Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Как Иванушка Дурачок за чудом ходил (на чемпионат мира ездил). Записки циничного программиста

Добрый день, меня зовут Владимир Кожаев и я типичный программист из советской однополой семьи (мама и бабушка) с гиперопекой, систематическим перекармливанием и категорическим запретом на любые активности, где можно получить синяк.

Перекармливание привело к ожирению, постоянное закутывание как на северный полюс при температуре меньше 25° — к бронхиту с астматическим компонентом, отсутствие мужского воспитания и общества других детей вкупе с умением в 4 года бегло читать — к постоянным проблемам с общением. А если учесть, что я был полным увальнем несложно догадаться, что начиная с первого класса (примерно до девятого) дети постоянно меня колотили.

Казалось бы, изображён классический программист, задрот-ноулайфер. Но в декабре 2022 года я в составе сборной принимал участие в чемпионате мира по джиу-джитсу. Занял второе место, что несколько выбивается из общей картины.

Ниже хочу рассказать как я изменил себя, и дать надежду другим, кто пока не осуществил мечту.

Зачем я тренируюсь

Мечта

В детстве, читая книжки про индейцев, пиратов и прочих героических личностей, в промежутках между тумаками от одноклассников я страстно хотел стать другим: ловким, смелым, мускулистым любимцем женщин (в 12 лет я уже знал, зачем они надо). Желание усилилось во время студенчества, когда я хоть и начал заниматься борьбой, особенных успехов не достиг из-за слабой физической подготовки. Немногим победам на соревнованиях обязан исключительно упрямству — противники просто уставали меня лупить.

Потом я входил в профессию программиста, учился днями и ночами, много перерабатывал, поэтому о сколько-нибудь систематических занятиях спортом пришлось забыть. Возможность снова появилась только после длительного перерыва.

Здоровье

Когда входил в профессию, иногда приходилось работать по 14 часов, чтобы не спать догонялся чаем, потом домой, из-за тонизирующего в течение дня — страдал бессонницей, а утром опять на работу. От такого образа жизни у меня развилась гипертония, рабочее давление 170/115, доходит и до 200/140. Причина — идиопатический альдостернизм, надпочечники по неизвестным науке причинам выделяют избыточное количество гормона альдостерон. Лечение — принимать гормоны антагонисты, из-за которых мужчина со временем превращается в женщину.

Но есть альтернатива: длительные и тяжёлые физические нагрузки, гормон распадается — давление падает. Так что спорт в моём случае скорее необходимость: час борьбы с небольшим отдыхом между встречами или час спаррингов, потом — полчаса ударов по мешку, на следующий день — гиревая гимнастика + 5 км бега + здоровый сон 8 часов в день + спокойная жизнь — и так давление я держу ниже опасного предела. Но стоит не выспаться или переволноваться, и давление опять за 200. Да, я практически инвалид, но лечусь не таблетками.

Круг общения

На тренировках встречаю очень разных людей: бандитов, бизнесменов, депутатов, генералов и профессиональных спортсменов, конечно. К удивлению мыслящих шаблонами, большинство — глубокие личности. Они, правда, не умеют программировать, зато могут другое.

Ярчайший пример — главный тренер одной из сборных. Пока молчит, вид у него своеобразный, когда сердится и посмотрит ... В общем, слабительного уже не надо. Но при ближайшем знакомстве оказался весьма начитанным, интересным человеком.

Самооборона

Да, я не боюсь ходить по самым тёмным улицам. Победить меня могут, конечно, но даже среди военных способные на такое — всё больше в спецназе, или диверсантах. Уличной же шпане, которую боится большинство ІТ-братии, ко мне лучше вовсе не подходить.

Нет, не дерусь по любому поводу, и вообще, считаю худой мир лучше доброй ссоры, но повторяю: не из-за страха. Я же как-никак призер мира, действующий. Хулигана обыкновенного могу, не рассчитав силы, просто убить, бросив головой в асфальт. И здравствуйте, не нужные проблемы с законом.

Как я тренируюсь

Очень много я тренируюсь. В понедельник, среду и пятницу у меня миксфайт, а сразу после — еду на бокс, благо, он недалеко от дома. Во вторник и четверг утром — общефизическая подготовка (гиря + бег), вечером — джиу-джитсу. В пятницу утром у меня ещё лёгкая тренировка с ножом.

В субботу и я отдыхаю: только тренировка с ножом, вечером могу выпить. В воскресенье у меня на 11:00 джиу-джитсу, и потом еду опять же на ножик.

Гормональных стероидов не принимаю: только витаминный комплекс для спортсменов + пищевая добавка CoQ10. В период подготовки к соревнованиям перестаю качаться, но увеличиваю количество спаррингов.

После соревнований — отдых, потом период ОФП и опять основной цикл.

Как я работаю

Спорт в Украине оплачивается плохо, во всяком случае, на порядок меньше, чем программирование. Поэтому зарабатываю на хлеб насущный фрилансом.

Чтобы всё успевать практикую технику помодоро. Работаю много меньше, чем средний программист, но выполняю сложную работу, поэтому за счёт высокой цены часа зарабатываю чуть выше среднего для синьор-помидор разработчика.

Да, программирование для меня скорее способ заработка, поэтому к просьбам о сверхурочной работе, ещё и бесплатно, отношусь крайне негативно. Хорошо, что во фриланс работать бесплатно не принято.

Помогает ли спорт в работе? И да, и нет. Вообще помогает, конечно: думаешь лучше, более организован, да и клиенты, узнав о спортивных успехах относятся с большим доверием.

Однако в период подготовки к серьезным соревнованиям устаешь сильно и ударной работы не получается: я потерял много проектов из-за того, что не мог работать.

Советы начинающим спортсменам

Что могу посоветовать желающим в какой-то мере мой путь повторить? Во-первых, подумать, зачем вам спорт высших достижений. Для меня нагрузки физическая необходимость + освобождение от детских комплексов, а у вас что?

Для здоровья и самообороны волне достаточно посещать любую хобби-группу (мою, например) 2-3 раза в неделю и делать зарядку в другие дни. Но если вы всё же хотите, советы ниже.

Начать с начала

Сможете отжаться от пола 50 раз, присесть хотя бы столько же, пресс 50-т? А выполнить старый добрый комплекс ГТО? Если нет, готовиться к соревнованиям вам пока рановато. Есть ли выход? Конечно — хобби-группа.

Во всех крупных городах за деньги вам предложат любые занятия, в удобное для взрослых работающих людей время, то есть вечером или по выходным. Если добавите к этому физическую подготовку в другие дни и не будете сачковать, через год — другой, глядишь, и поучаствуете в первых соревнованиях.

Ставить реальные цели

В любительском боксе верхняя планка возраста 40 лет, ветеранского движения выше соревнований нашего двора практически не существует. Поэтому ясно, что если вы начинаете в 42, чемпионом олимпийских игр вам не стать.

С другой стороны, ножевым боем, историческим и средневековым фехтованием, разнообразной борьбой можно заниматься и занимать призовые места на соревнованиях до глубокой старости. Моё джиу-джитсу ни разу не олимпийский вид, людей, тем более по ветеранам, сильно меньше. Но чемпионат мира — это чемпионат мира.

Не сдаваться

Я получил возможность систематически заниматься спортом в 2010 году, профессионально — в 2017-м, когда ушел с последней работы в офисе.

Получил много травм, стал фрилансером, бросив ММА, пошёл на нож, вернулся в ММА, из-за невозможности поздних звонков отказался от большого количества выгодных вакансий. Был много раз нещадно отлуплен на соревнованиях. Типичная картина чемпионата Киева в моём весе: три мастера, два международника, один заслуженный возрастом от 20 до 25 лет и Вова — программист, старше 35.

Если вы думаете, что руки у меня не опускались, немедленно подумайте ещё раз. Но я не слушал советов. Ничьих, даже тренера: «Зачем тебе на очередные соревнования, опять ведь побьют, а ты уже не мальчик — занимайся для себя». Не смотря ни на что, стремился к цели.

Всем тем, кто когда-то решил «записаться в секцию» и «не пошло», скажу: мне сильно били морду больше раз, чем вы вообще были в зале.

***

В заключение, скажу самое важное. В декабре 2022 года толстенький мальчик Вова отвязал от карусели игрушечную лодочку и уплыл на ней за мечтой в волшебный мир пиратов, индейцев и ковбойцев — вернулся с трофеем.

Медалька хоть и не имеет материальной ценности, греет мне душу. Даже если больше ничего не достигну в жизни, маленькую строчку в историю моего вида спорта я уже вписал. При этом, не забываем, оставаясь скромным программистом из советской однополой семьи.

👍ПодобаєтьсяСподобалось39
До обраногоВ обраному5
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Складний ти чувак, Володю, але є в тобі стрижень і просто щось дійсно людське, попри всі форумні понти. Респект і здоров‘я!

чому редакція доу до цього часу толерує расєйскую?

Хто б що не казав за пана Володимира, я його поважаю. Не завжди згоден, місцями дуже не згоден, але ми вільні люди, кожен має право робити та казати що вважає за потрібно, на тій мові, на якій хоче! Свобода одного человека, заканчивается там, где начинается свобода другого! Дякую за допис!

не знаю як у джиу-джитсу але у диванному штурмі у підтримку расєйськава язика даний персонаж точно не програє РПЦ або ОПЗЖ. дивіться відгуки:

«TechExpace
Поддерживаю желание конторы устанавливать свои правила, это бизнес, господа национально-озабоченные, не нравится — не работайте там» — цінічній праграмммміст ©

> 2023
> писати пости російською

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Вов, а дай плз. свой вижен за проф.спорт и будущее разумного государства (у которого приоритеты типа пролайфа, вечной энергии, колонизации Вселенной и т.д. а не плохая калька Идиократии) — проф.спорт таки нужен или таки нет? Ибо походу ты единственный умный-полезный, кому именно проф.спорт дофига-чего дал.

Ибо походу ты единственный умный-полезный, кому именно проф.спорт дофига-чего дал.

В якому конкретно місці у нього проф. спорт?

1. У меня ни разу не профессиональный спорт, то есть не шоу-бизнес где два гладиатора дерутся на потеху публике. Вот любительский — да
2. У разумного государства должен быть такой подход: разрешено всё, что не запрещено. Если тебе нравится/нужен спорт занимаешься, не нужен — не занимаешься.
3. Помогает ли спорт государству в целом, даже такому как Украина? Скорее да, чем нет: лично я общался с поляками, испанцами, азербайджанцами. Рассказывал, что Украину разносят ракетами и единственный путь завершить войну — дать больше оружия, а не настаивать на переговорах без предварительных(вывод войск с территории Украины) условий. Что нельзя договариваться с бешеной собакой — можно только её застрелить.
4. На соревнования приехали в основном представители полиции и армии, сильно удивились узнав что я — программист. Так что мысль о том, что Украина при помощи вооружением может воевать раз даже программисты такие саблезубые я донёс

p.s. Как так получилось, что ни разу не патриотичный Кожаев делает для государства Украина больше, чем большинство здесь отметившихся патриотов?

пон спс.
по поводу формулировок — тут моя идея что любители это все-те кто не идут на соревнования (занимаются для себя). хотя с другой стороны можно взять формальное — «профессионалы-спортсмены это те которые живут за счет спорта» (макгрегоры разные и бубки)
а под поддержкой государства имею в виду любую активность которая так или иначе направлена не на полное само-окупание, а на шнягу типа «вырастим себе спортсменов-героев», что начинается еще со школьных уроков физкультуры (нахрен никому ненужных кроме алкаша-физрука, иногда — местных гопников). при том что обычным гражданам для поддержания здоровья обыкновенно, даже побегать с утра нормально нету где (3.5 полуразбитых школьных спорт.площадки где дауны выгуливают просраться своих кабыздохов, без поводков и намордников ессно. в последнее время — анально огороженых от ширнармасс)

Нет, к бжж не имеет никакого отношения

Нет, это федерация комбат дзюдзюцу. Результатов вообще ещё нет, соревнования идут

Блин, они (все БИ) со своими федерациями чем-то религию напоминают :-)
Чем больше — тем лучше

Не совсем так. Федерация, это определённые правила проведения соревнований + деньги на всякое-разное. При этом тренера могут состоять в нескольких федерациях сразу. Я в последнее время выступаю только по джиу-джитсу, но до того было и боевое самбо и панкратион(когда он ещё был в эндимах) и рукопашный бой. Выступаешь, тренируешь в рамках федерации — платишь

Я о том, что возможно такое «распочкование» не имеет особого смысла.
Но им видней

>

С другой стороны, ножевым боем, историческим и средневековым фехтованием, разнообразной борьбой можно заниматься и занимать призовые места на соревнованиях до глубокой старости.

Все правда
гляжу на свою коллекцію медалей по історічному фехтуванню ( зароблених вже під та после 40) та думаю що це 100% не був даром витраченний час.
А ще можно бути інструктором і це теж не аби який напрямок для розвітку. Вчити молодняк пирятися ножами та саблями це весело

хожу до зала 4-5 разів на тиждень та на фехтування пару раз. Дуже весело, рекомендую все — і штангу і ножики і чорті шо

Ще таке запитанячко буде. Бразільська джиутжитсу вона яка? Дуже складно для початківців буде чи таке? Хотів на Капуеро, алеж там можливо руки ноги поломати, там вони таке виробляють...Але це дуже красиво виглядає!

На Дзю-Дзюцу можна поламати не лише ноги 🤣

Якщо хочете на капоейру — йдіть на капоейру. Я ходжу, мені 40 років, фізуха в мене жахлива, але не найгірша у групі, діти там 7 рочків ходять. Це не про самозахист, але цікаво та фізуху дає. Якщо нормально робити, то не буде значних травм.

Смотря что ты хочешь. Напиши мне в личку. Я задам вопросы и посоветую куда

на танцах ( ака капуеро ) ви сами собі щось зломаете

на бдж скоріше вам

Не пугай человека: никто ему в течении первого года БЖЖ ничего не сломает, если тренер вменяемый.

Клас, нарешті знайшов однодумців на доу )

В мене схожа історія, серйозно займався кйокушином, любив розбирати та відпрацьовувати тактики макса дедіка та лексії бадюка ну і книги кочергіна (хоть він і москаль ще той але в той час описував правильні речі). Правда я не приймав участі в дуже серйозних змаганнях (хіба в семінарах) ну і олімпійським видом воно стало недавно. Переломним моментом в мому житті було саме те що я не здавав екзаменаційні на дани, поза як тоді не мав достатніх коштів навіть на те щоб придбати бодайби якись хороший одяг для тренувань (так не всі народились в заможних сімях, в мене частину фамілії розстріляли та депортовували поза як муштрували нкведисти за проукраїнську політику, і сімя получала конфіскації та гоніння від просто так). Ну і в той час рішенням було займатися програмуванням серйозно та заробити досталь для того щоб мої діти ніколи не мали проблем аналогічних моїм (мабуть тому говорять що у мене погані софтскіли, а на мою думку я жосткий і справедливий, і не дай боже комусь попастися в похожу сферу формування характеру, бо судячи по ниттях більшості на доу «лакомкам не подобається кондиціонер включений в офісі», а як вам 8 км пробігти в мороз в −30 в кедах літніх, чи пробігтися на 9 поверх туди і назад 3 рази босяком в холодну погоду на час без скиглення ?).На той час я переїхав в інше місто і ночами воркав за ради ідеї стати кращим і зупинив всі свої тренування для досягнення цілі, тепер жалію хоть і маю хороший бекграунд не потрібних знань фреймворків та версій коре мови які вже ніхто не використовує.

Про проблеми з здоровям аналогічно (маю спайкову хворобу і набір імун проблем поза як відкачували в дитинстві з клінічної смерті всім чим могли, особливо переливанням крові від кого попало, лиш аби було), і з часом без тренувань отримав серйозні рецидиви, і на даний момент вирішив таки повернутися в здорове русло, хоть це зараз і не так вже й легко але нічого сила волі вирішує все, а не комфорті умови та ідеальний матчінг.

Ну, у тебя есть два пути
1. Заняться киокушинкай-карате, там движение ветеранское сильное очень
2. Попробовать что-то менее травмоопасное. Вот если хочешь, напиши в личку — подскажу куда

Киокушин на «старости» имхо стремно.
Разве что только Ката «крутить» ну и физуху прокачивать

А ещё на голову может кирпич упасть

Важен тренер и подход, а сдуру можно и стакан говна съесть

Киокушин — жесткие спарринги.
Хороший тренер — по дефолту, но травмы... от них не спасет.
Если человек готов — то спору нет

Начать необходимо с физподготовки и только потом

В мене два запитання. Перше бразильська джиуджитсу, це те про що ви писали?Який ножевий бій ви саме мали на увазі, філіінський?

бразильська джиуджитсу, це те про що ви писали?

Нет, комбат дзюдзюцу

Який ножевий бій ви саме мали на увазі, філіінський?

Испанский

А що ви думаєте про бразильську? Наскільки я знаю її використовує клан грейсі.Вона дуже ефективна, бійці які її застосовують займають вищі позиції у ММА!!!!

Я думаю, что это спорт чистой воды — хорошо для своих целей

Сразу видно мужчина серьезный!

Якщо піди до Володимира в любительську групу і потім вказати це в резюме, це буде плюс чи мінус?

Оно ж как, если ты кому-то что-то отрежешь а плюс, если у тебя — в минус

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Причина — идиопатический альдостернизм, надпочечники по неизвестным науке причинам выделяют избыточное количество гормона альдостерон. Лечение — принимать гормоны антагонисты, из-за которых мужчина со временем превращается в женщину.

Будто что плохое.

Всяко лучше, чем превращаться с возрастом в Кожаева.

щось мені не давало спокою (curiousity kills the cat) і врешті згадав — якась дивна порада про виснажливий спорт як спосіб порадити

перший же лінк (www.pennmedicine.org/...​a-to-z/hyperaldosteronism) про фреймворк підходу до теми виглядає і цілком медично і так само як це роблять з іншими подібними темами (наприклад надмір паратгормону і гормонів щитовидки, врешті механіка подібних речей та сама, звісно ефективність не гарантована і звісно навіть коли так, то не у будь-якому випадку)

я звісно не хочу лізти в чужі інтимні подробиці неладів зі здоров’ям але промоція подібного способу менеджменту специфічної кондиції принаймні не повинна ошукати прихильників специфічного шарму автора
бо отой тиск це набагато серйозніше ніж в українських реаліях трактують, сучасний погляд в західній медицині — все, вище 120/80 не ок, добрий тиск то мабуть 100/60-110/70 принаймні у тому віці коли ще не 60+

такое давление это хуже алкоголизма плюс курение
аневризма, ишемия, инсульт, инфаркт в любой момент

Будто что плохое.

*** стоять не будет и сиськи вырастут, а так ничего

Стояк (да и вообще большие причандалы) в культуре Древней Греции является уделом дикарей, именно поэтому у тогдашних статуй он не наблюдается. В чём причина качания маятника в обратную сторону — вопрос любопытный.

Кожаєв — надія українського айті !

Мої вітання !

Кожаев это уже не просто Вовка, это уже имя нарицательное)
Поздравляю, красавчик :)

И здравствуйте, не нужные проблемы с законом.

Ой да лан,якщо шо ОПЖШ-никі допоможуть відпетляти

Ты думаешь, я прямо для них что-то значу, чтобы мне помогать? Да у них и без меня сейчас проблем хватает

Да у них и без меня сейчас проблем хватает

Божечки, як прикро... ми, як комюніті, можемо чимось їм допомогли?

Ну а якщо страдають то такі достоіні молодци, то чому б не протянути дружню руку допомоги?

Позвони и спроси. Я думаю, они тебе даже ответят вежливо

Спасибо за мотивацию! У самого есть некоторые проблемы со здоровьем и тоже спасаюсь фитнесом. Здоровья и успехов!

