За якими критеріями ви обирали б країну для життя?

Намагаюся зробити якусь порівняльну таблицю з країнами для еміграції середньостатистичного програміста, щоб спростити і відранжувати свій вибір.

Думаю хтось уже з цим стикався і може поділитися досвідом? Або коментарем, з якогось із пунктів нижче. Ось щоб я додав до своєї таблиці (список не остаточний):

1. скільки залишається із зп, після сплати податків
2. розвиненість IT (розташування в країні офісів FAANG наприклад)
3. оренда квартири, вартість нерухомості
4. географічне розташування (наприклад, мені бачиться Канада не дуже зручною в цьому плані, або Норвегія, де я читав їздять закуповуватися до Швеції), віддаленість від України в цілому, густонаселеність.
5. медицина
6. інфраструктура
7. погода/дозвілля/витрати на різне споживче (транспорт, їжа, спорт, одяг, комунальні)
8. Терміни легалізації та набуття громадянства, допомога Українським експантам (різні програми)
9. Українська діаспора, місцеве населення

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному7
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

— там
— де
— немає
— довбаної
— русні

Як показав досвід цього року, то критерій один — дотримання державою конституційних прав громадян без дискримінації по статі, віку і тд

1. Унила сірість 5 місяців в рік
2. Температура води у морі круглий рік не вище 22 по шкалі цельсія
3. Податки більше 50%
4. Багато біженців із Сомалі і румунських попрошаєк
6. Неможливість стати місцевим шеріфом
7. Зп програміста як у водія автобуса
8. Великий вибір прострочки в Лідлі.
9. Велика кількість мостів і широкий вибір коробок.

В багатокоітеріальній оптимізації є така річ як «множина Парето» — множина альтернатив, кожна з яких переважає інші по хоча б одному критерію, але поступається по іншому (грубо кажучи) .

В практичній площині це означає, що скільки в твоєму переліку «важливих критеріїв», приблизно стільки локацій і опиниться в шорт лісті — кожна буде в чомусь краще інших, в чомусь суттєво поступатися.

Отже, чим довше твій перелік важливих критеріїв, тим далі ти від рішення :)

Піпл свідомо заводить трактор в двох випадках — коли їде за чимось або від чогось (є ще третій кейс — їду тому що можу, ну таке). Отже, визначись за чим або від чого ти їдеш, і мінімізуй перелік додаткових критеріїв так, щоб у шортлісті залишилось не більше 2-3 варіантів. Інакше це так і закінчиться балачками.

Я вже 8 років живу в Німеччині. Рекомендувати не буду, є багато мінусів. Років через 10 я звідси злиняю, отримавши громадянство і виплативши іпотеку. Куди? Мій критерій: країна, в якій роблять гарне вино. До чого тут вино? Я, доречі, віддаю перевагу віскі і баварському пиву. Але вино — це гарний клімат. Це Франція, Італія, Іспанія, частково Греція, Хорватія. Влавне, все європейське середземноморське узбережжя. І Каліфорнія, доречі, хоча особисто я все ж таки залишусь в Європі. Всі країни, що я назвав, це нормальна, _очікувана_ якість життя, інфраструктура, медичне забезпечення. Там не дуже добре з локальним ринком праці, але останні роки показують, що на локальний ринок можна не звертати уваги: якщо є глобальні компанії, треба орієнтуватися на них. Ну, і ще раз до вина: кількість сонячних днів на рік має значення, і свої 50 я хочу зустріти на терасі будинку недалеко від моря, з чашкою гарної кави і ноутбуком, так щоб фоном в зумі були справжні гори.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Самый главный критерий должен быть налоги.
А в идеале возможность не становиться налоговым резидентом страны.

Очень странно что это вообще почти не обсуждают.

За якими критеріями ви обирали б країну для життя?

Для життя, а не iнфоциганства

податки не впливають на життя?) Юрій, перелогінись)

Рибку з’ïсти та на хй сiсти, так не буде.
Цiкаво послухати, де можна осiсти надовго та нiчого не башляти, навiть 5%?

Є велика різниця 5%, 10% чи 40% :)
Ну при бажанні та ж Португалія як вже згадували.

Так, 10 рокiв це доволi довго, якщо по дорозi десь не прикриють, але потiм по звичайним правилам.

Мiй пойнт — що для цього краще iнший топiк заводити.

Мiй пойнт — що для цього краще iнший топiк заводити.

Я зрозумів, але мій в тому що податки мають прямий вплив і це один з критеріїв. Далеко не останній.

Ну при бажанні та ж Португалія як вже згадували.

Тільки чомусь абсолютна більшість їде не в Португалію, а в Німеччину і аналогічні країни, хоча там податки 40%. Виходить, податки не так і важливі?

Тільки чомусь абсолютна більшість їде не в Португалію, а в Німеччину і аналогічні країни, хоча там податки 40%. Виходить, податки не так і важливі?

Ну як не важливі, чим більше тим краще))

Тому, що податки, є в кожній країні.

Хороших варіантів багато: Somalia, Bahrain, Brunei Darussalam, Kuwait, Maldives, Oman, Qatar, The Bahamas, United Arab Emirates, Vanuatu

Крім всього того важливого, про що пишуть, також важливо розуміти вплив середовища на вас. А для вимірювання є інструмент який «доступний лише не кожному» ) xity.space

1. Наявність зручного банкінгу (наявність застосунку, де можна керувати карткою та рахунком, а також просто можливість прийти в банк і вирішити питання швидше 30 хвилин)
2. Розклад роботи продуктових магазинів (щоб не закривалися раніше 18:00 хоча б)
3. Наявність зручної інфраструктури громадського транспорту.
4. Доступність медицини (щоб можна було потрапити до лікаря протягом 1-2 днів та отримати нормальне заключення та нормальне лікування)
5. Різноманітність вибору продуктів харчування та їх ціна
6. Ціна за житло та відповідно орагіназція/керуванням житла (та сама наявність пластикових вікон, утеплений фасад якщо країна більш північна, звукоізоляція, відсутність грибку і т.д.)
7. Співвідношення податків та залишку зарплати після сплати податків.
8. Різноманітність вибору одягу та розмірна сітка (в плані якщо хочу купити чоботи, то це має бути реально з чого вибрати і наявність відповідних розмірів)
9. Можливість розплатитись безготівково у транспорті, кав’ярні, магазині і т.д.
10. Бюракратія в розумних межах і в розумних часових рамках (не як у Німеччині, що заради однієї довідки треба чекати 3 місяці)

Ну і, на жаль, багато країн ЄС по цим пунктам не проходять :)

Це стопудово не західна Європа і не США з Канадою, Австралію і так далі. Дивіться в сторону Естонії, Польші тобто центральна та східна Європа. Andrew Tate вам підійде для мотивації, cудячи з вимог по країні.

можливість прийти в банк

поржав

N24 та Vivid не мають відділеннь, тільки онлайн банкіинг, не підійде

в нас в вiддiлення без апойнтменту не прийдеш

та тут також, але є варіанти окрім старопердунських банків є вибір, онлайн банки , чи маленькі банки(з більш гнучкою системою аккаунтів та можливостей)

Якраз Естонія одна з тих країн, де хотілось би жити. Також Литва доволі комфортна в цьому плані.

Вибачте, а до чого Andrew Tate тут?

А він американ/бріт(типу захід загниває) як раз просуває центральну, східну європи(типу Румунії та Болгарії) та страни балтії також й воно резонує з вашим дописом по вимогах.

Зрозуміла. Дякую за відповідь!

Головне піцу в Румунії не замовляти, коли хочеш потроліти шведську еко-активістку :)

Звичайно загниваючі, заважають human trafficking займатись. В країнах що радить мабуть з цим ок.

та він ще той тіпікал бізнесмен-балабол чесно кажучи

Якраз Естонія одна з тих країн, де хотілось би жити.

Лол, кто-то любит извращения

Це ваша особиста думка як і вибір розмовляти російською.

В Таллинне русскоговорящих под 50%, большинство из которых как раз занято в сфере услуг. И любителей рашки и совка тут хоть отбавляй. Так что добро пожаловать)

Підтримайте, будь ласка, лікаря який загинув на фронті. Він допомагав хлопцям на фронті, витягував їх і загинув petition.president.gov.ua/petition/167794

ДТЕК анансував створення бригад які будуть відключати будинки від світла через скарги сусідів які заздрять
Невже є країни де абсолютна більшість не такі довб***би? Якщо ні то буду збирати на острів.

Якщо подивитись у місцеві чати то люди на повному серьйозі звинувачуюють в усіх своїх негараздах мешканців будинків. які на критичних лініях. І звичайно постійно довблять із цього приводу горячі лінії ДТЕК. Навіть були заклики бити вікна у таких будинках причому явно не в жарт і багато людей це підтримують.
Так що я нічому не здивуюсь.

ДТЕК — офіційний канал t.me/dtek_ua пише

⚡️ДТЕК не відключає світло за скаргами

Компанія не проводить жодних відключень «за скаргами» у будь-якому з регіонів, де працюють ДТЕК Мережі.

➡️Більшість відключень відбуваються дистанційно, а їх невелика частина потребує фізичного виїзду персоналу.
➡️За можливості, бригади також виїжджають на лінії, що живлять критичну інфраструктуру, щоб в ручному режимі відключити будинки, які живляться від тієї ж мережі.

❗️Для забезпечення соціальної справедливості та забезпечення рівних умов для людей, закликаємо балансоутримувачів (ЖБК та ОСББ) будинків, підключених до критичної інфраструктури, відключати їх власноруч.

Це дозволить зменшити кількість та тривалість відключень для українців.

Пошук ідеальної країни мені нагадує процес пошуків ідеального чоловіка 😝 Можна малювати стопятсот схем, таблиць порівнянь, аргументів «за та проти» — але (це підтверджують вчені та продавці) фінальний вибір майже в будь-яких питаннях все одно базується на емоціях.

у жінок напевно точно так)
а от у мене так не може бути — інакше потім буде трата кучі часу дарма і не там де потрібно.

а от у мене так не може бути — інакше потім буде трата кучі часу дарма і не там де потрібно.

Да, багато хто ось так годами приміряється і все враховують, складають важливі критерії, читають відгуки, стають експертами в недоліках кожної їз країн і так нікуди і не переїзжають.
Ну або как варіант починається війна, і вони тікають в Польшу як «самий збалансований варіант» :)

Нема смислу роками примірюватися. Але є смисл примірюватися.

в Польшу як «самий збалансований варіант» :)

ото тебе плавить шо ти бігаєш з моєю цитаткою як дівка на видання)

Відредагуй ще в четвертий раз, як не як доу це ж твій основний інструмент соціалізації)

i.imgur.com/JTQr3tG.png

Спочатку матюки капслоком, далі буде бита посуда. твоє дівчаче істеричне нутро важко приховати)

Це було тайне послання ;-)

а шо не так с польшей? по-моему это украина которой удалось. мне это стало очевидным еще 10 лет назад

по-моему это украина которой удалось

Цілком згоден саме з таким формулюванням.

а шо не так с польшей?

в деякіх жлобів є предвзяте відношення, типу як в русні до країн балтії)

З Польщею все так. І ви праві з визначенням, що це Україна якій вдалося.

Окрім Польщі існує багато інших смачніших і більш розвинутих країн. США, Канада, Австралія, Німеччина, Британія, Швейцарія, Нідерланди. Звичайно, у Польщі є й свої плюси, але частіше її розглядають як запасний аеродром або проміжну станцію перед переїздом в більш розвинуті країни.

Польща динамічно розвивається, менше лівацтва, вакцинована від усіляких комуняк у владі та в майбутньому має всі шанси наздогнати розвинуті країни. Або навіть перегнати, якщо останні будуть продовжувати грати в лівацтво і «атнять (у працюючих) і падєліть (між ледарями)». Але це перспектива на 30-40 років. Так як життя одне і перспективи це завжди перспективи без гарантій, то більшість надає перевагу релокації у високорозвинену країну.

Польща динамічно розвивається, менше лівацтва

І аборт можна зробити?

І аборт можна зробити?

А ти шо вже залетів?)

Не роби, мільйон доларів дадуть за першу дитину, народжену чоловіком.

Крики про аборти це такий собі бугімен. Якщо так припече зʼїздиш в сусідню країну.

ВВП на душу населення
Польща 1990 рік — $1,730, сьогодні — $19,023
Франція 1990 рік — $21,865, сьогодні — $42,330
Німеччина 1990 рік — $22,303, сьогодні — $48,398
США 1990 рік — $23,888, сьогодні — 75,180
en.wikipedia.org/...​_GDP_(nominal)_per_capita

Як бачимо, чим більше лівацтва, тим «крутіше» росте економіка. В 1990 році 3 розвинуті країни були приблизно на одному рівні (США як завжди трохи крутіше). За тридцять з лишнім років соціалістична Франція в дупі, в Німеччині менше соціалізму і краще показники. Ну і Мекка капіталізму натягує їх обох.

За Німеччину не впевнений, а от Францію в наступні 20-30 років Польща «удєлаєт», поки французи будуть грати у лівацтво. Але є умова: що поляки не скатяться в правацтво-імперство, як росіяни.
От угорці уже майже там. З імперськими амбіціями, фантомними болями за Закарпаттям та підіграванням раші можуть втратити все, що досягли і скотитись в дупу. Правацтво воно таке, також може бути дуже нездоровим.

За Німеччину не впевнений,

И очень зря, страна на полном ходу летит в коммунизм.....

Знаешь это из разряда в западных странах реально во всех становиться жить хуже(что правда и я согласен), проблема в другому что в развивающимся еще лет 50 при условии если первые остановятся. Поэтому пока что это все догадки и такое...

статистика гарна, але теза:

Як бачимо, чим більше лівацтва, тим «крутіше» росте економіка

я б, наприклад цю тезу перевіряв останніми 5тьма роками і який був ріст, можливо ситуація буде не така гарна)

левацтво тут не при чем. В США родился интернет и на его плечах выросла цифровая экономика и множество отраслей
надо еще без Калифорнии смотреть

будуть продовжувати грати в лівацтво і «атнять (у працюючих) і падєліть (між ледарями)»

Ну в цьому плані лівацтва Польша не сильно втекла) Середній класс натягують також сильно.

Здохла остання надія :(
Тільки Техас ще якось тримається. І Альтперлах в Мюнхені досі чудом відбивається від ліваків.

Здохла остання надія :(

Залишається лише москва і дубаї. 2 стовба останього капіталізму.

Там нерухомість в 2 рази дешевша ніж у Західній Європі, і податки меньше

Оце точно. В індійській філософії є такий термін, котрий описує Бога, як набір всього вкупі, що є грандіозним «сочєтанієм принципово ніколи нєсочітаємого в одному» :)

Если выбор страны=равен выбору мужика, ну так нет сомнений как выбирают женщины. Более того они всЕ так выбирают! Ну хорошее заключается в том, что не все они выбирают, а потому выбрать норм страну таки можно.

Від 2013 живемо на півдні Португалії: дорослі син та дочка, ну і я. Берег Атлантичного океану. Куротне місто.
Кому потрібне «традиційне» тепле море — Іспанія поблизу.
Оскільки багато західних європейців, котрі пенсіонери і не тільки, вирішили в Португалії купувати нерухомість — то ціни на аренду теж ростуть із кожним роком.
Щодо медицини ... Вибачте, але я тут не радник, бо послугами медицини майже не користуюсь: скромна проста варена та сира їжа, котра мало не на половину є зі свіжих овочів, робить із моїм тілом практичні чудеса.
Ви не повірите, але я їм ... сирі кабачки, сиру моркву, вирі баклажани, сирий батат...
Це ну дуже сильно підняло рівень мого здоров’я, а також загострює розум та здатність вчитись.
Дякуючи такому типу меню, я скинув 30 кг зайвої ваги, котру набрав на традиційному харчування.
Погода мене влаштовує, бо субтропіки і чисте зоряне небо мабуть 330 ночей на рік.
Українська діаспора тут велика.

Країна має потенціал, як і свої дуже специфічні особливості...

Ви не повірите, але я їм ... сирі кабачки, сиру моркву, вирі баклажани, сирий батат...

ви сироїд?

ми ж на Доу — тут всі сироїди

я все ще не можу їсти кабачки по 500 :(

де ти такі знайшов? Ось всього лише по 280 грн за килограм handlaprivatkund.ica.se/...​-pack-Klass-1-ICA/4000327
:)

сири(і) мають бути тільки по 500!

сири(і) мають бути тільки по 500!

Сорян, інфляція, вже по 900))

Давайте вже мiряти iкрою чи шо?)

Для мене це відходи рибної промисловості, тому ні, тільки сири)

Життя у субтропіках — то місцеві свіжі овочі і фрукти на протязі року.

Кабачки зараз тут коштують ... у найближчому супермаркеті Сontinente від 1.7 до 2.15 (біо) євро/кг.
Оскільки у мене, як у ПП, є перепустки у спецмаркети для підприємців — то там теж купую за цінами, котрі можуть бути доволі нижчими, ніж у супермаркетах. Наприклад, два тижні тому гарбузи купував по 0.75 євро/кг.

Кабачки зараз

СТБ, будь ти прокляте, тепер коли я в інтернеті бачу слово «кабачок» зразу згадую: www.youtube.com/watch?v=8u-SYfVuFnY

О, а як знайти в Португалії такі супермаркети?

Відповів у приватному повідомленні.

Я на протязі життя завжди щось нове шукаю :)

Читав, що сирі овочі — то добре.
Почав пробувати, прислухаючись до змін в організмі — і правда: сирі овочі підвищують загальний стан мого здоров’я.

А хоч маслом приправити можна? Ну щось на зразок звичайного сiлянського салату iз свiжих овочiв та олiï

Трюфельний айолі ще крутіше )

Так. Інтуїтивно відчуваю, що ще додати.

Сироїд в ІТ набирає нового значення

Овощі це звісно добре, але не треба культ з цього робити. Я не ЗОШник, їм багато чого не здорового час від часу (пасту кілька раз на тиждень, піцу раз в тиждень, солодощі раз в тиждень, їм варене, смажену, печене), і лікарі мене також ненавидять, в тому плані що не ходжу до них. І аналізи всі в нормі. Знаю багато людей які мають шкідливі звички, також до лікарів не ходять. Просто організм людини така живуча штука, що до 40 років все прощає, багатьом до 50 все прощає, і тільки потім починаються відхилення.

Взагалі лікарі не люблять фразу «ні на що не скаржусь». Більшість хворих у яких виявляли серйозні проблеми чи навіть пухлини — ні на що не скаржились і чудово себе відчували. Так що до лікаря після 40 по-любому треба кожен рік ходити і робити базовий health check.

До речі, проконсультувався з ChatGPT:

However, it’s also important to note that some vegetables, like eggplants, contain naturally-occurring toxins and should be cooked before eating.

Я ж готую будь-які блюда: борщі, супи, каші, овочеві, курятину, рибу, закуски, пироги, випічку солону та солодку...
Та що треба — то і приготую, бо ж навчився саме тому, що це мені було цікаво.

Не являюсь ідеологічним сироїдом, чи веганом, чи ще кимось... котрий на дух «інакомисліє» не переварює.

Буває таке, що організм хоче ... випити пляшку червоно вина за вечір, але щоб було дуже терпке вино — ото купую саме таке вино і п’ю його.
А буває, що організм хоче тільки біле вино. або ж молоде (шипуче) вино.

... а можу не пити вино три місяці, бо нема такої органічної потреби.
Ото у меня такий «транссерфінг реальності», коли багато чого вибираю саме інтуїтивно.

Так, деякі сирі овочі і т.п. можуть мати токсини, котрі зникають після додаткових теплових та інших обробок.

Тут прям усі кліше про веганів зібрані :D

Про івенти, жила я собі у Лісабоні і зажала 600 евриків на відвідування івенту, ну реалії не такі які ми собі малюємо, краще задавати питання що по докам буде, що з налогами, медицина освіта для дітей так все банально у сумно але воно з цього і буде складатися ваше життя

Название начинаются на U, не на R.

Название начинаются на U, не на R.

Uruguay?)))

Добре, Румунію викреслимо по тому ж принципу по якому додали Уганду))

от всі хочуть розвиненість IT і якісь сходки.... шоб шо? от скажіть, ви подорожуєте.
от будуть офіси

FAANG

а нафіга вони вам?
Приїхали в якусь країну і такий — от треба сходити на отой івент, і на той теж. І на екскурсію в офіс фб. Це реально так відбувається? я бувала багато де, але щоб вибір подорожі чи поїздки реально базувався на пункті номер 2 — для мене дивно. Мені важливіше, чи я зможу купити в магазині гречку або оселедця)

І на екскурсію в офіс фб.

Не на екскурсiю, а може навiть працювати

тоді алгоритм інакший — влаштовуєшся і ігноруєш всі решту пунктів

Якщо ціль працювати в FAANG, то чому б не спробувати влаштуватися в FAANG?
Алогритм давно більш-менш відомий: задачки, літкоди, систем дизайн.

Людина, яка хоче в фаанги готується, розвʼязує задачі, проходить інтервʼю і так далі. Тобто вона робить щось конкретне, щоб пройти в ці самі фаанги.

Якщо є ціль працювати в фаангах або юнікорнах, рубити бабло, то кращої країни, ніж США немає. А якщо конкретніше декілька локацій. Якщо принципово не подобається США, то є країни з різним стилем життя та географією з цими самими фаангами (Канада, Британія, Німеччина, Швейцарія, навіть Польша чи Чехія).

Тобто якщо людина хоче працювати в фаангах, то вона ставить мету і рухається до своєї цілі «Хоть чучелом, хоть тушкой» (або напряму через проходження інтервʼю, або опосередковано через контракторство).
Люди ж як автор теми створюють 100500 топиків, де намагаються врахувати 100500 критеріїв, щось ранжують, перемішують

Намагаюся зробити якусь порівняльну таблицю з країнами для еміграції середньостатистичного програміста, щоб спростити і відранжувати свій вибір.

Так, згоден, черговий топiк на кшалт дайте iнший глобус.

Але там де фаанги, там ще й багато досить цiкавих контор другого ешелону, якщо вiдразу не вдалося, та й взагалi вибiр бiльше та рiзноманiтнiше.

