Чи є в Україні українська соціальна мережа?

Підкажіть будь ласка, чи є в Україні фірми, що створюють, чи воліють створити соціальну мережу зоорієнтовану саме на нашого користувача? Будь ласка позбавте мене риторики по типу, що це немає сенсу, бо вже є пейсбук і твітер. Завжди мріяв працювати над соціальними продуктами, через це цікавлюсь, якщо хтось знає щось, буду вдячний за будь яку наводку.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

71 коментар

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Я конечно сейчас побуду токсиком, но вопрос — А нахіба?
Нащо вона треба?
Мне кажется, даже если её создать технически идеальную — она не взлетит. Т. к. что концпетуально нового она может предложить.

Всё в мире идёт к глобализации — пейсбук, X-вый твиттер, ин-100-грамм и т. п. При всех их недостатках, но большинство юзеров и во всём мире, и из Украины — уже там. Плюс набирают обороты ТГ каналы, чаты и т. п.

А зачем нужен ещё один велосипед/троллейбус из буханки хлеба — лично мне не понятно.

Вашій увазі: українська соціальна мережа в рамках проєкту WE.UA:
we.ua/social

Е.
Кропивач?

Якщо якась очевидна ідея ще не вистрілила — значить, для неї не існує умов. Був такий connect.ua, щось до мільйону користувачів збирав, хтось ще пам’ятає про нього?

У випадку соціальних мереж навіть у їх кращі роки проблемами для їх створення є відсутність користі для юзера на малих маштабах і складність монетизації на великих, а з середини 10-х з’явились дві нові серйозні складнощі навіть для великих існуючих монстрів. По-перше, це викликані культурою відміни і/або репресивними законами запити на приватність, розшарування між особистим життям і публічно видимою активністю і загальний тренд на замкнені спільноти у месенджерах. По-друге, регуляторний тиск, комплаєнс з GDPR і подібними штуками, які фактично унеможливлюють роботу над соцмережею як пет-проектом, а не одразу цілитись у вбивцю фейсбуку.

Окремо слід відмітити, що років 10 назад існували готові CMS з інтерфейсом а-ля Вконтактє, які можна задеплоїти за вихідні і дооформити під себе з мінімальними зусиллями. У 2023 році таким вже не бавляться, і рушій доведеться писати самостійно. Водночас, по сучасним уявленням користувачів, сайт як мінімум повинен бути оптимізований і під десктопи, і під мобільні браузери, а краще — мати мобільні додатки під основні платформи у відповідних сторах, і щось мені підказує, що цей об’єм в принципі не здатна потягнути одна людина.

Наскільки я пам’ятаю ті ЦМС, там або дірки в безпеці, або дуже великі проблеми із масштабуванням були.

Я далекий від промислової веб-розробки і не знаю, чи стартувати з готової CMS і проводити підготовку до міграції на щось більш придатне для великих навантажень буде хорошою стратегією, але з того що сам бачив як користувач, до цієї стадії ніколи не доходило — подібні вбивці Вконтактє загинались ще на ранніх стадіях, якщо не через невиправданні очікування по розміру і активності аудиторії, то через надмірно мікроменеджментову і вироджену до тематично-форумної, або навпаки, недостатню для видалення протиправного контенту політику модерації.

Коли заблокували VK, була новина, що якуюсь нову українську соц-мережу на заміну почали робити, але я навіть назву не запам’ятал(

Завжди мріяв працювати над соціальними продуктами

от я теж. Тому звільнився з роботи і цілий рік пиляв свою платформу. Головне що я з цього виніс — якщо у тебе немає джерела фінансування розробки десь роки на два-три, то навіть думати немає сенсу це робити.

Я от думаю: а чим фундаментально соцмережа відрізняється від форуму? Бо для когось і kidstaff.ua — соцмережа. Просто там менше фіч ніж на фейсбуці.

