Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Macbook air m2 для NodeJS dev`a

Всім привіт, маю намір придбати macbook air на m2 для повсякденних задач та програмування (NodeJS). Чи мав хтось досвід з цим ноутбуком. Як в нього з температурою та чи вистачає 8gb оперативної пам’яті, поділіться, будь ласка.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

8Gb? Мені 16 не вистачало як Node.js розробнику якщо юзав Docker. Перейшов на 32, стало норм.

Панове, питання до власників Air на M2. Як він витягує docker (8 images), пару проектів в PHPStorm та близько 20 вкладок у браузері з запущеним Postman в придачу ?
Хочу оновитись зі свого старенького Pro 15″ 2017 року, який місцями вже підтуплює і конкретно гріється...
Нові pro-шки не розглядаю із-за їх товщини, ваги і ціни. Плюс з діагоналями трабл, 14″ маленький а 16″ вже завеликий і важить тонну з гаком.
Тому дуже цікавить Air M2 512gb та З 16gb ОЗУ.

так дуже ок тільки новий чорний колір дуже огидно виглядає від жиру на клешнях.

В мене такий від серпня, на найдорощій конфігурації. Прекрасна швидка машинка. Для розробки буде саме воно. Без вентилятора, тихе, як спляче нагодоване ягнєтко, не страшно грієцця, навіть під навантаженням не сповільнюєцця настільки, шоб це було незручно. Можна на колінах тримать, і воно яйка не спече. Я б сказав, шо це на даний момент пік еволюції ноутбуків, в якому оптимальне просто все.

Можна на колінах тримать, і воно яйка не спече.

ти порнуху платонічно дивишся?

Пане, для порнухи окуляри віртуальної дійсності придумали.

Ви з зовнішнім монітором працюєте? Цікаво як він буде працювати з 4к монітором зі скейлінгом. В мене старий макбук 18 року суттєво гріється (GPU) і памʼяті більше використовує.

В мене взагалі різниці в перформансі не помітно і зовсім не гріється з 4К монітором, що pro m1, що air m2

Працює чудово з монітором 4к, не грієцця, а перемикання роздільності не мерехтить і не затинаєцця, як в усьому іншому.

Єдине, шо не працює добре, це китайські монітори з кривим EDID.

писали что ssd в м2 air работает медленней, если это модель на 256. На 512 побыстрее

і от тобі знов віра в доброго царя (пребілд)

який ссд туди всунуцв виробник цього разу (а може 512 то страйп?)

в теоріі замінити на якийсь сасмсунг (це якщо можливо і материнка потягне швидший)

а ще відкриєш а він там SATA а не nvme 4

PS зате коробочка гарна

в 512 они походу просто страйп (raid-0) делают, по этому и быстрее

На 512 й більше там два чіпи й більше, а не один, тому пропускна здатність кращіша.

чи вистачає 8gb оперативної пам’яті,

У мене просто так, без всяких там ігор, сотень застосунків з хромом та декілька вкладок показує 12ГБ в activity monitor. 8ГБ для розробника в сучасному світі це мазохізм якийсь.

Краще придбай Macbook Pro в базовій комплектації, там одразу 16ГБ памʼяті, 512ГБ диск і потужніший процесор.

По-моєму такий самий шматочок телефона з клавою у моєї дівчини.
Це одоробло гріється навіть від браузера, зібрав їй норм комп (Ryzen 2700X + 32Gb DDR4)

зібрав їй норм комп (Ryzen 2700X + 32Gb DDR4)

Як там на дивані з ним сидіти чи в літаку чи в готелі десь?

Приблизно так само як мені з Ryzen 7600X + 64Gb DDR5.
На дивані дивимось фільми/серіали.
В літаках пару годин дрімаємо або видимось в вікно.
В готелях відпочиваємо.
А коли буде той самий єдиний тиждень в рік коли ми кудись полетимо без відпустки (аля пів-дня працюю, пів-дня на морі) — то є персональні та галерні ноути для імітації присутності.

Тоді навіщо порівнювати яблука (ноут) з апельсинами (десктоп)? В вашому випадку ноут для ваших задач і вашого стиля життя не потрібен, тому логічно вибираєте десктоп.

І да, ноут не тільки для роботи потрібен. А якщо дивитись на конкретний ноут, то альтернатив air m2 майже немає в його класі — мінімальні розміри і вага з високою швидкодією якої хватає для багатьох важких задач також, прекрасною автономністю і за адекватну ціну. Звісно можна зібрати потужніший і дешевший десктоп, но це десктоп.

В тому й суть — що я їх не порівнюю.
З 13 років девелопменту я 10 працював дома, а 3 гібридно 50/50 і деякі висновки для себе встиг зробити.

Всі ті ноути, особливо усякі MacBook Air / Dell XPS, придатні щоб дивитися пошту чи ютуб у літаку/готелі/дивані, а також для ванільних фоточок «сфотай мене під пальмою типу я працюю».

Коли мова йде про працю, де на виході потрібен код ще й не дай боже юніт-тестами в режимі Watch — потрібен комп і 2-3 монітора до нього.

Всі ті ноути, особливо усякі MacBook Air / Dell XPS, придатні щоб дивитися пошту чи ютуб у літаку/готелі/дивані, а також для ванільних фоточок «сфотай мене під пальмою типу я працюю».

Стереотипи 2010 року давності

Мак аір (чи міні?) більше одного монітору то вже воркераунд а не фіча

Так, робочі столи osx та точпад з жестами чудово замінюють монітори, мишку та інші девайси з кам’яного віку

Ну так, не розмір а вміння головне..

Ти про сколіозити над екраном ноутбука?

робочі столи osx

Може сказати вам, що 10-11 вінда і майже будь-які ноути від досить дешевих Dell Vostro давно мають всі ті ваші жести з коробки? А робочі столи вперше з’явились вгазалі фіг зна коли, ще в 7 вінді якщо не раніше.

Ну раз вже вміють то добре, краще піздно ніж ніколи. А вінда вже вміє працювати протягом року без жодної перезагрзки системи і рандомних еррор ворнінгів, ну і звісно без потреби переустановлювати ОС раз на кілька років?

так
маю сервер на вінді що не перезавантажувався 400 днів
інша справа чтого від так довго без апдейтів...

Так на внді сервері напевно обрізана половина того що є у вінді для персонального користуванн, ну і вона напевно задізайнена для того щоб ± стабільно процювала, в іншому випадку вона булаб не юзабельна для серверних задач

ну в теорії ожин радіо батон перемкнути щоб опитимізівати фонові процеси замість апів юзера

і компонентів доставити

Так це софтверне обмеження щоб було більше причин купувати про, а не тому що залізо не тяне.

До тогож, кілька моніторів це забаганка, а не необхідність. Є дуже мало задач де без кількох моніторів важко. Не говорячи вже що один великий монітор, ultrawide, не гігрший ніж два маленьких. А два великих вже незручно.

Ноутам взагалі кілька моніторів не треба так як у ноута 1 екран, і коли від’єднуєш його від докстанції щоб полежати на дивані, ти хочеш продовжити з того місця де закінчив з тим же розміщенням вікон. А сетап на кілька моніторів все портить, так як після відключення від док станції все в кашу перемішається. Хіба що ти ноут завжди з доком використовуєш, тоді да, але тоді вже краще десктоп мати.

До тогож, кілька моніторів це забаганка, а не необхідність. Є дуже мало задач де без кількох моніторів важко. Не говорячи вже що один великий монітор, ultrawide, не гігрший ніж два маленьких. А два великих вже незручно.

Ноутам взагалі кілька моніторів не треба так як у ноута 1 екран, і коли від’єднуєш його від докстанції щоб полежати на дивані, ти хочеш продовжити з того місця де закінчив з тим же розміщенням вікон. А сетап на кілька моніторів все портить, так як після відключення від док станції все в кашу перемішається.

На мене зазвичай дивляться круглими очима коли я намагаюсь донести це)

Хіба що ти ноут завжди з доком використовуєш, тоді да, але тоді вже краще десктоп мати.

Я юзаю свій макбук абсолютну більшість часу в режимі стаціонарника, з доком і двома зовнішніми 4к моніками по 27 дюймів. Але в мене деколи виникає потреба провести мітинг не з мого дому, а дому друга, наприклад. Чи взагалі попрацювати з іншої локації. І тут ноут стає дуже корисним. Якби в мене був гроб-десктоп, то такої можливості б не було. А також ноуту не треба безперебійник і він має шикарну автономність. Кароч, комбо «макбук + зовнішні моніки» — рулить.

Десктопи мають сенс лише для ігор, якщо плойка чимось не подобається. Ну або якщо є потреба рендерити новий Аватар (Apple має свої десктопи Mac Pro спеціально для таких кейсів, до речі). В інших випадках краще брати макбук.

виникає потреба провести мітинг не з мого дому, а дому друга

особливо коли таксі ще не ходять через коменданську годину....))))

Якби в мене був гроб-десктоп, то такої можливості б не було.

То вам би галера/клієнт прислала ноут на всяк випадок, для того 1 разу в рік коли ви вирішите попрацювати в друга дома :)

Ага, і щоб налаштовувати все середовище з нуля спеціального для того разу) Крім того, в мене такі випадки явно не раз в рік бувають. А ще мене цікавлять прямі контракти, а не галери, тому за робочі інструменти я сам відповідаю.

Ой та бачив я ті срані бізнес-тріпи, коли нам в 2017 білоруси в Київ офіс приїжджали. Години 2 на день зроблять вигляд що дивляться в свої ноути, а реально ті дні тільки на обіди/тенніс/афтерпаті бігали. Хто там шо налаштовував, залогілись в свою пошту і жира борду з неї відкрили. І то ноути всім видали, хоч і не класична галера була (свій продукт який парили своїм клієнтам).

Навіть якщо зараз зміню роботу на якусь дивну компанію де не видають ноут (я поки таких не зустрічав за всю історію) — куплю собі за 1к ноут з 32Гб і покладу на поличку на всяк випадок, хоча в тріп навряд поїду.

Ну я ніде і не заперечую, що бізнес-тріпи — це імітація роботи. Я говорив про власні потреби, коли треба з ноутом кудись перебазуватися. Воно буває нечасто, але наявність ноута стає суттєвим плюсом. А з десктопом в такому кейсі хіба дейофи би треба було брати (ні, дякую).

