Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Мої кроки на шляху до DevOps Engineer. Історія про пошук і зміну роботи

Усі статті, обговорення, новини про DevOps — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | DevOps!

Усім привіт, мене звуть Микола, я маю трохи більш як 6 років досвіду в індустрії, зараз працюю DevOps-інженером у компанії DataArt.

У цій статті розповідаю про мій кар’єрний шлях, які перешкоди траплялися, скільки компаній змінив і чому їх змінював, що вивчав для кожної з позицій. Сподіваюсь, це буде цікаво та корисно іншим початківцям в ІТ і тим, хто хоче розвиватися в DevOps.

Компанія номер 1 — перша серйозна робота

На мій погляд, свій повноцінний шлях в ІТ я розпочинав у 2015 році, під час денного навчання у тепер уже Дніпровському політехнічному університеті. Тоді я, як інженер підтримки чи системний адміністратор, пройшов свою, хоч і не велику, але все ж технічну співбесіду.

Співбесіда. Основні вимоги до позиції сапорт-інженера були на той момент:

  • адекватність;
  • знання апаратної частини комп’ютера;
  • базове розуміння мереж;
  • знати хоча б одну схему обтиснення кабелю;
  • і, звичайно ж, вміння налаштовувати принтера, куди ж без них.

Співбесіда пройшла успішно. Оскільки це була перша серйозна робота, вирішив для себе, що з будь-якого місця, де я працюватиму, я повинен виносити щось корисне для себе, і приносити максимальну користь роботодавцю. Як інакше тоді рости?

Примітка/порада: на той момент я не уявляв, де і ким я хочу бути, але розумів, що мовчки програмувати я не хотів.

Почав знайомитись із Linux. У компанії він майже не застосовувався, але були люди, котрі його знали.

Що вивчав у компанії 1:

  • навчався комунікувати;
  • навчався дивитися в корінь проблеми та вигадувати рішення, а не просто виконувати команди. Це могли бути різні завдання — від автоматизації до прокладання кабелів;
  • вивчав Linux, налаштувавши собі робочий комп’ютер, і намагаючись виконувати рутинні речі саме на ньому (від себе додам, що було боляче);
  • вивчав bash;
  • вивчав англійську мову.

Через деякий час зрозумів, що темперамент поточної компанії не збігався з моїм, а мене цікавили компанії, що займаються розробкою софту, а в цьому напрямку, на мою думку, було більше можливостей.

Компанія номер 2 — перша цікава робота

Пропрацювавши в першій компанії півтора року, отримав офер у другу компанію, яка займалася розробкою браузерних ігор, на посаду системного інженера/ адміністратора.

Співбесіда. Вже точно згадати навряд чи вдасться, але на співбесіді ми багато говорили про те саме, що і на співбесіді в першій компанії, а також дуже багато про рішення різних кейсів, як користувачів, так і серверних систем.

Примітка/порада: на запитання, на які ви не знаєте відповіді, не відповідайте «не знаю». Краще відповісти, наприклад, так: «Дозвольте мені записати це питання/ кейс, тому що я не мав досвіду роботи з цим/ подібним інструментом/ кейсом, але вирішив би це завдання/ кейс ось так», і пропонуєте своє рішення з поясненням, чому саме так.

І записувати питання, технології, які ви не знали/ не працювали, і робити нотатки під час співбесід та опрацьовувати їх після — це хороша практика і гарний тон.

Що вивчав і з чим працював у компанії 2:

  • продовжив заглиблюватися в Linux;
  • став працювати та конфігурувати сервери;
  • познайомився з пайплайнами;
  • познайомився з процесами розробки, у нас була щось подібне до agile і все це було в Jira;
  • займався просто автоматизацією на bash;
  • познайомився з хмарами;
  • робив свої перші міграції сервісів компанії;
  • вивчав як працює Acrive Derectory, знакомився с софтом за допомогою якого ведеться облік обладнання, займався покупками заліза та подальшим оновленням як серверів, так і офісного обладнання;
  • вивчав англійську мову.