Це реально так відбувається

Локальные ивенты в том числе позволяют развить нетворкинг, что в целом добавляет шансы найти что-то более-менее интересное, а не очередные авгиевы конюшни вилкой чистить.

купити в магазині гречку

А в чём проблем заказать хоть мешок с доставкой?

навіщо мені мішок?)
я мала на увазі купити зрозумілі мені продукти в супермаркеті. Мені подобається самій вибирати, а не замовляти доставку.

ви вважаєте

FAANG

не тими самими конюшнями? хіба нема більш нічого цікавого віддаленого, аби жертвувати всіма іншими пунктами заради галєри? чи ті самі Meta чи Twitter більш стабільні? надіслали листи і пам’ятай, як звали. В чому переваги?

я мала на увазі купити зрозумілі мені продукти в супермаркеті.

Понятные это какие? Если не говорить о каких-то экзотических направлениях, то большинство знакомых продуктов находится вообще без проблем.

жертвувати всіма іншими пунктами заради галєри? чи ті самі Meta чи Twitter більш стабільні?

Чем именно нужно жертвовать?

надіслали листи і пам’ятай, як звали. В чому переваги?

Деньги?

Ви дуже буквально сприйняли. Так, щоб зрозуміло було: мені важливіше те, що я їм і можу вибрати це, ніж наявність офісів великих компаній, в які вірогідність потрапити дуже низька.
Цей пункт стоїть у ТС на 2 пункті, а після ще 7. От ними жертвувати

Понятные это какие

Многие уехавшие жалуются на продукты питание. Как оказалось за границей много чего нет, к чему мы привыкли. Это не замечаешь выехав на две недели, но пожив пол года оказывается что здесь и вода другая(привет зубы/почки)

Чем именно нужно жертвовать?

Люди разные, кому то нужен FAANG с офисами и бюрократиями, высокими целями. А кто-то баг за пол часа пофиксит и пойдет на пляж.

Деньги?

Есть много способов как делать деньги, но готовясь к собеседованиям, вы про них не узнаете.

Многие уехавшие жалуются на продукты питание. Как оказалось за границей много чего нет, к чему мы привыкли.

ЛОЛ, за кордоном є все, до чого «ви» звикли, плюс є все інше, чого немає в Україні :)

Да видно что ты закордонец и уже долго, раз 10000 коментов накатал. Всего Вам хорошего и не скучайте)))

в Болгарії бачила, росте вздовж дороги )))

Помидоров с грядки и фруктов нет, что б сочное и вкусное, как у нас с рынка
Точнее, они есть, но статистически их кратно меньше тут и найти что б совсем грядочное — сложно

Помидоров с грядки и фруктов нет, что б сочное и вкусное, как у нас с рынка

MixMarkt: польскі помідори, огірки та інше, «як у нас на базарі» :)
www.google.com/...​3-h152-k-no!7i1600!8i1200

Я не відвідую німецькі базари, але гадаю там теж таке є, треба подивитись.

MixMarkt: польскі помідори, огірки і інше, «як у нас з ринку» :)
www.google.com/...​3-h152-k-no!7i1600!8i1200

Це так само як «молоко коштує менше 1 євро» )) Може перестанемо чері-пікінгом займатись? Наявність польскіх томатів також не доводить що «інші як з грядки». Ну сорі, але це так ))

Я не відвідую німецькі базари, але гадаю там теж таке є, треба подивитись.

Так, є, але питання у %
Я приходжу на наш ринок і там приблизно 25 видів томатів, і тільки 6 з них як з грядки вдома
Усі інші — несмачні. Є навіть такі, що неможливо їсти. І це все у липні!

Я ж кажу.
Я перепробував УСЕ овочеве. З УСІХ місць.
І німеччина на повну зливає Україні по можливостям господарства.
Просто тому що вдома тепло, чорнозем та сонце.
Ніякі добрива та CLAAS не змінять це.

З помідорами-огірками так, але ті ж кавуни, манго, авокадо тут легче знайти смачніше. Всякі яблука-груші теж смачніше. У нас навіть полуниця смачніше місцева.

кавуни

Ну ти хоча б Херсон не згадав... Таке писати про кавуни це просто жах 🤦‍♂️

манго, авокадо тут легче знайти смачніше

Це питання логістики

Всякі яблука-груші теж смачніше

Ти забув що таке яблуко-груша з саду.

Ну ти хоча б Херсон не згадав..

ну Херсонські кавуни звичайно рулять, тут без питань — бренд. Але об’єктивно марокканськи набагато смачніше (тільки не бийте :)

Ти забув що таке яблуко-груша з саду

Не забув. Але й більшість того що продається в умовному Київському супермаркеті чи київських базарах — теж не мають до цього відношення.

спочатку непросто заставити себе їсти яблука по три долоро за кіло ;)

треба якомога швидше перестати переводити в інші валюти :)))

точно, краще сприймати як «кілограм яблук по ціні білета на трамвай» гг))

Ніхто не казав що закордоном жити дешево ;)
Багато хто цього не розуміє, і купувати помідори по 2 бакса за кіло, потім дивуються, чому вони як вата смакують... І роблять висновок, що закордоном овочі — гівно :)

На тему овочів це реально так це реально було що круто в Україні, все інше у переважності краще навіть моя мати коли була тут казала що якість вища деякі рецепти краще виходять з тих самих ігрідієнтів

На тему овочів це реально так це реально було що круто в Україні, все інше у переважності краще навіть моя мати коли була тут казала що якість вища деякі рецепти краще виходять з тих самих ігрідієнтів

Я дуже кайфую тут від:
— йогурти та молоко з вершками за 1.79 пляшка 1л
— м’ясо, риба та птахи
— сік який дійсно 100% з фруктів, іноді 3/4 пляшки це сік, 1/4 макуха на дні ))
— та інше, сир, хамон, ковбаса хороша, салямі

плюс я бы додав якісні та смачні хліб та пиво (крафти й тут й в Україні можно знайти круті але реально задобвали)

Я б ще додав що тут і в ресторанах смачніше, і онлайн сервіси розвинутіші, і навіть звичайні сервіси часто краще. Але мене запишуть в єрєтікі, а може взагалі спалять на вогнище :)

і навіть звичайні сервіси часто краще

Можу привести приклад сервісу, яким користувався нещодавно. В минулому році ми купили багато різної побутової техніки і з духовою шафою виявилася проблема. В інтернеті зайшли на гарантійний сервіс Siemens і зробили запит на ремонт, при цьому ввели тільки номер нашого приладу і адресу. В той же день, нам зателефонували і зробили термін. Прийшов сервісмен, перевірив шафу, знайшов проблему з термодатчиком і одразу замовив його онлайн. Потім він прийшов ще раз і замінив датчик, тепер все нормально.

Як це відбувається у Києві? У моїх родичів була точно така сама проблема з духовою шафою. Але, коли вони звернулися у магазин (досить відомий), де купували шафу, то виявилося, що гарантія від виробника у них типу є, але вона не діє, бо техніку.... ввезли по чорному, ЛОЛ. Після двох місяців срачів, магазин прислав техніків, які забрали шафу на ремонт, ЛОЛ. Через два тижні вони її привезли назад, але проблема знову з’явилася. Знову срачі, але тепер родичам запропонували просто невелику компенсацію, щоб нічого не робити. В результаті вони навіть подали до суду, але почалася війна і діло заглохло. При цьому, вони самі сконтактували з техніками магазину, щоб запитати, що саме ті ремонтували, і ті їм сказали, що ніхто нічого не ремонтував минулого разу, магазин сказав просто потримати пару тижнів і повернути! Оце, я розумію, сервіс!

Так ось я саме про таке. Воно іноді може бути довше чи повільніше. Але при цьому як правило буде якісно і грамотно зроблемно «як треба». Більше всього мені подобається саме те, що не треба «контролювати» як зробили. І не треба с кимось зперечатися і качати свої права. Буває звичайно трапляється і через жопу, але це по моєму досвіду виключення із правила.

Ти шо таке кажешь. Нова пошта набагато краще доставки Амазону!!! )))

Соки есть натуральные, без добавления воды и сахара, в Украине, «Коник», например, у них еще и сногсшибательные фрукты, особенно черешня.

З Гречкою в Польщі лажа,в Хорватії трохи є але ціна космос

Многие уехавшие жалуются на продукты питание.

Кто? Почему-то даже в Украине у кого есть деньги покупают швейцарские сыры, испанский хамон, итальянскую пасту. А не сыр Шостка, ветчину из туалетной бумаги и мивину.

Как оказалось за границей много чего нет, к чему мы привыкли.

Чего?

А кто-то баг за пол часа пофиксит и пойдет на пляж.

Скорее фантазирует об этом перед сном

Есть много способов как делать деньги, но готовясь к собеседованиям, вы про них не узнаете.

А будет фраза про не работать на дядю?

Я просто опытом поделился. Не забывай зубы и почки проверять.

В тебе негативний досвід з зубами і нирками?
Переїжджай! Забугром вода пом’якшення буде, перевіряв ;)

Навіщо мені переїжджати, я вже давно катаюсь по різних місцях, такий собі квазіномадний стиль життя. Воду перевіряли лікарі, я не перевіряв)) але тобі видніше, ти ж синьор. Не соромся повчи мене ще чомусь. Я сумую за цим сеньорним тоном. В офісі вже років 7 не був. Дякую що нагадав.

Навіщо мені переїжджати

Очевидно

привет зубы/почки
такий собі квазіномадний стиль життя

І що, він недостачі гречки в крові не вмер? ;)

Воду перевіряли лікарі, я не перевіряв

В тебе лікарі воду перевіряють? Розкажи, як це відбувається.

Не соромся повчи мене ще чомусь

Та без питань:
a.co/d/bYdFpHg
Зекономити на виклику лікаря ;)

Я сумую за цим сеньорним тоном. В офісі вже років 7 не був. Дякую що нагадав

Звертайся.

Зекономити на виклику лікаря

Дякую та я більше лікарям та лабораторіям довіряю.

І що, він недостачі гречки в крові не вмер

Особисто я ні, майже не хворію, та досвіду інших людей довіряю. Інколи корисно не вважати себе самим розумним, спробуй.

Дякую та я більше лікарям та лабораторіям довіряю.

Це серйозна заявка :) а можеш скинути лінк на дослідження води — якому ти довіряєш?

інших людей довіряю

Той інший, він таки помер?

Той інший таки лікар, а не сеньор. Навіщо мені тобі скидати лікарів та дієтологів. Сеньори самі розумні люди. Розбереться)))

А... ну авторитетна думка, нічого не скажеш :)
Покажи йому це:
worldpopulationreview.com/...​/water-quality-by-country

По найкращому в сіті пломбірі — наразі статистики нема :/

Дякую за лінку про воду з крана))) Але дуже поверхньо.

Я думав ти мені більш детально розкажеш, про різні кейси. Але як доходить до розмови, подумати та привести кейси з життя ми користуємось гуглом))) Та довіряємо дешевим тестам з інтернет магазину. Ти справжній сеніор.

Ти колись чув таке слово «статистика»?
А тест обовязково має бути дорогим, щоб жорсткість води визначити? Розкажи як ціна впливає на якість такого тесту :)

Ну можливо тест зреагує на якісь мінерали або солі, а можливо ні, а на метали думаєш зреагує, думаєш на всі? А на біофлору? Я не знаю на що він зреагує і як. Особисто я думаю, що лабораторія проведе аналіз краще ніж сеньор. Чи ти і тут розумніший.
Я думаю що тест має якийсь реагент, на що реагує, тому буде коштувати не дорого.

а на метали думаєш зреагує, думаєш на всі

Було б дивно якби тест на water hardness реагував на метали, хіба ні? :)

Для всього вище перелічено я тоді лінк вгорі скинув.

Доречі, нам раз в пів року висилають тест хімічного складу води. А в иебе є такий тест, стосовно води з ТВОГО крану?

Ок тобто ти визнав що дешевий тест таки зреагує тільки на певний(і) елемент(и) в воді і все)

Для всього вище перелічено я тоді лінк вгорі скинув

Я повторюсь, дуже поверхньо.

Доречі, нам раз в пів року висилають тест хімічного складу води. А в иебе є такий тест, стосовно води з ТВОГО крану?

Я тобі писав, що тест робив лікар)) у примітивних чатботів також зациклює.

Ок тобто ти визнав що дешевий тест таки зреагує тільки на певний(і) елемент(и) в воді і все)

😆 я хз як тобі пояснити.... але в нього є лише одне завдання і він з ним справляється.

Я тобі навіть більше скажу, з цього і розмова почалась

Забугром вода пом’якшення буде, перевіряв ;)

Але

у примітивних чатботів також зациклює
Я повторюсь, дуже поверхньо

Що дуже поверхньо?
В тесті який нам висилають, 27 позицій які вливають на якість води. Кожна позиція — деталізовані

Я тобі писав, що тест робив лікар

Ну так покаже мені результати тесту який робив ЛІКАР? ;)

😆 я хз як тобі пояснити.... але в нього є лише одне завдання і він з ним справляється

Головне віра

Що дуже поверхньо?

Це мені не покаже що у тій воді та як вона буде впливати на мій організм. Як цю воду краще вживати.

тесті який нам висилають, 27 позицій які вливають на якість води. Кожна позиція — деталізовані

Це вже детальніше. Головне в цьому, що ти як справжній укр сеньор розбираєшся в хімії та лікарській справі.

Ну так покаже мені результати тесту який робив ЛІКАР? ;)

Може тобі ще фотку органа вислати)))
Вибач не витримав.

Може тобі ще фотку органа вислати)))
Вибач не витримав.

Злив зараховано :)

Зливайся, гарного тобі запливу.

По факту хоч би щось написав. Купа якихось обіженських коментів про сеньйорів і секретні матеріали від «лікаря». Нащо взагалі було вступати в дискуссію з такими «аргументами»?

Наступного разу запитаю в тебе, що мені робити.

Ну знайди кращу статистику, я почитаю;)

Та не, в Польщі вода чайник два раза закипів там вже пачка цвяхів плаває )

Хз, я думаю це також залежить від конкретного місця проживання. Але в європках, чи в США де я кипятив воду — вода була краща ніж в Україні. Виняток- хіба Греція прибережна.
Статистика ж дає середнє по країні. В США теж є міста, в яких воду з під крану пити не можна ;)

Ну я скажу що в Хорватії як і в Польщі вода херовіше порівняно з тим що було в Ризі, в Києві теж на рівні Варшави.
Але в будь якому випадку я п’ю бутильовану, навіть якщо вода більш меньш запах присмак труби все одно буде

В США теж є міста, в яких воду з під крану пити не можна ;)

Ну в НЮ я пам’ятаю вода була така собі, теж тільки бутильована

Так не пейте воду из под крана в Польше.
Я в Украине ее из под крана не пил то
Она у меня вообще непрозрачная в городе(в 300м от Днепра, ага).

Я ж про це і кажу що я ніколи не п’ю воду з під крана будь де, все одно вона трохи трубами тхне

Та я раз в полгода на целебный электрофорез и УЗИ в Неньку возвращаюсь

Как оказалось за границей много чего нет, к чему мы привыкли.

Чего?

как чего? гречки нет, селедки с кишками и щавеля тоже нет.
щавелевая кислота почки садит, поэтому надо проверять, чтобы видеть улучшение

гречки нет

Та ну, гречка в любому магазині вже лежить, вчора купив в Edeka, до цього в REWE купляв. Не говорячи вже про східноєвропейські магазини, які зараз на кожному кроці, там і щавель є.

А ну, що це я тут топчу зараз? :)
ibb.co/ZKfL8D1

Та ну, гречка в любому магазині вже лежить, вчора купив в Edeka, до цього в REWE купляв. Не говорячи вже про східноєвропейські магазини, які зараз на кожному кроці, там і щавель є.

А ну, що це я тут топчу зараз? :)
ibb.co/ZKfL8D1

О! В Германии всегда проблема купить куриные крылышки! Я не знаю с чем это связано )) я люблю крылышки и каждый раз при покупке озадачен поиском

www.lidl.nl/p/kipkluifjes/p174979
бедолаги)

Да, в НЛ кое-что по другому
Я сыров оттуда набрал в последний визит
Но жить там не хочу вообще)

найти ближайший именно мясной магазин?

В гамбургщине тоже климат не очень)

найти ближайший именно мясной магазин?

У меня? Или в Голландии?

В гамбургщине тоже климат не очень)

Та не только в климате дело
У вас ограничение 100кмч на автобанах днем))
И рельеф плоский) мне нужны холмики

У тебя, конечно

Та не только в климате дело

Та не напрягайся, сраться всерьез на эту тему влом)

У тебя, конечно

Ну я знаю их, проблема что они работают 2 дня в неделю по утрам до полудня, и я все время забываю туда поехать затариться)

Та не напрягайся, сраться всерьез на эту тему влом)

А че сраться, судя из того что я понакупил в сырном магазине, в НЛ маленькому частному бизнесу таки полегче живется чем в Дойч

Все равно у меня скрытая любовь к Нидерландам, наверное потому что не жил там?))

У вас ограничение 100кмч на автобанах днем))

Скільки там тієі Нидерландщини? Там мабуть всього годину їхати з одного кінця країни в інший.

Скільки там тієі Нидерландщини? Там мабуть всього годину їхати з одного кінця країни в інший.

4h40m
www.google.com/...​,8z/data=!4m3!4m2!3e0!5i1

гиги
Так ніхто не їздить :)
Я мав на увазі що якщо ти живешь в якомусь місті Нидерландів типу Амстердаму чи Ротердаму, то скільки тобі їхати до кордону іншої держави? Це буде 100-150 км, тобто 1-1,5 години при їх швидкості. Тому ці обмеження на трасі якось взагалі не суттєві.

Ты серьезно про крылышки и сыры, тут горы всего даже голландскую селедку ту самую продают? может просто потому что я 40 км от Нидерландов?))))

может просто потому что я 40 км от Нидерландов?))))

Скоріше за все, це я у сраці серці Німеччини живу ))

тоді я під пахвою(п.хвою) Німеччинни живу)))

Що не так то?

Що не так то?

Площина
Я хочу невеличкі пагорби мати поруч та великий ліс
100-200м від низу до верху
Моє хоббі гірський велосипед

Лiмбург, що бiля Аахена, цiлих 300 метрiв пагорб)

воу воу палегче, на таком и голова закружиться от высоты

точно))) где ты был раньше?!

точно))) где ты был раньше?!

Мою работу Артёмка делал))

Лiмбург, що бiля Аахена, цiлих 300 метрiв пагорб)

І все? ) У мене тут повно пагорбів ) 4 зони для катання поруч (в 2-10км) з будинком: Схід-Північ, Захід, Південь, Схід-Південь

І я не можу порахувати скільки десятків якщо до 1 години на авто їхати )

Ще і різдвяних ярмарок немає ) ми тут в Німеччині цілий місяць розважались та їли ))

Але усе інше НЛ чудова для життя країна
І дуже красива! Я ненавиджу гуляти містами-селами. Але у НЛ є бажання цим займатись )

А ти човен з мотором орендуй у Ляйдені та проїдься каналами, сидячи з вином та щей без штовханини у центрі міста. Дуже рекомендую

А ти човен з мотором орендуй у Ляйдені та проїдься каналами, сидячи з вином та щей без штовханини у центрі міста. Дуже рекомендую

Тільки з веслом
Галери мені мало))

Ну да)
Есть народная развлекуха ещё против сильного ветра на дамбе педали крутить)

хахаха прекратите, а то как заправские гребцы )))

door weer en wind, только хардкор)
www.youtube.com/watch?v=VMinwf-kRlA

еще прыжки с шестом через воду
www.youtube.com/watch?v=ElrSMj_YEEs

ахаха класс

О! В Германии всегда проблема купить куриные крылышки! Я не знаю с чем это связано )

Це пов’язано з магазином, а також з часом відвідування магазину. Різні магазини мають різний асортимент м’яса, мій рейтинг такий Kaufland > Edeka > REWE > Lidl > Penny / Netto. Але, навіть у найкращих магазинах чогось може не бути, якщо прийти після роботи, а не вранці.

Крім того, у німецьких магазинах є особливість. Вони можуть бути одного бренду, наприклад EDEKA, але належать вони різним компаніям. Тому в різних магазинах буде різний набір продуктів. Будеш в Ганновері, рекомендую EDEKA Center Wucherpfennig, там є багато чого, навіть черешні зимою і кулінарія.

Це пов’язано з магазином, а також з часом відвідування магазину. Різні магазини мають різний асортимент м’яса, мій рейтинг такий Kaufland > Edeka > REWE > Lidl > Penny / Netto. Але, навіть у найкращих магазинах чогось може не бути, якщо прийти після роботи, а не вранці.

Крім того, у німецьких магазинах є особливість. Вони можуть бути одного бренду, наприклад EDEKA, але належать вони різним компаніям. Тому в різних магазинах буде різний набір продуктів. Будеш в Ганновері, рекомендую EDEKA Center Wucherpfennig, там є все, навіть черешні зимою і кулінарія.

О, дякую за поради! Спробую обов’язково. Мені скоро туди ровера везти на технічний огляд, як раз і шоппінг зроблю )

Печінку ще наче нармальну купити не можна. Березовий сок, квас, нафігачитись глінтвейну на горі за 20ку. Гречка є але то не така, не вміють обжарювати. Майонез не правильний. Творіг не правильний. Мабуть ще щось пропустив.

Печінку ще наче нармальну купити не можна. Березовий сок, квас, нафігачитись глінтвейну на горі за 20ку. Гречка є але то не така, не вміють обжарювати. Майонез не правильний. Творіг не правильний. Мабуть ще щось пропустив.

Зараз же україно-російські супермаркети по всій Європі, там все це є. Гадаю і в США такі повинні бути.

Я цитуй інших людей які жалілись на їх життєві проблеми, я з цього списку майже нічого не їм. Майонези мені ок, але шо я знаю.

Я цитуй інших людей які жалілись

Мопед не твій?

Розкажи про доступність в Україні наступних продуктів:
1. Pasture raised chicken eggs
2. Кавун в лютому
3. Органічна полуниця взимку
4. Органічна телятина/свинина/курятини
5. Органічні овочі взимку

Якийсь friendly fire, ми в одній команді, я не знаю про шо ці господа пишуть. І я не знаю що там зараз є в Україні я там не був майже 10 років.

