Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Обговорення зимового зарплатного опитування 2023

Цей топік для обговорення зимового зарплатного циклу. Якщо у вас є коментарі, зауваження або пропозиції — залишайте їх тут.

Зарплати українських розробників — зима 2023

Зарплати українських тестувальників — зима 2023

Зарплати українських PM, HR, DevOps, Data Scientists та інших ІТ-спеціалістів — зима 2023


Докладна інформація з розбивкою за категоріями, містами та досвідом доступна у зарплатному віджеті.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Кількість розробників, які взяли участь у зарплатному опитуванні, на 10% зменшилась

Ну так вы же сами не дали заполнить анкету всем, кто выбрал «не планирую возвращаться в Украину». Хотя это могут быть люди, что остаются сотрудниками украинских компаний, платящими налоги в Украине, т.е. это полноценное украинское айти, у них украинский пейрол.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Додайте, будь ласка, по 500 більше 10К типу 10500, 11000 хочу знати де я в рейтингу)

вже є літнє 2023
jobs.dou.ua/...​023-06&position=Middle SE
якщо коротко: трошки присіли, в межах похибки

пора вже літнє відсвічувати, ДОУ ау!

Якщо чесно, я багато років думала, що там в опитуванні треба вводити ЗП до податків, і що віджет показує теж статистику до податків. Думаю, таких помиляющихся немало.

Теж про це думав.
При цьому податки можуть бути різними (КЗпП, ФОП, Дія.Сіті), і сума net має бути репрезентативнішою в даному випадку

А там після податків? Чистими?

Привіт, а у вихідних даних в csvшці freq це те, скільки разів трапилася така відповідь? Тобто якщо однакова відповідь трапилася декілька разів вони будуть згруповані в одну строку?

Спасибо! Я как раз вчера на него заходил посмотреть обновились ли данные. Очень любопытно было узнать сколько крутые разработчики БД нынче зарабатывают 😀

Як буде час, будь ласка, додайте інформацію з нового літнього опитування, вона вже доступна на GitHub — dou.ua/...​rums/topic/44204/#2667981

Кожен раз читаю і сміюсь. Хто ці ніщеброди? Навіщо взагалі йти в айті заради цих смішних зарплат?
Висновнок: люди що заробляють не мають часу на усіляки опитування

Але мают час зайти й написати які всі ніщеброди)

Так а ви брали участь в опитуванні?(:

Доброго дня, дякую за аналітику, але питання з року в рік одне й те ж — коли доу нарешті розділить категорію Support на Customer та Technical?Це зовсім різні позиції і міксувати їх, щоб потім видати, що у фахівців категорії Support медіана зарплатня зросла на $55 — до $1100 — це повна нісенітниця. Або просто вкажіть, що ви не хочете додавати категорію і всі зібрані дані мають відношення лише до кастомер саппорту. Дякую заздалегідь.

Із зарплатами для СТО, Director of Engineering щось все дуже сумно, 6-7к це щось малореалістичне в 2023.

Chat GPT, дані якого кінчаються 2020 роком, каже, що:
“The salary for a CTO in Ukraine in an IT company can vary greatly depending on the size and scope of the company, the CTO’s experience and qualifications, and the current market conditions. Generally speaking, salaries for CTOs in Ukraine range from $50,000 to $150,000 per year.”
Тіж цифри і по Director of Engineering.

Ну, 50к — це взагалі 4к в місяць, ChatGPT тобі ж не сказав, яке ранжування і де там медіана?

Опублікували зарплати українських PM, HR, DevOps, Data Scientists й інших ІТ-спеціалістів: dou.ua/...​tech-nontech-winter-2023

Коли я читаю, шо зменшилася кількість досвідчених працівників то в мене питання — як? Вони шо вмерли, всьо забули і втратили досвід чи лишили ІТ? Давайте писати, шо зменшився їх відсоток, а не кількість.

Або їх число збільшилося в Польщі, або насправді в Україні зменшився відсоток досвідчених порівняно з недостіченими (бо останніх різко стало більше), але неточно написали, про кількість, а не про відсоток.

Може комусь вдалося вийти з ІТ. Можна мовчки заздрити :)

У мене знайомі вийшли з айті в ЗСУ, не дуже задоволені.

Підкажіть, будь ласка, чому в опитуваннях немає Qt/QML ні в мовах, ні у фреймворках? Чи хоча б вже С++/Qt.
Багато automotive (та інших) проектів використовують саме ці технології

Навіть коли в Україні залишиться рівно 2 сіньйора з ЗП 3300 і 3500, на Доу напишуть, що, не дивлячись на те, що кількість анкет суттєво зменшилася, медіана все ще залишається 3400.

