Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чому Apple не проводить масових звільнень

ІТ-гіганти Amazon, Google, Meta і Microsoft проводять великі скорочення персоналу. Втім, у переліку цих флагманів робочого ринку не вистачає однієї назви — Apple.

В LinkedIn активно обговорюють пост Лінаса Белюнаса, фінтех-фахівця, про те, що поки масові скорочення ІТ-спеціалістів досягли вже 51 000 співробітників, Apple не зробила жодної масової хвилі скорочень. А секрет, на думку Белюнаса в тому, що Apple утримувалась від надмірного роздування штату.

От як змінювалась чисельність працівників за останні 3 роки:

Amazon: +100%;
Facebook: +94%;
Google: +57%;
Microsoft: +53%;
Apple: +20%;

До того ж Тім Кук відкрито і доволі суттєво скоротив власну зарплатню, на понад 40% — $49 млн замість $84 млн (як у 2022 році).

То що ж це, виявляється: якщо наймати помірно, не доведеться і масово скорочувати? 🤔
👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

А давайте візьмемо іншу метрику

Зарплатня одного сіньйора-помідора в компанії
1. Netflix 518k
2. Amazon 367k
3. Google 352k
4. Facebook 337k (раніше вони всіх удєлували. Напевно, компенсація впала через падіння акцій)
5. Apple 331k
6. Microsoft 258k (середня, так як в них два левела для сініорів)

Подивимось на дохід компанії на гребця згідно вікі
Netflix 2.6M
Amazon (немає сенсу, так як величезна кількість співробітників низькооплачувана)
Google 1.38M
Facebook 1.55M
Apple 2.4M
Microsoft 0.9M

Маючи найбільші доходи на одного гребця вони не сильно розщедрювались, щоб платити як в Netflix, а платили навіть менше, ніж інші компанії з FAANGів.

До того ж, і бенефіти в них не найкращі. Навіть безкоштовного хавчика в них немає мотивуючи це не тим, що вони жлоби, а що вони піклуються про здоровʼя своїх підлеглих і ті самі можуть собі купити сніданок-обід-вечерю. Згідно benefits.fyi
Apple $15,066
Google $22,017
Facebook $27,459
Amazon $6,893
Microsoft $16,779
Знову ж таки, недоплачують, недодають. Навіть старий Microsoft їх тут обійшов. Добре, що хоч перед Amazon не зганьбились.

Може Apple не проводить звільнення, бо по-жлобськи платили? А надлишок (зекономлений на зп та бенефітах розробників) запасали на чорний день.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Apple на відміну від інших перелічених компаній є виробником заліза. І сервісів теж, але ключове то hardware. Надмірна маржа через здешевлення виробництва. Це і є причина. Для оцінки справ у Епл треба дивитись на справи у Foxconn.

Apple на відміну від інших перелічених компаній є виробником заліза.

Apple щось виробляє? Наскільки можна судити з повідомлень у інтернеті, там просто закупляють всі запчастини у корейських, китайських і тайванських компаній, які самі ж ще й телефони збирають :)

Не самого железа, а интеллектуальной собственности. Поэтому очевидны два слегка разнонаправленных вектора:
1. Тенденции, актуальные для остального bigtech, к ним не применимы.
2. Если таки поплохеет производителям физического железа, то последствия перекинутся и на Эппл. Но пока этого не произошло.

Teперь к основному вопросу статьи:

Може Apple не проводить звільнення, бо по-жлобськи платили?

Думаю, что не совсем так. Скорее потому, что изначально не раздували штат не пойми чем занимающимися лоботрясами. Все на своем месте, под всех расписаны должностные инструкции на годы вперед.

Американський автовиробник Ford планував скоротити до 3200 робочих місць у Європі та перенести деякі роботи з розробки продукції до США. Але, це виявилося не так легко, бо німецькі профспілки пообіцяли зупинити всі заводи компанії, якщо будуть звільнення.

Не те що терпили айтішнички :)

Так програміст програмісту — вовк і мастер обезцінювання.

німецькі профспілки пообіцяли зупинити всі заводи компанії, якщо будуть звільнення.

Не те що терпили айтішнички :)

Ford це вже проходив в Детройті, побачимо лице цих «не терпіл» коли кваліфіковані кадри виїдуть, завод накриється, а навколо нього залишиться гетто:)

так, винні лише профспілки, нафтова криза ні до чого

нафтова криза ні до чого

Я і не кажу що лише профспілки, там взагалі багато факторів було які одночасно склалися.
Але ту ж саму нафтову кризу (та і нормальні часи) неможливо пережити коли на будь-яке рішення менеджменту тупо зупиняються заводи, ще й звільнити нікого не можеш без погодження з тією профспілкою

Разница между профессионалами и мусоркой

уріжуть зарплатню на 40 % замість звільнень

Apple не роздувала штат низькокваліфікованим і не сильно потрібним персоналом, на відміну від гугла/мс і наших галер. Також не забуваємо, що Apple — це amazing, їхня продукція завжди якісніша, технологічніша та інноваційніша, ніж продукція конкурентів. А відсутність звільнень заодно показує, що в них і внутрішні процеси краще продумані. Недаремно вона є найдорожчою компанією в світі.

Я не втримався, це такий типовий і прекрасний набір в тебе і ЗЕфан і Порох все розікрав і епл найкращі у всьому, просто джекпот :D

це називають «булшіт бінго»

Я аж залогінився в перший раз за півроку певно, щоб вам лайк поставити.

то він проти сивого кондитера? походу, пора купувати айфон

Яскравий приклад «адекватності» фанатів яблучка.
Не плутати з нормальними користувачами, які просто цінують якість їх певних продуктів, в першу чергу hardware (в тому числі я користуюсь маком вдома і на роботі).

Apple не роздувала штат низькокваліфікованим і не сильно потрібним персоналом, на відміну від гугла/мс і наших галер.

Дай вгадаю, саме тому ти ні в одній з цих галєр не працюєш?
Ти ж не низькокваліфікований персонал.

Також не забуваємо, що Apple — це amazing, їхня продукція завжди якісніша, технологічніша та інноваційніша, ніж продукція конкурентів.

— Адже всі користуються Safari, а не Chrome )))
— Адже всі користуються мапами від Apple а не від Google
— Адже всі користуються офісом від Apple (а він взагалі існує?), а не Microsoft чи Google
— Адже всі користуються клаудом від Apple, а не якимись там AWS/Azure/GCP.

