Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Уроки блекауту

Спільното, поділіться, будь ласка, своїм досвідом пов’язаним із блекаутами. Які уроки ви вже засвоїли? Тепер у мене пунктик на відсоток заряду пристроїв. Навіть якщо ноут заряджений на 80% і увімкнули світло, я все одно поставлю його на зарядку.

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному3
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Мікрохвильовка показує не поточний час, а скільки часу минуло з моменту появи електрики.

Один з уроків — мобільний інтернет працює лише поки ним ніхто не користується. Технологія рівня «на одну базову станцію дві нудьгуючі особи на лавці скролять твіттер». Коли вона стає дійсно потрібна, вона пропадає в ноль, просто перестає існувати. Реально працюють лише проводи і акумулятори по шляху цих проводів.

Головний пункт це нічого не відкладати на потім. Хочеш сходити в душ? Йди прям зараз, прям все кидай і іди.

Батарея MacBook Pro з M1 дар богів

Хороше питання, корисне)
Ось ми за чей час навчилися пояснювати та заспокоювати клієнтів-європейців, що робота та проєкти не зупиняться навіть у блекаут. Може, вам знадобиться, ось текст нашоі школи із порадами про це:
Як говорити з клієнтом про блекаут і його незручності 💡

Коли замовник питає про блекаут, він насправді хоче переконатися, що проект не завалиться, а він не втратить час та гроші.

Щоб впоратися з цим занепокоєнням, проявити клієнтоорієнтованість і професіоналізм, можна дати інфо про поточну ситуацію. Наприклад ось так:

✔️Покажи, що ти обізнаний про можливу проблему і підготовлений

🔹We are getting used to it. Most of the power outages are planned so I can organize tasks and meetings beforehand.
🔹Can we schedule our meeting 1 hour earlier this Thu because I`m going to have a planned shutdown at 11 am?
🔹Mobile internet is rather fast, so we use it while the wi-fi isn`t available. I always try to keep my devices charged and have several extra batteries.
🔹I`ve bought generator / extra batteries that can run up to 24 hours to stay in touch and proceed to work.

✔️Покажи, що ти маєш запасний план дій

🔸I have a cafe / coworking nearby that has backup batteries, so if I have shutdown in the middle of the working process I`ll just follow there.
🔸If I dont respond immediately, please dont worry. It means that m likely to have a power outage and Im transferring to the nearest coworking. I`ll contact you as soon as I have an internet connection.

✔️Покажи, що ти орієнтований на результат

🔹If we have some unproductive hours because of the power breakdowns we`ll work it out.

Залишайся pro, no matter what.

Все буде Україна🇺🇦

jobs.dou.ua/...​?from=profile_adminpanels

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Перебрався в глибинку, ще до того як це стало мейнстрімом)) і не жалкую)

Але так, щоб побачити ядерний гриб, якщо б раптом. Once in a lifetime experience...

Спостереження:
1. Ноут має бути в розетці. А паурбанк на зарядці.
2. Офіс з генератором дозволяє не купувати екофлоу-подібні батареї. Старлінк заміняють батареї у провайдера в під’їзді та пауербанк на роутері.
3. Слабкий мобільний зв’язок сильно висаджує батарею мобільного. Особливо разом з програмами для відеоконференцій.

Очікування: ціни на побутові прилади для зберігання енергії мають впасти.

1. Идея перебраться в «домик в деревне» в зажопье оказалась на удивление продуктивной.
2. Канализация/отопление/вода/электричество/интернет перестают быть (значительной/ощутимой) проблемой.

Так, лише садок/школа/лікарня є значною проблемою

Проблем насправді набагато більше.
1. Каналізація та опалення звичайно свої.
Але якщо вода/електрика/інтернет централізовані то це завжди проблема (звісно залежить від села але сам жив у декількох селах і нічого із вищеперерахованого нормально разом не працювало). Тільки якщо усе автономне. Але щодо автономності дивись пункт 2
2. За цим усім господарством треба доглядати повністю самому. Якщо щось зламалося складно знайти серед місцевих адекватного спеціаліста. Визивати людей із міста за три девьять земель дорого і довго.
3. Закупівля продуктів теж проблема. У місцевих магазинах не знайдеш продуктів нормальної якості. Якщо думаєте що на сільських ринках люди продають своє органічне із власного господарства то сильно помиляєтесь (точніше колись воно було так, зараз діду Івану краще сісти на свого старенького жигуля та поїхати продати свинину у місто бо там у людей грошей більше і можна продати за адекватну ціну)

сплошные проблемы. да лучше сидеть в коробке и не высовываться, а то еще под дождь попадешь или у тебя спросят дорогу

Отож. Не кожному підходить.
Я доречі пів свого життя у селі провів якщо що. Але більше туди не повернусь ні за що в світі. Не така вона сільська романтика якою її більшість уявляє.

Я доречі пів свого життя у селі провів якщо що.

У мене така ж історія :) До речі саме тому я ніколи навіть в рот не візьму «парне молоко з під корови», яке так люблять міщани.

просто нужно при дойке соблюдать техпроцесс, который далеко не дураки придумали.

Справа в тому, що після «соблюдєнія тєхпроцеса» молоко уже не буде «парним».

Це хіба трохи краще ніж їсти сиру свинину, не зважаючи на те, які високотехнологічні процеси були використані при її вирощені.

ну, на нём не написано что он «уже не парное» :) Сомневаюсь что гороцкие в этом разбираются :)

Ну, в моем конкретном случае школа есть (причем мой ребёнок стал 5м, последним необходимым для функционирования класса). Есть и садик, но там сейчас живут беженцы.
Больница — либо в ближайшем городке (12 км), либо в облцентре (25 км)
Скорая доезжает до нас за 20 минут (вызывал соседу)
Вот с магазином — да, не очень удобно. Ассортимент небогатый и очень дорого.
но т.к. есть корыто, то я просто закупаюсь оптом в облцентре и потом по необходимости докупаюсь в городке. в местном — так, по мелочи.

По поводу «всё чинить самому» — ну да, частный дом. Да, с ремонтом крупной техники могут быть вопросы. Но, видимо, зависит от села. У нас не особая проблема вызвать мастера по холодильникам домой — и не особая проблема завезти в ближайший городо мелкую технику на ремонт/обслуживание.

Но таки да — ключевым условием комфортной жизни является наличие своего транспорта. БЕЗ машины — всё становится значительно сложнее и грустнее.

УПД по местным продуктам
Картошка, овощи етк — закуплены соседские, сложены в подвал
Соседское же молоко, творог, сметана, яйца. Не сказать что дёшево, но качество устраивает
При необходимости — куры, кролики, прочая живность. Но немного, т.к. это у ближайших соседей непрофильное, а с не ближайшими мы пока не особо контактируем.

зависит от села.

Це точно. Деякі дописувачі на доу писали, що є села, в яких працюють служби доставки продуктів і асортимент в магазинах не гірший за столичний, включаючи великі стиглі соковиті манго, тож можна взагалі без авто обійтися — замовляти основну частину продуктів прямо додому і по якісь фрукти ходити в магазинчик пішки, а не на автомобілі за продуктами до міста їздити.
На мою думку, основна перевага, заради якої деякі РПЗ переїжджають у село — це зручності життя у приватному будинку в порівннянні з життям у квартирі. Сьогодні вранці я зрозумів, що у власному будинку можна жити не обов’язково у селі, у своєму будинку можна жити і в обласному центрі, в тій же Вінниці, наприклад. Таким чином маючи як усі переваги життя в приватному будинку в порівннянні з життям у квартирі на зразок можливості підключення будинку до бензинового генератора, встановлення старлінка, можливості мати власну скважину та автономну каналізацію, так і наявність поблизу від помешкання всього того, чим зручні міста — гуртки для дітей, доставку продуктів.

Тю, навіть в Києві повно приватних будинків, але вони не завжди будуть в найкращому місцерозташуванні для користуванням громадським транспортом. Власне авто вирішує цю проблему.

У Львові є цілі житлові масиви з приватними будинками, звідки до центру можна дійти пішки за 40-45 хвилин.

Авто не вирішує проблему невдалого розташування. Точніше, вирішує за рахунок часу того з батьків, кому доведеться це авто водити (зачасту ще й витрачаючи час на стояння в заторах) щоб розвозити дітей по школам, садочкам та гурткам та забирати дітей із шкіл, садочків та гуртків.
А от будинки, що знаходяться у Києві у найкращому розташуванні, коштують стільки, що мимоволі згадується відомий на доу вираз «РПЗ бідні люди». Будинок на якомусь Печерську може запросто коштувати більше мільйона доларів.

а в чем проблема найти школу не для идиотов и скинуться на школьный автобус. социализм головного мозга наверно. ну ладно в 90-е все ненавидели своих детей

Ця ідея мені також приходила в голову. Знайти на доу однодумців, які також вважають, що потрібно жити на березі океану, температура води в якому протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія. Обрати місце на планеті, де немає ураганів, із максимально розвиненою для такого місця інфраструктурою і мінімально розвиненою для такого місця злочинністю. І скинутися, щоб перевезти туди тих, кого там не вистачає — викладачів гри на музичних інтсрументах, тренерів танців, якихось видів спорту, можливо навіть математики, фізики та програмування.
Школа це ж не єдине місце, яке діти відвідують. Точніше, краще було б, щоб усі гуртки знаходилися в школі — так простіше для батьків. В такому разі достатньо було б скинутися лише на шкільний автобус. Знайти таку школу заважає відсутність в інтернеті актуальної інформації про те, які гуртки є в сільських школах (та й не тільки в сільських). В принципі, ще одна ідея для стартапу — інформаційна платформа, в якій можна ввести назву будь якої школи і дізнатися, які гуртки є у школі, яка вона у рейтингу ЗНО, скільки має призерів олімпіад якого рівня (районного, обласного, всеукраїнського, міжнародного) та з яких предметів.

всё решаемо, остается создать платежеспособный спрос за которым потянутся преподаватели на теплый берег океана)

У Львові є цілі житлові масиви з приватними будинками, звідки до центру можна дійти пішки за 40-45 хвилин.

Найвідоміший масив з приватними будинками — вул. Варшавська, починається за 1.8 км від оперного пішки. Трохи далі вже кози випасають біля штрики.

Сьогодні вранці я зрозумів, що у власному будинку можна жити не обов’язково у селі, у своєму будинку можна жити і в обласному центрі,

отримуєш і недоліки приватного будинку і недоліки життя в місті

Це для песимістів. Для оптимістів — переваги приватного будинку і переваги життя в місті.
Тут залежить від того, що вважати недоліками, а що перевагами.
Якщо перевагами міста вважати доставку продуктів, гуртки та хороші школи в радіусі 800 метрів від помешкання а перевагами приватного будинку — можливість встановлення власного генератора, власної скважини, старлінка, огороджене подвір’я де можуть гратися діти без нагляду дорослих та більшу кількість кімнгат, то виходить, що будинок у місті поєднує переваги приватного будинку і переваги життя в місті.

гранчак напівпустий (для реалістів — перенедопив: хотів би більше але відрубався на меншій дозі)

Якщо перевагами міста вважати доставку продуктів

Це недолік, треба ж сраку розминати хоч раз на пару днів. А інакше можна й на Бобра перетворитися.

Для людей, які люблять спорт, це однозначно перевага. Час, необхідний на похід до магазину, можна використати на виконання значно просунутішої розминки.

Це типу як ескалатори у фітнес центрах

З села прийдеться по продукти їхати на авто. Таке собі розминання сраки

От ще чого. Скільки там кілометрів? На лісапєді можна довезти :P

В Канаді ти би точно не вижив)
Коли за продуктами треба їхати кілометрів так 40)

Там що всі у селах живуть?

Всі не всі, але це як хороша практика жити в особняку)) Квартири не дуже поширені. Крім великих міст звісно

З села прийдеться по продукти їхати на авто. Таке собі розминання сраки

Ну, я в Харькове в тот же рост тоже не трамваем ехал
В чем проблема то?

власної скважини,

В городе? Разве что для туалета (хотя и это не всегда безопасно)

Так, для туалета і душа. Питну замовляти.
А чому небезпечно? Он Оболонь же добувають на Оболоні.

Так, для туалета і душа. Питну замовляти.
А чому небезпечно? Он Оболонь же добувають на Оболоні.

Я не знаю что там добывают на оболони (но сильно сомневаюсь что скважина там 30-80 метров и нет промышленной системы очистки воды).
но поинтересуйтесь как нибудь работой городской канализации. Что куда утекает, что куда просачивается.
Если вы думаете что фекалии — это самое страшное — то нет. Городо это огромное скопище химикатов. И всё это добро уходит в почву. «Вся таблица Менделеева! » © Ах, если бы только она.

