Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Apple анонсує MacBook Pro з процесорами M2 Pro і M2 Max

Apple анонсувала нові 14- та 16-дюймові MacBook Pro з останніми чипами M2 Pro та Max.

Модель M2 Pro буде представлена 12-ядерним процесором, 19-ядерним графічним процесором і до 32 ГБ об’єднаної пам’яті, тоді як M2 Max включає до 38 ядер графічного процесора та підтримку до 96 ГБ об’єднаної пам’яті.

Ціна нового 14-дюймового MacBook Pro з M2 Pro стратуватиме від $1999, а 16-дюймова модель — від $2499.

Apple каже, що M2 Pro має вдвічі більше транзисторів, ніж M2, і майже на 20% більше, ніж M1 Pro. Він також має уніфіковану пропускну здатність пам’яті 200 ГБ/с, що вдвічі більше, ніж у звичайного M2. Уся ця потужність повинна призвести до кращої продуктивності таких програм, як Adobe Photoshop і Xcode. Apple стверджує, що MacBook Pro з M2 Pro «може обробляти зображення в Adobe Photoshop на 40% швидше, ніж M1 Pro, і на 80% швидше, ніж MacBook Pro з процесором Intel Core i9.

Крім фішок, останні моделі MacBook Pro тепер включають Wi-Fi 6E3 і «досконаліший HDMI» (ймовірно, HDMI 2.1), який підтримує дисплеї 8K до 60 Гц і дисплеї 4K до 240 Гц.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Мінік на M2 Pro з 32/512 + 4 Thunderbolt і можливістю підрубити 3 зовнішніх дісплея вогонь!

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Роздобув я на помацати makboik pro m1 max 32 gb ram. 16 дюймів

Ну гарна штука
Екран, мабуть батарея
Декілька моніторів розуміє

Тільки не розумію для чого вона мені.
Тіпа мобільний офіс для онколу?

За власні гроші б не купив

ну тіпа та, десктоп замінити важко, мобільність таки у гейбуків зараз хороша, бо жруть мало

Працюю із такою штукою на роботі. Маю можливість в будь-який момент працювати з будь-якого місця із повною потужністю, а не із зарядкою як це на інтелі. Купа вкладок, різних програм і декілька моніторів. Просто ідеальна машина, щоб зовсім себе не обмежувати в роботі. Якби треба було б може і собі купив, але мені 14 дюймового і M1 Pro вистачає)

Напевно ще важливе зауваження, що працюю із iOS.

Може знаєш як пришпилити кляту док панель яка зникає після повного екрану і не вилазить на моніторі де не ьуло повного екрану?
Незважаючи на галку завжди показувати?

Trolling aside, чи має зараз сенс ганятися саме за M2 Pro (враховуючи, що в Україні саме M2 Pro нема у продажу з 32 Gb RAM навіть у сірих продавців), чи M1 Pro ще досі непоганий вибір?

Різниця невелика там, бери прошку м1

Ну чесно дивлячись по тестах і із власного досвіду можу сказати, що M1 Pro зовсім не програє у важких задачах. Напевно m2 серія краще хіба що в економних задачах.

Хтось вже ганяв/чув за роботу з docker або parallels для дебагу під win? Як там з завантаженням ram справи? 32 достаньо, чи треба 64?

хз, ніколи не ранив win images в докері. питання про docker окремо, parallels окремо.

дебаг через паралелс з віжуал студії працює без проблем на м1.
32 вистачає і на докер і на паралелс

Який різон java розробнику брати ПК ? коли мак дає майже таку потужність при непорівнянно менших габаритах та некультурно більшому часі роботи. Я сам друкую виключно на американській клавіатурі і мені це подобається більше аніж коли дві літери на одній кнопці і зважаю на те що більшості це нормально. Я вже не кажу про зручність переключення мови, українською пишу рідко і 3 розкладки мати не зручно на віндовс машинах, коли на маці дуже зручно менеджити 3 і більше розкладок

Просто сінйори, які заробляють 5к баксів, починають думати категоріями навіщо купувати ноут за 2-3к баксів який покриє всі їх задачі, коли можна зібрати PC (гроб під столом) за $1-1.5к і зекономити 1к баксів (при зарплаті 5к баксів, пам’ятаєте?) чи зібрати PC за 2-3к баксів який буде сильно швидший за ноут, в теорії, але на практиці вони ту потужність не використають.

зекономити 1к баксів

Не бачу нічого поганого, якщо людину влаштовує ПК, бо це все ж 20% зарплати. Але працюю на маку, бо тупо зручніше

Під ПК я маю на увазі десктоп, а не вінду. В тому плані що сьогодні швидкодії ноутів хватає якщо у тебе немає високих вимог до графіки. Натомість ноут дає гнучкість — можеш використовувати як десктоп, можеш на дивані полежати, можеш в подорож взяти. Правда доведеться переплатити 20% від місячної зарплати порівняно з десктопом з подібною швидкодією.

десктоп, а не вінду

Та я зрозумів, бо віндоноути рівня макбука раптово коштують як макбук, щоб там не казали адепти «та я таке залізо в 300 раз дешевше куплю»:)

На ноути інших виробників, бувають дисконти, відсотків на 50. На макбуки — ні.

на всякий шлак бувають дисконути, на нормальні — ні, по крайній мірі не 50 відсотків. А так, на 10-20% і на макбуки бувають дискоунти.

Наприклад ось

www.hp.com/...​b4a9d7ca0036f743eaf70d26c

Я хезе якщо хп елітбук шлак, тоді що не глак, лише макбук? :)

HP видно робить як в нас на базарах, малює ціну потім скидку 50%) Бо для тих спеків ціна цьому ноуту 1.5К від сили, а не 2.5, яку вони перекреслили))

Припустимо, але і зараз не сезон скидок. Ось схожий на різдво

slickdeals.net/...​are/android_app/fp/775045

шлак, тоді що не глак,

ну тіж lg gram, dell xps, lenovo carbon хоча б стараються робити вигляд що випускають преміальний продукт, навідміну від HP)

Делл теж дає до 30% скидання на свої ноути. Плюс- часто накидається 100+ баксів кешбеуу на амекс

Зазвичай то будуть инспирони всякі або на попередній генерації проців.