В Apple багато гарних продуктів, в першу чергу хардвер (маки, айфони, нафушники). Але ось ця от неадекватність фанатів Apple доходить до рівня культу.

Власні процесори — цк якось крутіше аніж всратий офіс, чи навіть Хром. Ну а макось — це взагалі ледь не єдина притомна ось для користувачів.

Власні процесори — цк якось крутіше аніж всратий офіс, чи навіть Хром.

Прямо дитячий садочок старша група: хто крутіший, хто вср*тий.
Спеціально для тебе ще раз процитую:

Також не забуваємо, що Apple — це amazing, їхня продукція завжди якісніша, технологічніша та інноваційніша, ніж продукція конкурентів.

Я навів декілька прикладів всесвітньовідомих продуктів, де Apple значно відстає від своїх конкурентів. Ці продукти/напрямки приносять десятки мільярдів доларів, тому хто всратий, а хто ні — вирішує ринок. Порівняння ж офісу з процами чи браузером це навіть не порівняння яблук та апельсинів. Це взагалі різні речі.
Крім цих існують ще десятки чи сотні продуктів, де Apple відстає від конкурентів. І в цьому немає нічого жахливого, це нормально. Одна компанія не може бути краще в усьому. Але в неадекватних фанатів Apple, Apple завжди самий-самий:

Apple — це amazing, їхня продукція завжди якісніша, технологічніша та інноваційніша, ніж продукція конкурентів.
Прямо дитячий садочок старша група

так ти ж перший почав порівнювати тепле із м’яким

хто всратий, а хто ні — вирішує ринок

за цим критерієм Apple так само рулить

Порівняння ж офісу з процами чи браузером це навіть не порівняння яблук та апельсинів

знову ж таки, ти ж сам почав такі порівняння наводити.

ще десятки чи сотні продуктів, де Apple відстає від конкурентів

наприклад?

Але в неадекватних фанатів Apple, Apple завжди самий-самий

поки що неадекватним виглядаєш ти сам.

P.S. Я не люблю і не користуюсь iPhone. Користуюсь і подобається MacBook Pro M1.
То ж фанатом Apple я не є, але краща за конкурентів якість саме для пересічних користувачів притаманна продукції цієї компанії.

так ти ж перший почав порівнювати тепле із м’яким
знову ж таки, ти ж сам почав такі порівняння наводити.
поки що неадекватним виглядаєш ти сам.

Читаєш перший коментар
dou.ua/...​rums/topic/41771/#2559257
і мою відповідь
dou.ua/...​rums/topic/41771/#2559492
Якщо в тебе проблеми з логікою, то я тобі тут не допоможу.

В першому коментарі все правильно написано. Apple продає електроні девайси для персонального користування, які значно кращі ніж в конкурентів.
Та аби ти сам собі міг допомогти із такою інфантильністю. А там і логіку ув інших побачиш, а не тільки ув власних опусах

Прослідкуємо логіку
1. Apple — це amazing, їхня продукція завжди якісніша, технологічніша та інноваційніша, ніж продукція конкурентів.
2. Я навів ряд прикладів, де Apple програє конкурентам. Порівняння з конкурентами в одному сегменті (браузер з браузером, клауд з клаудом і т.д.) apples to apples.

Так для Apple браузер, мапи та офіс — то дотичні продукти, які не продаються окремо. А про AWS/Azure/GCP і мова не йде — Apple не робила продукт-конкурент цім платформам (iCloud — то радше вбудований в екосистему аналог Google Drive)
Тобто логіка загубилася як раз ув вашій відповіді.
Свої продукти Apple робить кращими за аналоги конкурентів : iPhone, Apple Watch, iPad та MacBook — це продукти Apple, які є кращими за конкурентів.

Так самсунг — це також крута компанія.

Ні гуглівські, ні самсунгівські процесори не можуть тягатися з М1/М2 в ролі заміни легасі процесорів х64 від інтела/амд. А яблучні — можуть, і вже показують величезні переваги над старою архітектурою. Щось концептуально наближене пробував робити хіба квалком для віндових ARM девайсів, але там і перформанс був жахливий (дуже далекий від х64), і оптимізація софту під процесори — ніяка. А епл зробив супершвидку розетту, яка зі старту вирішувала всі проблеми з сумісністю (і з якою М1 показував кращий перформанс, ніж нативний перформанс більшості х64 процесорів), але навіть в ній зараз вже не дуже є потреба — абсолютна більшість софту вже давно нативно раниться на ARM (крім такого шлаку, як скайп і вайбер). Крім того, вже в момент старту продажу М1 багато аплікух мали нативну підтримку. Такий миттєвий і водночас легкий перехід на нову архітектуру могла зробити лише Apple.

www.xda-developers.com/...​-windows-on-arm-look-bad

Власні процесори

Хіба у них не куплене ядро ARM?

Чи був би сенс їм власну архітектуру з нуля придумувати?

Тут питання купити систему команд чи купити дизайн ядра CPU (з його конвеєрами, блоками обробки, тіньовими регістрами, спекулятивним виконанням, тощо). Бо «Рога і копита» також можуть купити ліцензію на ядро ARM і випустити «свій» процесор. Але GPU точно розробки Apple, і він доволі потужний. Та й весь чип M1/M2 вийшов доволі революційним в тому плані, що тягається на рівних з x86.
Не забуваємо, що Apple виїжджає на тому, що викуповує всі потужності TSMC на передовий процес: тобто тільки для Apple випускають на 5 нм, а для всіх інших 7-10 нм. Потім для Apple 3 нм, для всіх інших 5-7 нм.

Дай вгадаю, саме тому ти ні в одній з цих галєр не працюєш?

Та ні, в мене є набагато раціональніші причини не працювати на галерах. Не всі, хто працюють на галерах — ідіоти. Але галери і таких люблять набирати, якщо їх можна хоч якось впарити замовнику. Там вже як повезе. До війни галери масово набирали відверто сумнівні проекти і кидали туди всіх підряд, лиш би заробити бабки на продажі дупогодин. А потім упс — це все посипалося як доміно з початком війни, що ми добре бачили по статистиці.

— Адже всі користуються Safari, а не Chrome )))

Багато маководів саме ним і користуються, так. Ну крім тих, кому хром по роботі дає переваги в девтулах (типу екстеншинів для реакта), і крім тих, в кого банально синдром каченяти «я звик юзати хром на вінді, юзатиму і на маку». Я особисто для більшості тасок юзаю саме сафарі, хром — то бекап варіант.