зы у нас в Харькове на карьере есть родник, в котором энтузазисты набирают чистую, природну, родниковую воду, а не «эту вашу химию из автомата». На склоне ниже проспекта тракторостроителей (сильно загруженная магистраль). Недалеко от двух (или уже трёх?) АЗС. Внизу от неслабого размера микрорайона
«Кристально чистая!»

«Вода питьевая „Оболонская Артезианская“ добывается из артезианской скважины глубиной 120 м и проходит 9 степеней очистки.»
Не так и глубоко, надо сказать. Думаю, что основную роль играет 9 степеней очистки.

Ах, если бы только она

Невероятно, что же ещё? :P Мюонными нейтринами почва насыщается?

Ну гаразд, із перерахованого списку можна викинути свою скважину з питною водою — все одно багато переваг залишається.

Ну гаразд, із перерахованого списку можна викинути свою скважину з питною водою — все одно багато переваг залишається.

ну скажем так — в целом — да.
Автономность в своём доме, даже в городе — значительно выше
1. Есть куда поставить генератор
2. Есть куда поставить старлинк
3. Есть куда поставить биотуалет (если нет своей канашки)
4. Если есть немного лишних денег — есть куда поставить свою воду (пусть хотя бы техническую)
5. Даже питьевую привозную, при наличии некоторой фантазии — вполне можно себе устроить, в частном доме это не так и сложно

Туалет, мытьё машины, поливка огорода.
После очистки, думаю, и для мытья рук/ стирки подойдёт, надо смотреть по ситуации.

Для питья и готовки, понятное дело, лучше перестраховаться, но тут значительно меньший расход.

триада любого городского инфантила

Так і є, якщо вдвох з дружиною працювати, то вже не дуже є сили на героїзм у звичайних побутових питаннях. А так, звісно, все можна знайти у досяжності, маючи авто

Школа онлайн помагає не бігати в укриття.

Школа онлайн помагає не бігати в укриття.

ФОрмально — нет. Не знаю как у вас, у нас при тревоге учителя в обязательном порядке говорят «дорогие дети, пройдите с родителями в безопасное место» и занятия во время тревоги не проводятся.

Будто родители непременно дома, ага ×D

Будто родители непременно дома, ага ×D

Ну, в нашей школе в основном дома
Тем более что всё равно утром приводят/днём забирают, так что дома кто-то есть

Потім заняття відновлюються.

Менший вчитсь онлайн, середній наживо. Сидять по кілька годин в підвалі, потім їх відпускають додому.

А де такий рай? Думала такого немає

Небольшое зажопье 25 км от Винницы

В місті головна проблема це вода, опалення, каналізація. Це те що ти ніяк не можеш вирішити на своєму особистому рівні. Електрика, світло, інтернет для доу-забеспечених громадян вирішується з бажаним рівнем комфорта :)

От трудоразрешимого к более разрешимому:
1. канализация
2. отопление
3. вода
4. электричество
5. интернет

У кого як.
У мене:
1. Каналізація — хоча не знаю який там запас роботи без електрики. Відходи зливаються.
2. Опалення (воно у мене електричне і без варіантів). Ще влітку утеплився + поміняв вікна на більш якісні тому поки тримає. На усіляк випадок гасовий обігрівач та дві керамічні панелі по 700Вт які будуть працювати від генератора.
3. Інтернет (нема провайдерів, які працюють у блекаут. Старлінк встановити майже неможливо)
4. Вода (НЗ 150 літрів технічної, 80 питної. У крайньому випадку злив 120л із бойлера).
5. Електрика — екофлов, окремий вивід на квартиру, ще є генератор (я на першому поверсі).

Проблеми з каналізацією починаються коли нема електрики. А коли нема електрики нема і опалення (в багатоповерхівках також бо насоси не працюють).
А газом ви запаслись? Бо чогось всі думають що газ в трубах є по замовчуванню.

Не газом, а гасом (авіаційний керосин ТС-1).Ну на декілька діб запас є. Японці так майже усі обігріваються. www.youtube.com/watch?v=JrguZBPPN2Y
Із каналізацією у мене проблем немає без світла, але там далі і насоси і очісні споруди. Не знаю на скільки цього вистачить.

Японці так майже усі обігріваються

Неиронично климат не тот. Во-первых южнее, а во-вторых океан не дает замерзнуть.

Ну про усю Японію не можна говорити як про одну кліматичну зону. Є місця це холодно і навіть є централізоване опалення.
Але ця штука гріє добре, хоча звичайно не замінить повноцінного опалення в наших умовах

На півночі Японії холодно.
Навіть в Токіо температура в ночі в січні-лютому в середньому опускається до 1-2 градусів. Холодніше, ніж в більшості місць в Іспанії, де хоча б без настінного обігрівача взимку дуже холодно.

Насосы отопления можно запитать от генераторов, особенно если своя котельная

А газом ви запаслись? Бо чогось всі думають що газ в трубах є по замовчуванню.

Газ — это пункт номер 6. Во-первых потому что в новостроях его нет по ДБН, во-вторых даже если его нет, то можно готовить на электрике.

Во-первых потому что в новостроях его нет по ДБН

Це дивлячись у яких)
У передмістях Київа майже всі новобудови газифіковані та з автономним газовим опаленням. Але це максимум 10 поверхів.

В кожному місті ситуація індивідуальна, у мене майже навпаки по порядку проблемності:
1. Інтернет — або ти живеш в частному будинку і заводиш оптику/starlink/xDSL, або ти страждаєш в квартирі, бо місцеві провайдерам взагалі пофіг, гроші ж то їм все одно капають (я як виняток, мені повезло з локацією і старлінк працює добре навіть на стіні)
2. Електрика — графіки в середньому 4/4, після обстрілів гірше, без обстрілів краще, але усі місцеві бізнеси вже або пристосувалися, або закрилися. Місто гуде в прямому сенсі
3. Вода — рідко зникає, зазвичай на пару хвилин під час вмикання/вимикання електрохарчування
4. Опалення — більшість міста на автономному, зазвичай газовий котел до якого ліплять екофлоу чи ще щось, у деяких взагалі котли без електрики. Головне що газ ніколи не вимикали, за котельні теж не чув щоб зупиняли все одно вони якусь тирсу палять
5. Каналізація — працює завжди, тільки одного разу щось пішло не так і як результат витік в місцеву річку та купа дохлої риби:(

Але це все в будь-який момент може змінитися, життя непередбачуване:)

Франківщину впізнаю я

Київська область у мене:)

У багато-квартирному будинку перша проблема — це опалення. І навіть не опалення себе аби зігрітися (тут багато засобів) — а опалення труб! Замерзнуть труби із водою — їх розірве. Замерзне каналізація — ніщо нікуди не потече. Тобто туби повинні бути при температурі більше нуля від підвалу до вашого поверху.
І це вже не вирішити на рівні однієї автономної квартири.В ідеалі це треба планувати заздалегідь при будівництві: мати окрему, добре теплоізольовану шахту, від підвалу до даху де буде проходити димохід + усі труби (включаючи «подачу» води для опалення). Тоді навіть якщо деякі квартири без жильців або розбиті — то інші можуть жити.

Замерзнуть труби із водою

Воду из труб можно слить

Замерзне каналізація

В канализации всё же вода протекает под силой тяжести и не задерживается нигде

Только та часть, которая в домах. Коллекторы уже идут горизонтально.
Замёрзнуть в нашем климате ему сложно, но застой из-за отсутствия электричества — тоже малоприятная вещь. По крайней мере для жителей нижних этажей.

Той момент коли в тебе квартира на 10-му поверсі ... А якщо серйозно — ці клоуни в особі мерів і тд ще з літа, та навіть з весни, мали як шалені таритися генераторами, але, наприклад, єдиний хто зацікавився водопостачанням Станіславова це поляки як подарували водоканалу генератор ... А мер розмітку малює і міст будує...Ну і потім з тим генератором інтервю місцевому телебаченню давав. Цікаво, а в тому магазині де поляки купляли генератора мери адекватні не продаються ?

ці клоуни в особі мерів і тд ще з літа, та навіть з весни, мали як шалені таритися генераторами

Все швидко забувається і зараз вже здається, що по нашій енергетичній інфраструктурі били завжди. Але насправді перший обстріл саме підстанцій та електростанцій стався 11 вересня. Як «ці клоуни» мали влітку чи ще навіть з весни передбачити, по чому вони будуть бити? Могли ж і по газовим мережам бити, і по водоканалам. Все треба було купувати? А за які гроші?

Як «ці клоуни» мали влітку чи ще навіть з весни передбачити

Це було очевидним виводом із ситуації. Мені це було зрозуміло з самого початку, ще й дивувався, чого це не почалося раніше. Тому й підготувався завчасно.

підготувався завчасно

Счетчик гейгера купил? По чем? Альфу меряет или только бета-гамма?

Счетчик гейгера купил? По чем? Альфу меряет или только бета-гамма?

Валяється десь у гаражі ще совковий, але не думаю що він буде корисним, бо якщо прилетить по Києву стандартна бч «тополя» то я навіть клювом клацнути не встигну)

Ракета и промазать может, не всё так однозначно ;)

Ракета и промазать может, не всё так однозначно ;)

800кт це 800кт, навіть якщо вона промахнеться на 10 км туди-сюди)
Якщо похибка буде більше, то швидше за все в машині не згорить електроніка, тому можна буде звалити у набагато глухіше село, добре що є куди)
Це звісно не панацея, але хоча б щось)

По топлехранилищам начали прицільно бить значительно раньше. По логистическим транспортным узлам тоже.

То, что при военных действиях выводится из строя (или захватывается) критическая инфраструктура — мягко говоря, не новость, 100 лет назад это были те самые почта, телеграф, телефон, например.

И, если в первую неделю войны народ разгреб фонарики и повербанки, то вероятно риск остаться без электричества понимали чуть менее, чем все.

Нєєєє, наш мер у нас особливий: він всім електричні обігрівачі радив ...

А ви звідки, якщо не секрет?

Соседи. У нас городские власти за год до войны издали указ а переводе малоэтажек на автономку. Со списком адресов.
Малоэтажки это жилой фонд примерно 50-60 годов. (2-3 этажа)
Как водится, наиболее исполнительные попали круче всех, поскольку переделывать систему на газ дороже, чем на электрику, поставили электрику, соответственно при отключении света у них моментально отключается и отопление.

Сорі, помилилась, не зовсім сусіди (Дніпро)

То-то я думаю: в Станіславові щоб отримати дозвіл на відключення централізованого опалення: треба, або продати душу дияволу, або мати мера родичем — все решта мимо каси ...

На скільки я розумію по коментарях — з Івано-Франківська

І що ? Ще від літа вони кудахтали про «важку зиму» і палець об палець не вдарили, мер той до останнього рекомендував всім купити електричні (!!!) обігрівачі ...

В канализации всё же вода протекает под силой тяжести и не задерживается нигде

Чи ти з Африки приїхав? Ніколи не бачив зими? А бурулек на трубах?
Якщо температура труби нижче нуля і по стінках тече вода — що буде? Звичайно вона буде намерзати. Поки з часом не закриє усю трубу. І це вже не кажучи про те, що каналізаційні труби зсередини аж ніяк не чисті та гладкі.

Воду из труб можно слить

Отже води не буде (треба носити з підвалу відрами) і каналізації не буде (виливати з вікон). Назад у середньовіччя!

В середні віки ніхто сечу не виливав на вулиці. Її скуповували кожум’яки, тому це було певне джерело доходів у місті.

Львів, центр. Придбання павер-банки на 30000 mAh та павер-станції на 512000 mAh зайво витрачені гроші, бо не такий вже воно і блекаут. MacBook Pro на M1 сам непогано тримається.

оптоволокно то святе, є стабільний інтернет постійно

Сім’ї з 3-4 людей вистачить біля 2кВт*год на добу в квартирі якщо лише інтернет, котел, світло і мікрохвильовка і 5-10кВт*год якщо майже ні в чому собі не відмовляти. При поточному графіку 2 через 5-6 достатньо 3-5кВт*год акумуляторів щоб взагалі не помічати відключення.
Провайдери будуть тримати 5-6 годин потім це некст левел складності, не тільки лиш всі можуть собі дозволити, на мобільний можна не розраховувати, старлінк як остання барикада) Більшості населення навіть за можливості щось купити/зробити пофіг — є світло то й добре, нема — от такі-сякі вимкнули. Може воно їм не дуже і треба

Через постійні нагріви і охолодження котла/холодильника в результаті росте середнє споживання, що виражається в збільшенні рахунків за електропостачання. В Києві взагалі побили рекорд спаливши 400КВтгод за місяць при наявності централізованого опалення, горячої води і газу на 40 квадратів.(десь в 2 рази більше за минулорічний показник)
Таж ситуація і по іншим локаціям.
Висновок — ГПВ збільшує споживання.