Так, я думав це Дмитро продовжує про важкодоступність продуктів в США :) сорі не помітив хто відповідає.

А от я по переліку продуктів зрозумів що ви тролите, але виїзжуни так захищають свою позицію, що навіть цього не помітили і почали нападати.

Київ.
1. Є в Metro.
2. Не знаю, як у лютому, але зараз січень і вчора бачив у Сільпо біля дому.
3. Якась є, а от чи органічна не знаю.
4 і 5 — все є, але місця треба знати.

До речі, скільки разів читав інтерв’ю з шефами відомих ресторанів, як українських так і зарубіжних, — всі роблять акцент на локальних сезонних продуктах як основу їх кухні. Це я про «важливість» кавунів у лютому.

До речі, скільки разів читав інтерв’ю з шефами відомих ресторанів, як українських так і зарубіжних, — всі роблять акцент на локальних сезонних продуктах як основу їх кухні. Це я про «важливість» кавунів у лютому.

Звичайно вони роблять акцент на тому, що в них є. Не можуть же вони готувати з того, чого немає :)

Кавуни у лютому не важливі, але хто відмовиться від смачного кавуа в лютому? :)
Це все дуже дивно чути, адже, я ніколи не бачив кавун в лютому у Львові.

1. Є в Metro

Можеш лінк дати? Я такого в метро на сайті не бачу

metro.zakaz.ua/...​vun—metro28311500000000
правда я так дивлюсь що воно ще дорожче ніж в скандинавії

Я про pasture raised eggs. В метро бачу range free I organic лише.
Щодо кавуни, я сумніваюсь в його смакових якостях, навіть якщо не паритись про ціну. Ну але це довести важко, треба їхати і куштувати:)

Так, дійсно, переплутав з яйцями від курей на вільному вигулі. В чому різниця?

Харчування — останні харчуються в основномутравою і жучками/хробачками. Відповідно їх не годують антибіотиками і т д.
Курка на вільному випасу має до 2 sqft простору (в сша). А pasture raised — 108 sqft

Є наукові дослідження про різницю користі одних порівняно з іншими?

Є наукові дослідженн про вміст поживних/шкідливих речовин в органічних і неорганічних продуктах.

Курка на вільному випасу має до 2 sqft простору (в сша). А pasture raised — 108 sqft
Є наукові дослідженн про вміст поживних/шкідливих речовин в органічних і неорганічних продуктах.

?

according to a 2003 study out of Pennsylvania State University. In it, researchers found that one pasture-raised egg contains twice as much omega-3 fat, three times more vitamin D, four times more vitamin E and seven times more beta-carotene than eggs from hens raised on traditional feed.

Це порівняння курей вільного випасу і

asture-raised

? Що таке

traditional feed

?
Ну більш важливо — а навіщо тобі потрібно

twice as much omega-3 fat, three times more vitamin D, four times more vitamin E and seven times more beta-carotene

? У тебе дефіцит цих мікроелементів?

Це порівняння курей вільного випасу і

Кури вільного випасу, харчуються traditional feed.

? У тебе дефіцит цих мікроелементів?

Ніт, вони просто смакують краще. А це — приємний бонус. Мені достатньо і органічних яєць. Але якщо за пару центів з яйця, я покращу життя умовної курки — мені не шкода.

Без сліпих тестів це все самообман.

Так так, особливо, якщо ніколи не куштував ;)

Звичайно, тільки виїзжуня може собі дозволити органік, це 100%. Ми тут ніколи не були за кордоном, і ніколи не куштували органік (а все, що продається в Україні, з такою наліпкою, це взагалі 200% фейк, це кожен виїзжуня підтвердить)

Конкретно по яйцях — якщо ти стверджуєш що вони не відрізняються на смак — то так воно і є.
По інших продуктах — по різному. В мясі наприклад я різниці нк відчуваю.
По помідорах — різниця суттєва. По огірках — нема.
По полуниці — суттєва.
По яблука- не відчув

Есть страны где зимой как раз и сезон арбузов

В нас сезон кавунів з лютого по жовтень.
З жовтня по лютий — можна теж купити кавун, але він буде не такий смачний.

Слово органічний надає +100 до органолептичних якостей кожному товару.

Ти не повіриш, але спробуй, воно смачніше. Це ж має бути по кишені володарю сиру, чи не так? ;)

Сліпі тести проводив? Бо є доведені факти, що понавиїхи (та й загалом усі) сприймають вино за 100 доларів куди краще за вино за 10 (фізіологічно!), навіть якщо вино розлито з однієї бочки

Не женусь за хайпом на ціні. Смак різний. Недавно в круїзі був, так там годували звичайними яйцями на сніданок (я упаковки не бачив, але смак натякає). Різниця велика.

Що, проблеми з грошима, не міг обрати круїз з органічними яйцями?

Звиняй чувак, вони не пишуть такої фнфм в бюлетені;) але це серйозний аргумент. Розкажи де ти провів зимову відпустку 2021 краще ;)

годували звичайними яйцями на сніданок

фууу. ніщеброд. круіз з звичайними яйцями...

Печінку

5 баксів кіло

Березовий сок

Вам кленовий фреш підійде, чи має обовязково буте березовий? :)

Квас — ну того нема таки :)

глінтвейну на горі за 20ку

Так то в тебе з грошима проблеми а не з глінтвейном:)

Гречка є але то не така, не вміють обжарювати.

Біда та й годі

Майонез не правильний.

Оце серйозно?:)

Творіг не правильний.

Шукай Islandic skyr

Вам кленовий фреш підійде, чи має обовязково буте березовий? :)
Квас — ну того нема таки :)

Ну все, казали ж нічого не купити.

Оце серйозно?:)

В мене є хобі, коли на доу та редіті тихо я беру телефон у жінки. В кожному місті зазвичай є групи «Дівчата НАЗВА_РЕГІОНУ» де читаєш чудові запитання від «де заховати трупа, теоритично» до «приїхали в СФ з 7 дітьми, що робити бо ми працювати не сильно можемо». От там я читав про проблему відсутності майонезу в США, зо не можна олівєшку зробити. Але я не експерт по цим запитанням.

От там я читав про проблему відсутності майонезу в США

Facepalm жпг....
Я от заради цікавості зайшов на сайт магазину в якому закупляюсь, 14 видів майонезу. Від знежиного до зробленого на олії авокадо. І це не кажучи про соуси на основі майонезу, якими весь стелажі забитий. А так — ні, нема звісно lol

Можна зареєструватись з акаунта дружини (вони не добавляють чоловіків в цих групах) і розібратись з ситуацією.

«Дівчата НАЗВА_РЕГІОНУ» де читаєш чудові запитання від «де заховати трупа, теоритично» до «приїхали в СФ з 7 дітьми, що робити бо ми працювати не сильно можемо». От там я читав про проблему відсутності майонезу в США,

))))))))))) я падсталом

де заховати трупа, теоритично

wat? це ж проблема русні

Там всякого хватає. Зате якщо треба чесні відгуки без призм толерантності — там можна почитати як один з датапоінтів.

Гречка така сама, імпорт же.
Тут є магазини з асортиментом ніби в сільпо зайшов або в АТБ.

Ну саме місцева гречка дійсно дивна але всі вціпились в ту гречку наче без неї ніяк.

Магазинів по розміру АТБ не бачив, коли ходиш у всякі «польські» чи «російські» магазини то дуже часто буде виглядати як маленький магазин з 90х де касирша жіночка з України. Коли ігнорує твоє вітання, посмішку і з кислим обличчям питають чо пришов, відчуваєш як окунувся в дитинство і трохи навіть пригріло всередині :) але раз на рік такого вистачає.

Ха ха норм, я те ж в Німеччині вирішив зайти в MixMarkt подивитись на совок, все ніби з 90х й очікував що мене зараз окличуть «ШО надо?», але всі такі привітливі були фу фу фу аж ніякого стало, одразу згадую ту фразу з фільму з Томом Харді де два близнюка(Legend) and «A Proper Shootout»

Ха ха норм, я те ж в Німеччині вирішив зайти в MixMarkt подивитись на совок, все ніби з 90х й очікував що мене зараз окличуть «ШО надо?», але всі такі привітливі були фу фу фу

Крикни з порога — «Слава Україні», одразу відчуєш себе як вдома ))

ААХХАХАХ, прикол якщо половина як мінімум відповість «Героям Слава»)))

ААХХАХАХ, прикол якщо половина як мінімум відповість «Героям Слава»)))

Кричи в одну з дат:
— вечір 5.01
— ранок 6.01
— ранок 14.01
— або 30.04 перед початком травня
))

Ще є 08.05, але це для зовсім сміливих )))

в мене неподалік відкрився польский магазин — саме так і виглядає, правда продавець такі поляк. Там як раз були польскі і українські продукти. Що відразу кинулось в очі що вони дуже схожі — і упаковкою, і самими продуктами.
Але я за українськими продуктами не сумую, тому і не хожу туди. В російські магазини за всі роки так і не ходив, бо вони російські. Необсмажена гречка продається у нас в звичайних супермаркетах, але я і в Україні таку завжди купував. Вибір оселедців ще й побільше українського, але оселедця я теж не люблю :)

але всі вціпились в ту гречку наче без неї ніяк.

Без неї дійсно ніяк )) краще радікально не ламати харчові звички

Суші у нас кращі, я за грузинським вином скучив, хінкалій нема. Це те що перше згадав.

Ну суші то зрозуміло, багато японських майстрів ідуть на літнє підвищення кваліфікації в сушію та нічого не зрівняється зі свіжими лососем та вугрем з Дніпра.

Був в маленькому суші ресторані, якім володів японець. Коли я спитав де моє літрове відро сойового соусу, сказав на ломаній англійській що його не дають і він сам наливає правильні пропорції соусу на суші. Уявіть, навіть не додумались що треба щоб сущі поплавали в сої пару хвилин і потім їх їсти і запивати колою.

Ви виїзжанти такими дивними речами хизуєтесь. В мене також є ресторан неподалік де японець суші робить, та дома більший та кращий вибір того ж суші.
А ще у нас на машинах люди їздять, а тут прикинь велосипедом користуються щоб економити де тільки можливо. А ввечері тьма мігрантів доволі екзотичних, я боюсь дружину в маркет через дорогу відпустити. Да і в маркетах у вас ніфіга нема)) як ви живете?

велосипедом користуються щоб економити де тільки можливо

Ти точно впевнений що це в цілях економії? З лікарем консультувався? ;)

Да і в маркетах у вас ніфіга нема

The average size of a Supercenter is 179,000 square feet, and the stores offer both merchandise and groceries. Nearly all of these giant stores are open 24-hours a day

Ти точно впевнений що це в цілях економії? З лікарем консультувався

З місцевими))) та ти можеш нагуглити те що тобі більш подобається. Доречі як твій диплом хіміка і лікаря?

Виглядає на більш просунутій фазі, ніж твій — програміста ;)

А що там по асортименту в супермаркетах? Ти так скромно замовк :)

Ого, дивись, щоб корона не злізла))) Я впевнений людям подобається працювати з таким експердом як ти. Навіть термін такий десь чув «цифровий дебілізм» це коли, наприклад Гуглом користуєшся замість реального життя. Ось такі вони експерди сучасності.
А з супермаркетами що, ти мене розміром намагаєшся вразити?

А як називається форма дибілізму, коли постійно пишеш неправдиві, нічим не підтверджені дані?

😆 звиняй чувак, я нікого вразити розмірами не планував, в решті, не я ж пропонував тобі дікпік вислати. Не здорово це, звернись до дієтолога, може вода зіпсувалась ;)

А щодо супермаркетів.
Ну ти висрав типу, «у вас в супермаркетах нічого нема»
Ну так прувни це :) середньостатистичні маркети в США більші і мають більше одиниць товарів. Ну але в тебе якась специфічна форма дибілізму, мабуть, яка не дає тобі гуглом користуватись ;) не підкажеш яка? Судячи з усього ти в цій справі ас ;)

По перше ти зовсім на неадекват і образи перейшов, пора закруглятись.
По друге я писав не про США, а Європу. США мене не цікавили ніколи ні для імміграції ні для туризму.
Бувай.

Лол ;) ти відписував чуваку з США про Європу. Адекват, що тут скажеш ;)
А що тебе образило? Слово дибілізм? Ну звиняй, я просто намагався адаптуватись до тону розмови ;)

В мене також є ресторан неподалік де японець суші робить

Японець чи «ну я хз якійсь азіат»? Мав свій ресторан в Японії? Готують також японці? Назву ресторану в студію. Наскільки знаю то їдуть в основном китайці та корейці, щоб вчитись. Що там робити японцю я хз.

дома більший та кращий вибір того ж суші

Люба культура їжі розвивається дуже довго. Того сущі років 20 тому майже не було, країна одна з найбідніших в Європі, більшість інгредієнтів завозять, конкуренції від всяких мішлєнів також немає. Як можна в серйоз розказувати про кращі сущі?

А ще у нас на машинах люди їздять

Хвастатись перед кимось хто живе в США тим що люди їздять на машинах?

А ввечері тьма мігрантів доволі екзотичних, я боюсь дружину в маркет через дорогу відпустити

Нема чого селитись в гетто і жалітись.

Японець чи «ну я хз якійсь азіат»? Мав свій ресторан в Японії? Готують також японці?

Вибач, але мірятись ресторанами в даній ситуації вважаю недоречним. Можемо відкласти розмову на кращий час. Для мене дивний сам факт такого націоналістичного тверження, що японець буде краще робити суші, ніж якийсь інший азіат. В моїй локації доречі ще недавно було тьма туристів з США, заплітали ці суші за обидві щоки. Можливо не такі і погані як для США?

Як можна в серйоз розказувати про кращі сущі?

За цей рік поміняв декілька локацій, моя субєктивна думка.

Хвастатись перед кимось хто живе в США тим що люди їздять на машинах?

Ось в США ніколи не був, тут нічого коментувати не можу. Малася на увазі Європа.

Нема чого селитись в гетто і жалітись.

То був центр Європейського міста, там доречі ваших співвідчизників також тьма, мабудь їм таки подобається?))

Зрозуміло, тобто ваш «теж японець» був з Китаю.

Для мене дивний сам факт такого націоналістичного тверження, що японець буде краще робити суші, ніж якийсь інший азіат

Якщо людина виросла там де культура суші була століттями, мала багато років свій ресторан там, то так, я думаю сущі вони будуть робити «кращі» ніж хтось хто клепає їх як підробіка під час навчання в університеті.

В моїй локації доречі ще недавно було тьма туристів з США, заплітали ці суші за обидві щоки. Можливо не такі і погані як для США?

Блін прям з США? США є різне, в багатьох містах в радіусі 1 години є тільки фастфуди, це нічого не значить. І я не хочу звучати як сноб, бо коли я їв українські суші я також їв їх тільки так.

Але ви поступово вже змінили свій goalposts вже декілька разів. Мій комент до того що за Україною немає «нормальних» суші.
— Так в Україні є смачні суші
— Ні, я не вірю що поза Україною немає «нормальних» сущі. Я їв кращі, я їв гірші
— Більш того, ні я не вірю що немає чого-небуть «нормального» тут. В США бізнесмени монетизують свою маму якщо доведеться. І якщо була б якась ніша, то вже давно закрили би. Скоріш за все «немає» = «дорожче» або «я не знайшов»

Але ж культура сучасних сушi не настiльки давня, та багато чого було вигадано в США.

Периодично крутимо ïх вдома по бабусiним рецептам (не жалiйте начинки)

Так ким вона зробилась «сучасна» (ака вестернізована)? Вихідцями з Японії. Побачили що скрізь тулять молочку яку не їдять в Японії — опа і є адаптація. Багато людей люблять авокадо — треба і нам втулити. Скрутили в ролл для екзотичності і готове.

Але сама основа не змінювалась, де має бути sushi-grade хороша риба.

має бути sushi-grade хороша риба

Так)

Зрозуміло, тобто ваш «теж японець» був з Китаю.

Я не спілкувався з тим чуваком, більше схожий на японця або корейця. Китайці тут працюють в китайських ресторанах, трохи по іншому виглядають.

Якщо людина виросла там де культура суші була століттями

Джиу Джитсу наприклад японська боротьба(є бразильський стиль), вони ним займалися століттями, але чемпіон світу по Джиу Джитсу, здається є навіть на ДОУ. Тож таки ви міркуєте націоналістично.

Блін прям з США

Так і їх тут дууууже багато було навіть не в сезон.

багатьох містах в радіусі 1 години є тільки фастфуди

Після розмови з вами склалося враження, що у вас там одні японці і СушіЯ.

Для мене дивний сам факт такого націоналістичного тверження, що японець буде краще робити суші, ніж якийсь інший азіат.

Ну уяви собі ти приходиш десь в турції в ресторан на районі, а там якийсь сирієц готовить борщ і вареники. Як ти думаєш, наскільки великі шанси що воно буде краще ніж в хороших київських ресторанах? А якщо в сусідньому кафе теж саме буде готувати українська жіночка, куда підеш борщ поїсти?

Ситуація трохи інша. Ти заходиш в ресторан Української кухні, а там жіночка чи то полька чи українка чи білоруська. А ти такий «Ви справжня українка?». Бо якщо ні, то борщ не смачний (судячи з твоєї логіки)
Європеєць не стане чемпіоном по карате, бо воно японське. Американець не зробить тако, бо воно мексиканське.
Знаю одне напевно, дівчину можна вивести із села, а село із дівчини ні.

Я сюди зайшов, тому що зацікавила агресивність деяких виїзжантів в відстоюванні їх позиції. Більше можливості відповідати не маю.

Ти заходиш в ресторан Української кухні, а там жіночка чи то полька чи українка чи білоруська.

я б не сказав що китєць, чи взагалі якийсь монгол аналогичен в цьому порівняні польки чи беларуськи.

Я люблю готувати і маю це як хоббі. Звичайно борщ можна приготувати хєрово, навіть якщо ти українець. Але справа саме в тому, що коли це «твоя» кухня, то ти можеш відрізнити хороший борщ від поганого. Це як би так сказати «з молоком матері» приходить.
Їжа — це частина культури. Ти можеш навчитися добре готувати конкретну страву, але ти ніколи не станеш частиною чужої для тебе культури.
А в плані культури китай чи монголія відрізняється від японії не меньше ніж українці відрізняються від французів.
Ось приклад, який мабуть зрозуміє будь-який українець — назви мені якийсь дійсно хороший грузинський ресторан в Україні, де нема жодного грузина на кухні? Я такого не знаю.

Ти можеш навчитися добре готувати конкретну страву, але ти ніколи не станеш частиною чужої для тебе культури.

но ты ж ешь еду, а не культуру

Якщо ти їшь суші, скатані українською жіночкою і заказані по номеру доставки з об’яви в ліфті — то так, просто їшь їжу.
Якщо мама тобі дома зробила олів’є, м’ясо «по-французські» і на десерт торт наполеон, то дійсно воно не має відношення до французської культури, і ти «просто їшь їжу».
Але якщо ти ідеш у французський чи японський ресторан, то ти ідеш туди за аутентичним експірієнсом, що і є та сама культура, частиною якої є їжа.
І «смачні суші» без аутентичної культури — ну таке. Те саме стосується будь-якої національної кухні

якщо ти ідеш у французський чи японський ресторан, то ти ідеш туди за аутентичним експірієнсом

я иду туда вкусно поесть

если будет невкусно, то нафих такой аутентичный экспириенс

(чёт мне эта дискуссия слегка напоминает когда тетки рассказывают, что арабы/африкано/ориентале/французы (версии, что я слышала) — вот это настоящий постельный экспириенс, а остальное ниочем)

я не казав про випадки коли банально несмачно.

Але якщо ти ідеш у французський чи японський ресторан, то ти ідеш туди за аутентичним експірієнсом

Самый вкусный бургер и донер которые я ел в жизни — были в Берлине. Бургер делался в киоске под ЖД эстакадой. Донер — тоже киоск с выходом то ли на набережную то ли на улицу, я уже не помню адрес.

Аутентичный експириенс был — грохот метрополитена над головой и холодный дождь.

Но ничего вкуснее из бургеров-донеров я не ел в своей жизни )

Самый вкусный бургер и донер которые я ел в жизни — были в Берлине.

тут чем стремнее будка и турок, что из нее глядит — тем выше вероятность, что будет вкусно.

тут чем стремнее будка и турок, что из нее глядит — тем выше вероятность, что будет вкусно.

В том бургере была божественная плоская котлетка, правильно прожаренная, а булочка — воздушная как белые облака из рая в мультике Том и Джерри. Все это размером не для рта бегемота, а оптимально для комфортного поедания.

Для сравнения бургер в США в «аутентичном ресторане»: imgur.com/a/en4eKJI (второе фото снизу, скрольте) без вилки и ножа есть нельзя

И на том же фото в том же СФ — пюрешка с индейкой от мексиканцев в забегаловке.

Общепит надо классифицировать по еде, а не по тряпкам что на стенах висят )))

imgur.com/a/en4eKJI

на первом фото — это мой аутентичный экспириенс из детского сада (это еще совок был) :P

на первом фото — это мой аутентичный экспириенс из детского сада (это еще совок был) :P

Мне главное нормально покушать и вкусно и здорово
А не на тряпки посмотреть)) потому и в Пузатой Хате еда отличная на мой взгляд

Пузатой Хате

порции маловаты и имхо слишком жирно
но вкусно — это да

порции маловаты и имхо слишком жирно
но вкусно — это да

Ну я там не всё ел конечно
Но много блюд были просто мимими
Вот, блинчики! С вишенкой и с творогом! На обед каждый день!

так, ладно хлопці і дівчата, я піду з дискусії чинити свій сгорівший від перенапруги снобометер :)

берлинский турецький донер — це вже як окрема субкультура :) а весь твій експіріенс — це і є частина вуличної їжі.
«українські суші» на мій делітантській досвід ще до такого рівня не дотягують :)
Ну і так, хто робить ті відомі донери? Німці? :)

а весь твій експіріенс — це і є частина вуличної їжі.

Смачної їжі))

ну правда. Ну прикинь інтер’єр типового японського ресторана, тиша, приглушене світло, дорогі дерев’яні меблі, витончений посуд і прибори — у тут тобі донер приносять, смачного бля.