— Адже всі користуються мапами від Apple а не від Google

В США часто юзають яблучні мапи, завдяки їхньому юзабіліті і чистому продуманому інтерфейсу (гугл мапс є overbloated). В Україні ж яблучні мапи не такі юзабельні, на жаль.

Адже всі користуються офісом від Apple (а він взагалі існує?)

Я після цієї фрази взагалі сумніваюся, що ти користуєшся маком, бо всі юзери епла добре знають Pages, Numbers та Keynote. Вони не дуже сумісні з пропрієтарним форматом майкрософта, тому для docx їх юзати — не найкраща ідея, але от якщо мені треба зробити якийсь документ для себе чи розшарити з другом-маководом — завжди юзаю еплівський офіс. MS Office — ще те лайно (де таблиці нерідко «їдуть» на іншому компі), але дуже поширене завдяки монополії M$.

— Адже всі користуються клаудом від Apple, а не якимись там AWS/Azure/GCP.

Чувак, поняття «клауд» може означати дуже різні речі, і корпоративний «клауд» в сенсі міксу PaaS/IaaS/SaaS Apple не надає. Зате надає клауд для енд юзерів — файли, фоточки, нотатки — і тут справді iCloud є набагато оптимальнішим вибором, ніж Google Drive.

Не хочу ні в які ворота грати, але найбільший користувач Google Drive це Apple) Здається десь навіть на форумі була стаття про те, що всі ті, хто користується iCloud насправді зберігають інформацію в Google Drive, просто це обернуто за допомогою технологій Apple. Нажаль я не нам‘ятаю яку кличку, але гуглери за це якості прозвали Apple

навушники оверпрайс з поганим звуком, десь х2-х3 по ціні прорівняно з класичними аудіо компанфіями

Ну блін, міряти тільки звуком то звичайно покажеться що оверпрайс, бо звук там звичайний і достатній для більшості юзерів.
Але вони мають переваги навіть у своєму ціновому діапазоні:
Автоматично перемикаються між яблучними девайсами
Мають кращу якість мікрофону ніж у більшості інших
Не відпадають рандомно кожну годину як всякі китайці
Нормально виглядають і сидять добре в більшості вух
Тупо довговічні, мої старі еірподси другого покоління юзав нещадно і вони все ще працюють у мами, навіть кейс пристойно виглядає на відміну від пошарпаних жабр і соні в моїх знайомих

Senheiser

Колись пробував чиїсь Momentum true wireless, прям класичний приклад з мого опису, звук хороший, а все інше через одне місце зроблено

В мене зараз AirPods Max. В них шикарний звук, а мені є з чим раніше порівнювати, бо раніше мав такі навушники, як топові блютузні Sennheiser Momentum 3 і студійні монітори Sennheiser HD 380 Pro. АЧХ в ейрподсів досить рівна, аудіофільська, без надмірних басів (на відміну від всяких бітсів і маршалів). Деталізація хороша, гарний акцент на вокал. Басу рівно стільки, скільки треба — звук не бубонить, басухи і бочки звучать глибоко.

Так, ціна AirPods Max в 1.6 рази більше ціни топових блютузних сенхів, але інтеграція з яблуком набагато краща, вони без проблем перемикаються між різними девайсами (в сенхах з цим трохи були проблеми), відображають рівень заряду на маку. Також кращий шумодав, ніж в сенхах, і мають підтримку Spatial Audio, для якого в Apple Music є свої мастери, які звучать зовсім по-іншому, ніж звичайні стерео. Наприклад, було досить цікаво послухати класику в новому мастері — Hybrid Theory від Linkin Park. Навушники однозначно варті переплати майже в 2 рази, якщо є техніка Apple, звісно.

Щодо AirPods Pro і тим більше звичайних AirPods — я не дуже був вражений якістю їхнього звуку, але і дном назвати теж не можу — всякі закоси під під ейрподси від хлаомі, хуавея і самсунга звучать відчутно гірше. Кращий звук лише в Sennheiser Momentum True Wireless, але як я казав — там не все так гладко в перемиканні між маком і айфоном.

зарядний кабель вже купив?

Купив кдекілька кабелів і ще декілька «переходників» під кабелі і всі вони amazing

Я всього лиш купив док-станцію для мака, щоб можна було миттєво підключати і відключати два монітори та іншу периферію одним кабелем, і заряджати мак по тому ж кабелю. Чи пани віндузятники надають перевагу підключенню периферії в стилі «Саша Грей», коли в ноут одночасно запихається/випихається десяток кабелів?)

Еще 8 лет назад в моем Алиенвар был USB-C, к которому я подключал хаб со всей воткнутой периферией и мониторами. Этот самый хаб переехал со мной в другую страну и отлично работал с кучей других виндовых ноутов, пока я не купил новый монитор с уже встроенным usb-c хабом.
А что было у эмейзинг в 2015? Явно не USB-C)))))

Ну круто, що в якомусь ноунеймі був USB-C ще до епла. Тільки що мені з того?) До айфона теж ніби-то були смартфони з сенсорними дисплеями, тільки то був такий треш, що без стилуса їх юзати було нереально. Ще й з такою чутливістю, що треба було з силою натискати на екран, щоб він нарешті відреагував))

Это известная игровая серия от делл))) Ну и во всех последующих моих виндолаптопах был этот порт. Ты лет так на 10 опоздал с сашей грей))))

Это известная игровая серия от делл)))

Серед ігрунів може і відома, а так в нас тут форум інженерів, а не ігрунів. І обговорюємо ми в першу чергу робочі машини, а не ігрові девайси.

Ты лет так на 10 опоздал с сашей грей))))

А до чого тут я?) Це моя відповідь на аргументи типового віндузятника, який любить закидати прикольчики про перехіднички, а сам скоріше подавиться, ніж купить док, а буде підключати всю периферію в стилі сашки грей. Зате зекономив $200 на док-станції, так)

робочі машини, а не ігрові девайси.

Alienware в том числе и отличная рабочая машина, если шо. Сам такой юзал почти 4 года

Ігрові ноути — це взагалі окреме збочення, яке через свою вагу, товщину, шум, нагрів і час роботи від батареї ноутбуком назвати важко. А ще в них замість дисплея рівня ретіни ставлять якесь лайно з низьким PPI і поганою передачею кольорів, зате з рефреш рейтом 100500Гц. Саме те, що треба для роботи, так)

А ще в них замість дисплея рівня ретіни ставлять якесь лайно з низьким PPI і поганою передачею кольорів, зате з рефреш рейтом 100500Гц.