а можна детальніше? бо схоже на маячню

Не маячня
Електроопалення за умовою що порівняно із 2021м роком квартира стала більш енергоефективною (нове утеплення, нові більше енергоефективні вікна).
Грудень 2021 1404 Квт*Год проти Грудень 2022 −1053 Квт*Год — За місяць жодного відключення
Січень 2022 1538 Квт*Год — Січень 2023 — 2313 Квт*Год — Кожен день 3 відключення по 4 години

Але фізика каже навпаки: чим меньше різниця у температурі, тим повільніше охолодження.
=> чим меньше температура в квартирі, тим меньше буде споживання за місяць (після 20 градусів, кожний наступний дуже дорого даєтсья. перевірено на особистому досвіді)
=> якщо ставити на термостаті 17 градусів, поки в оселі нікого нема, можна значно заощадити.

=> якщо ставити на термостаті 17 градусів, поки в оселі нікого нема, можна значно заощадити.

Не буває такого зараз взагалі ніколи

А які саме прилади спожили ці 400 кВт*год? При «при наявності централізованого опалення, горячої води і газу на 40 квадратів» У мене навіть з електричним бойлером виходить значно менше (130 кВт*год за грудень)

Думаю, малося на увазі додатковий обігрів приміщення. Бо якщо централізовані насоси зупиняються, то опалення централізоване стає символічним.

Швидше не уроки, а адаптації:
— провів оптоволоконний інтернет
— купив зарядні станції і павербанки

Центральне опалення і газова плита вже були — пощастило.

Центральне опалення і газова плита вже були — пощастило.

По цьому теж є ризики нажаль. Ще як кажуть не вечір.
У мене, доречі, під час першого блекауту навіть газ на дві години зникав.

мало штучного освітлення не буває
цінуй світло від сонця
якщо є світло — подумай мож треба щось ліфтом завезти (ті ж продукти)
на всякий — завжди робий чай\каву на майбутнє

мало штучного освітлення не буває

Ви хотіли сказати — забагато?
Критичні потреби закриває один налобний світлодіодний ліхтар, але комфорт і особливо нормальна циклічість режиму сну варта додаткових ватт-годин в батареях, якраз займаюсь напівстаціонарним рішенням для всієї квартири, а не лише робочого місця.

ага, воно. соррі, писав з темноти)
для критичних потреб (типу сходити в туалет?) — можна взагалі без світла, аби було бажання)

Купляєте по одній кільцевій лампі(30 см діаметр) в кожну кімнату і по одному павербанку на кожну лампу. Головне, щоб павербанки швидко заряджались.

На жаль, всі вони малопотужні, не більше 10-15 Вт, чого мало наприклад для роботи за столом з дрібними деталями чи ремонтних робіт по квартирі.

Не знайшовши нічого адекватного готового на більше потужності, зробив саморобну: береться кріплення від будь-якої настільної лампи, купується COB-світлодіод на 100 Вт www.aliexpress.com/item/32874594914.html , підвищуючий перетворювач зі стабілізацією по струму www.aliexpress.com/...​tem/1005001636280545.html , USB PD триггер www.aliexpress.com/...​tem/1005004562492420.html , дістається боксовий кулер від P4, навісом збирається регулятор обертів на терморезисторі і мосфеті, і збирається до купи у компактну лампу з регульованою потужністю 0-60 Вт, яку можна живити від USB-С зарядної станції або напряму від автомобільного акумулятора: imgur.com/a/VZjJRqJ

10-15 Вт LED (як на мене) цілком достатньо для роботи з паяльничком. А для ремонтних робіт можна придбати «інструментальний» ліхтар, що працює на акумуляторах від електроінструменту. Хоч і китайський Dnipro-M, як в мене: dnipro-m.ua/oborudovanie/lihtariki

О, дякую, про такі не знав.

У мене середній — світить, шо дурний. У знайомих є найбільший, «вухатий» — кажуть, що ледь не ангар можна освітити.

З огляду на те, що свинец+інвертор(12в) досить популярна схема серед спільноти, варто зазначити, що з розрахунком «наскільки вистачить аккуму» не все просто.

Правило таке: чим меншим струмом ви розряжаєте батарею, тим на довше її вистачить. Залежність нелінійна.

Дуууже умовно:
12в 75Ah ~ 900втг.
При навантаженні 100вт вистачить на 9 годин.
При навантаженні 200вт вистачить на 4 години
При навантаженні 300вт вистачить вже на 2 години

Не тільки для свинця актуально, але для нього в першу чергу.

Проблема навіть не в «на скільки вистачить», а «за скільки зарядиться». Якщо електроенергія подається за графіком 2+/4- (як в нас), то виїдати за годину можна не більше 5% ємності (у випадку свинцевих АКБ). Зі 100-амперного акумулятора вдається знімати жалюгідних 60 Вт*год...

Почему 60? 100 делим на 2, ещё КПД инвертора 85%, получаем 42.5 Ah. Ето всё очень смешно

60 — тому що 12 вольт * 5 ампер. І так, це «брутто», враховуючі всі перетворення — буде ще менше.

я уже понял, тогда просто Вт а не Вт*ч

Не впевнений, бо 60 Вт знімаю саме за годину. Якщо живлення потрібно на 30 хвилин з цієї години — можна і 120 Вт витягти.

а, тогда да. я думал про постоянную мощность

тому ліпше менше, але більше

Ліпше LiFePO4. Ось тут опис та схемка, як я подружив «літій-залізний» комплект зі «свинцевим» безперебійником (а також заклав можливість працювати та/або заряджати всю цю байду від генератора із мінімальною кількістю «перетиків» штепселів): sl8.online/...​0Q2cQcgbKbZaAIpZe2jJI0H0X

Не ідеальний варіант, бо треба перемикатися руцями, але працює.

де брав LiFePO4?
В яку ціну вийшло?
наскільки я знаю, в безперебійнику треба або перепаювати подільники для компараторів, які виставлюяють мін/макс (10.5В/14В), можливо в нових, можна через налаштування через RS232/eth, хз.

Брав в січні 2022-го року геть зовсім для інших задач тут: greenwings.com.ua Наприкінці лютого мав везти у харківську лабу — але dou.ua/...​rums/topic/41273/#2533225

Ціна, відповідно, зараз вже неактуальна. А лізти в безперебійник не хочу, бо ще на гарантії, чотири рази на день можна і вимикачем клацнути.

Питання не тільки в графіку. А і яким струмом батарею заряджають, і яким розряджають. У мене на АГМ 100Аг написано максимально 30А зарядки (хоча 10А звісно здоровіше). У нас же чомусь всі купують найдешевші 5А зарядки і потім страждають.

5А — це щось із минулого життя, хіба за добу автомобільний акум зарядити. В мене щодо усіх типів свинцевих аккумів «пунктик» — 0.1С і не більше. Хоч WET, хоч AGM, хоч GEL — здоровіше будуть.

Зрозумів. що у людей, яки сміялися над моїми приготуваннями у 2015-2021-му році, тепер на телефоні не працює Face ID.

не працює Face ID

Пользуюсь кнопочным телефоном с 3G, как я тебя?

Треба ще шапочку з фольги :)

Пользуєшся це як? Як годинником? Чи там ще ФМ радіо є?

Це все-рівно що людині, яка жаліється що пальне неможливо купити і не може далеко їздити на своєму мерседесі, говорити: «а я підготувався, самокат купив!»

Перестарався, схоже, з аналогіями. Тобто тепер моя черга питати в них — «що з ... обличчям, шановні?»

в принципе никаких. перешел на usb type c от кухонных весов и налобника+светильника до старого макбука с magsafe 2. GaN зарядка 100w с 4 портами, хвостом, всеми протоколами и вообще красота. Начинаю обзаводиться игрушками с 140w.
бесперебойный gpon инет ожидается в феврале, у провайдера стояли все аккумы на свинце и подохли за неделю
купил стальной чайник coffee gator kettle с аналоговым термометром для кофе. аэропресс и ручная жерновая стальная кофемолка timemore.

на свинце и подохли за неделю

ну то есть подохли, именно потому что на свинце? А не потому что провайдер?)

конечно из-за химии. никто не рассчитывал на такой сценарий блекаута и потому дорогой литий никто не ставил. капитализм

— ставить надо было ups или инверторный ups;
или
— периодически ездить и менять севшие аккумы на заряженные;

Литий-ионные аккумы это не решение, потому что после их разряда всё равно инета не будет, пусть и хватило бы на дольше

спасибо за ваше экспертное мнение

не за что, всегда готов помочь! А ещё крестиком вышивать умею (нет)

Проблема свинцовых аккумов в том что они заряжатся не успевают. Свинцовые аккумы подходят для режимов когда электричество есть >50% времени. Если наоборот элетрики больше нету чем есть, свинец не спасает.

Залежить від ємності та струму розряду. За годину при нормальних умовах забивається 10% ємності аккума, але якщо навантаження 1/100 від ємності — то конструкція буде успішно працювати у режимі «1+/10-». Збочення, але іноді інших варіантів немає.

Можно и десять свинцовых купить. Мы же про провайдера начали говорить, он не будет такое страшилище городить возле каждого свича.
А по поводу вашей энергокрепости — ну это ваш выбор. Только ситуации разные бывают. Если прийдется переехать что вы будете со своей электростанцией делать?
У меня литиевый аккум на 12в 60Аh три кг веса + зарядка (хоть 220В хоть 12в) полкило. Его можно «в карман» взять и за два часа наполовину зарядить от соседей, от машины.

я переезжать из Киева никуда очень не планирую, ни в ближайшем будущем, ни вообще. И если так рассуждать, то можно и харлей продавать, потому что на новом месте его хранить, скорее всего, будет негде, а тут своё паркоместо под него. Почти всё барахло продавать и т.п.
Генератор был бы сравнительно небольшой проблемой. И то, продавал бы его только разве что при безповоротном выезде из страны. Потому что он хороший, люблю его.

Я тоже планирую жить долго и счастливо. Но жизнь к сожалению вносит свои коррективы. И я понимаю что если в Киеве дней пять зимой не будет света, то тут ловить нечего и прийдется переезжать в домик с дровами.
Лайтовый вариант это когда какая-то авария/прилет именно в вашем доме/районе и проще переехать к родственникам/друзьям на время.

Схоже у багатьох буде подібне енергетичне легасі з різних технологій у домі: imgur.com/a/vrYEm6Z
Зате все одразу не зламається, і може заряджатись впаралель.

І чудово. В мене окрім основної системи також є декілька UPSів, окремі акумулятори різних форматів, павербанки тощо. Все відразу дійсно не вийде з ладу.

а якщо збільшити резерв, та використовувати їх по колу, тоді встигатимуть

Та ну на справді багато таких провайдерів є. Коли провайдери змагаються за кожного клієнта при фактично халявній ціні інтернету тут на якесь крутятьське обладнання розраховувати не приходиться. Економлять на усьому бо пересічному споживачу складно пояснити що у нас оверпрайс 500%, але подивіться на наше обладнання.

всё так. на оптике будут отдельные тарифы которые дороже на 100 грн. но это не 100 баксов как старлинк который еще жрет 100w. как бонус невозможно перехватить данные. на старлинке это общее достояние.

В области так и есть. Немного подняли, но последний раз, когда отключали на 3 суток, инет пропадал только с часу ночи до утра, что приемлемо, учитывая ситуацию.

на старлинке это общее достояние

Є хоч якісь пруфи? Бо щось не гуглиться нічого серьйозніше за ковиряння в прошивках власного терміналу

как бонус невозможно перехватить данные

google: fiber tapping

Є хоч якісь пруфи? Бо щось не гуглиться нічого серьйозніше за ковиряння в прошивках власного терміналу

а какие пруфы, там аналогично вайфай. но зона покрытия в сотни км, все желающие могут записывать зашифрованный трафик

Почав прокидатись на годину раніше, ніж звичайно (в 7:30 замість 8:30), так більше можливостей перетнутись і з сонячним світлом і з електрикою. А коли немає електрики, то можна годинку подрімати чи погуляти на свіжому повітрі (замість того, щоб ловити поганий інтернет чи боятись розряджання акумулятора).