Ні, ось перший ліпший хпс 15 га чорну п’ятницю

slickdeals.net/...​re/android_app/t/16208830

25% скидки

А, ну раз HP написали що ціна 16/512гб $2500 а продають за 1250 то так і повіримо ). Могли і $5000 написати і перечеркнути, тоді ти б побіг купувати з 70% знижкою )

Ось на амазоні 32/1тб за $1600 продається, також розпродажа?
www.amazon.com/...​,aps,976&ref=nb_sb_noss_1

І після цього на маркетологів епла гонять. Вони то хоть не обманюють наскільки циганськими методами по типу Сільпо на Чорну П’ятницю.

І да HP шлак, особливо Elitebook. Не шлак dell xps/precision, huawei, lenovo thinkpad, LG gram, короче топові серії заточені на бізнес і роботу, а не на домогосподарок і школярів. І да, не шлак в порівнянні з іншими віндовими ноутами, а так не дотягують до епла по багатьом параметрам, хоча по деяким параметрам деякі моделі випереджають.

Читай інший комент, схожий ноут і за 700 можна було купити.

А чим саме шлак? Порівняно з тим самим Делл?

Читай інший комент, схожий ноут і за 700 можна було купити.

І навіть тут ні про які 50% скидки і мови не йде, лише 30%, що нормально для неліквіда.

А чим саме шлак? Порівняно з тим самим Делл?

Говняний екран, шум (хоче це характерно і для делла), товщина, величезні рамки. Допускаю що клавіатура і тачпад далеко не преміум класу, ну і дизайн рівня 2000-х, короче типовий дешевий вінноут де не парились компоновкою і дизайном, а просто запихнули компоненти в корпус і продають. Радує лише що запихнули в алюміній а не в пластик як в 2000-х.

І навіть тут ні про які 50% скидки і мови не йде, лише 30%,

З 1500 до 700 — 30%?

Говняний екран, шум (хоче це характерно і для делла), товщина

Ми точно з Делом порівнюємо?

клавіатура

Клавіатура там норм

тачпад

Цей хороший лише на макбуках, з того що я пробував.

неліквіда

Ти вкурсі що таке не ліквід?
www.statista.com/...​ership-by-brand-in-the-us

З 1500 до 700 — 30%?

1200 (ми же 16/512 порівнюємо, чому ти взяв ціну 32/1тб?) до 800 (та що по твоїй лінці без вінди, накидаємо ще 100 баксів за ліцензію)

Ми точно з Делом порівнюємо?

xps, precision на голову вище. А ось делловський ширпотреб типу latitude не кращий, це да.

precision на голову вище

Ну і на них знижки бувають....

www.dell.com/...​0-laptop/xctop556015us_vp

На ноути інших виробників, бувають дисконти, відсотків на 50.

Це ж який неліквід так впарюють з 50% off?)
Та і не думав шо розробникі в США купляють ноути по критерію на якій дискаунт більший)))

М... будь який, делл, хп, лєново, ацер, що більше полобається.
Це так погано ща лептоп заплатити половину Ціни? Ти принципово будеш чекати повного прайсу, бонелох з анекдоту про краватку? :)
Притому, що знижки такі регулярно.

Це так погано ща лептоп заплатити половину Ціни? Ти принципово будеш чекати повного прайсу, бонелох з анекдоту про краватку? :)

взагалі нічього, просто для мене дивно коли айтішники вибирають машинку по цьому критерію) особливо враховуючи шо часто ціни на рент місячний будуть більші ніж ноут, який пару років буде актуальний)

Ну тому, що ціна має значення. Якщо будуть два лептопа один від дел а другий від хп з однаковими ааююпараметрами, але один в половину дешевше, я візьмум той, що в половину дешевше.

Ну це як зрівнювати яблука з помідором) особливо після arm проців в епла.

До чого тут епл? Макбук звісно набагато прикольніший ніж інші лептопи. Особливо в плані того що там не вінда і краща підтримка аплікух ніж в Лінукса. Я порівнюючи дели з хп і т д.

А стосовно макбука — я просто вказав, що неправильно рівнятися ціну, якщо на моделі інших виробників постійні дискаунти.

Це як в автодиллера. Ціна тесли і форда може бути одинакові на папірчику — але форд тобі зробить хорошу скидку (2 минулі роки не рахуємо:))

Я порівнюючи дели з хп і т д.

дивитись тількі на спеки не правильно. якісь екрану може бути різна при одинаковому розширенні, зборка, матеріали, звук, клава, охолодження і и.д.

Єс. Це теж спеки. Ну хіба крім збірки і матеріалів. Але здається всі топові лінійки ноутів ± одинакові в цьому плані?

Не знаю про бізнес-лінійки, але в геймерських різниця може бути відчутна в топів

Можливо, я ніколи не цікавився геймерськими ноутами.
А для бізнес, ну вони звісно відрізняються трохи, але зо хп, що делл — той самий алюміній, та сама вага при однаковій діагоналі, клавіатур я теж поганих не бачив на таких моделях... хз, якщотрізниця і є, то вона явно не буде вирішальною для мене при виборі ноута.

В цілому дивно шо айтішникі в сша ставлять знижку на ноутбук як прям вагомий аргумент. В той час коли айтішники в європі спокійно можуть собі дозволити взяти... розстрочку на 36 місяців і не паритись)

В цілому дивно, коли чувак, каже, що кілобакс, який валяється нв дорозі, для нього не аргумент. Мабуть, він цей кілобакс за годину роботи отримує? :)

цілому дивно, коли чувак, каже, що кілобакс, який валяється нв дорозі,

Не буде там різниця реальна в кілобакс, якщо брати ринкові ціни, максимум пару сотень баксів за якісь неліквід)

Ну я вище скидав, скидку з 1500 до 800. Хай буде 700 баксів. Далеко не пара сотень. І це я ще не шкрстив сильно історія.
700 баксів, ти то точно в годину заробляє, хіба ні? :)

700 баксів економії за 2 роки (зазвичай на 2-4 роки беруть ноут). Це по долару в день економія. Сильно, сильно, особливо для штукі за яким проводять по 8-12 годин в день.
Можна ще замість масла істи маргарин, економія за 2 роки буде така ж.

