Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Вийшов Ocaml 5

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Панове спробую відволікти вашу увагу виходом Ocaml 5. Цей реліз характеризується додаванням у мову справжньої багатопоточності та підтримки конкурентного програмування.

На мій погляд саме Ocaml 5 може стати умовним «вбивцею» Java, .NET та інших технологій збудованих на використанні байткоду та віртуальної машини виконнання.

У цьому релізі ми отримуємо дуже потужні засоби програмування — якраз те що нам було не доступне та чого не вистачало в Java та .NET. Ocaml як мова програмування значно логічніший та потужніший за Java, Scala, Kotlin та тому подібні мови. З механізмом багатопоточності все що залишається — написати кілька потужних фреймворків тобто доробити програмну інфраструктуру та можна відправляти на пенсію всі ці віртуальні машини.

До речі Ocaml 5 вже можна порівнювати з Go за швидкістю виконання.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

А еще были Эльф и белочка.
Если что, я про ЯП.

Только в честном поединке на шпагах с Валялкиным вы сможете выяснить какой язык все таки быстрее — OCaml или Go.

У Microsoft є свій ocaml,інтегрований повністю в їх .net. У java девів є scala, яка має трохи більше boilerplate в написанні, але з тими же фп-шними можливостями і з такою екосистемою що ocaml нікому цікавий не буде для промислової розробки, а не як академічна мова.

В MS є не окамль а його молодший брат F#. І в цьому випадку ви тягнете за собою віртуальну машину .NET і все таке інше, а окамль компілюється в машинні коди як Го.

Може варто добавити чим Ocaml кращий за інших?

Варто. Він кращий тим що швидкий і компілюється в машинні коди як Go. Тільки краще

А в чем преимущество компиляции в машинные коды?
Типа всем очевидно, что это быстрее работает?
Без бенчмарков совсем даже не очевидно. В VM есть оптимизаторы которые оптимизируют код на основе того как он реально работает. Так что как минимум в branch prediction код в VM обгоняет нативный код как стоячего.

Ну С/С++ компілюється в машинні коди, але чомусь його мало хто вибирає для розробки застосунків. Тільки тоді коли реально припече і немає іншого виходу

Я це до того що такі фічі важко сприймати як аргумент до вибору мови програмування

Чому не Раст?

Окамль чудово підходить саме до enterprise — програмування коли треба виразити складну бізнес-логіку. Rust — цу мова перш за все системного програмування.

Якщо хочете популярний топік — напишіть переваги Ocaml 5 порівняно з Rust. Можна так прямо топік і назвати.

я пишу прототипи для embedded linux. static type system, type inference — мінімальний набір для сучасної мови програмування на мій погляд

все що залишається — написати кілька потужних фреймворків

Сейчас кофе допью и напишу)

я доречі придумав нещодавно новий алфавіт

все що залишається — створити мову на базі алфавіту і написати декілька світових творів на ній.

После написания фреймворка — займусь)

Підписатись на коментарі