Виявив факт, що коли лягає мобільний зв’язок під час блекауту, то старенький oneplus або xiaomi зі скрипом завантажує телеграм, а от айфони 12/13 лежать цеглинами без будь-якої спроби зловити мережу. Можливо в них зарізані потужності і то краще впливає на здоровєя, але в критичний момент можуть підвести.

Не обов’язково старий. Мій OnePlus 10 про ловить мобільний зв’язок і вай фай набагато краще за айфони 11-12-13. Перевірено не один раз

Що головне — маневр. Хочеш вийти з під блекауту — виходь, виїжджай де нема зараз. Сидіти на місці і обладнувати його таки дорожче.

До наступного обстрілу і все міняється.

Зручно возити(якщо ще є машина, а вона не у всіх є) речі на кожну базу...

Хороше питання, корисне)
Ось ми за чей час навчилися пояснювати та заспокоювати клієнтів-європейців, що робота та проєкти не зупиняться навіть у блекаут. Може, вам знадобиться, ось текст нашоі школи із порадами про це:
Як говорити з клієнтом про блекаут і його незручності 💡

Коли замовник питає про блекаут, він насправді хоче переконатися, що проект не завалиться, а він не втратить час та гроші.

Щоб впоратися з цим занепокоєнням, проявити клієнтоорієнтованість і професіоналізм, можна дати інфо про поточну ситуацію. Наприклад ось так:

✔️Покажи, що ти обізнаний про можливу проблему і підготовлений

🔹We are getting used to it. Most of the power outages are planned so I can organize tasks and meetings beforehand.
🔹Can we schedule our meeting 1 hour earlier this Thu because I`m going to have a planned shutdown at 11 am?
🔹Mobile internet is rather fast, so we use it while the wi-fi isn`t available. I always try to keep my devices charged and have several extra batteries.
🔹I`ve bought generator / extra batteries that can run up to 24 hours to stay in touch and proceed to work.

✔️Покажи, що ти маєш запасний план дій

🔸I have a cafe / coworking nearby that has backup batteries, so if I have shutdown in the middle of the working process I`ll just follow there.
🔸If I dont respond immediately, please dont worry. It means that m likely to have a power outage and Im transferring to the nearest coworking. I`ll contact you as soon as I have an internet connection.

✔️Покажи, що ти орієнтований на результат

🔹If we have some unproductive hours because of the power breakdowns we`ll work it out.

Залишайся pro, no matter what.

Все буде Україна🇺🇦

jobs.dou.ua/...​?from=profile_adminpanels

То все вірно, але найважливіше — це графік пушів в репозиторій і закритих в джирі задач за тиждень. Якщо вони не просідають — вам будуть довіряти і без отого всього тексту вище. А якщо вони вже впадуть, то той текст вище вас вже не врятує.

Також важливо приходити на дзвінки з командою, менеджерами і іншими стейкхолдерами, якщо вони у вас є

Один з уроків — мобільний інтернет працює лише поки ним ніхто не користується. Технологія рівня «на одну базову станцію дві нудьгуючі особи на лавці скролять твіттер». Коли вона стає дійсно потрібна, вона пропадає в ноль, просто перестає існувати. Реально працюють лише проводи і акумулятори по шляху цих проводів.

У старлинка вроде исходная пропускная способность повыше чем у мобильного интернета.
Неужели во время блекаута кол-во пользователей старлинка сравнивает его с мобильным интернетом?

вопрос времени когда начнут зарезать трафик и скорость или делить трафик на ночной и дневной

Так це вже є, там ліміт терабайт на місяць.

ну да. а сколько старлинков еще будет

на одну базову станцію дві нудьгуючі особи на лавці скролять твіттер

Просто треба жити там де на одну базову станцію припадає від сили два десятка нудьгуючих користувачів.

Мені ця істина чудово відома ще з 2012-го року, від часів перевантаження БС МТС у моєму місті (відтоді ж у мене збитий графік сну, через намагання хоч якось вилазити в Інтернет через Opera Turbo/Mini до 4-ї години ночі). Але попри це я досі сумлінно користуюся виключно мобільним інтернетом і ні в яке дротове рабство вляпуватися не хочу.

Я довгий час (до повномасштабного) повноцінно використовував для роботи мобільний інтернет Київстар з доволі непоганою швидкістю, але з обмеженнями по трафіку. Безліміт Київстар тільки умовно безліміт. Коли перейшов з нього на гігабітну оптику, як на світ заново народився.

І Вас не обходить, що:

  • поза хатою оптикою не покористуватися;
  • треба укладати договір з провайдером, замість анонімного припейду;
  • у випадку аварій на лінії (наприклад, із розряду «пʼяний тракторист») оптика перетвориться на гарбуз, у той час як стільниковий термінал просто перемкнется на іншу БС;
  • будь-який мережевий вузол, з яким напряму без тунелів зʼєднуватися, може доволі точно визначити місцезнаходження за GeoIP, у той час як пули IP опстізів єдині на всю країну?

— Поза хатою в мене є Київстар, але хоча би «безліміту» тепер вистачає на весь місяць, а не на півтижня.
— В мене багато договорів неанонімних, які несуть ще більшу відповідальність, наприклад з банками.
— Зараз більший ризик відключень світла, які перетворюють стільниковий інтернет в ніщо, чим пяного тракториста.
— Я не дуже цим заморочуюсь, а у випадку потреби юзаю або селфхостед vpn (для легального обходу територіальних обмежень), або сторонній (не все є на нетфліксі).

але хоча би «безліміту» тепер вистачає на весь місяць, а не на півтижня

В мене споживання фактичне в районі 50 ГБ на місяць. От коли ще й родителеві на телевізор роздавах, то можаше й півтерабайта натекти. Але лінійка «Ґаджет» і це чесно витягує без усякого шейпінгу. Єдиний нюанс: стеля трафіку піднімається не одразу, і за різкого зростання споживання треба заощаджувати трафік або платити більше.

В мене багато договорів неанонімних, які несуть ще більшу відповідальність

Про sunk cost fallacy знаєте? Ну або українською — приказку про сарай і хату?

Зараз більший ризик відключень світла

Мова ж про довгострок.

які перетворюють стільниковий інтернет в ніщо

Не перетворює. OLT теж не на святому дусі працюють. Десь їх заживлюють, десь ні, з BS аналогічно. Причому повертаємось до того ж: якщо у випадку з BS можна прозоро перемкнутися на сусідню або на BS іншого опстіза, то зі знеструмленим OLT, або подальшими вузлами, лишається нюхати бебру, навіть якщо є від чого заживити ONT.

для легального обходу територіальних обмежень

А якщо треба саме український IP? Чим простіше доплачувати за VPN і морочитися з його налаштуванням (особливо попередженням маршрутизації трафіку напряму повз VPN у випадку розриву, чим такий підхід грішить, на відміну від проксі), ніж просто пересмикувати модем і отримувати новий IP?

Причому повертаємось до того ж: якщо у випадку з BS можна прозоро перемкнутися на сусідню або на BS іншого опстіза, то зі знеструмленим OLT, або подальшими вузлами, лишається нюхати бебру, навіть якщо є від чого заживити ONT.

В моей местности мобильный тырнет с момента блэкаутов — НИКАКОЙ. Вообще. Стоя под БС — даже почту можно прочитать примерно раз в неделю, если повезёт
Оптика, с другой стороны, отключалась всего пару раз, и то я заметил это только потому что она таки выключилась часа в 4 утра, когда я втыкал тикток — судя по всему акк на упсе на узле не выдержал.

Так и не надо под ней стоять, мёртвая зона же. Антенны вбок смотрят.

Так и не надо под ней стоять, мёртвая зона же. Антенны вбок смотрят.

Вы таки знаете — живу я в километре от неё. тут даже мобильная связь не на всей территории участка есть. но спасибо что просветили.

І Вас не обходить, що:

поза хатою оптикою не покористуватися;
треба укладати договір з провайдером, замість анонімного припейду;
у випадку аварій на лінії (наприклад, із розряду «пʼяний тракторист») оптика перетвориться на гарбуз, у той час як стільниковий термінал просто перемкнется на іншу БС;
будь-який мережевий вузол, з яким напряму без тунелів зʼєднуватися, може доволі точно визначити місцезнаходження за GeoIP, у той час як пули IP опстізів єдині на всю країну?

1. Вне дома пользуюсь мобильным интернетом. Правда он там едже, вместо нормальной оптики — но что делать
2. И чо? Придут и спросят — сфигали я столько времени сижу на ДОУ?
3. В случае аварии (которых пока не было) будет старлинк или коровкинг. а пока я в ожидании аварии сижу на оптике, а не эдже.
4. И чо? Приедут и набьют мне моё ойпи? :)

зы и да, пока я не провел оптику — сидел на мобильном. С антеной, усилителем и прочей хренью, одно оборудование к которой стоило больше годовой абонки оптики. С лимитом траффика в 40 гектар в месяц. У меня ежедневный расход в среднем 80, что мне делать с 40?

Вне дома пользуюсь мобильным интернетом

И так оно выходит, что надо и там, и там за жирный тариф платить, причём баланс непредсказуемый. Ну впрочем, есть и спаренные предложения местами, у lifecell и Воля, например.

И чо? Придут и спросят — сфигали я столько времени сижу на ДОУ?

Ну дело Богатова, державшего дома выходной узел TOR, знаете ведь? :P Впрочем, на мобильном инете его и держать не получится, белого IP нет. Зато можно вляпаться в что-нибудь другое.

будет старлинк

Пока его не стырят, ага.

И чо? Приедут и набьют мне моё ойпи? :)

Ну не приедут — так ракету запустят. По компасу наведут на Пэнтагхон ×D

У меня ежедневный расход в среднем 80

Не представляю, куда вы их тратите. Торренты целый день раздаёте? Или зомбоящик с 4K фоном оставляете?

И так оно выходит, что надо и там, и там за жирный тариф платить, причём баланс непредсказуемый. Ну впрочем, есть и спаренные предложения местами, у lifecell и Воля, например.

200 грн мобильный, пользуюсь в среднем 1 час в месяц, когда выезжаю в соседний городок за покупками и втыкаю в мобилу, пока жена ходит по магазинам
380 грн оптика, пользуются все остальные и я в том числе весь месяц без перерыва.
Конечно, можно сэкономиить 380 грн и получить нихрена из связи, нихрена из работы и нихрена из денег, но с моей точки зрения — это нерационально

Ну дело Богатова, державшего дома выходной узел TOR, знаете ведь? :

Я не содержу дома выходной узел тор

Пока его не стырят, ага.

У меня их два. А еще закрытый двор и мой любимый черный терьер, у которого разгон от «дрыхну» до «уже прибежал и откусил яйца» занимает примерно 3.7 секунды (он еще успевает потянутся со сна)
Ну и стоит он, есссно, не на виду

Ну не приедут — так ракету запустят. По компасу наведут на Пэнтагхон ×D

Здравствуйте Евгений Ваганович

Не представляю, куда вы их тратите. Торренты целый день раздаёте? Или зомбоящик с 4K фоном оставляете?

Ютубчик, да, не без того. ремоуты, девелопмент, вот это всё.
Т.к. ограничения по трафику нет — то я не вникал «на что оно тратится», за ненадобностью.

пользуются все остальные

Ну у меня «всех остальных» нет.

Беда в том, что дешёвые тарифы без интернета у опсосов уже несколько лет как в прошлом, поэтому за собственный мобильник у каждого домочадца по-любому приходится много платить. Но есть и семейные предложения, где пакеты услуг шарятся и общая стоимость меньше.

получить нихрена из связи

Сытый голодному не товарищ. Я на фоне голого GPRS (даже без EDGE), или еле ловящего CDMA2000, который вытягивает буквально пару килобит — не считаю современный мобильный интернет нихреной. Даже полмегабита в роуминге во время отключений совершенно не нихрена.

Я не содержу дома выходной узел тор

И вообще яро законопослушный гражданин, да? ;) А все домочадцы тоже? Дети особенно. Ответственность-то за всех них лежит на том лице, на которое договор оформлен.

черный терьер

На этих зверушек тоже управа есть. Яд или оружие, например. Впрочем, если уровень разбоя в этой стране дойдёт до такого, то переживать следовать будет уже не за Старлинки, а за более базовые вещи.

Здравствуйте Евгений Ваганович

Это не Ваганович, это Владимирович.

www.youtube.com/watch?v=ahHliopQpGI

Впрочем, сорта одного и того же, да.

