Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Підсумки 2022 року. Той кущ, котрий не згорає

Вітаю, Ком’юніті. Мене звати Віктор. Я працюю розробником на американському enterprise проєкті, і я вже 10 місяців парт тайм, на волонтерських засадах, служу капеланом в Києві та у найгарячіших точках України.

Все, що я напишу нижче, це мій погляд на речі і я не претендую на стовідсоткову правоту. Це буде моя остання стаття в цьому році. Підсумкова.

За ці 300 днів повномасштабної війни я був в усіх обласних центрах, крім Чернівців, Кропивницького та Сум.

Скоріш за все, коли це буде опубліковано, я буду в Бахмуті та Соледарі, а може й не буду, хто знає. Це війна — сьогодні ти є, а завтра тебе вже немає, як і сотень тисяч наших героїв, хто вже поклав своє життя за сторіччя боротьби з москалями.

В кінці буде звіт про зроблену роботу за 2022 рік, яка не була би можлива без підтримки ІТ-спільноти.

Я на нагородженні від ВР України

Почнемо з самого початку

І явився йому Янгол Господній у полум’ї з-посеред тернового куща. І побачив він, що та тернина горить огнем, але не згорає кущ.
Біблія.
Вихід роз. 3 ст. 2

Хто ще не знає, капеланом може бути тільки віруюча людина. Здебільшого капеланами в Україні є християни, але це можуть бути також мусульмани, юдеї та інші. Я є служителем церкви, тому капеланство для мене є логічним продовженням служіння своїй країні.

До повномасштабного вторгнення ми готувалися десь три тижні. Я запланував, де моя родина буде жити в Польщі, яким чином я їх вивезу з Києва, та що буду робити далі. Ми всю гривню що була, перевели у валюту. Також я взяв кредит в гривні в монобанку, коли долар був по 27, і одразу купив ще декілька тисяч валюти. Я взяв би більше, але то був мій максимальний ліміт. Сплатив його, коли на чорному ринку просили 37 гривень за один у.є.

Про свої приготування я майже нікому не розповідав, тому що було багато людей, хто вважав, що війни не буде і це все просто нагнітання напруження. Хтось з одеситів казав мені, якщо русня зайде в Одесу, то просто зміниться прапор і все. Хтось казав, що Харкову нічого боятись. Як же ж вони всі помилялись.

Хто не знає мою історію, я був волонтером в окупованому Луганську в 2014 році. Тоді в серпні я потрапив в полон, встигши евакуювати 32 людини. На DOU є моя стаття про це. Мене катували і майже кожен день знущались. Але мої руки опустились лише один раз, коли мене після катувань засудили до розстрілу. Можу тут одразу наголосити: жити без світла, води та тепла, але вільним — незрівнянно краще, ніж існувати під окупацією.

Початок вторгнення я проспав і не чув вибухів. Прокинувся на роботу і потягнувся за телефоном, в котрому було близько 10 пропущених дзвінків від друзів. Зі зв’язком вже були проблеми, тому я нікому не зміг додзвонитися. Прочитавши новини, ми почали збирати речі та виїхали до Львова. Вже 27 лютого я повернувся в Київ, маючи в кишені 10 000 гривень та $200, точно знаючи, що я буду рятувати людей.

Так і сталося. Я став військовим капеланом, або іншим словами, пастором на війні. За березень я вивіз та допоміг вивезти понад 200 громадян України та іноземців.

Можу згадати 13 березня, коли нас поряд з розваленим мостом біля Ірпеня окупанти накрили мінометами.

Це фото мосту взято з інтернету, але я бачив це своїми очима

Десь 10 хвилин я, два військові та собака перечікували цей обстріл в невеликій ямці, глибиною 50 сантиметрів. Тоді я побачив, що цивільні крадуться від мосту, і під свистом мін евакуював їх бусом в безпечне місце.

Фото з евакуйованими під обстрілом людьми

Весь березень я прожив у пеклі. Без нормальної їжі, працюючи з 7 ранку до 9 вечора, по 14 годин. Тим самим я підірвав собі здоров’я. Слава Богу, воно вже повернулося до норми.

У квітні я повернувся до основної роботи програмістом і парт тайм почав допомагати військовим своїми коштами, коштами фондів та, організовуючи фандрайзинг в Telegram та на DOU.

Хочу зауважити, що коли ти у формі, чи то військовослужбовець, тероборонівець чи капелан, війну проходити набагато легше, ніж цивільним.

Я не мав проблем з пальним в травні та червні, також ніколи не стояв в черзі на АЗС, чи на в`їзд до Києва. На багатьох заправних станціях для військових і ТРО є окремі черги, а на дорозі в місто — спеціально відокремлена смуга.