Маргарин вилізе боком.
Я за своїм персональним ноутом проводу, годин 5 в тиждень. В кожного різні потреби.
А стосовно баксу в день, потішив, ти часом не в сфері мікрорайонів працював? ;)

не в сфері мікрорайонів працював?

Ні, але колись жив в цьому типі забудови

Мікрозаймів, клята автозаміна:)

Вони теж пишуть, що відсотки всього 1% (дрібний щрифт) * в день

Якщо не потрібна батарейка — то факторі рефарышд — норм.

І як вони ходять з кімнати у кімнату з тим компом?

Індивідуально. Зараз мак за 1300$ криє 99% задач і без головної болі ( мій мак за 3200 на i9 2019 має куда більше питань ніж мак на м1 за 1300 )

Не дає, перевірено на практиці — усе що меньше за iMac — тормознуте гламурне УГ, дивитись ютюб та малювати перетопорте колекції нижньої білизни чи рекламу газованої води. Більш не меньше працювати нормально на кубі (чи зараз вже циліндрі) тобто Mac Pro. У чому фішка нових макових процесорів? Вони мобільні на архітектурі ARM і довше, на багато довше, тримають зарядку за Intel чи AMD. Якщо їхати — а не шашечки, купляй ядрений PC з водянкою, 32+ пам’яті на борту, потужною відухою і 27 дюймовим монітором. Звісно як писати софт під iPhone чи сам Mac, то IMHO мінімально треба викласти 3к за нормальну комплектаху iMac чи ще додати і купити нормальний куб. ІМХО ноут це такий собі засіб для програмування, швидше за усе щось таке просте пишеш чи вже повністю пішов у менеджмент та здебільшого джирі копарсаєшься.

Лол, ти працював на макбуці? У мене ейр на м1, все працює як потрібно без водянок

хватает ли 8 оперативки ?
и какого размера диск ?

8 не знаю, у мене 16. Для докера, джави, ідеї достатньо.
Диск 256гб, для роботи достатньо.

Маю ще зовнішній 4к чи то 5к монітор 27″ від LG.
Виглядає як ретіна. Працювати одне задоволення.
Правда якось так звик працювати на дивані що давно не підключав :)

часто с разных мест работаю, так что моник даже не смотрю

так я теж переміщуюся і майже скрізь є монітори

можна модель монітора?

Оце кайф, в мене такий же, зручно заряджати+виводити зображення одним шнурком без перехідників. Плюс підключений до ПК, грати на ньому теж одне задоволення

Так, монітор топчик. Пригледів їх коли був на онсайті у клієнта. Один кабель для всього це дійсно дуже зручно.

Правда якось так звик працювати на дивані що давно не підключав :)

Для шиї і спини це капець. Якщо будеш мати періодичну сильно головну біль в задній частині голови — записуйся до фізіотерапевта, це через роботу на дивані.

Мені вже ніщо не допоможе😁

Діваном головне не зловживати і не робити з нього основне робоче місце. Якщо часто міняти пози то нормуль імхо.

Краще роботою не зловживати :)
А що на кріслі всі постійно сидять у правильній позі?

не обов’язково але з більшою вірогідністю.
З роботою на дивані проблема — ноут стоїть на колінах, і тому шия сильно опускається вниз. При тривалому часі в такій позі — можуть бути спазми м’язів/перешкоджання нормальному кровобігу. Ну і для хребта звичайно теж не корисна така поза.

Тут імхо ще ріст дуже впливає, якщо говорити саме про ту позу, коли сидиш як на кріслі і ноут на колінах.

Диван прикольний в тому, що там можна сидіти\лежати в дуже багатьох різних позах. Які всі шкидливі, якщо сидіти годинами. Але норм коли втомилась спина сидіти наприклад, ти змінив позу і т.д.

Тут ще який диван.
Старий радянський пружинний може бути здоровішим для спини ніж ікеївска поролонка

Рекомедований еплом не епл монітор для макбуку
От що

І хаб не допоможе

To use two LG UltraFine 5K Displays, you need to plug one display into a Thunderbolt 3 (USB-C) port on the left side of your MacBook Pro, and the other display into a Thunderbolt 3 (USB-C) port on the right side.

сторона значення не має, можна в будь-який розєм вставити

Можливо там 2 хаби всередині
На 5к може бути різниця

в мене два 5к монікa я точно знаю. :)

Доводилось епізодично, року так із 2007 . З професійною метою, написати, протестувати тощо. З локдауну правда в руки не брав, відносно не дуже мені подобається це усе, хоча має місце бути. Усе відносно, як потрібно і під яку задачу ? Для скажімо Jira — особливої різниці нема. HTML з фотошопом на бутстрапі нарізати, можливо мак чимось навіть краще. Як треба скомпілювати C++ проект на пів гігабайту коду, чи підняти докер компоус із 5 сервісами кожний з яких хоче 4+ GB пам’яті, з двома БД тощо — вже буде не те. Саме ядро на мікро архітектурі любить по поїсти виробничі потужності, постійно треба возитись із Mac Ports та подібним, абдейти через день тощо. Тобто така собі система.