Ну вообще, в случае четного количества элементов часто используют именно полусумму (среднее арифметическое)

Так.
“If the data set has an even number of observations, there is no distinct middle value and the median is usually defined to be the arithmetic mean of the two middle values”

привіт) не розумію, що означає Manager в розділі За посадами. буду вдячна на пояснення.

гендерний перекос дуже великий ... дівчати ви ігноруєте опитування ?

Це ж дані про розробникам. Серед них завжди мало дівчат. Скоро будуть тестувальники, там ситуація кардинально відрізняється.

я розумію , але не очікував що з 2000 ситуація не дуже покращилась

Не хвилюйтесь, завдяки росіянам та повільній допомозі НАТО ситуація у багатьох сферах «покращується» щодня вже скоро як рік. Ви за інші професії, де жінок взагалі нема, теж переймаєтесь чи не розумієте, що перекоси в деяких сферах як розробка та багато інших є і завжди будуть нормою?

перекос це нормально 50 на 50 ніколи не буде , але 92% проти 8% це прірва

Ну так мужчин почти нет в среднем образовании, т.к. там платят копейки, а мужик должен кормить семью. А учить детей кто-то ж тоже должен. Вот общество и саморегулируется.

ну конечно , а будівельний сектор, авто ремонт почті нет ? расскажи це електрику чи сантехніку

У меня в команде 10 парней тестировщиков и я :D

Есть ошибка на графике в разделе «Динаміка зарплат за мовами програмування» > Python > «Зарплати Python-розробників з розподілом за фреймворками та додатковою мовою програмування». Если выбрать «Фреймворки, бібліотеки й платформи» = Back-End, то FastAPI указана 2 раза, а React.js, jQuery не должно быть

Трохи здивована результатами щодо стартапів.
Тим, що 1) вони не тільки є в Україні зараз, а й тим, що там 2) найвищі зарплати (?!) ну й тим, що їх працівники взагалі брали участь в опитуванні...
Це не стартапи з автоматизації ремонту доріг?)

Справа в тому, що в стартапах майже немає джунів та мідлів. Там суцільні сіньори та прінципали. Тому й медіанні зарплати там, звісно, вищі навіть ніж в звичайних продуктових конторах.

Проблема в тому, з чого платять такі зарплати?)
Стартап це ж інвестиції.
ІТ- проекти в Україні в умовах військової агресії і енергетичних проблем, гадаю, не дуже заохочують інвесторів, західних і вітчизняних?
І в умовах потенційних скорочень 25% існуючого ринку сіньорам бігти в невідомий та ризикований проект з нуля теж не дуже хочеться.
І такого вони можуть робити в цих стартапах, щоб притягти величезні гроші??? Таких проектів, можливо, два, тоді вірю ). І скоріше за все це проекти розбарахолювання Нацпрограм.
Тим більше зараз все вирішується без аукціонів на кастрованому «Прозорро»

ІТ- проекти в Україні

Стартапи з працівниками в Україні — необовʼязково українські стартапи.

А я й не кажу що українські. Я ж про це і написала. Хто ці західні камікадзе, що прийдуть зараз відкривати тут стартапи з самашеччими зарплатами? У Дніпрі, наприклад...(((
Ви поконкретніше, не загальними фразами про те, що і так відомо, можете відповісти?
Бо це така ж мурня, як і те, що в аутсорсингу менше всіх, бідолахи, отримують.
Ясно й те, що поняття «аутстаффінг», де «зарплати більше, ніж в аутсорсі» на цьому ринку абсолютно перекручене і може й реалізовується, але не в чистому ІТ, а скоріше в компанії по типу рекрутингових.
І той, хто відповідав на це питання, може й не знає, що працює не в аутстаффі а в звичайному проекті з «body shopping’u», який гарно назвали «аутстаффінговою компанією».
Повірю, якщо побачу умову, бо вони відрізняється навіть на рівні предмету договору.
Так що підтримую пана Станіславського — «не вірю»)

Хто ці західні камікадзе, що прийдуть зараз відкривати тут стартапи з самашеччими зарплатами

Так це не обов’язково компанії, що прийшли зараз. Могли і рік і два тому прийти.

Так що підтримую пана Станіславського — «не вірю»)

Не хочете — не вірте, все одно ваша віра на ринок наврядче помітно вплине(:
В цілому якось багато тексту ви написали, хоча вам дали просте і логічне (з мого особистого досвіду) пояснення. Більшість стартапів — це місця де потрібно працювати на результат, і відповідно туди йдуть досвічені, амбітні, і працелюбні люди. В середньому такі специ отримують більше, інакше який сенс старатися?
Подивіться також на фільтри у віджеті: як тільки обираєте Стартап — одразу зникають люди із середньою освітою. А в аутсорсі є;)

Ви теж написали багато тексту)).
Коли ви пишете «отримують», та маєте на увазі, що хтось їм дає, і дає вище ринка . А я знаю багато прикладів стартапів, у тому числі з колишніх співробітників, які починали з нуля, або з одного маленького інвестора/клієнта, і розкручувалися пару добрих років до ринкової. А коли розкрутилися, це вже був не стартап.
Тому даю вам логічне пояснення — стартап як такий має багато форм
У тому числі взагалі БЕЗ зарплати)).
Так що коли рахується середня температура по шпиталю, якось морг не порахували, ось я про що.
І взагалі «отримують» — це совок. У бізнесі гроші заробляють.

Коли ви пишете «отримують», та маєте на увазі, що хтось їм дає, і дає вище ринка

Ні, не мав я такого на увазі точно( Статистика відображає ринок, «вище ринка» — це якщо на ДОУ людина з вашим досвідом має 6к, а ви — 8(:.

У тому числі взагалі БЕЗ зарплати)).

Сторінка називається «Зарплати українських розробників». Чого б це в ній вказувати тих, хто працює без зарплати?(:

Бо є таке поняття «достовірність даних».
І вибірка.
Або не треба називати це стартапами, бо не відповідає поняттю і результат недостовірний.
Те саме відноситься за усіх зарплат, якщо викинули тих, хто віддалено працює в українських компаніях, але повертатися не збирається (а може їм нема куди повертатися, бо житло пошкоджене???)

Так а до чого тут стартап?) Звичайні фірми не запрошують?)

Згода. Але ж так само можуть найняти і наймають окремі компанії, не стартапи. Ціна може бути ще й більша, бо, звичайно, вони не наймають таким чином джунів.
Коротше кажучи, статистика щодо «найбільших зарплат у стартапах» мутна :).

Ви поконкретніше, не загальними фразами про те, що і так відомо, можете відповісти?

Дивимося на мій профіль -> ресьорчимо наявність офісів/юрособи компанії в Україні -> задумуємося, як я там працюю -> робимо висновки.
Актуально не лише для мого випадку 🙂

Ну то лички там всілякі. А так то я на сіньорів спібесідував двох СТО зі стартапів. Бо гроші у великій компанії кращі
А якось сам в стартап ходив. Там три дева було, всі код писали. Але один з них був СТО, другий хед оф інжиніринг а третій вже забув хто

Мав справу зі стартапом з Лондону. Із-за того що б2б вони радісно були готові прямий контракт підписати на зп нижче середньої по Лондону.
Але для мене то цікаво було бо з 5% податку зовсім інші гроші тут і там

Винятки статистично недостовірні, бо те саме може запропонувала будь яка іноземна компанія. На тих же умовах

Працював на стартап зп були значно вище за наші, хеад квотер був в штатах, я від них пійшов давно, але вони досі процюють з дев командою з України. Одразу скажу, що все життя з часом долини, хоча там тільки РМ та власник

Гадаю, це вже не стартап. ? ;)

чому? він не окупний, досі залучає інвестиціі. всі ознаки стартапу

Ну в принципі як вічний студент.
Ясно.
В когось зайві гроші.

будуть результати щодо опитування ІТ закордоном,яке було ще в листопаді?
чи результати настільки незадовільні, що не хочеться демотивувати суспільство?

В статті сказано, що в медіані не пораховані ті, хто втратив роботу (зарплата 0), і що їх кількість значно зросла в цьому році. Якщо їх враховувати при обчисленні медіани, то медіана впаде порівняно з минулим роком.

Я вважаю, що треба нормувати медіану на процент тих, хто зараз без роботи. Тобто, якщо з роботою зараз 87% айтішників, а 13% — без, то множити медіану на 0.87, або, більш математично правильно — перед підрахунком медіани додавати до виборки нульові значення в кількості 13/87 кількості ненульових значень.

У фахівця є офер на $5000, фахівець хоче $10000, але так, як фахівець безробітний то будемо рахувати його винагороду як $0 й враховувати в медіану $0.

На ринку повно початківців шукають першу роботу, їх також враховувати як $0 в медіану?

Ну фахівець не мазохіст сидіти рік з 0$ замість 5000$

Може займатись своїм проєктом. Числа навів як приклад.

