А хтось взагалі зараз робить ремонт?

Розумію, що тема можливо не на часі, проте цікаво, взагалі хтось зараз купує квартири/машини/робить ремонти?

Я з Запоріжжя, нікуди не виїзджала і планую тут жити усе життя та будувати свое майбутне. Вирішила затіяти ремонт, проте усі кажуть, що зараз це типу «фууу».

Ось мені і цікаво

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Ну чому «фу»? Сприймайте, як психотерапію. З ремонтом в хаті ви не будете думати ні про кацапів, ні про Путіна, ні про повітряні тривоги. По грошам вийде плюс-мінус те саме, тільки, на відміну від психотерапії, ви в кінці залишитесь ще й з ремонтом.

Я прямо зараз роблю, розпочав у вересні, але це захід України. В умовному Запоріжжі може і було б страшно зараз розпочинати.
Вважаю, якщо молодий, бачу майбутнє своє у цій країні, живу у ± безпечнішому місці, живу в орендованій квартирі, то чому не зробити ремонт у своїй? Треба намагатись жити. Можливо прогадав, у найгіршому сценарії буде зруйновано, ну так але і я в кредит не роблю, нікому нічого не винен. Маю надію, що і далі зможу працювати і заробляти, ніколи не вгадаєш на 100%.
І до речі так, для мене це не ціль, але воно само так виходить, що електрик, сантехнік, плиточники, малярі, виконроб, кондиціонерщики і так далі мають у мене та у інших людей роботу і прибуток, а не сидять без роботи у ці буремні часи + у наших же магазинах йде покупка сантехніки, плитки, ламінату, фарб і т.д.

Порада для тих, хто робить ремонт — проконсультуйтеся з електриками і відразу закладіть безперебійну лінію живлення відповідно до ваших можливостей. Є промисловий інвертор і стійка на пару стоамперних акумів — чудово, немає — вмуруйте хоча б окремий дріт на 12 вольт для резервного освітлення, живлення роутерів тощо. Щоб в подальшому не тягнути «соплі» по всій хаті.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Із задоволенням поділимося досвідом ремонту у новобудові! Це захоплююча подорож, повна несподіванок та креативних рішень. Ремонт новобудови — це творчий процес, в якому кожна деталь важлива, а результат перевершує очікування. Я переконаний, що ваш ремонт теж буде успішним та надихаючим!

Сусіди згори роблять.
Затопили (мені пощастило, майже нічого не постраждало)

Прокладення дублюючого енергонезалежного освітлення і майстрування стелажів під акумулятори вважається за ремонт?

Ми почали капітальний ремонт в квартирі ще до 24-го лютого. Повномасштабний наступ трохи посунув наші плани: хлопці та дівчата розбіглись, хто в ТрО, хто в волонтери, хто за кордон. Але наприкінці літа більшість команди вже вивільнились і запропонували нам продовжити ремонт.
5 місяців важкої праці праці хлопців та дівчат і ось вже дофарбували стіни, залишилась підлога, зовнішні електроприбори та меблі.
Ремонт дав десяткам людей роботу, крутив логістичні та торгівельні шестерні, а нашим дітям — надію і промінь світла під час війни.
Думаю, достатньо бонусів, навіть якщо русня розбомбить відремонтовану квартиру перед самим нашим вїздом туди :)

В Вінниці знайти хорошого майстра стало ще складніше ніж до війни, ті кого знайшов кажуть що роботи в 2 рази більше, всі будуються... Робіть ремонт, майстрам теж треба гроші заробляти.

Якщо так

ті кого знайшов кажуть що роботи в 2 рази більше, всі будуються

то для чого тоді

Робіть ремонт, майстрам теж треба гроші заробляти.

Це якесь чіплання до слів, як писали вище ремонт це можливість заробити всім (майстрам, продавцям буд матеріалів, водіям на доставці). Якщо є переконаність що лишатимешся в Україні то чому б і не робити ремонт.