Открою страшную тайну — у нормальных производителей есть такое незнакомое тебе понятие как конфигуратор. В котором, внезапно, можно выбрать не только эмэйзинг RAM size.

В котором, внезапно, можно выбрать не только эмэйзинг RAM size.

Тільки нормальний дисплей рівня ретіни не вибереш. Геймерська фігня — то для ігор, а не для роботи.

Тільки нормальний дисплей рівня ретіни не вибереш.

4K OLED, в том числе и от Samsung (который, собственно, и делает ретины для Эппл) доступны уже прилично лет назад. Но ты похоже застрял году так в 2012, когда да — ретины были на голову выше всего что было на рынке. Уже давно нет )

Навіть якщо і є така можливість — це не відміняє решти мінусів ігрових ноутів, які наведені вище.

Алиенвар
в якомусь ноунеймі

Ха-ха., месье жжот

USB-C з’явився в Еппла в 2015 році, це ( en.wikipedia.org/wiki/12-inch_MacBook ) був один з перших девайсів з USB-C в принципі і першим ноутбуком з цим портом. Паралельно з різницею кілька днів вийшов Хромбук Піксель також з USB-C, але так як це досить нішевий девайс, що мало де продавався, його можна не рахувати.
А тепер розкажете, про який делл ви говорите?

dl.dell.com/...​reference guide_en-us.pdf
Вот такой я купил под конец 2015. Я к нему еще даже подключал в 2021 такую вот лабуду с RTX 2070 внутри и связка прекрасно тянула сайберпанк на ультравайд разрешении:
www.razer.com/...​gaming-egpus/razer-core-x
Ноут был реально опередивший время.
Параллельно с ним у меня были разные рабочие thinkpad, dell и hp тоже все с usb-c.

Так, цікавий девайс. Не чув про нього раніше.
USB-C в ньому з’явився не першим, але саме підтримку Thunderbolt 3, мабуть, він приніс першим.
В макбуках Thunderbolt 3 з’явився лише в кінці 2016.

Купив свій зарядний кабель ще пару років тому, досі користуюся. А що, для типового власника дроїда це такий сильний удар по бюджету, що покупка кабеля є великою подією?)

Типовий власник Ведра гуглить форуми який же кабель type-c точно підійде для передачі файлів/швидкої зарядки. Не кажучи вже про підключення віндовз ноута.

передачі файлів .. Не кажучи вже про підключення віндовз ноута.

чесно, не знав що є type-c ,що не підтримують швидку зарядку.
Але навіщо підключати телефон до компа і тим паче передавати файли через кабелі??

Але навіщо підключати телефон до компа і тим паче передавати файли через кабелі??

Ну, власники дроїда часто полюбляють всякі збочення, типу передачі файлів по кабелю, встановлення рута і маджіска, зміни шрифтів на комік санс, завантаження торентів на мобілу, використання карт пам’яті і встановлення софту на них, підключення провідних навушників до телефону (в 2023 році, так), і використання трьох наекранних кнопок замість жестів.

Купляти окремо карту пам’яті (~50 баксів за 256гб, при різницях в сотні доларів при тому ж об’ємі пам’яті у айфонів) — погано та андроїдозбочення.

Так, погано, бо карти пам’яті по швидкості і надійності завжди гірше внутрішньої пам’яті айфона.

~50 баксів за 256гб, при різницях в сотні доларів при тому ж об’ємі пам’яті у айфонів

Я і не сумнівався, що буде типовий аргумент в стилі сяомістів на теплотрасі — «внутрішня пам’ять — це дорого». Хороші речі завжди коштують дорожче, всі «топчики за свої гроші» — це самообман. А жалітися на зайву сотню баксів для разової покупки на кілька років, заробляючи при цьому як мінімум 20 баксів за годину — це смішно.

Перший раз чую про софт для них

Не ДЛЯ них, а НА них. Там суть в тому, що існує особливий вид збочення — використовувати карти пам’яті як системний розділ для софту, тобто ставити і запускати APK прямо з картки пам’яті, а не внутрішньої пам’яті телефону. Актуально для сяомістів, які купують телефони на 16/32 ГБ внутрішньої пам’яті, де після кількох апок пам’ять вже на нулі, а софт ставити все ще хочеться. Наслідки такого збочення жахливі — дроїд починає лагати ще більше, ніж зазвичай, а картки дохнуть рекордними темпами.

Одна з речей що мене зупиняє від переходу на яблофони це відсутність нормального мп3 програвача типу АІМР. Багато того що я слухаю немає на спотіфаях і доводиться качати та перекидувати на телефон.

Тоді велкам в наш яблучний клуб — в Apple Music можна додавати власні MP3, вони інтегруються в персональну колекцію і доступні на всіх девайсах. Не треба навіть нічого перекидувати — один раз зааплоадив треки з компа, і вони автоматом стають доступними в плеєрі на айфоні, бо зберігаються в клауді.

support.apple.com/...​b/guide/music/mus3081/mac

Дротові навушники та наекранні кнопки — як там в 2013-му?

В мене таке саме питання до знайомих дроїдерів, які досі ниють, що міні-джек забрали з їхніх девайсів через клятий епл)

🤭

*сміялися сяомісти всією теплотрасою*

Ну, власники дроїда часто полюбляють всякі збочення, типу передачі файлів по кабелю, встановлення рута і маджіска, зміни шрифтів на комік санс, завантаження торентів на мобілу.. встановлення софту на них

Це якийсь список збочень. Я чув тільки про передачу файлів по кабелю років з 15 назад.

використання трьох наекранних кнопок замість жестів.

Мені жести взагалі не зайшли, кнопками набагато зручніше і швидше. Можливо мало користувався і не звик.

Це якийсь список збочень. Я чув тільки про передачу файлів по кабелю років з 15 назад.

А я знаю чуваків, які досі це роблять))

Мені жести взагалі не зайшли, кнопками набагато зручніше і швидше.

Та навпаки — жестами набагато зручніше і швидше, бо ними, наприклад, можна перемкнутися на попередню відкриту аплікуху одним горизонтальним свайпом знизу екрану, а на дві аплікухи назад — двома свайпами підряд. І загальна навігація куди швидша, плюс жести не займають місце на екрані.

Можливо мало користувався і не звик.

Скоріш за все. Вони спочатку справді незвичні, бо це щось абсолютно нове після кнопок, але як тільки хоч трохи звикнеш — офігіваєш, як взагалі можна було користуватися тим рудиментом у вигляді наекранниих кнопок.

