіщо це роботи ще раз, до того ж з втратами в ККД? Стабілізатор напруги може легко вбити генератор (інверторний — 100% вбиває). Небезпечно таке робити без досконалого ознайомлення з інструкціями обох пристроїв. Треба або потужніший генератор, або можна погратися з холостими обертами

Генератор в багатоповерхівці, каністра бензину в кладовці, газові балончики, резервуар з водою — непоганий набір того що може призвести до біди.

Час зараз такий. Просто треба ставитися до всього відповідально. Зрештою, як і в абсолютній більшості випадків в автомобільних аваріях винна прокладка між кермом і сидінням, а не авто.

Ото ж бо й воно, автор порушив всі правила безпеки. І це тільки питання часу коли буде біда. Таких самовпевнених вже десятка зодва вибухнуло.

Нічого кримінального у автора не помітив, якщо бензин і правда «в коморі», а не в квартирі.

Уже по Києву як мініму два відповідальних вибухи акумів у квартирах :)

Не секрет, що багато людей, особливо з низьким рівнем освіти нехтує технікою безпеки. Це для них наука, але погано що від цього часто страждають сусіди.

А ще дуже забавляє, як тут люди які плутаються в базових фізичних одиницях і пишуть «Вт/г» чи міряють потужність ватами розказують про техніку безпеки. Це я не конкретно про вас.

Та глаза уже вытекают от этих их Вт/ч или Вт в качестве единицы измерения энергии.

Техническая интеллигенция, мама не горюй...

Вт в качестве единицы измерения энергии.

Так, це і мав на увазі. Описка по фрейду:)

До речі, якщо газовий балон композитний тоді взагалі проблем мінімально

дуже круто все зроблено, особливо, коли є сусід з AVR+starlink. Але, якщо буде глобальний блекаут, то вузьке місце (і невирішувана проблема) — це каналізація, на мою думку.

вузьке місце (і невирішувана проблема) — це каналізація, на мою думку.

Місце вузьке, але рішення є. Пошукайте «біотуалети»

мм, 25 поверх і біотуалет? Не зовсім розумію схему підключення. Якщо туалет внизу, то бігати туди не дуже зручно + зима і мороз. Ставити його поруч з генератором на балконі? А як тоді відкачувати? мінітуалет і носити це все потім вниз? Ну і про душ треба забути з біотуалетом.

Так, саме мінітуалет — там бак для гів... відходів до 20 літрів, який від’єднується, періодично (раз на декілька днів) виносити все одно краще, ніж кожного разу бігати до вітру.

Ну і про душ треба забути з біотуалетом.

Руки-ноги-гузицю і в тазику помити можна, а більше — банька на дровах раз на тиждень. Не для попаритись, а саме для помитись, як в селі в 80-ті :(

ок, а оцей бак — куди виносити? викликати асенізаторів раз на декілька днів?
після миття в тазику — куди виливати? Побутові каналізаційні відходи куди дівати?
Я це все до того, що живучи на верхніх поверхах багатоповерхівки не набігаєшся виносити каналізацію, відходи і т.д.
Тобто, це все не дуже підходить під «рішення є». Якщо альтернатива — це з усіма цими старлінками і генераторами переїхати в будинок в селі і мати комфортне життя без щоденної біганини на вулицю.

ок, а оцей бак — куди виносити?

Під кущики в найближчий лісосмузі. Туди саме і решту відходів. Хоча — у випадку багатоденного глобального блекаута у дворі скоріш за все вириють вигрібну яму.

Якщо альтернатива — це з усіма цими старлінками і генераторами переїхати в будинок в селі і мати комфортне життя

Та ж хіба я сперечаюсь... (а якщо це село десь під Монако — ще краще). Я пропоную варіанти рішень для тих, в кого жодної альтернативи немає.

в якій саме лісосмузі? ми все ще говоримо про багатоверхівку у великому місті? Тобто, замість жити в комфорті в сільському будинку (знову таки думаю з т.з. автора, в якого є генератор, старлінк і все що треба для абсолютно автономного життя, окрім власне будинку, який можна винайняти де завгодно), ви пропонуєте копати яму в умовному «київському/львівському/you name it» дворі і бігати з відрами відходів кожен день з 25 поверху? Ну ок, в кожного свій спосіб насолоджуватись життям.

P.S. це все саме про багатоденний блекаут, коли в місті довго немає електрики і не працює нічого, в т.ч. центральна каналізація. Якщо вимкнення день-два, то авторський підхід цілком працює. Але в принципі, можна і без генератора жити, на туристичному газовому пальнику і батареях для техніки.

там є типу і поштучні
на днях в твіттері бачив такі (правда з лінком на алі)

Бедные соседи с таким генератором под боком, он же шумит капец

Сподіваюсь вони згодом зашиють його в шумопоглинаючу коробку

Ви хоч смайли ставте). Мова про генератор

Погоджуюсь. Я б не хотів бути «тим чуваком», але особисто на місці сусідів навіть не розбирався, і відразу викликав би поліцію/звертався б в управляючу компанію.
Потрібно бути свідомим, і розуміти коли ти порушуєш персональний простір оточуючих, та наражаєш людей на небезпеку. Тому не розумію тих сусідів, які можуть подібне терпіти чи не звертати уваги.

На olx вже є готові рішення під різні розміри, навіть банальний утеплювач вже знижує шум на 25-40%

Хоч на 80%. Це не ті пристрої, що кустарним методами ставляться на балкони в якості персонального «пункту нЕзЛаМнОсТі». Цим має займатися ОСББ, виділяти спеціальне приміщення під генератор, та відповідати за техніку безпеки.

Ви праві, просто частина людей навіть не уявляє, шо для генератора може бути шумопоглинаюча коробка

А ОСББ у нас это волшебный единорог, который живёт в Нарнии?
Или *барабанная дробь* общество совледельцев? То есть, людей?

Это шумно, и не супер безопасно, правда. Но если это устраивает жильцов (например, на третьи сутки без света, возможность сложить продукты в холодильник, зайти в интернет, или подзарядить телефон, для многих становится актуальной) — флаг им в руки.

Ні, це просто аліас до «не рандомні люди, які не роблять шо попало без контролю (most of the time)».

ОСББ тут як приклад до самоорганізованих мешканців усього будинку, а не двох-трьох сусідів на поверсі які роблять що попало, бо вони вирішили що це ок, і забили (швидше за все) на сусідів що подалі.
Часто чую цю мотивацію про «та сусіди посидять попухнуть 3 дні без світла, і потім раді будуть, що тут таке добро під боком». Імхо, мене це не переуонує + чомусь чим далі, тим більше новин про те, що десь хтось бабахнув зі своїм генератором, отруївся дружньою компанією і т.д.
Я б на це очі не закривав, бо хтось не може посидіти кілька годин без посудомийки чи тостера, списуючи усе на «час такий».

Увы, у меня нет того самого, Единственно Верного ответа.

Вы безусловно правы, в хорошие времена этим дрынчалкам не место внутри здания, да и близко к нему. А еще они должны устанавливаться специалистами, с соблюдением норм, на правильное основание, все дела.

С другой стороны, до хороших времён дожить надо. Я без понятия что там будет дальше. И без понятия, что будет в квартире, если вдруг случится три-четыре дня в −30 без отопления. В моём офисе за день в −5 стало ощутимо прохладно, например. И я совершенно не готов сходу осуждать людей, которые относительно безопасно установили генератор (в случае автора поста — балкон лестничной клетки — звучит как что-то изолированное от пролётов, и имеющее хорошую естественную вентиляцию), и смогут при необходимости обеспечить минимальными условиями для жизни дом.

обычно утепленный дом теряет от 3 до 4х градусов в сутки. четыря дня — 12-16 градусов, +5 будет. На самом деле больше, ибо чем ниже тем медленее теряет.

А хто каже що йому не буде охолодження? Поумнічати йдіть в інше місце, мова йде про зниження шуму.
А для охолодження є відповідні вентиляційні отвори.

І до вашого відома, низькі температури можуть призводити до проблем в запуску генератора, мій кум вже з таким зіштовхнувся і прогріває газовою грілкою щоб запустити на морозі.

Підписатись на коментарі