Також з Запоріжжя, до війни робив ремонт... 23 лютого 2022 року він був на 90% готовий, залишалося лише міжкімнатні двері поставити та техніку купити. Зараз не починав би мабуть)

ось у тому то і питання, життя продовжується, вже майже рік пройшов а мі усі і підвішенному стані

вот и ответ, друзья делали ремонт, и вчера возле них прилетело, повылетали окна, машину привалило деревом. Прям ответ на лицо

Співчуваю вашим друзям і сподіваюсь вони в порядку

могло прилетіти і згоріла б відкладена на ремонт готівка, або рухнув банк в якому лежали відкладені гроші і тд

ніколи все не передбачиш

Купив BMW F33 та E46 в додачу до E70, рухаю економіку — перекупи заробили, робота для СТО є, продавці запчастин теж при ділі, а це ж треба ще привезти, сплатить мито етц

Ну я в Києві роблю ремонт.

ремонт ремонту рознь
є необхідний (щоб житло продовжувало бути житлом):
fi202x.blogspot.com/2022/08/2022.html
fi202x.blogspot.com/...​2022/10/blog-post_31.html

є достатній (утілізація гривні):
fi202x.blogspot.com/...​2022/10/blog-post_28.html

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

я брал МП-75 по 110 грн когда курс был 27 (4$ мешок). Сейчас оно 291грн, курс 40, 7.3$/мешок. Ваша утилизация провалилась, даже за лишними долларами нужно лезть для утилизации в бетонометры

накладну резетку я брав півтора роки тому за 10 грн, а тепер піісят!!!!!! отже ремон в ПЯТЬ раз , 5 РАЗ КАРЛ! 5!!!!!!!
Л — Логіка !!

на оштукатуривание стен надо очень много мешков, очень грубо говоря на двушку идет 200 мешков ±, так что (7,3-4)$*200= +600$ только на черновых материалах рост, плюс сколько еще украдут ваши строители и дорисуют расходов. Далее я погуглил расценки на работы, все выросло в 1.5-2 раза в дол эквиваленте у норм специалистов, а не у шараж-монтаж

через рік-два-п"ять-десять років буде дешевше, а може і через 2-3 тижні, тому в дупу сьогодін ті ремонти

з.і.
довоєнний ремонт смарта 15м2 обійшовся в $6к5 (без мебелі і кухонного кутка але із санвузлом),
а воєнний аналогічного смарта в $9к5, але це з мебеллю і кухонним кутком

можливо, для аеродрому в 100м2 це більш критично

До війни робили ремонт інтенсивно, планували переїзд, бо хочемо жити окремо від батьків. Але рашка зіпсувала ці плани і тепер ремонт сповільнився, але потроху плануємо відновлювати роботи.

ця рашка майжже усім зіпсувала плани

а членопіаністи-майскькошашличники?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Взагалі-то вам не все одно що кажуть сторонні люди? Ви ж не за їхні кошти робите ремонт, сподіваюсь.

Якщо продовжуєте донатити на ЗСУ, — чому б не зробити ремонт? Це підтримує економіку країни, дає роботу будівельникам, рухає гроші. Це явно краще, ніж просто тримати гроші десь в загашнику.

чому б не зробити ремонт?

Потому что есть риск, что в него прилетит. Особенно в недалеком от фронта Запорожье.

Так, ризики є. Схоже, авторка їх врахувала.
Навіть в Києві є ризик, що хуйло нанесе ядерний удар.
Так що ж тепер, забитись в куточок і сидіти-тремтіти? :)

Так що ж тепер, забитись в куточок і сидіти-тремтіти?

Та ну, нужно просто думать своей головой и пенять потом только на себя, а не скидывать потом вину на форум.

Звідки ви це взяли? Оце «скидання вини на форум»?
Ані автор топіку, ані я нічого про це не казали.