P.S. Я говорю саме про імплементацію жестів на айфонах. Не факт, що на дроїді вона настільки ж повноцінна і зручна, не перевіряв. Але яблучна імплементація — топ.

Как тебе заряжать мак и ойфончик разными кабелями? Правда эмейзинг?))))

Я зазвичай заряджаю мак по USB-C від док-станції, тому взагалі пофіг. Потреба в окремій зарядці виникає хіба якщо поїхати далеко від дому на кілька днів. І тут я користуюся емейзінговим кабелем з магсейфом, який захищає ноут від падіння на підлогу, якщо прийдеш бухим в готельний номер і не помітиш кабель в темряві. Фіча, недоступна ноутам на шиндовсі. Тому я тільки за, що для зарядки мака існує спеціальний кабель)

всякі збочення
використання карт пам’яті

USB-стиками тоже не пользуешься?

Це так модно називають флешки чи що?) В мене є флешка, причому універсальна — з тайп сі з одного боку і тайп а — з іншого, але юзав її хіба тоді, коли треба було переставити шиндовс другу-віндузятнику (традиційна для них процедура).

я чесно кажучи кабелями тільки айпади заряджаю, все решта по бездротовому заряджається (iPhone, watch, airpods), тому з кабелями вброс такий собі.

Apple — це amazing, їхня продукція завжди якісніша, технологічніша та інноваційніша

Це ти серьозно чи це тонкий сарказм?

Він серйозно. Якщо проаналізувати попередні коментарі

Акцент на мемне рекламне слово «amazing» — то більше для тролінгу яблохейтерів, а все решта — серйозно, так.

так, в Китаї високоваліфікований і сильнопотрібний персонал, на відміну від ...

Людський фактор, кожного року треба купити нову версію айфона шоб показати її своїй смузу подрузі, або всім говорити на кухні про то на скільки нова версія твого нікому непотрібного айфону краща за попередню

Так і є. Тим часом справжні естети обговорюють нову модель сяомі разом з дружками на теплотрасі. А обговорювати є що — чому «оптимізація MIUI» поламала чергову апку, чому не приходять сповіщення, і як Google Camera на новому кастомі від Vasyan228 з 4PDA фоткає краще айфона і пікселя.

Цей комент зробив мій день)

Когда можно просто купить самс серии s, дрочеры мучаются с китайчатиной. Им и в голову не приходит, что они «сэкономили» пару сотен баксов, при этом просрав своего времени на «донастройку» на пару тысяч))))

Можна і самс, тобто гнус, але проблема в тому, що прошивки гнуса — теж ще те лайно. Я пам’ятаю, як знайомий купив собі галаксі ноут 10 кілька років тому (він тоді якраз вийшов), і як там все пролагувало, коли він перегортав екран на сраний біксбі)) Плюс в системі вже з коробки стоїть пачка «фірмового» лайна від гнуса, типу його магазину, і всякої іншої зарази, включаючи пакет софту від M$. Плюс сама прошивка спамить рекламними сповіщеннями, лол:
www.reddit.com/...​ion_bar_whenever_samsung

Єдина адекватна дроїдопрошивка — то мабуть на пікселях. У всіх інших випадках дроїд скоріше змахує на помийку.

Все сводится к опыту десятилетней давности))
У меня уже пару лет галакси фолды. С прошивкой и мусором — хз может оно и есть, но я просто им пользуюсь. Все работает отлично. А софт от МС оказывается очень полезен, если на работе сервисы от МС.
Кстати говоря — я могу подключить свой телефон к монитору/телеку и получить вполне рабочий десктоп, что меня уже выручало несколько раз.

Все сводится к опыту десятилетней давности))

Ні, трирічної давності, в даному випадку. І знаючи криворуких кодерів з гнуса, там і досі щось та й буде підлагувати, бо їхні прошивки лагали завжди, скільки я їх пам’ятаю.

А проблема зі сміттям як була, так і лишилася.

я могу подключить свой телефон к монитору/телеку и получить вполне рабочий десктоп

Це той самий Samsung DeX, який фактично є просто розтягнутим на широкий екран дроїдом, і де не запустиш серйозний софт типу продукції JetBrains? Причому ж колись це був повноцінний лінукс, а тепер зробили просто дроїд, на якому хіба ютубчики і офіси запускати. Юзлес штукенція, в її новій імплементації.

Юзлес штукенція, в її новій імплементації.

мне в основном нужна консоль для клаудов, офис и онедрайв. 99% моей работы она покрывает, я вполне доволен. ну и у эппл такого нет))) что тоже большой плюс))

Ну для делівері менеджерів цього може і достатньо, але точно не для девелоперів. І ця штука все ще вимагає доступ до зовнішнього монітора за межами дому, що актуально хіба любителям сидіти в офісі. Якщо ж треба працювати за межами дому і офісу — все одно треба з собою брати ноут. Возитися ж по готелях з окремим монітором і клавою заради DeX було б надто великим збоченням)

Apple тим і відрізняється від дроїдовиробників, що він не робить half-baked solutions і фічі заради фіч. Епл щось як робить, то робить добре. А тому ніякі декси він не робив, бо це і близько не заміна маку.

Дійсно, Apple ніколи не робить поганих речей і фіч заради фіч. Butterfly клавіатура, Touch bar і неможливість поміняти акумулятор без розклеювання цілого макбука цьому тільки підтвердження :)

Butterfly клавіатура

Це скоріше фейл, так. Але ідея супертонкої клави була непогана, і набирати текст на ній було приємно. Притому особисто в мене ця клава працювала без жодних проблем.

Touch bar

Норм штука, хоч і не особливо потрібна. Мені в ньому подобалося регулювання гучності слайдом, досить ефектно і зручно. А у всіх інших моментах якихось переваг не відчув. Замінили назад на клаву — ну і ок.

неможливість поміняти акумулятор без розклеювання цілого макбука цьому тільки підтвердження

Треба міняти акумулятор — несу в сервіс і там міняють. Пердолинг з розбиранням ноута залиште дроїдерам, вони таке люблять.

Притому особисто в мене ця клава працювала без жодних проблем.

Рiк — два?

Нуу, я тоді часто міняв галери, разом з ними міняв і видані маки, тому так, кожен з них до року часу))

Зрозумiло)
В мене ця клава ще повнiстю не здохла, але за 5 рокiв заморилась. Багато подвiйних натискань та з’являються символи, яких не натискав.
Побачимо, що видасть нова контора)

Проблема butterfly клавіатури дещо перебільшена. Так, вона відчутно менш надійна за «ножиці», але це не значить, що ймовірність її поломки 100%. Я майже 5 років користуюсь прошкою 2016 року і з клавою все ще все ок.