Цей досвід був особливо цікавим, тому що вперше я побачив, як конфігурується jenkins, як робляться білди, все це було магією. На той момент трохи прояснилося, що мене цікавить тепер:

  • Linux;
  • автоматизація;
  • магічні пайплайни;
  • хмари.

Примітка/порада: ставитись до роботи так, ніби це — ваша компанія. У вас завжди є можливість максимально налагодити свої робочі процеси. Звичайно, важливі люди навколо, наскільки вони дозволяють вам пропонувати ідеї та впроваджувати їх у життя (поки у вас немає імені та репутації).

Досі з теплотою згадую те місце роботи. Але з часом я зрозумів, що хотів би ще розібратися, як працюють бази даних, як в інших команд/ компаній налаштована автоматизація, як можна ще побудувати процеси розробки і чи взагалі можна застосувати себе в цій галузі.

Пропрацювавши рік у компанії номер 2, я періодично почав отримувати інші пропозиції. Приємне почуття, що на твій досвід є постійний попит.

Шанси пройти співбесіду я тоді майже не пропускав: цікавили мене не гроші, а азарт, крім того, мені не вистачало навичок комунікації. У той момент я зрозумів, що вміти показати себе і свою потенційну користь дуже важливо.

До цього часу періодично ходжу на співбесіди, щоб тримати себе у формі.

Примітка/порада: вміння себе продавати — це окремий скіл, не менш важливий, ніж ваші технічні навички.

У результаті, я одержав наступний офер.

Компанія номер 3 — велика та розгалужена

Завжди манила атмосфера великих компаній. Потрапив у невелику команду сапорт-інженером, але рівень нижче, ніж будь-коли, де я працював (L3).

Треба вже було вміти розумітися на sql-скриптах, займатися автоматизацією.

Співбесіда. Перший етап англійської, було дуже хвилююче, оскільки цю мову на практиці я ніколи не використовував раніше, окрім як іноді в онлайн-іграх.

Основні вимоги були:

  • впевнені знання Linux;
  • базове розуміння sql-запитів та розуміння як працюють бази, як керувати правами та інше;
  • досвід в автоматизації;
  • вміння вести зрозумілу та просту документацію;
  • надання сапорту для команди розробки.

Багато нового, нові процеси, нові технології, новий підхід до розробки в принципі, але відчуття провалля між повним розумінням і тобою штовхало йти вперед.

Що вивчав у компанії номер 3:

  • автоматизацію з допомогою jenkins;
  • sql;
  • agile;
  • Python;
  • bash;
  • продовжував заглиблюватися у Linux;
  • англійську мову, але тепер вже застосовував її на практиці з користувачами та у документації.

Примітка/порада: все нове — це страх, і це нормально. Бійся, але роби.

На мій глибокий жаль, у компанії були зміни в менеджменті, і мій проєкт був скорочений разом зі мною. І оскільки мені не підійшов жоден з проєктів, що мали відкриті вакансії в компанії, я змушений був змінити компанію.

На той момент стало ще очевидніше, чим мені все ж таки хотілося займатися.

Примітка/порада: якщо у вас є розуміння, ким хочете бути, але не знаєте, що вчити, відкрийте, наприклад сайт з пропозиціями про роботу, як от jobs.dou.ua, виберіть кілька відповідних вакансій за спеціалізацією, яка вас цікавить, та визначте, чи є вимоги, в яких у вас мало досвіду — їх і вивчайте.

Компанія номер 4 — складнощі внутрішнього переходу

Маючи досвід роботи в компанії з ім’ям, було легше шукати роботу. Спробувавши дві співбесіди на DevOps-інженера, зрозумів, що я ще трохи не дотягую. Але оскільки всі свої прогалини зазначав, була певна подібність плану, за яким можна було вчитися.