З телефону, так?) А якщо світло вдома вимкнуть — доведеться смоктати?)

До тогож, кілька моніторів це забаганка, а не необхідність. Є дуже мало задач де без кількох моніторів важко.

Вчора двох 27″ не вистачило, бо треба ІДЕ + Фігма + локалхост.
Будь-якому фронту 2.5-3 мінитори як пити дати треба.

Працюю фронтом на ноутах 10 років без моніторів, чудово себе почуваю

Alt+tab per minute хоть за 60+ набивається? :)

Напевно так, але мені це абсолютно ок, коли працював з моніторами — більше часу втрачав на те щоб рознести всі вікна на потрібні місця

Шорткат на потрібні апи + жести дозволяють не юзати аль-таб) Особливо з caps lock as hyper key.

В цілому концепція переключення між аппами через альттаб доволі незручна та невиправдана, бо практично неможна детермінувати на яку прогу ти прееключишся якщо в тебе їх більше ніж 2)

альт таб юзаю (точніше контрл таб) тільки для переключення між файлами в ide. Для переключення між апками — жести

Поддерживаю. Как кто-то может нормально работать за одним экраном, да еще и микроскопическим ноутбучным — загадка века. Еще и горбатиться над этим экранчиком приходится — спина и шея начинают болеть уже через час такой работы.

та імітація то роботи
почту почитати чи он-кол глянути

Так розширення приблизно те саме. На ноуті поміщається приблизно стільки ж інформації як і на монітор, тільки все менше. Головне аби екран нормальний був, а не якась дешева, зерниста TN матриця. Так що якщо треба працювати за ноутом то можна, особисто перевіряв, не зручно перші кілька тижнів, але звикається. І то, не зручність більше із-за клавіатури ніж із-за екрана, так як доводиться звикати до нових хоткеїв із-за урізаної клавіатури. Хотя, любителі механічних клавіатур через це саме проходять і якщо раз пройти, то далі можна жити без особливої втрати продуктивності.

Да і ніхто не заставляє за ноутом працювати, екран підключив і все.

так
добавив 4-й як став запускати декілька VS
незручно вичитувати
або почта — алерти пропущені

3 коли на одному браузер на іншому стуцдія і на 3-му почта і чат ніби ок

Я собі гнутий 34″ по центру поставив, він по висоті рівно як мої 27″ по боках (заморочився). У нього 3440 по ширині, тож для негабаритних вікон це майже 2 фуллхд, тим більше що одною комбінацією чи мишкою вікна рівно на 50% половинку стають.

Я собі гнутий 34″ по центру поставив, він по висоті рівно як мої 27″ по боках (заморочився). У нього 3440 по ширині,

Це скільки ppi в моніку, менше 100?)

Хрін їх зна, Asus Monitor Tuf Gaming VG34VQL1B (90LM06F0B01170)

По висоті 1440, тобто ідентично до Dell P27**D (QHD)

109 ppi, для багатьох людей норм, але мені не дуже нрав працювати на моніках з ppi нище 200) Розбалували retina екрани макбуків

А в телефонах їх взагалі 300+, а в великих телеках дуже мало.
Тому що щільність пікселів завжди йде пропорційно відстані від очей до екрану.

Якщо в великі моніки дивитись як в монітори з 50см — то мінус очі і 200+ ппі вже будуть не потрібні.

Ну як не крути різницю в 100 і 200 ppi на десктопних моніторах буде помітно.

Ти же знаєш що вікна не обов’язково на весь екран розверати? Якщо у тебе ultrawide монітор, ти можеш 3-4 вікна паралельно тримати без втрати інформації.

Don’t you say?
На один ІДЕ пішла, на інший фігма/локалхост, але це страждання. Ніфіга в них не видно було бо звичайні 16:9

ти розвертаєш IDE фулл скрін на широкому моніторі? мс’є знає толк в ізвращєніях )

Звісно розвертаю, тому що файли (дерево) + .html + .css на половину не влазять

А довгий конекшін стрінг чи план як дивитися?

А сетап на кілька моніторів все портить, так як після відключення від док станції все в кашу перемішається.

4 монітори вдома 4 на роботі
розташування однакове

приєднуюсь до VDI і все на місці

приєднуюсь аварійно з ноута і так, все поїхало

Залишилось ще знайти 4 монітора в літаку, в готелі, на дивані )

Як і інтернет в літаку
Там он пропонували віртуальну реальність вже

Так не працювати ж. Хотя і працювати також можна, інтернет не потрібен. Я про те що почитати щось, фільми дивитись. В готелі в Інтернеті серфити, ютюбчик включити, букати готелі та різні активності, ресьорчити тури якісь.

Телефон і ноут я не оспорюю
Але це не праця це. Нуивимушено так

Підтримую, декілька разів намагався підключати зовнішні моніки до М1, кожного разу забивав, бо незручно. Окрім того, більшість моніторів не дотягують до епловських екранів, і користуватися ними одночасно то біль.

Я вже років пʼять працюю з ноутом, і не повернуся за стаціонарник, хіба що для ігор (та і то краще, мабуть, консольку купити). Мати робоче місце будь де, причому робоче місце повноцінне і усюди однакове — це те, чого особисто мені не вистачало.

більшість моніторів не дотягують до епловських екранів,

Спробуй LG — топчик

справа там взагалі не в лж чи якомусь іншому бренді.

щоб монік поряд з макбуком не кидався в очі своєю говняшністю треба щоб ппі було схоже на ретину. тобто 4к при 24 дюймах, і від 5к на 27+ дюймах.
з цього треба стартувати.

Коли мова йде про працю, де на виході потрібен код ще й не дай боже юніт-тестами в режимі Watch — потрібен комп і 2-3 монітора до нього.

Механічна клавіатура хоч не must have?))

а вуха з шумодавом хорошим?) зазвичай також в ходить в набір)

Який шум? Зараз квартира правильна, 3 метри столу в спальні, абсолютно тихо :)
А загалом юзаю Sennheiser PX200 + Logitech Pro X

Який шум?

від амд-шного ПК))

Хах, ну якщо цей комп прогрузити так що він почне шуміти — то будь-який ноут при такому навантаженні пропалить дірку в ДСП/дивані/колінах/літаку :)

Ти хочеш сказати що цих:

MacBook Air / Dell XPS

не хватить для джаваскріпта? Я вот дивлюсь люди і більш важкі задачі на них роблять, більше того, багато хто переходять із Pro на Air так як швидкості Pro надмірна, а Air менший і легший.

У мене робочий ноут на i9 схожий по швидкості з M1 Max — літає так же як топовий десктоп на i9 який був до нього. Да Air/XPS повільніші, но, думаю і на них можна було б працювати, особливо якщо не сильно важкі задачі, такі як жаваскріпт.

Уоли є horizon на vso з віндовз

Авжеж вистачить

MacBook Air

Його по факту не вистачило навіть без джава-скрипта.
Браузер + верстка без тестів та елементарний лайв-релоад сервер нагріли цей глянцевий шматочок лайна, що воно почало тротлити аж курсор підвисав. Ноуту 2 роки.

Dell XPS

Що 13 *U, що 15 *HQ теж валилися під різним навантаженням. Якщо перший падав від простого npm run start, то другий від npm run test:watch.

У мене робочий ноут на i9 схожий по швидкості

Так так, я дивився ноути аналогічні моєму старому Ryzen 2700X + 32Gb DDR4. Вартість залітає вже під 4000 євро, і все одно при порівнянні проців програють, бо проц в десктопі і проц в ноуті зі спільного мають тільки назву (навіть якщо цифирки зійшлися).

MacBook Air

Мабуть то ще стара модель, на інтелі. Інтелівська справді для розробки не підходить. А на М1 — то вже хороший варіант.

Чувак якимись стереотипами віщає в той момент коли всі ідею з докером ганяють на М1 Ейрі

Все може бути, я не в курсі де які проци коли ставили в ті маки.
Знаю що ноут 2020 року тоненкий 13″, можу покопати що там за конфіг.

Його по факту не вистачило навіть без джава-скрипта.
Браузер + верстка без тестів та елементарний лайв-релоад сервер нагріли цей глянцевий шматочок лайна, що воно почало тротлити аж курсор підвисав. Ноуту 2 роки.

Це точно на М1/М2? Ейри що були до ери ARM так, були швидше печатнами машинками для браузинга. Но М1/М2 все змінили.
www.youtube.com/watch?v=mCu9iDweorM

Так так, я дивився ноути аналогічні моєму старому Ryzen 2700X + 32Gb DDR4. Вартість залітає вже під 4000 євро, і все одно при порівнянні проців програють, бо проц в десктопі і проц в ноуті зі спільного мають тільки назву (навіть якщо цифирки зійшлися).

Річ в тому що потужність десктопних проців надлишкова, і завантажити їх не так просто. Тому в реальній роботі ти не відчуєш особливої різниці між топовим десктопом і ноутом за 3к+ баксів. Хіба що треба графіка, он там без десктопа ніяк.

Це точно на М1/М2?

Та хрін його зна, ноут 2020 року — я там не слідкую які вони проци вставляють

Річ в тому що потужність десктопних проців надлишкова, і завантажити їх не так просто.

Тому їх і люблю, хоч три IDE відкривай з локалхостами в кожній — все буде літати.

Тому їх і люблю, хоч три IDE відкривай з локалхостами в кожній — все буде літати.

Так у мене так і є на моєму ноуті з i9. Плюс sql server, плюс хром на 50 вкладок, плюс ще купа фігні. Все літає так же як і на десктопі з десктопним i9. І там і там 64 гб оперативи.

Кастонув фільтри — ноути з 64Гб від 4500 баксів.
Звісно що ми їх не дивились бо щоб що, сказати що воно врешті змогло видати те що видає системник за 500 баксів? о_О

Тобто ти порівнюєш ціну ноута до ціни одного лише процесора (Ryzen 7600X)?

Комп в подібній конфігурації буде коштувати 2к, ноут 4к. Не велика різниця. Ну і діло не в ціні, а в можливостях. Ти твердиш що ноути ні на що не здатні, навіть джаваскріпт не можуть, печатні машинки. Можуть, тільки доведеться платити більше порівняно з декстопом.

Я порівняв з попереднім конфігом на DDR4 / AM4, бо актуальний конфіг на DDR5 / AM5 ніякі ноути видати не спроможні.

