Остання поїздка в Бахмут. Очікуєш екшн, а отримуєш трилер

Вітаю, ком‘юніті. Мене звати Віктор. Позивний Капелан. Працюю в продуктовій американській компанії та парт-тайм служу військовим капеланом. Підписуйтесь на мій Telegram-канал. Весь екшн і апдейти в мене є там.

Все що написано — це виключно моя персональна думка. Я не претендую на стовідсоткову правоту.

Декілька днів тому я повернувся з Бахмута, і це був мій третій тріп туди за два місяці, перший у 2023 році. Якщо остання стаття про Бахмут була екшн, то ця буде трилер.

Різниця в часі між другою і третьою поїздкою на фронт була три тижні. В цей проміжок я встиг пройти інтенсив з англійської, де став одним з кращих в групі. В мене С1, тому це було не складно, важко було від того, що треба було рано вставати та робити дуже багато домашки.

Але мене осяяло ідеєю, що треба використати для цього ChatGPT, котрий зробить домашку за мене. Пара трюків — і все запрацювало. Єдине, хто б ще за мене описував йому умови. Треба було пустити в дію конс‘єрж-сервіс, мабуть.

Також я встиг оформити дозвіл на купівлю зброї. Це досить нескладна процедура. Чув, що «кабанчики» беруть за прискорення процедури по 200 баксів, а я зробив за 2 дні та 81 гривню адміністративних зборів. Мені пощастило, тому що зазвичай процедура оформлення «зеленки» займає 10 днів.

Якщо вам цікаво, як робиться дозвіл, напішить про це у коментарях, і якщо набереться хоча б двадцять бажаючих, я розповім в наступному топіку свій досвід. До речі, весь шлях виготовлення дозволу першим описав для мене мій побратим, Software Architect Віталій Ратушний.

Готуючись до поїздки, за допомогою бота Володимира та ком‘юніті Влада ми зібрали кошти, а саме 76 000 грн, на 900 порцій ЇДЛО.

Виробник пішов нам на зустріч, зробив велику знижку та оплатив доставку. Тому вдалося закупити 1 200 порцій замість 900.

Далі — про поїздку в Бахмут

Кожна така поїздка вимагає від тебе багато годин планування, фінансів та титанічної витрати сил. Ця обіцяла бути дуже простою та цікавою. Але щось пішло не так, і вона стала цікавою, але не простою. Хтось може додати, що це була п‘ятниця, 13-те, але я не вірю в це, на мене воно не впливає.

В передостанню поїздку з’явилась ідея привезти в Бахмут питної води для цивільних людей. Хоча б тону. Я для себе вирішив ще за 3 тижні до, що це поїздка буде останньою до цивільних і я сконцентруюся більше на допомозі військовим та підготовці до можливої повторної навали на Київ.

План поїздки був таким: Київ — Краматорськ — Бахмут — Київ. Разом зі мною мав їхати Володимир. В останню мить підключився Антон з Lift99 та Март — професор-волонтер з Естонії, котрий пригнав пікап L200.

Я домовився взяти бус, котрий віддав у березні капеланам. Він потребував ТО, тому разом з Володимиром Рожковим через його бот зібрали кошти на ремонт буса.

Так сталося, що бус не встигли зробити, тому було вирішено їхати капеланською Сандеро. Хотіли завантажити туди якусь кількість пустих 19 літрових бутлів, а інші докупити в Краматорську.

І тут мені на думку прийшла ідея. Я постійно ходив і дивився на Jeep Wrangler Sahara 2015 року, котрий стояв на парковці Lift99. Я запитав у Антона, чи не знає він власника, і чи міг би нам його надати замість буса. Власником виявився Стас, СЕО компанії Magnetics. Дуже приємна в спілкуванні людина. І він погодився надати нам досить дорогу автівку для поїздки в наразі найнебезпечніше місце на планеті. Нижче я розповім, що сталося з джипом.

П’ятниця, 13-те

Класне ком’юніті мого Telegram-каналу за пів доби зібрало кошти в сумі 16 000 на поїздку, закупивши необхідне + окопні свічки від Максима Саранюка. І о 5 ранку я, Володимир та Антон виїхали в сторону Харкова. Ця частина шляху пройшла без пригод. Ми зустрілися з Мартом та через Ізюм поїхали в Краматорськ.

До речі, там вже зробили нормальний переїзд. Тепер вже не страшно впасти в річку на понтонній переправі. Дорога від Ізюма і до Сходу завалена залишками техніки самозваної другої армії світу. Але її поменшало. Розтягують поступово.

Цікаве почалося в обід. Контакт, котрий мав прийняти нас чотирьох на ночівлю в Краматорську не виходив на зв’язок цілий день. Я подумав, що це не біда, може він заклопотаний. Тим більше, що у нас з ним була домовленість, що ми ночуємо у нього.

Я вирішив, що знайду його на місці. В Краматорську його не виявилось, але мені пообіцяли, що знайдуть і віддадуть ключі від житла. Заздалегідь ми відправили новою поштою на Донеччину 6 ящиків ЇДЛО та 140 кілограмів корму для тварин. Забравши пакунки, ми повезли каші-сублімати до протитанкового дивізіону.

Після цього ми зустрілися з представниками 24 бригади. Антон записав з ними відео, а Март передав частину спальників. На годиннику було близько 8 вечора, і трапився перший трабл. Мені подзвонили, сказавши, що спати нам немає де, бо про нас забули і квартиру віддали іншим в користування.

Краматорськ пізно ввечері — це не Харків чи Полтава, знайти житло на 4 людини було неможливо. Вибір був невеликий, або шелтер, або квартира мого приятеля Сергія. Я вибрав квартиру і ми поїхали до нього додому. Спальних місць там було мало, тому двоє з нас спало в спальниках на дивані, а ще двоє в спальниках на підлозі. Непросто, але краще ніж на вулиці чи в автівці.