Apple не просто так запустили програму безплатного ремонту. А цього року вони програли суд про свідоме приховування дефектів клавіатури. Тепер всі хто її купив у США можуть звернутись за компенсацією.

Ок. І що? Перечислене вами якось доводить, що брак зустрінеться на 100% пристроїв?

Ну поки що рівень вимог до клавіатур ноутбуків трохи вищий за «ламається часто, але не у 100% пристроїв» :)

Юзлес штукенція

краще, коли вона є, ніж коли немає.

знаючи криворуких кодерів з гнуса, там і досі щось та й буде підлагувати, бо їхні прошивки лагали завжди, скільки я їх пам’ятаю.

раніше мав S8, зараз вже 3 роки користуюсь Note10+ — нічого не лагає. Що я роблю не так?

краще, коли вона є, ніж коли немає.

Від неї користі як від апендикса. Якщо треба працювати — є макбук, а не оці іграшки, де максимум браузер і ворд відкриєш.

раніше мав S8, зараз вже 3 роки користуюсь Note10+ — нічого не лагає. Що я роблю не так?

Мабуть це толерантність до лагів, яка виникає після років користування дроїдом. Я ж після айфона який «топовий» дроїд не візьму в когось потестити — всі ті дроїди при мультитаскінгу десь та й задумуються на півсекунди-секунду, тоді як айфон просто літає.

Якщо треба працювати — є макбук

значить, вся ця підтримка моніторів і мишок айпадом — теж іграшки і непотріб?

Мабуть це толерантність до лагів, яка виникає після років користування дроїдом

а може це просто хтось не може визнати, що не всі андроїди лагають?

значить, вся ця підтримка моніторів і мишок айпадом — теж іграшки і непотріб?

Ні, бо на айпади є купа професійного софту для дизайнерів і художників, якого немає немає на дроїді. Але от в контексті девайсу для розробників — айпад юзлес, так.

а може це просто хтось не може визнати, що не всі андроїди лагають?

Ні, хтось просто чітко бачить різницю в оптимізації системи, яка дуже відчувається при переході з топового (айфон) на гірше (дроїд). І самі анімації, до речі, на айос зроблені набагато краще і плавніше, а на дроїді все дьоргане навіть в ті нечасті моменти, коли воно не лагає — бо анімації такі.

на айпади є купа професійного софту для дизайнерів і художників

вони малюють стилусом, а не мишкою.

І самі анімації, до речі, на айос зроблені набагато краще і плавніше, а на дроїді все дьоргане навіть в ті нечасті моменти, коли воно не лагає — бо анімації такі

ну, вам видніше. Святий айос не може лагати в принципі, сперечатися не буду.

Ні, хтось просто чітко бачить різницю в оптимізації системи, яка дуже відчувається при переході з топового (айфон) на гірше (дроїд).

www.npr.org/...​ase-over-iphone-slowdowns

Ці слоудани застосовувалися лише для старих айфонів з дохлою батареєю, щоб вони не вирубалися під час навантажень як це роблять дроїди без аналогічної фічі. Ставимо новий акум — перформанс повертається до нормального. Дроїд же лагає постійно — що зі старою батареєю (там взагалі періодично в ребути йде), що з новою.

Ці слоудани застосовувалися, щоб змусити власників старих айфонів бігти в магазин і витрачати 700-1100 доларів на новий айфон замість того, щоб заплатити 50 дол за нову батарею.

А те, що ти пишеш, це відмази які почали ліпити в Еплі. Інакше їх би засудили в хвіст, і в гриву на десятки мільярдів доларів не лише користувачі, а і в ЕС та такі країни як Франція.

А те, що ти пишеш, це відмази які почали ліпити в Еплі

Відмази відмазами, а фіча корисна, бо в мене колись був девайс від гнусмаса, який ребутався через дохлу батарею. Тому наявність такого тротлінгу в яблуці — великий плюс. Єдине, що я вважаю — варто було би явно сповіщати юзерів про дохлу батарею і активований тротлінг з цієї причини. А так багато хто подумав, що справа в старому девайсі, а не батареї, і побіг міняти айфон на новий, хоч можна було всього лиш замінити батарею.

А так багато хто подумав, що справа в старому девайсі, а не батареї,

Как маленький ))) - в этом же и был смысл.
Но конечно до бэст-эмэйзинг-эвер — just avoid holding it in that way не дотягивает

Как маленький ))) - в этом же и был смысл.

Мабуть в ньому і був, не заперечую. Але захист від ребутів, який айфони отримали як наслідок, вважаю великим плюсом. Дякую, я вже в свої часи накористувався всякими гнусмасами, які йдуть в ребут)

З тим, що корисна згідний. Головне, щоб в користувача було розуміння, чому так відбувається, а ще краще можливість ввімкнути/вимкнути фічу.
Хтось може побігти в сервіс міняти батарею і продовжити користуватися старим телефоном (замість того, щоб купувати новий, думаючи, що старий «глючить»).
А хтось не хоче міняти батарею, а хоче почекати (наприклад) 3-4 місяці до виходу нової версії айфону. І краще це робити з старим айфоном, який працює але повільніше, ніж який здихає за декілька годин чи витрачати гроші на нову батарею для старого телефона, який йому скоро буде непотрібен.

бо в мене колись був девайс від гнусмаса, який ребутався через дохлу батарею

Anecdotal evidence у всiй красi

Та ні, це для дроїда загалом норма, бо там не реалізовано тротлінг при дохлому акумі. Лаги, глюки і ребути — вічні друзі юзера дроїда.

Лаги, глюки і ребути — вічні друзі юзера дроїда.

Чергова брехня вiд чергового фаната з яблуком на аватарцi.

Чергова роса в очах власника сяомі.

О, почали з’являтися подробицi психотравми xD

Лаги, глюки і ребути — вічні друзі юзера дроїда.

Телефонами з андроїдом користуюсь років 10.

Глюків та ребутів за цей час не помічав. Можливо щось колись було за 10 років, але не частіше, ніж в знайомих з айфонами. Напевне, глюки та ребути в них були навіть частіше (з того, що я памʼятаю, коли жив в гуртожитку чи сидів з ними за партою, на роботі тощо). Але для мене це не привід крити лайном айфон, що в ньому постійні глюки та ребути та скоріше повʼязано з користувачем та аппками, які вони встановлювали та як ними користувалися.