Комп рахувати досить важко, бо його компоненти мігрують від однієї збірки до іншої. Раз в 4-5 років це материнка+проц+озу, а інше по рандом графіку.

Якщо зараз склпати збірку аналогічну ноуту за 4к — то коштувати вона буде менше 2к, я навіть думаю менше 1к, і все одно буде зручніша. У того ноута в гіршому випадку буде 1 HDMI або взагалі тільки Type-C та сиди обмазуйся перехідниками щоб 2 моніка вставити. Звісно можна потерпіти і заміть 27″ + 27″ сидіти на 27″ + 15«, але не треба казати що це «те саме».

А як тільки захочеться відосики з гопро з відпустки склепати в кліп — як там ноут без відео буде чухати? Купувати асус-рог з відяхою що важить 4кг?

А як тільки захочеться відосики з гопро з відпустки склепати в кліп — як там ноут без відео буде чухати? Купувати асус-рог з відяхою що важить 4кг?

Air на М1/М2 тріскає 4к відео як горіхи, що вже про pro говорити. Навіть з накладеними фільтрами та плагінами на таймалйні жодних тормозів.
youtu.be/TmDTQ2Cz1dI?t=353

Пересвідчився це на своєму досвіді в епл сторі. А ось мій десктоп на Ryzen 9 3900х і дискретною 1060 жостко тупить навіть без фільтрів, а з фільтрами таймлайн взагалі неюзабельний.

Просто фішка М1/М2 ще й в тому, що вони напічкані купою сопроцесорів для специфічних задач, по типу енкодінга відео. Да і сама графіка там в 3-4 раза краща ніж інтеловська.

Тому коли збираєш десктоп, обов’язково маєш виділити 500+ баксів ще й на графіку щоб так же плавно монтажити свої відосіки з гопроу як М1/М2.

Пересвідчився це на своєму досвіді в епл сторі.

і там і там було однакове відео?
я не маковод, проте якийсь час дивився обзори ейрів. З тих обзорів запам’ятав, наприклад, що разючу легкість роботи з відео епл показує при роботі з відео у своєму пропрієтарному форматі, який, по факту, є монтажним кодеком, оптимізованим під швидкість. З якимось h265 воно буде набагааато повільніше.

Починаються аргументи про «оптимізований софт», «кодек», та інше. Блін, тому ти і купуєш девайс тому що він із коробки працює як треба, неважливо за рахунок чого. Думка про те що під мак софт краще оптимізований не робить мій досвід на вінді легший в плані редукування відео, FPSи від цього не прибавляються, таймлайн плавніший не стає :)

Ну ладно, ось один і той же проект на Da Vinchi Resolve на air m2 від батареї, і на здоровенному ігровому ноуті з RTX 3070 підключенним до розетки товстими кабелями через здоровенний БП під столом. Результати говорять самі за себе:
www.youtube.com/watch?v=7KHPrxxh2Ng

Ось тоже Da Vinchi Resolve і h265, жодних тормозів навіть в 4к таймлайні:
www.youtube.com/watch?v=nQOyiL6G0vQ

це не мої аргументи починаються, це я хочу твої аргументи уточнити. Бо так то і на x86 можна перекодувати відео в щось, наближене до raw, без проблем накладати фільтри і не бачити лагів. А якщо ще твій проц вміє в апаратне кодування/декодування саме твого кодека, то ващє бомба.

І от щоб не порівнювалися отакі ситуації я й уточнив. Я не піддаю сумніву швидкість, я, швидше, сумніваюся в ідеальності презентацій.

Т.к. я не мако ввод, то власного досвіду не маю.
ось сорс, звідки я подчєрпнул інфу.
www.youtube.com/...​tch?v=BC-wytwum7w&t=1009s
в proRes m1 швидший за i5 в 3.6 разів
в h264 m1 швидший за i5 в 2.7 разів.
Так, явно швидше, проте в останньому випадку вже можуть виникнути незручності під час монтажу («на таймлайні жодних тормозів»). Не так гладко, як на презентаціях.
Ну і вцілому нічого дивного у тому, що новіший проц уміє апаратно робити більше, ніж старий проц.

Якщо зараз склпати збірку аналогічну ноуту за 4к — то коштувати вона буде менше 2к, я навіть думаю менше 1к, і все одно буде зручніша.

Ну ніт
pcbuilder.net/rigs/gB9GG2

$1550 і це без периферії, без ліцензії вінди, з самим дешевим корпусом, з ноунейм виробниками типу ZOTAC. Короче $2к набіжить, коли навіть макбук подібної конфігурації буде $3.5к

> ZOTAC Gaming GeForce RTX™ 3060 Ti
Це коли в маки почали відеокарти ставити, тим більше 3060 Ti ? о_О

> з самим дешевим корпусом
майже всі АТХ корпуси баксів по 50 плюс-мінус

> Thermaltake Toughpower PF1 850W
І що там може жрати 850Вт?

Але найбільший прикол що навіть цей дивний ПК розкладує той макбук по швидкості проца

Це коли в маки почали відеокарти ставити, тим більше 3060 Ti ? о_О

Тому що по швидкості вони схожі на 3060. В деяких задачах кращі, в деяких гірші, в деяких такі самі.

Але найбільший прикол що навіть цей дивний ПК розкладує той макбук по швидкості проца

Де? На 15-20% швидший в грубій силі, не дуже схоже на «розкладає»

nanoreview.net/...​-max-vs-amd-ryzen-5-7600x

Тому що по швидкості вони схожі на 3060

Сході вони як велосипед та позашляховик, 4:1
betterdatascience.com/...​book-m1-pro-vs-rtx3060ti

Де?

www.cpu-monkey.com/...​pple_m1_pro_10_cpu_16_gpu — оце гугл видав.

На 15-20% швидший в грубій силі

Так, найслабший проц райзена все одно краще ніж «крутий» макбучний. 7950Х проти мака просто 3:1

В результаті виходить що макбук за кільки кілобаксів «не такий вже і поганий, бо в деяких задачах сосе всього-лиш на 15% а не на 300% відносно дешевого системника за кілобакс». А ще сюрприз — воно через 3 роки перестане працювати як будь-який айфон, а компу взагалі пофіг.

Сході вони як велосипед та позашляховик, 4:1
betterdatascience.com/...​book-m1-pro-vs-rtx3060ti

Що не зрозумілого в: «В деяких задачах кращі, в деяких гірші, в деяких такі самі.»? Ти же навіть не читаєш повідомлення.

Твій тест сугубо про ML де графіка епла традиційно сосе (це відомий факт) і де у nVidia найбільші козирі навіть в порівнянні з AMD. Ти подивись тести в інших графічних задачах, наприклад робота з відео/фото.

Так, найслабший проц райзена все одно краще ніж «крутий» макбучний. 7950Х проти мака просто 3:1

Ти так і не привів прикладів де ти будеш використовувати 7950Х. У мене 3900х куплений 2+ роки назад і я його до сих пір не можу загрузити.

А ще сюрприз — воно через 3 роки перестане працювати як будь-який айфон, а компу взагалі пофіг.

Лол, багато народу зараз з 16″ прошок двухрічної давності переходить на нові Air так як швидкодія прошок надмірна і Air так же швидко справляється з їх задачами, при цьому набагато менший і легший. І це народ, у якого задачі складніші ніж твій джаваскріпт. Із прошок 5-літньої давності обновляються на нові не тому що швидкодії бракує, а тому що автономність сильно краща стала. А ти кажеш перестане працювати...

Ти дивися на реальну швидкодію в реальних задачах, а не теоретичну швидкодію в абстрактних задачах. Навіщо платити за те, що ти використовувати не будеш? Сам же купив собі 5800х а не 7950Х.

А що не зрозумілого що макбуку без відухи до 3060 Ti як до луни пішки? Його рівень — це рендерити браузери приблизно як Intel HD Graphic. Комп без відухи через проц по лінку вище, з 32Гб ОЗУ і 1Тб ССД коштує 850 євро. Макбуки на М1 мах гугло видає по 3500 євро — про що мова?

Моя кастом збірка з 64Гб озу та кращим процом вийшла до кілоєвро, бо докупляти ні БП ні ССД сенсу не мало.

askgeek.io/...​X-3060-Ti-vs-Apple_M1-gpu — он ще кілька графіків, де спів-відношення 3-4-5:1 — чи це теж якісь неправильні тести?

Я тобі приводив приклад що мій комп 3900х + 1060 за 1.5к баксів не може в 4к таймлайн без тормозів, про інтегрованне інтеловське говно взагалі мовчу, таймлайн на 4к взагалі неюзабельний, а air на М1/М2 тріскає 4к як горіхи. На цьому спір можна завершувати.

І там і там рендерінг однієї гри на ходу?
Може там 1080 домальовує до 4к

А ще сюрприз — воно через 3 роки перестане працювати як будь-який айфон, а компу взагалі пофіг.

Одразу видно, що людина знає, про що каже 🤡

ПС У мене чудово працює макбук 2015 року. Ще й батарея тримає більше, ніж на нових віндоноутах.

www.alza.sk/...​ffice-i7-ssd-d6887961.htm — 852 EUR без вінди, вінда ще 14 EUR (www.productkeys.sk/...​ws-11-professional-retail).

Монітори/мишу/клаву один фіг купляти, бо нафіга дивитись в 14″ замість 27″ та ще тягнути руки прямо в монітор — я за 20 років юзання компів так і не зрозумів.

www.alza.sk/...​ffice-i7-ssd-d6887961.htm

ммм, який красивий, навіть дисковод в комплекті іде))

флоппик и ком порт внутри, не выведены просто

Швидкість однопотока на топовому десктопі та лептопі буде дуже схожа, і в більшості саме вона вирішує експіріанс. Особливо в JS, рідко коли будуть нагружені 4 ядра на 100% на довгий час. Зазвичай це пару секунд якогось там транспайлінга, перезагрузки fastify через nodemon чи ще щось таке.

З джавою і докером норм працюється на ейрі

Омг, виписаний з жабаскріптерів!

Коли мова йде про працю, де на виході потрібен код ще й не дай боже юніт-тестами в режимі Watch — потрібен комп і 2-3 монітора до нього.

Потрібен мак прошка на М1 про і 2 моніки. У важких гарячих шумних гробах немає потреби, це минуле століття.