ремоуты, девелопмент, вот это всё

Ну вот и у меня ремоуты и девелопмент, но трафик терабайтами не уходит, как же так? :P

Сытый голодному не товарищ. Я на фоне голого GPRS (даже без EDGE), или еле ловящего CDMA2000, который вытягивает буквально пару килобит — не считаю современный мобильный интернет нихреной

Как насчет «мобильный интернет не работает СОВСЕМ». это считается «нихреной»? :)

И вообще яро законопослушный гражданин, да? ;) А все домочадцы тоже? Дети особенно. Ответственность-то за всех них лежит на том лице, на которое договор оформлен.

Почему «яро»? Не без фильмов с торрентов (только для ознакомления). А так — в пределах обычного потребления.

На этих зверушек тоже управа есть. Яд или оружие, например

Вполне может быть.

Впрочем, если уровень разбоя в этой стране дойдёт до такого, то переживать следовать будет уже не за Старлинки, а за более базовые вещи.

Вот именно.

Ну вот и у меня ремоуты и девелопмент, но трафик терабайтами не уходит, как же так? :P

Давайте почитаем еще раз, внимательно, чтобы мне не пришлось по два раза по два раза отвечать отвечать на вопросы, оки?
«ютубчик, не без того. ну и — т.к. ограничения траффика нет — то я не вникаю, что там еще жрёт трафик»
Когда оптики не было, а был т.н. «мобильный безлимит» (который нихрена не безлимит), то на очень голодном пайке еле хватало двух пакетов в месяц.

Я не спорю, если вы — хацкер, который держит на могучих плеча тор с даркнетом и за которым охотяится цру и моссад — то всё что вы описали — наверное, надо
но я — не хацкер. я обычный скучный айтишник, который сейчас изучает методичку об особенностях возмещения НДС при нулевой ставке налога. сомневаюсь что кто-то меня будет искать именно по поводу моих айтишных дел.

Как насчет «мобильный интернет не работает СОВСЕМ». это считается «нихреной»? :)

Выше же признаётесь, что ёж работает :P

Не без фильмов с торрентов (только для ознакомления)

Ну да, ну да. В Германии за такое вполне можно шестизначный штраф на почту схлопотать, если не прятаться за туннелями, а ещё лучше за сидбоксом в юрисдикции поприличнее.

ютубчик, не без того

Ну вот он и жрёт. Ещё и качество максимальное, небось.

а был т.н. «мобильный безлимит» (который нихрена не безлимит), то на очень голодном пайке еле хватало двух пакетов в месяц

Приправой надо посыпать, тогда полутора хватит ×DDDDDDDDDDDDDDDDDD

и за которым охотяится цру и моссад

Сегодня не охотятся — завтра охотятся. У нас люди весьма разбалованы компенсацией строгости законов необязательностью их исполнения. В ходе евроинтеграции непременно другие порядки навяжут, некоторые даже задним числом можно.

обычный скучный айтишник

"Обычные скучные айтишники" так-то по лезвию ножа поголовно ходят (ну кроме уникумов, которые на зряплате сидят по ТК). Начать массово трясти, и найти, за что — вопрос желания. Бюджет-то надо будет наполнять после войны.

Выше же признаётесь, что ёж работает :P

Да. Иногда даже возде вышки удаётся прочитать пару твитов. С почтой уже напряги.
а так да — «работает».

Ну да, ну да. В Германии за такое вполне можно шестизначный штраф

Можно. Поэтому я не скачиваю торренты в Германии.

Ну вот он и жрёт. Ещё и качество максимальное, небось.

ну пусть жрёт, на здоровье. Качеством не заморачиваюсь, т.к. играет музычка в фоне, чтобы не отвлекать, а т.к. трафик безлимитный, то и следить за этим нет смысла

Сегодня не охотятся — завтра охотятся.

окей. Когда ко мне придут — я сразу, с порога выложу все секреты правильного написания т-скл кода. Если они еще не ознакомились с ними на моих лекциях

«Обычные скучные айтишники» так-то по лезвию ножа поголовно ходят (ну кроме уникумов, которые на зряплате сидят по ТК). Начать массово трясти, и найти, за что — вопрос желания. Бюджет-то надо будет наполнять после войны.

И вы считаете, что моей налоговой декларации и прочих бух документов — недостаточно чтобы прийти и начать меня трясти, нужно будет еще и посмотреть мой скучный трафик?
Вы же сами пишете — «было бы желание».
Так причем тут трафик?

напряги

Вот люди балованные.

www.youtube.com/watch?v=m05xKxkIGU4

ну пусть жрёт, на здоровье

Вот из-за таких людей у нас планета загажена и глобальное потепление :P

трафик безлимитный

Безлимитов в природе существует. В любом случае есть лимит в виде пропускной способности, умноженной на время. Покуда реальная пропускная способность меняет во времени, то надо и вовсе интегралом считать.

т-скл

Чего?

недостаточно чтобы прийти и начать меня трясти

Начать трясти — достаточно. А вот если начнут трясти, то есть вероятность, что захотят стрясти как можно больше.

Вот из-за таких людей у нас планета загажена

От 4к засраны разве что каменты

Безлимитов в природе существует. В любом случае есть лимит в виде пропускной способности, умноженной на время. Покуда реальная пропускная способность меняет во времени, то надо и вовсе интегралом считать.

У меня пропускная способность, совокупно ограниченная моим роутером и вайфай — примерно 500 мегабит/с. С практической точки зрения это можно считать «безлимитом», если, конечно, нет охоты поразводить демагогию

Чего?

тыжпрограммист?

Начать трясти — достаточно. А вот если начнут трясти, то есть вероятность, что захотят стрясти как можно больше.

как ты уже говорил выше — «повод всегда найдется». Так что будем расстраиваться тогда, когда придёт пора.

зы блин, как меня улыбает, когда каждый трейни или джун корчит из себя ннибаца хацкера джеймс бондовича, который должен ныкаться, чтобы за ним не пришли и не начали его трясти,
Хотя трясти его может только евойный ментор, с вопросом «как мать твою за ногу тебе в голову пришла идея написать ВОТ ТАК!!!»

От 4к засраны разве что каменты

А винчестеры? :P

тыжпрограммист?

Не вижу связи.

каждый трейни или джун

А при чём здесь вообще это? Человек может вообще не быть айтишником. Вот прецедент с пиратским фотожопом дома в Украине определённо есть (по россказням, пруфлинков не будет :P)

А винчестеры? :P

У меня?
Нет.

Не вижу связи.

Именно поэтому тыжпрограммист

А при чём здесь вообще это? Человек может вообще не быть айтишником

\
Вы, друг мой, обсуждали конкретно мой сетап и мой случай
я — программист (не совсем так, назвать меня программистом — это неслабо так унизить, что ли).

давайте не растекаться мысью по древу, договорились?

У меня?

У ютуба, например.

Именно поэтому тыжпрограммист

Если даже тыжпрограммист так на эту аббревиатуру реагирует, то что скажут налоговики?

я — программист

А остальные домочадцы, которые тем же проводным инетом пользуются?

У ютуба, например.

Мне, простите, теперь еще и о ютубе беспокоится? Они взрослые мальчики — сами о себе позаботятся

Если даже тыжпрограммист так на эту аббревиатуру реагирует, то что скажут налоговики?

Никак. А тыжпрограммисту должно быть стыдно

А остальные домочадцы, которые тем же проводным инетом пользуются?

Домохозяйка, которая обожает смотреть ютубчики и дети среднего и старшего школьного возраста, которые еще и тик токи смотрят.

Они взрослые мальчики — сами о себе позаботятся

Это так не работает. Они заботятся только о максимизации прибыли, как и полагается любой коммерческой компании. Соответственно, об окружающей среде должны заботиться кто-то ещё, некапиталистическими методами.

А тыжпрограммисту должно быть стыдно

Я давно ся отчаях знать всё на свете.

которые еще и тик токи смотрят

Вооот. Мало чего они там смотрят! Ану ещё как и заливать начнут! :P А в этой стране за заливание чего ни попадя и уголовная ответственность быть может. Вот например, видео с танчиками возле торгового центра.

Это так не работает. Они заботятся только о максимизации прибыли, как и полагается любой коммерческой компании. Соответственно, об окружающей среде должны заботиться кто-то ещё, некапиталистическими методами.

Не сомневаю кто-то еще позаботится

Я давно ся отчаях знать всё на свете.

не знать о существовании т-скл/пл-скл может только какой-то отчаянный фронтэндер на жабе

Вооот. Мало чего они там смотрят! Ану ещё как и заливать начнут! :P А в этой стране за заливание чего ни попадя и уголовная ответственность быть может. Вот например, видео с танчиками возле торгового центра.

У нас нет поблизости ТЦ, возле ТЦ нет танчиков.

Не сомневаю кто-то еще позаботится

Распространённое когнитивное искажение, из-за которого на практике не заботится никто.

фронтэндер на жабе

Лол. Там это: браузерные плагины уже несколько лет как всё, да и от Java Web Start трупным запашком пованивает. Ну разве что Vaadin и аналоги где-то в своём манямирке шевелятся ещё вродь.

У нас нет поблизости ТЦ, возле ТЦ нет танчиков.

Найдётся что-нибудь другое. Я даже с уверенностью могу сказать, что есть у детей и что они могут по глупости распространять куда не следует :P (hint: ради этого на самом деле существует SnapChat). Причём очень многие в этой стране это делают, но обычно пролетают под радарами.

Распространённое когнитивное искажение, из-за которого на практике не заботится никто.

ну тогда и я не буду

Лол. Там это: браузерные плагины уже несколько лет как всё, да и от Java Web Start трупным запашком пованивает. Ну разве что Vaadin и аналоги где-то в своём манямирке шевелятся ещё вродь.

Я давно ся отчаях знать всё на свете

Найдётся что-нибудь другое. Я даже с уверенностью могу сказать, что есть у детей и что они могут по глупости распространять куда не следует :P (hint: ради этого на самом деле существует SnapChat). Причём очень многие в этой стране это делают, но обычно пролетают под радарами.

Ну значит и мы пролетим под радарами

ну тогда и я не буду

Мояхатаскрайничанье, ничего нового :P

Ну значит и мы пролетим под радарами

Лучше перестраховаться. А то вдруг радары проапгрейдят внезапно и незаметно. Вред позиции «врёти, ничего не будет» в этой стране уже наглядно продемонстрирован год назад. Что не мешает многим её упорно до сих пор придерживаться.

Мояхатаскрайничанье, ничего нового :P

Противоположностью этого будет «каждой бочке затычка», я буду бегать по форумам и беспокоится о том, чтобы все сиделе на мобильном препейде, «а то мало ли что» ©

Лучше перестраховаться. А то вдруг радары проапгрейдят внезапно и незаметно.

А вдруг не проапгрейдят?

Вред позиции «врёти, ничего не будет» в этой стране уже наглядно продемонстрирован год назад. Что не мешает многим её упорно до сих пор придерживаться.

ПРичем тут одно до другого — непонятно, но вы, как я понимаю, давно уже утратили первоначальную нить беседы и продожаете чатботить просто по инерции.

Противоположностью этого будет «каждой бочке затычка», я буду бегать по форумам и беспокоится о том, чтобы все сиделе на мобильном препейде, «а то мало ли что» ©

Чем меньше людей чем-то пользуется — тем больше вероятность, что это закопают. За агитацией кроется сугубо личная выгода :P

А вдруг не проапгрейдят?

А что от этого поменяется?

ПРичем тут одно до другого — непонятно

А должно быть при чём? Я даже скажу, при чём: принцип «строгость законов компенсируется необязательностью их исполнения» является глубоко российским и в рамках евроинтеграции его будут искоренять. И не факт, что не только устранением необязательности, но и уменьшением строгости.

продожаете чатботить просто по инерции

Всегда так делаю, у меня аномальное чувство долга имеется. Завидую людям, которые могут просто взять и дропнуть срач без угрызений совести, если он им надоедает.

За агитацией кроется сугубо личная выгода :P

Что кроется за вашей агитацией «не смотреть ютуб»? У вас есть какой-то свой конкурирующий продукт?

А должно быть при чём?

Ну, я ожидал что в рамках одного обсуждения ваши реплики хотя бы немного привязаны друг к другу.

Всегда так делаю, у меня аномальное чувство долга имеется.

При всё уважении это называется не «чувство долга».

Завидую людям, которые могут просто взять и дропнуть срач

Ну, вы так явно не можете.
чем, кстати, нагружаете сервера доу, что приводит к параличу жопвы у корейских далматинов из-за чего-то там.

У вас есть какой-то свой конкурирующий продукт?

Нет, только «запретить и непущать».

При всё уважении это называется не "чувство долга".