Субота, 14-те

Прокинувшись та поснідавши, ми вирушили десь о 7:30 ранку на вулицю. І тут трапився трабл номер 2. В колесі пікапа з Естонії стирчав цвях, і шина була спущена. Після короткої дискусії було вирішено залишити L200, а самим їхати в Бахмут на Sahara та бусі Сергія.

Трабл номер 3. Приїхавши до джерела води в Краматорську, ми побачили, що вода замерзла і набрати її неможливо. От тепер я засмутився. Тому що вода була моєю головною ціллю. Бутлі залишили у Сергія в бусі. Він пообіцяв, що подбає про воду. Не знаю, чи вдасться.

Але нам залишалося, що робити в Бахмуті, крім того, щоб просто там відмітитись. А саме: зустрітись з командуванням протитанкового дивізіону, роздати корм для тварин, окопні свічки та смаколики. Близько десятої ранку ми були вже на в’їзді в Бахмут. А саме біля літака.

Що мене одразу здивувало, так це працююча поряд артилерія та черги з автоматичної зброї. Ще три тижні тому біля літака цього не було. Тоді вже я почав розуміти, що ситуація значно погіршилася, якщо порівнювати з 23 грудня. На першій точці в місті, ми почули, як над нами літає коптер. Ми не стали роздивлятись, руснявий він чи ні, швидко поробили наші справи та поїхали до центру міста.

В центрі ми роздали місцевим залишки корму, окопні свічки та смаколики. Наведу нижче розмову естонця Марта з бабусею.

Март: Як ви вважаєте, хто винний в обстрілах?
Жінка: Американці.
Март: Хм. А Естонці винуваті?

Та замислилась на пару секунд і каже:

Жінка: Так. Естонія — це НАТО. Значить, естонці теж винуваті.

Ось така коротка, продуктивна розмова. Дехто дійсно вірить, що окупанти їх спасають. Ніколи не зрозумію, чого було стільки часу страждати в Україні, а не виїхати одразу на росію.

На центральній площі

Повернувшись 23 грудня додому, я казав знайомим, що побував у пеклі. Беру свої слова назад. От зараз там щось схоже на пекло. Стільки гучних прильотів, тріскотня за кутом. Одним словом, нонстоп екшн. Я бачив, як одночасно недалеко від нас було збито дві повітряні цілі. Хтозна, що то було, дрони чи ракети. До сірої зони від центру десь кілометр зараз.

Бахмут тримається, друзі, але хто що б не казав, невдовзі нас очікують жорстокі бої в місті, і горе тим цивільним, хто з тих чи інших причин не виїхав. Згадую Русю. Дівчинку. Патріотку України. Вона живе біля річки Бахмутки. Навіть не знаю, чи жива вона, чи евакуювалась...

Вирішивши наші питання в Бахмуті, ми поїхали в інше місто на зустріч з ротним протитанкового дивізіону. Я познайомив їх з Антоном. Домовились про майбутнє співробітництво.

Фото з командиром

Тим часом Сергій та Володимир чекали нас на АЗС. На зворотному шляху ми побачили, як ракета прилетіла в закинуту будівлю, рознісши автівку. Ми були буквально перші на місці прильоту. Комусь в той день пощастило менше, ніж нам.

Фото палаючої автівки

В Краматорську воїни з 91 Бригади приїхали на точку, і Антон з Мартом передали їм той пікап з пробитим колесом. А нам вже час був їхати додому.

Дорога в Київ

Дякую, що дочитали аж до сюди. Вище я обіцяв вам, що розповім, що сталося с Jeep Wrangler Стаса, CEO компанії Magentics. Нічого з ним не сталося. Я зупинився на ночівлю під Полтавою, а в неділю вже був у Києві. Зробив клінінг автівки та передав власнику. Єдине що можу сказати, що бачив по дорозі п’яного водія у військовій формі, котрий був за кермом. Я викликав поліцію. Чи вдалося його спіймати, не знаю.

Моїм хлопцям потрібно було бути в Києві чим раніше, тим краще. Тому вирішили, що вони їдуть Інтерсіті+ з Краматорська, а я поїду на джипі Стаса. Якби вони знали, що трапиться далі, стовідсотково поїхали б разом зі мною.

Спочатку їх потяг зламався і їх під’єднали до тепловоза. Вони вже стали сильно запізнюватись за розкладом. А потім десь за 120 кілометрів від Києва їх локомотив збив людину на колії. В результаті вони потрапили в Київ не о 9 вечора, а в першій годині ночі. Що ж, буває і так. Ось така історія.

Цікаво, що втретє у Бахмуті мені взагалі не було страшно. Можу додати від себе, з огляду на все, що я бачив і чув, що війна ще триватиме довго, і попереду нас чекають великі битви та перемоги.

Поки я був на фронті, DOU допомогли мені зібрати 81 000 гривень на оснащення моєї Springfield AR-15 Saint Victor. Дякую вам!

Якщо вам сподобалася ця стаття, в мене є ще. Деякі з них дуже цікаві, наприклад про мій полон у 2014 році, стаття про перший тріп в Бахмут, та стаття про те, як став капеланом і що робив в лютому-березні.

Якщо ви хочете підтримати мох служіння — нижче усі необхідні реквізити:

Моно 5375411500926550
Приват 4149439043540214
PayPal itstud87(at)gmail(dot)com

Дякую за ваш час та увагу! Все буде Україна.

👍ПодобаєтьсяСподобалось37
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Питання — я розумію, допомога, люби свого ближнього...Але, якщо ви чуєте від людей такі слова про «плахая Амєріка, Рассія памагі, асвабаді от бандеровцов» там, то нащо ж їм допомагаєте? Вони не зрозуміють хорошого ставлення до них, поваги...Їм треба ковбаса по 2.5, відсутність туалетного паперу і совок в цілому, де за них все вирішують. Толерантність до «какая разніца» — це і є головна причина, чому ми маємо такі велетенські проблеми всередині держави... але всеодно дякую за вашу допомогу, бо Ви — справжні Українці!