Форум — він більше за конкретною тематикою, соцмережа — про все на світі. Але ніхто не заважає емулювати форуми засобами соцмереж (групи) і соцмережі засобами форумів (теми на кшталт «Давайте знайомитись»).

Соцмережа це такий незручний форум для людей з ADD. Пости часто не структуровані і вивалені простинею, в якій не працює пошук. Категорій немає, іноді є криві костилі типу тегів. Якщо ти не побачив пост в потрібний момент, то він все одно що і не існував. Але це модно, тому зараз усе соцмережі.

Так у соцмережі і не потрібні якісь ґрунтовні, «прибиті цвяхами» пости, які потім пошуком за десять років знаходитимуть. Вона завжди формату «погортав і забув».
Чому незручні-то? Газети ж не стають незручними від наявності книжок?

На форумі, чи на сучасному його варанті (реддіт) можна відслідковувати все пости у обраних підфорумах, бо вони там просто всі є. Соцмережі ж видають алгоритмічну стрічку, як той же фейсбук. Можна хоч до посиніння гортати фейсбук, але якщо він вирішив взагалі не показувати вам пости користувача А, на якого ви підписані, а у користувача Б показівати лише пост недільної давнини, хоча він пише щоденно, і ви також на нього підписані, то стрічку ви ніяк не переможете і ті пости не побачите.

Більше того — ви взагалі ніяк не знаєте чи написав юзер В якийсь новий пост, чи ні. На форумі такої проблеми немає, ви гортаете останні пости і побачите там геть усе з вашого останнього візиту.

Це штучно зробрені перешкоди щоб змусити більшість користувачів соцмереж компульсивно заходити туди знову і знову, щоб перевірити що нічого не пропустив.

Також важлива відмінність у юзабіліті інтерфейсів — тут у соцмереж беззаперечне лідерство (з кінця). Такий калічний інтерфейс як у Твіттера ще треба зуміти зробити. Фейсбук лише трохи краще.

Соцмережі ж видають алгоритмічну стрічку, як той же фейсбук. Можна хоч до посиніння гортати фейсбук, але якщо він вирішив взагалі не показувати вам пости користувача А, на якого ви підписані, а у користувача Б показівати лише пост недільної давнини, хоча він пише щоденно, і ви також на нього підписані, то стрічку ви ніяк не переможете і ті пости не побачите.
Більше того — ви взагалі ніяк не знаєте чи написав юзер В якийсь новий пост, чи ні.

Не повірите... але у Слейті такої проблеми немає. Ви самі обираєте, на кого підписуватись, і всі дописи цієї людини завжди будуть показуватись у вашій стрічці, без алгоритмічних втручань.

Ну sleight я не розглядаю через токени. Всі ці так звані web3 (бо це ім’я було зайняте раніше) проекти це лібертаріанська дистопія, коли монетизується взагалі все — зображення, звук, тест, будь який клік, просто перегляд сторінки. Може за цим і майбутнє, але я добровільно не буду в цьому брати участь.
Також досвід показує, що всі такі гіпер монетизовані сервіси, де пропонують заробляти неодмінно перетворюються на майданчики суто для заробітку. Люди що писали щось для себе йдуть геть, а приходять ділки спамери та сеошники, що застосовують будь-які методи аби заробити гроші (це ж вже платформа для заробітку) — копіпаста чужих текстів, машинні передклади з англосфери, і новинка — генеровані тексти, які вже досить правдоподібно виглядають.
Та сама історія і унших токен проектах. У токен ігри грають самі боти, що фармлять все що конвертується у токени. І тому подібне.

А щодо підписок на людей — так, це загалом робоча ідея. Але вона не оптимальна. Фактично соцмережа з підписками на людей, це такий примітивний форум, де кожна людина це підфорум, з одним модератором що є власником підфоруму (свого профілю). Оптимальніше мати коллективні простори на додачу до індивідуальних профілів, кожен зі своїми коллективно встановленими правилами та модераторами. Це зазвичай працює краще та збалансованіше.

