Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Хто пробував ноутбуки під Linux від Star Labs?

Хто пробував ноутбуки під Linux від Star Labs? Цікавить ваш досвід та враження від роботи.

В Україні вони не продаються, треба замовляти із Європи.

Підібрати хороший (і об’єктивно, і суб’єктивно) та безпроблемний ноутбук під Linux — той ще квест, навіть без урахування Linux. Купувати рандомно та намагатися ставити туди Linux — більше не хочу. Був досвід.

Ноутбуки від Star Labs на перший погляд виглядають оптимістично.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Підібрати хороший (і об’єктивно, і суб’єктивно) та безпроблемний ноутбук під Linux — той ще квест

Вітаю, в мене Thinkpad t14 на Linux Mint, працюю за ним вже 1,5 року, проблем не маю, всі робочі задачі вирішує. Ось трішки деталей, можливо вам буде корисним: t.me/full_of_hatred/513

Користуюсь tuxedo повністю задоволений, але в нинішніх умовах майже будь-який ноут буде без проблем працювати з лінуксом, навіть мак на м1

В мене свіжий HP pavilion air 13 на ryzen7 йшов з windows 11. Ubuntu 20.4 lts не запроцювала, але останеій релиз 22.10 став добре, все працює. Arch Linux також працюе все по дефолту. Основна проблема: дивітся щоб сборка kernel ядра вашего Linux, була пізнішою за дату реліза вашего ноута та заліза в ньому і все буде добре з дровам і сумісністю.

якщо з європи то ось ці дуже цікаві slimbook.es/en/executive-en і www.tuxedocomputers.com/index.php

Розгляньте ще https://frame.work , якщо 13.5 дюймів достатньо. Повинна бути нормальна підтримка лінукса (є finger reader)

Сучасні лінукси чудово бігають на будь-якому свіжому залізі. Особливо, якщо брати не старі Ubuntu, наприклад, а свіженьку Fedora.

Зараз на багатьох ноутах лінукс встає без проблем. Особисто пробував dell, thinkpad, razer. Gentoo працює добре, тому з убунтами й подавно не маює бути проблем.

У меня знакомые предпочитали покупать ноутбуки под Linux. Чтоб всё снести, и поставить пиратскую Винду. Сам лично я таких ноутбуков не покупал, я предпочитаю стационарные компы, куда сразу можно Винду поставить.

а вже є якісь хороші ARM Linux ноути з підтримкаю вбудованого пристрою для зчитування відбитків пальців (чи M* маки зараз без конкурентів)?

Ні наразі M1/M2 дійно нічого подібного немає. Більш менш щось наближене але сильно поступається швидкодією це
— Qualcomm Snapdragon 8cx Gen. 3 — але воно прям на сайті виробника позиціонується як «SoC for Windows Laptops»
— Snapdragon 835 — стоїть у HP Envy і це теж нажаль вінда.
Лінукси на ці пристрої судячи по форумах стають (ну інакше лінукс не був би лінуксом) але не без танців з бубном.

У мене є PineBook Pro. Все як хотіли. ARM, Linux, 200 баксів ціна.
Досвід користування сумнівний. На всі 200 баксів, кажучи.

В мене теж є пейнбук про ліл Ну arm звичайно краще архітектура, але купувати пейнбук було помилкою.

Ноут без съемной батареи — деньги на ветер

Батарея умрет за 2-3 года, потом менять надо будет

Ну на маках не знімається. Я що її кожен день знімаю? Через 3 роки коли система попередила мене просто купив нову, сам взяв викрутку у руки та замінив. Займає аж пів години мого дорогоцінного часу. Навіть на маках.

Якщо викрутки і півгодини часу вистачає, то це знімна. Не знімна приклеєна чи припаяна чи і те і те одночасно. Не знаю, що у вас за мак, а мені гугл показує першим результатом «When was the last MBP with removeable battery?» за 2016 рік.

> Батарея умрет за 2-3 года, потом менять надо будет

Я працюю на своєму простенькому Samsung ноутбуці вже 10+ років без жодних замін, тому ваше ствердження мені незрозуміле.
Можливо ви про якісь особливі ноутбуки про які я не знаю.

Користуюсь лінуксом на ноутах з 2007 (перший був ще P3-800/192 mb RAM) так там я награвся з установкою, бо треба було додати доп налаштування для контролера жорсткого диску при завантаженні. Але після, жодних проблем (6 ноутів, CPU: Intel). Останні 3 дистрибутіва базуються на Убунті. Все залізо завжди працює з коробки.

Тобто лінукс, як і раніше, в 2023 році все ще вимагає бубна навіть на етапі покупки ноутбука?

Зручна і проста ОС. Для будь-якого пересічного громадянина :)

Потребує, але для тих, хто і вінду кличе поставити сина маминої подруги,😁

Ні, справа в тому, шо якщо ноут має свіже залізо, то ядро Linux не має драйверів для нового. Треба обрати Linux з більш свіжіщим ядром. Arch, наприклад, буде працювати майже на всіх нових ноутах

Dell Precision сертифікований з линукс. Користуюсь саме таким.

Та і HP ZenBook також. У багатьох вендорів є дрова на популярні дистрибутиви. І в Україні продаються ноути цих брендів із встановленим Linux. Не бачу взагалі проблем якщо це не якийсь NoName виробник.

Підписатись на коментарі