Дякую за статтю, автор робить дуже корисне діло та дуже сміливий. Респект! Бережи себе друже.

111 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Який в дідька джип 2015го у Бахмуті?
Купи свій позашляховик до 5к і ганяй у Бахмут.

Нещасний спав у спальнику у квартирі знайомого у Крамі. Бідолаха

Надіслав все поштою і поїхав слідом роздавати. Навіщо? Військові могли забрати все на пошті самі.

Зібрав через бота 76к, а сам навіщо працює? Що ти за це купиш взагалі?

Зробив фото біля пам’ятника і написав що поруч працює арта. Шкода координати позицій не додав.

«я готуюсь і планую надати опір навалі окупантів на Київ разом з підрозділом»
Дуже зручно. Можна так і Ужгород і навіть Варшаву боронити.

Зібрати бабки з людей на власну арку це сильно 🤣

Бувають різні фронтові туристи, але таких жлобів ще не зустрічав.

Є купа гідних людей та фондів, які мають ефективність х1000 від вашої, для яких це не просто розвага.
Сюр

Цікавий текст, у мене виникло 2 запитання: 1. Я правильно розумію, що Ви зібрали 81К на надлишково наворочену цивільну AR-15 для себе особисто, паралельно назбиравши 16К «на поїздку»? 81К -це 10 крутих рюкзаків для розвідгрупи, реально воюючої. 2. Чому Ви називаєте себе капелланом? Ви служите служби, відспівуєте загиблих, виконуєте душпастирські обов‘язки у військовому підрозділі?

Вітаю. Я не знаю чому ви вирішили, що то буде цивільна AРка, тому що я готуюсь і планую надати опір навалі окупантів на Київ разом з підрозділом. З приводу оснащення AR-15. 23 450грн там тільки набої. Інше я зібрав та купив відштовхуючись від порад командування.

Прочитайте мою статтю-звіт dou.ua/forums/topic/41343 там списком видно, що було зроблено для ЗСУ.

Як капелан я постійно виконую душепастирську роботу та приймаю участь в службах саме для військових.

І останнє. Бачу що у вас немає ні лінкедіна ні профіля на гітхаб. І єдиний коментар, цей. Сподіваюся, що ви не бот чи руснявий троль.

Нічого собі, а у вас тут видаляють коменти? Цікаво. Добре, я повторю відповідь, але цього разу з прінтскріном

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Чому Ви називаєте себе капелланом?

Існує відповідний закон про службу військового капеланства, згідно з яким

військовий капелан — особа, яка в установленому цим Законом порядку отримала мандат на право здійснення військової капеланської діяльності, уклала контракт про проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу (виключно на посадах Служби військового капеланства) та здійснює військову капеланську діяльність у підрозділах Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної прикордонної служби України на підставах та в порядку, передбачених цим Законом;

Неясно, наскільки він діє, та чи є відповідні посади у штатному розкладі військових формувань. Поза тим, наскільки я розумію, «капеланом» може називати себе будь-хто, хто виконує відповідні функції.

Активну участь в розробці цього закону приймала ХСП. Организація де я зареєстрований, як капелан, і з котрою співпрацюю.

Зазвичай такі тексти починають з фрази «Разрєшитє доїбатись»)

Про зброю — цікаво, я б почитав. Бо навколо дуже різні думки і поради з цього приводу.
Вам дуже дякую за те, що робите! Слава Україні!

Дякую вам! Подяка пішла! Бережіть себе

Дуже дякую за статтю!

Але трохи переживаю за те, що це можливо якісь оперативні дані з поля бою. Чи все окей в цьому плані? Не дуже розбираюсь просто, в тому що дозволяється повідомляти а що ні, тому перепитую.

це можливо якісь оперативні дані з поля бою

Ми не були на полі бою щоб видавати «оперативні дані».

Вибачаюсь, не так висловився. Я мав на увазі що це все таки дуже близько до лініі фронту — 1км до сірої зони. І мабуть інфа що біля літака працює артилерія, чи величезна антена на задньому плані є, може якось бути використана рашистам.

Антена це та яка на даху будинку з муралом — скоріш за все це військова, бо висотою майже як сама будівля. Таких височенних антен на даху 16-поверхівок я не бачив раніше :) Дуже навскидку це може бути щось типу РЛС Р-419-Л1 чи антени від IRIS-T

Я мав на увазі що це все таки дуже близько до лініі фронту — 1км до сірої зони.

Ось саме тому ще це близько то кацапські дрони все бачать. І чують :) Я думаю що інфа на кшталт «біля літака чути виходи арти» не є якоюсь таємницею.

антени від IRIS-T

Я сильно сумніваюсь що IRIS-T працює так близько на фронті. Ще більше в мене сумнівів що цю антену затягли на будинок який легко вразити артою. Щодо антени то фото — якби щось не можна було знімати, то напевне нас би про це попередили. Ту саму антену думаю чудово видно навіть в бінокля.

Я думал от этого самолета уже и щепок не осталось, с учетом того где именно этот памятник расположен. А он практически целый.
Интересный выбрык случая.

ще не вечір...

Я думал от этого самолета уже и щепок не осталось

Якщо ви уважно подивитися відео з Бахмуту, то помітите що будівлі там здебільшого цілі. Принаймні до річки. По дорозі що ми їхали до центру я не побачив жодного зруйнованого будинку. Так, всі будинки пошкоджені, вибито скло та зірвані вивіски, вигоріли квартири та приміщення, подекуди є дірки від снарядів, але самі будинки цілі.

Я не бачив обвалених під’їздів багатоповерхівок, як у Бородянці, наприклад.