Значить по бенчмаркам минуле століття обігнало ваш М1 в 5 разів (тобто +400%).
ОЗУ міряти сенсу думаю немає (чи у вас уже по 128Гб є ноути?).
Ще цікаво як та фігня буде гудіти на 100% навантаженні і плавити все під собою.

128гб озу — це щож потрібно програмувати щоб була така потреба. А ще цікаво що скажуть девопси коли вони будуть це деплоіти)

Це щоб викнути той своп-файл і не паритись через відкриті віртуальні столи, кілька ІДЕ та пачку браузерів. Ну і це приціл на +5 років (до 2027), бо у мене традіція збирати системник раз на 5 років.

Прямо зараз в нормальній обстановці у мене юзається 30/64Гб, ще відро ОЗУ десь в дорозі.

Та на макбуці воно і так працює, не треба там викидати своп файли

Значить по бенчмаркам минуле століття обігнало ваш М1 в 5 разів (тобто +400%)

Мова йде про чудо під назвою Ryzen 7600X, яке в гікбенчі має на 20% більший перформанс (а не 400%, як в чиїйсь хворій уяві), ніж М1 Про, але яке жре енергію як електрообігрівач і гріється відповідно?)

ОЗУ міряти сенсу думаю немає (чи у вас уже по 128Гб є ноути?).

Треба погуглити, як називається хвороба, коли в комп запихають 128 гіг оперативки. Може по місту їздите на персональній фурі, бо легковушка — то занадто мало?)

Ще цікаво як та фігня буде гудіти на 100% навантаженні і плавити все під собою.

Відкрию секрет — М1 Про на максимальному навантаженні в стрес-тесті не нагрівався більше 60 градусів, і навіть кулер не включав. Тоді як ваш кукурузен на 100% навантаження би мабуть спалив всю квартиру і залишив би весь район без світла.

Мова йде про чудо під назвою Ryzen 7600X

Я пробивав тест на Ryzen 7950X, який був в першому закупі, але наразі вирішив покласти 7600X і тільки після грейдонутись.

а не 400%, як в чиїйсь хворій уяві

Мультикор треба дивитись. Проци зараз на кілька ядер/потоків кажуть, а задач в фоні маслається більше 1 штуки.

жре енергію як електрообігрівач і гріється відповідно?)

У вас дома обігрівачі на 100-150Вт?

Треба погуглити, як називається хвороба, коли в комп запихають 128 гіг оперативки.

Дайте вгадаю, ви в 2018 році теж саме писали про 32Гб, так?
А як називається хвороба, коли людина думає тільки на день/тиждень вперед?

Відкрию секрет — М1 Про на максимальному навантаженні в стрес-тесті не нагрівався більше 60 градусів

Можна було б взагалі ноут не включати, тоді б 22*С був :D

Тоді як ваш кукурузен на 100% навантаження би мабуть спалив всю квартиру і залишив би весь район без світла.

Ну да, району ж достатньо 0,15кВт

Я пробивав тест на Ryzen 7950X

Даний кукурузен швидший на 20% в сингл корі і 150% — в мультикорі. Все ще ніяких 400%. І жре 170Вт. Пічка ще та.

Мультикор треба дивитись. Проци зараз на кілька ядер/потоків кажуть, а задач в фоні маслається більше 1 штуки.

Так я і говорю про мультикор. Кукурузен 7600X в мультикорі лише на 20% швидший.

Дайте вгадаю, ви в 2018 році теж саме писали про 32Гб, так?

В 2018 було достатньо тих самих 16 гіг, як і зараз. Я навіть певний час тоді працював на маку на 8 гіг. І нічого, перформанс був трохи гірше, ніж на 16 гіг, але некритично. Це притому, що я запускав браузер з купою вкладок, кілька вікон ідеї, спарк шел у фоні, і ще купу софту типу слаку, офісу, скайпу і т.д. І звісно, докер з кількома мікросервісами.

В маку своп просто шикарно працює. Зазвичай навіть не помітно, якщо все пішло в своп. Ну хіба якщо знайти чудоапку з апетитами в 60 гіг, то тоді так, 16 гіг оперативки стане замало)

Я в сортах маків не розбираюсь, спочатку було 7950X vs M1 — 100% / 20%.
Виставив 7950 vs M1 Pro — 100% / 32% (мак в 3 рази гірший).
www.cpu-monkey.com/...​pple_m1_pro_10_cpu_14_gpu
І дійсно чо це перформанс в 3 рази вище жере в 3 рази більше енегрії, магія да?

В 2018 було достатньо тих самих 16 гіг, як і зараз

Ясно, далі можна не комментувати.

В маку своп просто шикарно працює. Зазвичай навіть не помітно, якщо все пішло в своп

Дівчина той Air продавати мабуть буде — тротлить як зараза, купите? Якраз 8 гіг, попрацюєте від душі :D

Виставив 7950 vs M1 Pro — 100% / 32% (мак в 3 рази гірший).

Це в сінебенчі, якій тільки і вміє ганяти по колу рендер 3Д картинок (дуже «практичний» юзкейс для процесора, так). В гікбенчі, який набагато різноманітніший і містить купу справді практичних алгоритів для проца — результат трохи інший, який я навів вище.

І дійсно чо це перформанс в 3 рази вище жере в 3 рази більше енегрії, магія да?

Як ми вже побачили на прикладі гікбенча, в топового кукурузена реальний перформанс вищий орієнтовно в 2 рази. Притому кукурузен жре 170Вт, а М1 Про — 30Вт. Тобто Apple Silicon майже в 6 разів енергоефективніший. 6x більше енергії заради 2х приросту перформансу — х64 настільки убогий, що це навіть не смішно. Процам на х64 давно на звалище історії, вони віджили своє. Майбутнє за ARM-процесорами, і найдосконаліші такі проци саме у Apple.

Ясно, далі можна не комментувати.

Мабуть комусь тяжко уявити, що 95% real world задач ізі виконуються з 16-32 гігами оперативки, а 128 — це якась нічим практичним не підкріплена помішаність на гігантизмі, подібно до тієї, яка була в СРСР (найбільша імперія, найбільша ядерна бомба, найбільший літак).

Дівчина той Air продавати мабуть буде — тротлить як зараза, купите? Якраз 8 гіг, попрацюєте від душі :D

Та ні, дякую. Я ніде й не заперечував, що старі інтелівські проци в ейрах — це лютий треш. До виходу серії з М1 ці ноути підходили хіба для роботи у ворді і перегляду серіальчиків. М1 же став революцією — отримали недорогий, тихий, холодний і потужний ноут, який покриває більшість задач. Тоді як «конкуренти» гріються, шумлять і ще часто зроблені з дешевого пластику та мають убогий дисплей.

Як ми вже побачили на прикладі гікбенча, в топового кукурузена реальний перформанс вищий орієнтовно в 2 рази. Притому кукурузен жре 170Вт, а М1 Про — 30Вт. Тобто Apple Silicon майже в 6 разів енергоефективніший. 6x більше енергії заради 2х приросту перформансу — х64 настільки убогий, що це навіть не смішно.

+ м1 в еірах на пасивному охолодженні)

Мабуть комусь тяжко уявити, що 95% real world задач ізі виконуються з 16-32 гігами оперативки, а 128 — це якась нічим практичним не підкріплена помішаність на гігантизмі, подібно до тієї, яка була в СРСР (найбільша імперія, найбільша ядерна бомба, найбільший літак).

Багато айтішників коли були дітьми, були геймерами. І так як 1990\2000-ні були бідні часи, люди в думках мріяли, що коли виростуть, то в них буде самий самий потужний комп. Ну і плюс відчуття що ти можеш запустити 200 вкладок хрома і в тебе не трігірнеться свап — дорогого коштують. Саме це почуття що ти можеш, не практичний сенс. Найблищий аналог це наші схематозники\депутати, які будують дома на 600 кв. метрів для того щоб показати що вони можуть) Але так як РПЗ — бідні люди, приходиться задовільняти себе гектарами оперативки...)

відчуття що ти можеш запустити 200 вкладок хрома і в тебе не трігірнеться свап — дорогого коштують

От хлопці сиділи старались комментувати, додовбались аж до десятих кіловата щоб довести ідеальність макбуків — а ви їх так киданули зі словом «дорого» :)

Якщо зараз полізти рахувати бабки, то десктоп вийде раза в 3 дешевше того макбука, бо перезбірка компа це всього-лиш материнка+проц+озу. А яке щастя платити пару кілобаксів зверху щоб воно грілось/шуміло під руками, а не під столом — я хз. І це я торкаю питання дистанції на 5 років і скільки тих мабуків буде змінено за цей час та кому вийде «дорого».

А яке щастя платити пару кілобаксів зверху щоб воно грілось/шуміло під руками,

як вам вже казали, треба розділяти маки на арм та інтелі, бо то 2 різних експіріанса. В моїй прошці якщо cpu без gpu буде навантажений на 100% (тим же geekbench) куллер можна буде почуту тільrі якщо прикласти вухо за пару см до ноута. без якогось помітного тротлінгу та нагріву. Схожа прошка на інтелі шуміла би як літак при перегляді якогось відео в 1440).
Але я кинув ноут в рюкзак та пішов в кафе\коворкінг, відкрив кришку і в мене той самий експіріенс 8-10 годин без зарядки. Оце і цінять в нових маках.
Це як водій камаза не зрозуміє водія порше, бо на порше не привезеш 10 тон металолому :)

Окей, навіть якщо на М1 ноут магічний і жере 50Вт (які є теплом) і їх типу не чутно, у кулерів в ньому взагалі немає — питання грошей лишається: закинути кілька зайвих кілобаксів щоби що, забрати чверть квадратного метра на столі?

Раз на два роки полетіти з ноутом на море в готель (без взяття відпустки) і зрозуміти що так робити не варто? Доречі для такого я юзав галерний ноут Dell Vostro на інтелі. Чи тягне він 10 годин без зарядки хз, бо в готелі були розетки.

Зараз у мене десктоп показує 33Вт на проці та 500рпм на кулерах — ні тепла ні звуку. Можна погнатись та поставити воду, але сенсу не бачу. І відуха тягне 54Вт, але для роботи 2070S кажуть не обов’язкова :)

закинути кілька зайвих кілобаксів щоби що, забрати чверть квадратного метра на столі?