А как тогда?

чем, кстати, нагружаете сервера доу

На фоне тех экзабайтов данных, которые гоняются попусту туды-сюды, считанными байтиками текста можно пренебречь.

На фоне тех экзабайтов данных, которые гоняются попусту туды-сюды, считанными байтиками текста можно пренебречь.

Я тоже считаю, что на фоне экзабайтов, которые гоняются по сети, тем десятком клипов, которые я смотрю на ютубе, можно пренебречь.
Рад что вы начали это понимать

Учитывая месячный расход трафика, эти десятки клипов уже составляют от них внушительную долю.

Учитывая месячный расход трафика, эти десятки клипов уже составляют от них внушительную долю.

И я с вами соглашусь, когда вы озвучите цифры — сколько процентов от экзабайтов информации и траффика составляют клипы, которые я смотрю. За основу возьмем 80Гб траффика в день и будем (условно) считать что 50% из них — ютуб.

Важно, сколько вас, таких буржуев, его так же потребляют. Наберём по развитым странам, допустим, миллиард (хотя многовато, пожалуй), умножаем на 40 ГБ в день — получаем 40 ЭБ. Уже некисло, да?

Важно, сколько вас, таких буржуев, его так же потребляют. Наберём по развитым странам, допустим, миллиард (хотя многовато, пожалуй), умножаем на 40 ГБ в день — получаем 40 ЭБ. Уже некисло, да?

Ну это неважно. Нас, буржуев, компенсируете вы, нищеброды
Если у тебя нету терабайта траффика — значит у кого то их два!

Что за неделя такая. Один в претензии что я смотру ютубчик, второй — что не летаю по трассе 160км/ч, а благопристойно тащусь 60. Третьему не нравится, что я считаю допустимым жыть в деревне,в которой нет ни одной школы лиги плюща и нету смузи-бара с ноготочками.
А! Четвёртому не нравится что я, по его мнению, «мамкин бизнесмен»

прям свет у всех клином на мне сошелся.

компенсируете

Это так не работает, увы. Только для сотовой связи как раз, и то чётко для TDMA только. Ну или в прочих узких случаях, когда все в аплинк не пролезают и непользование одними освобождает место для других.

прям свет у всех клином на мне сошелся.

Да, это тоже звоночек, что Неуловимым Джо быть не получится :P

Это так не работает, увы. Только для сотовой связи как раз, и то чётко для TDMA только. Ну или в прочих узких случаях, когда все в аплинк не пролезают и непользование одними освобождает место для других.

ну т.е. я делаю вам хорошо, не занимая своим ютубчиком ограниченный мобильный канал — а вы еще и недовольны?

Да, это тоже звоночек, что Неуловимым Джо быть не получится :P

как по мне, так это звоночек что инфантилы всегда будут искать крайнего, того, кто «виноват в их проблемах».

ну т.е. я делаю вам хорошо, не занимая своим ютубчиком ограниченный мобильный канал — а вы еще и недовольны?

Нагрузка стимулирует опсоса повышать плотность сети. Так что благодарить за такое следует лишь в краткосрочной перспективе.

инфантилы всегда будут искать крайнего, того, кто "виноват в их проблемах".

Каких проблемах?

Нагрузка стимулирует опсоса повышать плотность сети. Так что благодарить за такое следует лишь в краткосрочной перспективе.

Ну т.е. если я полностью завалю канал — вы мне еще и спасибо скажете?

Каких проблемах?

А хрен вас поймёшь, какие у вас проблемы из-за того, что я смотрю ютуб, не гоняю по трассе и живу в селе.

полностью завалю канал

В одно рыло не получится, даже если постараться и накупить стопицот симок :P

какие у вас проблемы

А проблемы должны быть персонально, или что?

А проблемы должны быть персонально, или что?

окей.
У какой ГРУППЫ людей проблемы из-за того что я смотру ютуб, не гоняю по трассе и живу в селе?
(у меня кстати соседи смотрят ютуб, не гоняют по трассе и живут в селе. Из за них у какой-то группы людей — тоже проблемы?)

Очевидно, что у разных. Это ж надо умудриться сразу многим так подгадить! :P

Очевидно, что у разных. Это ж надо умудриться сразу многим так подгадить! :P

Давайте просто сойдёмся на том, что вы, изначально, просто придолбались из-за нихера, но я оказался очень душным тошнотиком, который вашу шутку вывернул кверху дрыгом и вы теперь не знаете — как с этой шутки цивильно соскочить — и вам приходится на ходу выдумывать 372 серию санта барбары.

В мою молодість у нас в провайдера світчі крали, причому у нас такі вср«ті тоді D-Link стояли — нахіба воно кому треба було ? Так шо аргумент вкрадуть — не аргумент, так у вас і мобілку можуть того: вийдете за хлібом вечірком, а вам «сударь из какой губернии вы будете и что делаете в этом месте в столь поздний час»

вийдете за хлібом вечірком

От тому ліпше не тинятися.

І мати при собі кілька мобілок, аби отак «подарувати».

І взагалі цінні речі тримати поглибше.

Ну й до Кожаєва ходити ;)

Угу, угу: краще бути здоровим і багатим ...

Якщо інтуіція підказує, що до чогось потрібно готуватись, думки оточуючих стосовно невиправданості заходів потрібно ігнорувати, а то і взагалі рвати подібні токсичні контакти.

Я упустив момент виїзду перед повномаштабним вторгненням саме по цій причині, але ще у жовтні таки встиг запастись автомобільними акумуляторами, сотнею літрів води, газовим пальником та іншим дріб’язком для комфортнішого перебування під час блекаутів, який раніше здавався оверкілом.

Про власне експерименти і аналіз засобів підготовки до блекауту і організацію зв’язку можна писати цілу статтю, але якщо підсумувати досвід, то у ситуації, коли неможливо скористатись готовим рішенням (а подібних блекаутів у маштабах великої країни на тривалий час в історії не було, нью-йоркський мега-блекаут чи щорічні каліфорнійські пожежі це інші історії), краще тестити паралельно різні підходи в мініатюрі, маючи підвищену надійність і можливість виявляти неочевидні проблеми, ніж закластись на одне рішення яке може не спрацювати. Зокрема, стокові ДБЖ для котлів мають проблему з часом заряду акумуляторів і потребують додаткових зарядних пристроїв, а зарядні станції навіть у топовій комплектації якщо і працюють в режимі ДБЖ, то дуже костильно, наприклад, циклюючи акумулятор поблизу 100% заряду, що навряд чи добре відобразиться на ресурсі навіть літій-залізофосфатних батарей.

В масштабах країни, може, й ні, а от обірвані на місяці дроти й повалені стовпи під час ожеледі 2000-го року — цілком реально місцями.

иметь второй запасной инверторный ups на 24В. На тот случай, если первый вдруг будет в ремонте

кацапов нужно убивать без разговоров

Віялові графіки — чудовий засіб для боротьби з лінню та неорганізованістю! :)

Випив пляшку води — одразу налий з крана і постав у комору, бо без електрики ще можна (дбж, генератор), а без води важче.

Мікрохвильовка показує не поточний час, а скільки часу минуло з моменту появи електрики.

у мене так на електричній духовці

електричній духовці

Це ще законно в 2023-му? :)

я дуже тішусь, що плита газова. а духовкою не кожен день користуємось

боже. зачем имея газ так инфантильно извращаться

Квартира зйомна. Ну і господині кажуть, що в електричній духовці краще/рівномірніше запікається чим в газовій

Як добре що моя, якщо не виставив, через пару хвилин просто гасне і не бісить рандомними цифрами:)

продвинутая микроволновка. Моя ничего не показывает, пока не установишь время после появления света

Істина. Чудова нотифікація нічних відключень

Шоб прям уроки, то ніяких. А так трохи зайняло часу та грошей пристосуватися dou.ua/...​rums/topic/41242/#2532289

Ну пристосовуючись, ми усі навчилися чомусь новому. Інше питання чи пригодяться ці знання у нормальному житті, але кругозір вони безперечно розширяють.

Ну я от і не помітив нічого такого. Ніякого повчального висновку з купівлі умовного bluetti, чи переходу на мʼясний тартар (який я і так їв, але здебільшого влітку) я зробити не можу

Найкорисніший лайфхак для мене — набирати баклашку гарячої коли йдеш митися, і не певен що буде світло.
Вистачає змити піну, якщо пропало світло і котел тютю

Перед тим, як залізти в душ, треба поставити увімкненій ліхтарик десь поруч у ванній кімнаті(або не зачиняти двері у кімнату).

Крім того, що вже сказали:
1. Те що світло є — не означає що їм вийде скористатися, бо напруга просідає до 150 і без стабілізатора той же екофлоу не зарядиш
2. За кермом треба бути вдвічі уважнішим, бо навколо люди, які ніколи не знали правила проїзду перехресть
3. Купуйте вогнегасники, з запасом, бо навіть якщо у вас все чьотко і безпечно, то сусіди можуть натворити фігні
4. Аккумулятори холоду це супердешеве рішення для холодильника, щоб не витрачати заряд і протримати низьку температуру на кілька годин довше

Купила стабилизатор ещё пару месяцев назад, в моем случае от него пользы оказалось больше, чем от блюэтти.

Вот такой xn—e1akb0a0d.com/...​93-eleks-gibrid-132a.html
У них в линейке есть и мощнее и по-проще, пока работает без проблем и я им очень довольна.

О, дякую, бо коли пишуть стабілізатор і я згадую свій досвід пошуку більш-меньш пристойної моделі до 2 кВг, то, судячи по відгукам, на ринку одне лайно. Здоровий він. При такому розмірі він вже мінімум тірісторним має бути, бо у складних випадках реле ні про що.

Реле у меня тушило электричество на всю квартиру и я сидела без света ещё до того, как это стало мейнстримом)))

напруга просідає до 150

На блоке питания ноута написано 100-240

Аккумулятори холоду це супердешеве рішення для холодильника, щоб не витрачати заряд і протримати низьку температуру на кілька годин довше

Пластиковая бутылка с водой дешевле

На блоке питания ноута написано 100-240

Дай вгадаю — із штатів привіз? На Європейських БЖ зазвичай не такий діапазон і для техніки зазвичай низька напруга досить шкідлива. Навіть більш шкідлива ніж зависока.

Та нє, зараз вже скрізь такі для низькопотужних пристроїв (включаючи телевізор).

Чим вона має бути шкідлива для імпульсника, який на виході дає постійний струм набагато нижчої напруги, га? Ну і яким місцем вони європейські, коли зараз ледь менш ніж усе виробляється у Східній Азії, де у деяких країнах місцями досі можуть сусідувати мережі на 110 В і 220 В, ліл? До речи, зворотнє теж справедливо, я спокійно живлю від 220 В і китайську магнітолу кінця 90-х з американським (японським? підробка під SONY-бо) штепселем, і БЖ для хромбука з американським, на ньому діапазон 100—240V прямо вказаний (та й шнур живлення змінний). Їх універсальні виготовляють і шнур для конкретної країни кладуть уже на етапі пакування коробочки, Ви про що взагалі? Так же й з локалізованими інструкціями, так же й з апаратними клавіатурами й локалізацією на фічерфонах.

Імпульсним блокам живлення пофіг. Єдине що — при живленні від ДБЖ із «модифікованою синусоїдою» верещать ці імпульсники противно. Деякі люди вважають це серйозною проблемою.

Та імпульсники й для радіоетеру завад створюють чимало, через це ще з середини 00-х, як мобільники і, відповідно, зарядні пристрої є масовим явищем, у великих містах на ДХ/СХ/КХ ніц не чути, саме дзижчання рою БЖ.

Не нагадуйте :(( Під час блекауту на радіоаматорських КХ-діапазонах було щось (окрім телеграфу) чути навіть на кімнатну антенну. Хоч якась від відмикань користь.

Еге, зате українські СХ-передавачі, екстрено розконсервовані з 24-го лютого, відтоді мовчать заради заощадження енергії, тільки вночі, бува, запускають. Ну ще на Польському радіо пару годин передачі Українського ретранслюють. А от Вєсті собі так і гатять цілий день, той підрив двох непотрібних веж — суцільна показуха.

українські СХ-передавачі, екстрено розконсервовані з 24-го лютого, відтоді мовчать заради заощадження енергії, тільки вночі, бува, запускають.

А можна частоти? Пошшупаю, що там.

На профільних сайтах переліки частот є; на сайті Фрокуса, приміром: www.frocus.net/...​d=E-TV&pag=e-kanaly&v=613, на ukrtvr теж десь є.