Там і без токенів цілком собі можна жити. З підписками, до речі, у Слейті ще крутіше зроблено — людина може створити собі декілька тематичних «граней», чи «пластів» і підписуватись можно лише на ту тематику, яка цікава. У мене, наприклад, є пласт про залізяки та про котиків — бачу, що залізна тема значно популярніше. Про високотемпературну надпровідність чи про макротунельний ефект не пишу, бо нікому воно не треба, а ось дописи про безперебійне живлення — заходять.

А спамерів та СЕОшників зараз дохіба і трошки у будь-яких соцмережах, нікуди від них не подітися.

Показувайте, пане, тих котиків :)

Залізяки цікавіше: sl8.online/...​695991620acc52bc99854d91a

Ну а якщо таки хочете котиків — тримайте: sl8.online/...​e47d47f777c9d5d6c13e990e8

Реєструватись ніде не треба, скачувати нічого не треба — просто у браузері відкривайте.

Всі ці так звані web3 (бо це ім’я було зайняте раніше) проекти це лібертаріанська дистопія, коли монетизується взагалі все — зображення, звук, тест, будь який клік, просто перегляд сторінки

А якщо спробувати розглянути це через призму спроби підтримки контент-мейкерів, в яких (бодай потенційно) є ненульова кількість уявних друзів? Але без Патреону/Онліфансу, а в рамках соцмережі. Без пакетних підписок/місяць (рік), а «сподобалось — кинув крейцер». Звісно ж, пересічний хоббіст не зможе конкурувати з чітко налагодженою машиною по генерації клікбейту. Але тут вже існує вірогідність що і йому з того свята щось перепаде. В фейсбуках/твіттерах такої вірогідності нема.

Було в якомусь древньому фільмі про музикантів:
«- не треба оплесків. Давайте краще грішми»

В мене он хобі. Фотографія. Іноді це фотографія екстремального велоспорту. Іноді результати цього навіть подобаються глядачам. В сенсі я за ці лайки не платив, вони їх самі наставили. Але підбити на авантюрку бодай одного знайомого з велом та захистом, наколядувати десь авто, поїхати в гори, хата, туди-сюди і от виходить що виробництво веселих картинок аж ніяк не безкоштовне. А так всі учасники пригоди бодай на морозиво зароблять.

— а шо, нема нових фоток?
— та нє, нікуди не їздили

На фотофорумах, особливо для пострадянських територій, гілка (варіації: голуб, смітник, паркан, ріг будинку) найпопулярніший об’єкт зйомки. І це не від хорошого життя :)

А якщо спробувати розглянути це через призму спроби підтримки контент-мейкерів

А ще (дуууже важливо на зараз) — волонтерка/ЗСУ.

Як це працює в ФБ/інсті/що там ще є:
«Хлопцям на такому-то напрямку потрібна няша, номер картки — в першому коментарі». Треба знайти коментар, скопіювати номер, зайти в додаток банку, скопіювати номер картки, підтвердити переказ, бажано повернутися назад в соцмережу та поставити хоча б плюсік.

Як це працює у Слейті:
— «Хлопцям на такому-то напрямку потрібна няша»
— Send*100*USDC, хлопцям перемоги і повернутися живими і здоровими.

Усьо. Можна переказати крипту прямо в коментарі.

А і от до речі саме так. В мене просто в підписниках завжди 3.5 аутисти, з цього боку якось в голову не заходило це розглядати, дяка :)

Я на форумі якось знайшов вирішення проблеми, яке сам ж й написав... Але років 10 тому :)

Люблю форуми!

Интересная у вас мысля 😊 Есть такое, наблюдаю такое за женой (насчёт конкретно кидстафа).
Ну в таком раз, и наше уютненькое DOU.ua — тоже соцмережа в некотором роде.