саме так) мені було цікава думка інших) приймати рішення я буду своєю головою, а не порадами форуму))

ось так! і з однієї сторони ти хочешь його розпочати, з другої бляха страшно

Для початку можна перевірити чи взагалі його реально закінчити, перед тим як починати — чи достатньо матеріалів, інструментів, майстрів, грошей. Якщо ні, то можна спокійно відкласти це діло і більше не переживати. Якщо є всі можливості і бажання, то вже не треба боятись, а треба робити.

Не делаю ремонт, потому что денег нет. А были бы деньги, то, конечно, надо делать.

Сусіди робили восени.
(Просто хата, яка за віком потребує ремонту.)

Я, але прораби ревуть та стогнуть так, що виникає бажання тягти їх з Києва, а не наймати у Львові.

Від чого вони стогнуть?

Живу в Запорожье, даже в районе где рядом прилетало несколько раз. В 2022 году поставил во всех комнатах кондеры + поменял в зале-лоджии окна на пластик. Причина простая — гривна упала, а цены тогда еще не успели вырасти. Если делать сейчас, то конечно выгода уже не такая большая будет, но и смысла ждать нет — цены в нашей стране растут всегда.

Я б перевела гроші в долари і чекала перемоги. А тоді б вже робила ремонт.
Ціни ростуть пропорційно курсу долара.

За цей час ціни зростуть в доларах десь, як мінімум на 10%.

1. Долларовая инфляция сожрет
2. Спрос на ремонт резко подскочит — многие сидят на мешках с баблом и ждут когда можно начать

До того ж значний дефіцит на будматеріали створить відновлення деокупованих міст. І не тільки велике крадівництво 2.0 або що там буде, а люди які будуть повертатися та відновлювати житло.
Та і житло тих, хто поїхав закордон і буде повертатись теж відсутність господарів йому не на користь навіть якщо воно у тилу. Особливо стосується приватних будинків

а в Запоріжжя бували, щоб так казати? так, є два індустріальні райони, а є 6 районів де чисте повітря. Запоріжжя ничім не гірше місто за інші, а у чьомусь і краще)

когда мы там были, ядовитый смог был прямо в самом центре города (интурист)

Я прямо зараз роблю, розпочав у вересні, але це захід України. В умовному Запоріжжі може і було б страшно зараз розпочинати.
Вважаю, якщо молодий, бачу майбутнє своє у цій країні, живу у ± безпечнішому місці, живу в орендованій квартирі, то чому не зробити ремонт у своїй? Треба намагатись жити. Можливо прогадав, у найгіршому сценарії буде зруйновано, ну так але і я в кредит не роблю, нікому нічого не винен. Маю надію, що і далі зможу працювати і заробляти, ніколи не вгадаєш на 100%.
І до речі так, для мене це не ціль, але воно само так виходить, що електрик, сантехнік, плиточники, малярі, виконроб, кондиціонерщики і так далі мають у мене та у інших людей роботу і прибуток, а не сидять без роботи у ці буремні часи + у наших же магазинах йде покупка сантехніки, плитки, ламінату, фарб і т.д.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Да.
После конца войны цены на ремонт взлетят в космос.

Хіба зимою не найбільш несприятливі погодні умови для ремонтів?Який сенс робити саме зараз, а не чекати хоча б весни?

Робити малярно-штукатурні роботи взимку і справді не дуже, але крім цього є достатньо інших речей які можна зробити, наприклад демонтувати старий ремонт чи розвести сантехніку з електрикою

сучасні технології вже абсолютно нормально доволяють робити всі роботи в морози, навіть малярку. Головне, щоб в приміщені було не менше 10С.

мені утеплення квартири робили зимою, нічого нормально

Я би не робив. В мене вiд вибуха будинок здригнувся так, що ТВ звалився зi стiни та розбився, то я навiть не купував новий. Я у Харковi.

Якшо не плануются прильоти та беспечно, не чекайте закінчення війни, робіть ремонт.