Спершу 24-го поновлено мовлення з Луча на 549 кГц (вимкнене з початку року через брак коштів), але десь на початку березня різко перерване (гаплик йому, певне...) Натомість розконсервовано передавач у Курісовому (1278 кГц, колишня частота ВСРУ); кілька днів нестабільно працюваше: то гучність пливе, то якість, потім вгамувася. Слухах безперервно до початку листопада, потім нерви здаша.

Потім ще кілька разів перевірях на межі листопада-грудня, уже мовчаше й він, але писаху, що з 00:00 по 07:00 мовлення ще має бути. Я тільки раз уночі спіймах щось перед Вєстями: чи то на 1404 кГц з Ізмаїлу, чи то на 1386 кГц з Литви, де воно почергово йде з Польським Радіо, Свободою й NHK. Потім вдруге вже точно з Литви.

Дяка величезна! Сьогодні прогрію свій Tecsun.

На блоке питания ноута

На жаль чи, на щастя, в мене дома з техніки є не тільки ноут

Пластиковая бутылка с водой дешевле

Ще треба туди нафігачити солі і форма її більше підходить для насаджування русні, а не компактної укладки в обмеженому просторі

Ще треба туди нафігачити солі

Зачем?

форма її більше підходить для насаджування русні

Зато дешево. У меня не было проблем с размещением в холодильнике-морозилке.

Зачем

щоб теплоємність збільшити

А у льоду теплоємність менша за сіль і вдвічі менша за рідку воду, тому знижуючи температуру замерзання сумарна теплоємність збільшується.
Головне не перестаратись і щоб вона таки замерзала, бо сам по собі перехід з льоду в рідкий стан теж поглинає дофіга тепла

Пластикові пляшки добре деформуються, до речи.

Теплоємність у бутилки не та. Перформанс значно гірший при більшій кількості зайнятого місця.

Теплоємність у бутилки не та

Там же вода, у нее огромная удельная теплоемкость и теплота плавления.

Найпростіший акумулятор холоду — пляшка від мінералки з водою, а ті, що продаються у магазинах виграють в основному за рахунок пласкої форми, щоб зручно було класти в сумку-термос на пікнік, в звичайному холодильнику вільного місця значно більше, тому немає сеннсу заморочуватися. Ну і зараз зима, можна просто виставити продукти на балкон (підвіконник)

Не важливо скільки в тебе павербанків, екофлоу и т.п. батарей. Важливо, наскільки швидко ти можеш їх зарядити. Який сенс з купи автомобільних аккумів(АГМ чи будь які), якщо їх заряджати треба добу.

АКБ не потрібно заряджати добу, припиніть це. В ідеалі 10 годин, можна трохи швидше. В мене наприклад акумулятор 70Ah заряджається струмом до 10А. Це 7 годин, але я не розряджаю повністю, тобто це вже 3-5 годин. Де тут ваша доба? В ідеалі вам потрібно 2×100Ah, їх можно без жодних проблем зарядити за 10 годин, але в реальності значно швидше.

Потрібно. Струми більше 0.2С створюють нерівномірну напругу по пластинам і приводять до прискореної деградації, при цьому початкова швидка фаза заряду все одно не покриє 10-30% ємності, решта буде заряджатись малим струмом на протязі доби, а якщо спробувати прискорити цю стадії підняттям напруги, почнеться газовиділення.
З іншого боку, ніщо не заважає просто взяти акумуляторів на більшу загальну ємність і пропорційно наростити зарядний струм.

Я не писав про 0.2С, я писав про 0.1С+, що на 100% прийнятно. Заряд менеджить ДБЖ, заряджає струмом «до 10А» (тобто сразу 10, далі меньше) і час заряду саме такий, як я написав. Добу заряджати він ніколи не буде, я знаю це, бо біля мене на протязі 2 місяців стоять всі ці железячки.

Біля мене — теж, свій ДБЖ з зарядним струмом в 15 ампер я прискорював навішуванням ще одним десятиамперним CC/CV блоком жвлення на 13.6 вольт, 10А впаралель, і контролював заряд вольтметром, підключеним до клем акумулятора напряму: imgur.com/a/XQ5WUe3
Так ось, прискорення заряду після дводенних блекаутів — так, було, напруга швидко росла до 14.5 вольт і зарядний пристрій переходив в буферний режим з напругою 13.6 вольт, але як тільки ставалось чергове відключення, напруга за лічені хвилини провалювалась до 12.5-12.3 вольт, що свідчить про неповний заряд. Подібного провалу не ставалось, коли електрика в мережі була присутня більше доби підряд.

ммм... ну агм можна заряджати до 0.3C, гель до 0.5C
питання в тому шо нормальна зарядка яка то вміє коштує грошей, а то лайно шо в 99% використовується в такий струм просто не вміє або не витримує адекватну похибку по напрузі яка там критично важлива.

Можна, але це скорочує час життя батарей. У готових інверторних ДБЖ зарядний струм саме з метою захисту користувача ослаблений, саме потужне що зустрічалось, це Powercom INF-1500, де при напрузі батарей 24В зарядний струм 15А.

та ну, хто сказав.. ми ж тут про автомобільні акумулятори розмовляємо, так в сучасних автомобілях зі стартстопом легко навалюють в батарею 20-30 ампер. можете самі глянути, через LIN все видно. зрозуміло шо не від нуля до ста, але ніхто не обмежується 0.1C які копірайтери таскають з сайта на сайт списане з підручника 60річної давнини для старих АКБ..

ті ж дилерські зарядні пристрої йдуть і на більший струм в піку.

Яж написав «купа» :)

Та і з приводу арифметики «70Ah/10A = 7 годин» — зі свинцем це не так працює. Він досить швидко(до 5 годин) зарядиться до 80±%, а залишкові умовні 20% буде цідити ще 5 годин малим струмом. Вони дуже не люблять недозаряд, тому доводиться заряджати під завязку, щоб не було сульфатаціі. І струм дуже не піднімеш, бо закипить.

А якщо паралельно підключені 2 або 3, то буде і доба і більше(якщо ними користуватися, звичайно).

У випадку, коли світло вимикають пару раз на тиждень на декілька годин, вони супер за свою ціну. А от коли 2 години(є світло) через 6 годин(нема), то все, їх навіть генератором не зарядити за адекватний час(гроші).

Так що, літій наше все.

UPD: вже відписали, поки друкував :)

Мій ДБЖ сам контролює час заряду і струм, це займає рівно стільки, скільки я написав. І доречі, 2 години через 6 — не самий поганий графік, двух акумуляторів повинно вистачити, питання тільки скількі жре ваш ноут. Бо я працюю на десктопі з великим монітором, це в середньому 110 Вт, а з ноутом буде в 2-3 раза меньше.
Upd: в мене AGM, можливо він краще себе почуває, ніж свинцевий

2*75
десктоп+монітор: 110-120вт + холостий хід 30вт

Тут ще таке питання є: до якої напруги розряджати батареї. Більшість ДБЖ вважают дуже гарною ідеєю розрядити до <10В. Що дуже підкошує ємність батареї. Один АГМ вже у мене через це швидко помер. Тому зараз менше 11В(а краще 12В) не опускаю напругу і таким чином не розряджаю більше 50%.

12.25 это половина
убогая технология в самом деле, аккумулятор без BMS но которому нужна BMS как у лития.

Да. Мне пришлось вывести кнопку вкл/выкл ИБП на реле на RaspberryPi. По RS232 мониторит напругу и отключает, если несколько минут нет нагрузки или по напряжению. Тупой ИБП — смерть аккумуляторам.
Со всеми этими нюансами, литий уже не кажется таким дорогим.

то что ты относишь AGM не к свинцовым показывает какой из тебя эксперт по химии аккумов

Я разделяю как минимум три категории АКБ: обычные свинцовые, EFB and AGM. Вот и все.
P.S. В эксперды не стремлюсь, возьму деньгами :)

До недавна, поки було 3 години офф, 6 он, достатньо було мати 1 слабенький ББЖ (7Аг 12В) на всяк випадок, якщо відключення іноді довше чим на 3 год.
Ноут при активній роботі на батареї тягнув 2 год, при малоактивній 3+.

При останніх змінах стало 3 онн, а 6 офф, докупив ще одну батарею (9 Аг) до ще одного ББЖ, що лежав у комірці. І ще збираюся одну таку докупити ще до одного запасного ББЖ.

Думаю, що має встигатумуться дозаряджатися.

Різко зріс інтернет трафік через мобільний інтернет.
Якщо при 3 офф 6 он вистачало біля 6ГБ на місяць, тепер збираюся перейти тариф на 12ГБ на 4 тижні, сподіваюся вистачить.

Різко зріс інтернет трафік через мобільний інтернет.
Якщо при 3 офф 6 он вистачало біля 6ГБ на місяць, тепер збираюся перейти тариф на 12ГБ на 4 тижні, сподіваюся вистачить.

Оце точно. Уже двічі змінював тариф на з більшою кількістю ГБ. Прослідкую на скільки мені теперішнього стане і, напевно, буду переходити на так звані безлімітні. На жаль мій ISP не може забезпечити наявність звязку без світла, тому придбав 4Ж модем, втикнув його у свій Мікротік і налаштував на автоматичне перемикання, коли зникає лінк від провайдера. Ну і в ДБЖ роутер підключив. Батареї цілком вистачає на 2-4 години без світла

Айтішники рахують трафік в 2023, коли місячна абонка старлінка $75, а безлім тариф 300 грн на місяць...

Бо раніше вистачало, а потім вляпуєшся в ситуацію що тобі треба змінити тариф і поповнити рахунок, а для цього тобі треба інтернет якого вже нема :D

Ваучери хіба не продаються досі?

Та й у Привату SMS-банкінг працює. На чужі карти там перекидати роки зо два уже не можна (певне, через чергову європейську рагуляцію), а от рахунок поповнити можна.

Ваучери хіба не продаються досі

Хз, юзав таке останній раз років 10-15 назад і давно вже не ніде бачив

SMS-банкінг

Але щоб в екстренній ситуації дізнатися як так поповнити знову ж треба інтернет:)

Хз, юзав таке останній раз років 10-15 назад і давно вже не ніде бачив

Ну я теж давно не юзаю, але ж у ятках висять. Питання в тому, чи продаються досі, треʼ спитати.

Але щоб в екстренній ситуації дізнатися як так поповнити знову ж треба інтернет:)

В мене буклетик з інструкціями лежить із комплекту з першою карткою. У нових уже не кладуть, так.

А втім, не треба й питати, он продаються, навіть дизайни нові й відгуки свіжі: www.moyo.ua/...​lecommunication/vauchery

Оце прикол, думав що їх немає в першу чергу по тому, що перестали літати по місту у вигляді сміття:)

Але щоб в екстренній ситуації дізнатися як

У привата прямо на карте номер телефона написан

Выключение может быть в любой момент на любое количество часов потому надо либо иметь источник восстановления электроэнергии вроде генератора/солнечных панелей либо начинать экономить сразу после выключения (т.е. не тратить заряд аккумулятора на то, что может быть сделано без света/с меньшим его использованием).
Как пример, поначалу питал холодильник, котёл и роутер от ИБП и аккума что садило автономку впритык за 4 часа. Стал гасить котёл если не использую — хватает уже на 6+ часов. Периодически ещё холодильник на часок отключаю, за час-два не успевает нагреться.
P.s. не люблю ограничения, потому купил ещё генератор чтобы даже долгие отключения не чувствовать.

Спочатку вмикаючи Екофлов на квартиру, заживлював і автомат холодильника. Потім подумав — а нащо? Що продуктам за 4 години буде? А жере 100 Вт, більше половини використання квартири, коли економимо. Тож тепер не вмикаю його, за 4 години продуктам нічого не буде. У випадку прильоту вмикатиму раз на 12 годин.

Можна на холодильнику виставити 2°-3° ще.
Теж не бачу сенсу ганяти зарядну станцію на холодильник, бутилки з льодом закинути ще.

Про интернет не согласен — 800 баксов и старлинк решает все проблемы!

В квартирах это сложнее. Не у всех есть куда его ставить

Крыша есть у всех — дальше все зависит от желания.

Крыша закрыта и опечатана. Полезешь на крышу — попадешь на подвал.

Живеш на другому поверху, а будинок 10-и поверховий, ага.

оверкилл, 2 провайдера, один по-старинке на свитчах, другой gpon прямо в дом. Оба провайдера ставят гигантские AGM на оборудование и подвозят заряженные аккумы на замену севшим

Навіть у Києві з цим великі проблеми.

Поддерживаю. А делать выносную раму с балкона — соседи на фекалии изойдут. Они еще от фитолампы не оправились.

