Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Кабмін скасував аукціони на Prozorro до кінця воєнного стану

Кабмін скасував аукціони на Prozorro до кінця воєнного стану

Кабінет Міністрів скасував аукціони у системі Prozorro до кінця дії воєнного стануз огляду на відсутність доступу всіх учасників торгів до системи через обстріли енергосистеми.

Про це йдеться у відповідній постанові Кабміну № 1495 від 30 грудня, з посиланням на пресслужбу Міністерства економіки пише «Економічна правда».

Аукціони не проводитимуться на період дії воєнного стану та ще протягом 90 днів з моменту його припинення.

«Як відповідь на блекаути, ми тимчасово скасували електронні аукціони. Від сьогодні всі торги, що будуть оголошені в Prozorro, будуть проводитися без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною, і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції», — пояснила віцепрем’єр-міністр Юлія Свириденко.

За її словами, в умовах відключення електроенергії не всі учасники мали рівну можливість торгуватися в аукціоні, а це є ключовим принципом публічних закупівель. «Ми повернемо аукціони, як тільки ситуація стабілізується», — запевнила віцепрем’єрка.

Також постановою № 1495 була скасована локалізація при закупівлях на потреби Збройних сил. Тобто пікапи, вантажний транспорт, швидкі тощо можна купувати на потреби ЗСУ без вимог локалізації.

Свириденко зауважила, що Мінекономіки проведе аналіз наслідків скасування аукціонів на різні категорії закупівель, за результатами якого можуть бути запроваджені постійні зміни до процесу публічних закупівель. Зокрема, щодо обов’язковості аукціонів для складних предметів закупівлі — наприклад, будівництва.

«На вимогу World Bank Ukraine ми реалізовуємо окрему процедуру, в якій аукціони будуть опціональними, тобто на рішення замовника. Тому через 1-2 місяці подивимося на цифри: якщо підтвердиться, що в різних категоріях закупівель стратегія тендеру без аукціону може бути більш ефективною, повернемо аукціони як опціональний інструмент торгів для всіх закупівель», — підсумувала Свириденко.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Здавалось би, що це зрада. Так, це рішення не ідеальне, але прийнятне. Головне: скасування етапу аукціону не відміняє тендерної процедури закупівель.
Ось коментар екс-CEO ProZorro Василя Задворного:

👽 /sarcasm on/
Не встигли ще просохнути чорнила на Наказі про моє звільнення з Prozorro аж ось ділки і корупціонери вже відмінили все надбання найкращої реформи України і світу по боротьбі з усім!
/sarcasm off/
Оскільки за сьогодні мені про відміну Прозорро, торгів, законів Ома, та правил пунктуації написали приблизно всі то маю трохи висловитися і я.
Це не пост (бо Yevhen Hrytsenko та Olena Shkarpova їх вже за мене не пишуть) а компіляція моїх коментарів тезово.
0. З листопада я НЕ працюю в прозорро, тому це експертна оцінка
1. як воно робе ©:
В Прозорро відбуваються аукціони.
Аукціони — це лише один етап процедури закупівлі.
Аукціони відбуваються лише якщо є 2+ учасника
Ціну понижають послідовно.
Останній «крок» у того, хто подав найнижчу ціну ПЕРЕД аукціоном.
Це стимулює подавати реальні ціни.
Після аукціону пропозиції теж розглядаються послідовно: спочатку найдешевша і до найдорожчої.
Якщо пропозиція не відповідає вимогам по якості товару (привіт всім «на прозорро купують неякісне») — пропзицію відхиляють і переходять до наступної
Статистично в 2018 році ми рахували що близько 80% всього зниження закупівель відбувається на момент подачі пропозиції перед аукціоном. Бо краща ціна — більше перевага в аукціоні — більше шансів виграти
2. В чому проблема
йбнбрсн. Ну ви в курсі.
Виключення електрики постачальники називають найбільшою проблемою. (колеги проводили опитування наче)
Аукціони — єдиний етап супер короткий по часу: 10-15 хв. Тобто якщо вам вирубили світло в момент подачі пропозиції (і ви не робите це в останній момент) то у вас буде ще 1-2-3 дня на відправку файлу. З аукціоном все не так: вирубили аварійно — прівєт.
Був, кажуть будинок не Тернопільщині де можна було здавати квартири постачальникам, але і його почали відключати завдяки позиції сусідів 🙂
у мене нема інформації про те скільки аукціонів не відбулося, і думаю. це було б корисно почути аби зрозуміти масштаб проблеми
Окрім того, зараз мало процедур взагалі відбуваються із аукціоном (пам‘ятаєте там треба більше за 2 учасників, а у учасників не дуже зараз із участю)
3. Що зробив Уряд:
— скасував аукціони (не процедури, тільки один етап)
— тобто в Прозорро лишається:
— оголошення процедури
— питання по процедурі
— оскарження умов тендеру
— подача пропозицій
(== тут був аукціон якого тепер нема==)
— оцінка пропозицій
— оскарження оцінки
— звітування по контракту
— на 6 місяців (до кінця червня, грубо)
— відповідно:
— зберігається економія через те, що той хто подав кращу ціну — той і встає на оцінку першим
— втрачається економія через те, що не відбувається зниження ціни на аукціоні
4. які були альтернативи:
— можна було б збільшити час на проведення аукціонів. Але це технічно складна задача: збільшувати треба з 10-15 хв на 4-6 годин (бо треба ж доїхати ще). А значить — треба підвищувати захист аукціонів, а ще це збільшує навантаження на систему
— можна було б вводити не відміну аукціонів а опціональність: якщо замовнику принципово — він оголошує процедуру без аукціону, якщо може почекати — з.
— можна було відключати аукціони тільки коли є блекаути. Але для цього треба аби хтось ці блекаути (режим аварійних відключень) явно. фіксував. Не думаю, основна задача НЕК Укренерго зараз — це облік блекаутів
— можна було б вводити таке відключення не для всіх продуктів а для критичних, але тоді КМУ має вести такий перелік. І на прикладі ковіду це не дуже добре працювало
ВИСНОВКИ:
5. що добре
— дійсно є проблема на яку варто було відреагувати, і те, що система не замкнулася, а реагує — дуже цінно
— опціональність аукціонів — одна з вимог @world bank для проведення закупівель. Подібний підхід можна використати як експеримент
— відміна вводиться не до кінця воєнного стану, а тимчасово
6. що можна зробити краще (особиста думка):
— написати ПКМУ зрозуміліше (це скоріше проблема не цієї конкретної ПКМУ, а нормативної мови вцілому): я витратив 30 хв аби зрозуміти що ПКМУ діє 6 місяців. Гірше ніж змінні в C++
— здається опціональність була б більш цікавим способом аніж тотальна відміна. Це б дало більше гнучкості і показало б краще проблему, яку вирішує КМУ
— думаю, норму можна було вводити пізніше: початок січня доволі мертвий сезон в закупівлях, можна було б приділити цей час наприклад на створення трохи більш складних схем, що дало б більше гнучкості і трохи менше зради
— трохи більше комунікації з громадськістю, думаю, було б корисно
Майте гарний січень.

(www.facebook.com/...​b4phP5gpuTUZBrxXAJWHeAUNl)

Тобто піти в пункт незламності на 15 хв вже важко?
Мені чусь здається то як «вирішують» цю проблему це щось накшталт...давай одразу рану виріжимо..відросте нова шкіра за рік-два, зато будемо спокій мати...ніж просто напрягтись і побігати по апетках.

4. які були альтернативи:
— можна було б збільшити час на проведення аукціонів. Але це технічно складна задача: збільшувати треба з 10-15 хв на 4-6 годин (бо треба ж доїхати ще). А значить — треба підвищувати захист аукціонів, а ще це збільшує навантаження на систему
— можна було б вводити не відміну аукціонів а опціональність: якщо замовнику принципово — він оголошує процедуру без аукціону, якщо може почекати — з.
— можна було відключати аукціони тільки коли є блекаути. Але для цього треба аби хтось ці блекаути (режим аварійних відключень) явно. фіксував. Не думаю, основна задача НЕК Укренерго зараз — це облік блекаутів
— можна було б вводити таке відключення не для всіх продуктів а для критичних, але тоді КМУ має вести такий перелік. І на прикладі ковіду це не дуже добре працювало

Підписатись на коментарі