З чим це пов’язано не знаю, але гадаю що літак стоїть з тих же причин.

обвалених під’їздів багатоповерхівок, як у Бородянці

Наскільки я пам‘ятаю в Бородянці ці будинки бомбили ФАБ-500, але зараз русня має обмежені можливості застосування авіації з ними — зіб‘ють та й все

Про те й кажу, в Бахмуті авіація не працює, тому там ±цілі будівлі, як власне і означений літак.

По городу несколько раз ракеты прилетали. В нескольких сотнях метров от самолета находится бывшее здание школы № 2, которое «восстановлению не подлежит.» Вроде туда как раз ракета и прилетела, еще летом.

«Не видели» =/= «нет вообще». Есть обваленные подьезды, особенно в районе бывшей воинской части. Панельной пятиэтажке много не надо чтобы сложиться.

«Не видели» =/= «нет вообще». Есть обваленные подьезды, особенно в районе бывшей воинской части.

Ви праві, але я й не писав що розвалених будівель немає. Я писав що їх не бачив, і що біля літака все відносно ціле.

Ще інформація з відкритих джерел:

На фронті під Бахмутом українці наразі зазнають величезних втрат, у брифінгу BND йшлося про тризначні цифри загиблих за день. Падіння Бахмута, згідно з аналізом, мало б наслідки для всієї лінії української оборони.

www.eurointegration.com.ua/news/2023/01/20/7154541

У Донецькій області, на Бахмутському напрямку, російські та маріонеткові сили «Вагнера», ймовірно, відновлюють свої позиції в місті Соледар після його захоплення на початку тижня.

www.pravda.com.ua/news/2023/01/21/7385893

До Бахмута я знав, що є люди, і таких багато, які бояться війни, тікають від неї, не йдуть в армію і ховаються від військкоматів, бо над усе страшаться загинути.
Тепер я знаю, що є й люди, котрі над усе бояться полишити власні домівки і втекти від війни.
Цей страх, виявляється, може бути сильнішим, ніж страх смерті.

www.pravda.com.ua/...​icles/2023/01/20/7385552

у брифінгу BND йшлося про тризначні цифри

Спасибо Товарищ! За рублями можешь зайти в вт или чт с 12 до 14

Серйозно, досить розганяти це іпсо

Я без сарказму чи ще щось, а що в нас правда не можуть бути тризначні втрати, враховуючи складну ситуацію там? Люди вже настільки піддались шапкозакидательству що в русні воюють одні каліки, зекі, алкаші?

Ну і тоді за рублями потрібно редакторам правди зайти, якщо вже так брати.

Я без сарказму чи ще щось, а ...

«Я проти педофілії, але...»

Те що ви «без сарказму», ще не означає що ви «без сарказму», або що цей аргумент має відношення до того що це іпсо або не іпсо. Це іпсо, значить треба йому протидіяти. Довіряти ЗСУ, як і весь час до цього, які роблять все задля перемоги, довіряти волонтерам, які роблять все заради перемоги, довіряти президенту, який робить все заради перемоги. Протидійте іпсо.

Ну і тоді за рублями потрібно редакторам правди зайти

Whataboutism, перевод на інших, хоча насправді взагалі не аргумент для ситуації. Дивись аргументи росії про «скидання бомб США на Югославію». Ніяким чином ее відноситься до того що рашка бомбить шпиталі. Це не важливо для аргументу «це іпсо або не іпсо». Зараз ви намагаєтесь або розповсюдити іпсо або відволікти увагу.

Товарищ Штірліц, а ви не хочете щось сказати у своє виправдання?

Це іпсо, значить треба йому протидіяти.

Ем, бо це великий експерт Андрій Плотніков це сказав?

довіряти президенту,

ні ні дякую, вже раз довірили про шашлики

Зараз ви намагаєтесь або розповсюдити іпсо або відволікти увагу.

якщо ви вважаєте шо це iпсо, то правду читає більше людей чим мене напевно, так? Ви вже написали лист в сбу що одне з топових змі росповсюджує іпсо надіюсь? Чи краще балаболити на форумі та виглядати посміховиськом)?

"Я проти педофілії, але...

навіть не хочу знати чому ви на конкретне питання пишете мені про педофілів...) але це як мінімум кріпово

Ем, бо це великий експерт Андрій Плотніков це сказав?

Якщо ви кажете що це не іпсо, то далі з вами можна не говорити, ви тут лише щоб поширити зрадойобство. Краще б цей час на допомогу зсу витрачали

Якщо ви кажете що це не іпсо, то далі з вами можна не говорити, ви тут лише щоб поширити зрадойобство.

якщо ви кажете що це іпсо, і не повідомили СБУ, то ви колаборант який працює проти інтересів України.
Ой ну да, краще на форумі боротись)))

Ну коли були бої влітку за Северодонецьк-Лисичанськ, то наші політики казали що втрати десь 100-200 воїнів за день, це ж теж тризначна цифра. Так що з іпсо тут скоріш лише русняве роздування цієї новини, ніби ми тотально програємо

іпсо тут скоріш лише русняве роздування цієї новини, ніби ми тотально програємо

я саме про це і кажу. проблема в тому що

українці наразі зазнають величезних втрат,

Це не об’єктивна оцінка, а допис самої статті. А враховуючи кому вигідно зараз роздмухувати панічні настрої, видно хто цю статтю замовив.

Думаю, автор статі не зацінить ваші лінки.

Дякую за статтю, автор робить дуже корисне діло та дуже сміливий. Респект! Бережи себе друже.

человек проехал 500 км, в чужой регион, задал вопрос местному жителю, получил ответ который ему не нравится, и рассуждает почему бы этому местному жителю не свалить в другую страну.