Поїздки у справах капеланських і волонтерських

Влітку я почав їздити в прифронтові міста та на сам фронт. Першим містом став Миколаїв.

Фото з хлопцями в Миколаєві

Пам`ятаю було дуже жарко в той день, я їхав на позиції до хлопців з 206 батальйону. Зупинився ночувати в квартирі в центрі Миколаєва. Коли заволала тривога, собаки почали бігати і скиглити, шукаючи укриття, та тулитись до мене. В Києві я такого не бачив ніколи. Вночі Миколаїв обстріляли з «Ураганів». Відпочити нормально не вдалося. Прийняти душ теж, бо вода в крані була з річки, коричневого кольору.

Наступним місцем стало передмістя Горлівки, де я познайомився з хлопцями з 30 Бригади. Чудові воїни з багатьма роками досвіду, котрі знають свою справу. Наступного разу я побачусь з ними вже під Бахмутом.

Загальне фото з 30-кою

В липні мені на очі раптово потрапило відео в Instagram від мого колишнього колеги, Романа. З псевдо Брейк. В нього є відео мільйонники, так що, я думаю, багато хто з вас його знає. Я запропонував йому допомогти доїхати з речами до позицій підрозділу ****, назву якого не скажу. Після цього ми запартнерились із забезпеченням його роти, а потім — з командиром. Загалом для цих хлопців та дівчат було зібрано та з користю витрачено 800 000 гривень.

Куплений пікап

Часів Яр та Слов`янськ

В серпні ми поїхали в Слов’янськ та Часів Яр. Це були ті часи, коли ці міста були прифронтовими, Ізюм, Святогірськ та Лиман були ще окуповані. Мої друзі привезли в польовий шпиталь необхідні прилади для медиків.

Небезпечна знахідка під Святогірськом

В той день мій приятель розвідник підірвався на протитанковій міні за 60 кілометрів від нас. Все його відділення загинуло. Залишився він один, дивом уцілівши. Про це детальніше описано в цій статті.

З Дмитром

Потім був Бахмутський напрямок

Все, що я бачив і чув з лютого 2022, не можна порівняти з тим, що зараз відбувається в Бахмуті та Соледарі. Там настільки гаряче, що вуличні тварини вибухів вже не бояться, так само як і діти. Цивільні в деяких місцях використовують дощову воду для пиття та приготування їжі.

Приїжджаючи туди, ти хочеш спочатку провалитися під землю від страху, а потім якось звикаєш.

На сході вистачає і тих, хто чекає росіян, і тих хто є патріотами України. Але ніхто з них не хоче виїжджати. Чи хоча б вивезти дітей.

Роздаємо їжу в Соледарі

Подяки

З самого початку мене почав підтримувати фонд моїх друзів «Східноєвропейська Реформація». Завдяки їм ми мали змогу евакуйовувати людей та допомагати військовим. Також вони надали житло та роботу дружині в Польщі, поки моя родина була там. Ярославе, Мартине, Наталіє, якщо ви читаєте це, ви маєте знати, що я цього ніколи не забуду.

Вова Рожков показав і показує себе надійним другом і підтримкою в ці нелегкі часи.
Віталій Ратушний став вірним побратимом, завжди готовим прийти на допомогу.

Менеджмент моєї компанії залишив за мною моє робоче місце і не звільнив мене в березні, коли я не мав змоги працювати. Дякую тобі, Алексе, ти людина, гідна будь-якої похвали!
Тимофій Балашов та Макс Малюта підтримують моє служіння кожен місяць, морально і фінансово.

Дякую Владу Шелашському за GoFundMe та переклад моїх статей на англійську мову. Ти підтримуєш мене з першого дня вторгнення.
Дякую Юрію Попко за його бронік та підтримку.

Дякую ком`юніті DOU. Ви задонатили більше мільйона гривень на нашу спільну справу.
Дякую редакції DOU, котрі завжди йдуть на зустріч, і реагують моментально на будь-які питання. Ви нереальні!

Дякую також десяткам людей, котрі підтримують моє капеланське служіння, не просячи нічого у відповідь.

Звіт

Сьогодні я хочу надати вам звіт про отриману та надану допомогу. Озираючись назад, я знаю, що ніколи не міг і уявити, що це все взагалі буде можливим.

За 300 днів повномасштабного вторгнення вдалося зробити:

  • 1000 турнікетів;
  • 500 бандажів;
  • 100 комплектів термобілизни;
  • 200 пар рукавиць;
  • 77 тактичних аптечок;
  • 9 польових печей для ЗСУ («Сила Змін»);
  • 1000 літрів пального;
  • Ford Transit та VW Transporter T5 для евакуації та служіння капеланів («Східноєвропейска реформація»); я побачив їх Т2 в дуже поганому стані і просто віддав ключі від Ford;
  • 10 бронежилетів.