Лаги. Не буду брехати, перші декілька років телефон(и) на андроїді лагали порівняно з айфонами досить часто. Навіть на флагманах на андроїді. Великий мінус айфона і величезний лаг в ті роки: андроїд без проблем тримав багато апок відкритими. Тому, коли мені потрібно було відкрити апку, якою я часто користувався, то вона відкривалася відразу. Айфон же зачиняв апку і вивантажував з памʼяті. Коли дружині треба було відкрити апку, то не дивлячись на те, що вона часто нею користувалась, був значний лаг, оскільки iOS заново запускав апку.

Останні років 5 суттєвої різниці в лагах не помічаю. Андроїд швидко працює і не лагає, як раніше (можливо це через бренд телефона). Айфон більше не вивантажує постійно апки/

У мене s21+ і лагає. Для галочки, лагає це мікрофрізи, не плавна анімація місцями, не миттєва реакція на тач. Я не кажу що це постійно, це лише кілька раз в день, але достатньо щоб стверджувати що лагає. І ситуація погіршується з кожним місяцем.

Просто у фанатів андроїда імунітет до лагів і рахують що це нормально, що мікрофрізи це не лагає, що лагає це коли затримка 0.5-1 секунди, а все що менше це норма і «літає без жодних тормозів».

Іншими словами, не лагає це коли якийсь умовний гугл мепс починає відкриватися ще до того як ти ткнув пальцем екран (і так реально є як тільки ти дістав новий телефон з коробки), а не через 0.2-0.5 секунди після того як ти уже забрав палець з екрана (через рік використання).

З тачем не помічаю проблем.
Ок, може я не бачу лагів, бо користуюсь телефоном годину-дві на день, а насправді там постійні мікрофрізи, якщо довго придивлятися.

Пам’ятаю чувака, який казав, що черговий новий айпад не лагає. Попросили швидко поскролити та опачки. Знову звездять.

Ну так это ж окуенно так раскрутить бренд, чет другие не смогли.

Із 15-літньої коми вийшов? Вітання )

А давайте візьмемо іншу метрику

Зарплатня одного сіньйора-помідора в компанії
1. Netflix 518k
2. Amazon 367k
3. Google 352k
4. Facebook 337k (раніше вони всіх удєлували. Напевно, компенсація впала через падіння акцій)
5. Apple 331k
6. Microsoft 258k (середня, так як в них два левела для сініорів)

Подивимось на дохід компанії на гребця згідно вікі
Netflix 2.6M
Amazon (немає сенсу, так як величезна кількість співробітників низькооплачувана)
Google 1.38M
Facebook 1.55M
Apple 2.4M
Microsoft 0.9M

Маючи найбільші доходи на одного гребця вони не сильно розщедрювались, щоб платити як в Netflix, а платили навіть менше, ніж інші компанії з FAANGів.

До того ж, і бенефіти в них не найкращі. Навіть безкоштовного хавчика в них немає мотивуючи це не тим, що вони жлоби, а що вони піклуються про здоровʼя своїх підлеглих і ті самі можуть собі купити сніданок-обід-вечерю. Згідно benefits.fyi
Apple $15,066
Google $22,017
Facebook $27,459
Amazon $6,893
Microsoft $16,779
Знову ж таки, недоплачують, недодають. Навіть старий Microsoft їх тут обійшов. Добре, що хоч перед Amazon не зганьбились.

Може Apple не проводить звільнення, бо по-жлобськи платили? А надлишок (зекономлений на зп та бенефітах розробників) запасали на чорний день.

Я от розумію звідки в нашій культурі ось це постійне вимірювання пісюнів через зарплату?
Тут же таке: хочеться велика зарплата — іди в нетфлікс, не платять стоки? — іди в Мета, Майкрософт, Амазон. Звільнили? — Зато не жлобили на зарплаті і бонусах.
А так пішов ти собі в Епл, в яких «емейзінг» стоїть поперед горла у українських девів із андроідом і «найкращим» лінуксом, і працюєш собі. Інша справа, що не всі будуть працювати в МААНГ, зате треба зробити неймовірні події із звільнень і великих зарплат (відверто роздутих)

Автор запропонував одну метрику, я запропонував іншу і додав Neflix для наочності. Для розробників абсолютно нормально обговорювати розмір зп, звільнення, найм, доходи і прибутки компаній тощо.

Чого тебе бомбануло, якщо ти навіть не працюєш в Apple:

Я от розумію звідки в нашій культурі ось це постійне вимірювання пісюнів через зарплату?
Звільнили? — Зато не жлобили на зарплаті і бонусах.

Відповідь: бо фанат яблука )))

Про п*сюни. Тут все по Фрейду. Ти менше думай про п*сюни — менше будуть всюди ввижатися.

Я не на стільки фанат, щоб слину від нових айфонів пускати😅

А бомбануло, бо таке враження наче тільки зарплатою єдині🤷‍♂️

В розробників усе те саме. Усім не охота робити якусь чухню нікому не потрібну. Бо як ти овертаймив по декуди в три дуги, а воно все закрили і знову ходитимеш по співбесідах як той джуніор — оптимізму повні штані. При цьому на підвищенні чи якийсь карьєрі — став хрест. Так і виходе що тим кому просто гроші цікаві — починають джампати між конторами на +500, а на самій роботі щось там робити таке з high observability, тобто що керівництву найбільше подобається — скажімо хакатони проводити, чи на конференціях виступати. В принципі теж потрібна річь — жодних заперечень. Та от виходить, що працювати на роботі це такий самий бізнес як і робити його окремо, усі ті самі правила і закони — маркетинг, конкуренція, бізнес перемовини, політика. І нема в тебе жодних «гарантій».

Бо як ти овертаймив по декуди в три дуги, а воно все закрили і знову ходитимеш по співбесідах як той джуніор — оптимізму повні штані.

Это збс, в следующий раз будешь думать перед тем как овертаймить.

Так же

Усім не охота робити якусь чухню нікому не потрібну.

Бідні ми були в 90-ті, дуже бідні. Багато хто через це передчасно пішов з життя, бо відповідна до статків їжа, медицина і так далі. А ті хто пішов робити бізнес чи подався в чиновники або бандити і став багатим (нові руські) запровадили практику публічного глузування з тих у кого стільки грошей нема «лохи і бидло». Теорія Дарвіна в усій своїй красі.