якщо юзати ноут тількі на столі як десктоп то звісно в цьому нема сенсу — для таких випадків ідеально підійте Mac Mini :)

Якщо зараз полізти рахувати бабки, то десктоп вийде раза в 3 дешевше того макбука,

Будеш брати десктоп у бізнес-тріп до клієнта?

На щастя, мені не прийшлось їздити в ці тріпи. Але все одно на поличці валявся галерний ноут на всяк випадок.

Ото розкіш та оператива
Аж 50 доларів за 16гб

128Gb швидкої DDR5 купив аж за 340 євро.
У них по-моєму відставка для моніка дорожче %)

Значить по бенчмаркам минуле століття обігнало ваш М1 в 5 разів (тобто +400%)

Де? Я бачу що М1 Pro/Max навпаки швидше. Та навіть базовий М1 в однопотоці буде швидший.
www.cpu-monkey.com/...​_gpu-vs-amd_ryzen_7_2700x
www.cpubenchmark.net/...​e-M1-Max-10-Core-3200-MHz
cpu-comparison.com/...​d-ryzen-7-2700x/apple-m2

Чи скажете епле тести пропалити? Ні, я звісно допускаю що є задачі де ваш гроб з 32 гб пам’яті і дискретною графікою за 1000 баксів буде в 5 раз швидше ноута на 8гб в деяких задачах, но це не дуже справедливе порівняння, особливо якщо порівнюєте з Air а не Pro.

Ти блін дівчині, ДІВЧИНІ зібрав гроб коли Air M2 в однопотоці майже в 2 рази швидший. Хіба що у тебе дівчина хардкорний гік яка займається жостким кодингом де треба багатопоток. І навіть там, 2700х ненабгато швидший.

О, ви змогли довести, що проц кінця 2021 року в ноутах по 2-7 кілобаксів таки зміг зрівнятися з ненайкращим процом початку 2018 року, який зараз коштує сто баксів? xD

Пошукайте тести проти 7950Х в мультикорі, удачі.
Підказка, перша лінка буде отака: www.cpu-monkey.com/...​_gpu-vs-amd_ryzen_9_7950x

Apple M1 Max (32-GPU) — 12402 (32%)
AMD Ryzen 9 7950X — 38657 (100%)
О, ви змогли довести, що проц кінця 2021 року в ноутах по 2-7 кілобаксів таки зміг зрівнятися з ненайкращим процом початку 2018 року, який зараз коштує сто баксів? xD

Це ти так дівчині пояснював чому гроба зібрав замість эйра за $1.5к (512gb / 16gb)? :)

Пошукайте тести проти 7950Х в мультикорі, удачі.
Підказка, перша лінка буде отака: www.cpu-monkey.com/...​_gpu-vs-amd_ryzen_9_7950x

А ще можна було якийсь серверний Epyc на 128 ядер в порівняння привести. Чого уж там :) Вот тільки нафіга? Ти можеш привести реальні задачі з якими справляється 7950Х і не справляється М1 Pro/Max? Тільки реальні задачі, а не абстрактні в стилі: «там де треба висока швидкість в багатопоточності».

Ти береш топовий десктопний проц, який звісно в бенчмарках буде швидший за мобільний, і кажеш що ноути говно, і взагалі це печатні машинки. Пофіг що сучасні ноути так же саме добре справляються з реальними задачами і що ти попросту не загружаєш свій десктопный проц. Це як купити Феррарі і їздити по місту.

Як я казав вище, компи збираю раз в 5 років, тобто ця збірка буде до 2027 року. Попередня збірка 2018 відійшла дівчині плюс корпус/бп/відео/ссд. На те щоб з одного системника зробити два пішло десь до кілобакса.

А тепер питання: нафіга замість системників за кілобакс треба було шукати ноути по 3-5 кілобаксів, які все одно не дотягнуть до системників по потужності? Звичайно що райзени 7 покоління (чи ваш М1) в 2022 році фіг положиш, але часи міняются і вже 640кб не вистачає всім.

Та ніхто тебе не заставляє ноут купляти. Десктопи завжди будуть дешевші в схожій конфігурації. Що ти тут намагаєшся доказати очевидні речі?

Якщо у тебе ціль максимальна потужність (навіть якщо вона тобі не потрібна) за мінімальні гроші — desktop is your way. Особисто я не проти переплатити за мобільність, за красоту, за звук (щоб його було по-менше). У мене також є десктоп (для ігор і важких задач), але це гарний, няшний, маленький mini-atx на водянці (а не шумний, гроб під столом), і сам корпус з водянкою коштував не небагато менше ніж один твій проц.

Як ти казав, десктоп міняється раз в 5 років, тому я краще переплачу 500 баксів за те, що буде радувати око і інтер’єр наступні 5 років, ніж на страшний, шумний гроб під столом який навіть перемістити в межах кімнати буде тим ще завданням.

У мене підхід потужний десктоп + легкий ноут. Але якби не ігри, наступною покупкою був би лише ноут так як навіть легкі ноути уже досить потужні.

а не шумний, гроб під столом

Які ще гроби? Тебе флешбеки з 1990-х не відпускають, коли був білий пожовтівший пластик? Зараз корпуси по 50 баксів на будь-який смак. З нормальними кулерами/термопастами воно буде гудіти тільки тоді, коли ноут вже дірку під собою пропалить.

тому я краще переплачу 500 баксів за те, що буде радувати око і інтер’єр наступні 5 років

Не 500 баксів, а пару тисяч баксів.
Не 5 років, а 2-3 роки, а потім ще кілька тисяч.
І не радувати інтер’єр — а ще один хлам валяється на поверхні стола.
А от системник можна побачити якщо спеціально під стіл залізти, або відійти в інший кут кімнати і заглянути під стіл.

шумний гроб під столом який навіть перемістити в межах кімнати буде тим ще завданням

Куди його переміщати? Я собі в спальні зробив 296×80см стіл, єдине куди переміщати — на іншу стіну, тобто шкафом затулити вікно, а стіл під глуху стіну — але нафіга?

У мене підхід потужний десктоп + легкий ноут

У мене теж. Ноут тільки для відпусток в гори/на море, працювати на ньому мені неможливо (хоча один раз було, але я дома код по бранчам поклав і тільки з ноута ПРи відкривав)

Попередня збірка 2018 відійшла дівчині

Дівчата, читайте та мотайте собі на вус про айтішну щедрість ....))

Колись давно мій поношений одяг молодшому братові переходив...

Типовий програміст-анальник, все як казала Вероніка) Ще й покупку мака замість гроба розглядає як переплату, що є тривожним дзвіночком)

Що тут такого, чи краще коли дівчина тягне гроші на все що нове і блистить? Ну тоді пора задуматись що їй насправді треба від тебе і як таку «прокормити» щоб ще відкласти на квартиру/дачу/машину.
Якщо комп 2018 року підходить під її потреби то це нормально, зайві гроші краще витратити на щось необхідніше, думаю в кожного є куди дівати гроші. В мене комп зібраний ще в 2015 і я не збираюсь купляти новий тільки тому що цей старий.
І не треба тут про жадібність, це елементарні правила домашньої економіки.

Що тут такого, чи краще коли дівчина тягне гроші на все що нове і блистить? Ну тоді пора задуматись що їй насправді треба від тебе і як таку «прокормити» щоб ще відкласти на квартиру/дачу/машину.

Так нехай вже тоді сама заробить і купить то що їй потрібно.
А то якісь беушні подарунки

Хай заробляє, але не у всіх жінки в ІТ. І не всі хочуть витрачати гроші на новий комп, якщо його можна взяти в чоловіка. Більшість захоче витратити гроші на те що їм дійсно треба чи хочеться, а не новий комп щоб більше попугаїв було в бенчмаркі.
Адеватні жінки будуть тільки раді що їм не треба витрачати частину своєї зп на комп, і пофіг що бу, воно ж не на сміттєзвалищі знайдене. Якщо в когось жінка не така, то не треба на інших гнати що це неправильно.

Що тут такого, чи краще коли дівчина тягне гроші на все що нове і блистить?

Купити дівчині хороший подарунок — це банально ознака поваги, любові, і того, що ти її цінуєш. Я не говорю, що треба регулярно дарувати сумочки від Louis Vuitton, але принаймні такі штуки як хороший ноут — купити варто.

і як таку «прокормити» щоб ще відкласти на квартиру/дачу/машину.

Якщо після покупки макбука/айфона айтішнику не залишається грошей на машину, то варто добре задуматися над способами збільшити рівень свого доходу.

В мене комп зібраний ще в 2015 і я не збираюсь купляти новий тільки тому що цей старий.

Собі — то собі. Мова йшла про подарунок дівчині.

І не треба тут про жадібність, це елементарні правила домашньої економіки.

Для жінок це виглядає саме як жадібність. І, по своїй суті, це і є жадібністю. «Ой пішла ти нафіг, макбук тобі не куплю, мені треба машину, тримай краще якийсь хлам».

Про таких гарно розповіла Вероніка Степанова у її відео про анальників. Дуже рекомендую подивитися.

Ну так ніхто не казав що віддати свій старий комп це подарунок на день народження чи річницю. Це просто щоб не викидати чи не продавати за копійки. Він же написав

Попередня збірка 2018 відійшла дівчині плюс корпус/бп/відео/ссд.

.
Тим більше дівчата можуть захоплюватись різними речами, наприклад подарунок якихось лиж або браслета буде кращим і ціннішим для неї, ніж комп, для неї він аби був і працював, і її абсолютно не цікавить його характеристики і рік випуску.

Якщо після покупки макбука/айфона айтішнику не залишається грошей на машину, то варто добре задуматися над способами збільшити рівень свого доходу

І знову елементарні правила економіки, не важливо скільки ти заробляєш, важливо скільки витрачаєш, можна заробляти і 15к, а спускати все на меркантильну дівчину, який з того сенс?
І знову ж таки, розумні люди зайві гроші вкладають. І про чорний день/місяць/рік не варто забувати. Не треба розраховувати що завжди будеш заробляти 10к, хвороби і кризи ніхто не відміняв.

Про таких гарно розповіла Вероніка Степанова у її відео про анальників. Дуже рекомендую подивитися

всі вже бачили цей зашквар, якщо хтось серйозно її сприймає і ведеться на той треш, той сам зашкварився і визнав себе недієздатним. Треба самому мати голову на плечах, а не слухати всяких ТП.