Тоді відправив резюме на сапорт/системного інженера до чергової великої компанії, де я тоді хотів працювати, та отримав офер. Мені здавалося, що в таких великих компаніях можна не погано вирости.

Співбесіда. Було кілька етапів, як у попередній компанії, перший був саме англійською мовою, другий — технічний і третій вже полягав у розмові з менеджментом.

Основні вимоги були:

  • Знання Active Directory;
  • Знання Linux;
  • Знання апаратної частини комп’ютерів/ серверів;
  • вміння працювати зі світчами;
  • знання мережі.

Оскільки у компанії був DevOps-департамент, через 8 місяців я спробував пройти співбесіду на DevOps-інженера, підтягнувши відповідні технології.

Співбесіда на DevOps-інженера. Основні вимоги були:

  • знання Linux;
  • знання ci/cd;
  • хмари;
  • розуміння infrastructure as code;
  • розуміння ansible;
  • розуміння bash;
  • принципи DevOps.

І тяжкі кілька днів очікування та довгоочікуваний офер на DevOps-інженера.

Примітка/порада: якщо ви хочете чогось навчатися, краще приділяти час потрохи, але регулярно. Тобто 30-60 хвилин на день можуть бути ефективнішими, ніж раз на тиждень виділити 3,5-7 годин на навчання. За тривалі перерви можна загубити контекст.

Після отримання офера, настав момент ейфорії, який одразу і закінчився. Виникли деякі складнощі з переходом усередині компанії в інший департамент, що мене сильно засмутило.

Тоді як раз в моїй сім’ї народилося маля, витрати могли рости кратно і непередбачувано. Незручно про це говорити, але доводилося підробляти перед роботою в офісі на будівництві вантажником, часто і після роботи. Оскільки робота на будівництві була брудною, приблизно через місяць почав працювати на перевізника меблів. Було багато приємних моментів, найприємніше — це іноді годували після важких робіт, як би це наївно не звучало.

До речі, це все було разом з проходженням співбесід в інші компанії. Зрозумів для себе — якщо тут зміг отримати офера, значить, можна спробувати пройти співбесіду в іншій компанії.

Так і зробив, і десь через 4-5 спроб отримав офер в компанію номер 5.

Компанія номер 5 — розвиток продовжується

Після попереднього досвіду, було почуття невпевненості та страху, що знову можуть бути проблеми і неможливість зростання, тому ще десь місяць, за інерцією, підробляв вантажником вечорами.

Співбесіда. Було три етапи, але перший можна не особливо брати до уваги — це прескринінг, далі — англійська та технічна співбесіда з експертами.

Основні вимоги були:

  • знання теорії;
  • розуміння ci/cd;
  • розуміння infrastructure as code і досвід з якимось інструментом, у мене був ansible і cloudformation;
  • вміння працювати з хмарами;
  • знання Linux;
  • знання якоїсь скриптової мови, у мене був bash;
  • розуміння мереж.

У компанії вдається як зростати технічно? так i прокачувати коммунiкацiю. Чим я займаюсь i по сьогоднiшнiй день. Також вважаю хорошим знаком, коли принципи компанії повністю збігаються з твоїми.

Замiсть висновку

За весь шлях що я пройшов, вважаю що кожен момент був тою чи іншою мірою корисним. Кожен крок — це досвід, який можна буде застосувати у майбутньому, тому продовжуйте навчатись та експериментувати.

Корисні матеріали (стосовно DevOps-напрямку)

👍ПодобаєтьсяСподобалось24
До обраногоВ обраному13
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Стаття цікава. Дякую за лінки, знайшов для себе дещо цікаве для почитати/подивитись

«знати хоча б одну схему обтиснення кабелю;
і, звичайно ж, вміння налаштовувати принтера, куди ж без них» оттак ми всі і починали)))))

>> по дорозі дивився як працює Acrive Derectory
Исправьте.

Что у вас с английским, на каком уровне?