HTML з фотошопом на бутстрапі нарізати

Це вже видає застарілість ваших суджень:)

Як треба скомпілювати C++ проект на пів гігабайту коду, чи підняти докер компоус із 5 сервісами кожний з яких хоче 4+ GB пам’яті, з двома БД тощо

В типових сучасних JS фулстеків затрати ресурсів не сильно відрізняються від перелічених: докер, пару БД, декілька сервісів деякі з них можуть їсти по пару гігів оперативки і важать хз скільки з усіма залежностями. І це все без проблем часто крутиться на звичайних Air, тим паче моя Pro M1 від Air відрізняється лише наявністю кулера який майже ніколи не вмикається

У тебе інформація і стереотипи десь так 5+ літньої давності. Половина народа на ейрі успішно працюють, інші pro-шки загрузити не можуть. Потужний десктоп треба для дуже специфічних програмерських задач, а так сучасних ноутів з головою хватає, що віндових, що мак, головне оперативи по-більше.

Правда дороже буде за десктоп, це да.

Ну і да, прошки на M1 ложать на лопатки mac pro 2018 року:
www.youtube.com/watch?v=mnZb_lvi1-A

І ось ще:
www.youtube.com/watch?v=qPomdHoIJ-E

Ну от ХЗ хто про що, кому може і на React і норм.

27 дюймовим монітором

Нах
Два по 32 мінімум

Кнопочки хоме нема
І дел
І особливо якщо скрннектився з маку на віндовз

Знову без Face ID яким б можна було б виправдати ублюдську чолку. Не те щоб це прям супер важливо, але за ці грощі що вони хочуть за ноут маю право й придратись, тим більше інші виробники якось змогли, та й в айпаді ж без чолки.
А в іншому, в мене до 15 годин від батареї, під час відключень світла — супер актуально.

Чолку (чуба?) більшість часу не видно, бо вона зливається з рядком меню

Це не виправдання. Ну реально ж мудаки, не могли без ложки дьогтя. Мало того що не самі тоньші рамки серед ноутів, так ще й чьолку запихнули.

Навіть якщо в майбутньому планують Face ID добавити, не принципово де сенсори стоять, можна кудись і вниз запихнути.

«чьолка» — це додатковий екран. Ви проти того, що вам додали трохи екрану, порівняно з попередніми моделями?
А те, що вони не використовують її на повну поки що, має свої причини. Ймовірно, зараз технології не дозволяють створити модуль фейс айді необхідної товщини.

«чьолка» — це додатковий екран. Ви проти того, що вам додали трохи екрану, порівняно з попередніми моделями?

А чому ви за приклад берете попередні моделі? Чому не деяких конкурентів у яких рамки тонші і немає чьолки і камера зверху?

Ймовірно, зараз технології не дозволяють створити модуль фейс айді необхідної товщини.

Як я і казав, для Фейс ІД пофіг де він стоїть. Не обов’язково це має бути верх екрана. У них знизу купа місця. Камеру знизу не ставлять тому що пропорції лиця потворить, а для Фейс ІД пофіг, ти на себе не дивишся через Фейс ІД сенсори.

Більше того, в 15-16 айфонах очікується підекранний сенсор і камера. Навіщо було на 2-3 роки робити чьолку — хз.

дратує неймовірно це βλядство і теж не розумію чому не можна ті сенсори пихати десь іще

Камера має бути прямо — ок. Можна впихнути в тоненький безель

Фейсайді до жοпи з якого кута дивитись на той фейс. Впихнути внизу збоку десь не проблема. Думаю ця бровка в кінці кінців помре як і тач бар. Просто шкода що не цього року

Читаєш такі коментарі і думаєш «Ніби ж ІТ спеціалісти, а коментарі пишуть як звичайні люди». Гляньте як реалізована нова камера. Вона тупо просто не помістилась би в екран, якщо б не було цього вирізу, бо екран дуже тонкий. Але це звісно мало кому важливо, бо треба ж сказати популярну думку, що вона заважає

Це мабуть тому епл на всіх рендерах показує сором’язливі темні бекграунди де цього досягнення інженерії не видно — тому що це таке кльове нове дизайнерське слово в лептопобудуванні. Вони прекрасно в курсі що це виглядає як лажа

Якби це була хоч невелика дірка в екрані розміром з лінзу як скажем в гелексі — питань мабуть би не було. Але запевняти всерйоз що ця мароканська брова розміром з палець — це з безвиході, бо камеру ніяк по іншому, це якось товсто

Як на неї не дивись — дратує. Звикнути можна, як звикнути спати на дошках. Але це ж не робить цю брову менш калічною

А що там в тій «брові» вас дратує? Мені вона навпаки подобається, плюс на темній темі взагалі непомітна й органічно виглядає в середині верхнього меню. Може вона дратує тих, хто ставить на макбук вінду?
З приводу ж маленького отвору тільки під камеру: все рівно потрібно робити програмний «розрив» в цьому місці, чи вас влаштує «дира», в якій будуть пропадати частини меню?
Та й взагалі: не подобається — то проходьте мімо, купуйте собі попсові дели з асусами на галімій вінді й радуйтесь :)

Естетично вона мене дратує

та я на маку вже років 15, і за часів джобса була отлічна тачіла, просто бляха ідеальна

Прийшов кук, почалося пихання всяких експериментів і висасування інновацій з пальця

з якогось часу почався відкат до класики, вернули стару клаву, ось повернули магсейф, прибрали цей ублюдочний тачбар який на дотик не відрізниш.

Залишилась брова, як на мене могли й поестетичніше щось зробити, просто не старались

Ложка дьогтю в бочці меду короч. Але пора апгрейдитись то буду звикати

До речі оцей квадратний дизайн — натяк на класику. Вони видно відчули що шото кудись вони йдуть не туди мабуть зі своїми експериментами.

Ставиш TopNotch і не паришся. А взагалі то це як додатковий меню бар, щоб не втрачати в вертикальному розмірі, дуже зручно.

Чому у інших виробників поміщається а у епла ні? Подивись на це уродство справа:
www.digitaltrends.com/...​8/xps13plusmacbookair.jpg

Навіть сама рамка у делла тонша, а по бокам і знизу різниця взагалі в рази. І да, делл ще й запихнув туди сенсори для windows hello (face id). Ну да, камера чуть гірше, 720р проти 1080р у епла, но сумніваюсь що є ті, хто вибрав би 1080р з чьолкою проти 720р без чьолки, особливо якщо є можливість використовувати айфон як камеру (кому дуже важлива якість).