1. Netflix 518k
2. Amazon 367k
3. Google 352k
4. Facebook 337k (раніше вони всіх удєлували. Напевно, компенсація впала через падіння акцій)
5. Apple 331k
6. Microsoft 258k (середня, так як в них два левела для сініорів)

А в сусідній темі пишуть що немає зарплат вище 250к, що це помилка вижившого. Брешуть?

є, тільки 250 буде база, решта всякими бонусами-шмонусами акціями-облігаціями

решта всякими бонусами-шмонусами акціями-облігаціями

Так то ж один раз, а потім лише потрошку додають, чи ні?

Коли набирають, то додають потрошки після щорічного рев"ю. Але мова про звільнення, нє?

Кожен рік, і кожен наступний рік трохи більше чи сильно більше ніж попередній, залежить від ревью

Уточнююче питання нема для кого? Для емігрантів чи для громадян ?

А ви в доході на одного гребця в Apple враховуєте, що там ще й величезна кількість в рітейлі працює?

Працівники в рітейлі низькооплачувані, тому що створюють невелику додану вартість та приносять невеликий бенефіт компанії. Їх наявність лише тягне доходи та прибутки компанії в розрахунку на одного працівника вниз.

Тобто, якщо їх не враховувати і вклад який вони вносять (уявімо, що весь рітейл виділили в окрему компанію Apple Retail Inc), то дохід на одного працівника в тому що залишиться лише виросте, виросте відрив від Google та Facebook і дохід та прибуток на одного працівника навіть залишить позаду Netflix і може досягти 3.5-4 млн дол. Що ще більше підтверджує мою думку )))

Ви не зрозуміли питання напевно. Я просто запитав чи в наведеній цифрі враховані працівники рітейлу чи ні, бо, як ви правильно сказали це може змінити цифри. Для Амазону ви вирішили не враховувати.

Без цих людей в ретейлі, Apple дуже швидко настане кінець. У вартості їх продукції маркетинг це львина доля. Якщо це продаватимуть в нонейм магазинах як лего конструктори, так само як PC то зникне ідея субкультури, бо це будуть таки самі техногіки і геймери як і PC-шники. Це бізнес ідея яку використали маркетологи Джобса просуваючи компьютери та девайси за тим самим принципом як і музикальні колективи, бо самих маркетологів Джобс з музичної індустрії і витягнув.

Ви геть все змішали — рітейл це не маркетинг. Так, воно залежне один від одного але продається техніка епл прекрасно і поза фірмовими магазинами.

Ви мали на увазi OLX чи що?

Так, контори купляють макбуки та айфони напевно не через локальний фiзичний applestore

Ні, я звичайно розумію, що ви мабудь на олх купуєте але в світі є повно інших онлайн магазинів (амазон, Best Buy, чи розетка, алло в Україні). Ще досить часто люди купують на онлайн сайті в епл.

Ну хз. В моïй реальностi у роздрiб новий телефон зазвичай беруть у магазинi епла, гугла, you name it, чи в магазинi оператора t-mobile, vodafone, тощо.

В них було вже так було, що не було власного ретейлу. Мало не збанкрутували і повернули Стіва Джобса. Їх маркетологи чудово знають, що роблять підтримуючи мережу із дорогезних ретейлових фірмових крамниць в дизайнерских будівлях. Це в ту саму чашу як перекинути кнопки керування вікном в лівий кут замість правого, та зробити їх круглими замість квадратних разом з тим в усіх діалогаг yes робити зліва — а no справа.

Уся фішка — заставити покупця приєднувати себе до клубу «особливих, не таких як усі, креативного классу», хіпстерів, лісорубів і таке інше тобто фанатиків.

Таким займались і займаються в музичному бізнесі створюючи субкультури : поп, панк, рок, хіп-хоп, фанк і т.д. Похід в такий магазин для якоїсь модельєрки жіночого одягу чи розробника реклами має бути чимось схожим на концерт улюбленої групи, а покупка нового девайсу створювати ейфорію.

Для цього усі придуркуваті реклами по тими I am Mac and im a PC youtu.be/qfv6Ah_MVJU?t=528 де замість компьютерів живі люди, що як вдуматись — повна несінітнеця.

З точки зору інженера це просто не поганий компьютер на Unix подібній операційній системі, дорожчий за конкурентів. Так само iPod, iPhone, iPad і так ділі.

Ну по жлобскі це відносне поняття. А винайняти і звільнити то не по жлобскі ?

Працівники в рітейлі низькооплачувані, тому що створюють невелику додану вартість та приносять невеликий бенефіт компанії. Їх наявність лише тягне доходи та прибутки компанії в розрахунку на одного працівника вниз.

Тобто, якщо їх не враховувати і вклад який вони вносять (уявімо, що весь рітейл виділили в окрему компанію Apple Retail Inc), то дохід на одного працівника в тому що залишиться лише виросте, виросте відрив від Google та Facebook і дохід та прибуток на одного працівника навіть залишить позаду Netflix і може досягти 3.5-4 млн дол. Що ще більше підтверджує мою думку )))

І хто зараз відмовитися попрацювати в Apple , якщо йому запропонують попрацювати над яким небудь революційним проектом, скажімо тензорним процесором для AI по типу CBU з Terminator ? Чи взагалі запропонують приходити з ідеями на проекти як це робиться в Кайдзен ? 330 на рік далеко не так вже і погано. Особливо як порівнювати з Українським аустафингом, де по суті за ту саму роботу программістом отримуєш в 10 разів меньше, а за розробку електроніки чи іньшу інженерію так і в усі 100 разів меньше.

Щоб зрозуміти жлобство це чи грамотний менеджмент не вистачає данних.
Але на всесторонній аналіз самому провести лінь і мабуть ще не час.
Тому поки що просто почекаю пару років коли вийде нормальна стаття із ретроспективою.

Видрати одну цифру (число) і відірвано від контексту: дивіться, вау, ось чому Епл не звілняв працівників.

При цьому ігноруючи величезну кількість ньюансів або важливих деталей.

Візьмемо Мету-Фейсбук. Останні декілька років у них величезні проблеми з ростом user base, молодь масово залишає фейсбук, компанія недиверсифікована, практично немає інших джерел надходження прибутку, все упирається в декілька соцмереж, якими володіє Мета. Цукерберг намагався диверсифікувати компанію, робив ставку на Metaverse, вбухавши десятки мільярдів доларів практично з нульовим (точніше відʼємним) результатом.

В мордокнизi та iнстi тепер можна постити цицьки xD

Підписатись на коментарі