Тоді це саботаж опитування, самому змінити тип діяльності і малювати мінус кілобакси дельти.

Ну в такому випадку можна зайти на оффер в 5к і продовжувати пошук вакансій 9к+.
Тип більш в Б2Б як з гуся вода — пішов в гіршому випадку через місяць з дешевої роботи.

Загалом у мене подібна ситуація, проекти на 7.5-8к закінчились, зараз з боєм вибиваю хоча б 7к. Грошей трохи є, навіть рік без роботи можу посидіти з тим же комфортом, але продовжую пошук.

У фахівця є офер на $5000, фахівець хоче $10000, але так, як фахівець безробітний то будемо рахувати його винагороду як $0 й враховувати в медіану $0.

І правильно роблять, що рахують, як 0$. Мені он кенійський принц прислав оффер на лям баксів, а голоси в голові сказали відмовитися, бо будуть платити мені два ляма. А так-то мене, може, звільнили під час скорочення півроку тому і я сиджу з порожніми кишенями. Яка там різниця, що в оферах і в голові, у нас же тут статистика зарплат, тобто все-таки яке не яке, а відображення реальності.

В статті сказано, що в медіані не пораховані ті, хто втратив роботу (зарплата 0)

Перепрошую, а де саме сказано? Перечитала статтю, не знайшла цього фрагменту.
Коли я заповнювала опитування, то після питання чи працюю зараз (ні), все одно було питання про з/п, і здається була ремарка про «якщо не працюєте зараз — вкажіть з/п на останньому місці роботи» чи щось подібне. Тому незрозуміло, звідки взялась «зарплата 0»

Насправді ті графики майже нічого не показали.

Ну була медіана в 3300 баксів в грудні 2021 і стала 3400 баксів в грудні — типу краще стало?
Доллар сам по собі просів через його інфляцію, товари по факту подорожчали в рази більше тієї інфляції, ЗП типу на місті — а по факту все ще х2 від медіани потануло в кілька разів.

У мене немає звітів щодо вакансій по 7-10 кілобаксів/місяць, але порівнюючи з роком назад, зараз їх майже немає.

Це не просто медіана, а ще й медіана середнього заробітку.
Тобто це мало того, що середня температура по шпиталю, але ще й медіана середніх температур по палатах у шпиталі)).
Ні про що взагалі.

Кількість розробників, які взяли участь у зарплатному опитуванні, на 10% зменшилась

Ну так вы же сами не дали заполнить анкету всем, кто выбрал «не планирую возвращаться в Украину». Хотя это могут быть люди, что остаются сотрудниками украинских компаний, платящими налоги в Украине, т.е. это полноценное украинское айти, у них украинский пейрол.

как они платят налоги в Украине но не планируют возвращаться? пусть они разберутся с собственной шизой

Как и раньше — получая деньги на свой украинский счёт и платя с него налоги.

Таким людям з місяця на місяць з подібною схемою доведеться розпрощатися. Враховуючи, що повертатися вони не планують.

По визе диджитал номад по такой схеме можно жить довольно долго.

Більшість українців нічого такого ще не оформили. Та і не в тих країнах, де є такі візи

Можна просто жити на 3-4 країни і продовжувати платити податки в Україні. Навіть отримувати нічого не треба, якщо ваш маршрут по 1-3 місяці типу такого Польща — Румунія — Болгарія — Туреччина — Грузія — Хорватія — Єгипет. Маршрут умовний, бо є як мінімум 5 цивілізованих країн, де дозволяється перебування туристом не менше 90 днів

просто жити на 3-4 країни
просто
на 3-4 країни

Називається «знайдіть логічний оксюморон».

не надо фантазировать то чего нет

Почему?
Есть полностью легальные варианты типа Хорватии и Турции, там так годами можно сидеть.
Плюс кто-то может так сидеть с TPS в ЕС (хотя это уже не совсем законно).

В Хорватії чи Турції не так багато українців, порівняно з тою ж Польщею.

Ну так они и в Польше могут сидеть на украинском пейроле (хотя конечно это не совсем легально с точки зрения польского налогообложения).

хотя конечно это не совсем легально

Ну от і «добрий день», я ж про що) Ті, хто хоче залишилися вже конкретно, рано чи пізно починають думати про більш легальні опції.

«всего-лишь» например 50,000 украинцев в Турции с видом на жительство. А сколько тех, кто без него?
И плюс сейчас сюда из ЕС переезжают (тк не хотят быть налоговыми резидентами и отдавать половину зп).