нет. да и смысла в ней никакого

👽 Вже декілька років існує і активно розвивається українська соціальна мережа SL8 (Slate). Її цікавою фічею є вбудовні крипто-гаманці і своя крипто-валюта SSLX.

Прикол в тому, що цю валюту, окрім як просто гроші, можна використовувати, щоб лайкати пости інших користувачів.
Окрім справжньої, в мережі є ще «бонусна валюта» — немонетарна кріптовалюта BSLX для використання тільки всередині соцмережі.

З початку повномасштабного вторгнення в мережі з’вилась нова криптовалюта — UAF. Вона створена як повністю захолжена, продати її не можна, можна тільки купити, а всі гроші, витрачені на покупку UAF, йдуть на волонерські проекти допомоги армії.

За останні 2 роки соцмережа Slate непогано розвинулась: додалась веб-версія, додалась підтримка програвання відео із YouTube. Наступне оновлення, яке всі чекають — програвання власних відео-файлів.

Із інших унікальних фіч соцмережи: так звані «пласти». Автор може створити «пласти» «Котікі», «Політика», «Гумор», «Я у ванні», «Я у ванні з котиком», тощо. І кожен користувач може підписатись не на всі пости автора, а тільки на окремі пласти, які йому цікаві.

Мережа поступового росте і наповнюється контентом переважно українських користувачів.

Зареєструватись в мережі можна за цим посиланням: sl8.online/invite/QYZM55

А блокчейн точно нужен чтоб хранить лайки?

Там є декілька типів лайків — безкоштовні (бонусні) та платні. Безкоштовні дійсно обліковуються десь у внутрішніх базах, без жодного блокчейну. А ось платні — це звичайна криптовалюта у мережі Стелар, така сама, як USDC, XLM чи що там ще є. Ці лайки можна конвертувати в інші криптовалюти, виводити через біржу на картки тощо. Тобто ідея не в тому, щоб просто зберігати лайки, а щоб їх монетизувати.

Обалдеть! А я помню еще в 2010 делали киллеров фейсбука и просто платили деньги за активность участникам.

Щодо «платили за активність» — це Ви, мабуть, про Nimses. Свого часу ця мережа добряче, як зараз кажуть, «хайпанула», але і провалилася із тої самої причини — «платили за активність». Гроші не можуть братися з неба, якщо їх просто виплачують — вони будуть постійно ж знецінюватись. Коротше, Nimses «крякнув»: ain.ua/...​y-net-polzovatelej-tozhe

Пост-мета-ирония зашкаливает и я тихо уползаю...

А Німзес, доречі, стильно виглядав і, типу, претендував на філософію)

Блокчейн потрібен, щоб зберігати ваші гроші. Там же в гаманці підтримуються справжні криптовалюти, що обслуговуються кріпто-мережею Stellar (stellar.org/) XML (stellar.org/lumens), SSLX (sslx.sl8.online), UAF. І стейблкоїни SLX, USDT.

Це шо піар-топік Sl8?

Схоже, це єдина більш-менш активна українська соцмережа.

В цій темі багато ботів які зарєгались щоб залишити коменти

У Слейті є реферальна система — за нових користувачів дають якісь плюшки тому, хто їх привів. Тому кожен, хто дає своє посилання — як мінімум, користувач соцмережі.

Це зрозуміло, але ж вони майже всі новореги=).

ДОУ теж популярна штука :) Побачили топік, ось і реєструються.

Жаль що спамерів тут не банять, або якось повільно та вибірково. Це вже не перший топік про цю криптомережу, і кожен раз його спамлять. Топіки про айті курси он теж заспамлені. Був би це форум з виборами модераторів, то вони б вже вичистили це все.

Судячи з свіжезарегеного автора топіка і більшості коментарів, — так, це просто спам-топік :)
Свіжезарегані боти:
dou.ua/users/vlad-kuzmuk
dou.ua/...​sers/artur-tsurkanovskii
dou.ua/users/zelenskiybogdan
dou.ua/users/gennadii-oparei
dou.ua/users/yury-rumyantsev
dou.ua/users/mykola-morozov-3

Як кажуть як ви яхту назвете, так вона і попливе. Якщо називати соцмережу Sleight, то і так вона і буде працювати, прямо по Фройду :)

Нормальна назва, чо :) Насправді воно від social network with a clean state.