Як Вовочка сів на шпагат між бажанням похвалитись і спробами виглядати скромняжкою...

За досягнення респектую, за дитинство співчуваю.

DOU, а коли вже можна буде почитати записки якогось НЕцинічного програміста?

Их тут большая куча
— на украинский перейти
— предлог обязательно!
— налоги платить наперёд
— бежать в военкомат
А когда его спросишь: ну ты то пошёл воевать?
Нееет, я из Пооольши

Лицо пламенного патриота во всей красе

Такі ці українці, Владімір, такі недосконалі, і як вони сміють рот відкривать із польши

Другоє вот дєло рашисти, Владімір, що замість Ростова, сидять в ненависній Україні, в тилу врага, в окруженії зламаних патріотів, замість п***увати в любімий Орьол, на родіну, хочуть Київ перетворити в Орьол

так дєшевлє, можно на білєтах секономіть?

українці, Владімір, такі недосконалі, і як вони сміють рот відкривать із польши

Та раскрывать можно, но закрыть не забыть — муха залетит.
Если серьезно, призывать корректно к тому в чём сам участвуешь. Хорошо говорить о немедленной всеобщей мобилизации, когда к тебе в Познань с повесточкой не придут

У чемпіона русского міра проблєми с воспріятієм текстовой інформациї в купі з навязчівими ідєями?

Хто про шо а вован про свойо

Та раскрывать можно, но закрыть не забыть — муха залетит.

Буду закривать — тебе спитаю

У чемпіона русского міра проблєми с воспріятієм текстовой інформациї в купі з навязчівими ідєями?

Почему проблемы? Мне весело.

Буду закривать — тебе спитаю

Да можешь не спрашивать, разрешаю закрыть

Силові навантаження і гіпертонія — це не просто біцепс та ін. качати, бо м’язи серця гіпертоніка також стануть більші і менш еластичні, що в підсумку може погано закінчитися.
Гіпертонікам та людям із зайвою вагою рекомендують кардіотренування, що при регулярних заняттях суттєво нормалізує артеріальний тиск та працює як жироспалювання.
Якщо гіпертонік усвідомлено обрав займатися єдиноборствами = вирішим влаштувати своїй судинній системі ще більший стрес, інсульт чи інфаркт, а також лишитися зору — це норм наслідки.
Якщо не брати до уваги, що інженеру-програмісту не на користь отримувати удари по голові, то вам лікар як мінімум міг порадити щось типу: біг підтюпцем, їзда на велосипеді та плавання.

П.С. написане вище на основі мого досвіду, як гіпертоніка та порад кардіолога, вже декілька років досить успішно втікаю від гіпернонії на кроскантрійному велосипеді та велотренажері.

П.П.С. з досягненням, звісно, вітаю!

Респект, очень радостно читать статьи про айтишников, которые осознали насколько важно здоровье и постоянные тренировки. Продолжай в том же духе, ну и не зазнавайся сильно, идиотов сейчас хватает

Спасибо. Не зазнаюсь, но некоторая толика гордости за себя присутствует

а у меня 188. а размах рук 203, в ножевом бою выиграю у тебя

иногда приходилось работать по 14 часов, чтобы не спать догонялся чаем, потом домой, из-за тонизирующего в течение дня — страдал бессонницей, а утром опять на работу. От такого образа жизни у меня развилась гипертония, рабочее давление 170/115, доходит и до 200/140. Причина — идиопатический альдостернизм, надпочечники по неизвестным науке причинам выделяют избыточное количество гормона альдостерон.

какое-то странное пояснение, такое квалифицированный специалист не мог выдать. У тебя в семье таких проблем не было? И в каком возрасте это стало проявляться? Просто если если поломка синтеза одного энзима то это с раннего детства заметно. И какой минимальный ИМТ у тебя был? С таким давлением ты быстро сжигаешь себя, а спорт только повышает его а не снижает. У тебя серьезный риск ранней смертности.

Я был в институте эндокринологии им. Комиссаренко, с ними советовался.. деталей не помню

ну чувак, детали надо помнить, здоровье твое и проекция крайне негативная
самый быстрый и простой путь — оптимизировать ИМТ, затем выяснить причину, и диета (жрать калий, не жрать натрий) en.wikipedia.org/...​eraldosteronism#Treatment

Я ж написал: пока полёт нормальный, спасибо

А у меня брат десантник

Сколько бутылок об голову в фонтане разбивает?

Зачем разбивает? Жрёт прямо с водкой внутри

ножевой бой, потом дзюдзюцу, потм призер мира... и тут я проснулся :))))

Звиняй бро — я конечно старая гончая, но пару раз встечал призеров мира на ковре — оба раза для меня «-» (хоть и по балам), но с 170/100 за 6минут будет труп. Имхо конечно — в жизни бывают и не такие исключения.

Приходи и измерь давление, если мои данные подтверждаются с тебя коньяк. Слабо?

да стар я для этого веселья, но давай в личку пароли/явки — если нормальный зал с татами и не в чинухах — с меня пузырь — полечим твои сосуды :)

к бесу подробности — в каком это городе?! :)))

Не в твоём: нельзя заниматься единоборствами в Киеве и не знать «Гермес»

Это да ... в Киеве я мало что знаю...

Ходил я в Гермес на рукопашный бой много-много лет назад, на Вокзальной... Михалыч, криминал, братки. Это было настолько мерзко, что я ушел. Ну и если честно — очень тяжело физически, не выдержал.

Какой ужас, а я хожу на Дмитриевской

Красавчик! А ножевым боем зачем занимаешься?

Ну так может быть ситуация, когда против меня трое таких — же, или круче. Я отнюдь не считаю себя непобедимым, напротив, я — где-то третий состав, но есть же второй и первый.
С ножом против такого у меня есть шанс, без — нет

какое-то жалкое сборище поплавленных шовинистов. зато хейт это признак узнаваемого бренда

ага, В Кожаєва хоча б є бренд, не то що у тебе, де твій максимум доїдати крихти після Кожаєва, жалюгідніше нема куди :)

Украины. Если клоун смог стать президентом, почему троллю нельзя?

доведеться ж українською говорити, як же ти це переживеш?

youtu.be/XhQiJytE2tE

Почему уважаемый сэр думает, что к меня проблемы с украинским?

Почему уважаемый сэр думает, что к меня проблемы с украинским?

інтуіция, Владімір

яка є

если бы у бабушки был xeр, она была бы дедушкой, владімір

Кожаєв, ти б хоч стиль для свого твінка змінив, бо паливно дуже

Кто такой твинк? Я новомодных жаргонов не понимаю

Молодець, це справді досягнення!
Не виникло проблем з отриманням дозволів на виїзд? Чи були випадки, що назад «на родіну» народ вже не захотів примусово вертатись?

Не виникло проблем з отриманням дозволів на виїзд?

Нет, перед выездом все написали расписку, что вернутся, выездом занималась федерация — я вообще ничего не делал. На границе сдали паспорта для печати, после выезда — получили обратно.

назад «на родіну» народ вже не захотів примусово вертатись?

Там половина из спецназа ехала, один вообще прямо с передовой приехал. Им перейти границу как тебе высморкаться, так что хотели — бы давно перешли.

Кстати, угадай что будет за переход границы. Ответ — штраф или административный арест 15 суток

штраф или административный арест 15 суток

Ну народ же свято вірить, що «граница на замке» і там всіх ловлять. А насправді ще треба постаратись, щоб натрапити на патруль дпсу при переході.

На границе сдали паспорта для печати

А це щось новеньке, раніше українськи дпсу-шники не ставили виїзні штампіки своїм же громадянам в паспорт.

Взагалі федерації респект за те, що все це організовують та лобіюють. Гімноїди в мінцифрі вже рік жують соплі і не можуть розродитись нормальною робочою процедурою тимчасового виїзду по робочим питанням.

народ же свято вірить, що «граница на замке» і там всіх ловлять

Смотря кого, тебя и меня поймают скорее всего. Профессионального диверсанта нет, его учили границу переходить и другим военным умениям, целых пять лет в ВУЗ-е

раніше українськи дпсу-шники не ставили виїзні штампіки своїм же громадянам в паспорт.

Так они и не ставили — Венгрия ставила. Украинцы собрали у каждого, видать что-то сверили и отдали на выходе обратно, но долго держали. Потом Венгрия собрала и там уже да, штампы на въезд

Хм... Странно что референса ты не понял

Не знаю что там за мост, мы — же через Будапешт не проезжали

Мост на границе. Видимо вы ехали через неизвестный мне пункт

Якось упустив момент появи в автора зайвої хромосоми і викривлення щелепи

Да капець як ця русня тут сміє писати, а ще в Україні є «жиди» і узкоглазі напевно ж комуняки. Треба щось робити з цим. Пропоную вам п***ити їх як зустрінете зразу з вертухи в пику.

Де я писав про заборону писати? До чого тут «жиди» і узкоглазі комуняки? п***ити і різати ножем це як раз прерогатива автора

Хз статтю не читав, я тільки в коминти щоб потролити заходжу. Гарного вечора, може ви й праві.

самому то повезло с хромосомой? родители воспитали шовиниста

Всі мої хромосоми на місці, зайвих теж немає. До чого тут шовінізм?

Иванушка Дурачок

Хлопці, погано бачу.
Що там далі написано ?

Черговий мотиваційний опус для слабких умів

Вован вчергове за місяць кидає понти, який він став чемпіон і як він може вбити ненароком перехожого головою в асфальт.

Перемішано з алюзіями на совкові часи, які він не застав й на зв’язки з депутатами з глибокою особистістю

Закінчує понтами про природну скромність

Все це бо Вован не захотів перетворюватись на жінку

Сподіваюсь нічого не пропустив

кидає понти

Хм, я думав зара понти кидають ті що в Соледарі та Бахмуті, а не в Іспанії на затишних спортивних змаганнях

Там пропущено про підвищення тиску і метаморфозу у напівживого інваліда при вигляді повістки та воєнкома...

він просто скромний

як він такий хворий що здасть норматив ГТО (совок на всю голову, ще гто сниться?), значить так і записувати треба — готов к труду і оборонє

я не баксьор, моє татамі благополучно закінчилось років в 14ть, і мені мій зубний ряд і голова іще потрібні

вдовольнюся інтелектуальним домінуванням

чекатиму на третю статтю про чемпіонство від пана скромного (чи вже четверту, я вже збився з ліку єсічес)

мені мій зубний ряд і голова іще потрібні

Зачем?

забув якось, що доу — це має бути комфортний майданчик для фанатов руского міра, вибач

Як же місцевих селебріті можна не любить, про них можна тільки або добре, або ніяк. Про що я взагалі думав

Та можешь не то, что не любить — даже не целовать при встрече, противный

фанат брєжнєва? це навіть в твої 42 занадто олдскульно )

якби його не заносило часто в багатьох пойнтах, то я б з тобою погодився і був би його перший фанат

хороші досягнення, часом толкові поради й слова, коли не в перемішку з понтами

Кожаєв по своєму цілісна людина, росіянин в Україні. Мені він подобається, бо мені подобаються цілісні люди, хто розуміють звідки і що вони. Його є за що поважати, якщо хоч це почути.

Кулі вбивають тіло, слова й культура — мозок

коли він захищає й пропихує радянську й російську культуру й історію в Україні, заявляючи показушно як йому нема діла до українського, то хто він ще як не рускій мір, що випадково отримав паспорт іншої країни?

Нєвзоров і той сказав щоб виривали це російське й радянське минуле з концами з назв і монументів. Не думаю що це йому легко далося. Ось це достойно поваги від росіянина. А Кожаєв у нас захисник

Російська культура не дінеться нікуди і російською ніхто не розучиться говорити. Але вона не в пам’ятниках катам і не в написаній в кремлі історії і добре треба тут розуміти, що з російського варто захищати зараз. Чи Чайковський те саме що брат-2 і норматіви гто і катерина друга. Бо часи делікатності минули. Мені здається або Кожаєв не розуміє, або не хоче розуміти. І мені тут обидва варіанти не підходящі.

От того

брат-2

Брат и брат 2 — любимые фильмы, о смелости

Мені теж колись подобались

о смелости

І я теж так колись думав

Я колись соромився того що час від часу переглядав Бандитський Петербург, Брата, Хіроманта. Я не розумів того таємного потягу це все передивлятися з початку нульових і тільки недавно збагнув глибинне значення цього ритуалу раз на кілька років. Переглядаючи ці фільми я дивлюся не самі фільми, а переглядаю своє ставлення до сюжету, а відповідно дивлюся як власне моя свідомість змінюється сприймаючи ці сюжети. Наскільки різні висновки я роблю. Колись це здавалося наповненим глибоким смислом але останні рази прийшов до розуміння на наскільки низьких речах це все тримається, а відповідно і власна свідомість стала бачити більше. Єдино який фільм ще в нуль не розчарував це Generation P. Там ще щось лишається

бо вони продукують ширпотреб і пропаганду з російського бюджету уже років 100, від слова культура в них залишилось тільки масова і пропаганда

прості слова й ідеї => прості рішення => прості люди що приймають прості рішення => прості герої => прості громадяни з простими рішеннями на всі випадки життя

Масове програмування підсвідомості, і продукування жвачки для мозку на кожен вечір типу голубого огонька й мєнтов

Високого чи освіченого в російській культурі треба ще пошукати якщо раптом в ній не варитись 24×7 і подивитись збоку, навіть гуманіст-достоєвський що пише про терзання вбивць, це якесь згвалтування поняття гуманізм

Єдине що я ще можу якось сприймати це музика класична і якісь окремі твори, є й винятки й класні фільми. Не про брат2 і не про мєнти ітд

В 2010х коли були ці ночниє волкі і цитати з брата й брата2, мені вже тоді стало ясно до чого все йде і що це за фільми

На нашій території все це вижигать напалмом треба нещадно без жалю і делікатності. Воно все вороже до нас. Окремі винятки мають залишитися винятками

Вороже або явно, або тому що виховує оцього русского советского простого человека, з нулем культурного розвитку й родіной від чопа до владівастока

На нашій території все це вижигать напалмом треба нещадно без жалю і делікатності.

А выжигалка не отвалится?

Переглядаючи ці фільми я дивлюся не самі фільми

Це лютий плюс. Брат 1 і 2, за десяток років в уяві переросли, від крутий фільм, до фубля :)

У ті часи не було (мацже) україномовних серіалів.
Тому дивились, що є

Мне украинские сериалы не интересны, что делать?

Так их не было во времена Братьев 1, 2

В мире ещё две сотни стран и во многих из них тоже снимают сериалы.

ммм, виключний концентрат пропаганди рос шовінізму, замішаного на расизмі. не дивно що усім фанатам русміру подобається

Лол :) кожаєв лишився в старшій школі :)

В младшей, тайна третьей планеты — прекрасный мультфильм

Де-факто можеш його в дупу поцілувати тоді

Кожаєв борець за свої ідеали

Повесь его не стену на очередном комсомольском собрании, я вже про це писав

ти питав я пояснив
Як ти не розумієш про що я чи важко прочитати, то це не моя турбота, я старався

ти дурак?

Ну раз ми вже на односкладові питання перейшли, то навіть не знаю як би поделікатніше вказати напрям співчуваючим

Мені здається або Кожаєв не розуміє, або не хоче розуміти. І мені тут обидва варіанти не підходящі.

И что ты сделаешь?

Ахфанасій, запопадливо: — так їх, дядя Савка! ©

але треба відео, а не статтю
ну хоча б з телефону якогось, це ж чемпіонат світу, маєш бути відео?

Блядь, куда мне камеру прицепить было? Медаль есть, диплом есть

на змаганнях зазвичай є якась відеозйомна
ну хоча б команда могла б на телефон щось відзняти

Медаль есть, диплом есть

та ніхто ж не заперечує
була ж мова, що там чи не нокаут був
от і хотілося глянути

Может у кого-то и есть, у меня нет. Если найдешь, мне скинь, пожалуйста, хоть посмотрю

Блін, а аспірантура ЛНТУ тут як? Невже Кожаєв з Волині?)

В аспірантурі, куди поступив, щоб в армію не попасти, хіба потрібно навчатись? 🤔

И даже статью пишу: диверсность языков программирования

Ну то ж по желанию
Шару гнать тоже по желанию

Благодарю за пост, уважаю и восхищаюсь.

Продолжайте писать!

Компенсація — вона така. Плюси — дає непогану мотивацію, мінуси — йдеш по «заппрограмованій» свохми травмами траекторії.

Хто б що не казав за пана Володимира, я його поважаю. Не завжди згоден, місцями дуже не згоден, але ми вільні люди, кожен має право робити та казати що вважає за потрібно, на тій мові, на якій хоче! Свобода одного человека, заканчивается там, где начинается свобода другого! Дякую за допис!

Складний ти чувак, Володю, але є в тобі стрижень і просто щось дійсно людське, попри всі форумні понти. Респект і здоров‘я!

Стержень действительно есть, спасибо. Но на форуме его не показываю

Ніхто не досконалий. От і Кожаєв стрижень від прутня не відрізняє :-)

Бебеля от Бабеля Бабеля от кабеля и кобеля от сучки

Тепер доу активно форсить статті від ЛГБТ 👍

Занимался ещё самбо-дзюдо в детстве. Года 2 потом бросил. Как ни странно один раз в жизни пригодилось — хотели гопнуть в харькове. Чел взял меня за куртку... ну а это уже рефлекс — задняя подножка. Показал фак и убежал — их было двое.
Сейчас в новой зеландии уже попробовал джио джитсу — прям как в детство вернулся, очень понравилось. Не очень подготовленных в зале сабмитил чисто навыками из детства.
Но в мои 34 травмы на борьбе не давали бы выступать в теннисе да и вообще я очень не гибкий и потому травмы постоянно даже от тенниса... не срослось с борьбой, пробую мотоспорт (триал или эндуро, пока не решил)

Вот у меня другая проблема — занимался теннисном в детстве 5 лет и последние 8 лет уже взрослый. Последний год по три раза в неделю + соревнования каждые 2 недели. А вот всё равно проигрываю 14-15 летним песдюкам. А если не дай б-г 16 лет то это вообще без шансов.
Прямо обидно что в детстве бросил, может потолок уровня был бы выше.

Вітаю з перемогою. Маєте якись персональний сенс життя і то найголовніше.

На роботі витратив здоров’я, чому б на спорті не відбити голову — звучить як план ;-)

Сэр читать умеет?
На работе я зарабатываю деньги. Спорт для души

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ах, какой праздник был бы пригласить вас на очередное комсомольское собрание

В оригинале было чуть другое высказывание.

Дякую — дуже цікаво. Але не залишає відчуття, що дивишся на рекламне фото «До та Після (-120 кг)»! Описано дві людини: спочатку типовий задрот з хворобами (як я), а потім — типовий інтернет — чемпіон і «достигатор».
Але де ж той магічний момент, який перетворив задрота на богатиря? З чого потрібно починати: тягати залізо при тиску під 200? піти на бокс та отримати «чарівних п***юлів»? чи просто почати робити кожен день зарядку на 20 хвилин?
А головне: коли погано себе почуваєш і хочеться тільки спати — як примусити себе до фізичних навантажень?

просто почати робити кожен день зарядку на 20 хвилин?

.
Пойти на ЛФК, в Харькове есть

коли погано себе почуваєш і хочеться тільки спати — як примусити себе до фізичних навантажень?

Силой воли

На ЛФК мене ортопеди примушували ходити до 18 років — проблеми із хребтом.
Але маючи зайву вагу фізичне навантаження призводить тільки до неприємного відчуття задишки, тахікардії, запаморочення. Отже фізичні навантаження я ненавиджу з дитинства.

Силой воли

Отже ти забув розповісти звідки у дитини з гіпер-опекой узялася сила волі.