не важливо скільки ти заробляєш, важливо скільки витрачаєш

З такою філософією можна все життя за копійки прожити. Це філософія лузерів. Треба думати в першу чергу як більше заробити, а не як зекономити. Економія — другорядна. І бабки в першу чергу потрібні, щоб жити тут і зараз, а не тримати сотні тисяч баксів на якесь віддалене майбутнє. Подушка має бути, звісно, але вона не повинна бути дуже великою.
Інвестувати теж варто, але знову ж таки не ціною тотальної економії, а ціною збільшення свого рівня доходу, щоб і на поточні витрати вистачало (без особливих обмежень себе у чомусь), і щоб ще відкласти можна було.

всі вже бачили цей зашквар, якщо хтось серйозно її сприймає і ведеться на той треш

Це був би зашквар, якби то не було реальністю. Під виглядом жирного тролінгу айтішників і досить забавних пояснень про «какашечку» ховається збірний образ немалої категорії айтішників. Я таких анальників знаю особисто.

ознака поваги,

ознака що синьйорита дісталась іншому

подарунок дівчині.

більше треба дарувати бо так і буде дівчиною

Вероніка степанова це тупа ватниця та іннфоциганта, яка має мало спільного з психологією. Не думав що тут є іі прихильники

Я прихильник?) Та ні, мені просто відео про анальників подобається, бо дуже гарно описує це явище. Ще й в такому вигляді, що в самих анальників при перегляді цього відео починає горіти)

Щоб розуміти, наскільки це смішно — треба добре знати такого анальника вживу. А в мене є такий братан. І коли я вперше побачив той відос — угарав фактично з кожної фрази, бо це майже 1 в 1 було про того чувака.

анальника

це ж і правда, багато конракторських посад зветься * analyst

Дай будь ласка посилання на Вероніку

ти порівнюєш пікові навантаження і ціну деяких компонентів з повноцінним ноутом. З приводу ціни — macbook pro 14.2 дюйми М1 pro, 16 gb, 1 тб ссд коштує 2300 usd, за це ти отримуєш топовий дисплей, доступ до екосистеми, мобільність, комфорт, неперевершений тачпад, автономність 8+ годин і якщо тобі цього не буде вистачати через 3 роки, то продаєш старий за 1500+, та просто купуєш новий, який буде задовольняти твоїм поточним потребам. Якщо за цей час ти не роздовбаеш ноут, то кошторис володіння становитиме 200-300 долларів на рік, можешь розглядати це як оренду

32% не забудьте накинути і пару сотень на доставку :)

отримуєш топовий дисплей

14″? Ні, дякую. У мене 27"-34«.

16 gb, 1 тб ссд коштує 2300 usd

От зараз би в майже 2023 році купляти щось з 16гб, найс ідея. В Україні якщо гривні переводити — 93к по хотлайну це 2550$, може десь акції, я хз.

доступ до екосистеми

Я б доплатив щоб від тієї екосистеми відмовитись. Мене вистачило на 2.5 місяці з макбуком і його приколами типу «тицяти кнопку гучності на навушниках коли ніфіга не міняється», відсихаючим блютузом та коли неможливо потащити вікно з його дисплея на монітор або навпаки.

неперевершений тачпад

Навіщо? Мишки ж є нормальні.

продаєш старий за 1500+, та просто купуєш новий

О, я цю байку від дівчини про айфон чув, аля купуєш флагман, користуєшся до 3 років, продаєш за 50%. В результаті новий (14) 1100 євро, старий (11) пішов за 300 євро. Щось математика в 50% не зійшлася.

Скільки системник працює без світла?

Хз як перевірити, бо там де я зараз живу воно ще ні на хвилину не зникало. А якби зникало — то я б уже обмазався усіма можливими видами аккумів

Радий за тебе, але додай ціну акуму до ціни десктопа, і ще порахуй, скільки ват*годин треба для того десктопа.

Якщо 170 ват проц, най 100 ват відяха, для 8 годин (який ноут легко витримує) треба вже більше 2000 вт*годин зарядна станція.

Якщо 170 ват проц

Якщо я куплю 7950Х та зможу його закидати до 170Вт (100%), то для аналогічних розрахунків потрібно буде 3 тих макбуки, кожен з яких під собою пропалить дірку.

Зараз в режимі браузеру/телег з ІДЕ на в фоні відуха тягне 53Вт, проц 33Вт.

Оскільки мені сильно пощастило, то питання електрики зараз не вливає на вибір ноут/декстоп і я порівнюю все інше (перформанс/гроші). Само собою в режимі без електрики треба шукати енергозатрати в мінімум і автономність в максимум.

Ну навіть так, 100вт це теж не так мало, це треба десь 1кВт*годину мати, щоб робочий день протрималось. Якщо брати в Україні екофлоу, то воно тут під 2К буде, дорожче макбука.

Якщо вже так рахувати, то 1кВт*г = 1,68грн = 0.05$, а не 2 кілобакса.

Причому тут екофлоу і єдиний місяць за 31 рік незалежності України, коли рашка вирішила бомбити підстанції?

Доречі якщо треба ноут заряджати — то ті всі екофлоу/блюетті трохи гроші на вітер.

Я батькам купив маленький блюєтті для тесту, 268Вт*г, здебільшого котел крутити. Його ємність фактично як 2.5 нормальні павербанки на 30Аг (по 40 євро/шт — тобто десь на сотку євро), а продали за 300 євро під акцію. Тому краще купити відро павербанків для ноутів, або розставляти гелеві аккуми на балконі.

Всі ті ноути, особливо усякі MacBook Air / Dell XPS, придатні щоб дивитися пошту чи ютуб у літаку/готелі/дивані, а також для ванільних фоточок «сфотай мене під пальмою типу я працюю».

Лол який ти смішний. Чудово працюється на Ейрі на М1 з 16гб оперативки.

Раніше монітор підключав, зараз лінь

Я теж раніше комп/ноут включав, зараз лінь :D

Щоб коннектити його як Wireless Display

Як виходить, але пляшка рому частіше є, ніж немає.
Shameless почали дивитись, потім нетфлікс купив — але їх там один фіг немає.
Шукати хто там серіал продає легально з нашими озвучками мені лінь.

гріється навіть від браузера, зібрав їй норм комп (Ryzen 2700X + 32Gb DDR4)

Ось тому я завджи кажу дівчатам — не зустрічайтесь з програмістами ))

Це ще зараз почнеться збір генераторів своїми рукамив квартирах, вже он десь тема була недавно

Форум зачот, ми на ньому контингент фармили для го-оффлайнів :)

О, я теж такого знаю. Підсів у кафе і почав заливати про Ксяомі і Самсунги. Наводив якісь цифри і відсотки. Вийобувався, що він сісадмін (поки не дізнався, що я девопс). Потім через годину пішов. Що то було, я так і не зрозумів.

О, я теж такого знаю. Підсів у кафе

продовження було....?)

Ахаха ні це хіба шо якщо сісадмінша

Да да, ще й стіл регулюється по висоті з пам’яттю, пара делл моніторів P27* — не пощастило їй :)

краще все ж 16Гб, а ще краще 14″ про — потужніший, більше портів, активне охолодження і кращий дисплей

Пів року тому взяв собі mb pro 14′ 32gb замість acer, моє краще рішення за останній час

Таке враження, ніби мені ChatGPT відповідає.

Мені взагалі більше нагадує якийсь маркентиговий комент, ніби консультанта онлайну-магазину запитав)

Це майже одне й те саме. Обидва несуть нісенітницю, але консультант робить це заради грошиків

У 2022 році питати про ноут з оперативкою 8гб для програмування? Для мене це поза межами розуміння.

Ви випадково не пишете на джаві та юзаєте IDE від Jetbrains? :)

Випадково відкриваю багато вкладок хрома😁

Для програмування не обов’язково відкривати багато вкладок у хромі. До речі єір 8гб в мінімалці чудово хендлить багато вкладок

кожна 3 мака ейр\міні купити і в кластер зібрати

бо пам"ять потім не добавиш

А ви сафарі відкривайте. Дізнаєтеся, що не всі браузери зразу вижирають 8-16 гіг оперативки з трьома вкладками, і не всі розряджають батарею за 3 години)

Ой дякую, я й не здогадався що так можна

Тільки от сафарі — повноцінний браузер, який краще хрома, а lynx — досить примітивна штука.

а сафарі під віндовз теж дива робить животворячі?

Сафарі вже давно нема під шиндовс. Епл вирішив не паритися з підтримкою віндузятників.

Ну, наприклад, коли збирається новий образ операційної системи на Yocto/OE на 16-ядерному лаптопі, цей процес спокійно з’їдає 12-16Гб пам’яті. Тому для таких задач 32Гб на компі — маст хев.
Не всім же на PHP лендінг клепати.

Я в 2018 юзав, в тому числі для джави. Не так погано, насправді, бо в мака дуже швидкий SSD і прекрасно працює своп, тому не дуже й помічаєш.

Але собі вже взяв мак на 16 гіг. Брати 8 гіг в 2022 і постійно сидіти в свопі — то справді дивна ідея.

в мака дуже швидкий SSD

а точніше?
який і швидщий за що?

Швидший за типові комплектні диски в леново та інших віндових ноутах, крім хіба преміальних моделей.

Yaroslav Kuchkovsky, чи не могли б Ви пояснити сенс порівняння звичайного ноута Леново з преміальним macbook? Давайте вже порівнювати чесно: преміальний ноут (макбук) з іншими преміальними ноутами?

Просто так схоже на юзерів які хейтять смартфони на базі Android за пару сотен баксів порівнюючи їх з iPhone (за 1000+$).

Просто завжди було цікаво чим керуються люди з такими поглядами. Звичайно, що диски в макбук, скоріш за все більш якісні і швидші, чим диски в умовних Lenovo, які в ціновій категорії нижче macbook :) Нічого особистого, просто цікаво))

чи не могли б Ви пояснити сенс порівняння звичайного ноута Леново з преміальним macbook?

Все дуже просто — це масмаркет, і такі звичайні ноути типу леново найбільш поширені через більш доступну ціну. Тому я порівнюю з типовим представником такої продукції.