це як? wtf? такие же замашки как у русских: срочно навязать всем свою идеологию, тот кто имеет другое мнение — срочно выселить, ну или можно расстрелять. Человек ничего не высказал в пользу русских, или в негатив Украины — ану вон из страны, так сказал айтишник из киева. пипец.

ти дещо можливо не знав Max. Я прожив з народження 25 років на Донбасі. 25 днів був в полоні в 2014 році під катуваннями від московітів. Також на початку статті сказано, що це тільки моє розуміння ситуації і я не претендую на стовідсоткову правоту

да, окей, это дает право голоса, спасибо за поправку. У меня в городе даже мои соседи местами поддерживают русских, но так что бы я смог им сказать: ребята, ну так валите в свою рашку, ну хз. Они здесь имеют такое же право жить как и я, свои взгляды, пусть и печальные по моему мнению, но делить на тех кто правильно думает, а кто нет — это тумач по моему скромному мнению.

біда в тому що дуже дуже велика вірогідність, що багато залишаючихся загине або від холоду, або від боїв. Коли я був евакуатором в 2014-вивозив людей з окупованого Луганська на росію також, коли цивільні про це просили.

Ти якийсь недоразвитий чи що? У тих хто за рашку немає права голосу взагалі щось бекати, не те щоб жити і псувати життя іншим, їх як мінімум треба вивезти на росію, а деяких посадити, якщо вже нашкодили. Якщо вони не за нас, то вони проти нас, і тут не може бути ніяких альтернативних точок зору.

А давай ты напишешь не с левого ника, с реального имени — вот тогда и побеседуем за то кто развит, а кто недоразвит. А то потом оказывается что самые быкующие «патриоты» от повесток бегают, и забились в село возле границы. В реальной жизни война она немного не такая, как в телеге или по телеку.

Так усе логічно — ніхто не хоче помирати через цих рускомірцев, і саме тому щоб потім не доводилось в окопах сидіти їх треба було позбавити права голосу а краще вислати з країни ще ДО того, як вони привели в країну війну.

ты думаешь если ты выгонишь своего соседа с дрелью из дома, то завтра этот сосед не придет к тебе с дубиной и другим таким же обиженным соседом? ну ну. Вот из за таких мыслишек, мы сюда и загремели ©. Когда у тебя сосед с головой не дружит, то провоцировать его на конфликт — самое плохое что можно придумать.

Я правильно зрозумів, що з рашкою треба було замирятися, бо це страшний сусід, який не дружить з головою?

политика — ключ к миру, война — самая крайняя мера. Как вы собирались решать проблему в районе АТО и крыма? либо политика, либо война. Если вы за войну, тогда ваше время пришло 11 месяцев назад — военкомат подскажет. Если вы за политику — тогда нужно искать либо мирные пути, либо рычаги давления. Но козлить собственное население по типу че вы тут, ану валите отсюда потому что у вас другая точка зрения — это как стрелять себе в ногу. У нас есть выборы — на выборах все и решается, и если забрать право выбора у людей имеющих альтернативную точку зрения — верный путь к диктатуре.

Дякую за набір банальностей та руснявих тез.
Які, по-вашому, є політичні шляхи повернення Криму та Донбасу?

ты так и не ответил на мой вопрос. повестку взял и на фронте, или таки нужно было примиряться?
Можешь не отвечать, и так понятно, герой диванного фронта.

Тобто ти не можеш відповісти на питання «Який ти бачиш невійськовий шлях повернення Криму та Донбасу», бо я не на фронті?

Послушай, все стороны хотят договориться, но каждый на своих условиях, и война — это всего лишь способ, чтобы было больше козырей на переговорах, чтобы, так сказать, были

рычаги давления

. Это же очевидно.

Ну от ми 8 років «стояли, не провокували, мир в очах шукали» після анексії Криму і вторгнення на Донбас. Допомогло?

Між війною і ганьбою обрали ганьбу — і отримали, закономірно, ще війну в довісок.

не провоцировали? а марш под крымский мост на двух БПАК это что? а торговые войны на воде это что? так просто, мир искали? смирись, мы тоже вели агрессивную политику и козлили русских как и они нас, Зеленский откровенно ржал про слова вовки на различных конфах. в тему минсков я даже не влезаю, оно максимально мутное. Те кто ищут мира или политики — ведут себя немного иначе. То что сосед по ту сторону полный ... еще сильней усложняет ситуацию. Повторюсь, с неадекватным соседом развивать конфликт — очень такой себе вариант.
п.с. ты ж еще и за пороха голосовал, судя по комментам. ну вот спроси у своего президента, два МБАК это что, протягивание оливковой ветви такое было?

Ну, тобто, у війні Україна винна, не так себе вела, я правильно зрозумів?

я ж уже объяснил. Есть сосед, он неадекватный на всю голову. Если его козлить — это не поможет тебе ничем, кроме того что завтра он придет с другим соседом и с дубиной. У тебя есть выбор: либо искать рычаги влияния, либо договариваться, либо это будет махач.

так понятней? Или нужно подсказать какую мы сторону выбрали, что у нас сейчас махач?

Я задав тобі конкретне питання, на яке є відповідь «так», чи «ні». Я вже зрозумів, яка вона буде, але чи наважишься ти її написати?

Или нужно подсказать какую мы сторону выбрали, что у нас сейчас махач?

Та вибрали твою мизамирську сторону. Ти тут про МБАКи розказуєш які при Порошенку під Кримським мостом загрозливо пропливали, чим дуже нашкодили інтересам рф і прямо змусили її до того, щоб зтерти з лиця землі Маріуполь. Але якось забуваєш що виборець випхав Порошенка після цього і поставив Зєлю, який мир в очах путлєра шукав і оце от усе.

Але в результаті цього росія все одно зробила повномасштабне вторгнення як тільки добудувала Nord Stream 2. І оці усі реверанси «ми за мир» зробили тільки гірше, бо замість підготовки до неминучого нас присипляли don’t look up. І всі домовляння ні до чого хорошого не привели.