Было бы интересно еще писать уровень зп, гораздо проще и быстрее выйти на 5к каким-то условным тестером за 3 года, чем девопсом. Джун, думаю, должен получать 750$, мидл до 2к, дальше идут уже торги.

Дякую, виправив
З приводу англійської, все суб’єктивно, мій рівень зараз це — розумію, говорю та пояснююся, читаю та пишу
Але межі досконалості немає і всі англійську мову оцінюють дуже по-різному

Про зарплатню ви правильно ± сказали вилку, але то так було до вiйни, зараз ситуацiя дещо відрізняється насамперед у попиті на фахівців
Та i продавати себе це ще один корисний скіл

гораздо проще и быстрее выйти на 5к каким-то условным тестером за 3 года

Мова йде про автомейшн? Бо на мануал куа витратиш півроку чисто на пошук роботи, оскільки там зараз 500 резюме на вакансію завдяки дикому потоку піценосців-вайтішників, ну а через 3 роки будеш заробляти якихось 2к баксів. Щодо 5к на автомейшина я теж скептичний — там буде 3к, якщо дуже повезе — 4к.

Якщо хочеш мати 5к через 3 роки — тут якраз девопс підходить дуже добре.

Досі не розусію чому всі новачки йдуть в QA або Frontend. Так, ніби це трохи простіше по технологіям. Але ж конкуренція шалена. DevOps напрямок чомусь абсолютно не популярний серед новачків. Хоча шлях виглядає дуже реалістично

Ну тут кілька моментів: перший високий поріг входу, другий автор починав з сис адміна і через роки став девопс інженером, третє величезний пул технологій які потрібно вчити

Так вроде девопсов меньше надо, чем тестеров.
Тем более нафиг никому не нужны джуны-девопсы. Одно попадалово с ними.

довгоочікуваний офер на DevOps-інженера.
Незручно про це говорити, але доводилося підробляти перед роботою в офісі на будівництві вантажником, часто і після роботи.

жарти-жартами
але на цьому моменті незручно має бути роботодавцю

Я подумую про таксювати

Yuriy Znovyak на цьому форумі десь казав приблизно отаке — «якщо ви програмуєте років 10, а новачки у вашій професії виходять на ваш рівень за 2-3 роки, то ви несфокусовано займалися мурою тих 10 років, вам треба сфокусуватися на чомусь і будувати експертизу»

Та нє новачки за рік не доженуть добре як за 5-10
Але тренд так собі

Дякую за корисні матеріали, виглядає так, що по ним можна дійсно вивчитись на девопса.

так як посада зветься?
SRE чи DevOps

чи може Agile інженер?

Так всі ми agile i devops інженери

Навіть тестувальники

Є 2 види девопсів
1. Підпрацьовують інколи вантажниками
2. Працюють інколи в трьох різних компаніях

Якщо був би третій вид DevOps, якій би він був?

Девопс не должен работать грузчиком, тут что-то не так пошло.

Але тільки якщо додаткові активності не порушують поточных контрактів

Я початківець, але висловлю свою думку. Я не думаю, що початківець осилить об’єм знань, які потрібні для позиції Девопсу. Для входу на Девопс як мінімум треба мати гарну технічну освіту з високим середнім балом, потім попрацювати на різних позиціях хайтеку, і, по крупинках зібраний різносторонній досвід і буде основою для переходу в Девопс. Тут правильно зауважили, кому потрібен Девопс джун?
А те що ви працювали на будівництвах і тд, це дуже прикро читати, переїзджайте до нас (Ізраїль), тут нехватка Девопсів, не дивлячись на масові скорочення.
Ваш особистий шлях надихає рухатися далі, дякую, що поділилися своєю історією успіху.
Наталія.

Для входу на Девопс як мінімум треба мати гарну технічну освіту з високим середнім балом

Ямлики без магистра по computer science не правятся

Як тільки доберуся до рівня девопса, так зразу і приїду.)

Підписатись на коментарі