Ну добре, вирішили добавляти чьолку, но чому тоді не зробити дірку як в останніх айфонах з dynamic island? Де послідовність? Я розумію що айфони появилися чуть пізніше, но ви же dynamic island не в останній момент придумали, як мінімум за 1-2 роки до реліза нових айфонів, знали що рухаєтесь в цьому напрямку.

Завжди захищав і підтримував епл що приділяють стільки часу дизайну і UX, на відмінну від інших виробників які продають характеристики під соусом «вам шашечки чи їхати», але ця чьолка в ноутах це один із прикладів де елл накосячили. Тупо з цим спорити.

Я і не буду сперечатись🤷‍♂️ мені ок, багатьом ок, іншим не ок. У кожного своя думка

Ну не може таке бути ок, хіба що ви мазохіст. Якби вам дали на вибір один ноут з чьолкою інший без, при одинакових рамках (а я показав приклад що можна було зробити без чьолки з такою ж маленькою рамкою), сумніваюсь що хтось в здоровому глузді вибрав би той, що з чьолкою.

Так що скоріше так: «да не ок, да уродство, але я можу з цим жити і мені не заважає, переваги ноута в цілому з лихвою перекривають цей недолік». Думаю всі власники нових макбуків такої думки.

І уж точно не треба оправдувати виробника що зробили, значить так треба, значить інакше ніяк :). Ви же не раб бренду, треба щимити їх за будь-який косяк, навіть якщо це епл :).

Я скажу так: мені просто пофіг на виріз 🤷‍♂️ Мені головне як все залізо в купі працює і тут реально дикий буст після інтела😱 А виріз ніяк не заважає зовсім🤷‍♂️ Чи можна було без нього? — Думаю так🤷‍♂️ Чи він заважає? — Ніфіга😱 Вибираючи між камерою кращої якості із дивним вирізом і гіршою камерою, але схованою краще я б вибрав камеру кращої якості. Може я звісно мазохіст, але мені норм

Але ж не можна обрати екран від делла і все інше від епла, можна обрати або один з чолкою, але швидкий, холодний, і тримає батарею 10+ годин, а інший — на Вінді, тримає 4 години, і гріється, як ДВЗ, або якщо не гріється, то тупить.

Делли класні ноути на вінді, мабуть, одни з кращих, але різниця у 5 годин від батареї чи 10 годин — це брати з собою зарядку чи не брати, якщо йдеш на робочий день.

так там і дісплей гірший, і камера гірша, і DAC на дротові навушники лайно ще то..
але так, серед віндобуків делл мабуть найкраще що є. проте якщо вже вимушений обирати серед віндобуків то мабуть краще взяти останній доступний мбп на інтелі в поставити туди вінду. одразу левелап..

коли я відкриваю mbp за кут кришки то взагалі нема враження шо ноут зараз зламається нафіг ) 13та xps-ка у мене таке враження залишає. а, ну і камера в хпс лайно повне. краще най вже буде «чолка». колись вона таки зникне — і буде добре.

Уже объясняли, Face ID слишком толстый для модуля экрана макбука

Вже привели приклад що dell вмонтував сенсори для windows hello (аналог face id) в менші рамки ніж у макбука. Да рамки нових макбуків стали тоншими ніж у старих завдяки чьолці, но все-рівно ці рамки товстіші ніж у конкурентів а у старих макбуків ці рамки взагалі були супер товстими по сьогоднішнім міркам.

На ноутбуке мне кажется тач айди такой же удобный как фейс айди, точно не повод для беспокойства, учитывая что на маке тач айди работает идеально. Тем более ту чолку не видно ни в каких сценариях кроме игр,

а делл хіба юзає для windows hello не звичайну вебкамеру?
бо в faceid там трохи не вебка.

А я про вебку не говорю, вебка сама собою:

що dell вмонтував сенсори

youtu.be/ShoESALTsno?t=340

бачу.
ну я так і не зрозумів, чи делл просто додали до звичайної вебки ще IR підсвітку чи там щось рівня faceid.. ну бо типу два звичайних світлодіода додати в кришку це не те щоб прям досягнення..

О
А хто трекер очей замість мишки пробував?

Для чого фейс айді на ноуті? Тач айді норм працює ж

Це не чолка, а вушка, що на айфоні, що на макбуці, оскільки не чолка заїхала в дисплей, а дисплей збільшився по висоті. Можете включити собі чорну полоску і не бачити тої чолки.

Частково чолка заїхала на екран, якщо включити «чорну полоску», то екран буде меншим ніж в старому макбуку 15. Але мене взагалі чолка не парить.

Уся ця потужність повинна призвести до кращої продуктивності таких програм, як Adobe Photoshop і Xcode. Apple стверджує, що MacBook Pro з M2 Pro "може обробляти зображення в Adobe Photoshop на 40% швидше, ніж M1 Pro, і на 80% швидше, ніж MacBook Pro з процесором Intel Core i9.

Щось незрозуміло, по-перше, хіба ноутбуки колись позиціонувался для фотошопа? На маленькому екрані можна обробити 1-2 фотографії, а потім просто очі втомлюються, через велику кількість малих деталей інтерфейсу.

По-друге, що саме вони там збираються обробляти, що треба типу багато потужності? Зображення в фотошопі можна обробити на будь-якому ноуті без особливих проблем.

Епли років так 15 топчик на ринку графічного дизайну. Тому це для них target audience
Мені здається що сучасна тенденція — це ноут + монітор. Не бачив приватних пк у когось крім геймерів років 7 як

Мені здається що сучасна тенденція — це ноут + монітор. Не бачив приватних пк у когось крім геймерів років 7 як

Мені самому було б цікаво запустити обробку таймлапсу з 3000 фотографій на моєму графічному ПК і на ноутбуці. І порівняти результат. Але мої ноутбуки не настільки потужні, як цей.