Ні, самий смачний донер — завжди буде на шумному східному базарі в якомусь ларьку. Ну або як варіант в кіоску під шумною ЖД естакадою в Берліні :)

Я хочу спеціально поїхати в Сіракузи, щоб піти там на місцевий базар до цього дядьки і з’їсти його сендвіч :)
www.youtube.com/watch?v=zOQGu42reWE

або як варіант в кіоску під шумною ЖД естакадою в Берліні :)

в турецких ресторанах в Берлине денеры тоже в меню бывают. ресторан — я имею ввиду нормальный ресторан, не будка с 2мя столиками и игровым автоматом

ну так, це зрозуміло. Я трошки гіпербалізував для опису своєї думки.
Але ці «нормальні ресторани» — вони ж турецькі (ну або інші арабські), і вони готують звичну для себе «свою» кухню. І виглядають вони всередині як турецькі, а не скандинавські, китайскі, японські чи українські. І це не просто так.

но ты ж ешь еду, а не культуру

ru.wikipedia.org/...​скохозяйственные_культуры

Сельскохозяйственные культуры — культурные растения, возделываемые с целью получения продуктов питания, технического сырья и корма для скота[1].

это безкультурие какое то вот это в качестве еды человеку предлагать

технического сырья и корма для скота

Там в списке и картошка и свекла и овощи ) это собирательное название того что мы едим )) ...или едем?

это собирательное название того что мы едим

это венигрет :Р

блин опять ты тут ))))

мабуть сподівається, що якщо виправляти всім помилки на форумі, то його як Артемку, захайріт фейсбук :)

мабуть сподівається, що якщо виправляти всім помилки на форумі, то його як Артемку, захайріт фейсбук :)

не захайрит
я не порешал еще медиум литкод :-)

достатьно виправити 50 легких граматичних помилок, 30 середніх і 10 важких.

Ось приклад, який мабуть зрозуміє будь-який українець — назви мені якийсь дійсно хороший грузинський ресторан в Україні, де нема жодного грузина на кухні? Я такого не знаю.

в мене жіночкі-українки на районі такі хачапурі роблять, що в жодному пафосному ресторані грузинському я не їла.

Ок. Тільки для більш об’єктивного експеримента — приведи туди до цих жіночок грузина, який має нормальний смак, а не «просто їш їжу», і запитай чи він вважає це реально такими крутими хачапурі, краще ніж в кращих грузинських ресторанах.
Тоді і можна судити.

то ти можеш відрізнити хороший борщ від поганого.

ні, це неправда.
у кожного свої рецептори та показчики «хорошого».
я колись була учасником багатьої дегустацій, це не моє тверження, це досвід.

Ну так, людина повинна все-таки якось мати тягу до смачної їжи і мати трошки розвинутий смак.
Але саме в тому і справа — що рідні страви ти знаєш якими вони повинні бути.
Як кажуть італійці іноземцям — навіть не намагайтеся приготувати італійську кухню друзям-італійцям — вони вам дякую не скажуть :)
Хоча не спорю, що мабуть деякі «пафосні» ресторани не означають що там правильно готують.

Хоча не спорю, що мабуть деякі «пафосні» ресторани не означають що там правильно готують.

мне просто кажется «правильно» не всегда вкусно.
а вкусно штука субъективная. она еще корелируется с настроением повара и твоим настроением в данный момент.

Як кажуть італійці іноземцям — навіть не намагайтеся приготувати італійську кухню друзям-італійцям — вони вам дякую не скажуть :)

как по мне, это немножко миф. как и то, что каждый итальянец прям хорош в оценивании еды тоже.

Ви правда все це їсте (гречка, квас, березовий сік)? Може ще за щами сумуєте? ;)

Испания. Селедка — ЕСТЬ. Щавель тоже, вроде. Но реже.
Гречка есть, но по 30 евро кило потому нафиг надо

Нічосі, а я думав на вмазоні дорого :)
Якщо вибір між стейком і гречкою, то це насправді — вибір ступеня прошарки стейка :)

Ага. А если учесть, что дорадо от 5 евро за кило то вооще.

Селедка — ЕСТЬ

а с головой и кишками?

а с глистами?!

плёё
было и такое /*блюющий смайлик*/
какие то червяки длинные в этой селедке и вроде это нормально, живут они в рыбе, просто когла покупаешь в Лидле филе селедки, то червей ясен пень уже удалили

Неа, только филешка. И уксуса больше, чем в нашей.
И свернута в трубочки, а не по православному прямо положена.
Ну и в майонезе тоже бывает
И даже оливье есть.

у нас тоже такого завались, но мои родители сказали, что это неправильная селедка.

И даже оливье есть.

какая хорошая страна Испания!

но мои родители сказали, что это неправильная селедка.

Правильная селедка продается в Голландии, прямо на улицах
Но, как всегда есть один нюанс... www.youtube.com/shorts/yzA7SiYQ_zE

Она правильная, но чуть другая, чем наши привычные рецепты.

Голландская — это селёдки-девственники, выловленные в период максимальной концентрации жира.

мои родители сказали, что это неправильная селедка.

Поддерживаю их, селёдка в уксусе — зло.

О, холодец ещё. Куриных лапок не везде можно купить. Готовый порядка 10 евро за 500 грамм, или около 20 самим сварить за 2 кило

О, холодец ещё

у нас продается 3 евро банка 300 мл, там желатин и морковка внутри

Не, у нас я брал, там говядины щедро положили, половина по весу. Ну это ручной продукт, перед НГ я прям открывал с рук продавщицы, реально хорошо приготовлен.

Ну ещё с полгода назад в Алкмаре открылся украинский ресторан, и на квартальный тимбилдинг я предложил и неожиданно все согласились и остались очень довольны, ну с одним местным веганом пришлось повозиться, чтоб накормить.

полгода назад в Алкмаре открылся украинский ресторан,

кухня на украинскую похожа? а то у меня был экспириенс тут, когда вместо вареников с картошкой принесли нечто больше похожее на равиоли.

с одним местным веганом пришлось повозиться, чтоб накормить.

бгг)))

Да. Борщик очень правильный, вареники как вареники, салко тает во рту.

Изысков особых нет, но борщ, вареники, млинцi та драники очень даже ничего и весьма недорого. Борщ.нл если кто будет в наших краях.

Говоришь так

повозиться

как будь то вы им накормили остальных)))

— Можно у вас заказать что-то веганское?
— Нет, но мы вам можем заказать такси домой

И уксуса больше, чем в нашей.

От такого сразу почки болят. Толи дело местная правильная малосольная, мы тут под неё даже картоху в мундире употребляли

И даже оливье есть.

причем везде. в Украине это еда столовская, в Испании я прозрела — это в рестиках как гарнир. ну такое.

Гречка есть, но по 30 евро кило потому нафиг надо

Найди русский магазин)
www.mixmarkt-express.eu/...​ockenfruechte/buchweizen
Можно даже с доставкой заказать, 5 евро кило )

Та у меня тут проблемы с доставкой и влом ехать в магазин, он в 40км от меня есть, да.
Я ж на островах.

Та у меня тут проблемы с доставкой и влом ехать в магазин, он в 40км от меня есть, да.
Я ж на островах.

Совсем-совсем ничего не доставляют? Даже economy shipping какой то долгий по полторы недели?

Ну оно может не дойти. Тут отдельная таможня и экономическая зона.

неа, вода тут 21. Апологет воды по 26 уже достал.

неа, вода тут 21

Зрозуміло, Канари, температура там не міняється :)

Кстати норм. Когда корона задолбала, я там купался в феврале, по ощущениям даже 18-19, но рестики работали, в отличии от NL в то время.

Меняется, но очень несильно.
Ну вот в августе было до 35 и 22, сейчас до 25-27 и 20-21.

Могу выслать, тут в разы дешевле)
В турецких магазинах её тоже навалом, даже не надо искать русские

Нафига она мне? такто можно попросить привезти. будет по +5 к украинской цене.
К тому же я уже 29го взял билеты в Лисабон и Маями.

таку смачну мортаделу, як в Сільпо, я не їла ніде! в тому числі і в Італії. дивно) і сири в них класні!

Чего?

Творогу, гречки, смачних огірків-помідорів (як свіжих, так і консервованих), кров’янки, борщу )
Нової Пошти (з поштоматами у кожному під’їзді)
ІТ-галер на будь який смак )
Якісної стоматології день в день, не за всі гроші світу
Дії )

А найголовніше знаходитися там, де ти все розумієш, і тебе розуміють.

Творогу, гречки, смачних огірків-помідорів (як свіжих, так і консервованих),

Ти помиляєшся

Нахіба? Мене влаштовуючи посилки залишені під дверми будинку.

ІТ-галер на будь який смак

Лол

Якісної стоматології день в день, не за всі гроші світу

То в тебе проблема не зі стоматологією, а з грошима ;)

А найголовніше знаходитися там, де ти все розумієш, і тебе розуміють

Сумнівне задоволення, враховуючи що оточення не завжди позитивне.

Ти помиляєшся

Ні ти.

Нахіба? Мене влаштовуючи посилки залишені під дверми будинку.

Посилку ти відправити можеш, залишивши під будинком?

То в тебе проблема не зі стоматологією, а з грошима ;)

Не у мене, а у тебе. У мене проблем немає, і вибір набагато ширше

Сумнівне задоволення, враховуючи що оточення не завжди позитивне.

Принаймні, не потрібно думати, що потрібно у місцевих розпитувати, у які райони не треба ходити.

Ні ти

Серйозно? Розкажи мені які помідори і де ти купував в США, щоб зробити такий висновок?

Посилку ти відправити можеш, залишивши під будинком?

Зможу, приїде хлопець з UPS і підбере.

і вибір набагато ширше

Ти знову помиляєшся :)

Принаймні, не потрібно думати, що потрібно у місцевих розпитувати, у які райони не треба ходити.

Правильно, ходити в райони взагалі нетреьа, треба жити в обгороджена мурашник lol

Зможу, приїде хлопець з UPS і підбере.

А інший хлопець не підбере несподіваний лут? Запускай стартап — AI з computer vision, який буде стежити, що товар забрав правильний хлопець.

Якщо підбере — значить ти не в тому районі живеш ;)

Якщо підбере — значить ти не в тому районі живеш ;)

І знову у нього проблема з грошима)))

Какой нафиг день в день?
Всегда к нормальным докторам запись была 2+недели.

Творогу,

Завались просто, на любой вкус

гречки

И зелёная и обжаренная

смачних огірків-помідорів (як свіжих, так і консервованих)

И того и того в достатке

кров’янки

Даже это есть, хотя не представляю как это можно есть

борщу

Ну если ты в Украине покупаешь борщ в супермаркетах то я даже хз

НП нет, это точно( Всего-то почтоматы от 4 разных перевозчиков по всему городу

ІТ-галер на будь який смак )
Дії )

Добавь ещё что тут можно свободно за границу выезжать xD

А найголовніше знаходитися там, де ти все розумієш, і тебе розуміють.

И берёзки, берёзки забыл

Курка не птиця, Естонія не заграниця (сов’єцький анекдот)

Ти от краще скажи, підросте твій син і років через 5-10 запитає тебе — тато, а ти скільки русні вбив? А, ти не воював? А чому ні? Чому не захищав державу, таким сильним патріотом якої себе називаєш? Чому не пішов захищати нас с мамою?
А що ти робив під час «великої вітчизняної війни»? Ааа, уєзжуням на форумі доводив, що у них огірків з творожком нема і вони тому неправі що поїхали жити в іншу країну? Ееее...

Ну а якщо про політику чи «ставанням місцевим шеріфом», то без зрозумілої відповіді на питання «а що ти робив під час війни?» для любого чоловіка в Україні після війни двері будуть майже всюди зачинені. Не обов’язково звичайно воювати, але точно буде вимагатися помітна діяльність за для перемоги.
Працював-і-донатив звичайно прийнятна відповідь. Але точно недостатня для всіх хто має хоч якійсь схожі амбіції в майбутьному. Та навіть вішання значка патріота на себе буде під питанням мабуть.

У мене немає амбіцій політика. Та й на фронті я ще буду, і наврядчи повернуся, ілюзій у мене також немає. Так що не запитає. Куплю батькам будинок (зараз знімаю їм), та й вирішу останню задачу.

ну ок. може ти й прав.

Ти от краще скажи, підросте твій син і років через 5-10 запитає тебе — тато, а ти скільки русні вбив? А, ти не воював? А чому ні? Чому не захищав державу, таким сильним патріотом якої себе називаєш? Чому не пішов захищати нас с мамою?

Сергей, вам зададут тот же вопрос. Я хз к чему вы это сейчас пишете, не сидя в окопе. Выглядит, мягко говоря, хуево.

якщо б я жив в Україні — задавався б тим же питанням. Але я не живу, і не планую повертатися. Тим більше не маю суспільно-політичних амбіцій в Україні. Андрій же аппелює і к патріотизму, і к можливості реалізовувати себе таким шляхом.
Тим не меньш, я і моя дружина теж робимо свій посильний вклад в перемогу, як українці, які живуть за кордоном і добре ставляться до своєї країни, не дивлячись на те що свого часу зробили вибір виїхати.

это очень херовая дискусия.
серьезно.
из-за рубежа сидеть в белом пальто, рассуждать о вкладе украинцев в победу.
реально кошмарно низкая для любого человека.
остановитесь и никому не говорите.

Тим не меньш, я і моя дружина теж робимо свій посильний вклад в перемогу, як українці,

извините, но это для очистки совести. не более.

чому це? Що такого херового чи низького?
Я не про те, що кожен повинен іти в армію — це приватна справа і вибір кожного. Хоча звичайно, кожного можуть призвати навіть без вибору.
Але мені очевидно, що таке питання однозначно буде після війни. Як мінімум до будь-кого хто захоче себе реалізовувати в Україні в суспільно-політичному плані. Але думаю і ось так банально від своїх же дітей чи онуків.

еще раз — упрекать человека в том, что он не фронте, можно сидя в окопе.
сидя в уютной швеции без тревог, ракет — это низко.

Але мені очевидно, що таке питання однозначно буде після війни.

если вы не собираетесь возвращаться, какая вам разница?

Але думаю і ось так банально від своїх же дітей чи онуків.

и от своих тоже. дети у вас украинцы? ну вот они тоже могут такой вопрос задать.
короче, фуфуфу рассказывать из-за рубежа, как правильно жить/воевать в Украине.
любой человек, который просто сейчас живет и работает в Украине и тратит деньги тут — уже делает больше, чем любой уезжунька.

еще раз — упрекать человека в том, что он не фронте, можно сидя в окопе.

З цим я погоджуюсь. Саме тому я і не «упрєкал» Жука. Якщо вам з моїх слів здалось інакше то ви помилилися.

если вы не собираетесь возвращаться, какая вам разница?

Це в рамках дискусії уєзжунько-оставуньскоі і її «класичних» аргументів від Жука

и от своих тоже. дети у вас украинцы? ну вот они тоже могут такой вопрос задать.

Так можливо і запитають.

работает в Украине и тратит деньги тут — уже делает больше, чем любой уезжунька.

Це глупості. По-перше і уезжунькі, і оставунькі є досить різні. Так шо не будь-який. Але в такому ключі я і не питав. Мова була про інше зовсім.

З цим я погоджуюсь. Саме тому я і не «упрєкал» Жука. Якщо вам з моїх слів здалось інакше то ви помилилися.

выглядит слегка по-другому.

Це глупості. По-перше і уезжунькі і оставунькі є досить різні. Так шо не будь-який.

Да, конечно. Есть отдельные случаи. Но большинство украинцев сейчас обменивают свои пару лет нормальной жизни по не самому выгодному курсу. И деньгами его не оценить.

выглядит слегка по-другому.

я ставив під питання саму висловлювану позицію. Ніяких дорікань що хтось не на фронті я не озвучував і не маю ні до кого, якщо це треба ще раз прямо казати.

Но большинство украинцев сейчас обменивают свои пару лет нормальной жизни по не самому выгодному курсу. И деньгами его не оценить.
Але в такому ключі я і не питав. Мова була про інше зовсім.
и работает в Украине и тратит деньги тут — уже делает

Сіріуслі? Ну от припустимо, уєзжункьа перевів в Україну 10к. (А я знаю людей які пару сотень к зібрали і переказали, тому 10к це далеко не межа).

Тепер розкажи скільки

любой человек, который просто сейчас живет и работает в Украине и тратит деньги

Має потратити, щоб зрівнятися? І зауваж, те що ти тратиш на швейцарський сир, автрійські цукерки, паливо, чи електрику — воно радше працює зараз проти України ніж на неї.

Має потратити, щоб зрівнятися? І зауваж, те що ти тратиш на швейцарський сир, автрійські цукерки, паливо, чи електрику — воно радше працює зараз проти України ніж на неї.

понятия не имею, не существует обмена физическое/психическое здоровье на деньги.

живет и работает в Украине и тратит деньги тут

Посил був про гроші. Але ок, навіть якщо не про гроші -

Робота програміста на галеру не є ні корисною ні обовязковою для перемоги в війні.
Тому —

физическое/психическое здоровье

Ви не міняється на гроші, а добровільно (або примусово в випадку чоловіків до 60р) марнуєте. Ніякого відношення до «роботи на перемогу» це не має.

Ви не міняється на гроші, а добровільно (або примусово в випадку чоловіків до 60р) марнуєте. Ніякого відношення до «роботи на перемогу» це не має.

я лично не на галере работаю.

я лично не на галере работаю
Но большинство украинцев
любой человек, который просто сейчас живет и работает в Украине

Да из них добрая половина «хороших людей», они етого не прочувствовали, когда их дома бомбят, а соседей убивают.

Гречка є, але РПЗ — бідні люди. ;)

То, что у етой РПЗ был дом разбомбленый, а она уехала за их долбаный кордон без особого выбора ничего.
Куча сексиских и националистических выпадов, как и куча комплексов. У меня такое впечатление что я в грязи только что валялся.

Діма Нібамбіт, сказати то що хотів? :)

І головне, яке відношення ціна гречки і РПЗ, мають до біженки з України? :)

Тобі марно щось казати, тобі діагноз вже поставлений. У вас доречі таке лічать, сподіваюсь не все на оренду йде))

О, ти вирішив диплом лікаря собі також завести? Вітаю :)

Ну але ж ти мою цитату таки витягнув :) ти того, це не ввічливо ;) тим більше, коли мені справді цікаво, яким боком цитата про РПЗ і гречку до біженки з України в якої розробили житло?

Так, вже краще.

О, ти вирішив диплом лікаря собі також завести?

я не лікар.

РПЗ

розлученка з приціпом?

І ця людина розказує про сексизм і діагноз 😆

Розробник програмного забезпечення.

Я дуже сподіваюсь, що РПЗ — розробник програмного забезпечення, бо ви там хлопці трішки ще лишнього наговорили.

Це тобі привиділось як і з РПЗ, це називається проекція.

Як це взагалі мало розшифровувати? «Розлучена причепом Z»? Щось рузькофашистське lol

Давай не будем говорити зайве)) Я не такий, як туристи американці, не хочеться летіти 12 годин для того, щоб побачити Америку))) «А, он бачиш того чувака, він взагалі з Австралії».)))
На цей раз вийшло викрутитись, та так може бути не завжди. Є границі, які краще не порушувати.

Плакаю :) чувак, РПЗ — локальний мем ДОУ. Святослав не дасть збрехати :)
Яке нафіг викрутитись? ;)
Ти того, до того, як наступний раз вистрибнеш з чергоговою дурницею, хоча б пару емігросрачів прочитай. Підготуйся, коротше, боєць. І повертайся. ;)

Ок. Може хтось підтвердити, що

РПЗ

Це мем? За проплату детектива на адресу Andriy Kutsynyak вишлю відео. Все анонімно. Я поважаю своїх спонсорів.

Не треба мені відео, і фото не треба. Збоченець 😆

Сорян, реально тема класна, можливо варто краудфандінговий гаманець на блокчейні для цього створити для більшої анонімності, що думаєте?

Тут якраз кілька місцевих персонажів випилялось з форуму. А ти відразу на їхнє місце в топ хочеш 😆

Вони хотіли блокчейн робити чи подорожувати, я не зовсім зрозумів?

Чи можливо слави вони хотіли. Так для слави і блокчейна в мене ще є важілі))

Як автор мему «РПЗ бідні люди», офіційно підтверджую, що абревіатура РПЗ в цьому мемі розшифровується як «розробник програмного забезпечення»
Ну, і сама абревіатура РПЗ теж мем, я є її співавтором разом з Євгеном Сафроненком у темі «Нюансы релокации с детьми: о родах за границей, детских садах, школах и адаптации». Розшифровується як «розробник програмного забезпечення».

Ок, тоді я перегнув, але з усіма буває.

Сіріуслі? Ну от припустимо, уєзжункьа перевів в Україну 10к. (А я знаю людей які пару сотень к зібрали і переказали, тому 10к це далеко не межа).

не все деньгами измеряется, это ж не откуп, а волонтерство, гд взнос каждого посилен. я не могу сказать, что уезжунька, который переслал свои кровные 10к, сделал больше, чем моя мама, которая с первого дня ходила делать обеды трошникам (хотя ничего не платила), а потом слегла с инфарктом. но знаю, что если бы был такой обмен деньги на ее здоровье, я бы его сделала. но я не могу его сделать.

моя мама, которая с первого дня ходила делать обеды трошникам

Крім фінансів, уєзжуньки теж беруть участь у волонтерстві і тратить купу часу на це. Від відвідування мітингів до збору медикаментів.

а потом слегла с инфарктом

В нас в Остіні, теж біженка мала інфаркт. Тому, якби, це не унікальна ситуація для тих хто залишився

І що, всі українці що залишились волонтерять?
Нагадую, ти писала «Любой украинец»

А вот если я трачу Х часов на форуме просвещая граждан и помогая им в чужих странах, а ваша мама еду готовит для ТРО, то это одинаковый вклад или нет?
и да, инсульт у меня тож вроде был.
чисто вот ваше мнение.

работает в Украине и тратит деньги тут — уже делает больше, чем любой уезжунька.