50,000 украинцев в Турции

Ну, а в Польщі мільйони. Що я не так тут сказав?🙂

В Хорватії чи Турції не так багато українців, порівняно з тою ж Польщею

аналогично, не надо фантазировать то чего нет

То не в них шиза, то глобальна світова проблема. Живе людина в країні А місяці три, потім катається по 10 країнах у відрядження місяці три, потім півтора місяці теж катається, але це вже відпустка. Потім на 2 місяці їде лікуватися до країни Б, а на останок вирішує ще 3 місяці перезимувати в країні С, бо там тепло.

І тепер ця людина (і всі ці країни) прифігівають з питання про те, а де ж ця людина взагалі живе і де має платити податки. Людству треба знаходити якісь відповіді на ці питання, бо люди дійсно так живуть і це має бути якимось чином законно.

Живе людина в країні А місяці три, потім катається по 10 країнах у відрядження місяці три, потім півтора місяці теж катається, але це вже відпустка. Потім на 2 місяці їде лікуватися до країни Б, а на останок вирішує ще 3 місяці перезимувати в країні С, бо там тепло.

Ну, тобто ніде не прожила 6+ місяців, податкове резиденство не змінилося. Відповідно, платить там, де і платила як резидент до цього.

Так собі в плані справедливості. А якби в одній з тих країн їй довелося скористатися, ну не знаю, послугами медичної, правоохоронної чи судової системи — вона була б вправі це зробити? Якщо так, то чому, вона ж податки там не платила? А якщо ні, то де ж їй цим всім тоді користуватися? Мав би існувати якийсь порядок розрахунків з державами перебування і правила користування їх суспільними благами. Це 100 років назад подорожі були чимось незвичним і дорогим. А сьогодні он за добу можна десяток країн проїхати.

На мій погляд, поєднування рівнів володіння англійської з зарплатнею не досить об’єктивне. Є чімало проектів, де англійська взагалі не раляє або майже не виходить з рамок шаблонної доповіді на дейлі мітінгах (для джунів, мідлів та деяких сіньорів) та/або переписок, де можна й гугл перекладачем обходитись.

Було б гарно якось збільшити акцент саме на впливі англійської, а не на досвіді працівників. Звісно, що в 80%+ випадків мідл з 1 роков досвіду зароблятиме менше, ніж мідл з 3 роками досвіду, як би краще «молодший» мідл не володів англійською порівняно зі «старшим» мідлом.
Наприклад, додати ступінь використання англійської на вашому проекті. Може, ще якісь питання з цього приводу. Як от, майстерність розпізнавання акцентів, кількість випадків непорозуміння, причиною якої став недостатній рівень володіння мовою

Є чімало проектів, де англійська взагалі не раляє або майже не виходить з рамок шаблонної доповіді на дейлі мітінгах (для джунів, мідлів та деяких сіньорів) та/або переписок, де можна й гугл перекладачем обходитись.

Там і зряплатка чомусь вище другого квартиля рідко вилазить ;-)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Будете проводити аналогічне опитування на польському dou?

Для подібного дослідження нам треба більше анкет зібрати. Ось над цим і працюємо зараз.

Якщо є колеги в Польщі (бажано все ж поляки або ті, хто давненько перебрався), закиньте їм польську зарплатну анкету: forms.gle/qX281oNNgxZ6VJqD8 Будемо дуже вдячні!

Результати збираємо у зарплатному віджеті поки що: dou.eu/en/salaries

Якщо що то авторизації через GitHub на dou.eu відлякує польських розробників бо вимагає занадто багато дозволів у порівнянні з dou.ua, зробіть анонс на dou.eu коли виправите або опитування чи дійсно то відлякувало.

Чому графік на dou.eu/en/salaries каже, що для роботі в штаті (UoP) зарплати gross, a для B2B — net?

То особливість місцевого ринку. Net зп на b2b в Польщі насправді gross :)
Не питайте чому так, просто історично склалося

Як написали до мене, це особливість ринку. Якщо ви подивитеся на місцеві джоб-сайти, то там всюди саме так.

для B2B — net

Вони чомусь називають net всю суму без VAT. Хоча з неї треба ще платити подоходний і ZUSю

Наскільки я зрозумів, для B2B в Польщі Net-ом вони називають суму не включаючи ПДВ 23%

найвищі медіанні зарплати у розробників у Львові та області ($3750) та в Києві й області ($3600).

Садовий вже заявив як він зробив найкращу Ітшку в Україні у Львові? :D

Ще рано бо в Києві поки більше розробників, але у Львів переїхали Go-розробники з найвищими винагородами.

Підписатись на коментарі