Все це було роздано в цільові підрозділи. І багато, багато менших речей та витрат, котрі я навіть всі і не згадаю.

  • 830 000 гривень витрачено на протитанкову роту (сюди входить пікап, зброярня, термобілизна, їжа, EcoFlow та багато ще чого);
  • 16 000 гривень запчастини на броньовик в підрозділ ТРО;
  • 300 000 гривень фінансової підтримки для Вадима Гейко на евакуацію з Києва, Чернігова та Сєвєродонецька (сюди входить збір на купівлю його буса);
  • 7 ящиків медикаментів;
  • 138 000 гривень для 30 омбр (Генератор, EcoFlow, купівля автівки);
  • 53 000 гривень Капеланська Dacia Sandero;
  • 100 000 допомога ЗСУ, ТРО, донати, різноманітні збори та допомога волонтерам;
  • 47 000 ремонт авто капеланам;
  • 12 000 пальне капеланам;
  • 70 000 їжа, вода, корм для тварин;
  • 250 000 операційні витрати за 9 місяців, а саме: пальне, ремонтування автівок (одну з них мені розбили), ночівля, харчування;
  • 40 000 медикаменти та лікування;
  • 12 000 оплата частини КАСКО на авто. Коли в мене ще був VW T Roc;
  • 7 200 рації та батареї на камеру;
  • 30 000 одяг, взуття та форма;
  • 4 600 зв’язок.

Висновки

Що на нас чекає далі? Якщо керівництво рф не помре або їх не замінять на тих, хто реально зможе почати домовлятись, то війна продовжиться ще довго. Мінімум, половину 2023 року.

Масованих ракетних обстрілів стане набагато менше, тому що ресурс в окупантів не нескінченний. Наше ППО з кожним місяцем ставатиме ефективнішим.

Можливо, почнеться ще один наступ, про котрий кажуть Залужний та Буданов. Якщо це трапиться, то окупанти зазнають таких величезних втрат, що не зможуть оговтатись від цього десятиліттями. Все іде до того, що наступне швидке просування ЗСУ буде на Запоріжжі та Лівому березі Дніпра.

Якщо почнеться наступ з території білорусі, жителям центральних регіонів буде можливість евакуюватись через південь України, а саме в Румунію, Словаччину та Молдову. Якщо вони підуть на Київ, то я вже не буду займатись евакуацією, а, можливо, стану до лав ЗСУ.

Я думаю що ситуація з комунікаціями буде погіршуватись, тому рекомендую незахищеним шарам населення виїхати з України, хоча б до тепла.

рф відкочується економічно не десяток років назад. Але ми відкочуємося також, тому ситуація з реальним рівнем життя населення буде тільки погіршуватись, інфляція продовжить з’їдати наші доходи.

Яким я бачу наше глобальне майбутнє? Сильним, схожим як в Ізраїля, котрий з усіх сторін оточений ворогами. Я передбачаю прорив в усіх сферах. Аграрній, науковій, виробничій. Той, хто виготовлятиме зброю або працюватиме у сфері, пов`язаній з оборонкою, заробить купу грошей.

Нас приймуть в Євросоюз, з більшістю країн світу, включаючи США, буде безвіз. Але для цього потрібно, щоб нове покоління замінило «совок», котрий досі є на всіх рівнях держави. Якщо імперія зла не розвалиться на менші держави, будуть ще загарбницькі війни. Радує тільки те, що вони безтолкові, і тому будуть наступати на ті ж самі граблі, а ми будемо воювати з ними творче і несамовито, бо стоїмо за своє майбутнє та майбутнє наступних поколінь.

Коли мій син чує слово «Піон», він відповідає, що це танк, а не квітка. І від цього вже нікуди не дітись. Печатка війни буде тепер на наших дітях все життя.

На початку вторгнення я дав собі обіцянку, що я буду як той кущ, котрий горить, не згорає і надає світло та тепло іншим людям. Так зараз і є, і нехай буде надалі. Руки в мене не опускаються і я знаю, що перемога за нами, за добром і за світлом.

Дякую що всі ці місяці скрути ви були разом зі мною. Підписуйтесь на мій Telegram-канал, хто цього ще не зробив.

Якщо хочете підтримати мою працю, будь ласка, не зволікайте, нижче реквізити.

  • Monobank 5375411500926550
  • PayPal (itstud87(at)gmail(dot)com)
  • IBAN UA123220010000026207312567578
👍ПодобаєтьсяСподобалось27
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Віктор — ви справжній воїн, дякую!!

Дякую тобі брате!

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

-

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

❤️‍🔥

Підписатись на коментарі