який всього лиш платить податки які не с3.14злиди в умовних США, які дають зброю чи фінансові транші (які потім освоюють) Україні. Як українцю мені набагато більше подобається коли мої податки з-закордону допомагають більше ніж за роки, що я платив їх вдома.

чтобы ваши деньги «помогали» в Украине кто-то должен работать. деньгами пидаров не засыпать. закупить сейчас что-либо это труд. работать в Украине это уже немного перешагивать себя.
и кто-то это должен делать.
тратить свои личные ресурсы в воющей стране.
если бы можно было откупиться от пидоров деньгами — не вопрос. но сами деньги ничего не стоят.

сами деньги ничего не стоят

коли економіка впала на 40% і треба платити зарплати мільйонам бюджетників?

тратить свои личные ресурсы в воющей стране.

на продукти в супермаркеті чи в аптеці?

кто-то должен работать

і працюють українці закордоном, за податки яких купують хаймарси, нове ППО, забезпечуюють біженців та тренують військових, я зараз абстрагуюсь від донатів.

коли економіка впала на 40% і треба платити зарплати мільйонам бюджетників?

если не платить бюджетникам, то они не понесут в магазины деньги. упадет на 90%.

бюджетникам

допомогу партнерів юзають, щоб платити бюджетникам та військовим.

упадет на 90%

не впаде, Україні дадуть все, лише щоб вона виграла, але нажаль не швидко і великою ціною.
мій поінт був до того, що українці закордоном також платять податки, які замість того, щоб залишатись в країні перебування та йти на вирішення локальних проблем, йдуть в Україну в різному їх вигляді.

Але думаю і ось так банально від своїх же дітей чи онуків.

когда дети или внуки судят о том правильно ли прожил свою жизнь их отец или дед — это зашквар. как говорится — walk in my shoes, а родителей еще и почитать принято

Я-то могу хоть завтра куда захочу полететь, а вот когда панов из Украины выпустят то хороший вопрос)

Многие уехавшие жалуются на продукты питание

Дооо. А ще фуфломіцини не такі lol

Ох ця українська айті бізнес еліта ;)

А кто-то баг за пол часа пофиксит и пойдет на пляж

Куди куди піде? ;)

Ну хочуть люди фаанг) дайте їм фаанг))) їм ж так просто обрати країну враховуючи такі критерії...

най буде) вмовили))

развить нетворкинг,

Це як ти виступаєш
А так кадровиці за столиком твіій і мейл в базу добавлять. А гойда до стійоа

Так было бы желание. Большинство докладов это не какой-то прям rocket science)

А толку як сам себе не поважаєш за це.
Якщо виступати то треба бути експертом в темі

Тоді треба дивитися топ 4 країни потгречці

Там на востоке есть одна, но большая xD

тому що розвиненість IT — це показник можливостей на ринку труда. Якщо є багато фаангів — то це ознака конкуренції, в тому числі зарплатної. Значить ще є багато меньш відомих американських компаній, якій теж платять вище місцевого ринку. Це добре видно в Нидерландах чи Ірландії.
А гречку чи оселедця можна купити майже всюди.

якщо працюватити віддалено — то яка різниця)
я не всюди знайшла(

відаленно працювати можливо тільки на тимчасовій візі українського біженця. Або коли вже є місцевий паспорт або хоча б постійний ВНЖ.
А коли люди переїзжають по робочій візі — їх в першу чергу цікавить місцевий ринок труда. Розговори про всякі номад-візи вже ідуть давно, про Іспанію я вже чую декілька років. Але ось тільки зараз якось предметно починає з’являтися законодавча база для цього. Тому до цього це все було тільки на рівні розмов, не більше.

Ну чому є Хорватія наприклад. там номад працює віза.

Скільки років як вона працює?

Щодо гречки в Португалії — то є два варіанти:
1. гречка «звична» коричнева, котру також продають і у португальських супермаркетах (кухні народів світу);
2. гречка «жива» зелена (її можна пророщувати), котра має місцеву назву «пшениця сарацинів», котра у відділах «здорового харчування»;

П.С. Сметана, як така, теж є. Інший варіант — то грецький йогурт, котрий дуже схожий на "магазинну сметану.
Оселедці також є: я беру варінт філе, маринований в сметані (виробництво Норвегія). Люди пишуть, що у супермаркетах однієї мережі є звичні оселедці.

Дякую, обов’язково відвідаю і все спробую)
Я до того вела, що наявність звичних мені продуктів більш пріоритетне, ніж наявність офісів

Треба знати місця, де в Португалії є звичні нам продукти.
Крім того, очевидно, що звичні нам продукти ... тут мають свої назви.
Потрібно знати специфіку місцевого ринку продуктів.

Наприклад, є тут білий свіжий сир queijo fresco, котрий не схожий на той, що на російській мові має назву «творог».
Але ж тут є і «творог», котрий власне за смаком «творог» — продукт має назву requeijão.
Також є молочні продукти без лактози: молоко, сир, масло вершкове.

P.S. Я дома роблю панір із молока, котре у тетрапаках: із 5 л молока виходить десь 1 кг паніру.

Молоко — то унікальна сировина. В залежності від технології обробки, можна отримати купу різних на вигляд і на смак продуктів. У тому числі — в домашніх умовах.

А питання, може хто цікавився вже — чи є країни, які (ну майже) не регулюють працю нерезидентів — аби сплатив податок (і де факто чи де юре)? І, чи є країни де нема податків на власність — тільки на надходження?
При цьому банки страхові інтернет ок (тобто не території )))

VAT та корпоративний є. Збори є. А ще — не всі зможуть відправити платіж в МС. А туристом то ок)). Щодо доступних для РПЗ варіантів щось є?

Сомалі наче ок, тільки треба зі своїм старлінком їхати.

Білий ще із старлінком та макбуком. Та ти там просто джекпот :-)

Розглядаю Албанію. Країна не дорога, море, гори, можливість отримати ВНЖ за купівлю нерухомості, на випадок ядреної війни гори прикриють, Європа близько для подорожів. Для роботи відкрити естонське e-residence.

Я би викинув вісьмий пункт, бо ви все одно їдете не як біженець, а як робочий мігрант. І шукаєте місце для життя надовго.

Тут приходиться вибирати тільки з тих місць, де її поменше: країни British Commonwealth, у меншій мірі Штати, якась екзотика типу Японії можливо. Але все одно ймовірність з нею зустрітися при t → ∞ також прямує до 1 будь-де.

якась екзотика типу Японії можливо

це точно — ні, у великих містах їх дохороби було — в кожному торговому відділі, до якого може зайти турист
а зараз — тим більше

Невже так багато відносно кількості в інших країнах?

то ось чого Маск та носиться із колонізацією Марса

Ломаю себе голову уже на протяжении последних 2-3 месяцев. Для меня важным являются:
1. налоги и сколько останется на руки.
2. не сильно высокие штрафы за привышение скорости, насколько тяжело поставить машину с тюнингом на учет, увлекаюсь автоспортом и к сожалению спокойно в городе ездить я не могу, с начала войны на штрафы улетело около 3к евро в Европках, а одна из 3 маших находится на штрафплощадке (свап двигателя + downpipe слишком низкая подвеска, ну вообщем все как положено).

Продолжая тему налогов к сожалению с моим доходом чуть меньше чем 200к евро/год попадаю везде на максимальные налоговые ставки. Что понравилось это Нидерланды но отдавать 48% спасибо, нет, я cначала думал что можно пропетлять как-то через Limited Liability Company, но там потом вопрос дивидендов себе как руководителю и опять почти те же 40%.

Сейчас нахожусь в Швейцарии, Лозанна.. из того что узнал, налоги тут ниже чем в других странах для self-employed пытаюсь понять как все устроенно и есть ли шансы остаться и перейти с пермита S (временная защита) на другой пермит который позволит заниматься тем самым self-employed, тут хочу добавить возможно я не до конца понял всю эту налоговую нагрузку, пока деталей не много.

Второй вариант был UK так как мне всегда там нравилось, недавно снова там был и очень понравился Бирмингем, сейчас там нашел людей которые готовы выступить спонсорами для получения временной защиты, думаю, а как потом получить пермит и вот это вот все, да и опять же налоги там не самые малые.

Третий заманчивый вараинт по CUAET в Канаду, очень все просто и потом остаться легко, но судя по ca.talent.com мне там 41% отдавать, тоже думаю.

И последний вариант которым я скорее всего воспользуюсь это Польша с ее B2B и 19% налога (возможно что-то еще доплатить, нужно больше почитать) но для меня даже 25% уже ок, но не выше. А еще очень важно, меня очень напряагет старинная Европа, а-ля Прага (Швейцария тоже кстати печально выглядит), очень нравится урбан, меньше деревьев и парков, больше высоток и бизнес центров (NY ван лав ну и Осокорки это лучшее что есть в Киеве))

Очень важно понимать что я не очень хотел бы искать местного работодателя, меня устраивают мои 3-4 конторы, я просто хочу перевести их на местные банки, а то 12500 в неделю с 3х карт мало для кеша (благо у девушки еще 3), а лимит в 100к на зарубежных сайтах для покупки не хватает что бы к примеру оплатить тот же выхлоп Armytrix (3080$) для авто, а основные расходы это как раз авто и там таких цен хватает.

Подводя итоги если у кого как и у меня на первом месте налоги, думаю что Польша самый лучший вариант в этом плане. Для других стран нужно смотреть годовой доход, возможно вы попадаете под сносные 20%. Если кто-то знает где я могу платить меньше 30% в Европе (Кроме Португалии, Испании, Румынии и прочей бомжатни) с доходом в 200к в год, дайте знать пожалуйста, возможно я что-то пропустил.

не сильно высокие штрафы за привышение скорости, насколько тяжело поставить машину с тюнингом на учет, увлекаюсь автоспортом и к сожалению спокойно в городе ездить я не могу

Шукай щось подалі від Європи, бажано дуже подалі

к сожалению с моим доходом чуть меньше чем 200к евро/год попадаю везде на максимальные налоговые ставки

Добрі понти, але на максимальні податкові ставки попадають практично всі айтішники, бо вони починаються з набагато менших сум, тому писати це смішно.

Было бы чем понтоваться... А так вы правы, я этот момент упустил, еще раз по странам прошелся бегло, там действительно лимиты очень низкие, начиная от 60к в основном уже плати 30+ %

Типо тонкий троллинг, ну да все Европейцы прям таки ездят по правилам и даже нет машин больше чем 500hp... Уже устал считать сколько раз я видел мимо проносящуюся ламбу/golf r/audi rs3 и тд орущуюю на всю улицу. Хочу добавить что чаще я гоняю на треке, но до него нужно добраться как-то, в Украине для этого была Тундра с прицепом, она была продана и до трека добираюсь своим ходом и чаще всего останавливает полиция и начинает крутить, смотреть и тд, так и забрали одну из машин по дороге на трек... На повседневной машине я могу проехать быстро когда это позволяет трафик (чаще всего ночью или рано утром), но я не в коем случае не гоняю между других машин днем как некоторые персонажи если вы именно так все представили или если я вижу что дорога пустая, то я могу ехать 100-130 не вижу смысла плестись 60.

Чому? Балкани підійдуть. Правда це Європа з зірочкою :)

Моя дочка купила собі за свої гроші 4 роки назад стару «Тойоту Яріс» 2001 року за 1500 євро. А навіщо дівчині в 21 рік нове авто?...
Ця «Тойота» досі їздить без якихось критичних проблем, хоча дочка нею збивала багато що :)

Про що я це пишу?
Пишу про те, що балансоване життя реально не потребує десятків тисяч євро на місяць.

Мабуть тому ми й живемо в Португалії, де тихо, спокійно...
Рай на Землі, хоча доволі мало хто це розуміє.

Ця «Тойота» досі їздить без якихось критичних проблем, хоча дочка нею збивала багато що :)

Це все дуже відносно. Моя тойота вже 5 років їздить без жодної проблеми. Я порадив таку ж саму співробітниці у минулому році. Сьогодні вранці, в неї тотал капут, всі помилки блимають, нічого не працює і техсервіс не знає у чому проблема.

Моя тойота
але в Німеччині я принципово купив все німецьке у житло, щоб підтримати свою країну.

Мабуть, принципи й підтримка закінчуються там де різниця трохи більше пару доларів.

А ви не хотіли підтримати країну, куди переїхали?
Мабуть, принципи й підтримка закінчуються там де різниця трохи більше пару доларів.

Я вже не один раз писав, що на момент купівлі у 2017 році, нормальні гібриди були тільки у тойоти, а я хотів саме гібрид. Наступне авто буде, звичайно, німецьке.

А дружина працювала з укр фопа в німеччині (ще до війни), обкрадаючи ту ж німеччину, то напевно через любов до України, а не через корисливі інтереси, так?)

В початковому коменті «нормально» не було, є скрін в пошті. Але я думав, що все що збирається арійськими руками по замовчуванню краще?

З cars.news.com рейтингу наче наступні машини краще всіх honda (але гірше декількох acura що належить хонді) в списку гібридів:
2017 Audi A3
2017 BMW 3-Series
2017 BMW 7-Series
2017 BMW X5

Що з ними не так?

В початковому коменті «нормально» не було, є скрін в пошті.

Хм, я ж написав 2 години тому, а правити можна тільки пару хвилин. Ти що відповідав 2 години? :)

Що з ними не так?

Наприклад ціна, я купляв за 30k. На той час за ці гроші, нічого і близько не було аналогічного тойоті. Власне кажучи, тому гібриди тойота і стали такими популярними у всьому світі, навіть в Німеччині.

Ще одна причина. Я за рік до купівлі проїхав 3000 км по Франції і 3000 км по Норвегії на нових орендованих тойотах такої ж моделі, їх тоді як раз стали всі компанії по оренді закупляти. А вони точно знають, що треба купляти у конкретний момент часу.

Хм, я ж написав 2 години тому, а правити можна тільки пару хвилин. Ти що відповідав 2 години? :)

Не знаю, мабуть знову продєлкі москалів. pasteboard.co/JRsDzB4F6sZF.png

Наприклад ціна, я купляв за 30k.

Ну так і треба написати, що не хочу підтримувати свою країну. Чого тоді шеймити інших, що в них грошей не хватило? :)

Чого тоді шеймити інших, що в них грошей не хватило? :)

Одне діло купляти авто за 30k, а не за 60k. Інше діло купити будинок за 650k і ставити туди іноземну техніку, яка дешевше американської «аж на» 500 баксів.

Якщо в першому випадку, грошей просто могло не бути, то в другому, очевидно, що вони є, але навіщо підтримувати країну, в якій ти зібрався жити.

imgflip.com/...​y’re-The-Same-Picture.jpg

2017 Audi A3 hybrid msrp $39,850
В вас мабуть з дотатками й того менше. Юра зекономив пару тисяч і не підтримав свою країну, а через це там десь сидить сумна фрау з безробітним чоловіком і питають за що їм така доля.

Юра зекономив пару тисяч і не підтримав свою країну, а через це там десь сидить сумна фрау з безробітним чоловіком і питають за що їм така доля.

На той час я ж жив ще не довго, не був патріотом :)

схоже ви у машинах не дуже розбираєтесь :) не знаю, що там за Тойота, але підозрюю що мінімум Корола-універсал (РАВ4 мабуть подорожче трохи), тоб-то сімейний авто, а А3 — то для дівчини у магазин та спортзал їздити :)

Так, все що менше F-150 — то жіноче.

дружина їздить на фулл-сайз пікапі, каже що от реально жіноча авто

Чоловіча це вже з 350го тоді?

та ні, мені краще якась тесла перформанс, вийде родстер може апгрейдну с-ку

питання не в жіноче чи чоловіче, а в тому, що скоріш за все мова йде про «сімейне авто», а на цю роль маленьких хетч навряд чи підходить (як і пікап доречі) :)

скоріш за все мова йде про «сімейне авто»

Ну це ви вже шось придумали і щось навідповідали. Початковий контекст був, що Юра недавно включив повну МАГУ а розказав як автор не патріот бо вона не купила в новому домі американську техніку.

Так що я коли побачив, що Юра їздить на неарійській тойоті, то поперхнувся кавою. Якщо Юра патріот, то щось знайти та можна було в 2017, привів купу варіантів. Живе в відносно маленькому місті де все поруч.

Що там ви вважаєте сімейною я не знаю. В США є багато регіонів де на вас в вашій «сімейній» машину будуть дивитись наче ви в спідос плавках на пляжі.

я в принципі в курсі які авто популярні в яких частинах США та Европи. А хто і як там на мене буде дивитись — мені начхати :)
А з точки зору масових гібридів — 5 років тому Тойота була беззаперечним лідером, так що все він правильно зробив

5 років тому Тойота була беззаперечним лідером, так що все він правильно зробив

До чого правильно він зробив чи ні?

Юру підколюють, бо в сусідній темі на наїзжав на дівчину в США, що в неї техніка вдома корейська-китайська, а він як справжній патріот підтримує та купує німецьку:
dou.ua/...​rums/topic/41049/#2538723

А які є американські бренди побутової техніки які виготовляються саме в штатах? Я тут на краю світу крім KitchenAid і Whirpool не знаю інший американських брендів навіть.
Хоча чув що у Electrolux є якась фабрика в штатах, і до речі в Україні теж.

Думаю мінімально. Я особисто просто заходжу на wirecutter і купую топ пік незалежно від країни.

США навмисно зааутсорсило майже все виробництво але хватає експертизи якщо що завести все назад. Чи правильне це рішення не знаю, але з автоматизацією відносно скоро все повернеться назад і виглядає як дуже довго користувались дешевшою технікою.

Але якщо навіть взяти дуже прості тостери, то в їх виробництво вкаладаються 10+ країн. Чи можна тоді вважати їх китайськими в такому випадку незрозуміло.

Maytag раніше у Теннессі пралки свої робив

В початковому коменті «нормально» не було, є скрін в пошті.

ахаха) Юра навіть тут обманути вирішив)

Сьогодні вранці, в неї тотал капут, всі помилки блимають, нічого не працює і техсервіс не знає у чому проблема.

Класика же ж) Не треба брати машину з великую кількістю електроніки)
Коли в мене була i3 теж намахався з цим зайво розумним «пилососом»)
Тому тепер тільки хардкор, тільки атмосферні амеріканці без усього отого цифрового лайна))

Тому тепер тільки хардкор, тільки атмосферні амеріканці без усього отого цифрового лайна))

боюся вас розчарувати, але у сучасних атмосферних американцях теж є «оте все цифрове лайно» :)

боюся вас розчарувати, але у сучасних атмосферних американцях теж є «оте все цифрове лайно» :)

Ой-вей, де таки я писав за «сучасні»?))

ну якщо мова про металобрухт або антикваріат то питань нема :)

Та ладно, деякі моделі з 2006 до 2018 випускали взагалі без будь-яких змін)
Ну окрім косметики на морді))

купляти модель 2006 року у 2018-му без усілякої отої електроніки — це треба ну ду-у-у-уже консервативним бути

типу ram 1500 на 5.7 hemi, нормальний баланс технологій та консервативністі для мага навіть у 2023 )

впевнені що там отого всього немає? да там вже Mild Hybrid вкорячили туди... плюс електроніка не тільки ж у моторі.

для мага

для кого?

це таке маленьке зло для поцінювачив класичних атмосферних траків ) та звісно, що це не жигулі на карбі.

я мав на увазі maga двіж, трапмісти-консерватори, типова аудіторія траків, v8 та 4-х фунтових бургерів

купляти модель 2006 року у 2018-му без усілякої отої електроніки

Якої «такої»? )) abs/esp є, і цього достатньо)

треба ну ду-у-у-уже консервативним бути

Мабуть так і є — на цьому етапі)

думаю что Польша самый лучший вариант в этом плане

Подумай еще. В Польше такие ездюки уже так всех достали, что в прошлом году осязаемо подняли штрафы (по некоторым позициям сразу в 10 раз), в этом году гайки еще дальше докрутили — увеличили сроки по тяжелым статьям, хотят конфисковать авто за алкоголь (причем независимо от того, привело ли это к ДТП). Не удивлюсь, если гайки будут крутить и дальше (и даже очень на это рассчитываю).

UPD. В Болгарию можно попробовать. Там налоги низкие — плоский рейт 10%, русни исторически много, особенно возле морька (кто как не они заценят желание срать на правила не снимая штанов). Нормально должно быть, «душевна, как дома»...

Плюс кроме штрафов в Польше есть пункты. Набрал определённое количество пунктов — и права забирают. Идёшь через год повторно сдавать. И это абсолютно правильно.

Ну для этого нужно иметь местные права, а большинство понаехавших любителей погонять катаются на родных (которые в теории нужно менять со временем, но никто этого пока всерьез не форсит)...

Ну вроде как собирались ввести пункты уже и для машин на укр. номерах. Но это не точно

Не форсят, т.к. не нужно. Если через полгода пребывания вы всё ещё на родных правах, в случае чего, вам тупо откажут в выплате страховки.

Я могу пережить закручивание гаек для быстрой езды в городе, согласен с этим и поддерживаю любые инициативы (это лично мой выбор платить штраф или потерять права), еще не смотрел, но думаю в Польше есть места куда можно выехать на трек, но я не смогу пережить огромные налоги и снижение своей покупательской способности и уровня жизни к которому я уже привык.

русни исторически много, «душевна, как дома»...

Оставлю такое развлечение для вас, спасибо

Семухін, ти?

Та ні, той так клявся в любові до Одеси, що не міг звалити, не вірю.

може пересів на авто, хто його зна :)

може пересів на авто, хто його зна :)

Ні, це така фігня, що як спробував раз, і на першій спробі сурло по асфальту не розмазав, то вже нічого не допоможе))

так у нього ще якісь бляхи були, типу бемеве

2. не сильно высокие штрафы за привышение скорости, насколько тяжело поставить машину с тюнингом на учет, увлекаюсь автоспортом и к сожалению спокойно в городе ездить я не могу, с начала войны на штрафы улетело около

Семухин, перелогиньтесь!

Второй вариант был UK так как мне всегда там нравилось, недавно снова там был и очень понравился Бирмингем, сейчас там нашел людей которые готовы выступить спонсорами для получения временной защиты, думаю, а как потом получить пермит и вот это вот все, да и опять же налоги там не самые малые.