Оця постійна теза «дайте путіну щось і він заспокоїться» це для яких дурнів розраховано? Для тих хто не бачив як путін 8 років «заспокоєний» був Кримом, який йому по суті здали — і результат цього «заспокоєння» є те, що ми тепер південь України не контролюєм і півмільйонний Маріуполь зник з лиця земли, з десятками тисяч цивільних, включаючи жінок і дітей, які поховані там під руїнами їх багатоповерхівок.

Ну ми же далжні бить умнєє, успакоіть как то агрессора. Плюс зачєм пєлі на майданє хто нє скачєт тот маскаль? Расия увідєла в етам угрозу сваєй бєзапаснасті і всьо началось. В соррє мєжду братьями вінавати оба.

От це 100% воно

Хочеш миру — готуйся до війни. Слабкість потенційної жертви провокує агресора і наближає війну. Сила потенційної жертви відлякує агресора і запобігає війні. Я не розумію, чому скільки лівацьких ідіотів не розуміють це просте правило, до якого дійшли ще древні римляни?
Ну он погляньте хоча-б на Швейцарію. 200 років там немає війн, проте держава буквально силоміць нав’язує кожному громадянину ствол і вчить ним користуватись. Ще вони нарили тисячі бункерів і замінували всі мости та перевали.
Україна, наш час. Мабуть найнебезпечніше місце в Європі. Бо відкрите і пласке як стіл (жодних гір чи водних перешкод), знаходиться між двома найбільшими геополітичними хижаками в Європі — Росією і Німеччиною. В 20-му столітті пережила купу війн, голодоморів, репресій, катастроф. «Криваві землі», як сказав Тімоті Снайдер.
І що ж ми робимо? Втокмачуємо пересічним, що зброя не на часі. Розпродаємо і розбазарюємо совкові арсенали. Замість бойових кораблів і літаків будуємо палацики в Конча-Заспі для вельможних українців. Голосуємо за ОПЗЖ. Ходимо в РПЦ МП. Вибираємо Януковича в президенти. То вступаємо до НАТО, то вже не вступаємо, то знову вступаємо. Грабуємо та розлякуємо західних інвесторів, відсікаючи саму можливість Заходу інтегрувати нас в свої економічні та оборонні структури.
І ось те, що ми отримали зараз, це просто карма! Наслідки наших власних дій.

Я правильно зрозумів, використовуючи ваші аналогії, якщо в один час до вас зайде неадекватний сусід, схопить вашу доньку, то ви як розумна людина, яка за політику а не за війну, почнете домовлятись про умови сексуального рабства вашої доньки? Тому що «зачєм козліть»?

Білорашка вже шукала «ричаги давления» і де вона тепер?

Бот, х.1 будеш?

а марш под крымский мост на двух БПАК это что?

«Што»®
Два БПАК становлять якусь загрозу рашці? Не сміши.
В чому проблема що ми перегоняєм свої катери у Азовське море?

а торговые войны на воде это что?

Ти забув про торгові і газові війни які раша веде із нам із 2007-го року?

смирись, мы тоже вели агрессивную политику и козлили русских

Хлопче, якщо ти зібрався ретранслювати російську пропаганду — пошукай для цього лохів де інде. Агресивна політика України це що — анексія Ростова-на-дону? Війна в Бєлгородській області? А анексія Криму це «сам ушол», «вежливые люди», «местные силы самообороны». А гіркін і кадирівці на донбасі це «шахтерское ополчение, которое откопало Бук в шахтах». Я вірно тебе зрозумів?

не провоцировали? а марш под крымский мост на двух БПАК это что? а торговые войны на воде это что? так просто, мир искали? смирись, мы тоже вели агрессивную политику

А ще на майдані кричали хто не скаче той москаль! По суті згоден з тобою, на 60-70% це наша вина.

Заходжу на DOU періодично і в шоці , скільки тут пропутінських «елементів». Людина, яка виправдовує агресію рашки — або дебіл, або колаборант.

ну так и противоположная сторона есть — шовинисты которые указывают кому и куда надо ехать. и пока не видно чтобы это признавали болезнью общества. а без лечения хейта это не победа.
даже если говорят полный треш что виновато нато.
вам раша продала хейт а вы его купили, вот и всё

Угу. не все так однозначно. та і російські солдати, там повно звичайних срочників які нівчому не винні і якім ця війна взагалі не потрібна. В них не було вибору. А може хтось з них спасав мирних, полюбе ж такі були на 300 000 чи скількі там їх армії.
Не треба бути шовіністами. Одне діло якшо той рос. солдат дійсьно мирних вбивав, а інше якшо просто ходив собі, склад якісь охраняв, нікого не чіпав. А ви всіх під одну гребньонку.

Тому цей навязаний хейт до російської армії він нікуди не приведе. вам його продали, а ви купили, ось і все.

это попытка в демагогию?
ну раз они людоеды, то и мы шовинисты. нормально — нормально

это попытка в демагогию?

Ні, це наглядний показ того, що ваші судження може і звучать логічно в відриві від контексту та в мирний час, але в теперішній ситуації звучать просто безглуздо. І так можна дойти до того, що і з рос. солдатами не так все однозначно.

ну раз они людоеды, то и мы шовинисты. нормально — нормально

я не можу зрозуміти де тут шовінізм. ненависть до агресора та тих хто його тут чекає — цілком природнє явище.

в статье конкретный пример — бабка которая винит нато. ну ок
каждого человека можно придумать за что хейтить, эта болезнь с черной рады хорошо известна нашим соседям

аа, то шовінізм в тому, шо тут на форумі написали шо бабка несповна розуму, окау...

я так же могу сказать про электорат всех презов, так что ж теперь. у меня с ними на паспорте один герб, никому не указывал где и как жить. указывать это шовинизм да

ты не очень умный или просто демагог и вывернул всё в тезис о том что не всё однозначно. до свидания

ну раз они людоеды, то и мы шовинисты.

раз вони людоїди, то для людей, яким це досі не так однозначно, відповідне відношення як до захисників і виправдовувачів людоєдов

шовінізм це дещо інше, не треба в російському стилі підмінювати поняття

побачив ваз 2101 за рогом, то згадав про тебе, думаю дай зайду гляну чи ти знов пишеш свою проросійську маячню

не прогадав

бідні хороші ні в чому невинні російські солдати

Ну так навіть у новобранців у СС був вибір. Вибір є завжди. От тільки чи хочеш ти того вибору?

Краще ж вбивати і катувати інших чим аби вбили тебе. Ось і москалякам легше стріляти по нашим з арти за 30 км і молитись того ж дня «за грехи свои».

Якщо не хочеш хейту рос армії — вперед! Біла лада чекає на тебе ;)

Не було б мосту — не було б і проблем...

неадекватным соседом развивать конфликт — очень такой себе вариант

Ну так, вже як на то пішло — знімай штани і го «щиголяти» голою дупою під дудку сусіда. Не угодиш — не поїш. :D

Это проход украинских катеров по украинскому проливу ты провокацией называешь? Собирай чемодан и вали в рашку

Ви неправі.
1. За червень-серпень 20214 року було звільнено 80% захопленої до того росіянами та колаборантами території Донбасу. І це — з армією, яку про-російські міністри оборони знищували протягом двох десятків років. На квітень 2014 року у України було боєздатних повністю укомплектованих і підготовлених підрозділів всього 6000 особового складу. Наприклад, бронежилетів в тій армії взагалі не було передбачено, окрім як караульним, і це були радянські бронежилети по 25 кг. Також не було транспорту, а парк бронетехніки був розкомплектований більше, ніж на 80%.

Так, потім відкрито зайшли регулярні російські війська і нам довелось відійти і стабілізувати фронт на інших рубежах. Але.

2. Протягом 2015-2018 років було звільнено десятки, якщо не сотні, населених пунктів в зоні ООС. Кожен місяць ми просувались вперед на тій, чи іншій ділянці фронту. Протягом 2015-18 років було звільнено понад тисячу квадратних километрів нашої території.

Минськи угоди дали Україні таку необхінду передишку.

На кінець 2018 року у України вже була 350-тисячна армія, вдягнута, забезпечена формою, захистом, особистими речами до шкарпеток та споднего. У країни був чіткий п’ятирічний план переозброєння армії на 2018-2023 роки: Нептуни, Вільхи-М, Богдани. В 2015-18 роках щорічно відновлювались і проходили модернізацію тисячі танків, БТР та БМП. Відновлювався автопарк армії, розбудовувались полігони та ППД. Структура управління армією зазнала кардинальних змін і впевненно наближалась до стандартів НАТО.

www.kmu.gov.ua/...​odinic-zasobiv-urazhennya

Те, що потім, в 2019-20 роках, політичне керівництво країни примусило ЗСУ абсолютно без будь-яких воєних підстав залишити свої добре облаштовані позиції і відійти в чисте поле на дуже незручні позиції, — це вже трохи інша історія. Оце дійсно була суцільна ганьба. Як і повний зрив ДОЗ в 20120-21 роках, як доведення до банкрутства в 2020-21 роках багатьох підприємств УкрОборонПрому, як спроби приватизувати надважливі підприємства УОП на користь Коломойського, тощо, тощо.
Це ще якщо не згадувати демілітарізований та розмінований Чонгар, розформовану в 2021 році Овручьку танкову бригаду, яка б мало захищати північ Київщини та Житомирщини, агента ФСБ Наумова на посаді очільника внутрішньої безпеки СБУ, зрадників в верхівках Харківського та Херсонського СБУ, і т.ін.

Чому це я не правий? Ваш текст ще більше підтверджує мою тезу.

Я не буду розбирати неточності (Богдана це приватний виріб СКМЗ, який намагались державі продати — але держава не купила, бо Богдана це лайно а не виріб), але суть то яка — що власне ніяких провокацій для рф ми не чинили, з 2019-го так точно.

Ой, соррі. Перечитав ваш коментар і все встало на свої місця :)
Тоді вважатимемо мій коментар просто за продовження :)

Богдана це лайно а не виріб

Іноді навіть дуууже крутий волонтер може нести маячню ;-). Повірте, ми артбригади з 2014-го року «обслуговуємо», я знаю, як Богдана в кількості 100 шт наваляла б русні.
Те, що досі в зубах носять спостереження за її недоробленою версією 2016-го року, — ніяк не робить Богдану поганою САУ. Більшість зауважень давно виправлені.

Когда у тебя сосед с головой не дружит

«И тебя вилечат»

А Вы тут с реального имени сидите или нет? А то судя по имени Вы должно быть откуда-то из Каунаса, а не из Житомира, как пишете.

Был бы он из Каунаса, был бы он Savickas. Транслитерация ц = ts характерна для кириллицы.

Ну так он этого не знает. Или он «латышский стрелок» :-)

А що тут говорити, якщо ти під своїм іменем виступаєш за рашку, то це треба бути геть недоразвитим, тому моя теорія доведена.

да, окей, это дает право голоса,

не думав що тут ще є люди які живуть по якісь зековським «панятіям», тимбільше рахують себе «паханами» які щось там можуть піщати про те в кого є право голосу а в кого ні.