100%. Вон окрестные бабушки посмотрели расследование Грозева про чуваков в россии, которые рассчитывают курсы ракет. Как думаете какой вывод сделали? Правильно, все айтишники — наводчики ) А если я еще и на балкон на выносном кронштейне Старлинк влеплю...

Ну, у меня от домового чата иногда кровавые слезы.
Цитата (орфография не сохранена):
«Отключение света — это геноцид! Нам все врут про нехватку электроженергии. В прошлых годых же никакого дефицита не было!»

А уж как они бегали кругами в первые дни истерии про «поиск меток»... Просыпаюсь с утра, в домовом чате истерика — педед домом кто-то жирную красную точку краской нарисовал. Уже полицию вызвали, особо одаренные в истерике бьются.
Все бы ничего, но неделей раньше в том же чате была фотография этой отметки краской — «до этого места доходят автоматические ворота на вьезде во двор, не подьезжайте ближе чтобы не получить удар».

Просыпаюсь с утра, в домовом чате истерика — педед домом кто-то жирную красную точку краской нарисовал. Уже полицию вызвали, особо одаренные в истерике бьются.

белки-истерички.jpg

200 грн в месяц — adsl решает все проблемы!

Угу — счас, це вже практично раритет ... Хоча де-факто треба було прокачати до VDSL2 і воно цілком могло би жити собі і мати стабільну ринкову нішу ....

Угу — счас, це вже практично раритет

какое это имеет значение? Раритет, не раритет. Важно иметь несколько интернетов в квартире, работающих по разным технологиям. Созвоны с командой, гуглинг, ютубчик — всё по adsl работает. Что ещё нужно, торренты качать что-ли, или бинари на гит заливать...
В идеале бы ещё себе третий инет провёл, оптику, но в моём доме пока недоступно такое удовольствие.

Питання не в якості, а доступності цього рішення... Укртелеком який де-факто був єдиним провайдером цього рішення фактично труп ... В нових мікрорайонах ніхто не бачив живого телефонного кабелю, а старі масово «вирізали» ...

насчёт трупа очень не уверен. Раньше может быть и был, но сейчас ни я, ни мои знакомые которые тоже провели adsl, в ближайшие месяцы-годы его отключать не планируем. Просто чтобы был на всякий случай.

Мені в укртелекомі прямо відповіли: на вузлах на моїй лінії резервного живлення нема, і якщо пропаде світло — впаде нет.

у меня, когда им пользовался (до того как текущий провайдер витой пары установил UPS), ни разу с доступностью проблем не было. Но и свет не пропадал на более чем примерно 6 часов.
Именно сейчас adsl’ем не пользуюсь, т.к. нет необходимости уже. Так, пингую периодически, проверяю чтобы был рабочий.
Когда проводили adsl в квартиру, то я специально спрашивал куда должно прилететь чтобы инет пропал, сказали куда-то там в их станцию аж. Видимо питание всё же бесперебойное (может генератор запускают, хз)

Мені так само відповіли у Укртелекомі і ще у декількох провайдерів. Єдиний провайдер який сказав — усе ок, можу показати які в нас круті генератори обіцяв передзвонити після нового року як там щось узгодять щоб до мене дотягнутись досі не дзвонить.

1 налаштувати chatgpt аби той спілкувався з замовником поки ти офлайн
2 профіт

Батарея MacBook Pro з M1 дар богів

инверторный генератор дар, а не батарейки ваши

вчора зібрав блок живлення від акумулятора для ноуту.
генератором тільки раз користувався. все так. і не потрібно користуватись хламом від епбла.

за его цену можно в 15 раз больше батарейку взять

от тільки для цього потрібно хоча б трохи руки з правильного місця мати, чим власники епла, як правило, не володіють.

ліл, хейтери набіжали

Бо в тебе його нема?
Жоден з адекватних людей в яких він є не скаже нічого подібного.

Дімон хейиер епла в крові, не звертайте увагу.

В принципі був більш менш готовий. І багато цю тему мусолили. Із неочевидних речей:
1. Мати запас ДРІБНОГО кешу. На перший блекаут у мене були тисячні купюри, складно було розміняти.
2. Офігів скільки витрачає води сімья із чотирьох людей. Крім запасів питної води у обов`язково закритих баклагах треба мати запаси технічної води у бочках.
3. Різні потрібні речі треба мати під рукою в одному місці. А то будеш викрутку із ліхтарем довго шукати.
4. Мати картки різних операторів. Національний роумінг то повний треш — я не зміг нормально перемикатись. А так в принципі деякі оператори досить довго тримаються. Правда не вгадаєш які. В усіх по різному.
5. Чітко усвідомити що працювати у період блекауту ти майже не зможеш якщо є сім`я. Повсякденні кейси стають досить складними і майже в усьому потрібна чоловіча рука.

5 пункт залежить від контексту.
P.S. Якщо що, то працюю віддалено повний день, є сім’я, але немає «чоловічої руки»

Так від контексту. Це моя особиста ситуація і мої уроки.
Але усе це про блекаут. Під блекаутом я розумію тривале (більше 4-х годин) відключення абсолютно усієї інфраструктури (таке було поки що слава богу лише двічі), а не віялові відключення про які усі тут мусолять.
При віяловіх відключеннях жити можна і можна до них пристосуватись навіть якщо відключення аварійні а не за графіком

я не зміг нормально перемикатись

В чому проблема?

Єдиний виявлений мною нюанс — з парної SIM у роумінг не пускає. Все не зберуся опстізові додзвонитися і допитати, чи так задумано, чи тільки в мене так.

Ну й в LTE не пускає, що відомо — раптом десь ловить тільки його. Мені тільки профіт, на старих фічерфоні й смартфоні його все одно нема, тільки GSM/UMTS :P

Перемикати навіть USB-свистки можна AT-командами, що добре вивчене мною ще у 2015-му, коли МТС-ом одразу після видачі ліцензії на UMTS запущений роумінг через ТриМоб поперед батька в пекло.

А коли у густонаселеному районі із трьох операторів залишається один намагались переключитись? У нормальній ситуації усе ок — перемикаюсь на раз. А у ситуації коли вимикаються вишки одна за одною ніфіга — вони перевантажені і мережа мені каже йди на ** й.
Можна переключитись заздалегідь на того, який точно ще проживе. Але вже навчений і заздалегідь у мене є сімка.

А коли у густонаселеному районі із трьох операторів залишається один намагались переключитись?

Так. У нас тільки один стабільно і працює, власне, решта лягають через пів години після знеструмлення. Причому ці хитруни ще й безкоштовні сімки роздають тепер у центрі. Якраз розраховано на лайдахів, що не можуть увімкнути роумінг (особливо актуально на початку грудня, потім «таємні знання» вже розповсюджено потроху), або якогось дідька думають, що якщо у них «кнопковий телефон», то там перемикатися не можна.

Власне, основний фічерфон у мене і так перемкнутий на роумінг перманентно уже зо півроку, бо у рідного опстіза у моїй хаті UMTS ледве ловить і швидко висмоктує батарею перемиканнями 3G<->2G постійними.

Ну мабуть ще від обладнання залежить.
У мене на роумінг оператора який вижив тупо не пускає. Каже мережа не доступна в усіх варіантах.
При нормальній роботі усіх мереж все ок

Головний пункт це нічого не відкладати на потім. Хочеш сходити в душ? Йди прям зараз, прям все кидай і іди.

Перед бігом завжди кипячу 1.5л води в термос, щоб помитись пізніше

Це взагалі правило життя, нічого не відкладати на потім. Одна розумна людина, дарма що ватником стала, казала стосовно подорожей «если есть возможность поехать сейчас, то едь, завтра возможности может не быть уже».

У мене пунктик щодо країни проживання: бажано, щоб в ній не було блекаутів.

Так написав начебто країна в цьому винна

Ну певна країна все-таки у цьому винна і правда.

Нажаль зараз не можна вибирати країну проживання окремому колу людей.

Можна виїхати по спецтрасі М1860, але її нема на картах...

Головний урок: можна знайти житло поруч з критичною інфраструктурою і тоді інші уроки засвоювати не буде потреб

Це ненадійне рішення. Теща біля пологового, до нр не вимикали, а тепер почали, якось переключили лінії.

У мене теж почали. Виявляється просто у більшості лікарень одразу дві лінії :-). Вирубити одну із них не приємно але не критично.

Я поки що був лише 23 листопада без світла за увесь час з початку вторгнення. Погоджуюсь, що теоретично у будь-який момент можуть навіть почати приїжджати та вимикати конкретно мій будинок, тому я теж вивчав шляхи пережити блекаути, але для мене на щастя це так і залишилось поки теоретичним знанням

поруч з критичною інфраструктурою

Типа прилетит ракета и сразу в морг?

Коли почнуть по котельнях ракети пускати — можливо потраплю, що дуже малоймовірно
А ще до критичної входять лікарні, де вас ще й зможуть оперативно врятувати, але це неточно.

Я на одній лінії із прокуратурою та судом. Джекпот! Правда після останньої атаки все ж почали вимикати хоча не так часто як інших.

Коли почнуть по котельнях ракети пускати

Месье где-то в глубоком тылу живет? Так-то как минимум в районах ближе 100 км от фронта уже многократно по котельням прилетало.

просто домоуправление может выключать рубильник на дом по приказу, без всяких там линий. Так что вообще не вариант

Я вищче зазначив, що в мене за увесь час лише одного разу не було світла, яке це ’вообще не вариант’. Подобається мудохатись з аккумуляторами, генераторами, старлінками, тощо — ваше право

то есть нам всем форумом нужно переехать в ваш дом? Если у вас такое было редко, значит вам просто везёт (с домоуправцами, с тем, что в самом доме есть что-то критичное — неважно с чем)

Подобається мудохатись з аккумуляторами, генераторами, старлінками, тощо — ваше право

мудохаемся не потому что нравится, а потому что других вариантов нет. Мне с инверторным генератором на балконе неизвестны большинство проблем, которые подымаются на форуме. И да, соседям не мешает

Чіп і Дейл з міста Станіславова легко порішають вашу «проблєму» imgur.com/a/lzQtSfF Ліга справедливості ... соціяльної ...

там Марцинків уже дав задню і каже, що не годен буде бігати по всіх хатах вимикати. І взагалі він до графіків не має жодного відношення

Ну бо не вийде показувати пальцем на когось зі словами «кака», а самому в білому пальтішку збоку відстоятися ... Але він там більш геніяльну ідею вчора задвінув: виключати ВСЕ МІСТО, але на меньший час...

Ага. Ось
kurs.if.ua/...​hennya-svitla-u-budynkah

Ми пропонували: справедливе буде відключення, коли все місто буде відключатися і цього відключення буде менше годин, але всі заклади будуть відключатися

Цікава «логіка» цього рішення: якщо повірити Укрпродамоенерго то треба зменшувати навантаження саме в пікові години, тобто чи ми просто зменшимо в пік чи повністю вирубаєм уже ролі не грає — чи ми тепер замість черг будем рубати цілі обласні центри ? Як казав колись мій друг: немає гіршого дурня, ніж дурень з ініціативою ...
UPD: я взагалі не розумію про яку справедливість воно марить — або є технічна необхідність відключати, або ні... Що це за «заводи — крєстьянам, землю робочим» ...

Ви про яку логіку взагалі говорите? Марцінків за популярністю через свої ідіотські висловлювання скоро харківських ебланів допу з гепою пережене (благо, останній вже здох і нічого нового не генерує). Там однієї лише історії з концертом «Хамерманів» достатньо, щоб не чекати від цієї людини нічого адекватного.

Як не дивно, але він уже кілька разів підряд ставав очільником міста. Мабуть місцеві люблять таких ...ммм... чудаків

Просто треба сумирно стояти в церкві в перших пядах, перерізати стрічки на ліфтах і майданчиках до яких ти не маєш ніякого стосунку, та роздавати всякі дрібнички «від мера» по типу цукерок бабусям — як захочете стати мером Станіславова, то з цим коментом можете на політ-технологах зекономити ...

Ну ок, чекаємо на організації теріторіальної оборони будинків від несанкційного вимкнення щітових. Хай розповідають на яких підставах вони збираються це робити.
Тимпаче у деяких будинках ключі від підвалів та щітових знаходяться у мешканців цьоого будинку. У мене ключі є , я із задоволенням послухаю

Уже було, поліцію викликали🤡 До «совісті» стукали

Ага, біля ТЕЦ наприклад, підстанцій. План надійний як швейцарські годинники! І безпечний

Підписатись на коментарі