Думаю абсолютно пофіг, навіть якщо ноут буде в 2 рази повільніший. Не принципіально зробить він це за 15 хвилин чи за 30. Головне щоб в процесі обробки нічого не лагало, щоб повзунки моментально картинку міняли. А скільки там рендеринг займе — пофіг, все-одно натиснеш кнопку і підеш каву пити, а коли прийдеш — все зроблено.

с такой логикой макбук тем более не надо

Якби він коштував сильно більше конкурентів і не мав інших переваг крім перфоманса в фотошопі, то да.

Ті хто фотошоплять, звісно, монітор будуть під’єднувати

если все равно подключать монитор, то зачем тогда ноут? Стационарник за такую же сумму порвет любой мак

В старбакс ти системний блок потащиш? 🙂

почту проверить можно и дома или на работе или на телефоне, а в кофе надо есть

«В кофе» надо плевать 🌚 Є купа людей, які працюють в кав’ярнях. Як в Україні під час відключення світла, так і в цілому по світу ті, кому це подобається. Скажімо, людина на ремоуті, але хоче часом попрацювати між людей.
Якщо це неактуально для вас, не факт, що це не буде актуально для інших. У випадку з ноутами «рыночек порешал», люди голосують своїми грошима.

чи в комп’ютерний клуб піти почту перевірити

так компьютерный клуб для этого и сделан, чтобы пользоваться компьютером, это специальное место для этих целей

Не знав що вони ще десь існують, останній раз таке років 10 тому бачив, аж загуглив і здивувався:)

А напоркуа старбакс

В «криву липу» вєе не пускають?

в кривій можна і по фейсу отримати за такі дискусії

Ну ти же не завжди монік підключаєш, не завжди працюєш в фотошопі. Хоча вот блогери монтажать і грейдять відосікі на ноуті без моніторів і нічого. Так що монік хоть і зручний, але не обов’язковий, особливо якщо ти не працюєш на national geographic чи рекламне агентство де треба максимальна якість і кольоропередача, і ти обробляєш 1000+ фоток в день.

Інший use-case для монітора — це ергономіка.
В мене наприклад шия болить над ноутом горбитись.
Монітор дозволяє мені працювати довше.
Я любив сидіти за ноутом поки нічого не боліло.

А зараз — 16-дюймовий Macbook Pro + 4k монітор.

Звісно великий монітор краще при інших рівних. Але все ще від стилю життя залежить. Якщо живеш в двокімнатній квартирі, стаціонарне місце у тебе завжди в межах доступності, тобі навіть ноут не потрібен, десктопа достатньо. Але якщо живеш в великому двуповерховому будинку, ноут в мільйон раз зручніше, так як він завжди під рукою і можеш впасти в будь-якому місці в будь-якій кімнаті, можеш хоть на вулицю вийти, і взагалі не хочеться йти в окрему кімнату до великого монітора.

Но це якщо ти не на роботі. Якщо у тебе робота і ти знаєш що маєш сидіти 8 годин підряд, обладнати стаціонарне місце з великим монітором доволі логічно.І краще таки з ноутом а не десктопом, щоб залишити можливість піти в іншу кімнату чи на вулицю попрацювати.

Я просто собі нормальну підставку купив і не горблюсь зовсім😅

Я вже десь 4 роки з клавою і мишкою епловою працюю) Так що ні)

ссиль в студію, якраз вибираю підставку)

Я обрав собі цю і не жалкую) Тримає ноут і ще кота зверху😅 Boyata Laptop Stand, Adjustable... www.amazon.ca/...​?ref=ppx_pop_mob_ap_share

В ігри — так, в девелопменті і рендерингу — хз. Останні про моделі макбуків створені для того можна було робити дуже продуктивні задачі будь де і навіть без зарядки. Із цим макбуки нормально справляються, а на інші задачі є інша техніка

А как с автономностью у новых моделей?

Точно как у айфонов — у который заряда редко хватает на день?

Ну дивлячись шо на тому макбуці робити. Звісно можна і за 2-3 години посадити при бажанні.

речь наверное про время работы рендера, смысл брать мошный мак и смотреть ютуб?

Ну комусь рендер треба, хтось в графікою не працює взагалі.

вот и я о чем, надо делать нормальную единицу измерения работы от батареи, а то что он работает 15 часов просмотра ютуба и 3 часа безперерывного рендера 4к, это совсем разное время

нормальную единицу измерения

Треба в систему СІ ввести ютуб-години і рендер-години:)
Це нереально, тому кожен дивиться скільки пропрацює в конкретно його задачах, і в середньому виходить що саме мак тримає довше всіх

а по какой формуле считается официальный тайминг? В моем понимании, считать надо полносью загруженом проце и видеоядре, яркость экрана туда прикрутить на всю

Цього недостатньо, це як втопити на авто педаль в пол і дивитись хто більше часу проїде до пустого баку — нічого спільного з реальним використанням і споживанням. Наприклад тестимо три ноути:
1. Тримає 3 години під максимальним навантаженням
2. Тримає 2 години під максимальним навантаженням, але має в три рази більшу потужність ніж перший
3. Має апаратне прискорення чи хак, що впливає саме на тест, тому показало час роботи 10 годин з чудовим перформансом (привіт китайським процам з адаптацією під бенчмарки)

І який з них краще? (відповідь — знову хз, треба дивитись реальні кейси)

а по какой формуле считается официальный тайминг?

Ось у Macbook air M2, прям внизу характеристик пишуть:
Testing conducted by Apple in May 2022 using preproduction MacBook Air systems with Apple M2, 8-core CPU, 8-core GPU, 8GB of RAM, and 256GB SSD. The wireless web test measures battery life by wirelessly browsing 25 popular websites with display brightness set to 8 clicks from bottom. The Apple TV app movie playback test measures battery life by playing back HD 1080p content with display brightness set to 8 clicks from bottom. Battery life varies by use and configuration.