Я думаю тут справа не в тому підтримуєш ти русських або ні.
Ти бляха муха, цивільна людина яка знаходиться у самому епіцентрі пекла і тобі тут точно не місце. Це не Київщіна, Маріуполь або Херсон де люди просто не мали часу роздуплитися і швидко втікти. Евакуюватися можливість була і досі залишається. Якого чорта ти тут робиш?
Мій рівень емпатії дозволяє зрозуміти будь-що, включаючи підтримку руських. Але не це

так сказал айтишник из киева. пипец

Так сказал человек, который был в Бахмуте и увидел, что русаки творят с украинскими землями и населением

Ну але в кінці кінців Макс хтось там дав дозвіл на голос. Це треба було заслужити в Макса, і це було нелегко!

задал вопрос местному жителю, получил ответ который ему не нравится

Нормально ти узагальнив.

Людина, яка допомагає «місцевому жителю» вижити — отримує від цього поки що «жителя» фактично звинувачення у тому, що вона його і вбиває!

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Знову цей релятивізм як виправдання російської агресії через прирівняння агресора і жертви.

Питання не в ідивідуумах які щось кудись возять.

Враховуючи іншу писанину в цьому треді, хочеться сказати «Боже, яке кончене»

Та тут скоріше про те, що вони клінічні ідіоти

Ніколи не зрозумію, чого було стільки часу страждати в Україні, а не виїхати одразу на росію.

потому что после переезда в рашку (если вообще доедет) бабуля там будет примерно бомжом, очевидно же. По той же причине многие не уезжают даже из зон боевых действий. Куда им ехать, на что жить?

це теж є.

На жаль більшість дідусів і бабусь так виховано, що вони навіть допомогу важко приймають. Тому багато нікуди не їде(

Що заважало в мирні роки продати житло і за ці гроші купити собі в рашці? Нічого не заважало.
А тепер що тут що там буде бомжом — бо втратила майно через війну, яку розпочала рашка.

недостаточно русскава патриотизма было значит

Все залежить саме від людини. Виізжав з окупації сам, вивозив родину і знаю достатньо літніх людей, які лишали все, що нажили, але виїзжали у безпеку.

Питання — я розумію, допомога, люби свого ближнього...Але, якщо ви чуєте від людей такі слова про «плахая Амєріка, Рассія памагі, асвабаді от бандеровцов» там, то нащо ж їм допомагаєте? Вони не зрозуміють хорошого ставлення до них, поваги...Їм треба ковбаса по 2.5, відсутність туалетного паперу і совок в цілому, де за них все вирішують. Толерантність до «какая разніца» — це і є головна причина, чому ми маємо такі велетенські проблеми всередині держави... але всеодно дякую за вашу допомогу, бо Ви — справжні Українці!

Це була моя остання поїздка саме до цивільних.

якщо ви чуєте від людей такі слова про «плахая Амєріка, Рассія памагі, асвабаді от бандеровцов» там, то нащо ж їм допомагаєте?

Не всі люди таке кажуть
А навіть ті що так кажуть, на мій погляд заслуговують на допомогу, якщо не чинять злочинів (здають позиції військових, наводять арту).

Зазначу що особисто я мав завдання видати корм для котичів на песичів. Вони не знають про нато та росію. Але якби роздавав гуманітарку то ватанам би теж роздав. Хто знає, можливо вони змінять думку якраз через моє ставлення.

Погоджуюсь

було б добре, але бачив і іншу сторону, коли бував в Луганській області на звільнених територіях до 22 року. Людям держава створювала умови, почався стрімкий розвиток, інвестиції (згадати лише б, скільки грошей вклав Євросоюз для будівництва мосту через Сіверський Донець між Лисичанськом і Сєвєродонецьком), і всеодно, там було багато «ждунів», які чекали Раіссю...розумієте? було і багато хороших людей, без сумніву. Але, «скільки вовка не годуй...»

Якщо ни Київщіні військові відчували, що їхній тил надійно прикрит цивільними. То на Донбасі все рівно навпаки.

Ви трохи не враховуєте того, що люди там останні півроку живуть не зовсім у нормальних умовах. Навіть постійні вибухи як би не казали, що звикаєш, але воно змінює сприйняття до життя, ставлення до навколишніх. Постійний стрес, небезпека, безвихідь, безсилля, злість на усе. Це те що відчувають зараз і те що випромінюють навколо. Я пам’ятаю як на Шулявці жив у лютому та березні, ніби то кілька боїв чув, які були недалеко, прокидався від ракетних обстрілів, виходиш на вулицю і чуєш канонади у бік Ірпеня постійні. І тоді прекрасно по собі бачиш інше ставлення до життя, як люди по іншому збоку теж ходять та живуть. Уявляю як жити там у районі Бахмута та загалом Донбасу. Та і навіть наше мовлення не працює, ні т2 нормально, ні радіо, ні зв’язок. Дивно, але так, радіо там нашого нема, а от кацапське є. Коли ви постійно отримуєте інформацію ворожу, то як мінімум викривлене буде сприйняття світу. Я мовчу, що більшість цих людей вата не просто так. Вони жертви тоталітарного колоніального володіння, у них тупо по дефолту нема довіри до влади, яка постійно дурить та шкодить. Створюється культ, що колись було краще (бо були молодші, здоровіші, негативні спогади з часом затерлися). Плюс вони навряд і кудись виїздили за межі своєї області, навряд бачили якесь інше життя не те що за межами України, а десь на іншому кінці держави.

Може я не правий, але краще боротись за тих людей, навіть врятована одна людина із сотні вже успіх та перемога. Хоча так, говорити із поки безпечного місця зараз простіше, ніж там де складніше усе на порядок і де роками нічого не робилось. Машини часу у нас все ж нема...

Правильно пишете. Саме тому я теж не засуджую ту бабцю яка «звинуватила» нашого товариша-естонця. Та й інших людей можна зрозуміти. Головне, щоб вони не чинили злочинів — не здавали наші позиції та помешкання військових як це було на швидко окупованих територіях.

Там таких може аж 5%. Але треба зважати на те, що більшість місцевих патріотів або на фронті, або виїхали з тих чи інших причин.

Підписатись на коментарі