маючи зайву вагу фізичне навантаження призводить тільки до неприємного відчуття задишки, тахікардії, запаморочення. Отже фізичні навантаження я ненавиджу з дитинства.

Пойди на бокс, там тоже есть ЛФК

звідки у дитини з гіпер-опекой узялася сила волі.

Из желания

Але маючи зайву вагу фізичне навантаження призводить тільки до неприємного відчуття задишки, тахікардії, запаморочення

Когда куришь первую сигарету точно такие же ощущения. После недели упражнений с сигаретами все эти ощущения проходят. С физическими нагрузками тоже самое. Организм человека адаптируется ко всему. Естественно начинать нужно с простого, например c половины сигареты в день с зарядки каждый день, потом можно добавить отжимания/приседания со своим весом. Потом можно и можно и в зал пойти

Отже ти забув розповісти звідки у дитини з гіпер-опекой узялася сила волі

Дорогу осилит идущий. На самом деле походы в зал и вырабатывают силу воли

неприємного відчуття задишки, тахікардії, запаморочення

Якщо в вас немає проблем з здоровʼям, то це скоріш за все психосоматика, в вас реально починається легка задишка, серце прискорюється — це все абсолютно нормальні речі для спорту, пульс 120-170 — абсолютно ок. Але те що ви нервуєте — ви цим ще сильніше посилюєте стан аж до запоморочення. Тобто треба змінити відношення до цього.

як примусити себе до фізичних навантажень?

Є тисячі технік. По-перше не насилувати себе, а просто подумати який спосіб зайнять вам подобається. Видів спорту дофіга + танці, скоріш за все є якийсь вид який вам підійде більше. Спробувати запланувати мінімум — ось скільки вам не впадлу — там разок присісти наприклад — дуже часто реально важко просто почати, а далі вже автопілот все зробить. Коротше просто погугліть як побороти прокрастинацію, там є багато способів, вам треба знайти свій, враховучі конкретно ваші проблеми.

Як хтось зказав — найкраща програма тренувать — це та яку ви робите. Тому краще пошукати щось що якось відкликається у вас, замість «нє, ну надо».

Цілком можливо. Якщо серце витримає. Після 3х років само-ізоляції я вже мабуть 200 кіло перетнув. Аж відчуваю як важко дійти від кабінету до кухні.

купи велотренажер, і потроху збільшуй навантаження. Заодно можна телефон зарядити )

Якщо прийшовши на тренування в перший раз, ти отримуєш люлєй, то дуже поганий зал. Якщо в тебе немає досвіду, тренер тебе як мінім місяць буде ганяти по фізо та банально вчити ходити. Треба пошукати зал нормальний спочатку, хоча б попитатися десь.

В Харькове залов и тренеров хоть жопой жуй

Ну я как бы об этом и говорю. Залов много иди не хочу.

якщо ситуація настільки несприятлива ніяких спортів не можна, якщо нема цілі зробити ще гірше

— одін рік відємний баланс калорій (-200-300 наприклад щодня), переглянути стіл в бік викреслення сучасної інженерної їжі (макарони-сосіски теж, хоч вони і менш сучасні), їсти можна вагони але як корова, траву і тп
— простенька йога, без намагання зробити все і будь-якою ціною, наприклад сурья-намаскар кілька разів, «як іде»
— простенька зарядка
— простеньки гантелі і тп
— blood work і консультації з лікарем

тут тільки перший пункт має вплив на вагу і його треба серйозно виконувати, але за кілька тижнів воно «само поїде»

після всього цього, разом з консультаціями лікаря можна починати дизайнити собі більше навантаження і тд

надважливий хінт — в жодному разі не можна себе змушувати, це шлях до фейлу давно вивчений і описаний (у популярній літературі наприклад тут: Стакан всегда наполовину полон! 10 великих идей о том, как стать счастливым), треба себе переконувати (просто постійно повторюючи, що робишь це для себе і тд, як у книжці про легкий спосіб покинути цигарки), ттобто коли людина впевнена, що робить правильно (навіть якщо це нісенітниця як у більшості випадків) в неї нема отих перешкод які відповідають за 99% завалених спроб змінити життя, звички і тд

наприклад сурья-намаскар кілька разів, «як іде»

Щось мені все здавалось, що сурья-намаскар то щось на кшалт Айкі-до (де піддатись майстру — самое воно)
Хоча.... вірогіндно що для певної категорії людей той комплекс саме воно.
Пробував, щось мені віджимання/присідання/турнік якось бьлше до вподоби.

я давав пораду в контексті і в принципі перевірену зі свого життя, але звісно варіацій може бути безліч

фокус тут такий — людині з надвагою і тиском у червоній зоні 24/7 на дієті з відємним балансом калорій треба зберігати тиск на кістки і мускули, без непотрібних ризикових навантажень, регулюючи що і як робиш, скільки робиш і т.п.
тому або стретчінг, або проста йога де сам вибираєшь скільки у якому положенні провести часу, і тп
або як написали вище — лфк, чи щось подібне
турніки-виджимання будуть пізніше, як і безліч інших речей
спочатку — не зробити гірше, працюючи над робленням краще)

При этом, не забываем, оставаясь скромным программистом из советской однополой семьи.

твій тато і тато можуть пишатися

а взагалі я думаю шо найркащє, у героя цього текста, натренована губонька

Вова, с наступающим новым!

не знаю як у джиу-джитсу але у диванному штурмі у підтримку расєйськава язика даний персонаж точно не програє РПЦ або ОПЗЖ. дивіться відгуки:

«TechExpace
Поддерживаю желание конторы устанавливать свои правила, это бизнес, господа национально-озабоченные, не нравится — не работайте там» — цінічній праграмммміст ©

у підтримку расєйськава язика даний персонаж

він більше підтверджує, що борці за рузькій язик — це довб***би, ніж реально підтримує

Скоріше що з мовою, книгами, пам’ятниками, «кремлеботами» найбільше воюють ті, хто боїться подивитися у вічі живому ворогу!
Подивіться справжні відео бійців з Бахмута, Соледара, Куп’янська — у 80% почуєте російську мову. Так — у бою харків’янам нема коли перекладати у голові. Кажуть як звикли — у тому числі і «ворожим» матом.
Є одна мова, якою людина думає — її дуже важко змінити. Хіба що багато років жити десь, де її не чути. Розмовляти чи писати можна будь-якою мовою, яку вивчив. Але усе одно це потребує перекладу «у голові» і не буде без помилок.

Подивіться справжні відео бійців з Бахмута, Соледара, Куп’янська — у 80% почуєте російську мову

взагалі не хочеться холіварити на маніпуляціях з військовими на фронті, дуже низький прийом насправді і не хочеться його розбирати, бо це вже розібрано мільйон раз
але хай буде по-вашому, 80% так 80%

так от, яке відношення рядовий громадянин має до людей на фронті?
особливо умовний Дімон чи Владімір, у якого проросійські погляди, йому все одно на країну, але він героїчно воює за рузькій язик в інтернеті?
є ще й такі, які навіть виїхали з України і з Європи «воюють»

але він героїчно воює за рузькій язик в інтернеті?

Ну якщо українець комусь пише «пиши по русски» або «не панимаю на вашей мове» — то це, звичайно, зрадонька.
Але коли українець пише українцю «чому ворожою мовою?» чи «чому не видалили статтю расейською?» — це теж не є ознакою великої культури. Та і Кобразарю також можна б було казати «чому расейською?». А ще не можна забувати що у нас був ще один ворог-окупант, який знищив чимало українців — отже «ворожа мова» не одна!

Але коли українець пише українцю «чому ворожою мовою?»

Бобер, скільки ти років на форумі? Ти ж знаєш цього недогрузіна, який на кожному кроці кричить, що він русскій
Що з того українського паспорту, якщо в голові рузькій мір?

Та і Кобразарю також можна б було казати «чому расейською?»

якщо почитати історію, то зрозуміло чому, але про яку історію може йти мова, якщо ти до 24-го лютого белгородців братами називав?

ще один ворог-окупант

не бачив тут текстів польською

ммм... «велика культура»... поціновувач Арістовічєй?)

Абстрактно в загальному випадку ти прав, конкретно до вована — нє

Таке враження, що вован кожен день як фєнікс, нова незнайома людина

День сурка прям

У вована уже свій, тейтоякйого, як ці американці кажуть, лічний бренд розвинувся

Абстрактно в загальному випадку ти прав, конкретно до вована — нє

Тим більша помилка вважати усіх російськомовних такими, як одна людина.
Я ще пам’ятаю, як у школі якщо зробиш «пробор» на голові не з того боку — то буде зачіска «як у Гітлера». Чи як на блондинів казали «твоя мама любить німця». Ехо війни воно ще довго луна.

Так ніхто й не вважає усіх російськомовних такими

А деяких вважає, широкоизвестных в узких кругах так сказать

Він троллить, причому майже однаково.
Хейтери реагують теж майже однаково.

Він троллить.
А опоненти клюють 😁

Ага, доставляя мне неимоверное удовольствие. Я прямо вижу как пеной забрызганы экраны

Скучновато, ибо все однаково... Нет новизны 🙃

Так зачем что-то менять, если и это работает

Він троллить.

якщо писати про опзж, мц, я русскій, русскій мір та інший буллшіт — це тролінг, то ок
я чомусь гадав, що тролінг — це щось більш вишукане

Хейтери реагують теж майже однаково

це не хейтери, мені було б все одно на чергового рузького довб***ба в Україні, бо він же ж не один такий
тим більше що однопола сім’я цього русского закінчиться на ньому ж, бо йому вистачає часу на 30к коментів на доу, але не на продовження сім’ї
мені більш цікаво для чого доу піарить таких як він

я чомусь гадав, що тролінг — це щось більш вишукане

Воно по різному.
І вишукано і ні 😁

мені більш цікаво для чого доу піарить таких як він

Психологічний експеримент?

Психологічний експеримент?

в чому тут експеримент?
з таким самим успіхом можна було б тут шарія транслювати
переглядів та срачу було б навіть більше, якщо це ціль доу

ломаченко також тролить, а на нього вся країна злиться

я гадав ви брати по тролінгу

прикриватися та спекулювати військовими це останнє на що можна піти. з якого дива ви взяли що вони не підтримали би апеляцію до доу не толерувати російську мову, а стали точно на ваш бік?

PS у мене є знайомий з передка якому б не сподобалася ваша риторика

та і в мене є)
навіть недавно була новина як солдат з Дніпра побив когось в Івано-Франківську, бо йому не сподобалася російська (хоча я не підтримую фізичне рукоприкладство в таких випадках)

цей аргумент — це чиста маніпуляція і навіть не в фантастичних цифрах, які він приводить (80% російськомовних на фронті), а в самій філософії — якщо хтось розмовляв російською, то ця людина обов’язково прихильник російської в Україні
до речі, саме на цьому будується пропаганда рашки — якщо людина російськомовна, то вона прихильник рашки і будет встрічать нас с цветамі
прийом один і той самий

ну, не обовязково, зрозуміло що ти можеш бути 100% патріотом, але розмовляти російською, та це виключно через власну несвідомість, ігноруванням знань історії та абсолютного забивання на усі аспекти російсько-українських відносин. Таких людей вилікує лише щасливий випадок або болісна еволюція або і те і те (в моєму випадку), тому єдиний спосіб виправити ситуацію це зробити так щоб новини, медіа і тд повністю нетолерувало російську.

ти можеш бути 100% патріотом, але розмовляти російською

Як я вже писав: людина думає тією мовою, з якою народилася. Не можна просто переключити локалізацію у мозку!
Так — бути росіянином зараз соромно, як і писати російською. Зараз багато хто намагаються навіть спілкуватися у побуті українською. Але якщо людина розмовляє рідною мовою чи скоріше якимось суржиком (більшість Харківської області) — то звинувачувати її у злочинах росіян — не можна!
Російськомовний — це не росіянин!

Так — бути росіянином зараз соромно, як і писати російською

ну хоч десь знайшли компроміс

Але якщо людина розмовляє рідною мовою чи скоріше якимось суржиком (більшість Харківської області) — то звинувачувати її у злочинах росіян — не можна!

дивись, скільки на доу коментів російською? — багато
хіба там всюди хейт до них? — ні
ми зараз розглядаємо конкретний приклад автора цього топіку, русского довб***ба, а ти береш і всіх російськомовних українців прирівнюєш до нього
не треба так

Російськомовний — це не росіянин

Російськомовний це я, бо я знаю російську, а от принциповий російськомовний Кожаєв, який вдавиться ніж два слова скаже, і на кожному кроці фанат катерини, пушкіна у їх російському прочитанні, кому болить що замість 1000 пам’ятників пушкіну стає 999 — росіянин, росіянин і ще й довбаний шовініст із аднополай савєцкой сємьї

Що ж поганого шовініста назвати шовіністом?

можна, тільки трохи зусиль буде коштувати (принаймні на початку — от ті 10000 годин до майстерності), але підозрою це і корисна практика, бо кровообіг буде в різних зонах мізку (мови вивченні у різні часи «нашаровуються » не в одному й тому самому місці)

а коли інтенсивно вчиш нову мову запросто й сон у ній може бути..

можеш бути 100% патріотом, але розмовляти російською

Я просто не патриот, живи теперь с этим.

та я так і зрозумів що ти криса проросійська, що тут ще казати. тому не дивуйся чому так багато претензій до ДОУ що такого як ти пустили

Демократія і відсутність цензури — це ок.

цікаво побачити що з тобою зроблять у демократичному ізраілі коли ти почнеш розповсюджувати nazi символіку

Мова — не символіка, а на німецьку в Ізраїлі ніяк не відреагують, бо там на ній не розмовляють

ти загугли реакцію на німецьку під час війни, а не 80 років після її завершення

ну от, так я і думав — історію ми не знаємо

А ви можете по «гугліть» що було з японсько мовними мешканцями США після перл харбор, куди їх ввдправляли. Проте як вони це переосмисли, вибачились і чому такого в нас час не буде з іншими меншинами, якщо вони навіть з КНР чи рашкою воювати будуть. Дивний ідея в 21 столітті шукати приклади «масової істерії» в минулому, а не робити висновки. Таке відношення не є нормою, в західному світі.

У СРСР з татарами таке ж зробили.
Але наш час то інше.
Все дуже толерантно, і такого як у США з японцями тепер вже напевно просто не вийде зробити...
Сам знаєш чому

Було ще одне святкове тренування, про яке не написали статтю?

Та нет, он агрессивный вот я и подумал

якщо хтось розмовляв російською, то ця людина обов’язково прихильник російської в Україні

Хіба не це хибне припущення — єдина причина «не толерувати російську мову»?
Людина, яка з дитинства розмовляє російською — аж ніяк не прихильник окупації України чи «руского мира»!
Це викривлена уява тих, хто з дитинства розмовляє українською. Що російською в Україні розмовляють ті, хто «піддався» на пропаганду. Тобто східні російськомовні українці — це «з промитими мізками», а західні українці — це справжні, які «не піддалися».
У Харькові, доречи, мешкало багато в’єтнамців — громадян України. Їм теж треба забувати рідну мову і розмовляти між собою українською? Чи їхня мова не ворожа? А що там з білорускою — вже визначилися?

розумієте що ніхто не заставляї нікого нічого забувати. питання про суспільний простір, що не повинен бути забруднений руззькім міром та похідними факторами. от і все, не маніпулюйте та не додумуйте

Вам би до психолога сходити, війна, багато стресу...

Хіба не це хибне припущення — єдина причина «не толерувати російську мову»?

ні
дійсно треба пояснювати чому в Україні не толерують російську мову?
можна шукати підказку з німецькою мовою в Польщі після другої світової

Це викривлена уява тих, хто з дитинства розмовляє українською. Що російською в Україні розмовляють ті, хто «піддався» на пропаганду. Тобто східні російськомовні українці — це «з промитими мізками», а західні українці — це справжні, які «не піддалися».

бачу, що роки в російському інфопросторі не пройшли повз і ти прекрасно повторюєш їх наративи

У Харькові, доречи, мешкало багато в’єтнамців — громадян України. Їм теж треба забувати рідну мову і розмовляти між собою українською?

в Україні українська, вдома своя
що тут складного?

Чи їхня мова не ворожа?

ні, звичайно

А що там з білорускою — вже визначилися?

визначилися, пацієнт мертвий

А що там з білорускою

Так у них навіть президент парусски розмовляє 😁

Але усе одно це потребує перекладу «у голові»

Ніт не потребує.
Просто не всі можуть.
Я думаю ’по русски’, Але щоб розмовляти українською, перекладати не потрібно.
Виняток, коли просто забув слово.
До речі так само рекомендують і з інглішем.
Це важче, але реально.

Бо якщо перекладати постійно, то виглядати будемо як тормоза 😁

Бо якщо перекладати постійно, то виглядати будемо як тормоза

Саме так я і виглядаю коли розмовляю українською. Бо по-перше перекладаю, а по-друге перевіряю щоб не сказати «Йолка» чи «бімба».

Мені вірші дуже помогли, працює, ну чи мені так здається, говорю часто мішанкою всеодно

Пофіг які, головне щоб подобались

М’язовий апарат має виробити пам’ять просто

У азірова просто інші плани були, то він і не старався

Ну якось то потрібно подолати.
Як? Я сам ХЗ

Я от не зміг подолати у собі «не перемикатись на мову співрозмовника», якщо я звичайно володію тою мовою.

диванному штурмі у підтримку расєйськава язика даний персонаж точно не програє

А я ещё на машинке и лобзиком могу©

И чего? Напомню: нанимают людей для работы, а не развития украинского. Ты же предприниматель, оказываешь услуги. Пользоваться русским во время общения часть контракта ЧП, что не так?

Ти сам до 24го російською тут писав. Що сталося? До того російська була нормальна? Після 2014 не западло було російською писати?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

я, як і багато людей зробив роботу над помилками. російська це помилка, і я це визнаю.

Я вами пишаюсь, а ж відчуваю якусь пошану до вас, за те що ви вирішили особисто спілкуватись українською мовою і пильно стежите за суспільним простором. Можу спати спокійно знаючи що Мікіта на варті.

Микита, а не Мікіта. а так все вірно, приємно чути, будемо працювати і далі🫡.

Ошибка — это отдавать без боя то, что принадлежит тебе

Помилка — не знати історії та компроміси з ворогом називати «барьбой»

Но есть альтернатива: длительные и тяжёлые физические нагрузки, гормон распадается — давление падает

оце цікаво
дякую що поділився
думаю я на початку аналогічного шляху

Есть такая книга «Почему у зебр не бывает язвы» Роберта Сапольски. Она очень большая (возможо для кого-то будет минусом) Там очено подробно рассказывается про то как стресс влияет на выделение гормонов надпочечниками и к чему это приводит. Конкретно про кожаевский гормон там вроде бы не говорилось но про другие кортикостикоидные гормоны и как физ. нагрузки на них влияют пол книги + куча примеров из наблюдений за животными. Если коротко: если нагружать себя физическими нагрузками то уровень гормонов и их вред намного меньше

ДОУ на фб к анонсу этой статьи приложили фотографию програмиста Вовы. Представлял себе Кожаева визуально иначе. Забавно как по разному воображение рисует внешность человека по постам и поведению.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

чому редакція доу до цього часу толерує расєйскую?

з бахмутського окопу летять кулі у тих хто хоче нам ці компроміси навязати силою, тому не вважаю це доречним коментарем, а якщо ви почнете спекулювати та прикриватися військовими то грош ваша ціна, з «пяною вишнею» якось незручно вийшло, тому не повторюйте їх помилок.

Зрозуміло диваннй вояка, борець з вітряками... ps. раджу меньше вживату вашу

«пяною вишнею»

ну, якщо для вас цього достатньо щоб взяти та почепити маркування на людину без будь якої додаткової інформації, то щож, все ж таки грош вам ціна

я дивлюсь зараз це тренд нумбер ван.