Так, справедливіше порівнювати з іншими дорогими ноутами. Правда, тут вже виникає цікава ситуація — фактично всі вони є спробами копіювати макбук (зенбуки, наприклад). Коштують вони приблизно так само (міф про оверпрайснуті макбуки — це просто міф, вони не дорожче інших ноутів подібного класу). Але ці клони і близько не відповідають рівню мака хоча би тому, що в них досі архітектурно застарілі процесори х64, а не арм як в маку. Відповідно, мають гіршу продуктивність, менше живуть від батареї і більше гріються. Ну і вінда як ОС є рівним нижче макосі.

Як висновок, брати дорогий ноут, але не мак, є сенс лише тоді, коли принципово треба вінду — наприклад, специфічний CAD-софт, якого немає для мака. А от спеціально розробляти на вінді — це божевілля (якщо ти не дотнетчик), оскільки мак має нативний юнікс шел без всяких костилів у вигляді WSL, не живе своїм життям як вінда (ребути для апдейтів коли захочеться), і має всі ті переваги сучасних процесорів М1/М2, які я згадав вище.

Якось, мабуть, забули, що ~50% IT-шників потрібні не вінда чи макось, а лінукс чи інший юнікс. А той же мак на М1 поки погано підтримує лінукси.

чи макось, а лінукс чи інший юнікс

Макось — це юнікс-подібна ОС, як і лінукс, до вашого відома) І в більшості тасок розробки вона надає такі ж можливості, як і лінукс (чого не скажеш про вінду). Якщо мова не про збірку бінарників для лінукса, звісно. В таких кейсах треба юзати докер. Ну або просто ноут на лінуксі.

Згоден, пагано сформулював. Часто потрібні саме linux-сумісні :)
Перевірка — в якому режимі працює doker із лінуксом, в режимі повної емуляції чи псевдо ;-)

Але, наприклад, навіть нормального терміналу із вкладками під MacOS поки не бачив. Більш-менш прийнятний iTerm/iTerm2 — все ще глючний і вилітає як мінімум раз на день.
Більшість unix/linux-тулзів — не підтримуються напряму, треба ставити через homebrew чи інші кастомні системи.
Мережевий стек — морально застарілий BSD-like.
І т.д.

Більш-менш прийнятний iTerm/iTerm2 — все ще глючний і вилітає як мінімум раз на день.

што ?

Я мабуть чогось не розумію. Рідний термінал ж має табіки. Чи про які вкладки ідеться?

Перевірка — в якому режимі працює doker із лінуксом, в режимі повної емуляції чи псевдо ;-)

Докер на маку віртуалізує ядро лінукс, ніякої емуляції там немає. Крім того, новий фреймворк віртуалізації від макос дає справді хороший перформанс.

Більш-менш прийнятний iTerm/iTerm2 — все ще глючний і вилітає як мінімум раз на день.

Ні разу такого не було. В мене він працює ідеально. Мінус — з коробки не працюють хоткеї для переміщення курсору в початок і в кінець команди, але це вирішується прямо в налаштуваннях самого терміналу. Тому він нічим не гірше лінуксового.

Більшість unix/linux-тулзів — не підтримуються напряму, треба ставити через homebrew чи інші кастомні системи.

Базові тулзи є в комплекті, як і на лінуксі. Ті, яких нема — доставляються через brew. Але навіть на лінуксі не всі тулзи завжди є з коробки, бо дистрибутиви різні. Чим brew поганий? Тим, що його один раз треба встановити за допомогою однієї команди з сайту?)

Мережевий стек — морально застарілий BSD-like.

А в яких кейсах це проявляється, що це може стати проблемою? Я особисто не стикався з цим.

Це раніше було так. Зараз, бачу, у віндових ноутах тієї ж цінової категорії як у макбуків такі ж швидкі ССД або навіть швидші

Гиги
Диски ссд є sata та nvme
Найчастіше буде wd blue

А в тебе як у рекламі: фруктів в йогурті стало набагато більше

Може допоможе Вам у виборі.
Був в мене для роботи MacBook Pro 13 M1 8/256. Десь вже два роки тому, плюс-мінус. Я тоді тільки починав роботу з Flutter, а Monterey ще не вийшов. Спочатку все виглядало добре, подобалась автономність, але його потужність саме для Flutter проектів я з’ясувати не зміг, бо свій перший проект на Флаттері я тільки починав. Спробувати я міг тільки на своїх попередніх Android проектах середньої «ваги». І з білдом Андроїд проектів я побачив що цьому Маку чогось не вистачає. Я тільки міг здогадатися, що не вистачає оперативки... Бо ж тільки 8 Гб. А до цього на Ubuntu мені 16 Гб було впритул зі скрипом..
Але згодом, я зіткнувся з тим, що деякі програми просто закривалися, коли Цьому макбуку чогось не вистачало. Могла закритися Android Studio, коли я запускав xCode, могла закритися прямо протягом процесу збірки аплікації...
Але цирк почався коли проект виріс до декількох екранів і коли апка набула функціоналу...
Частина коду десь кешувалася і частина працювала так, ніби я не вносив змін, з,являлися дані, яких не могло бути, які були до оновлення частини коду, і ці дані могли з‘явитися просто посеред виконання коду... Я ще не одразу зрозумів, що відбувається, і всі проблеми списував на те, що я мабуть щось не правильно у Флаттері роблю. Питав допомоги колег, але ніхто не стикався з подібним, та тільки плечима пожимали. Але коли я зрозумів що коїться, і навіть піймав декілька таких глюків і засняв на відео — я вже повністю готовий був розбити той макбук на голові в того, хто змусив мене на ньому працювати )))
Виглядало це так:
Була локальна змінна, яка була об‘явлена в коді обробки отриманого від сервера повідомлення, а потім ця змінна перевірялася, і в залежності від того, що було в цій змінній — робилася окрема логіка.
Так от перед перевіркою ця змінна була правильною, а коли попадала в умовний оператор if() - вона ніби бралася десь з кешу і перевірялося закешоване значення. Отже код відпрацьовував не правильно і це рандомно проявлялося скрізь...
Я взяв комп‘ютер на Вінді та продовжив розробку там, і ніяких подібних ситуацій не було. Той самий код, той самий проект, тільки інший комп.
Потім ще помінявся з другом ноутами, він дав свій МакПро на інтелі. І всі проблеми і глюки теж магічним чином зникли.
Тому я прокляв цей М1 з тими 8Гб оперативки.
P.S. Зараз в мене ноут на Вінді на Intel i5 1145-G7 з 16Gb і він набагато краще працює з вже іншими, і набагато (от прямо набагато) більшими проектами.
Також є Макбук Про 19-го року на і9 інтелі з 16Гб оперативки — теж все гарно і швидко і дай йому бог здоров‘я тому і9 )))
P.P.S. А потім вийшов Monterey і люди кажуть, що такого вже немає, і воно само нічого не закриває, і фантомні дані більше не з‘являються.

Ох як же в мене той інтел грівся, то капець. Зимнім вечером лягаючи у ще холодне ліжко можна просто взяти мак на інтелі й запустити твіч в 1080 — зігріває всю квартиру краще за котел :)

В мене інтеловський мак шумів кулерами як літак від простого npm install:)

Від цього шуму прийшлось купити Airpods Pro з шумодавом. Бо голова вже боліла :D

Це мабуть ті маки 2012 року які так любила аудиторія доу

Ноуп, був на той момент свіженький 15″ Pro 2017 з Intel i7-7820HQ

Low Power Mode непогано вміє знижати загальну потужність системи до компромісного рівня між достатньою швидкодією і мінімальною частотою та шумністю кулера. І на відміну від Windows, де домогтися подібної поведінки я зміг лише за умови роботи від батареї, цей режим працює і при роботі від джерела живлення.

Тому я прокляв цей М1 з тими 8Гб оперативки.

Тобто ти купив пристрій з недостатньою кількістю оперативки для свої задач, тому прокляв його?
Хто взагалі купує ноут для програмування з 8Гб оперативки?

Отож.. контора купила його і змусила працювати на ньому.. а доплатити на той момент 5400 грн за 16Гб версію — грошей нема..

Ні, контора змусила працювати на ньому. Як я пручався.. застерігав, що 8Гб буде замало.. але їм мабуть бульш за мої нервові клітини був потрібен експеримент..

У мене в домашньому використанні air на m1, 8 gb. Коли почав його юзати, я просто офігів, як можна було зробити таку круту тачку.

Щодо перформансу, з відносно невеликими проектами справляється дуже добре. Але коли довелося підняти angular dev server з live reload на проекті з 500+ компонентів, почалися жорсткі лаги. Процесор витягував, а от оперативки не вистачало. І це єдина причина, чому мені довелося ріквестити у замовника ноут на 16gb.

Тому я би брав на 16/24, бо краще доплатити і мати запас потужності, ніж потім думати як замінити ноут вцілому :)

M1 air з 16 GB просто чудово. Вистачає і на react FE і на декілька node серверів плюс локальна psql. А також коли треба xcode та iOS emulator.

З недоліків хіба що мало портів.

навіть 32 гіга до кінця дня закипає

У мене було 32 гіга на робочому компі. Закипав, використовував 80-90% оперативи. Новий комп зараз має 64 гіга. Все-одно закипає, 80-90% оперативи зайнято. Різниці в роботі не замітив.

Висновок: скільки би ти не ставив, система все-одно все відіжре, вона (не тільки ОС но і софт) резервує стільки скільки у тебе є, а не скільки їй реально треба. Так що це не показник. Але в моєму випадку це вінда.

у мене на ноуті 32
зараз 18 вільно

при 16 було впритик

Я хз як вам вистачить 8ГБ. В мене було 16ГБ і мені завжди не вистачало (frontend). В мене ось так ibb.co/4NGhZNd і це ще без запущеного проекту (докер просто у фоні крутиться) і відкритої фігми. Може на бекенді у вас таких проблем і немає, але нище 16ГБ я б просто не думав, 32ГБ взяв би за ідеал. Собі ж 64 взяв бо чо б і ні :)))
Звичайно є swap, але я ж гадаю ви розумієте що так вбивається ваш SSD. Тож імхо краще докинути 200 баксів аніж потім SSD міняти на пару років раніше за куди більші гроші.

Ну це ж все що я хочу робити як девелопер — сидіти та менеджети оперативну пам’ять. Подивився дизайн — закрив фігму. Запустив докер і проект. Знову треба дизайн подивитись — вбив докер і знову відкрив фігму. А ще після кожного гугління треба вкладку закрити. І музику з телефона слухати, чого це оперативу займати. Й менеджер паролів видалити та просто взяти й запам’ятати всі паролі.

Відкрию ще петицію до ДТЕК щоб вони на всі квартири давали тільки кіловат, і нехай всі люди сидять менеджать лампочки, щоб кіловату вистачало коли чайник вмикається. Зате всім вистачить і відключати більше не будуть! Дякую за ідею!

Там явно swap задіяний. Я вже писав, що навіщо юзати swap якщо можна не юзати доплативши $200. Потім на заміну SSD більше піде.

Очевидно, що можна впритик щось ранити, але казати що «це норм» не є норм. Та і проекти бувають різні. Мій пет-проект їсть дай боже 1ГБ пам’яті з докером разом, а на роботі тільки докер 8-10ГБ жере + бандл проекту ще 1-2ГБ + фігма + усілякі апки аля телеграм й слак (кожен з яких зараз жере по 500МБ). А я ще веб-девелопер, мені іноді треба ще заранити 3 браузери + віртуалку в Parallels. Звичайно я можу сидіти і витрачати час на відкрив/закрив щоб вистачало, але мій час і нерви коштують дорожче. Плюс я й не казав що 64ГБ маст-хев. 16 вистачить, проте інколи с приколами, 32 ідеально, 64 щоб купив і забув. Я зараз про пам’ять не думаю взагалі і юзаю її як тільки можу, і стабільно маю 30-35 вільними. Зате точно знаю що пройде 5-10 років і мені все ще буде вистачати з головою.

є наклейки і кришки
можна замаскуватися

Ну та ці кліше то як завжди. Зате юзери гівно-ноутбуків їх лагодять кожен рік і радіють гівняній матриці від якої очі випадають за годину роботи. Мій перший мак пропрацював 6 років, й досі працює в мого друга. Другий мак на інтелі заїбав лагати (бо я його пару разів топив) тож я обновився. Тож якщо новий не буду топити, пропрацює як перший років з 10 без проблем. Й буде навіть тоді топовішим за половину того що є на ринку. Ссд в принципі років 5 ледь тримається, щоб швидкість була норм. А з постійним свопом на пару десятків гігів він закінчиться за два роки. Те що епл це додали не означає що цю фічу треба юзати і в хвіст і в гриву. Клавіатуру та тачбар також додали, проте пошкодували. Без негативу, просто факти.

Проблема в тому що зараз за 30к не купиш новий мак, тому краще таки здувати пилинки аби продовжити його життя.
Якби можна було кожен рік купляти новий мак за 30к то можна і не жаліти його.
Або як мінімум жаліти його щоб потім віддати родичам/друзям, хто не може так розкидатись грошима.

ну я колись на 386 з 4 мегабайтами памяті запускав треті герої і другий варкрафт через файл підкачки в win 95
а що,
запускалося ж

ну я колись на 386 з 4 мегабайтами памяті запускав треті герої

Боюсь представить, как это работало. У меня на Pentium MMX с 16 МБ ОЗУ замки в третьих «Героях» по 20 секунд грузились.

Хм
Мабуть то були 2 гі герої тоді.
Но на 8 мб вони вже бігали

Air m1 8 gb докер с несколькими сервисами на ноде, могой, кафкой, реактнейтив с эмулятором айфона, браузер с десятком вкладок, вебшторм, ютуб в фоне — 0 лагов. Цпу выше 50% редко прыгает обычно в раене 10% — 20%, использование рам 7гб+. В теории может быть мало памяти всяким эластиксерчам, нужно будет попробовать.

0 лагов

там хитріше ніж у х86 розподіл по ядрам
видимість відгуку забезпечує резервацією під юзера ядра чи ядер (щось таке)

Я вважаю, що це — не видимість. Це й є реальна відгукність системи. Як на мене, немає нічого паганого, щоб в 10-16-ядерній системі одне ядро зарезервувати під потреби інтерфейсу.

Apple 2021 MacBook Pro (16-inch, M1 Pro chip with 10‑core CPU and 16‑core GPU, 16 чи 32 GB RAM

чи вистачає 8gb оперативної пам’яті

nit

Не знаю як на мак ос, но 8 на вінді тільки для браузинга хватає, і легких задач. Так що 16 гб мінімум треба.

если не знаешь, то зачем советы советуешь?

Де? Я лише привів приклад з віндою.

хочеш сказати що макос на голову краще вінди з оперативкою працює? думаю ті ж яйця, вид збоку. Вот іос так, ефективніше оперативку використовує ніж андроїд, а ось між віндою і макос я би не був так впевнений.

Я думаю, що мається на увазі саме робота на Apple Silicon процах, і як вони можуть обходитися меншим об‘ємом оперативки для зовні схожих задач. Але мій приклад не доводить це, але ж і не спростовує, бо ж Розетта ця..

але ж і не спростовує, бо ж Розетта ця..

Зараз вже практично весь софт раниться нативно. Динозавра на Розетті ще треба пошукати. Навіть Citrix Workspace — і то вже має нативний білд. В мене хіба скайп раниться через Розетту, як я пригадую, але це відверто жахливий і глючний софт (який я особисто майже ніколи не юзаю), тому нічого дивного. Більшість докер імеджів (крім відвертого легасі) і сам докер, продукція JetBrains, Cisco AnyConnect, MS Office, Telegram, продукція Adobe, iTerm, Cyberduck, BBEdit — вже давно натив.

Це вже добре, бо мій жахливий досвід майже дворічної давнини з М1 показав, що там без Розетти не обходилося скрізь

знаю
достаньо наліпки з надкушеним яблуком
і навіть вінлдовиц ноут працює на 8
але це не точно і варто його закривати на ніч бо хтозна що буде опівночі

У мене 32Gb оперативки і у мене все літає, хе-хе!

Був Air на M1 в мінімалці, на ноду+докер+vscode+chorme вистачало. Звісно був свап, але за рахунок архітектури та швидкого SSD це не замітно було. Грівся він лише коли GPU завантажуєш.
Якщо плануєте брати версію з 16 гб, то краще берів 14″ на М1 Pro, по ціні там різниця не велика буде.

Якщо плануєте брати версію з 16 гб, то краще берів 14″ на М1 Pro, по ціні там різниця не велика буде.

Так він товстіший в 2 рази (візуально, по спекам різниця не така велика) і сильно важчий.

На ~350 грам важчий) Зате крутіший екран, звук, порти, потужніший і ще багато інших плюсів)

І товстий )

А 350 грам це дофіга. У мене є ультрабук на 1.3 кг і повноцінний на 2 кг. Здавалося що там зайві 700 гр, но вони ппц як відчуваються. Не тільки в руках но і в рюкзаку. Особливо в рюкзаку. Перший не відчувається, другий — ніби цеглину носиш.

і ще багато інших плюсів)

Власне ти перечислив всі плюси, більше немає :). Особисто для мене тільки екран плюс, великий плюс. Все інше не важливо. А ось мінуси величезні так як він реально здоровий і важкий порівняно з Air, не дивлячись на спеки де різниця не така вже велика.

Взагалі air-а для більшості задач хватає судячи по відгукам. Щоб купувати pro за ради швидкодії у тебе мають бути відповідні задачі щоб його загрузити.

после слов судя по отзывам, твое сообщкние можно не читать дальше

А на що орієнтуватися якщо не на відгуки, обзори і тести? Чи ваш персональний відгук більш цінний ніж інші?

Я в епл сторі якщо що грався. Не замітив особливої різниці в швидкодії між Air М2 і М1 Pro (в повсякденній роботі, редукування 4к відео в final cut, запускав браузерні тести джаваскріпта (M2 виявився швидший за М1 Pro із-за швидкості однопотока)). Обидва літають. А вот різницю в розмірах і вазі замітив відразу. А ти сам то бачив нові Pro? Вони сильно більші за старі і виглядають як гроби.

Я не спорю що якщо у вас великий проект на кілька тисяч файлів який збирається 10+ хвилин, треба піднімати 4+ віртуалки, кілька інстансів бази і емулятор андроїда і при цьому тримати хром на 50+ вкладок, то тут треба дивитися в сторону Pro, но для більшості програмерських задач і ейра хватить, головне оперативки по-більше.

Та не тільки програмерських. Air так же плавно як і Pro процесить 4к відео під час монтажки. Ну да, заекспортить проект він за 4 хвилини а не за 2 як Pro, но камон, ти все-одно каву довше пити будеш ).

Взагалі air-а для більшості задач хватає судячи по відгукам. Щоб купувати pro за ради швидкодії у тебе мають бути відповідні задачі щоб його загрузити.

Мені еіра за очі вистачало. Надіюсь епл випустить 15-ти дюймові еіри, тоді буде ідеал)

Щось мені здається що 15″ вб’є саму ідею Air-а. Краще б microLED екран на 120гц вліпили в 13-ий як в pro-шках, тоді може б взяв на заміну домашнього віндового ноута )

Не вбє. Dell XPS 15 з тонкими рамками по ширині і висоті такий самий як старі еірі з грубими сірими рамками)

Епл не тільки умудрився зробити товстіші рамки ніж у Dell XPS (13 Plus), так ще й чьолку для камери добавити.
photos5.appleinsider.com/...​-97886-Air-vs-Dell-xl.jpg

Щоб що? 1080p камеру замість 720p мати при тому що особливої різниці ніхто не бачить? Ну да, чуть краще, но воно не стоїть того щоб чьолкою ноут і екран уродувати.

Doker + DB + services і вже 8 ГБ не має. 16 а краще 32гб

ага
і обов"язково на USB 2.0 драйв
щоб загартувався в науках

У дружини Air M2, у мене Pro M1, обидва в конфігах 16/512, різниці практично не бачу, нагріву практично немає при нормальній роботі.
8Гб то занадто мало на сьогоднішний день для будь-чого важчого за офісну роботу, 16 поки нормально

Я думаю що незалежно від ноута 8гб тобі не буде ставати. Я піднімаю локально апку з 4х окремих нод + запускаю тести або шось в докері то 14 їсть, в мене 19й про з 16гб.

Два вікна хрому(±40 вкладок), телеграм, два вікна vs code, slack — 13,5gb mac m1 pro. Тож на 8gb я б навіть не дивився)

Сорі, айдеєшка, слеки, аутлуки, впн і зо 20 вкладок в хромі звичайно теж присутні)))

Підписатись на коментарі