Будинок батьків в селі під Харковом
Дах весь в дірках від уламків мін
Веранду розбило міною (плитку + ступеньки знесло)
Вікна/двері повибивали русняві

Залатали дірки, вікна, двері
Хіба такий ремонт

Звичайно люди роблять ремонт. Хоча б ті, яким після прильотів повибило вікна. Або в кого газовий балончик наробив біди на кухні. Відновлення зруйнованого — хіба не ремонт?

Ми в Харкові зробили косметичний ремонт ще влітку. Планували розпочати у лютому, але дякую, що хоча б так вийшло. Із плюсів — вдалося закупити багато матеріалів по старим цінам. Зараз скоріш за все вони будут вищі.
Якщо хочете робити ремонт — робіть, і нікого не слухайте, окрім себе.

Я з Запоріжжя, нікуди не виїзджала і планую тут жити усе життя та будувати свое майбутне. Вирішила затіяти ремонт

Сегодня ночью у нас с Вами был прилет с300. Так долбануло, что у некоторых окна повылетали. Вот им точно нужен ремонт.
Земля уже промерзла , и орки собираются двигать тяжелую технику на нас. Ближайшие пару месяцев нам точно будет не до ремонта.

ЗЫ

купує .... машини

Вот это нормальный вариант. Моя уже несколько раз выручала

Я на малом живу, слышала только один, не сразу проснулась. Но тот что слышала довольно громкий) Бедные люди

зараз жоден будинок в Україні не застрахований( але люди роблять ремонти. Слідкую за парою прорабів в Києві — то в них нормальний двіж, навіть з відключеннями електрики працюють з генераторами/зарядними станціями. Ходять пішки на поверхи, але робота йде. Не слухайте нікого, робіть так, як хочете

Ну чому «фу»? Сприймайте, як психотерапію. З ремонтом в хаті ви не будете думати ні про кацапів, ні про Путіна, ні про повітряні тривоги. По грошам вийде плюс-мінус те саме, тільки, на відміну від психотерапії, ви в кінці залишитесь ще й з ремонтом.

Враховуючи кількість ударів тими ж с-300 саме по Запоріжжю, то я б не робив поки.
Був період коли майже щодня висотки знищували, тому краще зачекати, наприклад, доки Мелітополь не буде звільнено.
Я після прильоту зупинив ремонт, хоча лише вікна вибило.

Обожнюю оце класичне «А шо люди скажуть?», наче не на доу, а на жіночий форум потрапив:)
Ремонти — роблю, бо необхідність мати власне житло нікуди не зникла
Авто — купив в квітні і це просто незамінна штука в теперішніх реаліях, коли живеш за межами Києва чи робиш ті ж самі ремонти

це те саме ’що люди скажуть?!’,

Не те саме, бо від того що хтось там скаже я не продам авто, не зупиню ремонт і навіть не піднімаю такі питання ні публічно, ні приватно

’хочу’, ’отримаю задоволення’, і ’воно мені нафіг не треба, але прикольно’

Практикую, бо кукуха поїде жити одними ремонтами

Доу — форум для надлюдин

Ну уж пробачте, якщо порівняння з жіночим форумом зачепило, але тема прям типова як для якогось кідстаффу:)

КНУ робить ремонт, наприклад:
rebuild.knu.ua/ua

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ні.
Новобудова в яку інвестував стоїть заморожена. Та навіть якби і активно добудовувалася, я б не ризикнув робити коштовний ремонт, тому що може прилетіти і нічого не залишиться від твого ремонту, а робити аби-який дешевенький теж не бачу сенсу тому що знову ж таки може прилетіти, а якщо і не прилетить, то потім то все здирати і переробляти нормально, подвійні витрати.

Гроші які могли б йти на ремонт, наразі йдуть на військо.

Місяць тому, чітко над будинком де зараз знімаю квартиру пролетіла крилата ракета, яку збили через десяток кілометрів як пролетіла місто, а могла б і впасти або бути збитою над будинком.

А де квартира, що такий великий шанс прильоту?

Київська область.
Шанс невеликий, але він є і цього наразі достатньо.

Київська область.
Шанс невеликий, але він є і цього наразі достатньо.

СБ?

Порада для тих, хто робить ремонт — проконсультуйтеся з електриками і відразу закладіть безперебійну лінію живлення відповідно до ваших можливостей. Є промисловий інвертор і стійка на пару стоамперних акумів — чудово, немає — вмуруйте хоча б окремий дріт на 12 вольт для резервного освітлення, живлення роутерів тощо. Щоб в подальшому не тягнути «соплі» по всій хаті.

Було б круто знайти стаціонарні ще розетки під 12 вольт із наприклад автомобільним виводом та вбудованим стабілізатором на 5 вольт із USB портами. Щоб не колхозити щось своє. Поки що не знаходив щось подібне.

Шукайте «автомобільна USB розетка» rozetka.com.ua/ua/239193943/p239193943 та «заглушка для розетки» epicentrk.ua/...​ora-belyy-eph5600121.html З колхозу залишиться хіба просвердлити в заглушці коронкою отвір на 26.

Ну і плюс «аудіорозетка» — rozetka.com.ua/ua/310821893/p310821893 Там вже є різнокольорові клеми під плюс і мінус, пару ампер точно витримає.

При 12 вольт DC втрати на кожному метрі проводки будуть дуже суттєві

Не будуть, якщо не тягнути вже зовсім волосиною. www.engineeringtoolbox.com/...​or-resistance-d_1877.html — питомий опір километру (!) мідного проводу перерізом 1 мм.кв. — 17.2 ома. На декількох десятках метрів цей опір і не кожен побутовий прилад виміряє.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Звичайно робіть ремонт, життя продовжується, а війна на роки. Тим більше порівняйте розмір донатів українця і допомоги союзників. Сусіди доробляють ремонти, ставлять кондюки, шафи по 80к купляють, але це Львів.

А от Запоріжжя...там кажуть зараз наступ русні має початись.

скажу так, питання було не з підтекстом «що люди скажуть», а через аналіз рисків. Через оті самі літаючих гадин. Щодо мого Запоріжжя, то як би це не було сумно, багато хто, не тільки по за межами України, а в ній самій, вважають, що Запоріжжя вже взяли. Та цього не буде. За багатьох причин

купив/купила собі нову Ауді поки хлопці вмирають на фронті

якщо зможеш з тим далі жити — то проблеми дійсно нема.
На свій ремонт забив, але є інше житло. Якби не було — то певно б доробляв на мнімалках.

Так, соціалістичний світогляд у нас ще на довго.
Чувак який купив ауді заплатив податки, диллер наварив грошей та заплатив людям зарплатню, теж заплатив податки.
Транжирити грощі = допомогати економіці жити.

а він/вона розважається і іграшки купляє

просто такі люди не розуміють, що всі гроші донатити теж не можна, бо потрібна ще й економіка
і якщо людина робить ремонт у квартирі, то вона інвестує в нашу економіку — попит на будівельні матеріали, робочі місця і подальший економічний ланцюг, який запускається від того, що ці працівники підуть тратити ті гроші в кафе, ресторан, супермаркет, заправку і т.д.

Дніпро — ремонт роблю. Коли вимикають світло люди заводять генератор і працюють далі (у багатьох бригад вже свої генератори). Життя тече, треба його жити.
Що змінилося — намагаюсь не відвідувати людні місця. Одяг та інше купуємо онлайн, кінотеатри не відвідуємо, якщо кафе то тільки щось невеличке локальне.

Після того як влучили у ТРЦ у Кременчуку вирішили ну його. Під людними місцями я розумію велике та щільне скупчення людей у приміщенні.
Звичайно у супермаркет місцевий ходжу, по парках гуляємо.

А, ну так слідкуйте за телеграм каналами де пишуть чи літають ракети під час тривог. У Львові з цим простіше звичайно.

А про розвідувальні дрони наприклад не пишуть.
Буквально пару днів тому прямо над центром міста Кам`янське збили розвідувальний дрон без тривоги. Руйнування не такі як від шахеду чи ракети, але вбити та покалічити могло легко. Добре що впало на будівлю будівельного магазину де другий поверх використовували як склад.
А якщо б це впало на ТЦ де на останньому поверсі дитячий розважальний центр з купою легкозаймистих меблів? (Такий ТЦ якраз за кілометра три від місця падіння).
Та і пишуть коли летять шагеди чи крилаті і то про шахеди якщо летять великою групою. Балістичні чи надзвукові не пишуть, або напишуть коли у тебе щоб вийти із ТЦ пару хвилин залишиться

Ну кажу ж — у Львові таких проблем нема, для вас актуально(

Буквально пару днів тому прямо над центром міста Кам`янське збили розвідувальний дрон без тривоги.

Жертв не было только потому что это было 7 января и рынок не работал. Осколки посыпались как раз на место где один из выходов с рынка и всегда в это время по субботам полно народа.
Кстати до ТРЦ не 3 километра было, а меньше километра.

Зазвичай вони не летять спеціально в ТЦ. Потрібно просто оминати ТЦ які поруч з військовими об’єктами.
По житловому будинку може так само прилетіти.
Нема 100% впвненості де буде безпечніше

В принципі, якщо дивитися статистично, то загинути або отримати травми не у прифронтових регіонах від ракет або дронів ймовірність дуже мала. Але коли бачиш це все у повітрі, то вмикається тільки інстинкт самозбереження, яким би badass’ом не був на словах.

Зазвичай вони не летять спеціально в ТЦ

активна радіолокаційна ГСН (наприклад Х-22, ракети такого типу влучали в ТЦ Амстор Кременчук, ТЦ Рів’єра Одеса, ...) просто захоплює ціль з найбільшою ЕПР, зазвичай це саме ТЦ (велика кількість сталі на відкритому місці)

Доречі той ТЦ мав бути зачинений тоді, але ж хотілось заробити грошей...

ой так, після того як влучило у Кременчузі, сама боюся ходити до трц. В Запоріжжя ще на початку літа рекета вранці влучила в ТРЦ Аврору, що в 500 метрах біля мого дому. Я просто чула як ракета пролетіла над моїм будинком. Теперь є якась фобія, наче під шкірою цей страх

Про Запоріжжя не знаю, в Києві ремонти роблять точно. Ну і авто купляють звичайно, війна показала, що без авто за необхідності швидко виїхати — дуже важко.

в мене також є машина, проста, куплена ще к 20 році, розумію, що за необхідності саме на ній якщо що зможу виїхати. Проте питання тут трохи в іншому, коли є машина добре, та чи міняють машини зараз на більш престижні, більш дорогі ?

чи міняють машини зараз на більш престижні

звичайно, якщо є гроші, то чому ні?
більше престижні — це ж не обов’язково майбах після бмв, хоча і таке може бути
в людини може бути 20-річний автомобіль, який вона планувала змінити на хоча б 10-річний
не бачу причин чому б ця людина не могла б це зробити, чи купити новий автомобіль з салону
ЗСУ перш за все потрібна сучасна зброя і навіть якщо ми всі будемо донатити всю зарплату, то ми все одно її не отримаємо, бо проблема не в грошах

Зараз більш престижна машина це та, у якої менше шансів застрягти у полі якщо треба буде евакуюватись по бездоріжжю :-)

Звісно в колоні і із супроводом людей із ЗСУ які знають де не заміновано.

До престижної машини у полі ще треба водій, який вміє їздить бездоріжжям, інакше можна і на танку загрузнути

Та куди вже виїжджати? Це в лютому треба було. Зараз все стабілізувалось. Машина не потрібна.

Коли восени по Запоріжжя почали бити та будинки руйнувалися половина населення міста виїхало. Тут про такі ситуації

Не те щоб половина. Хто мав можливість та бажання — виїхали в перші дні, восени навіть із домів безпосередньо зазнавших руйнувань майже ніхто не поїхав.

рівно половина, з яких четверть за межі області, четверть за межі міста

Зараз все стабілізувалось.

- типу прикол? Як стабілізувалася, так може швидко і дестабілізуватися.

Умовному Львову нічого не загрожує.
Там де фронт тримається і арта не дістає теж терпимо. А жити під обстрілами в Херсонах нема сенсу.

Здається декому пора зняти рожеві окуляри. Будь-яке місто україни, до якого не долітають C-300 має більш-менш однаковий рівень загрози.
Що будеш робити коли от візьме і увесь Львів залишиться без електрики. І не на добу, а на наприклад на доби так 3 ще й при сильних морозах. Багатьом у кого централізоване опалення доведеться виїхати.

В мене без опалення в квартирі +16. Поїду автобусом/автостопом в село накрайняк.

Погодьтесь «в мене» не відображає усієї об`єктивності картини
І це при яких умовах у тебе +16? Якщо тиждень −20 буде +16 в квартирі?
Ти ж розумієш що пару днів без електропостачання при такому морозі (хоча ні — меншому) і усе — опалення більше не запустять у цьому сезоні.
А світло коли відновлять його будуть давати на години дві в кращому випадку бо навантаження такого (коли усі включатимуть обігрівачі) не витримає навіть електромережа у нормальному стані (я маю пруфи)
І що тепер? Загрози Львову немає?

Гірше вже не буде, думаю ми пережили найбільші блекаути. Ну і в мене котел в квартирі, при потребі можна злити воду з системи.

+експорт е/е з Європи.

При −18 взимку нижче +9 не опускалось. Такий мороз був кажись днів 5.

Знову «в мене» протиречить «Львову нічого не загрожує»
В мене генератор, два 100 амперні гелеві акуми, гасовий обігрівач японський, старлінк, запаси води 300 літрів технічної та 80 питної, в гаражі бак із 120 літрів бензину та дві каністри гасу, 20-ть півторалітрових банок домашньої тушенки та 100 кіло картоплі. Батьки із приватним будинком у якому твердопаливний котел і повний сарай дров.
Але це тільки в мене і затяжний блекаут у морози це капець.

В нас вже люди акумулятори, генератори, екофло розпродають)

Візьму пару дей-офів якщо буде блекаут на три дні(такого ще не було, коли в руснявих було більше ракет).

Ну круто, що в тебе є село. А в багатьох нема.
І якщо навіть на початку війни було важко в селах знайти щось, то зараз, коли всі з міст рвануть?

Навіть при індивідуальному опаленні, у кого котел сучасний, без світла теж щось треба мудрувать, щоб його заживити.

То може він про свій Даллас каже

сьогодні вночі, близько трьох, окри випустили ракети по місту. А вже давненького такого не було, нече стабілізувалося

Якщо ви у Львові то мабуть так, якщо десь у Києві, Дніпрі, Одесі — не знаю, не певен. Вже мовчу про Харків і Чернігів

Машина не потрібна

це якщо людина десь в Ужгороді чи Чернівцях
а в прифронтовому Запоріжжі машина в будь-який момент може знадобитися

Хз
Мені вистачило автобуса поїхати до родичів які за 40 км від мене і там допрацювати поки у Львові відновлювали живлення після обстрілів.

Я вже мовчу про те, що авто в разі «апокаліпсису» — це локальний міні пункт обігріву та підзарядки гаджетів.

Поки каністри пустими не стануть. Пам‘ятаєте черги по бенз?

Все можливо.
Але тоді орки знищили всі наші НПЗ с запасами, а логістики імпорту пального не було від слова зовсім, брали «білоруську» нафту до тих нпз.
Зараз логістика з закордону добре працює, всі міста, навіть на лівому березі без проблем з цим.
Десь бачив інфографіку, начебто 90% АЗС з генераторами.
(але баки тримати повними та мати ще якийсь запас ніхто не відміняв)

Підписатись на коментарі