Обман на благо. Чи варто «вигадувати» власний досвід в резюме?
Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!
Війна в Україні наситила і без того високонкурентний ринок праці по спеціальності QA engineer. Тільки людей, які втратили роботу з 24.02.22 щось близько 6 млн. І звісно, багато хто з них кинулись в IT сферу (і правильно зробили). А де є робота в IT без необхідності знань «страшного» коду (принаймні так кажуть на рекламі курсів QA)? Вірно.
За даними djinni, на деякі вакансії junior QA є по 2-3к переглядів, та по 1к відгуків за перший тиждень публікації.
Разом з цим, кожного дня з«являється с десяток нових он-лайн курсів для майбутніх тестувальників.
Опишу реальний кейс, який яскраво відображає те, що відбувається зараз на ринку праці повсякденно і чому від цього програють як самі QA так і роботодавці.
Ситуація.
Є два новоспечені QA engineer, без комерційного досвіду тестування, але з теоретичною базою і кількома реальними кейсами тестування.
Звісно, курси QA бувають різні за якістю (локалізацією, глибиною і строком), і навчатися на них можна також різному.
Першому нашому джуну на курсах QA «з гарантованим працевлаштуванням» розповіли про теорію тестування, що з метою отримання пропозиції на роботу або хоча б співбесіди, необхідно «додати» досвіду в резюме. Краще вписати зайвих (несправжніх) рік, півтора, пару IT компаній з «Інтернету» як роботодавців, тощо. Такий джун буде далі називатись «амбітним».
Другому джуну, на інших курсах QA, викладачі більше звертали увагу на теорію і практику тестування, залучали до реальних проектів, інструментів, видів тестування тощо. Такий джун буде далі називатись «НЕамбітним».
По закінченню курсів обидва джуна мають різні знання, складають різні резюме і починають їх розсилати (активно, з супровідними листами, по правильній формі).
Що маємо через два-три місяці та після
Амбітний має за плечима
НЕамбітний не має навіть жодного відгуку на резюме і тим більше співбесід, я вже мовчу про пропозицію (офер). І він, очевидно, також без роботи.
Що маємо у висновках (по мірі негативних наслідків для ринку праці в цьому сегменті):
1. Даремна витрата часу (=грошей) працівниками роботодавців на Амбітних кандидатів;
2. Амбітний розносить DOU на предмет безперспективних співбесід, бо роботодавці «завищують» вимоги до джун-кандидата.
3. НЕамбітний але більш кваліфікований, не отримує навіть запрошення на співбесіду, бо в його резюме немає «вигаданого» досвіду.
4. Шукачі без роботи- роботодавці без фахівців.
Тут має бути висновок, але хай його кожен зробить для себе. Я свій вже зробив давно.
51 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів