Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як ми перезапустили курси з React і які висновки зробили

Усі статті, обговорення, новини про Front-end — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Всім привіт, це знову я, Рубан Віталій з компанії Itera зі своїми курсами з React — які ми не просто не закинули, а й повторили, збільшивши обсяг матеріалів майже вдвічі. Якщо вам цікаво, що ми отримали в кінці — беріть горнятко кави і читайте.

У травні 2022 року ми закінчили перший випуск курсів React для початківців, після чого пішли на переосмислення того, що ми зробили. Ні, загалом все було непогано, але непогано не означає добре, чи не так? А робити щось «на відвали» — нецікаво, неефективно і має якийсь посмак гіркоти спаленого часу.

Найголовніша проблема, яка у нас була — теоретичність. Ми, звичайно, давали приклади коду та намагались пояснювати практичні речі, але вийшло це не дуже, і нам про це писали. Тому цього разу ми ухвалили два досить непростих рішення:

  1. Замість робити абстрактні лекції на загал — зібрати невелику групу людей, з якими зосередитись на практиці.
  2. Збільшити курс до двох місяців замість одного (відразу кажу, що і два — малувато).

Після рішення про новий формат ми оголосили про відбір і тут я отримав перший шок. Усього за три години ми отримали 150 анкет з охочими скласти вступне завдання на курс. Люди нереально вмотивовані і бажають вчитися (далі це підтвердилось). Якщо так буде йти і далі — IT в Україні буде зростати стрімкими темпами.

Зібравши анкети, ми розіслали тестове завдання і з усіх охочих відібрали 16 майбутніх студентів. До речі, тут я отримав другий шок, коли побачивши дизайн деяких «студентів». Люди працювали дійсно на совість і якщо що, я тепер знаю, кому замовляти дизайн. Загалом багато робіт було на достатньому рівні, і я шкодую, що ми не змогли взяти більше людей.

На цей момент у нас уже була готова нова програма, яку ми поділили на дві умовні частини.

Перша частина — основи React: Як почати, React та Props, Класові компоненти та State, Функціональні компоненти та стейт, Хуки та інші речі з яких React майже не можливий.

В другу частину ми поклали must have інструменти, такі як React-Router-Dom, Redux, UI бібліотеки та інше. Якщо чесно, я не дуже хотів давати Redux, бо я точно не його фанат, але сам підхід та інструмент настільки популярний, що довелось давати.

Тож ми поділили ці лекції між собою та почали викладати їх для групи, а записи занять — на YouTube. Користуючись нагодою, хочу висловити глибоку вдячність Ігорю Цвєткову, який виступив співвикладачем на цій ітерації і допоміг довести все до кінця.

Для зручності всі відео з курсу ми зібрали у плейліст, а ось так зараз виглядає наш канал:

Вийшло не супер просто, але краще, ніж було, тому що завдяки домашнім завданням, які ми давали кожного (ну майже) тижня, ми бачили типові помилки і швидко їх виправляли. І знову не можу не відзначити мотивацію людей. Зазвичай заняття проходили по дві години вранці двічі на тиждень, але коли було потрібно провести додаткові заняття, люди приходили і ввечері і сиділи з нами по кілька годин.

Так пройшло майже два місяці. За цей час група зменшилась з шістнадцяти до дев’яти людей, що, як на мою думку, є нормальним показником навіть для платних курсів.

А закінчилося все захистом випускних командних проєктів. Люди розбились на підгрупи по троє і зробили застосунок для підбору напоїв та настільної гри для компанії, портал новин з корисними віджетами та фільмотеку.

З цікавого — був один момент, коли після ефіру мене звинуватили ледь не в булінгу, але все обійшлося, хоча не сказав би, що було приємно.

Які висновки ми зробили:

  1. Працювати з конкретною групою людей на результат було правильним вибором. Тут все очевидно, прогрес людей очевидний, користі реально більше.
  2. Група в 16 людей це забагато. Наступна група буде до 10 людей, вибачайте.
  3. Люди нереально вмотивовані, їх треба наймати. З таким бажанням з них вже за кілька місяців буде реальна користь проєкту.

Додатковим бонусом ми отримали повніший курс, який тепер має і теорію, і практику. Контенту загалом вийшло немало — близько 50 відео, але вибір краще за його відсутність.

А от з планами поки не ясно. З однієї сторони, люди вмотивовані на навчання, воно їм потрібно, а значить треба продовжувати. З іншої сторони, нам очевидно: є що покращувати, тож треба знову передивлятися програму і матеріали, а на це піде трохи часу. Тому зараз ми відпочиваємо і робимо загальні лекції. Наприклад, минулого тижня ми провели лекції про верстання, а на наступному плануємо лекцію про вебперформанс.

На цьому у мене все — ось наш ютуб-канал і телеграм-канал для тих, кого цікавить навчання. Бережіть себе і побачимось на наступних заняттях

P. S. А ось наша скромна студія:

А так виглядала наша програма:

👍ПодобаєтьсяСподобалось15
До обраногоВ обраному4
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Этим летом планируются курсы по React.js?

Курс був насправді класним.
Вот, що найбільше сподобалося так це практика і код ревью.
При тому, хочу додати, що ревью не просто там пару строк на *відчипись*, а це індивідуальна онлайн зустріч хвилин так на 30-60 де пояснювалося, що варто покращити, як це зробити і чому.
Дякую. Для мене це був дуже хороший та потрібний досвід.

От саме тому наступна груп буде менша)
Дякую за відгук!

Дякую! За старання, та роботою, що не буде змарнована студентами )))

Воу, обовязково подивлюсь курс, впевнений буде корисно. Почав вивчати реакт з курсу на юдемі, але бувають моменти, що треба передивлятись по декільки разів через невеличкий мовний бар’єр.
Дякую за працю, буду користуватись!

Дякую за статтю!! Ще курс не почав, але вже підписався. Обов’язково напишу, як закінчу

Дякую за чудовий курс! Усім, хто має бажання вивчити реакт — дуже рекомендую!

ps. якщо раптом цей коментар читає HR, який шукає того самого «нереально вмотивованого випускника, якого треба наймати» — я тут, напишіть мені, скину резюме :)

Підписатись на коментарі