Про машину сравнение правильное, перед покупкой авто, мы же смотрим на 100кмч.
Ты ушел в сравнение ноутов между собой. А я не сраниваю, я например, четко выбрал ноут и хочу знать, сколько он будет держать в рендере 4к.
Я не видев офф описания формулы определения таймингов, но предугадал, что они будут брать в пример просмотр видео. Брать ноут за несколько тысяч и смотреть на нем видео, норм придумали

сколько он будет держать в рендере 4к

А тут теж багато змінних і час роботи може змінюватись в рази, залежить від софту, формату відео і т.п.

за несколько тысяч и смотреть на нем видео

Air M1 starts from $999, на ньому ті ж самі 4К відосіки вийде не тільки дивитись, а й відрендерить за потреби:)

Айфони 13\14 про макс одні з самих автономних флагманів.

2 дні навіть не протягне при нормальному навантаженні

Ви десь так років на 5 випали з ринку

Такс а де вой про то шо там ніззя замінити оперативку або акум і взагалі я за такі гроші зберу потужніший десктоп на 3080?))

У них не вистачає батареї вити тут про це все:)

за цену мака уже можно 4080 взять

і дивитись на неї запаковану? Мак це готовий до роботи продукт, а 4080 просто деталь

Такс а де вой

Трошки вище

Мінік на M2 Pro з 32/512 + 4 Thunderbolt і можливістю підрубити 3 зовнішніх дісплея вогонь!

Не розумію людей які до сих пір купують гроби (full tower). Ну хіба що десктоп геймери, і то, відеокарти нормально встають в mini-itx копуса.

Я взагалі не розумію про що ще — «mini-itx»

Ви бачили розміри сучасних відеокарт, я все життя був з mid-tower, зара навпаки на full tower перейшов.

+ тепловиділення деталей зросло, великий корпус також в плюс.

Бачив, все-рівно влазять. Не всі карти влазять, не у всі копуса, но можна підібрати комбінацію і грати ігри на максималках.

3070 і більше влізуть хіба у нестандартний корпус, з нестандартним підєднання відеокарти.

Ну я не сперечаюсь постаратись можна як ось тут
www.youtube.com/watch?v=u4aK0RyukKY
Але для щоб вже запарюватись не знаю.. якщо тре портативну машину дійсно буду приставку використовувати.

Що значить нестандартне під’єднання? Райзер? Ну так це якраз стандарт в міні-ІТХ зборках, інакше ніяк )

Все норм влазить, у мене 3070 нормального розміру і корпус звичайний залмановський midtower, при тому старий настільки, що навіть кріплення для CD/floppy ще присутні і зменшують доступну довжину відяхи

Ну наприклад для мене це проблема легко замінити батарею на нормальну а не грати в лотарею. Так як мав діло з укр сервісами і по ітогу сам міняю все бо просто каліки там працюють або хочуть 1/10 ноута на старті продаж....

охолодження і обесшумка разом. в міні ітх на нормальному сетапі (читайте — екстремальному) цього добитись важко, клята фізика заважає. а так, 40 проц і 65 відео під майже повним навантаженням без ОС.

організовувати ейрфлоу(і для водянки воно теж тре), кейбл менеджмент і тп — все це легше в великому корпусі.

байки пр оте що 3050 кудись там влазила починати не варто — для 4к(та навіть 2к) 144гц+ геймінгу на ультрах в сучасних іграх... вона ледве витягне навіть доту в 4к144. ну і домовимось що фпс ми рахуємо по просадці в зарубі, а не «в чистому полі без ворогів»))

Ну я про щось типу 4080 говорив, ну да ладно )
www.youtube.com/watch?v=Z2fZOykkyjQ

Багато подібних прикладів є. А нові AMD 7900, які мало не в півтора раза менші, тим більше легше залазити будуть.

я збирав в mini-itx з 3060Ti — щоб не було перегріву треба гратися з вольтажем та частотами, іноді навіть трохи «придушувати» карту. З 3080 буде дуже складно зробити, щоб карта видала порівняні результати з великим корпусом з нормальним охолодженням.

а чем тебе гроб под столом мешает? Не видно не слышно, мощность как 20 макбуков

а чем тебе гроб под столом мешает?

Уродливий, займає місце, вимагає купу кабелів, збирає пиль, ускалднює уборку, ускладнює мобільність (якщо щось треба переставити, переїхати, переенсти). Краще вже переплатити якихось 500 баксів і зібрати маленький, няшний mini-itx якщо треба сильно велика потужність, або купити щось типу мак міні чи ноута якщо не треба топова дискретна графіка.

мощность как 20 макбуков

Раза в 1.5-2 максимум, і то, ти її не використаєш так як в 95% задачах і на маці все буде літати:
nanoreview.net/...​-pro-vs-amd-ryzen-9-5950x

Хіба що в графічних задачах буде велика різниця якщо якесь 4090 TI поставити.

Це якщо говорити з точку зори технологій. А так, звісно гроб буде трохи дешевший при такій же швидкодії. Но камон. Для мене, особисто, комфорт важливіший ніж ціна, особливо якщо комп для тебе це 2 тижні роботи.

мощность как 20 макбуков

Ага, ага, як тища макбуків

Тут навіть не в альтернативу. Декілька місяців вчишся в сліпу друкувати і забуваєш про всю цю дурню із російськими каракулями. Я напевно 7-8 років вже так друкую🤷‍♂️

Ну я так теж умію
А нащо?

У мене основна клавіатура не така як у ноута.
Ноутів декілька різного розміру.
Буваю хворий і п’яний
Он пару місяці тому права рука опухла
І всьо

Лазерне граюваня коштую у Львові 200 грн. І да сліпий друк. Не вірю що є у IT community люди які не піднапряглись на тиждень 2 шоб навчивись друкувати в сліпу.