Зависит от того, что вы подразумеваете под пермитом. Если просто возможность устроиться на работу, то такая спонсорская виза уже позволяет это. На работу уже можно устроиться. Но:
— Это только на 3 года и что-то я не вижу возможности продлить
— Для более постоянного пребывания надо как минимум ILR, а это 5 лет либо на рабочей визе Tier 2 General, что сужает круг работодателей да и возможную зп, либо можно посмотреть в сторону Tier 1 Enterpreneur, но тут нужно иметь 100К и открыть свою компанию. И снова, 5 лет до ILR.
И да, на вычеты (налоги + соц страхование) уйдет более 30%, учитывая, что с такими доходами personal allowance не полагается.

Спасибо за содержательный ответ, я за это и переживал что возможностей остатся там будет не так уж и много после 3-х лет если не переходить к местному работодателю.

Tier 1 Enterpreneur

Звучит интересно, я так понимаю что если человек точно решился переезжать в UK с концами и есть нужная сумма, то есть смысл инвестировать в компанию, хотя проще наверное работу там найти, хотя исходя из этого:

Tier 2 General, что сужает круг работодателей да и возможную зп

Я так понимаю не все готовы дать такую визу и видимо там как то зп отличается по этой визе? Или имелось ввиду что если сравнивать текущий доход и то что можно получить работая на местном рынке?

За местный рынок, я только только начал искать, фулл ремоут дают очень не все и обычно это как мин раз в месяц гонять в Лондон, почти везде это гибрид 1-3 дня в неделю в офис.
Лично мне один рекрутер сказал что «без местного опыта больше чем 75К на фулл ремоут никто не даст за сеньора», но в целом на 70-90К в начале процеса хайринга соглагашаются все конторы.
Инфа за дотнет.
Будь готов проходить сис дизайн, тестовые задачи, литкод и весьма медленный процес найма. Одно хорошо что вакансий действительно хватает.

И да я тоже смотрел на Бирмингем, но там крайм рейт высокий, 135 или около того, я хз как к этому относиться.

Я запилил тему на форуме обсудить это но админы не пропустили, хз почему.

Спасибо за инфо, интересно.

И да я тоже смотрел на Бирмингем, но там крайм рейт высокий, 135 или около того, я хз как к этому относиться.

хмм, я как-то не задумывался даже о безопасности ... Ну спасибо, теперь еще и по этому поводу параноить))))) Кстати быстро почитал про эти крайм рейты там, пишут что в центре выше приступность, а вот якісь там «Wythall & Gay Hill and Yardley Wood East were voted the safest neighbourhoods to live in Birmingham» но как бы не легче от этого)

Я запилил тему на форуме обсудить это но админы не пропустили, хз почему.

unluko :( было бы интересно почитать

А там и читать нет чего, я думал обсудить эту тему, но ее зарезали на старте, обсуждения не вышло. Ну я смотрю тут как и во многих других городах Евпропы и Америки как раз в центре часто неблагополучные районы. Тут как я понял люди любят уютный сабурб, нагреб ипотеки лизинг и растягивай платежи, к пенсии будут понтовые платежи.

«без местного опыта больше чем 75К на фулл ремоут никто не даст за сеньора»

don’t give up, дають

Будь готов проходить сис дизайн, тестовые задачи, литкод и весьма медленный процес найма

тут правда, 1-2 місяці до оферу нормальна практика

тоже смотрел на Бирмингем, но там крайм рейт высокий

ви загалом дивились чи в конкретному районі? можете чекнути на сайті місцевої поліції якусь адресу, в мене колега звідти і не особливо жалівся

Та в мене не багато часу нажаль, я в госта живу, задовбало на валізах жити, уже майже рік. Тому перший оффер та до Лондонщіни, потім дощелкаю літкод і у щось цікавіще піду, я остінні пару років переодично літкод та сис дизайн вчив непогано, але житя сцуко завжди свої плани має.
Про район не скажу, я дивився ціни на райтмув, вагалі, там реально помітно дешевше ніж у Лондон грейт єрія, за 1500 можна навіть 4 бедрум дім зняти! потім глянув крам рейт ось тут crimerate.co.uk/west-midlands/birmingham
і трохи охолонув. )))

Відчуття безпеки штука суб’єктивна, краще приїхати самому у цей район в різний час доби та подивитись на контингент, що там тусується.

один рекрутер сказал

Вони так ціну збивають

А нафіга? Хіба їм не відсоток?

Фото адмінів на дошку пошани

Будь готов проходить сис дизайн

Кста, мне нравятся сисьдизайн интервью. Да, бывают задачки не из книжки, но в целом интереснее, чем кодинг на время, че их многие так боятся то?

Тем что это 1 из 3, где 2 остальных это тестовое и литкод.

Tier 1 Enterpreneur
Звучит интересно, я так понимаю что если человек точно решился переезжать в UK с концами и есть нужная сумма, то есть смысл инвестировать в компанию,

Я тут пересмотрел список доступных виз:
www.gov.uk/...​as-immigration/work-visas
Походу, с долгосрочными инвесторскими/предпринимательскими визами гайки подзакрутили. Tier 1 визы уже не выдают, а их аналоги
— www.gov.uk/innovator-visa
— www.gov.uk/start-up-visa
не расчитаны надолго.

хотя проще наверное работу там найти, хотя исходя из этого:

Tier 2 General, что сужает круг работодателей да и возможную зп
Я так понимаю не все готовы дать такую визу и видимо там как то зп отличается по этой визе? Или имелось ввиду что если сравнивать текущий доход и то что можно получить работая на местном рынке?

Сейчас это Skilled Worker Visa
www.gov.uk/skilled-worker-visa
С ней несколько трудностей:
1) Список работодателей ограничен (вот тут можно найти текущий список www.gov.uk/...​licensed-sponsors-workers )
2) Сменить работодателя можно, но фактически это надо получать новую визу. Находясь в UK это уже заметно легче и ряд процедур уже проходить не надо (например не нужно подтверждать знание английского или показывать доходы). Тем не менее, с этим придется повозиться
3) На особо рыбные места претендует много местных, соответственно выше конкуренция. Хотя, есть несколько знакомых, которые устроились в MAANG-и через несколько лет
4) Это рабочая виза, соответственно, официально вести предпринимательскую деятельность не получится.

что-то я не вижу возможности продлить

В письме которое является разрешением на пересечение границы в ЮК указано что есть возможность продления, но как именно это будет проходить пока еще не решено.

В Австралии есть прекрасные треки для любителей скорости, muscle cars, и всего такого

В Нидерландах через свою компанию можно существенно снизить налоги если применять одну из множества обходных оптимизаций

Корпоративные налоги — возможно. Их практически везде можно оптимизировать в большей или меньшей степени. Но мне сложно поверить, что в Голландии можно так уж сильно оптимизировать налог на доходы физлица.

хороший ответ! Из того что я тоже знаю, вы можете открыть компанию и платить 15%, но у компании должен быть ген директор и у него по закону должна быть определенная зп и там вроде как есть два варианта это зп как обычный инкам или же дивиденды, а учитывая что я буду единственный сотрудник в компании и компания мне нужна лишь для того что бы прогонять через нее деньги и минимизировать налоги, то я и буду тем самым ген директором и по итогу помимо 15% нужно будет те же 40%+ отдать (возможно с выплаты дивидендов меньше) поправьте если в чем-то не прав. Если была бы возможность оптимизировать налоги на уровне не более 30% я бы с ОГРОМНЫМ удовольствием укатил бы в Роттердам и там бы планировал остаток своей жизни.

Ага, при цьому ще часто регулюється в таких випадках скільки саме може бути прибутку відносно витрат на зп.
Наприклад, в Швеціі гроші у вигляді прибутку загалом обійдуться вам приблизно в 30% податків. А якщо, ті ж самі гроші нарахувати собі зп, то податками+соцвнесками вийде мінімум 45%, а якщо це буде вище брекета на топподаток то і того більше.
Ітого в нас є чіткі правила скільки максимум можна собі нарахувати прибутком в таких випадках.

Очень понравилось то, что вы описали, полугода назад были такие же размышления, почему не рассматривали Кипр, Мальту и ОАЭ? Если совсем чуть-чуть заморочиться то по налогам будет лучше всего, а если как у многих стоит выбор уехать не уезжая из Европы, то вот как раз насчёт бомжатни зря, обычно так говорят те, кто не бывал, сан-Марино, и Португалия- тоже думали бомжатня но стоит приехать и понять что это не Европа это что то между Америкой и Украиной

ОАЭ — просто не мое, не знаю, никогда даже на отдых туда не тянуло.
Мальта — по виду там размер страны чуть больше размера парковки возле ТЦ Пирамида на Позняках... да и слишком она солнечная, море и тд... мне больше дожди и тучи нравятся, ну или хотя бы как у нас в Украине, летом-лето, зимой — зима, а 365 дней в году лето я не переживу.
Кипр — я бегло его смотрел и смотрел тему офшоров, то ли день был плохой то ли я уже в тильте сидел от всех этих поисков, но помниться что для офшоров там крупные суммы нужны что бы тебе открыли счета и тд, на этом я и закончил про Кипр, возможно стоит проверить еще раз. Ну и опять же климат на любителя.

По поводу «бомжатни» возможно я погорячился обозвав так страны где я не был исходя из отзывов и стереотипов, на самом деле каждая страна уникальна и в каждой есть свои ценности и красоты за которые люди их выбирают, просто у каждого человека это очень разные ценности, но вы меня заинтриговали возможно еще раз стоить посмотреть на Португалию, там вроде на 10 лет хорошие условия если релоцироваться, но потом тот же прогрессивный налог, который не очень маленький. А вообще все чаще думаю о том что мне просто нужен «последний» рывок, выбрать страну, обустроиться, купить жилье, ждать гражданство и новый паспорт, отпустить все контракты которые я набрал в погоне за деньгами, а оставить только один что бы поддрживать как-то фин часть и на деньги которые собрал доживать свою старость занимаясь тем что нравиться больше всего...

Если вопрос налогов стоит остро — то вариант Болгарии с ее 10% был бы самое то
Есть София с 1.2 млн населения
Средние зп по стране 600-800$ — так что вряд ли там высокие штрафы

Румунія також крутий варік в плані податків, один з найкращих

Сейчас путешествую, еду в Грецию через Румынию, ну что сказать, неделю мы тут, по налогам да SRL у них топ, вот что мне ответили:

revenue below 500.000 Euros is either 3% of gross revenue (if the company does not have employees) or 1% of gross revenue (if the company has at least 1 full-time employee)
VAT registration is not mandatory for companies with yearly revenue below 60.000 Euros
VAT 19%

Так вот вроде как ват ты платишь если получаешь выше лимита 60к. А так по стране Бухарест не понравился слишком много попрошаек и какой-то он грязный, хотя после Швейцарии все как-то не так... Были еще в Клуже, прикольный маленький город, лучше чем Бухарест на мой взгляд. Но я точно могу сказать что жить я бы тут не хотел, английский мало кто знает, заехал на развал, люди кроме как базовой настройки не могут ничего сделать, нужно стоять и рассказывать что практически невозможно, т.к инглиш но но, ехали на двух машинах, семейная и корчина на прицепе, понравился трек Transilvania Motor Ring, еще в Клуже понравилось что много развязок в виде кольца с хорошим покрытием и мы контента ночью наснимали достаточно по гонкам, даже пару местных машин подключилось пока полиция не разогнала, полиция кстати очень адекватные, если в Германии у нас забрали машину на штраф площадку, то тут просто посмотрели, поседели внутри и пожелали хорошей дороги)

где вы находите вакансии в Европе за 200к?

У будь-якому великому концерні?

У великому концерні буде тарифна сітка :-)

Я теж так думав, але ось ми взяли двох архітектів минулого тижня і обидва прийшли одразу на AT2, тобто не менше ніж ~110k + бонуси.

По перше, це архітект
По друге, 110к + бонуси це не 200к ))
По третє, Мюнхенський гугл звичайному розробнику з майбутнім ростом — від 100 платить ))

Я не знаю, їх зарплату, знаю тільки приблизний нижній кордон. В Siemens AT2 у тімлідів це й 140-150k може бути. А бонуси у AT2 це від 20k до 60k, так що 200k не є чимось неможливим.

Та я ж не проти, сам знаю такі кейси
Але це як молоко по 1 євро =)
Що не відміняє того що деву на тарифі плотють переважно ті самі 75-100

гугл ще лiквидну еквiтi платить, а от концерн — хз

у фаангах

В Европе не нахожу, максимум что недавно находил было 110к CHF, прошел собес, но там у них ремоут, а я сейчас смотрел что бы ворк пермит получить и в дальнейшем ВНЖ + гражданство, недвигу по чуть чуть продаю в Киеве. Хотите больше зарабатывать смотрите контракты в Штатах ну и скорее всего с одной работы такое унесете только в фаангах или каких стартапах у меня сейчас будет чуть больше 230к total income. Но хочу заметить, это не одна работа, я работаю с несколькими контрагентами и каждый знает что у меня несколько контрактов я это проговариваю сразу что бы потом не было приколов, (самый крупный и самый старый это 135к в год, уже 8 лет с ними) с остальными конрагентами я работаю вместе последние 4-6 лет. Контракты в основном или чистый Си или Ассемблер, Раст, по другим направлениям я без понятия как все устроенно, думаю так же, но возможно тяжелее совместить нексколько контрагентов, я недавно ковырял джаваскрипты, хоспади сколько там нечести разной, я слишком старый что бы в этом разобраться, тяжело все... Позиции у меня обычного senior без модных архитектов и тд.

Я так розумію що питання не передбачає магічного отримання грін карти чи наявності нескінченного запасу коштів.

Тож вибір набагато простіший ніж здається.
1. Основний критерій: чи є у вас можливість отримати робочу візу.
Ще рік тому за цим критерієм відпадали майже всі англомовні країни, окрім хіба що Ірландії.
Зараз є якісь як на мене стрьомні опції з візами на час війни, але хотілося б почути хочаб декілька success stories на цю тему. Є ще гіпотетичне UK, де європейчикам начебто знадобився такий же work permit як усім. Але то не точно. До Брексіту шукати роботу в UK було справою депресивною і досить марною.

2. Наступний критерій: а чи зможете ви там звести дебіт з кредітом в своєму бюджеті, і чи є взагалі якісь перспективи хоча б через декілька років не жити від зп до зп. Тут важко щось точно порахувати, так як ви не знаєте ні свою потенціальну зп через 2-3 роки, ні вартість квартири яку будете знімати, ні скільки ви будете витрачати на продукти. Нічого кращого ніж йти на levels.fyi, знаходити свій профіль в вибраній країні, і вираховувати p75 чи p95 я придумати не можу.
Hint: якщо після примінення цього критерію у вас в списку все ще залишились Іспанія або Греція — ви недостатньо старанно провели цей рєсьоч, треба все переробити.

3. Останній критерій: яка з країн що залишились у вас викликає найменшу відразу. Я наприклад не уявляю як можна жити в Сінгапурі, хоча мрію з’їздити як турист на пару днів. Після попереднього пункту мало залишитися країн 10, не більше, тож якщо хоча б одна з них пройде і цей тест — можете готовати CV і підбирати валізу.

відпадали майже всі англомовні країни,
Зараз є якісь як на мене стрьомні опції з візами на час війни,

Канада — дають Ворк Перміт аж а три роки, більше ніж достатньо часу, щоб отримати ВНЖ і не залежати від віз і т.д.

А можна success story, pls?
Я от вже восьмий рік на власному досвіді вивчаю як працює німецький соціалізм, тож забігаючи уперед скажу що скептично сприймаю будь які соціалістичні ініціативи.

Років з десять тому я розглядав Канаду, і там був мільйон приколів з переїздом, починаючи з того що тебе хочуть відправити у якусь сраку в Ньюфаунленді, або у кращому разі в франкомовний Квебек, і закінчуючи історіями що канадські компанії не наймають без «канадського досвіду».
Тож я абсолютно допускаю що Канада з радістю надасть вам ворк перміт в якійсь приполярній перді, може навіть допоможе з житлом на перші місяці, і good luck з усім іншим.

Мова скоріше за все йде про CUAET — адресну програму Канадського уряду яка почала діяти тільки навесні минулого року. Основна маса заїжджала десь з початку червня 2022, тобто вони навіть формально ще не мали часу щоб отримати перманент... Але обмежень там немає якщо правильно пам"ятаю — отримуєш open work permit на 3 роки + можна взагалі не вказувати куди конкретно ти плануєш їхати (візу все одно відкривають).

А CUAET только для тех украинцев, кто выехал с Украины из-за войны? :)

Ну це все добре звісно. Але мені дійсно цікаво було б почитати як воно насправді для конкретної людини склалося. Здавалося б, велике ком’юніті на доу, але жодної статті про такий переїзд.

Я от бачу як це виглядає у Німеччині — тут ще й фінансову допомогу надають безробітним (~380 евро на місяць на людину). А виглядає це наступним чином: людина приїздить, швидко оформлює документи, банківскький рахунок, медичне страхування. А далі починається треш з пошуком житла. І до війни — коли не було такого попиту — це була вкрай нетривіальна задача. Ну хоча б тому що ви маєте надати довідку про доходи за останні 3 місяці, і бажано показати робочий контракт. Якщо цього не має — то можете навіть не намагатися щось зняти. Якщо контракт не «необмежений» а скажімо всього на рік — tut mir leid, тут черга бажаючих з нормальною роботою.
То що ж вони роблять? Тут дві можливості.
Перша — одразу ж їхати у якесь німецьке село і отримувати соціальне житло. Це непогана опція, але наскільки я знаю її треба активувати одразу. Приїхати спочатку в Берлін, а через місяць перереїструватись деінде або нетривіально або навіть неможливо.
Друга можливість — так роблять ± всі хто власне приїхав щоб влаштуватись на роботу і потенційно залишитись. Через комьюніті знаходяться різні комуналки чи навіть нормальні квартири які належать «нашим» і здаються за кеш. Мінус — соціал це не компенсує. Ну і як правило це буде якийсь депресивний район типу берлінського Ліхтенбергу.

Не зрозуміло про кого ви говорите, про людей на соціалі, чи про айтішників? Бо якщо про людей на соціалі, то то при чому тут

Ну хоча б тому що ви маєте надати довідку про доходи за останні 3 місяці, і бажано показати робочий контракт.

А якщо про айтішників, то при чому тут

соціал це не компенсує

За офіційними даними вони отримали близько 750 тис. аплікацій, видали овер 400 тис. апрувів. Скільки встигло в"їхати не знаю, але думаю вже далеко за сотню тисяч. Історій повно в фейсбуці, дуже різних (в залежності від стартових позицій — професія, рівень англійської, стартовий капітал,...). Це дійсно унікальній спосіб потрапити в Канаду (кілер фіча — опен ворк перміт), але далі вже дуже залежить від апліканта. Для кодерків повинно бути супер просто (в мене сусіди виїхали — поки аж пищать від задоволення, принаймні публічно), але більшість тих хто їде відкриває для себе очевидний факт — в Канаді на них ніфіга не чекають молочні ріки з кисільними берегами. Піпл вже повертається розчарований, далі буде...

Я не розумію навіщо ви порівнюєте соціальну систему, тут рівних Німмеччині не має якщо не працюєшь та хворий. А в топіку про Канаду це взагалі смішно виглядає де непрацюючий та хворий взагалі сдохне, або наркошею тусити.
Якщо бажаєте працювати та досягати американських мрій, вперед, при чому тут соціалка я не розумію зовсім.

Констянтин вже все описав по суті.
Від себе додам, що про фул саксес сторі рано писати (я про отримання ВНЖ) — програма лише з березня.

А так отримав Опен Ворк Перміт і працюй на кого хочеш і де хочеш.

Я роботу знайшов ще будучи в Польщі, без попереднього канадського досвіду, компанія базована в Торонто, я вирішив жити в Квебеку (ніхто силою не заставляв сюди їхати, чесно) :)

К ielts уже готовитесь? Сдавал когда-то?

Так а я тут до чого? :)

Навіщо чийсь суб’єктивний досвід, беремо статистику вибірок в EE, беремо калькулятор балів для ЕЕ, вводимо свої вхідні дані (з розрахунком 1-2р місцевого досвіду), порівнюємо зі статистикою.

Якщо все геть погано — не їдемо в Канаду, або надіємось на провінційні програми, он в BC, маючи офер від місцевої компанії, можна зразу подаватись на ВНЖ, правда програма нова, статистики і т д по ній нуль.

Он же написал, ГОД назад. И он прав, год назад вьехать в сша и Канаду было нереально.
Сейчас конечно рай с cuaet.

більше ніж достатньо часу, щоб отримати ВНЖ і не залежати від віз і т.д.

-это вы пока не столкнулись с иммиграционной политикой Канады. Через 3 года напишите, получили или нет пмж.
Пс. Опыт работы должен быть только на канадского емплоера и по вашей специальности, те работать 3 года на украинский фоп не выйдет.
Пс 2. Видела что сделали какой-то доп стрим для украинцев в магнитобе, но там уже голодные игры начались, так что это не для всех путь

Я бачив про рік тому. ТС згадав, що ЗАРАЗ є стрьомні опції. Ні не тільки вони.

Про український фоп — не розумію до чого це тут. Зараз би їхати в Канаду і далі працювати на український фоп :)

Я в курсі про іміграційну політику, для айтішника, який має норм англійську, освіту і місцевий досвід не було проблем отримати ВНЖ (якщо не рахувати ковід період, коли заморозили вибірки). Зараз знову якісь зміни в ЕЕ, цілком ймовірно, що стане важче / легше, але ретроспективно — з айтішників за три роки в Канаді тільки б лінивий не отримав ВНЖ.

А что с иммиграционной политикой не так? Если про долго — подаешься на ВНЖ, если тебе его апрувят, но условный куаетовский пермит закончился, то тебе просто продлевают время нахождения в стране до получения этого ВНЖ

Если вкратце, спрос превышает предложение, а от этого как известно растет цена (читай баллы в пуле). Last time I checked, в пуле было что-то более 1млн людей, беря ситуацию скажем 2024 год, когда украинцев добавится в пул ещё тысяч 150, а также добавятся многие другие тысячи людей и все они будут конкурировать не только между собой, но и с прочими холостыми индусами. Голодные игры.

Эти годы НЕ ИДУТ в счет ВНЗ.
Прекращайте уже.

Як сказати що ти не цікавився іміграційною політикою Канади не сказавши «я не цікавився іміграційною політикою Канади» :))

В Канади немає такої маячні як в Європі, де треба 100500 років прожити для отримання ВНЖ, більше того — сюди можна вже з ВНЖ прилетіти, ніколи не бувши тут :)

P.S і так, ті роки йдуть в рахунок для подачі потім по ЕЕ чи провінційних програмах.

Да, но там надо прожить для гражданства.
Вот по CUAET они не идут. Точно. Люди уточняли. А на експрес ентри как «опыт работы в Канаде» — да идут.

Ми говоримо про ВНЖ чи громадянство? Ніби в попередньому пості було ВНЖ.

На рахунок громадянства — не цікавився. В будь-якому випадку, маючи ВНЖ, до громадянства лише 3 роки.

Да, гражданство, извиняюсь.
Тоесть вы сидите весь срок CUAET, потом подаетесь на EE если хватает балов(после 40 может и не хватить) и только потом срок до гражданства идет.

Не обов’язково весь срок сидіти. Хтось може йти після року праці в Канаді по ЕЕ, хтось через два, хтось взагалі може йти по провінційних програмах, в деяких з них ( як у ВС) можна з моменту офера податись на ПР. Тут варіантів десятки, але найпопулярніший так — ЕЕ через 1-2 роки досвіду.

Це стає більш схоже на сша тоді ю4ю

Каждый год прожитый в Канаде, как временный резидент (open work permit, как пример), засчитывается как полгода до паспорта (но максимум 1 год).
Для возможности подачи на паспорт, нужно прожить 3 года в статусе постоянного резидента. Но если жили еще как временный, то 3 года — (время прожитое в Канаде как временный резидент, макс 1 год). Итого с нуля, в теории можно податься на паспорт спустя 3-5 лет жизни.
Есть нюансы со скоростью процессинга, но это уже нюансы, если ворк пермит истек, но ты в процессе получения ПР — легко можно продлить разрешение на работу.

ФОП опыт тоже засчитывается без особых проблем (референс леттер, акты подходят).

годы по CUAET не засчитываются ВООБЩЕ.

Proof?

www.canada.ca/...​-citizen/eligibility.html

> Each day spent in Canada as a temporary resident or protected person within the last 5 years counts as one half day when you calculate your physical presence. You can use a maximum of 365 days as a temporary resident or protected person toward your time spent in Canada.

A temporary resident is someone who is authorized to enter or stay in Canada as a:

visitor
student
worker or
temporary resident permit holder

хз. В каком-то стриме от канадского правительства видел.
Я не особо запоминаю канадскую программу, поскольку у меня есть предложение из штатов.

Тогда зачем спорить? :)

CUAET — по сути супер упрощенная программа получения открытого разрешения на работу (или учебу или просто визитор) на 3 года, в плане ПР/паспорта никаких усложнений/облегчений нету (не считая пары провинциальных программ в Альберте и Манитобе — если я правильно помню).

Щось ви як то кажуть на ДОУ не амбіційний якийсь — якісь нудні візи, дебіт-кредіт.
Тут клуб для амбіційних — доходи в 10 разів вище середньої по країні, всі сервіси — топ, клімат — топ, житло дешеве з теплим океаном за 800м від нього і все це за макс 5% податків :)

Критерій — як емоційно я себе почуваюсь в тій чи іншій країні.
Зі специфікою своєї роботи я багато була у відрядженнях і, часом довготривалих.
~20 країн не враховуючи короткотривалих подорожей.
Немає більш комфортної країни для життя, ніж Україна.
— люди класні (якщо ви самі теж лагідні);
— сервіс просто топ;
— медицина топ. І тут хочу казати не тільки про приватні клініки, а й про державну. Мій державний педіатр просто чудо. Це після того, як я рік користувалась послугами доценту кафедри педіатрії в видатній приватній клініці;
— медицина доступна в найкоротші терміни;
— щоб купити антибіотики, коли треба, не потрібен рецепт;
— тут дійсно багато свободи;
— дуже, дуже низький % податку;
— високі зарплати в ІТ після оподаткування, як результат;
— естетично красиво;
— дуже смачно.

Ви мабуть живете в Україні з паралельної реальності. Мені доводилось декілька разів бувати в державних клініках, останній раз в кінці 2021 року. То можу сказати наступне. Будь-яка приватна ветеринарна клініка в рази краще і комфортніше, ніж державна клініка для людей. Наприклад в тій, де мені не пощастило побувати, діабетиків і звичайних хворих годували з однієї кухні. Щоб ви розуміли, для діабетика це може закінчитись ускладненнями або навіть смертю.
Якщо ви самотній пенсіонер, і загриміли в державну клініку не маючи родичів, готових витрачати купу грошей і часу на ваше лікування, то швидше за все у вас залишився єдиний вихід — на кладовище.

Любчику, ви хочете поспорити зі мною щодо мого досвіду? Go on :)
Якщо ви ще раз побачите про що я пишу — про спеціалізацію лікарів.
Детальніше про МІЙ досвід:
Державний педіатр — супер. Жодного разу я не розчарувалась в рекомендаціях.
Київська міська клінічна дитяча лікарня — лікар педіатр супер. Доцільні рекомендації, швидке видужання і головне, моя дитина не стала астматиком. А це саме завдяки коректному лікуванню.
Київський кожвен — лікар дерматолог супер.
Мій сімейний лікар в Києві — одна із самих занятих особ, відповідає тільки на дійсно критичні повідомлення (ну, може так і треба). Аде рекомендації завжди доцільні і без «антибіотиків про всяк випадок».

Але,
Щоб відкрити лікарняний я звертаюсь до приватної клініки
Мій кращий акушер і гінеколог — з приватної
Мій кращий масажист — з приватної
Стоматологія — виключно приватна

Якщо повернутись до головного топіку, що для вас важливо в країні де живете, то я на всі 100% можу чесно сказати, що лікарі в Україні супер. І можна звертатись за якісною консультацією як в приватну, так і в державну установу.

Якщо побачите, я не пишу і не порівнюю меню в державному пологовому будинку і в Лелекі. зрозуміло, де буде краще. Але кваліфікація лікарів може бути крутою.
Я не пишу про лікарів в селищах. Бо практика напрацьовується на великому потоці. Але в великому місті ситуація така. Принаймні для мене.

Київська міська клінічна дитяча лікарня — лікар педіатр супер.
Київський кожвен — лікар дерматолог супер.

Одне й те саме, кожного разу, Київ завжди це вся Україна. Даринко, а що там з клініками в Черкасах або Чернівцях, що там з клініками у селах? Чому мої родичі, декілька років тому, змушені були повертатися у Київ з відпочинку у Залізному порту, бо там просто не було потрібних лікарів.

Так за Киевом жизни нет. Хотя, судя по списку врачей, там опыт по лечению температуры

Добре. Перечитайте і ви що я написала: «мій досвід».
Я не можу сказати про Черкаси або Чернівці — не жила там. Я жила в Харкові і ситуація не дуже відрізнялась від Києва. Ось мій досвід в Україні.

Коли людина переїжджає, вона живе в місті, користується інфраструктурою міста. Ви ж не міряєте життя в Барселоні наявністю, чи відсутністю ендокринологів в Луго? Але ж як так? І те і інше — Іспанія!

Я пишу про мої суб’єктивні відчуття життя в Києві. Для мене це краще місце на землі.

Ви ж не міряєте життя в Барселоні наявністю, чи відсутністю ендокринологів в Луго? Але ж як так? І те і інше — Іспанія!

Вообще-то меряю. Ибо мне не хочется оказаться в ситуации с ребенком, когда прийдется с уловных Канар лететь обратно в Германию, потому что там не смогут вылечить малого.

Добре. Тоді ваш тезис про те, що родичі шановного з Чернівців знайшли потрібного лікаря в Києві — це Ок.
Так?

Мой тезис простой — медицина в Германии намного лучше украинской. Подтверждается моим личным опытом, моей семьи и родителей. Если интересно — почитайте мои статьи/комменты, в очередной раз расписывать все не собираюсь.

Якщо мова йде про складні захворювання — погоджуюсь.
Якщо мова про звичайні болячки, через які проходять всі — в Україні досить багато гарних лікарів, щоб ці потреби обслуговувати. Не кожен хворіє раком, не кожен діатезом, не кожному потрібно ставити протез. Не кожному треба їхати закордон, щоб, МОЖЛИВО колись в майбутньому лікувати рак.
Для загальних потреб досвіду лікарів в Україні більше ніж досить.
Для специфічних захворювань, звичайно, краще досвід іноземних клінік. Але переїжджати в країну, бо там добре лікують рак простати тупо, якщо ти взагалі з цим не зіштовхвєнувся.
Ми не можемо заглянути в майбутнє. Можна поїхати і в Ізраїль, а врешті летіти в штати робити протез.
Тому міряти країну по наявності специфічного вузьконаправленого медицинськооо досвіду для мене не критерій вибору місця для життя.
Ще раз — для мене. Щоб не було спокуси суперечатись)

Якщо мова про звичайні болячки, через які проходять всі — в Україні досить багато гарних лікарів, щоб ці потреби обслуговувати.

Ото ж я дивлюся зараз в українських групах в Німеччині повно постів типу: «Допоможіть позвонити в швидку! Німецької не знаємо, а в чоловіка 38.5».

P.S. Я можу полікувати таке, недорого.

А потім: «В Україні медицина — топ! В ваших хвальоних Німеччинах неможливо отримати допомогу! Швидкі не приїздять із-за економії!»

А потім: «В Україні медицина — топ! В ваших хвальоних Німеччинах неможливо отримати допомогу! Швидкі не приїздять із-за економії!»

У мене родичі-родичів обсирають Німеччину саме через цей факт, я з ними вже давно не розмоляю. До них не їде швидка через 38.5 і вони на всіх форумах клянуть Німеччину. При тому, що сидять тут на соціалі. Підозрюю, що таких тут сотні тисяч — живуть задарма, але їм все не подобається, і вони цілими днями сидять в інеті, який їм держава сплатила і клянуть державу. Типові українці.

продовжуючи «... а тут же все безкоштовно? Запиши будь ласка мене до лікаря давно хотіла залікувати старі хвороби»

Швидкі не приїздять із-за економії!"

Скорая вполне себе приедет и даже что-то полечит. Но вызов будет не бесплатный — 300 евро как минимум.

для наших людей — це ще страшніше ніж якщо зовсім не приїде :)

«Допоможіть позвонити в швидку! Німецької не знаємо, а в чоловіка 38.5»

это не прикол?

«Допоможіть позвонити в швидку! Німецької не знаємо, а в чоловіка 38.5»
это не прикол?

Ні! Це реальні пости в групі Українці Ганноверу, та й не тільки в ній

бгг)) но ведь в Украине скорая при 38.5 тоже не приедет

Бо ще до війни перешли на пріорітетну чергу.

Wat? 38.5 потребує швидкої? Я гадав що можна просто багато чаю пити, та посидіти біля відкритого вікна охолонути. У мене завжди само проходить оці 38.5 без жарознижуючого.

так тред стартер писала що классно коли антибіотики купити без рецепту, нахіба вони без рецепту, я хз, але повно кадрів у нас хавали як вітамінки від корони :-)))

Моя дитина побувала в Харкові в трьох клініках на стаціонарі, у ВСИХ блт не було гарячої води, і це відділеня для дітей меньше 3 роки, жесть і п**ц, Дарина просто троль або відірвана від реальності.

Скорее второе.
Я рожала в 3м роддоме Харькова, ремонт в ванной там делался последний раз ещё в советское время. Здание довоенное (40-50гг прошлого века), в связи с чем имеем 5метровые потолки и какую-то замудренную систему коммуникаций, в связи с чем тот самый ремонт так и не был выполнен (так мне объясняли).
Условия, в которых приходится женщинам мыться там после родов даже описывать не буду, хрупкая айтишная душа может этого не выдержать.

Співчуваю, моя дружина у обласній була, та що на Трінклера, ремонт ОК але ставленя лікарів як у совковій конторі, хоч я і платив майже 10К, окрему палату дали лише на 2 день, потім постійно їздив і возив пакети за стерильними серветками та ліками на усі процедури, трохи затрималась, нічого поганого але довелось пролежати.

Також щоб дойти до палати треба було цілий маршрут блукати через коридори та правильні поверхи обирати на ліфті хоча можно було і прям пройти але потім як собаки скажені медсестри лаялись що не через ті двері ішов, хоча лоігка ппц, я мав іти через палати іного відділеня...шо попало короч.

Мій сімейний лікар в Києві

Расія для рускіх, Масква для масквічей. Да, рибонько?

Шо ти несеш, любчику?)
Тебе русня покусала?)

Та ні, рибонько, це швидше тебе.

Мій тато каже: дурному не скучно і самому. Я виходжу з бесіди з вами. А ви розважайтесь далі, якщо хочете :)

Якщо повернутись до головного топіку, що для вас важливо в країні де живете, то я на всі 100% можу чесно сказати, що лікарі в Україні супер.

По лікуванню температури може й так. Але, я бачу, що на будь яке більш-менш серйозне лікування їдуть чомусь в Німеччину. Буквально всі, і політики, і бізнесмени, і навіть звичайні люди завжди збирають гроші на лікування в Німеччині.

Частково погоджуюсь з вами. Дуже залежить від діагнозу. Якщо взяти рак, то звичайно, всі хто має змогу поїхати за кордон, будуть їхати. Бо там дійсно більш комфортні (якщо так доречно сказати) умови лікування і глибша спеціалізація. Є більше фінансування і великий притік пацієнтів.
Але більш-менш серйозні захворювання трапляються більш-менш рідко. Тобто, не поїдеш жити в Ізраїль з розрахунком, що в тебе (образна, не про вас) може бути потенційно рак.
І, доречі, цікаво, чи покриває держ страховка за кордоном лікування таких серйозних захворювань? Чи це за власні кошти. Якщо був досвід, цікаво було б почути.

Покриває. Якщо про країни ЄС мова. Про інші просто не знаю.

По лікуванню температури може й так.

Так навіть по цьому не дуже :) Тому що лікування температури — оксюморон.
Мені ось цікаво, якщо людина не в групі ризику і прийде до того самого швидкодоступного лікаря зі звичайною вірусною застудою і температурою 38,5. Багато знайдеться лікарів які не призначать одразу декілька аналізів і не будуть виписувати всякі реферальні засоби з яких капають бонуси — типа сиропів від/для кашлю, промивачок в ніс, противірусних, «імуностимуляторів», всякого різного колдфлю? А після не назначать ще прийти на консультацію «перевіритися» після того як застуда пройшла?

А просто професійно скажуть: «нічого особливого, звичайна сезонна вірусна інфекція. Пийте побільше теплої рідини, якщо погано себе почуваєте або температура 39+ то пийте парацетомол, не частіше ніж раз на 6 годин. Якщо температура швидко повертається, то можна чередувати з ібупрофеном раз на 4 години. Відпочивайте, і якщо почуваєте сили, то вийдіть на свіже повітря пройтись. Якщо за 4 дні не станете почуватися краще, або якщо після 5 днів знову повернеться температура — то відразу звертайтесь знову до мене.» Багато таких в Україні?

Ви цитуєте мого сімейного лікаря і мого державного педіатра)
Про багатьох — не знаю. Але з ким доводилось спілкуватись ...

Я ж не заперечую що такі є. Питання саме було чи багато таких? тому що мені дуже рідко зустрічалися :)

На це важко відповісти, ви ж розумієте...
для себе я вирішила, що коли я знайшла своїх лікарів, то я залишаюсь з ними, навіть якщо вони змінюють клініку. Можна шукати далі, але не хочеться витрачати час.

просто це каже про те, що вам підходить конкретно ваш лікар, і у вас співпадають погляди. Це дійсно важливо, і важливо в будь-якій країні.
Але це не означає як ви кажете що медицина-топ загалом.

Звичайно, це тільки мій досвід.

Щоб знайти собі лікарів всіх необхідних лікарів, яких я вважаю адекватними, не фармпродажніми, у мене пішов рік. І це в ході виникнення самих проблем.
Більшість, з першого візиту, але я фільтрувала на етапі відгуків.

Гарна медицина поки немає проблем. Стандартні проблеми мені вирішували і в задрипаному селі в Мексиці коли я пояснювався своєю кривою іспанською. Але якщо ж вже так сильно подобається лікар, то впевнений що за невелику плату напряму з ними можна продовжити відносини по всьому світу.

— щоб купити антибіотики, коли треба, не потрібен рецепт;

вроде уже нет. или поправьте меня.

Дякую за виправлення!
Ви праві, з 1 серпня дійсно не можна.
Треба тепер пункт видаляти))

Але, якщо ширше взяти, то не тільки про антибіотики мова. Наприклад, противірусні препарати теж без рецепту не продавали. Тобто, правила у нас не такі жорсткі. Памятаю, в Германії я випадково в готелі порізала руку. І готель відмовився дати будь що для дезинфекції, бо це протизаконно) а мені всього лише перекис потрібен був ))

І готель відмовився дати будь що для дезинфекції, бо це протизаконно)

это они пожадничали ((

з 1 серпня дійсно не можна

это печально ((( мне очень нравилось, что в Украине можно было купить препараты без рецепта.

взагалі мені незрозуміла логіка. Я ще б розумів, якщо б безрецептурний продаж хотіли б в Європі, де зачастую до сімейного не так швидко можна потрапити. Але якщо в Україні за легендою така швидкодоступна медицина, то навіщо безрецептурний продаж? Ну пішов в той же день до лікаря, і отримав потрібний рецепт під кваліфікованим надзором, хіба ні?

взагалі мені незрозуміла логіка.

вот тебе не пофигу? или при безрецептурной продаже лекарств лично у тебя что то забирают?
тебе должно быть наоборот только лучше — меньше людей сидят в очереди к врачу, нагрузка на страховую меньше.

не пофігу. У нас не сидять в чергах до лікаря, і страхової медицини нема. І вистачає тих, хто дає нагрузку через поганий стиль життя. Не вистачає ще всяких ідіотів, які закидуються адвансед ліками на свій розсуд.

вот тебе не пофигу?

не пофигу — безрецептурная продажа антибиотиков — прямой путь к суперинфекциям.
Ты хочешь заболеть обычным вроде-бы стафиллококом, который окажется нечувствительным к большинству антибиотков, потому что разные Дарынки пачками глотали всякие доксициклины при простуде?

потому что разные Дарынки пачками глотали всякие доксициклины при простуде?

мне кажется за редким исключением — не глотают, иначе б за 30+ лет бесконтрольной продажи и соответствнно приема антибиотиков в Украине стафиллокок бы уже не лечился.

ну и у многих антибиотиков побочка в виде диареи уже на 4-5 день. надо быть совсем куку чтобы антибиотик пить просто по приколу.

проблема дійсно серйозна. Навіть в європейських країнах. Різниця між різними країнами ЄС може бути на порядок. Особливо в питанні наявності резистентних бактерій в лікарнях.

это печально ((( мне очень нравилось, что в Украине можно было купить препараты без рецепта.

Я себе никогда не покупал сам антибиотики
Но иногда беру Сальбутамол когда мой просрочивается, так сказать для страховки
Гораздо проще купить его самому чем в очередной раз выслушать от врача «ваша астма прогрессирует и ремиссии уже не будет, вам бубочка нужен уже гормональный препарат»

Наприклад, противірусні препарати теж без рецепту не продавали.

і правильно робили.
Купляти самому собі противірусні — «слабауміє і атвага»™

Купляти самому собі противірусні — «слабауміє і атвага»™

не покупай
заставляют что ли

Сам покупать не будет, а потом у кого-то «умного» резистентный штамм подхватит. Оно ему надо?

мова про противірусні взагалі то. Який ще резистентний штамм?

Ну якщо трошки гіперболізувати це приблизно як зробити вільний продаж морфіну, і казати — ну не купляй собі його, тебе що заставляють?

як зробити вільний продаж морфіну, і казати — ну не купляй собі його, тебе що заставляють?

зачем морфин?

свободная продажа алкоголя и легалайз в некоторых странах у тебя не вызывает вопросов, но зато противовирусное или антибиотик уууу как страшно не дай бох кто будет принимать без назначения врача

Прийом алкоголю не вимагає особливої кваліфікації.
А ти противірусними теж просто для кайфу закідуєшься?

А ти противірусними теж просто для кайфу закідуєшься?

ахахах ))) так никто не закидывается противовируными для кайфа в отличие от алка/каннабиса.

что наносит больше вреда — регулярный прием алка/каннабиса или пару-тройку раз в год принять антибиотик/противовирусное без назначения врача?

тут питання чисто філософське. Що перевищує — користь чи польза, тому і вирішується чи можна заборонити чи ні. І якщо забороняти — то дуже важливо наскільки ефективно це можна зробити.
З алкоголем люди в більшості країн світу прийшли до висновку, що це дохла справа — забороняти. А з тими хто зловживає краще вже працювати точково, якщо взагалі є на це ресурси у держави.

что наносит больше вреда — регулярный прием алка/каннабиса или пару-тройку раз в год принять антибиотик/противовирусное без назначения врача?

От алка ты двинешь ноги лично, и то если совсем уж злоупотреблять. От каннабиса и этого не произойдет. А бесконтрольный прием антибиотиков приводит к появлению резистентных микроорганизмов и это нифига не смешно если вдуматься (у человечества есть вполне неиллюзорный шанс откатиться по уровню медицины на 100 лет назад — до открытия антибиотиков как таковых, со всеми вытекающими последствиями)

ну правда ідіоти і з рецептом можуть ті антібіотики приймати неповністю і доведуть до того ж самого.

мед. препараты по рецепту — это не забота доброго государства о здоровье населения, это вопрос прибыли. тоже самое с алком/легалайзом. радоваться тому, что лавочку с антибиотиками в Украине прикрыли — то такое. кому надо, тот найдет как добыть (будет как в Германии — черный рынок, свои люди в аптеках), а кому не надо, так он и раньше не был постоянным клиентом аптек. но зато все это усложнит жизнь тем, кому услоно пару раз в год нужен Вальтарекс

Ну ось тобі банальний приклад — вірус герпесу. Щоб не ходити красивою з прищами на губах, можна купити препарат, який пригнічує вірус, що активізувався і твої губи вже не печуть, не кровоточить і вигляд маєш нормальний.
В чому зло?
Тут треба розуміти, зо маючи відносно вільний доступ до фарми, ти несеш повну відповідальність за прийом і перенесення препарату.

а який саме препарат? можна лінку?

Вальтрекс
І звісно, це не я сама собі його знайшла, а за рекомендацією лікаря. Просто, коли герпес засинає зненацька, то простіш піти й купити одразу препарат, аніж знову йти на консультацію, де призначать те саме.
В Європі мені його без рецепту, звісно, не продали)

В Європі мені його без рецепту, звісно, не продали)

от герпеса в Германии антибиотик Ацикловир в аптеках без рецепта, стоит 3 евро или около того

Ну от був у мене досвід з Ацикловіром і не допоміг :( тому завжди використовую Вальтрекс

Вы же понимаете что это одно и тоже, в другом названии?
действующее вещество: валацикловир;
Вальтрекс
1 таблетка содержит 500 мг валацикловира (в виде валацикловира гидрохлорида);

Ні, це не одне і те ж, валцикловір набагато ефективніший (точніше, щоб отримати бажаний ефект, його треба набагато менше, ніж коли ацикловір приймати).

антібіотик не допоможе від вірусу, чи не так?
У нас продаютья всякі пластирі чи мазі з антибіотиком «від герпесу» і без рецепту. Але насправді наскільки я зрозумів для якихось більш серйозних ранок, коли там вже антибіотик треба.
Мені було потрібно недавно для дитини, а всі ці препарати виявились з 12 років.

емм... вірус герпесу вже в організмі. він просто перідично активізується при сприятливих умовах. і повністю ви від нього не позбудетесь.
прививку дитині від вітрянки робили (вона всі види герпесу пригнічує, тільки з різною ефективністю)?

у нас як правило рецепт можна подовжити онлайн або по телефону у лікаря коли потрібно.

Тут треба розуміти, зо маючи відносно вільний доступ до фарми, ти несеш повну відповідальність за прийом і перенесення препарату.

Відповідальність ти несеш, якщо тобі стане погано після препарату і ти ляжеш та тихенько помреш. Але ж ні, у цьому випадку людина побіжить лікуватися за рахунок платників податків.

Але ж ні, у цьому випадку людина побіжить лікуватися за рахунок платників податків.

практически все болезни тяжелее протекают у людей с лишним весом.
ату ату этих жирдяев, пусть сначала похудеют! а лучше вообще сделать для них выдачу еды по рецепту. ибо нефих лечится за счет стройных налогоплатильщиков!

а лучше вообще сделать для них выдачу еды по рецепту

Нужно вводить дополнительный налог на некоторые виды особо вредной еды и напитков. В некоторых странах уже введен Sugary drink tax.

Нужно вводить дополнительный налог на некоторые виды особо вредной еды и напитков. В некоторых странах уже введен Sugary drink tax.

да

или все, или ничего

а то двойная мораль получается — сахар кушайте не обляпайтесь, а антибиотики ууууу как страшно

ну так з цигарками вже давно саме така мотивація в більшості країн.
В скандинавії і з алкоголем так само, хоча я не дуже поділяю місцеву політику в цьому :)

ну так з цигарками вже давно саме така мотивація в більшості країн

Хах, НЗ на втором месте в мире по стоимости табака (на первом Австралия). Пачка сигарет — 23 евро, если в понятной валюте.

В скандинавії і з алкоголем так само

поэтому у вас много (по сравнению с Германией) плечистых спортивных девок :P

ату ату этих жирдяев

Я бы сладенькое запретил
И ввел талоны и квоты на сладости
Теща достала носить в дом шоколадки
Говорил пусть каши лучше поест и погуляет
Но нет, надо скушать пончик, а потом 5 раз я возил её в свое рабочее время на обследования, где врачи выясняли причину повышенного давления
:-/

а потом 5 раз я возил её в свое рабочее время на обследования,

oh jee
а сама она поехать не может, потому что там панимецки

oh jee
а сама она поехать не может, потому что там панимецки

Канеш)) там на ресепшене немецкий, а врач русскоговорящая))) какой сложный первый босс

какой сложный первый босс

)))))) «а вдруг мне скажут, а я не пойму? тебе что сложно поехать со мной и сказать панимецки?»

это прям в точку, поржал))), жиза.

ну насправді я теж вважаю, що універсальна медицина це ок, але вона повинна фінансово стимулювати слідкувати за здоров’ям. Типу як зі страховками на авто — багато дтп чи штрафів — і вартість страховки різко виростає.
Хоча б на рівні річної франшизи якось це менеджити.

по аналогии с дтп не получится, ведь у каждого разные исходные данные по здоровью, иммунитету, наследственности. у нас есть бонусы если во время делаешь чек-апы.

але вона повинна фінансово стимулювати слідкувати за здоров’ям

да

В Украине? Не смешите мои тапочки. Кто в Украине из гражданских лечится за счёт налогоплательщиков? Тут другая тема. Если запретить свободно продавать антибиотики, то их придётся покупать или у пушеров, или платить в двойном размере врачам за рецепт. И неизвестно какая мафия хуже: пушеры-закладчики или в белых халатах.

— естетично красиво;
— дуже смачно.

Это где красиво и смачно?

— естетично красиво;
— дуже смачно.
Это где красиво и смачно?

В типових, щойнопобудованих за останніми технологіями, українських ЖК, як мінімум «естетично красиво» :)
youtu.be/dyjpwKfXtVo?t=658

Мені пощастило в минулому році обирати країну.
Спочатку була Польша через більш дешевий рівень життя, бо в березні взагалі не зрозуміло було нічого, і актуальна ідея — економити.

Але вистачило мене на 7 місяців через мову — вони курва англійську ніхто вивчити не можуть. Навіть до абсурду — в топ-1 туристичному місті на прийманні замовлень макдрайву не знають — це провал. Все що про схожіть польської/української — байки, схожих там аж 10% слів і то з іншим закінченням/вимовою/написанням.

Друга країна була вже виваженим вибором — Словакія. Трохи дорожче (все таки євро валюта і все округлюють до неї), але з мовою в рази краще. І англійську вони вчать успішно, і словацька дуже схожа. Географія на день (500км) краще — ближче до гір і до морів.

Непогана була б Італія по географії — але італійську вивчити точно не зможу + країна дорога і не комфортна. Англійську вони ніхто не вчать. У Франції рівно те саме, тільки англійську вони знають і принципово ігнорують.

Все що про схожіть польської/української — байки, схожих там аж 10% слів і то з іншим закінченням/вимовою/написанням.

Падежи 1 в 1 совпадают, концепция времени точно такая же. Слов похожих огромное количество (понятное дело не все, ну и достаточно много так называемых ложных друзей переводчика). Польский меньше чем за год учится до достаточного для жизни уровня, из иностранных языков это один из самых лёгких для нас языков.

італійську вивчити точно не зможу

Чим вона принципово складніша англійської, яку вивчити змогли?

В итальянском вроде бы грамматика подобна французской, не всего 4 формы глагола, а нужно уметь образовывать форму для глагола для каждого времени, лица и числа. Плюс отдельная тема — это неправильные глаголы, чьи формы благополучно унаследованы ещё с древней латыни.

Граматика. Декілька минулих часів з різними контекстами та різними формами дієслів. Так само декілька майбутніх. Є спеціальні граматичні форми вираження суб’єктивної думки... Англійска граматика в рази простіше.

Історично так склалося — World of Warcraft був з англійським сервером, 9gag теж.
Думаю якщо народитись в Італії і провести там все життя — то взагалі не складно буде.

Друга країна була вже виваженим вибором — Словакія.

www.youtube.com/watch?v=xB8O2bqnyDw )

Это орный момент, но больше похоже что снимали на родной салтовке в Харькове.

Насправді в чеському військовому містечку яке залишилося після розпаду чсср.

Все так, саме в Братиславу засів :)

Итальянский проще французского, хотя бы по цифрам + итальянский как по мне нативно более понятный) а где проще с натурализацией, в Словакии или в Польше?

В Польше мне было так же тяжело понимать речь как в Италии. Разница в том, что владелица виллы на окраине какого-то села хоть себе бумажку распечатала с 10 фразами (перевод ит-англ) и что-то пыталась, а в Польше ложить они хотели — пше пше и понимай как хочешь, и пофиг что туристический город где иностранцев чуть ли не половина.

В Словакии вообще душа не нарадуется, отсутствие английского смогли найти только на почте (аналог нашей укрпочты до 2015) — все остальные могут. Даже владелица квартиры 77 лет пытается на английском говорить.

Покупал курсы польского, хватило на месяц — прогрес слабый.
Купил курс словацкого по видео — вроде неплохо, сказать пока не могу — но чет понимаю.

Понял, рад что вы в более приветливой локации сейчас! Если честно — надеюсь что так в Польше не везде, иначе прям бяда, как по мне.

В Польше я был в Кракове и вылазки на природу были в Закопане — это самые туристически места страны. Если в них было все плохо — то мне страшно представить что там проиходит в селах например между Быдгощем и Познанью.

С онлайном тоже беда: сайты без мультилокализаций, все до одного.
Если плагином можно перевести выдачу — то с поиском хоть вешайся.
Для сравнения в Словакии половина сайтов дает переключаться на английский, а если купить ту же винетку платных дорог — вообще текст на двух языках на email приходит.

Слова (PL/SK):
— Drzwi / Dvere
— Wejście / Vstup
— Wyjście / Vychod

Если просто пальцем в небо был в Словакии реально прикольно, всегда был позитивный опыт там

А что в Словакии с айти? С зпшками? Можно по вашему профилю.
Насчет языка. В Польше многое на украинском есть. Особенно в ритейле.

Я не сильно понимаю вопрос про работу в виду ремоута.
Страна по количеству людей где-то в 8 раз меньше Польши, соотв вакансий проворционально в 8 раз меньше, но какая разница?
Я в местные офисы ходить не хочу, работаю как B2B UA (EUR/USD/UAH). Т.к. сделал в начале войны PESEL Польши с их ЭЦП, в принципе могу подписываться на B2B PL (PLN).
90%+ вакансий смотрю USA/UK или в целом EU, которым пофиг куда кому платить по большому счету.

В Польше из украинского за пол года хз что было найдено, один рестик типа «украинский вкус», маникюршица (у девушки)... да и все. Ну было вызвал хичмистку дивана, пришел парень из Молдовы. А, разок тайскую еду на фудкорте ТЦ заказал, на нашем говорила продавщица. Ну и крышу авто фиксил у наших под Краковом, по ФБ группам смог найти.

А что такое B2B UA / B2B PL ?
Как там с налогами?)

B2B — business to business
UA — Украина
PL — Польша
В Польше 15% примерно выходит

ложить они хотели — пше пше и понимай как хочешь

Ох русским духом потянуло

ви ппц як помиляєтесь, автор ж не вимагає від пшеків знати українську, лише мову міжнародного бузінессу.

Макдональдс это прям ужас какой центр международного бизнеса

Для когось і російська — «мова міжнародного бузінессу» (причому так і є принаймні у країнах «СНД»). Русня теж не любить вчити мову країни перебування та вимагає щоб з нею спілкувались «на общепонятном». А інтонації автора з його «пше пше» у мене взагалі викликали флешбеки, власне що я і прокоментував.

Протилежний досвід, маже всюди можна було спілкуватись англійською, Вроцлав. Лендлор шпарила краще мене. Країна дуже сподобалась, але поїхав далі :-)

вони курва англійську ніхто вивчити не можуть

Нагадує «гАвАрите по-русски!», колись почуте від росіян у Львові. У 2015-2016 працював у Кракові в ЄПАМі, звісно спілкувалися з колегами-поляками англійською. Доречи, молодь здебільшого набагато краще наших володіє англійською. Хто постарше — розуміє російську. Я сам ніколи спеціально польску не вивчав, але вона мені подобалася з дитинства. Прикольна така... В 2022 повернувся до Польщі і — о диво! — виявилося, що на побутовому рівні я їх розумію на 80-90%, а вони — мене. Коли треба звернутися з чимось трохи складнішіим — google translate завжди в кишені. Заготовив фразу, послухав як вона звучить — і вперед — у уржонд, чи до нотаріуса, чи до лікаря, чи у макдрайв. Другий раз вже й без google translate виходить.

Ні, нагадує таке незначне поняття як «most international language on the earth», на яке поляки ложили. Бо навіщо ж вчити англіійську на 1132 млн людей, якщо можна варитись в своїй країні на 38млн і нікуди ніколи не вилазити за її межі.

виявилося, що на побутовому рівні я їх розумію на 80-90%

У мене виявився рівень розуміння десь 10% при ідеальній українській. Намагався місяць вчитися платно — майже без результату.

Ну по-перше, поляки далеко не «ложили». Рівень знання англійської тут набагато вищий, ніж в Українї, або у Італії, або у Франції, або у деяких інших слов’янських країнах. По-друге — вони зовсім не «варяться у своїй країні». Вони подорожують дуже багато. Я зустрічав багато поляків скрізь у Європі — від Швеції до Португалії и навіть до Південної Африки. Ну і нарешті (в мене склалося враження, пробочте, якщо не так) ви чомусь вважаєте, що для вашого персонального комфорту вони вам щось винні.

За 7 місяців в Кракові/Варшаві/Закопане знання англійської майже не знайшов.
Я вважаю що американські ресторани McD / KFC в будь-якій країні на цій планеті на прийом замовлень мають наймати людей з англійською, а не місцевою мовою.
Також вважаю що всі туристичні міста мають знати англійську (не на забарі, але у всяких центрових ТЦ + ресторанах 4.5*+/5 точно).

З Україною порівнювати не можна, бо у нас нормальний безвіз скільки був за останнє століття — 5 років? Україна вариться у внутрішньому ринку історично, але Львів там нормально розмовляє англійською.

У Італії і Франції та ж фігня що у Польщі — велика країна = нафіга вчити англійську?
Словакія / Словенія прямо топчик, менше країна = адекватніші люди.

Ну гаразд, мабуть, не варто далі сперечатися. Тільки подивуємось тому, що наш з вами персональний досвід настільки не сходиться. Буває так, що виникає якась естетична відраза до іноземної мови, що дуже заважає її опануванню. Наприклад, в мене до польської її нема, а до івриту — є. Ну не подобається мені, як він звучить і все! Хоча до Ізраїлю ставлюся з великою повагою.

В рейтингу English Proficiency Index Польща знаходиться вище Словакії (буквально на пару сходинок щоправда), Чехії, балтійських країн й тим більше України. Майже в десятці в Європі. Але у когось єдиний критерій це макдачна. Ну ок...

Але у когось єдиний критерій це макдачна. Ну ок...

Мда, прочитати кілька абзаців тексту з прикладами з 3 міст різних типів туристичних закладів щоб дійти до «єдиний критерій» — це я навіть не знаю ок чи не ок -_-

Я цей булшит пам’ятаю ще з часів першої дискусії коли ти ще в Польщі був. На мої аргументи що англійською тебе зрозуміють в ужонді чи налоговой ключовим контр аргументом було «але ж макдональдз!». Як бачу, нічого не змінилось :)

P. S. До речі, в деяких дуже туристичних місцях в Словаччині простіше порозумітися польською ніж англійською, що якби натякає на anecdotal evidence...

З того часу пройшло кілька місяців і об’ем інфи збільшився.
Доречі саме в Ужонд ми ходили знімати польский протект і там була жінка з українською мовою — тому все пройшло елементарно.

Вимоги до туристичних типів закладів у туристичних містах в мене однакові по всій Європі, хоч в Польщі, хоч в Італії.

Доречі цікавий статистичний факт: в Італії+Словакії+Словенії+Австрії+Іспанії сумарно за місць нон-стоп букінгів і харчувань ми майже не змогли знайти заклади без англійської. У Польші їх — буквально 50%.

Можу росповісти про Аліканте, Іспанія.

Плюси:
1. Клімат супер, трохи спекотно влітку
2. Якісна їжа та вінішко по 2-3 євро, офігенні фрукти :)
3. Якщо автомобіліст — також топчик, гарні дороги навіть в далекому селі
4. Місцеві дуже приємні й завжди готові тобі допомогти
5. Сильно краще школи/садочки — старша донька навіть не хотіла йти на канікули
6. Гори, море
7. Норм квартира на 100-120 кв. — до 200к евро
8. Іспанська мова досить розповсюджена
9. Дуже безпечно, є циганьскі райони, але там з відгуків місцевих також ок
10. Є різноманітні екшени на будь-який смак
11. Не дуже великі витрати — ми знімаємо 4к квартиру, 2 дітей, дружина не працює (їздить 50 км в один бук вчити іспанську), машина, на ціни в супермаркеті не дивлюся — ми витрачаємо приблизно 3-3.5к в місяць. Коли молодша піде до школи та дружина перестане катати по 2к км у місяць, то витрати будуть трохи нижще
12. Медицина — є державна, є приватна. На дуже високому рівно, за рік не чув поганих відгуків.
13. Екологія
14. Дешева іпотека, платежі нижчі ніж аренда
15. Дуже розвинена інфраструктура і громадський транспорт
16. Далеко від рашки

Мінуси:
1. Англійська вам тут не допоможе
2. Треба ставити в Линкедін локацію Мадрід або Барселона, щоб шукати remote роботу (в цілому в країні є фаанги, деякі наймають віддаленно)
3. Зарплати та податки (якщо ви отримували в Україні 8к+ чистими в місяць, то тут скоріш за все вам максімум дадуть 100к гросс — це 5000-5500 після податків в місяць)
4. Податок при купівлі житла біля 10%

Плюс-мінус:
1. Європейска пенсія, але з 68 років, але середня довжина життя 80 років.

В цілому дуже комфортне місце для життя, скоріш за все у вас буде залишатися біля 2к евро після витрат. Комбо з клімата, екології, продуктів та медицини дає додаткові роки для вашого життя. Якщо відправити працювати дружину, купити житло, то можна відкладати біля 4к. В Києві я відкладав набагато більше, але кожному своє.

Треба ставити в Линкедін локацію Мадрід або Барселона, щоб шукати remote роботу

Чому?

тому що відгуків отримаєте сильно більше

якщо ви отримували в Україні 8к+ чистими в місяць

та якби я отримував 8к чистими, то мені навіть під час війни було б добре в Україні
звучить так наче людям із більш народною зарплатою не дуже і вигідно в Іспанії

Залежить від того які цілі в житті. Я не знаю як я скажу дітям що треба знову ходити в українську школу та місити багнюку на вулиці тому що їх батько хоче відкладати трохи більше грошей)) чисто теоретично коли фаанги знов будуть наймати можна отримати щось накшталт 80к бази та 40к акцій и це будет біля 7к чистими.

то мені навіть під час війни було б добре в Україні

Есть большая разница получать 7к или 9к в Украине?

більш народною зарплатою

тут мається на увазі зарплата 2-4к, а між нею і 8к чистими величезна різниця
доу показує, що медіанна зарплата 2.6к

8k тебе не захистять від ракет і мопедів, за ці гроші ти собі ЗРК не купиш)

не захистять, але з зарплатою 8к можна переїхати кудись західніше під самий кордон з Європою і мати всю автономність
з такими грошима можна навіть «волонтерити» і їздити в Європу, коли необхідно

я виїхав до початку війни, але якщо вибирати 8к, або мої діти не бачать війни, то я виберу друге.
P.S. на донати вистачає грошей

мої діти не бачать війни

в найстрашнішому вигляді десь в Чернівцях чи на Закарпатті її й нема, а тривоги, відключення світла — це все не так страшно

але так, погоджусь, що для сім’ї краще пожертвувати доходом заради безпеки

Це не захистить тебе тоді коли ППО зіб’є ракету над твоїм домом і тобі в будинок прилетять уламки, як уже не раз бувало.

Нажаль зараз вже про 8к і слухати не хочуть, єх! таке ІТ пробали!!!

як людина, яка рік прожила в Барселоні навчаючись і працюючи, можу підтримати кожен пункт, хіба як про дешеве житло ні, але це можна компенсувати і жити не в самій Барселоні. Близько класні гори, та море.
В цілому рай, якщо б були варіації фопів чи номад візи (я не топлю втупу за ДАВАЙТЕ ВСЕ І БЕЗКОШТОВНО, але принаймні на деякий час, поки влаштуєш там життя і організуєшся було б логічно мати можливість не платити все й одразу, принаймні для тих в кого вже класна робота і сенсу міняти її немає, як і не плануєш забирати в когось роботу на іспанському ринку) було б супер комфортно, але це однозначно для людей, для яких спека влітку — ок.

в Іспанії однозначно багато класних міст чи приміської зони для життя.

Хочу додати що навіть саме маленьке село має свій супермаркет, кафе, школу та ідеальні дороги

навіть саме маленьке село має ідеальні дороги

Press X To Doubt

Press X To Doubt

Нещодавно заїхав в жепу-прежепу, в Каталонії, і дорога асфальтована
www.google.com/...​onlAeQ!2e0!7i13312!8i6656

Це та сама ідеальна дорога чи ні? Двухстороння?

Це та сама ідеальна дорога чи ні? Двухстороння?

Це повна жепа, але їхати можна нормально, я навіть не чекав, гадав там немає дороги.

Безумного Макса можно снимать, как раз как после конца света выглядит

На Капе Верде. Марсианский пейзаж, каменное направление, называемое национальной трассой.
Случайно встреченный кусок хорошего асфальта завел в тупик с кладбищем xD

з подібною фігнею стикався на Сицилії, і знаєте не скажу це і добре чи все таки ні)
спочатку все так як ви кажете, потім дороги зовсім немає, або вона неасфальтована, а ти вже 50+кілометрів проїхав по горах і розумієш, що назад це 50км(середня швидкість 20-25км) а вперед ще 30км, але дороги зовсім немає, і хз що робити...

В нас як нема, то нема)))

А я бачив без асфальту
По полям фруктовим

А я бачив без асфальту
По полям фруктовим

Так то ж приватна дорога, навіщо її асфальтувати

Хіба то жепа?
Ось зосвім інша справа