Не уверен, что те кто бегут и стреляют с той стороны, бегло говорят по-русски.

оце ти оригінальний

до речі, прочитав декілька твоїх висерів на доу
все одно на країну, тільки випустіть, Україна приречена, бо рашка сильніша, війна до останнього українця та інший буллшіт
але як рузькій язик, так Дімка зразу встає з унітазу і йде воювати на доу

класичний руснявий довб***б

До LGBTQ+ питань нема. І вам гарного вечора.

... краще там де вас нема, тому я особисто підпишу петицію щоб дімочку випустили у польщу а то дімачкє нє очень тут какта

а що вам Польща зробила, що з маленької ? Шовінізм вас не красить, не будь як русня.

Переведи. Сидит программист Вовка и пишет статьи, на русском. Что не так?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

усім без різниці що у вас там «повинно чи не повинно бути по сєбє чи не по сєбє», питання толерантності російської на медіа ресурсах було висуното і люди чітко дали усвідомити що не бажають це бачити на доу, до вас питань немає.

не знаю о чём вы и каких людях говорите. Ну да и пойух вобщем-то

людях що є аудиторією доу. а їм «по#уй» на вас, тому не нийте наступного разу з соплями про те що не показали у редакції статтю російською

а вы типа представитель «всех людей доу»? Сам принял решение взять на себя такую ответственность?) И где ною на указанную тему — ссылочку бы

Мікіта взяв на себе цей тяжкий тягар боротись за чистоту нації в коментах, я попрошу більше поваги до нього.

понятно. Так а язык причём?

та язик ніпричому, згодиться для гостей з караганди

палкі захисники язика причому, російську несуть як смолоскип, ну там німецькомовні росіяни, російськомовні німці, англомовні росіяни й російськомовні англійці, та співчуваючі, ну ти розумний далі сам розберешся, не нам амьобам тебе переконувати короч

палкі захисники язика причому

да не защищаю я, вам показалось, сударь. Я против того, чтобы мне навязывали украинский или какой-либо другой, который (возможно) нравится основной толпе. Ведь из этой толпы нет-нет, да и вылезет обязательно индивидуум жертва укропропаганды со своим очередным вскукареком «а пачиму на русскам?»

Так тебе ніхто не чіпав, ти сам до нас прийшов, добровольно

Як на рахунок відношення до роспропаганди?

Як на рахунок відношення до роспропаганди?

роспропаганда гораздо страшнее украинской как по мне

дада, кажуть у нас тут русскіє люді, под гньотом националістов, а русскіє своїх нє бросают дєдижевоєвалі, нужно осовобождать ітд, з чого б ото воно

мне неинтересно что там у русских говорят и под каким предлогом они здесь. Предлог можно придумать любой. Оккупантов надо убивать, а не слушать их росказни

от владіміру теж наче він каже нецікаво,

але чомусь цікавий пушкін, катерина та їхні пам’ятники, до катерини для нього в причорномор’ї і конь не валявся, а прийшов рускій прометей і все зацвіло

і рускіх людєй у нього большинство тут

якесь дивне співпадіння, ну або він просто насправді москаль, а не росіянин

А ми просто допомагаємо йому визначитись

до катерини для нього в причорномор’ї і конь не валявся, а прийшов рускій прометей і все зацвіло

Что же делать ,если так было?

або він просто насправді москаль

Так я и не скрываю своей национальности, да — русский. Предки из Орловской губернии, бежали от раскулачивания и в Николаеве устроились на завод. Низя?

да — русский

рускій — не національність, і не етнос. Русі вже років 800 нема. Росіянє, а не рускіє

Что же делать ,если так было?

так ми тебе тому й називаєм шовіністом, я просто Белобородову пояснював, дякую що не підвів, всьо пучком. З різдвом!

так ми тебе тому й називаєм шовіністом

Когда меня нет можете меня хоть бить©

давно сала не їв, то москалекульоз хронічний зараза жить не дає

чтобы мне навязывали украинский или какой-либо другой

мінусі гасударственнава язіка, сергей
нічего не паделать
па сваєму опіту скажу, что ета візде так

а пана Дмітра ще не випустили за кордон? дивно мати плани «звалити» та щось втирати за майбутнє України

я буду в Канаді ходити в вишиванці і вас морально підтримувати.

в вишиванці

в косоворотці тоді

вас морально підтримувати

не нас, а рузькій язік
як малорос до мозга кастей ти маєш воювати за рузькій язик навіть з Канади
тут на форумі є ще один руснявий довб***б Сірьожка, який з Австралії воює, а тому можете створити іноземний легіон для боротьби за рузькій язік в Україні

лол, цікаво що більшість цих захисників расєйськай десь у мюнхені, братиславі, польщі але не тут.

Навіщо воно мені? Я космополіт, я тільки ржу з цих тем. Для мене і мого оточення проблем з мовами нема. Я ось навіть шпрехаю на українській і ще на 3 можу більш менш вільно.

Навіщо воно мені

а навіщо ти так завзято воюєш за руzzкій?

тролити інтернет воїнів — це весело.

а, ну молодець тоді
кожен допомагає країні як може

воювати за рузькій язик

Воевать, это воевать. Писать что-то, даже тебе не нравящееся — высказывать точку зрения

что это за ерунда? Где лично я ною на тему

наступного разу з соплями про те що не показали у редакції статтю російською

?

Це як з гей пропагандою працює, якщо почитаешь російську станеш не скремним українцем, а потім представником руського світу ?

в наступних покоління буде менше таких як ви. а то як не відкриєш захисника російської то там завжди якесь гівно знайдеться, як автор даної статті, або ви з своїми соплями про виїзд

Сподіваюся ви нарешті освоїте caps lock, це не важко.

Наступні покоління будуть все більше мультикультурні, змішані як зараз в US через вимирання корінного населення, можливо сюди переїде частна населення зі сходу і африки, можливо буде колонізація космосу. Лікуйте свою печерну ксинофобію.

ну, якщо ми вже граємо у лікарів, то на останок скажу: лікуйте свій стокгольмський синдром

Це ж доу

Потому что русский язык принадлежит Украине по историческому праву.

хмм, цікаво, приведете хоча б якусь аргументацію?

Легко. Все известно, что Киев — мать городов русских. Так что русский язык по определению принадлежит Киеву. А всё наследие Киева, как столицы и главного города, принадлежит Украине. Просто у русни от этого жопа горит, они не хотят возвращаться к своему татаро-чуханскому, и потому пытаются всеми силами навязать свои права на исторически наш язык.

наївся російської пропаганди і спить...
1. Сучасна російська мова не має ніякого відношення до Русі. Вона має фіноугорське коріння тому росіяни нас не розуміють але ми з білорусами прекрасно можемо комунікувати, бо саме ми є нащадками тих людей, у той час як московія виникла на території володимиро-суздальського князівства на «акраїнах» Русі. це їх мова, не наша.
2. За переписами російської імперії від 1893 на території харківщини (як і в усіх інших регіонах нашої країни) 80%+ розмовляли українською, і лише 7% російською. Питання: «яким чином 7% стали 92%». І будь яка людина що знайома з історією (а не з казочками про «Кієв мать гарадов руззкіх») відповість вам достатньо змістовно: чистки після коренізації, голодомор, насильницький вивіз до Сибіру, заселення московитами, розстріляне відродження, цензура...

Історія це не «лєгко». Сподіваюся я допоміг трохи усвідомити хоча б частину масштабу цієї трагедії. Якщо виникнуть якісь питання — звертайтеся.

Вот, очередная жертва пропаганды с комплексом совковой ущербности

І будь яка людина що знайома з історією

история переписывается постоянно, и чтобы её знать наверняка, надо жить в те времена. Так что какие там когда-то были проценты и что происходило, историки сами сруться на эти темы без конца и края

мі люді малєнькіє, всєй правді мі нє узнаєм
сразу чувствуєтся русская душа у вас, сергей

я наполовину ещё и немец еси шо

«нє всьо так адназначна»

боже, ці міньйони хоча б шось нове придумали, їй богу

А повість минулих літ — Нестори Літописця на давньоруській — на яку мову більше схожа?

Хмм, може на давньоукраїнську?

Візьму дзвінок другу

З ВОЛОДімером та кИЄвом? на українську. Але враховуй що повість минулих літ написана задовго після тих подій про які йде мова + оригінал переписувався у московії

ми з білорусами прекрасно можемо комунікувати

«А можно нінадо» прекрасно комунікувати з засранцями?

Російська та українська — обидві пішли від старослов’янської мови.

Про фіноугорське коріння — це маячня, яку розповсюджують вишиватники з підпаленою сракою, і яку потім підхоплюють звичайні диванні тролі без якісної освіти.

ммм. так може пан з «якісною освітою» наведе якісні та освітні факти з приводу неспроможності теорії про фіноугорське коріння російської?

Факт дуже простий: згідно з існуючою класифікацією мов, російська мова не належить до фіноугорської групи. Вплив фіноугорських мов на російську — так, звичайно, є таке. Та й на українську є вплив, прямий та опосередкований. Але плутати вплив із походженням не треба — це суттєва логічна помилка.

Я розумію що у пана класифікація з посиланням на ru вікіпедію, хоча у англійській версії теж саме, але нагадаю, що у більшості англомовних ресурсах відслідковується російський вплив тому Києв це Кїєв (засновик Кий), а Русь це вся територія з Новгородом та болотами, хоча з історичних документів ми прослідковуємо Русь як території київщини, переяславщини та чернігівщини, а у радянській армії було >90% руззкіх, а Азовци ваабщє нацикі і таких впливів які суперечать реальним фактам — купа, тому: що має корінь, а що має лише вплив — це достатньо розмите поняття. А взагалі початкове питання звучало так: чи має відношення російська мова до Русі, тобто до виключно наших територій. Відповідь: ні, бо це можна побачити у роботі Смотрицького. Такі слова як гамуй, нехай, мовити, зрада не будуть зрозумілі сучасному московиту, хоча українцю все зрозуміло (особливо останнє 😅). Тому чи блище російська мова до старословянської або до фіноугорських мов — без різниці, головне що до нас вона не має ніякого відношення.

Я розумію що у пана класифікація з посиланням на ru вікіпедію, хоча у англійській версії теж саме

І в українській те саме, але ви чомусь поспішаєте записати мене у русофіли просто через те, що я вказав вам на суспільно відомий факт — оце і є проблема, і такому підходу немає місця в науковій сфері, як би вам не хотілось зворотнього.

Ви з філологічної теми з’їхали в історичну, але не буду сперечатись, просто нагадаю: якщо у пана є альтернативна точка зору — будь ласка, проводьте досліди, публікуйтесь у поважних наукових виданнях та піднімайте свій індекс цитованості — тоді ваші надбання будуть викладати у вишах і люди будуть вивчати вашу теорію. Я ж не проти.

я не претендую на якесь визнання у історичному науковому колі, я просто хотів пояснити дослідженнями професійних істориків те що сучасна російська мова не наша, з цього все почалося і цим все закінчилося, я признаю що можливо не точно виразився про походження російської але це не змінює суті і якщо у вас немає питань до головного тезису, то потрібно сказати: «я з тобою погоджуюся, але тут є неточності...», замість: «...це маячня, яку розповсюджують вишиватники з підпаленою сракою...».

я просто хотів пояснити дослідженнями професійних істориків те що сучасна російська мова не наша

Непорозуміння в тому, що ви почали серйозно відповідали на тролінг Артема щодо приналежності російської мови Києву. Ну звісно ж що російська мова не належить ні Києву, ні Москві — тому тролінг виправданий на правах іронії, він не потребує відповіді (типу як риторичне питання).

Так, нічого не маю проти основної тези, лише хотів зауважити про фіноугорські мови, надто вже часто цим спекулюють. За токсичність прошу пробачення, доу на мене не дуже гарно впливає.

не погоджуюсь що Артем «тролить», Якщо стоїть питання того «чи це якась жирна постіронія» або «Артем дурачок що наслухався харошіх різкіх та малоросов по типу Арістовча» то я оберу перше чисто через те що така статистика, нажаль.

А які факти на користь її спроможности можете взагалі навести? Півтора запозичення (значна частина з яких сягає ще часів словʼянської, або й балто-словʼянської єдности, а тому присутні й в українській теж)? Випадкові збіги у мордвинських і російських закінченнях? Може, фонетика хоч трохи близька? От чесне слово, навіть альтернативна історія про викопування Чорного моря притомніше виглядає.

ну, це все на півтори більше аніж у захисників расєйськая як руської мови, тому все ж таки віддам хід тим хто вважає що це не так. Але навіть якщо розглянути історичні регіони Русі, то стане зрозумілим що там розмовляли люди так як розмовляють люди зараз (до радянських чисток, див. перепис населення російської імперії за 1893), а це саме київщина, чернігівщина та переяславщина

це все на півтори більше аніж у захисників расєйськая як руської мови

А, Ви сортами дилетантських марічкотеорій перебираєте — питань немає тоді.

а це саме київщина, чернігівщина та переяславщина

А на решті земель, виходить, нащадки русичів мешкати не можуть? Про міграцію і асиміляцію знаєте?

Взагалі, оця патріархальна схильність до зображення генеалогічних дерев як, власне, дерев (і їх аналогій, зокрема, й дерев мовних родин) за своєю суттю примітивна і викривлює сприйняття. У справах генезу вочевидь замішані щонайменше двоє (а у випадку з мовами чинників часто набагато більше), і слід усю цю складну структуру і відображати відповідно: заплутаним багатовимірним графом, неосяжним для простого рагуля місто Крижопіль. У паперову добу ще можна виправдати спрощені моделі двовимірністю паперу (власне, професійні лінгвісти, наскільки я знаю, в цілому досі мислять його обмеженнями), але у компʼютерну добу це вже соромно якось.

не маніпулюйте

А на решті земель, виходить, нащадки русичів мешкати не можуть

про це я не казав, читайте. уважніше і про:

зображення генеалогічних дерев як, власне, дерев

я теж нічого не казав і не натякав. Самі придумали, самі щось доводили. цирк.

Коли кажуть про регіони/територію/землю Русі і що там розмовляли руською (тобто предком української) це не виключає того що є інші території де розмоляли руською, це лише каже що гарантовано історичним та культурним центром руської мови є київщина, чернігівщина та переяславщина. Не московщина і її мова, а саме наведені вище регіони. З цього власне і починалася дискусія, це вас кудись у генеалогію понесло.

я теж нічого не казав і не натякав

А чим тоді є однозначне відношення російської до фіно-угорських мов паралельно з виписуванням її зі словʼянських, як не проявом примітивної деревовидної класифікації?

гарантовано історичним та культурним центром руської мови є київщина, чернігівщина та переяславщина

Яке значення має історичний центр? Ще раз нагадую про переміщення народів. От не підкажете, багато зараз болгар і мадяр у Поволжі? А теж історичний центр же. Батьківщиною індіанців, якщо відмотати на багато тисячоліть назад, є Азія. Чимало земель Північної Європи взагалі заселено лише після закінчення останнього льодовикового періоду — давайте скажемо норвегам «yankee, go home»? (а де у них home? — той же причорноморський регіон, що і в більшости інших європейців)

тобто по вашому через монголів усі русичи переїхали в москву?) типічна московитська методичка.

Не через, а до. І не витурено татаро-монголами звідти, тільки поґвалтовано і розмішано. У той час як українців розмішано із половцями, черкесами, османами і ще безліччю кочівників Дикого Поля. Серед балто-словʼянських народів найбільш чистими є хіба литовці й білоруси, етногенез решти зумовлений контактами з сусідніми народами.

ну змішалися, і що? це якось дає нам привід казати що російська мова, яку нам навязали насильницьки, є нашою?

Все, що не наше — то фіно-угорське? Цікава логіка.

все що не наше — то не наше. проста логіка.

Вам нагадати, на який коментар я відповідаю? dou.ua/...​rums/topic/41608/#2554037

нагадайте собі іноді читати вище щоб зрозуміти первинну тему дискусії, бо я вам вже декілька разів натякнув що не збираюся продовжувати розмову про коня у вакуумі.

Ви тут усю гілку намагаєтеся російську мову зі східнословʼянських виписати.

до чого ці лестощі? для мене, людини з технічною освітою, було б вкрай амбіційна така задача. Я взяв більш просту та очевидну тему «чому російська мова не є НАШАЙ», якщо у вас є якісь докази чому це не так, то я вас вислухаю, інакше не витрачайте електроенергію дарма. «сперечаюся для того щоб сперечатися»

Навіщо тоді протиставляєте її білоруській, яка себто є більш НАШАЙ, ніж російська?

у вас там якись генератор речей «які я ніколи не казав», чи що?)) використайте його у більш доречний спосіб, я не знаю, й##ніть їм по кримському мосту, тощо)

"які я ніколи не казав",

dou.ua/...​rums/topic/41608/#2553015

Вона має фіноугорське коріння тому росіяни нас не розуміють але ми з білорусами прекрасно можемо комунікувати

А може, самі перечитайте, що пишете? Чи чукча не читач, чукча писака?

Вона нк наша, вона більш близька, тому, що українці з білорусами мають довгу спільну історію, відповідно і більше позичали слів одні в інших.
А російська, приблизно так само близька як і польська.

І це привід проводити межу саме після рівня споріднености з білоруською? Маніпуляції, та й годі.

Я про ту межу, що @nikita-gordia проводить, стверджуючи, що з білорусами ми начебто можемо комунікувати, а от із кацапами уже ні.

Так це правда. В мене син їх не розуміє і говорити російською не може, бо не дивився рос тв. А я розумію білоруську, говорити, звісно не можу, хоч ніколи не дивитися їхнього тв і мову не вивчав.

М... ну знайди кращу, може маєш дослідження з цього приводу? Чи маєш іншу вибірку, хоча б таку?

Треба передали вашему пм, або Мамі, що Мікіте нема чого робити, днями в інтернеті ридає з соплями, що йому щось нав’язують...

у мене більше питань до тих хто слідкує за тим що робить «Мікітка»)

Ну, якщо людина посеред вулиці зніме штани і почне процес дефікації, а Їй щось прохожі говорять, це не знвчить що за нею «слідкують». Можливо це у неї просто шизофренія. Гарного дня.

прекрасний анамнез, продовжуйте)

Ще раз нагадую про переміщення народів

Є пруфи переселення слов’ян в напрямку Московії? Я такого ніде не зустрічав.

Ну наприклад:
web.archive.org/...​ent/book5/part1/p1_9.html

Собранные к настоящему времени материалы по именьковской культуре Среднего Поволжья дают все основания утверждать, что ее формирование происходило в результате миграций населения сначала из пшеворской среды Волыни и Поднестровья, а затем в условиях гуннского нашествия из Черняховского ареала. В результате на рубеже IV и V вв. в землях Среднего Поволжья образовался крупный массив славянского населения

Стоп. По перше, це задовго до Московії
По друге — це не територія Московії. Наявність слов’ян, ба навіть українців в цьому регіоні, історично ніхтотне сперечається.

І куди ж їх подіто з тих пір? Вирізано під корінь? Так не буває :P

Голодомор, зросійщення. Буває, цілі народи зникають

Зникають як ідентичність, але не на генетичному рівні. Власне, он Буча начебто має нагадати людям, як саме це відбувається і чому я вище наголошую на примітивності деревовидної класифікації, але все одно чомусь неквапливо доходить.

До чого тут генетика і слов’яни?
Подивись генетичні карти і будеш бачити споріднене українцям населення

От якраз генетично південні росіяни від нас майже не відрізняються. Розподіл за гаплогрупами такий же. Неприємний факт? :P

М... тому, що вони не росіяни, а зросійщені українці в більшості? Факт зросійщення українців, звісно неприємний

А що ж тоді росіянство у вашому розумінні?

І коли зукраїнізованим черкесам історичну ідентичність повертати будемо?

Генетично вони не росіяни. Ментально — вони росіяни. Що ти власне довести намагаєшся? Питання було про міграцію слов’ян в Московію. Такого, наскільки я знаю ніколи не було. Були території населені слов’янами, захоплені Московією — як в прикладі який ти навів.
Щодо зукраїнізованих нац меншин — я в них нац ідентичність не відбирав, і не чув про насильницьку українізацію. Вони її можуть повернути коли хочуть, Якщо досі не повернули, значить вона їм непотрібна.

Були території населені слов’янами, захоплені Московією

Ліл, а Московія — це не словʼянська країна, чи що? А чия тоді?

нац меншин

Тут ще порахувати треба, чиєї крові на території України більше: русичів чи степових кочових народів. І це ще не враховуючи етногенез самих русичів.

значить вона їм непотрібна

Ну це поки черкеси якісь поневолені невдахи у складі ерефії. Якщо вони отримають незалежність — усе може різко змінитися.

Ліл, а Московія — це не словʼянська країна, чи що? А чия тоді?

Корінна Територія Московії була населена угрофінськими племенами.

русичів чи степових кочових народів. І це ще не враховуючи етногенез самих русичів.

Це легко рахувати генетичними маркерами про які ти писав вище.

Якщо вони отримають незалежність — усе може різко змінитися

І? Кожна нація має право на існування. В Україні співіснування велика кількість різних національностей.

Корінна Територія Московії була населена угрофінськими племенами.

І? До становлення держави вони який стосунок мають? Ще раз нагадую про асиміляцію (в даному разі, зокрема, вʼятичами задовго до утворення Московії). Москву збудовано глибоко в території колишньої Київської Русі, а не на околицях десь.

Це легко рахувати генетичними маркерами

А от і біда, що ні. Генетика насправді має дуже помірний стосунок до етнічного самовизначення. Особливо сучасного, а не пра-пра-пра-...-народів, там ще можна щось намацати (і знову ж: через багато тисячоліть змішування нічого конкретного на наших рівнинних територіях не буде, це десь в Ісландії досі можна простежити нащадків єдиної індіанки, завезеної туди ще за часів вікінгів). Якщо звернутися до генетики, то сучасний набір етносів доведеться перекроїти кардинально.

Кожна нація має право на існування

Та невже, навіть 145-мільйонна? ×D

І? До становлення держави вони який стосунок мают

Безпосередній. Держава не може існувати без корінного народу.

Москву збудовано глибоко в території колишньої Київської Русі, а не на околицях десь.

Якраз на східних околицях русі

помірний стосунок до етнічного самовизначення

Я якраз про це і писав.

Та невже, навіть 145-мільйонна

Особисто я, не проти якщо вони всі самовипидяються, для блага цивілізації. Але якщо заперечувати їхнє право на існування або фізично їх знищувати — то чим тоді ми будемо кращі за кацапів?

Держава не може існувати без корінного народу.

Американцям розкажіть.

Якраз на східних околицях русі

А Галицько-Волинське князівство на західних. Русь велика взагалі-то :P Випливає з цього що?

Але якщо заперечувати їхнє право на існування або фізично їх знищувати — то чим тоді ми будемо кращі за кацапів?

Та нічим ми не кращі, такі ж slave’яни. Просто в нас західна зброя є, а в них нема. Так історія й кується.

Знищені мокшанці у якомусь сенсі навіть віддячувати мають, що попри їхню неспроможність відстояти свою територію, про них зараз згадують, аби хоч якось виправдати наслідки банальних конфліктів між руськими феодалами: мовляв, це ж не словʼянами їх завойовано, а навпаки (нагадує кацапський наратив про зґвалтування сракою).

Навіть версія про те, що Московія є нащадком Золотої Орди, набагато базованіша, ніж оце висмоктане з пальця марення про фіно-угорське коріння. Яке, до того ж, виглядає зневажанням наших фінських і естонських партнерів у ЄС, от нащо таке роздмухувати?

Американцям розкажіть

Американці сформували свою націю

Випливає з цього що?

Уявлення не маю, почни задавати не випадкові питання, а щось по суті дискусії.

Та нічим ми не кращі, такі ж slave’яни

Як мінімум, в нас нема імперського комплексу.

неспроможність відстояти свою територію

З чого ти взяв що вони свою територію не витримали? З таким самим успіхом, можна сказати що ми цього не зробили, адже князями буди Рюрики. Мокшани ж зазнали короткої окупації київською Руссю.

ніж оце висмоктане з пальця марення про фіно-угорське коріння

Це не висмоктане з пальця а просто факт того, що корінне населення тих земель чудь і мордва відповідно і формувалась їхня нація по іншому.

фінських і естонських партнерів у ЄС, от нащо таке роздмухувати

Шота нацизмом запахло. Генетична спорідненість з виробками, не робить тебе виродком. Навіть на раісі є певний відсоток адекватних людей.

Американці сформували свою націю

А російська нація не так же штучно сформована?

Як мінімум, в нас нема імперського комплексу.

Вилізе. Ось бачте, Русь уже згадують. Потім щит на воротах Царграду вилізе. Потім можна й гунсько-антські набіги на Римську імперію згадати... ой-ой. А якщо ще черкеське коріння визнати і повернути разом із ними Кубань, то там і на Єгипет замахнутися можна!

адже князями буди Рюрики

Так справа не тільки у князях, а в пересічному населенні теж.

а просто факт того, що корінне населення тих земель чудь і мордва відповідно і формувалась їхня нація по іншому.

І який тут звʼязок? Передусім, покажіть фіно-угорський вплив на формування мови. У культурі його ще трохи намацати можна (причому він питомо фіно-угорськими землями ж і обмежується).

Генетична спорідненість з виробками, не робить тебе виродком.

Тоді тим паче нема сенсу кацапів зі словʼян виписувати.

А російська нація не так же штучно сформована

Майже нації сформовані штучно з кількох різних племен, або з осколків інших націй.

Вилізе

Не вилізе, тому що на певному етапі розвитку — він зникає. Ну а як вилізе, то поговоримо.

Так справа не тільки у князях, а в пересічному населенні теж

Так пересічного населення збереглось.

Передусім, покажіть фіно-угорський вплив на формування мови.

Я не філолог. Але кожна хвиля переселення еволюції приносить свій шар культури/мови при тому не повністю спираючись попередній шар. Це дуже добре видно на прикладі ізольованої Британії.

Тоді тим паче нема сенсу кацапів зі словʼян виписувати.

Мені всерівно слов’яни вони чи англосакси. Питання не в сенсі, а в факті.

Майже нації сформовані штучно з кількох різних племен, або з осколків інших націй.

Тільки рашці чомусь бажати розвалу можна (при тому, що чималою частиною народів там уже незворотньо втрачена самостійність), а комусь иншому — етадруґоє ;)

Так пересічного населення збереглось.

Парсер ламаєте.

Але кожна хвиля переселення еволюції приносить свій шар культури/мови

Культури трохи є, кокошники і ото всьо. Мови нема. Лише пласт лексики, що стосується риболовства і зими, причому значна частина його запозичена й в українську. Вплив на фонетику мізерний, та й той спекулятивний.

Мені всерівно слов’яни вони чи англосакси. Питання не в сенсі, а в факті.

Факті чого?

бажати розвалу можна

Розвал рашки несе пряму вигоду Україні.

Парсер ламаєте.

Просто цитую

Вплив на фонетику мізерний, та й той спекулятивний

Вони пройшли хвилю монголіхації і дві хвилі словянізації після цього. Тим не менше, залишили частину оригіналу.

Факті чого?

В факті походження їх від угрофінських племен

Розвал рашки несе пряму вигоду Україні.

Розвал України теж комусь вигоду несе. Усе відносно.

Просто цитую

Звідки?

Вони пройшли хвилю монголіхації і дві хвилі словянізації після цього. Тим не менше, залишили частину оригіналу.

І де той «оригінал»? Це вже письменні часи, мають бути свідчення цієї фіноугризованої мови. Як-от під Новгородом грамоти відкопують, що дозволяють реконструювати новгородську мову (четверту мертву східнословʼянську), чи в Україні повно письмових памʼяток приблизно XIII-XIV ст.: боргові розписки і тому подібне, писані простими людьми.

В факті походження їх від угрофінських племен

Як із наявности фіно-угорської компоненти випливає

Сучасна російська мова не має ніякого відношення до Русі

?

Розвал України теж комусь вигоду несе. Усе відносно

Яким боком це має мене звилювати?

Звідки?

З тебе

Як-от під Новгородом грамоти

Під Новгородом жили слов’янські племена.

Як із наявности фіно-угорської компоненти випливає

Це не моя цитата.

Яким боком це має мене звилювати?

З міркувань глобалістичного мислення.

З тебе

Це не моя цитата :P

Під Новгородом жили слов’янські племена.

Мова не про те, які — мова про писемні памʼятки від них.

Це не моя цитата.

Враховуючи злив @nikita-gordia, віддуватися доведеться тобі, заки вже в дискусію встрягаєш :P

З міркувань глобалістичного мислення

З міркувань глобального мисленн, випалення Україні не принесе ніякої користі.
А от випалення Китаю і Росії- принесе.

Це не моя цитата

«Так справа не тільки у князях, а в пересічному населенні теж.»

Мова не про те, які — мова про писемні памʼятки від них.

Дивно якби слов’янські племена залишили угрофінські пам’ятки про себе

заки вже в дискусію встрягаєш

Не збираюсь. Я на конкретний пункт відповідав. Якщо тебе цікавить чи російська має відношенн до русі- звісно має, як наприклад, іспанська до латини.

А от випалення Китаю і Росії- принесе.

А Індії й Субсахарної Африки?

Дивно якби слов’янські племена залишили угрофінські пам’ятки про себе

Під Москвою?

Не збираюсь

Тоді до чого тут це все? :P

А Індії й Субсахарної Африки

Ці країни не несуть загрози глобальному устрою світу тому, ні.

Під Москвою?

Під Новгородом

Тоді до чого тут це все?
. Я на конкретний пункт відповідав
Ці країни не несуть загрози глобальному устрою світу тому, ні.

А якщо звідти неконтрольований натовп мігрантів попре через перенаселення? Ще й, може, озброєних?

Під Новгородом

І до чого тут Новгород, коли мова про Москву? Новгород наведений мною для прикладу, що там памʼятки є і вони дозволяють реконструювати тамтешню мову. Під Москвою де такі памʼятки, які свідчать про себто пофіноугорлену до пізніших хвиль монголізації і словʼянізації мову?

А якщо звідти неконтрольований натовп мігрантів попре через перенаселення? Ще й, може, озброєних

Це не несе загрози глобальному устрою. Це максимум, оже, спричинити локальну кризу.

І до чого тут Новгород

Хз чувак, добре було, якби ти треків що пишеш, іноді б було менше питань не в тему.

. Як-от під Новгородом грамоти відкопують

Я й пишу:

Новгород наведений мною для прикладу, що там памʼятки є і вони дозволяють реконструювати тамтешню мову

Що не доходить?

Ну а під Москвою, таких пам’яток нема, чи таки, є? Є факт, що регіон Московії був писемний в ті часи?

Ну за існування писемности в Русі уже кілька століть — чому ні?

Найс, офіційні документи Київської Русі написані давньоруською? Шок, сенсація?:)
Якщо нема свідчень до Русі на тих землях, значить, швидше за все, вони були неписані, або визначити якою мовою вони спілкуватись- неможливо.

офіційні документи Київської Русі написані давньоруською

От про це я вище й згадую. Коли мова писаря відрізняється від офіційної мови, то писарі припускаються помилок і за цими помилками можна складати уявлення про місцевий діалект.

Якщо нема свідчень

— тоді марення свідків фіноугризації ідуть в одну категорію з «аргументацією» вірунів і любителів теорій змови: доказів нема, але їх і не треба/бути не може/знищені/etc.

. Коли мова писаря відрізняється від офіційної мови

Коли писар був приїжджий — тоді відмінностей не буде. Це не є доказом.

тоді марення свідків фіноугризації

Це не марення, а дані підкріплені генетичним аналізом. Угрофіни на цих території мігрували незалежно від словян. А значить мусили якось спілкуватись, до приходу словян.

Коли писар був приїжджий — тоді відмінностей не буде. Це не є доказом.

Доказом відсутности — не є (відсутність взагалі довести неможливо). Доказом наявности чогось (принаймні й приїжджого писаря) — є.

а дані підкріплені генетичним аналізом

У тому й біда, що генетика ніяк не свідчить про вживану мову. Віддаємо негреня на виховання у німецьку родину — якою воно мовою балакатиме?

А значить мусили якось спілкуватись, до приходу словян.

Мова про часи розвалу Київської Русі вже, до чого тут часи «до приходу словʼян»? До приходу й так зрозуміло, що там чудь усяка.

Мова про часи розвалу Київської Русі вже,

Ну так це після першої хвилі словянізації. Нагадую, ми спілкуватись про 5-6 сторіччя.

Твоя цитата

В результате на рубеже IV и V вв. в землях Среднего Поволжья образовался крупный массив славянского населения

Нагадую, ми спілкуватись про 5-6 сторіччя

У цій гілці мова про часи створення Московії і спростування схруку, що нібито на цей час це досі фіно-угри, які не мають стосунку до русичів, хоча їх асимільовано русичами ще задовго до цього.

Ти, втрутившись у гілку, обговорюєш що хочеш, а потім обурюєшся, коли я на це вказую.

Тоді навіщо ти мені відписав про 4 5те сторіччя, якщо це другоє?

Це відповідь на питання про наявність словʼянських міграцій на територію Московії.

Дякую кеп, а більше питань в мене і не було :)
Тобто підсумовуючи, міграцій словян в Московію, не було, відповідно, населення там, переважно — нащадки угрофінів

міграцій словян в Московію, не було

По колу ходимо? Ланка вище на що? І це тільки перша міграція.

По колу — без мене. Ти ж сам писав ето другоє.

У тебе з логікою проблеми? Чи із сприйняттям часу? Як прихід словʼян на територію Московії до утворення Русі спростовує їх наявність там на момент її розвалу?

Чувак, це в тебе з логікою проблеми. Я просив лінк масової міграції словян на територію Московії, а не сучасної Росії.

Територія Московії не є підмножиною території сучасної Росії?

І цей чувак говорить про логіку lol

Дано:
А є підмножиною В
Точка С знаходиться в В

Доведи:
Точка С знаходиться в А

Некоректна задача, заздалегідь відомо, що точка C знаходиться в A. Множина B приплетена тобою зненацька; де в цій гілці мова про Росію в цілому взагалі?

Твоя лінка приводить міграцію словян в поволжжя.
Поволжжя не є корінною частиною Московії

Питання «в напрямку» і не має на увазі точне влучання. Знову ж — через постійні міграції. Іменьківську культуру в результаті нашестя булгар у VII ст. відтіснено на захід. До того ж, її ареал навіть до цього сягає східних околиць Володимиро-Суздальського князівства (від якого і походить Московія).

У тій же статті згадується міграція саме до Московії трохи пізніше:

Имеются все основания полагать, что верхнеокская группировка славян VIII- Х вв. стала основой летописных вятичей. Об этом отчетливо свидетельствует вся последующая история. Археологические данные позволяют считать, что славянское племенное образование вятичи сформировалось на верхней Оке (на территории, прежде занятой мощинской культурой) в результате расселения славян из Днепровского левобережья.

А мощинська культура — це взагалі голядь (себто східна гілка балтів, а не фіно-угри).

образование вятичи сформировалось на верхней Оке

Або авто тупо бреше. Кацап жеж. Згідно літописів часів заснування русі, вказано, що там в той час жиди чудь і мордва. Ідея що слов’яни оточили чудь з усіх боків, виглядає як мінімум дивно:)

Або авто тупо бреше. Кацап жеж.

Тхне ad hominem і аргументацією прихильників теорій змови: науковці брешуть і все насправді не так :P

З таким підходом можу тільки порадити дочекатися, доки на територію РФ вторгнуться війська НАТО, заведуть туди незалежних некацапських археологів і вони незалежно зберуть з відомих стоянок дані за гаплогрупами (бо раптом кацапи і їх підтасовують?) Генетика точно не збреше.

Згідно літописів часів заснування русі, вказано, що там в той час жиди чудь і мордва.

Нагадати точність мап навіть XIV ст., не кажучи вже про VIII ст.? «Десь отам за лісом, за річкою, страшні песиголовці живуть і немовлят на сніданок їдять», а насправді похибки на сотні і тисячі кілометрів. Власне, і зараз усе так же; я простих людей питаю, вони навіть сторони світу визначити не можуть, не кажучи про те, аби вказати, у який бік Москва.

Ідея що слов’яни оточили чудь з усіх боків, виглядає як мінімум дивно:)

Так вона й не оточена. Одні племена відтіснені на північ і схід і досі там мешкають, інші асимільовані.

прихильників теорій змови: науковці брешуть і все насправді

М... вся кацапська історія, це якби вигадка і фейкові «домлідження», тому їм віри нема. А нічого схожого ні на генетичних мапах, ні в статтях яких я бачив — не видно.

Чи в’ятичі випарувались з цієї території? Чудь, таки не випарувалась :)

Нагадати точність мап навіть XIV ст., не кажучи вже про VIII ст.

Це неправда. Мова не про мапи, а про населені пункти, які описані в літописі, вони нікуди не просунулись. А точність мап 14 сторіччя дуже пристойна. Похибки в тисячі км, це максимум початок географії. І про міста віддалені від центру в якому автор малював.

Так вона й не оточена

Якщо це так, тоді ми б на генетичних картах мали бачити Московію, поволжжя і лівобережжя як щось дуже схоже, а ми цього не бачимо

А нічого схожого ні на генетичних мапах, ні в статтях яких я бачив — не видно.

Ну от і тягни свої мапи. Чого тільки я ланками розпинаюся?

Чи в’ятичі випарувались з цієї території? Чудь, таки не випарувалась :)

Ніхто нікуди не випаровується. Де таке бачено — вирізати народ під корінь і нікого не поґвалтувати?

Ну наприклад ось.
xn—c1acc6aafa1c.xn—p1ai/wp-content/uploads/Ris.-5.15.jpg

Словени генетично більш схожі ніж жителі Москви, і це при тому, що в нас з московити 500 років міграції в межах однієї країни.

При тому, видно, генетичну схожість жителів поволжжя.

За шкалу в папугах одразу розстріл. (Це в мене PTSR після фізфаку, не зважайте.)

Шкала від нуля до одиниці натякає нам що це відсотки.

Відсотки чого? Чому на мапі написано «Украинцы», а в Україні відсоток найменший? Щось із нею фундаментально не те.

Ну, мокшани карту робили :) тим не менше, вона гарно показує те що територія Польщі словянська лише на півдні, а на півночі, були захоплені землі з подальшою міграцією. Те саме про Москву. Твою тезу про повожжя. І небагато українців в південній частині, що теж, підтверджується історично.

Ну так я від самого початку гілки про це пишу: місцеве населення асимільовано прийшлими словʼянами. У відповідь, нагадую, на тезу, що до Русі тамтешні жителі взагалі стосунку не мають. Мапа й відображає, що словʼянського компоненту там удосталь. Що не так? :P

Не так — те що Московія не починалась як словянська держава. Чи то пак, підтверджень цьому нема. Але навпаки, є дані, що там жили угоофінські племена. Єдина теза, яку я стверджував, і від якої ти намагаєшся постійно вбік втекти.
Те що зовсім нема — це перебільшення. Ще раз для прикладу:
Мають таке саме відношення, як, наприклад Іспанія чи Франція, до Римської імперії.

Приклад Римської імперії не дуже релевантний, бо італомовними племенами від самого початку зайнято лише невелику частину Піренейського півострова, на решті території їх мову успішно навʼязано завойовниками.

Словʼянські племена ж від початку не дуже прагнуть до обʼєднання, і Русь є спробою обʼєднати їх силою. Ну обʼєднано на декілька століть, а далі знову феодальна роздробленість. Навіщо приплітати тут альтхісторі про вплив субстратних несловʼянських народів — гадки не маю.

Інша річ, що етногенез словʼян як такий, і їх виокремлення з балто-словʼянської єдности, як і утворення всього цього зоопарку племен — справа каламутна, через віддаленість цих земель від письменних цивілізацій у ті часи. Там справді хто завгодно можуть бути намішані. Археологи ж не можуть мову й ідентичність носіїв визначити за формою щелепи.

Якраз дуже ренесансний, адже чудь, не могла говорити слов’янською мовою. А згідно з літописів, на тій території — жила чудь.
Далі, нам невідомо про жодне масове переселення словян в ті землі.
Далі, беремо генетичну карту і дивимось, що генетична віддаленість Москви від українців приблизно така як і пн Польщі. А пн Польща словянізована була в часи її завоювання, тобто вже після 13го ст.
Далі дивимось на лінгвістичну відстань між мовами, і бачимо, що польська мова, така ж лінгвістично віддалена від української, як і російська. Що логічно, бо обидві мови розвивались з Україною в той же час, запозичили багато від сусідів, тоді, як, білоруська мова набагато ближча до Української, тому, що, українці і білоруси більшу частину історії жиди в одній державі.

Далі, нам невідомо про жодне масове переселення словян в ті землі.

А наскільки масове треба, враховуючи невелику чисельність самої чуді?

Далі, беремо генетичну карту і дивимось, що генетична віддаленість Москви від українців приблизно така як і пн Польщі. А пн Польща словянізована була в часи її завоювання, тобто вже після 13го ст.

І голядь із татаро-монголами тут, звісно, ні до чого? Якщо ще всяку мещерю й мокшу приплести, то спорідненість мусить бути навіть меншою, ніж із поляками.

білоруська мова набагато ближча до Української

Куди тоді ятвязький субстрат подіто?

жиди в одній державі

Та що за фіксація на жидах?

А наскільки масове треба, враховуючи невелику чисельність самої чуді?

А відома чисельність чуді? Ну масовим має бути хоча б така сама кількість як аборигенів.

навіть меншою, ніж із поляками

Ні, і тут згадаємо заселення України після другої світової. Це була масово.
Монголи, доречі, не дуже то і асимілювали, вони більше в кеші зацікавлені були.

Куди тоді ятвязький субстрат подіто?

Практично як на Закарпатті:)

www.openculture.com/...​en-europes-languages.html

Та що за фіксація на жидах?

Хз, не знаю нащо вони букви л і д поруч розмістили.

А відома чисельність чуді?

Відома низька густина їх населення.

заселення України після другої світової

І до чого тут ця аналогія?

www.openculture.com/...​en-europes-languages.html

Ой яка незручна мапа, це ж виходить, що українська спорідненіша з фіно-угорськими мовами, ніж російська. Заховай :P

Хз, не знаю нащо вони букви л і д поруч розмістили.

Хто «вони», жиди?

Відома низька густина їх населення

Тоді у всіх була низька густота населення. За межами колишньої Рим імперії.

І до чого тут ця аналогія?

Середньостатистичний українець має багато генів російських від тоді.

спорідненіша з фіно-угорськими мовами, ніж російська

В нас теж є угоофінський сусід.

Хто «вони», жиди?

Не знаю хто розробляв стандарт. А ти поляк, чи антисеміт?

Тоді у всіх була низька густота населення

Все відносно. Густина населення у дрібних розкиданих лісами поселеннях і у містах руського типу дещо різна.

Середньостатистичний українець має багато генів російських від тоді.

Ну тепер і ми мокшанці, зрозуміло. Що ж робити? :P

В нас теж є угоофінський сусід.

У тому й справа, що сусід, а не субстрат. Хоча за час їх міграції з Поволжжя до Паннонії цими землями дещо і від них намішане, звісно.

А ти поляк

Дещо є, на ¹/₁₆ щонайменше.

у містах руського типу

А скільки міст руського типу було?
Доречі, там не лише жаби квартали, але і міста були, Калуга, здається ще якісь, в літописах про це йдеться.

Ну тепер і ми мокшанці, зрозуміло

Ну, варто розписувати за себе. Генетика тебе мокшою не робить.

сусід, а не субстрат

Ми з ними жили в одній державі, а частина України була в їхній державі.

Дещо є, на ¹/₁₆ щонайменше

Кого, поляка, чи антисеміта? :)

Калуга, здається ще якісь, в літописах про це йдеться

Калуга згадується у літописах аж із XIV століття. Дословʼянські стоянки на цій території належать до мощинської (балтської) культури. Що ще за вуха притягнете?

Ми з ними жили в одній державі, а частина України була в їхній державі.

Естонію теж кацапами окуповано. Деякий час і Фінляндію. Навіть Угорщину часів соцблоку можна умовно такою вважати. Висновки... неутішні :P

Втім, яка різниця, савєтскій чєлавєк — це українець: youtu.be/890nSwu3IDk?t=430

Кого, поляка, чи антисеміта? :)

Всіх. Десь навіть бушмен має бути. Людство ж з Африки походить.

Що ще за вуха притягнете?

По пам’яті писав, згідно вікіпедії — Муром Ростов, білозеро, — теж за вуха притягнуто?

Естонію теж кацапами окуповано. Деякий час і Фінляндію. Навіть Угорщину часів соцблоку

Раджу про історію Угорщини почитати, і подумати, хто жив на тих землях раніше і як вони опинитись там де вони є і оточення слов’янських країн :)

Всіх. Десь навіть бушмен має бути. Людство ж з Африки походить

І антисемітизм? :)

Муром Ростов, білозеро

Мурому й мерю асимільовано відносно пізно. Вепси й досі собі живуть.

Раджу про історію Угорщини почитати

Їхні міграції мною вже згадані вище.

І антисемітизм? :)

Авжеж. Поневолено їх ким? — єгиптянами.

Мурому й мерю асимільовано відносно пізно. Вепси й досі собі живуть.

Мова не про те коли, а про те, що на тих територіях теж були міста. Нема причин вважати що густота населення там значно нижча ніж під Києвом.

Їхні міграції мною вже згадані вище

Тоді чому тебе дивує те, що угорська має якусь спільність з українською?

Авжеж. Поневолено їх ким? — єгиптянами

От жеж кляті офендери :)

на тих територіях теж були міста

Коли я посилаюсь на близькі до Московії території — брешіти, це не Московія. Коли на настільки ж віддалені території, у часи квакання жаб саме на території Москви і околиць, посилаєшся ти — етадруґоє. Все зрозуміло.

Тоді чому тебе дивує те, що угорська має якусь спільність з українською?

Не дивує. Мене дивує прагнення деяких осіб спростити складне питання етногенезу до «кацапи насправді не словʼяни, а фіно-угри». Аналітика рівня гайпових книжечок про протоукрів.

Коли я посилаюсь на близькі до Московії території — брешіти, це не Московія

Лол, поволжжя — може бути близьким до Московії. Але аж ніяк не Московія.
Ростов — частина Московії. Як і два інших

. Аналітика рівня гайпових книжечок про протоукрів

Та ні, я задав просте питання. Ти не нього не відповів, зате задав міліон питань не по темі.

поволжжя — може бути близьким до Московії. Але аж ніяк не Московія.

Поволжжя на схід від Московії. Словʼян звідти у часи утворення Русі відтіснено булгарами на захід. Вердикт — ?

Поволжжя на південь від Московії, принаймні та частина аро яку в тексті.

Яке цікаве географічне відкриття, Нижня Кама уже на південь від Москви, виявляється. А від неї, між іншим, і до Мурома рукою подати.

Ще цікавіше відкриття тебе чекає, коли ти знайдеш Волгоград в тих краях ;)

Еге, а Сміла — це Західна Україна (без жартів, знаю кацапа, який так думає).

Ок, навіть цікаво стало.
Припустимо, Булгари прийшли зі сходу, і на території сучасної московій в той час жили слов’яни.
Вони відтіснили їх. Коли на ту територію прийшла Русь, там жила всяка чудь.
Тобто, виходить, що десь між 7им і 9им сторіччям, словян звідти витіснили угрофіни.

При тому, вони були домінуючим народом там адже в повісті времених літ вони вказані .
Плюс всяка чудь вживається в літописах аж до 11 ст.
Звідси:
1. Вони не могли бути малочисельні.
2. Все що там було від словян — було знищено або асимільовано.
3. Чудь не було асилюмілтовано як мінімум до Ярослава мудрого, Звідси виплтває те, що вони були основою Володимиро суздальського князівства, а згодом, відповідно і Московії.

Тобто, виходить, що десь між 7им і 9им сторіччям, словян звідти витіснили угрофіни.

Ні, просто міграцію здійснено повз них аж у напрямку Подніпровʼя.

Плюс всяка чудь вживається в літописах аж до 11 ст.

А вʼятичі не згадуються, чи що?

Ні, просто міграцію здійснено повз них аж у напрямку Подніпровʼя

Якщо я не помиляюсь, в статті яку ти скидав, вказано, що знахідки з їх культури булиьло 8го сторіччя, а потім їх витіснили Булгари.

А вʼятичі не згадуються, чи що

Судячи по карті вікі, це чернігівське і переяславське князівства, а не Володимиро суздальське.

Якщо я не помиляюсь, в статті яку ти скидав, вказано, що знахідки з їх культури булиьло 8го сторіччя, а потім їх витіснили Булгари.

А далі?

Таким образом, совокупность данных дает все основания предполагать близкое родство населения волынцевской и именьковской культур, говорить о взаимосвязи между ними. Как известно, около рубежа VII и VIII столетий основная

194

масса именьковских поселений и могильников прекращает свое существование. Поселения, как показывают раскопки, не были разгромлены или сожжены. Их материалы свидетельствуют, что большая часть именьковского населения в силу каких-то причин покинула земли Среднего Поволжья и переселилась на другую территорию.

Именно в это время в левобережных районах Среднего Поднепровья расселяется крупный массив нового населения со своей вполне сложившейся, весьма близкой к именьковской, культурой — волын-цевской. Эти события не могут быть не взаимосвязанными. Пришлым населением Днепровского левобережья, очевидно, было именьковское, которое в силу каких-то обстоятельств вынуждено было оставить свои прежние места проживания.

Судячи по карті вікі, це чернігівське і переяславське князівства, а не Володимиро суздальське.

Карті якій, IX століття? Вона не враховує подальшої міграції на північний схід (якраз у напрямку Москви) і відтіснення/поглинання тамтешніх племен.

Их материалы свидетельствуют, что большая часть именьковского населения в силу каких-то причин покинула земли Среднего Поволжья и переселилась на другую территорию

Так про це і мова, судячи з цієї статті їх там не залишилось на момент формування Русі.

Вона не враховує подальшої міграції на північний схід (якраз у напрямку Москви)

От це і було питання, чи є докази такої міграції? Ми бачимо в літописах чудь як частину русі за Ярослава мудрого, тобто вони і в 11 сторіччі не були асимільовані і не втратили ідентичність

Так про це і мова, судячи з цієї статті їх там не залишилось на момент формування Русі.

Мова про утворення Московії, до чого тут часи формування Русі?

чи є докази такої міграції?

Ну кургани же, з ліпною керамікою і скроневими кільцями. Гадаєш, їх фіно-уграми запозичено?

тобто вони і в 11 сторіччі не були асимільовані і не втратили ідентичність

Вʼятичі теж.

Мова про утворення Московії, до чого тут часи формування Русі?

Якщо їх там не було на момент формування Русі, їх там не було на момент створення Московії

Ну кургани же, з ліпною керамікою і скроневими кільцями

Це ти зараз про кого? Знову про іменьківську культуру?

Вʼятичі теж

А до чого тут вони?

Якщо їх там не було на момент формування Русі, їх там не було на момент створення Московії

А звідки ми рахуємо створення Московії тоді взагалі? Землі Русі розширювано за час її існування, і як на мене, рахувати слід від її розвалу.

Це ти зараз про кого? Знову про іменьківську культуру?

Вже про вʼятичів.

А до чого тут вони?

До населення Московії.

А звідки ми рахуємо створення Московії тоді взагалі?

Моє імхо — це час створення ростовського / володимиро суздальського князівства. Десь кінець 10го сторіччя.
Тобто час, коли, ці народи ще точно мали нац ідентичність.

Далі вже за часів Русі, масових міграцій не було, наскільки мені відомо, була певною мірою асиміляція. До якої степені — сказати важко.

Вже про вʼятичів
До населення Московії

А можна якусь лінку, де ці кургани знаходили і т д. Я ніде не зустрічав такої інформації.

Та все за тією ж ланкою:

Славянское население рассматриваемого времени занимало преимущественно бассейн верхнего течения Оки (до устья Угры), то есть земли, принадлежавшие племенам мощинскоЙ культуры. Ниже по Оке и в бассейн Москвы-реки славяне стали проникать из Верхнеокского региона в IX-Х вв., на что указывает несколько селищ с лепной керамикой этого времени, открытых в Серпуховском, Каширском и Одинцовском районах Московской обл.

Знову кацап бреше? :P

Ось детальніше по Серпухову: slavtradition.com/...​rpukhova-chast-1-vyatichi

По данным археологов, в окрестностях Серпухова на настоящий момент известны поселенческие и сопутствующие им погребальные археологические памятники XI-XIII вв.: Борисовское шоссе (курган), Заборье (1 поселение и могильник), Высотское селище (1 поселение и, возможно, могильник), Владычное селище (1 поселение), урочище Бор в Серпухове (курганы), Соборная гора (1 поселение), Прилуки (1 поселение), Заповедник (5 поселений), Пролетаровское (1 поселение), Лужки (2 поселения), Пущино (4 поселения и два курганных могильника), Липицы (1 поселение), р. Скнига (2 поселения), Подмоклово (4 поселения). Таким образом, на 4 укрепленных пункта в Окской пойме приходилось 32 поселения сельского и городского типа, то есть по 8 на каждую крепость.

www.mk.ru/...​okopalis-do-nerenska.html

Есть ряд общепринятых в археологии признаков, по которым и проводится идентификация. Практически всякий древнерусский город имел крепость. Здесь нашли остатки укрепительных сооружений. И ремесленный посад наличествует, и довольно большая площадь. Состав находок тоже сигнализировал, что раскопан город. Это предметы, связанные с властью, торговлей, довольно дорогие украшения из стекла. Пока, правда, не найдены предметы культового обихода. Что-то из церковной утвари, остатки древнего храма. Но ведь и раскопки еще до конца не завершены.

Ось для порівняння культур опис могильника муроми приблизно тих же часів: nep2014.ru/middle-ages/murom

Так все правильно.
Це якраз час коли туди прийшла Русь. Звісно що слов’яни почали змішуватися з угрофінами.
Правда навряд чи це говорить про велику міграцію. Більше того, я думаю що ліпнина і прикраси і т д, цілком могли бути «імпортовані» з центру .
Якби справді була велика міграція, не думаю що Чудь як окреме населення виділяли б в літописах часів Ярослава, а також, володимиру (якщо не помиляюсь) не треьа би було ходити в похід на Чудь. :)
Плюс не забуваємо про факторів місцевих князів, які туди приїжджали з Русі. В них і їхніх придворних, якраз були гроші на це все добро.

Велика міграція — це тіж булгари, або угорці, які не залишили від аборигенів нічого :)

Деякі народи чуді і зараз є окремо від кацапів, просто відтіснені на північ і схід. Деякі з них асимільовані кацапами і більше як окрема ідентичність не фігурують. Ти вже по колу ходиш і намагаєшся довести незрозуміло що.

М... я намагаюсь довести, чи ти?
Нагадую, в мене було лише одне питання, де докази МАСОВОЇ міграції словян в період становлення Московії як держави, і доказів я не побачив.

Деякі з них асимільовані кацапами

Кацапи це і є чудь. Просто словянізована.

МАСОВОЇ

Масовість — поняття розтяжне, як її взагалі можна довести чи спростувати? Мені достатньо масове, тобі недостатньо масове, треба заселення словʼянами від часів протоукрів, чи що? Давай формальніші критерії.

Кацапи це і є чудь. Просто словянізована.

Ну а вʼятичі, вʼятичі тоді хто?

Масовість

Я давав визначення вище.
>= кількості аборигенів

Ну а вʼятичі, вʼятичі тоді хто?

Українці Чернігівщини і зросійщення українці Курська/Білгорода?

>= кількості аборигенів

У який часовий період? А якщо кількісної переваги досягнуто не одразу?

Українці Чернігівщини і зросійщення українці Курська/Білгорода?

І що, їхні нащадки не кацапи через це тепер?

У який часовий період?

В період становлення Московії. Тобто десь з кінця десятого до кінця 12го сторіччя.

І що, їхні нащадки не кацапи через це тепер?

Тепер — так, я про це вище писав десь.

В період становлення Московії. Тобто десь з кінця десятого до кінця 12го сторіччя.

Ну от десь за цей період їх і вичавлено.

Тепер — так, я про це вище писав десь.

Ще один УНР-фантазер, зрозуміло :P

Ну от десь за цей період їх і вичавлено

Або ні. Даних таке стверджувати — недостатньо.

Ще один УНР-фантазер, зрозуміло :P

Це аб чьом взагалі?

Або ні. Даних таке стверджувати — недостатньо.

Ну тоді, знову ж таки, можу запропонувати тільки dou.ua/...​rums/topic/41608/#2562075

Це аб чьом взагалі?

А аб чьом виписування хароших рускіх до українців? Всі, хто мешкають на території ерефії, незалежно від етносу, мають рівне право на перетворення на український чорнозем.

А аб чьом виписування хароших рускіх до українців

Я такого навіть приблизно не думав і не говорив. Ще раз, я погоджуючись, шо ці люди — зараз — кацапи.

Ну тоді, знову ж таки, можу запропонувати тільки

Я не буду ще раз проходити цикл, сорі.

ці люди — зараз — кацапи

То виходить, не фіно-угри?

Я не буду ще раз проходити цикл, сорі.

А який тут цикл, тут суцільна журба і брак даних, бо кацапські дані не дані. А досліджувати кацапів особливо нема кому, окрім як самим кацапам.

угорська має якусь спільність з українською?

Це про що мова?

Богдан цікавиться, чому українська мова має щось спільне з угорською.

Хіба вона має щось спільне?
🤔

Я вообще не знаю контекста разговора, но венгерский и украинский совершенно отдельные языки поскольку венгры — не славяне

Все вірно вн геть інший.Належить до фінно-угорської сім’ї мов, всередині якої він, разом з мансійським і хантийським мовами, становить угорську групу.

Це так здається, бо ґаздиня гуляш не варить.

Более того, венгерский не понять даже.
Так ты ж был и слышал. Се ховайся 🤣

Я цього не помітив, але там вище лінка яка вказує що на 90% різні а не на 100 :) мабуть лінгвістами видніше

Я його чув інколи. Ну, се капець звичайно.
Нічого не зрозуміло і навіть не вгадати.

А назви вулиць, це язик зламаєш... я перший раз в Будапешті був, ще коли паперовими картами користувались. :)

Об що ламати, ті ж повноцінно палатальні приголосні (не палаталізовані) приголосні і для української характерні у подвоєннях. На відміну від російської. І в цілому фонетика близька.

Наприклад об це:
Erzsébet krt.

Я цю вулицю надовго запам’ятав:)

krt

Чеська/хрватська/српська не бентежить?

Хорватська, доречі, на українську дуже схожа)

Капець, я там на англійську переходив, бо важко розуміти їх

Хз, намагався в спілкуванні дублювати слова польською або російською якщо не розуміли, половину десь розуміли зі сказаного.

Ну русский вони мабудь краще панімают, але я принципово за кордоном ніколи не хотів його використовувати.

Мені здалось що вони краще польську розуміють. Я теж намагаюсь не використовувати. Але один раз господарі хати яку я знімав, знали лише німецьку з закордонних, старався як міг порозумітися:)

Теж язик зламати можна. Хоча вони, якщо без тих подвоєнь приголосних, хоча б слова схожі мають.
А угорська, ще й умляути всякі і т д. Та і самі слова спробувати вгадав, ну як слово вище читається?

Теж язик зламати можна

А комусь від наших палаталізованих приголосних язик зламати можна. Чи від сенсорозділювального протиставлення дзвінких і глухих. І?

ще й умляути всякі і т д.

Ну виглядає дивакувато, але це набагато ліпше, ніж просто дублювати голосні, як у фінській/естонській. А дублювати їх треба дуже часто.

спробувати вгадав

Я й так знаю, як вони читаються, навіщо вгадувати? :P Маю досвід набігу до маґьарського чату навіть. Ну щоправда, s/sz постійно плутаю, бо в польській вони навпаки читаються.

І?

Що і? Я більш ніж впевнений що для когось українська це — зламати язик. Я про особисті враження пишу, а не виставляю оцінене судження про мову.

Я й так знаю, як вони читаються, навіщо вгадувати

Несказано радий за твій експіріенс. Але коли середньостатистичний українець потрапляє в Будапешт з паперовою картою і намагається знайти якусь вулицю, твій особистий експіріенс, не допомагає від слова зовсім :)

Я про особисті враження пишу

Ну й нащо хизуватися ксенофобією і вподоблюватися кацапському «глибинному народу», який окрім рідної мови ніц не знає, знати не хоче, і навіть українську/білоруську розпарсити не може?

потрапляє в Будапешт з паперовою картою і намагається знайти якусь вулицю

Так складно незрозумілі літери на табличках порівняти? Не обовʼязково навіть абетку знати.

Ну й нащо хизуватися ксенофобією

А в чому ксенофобія? В тому що назви вулиць важко читати?

Так складно незрозумілі літери на табличках порівняти?

Важко, коли тобі літера за літерою треба це робити.

А в чому ксенофобія? В тому що назви вулиць важко читати?

Так. Геть люди зажерлі, їм латинкою пишуть, а не якесь กรุงเทพมหานคร, а вони ще скаржаться.

Так

Лол.
Те що

กรุงเทพมหานคร

Ще важче читати, якось спрощує завдання з угорською? Ну дякую звісно що не давньо єгипетськими ієрогліфами. Але з іншого боку щось типу
«Пташка, око, хрестик» — досить непогано сприймається.

Проблема конкретно тайської абетки ще й у тому, що в ній чимало дуже схожих між собою літер.

Я не думаю що це проблема тайської абетки. А от сприйняття українцями тайської абетки — таки проблема :)

маґьарського

А чому таке написання?
Через те, що в них там «g»?
Але ж вимовляється «Модьор» то ж «Мадьарського»

Тому що в українській мові з історичних причин звук [ɟ] походить від [d], і записується як палатальний варіянт [d], хоча в инших мовах він здебільшого сприймається як палатальний варіант [g]. Аналогічно із [k] → [c], який у нас «тт» (для порівняння, у турецькій як [c] вимовляється колишній [k] перед деякими голосними). Мене це непокоїть, треба більше гармонізації з європейськими сусідами. Зрештою, літера «ґ» сама по собі вигадана виключно для запозичень із європейських мов.

При цьому, якщо спробувати вимовити [d] і [g] палатально, дрібну різницю вловити можна, але на слух вона малопомітна — тому в МФА і один звук для них, гадаю. Загальним правилом там є нестворення окремих символів для звуків, які в жодній мові не сприймаються як різні.

Так, але ж «ґьар» не вимовляємо як «дьяр», чи я щось не розумію

Ну от вимови ґяр/ддяр, запиши і спробуй розрізнити, де що :P Артикуляційно-бо воно відчувається, а вже на виході не дуже.

Ерзебет вимовляється? (З звучить вірогідно як сз 🤔)
Точніше можливо «Ырзебет»

Erzsébet with Google translate
Is says Erz-se-bet 1-в-1 практично.
Може бреше.
Піти спитати у того, хто розмовляє мадярською?

Поняття не маю, в мене інший голос та вимова балакає там

Мова неправильна ввімкнена, мабуть, от і читає не угорською.

Ну а до чого тут мова телефону, я про оцю мову: 0×0.st/oFRI.jpg

Спитав угорця.

it’s pronounced like the z in Zivago

Ні жидів тоді ще не було на тереторії сучасної країни.євреї вперше з’явилися пізніше 2–1 ст. до зв. е. у грецьких полісах (згодом у складі Боспорського царства, Римської імперії); їхньою розмовною мовою була грецька.

Грецькі поліси під Москвою? Нпйс дурь lol

Жили в грецьких полісах під москвою?

В Хазарському каганаті, такі да на території майбутньої ерефії.

Точно. Перевернеш мапу, як австралійці — тоді буде над.

Чи Кубань — це Україна? ;)

Хм... бушмени теж значить під москвою живуть. Ок.

То фейк пізніших антисемітів.

Ні на теореторії України вони тоді уперше з’явилися...

Перші поселення бушменів були задовго до того

constA={a,b,c},B={a},C={a,b} тоді який набір є підмножиною C?Очевидно, що множина A містить усі елементи множини C
⇒A є підмножиною C

constB={a,b,c},A={b},C={a,b} тоді який набір є підмножиною C?

Вірні початкові умови?

Припустімо, що A, B і C є такими множинами, що A є підмножиною B, а B є підмножиною C, тоді як за допомогою визначення множини можна довезти, що A є підмножиною C?
Це лише теоретична форма силогізму Арістотеля «Барбара», який також називають гіпотетичним силогізмом: якщо всі A є B, і всі B є C, тоді всі A є C.
Якщо, А є підмножиною C, записується як A⊆C, це означає, що кожен елемент A є елементом C.
Ми можете довести це за допомогою гіпотез A⊆B
і B⊆C наступним чином.
Сформулюємо теорему таким чином: Якщо A⊆B
і B⊆C, тоді A⊆C.
Доказ!!!!!!!!!!!!!!
Нехай x буде елементом A, записаним,як x∈A. Одна гіпотеза каже A⊆B. Це означає, що кожен елемент A є елементом B. Зокрема, x∈B.
Інша гіпотеза описує вираз B⊆C,
який говорить, що кожен елемент B є елементом C. Зокрема, x∈C.
Ми показали довільний елемент x∈A
є елементом C, тому A⊆C.

Краще зроби малюнок. Набато простіше для розуміння буде. А тоді взагалі все просто — верзе людина щось, а ти намалював собі чортиків у блокноті і все стало ясно.

Припустімо, що A, B і C є такими множинами, що A є підмножиною B, а B є підмножиною C,

Навіщо це припускати, якщо цього нема в дано? Ба більше, це суперечить умові

Мова про поволжжя і територірію Московії

тому що були такі початкові умови, а саме.

constB={a,b,c},A={b},C={с}
росіяни нас не розуміють але ми з білорусами прекрасно можемо комунікувати

О, ну це найяскравіший маркер: мамкін філолог у треді))

Откуда 92%?
А или это в Харьковской области 92%?

так, у Харківській. перепрошую, 94% — опитування з 6 вересня по 10 жовтня 2019

uk.wikipedia.org/...​/Російська_мова_в_Україн

За переписами російської імперії від 1893 на території харківщини (як і в усіх інших регіонах нашої країни) 80%+ розмовляли українською, і лише 7% російською. Питання: «яким чином 7% стали 92%». І будь яка людина що знайома з історією (а не з казочками про «Кієв мать гарадов руззкіх») відповість вам достатньо змістовно: чистки після коренізації, голодомор, насильницький вивіз до Сибіру, заселення московитами, розстріляне відродження, цензура...

Відповідь на питання «яким чином 7% стали 92%» не потребують історій про масове знищення українців. Просто до 80% українців у Харків приїхало ще у 7 разів більше російськомовних!
1897 — 173 989
1939 — 832 913
uk.wikipedia.org/wiki/Населення_Харкова
Виникає питання — що з цим робити?
— Визнати Харків окупованим москалями?
— Вигнати усій російськомовних Харків’ян назад до Парашки? Залишити тільки 200 тисяч справжніх українців.
— Зробити у Харкові гетто для російськомовних «не-громадян», кожному, хто не може довести чистоту української раси лепити червону зірку на лоба?
— Визнати що українцем є кожен, хто отримав громадянство — навіть якщо його рідна мова російська, арабська чи в’єтнамська?
— Визнати що російська мова належить Україні, як столиці слов’янської нації, і може вільно використовуватися?

Только не красную звезду, а двуглавого орла с уникальным числом. И не лепить, а клеймить. А потом «никто ничего ни продать, ни купить не сможет, если не покажет клеймо с числом» © Откровение Иоанна Богослова

нормас. захопили, повирізали як в Бучі, заселили власним населенням в домівки тих людей яких вони ж самі закатували. Не треба маніпуляції про те що це «проста переехалі расєяні». Проблема комплексна і переїхали вони туди в першу чергу через те що така була політика імперії (так само як і робили асирійці ще дуже давно) яка до цього повирізала суттєву частину свідомого українського населення.

відповідь на ваше питання, про то що з цим робити, така сама що і з деокупованим кримом та донбасом: або ви приймаєте Україну (вчите українську та признаєте її першість у всьому, затикаєте писки про расєю та проросійську політику), або валите на болота. це позиція Данілова, та це найбільш логічний варіант з моєї точки зору теж.

І, здавалося, ну вже є успішні кейси розвитку економіки та суспільно-політичного життя у країнах балтики та польщі. тотальна декомунізація та русофобія. але ж ні, нам мало. нам треба ще чіплятися за мову яку принесли на штиках і так палко її захищати попри все.

вчите українську та признаєте її першість у всьому, затикаєте писки про расєю та проросійську політику), або валите на болота

А если нет, то что? Напомню: дискриминация по национальному признаку запрещена конституцией

А если нет, то что? Напомню: дискриминация по национальному признаку запрещена конституцией

Військово-цивільна адміністрація на 20 років у відповідних регіонах за прикладом Ізраілю

Інститут негромадян за прикладом балтів

От і всьо

Но ты забываешь о волшебном обрезке трубы. Почти как волшебная палочка, но тяжелее

Чому забуваю? Зовсім ні. Прекрасний спосіб, я вважаю, тому практикуйся, щоб застосувати. Люди з трубою на вулиці це так прекрасно

Чим швидше войовничі росіяни дискредитують себе як ворожі елементи, тим краще для всіх

за тобою подвали СБУ плачуть) але чекаємо ще більше компромату, продовжуй, у тебе чудово виходить)

Закон о необходимой самообороне отменили?

Балтів за це не дуже-бо терплять у ЄС. А нас можуть і взагалі не пустити.

Ой та я б не переживав за це

По-перше дякуючи фюреру ця критика вже немає за собою підстав, а політика балтів якраз має всі підстави

По-друге на прикладі подстилок типу Орбана, вже ясно що поріг того що ЄС може стерпіти непристойно високий.

Нам просто треба не бздіти й не боятися робити те що в очевидних національних інтересах

Нам

Кому нам, национально-озабоченным?

в очевидних національних інтересах

Руководствоваться законами и конституцией, а не революционным правосознанием

Ну то зроблять закон і буде закон

Так чи сяк, можливість обрання медведчуків у парламент буде вирвана.

Розпереживався він за закон ;)

Понимаешь, Украина упорно становится такой-же Россией только с вышиванкой и жовто-блакитным флагом

хмм?? маєш щось проти вишиванок та жовтоблакитного стяга?
я весь увага, гарбузику

*** з пальцем не рівняй, як і те що робить росія з Україною до того що робить Україна з росією

хмм?? маєш щось проти вишиванок та жовтоблакитного стяга?

Имею против диктатуры и национальной озабоченности, много. Украина должна быть свободной, а не национальной

як і те що робить росія з Україною до того що робить Україна з росією

.
Речь о гражданах Украины

Украина должна быть свободной, а не национальной

Розумієш в чому проблема росіян? Що вони не розуміють що Україна завжди була, є і буде вільна національна унітарна соборна країна. В якій є різні ентоси, але це не федерація. Тим більше не федерація українських росіян і українських українців, як уе було б зручно фюреру, який чомусь забуває про татар завжди.

Що для росіян Україна — (була) гостинна країна, але не їхня родіна, яку треба освобождать. І тому коли росіянам це розказуєш, їм пригорає і ввижається диктатура і несвобода (росіян звісно, громадян України за випадком долі). Ви навіть в Україні хочете країну, где русским рады, и русским свободно. Щоб душевно і по-домашнєму. Русскім, а не росіянам. В росіян є власна країна. А у рускіх от родіна — совєцкій союз

Так само як є німецька, американська чи польська нація, є українська. Приймай її або будь їй ворожою.

Починай звикати, своє протів міг би й не казати, типу комусь було незрозуміло що якась тобі країна не така

Ви навіть в Україні хочете країну, где русским рады, и русским свободно. Щоб душевно і по-домашнєму

И чего?

Так само як є німецька, американська чи польська нація, є українська.

Что сэр имеет ввиду?

Починай звикати

См. выше про трубу и необходимую самооборону

Во-первых, «завжди» — это только 30 лет. Маловато будет. Во-вторых, если после войны кое-кто собирается пересобирать государство в плане написания новой Конституции, то тут возможны варианты вплоть до федерации. Другое дело, что правильную федерацию строят не по национальному принципу, а территориальному как объединение исторически сложившихся региональных общин (штатов, кантонов, земель), но многие этого тоже не понимают.

Для зміни інституту громадянства не треба конституцію переписувати прям аж

Досить в статтю 25 дописати абзац в стилі

Набуття громадянства і втрата громадянства відбувається у відповідності до законів України «Про громадянство України», «Щодо статусу осіб, які не мають ні українського, ні іншого громадянства»

Ну і зробити перевипуск паспортів усім і видавати згідно нових правил громадянства.

додати якісь перехідні положення

Зеленський уже поставив цю статтю під питання, коли позбавляв громадянства мертветчука та ко. Там підстава — добровільне набуття іншого громадянства як я розумію. Фактично юридично він не позбавив їх громадянства, а припинив їх громадянство. Так і написано в указах, звучить схоже, але це не те саме. Але цей механізм таки обмежений. Лазівка майже. Так що питання її зміни вважай вже під мікроскопом

А Вы в курсе, что эту статью менять можно только по особой процедуре: дважды по 300 плюс референдум? Как и прочие статьи из 1 и 2 разделов Конституции. Что касается перевыпуска паспортов. Вы представляете, что такое устроить такое в 40 млн. стране? Советские паспорта меняли в течении нескольких лет. Но в принципе неплохая лазейка, чтобы перестать платить пенсии. Объявить просто пенсионеров негражданами — и вот вам пенсионный дефолт. Вы это предлагаете?

Було б бажання, проведуть, проагітують населення і проголосують і поміняють

Я не пропоную, я спекулюю на тему

це ж не мені над цим голову сушити як унеможливити партії типу опзж. Може це буде в інший спосіб.

Особисто я бачу вихід в інституті негромадян і проголосую за це хоч 10 тисяч раз на референдумі

Пенсії не мають стосунку до громадянства, але якби от умовно пенсіонери пенсіонерної федерації бомбили пологові будинки під приводом звільнення молоді від гньоту молодьожних националистов — то так, я уявляю референдум про позбавлення пенсіонерів пенсій цілком можливим

В Украине пенсии — это привиллегия, которую имеют только граждане. Негражданам пенсии не назначаются. Поэтому вперёд. «Лишим гражданство русских свиней и жидовню, пусть им их государства пенсии платят». Так?

Пенсія — привілей будьякого хто має відповідний стаж.

4. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на отримання пенсійних виплат і соціальних послуг із системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування нарівні з громадянами України на умовах та в порядку, передбачених цим Законом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Я не знаю що ти хочеш мені приписати. Мені абсолютно неважливо буде це негромадяни чи якась картка виборця чи якесь анальне зондування минулого. В мене нема пункта щоб позбавити когось громадянства. Для мене це спосіб щоб антиукраїнські проросійські політичні сили не мали впливу на політику в Україні — забрати в їх електорату право голосу й можливість обиратись. Решта прав — без проблем. Інститут негромадянства цілком мені в цьому подобається.

Населенню донбасу та криму які 10 років в окупації тим більше не варто давати електоральне поле. Інститут негромадянства мені тут теж подобається.

Якщо маєш свій чи кращий спосіб — давай, послухаєм

Ну, разве что открыть границы и просто людей из страны выдавить. Многие, кстати, поедут в ту же Европу. И тогда можете строить тут, что хотите. Другой вопрос, откуда возьмёте столько «рассово правильных» граждан для заселения сих территорий. А вообще внутренняя и внешняя политика — это настолько сложный вопрос, что простых решений нет. Простые решения — это Нюрнбергские законы и чем это заканчивается все знают.

При чому тут нюрнберзькі закони і якісь расово правильні. Ти сам це привів і сам до цього апелюєш. Може ти ще й сам з собою тоді посперечаєшся?

Є приклад балтійських країн.
Можна конкретно чому цей приклад поганий для України? Без алюзій на нацизм будь-ласка і натяків що ми тут нацисти зібралися пліз

Можна конкретно чому цей приклад поганий для України?

Ущемлением по национальному признаку.

а по национальному признаку не ущємлять в Україні це як? тим хто вважає себе по національності росіянином треба давати право бути депутатом парламенту? ага щас

після відсутності порушень закону, подачі на громадянство, екзамену з історії, основ конституційного ладу і процесу натуралізації — стає людина громадянином, українцем по національності

атлічно я щітаю, цілком по європейськи

тим хто вважає себе по національності росіянином треба давати право бути депутатом парламенту?

Именно так: дискриминация по национальному признаку недопустима

після відсутності порушень закону, подачі на громадянство, екзамену з історії, основ конституційного ладу і процесу натуралізації — стає людина громадянином

А судьи кто?

українцем по національності

Форму черепа измерять, или сало жрать заставлять ?

Думаєш без штангенциркуля з росіянами не можна? Якась у вас фішка черепи міряти їйбогу моральні каліки люди

Т.е. Вы предлагаете перезапустить государство с новым общественным договором, по которому гражданином может являться только «украинец по национальности»? Ну так это тоже самое, что сделали национал-социалисты, когда приняли Нюрнбергские законы. Только там фактическим критерием было вероисповедание до 3-го колена, а тут я даже не представляю, что будет основным критерием. Ладно, с этим всё ясно.

Так буде перезапущений договір в тому чи іншому вигляді. Чи буде це негромадяни чи щось інше — хз. Негромадяни мені видається просто логічним рішенням, але ви праві, критерії мають бути і я теж не уявляю які можуть бути критерії. Мені видається логічним по проживанню на окупованих територіях.

Ну як ви уявляєте голосування в Луганську чи Севастополі після війни?

Вот так: гражданин Украины — голосуешь. Да, результаты могут не понравится национально озабоченным, но демократия она такая

Шо хочеш медведчука президентом? Шкода що не вигоріло, відчуваю твій біль

Я й так отжимаюсь без кожаєва-президента без проблем, якийсь президент безтолковий виходить )

тогда опозоришься перед президентом =\

Перед таким президентом и опозориться не стыдно.

Тогда я тебя поцелую. Лучше отжаться, правда?

Вот видишь, не так-то просто ёжика отжаться заставить.

демократия она такая

Ты где такой крамолы набрался, еще скажи что как большинство проголосовало так и надо делать. А если они неправильно проголосуют?

Настоящая демократия это свобода волеизъявления в рамках политики партии. А у унтерменшей которые неправильно голосуют надо отобрать право голоса пока не научатся голосовать правильно. А лучше отобрать гражданство и депортировать в Сибирь.

Так что давайте тут не мешайте людям строить тру демократию своими аллюзиями на нацизм.

Я написал, как это выглядело в Прибалтике. Там был критерий гражданство человека или его предков до 1940 г. Поэтому русских жителей Печор и окрестностей эстонцы считают своими гражданами, т.к. их предки имели гражданство Эстонии. Также в Эстонии дали паспорт сразу всем тем, кто подал на него ещё в 1990 г. до «восстановления Независимости». Поэтому всё не так просто. В Украине это не пройдёт. У нас не было межвоенной независимости, но у нас было 30 лет государственности при котором гражданство имели все здесь проживающие на 1 января 1992 г. и их потомки. Лишать их сейчас гражданства — это Нюрнберг 2.0.

Ну то можна завжди щось придумати. Я ж не маю на увазі 1в1

Жив на оккупованих територіях, а не виїхав — от будеш негромадянином поки не натуралізуєшся. Особливий правовий режим. Ізраіль це робив після війни. Всм особливий режим для арабів у Ізраілі. По моєму логічно.

Ще про німеччину en.m.wikipedia.org/...​ki/Allied_Control_Council

В чому це зразу нюрнберг 2.0? І де тут обмеження за національністю?

Ладно, предположим критерий проживания на оккупированной территории. Оккупации 8 лет. За это время на этой территории родились дети. Объявим их негражданами? Как быть с теми, кому в 2014 г. не было 18 лет и они ничего не могли решать? И тут очень много вопросов, на которые ответа нет. То, что Вы предлагаете называется экскоммуникация, лишения гражданства тех, кто имел на него право в течении 30 лет. И это таки Нюрнберг 2.0, потому что больше нигде такого не было. Ну разве что ещё ЮАР и Южная Родезия, где чёрных в своё время лишили права голоса. Израиль — это тоже интересная и довольно спорная тема. Но даже там есть арабские партии и арабы есть в Кнессете. Просто всё это обычно заканчивается «комиссиями по чистоте крови». Кстати, как Вы думаете, пан Хилькевич, Вы её пройдётё? А то у Вас больно кошерная фамилия. Или Вы, батенька, полукровка и Мировой Сионизм Вас своим не признаёт?

Залишу вас із вашими фантазіями про нюрнберг, набридло, з вашого дозволу

Значит я прав и «комиссию по чистоте крови» Вы, батенька, не пройдёте.

Та будьласка будьте «праві»

Це значить тільки те що ви замість вести толкову дискусію, шукаєте як би відкопати нацистів щоб бути правим.

Все вам життя нема без расистів й міряння черепів

По моєму я досить недвозначно дав зрозуміти що я маю на увазі

Решта не моя турбота, коментувати ваші фантазії про нюрнберг вдесяте це якось вже навіть не збуджує

Ну так массовые экскоммуникации (лишения гражданства) по-другому и не бывали в истории. Была ещё тема с принадлежностью к той или иной религии, но это было очень давно. Просто я в отличии от Кожаева трубами и прочим холодным и не очень оружием не размахиваю, у меня другие методы.

у меня другие методы.

Повторювати запитання й фантазії про нацистів поки ви не залишитесь один в кімнаті, і не вигукнете торжествуя, що ви прав?

По крайней мере кое-кто прекратил отстаивать идею массовой экскоммуникации, а мне этого вполне достаточно.

Я не предлагал массовую экскоммуникацию.

Я теж не пам’ятаю щоб я це пропонував але ви чомусь її собі придумали ¯\_(ツ)_/¯

А кто тут агитировал за балтийский вариант? Но в реалиях Украины — это Нюрнберг 2.0.

Нє, не нюрнберг, я так і не зрозумів чому ви так вважаєте

Є окуповані території, де купа людей з російськими паспортами

Чим вам не балтійський варіант тут, просто замість радянських паспортів російські?

Вас послухати так в латвії теж відбувся нюрнберг, бо позбавили громадянства. І певен багато хто з цих негромадян вважає себе ущімльонним, бо треба скласти іспит і вивчити мову й проспівати державний гімн, а їм от влом.

Але нічо поступово їх меншає, а латвія при
цьому живе без своїх партій регіонів та медведчуків, які хочуть з росією об’єднатись за 3 млрд баксів

Разница в том, что в Латвии государственность возродили через 50 лет. И гражданство не дали тем, кто понаехал за эти 50 лет. Украина же появилась в какой-то мере на базе УССР в 1991 г. и гражданство получили все, кто проживал в ней в тот момент. Критерий с оккупированными территориями никуда не годится. Скажите, люди добровольно паспорт берут? Нет, потому что без паспорта жить нельзя. Я вот, если бы было можно, вообще б никакого паспорта не имел, потому что я убил в себе государство © «Гражданская оборона»

ну то отримають статус негромадян, і житимуть собі, то в чому проблема?

Проблема в том, что район компактного проживания неграждан зовётся гетто, где формируются неформальные структуры самоуправления. Смысл возвращать территории, если они превратятся в гетто для неграждан?

Нє, товаришу, гетто це трошки інше

все у вас навкруг нацистів крутиться, шо ж такоє з вами

Смысл возвращать территории, если они превратятся в гетто для неграждан?

Как зачем? Топить же нечем
А так печи будут работать круглосуточно годами.

Сподіваюсь відповідь вас нарешті вдовольнила

Ти реально схожий на лаврова в якого гітлєр був єврей, а значить євреї антісеміти

А теперь, сударь, я Вам расскажу одну вещь. Гетто появились задолго до нацистов, ещё в средневековой Европе. Да и порядки в еврейских и смешанных местечках не сильно от гетто отличались. Помню прабабка рассказывала, что у них в местечке один еврей прирезал свою дочку за блуд с православным. Урядник палец о палец не ударил, его позиция была проста: «Пусть эти жиды друг друга сами режут, нам меньше работы будет». Суть в том, что если появляются граждане и неграждане, то неграждан экскоммуницируют от государственных сервисов. Экскоммуницируют от образования, от пенсий, от правосудия в конце концов. Пример тому те же чёрные районы Америки или чайнатауны там же. Вот чего Вы добиваетесь.

Ваш талант просто пропадає, Геббельс би Вами пишався

Нуну, Латвія схожа на гетто? :)

Я не знаю, во что там превратятся «русские районы» лет этак через 50. Но не удивлюсь, если латыши тогда начнут рассказывать о том, что русские там на Пасху приносят в жертву латышских мальчиков и девочек. Потому что главная проблема экскоммуникации в том, что одна община перестаёт понимать другую и начинает творить о ней разные мифы. И в эту историю можно подставить любые общины в любое время, результат будет примерно одинаков.

Сколько лет прошло,
Всё о том же гудят провода,
Всё того же ждут самолёты.
Девочка с глазами
Из самого синего льда
Тает под огнём пулемёта.
Должен же растаять
Хоть кто-то © Сплин

начнут рассказывать о том, что русские там на Пасху приносят в жертву латышских мальчиков и девочек

бомбить українські пологові будинки рускі можуть — в це я ще повірю
але латиських дєвочек в жертву — це якась вже фантастіка, руські на таке ж не здатні, руські високодуховні культурні люди

Якесь правда нєпоніманіє між общінами

Росіяни а не рускі, до речі, русі вже давно нема, кеп

Ну так я же написал, что не сейчас, а через 50 лет. Конечно, при условии если вырастет пара поколений в условиях сегрегации.

Чим вам не балтійський варіант тут, просто замість радянських паспортів російські?

Так подвійне громадянство у нас і так давно заборонене, ніякого неонюрнбергу тут не треба. Процедури автоматичного виходу з громадянства України тільки нема при отриманні ще чийогось, от це треба проробити.

Дивлячись на кількість носіїв 2-3х паспортів — не заборонене.

Я ж і пишу, що процедура не пророблена.

function getCitizenshipCount(rnokpp: string) {
  // TODO: calculate actual citizenship count
  return 1;
}

Та ліньки гуглити, але здається на законодавчому рівні заборони нема.
Але нема й дозволу, хе хе....

О курва російськомовні латвійці, на когось схоже

Самооборона, треніровочкі всьотакоє, ущімльонниє, як под копірку

youtu.be/iD1TJ5WNBGQ

Любуйся

Ось іще про персонажа

lv.baltnews.com/...​/20161220/1018464839.html

Дай вгадаю, Вован у нас буде майбутній місцевий євроскептік ;)

Давайте жителям территории УНР паспорта раздадим, чо уж там.

откуда возьмёте столько «рассово правильных» граждан для заселения сих территорий

Можно повторить XIX век с де Рибасами и Ришелье. В Западной Европе нынче огромная проблема с жильём, молодёжи не то что приобрести жильё, а даже арендовать уже дорого и приходится жить с родителями. Да и бомжей девать некуда.

www.dw.com/...​lin-and-berlin/a-49467210

www.euractiv.com/...​g-to-find-housing-report

Если населить в пограничных регионах европейских снежиночек, рашисты побоятся лезть сюда второй раз, ибо это сильно повышает риск вмешательства NATO. Остаётся вопрос, как уломать их переезжать сюда вместо сычевания.

Если населить в пограничных регионах европейских снежиночек

То их будут местные п***ить

Те из местных, кто способны их π3Dить, свалят в ужасе за поребрик при виде ВСУ.

Да и международными скандалами чревато, опять же, наподобие incident.obozrevatel.com/...​ya-britantsya-u-kievi.htm Так что западные партнёры будут давить на местных ментов и способствовать наведению порядка наконец. Как в странах Балтии в своё время. Сплошной вин.

Те из местных, кто способны их π3Dить, свалят в ужасе за поребрик при виде ВСУ.

Например я. Поехал в Испанию и отп***ил, испанцев, тренированных. И вернулся обратно

западные партнёры будут давить на местных ментов

С каких это херов?

Поехал в Испанию и отп***ил, испанцев, тренированных.

Ну поздравляю. А в Турции можно убить украинца всего за $800: www.dailysabah.com/...​ourist-in-turkeys-antalya Чем тут гордиться?

С каких это херов?

Евроинтеграция имеет свою цену.

Поехал в Испанию и отп***ил, испанцев, тренированных.

— если ты внатуре был на соревах и что-то взял, ты реально никого не «отп..здил», а просто выиграл по правилам, с рефери и соблюдением регламента, в реальной п..здилке на улице тебя может ждать сюрприз.

Это ещё ничего. Я Вам расскажу одну «молдавскую историю». Есть у меня знакомая. Она родилась в 1982 г. на территории Молдавской ССР и жила на правом берегу Днестра (не Приднестровье). В 1995 г. её родители погибают в ДТП под Одессой и в её 13 лет её вывозят родственники в Украину. Документы и опекунство по нормальной схеме не оформлено в результате чего она в 16 лет остаётся вообще без документов. А без документов нельзя ни учиться, ни работать официально. Все её мытарства перечислять не буду. Кончилось всё тем, что она обратилась в посольство РМ и там выдали ей метрику и документ о том, что гражданкой РМ она не является. На этом основании наши миграционщики выдали ей Посвідку на проживання особи без громадянства. Это тот самый паспорт негражданина, за который так ратует пан Хилькевич. В 2008 г. она на территории Украины и от гражданина Украины рожает дочь. Брак не заключили, т.к. на тот момент у неё не было даже посвідки, но в метрике ребёнка вписаны оба родителя. 12 февраля 2022 г. девочке исполняется 14 лет, а 24 февраля начинается война. Проживают они на востоке, который формально под контролем Украины, но органы власти работают нестабильно, ЦНАПы закрыты по понятной причине. Миграционщики же требуют документы обоих родителей, чтобы оформить девочке ID-карту, а паспорт отца сейчас получить не представляется возможным по той причине, что его местонахождение неизвестно. Девочка заканчивает 9-й класс и её будущее туманно, т.к. без ID-карты в училище не примут. Потому что высшее и средне-специальное образование — это привиллегия только для граждан, у которых есть ID-карта. А пан Хилькевич предлагает у кучи людей анулировать паспорта и не выдавать их детям без «экзамена на гражданство», чтобы в стране проживала куча бесправных людей.

Зовсім не те що я пропоную

Не безправних, а без виборчих прав. Решта прав мене не цікавлять ;)

Не треба тут додумувать

А як можна було народитись у мсср у 1982ому і не отримати навіть свідоцтво про народження? Коли її вивозили що про документи не думали?

Як так кататись туди сюди з року в рік, «забувати» всі документи, то що дивуватись що життя туманне і проблемне? Як я зараз викину всі свої документи і кудись поїду в якусь австрію, нароблю дітей, повезу їх в польщу, нічого не оформлятиму, а потім загину десь в іспанії, і її якісь наркобарони повезуть в німеччину без документів й кинуть в якесь гетто між сирійцями, то ви теж будете руки заламувати яке туманне життя у дитини?

Сумна історія, попахує як якийсь циганський табор єсічес, але ж хто винен тут як не родствєннічкі

Документы и опекунство по нормальной схеме не оформлено

С родственников много не спросишь по понятной причине. А вообще-то одна из функций государства — это заботиться о детях-сиротах. Ни Украина, ни Молдова с этой задачей не справились в этой истории. Просто то, что Вы предлагаете повлечёт за собой лишение права на образование и на пенсии. Почему я уже написал. Что касается того, куда пропала метрика. Она вполне могла сгореть в Жигулях вместе с родителями и остальными документами во время аварии, не думаете?

Судячи з того що ви написали, навіть не зрозуміло хто ці опікуни і чи є в них громадянство навіть.

повлечёт за собой лишение права на образование и на пенсии

Ні, це наслідок ігнорування оформлення будьяких необхідних дитині документів впродовж ну вже 30 років вважай

Не може бути так щоб зовсім жодних підстав чи документів що дитина народилася і проживала 14 років в Україні, сорі, це якийсь космос циганський.

Якщо завтра в Київ телепортується якась дитина з планети медуза без документів в неї будуть теж подібні проблеми й наслідки. На якій же підставі паспорт видавати і приймати в громадянство?

Плюс ви сударь прівіраєтє

Стаття 14.
Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також яким надано статус біженця в Україні, мають право на освіту нарівні з громадянами України.

І наприклад

nuft.edu.ua/...​ta-osb-bez-gromadyanstva

На бесплатное высшее и среднее-специальное не имеют. Эта привиллегия только для граждан. Со мной в школе в 90-е училась девочка, семья которой бежала из Абхазии. В Украине они тоже жили на основании посвідок. Так вот по действующим тогда порядкам 1999 г. она не могла никуда поступить учиться. Кончилось всё тем, что у неё дядя окопался в Германии и вытянул эту семью туда. Что касается того, что если в Киеве телепортируется ребёнок. По действующему закону о гражданстве, если родители ребёнка неизвестны, то он считается гражданином Украины. Конкретно в этой истории с моей знакомой. Она бы получила паспорт ещё в 1998 г., если бы родственики просто в 13 лет сдали её в интернат на территории Украины и отказались от неё. Или нашёлся бы гражданин Украины, который бы взял её под опеку или попечительство. Этого не случилось. Проблема в том, что сейчас её дочери не получается оформить ID-карточку. А без неё не возьмут в училище.

Исторически сложившаяся АРК с собственной конституцией, веками бывшая отдельным от Руси ханством, у нас вполне есть. Впрочем, её одной для оправдания федерализации мало.

Институт негражданства в том виде в каком его тут предлагают (30 лет были гражданами, а теперь нет) — это новый вариант Нюрнбергских законов. Так что это уже даже не Балтика, а сразу 3-й рейх. Алоизыч был бы доволен, дело его живёт :-)

Якесь обмеження на державні й керівні посади й право бути обраним і політичну діяльність буде 100% разом з глибоким анальним скануванням, в якому вигляді — хз

Але й перегляд громадянства думаю отримає конституційну підтримку, в цих обставинах — гріх не скористатись, ця тема буде гарячою на виборах після війни. Балтійський варіант мені здається цілком реальною перспективою

А что Вы про балтийский вариант знаете? Если мы говорим про балтийский вариант, то рассматривать стоит только Эстонию и Латвию, т.к. в Литве всем дали гражданство, кто проживал на 1 января 1992 г. Так вот в Эстонии и Латвии основной критерий — это гражданство у человека или его предков на 1 января 1940 г. И по этому критерию Эстония раздала паспорта русским из Печорского района Псковской области, т.к. неофициально заявляет на него права, поскольку он принадлежал Эстонии до 1940 г. и проживающие там являются потомками эстонских граждан до 1940 г. Так что всё не так просто даже в Прибалтике. Но то, что тут предлагается — это Нюрнбергские законы № 2. Именно потому, что гражданство было и его отобрали по критерию этнической принадлежности. Хотя как такое реализовать на практике, я с трудом представляю, ибо 5-й графы в документах нет лет уже 25.

Ну то зроблять закон

У січні 2014-го теж купу «законів» нароблено. Де вони тепер?

дякуючи фюреру ця критика вже немає за собою підстав

Від того, що коять кацапи, найменші натяки на нацизм не перестануть бути страшним гріхом у ЄС, особливо для німців, із яких його десятиліттями витравлювано настільки сильно, що тепер навіть згадувати при них можливість притиснення когось там за національною ознакою непристойно.

Нам просто треба не бздіти й не боятися робити те що в очевидних національних інтересах

Цього і так вдосталь. Питання в тому, чи вигорить. Закрити небо он уже майже рік прохаємо, але ж ніхто і закривати не збирається.

Ну от в німечиині без громадянства не можна голосувати. Це теж ущємлєніє прав. АЙЯЙЯЙ

По національному ж. Німець — голосуй, бласка, не німець — ущімлєніє

Це дурниця, дітей до голосування не допускають, оце дискримінація так дискримінація.

ааа, так ти ж латентна русня що у 14му році писала про «праґматічєскій вгляд на рєвалюцію». згинь, орк. за російським кораблем.

По историческому праву он принадлежит Болгарии)))

Та і взагалі, росіяни пишуть кирилицею. Треба відмовитись від неї. А ще, вони їдять пельмені, треба заборонити пельмені в Україні, бо це їжа ворога

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Є ж топк про перехід на латиницю.
Бої там не гірше за тут :-)

В російській всі твої проблеми, вір в це :)

в людях що виступають за фільтр російської всі твої проблеми, вір в це :)

Набагато більше мені не подобається те, що редакція лояльно відноситься до малограмотних коментарів, які жодного відношення не мають до теми автора.

сєргєй, за російським кораблем, будь ласка

Не смішіть.

> 2023
> писати пости російською

Переход на украинский не планирую, очень нравится злить диванных вояк с буквами

не побачив у коменті Дарії призив вам кудись переходити. так навіть краще, можна швидше зрозуміти що ви за людина

Я не сто долларов, чтобы всем нравиться

та я вам скажу що ви і не 10$, і не 5 центів)

цікаво, це причина чи результат по відношенню до подій у 1-9му класах?

цікаво, це причина чи результат по відношенню до подій у 1-9му класах?

можливо у джоу-джитсу не так прилетіло. у Ломаченка та ж історія😂

Результат падіння макітрою вниз

А ви зустрічали колись кацапа, який володіє українською?

Он один навіть 5 книг-бестселерів українською написав. І все одно спалили на брехні

Та думав Яник, він у нас же відомий письменник

ну смотря з якого боку дивитись, а більше ніхто й не спадає на думку, як не він то теж цікаво хто ))

Хоче хай пише, діло його якою писати, закони України цього не забороняють...

Підписатись на коментарі