Я коли беру нову клаву відрузу роблю фото і купую баланчик з чорною і зафарбовую всі клавіші. І ноут виглядає стильніше. Я професійніше коли працедавець комусь показує як працю. І ніхто блін не ліза за мою клаву надруквати якийсь тест що щось показати роскзати.

i.pcmag.com/...​fit_lim.size_1200×630.jpg

Тобто робочий ноут робиш неробочим для всіх?
Бо цей ноут не твій раз його можуть взяти інші?
Чорні клавіші на ноуті балончиком?

Це заслуговує статті про офісні лайфхаки./s

Ні ноут мій. Я просто роблю щось а хтось приходить і показує як нада. Як нада а мене таке бісить.

ще тоді дворака розкладку включити можна)

Я про це дуже багато раз міркував і читав багато статей на це темe. ДУУУЖЕЕ на практична штука. Не всі проги підтрмують нову розкладку наприклади проги Adobe. І я з кожним разом все більше і більше теста генеручю через vim або GitHub copilot.

Просто бл*ть мій ноут. Який я беру на роботу. Мені так зручніше. Моя клава яку я беру на роботу. Що у вас за проблема зрозуміти що не чужийсь ноут а МІЙ НОУТ.

все просто попривыкали, что на работе выдают новую топовую прошечку, обязательно топовую
вот и глаз у них дергается когда узнают что ты там балончиком что-то колхозишь

Make sense. Мені на роботі просто дають 15,000 USD в місяць. Мені пропонували техніку Apple але я відмвиввся компілює двого/ з треде і нейронками не можливо працювати. І кастимізація 0.

тебе про существование кейкапов без букв сказать?

на **я? моще ще в салафан обернути весь ноут?

навіщо? мені у Львові зробили лазерне гравіювання з українською розкладкою клавіатури. Все чудово видно. Плюсь я ще в коледжі років 15 тому вивчив сліпий набір — тож на клавіатуру майже не дивлюсь не залежно від мови.

І оце з кожним ноутом ходити гравіювати все це?

для мене це не була проблема. Почекав хвилин 15-20 при купівлі ноута і готово. Якщо у вас є щодо цього зауваження — попросіть компанію Apple зайти офіційно повноцінно в Україну — тоді буде нормальна розкладка. До речі, якщо не помиляюсь — Foxtrot продає уже з українською розкладкою

при заказе на оф сайте эпл можно выбрать язык клавиатуры
там конечно нет Украинского, но если очень нужно можно русскую раскладку заказать

І па-па офіційна гарантія?) Те що магазини, які в чорну возять маки і продають їх із гравіюванням кажуть, то чуш. Як тільки ти щось зробив, зо виробник не передбачив, то одразу допобачення гарантія.

Ну але якщо щось з клавіатурою не так (як у випадку з батерфляями в прошках кілька поколінь тому), але є гравіювання, здається, таке їм все-таки не подобається.

отож. Правда я вже 10 років живу якось тільки з латиніцей на клавіатурі.

Ще б ігри на Mac OS почали б робити, було б шикарно.
PS5 Controller + M1 Max 32GB літає супер, тільки поки мало тайтлів на вибір.

Навіщо? Для цих цілей є ПК, а для лінивих XBox і PlayStation

Зараз актуальніше Nintendo. Узяв — перепроходжу скайрім. І ніяка кацапня із їх ракетним поносом не на заваді!

Теж варіант. Може набридне nintendo куплю, поки що хочу ще в ексклюзиви пограти.
Доречі а як у неї із офлайном? А то так і не зрозумів

4К на такому малому екрані? Нащо?
Ми ж кажемо про автономний гаджет а не про повноцінну консоль

Якщо немає світла або сидиш у бомбосховищі? Весь прикол цих девайсів саме у таких кейсах. У інших випадках я не розумію нащо Nintendo якщо ти не упоротий по Зельді або Маріо.

а я на свій скачав класичний super mario, в який ще на 8-бітці грав в дитинстві. Теж тепер перепроходжу :)

візьми свій ПК або PS в кафешку :)
А nintendo замалий екран має, легше носити просто контролер і ноут робочий який і так і так носиш із собою для роботи поза домом.

Нажаль, після приколів 2020 року, коли 95% існуючих ігор на макос перестали працювати просто через 32-бітофобію епла, нових ігор на макос не буде ще довго. Гейм-індустрії такі приколи не потрібні.

По іграх вдарило ще те, що нові проци не підтримують EGPU. Але будем чесними навіть до цього на маках грати майже не було в що, factorio є і я цьому вже рад під час блекаутів

Та не те, що нема, є, навіть з АРМ процом.
У моїй бібліотеці Стіма Мак (з Епл Сілікон) підтримують 13 ігор з 66. Звісно, це не останні ААА 3Д ігри, а 5-7 річні.

Наприклад, є Цивілізація, Відьмак 2, Middle-Earth: SoM, Borderlands 2 etc.

Вивалив 4к на ПК, бо задовбався лаги в факторці ловити на маку.
Правда, там більше проблеми були з монітором, бо захотілось ультравайд з 144гц, на фуллхдшному деллі з 60гц все ок було.

Ну це вже зовсім радикально :D
Так то я теж маю нормальний ігровий ПК, але мак радує тим що я можу пограти під час блекаутів, а з недавнім білдом під мак батарею їсть ще менше

Та то скоріше був останній поштовх, я більше десяти років тільки на ноутбуках сидів, але з ремоутом все більше думок стало про те, що треба нормальше робоче місце зробити. Спочатку стіл/крісло оновив, потім монітор, в якийсь момент і віндоящик купив. Блютуз клава+мишка на 3 канали, і між ноутом/пк свідчишся за декілька секунд, суперзручно.
Але так, це не про блекаути схема.

може обробляти зображення в Adobe Photoshop на 40% швидше

це більшості присутніх мало чим допоможе
більше пам"яті — може
якщо нема сервера куди конектитися.

M1 чи м2 залежатиме від наявності на ціни

Підписатись на коментарі