×

Настанова юнакові. Чи можна поєднувати навички у галузі фінансів з IT

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Усім привіт)
Чесно кажучи, розумію, наскільки банальним і буденним є те, що я зараз описую, і те, наскільки це може викликати чергови токсичний фідбек, але все-таки спробую, сподіваючись на адекватність місцевого ком’юніті.
Мені 19 років, навчаюсь на спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування», але, перебуваючи на другому році навчання, усвідомив, що саме робота бухгалтера чи в страховій компаній мене наврядчи приваблює.
Так як протягом життя (як у школі, так і в університеті) доволі відчутно цікавився математикою, з’явилася банальна думка: а чи не спробувати себе в IT? У зв’язку з цим виникло декілька запитань:
1. Чи можна поєднувати знання/навички у галузі фінансів за фахом з IT; чи є окремий напрям в айті, присвячений саме цьому?
2. Якщо є, то з чого варто було б почати?
3. Якщо ж немає, то до якої сфери варто було б долучитись з такими вхідними даними, що вивчати тощо?
4. Скільки часу зайняло б навчання у такому випадку? Від зовсім нуля до стажування, а згодом і до джуна?
Був би вдячний за будь-яку корисну відповідь)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

1. Ні, не можна. Чим вужча спеціалізація тим краще платять.
Краще думай що немає дотичних до фінансів напрямків, бо це тебе заганяє у дуже вузькі рамки ще до початку кар’єри.
2. З того самого що й інші майбутні айтішники, порийся на форумі, тут уожен місяць такі теми створюють. Або гугли. Як не знайдеш то пиши тут)
3. В тебе з вхідних даних що ти студент 2 курс, тобто потратити рік-два на експерименти тобі цілком норм. Гугли coursera, cs101 stanford, cs50. Вчи основи академічно (через курсеру, стенфорд/гарвард). Тоді між тобою і випускником ІТ напрямку не буде різниці. Як пройдеш ці курси то
попробуй фронтенд (гугли freecodecamp, from zero to hero react), напиши для нього бекенд. Що більше сподобається туди і йди.
4. ХЗ, тут як повезе. Я почав готуватись до ІТ з середини 3 курсу, на початку 5-го пішов стажором в софтсерв. Це було більше 10 років тому і освіта в мене більш дотична до ІТ. Зараз вимоги до стажорів вищі.

На твоєму місці я б 1-1.5 років вчив основи + курси з юдемі по 16-20 якісних годин в тиждень. З розрахунку на 4 курсі попасти на безплатні курси при великій компанії (великі компанії дають правильну культуру роботи і прозорість росту до сіньора). Перед курсами ти вже маєш бути ± як джун, почитати як проходити інтерв’ю і базові Computer Science штуки типу компютерні мережі, алгоритми на рівні джуна.
Ставши стажором, через 3 місяці будеш джуном, через +1.5 року мідом, через +2 роки сіньором.

навички у галузі фінансів

Для початку треба їх отримати, наскільки я розумію досвіду роботи в цій сфері ще немає, а зазвичай цінується саме це — коли людина розуміється у сфері з якою поєднується айтішечка

Одним з таких поєднань можна вважати Quantitative Research. Це стик математики-фінансів-програмування. Але це дуже рідкий звір на теренах України та й загалом у світі.
Для цієї професії недостатньо ’цікавитися математикою’, треба мати дуже гарні знання з мат. аналізу, т.й., а також знати економетрику, бажано фінансову математику, теорію процесів, ML.
На мою думку, курси будь-якого українського універа за спеціальністю «Фінанси, банківська справа і страхування» дають занадто примітивні знання: тут той випадок коли треба пройти скрізь пекло справжньої класичної математичної бази. А на виході отримаєте можливість специфічного, але цікавого застосування тих знань у напрямку, по якому буде дуже мало вакансій та більшість з них тут буде від квазі-російських фондів. В західні фонди або банки буде важко потрапити без наявності серйозного досвіду або західного диплому.
Тому це не є раціональним вибором, раціональніше дивитись на Data science, де не потрібне поглиблене знання математики та програмування та й вакансії все ж таки існують.
Проте зараз гадати яким буде айті ринок України через декілька років важко, зараз тенденції погані і можливо він ще довго буде примітизуватися у бік чисто аутсорсних програмних проектів.

На ДОУ є 63 вакансій в категорії Finances:
jobs.dou.ua/...​ancies/?category=Finances

думки, не спримайте як керівництво до дій
1. економічна кібернетика
2. спробуйте повчити мову програмування на ваш вибір більше нічого не змінюючи.

З якого фаху простіше перейти у програмування youtu.be/awnTS_VoSNg

Підписатись на коментарі