Ну в принципі газована вода Blue Water це від «блакитна вода», а Chevrolet Kalos це від грецького слова «красивий». Але є один нюанс :)

Ось посилання на одного з найбільших інвесторів української мережі Слейт. sl8.online/invite/TXtrIV. Вперед, і буде тобі щастя.

sl8.online/invite/8ASYCO — ось посилання на українську соц мережу.
Реєструйтесь та підписуємося одне на одного.
Популяризуємо українське разом.

Я також більше року в Sl8.
Своєчасний та цікавий проект на стадії активного розвитку.
Звичайно, є деякі незручності, та трохи не вистачає функціоналу.
Але то тимчасово.

Є соціальна мережа Sl8 (Слейт) із міжнародними планами, але з українським походженням (і переважною більшістю українських користувачів зараз). З криптою на Стеларі, мультилайками та іншою някотою:

uchoose.info/...​rayinska-sotsmerezha-sl8

Тільки інтеграцію з ютубом вже зробили з часів статті, походу

Так, стаття піврічної давнини, проект розвивається потрохи, незважаючи на повномасштабне вторгнення.

Одне іншому не заважає від слова «зовсім»:

— Підтримати допис не абстрактним безкоштовним лайком, а цілком собі реальним криптоцентом. Не виходячи з додатку, не створюючи патреонів, не наступаючи на «Надсилання міжнародних валютних переказів з України за кордон на підставі Постанови НБУ від 24.02.2022 № 18 тимчасово призупинено.»;

— Зібрати кошти на колеса, мавік чи бензопилку військовим прямо через коментарі під дописом. "Send*10*USDC — і чергові десять баксів полетіли на криптогаманець автора збору. Від цієї можливості пре і досі;

— Прямі перекази з гаманця на гаманець — знов-таки, не виходячи з додатку. Миттєві (ну добре, до хвилини переказ може чухати), транскордонні, безкоштовні. Станом на зараз — зовсім безкоштовні, в подальшому може буде якась крихітна комісія, яку навіть неможливо порівняти зі свіфтівською тощо.

Уже сколько попыток было и не взлетела ни одна. Это ж не просто на ларавеле наваять несколько типов страниц а еще и отказоустойчивая и расширяемая в горизонталь и вертикаль инфраструктура, которая, внезапно, стоит не три копейки. Так что, скорее нет чем да. Разве что тематические, типа доу.

Будівельник за фахом?
Це помітно.

Ого, комментатор новрег отметился искрометно. Такое внимание к моей персоне, что пришлось завести аккаунт

Не звертайте уваги, якщо це не купа різних людей з однаковим ніком і характерною поведінкою — він усюди такий(

sl8.online інвайт не проблема нагуглити

Практично перше посилання в Google — uk.m.wikipedia.org/...​аїнських_соціальних_мереж

Дякую. Прокляття, ні про одну не чув(

Проблема більшості проєктів, наскільки я пам’ятаю, була в прагненні загорнутися в кокон однієї ідеї / партії / абощо. Тому проєкт міг бути скільки завгодно прикольним, теплим і ламповим, але вичерпував свою ЦА і здихав.

У Слейті, який так само тут наводили, була подібна ситуація. Певний політичний інфлюенсер завів за своїм інвайтом аудиторію, і деякий час загальна стрічка була дуже одновекторна. Все збалансувалося котиками, мемами, еротикою і посилами м...в, але в бік соцмережі все одно досі лунають закиди, що це піар-проєкт такої-то ідеї.

ну і всі ми знаємо, навколо чого згуртована гуртом.ком ;)

Нет и не будет в ближайшее время

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі