За яким ноутбуком працюєте?

Діліться улюбленими моделями ноутбуків та розкажіть, що саме вам подобається в них.

Можливо, плануєте купити новий? (макбук на M2 Pro/Max)

Також можете розповісти про невдалі ноутбуки та їхні недоліки.

Чи плануєте купувати новий ноутбук?

41%
33%
10%
12%
4%
848 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному3
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Macbook Pro M1 32gb. Купив у вересні і завдяки йому нормально працював без світла. Батареї спокійно хватає на робочий день

Macbook Pro M1, 16Gb, 1Tb більше не хочу віндоус

MacBook Pro 14″ 2021
M1 Pro / 32 Gb / 1Tb ssd
Топчик — легкий, живучий, потужний

Lenovo Legion 5 17ACH6

Плюси:
— батарея (10+ годин автономної роботи у режимі енергозбереження);
— клавіатура (повноразмірна, з підсвіткою та чітким ходом клавіш);
— екран (мінімально необхідний для комфортної роботи);
— купа роз’ємів на всі випадки життя (можна обходитись без USB-хаба);
— швидкісна зарядка 200W (заряджається на 80% з нуля десь за 40 хвилин);
— у майбутньому можна легко апгрейдити — SSD і слоти пам’яті легкодоступні;
— у моєму випадку: ціна, бо встиг купити пару місяців тому за 32000 грн. (зараз 51000 грн.);

Значних мінусів за декілька місяців повсякденної роботи не знайшов.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Робочий MacBook Pro 13″ 2019 i5/16.
Дітям купив Lenovo Yoga Slim 7i 14ITL05 (i5/16), і тепер хочу з ними помінятись...

Вже років 5, використовую старенький Lenovo ThinkPad. Періодично оновлюю залізо. Купував у Львові на радіоринку.
Для моїх потреб, більше ніж вистачає.

Dell G5 5587 Intel Core i9-8950HK 16GB Ram H.D 1TB NVIDIA GeForce GTX 1060

Хватает для программирования с головой ещё и поставлялся он не с виндой а с Линуксом что не может не радовать. Видеокарта пусть на самая последняя но я в основном играю в хиты 20-летней давности так что хватает с головой тоже.

1060, якщо не урізана якась, в принципі може витягувати і 5-річні ігри. А 5 гта літала на ній в хорошій якості зображення

Ну я на ней прошёл и Киберпанк 2077 с хорошим качеством изображения. Но большинство современных игр к сожалению отстой но это уже не по теме обсуждения.

Ну я на ней прошёл и Киберпанк 2077 с хорошим качеством изображения.

на ноутбучній 1060?)) це при який налаштуваннях і фпс?))

Macbook Pro 13 2020 M1 16/512
Якби міняв зараз, то брав би Air, у дружини на М2 в такому ж конфігу, ще трохи довше працює, потужності мені предостатньо і є опція на 24Гб оперативки.
Але не бачу сенсу, поки мого вистачає і навіть батарея за 2 роки щоденного використання має 91% ємності, ще й в нових тачбар забрали скотиняки

Раніше працював переважно за ПК, а за ноутом хіба в роз’їздах. Через проблеми зі світлом частіше працюю за ігровим hp pavilion. Дуже чекаю, коли з’явиться якось альтернатива М1, бо з технікою епл в мене поганий досвід і мені вона незручна

Теж не люблю епл, довелось звикнути, бо на кожній роботі давали тілкти мав і вибору не було. Звик, але емейзінгом не проникнувся. Як альтернативу можу вам порадити купити зарядну станцію , вони уже дешеві стали. Таке рішення може бути дешевше навіть + до станції можна багато що підключити. Ну або брати MacBook на M1/M2. Тримає батарея там справді довго

В мене є зарядна станція і наразі нема потреби міняти ноут. Але дуже хочеться мати вибір, коли надумаю брати шось компактне і автономне. Дивно, що за 3 роки ніхто так і не спромігся зробити шось порівнюване.

Ну зараз вже є ноути на вінді , які тримають більше 6 годин, але все рівно маки тримають в 1.5-2 рази довше, при цьому зберігається дуже висока продуктивність. Не знаю як у них це вийшли, але їхні чіпи вийшли дуже вдалими + оптимізація під власну систему. Можливо за рік-два з’явиться щось схоже від амд чи Інтел і можна буде взяти якийсь Dell або Леново

Macbook Pro M1 16gb / 256 gb, в умовах блекауту — батареї вистачає на робочий день, по ssd я трохи зекономив, проте для роботи норм. Зазвичай працюю з монітором, коли в дорозі — він супер компактний.

Вже п’ятий рік працюю на Asus Zenbook 14. В цьому році поміняю його на Samsung Book 3 Pro. Якраз за два дні повинні його презентувати.

Додав 2022-го ASUS TUF F15 FX506HCB i7-11800H 32Gb 512ssd
Мобільна розробка, постійні білди і 100% навантаження на проц, тому він і в приорітеті.
Але при вимкненнях працюю на старенькому Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ 16Gb 512ssd
який при прийнятній швидкості разом з 24-дюймовим монітором LG (привіт проблемам із зором на маках) живуть на 55Вт від повербанку (що разом з 500Wh видає 8 годин автономності). Обидва ноути біля 1к зелені обійшлися.

привіт проблемам із зором на маках)

А що за проблеми через маки?

Робота з екраном на відстані менше витягнутої руки, за пів року починає падати зір. Сам довгенько тільки за маками просидів, стикався з цією проблемою, як і багато колег через це пройшли. Екран в мака супер, але втрачений зір того не вартий.
В маків реально багато переваг, коли ти не бачиш їх недоліків. Гарний екран — але при роботі на малій відстані від очей падає зір, тончкий, легкий, приємний корпус — але під робочими навантаженнями постійні перегріви і його неможливо тримати на колінках, крутий тач — але ізза перегрівів в роботі до нього неможливо торкатися, гарна автономність — але при навантаженнях він розряджається навіть на зарядці від комплектного блоку за півтори години.

Робота з екраном на відстані менше витягнутої руки, за пів року починає падати зір.

А масштабирования нет, что ли?

Масштабування рук?

То есть проблема в руках, а не в Маках?

Руки обирають зручний тачпадик, зір сідає по ходу.
Масштаб намає ніякого значення, тільки реальна відстань до екрану.
Якщо ви молоді і у вас ідеальний зір то цей процес буде пустовим, якщо 30-35+ то суттєві зміни будуть вже помітні через пів року.

Зрения падает не от экрана, а с возрастом ( если есть генетическая предрасположенность)

Якийсь вам бракований мак підсунули :) на нових м1 та м2 вони зовсім не гріються та працюють довго на батереї. Тачпад взагалі неперевершений — я більше 10 років вже не користувався мишею (це тільки на компі для шутерів потрібно).

Якщо ви про зір, то ніякі м1 та м2 вам цю проблему не усуніть.
Якщо про інше то якщо вам підходить під ваші задачі — користуйтеся. Мені не підійшов, він просто не справився. Були люди які реально приходили подивитися на мак що виснув по 8 разів на день, бо в якийсь момент просто помирав при роботі. Жодного хейту просто продукт, у якого переваги як то екран, тачпад, формат корпусу, тепловіддача, якість збірки, слабкий блок живлення, мільон перехідників за 9,99, неповноцінна ос та баги не справляються з моїми задачами і точно не вартують тих грошей, що за нього просять.

Якщо ви про зір, то ніякі м1 та м2 вам цю проблему не усуніть

1) м1 та м2 — це про нагрів ноута та тримання на колінках, до зору жодного відношення
2) в мене особисто зір почав псуватися задовго до появи в мене комп’ютера в принципі, не кажучи вже про макбук

приходили подивитися на мак що виснув по 8 разів на день

так мені теж цікаво, що це за мак був й що за такі задачі на ньому запускали :)

неповноцінна ос та баги

оце прям бімба :) а точно то мак був, а не якийсь хакінтош?

точно не вартують тих грошей, що за нього просять.

дайте плз лінк на більш дешеве щось з подібними характеристиками (>16GB RAM, до 1.5кг, автономність, потужність і т.п.)

Всі хвалять тачпади маків наче в 2022 році це щось нереальне, хоча на любому ± конкурентному ноутбуці на вінді вже давно не гірші тачпади, кажу як той, хто в одному будинкові має єйр, iMac з тачпадом, комп і віндовс ноут.

Так на віндоноуті є всі жести з мака і навіть більше і працюють вони так само)
Але я все одно не вірю що комусь, хто займається фронтом/дизайном зручно з трекпад онлі.
Так, бекендом, або девопсом без зовнішнього монітора можна користуватися трекпад онлі, але якщо треба точність, наприклад в фігмі чи діаграми накидати в Miro, то нормальна миша в 100 разів зручніше.

P.s. можливо ви хвалите трекпад бо скрол нормальної миші працює на мак через одне місце?

Всі хвалять тачпади маків наче в 2022 році це щось нереальне, хоча на любому ± конкурентному ноутбуці на вінді вже давно не гірші тачпади

1) в маків класні тачпади вже 10+ років, с часів виходу першого алюмінієвого Макбук Про
2) не знаю жодної людини, що таскає із собою мишу до макбука, хіба що тих, хто використовує його як дескпот з зовнішньою клавіатурою. Усі інші з мишами — на віндових ноутах

без зовнішнього монітора можна користуватися трекпад онлі

в мене зовнішній монітор над екраном ноута й працюю з вбудованною клавіатурою й тачпадом — потреби у миші немає зовсім

можливо ви хвалите трекпад бо скрол нормальної миші працює на мак через одне місце?

не знаю про який скрол мова, якщо про оте старовинно колесо, то я їм не користувався років 10 вже

комусь, хто займається фронтом/дизайном зручно з трекпад онлі.

так там може взагалі планшет з пенсілом потрібен — це ж трошки інше. Ми ж про нормальну роботу з ноутом кажемо, а не про специфічні девайси

1. Так, 10 років назад windows ноутбуки мали жахливі трекпади, але все давно змінилося.
2. Таскати з собою мишку до ноутбука ніхто й не каже, я до windows ноутбука мишку не таскаю, але вдома за столом я підключаю мишку і 32 монітор.

Нормальна робота != тільки кодити або статтю друкувати.

В фігмі нафіг не треба специфічний девайс, тому що фігма в першу чергу використовується не для малювання чогось з 0, а на дизайн інтерфейсу який зручніше робити якісною мишею.

Чи наприклад техлід якому треба накидати діаграму продукта це не нормальна робота?

Про «оте старовинне колесо» насмішив, я нагадаю що windows може чудово працювати як з мишею так і з трекпадом (і від епл також, якщо треба) а мак вміє працювати тільки з мак трекпадом або з мак мишею (яка по дефолту убога)
Якщо взяти не убогу мишу (ту що з колесиком) то на макові буде зворотній скрол.

Так, цей скрол можна розвернути в налаштуваннях в іншу сторону, але тоді це поверне скрол на трекпад в іншу сторону.

Тобто на маках неможна зручно користуватися нормальною мишею + трекпад разом (я пробував якщо що)

І як я й казав, якщо робити щось крім друку, або програмування (без ui) на великому екрані — на макові незручно, так само як і на windows ноутбуках, але windows ноутбуки чудово працюють як з трекпад так і з любою мишею.

p.s. А те, що у більшості моїх друзів розробників є мишки від logitech за 200$ які вони використовують незважаючи на тупість зі скролом говорить як раз за те, що з великим монітором трекпад не зручний.

техлід якому треба накидати діаграму продукта це не нормальна робота?

за дизайн мені важко казати, хоча дружина без проблем малює на тачпаді, а от які проблеми з діаграмами у вас мені не зрозуміло — завжди роблю й ніяких питань

а мак вміє працювати тільки з мак трекпадом

так я ж про це й кажу — необхідності в чомусь іншому там немає просто :)

мак мишею (яка по дефолту убога)

це дійсно убога штука — валяються десь парочка, віддавав задарма колегам та знайомим — нікому не зайшла

якщо робити щось крім друку, або програмування (без ui) на великому екрані — на макові незручно

так, якщо грати чи малювати — краще ігрова миша, джойстик/руль, графічний планшет з пером тощо

А те, що у більшості моїх друзів розробників є мишки від logitech за 200$ які вони використовують незважаючи на тупість зі скролом говорить як раз за те, що з великим монітором трекпад не зручний.

якщо мається на увазі окремий трекпад епловський, який кладеться зправа від повнорозмірної клави, то мені таке те ж не зайшло. Я кажу саме за ноутовський трекпад у поєднанні з стандартною клавою й стандартним чи додатковим монітором.
Я працюю у вертикальній / центрованій компоновці, тоб-то додатковий екран не збоку, а над макбуковським. Звісно, якщо покласти ноут десь збоку від монітору, то буде невдобно :)

я ± так само користуюсь, але все ж таки не уявляю як може бути зручно ті ж діаграмки робити трекпадом, так це можливо і навіть ± продуктивно, але мишею для мене просто швидше і набагато менше зусиль потребує.

Стосовно кодити з трекпадом — сам використовую такий спосіб, навіть коли є мишка збоку, правда роблю це на windows ноутбуці останні 2 роки.

Теж помічав за колегою, який працює на маку, що сильно нахиляє вперед голову, бо екран маленький. А масштабування не використовує, мабуть, через перфекціонізм, бо воно порушує ідеальну картинку :) Я собі навмисно шукав ноут з 17 діагоналлю, ще і масштабування ставлю 125%, хоча на зір поки що не скаржусь. Колега на моєму екрані помічає, що шрифти погано виглядають, але мені пофіг :) Бо це помітно, якщо порівнювати поруч з маком, а так тієї якості зображення цілком достатньо.

але під робочими навантаженнями постійні перегріви і його неможливо тримати на колінках, крутий тач — але ізза перегрівів в роботі до нього неможливо торкатися, гарна автономність — але при навантаженнях він розряджається навіть на зарядці від комплектного блоку за півтори години.

Це певно не М1/М2?

але ізза перегрівів в роботі до нього неможливо торкатися, гарна автономність — але при навантаженнях він розряджається навіть на зарядці від комплектного блоку за півтори години

Это какой мак ? На интеле что ли ?

На маках такий самий екран за розміром, як і на віндоноутах.
Якщо ви працюєте з підключеним монітором — то так само і до мака підключається монітор

Dell Latitude 5500 16Gb RAM, 1Tb ssd, Core i5, Ubuntu 20.04. Для бекенду норм, вистачає на 6-7 годин автономної роботи.

Dell Precision5520 з 32гб оперативи на борту

HP Probook 445 G8: Ryzen 5 5600U, 32GB RAM, 2TB SSD.
Купив рік тому, дуже задоволений.

MacBook Pro 14″ 2022
M1 Max / 32 Gb / 1Tb ssd
Космос — все працює ідеально як завжди, увесь софт витягує та усі вкладки в Хромі.

Як може будь-який норм ноут на вінді вартістю в 3 рази менше :)

Приклади будь-ласка. Тільки такого самого форм-фактора, без ігрових ноутів з гівнянним full-hd екраном, з величезними рамками, товщиною і вагою. Про автономність як у епла навіть і не згадую, таких немає, так що давайте хоча б без автономності.

Можете навіть не шукати так як, внєзапно, ціна виявиться така ж як у епла.

В цілому зараз практично немає ноутів з нормальною «цветопередачою» + > 200ppi + > 120 герц. Окремо є, але щоб всі 3 спекі співпадали — не особо. Є геймерські моделі з ОЛЕД, але то інший тип ноутів. Ті ж XPS мають крутий екран, але 60 герц.

Ну мова йшла про хром, тобто про продуктивність, а з цим легко справиться в рази дешевший legion 5/7. До речі є модифікації з чудовими дисплеями з 100% покриттям RGB ітд, так ще й герцовкою 165-240. Або можна обрати інші марки і моделі, там буде олед.

Як приклад dell xps 13 plus i7 1280p

Але в плані батареї звичайно сперечатись, еплу тут нема рівних, це факт

Так і в рази дешевший якийсь macbook air m1/m2 також легко справиться з хромом, і не тільки

В любому випадку, якщо вам треба максимальна швидкодія за мінімальні гроші тоді вам на десктоп. А якщо треба мобільність, портативність, не бачу абсолютно ніяких проблем переплатити за якийсь macbook чи dell xps (він приблизно має таку ж ціну як макбуки) порівняно з якимось, прости господи, легіоном.

Ну так собі справиться. Ось мій коментар нижче, щоб не повторюватись.
dou.ua/...​rums/topic/41774/#2559541

Прости господи легіоном? Це найкращі ноути останніх років за оглядами західних блогерів і з особистого досвіду. Особисто для мене це оптимальний варіант, золота середина портативності (я не так часто кудись їжджу з ноутом, але хочу мати можливість його взяти, і війна ще раз показала перевагу перед пк), потужності, якості і ціни (ну і ігри можна пограти, що гріха таїти). Якщо ви часто носите ноут на роботу, коворкінг чи кафе, не граєте ігри, є фанатом епла, не дуже обмежені в бюджеті, тоді так згоден, що мак з його автономністю мабуть номер 1

Ну так собі справиться. Ось мій коментар нижче, щоб не повторюватись.
dou.ua/...​rums/topic/41774/#2559541

Тобі вже кілька раз вказували на недоречність порівнювати самий легкий мак в самій базовій комплектації (на 8гб) з більш сучасним ігровим ноутом в середній комплектації який тупо фізично в 2 рази більший. Хто порівняю яблука з апельсинами?

Це найкращі ноути останніх років за оглядами західних блогерів

Ліл що? Може хіба що серед ігрових ноутів, тоді повірю.

Якщо ви часто носите ноут на роботу, коворкінг чи кафе, не граєте ігри, є фанатом епла, не дуже обмежені в бюджеті, тоді так згоден, що мак з його автономністю мабуть номер 1

Ні, не тільки автономність чи компактність. Навіть якщо 90% часу працюєш з дому за столом, хочеться щоб на ньому лежав витвір інженерного мистецтва (швидкий, тонкий, холодний, стильний, якісний), а не чемодан на 2.5 кіло з величезним блоком живлення на 1 кіло під столом і товстими кабелями які йдуть до ноута, з уродливим дизайном (ну що за жопа за екраном?), з величезними рамками і гівняним дисплеєм. До речі мабуки також не зовсім ідеально підходять під цю категорію, а саме жирні pro-шки, є симпатичніші віндові ноути, правда у них свої проблеми.

Тому із маків я би собі брав air в максимальній комлектації, пофіг що pro-шка в такій комлпектації буде набагато дешевша, пофіг що якісь ігрові віндові ноути будуть ще дешевшими. Я готовий за вищеперечислене переплатити 1-тижневу зарплату.

О почалась стандартна епло**Ка фігня, я вже думаю а де воно про емейзінг. «Витвір мистецтва, відчуття коли працюєш на маку, більше ніколи на віндовз не повернусь»

Ну якщо ти готовий переплачувати в 2-3 рази за емейзінг, то питань нема, успіхів. Екран до речі в М1 ейр гівно

О почалося стандартне

переплачувати в 2-3 рази

)))) ви подивіться уважно бенчмарки, епл техніка навіть по грошам зараз тупо вигідніша.
Та й в кожного свої потреби, у багатьох людей є й естетичні потреби, хочеться ремонт сучасний в квартирі, красиву зручну одежу, гарну дівчину, й тупо красивий ноутбук теж хочеться.

Екран до речі в М1 ейр гівно

А де краще?

О почалась стандартна епло**Ка фігня, я вже думаю а де воно про емейзінг. «Витвір мистецтва, відчуття коли працюєш на маку, більше ніколи на віндовз не повернусь»

Де я хоть щось із цього сказав? Я лише озвучив фактори які мені важливі, і нажаль мак найбільше підходить, хоть я і віндоюзер.

Ну якщо ти готовий переплачувати в 2-3 рази за емейзінг, то питань нема, успіхів.

Во як у тебе пригоріло. Я чітко написав за що готовий переплачувати, но ти все проігнорував і приплів «амейзінг». Що далі, геєм обізвеш за те що не люблю здоровенні, важкі, брутальні, ігрові ноути які не те що на батареї не живуть а окрему фазу під них треба вести?

Мені пофіг за що переплачувавати, мак, не мак. Назви парочку віндових ноутів під мої вимоги. Навіть готовий пожертвувати автономністю, але все-рівно, бажанно щоб годин 9-10 була.

Екран до речі в М1 ейр гівно

Знаю, но гівно порівняно з OLED в прошках. А порівняно з твоїм легіоном та іншими типовими ігровими ноутами на голову кращий. Вот у преміум віндових ноутах, ось там да, екран топчик.

Прости господи легіоном? Це найкращі ноути останніх років за оглядами західних блогерів і з особистого досвіду. Особисто для мене це оптимальний варіант,

Для ігор — так, в мене самого легіон для цього. Але екран, матеріали, клава, звук, трекпад, розміри, вага тут нема чого рівняти з маками. різні машикі.

Як приклад dell xps 13 plus i7 1280p

там 60 герц

Відгуки доставляють ))

У відповідь на те що від батареї 1.5 години живе, і це i5 нещасний:

«Сразу видно гения, который берет ИГРОВОЙ ноутбук с достаточно прожорливым железом и рассчитывает на автономность большую. Парень, по секрету — такие ноуты созданы для работы от сети. Автономные ноуты — это не к игровым, а к рабочим, где железо проще и которое не так сжирает батарею»

Ноути створені «для роботи від розетки», оок )))

«Ви просто не розібрались з настройками. На мін яскравості в режимі заощадження енергії ноут протяне більше 4 год. В програмах краще виставити використання вбудованої графіки щоб дискретна відеокарта взагалі не запускалась і не витрачала енергію»

Ну да, купити ігровий ноут а потім поставити енергозбереження, знизити яркість і так говняного екрана до мінімуму, відключити дискретку щоб хоча б кілька годин на батареї попрацювати )

У відповідь на високі температури і шум кулерів який перебиває аудіо на максималці (там говняне аудіо):

«Я советую не турбо буст отключать, а понизить энергопотребление процессора в самой винде. Я снизил на 5-7% и стал проц грется до 70, максимум.»

Ну і без танців з бубном ніяк:

«Мені особисто подобається такий тип техніки, де для максимально комфортної роботи тобі потрібно пошаманити і розібратися в тому як тут і що працює, але то вже особисто мої забобони, може я збоченець якийсь, хах.

Тож якщо Ви не боїтеся потратити декілька годин (або днів) щоб повністю розібратися в ньому, то цей ноутбук саме для Вас.»

І потім ще говорять про неадекватність юзерів епла, що вони купують техніку епла тому що геї, жертви маркетингу, а не тому щоб на трахатись і страждати як в коментарях вище.

Правильно казати тішать, а не доставляють. Доставляє москалям. А в цілому — дякую за коментарі, без Маків нікуди)

Суржик це галтування російської мови, так що норм )

Ноути створені «для роботи від розетки», оок )))

А як іще з ігровими ноутами? Так і є. Живити дискретну відяху (ще й тітаніум) з акума повноцінно явно не вийде.

Ну да, купити ігровий ноут а потім...
...хоча б кілька годин на батареї попрацювати )

Тут протиріччя. Нащо для ігрового ноута автономність, тобто нащо переплачувати за ємнісний акумулятор, якщо очікується використання від розетки?

У відповідь на високі температури і шум кулерів який перебиває аудіо на максималці (там говняне аудіо):

Як на мене, то це якесь збочення, купити ігровий комп з крутою відяхою і грати на вбудованих динаміках. Воно там аби було. Особисто я за цим критерієм би точно не оцінював ноут.
А от те що гріється і шумить — оце гівно. Мабуть, невдала модель, у гонитві за легкістю і компактністю не прорахували тепловиділення. Я навмисно собі не обирав за вагою ноут, він в мене більше 3 кг, але з теплом немає проблем

Тут саме протиріччя в самій концепції ігровий ноут. Смисл в ноуті який без розетки не може жити? Щоб до друга в гості сходити і разом пограти? Таке одиниці використовують.

Як на мене, то це якесь збочення, купити ігровий комп з крутою відяхою і грати на вбудованих динаміках.

Збочення взагалі ноут купувати для ігор )

А от те що гріється і шумить — оце гівно. Мабуть, невдала модель, у гонитві за легкістю і компактністю не прорахували тепловиділення. Я навмисно собі не обирав за вагою ноут, він в мене більше 3 кг, але з теплом немає проблем

Ні, діло не тільки в цьому. А ще в компоновці елементів, різних прокладках між чіпами і корпусом, матеріалах корпуса, щоб тепло рівномірно по всьому корпусу розподілити і ефективно охолодити а не так що центр ноута червоний, а все інше синє. Ось тільки одні компанії запарюються, а інші грубою силою вирішують питання — ноут товщиною 3 см і вагою 3 кіло з уродливими воздухозабониками які торчать із корпуса. Тому при одних і тих же компонентах у одних виробників ноути менші і не тротлять, а у інших — товсті, важкі і все-одно гріються і шумлять.

Ну говорячи вже про те що могли б піти шляхом епла, який був не задоволений швидкодією і температурою Інтела і створили свій проц. Що, у Dell-а, IBM-а, самсунга бабла немає? Є, просто не хочуть запарюватися, на відмінну від перфекціоніста епла, народ і так схаває і буде доказувати що температура, шум і розетка це норма.

Тут саме протиріччя в самій концепції ігровий ноут. Смисл в ноуті який без розетки не може жити? Щоб до друга в гості сходити і разом пограти? Таке одиниці використовують.

Ігровий ноут дає мобільність порівняно з РС, в цьому є сенс. Не знаю чи одиниці, але рік тому коли я купляв свій, то вибору не було, бо вигрібли все. І з власного досвіду скажу, що я далеко не геймер, інакше купляв би РС. А, так, іноді погратися хочеться, але мобільність важливіша. І думаю, що так не одиниці думають :)

а у інших — товсті, важкі і все-одно гріються і шумлять.

Але не тротлять, та і рівень шуму може бути менший.

Ну говорячи вже про те що могли б піти шляхом епла, який був не задоволений швидкодією і температурою Інтела і створили свій проц. Що, у Dell-а, IBM-а, самсунга бабла немає? Є, просто не хочуть запарюватися, на відмінну від перфекціоніста епла, народ і так схаває і буде доказувати що температура, шум і розетка це норма.

Епл використовує іншу архітектуру проца, тут їх перфекціонізм ні до чого, як і бабло інших компаній. Це інша ос, інші прикладні програми. Ти порівнюєш ноут з дискретною відяхою, на яку мабуть приходиться більша частина тепловиділення, з еплом з інтегрованим відео? :) На еплі можна пограти в ті самі ігри що і на ігрових ноутах з таким самим перформансом?

Ти порівнюєш ноут з дискретною відяхою, на яку мабуть приходиться більша частина тепловиділення, з еплом з інтегрованим відео? :) На еплі можна пограти в ті самі ігри що і на ігрових ноутах з таким самим перформансом?

На бачу проблем чому б не об’єднатися з Макйрософтом і не побити епл. Майкрософт робить софт, ОС, якийсь самсунг — чіп. А то виходить що generic purpose компанія apple, яка ще 15 років назад була на межі банкротства, на лопатки кладе спеціалізовані компанії-гіганти.

Ти порівнюєш ноут з дискретною відяхою, на яку мабуть приходиться більша частина тепловиділення, з еплом з інтегрованим відео? :) На еплі можна пограти в ті самі ігри що і на ігрових ноутах з таким самим перформансом?

Графіка у епла рази в 3 слабша, но енергоспоживання і нагрів раз в 10 менші. Так що хоть графіка епла зірок з неба не хватає, но вона в рази ефективніша.

Збочення взагалі ноут купувати для ігор )

Блін, от да. Є корнер-кейси, де він має сенс, але типу: купити портативний комп, на якому щоб грати без сліз, треба підключити нормальну мишу, нормальну клаву, навушники з аудіокартою і монітор. А, і зарядне звісно. Портативність зашкалює.

Не гівно, але краще беріть Lenovo legion 5/7. Ще як варіант HP omen/victus

Macbook pro 14 m1pro 16/1tb.
+монитор Huawei mateview hsn-cba 4к 3к2 соотношение.
Отличный ноут если иногда нужна производительность и мобильность.
Но чисто на самом ноутбуке без монитора, работать дольше пары дней сложно. Сказывается малый размер экрана.
Если нужен вариант для фрилансера-путешественника, то я бы брал версию на 16 дюймов. И наверное 32гб оперативной памяти.
* iOS developer

Asus Vivobook Pro 16x OLED.
1. Ryzen 9 5900HX: холодный и бесшумный в idle (если правильно подтюнить), и в то же время на блоке питания превращается в пушку, дающую прикурить тому же М1/М1 Pro на сборке тяжёлых проектов.
2. 32 Гб RAM, в отличие от 16 у Макбука Про за +/- тy же цену. И SSD сменный, ушатать не жалко (нагрузки на запись у меня очень приличные).
3. Шикарнейший 16’’ OLED—экран с DCI P3 цветовым покрытием и соотношением сторон 16:10.
4. Полная клавиатура с боковыми цифровыми клавишами. Для тайловых оконных менеджеров самое оно.
5. Отлично совместим с моим любимым Clear Linux, под которым, хоть это и Интеловская сборка ОС, Райзены раскрываются по полной, и бьют вообще всё живое (www.phoronix.com/review/zen4-clear-linux).

Шикарнейший 16’’ OLED

Блищить як рояль?

Asus Vivobook Pro 16x OLED.

И «вишенка» на торте — допотопный HDMI 1.4, из-за которого подключенный 4К-монитор будет работать с частотой обновления экрана максимум 30 Гц.

По ідеї usb-c тут має підтримувати DP Alt Mode, що вирішить проблему з 4К монітором. Проте HDMI 1.4 — це сором. Зараз навіть в телевізорах 4К — мейнстрім.

Збираєм базу потенційних клієнтів для закупу ?

P.S. Спробуйте інстаграм та фейсбук рекламну взаємодію, там більша кількість приватної інформації ніж на доу, ну і таргет група більша і більш деталізована.

Яке весло дали, таким і гребу

Dell E7440 i7-4600U/IPS FHD/16 Gb DDR3/256 Gb SSD mSATA.

Чорний мйже квадратний lenovo w530, найкращий ноутбук для розробників. Куплявся у США.

найкращий ноутбук для розробників

В кінці 90-х?

Мені батьки купили для навчання у університеті, на 122. Він дуже надійний та має гарний перфоменс. Ще мене майже ніколи не підводив...

Угу, те саме можна сказати про якийсь Мерседес E класу 90-2000-х років. Але називати його найкращою машиною для {що завгодго} в 2023 — ну таке.

Можливо на ньому деякі останні ігри не будуть працювати добре, ала для програмування все гут!!!

Це як? Проект за 5 хвилин збирає той що сучасний ноут збирає за 10 секунд? )

На всіх мовах, що вивчаємо працює гарно. Білди збирає швидко.Нічого поганого сказати про нього не можу.

msi gs65 9se

Asus F3Sr он у меня с 2008 года! Аккум. все еще держит. Оперативной памяти подкинул — теперь 4 Гб. Работаю норм — все равно в основном на удаленных серверах работать приходится. Локально — тоже норм тянет то, что мне нужно.

Macbook Air 2022 M2 8Gb RAM/512Gb SSD
Дуже добре тримає заряд та швидко працює.

хочу Macbook Pro M1, 16Gb, 2020 року, але грошей не достатньо(, мушу сидіти на старенькому за 2015 рік (8Gb)

Починай хотіти 32 а краще 64 Гб

MacBook Pro 16″ 2021
M1 Pro / 16GB RAM / 512GB SSD
Шикарне залізо, шикарна ОС, шикарний юзер експіріенс.

До того мав інтелівський MacBook Pro 16″ 2019 на i9. Апгрейднувся зразу після виходу перших прошок на Apple Silicon. Різниця просто величезна — новий мак не гріється, не шумить, працює від батареї близько 15 годин.

А що ми кажемо віндовим ноутам? Правильно, never again.

16 гб
Чи вистачить на 5 років?

Залежить від юзкейсів, але загалом повинно вистачити. Не думаю, що софт почне жерти відчутно більше. Мені от ще в 2018 році 8 гіг було малувато, а 16 було якраз норм — так і зараз аналогічно, 16 гіг вистачає. Ну і не треба забувати, що в маку прекрасно працює своп, фактично без впливу на перформанс. Якщо софт вимагає багато пам’яті, але активно використовує лише невелику її частину — решта буде відвантажена в своп без жодних підлагувань аплікухи чи ОС.

В маку потребу в оперативці треба оцінювати по графіку memory pressure в Activity Monitor. Якщо графік зеленого або деколи жовтого кольору, то все норм, апгрейдитися не треба. І тільки якщо він регулярно червоніє — пора робити апгрейд. А оцінювати по зайнятій пам’яті — юзлес, оскільки макос навмисно кешує в пам’яті стільки, скільки може. Не забуваємо, що unused RAM is wasted RAM.

Я не так давно зробив експеримент. Написав скрипт на пітоні, який віджирає 40 гіг оперативки. І запустив його на своєму маку. Скрипт успішно заранився і віджер свої 40 гіг, хоч на маку є лише 16. Решта засвопилося, причому в стиснутому вигляді (своп був менше 10 гіг). Що цікаво — memory pressure був жовтий (навіть не червоний), а на роботу системи і софту той запущений скрипт ніяк не вплинув. Потім я дав цей скрипт моєму другу, щоб він запустив його на своєму віндовому компі (теж 16 гіг оперативки) — спочатку в нього система почала підлагувати, потім скрипт крешанув з меморі ерор. Feel the difference.

у і не треба забувати, що в маку прекрасно працює своп, фактично без впливу на перформанс

але треба враховувати, що нові моделі (на М2) мають в 2 рази нижчу швидкість ссд в мінімальних конфігураціях (256 Гб для М2 і 512 Гб для М2 Про). Тому якщо хочеться прошку — треба брати на терабайт мінімум.

Читав про це. Ну там швидкість близько 3000 MB/s на 512 ГБ, що все ще дофіга. Навряд можна якось на практиці помітити різницю в перформансі системи між 3000 і 6000 MB/s (швидкість терабайтних конфігурацій).

Мабуть, якби я брав на 1ТБ — то і оперативки вже би тоді брав 32 гіга, і процесор M2 Max замість Pro. Раз жирувати — так жирувати, і пофіг, що воно мені не сильно треба))

Навряд можна якось на практиці помітити різницю в перформансі системи між 3000 і 6000 MB/s (швидкість терабайтних конфігурацій)

залежить від задачі, але така різниця є: www.youtube.com/watch?v=pvfO8CHIUC4

lenovo ideapad 5 pro 16ach6
Тонкий, легкий, держит батарею и можно в игры поиграть.

MBP 2015. Батарею замінив до війни, працює до 4 годин з середнім навантаженням, потім підключаю Anker powercore і це дає ще години три, в цілому з перервами вистачає на повний день.

MacBook Pro 16′ 2019 на i7. Компанія надала, дуже швидкий. працював раніше на вінді та у Убунту, МакБук найкращій та надалі буду працювати на них. Але ніколи не купував іх.

Доречі, якщо у Вас чи у вашій компанії є БУ ноутбуки що можливо надати ЗСУ — пишіть мені, вони завжди потрібні для підрозділів повітряного захисту Схід.
Також збір на залізяки для ППО — dou.ua/forums/topic/40604

Не планую купувати сам, так як є робочий від контори.
Але робочим ноутом не сильно задоволений. Незвжаючи на потужне залізо Dell, i7, 32 RAM, 500 SSD, він чогось періодично лагає.
Я хз що не так але факт.

Dell останнім часом сильно згівнився. Дуже багато чув, і сам підтверджую, що постійно щось лагає, постійно відпадає то Wi-Fi, то Bluetooth, при чому настільки, що ноут взагалі забуває, що в нього є така функція, до перезавантаження. При двох одночасно підключених блутус-девайсах часто один з них теж лагає...

Бляха, прям по живому)))
Вайфай ультимативно херово підключається, особливо якщо роздавати з телефона. В квартирі ще набір еплівської техніки, айпад, макбук, айфони, все конктиться відразу, а з делом щоразу танці.

Видали hp probook, для браузера, vscode та ssh мені вистачає, жере десь 6 вт в такому режимі.
Дуже люблю свій thinkpad t420s де є тріплбут, але він вже реально застарілий, і треба щось сучасніше.

Болить шия від ноутів аж із наслідками для здоров’я. Десктоп от де сила.

Є якісь рекомендації які десктопи брати? Які бренди/моделі?

У чому питання? Нагугли де краще умови по інтернету і збери собі сет який хочеш, чи запитай в магазині за додаткові 10-20 баксів тобі усе зберуть. Бренди AMD, ASUS, Axer, Dell, , Microsoft, Mitsumi, Lenovo, Logitech, Seagate і т.д. Продається по усюди бо це найпопулярніша штука у геймерів, та програмістам так само. Якщо треба Apple по роботі то iMac чи Mac Pro. Різниця із ноутбуком як між вантажівкою і електро-самокатом. З тим самим недоліком — фуру під вікнами на ніч не залишити, так само з десктопом у відрядження, наприклад не поїдеш і не знімеш із дока і підеш на мітинг в переговорну.

Не хочу сам збирати, я таким останній раз займався коли ще студентом був. Хочу щоб був нормальний десктоп, де всі компоненти оптимально підібрани і протестовані що працюють добре разом — тобто готовий зібраний десктоп.

Пропозицій повно і є люди які за відносно не дорого зможуть допомогти зібрати усе сумісне, і в тих самих магазинах працюють і коштує це відносно не дорого. Рекламувати не буду. По цінам нещодавно абгрейднувся змінивши усе крім улюбленої клавіатури Microsoft Natural Ergonomic, яка відносно нова і так, вийшло десь $1.5 к. що власне дуже краще за ноутбуки.

Ну нафіга мені весь цей гемор? Якщо я таки вирішу купляти десктоп — то хоче нормальний, брендовий десктоп, а не самопальний без гарантії.

Якщо я таки вирішу купляти десктоп — то хоче нормальний, брендовий десктоп, а не самопальний без гарантії.

дивись у бік Dell Precision, Lenovo ThinkStation або на HP Z-series
але це недешеві штуки)

так, наскільки бачу як раз на рівні mbpro m2 max.

це лінійки, там є дуже різні моделі
є й у 3-4 рази дорожчі)

Готові ПК що продають в магазах зазвичай нічим не відрізняються від «найняти Васю сборщика», просто цей Вася додає наліпку «бренда» на корпус і краєжоплять на компонентах — в спеках написано наприклад 1TB SSD і 32GB RAM і ніяких подробиць, скоріш за все буде всунутий самий дешман

Готові ПК що продають в магазах зазвичай нічим не відрізняються від «найняти Васю сборщика»

Це ви про

Dell Precision, Lenovo ThinkStation або на HP Z-series

Чи про що саме?

Про більшість того що продають і купляють в нас

Про більшість того що продають і купляють в нас

Так мова ж про Стокгольмщину йде)

Стокгольмщину йде)

Ну да, там все таки комп. техніка якісніша. Чув що материнська плати Вольво доволі хороші

Ну да, там все таки комп. техніка якісніша. Чув що материнська плати Вольво доволі хороші

Не якісніша, просто підпалене лайно не продають, бо ай-ай може бути)
Ну й купити там «червону збірку» від умовного Vlad N набагато складніше, ніж брендовий воркстейшен від Dell чи HP))

а не самопальний без гарантії

Збирати самому простіше хоча б тому, шо якшо в тебе полетіла відеокарта, то можна пересидіти на вбудованій або якійсь затичці, поки та в ремонті. А готові системники всі ідуть опломбовані і навіть пам’яті самому не можна доставити.

Ну нафіга мені весь цей гемор?

ну да, ти ж людина занята, час на всяку фігню не тратиш)

брендовий десктоп, а не самопальний без гарантії.

Віндовод який купляє зібраний десктоп, нівелюючи єдину перевагу ПК... — доу не перестає дивувати новими відкриттями)

ну да, ти ж людина занята, час на всяку фігню не тратиш)

я просто перестав взагалі стежити за залізом років 15 назад, як раз як перестав сам збирати свої ПК в общазі КПІ, і перейшов на лептопи. Я знаю що мені треба мінімум 32 GB RAM, що мені достатньо 512 GB SSD, і що I9 краще ніж I7, і треба дивитись щоб була остання генерація і на кількість ядер. В відеокартах я взагалі не розбираюся так як не граю в сучасні ігри (граю в героїв 3 і в CS GO), процесори AMD для мене теж темний ліс.
І мені впадлу сідати і розбиратися що там зараз найкраще, які компоненти сумісні з якими, які там баги вилазять на цій відяхі з цією материнкою, який там блок живлення треба ставити і скільки кулерів і т.д. І також я не вірю, що всякі «сборщики Васі» це все насправді добре знають чи добре тестують свої збірки — вони що закупили подешевше то і намагаються збагрити з максимальною маржою.
Мені простіше зайти на цей сайт www.dustin.se/...​rer=lenovo,hp,dell&page=1
і вибрати серед умовно серед 5 варіантів в моєму бюджеті, замовити, отримати 3 роки офіціальної гарантії і не парити себе мозок підбіром, зборкою, а потім ще всіма проблемами і намаганнями їх пофіксити чому щось не працює добре разом.
І навіть це вже важкувато — я ось глянув і хз що краще Xeon vs I9? І не буде той ксеон гудіти як гелікоптер? Треба лізти гугліти.

Чому б тоді не купити ноут та юзати його як десктоп (при цьому мати можливість заюзити ноут як ноут коли треба)? Якщо ти не граєш в ігри (тобто відяха тобі не потрібна).

Ну типу який сенс брати готову зборку, які зазвичай оверпрайсд та запломбовані від апдейту.

Мене заставив задуматися про десктоп цей твіт twitter.com/...​tatus/1609778294035222528
Я просто помітив, що останні роки нові лептопи на вінді взагалі не відчуваються що вони дають якийсь вище перфоманс. Один із топових лаптопів з 32ГБ — запускаєш пару студій, браузер на пару десятків табів (я їх прибираю регулярно), MS Teams, slack, ще декілька тулзів, декілька докерів на ~10GB, підключений 4K один монітор 32″. І все, взагалі не відчувається що воно швидко працює.
А якщо б я захотів ще кубернітіси погоняти на локальній машині то мабуть взагалі б все здохло.
І я ось задумався — чи перейти на мак, перфоманс на м2 всі нахвалюють, плюс може справа чисто в ОС? В мене є домашній Air M1 16Gb і на ньому все якось помітно швидше працює.
Чи перейти на десктоп і він дійсно дасть набагато більше перфоманса.
За 3 роки гарантії нічого апгрейдити і не доведеться, а далі можна якщо треба.

Мене заставив задуматися про десктоп цей твіт twitter.com/...​tatus/1609778294035222528

схоже на типовий пост для просування ака, без будь якої конкретики.

Чи перейти на десктоп і він дійсно дасть набагато більше перфоманса.

Не дасть. За останні роки gap між десктоп та лептоп CPU тільки зменшується, а в single core perf він -+ однаковий.

nanoreview.net/...​-vs-intel-core-i9-12900hx — для прикладу флагман laptop and desktop.

Один із топових лаптопів з 32ГБ — запускаєш пару студій, браузер на пару десятків табів (я їх прибираю регулярно), MS Teams, slack, ще декілька тулзів, декілька докерів на ~10GB, підключений 4K один монітор 32″. І все, взагалі не відчувається що воно швидко працює.
А якщо б я захотів ще кубернітіси погоняти на локальній машині то мабуть взагалі б все здохло.

я хз в чому тут боттлнек, але навряд десктоп тут сильно змінить картину)

І я ось задумався — чи перейти на мак,

на маку полюбе буде приємніше та плавніше робити. Але старі контейнера які не підтримують ARM можуть не працювати. Зазвичай це яккісь екзотичні штуки і з популярними образами проблем не повинно бути.

схоже на типовий пост для просування ака, без будь якої конкретики.

ЛОЛ. Цього чувака знає майже будь-який .net девелопер, у нього більше 100к підписників. Йому не треба просувати свій акк :)

За останні роки gap між десктоп та лептоп CPU тільки зменшується, а в single core perf він -+ однаковий.

ну ось він в реплаях стверджує що це зовсім не так :) Я потому і задумався.

Ну от тому в нього і 100К підписників))

але для дотнета мак не саме популярне рішення, в них ж все під вінду заточено

але для дотнета мак не саме популярне рішення, в них ж все під вінду заточено

вже дуже давно не так. Багато хто в самому майкрософті сидять на маках.

Багато хто в самому майкрософті сидять на маках.

та то все євангелісти тайпскрипта)))

скоріше просто eat your own dog food.
Вони ж десь едак в 2016 зробили стратегічний поворот, що тепер все повино бути кросплатформеним, що дотнет не повинен асоціюватися тільки з віндою і залежати від неї, як і більшість їхніх тулзів чи продуктів, крім десктпомних звичайно.
Саме тому якщо подивишься майкрософтовські різні презентації чи скрінкасти останніх років — то вони майже завжди будут писати з мака. Типу як ознака що це можливо, все працює і всього вистачає на маку навіть якщо ти пишешь на дотнет.
Просто років 5 назад цей перехід можна було зробити більше для маркетингу, тому що всюди ще був легасі на старому дотнеті. То зараз в принципі вже багато де можна працювати взагалі без залежності від вінди. Ну і все вже давно в клауді, на докерах і т.д.

twitter.com/...​tatus/1609816953178443776

ось і причина) Він сидить на куску кала він MS, з 4-х ядерним слабеньким процом + ця пародія на ноут щей тротлить полюбе дико)

i.imgur.com/xubNNk0.png

Заміна на нормльний ноут дала б такий же ефект)

Наскільки я пам’ятаю він і на мак сидів.

i.imgur.com/xubNNk0.png
Заміна на нормльний ноут дала б такий же ефект)

Та не дала б. У мене зараз dell на i7-11850h який всього на 12% слабше по ефективній швидкості ніж той що в тебе на тесті cpu.userbenchmark.com/...​2900HK/m1557007vsm1763927

Райзен який юзає автор твіта на 10-20% двидший ніж ноутбучний проц, який я вказував в dell xps.

i.imgur.com/IGQAnal.png

Якщо комусь хочеться переконувати себе, що десктоп на тій же самій х86 буде якімось магічним чином швидший в cpu-bound тасках, бо то «десктоп, він великий» — без проблем)

Ніколи не бачив, щоб студія працювала швидко. Завжди тормоза. Якщо ще і решарпер, то взагалі капець. Воно, звісно, звикаєш, але після VS Code повертатися до неї це біль. Хоча як IDE у студії конкурентів немає.

ПС Працюю з нею починаючи з 2003 версії.

Хоча як IDE у студії конкурентів немає.

Rider таки конкурент. І решарпер там вбудований.
Я користуюся і тим і тим, тому в принципі готов перейти на мак повністю. Головне тільки щоб більше не траплялися проекти де досі .net framework.

Я перейшов на Мак, і вимушений був перейти на Райдер.
Нудити перестало лише десь через рік.

Хоча якщо IDEA-подібні IDE тобі норм, то з Райдером проблем не буде.

І він швидший за студію, але все-одно не те, щоб дуже швидкий

Мені він відразу сподобався. Хоча зайняло час звикнути до всіх нових комбінацій клавиш.

І що не так з райдером? Мені після нього студія грубою і угловатою здається, якось недоробленою бетою.

Доречі у райдера в останній версії є експерементальний новий UI який треба вручну врубити в налаштуваннях (так як по дефолту старий). Новий UI дуже схожий на VSCode.

Все з ним так, просто не подобається. Я десять років на студії пропрацював, переходити тяжко було.
Щось і досі бісить, але в цілому пристосувався.

І навіть це вже важкувато — я ось глянув і хз що краще Xeon vs I9? І не буде той ксеон гудіти як гелікоптер? Треба лізти гугліти.

для програмування тобі хеон та багато ядер не потрібні будуть в 95% випадків. та і ксеон це більш серверне рішення

в мене навіть якось був лептоп на ксеоні :) Правда MS Teams все одно гальмувало :)))

Ну тоді простіше вибрати проц, відяху, і попросити у магазині підібрати решту за вашими параметрами (типу треба 64гб оперативи і 2ТБ на ССД).

На мою думку, купляти брендовий системник — це не кращий варіант, якщо купляєш для себе. Їх ІМХО купляють великі організації, отримуючи від вендора відкат знижку, сервісну програму, швидку заміну цілого системника у разі поломки (бо вони ж усі стандартні в тебе, і не треба думати, що в тебе там зламалося).

Якщо купляєш один, то це ніхєрова переплата, плюс або отримуєш те, шо є у вендора, або конфігуруєш онлайн, що знову ж потребує знань.

І там компоненти рандомно що завгодно

Так тут все просто — йдеш на pcpartpicker, накидуєш рандомну збірку, аби по роз’ємах підходило, постиш її на реддіт і відкриваєш пиво. Поки доп’єш — якраз срач закінчиться, і приблизну конфігурацію тобі накидають.

де всі компоненти оптимально підібрани і протестовані

По определению невозможно если покупаешь готовый собранный от брендов.

де всі компоненти оптимально підібрани і протестовані що працюють добре разом

Подивись pcpartpicker.com

Там є конструктор pcpartpicker.com/list Обираєш всі компоненти, а сайт покаже що не підходить. Покаже всі несумісності, від фізичних (наприклад в цей корпус не влізе ця відяха), до неоптимального заліза (наприклад ця ОЗУ повільна для цього CPU, поставь з такими характеристиками).

Це більше про те, що поставиш саме те що тобі важливо, знайти готову збірку від виробника де все підходе важкувато.

Працювати на ноуті != втикати в екран ноута

Не ну если еще подключить норм клавиатуру и мышку то все збс выйдет конечно.

З клавою можна жити, з тачпадом також (якщо нормальний), за пару місяців звикаєш і працюєш як з повноцінною клавою. І навіть з екраном можна (там розширення приблизно таке ж як на моніторі, просто все менше).

А ось горбатитися і схиляти голову замість того щоб сісти рівно і дивитися прямо — це не гуд для шиї і спини.

Працювати на ноуті

Водій маршрутки моде сидіти на ньому взимку. Підігрів

Я користуюся ноутом разом із зовнішнім монітором, клавіатурою та мишею. Теж нормально

І який тоді сенс ? В системнику дектопний процесор, дестокпний ссд та вінчестер, дискретна відеокарта тощо ? В ноуті усе слабше і усе мобільне, щоб він тримав зарядку і сама батарея теж коштує не слабо, так само як теплова трубка для охолодження і таке іньше. Тобто він дорожче і за обчислюваними потужностями слабше, але мобільний і це має значення. Якщо розмір має значення є міні-корпуси і міні материнки, по типу Mac-Mini от тільки вони дуже шумні як на мене.

Щоб мати можливість взяти ноут у відрядження чи у офіс.
А взагалі, якщо на роботі видають ноут, то це справа смаку що купувати для себе, десктоп чи ноут. Головне щоб було хоч щось, шо можна з собою взяти у відрядження, подорож чи у офіс.

Міні атх ще можливо возити з собою на машині, але літаком вже не зручно. та й треба бути впевненим, що там куди ти їдеш, є хоча б монітор. Хоча теоретично, міні атх можна підключати по hdmi до телевізора у готелі, хоча я ніколи так не експерементував

Тихий і холодний ноут на M2 Pro має такий шалений перформанс, що його можуть обігнати лише деякі топові десктопні пічки, притому ціною величезного нагріву і збільшення енергоспоживання в 3-6 разів. SSD в макбуці має швидкість читання і запису на рівні 5372 MB/s і 6491 MB/s відповідно — тяжко навіть уявити, де таких швидкостей може бути недостатньо. Збирати гроб-ПК є сенс лише для геймерів, для задач розробки це вже давно юзлес. Тому оптимально саме ноут + зовнішні монітори, оскільки ми бонусом отримуємо фактично дуже велике вбудоване ДБЖ, а також всі плюси ноута — мобільність, безшумність, мале енергоспоживання (зараз це суперактуально).

Хто заважає підключати ноутбук до монітора?

Як би то помякше їх обізвати ? Нехороші люди з Asus які в драйверах зарізали розширення максимальне розширення в FHD для зовнішнього монітора... Запустився з флешки з Linux і 2к зявилось — буду мігрувати ...

це який такий asus? ROG Zephyrus M16 по Type-C монік 2k 144Hz підтримує (порт дискретної відеокарти), з вбудованої по HDMI 2k теж працює, але без 144hz

Asus Vivobook Pro 14 OLED, причому «вбудований монітор» цілком собі 2к, а зовнішній FHD макс, і є комент на форумі Asus «limited for balance stability & performance» — добре що в Linux «свої дрова», бо я то думав що або кабель хреновий, або «залізно зарубали»... Ні суто фішечка під Win ...

оце підстава. з ROG серією наче все ок

Угу, ну у мене з віндових фактично одна прога і ту я вже запустив під Wine — тому мабуть я буду казати Windows алаверди ... Ще требе буде знайти час потестити автономну роботу, але попередньо нарешті хтось звернув увагу на power management і показує час автономної роботи цілком ок ...

Є така фігня. Шия, біль між лопатками, порушення інервації і дуже швидко виникає оніміння частини обличчя, ще й далі до пільців руки доходить. Отака фігня ці грижі в шиї. То я не скаржусь. Лише як приклад, що розумію що воно таке.
Але не погоджуюсь, що це привід для переходу на десктоп, якщо інших нема. Зовнішній монітор з налаштуванням потрібної висоти та зовнішня зручна клавіатура вирішають всі питання для мене. А ноутбук білшість часу працюї як десктоп з вбудованим ДБЖ. А інколи ще й зручно кудись його взяти з собою тимчасово щось робити не на постійному місці вдома.

На який хрін тоді треба ноут, якщо він слабший за обчислюваними потужностями — а коштує дорожче ?

Може на який хрін тоді треба SUV від мерседеса, якщо можна возити свою дупу на камазі по місту?) Ну а шо, логіка та сама — пофіг, що на камазі по місту нормально хрін проїдеш, і що в його салоні некомфортно і шумно, що двіжок палить тонни дизеля в нікуди, зате під капотом більше кінських сил і є можливість раз в рік перевезти з собою дві шафи. Топ за свої гроші, а оверпрайснуті SUV від мерса хай купують лохи))

Це скоріше різниця між легковим автомобілем і будинком. Спати і жити можна і там і там.

Сфери застосування автомобіля і будинку не пересікаються трішки більше, ніж повністю. На відміну від десктопа/лептопа.
Ну але якщо такі аналогії тут почалися, то це більше різниця між будинком і фургоном — домом на колесах.

Я б сказав що треба не десктоп, а монітор нормальний, щоб шия не боліла. І клавіатура/миша. У мене HP pro book 13 дюймів на 32 гб рами підключається до монітору делл на 27 дюймів, та Logitech MX keys/MX master. Ноут відкривається раз в ніколи десь на бігу, а вдома ставиться за монітор. Десктоп для роботи серйозно обмежує мобільність, десктоп — то для душі.

Logitech MX keys/MX master.

теж цей набір. MX master зручна, достатньо велика миша, ще й доволі тихо клікає.
MX keys — повнорозмірна клавіатура, аналогічна Apple magic keyboard, але трохи дешевша і є можливість підключати через usb передавач, або до 3х пристроїв через блютуз

Док станція виявилась зручною штукою. Ткнув один typeC/Thunderbolt і все працює.
А 32Гб рами і старенького i7 9850h зазвичай вистачає віртуальні машини запускати чи збірку проекта не чекати вічність.

виявилась

Мене повеселило.
Мак хомячки тобі на розказують.

Корпоративні лаптопи так і працюють.

Носиш його і вставляєш в док станцію з повноцінними моніторами

Ну не вчора виявилось. Попередній dell vostro v131 був без підтримки док станцій. А останні 4 рочки це просто свято якесь з dell latitude.

Я теж великий прихильник десктопів, але відключення світла змусили внести корективи. Підключив ноут до десктопної периферії (великий екран, клава, миша, звук) і різниці особливої в зручності користування не помітив.

согласен, коррективы внести пришлось. Две батареи теперь рядом и инверторный упс. Не мешают, в принципе

UPS можна додати, це загалом добре для збереження обладнання від скачків напруги. Авжеш так довго як на ноуті без світла не пропрацювати, усього хвилин 10 надасть щоб зберегти щоб зробив і зашутдаунитись, та це ще десь $150-200 додаково. ІМХО програмувати на батарейці коли ноут піде в режим енергозбереження теж таке собі. Запустиш компіляцію і — чекай у чотири рази довше, і в усі 6-8 довше ніж на десктопі.

Авжеш так довго як на ноуті без світла не пропрацювати, усього хвилин 10 надасть

не совсем понял о чём вы. Мне хватает до 6 часов от батарей и инвертора, на большее проверить ещё не было случаев, менее чем до 60% agm-батареи не садились (2×95Ah). Но даже в случае если не хватит, то запустится инверторный генератор на балконе и батареи зарядятся за 2-4 часа

Dell XPS 17 (2021)
i7-11800H / 64 RAM / 2TB SSD / 17″ 4K+ (3840×2400, 266 PPI)
Зверь-машина, переваривает пачку докер-контейнеров, 3 IDE, пару запущенных NodeJS, несколько юзеров с несколькими хромами (и не только) в каждом, и все равно оперативки половина остается))))

Alienware m15 R7
i7-12700H / 16Gb DDR5 / 3070 Ti / 15.6″, QHD 2560×1440, 240Hz

Не знаю чому, але згадався давній текст Якова Файна.
dou.ua/...​ns/programmers-workplace

Чи плануєте купувати новий ноутбук?

Не хватает варианта «Немає ноутбука, і не планую купувати»

system76 darter 8
intel 1260p
1 tb + 250gb ssd
64 gb ram
нет дискретки, это плюс для меня

-стоковая термопаста го*но, заменил на blacktherm. Куллер в режиме батареи не включается, в режиме performance 3500 rpm под нагрузкой.
-шумят дроселя в режиме performance/balanced, в режиме батареи нормально

64 gb ram

Вот, сразу видно, человек с докером постоянно работает. Не то что тут некоторые с 16 сидят.

Lenovo ThinkPad L14 gen1 — на мою думку, найкращий варіант з усіх за чим доводилось працювати

MacBook Pro M1 в базовом на покодить.
Razer Blade 14 с 3070TI на поиграть.

Батарейка у мака топ и собирает фронтовые проекты быстрей винды. Магия

Маю такий самий мак і це люта крінжатіна. Також є Dell XPS 9570 в топовому конфізі, якому 4 (!!!) роки, так от, єдине чим кращий мак — це екран. Автономність, зручність, перформанс кращі в дела. При однаковій ціні. Порівняння в веб-розробці, фулстек

Главное верить, что за 4 года батарея не потеряла 40% и автономность на старом i7 лучше эпловых арм) про перформанс даже боюсь спрашивать

А что у ARM насчёт аппаратной поддержки виртуализации, надеюсь всё хорошо?

вообще без понятия.
то, что надо, в докерах крутится с момента релиза без каких либо проблем. А что не закрутится — есть второй ноут же.

Да и два года прошло почти, тема еще актуальна?

Автономність, зручність, перформанс кращі в дела

Рілі?
Idle (30% brightness, power-saver): ~6-8W (12 hrs)
Light load (browser-based work, listening to music): ~10-11W (9 hrs)
Heavy load (analyzing music with Rekordbox): ~40-45W (2 hrs)
Gaming: ~45-55W (1:30-1:45 hrs)
www.ultrabookreview.com/...​-xps-15-9570-review-live

Да він в режимі збереження енергії в простої жре більше, ніж мак в браузингу без обмежень.

По швидкодії мак також розриває ваш старий інтел:
www.notebookcheck.net/...​_9576_13845.247596.0.html
nanoreview.net/...​-i7-8750h-vs-apple-m1-pro
www.cpu-monkey.com/...​pu-vs-intel_core_i7_8750h

І це при тому, що делл сильно більший і важчий, так що порівняння не зовсім справедливе.

Можливо ви взяли відразу після релізу, тоді так, були проблеми з оптимізацією під ARM, половина софта працювала через віртуалку, були незрозумілі баги з пожиранням батареї, але це все в минулому.

MacBook Pro 16.2″ Apple M1 Pro (10C CPU/16C GPU), 16 ГБ, 512 ГБ, Серый космос

Колір — то саме важливе

Вже другий рiк як видали Macbook Pro 16″ 2019, Intel Core i9, Amd Radeon Pro 5500M, 32 Gb RAM.
Хочу нормальний ноут з Linux, так i не звик до мака.

Хочу нормальний ноут з Linux

Оксюморон

кому як, з 2003 року з linux — все добре, з кожним роком все краще i краще

все добре, з кожним роком все краще i краще

Прям як рускі про рососію говорять)

ну ти порiвняв гiмно з цукеркою. Нiчого краще не придумав? Я взагалi хз що там рускi кажуть про свою недоiмперiю.

А який ноут? Біометрична аутентифікація працює? Тачпад і жести як? Блютуз?
Як там з часом життя від батареї?

І головне: чи працює це одразу після встановлення? Чи треба тиждень рити конфіги?

Будь-який ThinkPad (та більшість модельного ряда Lenovo взагалі), Dell (Vostro/Inspirion/XPS), багато беспроблемних HP (особисто юзав тільки Spectre x360 gen 1) ... Тачскрін, тачпад, блютуз працюють із коробки, біометрична аутентифікація — sudo apt install fprintd && fprintd-enroll (це вже рахується як «тиждень рити конфіги» чи ще осяжно? :)) Час життя від батареї — плюс-мінус таке ж лайно як у такого самого заліза під віндою, маки тут поза конкуренцією.

Та й взагалі простіше перелічити ноути яки мають проблеми з лінуксом (як правило, всілякі новинки з нетиповим залізом). Будь-яка модель яка вийшла в мас маркет хоча-б півроку тому буде скоріше за все працювати під лінуксом без космічних проблем навіть якщо виробник офіційно лінукс не підтримує — ком«юніті вивозить. Якщо є сумніви — можна витратити 15 мінут на погуглити сумісність і типові проблеми, які мають юзери. За останні 11-12 років коли я повністю перейшов на лінукс не було жодного ноута який би «не завівся» чи вимагав надзусиль, всі ці «тиждень рити конфіги» — якісь фентезійні страшилки на кшталт «чорної руки»...

Точнi моделi нажаль не пам’ятаю — в основному це Thinkpad, Dell. Все працювало з коробки, жодних танцiв з бубном не пам’ятаю. По автономностi так само як на вiндi.

Майже все життя на вінді та лінуксовому терміналі по SSH (загалом лінуксом користуюсь з 2005). Просто в мене немає цих низькоінтелектуальних айтішних приколів в голові про «епл оверпрайс та лайно». Щодо лінукса на десктопі чи ноуті — за 15 років нічого не змінилось, як все було криве та косе, таким і зилишилось, про що свідчать вічні стони на профільних ресурсах. UI на дистрибутивах лінукса як виглядав студентською роботою так і залишився, UX взагалі щось не з цієї планети. Підтримка драйверів та всього іншого — криво косо. Хоча в когось і немає проблем (ну ми то знаємо).

До речі, за своє життя я знав та бачив багато відбитих та токсичних еплохейтерів, котрі просували лінукс направо та наліво (хоча в самих вічно нічого нормально не працювало, окрім терміналу). Більшість давно виросла і обмазалась еплотехнікою, бо виявилось, що пропаганда робила своє, а епл дійсно виявилась в мобільному та лептопному сегменті безальтернативною (окрім юзкейсів, де макос не варіант) річчю в плані співвідношення ціни, дизайну та якості. Бо після макбука брати в руки щось інше, навіть пародійно-алюміневе неприємно, не ті тактильні відчуття.

в мене немає цих низькоінтелектуальних айтішних приколів
я знав та бачив багато відбитих та токсичних еплохейтерів

Заволав...

Ну хз, топові макбуки дійсно оверпрайснуті , як на мене. По безальтернативності, як на мене — макбук безальтернативний з точки зору автономності і співвідношення вага/потужність.

Лінукс дійсно нестабільний трохи, але працювати можна без проблем. Найчастіше проблеми виникають при першому інсталюванні Лінукса. І краще звісно використовувати LTS дистрибутив, бо інші нестабільні за замовчуванням.

Вінду теж можна використовувати, багато софту, з WSL є всі можливості Лінуксу, великий вибір ноутів, але зазвичай швидко розряджається + є баг зі сном, тому ноут краще вимикати, ніж переводити у сон. Але якщо є бажання іноді грати в ігри з ноуту за 2-3к$ — в нас немає альтернатив.

Он у Linus tech tips було відео про сон на віндовс
www.youtube.com/watch?v=OHKKcd3sx2c

Ну хз, топові макбуки дійсно оверпрайснуті , як на мене.

Інші ноути з такими ж х-ками будуть не сильно дешевші.

Так постав. Я на свій перший mbp ставив убунту, працювала супер класно =)

ASUS Ryzen 9 4900H / 32Gb / 512Gb NVME + 2Tb SSD

На відчуваю потреби в оновленні поки що :)
Як лептоп не використовую — 17″ дура, стоїть постіно на місці і підлючений шнурком до роутера — 1Gbps треба, і до монітора 27″. Зате під час вимкнення світа не раз рятував, поки не засетапив бекап павер сістем.

Asus Vivobook Pro M6500RE. Працює довго бо на «Райзені» 6000 серії, 10-12 годин якщо відключити wi-fi i bluetooth і підключатись до нету через ethernet. Такий же на intel i7 працює наполовину менше і починає тротлити коли батарея сідає. 2880×1620 екран. 46500 гривень
Є USB-C зарядка.

Dell Lattitude 4320, сразу снес винду и поставил Debian + XFCE.
Около 7 часов работы (смотря что делать конечно).

Gigabyte Aero 15 oled (4к 60гц), 32gb, 1tb SSD, 3060 nvidia, i7-11800H
Вистачає на 3 години під нагрузкою, +павербанка powermine 38000mAh (100w) ще на 3 години — вистачає пережити планове відключення

Олед скрін — топовий, на ips дивитися більше не хочеться.

Hp Victus 16, з дискретною відяхою та топовим процом від інтел.
Якщо коротко, то не раджу. Так, він швидкий, але батарею вижирає за 2 години та є проблеми з сумісністю лінукса та дравейрами на відяху. Крім того, не подобається як реалізована підсвітка клавіатури, в темноті вона сліпить, а зі світлом і так все видно. Шкодую, що не купили легіон 5.

Але для мене ноути — то баловство. Два монітори не підключити, треба док станція, а в усіх доках кончена порізана реалізація відеокарти, воно не тягне ні 2к, ні навіть fullhd з нормльною частотою. Нещодавно оновив свій старенький LGA775 на 1155, з топовим зіоном, бюджет меньше 200 долл.
І працювати за десктопом комфортніше, і у випадку виходу з ладу, легше полагодить.

как это 2 монитора не подключить? Если ноут старый то конечно, на моем intel 1260p, thunder bolt+hdmi, встройка тянет 2 монитора без проблем

Thunderbolt требует докстанции с видеокартой. Напрямую только один подключишь. Ну и глюки с докстанциями при выходе со сна тоже в полный рост. Особенно с новым железом

На робочому MBP 13 2020, 16/512. Intel, іноді можна пересувати по столу і гріти руки на щойно звільненому місці.

Останні 4 роки на macbook pro 2018. Не уявляю як повернутись працювати на вінду (LEMP стек)

На роботі видали Lenovo Carbon X1.
В цілому, для моїх задач вистачає. Для чогось важкого до моїх послуг OpenStack/OpenShift в приватній хмарі.

HP Pavilion Aero 13: екран 13.3″ IPS (1920×1200) WUXGA, матовий / AMD Ryzen 5 5600U (2.3 — 4.2 ГГц) / RAM 16 ГБ / SSD 512 ГБ / AMD Radeon Graphics / без ОД / Wi-Fi / Bluetooth / вебкамера / 1 кг / сріблястий.
Брав для мобільності: дуже легкий, x86 і тримає заряд 10 год. Але це як запасний варіант. Основну роботу виконую на десктопі.

Macbook m1 pro, в базовой комплектации. но после того как всю разработку перенес на удаленный сервер через code-server (github.com/coder/code-server), вопрос рабочей машины перестал быть актуальным. Теперь хоть air (правда там только 1 внешний монитор).

MacBook Pro 14″ 2021, бо треба займатись з iOS аплікухами.

із плюсів — добре тримає батарея в нинішніх умовах відключень світла.

із мінусів — погана робота з 3д графікою, тож якщо в щось погратись або попрацювати в 3Д редакторах — то краще запланувати купівлю звичайного ноута на базі відеокарти NVidia (як вааріант 4060, що має бути скоро доступна)

В ноутбука має бути трекпоінт. На днях купив Lenovo Thinkpad T16 Gen 1 (AMD), а до того був HP Zbook 15 G1.

І нафіг в 23 здався цей клітор? Часи трекпоінтів були коли тачпади були говнянні. Зараз навіть у віндових ноутах вони сносні.

Для того, щоб руку не перекладати на тачпад, а спокійно собі тримати в положенні для друку.

Народ на мишку перекладає і нічого. І я не медик, но постійно тримати руки в положенні друку це не здорово. Час від часу треба відволікатися на мишку чи в носі поковирятися. А в ідеалі піти віджатись 30 раз кожних пару годин.

Ага, то не баг, а фіча. То не незручність, а просто класна фізична вправа.

Не має. Я думав, що трекпад то лайно, миша мастхев. Поки не спробував трекпади макбуків і зрозумів, що інші виробники тупо найобували своїх користувачіи. Вони, до речі, і зараз це роблять.

UPD: мав на попередньому проекті Lenovo Thinkpad з інтегрованим трекпадом у панель під клавою у пластиковому корпуси. За 3 місяці користування воно виглядало як лайно.

дело в софте, на линуксе трекпад на макбуке ведет себя как гавно собачье

Плюсую Alexander Grigoryev, юзав віндові ноути в яких надихаючись макбуком зробили тачпад достатньо великий і якісний, але все одно його поведінка в вінді нічим не відрізняється від гівноноутів за 40 гривень

Ну та, я ж не проти. Я вважаю, що справа не у софті, а у глобальному підході і відношенні до речей.

На работе выдали:
MBP 13″ 2020 i7, 32, 512 + монитор

Конечно, по цене этой 13ки можно было бы взять 15"/16″ на i7 и 16 RAM которого бы хватило с головой, но модели >13″ только для L4 и выше 🤷🏻‍♂️

Dell Precision 5510
3840×2160 touch
Nvidia Quaddro m1000m
32gb RAM, 256 GB m2 + 512 GB sata
Подключены: 3840×2160, клавиатура и трекбол

У меня Dell Precision 5560, 11gen Intel Core i9, 64GB ram, 2TB ssd, nvidia rtx A2000. по ощущениям — говно полное, постоянно уходит в bsod, мерзкое устройство, не советую

Странно!

У меня за все время (ноут я купил в США в 2016 году) было только 2 фейла — связано с батареей. Он переходил на питание от батареи несмотря на подключенный шнурок от сети, садился и больше не включался. Решалось открытием крышки и отключением батареи что б сбросить контроллер.

Для меня этот 5510 идеальный безглючный ПК, пока не решился обновлять до новых моделей)) подожду еще лет 5)))

говно полное, постоянно уходит в bsod

Це доволі точний опис моєго ставлення до певної операційної системи... :)

У дитини та ж ОС на десктопі працює роками, незважаючи на все, що він з нею робить :)
Але так, підтримую — мені більше MacOS довподоби

Macbook Pro M1 32gb. Купив у вересні і завдяки йому нормально працював без світла. Батареї спокійно хватає на робочий день

Це добрий девайс, я купив такий дитині в школу — він його раз на тиждень заряджає

але він коштує в Україні як 10x [прописом — десять] Ecoflow River 2

Хм, можна дитини тоді в наплічник класти Ecoflow River 2 і звичайний ноут, зате дешевше вийде.

Lenovo Legion Y540-15IRH (приємно бачити що ця серія Legion досить популярна тут)
Брав три роки тому і за свої гроші на той час це був топ. Працюю віддалено (офісів компанії в Україні немає, тому робочий ноут не видають), граю часто в ігри, тому шукав оптимальне рішення.
Intel Core i7-9750H, NVIDIA GeForce RTX 2060, SSD 1 ТБ, RAM 16 Gb (але я поставив пізніше 32 через потреби роботи). Дуже радує велика кількість портів, які винесені на задню панель, а не розкидані по боках, як це зазвичай буває.
Єдиний мінус (в теперішніх умовах) — час роботи від батареї: максимум 2 години. Але є одне АЛЕ. Я ніяк не можу увімкнути CPU integrated grapic card. В доках написано що має бути
Intel® UHD Graphics 630, але в жодних налаштуваннях (BIOS теж) не можу нічого знайти. Ставив всі можливі драйвери — теж 0 результату.

У мене теж Легіон, тільки на одне покоління новіший (з RTX 3060) — в біосі є прямо такий великий перемикач «використовувати Nvidia GPU», якщо вимикаєш, то девай менеджер вінди показує лише інтегровану відеокарту, нвідії навіть не бачить.

Ще раз перекопав весь BIOS, нічого схожого не знайшов

Asus Vivobook 16x Pro OLED, AMD 9700, 32 Gb, 1Tb pcie, 3840×2400, 4K UHD, 100% DCI-P3, 3050 Ti
Звичайно, Windows 11
Легкий, холодний, тихий.

Macbook Pro M1, 16Gb, 1Tb більше не хочу віндоус

Моя повага 👍

Dell Precision 5500, 64gb, 2gb SSD, CPU 10875h. Купил в декабре 2021 за 2.5к USD и ни разу не пожалел

Майже аналогічний конфіг Precision 5570 з Alder Lake 12800h під лінуксом спокійно живе годин 6 в робочому режимі (декілька контейнерів в докері, ide, браузер зі 100500 вкладок, консоль). Якщо потрібна максимальна автономність, маки на сьогодні поза конкуренцією абсолютно — це факт. Якщо ні — є варіанти...

На машине Win and 3 виртуалки на Virtual Box для всяких экспериментов. При включении их всех 3-х да, где-то 2.5 часа автономности.

Тому і питаю, тому що у самого проц серії H, батарея під навантаженням тає на очах. В моєму випадку за 1.5 години і десь 2.5-3 годин в пасивному режимі, в режимі код ревью. Ну як в пасивному, запущено купа всього і вісить в пам’яті, але активно нічого не відбувається, в базу нічого не пишеться, нічого не компілиться, нічого не рендериться, нічого не процеситься, просто пишу чи ревьювлю код.

Ну это ожидаемо для H, это же не U проц.

А якщо я хочу шось не вінді, але так щоб воно було як мак про — не грілось і не гуділо, навіть коли його навантажуєш. На що дивитись?
Повинно бути мінімум 32ГБ, а краще всі 64.
Всякі Dell XPS — шумні пилососи.
Чи може взагалі в 2023 знову в тренді десктоп? А якщо десктоп то що можна брати?

вінді
не грілось і не гуділо, навіть коли його навантажуєш.

такого поки на ринку нема) маю наувазі щоб всі ядра cpu були на 100% і шуму куллера не було чути взагалі

Він трохи буває шумить, але у мене таке було тікі в іграх
На робочих задачах ні разу не вмикався кулер.

Окей, давай відео де навантажуєш процесор з відео на 80% і через 20хв не працює кулер.

давай відео де навантажуєш процесор з відео на 80%

В тебе видно якісь проблеми з розумінням української мови, бо я написав
1. лише про завантаженя cpu
2. «не чути» !== «не працює»

Немає, сам шукаю. Віндові виробники прям самі штовхають тебе змінити сторону.

У мене ще додаткові умови:
— ултрабук формфактор, щоб тонкий і легкий типу ейра
— простий, строгий, стильний дизайн, без всяких свістоплясок, виступів, радіаторів, вихлопів, вирізів, нерівномірно розміщених клавіш чи портів
— реальна автономність без всяких цих економічних режимів
— реальна швидкодія незалежно на розетці ти чи на батарейці (а то віндові ноути часто повну потужність дають лише на розетці)
— зборка і якість матеріалів, щоб нічого ніде не прогиналось, не гнулось і не відчувалось «дешевим», пластмасовим на дотик

Всі ці леново, делли, завалюють як мінімум половину пунктів

реальна автономність без всяких цих економічних режимів

Щоб потім підключити його в розетку, до купи периферії через док, до зовнішньої клавіатури та меджик трекпаду, і працювати в такому режимі 99% часу? :)

Щоб потім в аеропорту не шукати крісла з розетками, і в літаку чи автобусі яркість екрану не знижувати до 30% і не включати економ режим аби заряда хватило хоча б на кілька серій серіалу.

І да, периферію ніяку не підключаю, стараюсь привикнути до вбудованої клави і тачпаду щоб не було дискомфорту коли переходиш на диван, гамак чи ще кудись. Смисл взагалі купувати ноут без автономності? Ноут без автономності це оверпрайснутий десктоп.

блін, ну ось в мене dell precision здихає за 2-3 години в робочому режимі. і це йому півроку десь. Я навіть по житлу з зарядкою до нього переміщаюсь :)))

Я під лінуксом, за вінду нічого не можу сказати (хоча пауер менеджмент у останнього наче кращій, тож працювати повинно не гірше від лінукса — принаймні, так вважається). Щоправда, у мене вимог до автономності високих і немає — я намагаюсь не працювати поза виділеним робочим місцем (з ергономічних міркувать, плюс для здоров"я корисніше). Тому тільки пару раз спробував попрацювати від батареї (чисто щоб мати уявлення про наявний ресурс) — близько 6 годин витягнув в типовому режимі (докер, IDE, браузер з купою вкладок, слак,... ), що навіть перевищіло очікування. Але я не маю з цього приводу особливих ілюзій — це лайт навантаження все одно, якщо нормально навантажити чи заюзати діскретну графічку, то і 3 години будуть за щастя думаю).

В мене є microsoft surface laptop — в режимі домашнього ноута на дивані він майже ідеальний — легкий, хороший екран, тихий, батарея ок і не гріється. На дотик приємний і якісний як і мак. Але якщо запустити докери, дебаг в студії і т.д., то через 10 хвилин вже гудить як винищувач.
Ще були кілька різних робочих dell xps, зараз dell precision — хєрня якась, гуде постійно навіть на мінімалках, без зарядки здихає буквально за 2-3 години.
З маком же враження набагато краще, але я не фанат макосі якщо чесно, і для роботи просто зручно коли все знаєш до деталей і що як працює і що де в ОС шукати.
Surface вже пора міняти, і ось думаю чи брати pro m2 Max і змушувати себе звикати до макосі, чи є якісь співставні альтернативи на вінді? Чи думаю взяти якийсь ПК попотужніше як основу робочу машину, і в придачу якійсь air m2 «щоб було» коли треба мобільність.

surface ну таке, єдине що розміри і зборка в плюс, все інше в мінус. Но в цілому один із найкращих варіантів на вінді в цьому формфакторі.

Ось тут добре по ньому пройшлись в порівняння з air m2
www.youtube.com/watch?v=DzINFkxdMuE

Та да
Surface Laptop Studio Core i7 32GB 2000GB SSD 120Hz 14.4″ RTX A2000
коштує абсолютно стільки ж як
MacBook Pro (2023) M2 Max 32GB 1000GB SSD 14.2″
І нахуя запитується той сюрфейс на i7?

У сьорфейса 120Hz це великий плюс, але для вінди що 60гц, що 120гц — пофіг. У мене монітор 144 гц на десктопі але не відчуваю ніякої різниці в роботі порівняно з 60гц. Чи то вінда не вміє в анімацію, чи то в десктопних ОС герцовка не така важлива, хз. В той же час, володарі прошок з 120гц відчувають різницю в макос.

При скролингу дуже видно де 60 герц а де 120 на любій ос.
Мінус в мака доволі повільні екрани, тому букви при скролі розмиваються набагато більше ніж в айфонах або на момому ігровому ноуті з такою ж герцовкою.

В мене монітор 144 і не відчуваю різницю поки він видає 144, як тільки підключаю ноут замість пк ( у ноута 60 4к по type c) так одразу відчуваю різницю)

Lenovo ThinkPad X1 Carbon чим не підходить?

Цим

— простий, строгий, стильний дизайн, без всяких свістоплясок, виступів, радіаторів, вихлопів, вирізів, нерівномірно розміщених клавіш чи портів
— реальна автономність без всяких цих економічних режимів

і можливо цим, все-таки це не повноцінний thinkpad:

— зборка і якість матеріалів, щоб нічого ніде не прогиналось, не гнулось і не відчувалось «дешевим», пластмасовим на дотик

і скоріше всього цим (але для мене особисто цей пункт не критичний):

не грілось і не гуділо, навіть коли його навантажуєш

Друже, тобі це може не сподобатися. Але якщо узагальнити твій опис і співставити з наявними (а не уявними) на ринку ноутбуками, то це МакБук Pro.
При тому, що я не є прихильником Маків. Бачу по відгуках тут, що наразі це топчик під твої (збігаються з моїми) вимоги.
Але сам я зараз на Asus Rog Zephyrus AMD Ryzen 7 6800HS, 16GB, GeForce RTX 3080, OS Fedora / &Ubuntu /&Windows. Тому що раз на рік потребую якийсь змонтований відосік зарендерити, або погратися з Blender/Krita/Inkscape. Різні OS, бо інколи треба щось в Докері розгорнути, а іншим разом опрацювати якийсь файл в Фотошопі (який в Wine нормально не працює). Тому Мак, нажаль, повністю не може мене задовольнити оскільки soft під майже всі ці забаганки (окрім Віндовс, звісно) OpenSource. А з МакБуком доведеться діставати гаманця кожного разу.

МакБук Pro

Товстий для мене, і важкий. Ті що були до М1/М2, ноути 2017-2018, були норм, а потім розтовстіли. Так що із маків у мене тільки air в моєму wish листі.

Товстий для мене, і важкий. Ті що були до М1/М2, ноути 2017-2018, були норм, а потім розтовстіли

Бро, у них однакова товщина, просто в нових немає звуження по краях.

Не одинакова, 14.9 проти 15.6 )

Я розумію що на папері не критично, но із-за нового дизайну в реальності вони виглядають мало не в 2 рази товстішими, як гроби.

Купити Мак і встановити вінду? ;)

Ну а для чого шукати щось

щоб воно було як мак про

якщо є макбук про?

Тому що я звик вже працювати на вінді. Але хочу хороший і зручний ноут. Якщо куплю мак то вже буду привчатися до макосі. Але хотів запитати чи може я щось пропускаю і є вже існують ідеальні ноуті на вінді.

ох і душно. Це ж відомий стьоб про макбук на вінді!) no offence

та хєр його знаєш хто перед тобою в інтернетах? :)

Я як віндузятник скажу, що до макосі ви повністю ніколи не звикните (я теж не звик), проте це все ніщо порівняно з їх XDR-дисплеєм, 16:10 співвідношенням сторін (одна з причин, чого там і вмістився такий великий тачпад), якістю тачпада, рендерингу шрифтів, візуального представлення UI-компонентів та нативного терміналу.

Аналогів немає і не передбачається, тут немає навіть про що думати.

ну, візьми останній інтеловий мак на вибір і встанови вінду.. нічого кращого не знайдеш

Буде погано, бо з плюсів залишиться тільки корпус, клавіатура заточена під мак на вінді буде як мінус, автономність буде як в інших ноутів на вінді. Або брати мак і юзати мак, або вже ноут на вінді

пфф.. з плюсів залишиться все: і нормальний екран і нормальний звук, в тому числі і з навушників. і корпус і клаву можна використовувати, там тих «заточеностей» два cmd і лише один control. думаю це можна пофіксити.

з мінусів — так, очевидно жити буде менше.

я кажу про свій досвід, а не теорію. + прийдеться ділити ssd з mac os

Екран в мака не крутий проти інших ноутів за його ціну, а навпаки.
1. Екрани в мак дуже повільні, навіть 120гц, я не знаю як це працює, але текст блюриться коли ти скролиш браузер, в мене після imac і макбук завжди очі печуть в кінці дня, після ноута на вінді і gygabyte монітора (4к, 144гц) все чудово.
2. Сучасні windows ноути вже давно мають 4k OLED екрани.

Звук так, я не розумію чому інші бренди ноутбуків роблять такий поганий звук, навіть на surface, він там ок, все розбірливо, для кіно вистачає з головою, але на мак він набагато крутіший.
З навушників по блютус звук в мака гірше ніж в iphone, з іншими девайсами не порівнював, але мені цього було достатньо.

Працюю на HP ZBook 14. Естетично більш менш ок. Потужніть офісна. Батарея повне гімно, на проекті у половини людей повздувались батареї в перший же рік (у мене також), якось їх фірма міняла. У новому ноуті тої ж моделі через рік батарея тримає лише годину, і це у енергозберігаючому режимі з підсвіткою майже в нуль. Загалом людям батареї досить регулярно міняють, щоб хоч на пару годин автономності вийти.
Немає кнопки Ins, тому доводиться постійно вводити якусь криву комбінацію клавіш від НР (зате є кнопки підняти і покласти слухавку які ніде не працюють). Немає кардрідера і лише два юсб-а порта, зате є якийсь кривий пропрієтарний порт, напевно для дока (хоча доки вони продають з юсб-с при цьому).

О, у мене теж робочий HP ZBook з легендарною батарейкою. Якби ж воно компенсувалось потужністю. Іноді на запуску тестів може зафрізитись система =)

Те, що не потребує комплайнсу з замовником роблю на власному Thinkpad P53.

Плюси: в габаритах 15.6″ вміщує 128 ГБ RAM, i9-9880H, 3×4 TB M2 і 4K OLED, чого вистачає для будь-яких мислимих задач, а з початком війни і евакуацією двохкратна переплата відносно десктопу з подібними характеристиками перестала здаватись чимось невиправданим.
Особливо корисно мати такий об’єм RAM, для системного програмування це дозволяє при найменшій потребі плодити тестові оточення і не захаращувати систему лишніми пакетами, білди на рамдиску також відчутно прискорюються.
Модель гарно сумісна з актуальною кубунтою, настільки, що навіть прокидування дискретної відеокарти у віртуальну машину з Windows вдалось завести з мінімальними втручаннями у хостову систему.

Мінуси: важить з зарядним пристроєм 3 кг, і у типовому робочому сценарії (віртуальна машина з Windows для роботи з пропріетарним IDE для ембеддеду, браузер на хості з ютубом) споживає до 100-120 Вт, а максимальне споживання взагалі досягає 200-220 Вт. Це і само по собі багато, і виходить за максимальні потужності USB PD (100 Вт) і гнізда автомобільного прикурювача (160 Вт), тому живити його в умовах блекауту без подвійного перетворення на 220 і додаткових втрат або складних саморобних рішень не вийде.

Якби я був веб-девелопером, однозначно дивився б у бік М1/М2, але наразі вузькоспецифічний софт типу програматорів під Windows і збірка ембеддед дистрибутивів лінукса унеможливлюють подібний перехід для мене.

у меня казенный макбук про 2019, выдан в 2020 году, полет нормальный
как перестанет нормально работать — обновят
закончил отслеживать модные технотренды вкупе с процессорами, чипсетами, видеокартами и т.п. где-то лет 15 назад, потому что ну есть ноутбук какой-то, работает, что еще надо

Може це трохи глупо, але для мене важливо як виглядає ноут, збірка, матеріали, й все таке, бо я з ноутом майже не сплю (хоча і таке бувало), маю два акаунти, робочій й домашній, тобто реально увесь день за одним компом, й хочеться в руках тримати щось що реально пдобається.
Тому дуже хотів Dell XPS, бо подобається більше ніж мак, але скільки не дивлюсь, у макбуків зараз немає альтернатив, своїм М1 епл просто нагнула увесь ринок — усі конкуренти зі схожими характеристиками дорожчі й гірші, й теж саме пишуть майже у кожному сабредіті, багато людей зараз переходять на маки через це. Тому користуюсь Air M1, планую брати Pro M2, коли ціна буде адекватна.
Коли конкуренти підтягнуться, буду щось шукати, просто для різноманіття, макбуки за 7 років користування вже трохи набридли.

важливо як виглядає ноут, збірка, матеріали, й все таке, бо я з ноутом майже не сплю

як я тебе розумію

з гострими металевими гранями перегляд полунички поже закінчитися порізами

хто ж на ноуті на маленькому екрані дивиться коли VR є?

А там же хакати треба
Мій окулус незайманий досі

Коли конкуренти підтягнуться

*ніколи*

О так приємно бачити, шо я не один прихильник Lenovo Legion 5 тут. У мене Lenovo legion 5 5600h/16 gb/3060/15.6 165 Hz
Топовий ноутбук, але це більше для домашнього вжитку

Для роботи виданий фірмою MacBook air M1 2020, 8/256.

Мав більше року щоб порівняти: звичайно М1 відчувається в рази 2-3 слабшим за легіон. Проте крута батарея, але за рік і 4 місяці вона дуже просіла. Раніше тримала десь годин 7-8, сьогодні протримала десь годин 5, дуже швидко якось деградує. Тачпад норм, юзати можна, але все рівно мишка краще і ніхто мене не переконає, що при роботі за столом тачпад кращий в плані швидкості і точності роботи за мишку (окрема історія які я танці з бубном провів щоб відключити срану акселерацію в маку).

Підсумовуючи — був би в мене вибір, і не було би проблем зі світлом, я би навіть на секунду не задумувався — вибрав би Lenovo legion 5 для роботи і інших приватних задач

Був робочий macbook pro на A1 — мені не сподобався. Навіть часом мусив юзати власний HP Elitbook на Core I5 бо мак тротлив часто. Це особиста думка.

а шо каже coconut battery на цю батарею?

Поставив. Пише що здоров’я — 84% , але по часу роботи здається, що просіла набагато більше. 269 циклів. Сьогодні вона реально протримала 5 годин, завтра ще раз перевірю

це виходить майже кожен робочий день по циклу намотувалось.. здається 85% це ще непогана виживаємость батарейки..

Ну загалом так. Ну не кожен день , бо в мене він з 1 вересня 2021, це десь майже 500 днів. Зрозуміло, що до жовтня минулого року він переважно працював від мережі, а останні 4 місяці мабуть 50% часу працює від батареї

О так приємно бачити, шо я не один прихильник Lenovo Legion 5 тут. У мене Lenovo legion 5 5600h/16 gb/3060/15.6 165 Hz
Топовий ноутбук, але це більше для домашнього вжитку

о, в мене геть такий самий але 17″ :)

Є в нього одна паскудна болячка. З часом та високю нагрузкою, перегрівається один з мостів живлення, що стоїть на краю плати, вигорає, випалюючи все навкруги інколи тягнучи за собою серверний міст. Багато їх таких обуглених в сервісі лежить.

M1 Max 64GB

сьогодні на verge вийшов огляд нового M2 pro, там є декілька перфоманс бенчмарків M1 Max vs M2 Max:
www.theverge.com/...​6-inch-2023-m2-max-review

Головне щоб не виданий замовником, тоді і вибір обмежений аксіомою Ескобара, і софт з анальними зондами, в результаті бігаєш як дурний з двома ноутами

1,5 роки назад придбав Legion 7 16ACHg6
процессор AMD Ryzen 7 5800H
RAM: 32,0 GB DDR4 3200
Video: Gforce 3060 TPD 125Wt
Поки що кращій лептоп який у мене був,
якщо обирати тільки для роботи, то можно подивитись на IdeaPad 5 Pro але не знаю чи є моделі на 32 Гіга оперативи

Нещодавно для роботи видали MacBook Pro(2019) I7 32Gb, по відчудтям виграє тільки ємністю батарї та трішки кращою якістю корпусу, якщоб не вимоги компанії працював би на своєму лептопі

Працюю на декстопі.
Ноути від галер щоб у відпустках пошту читати та ютуб дивитись.

Чим живите ПК при відключеннях?

Відключень ще не було, виїхав до війни

~15 годин роботи (з 4 WiFi точками і 2 ZigBee стіками на PoE) :)

imgur.com/a/IRfIEao

и что? Это уже неважно при наличии генератора. Больше 6ч у меня ни разу не получалось ещё питаться от батарей. Не было в этом необходимости, а не потому что не было возможности

В мене теж генератор, іноді світла по 30 годин немає.

Батарея слугує просто глушником, чи ще й для опалення? Вона не прогорає?

просто глушитель и охладитель выхлопа. Ничего не прогорает, запаха нет, звук примерно как пылесос, соседи не жаловались

Планую взяти базову модель macbook pro на m2 pro, з тої простої причини, що не прийдеться через 2 роки вибирати новий. І це по суті буде мій перший мак. Такої автономності жоден інший ноут немає. Тому це по суті економія грошей

нещодавно — це скільки? для мене рік — це нещодавно, бо попередній служив вірою і правдою 4 роки, а тепер ще послужить батькам) Зараз MacBook Air M1, був HP Spectre 360, 16/512. Оновила тільки через те, що планувалась подорож і треба був акумулятор, який тримає довше. Сумую за сенсорним екраном)

І як з пітоном працюється на маку? Сама думаю, чи купувати. Але не впевнена взагалі, чи буде мені зручно.

чудово) 4 вікна pycharm, 100500 вкладок Chrome, заряджаю в середньому раз на добу, перезавантажую тоді, як приходять оновлення. В мене Air M1 16Gb. Не пилососить. Я пишу тільки бекенд і інколи верстаю по власним проектам. Більш ніж достатньо! не користуюсь мишкою. Однозначно рекомендую. Для подорожей саме те!
Трошки живіший, за мій лінукс на HP, хоча той теж був дуже достойним.

Як і 10 років тому — ідеально.

Macbook pro 16 m1,16/512. 16 гігов вистачає, але зараз напевно взяв би 32, бо ssd використовується активніше для swap

мда, спеки как у моего макбука 2013, обнищали погромисты

У твоего 2013 года может быть тот же объем памяти, но не скорость, так что не городи.

я отказываюсь в это верить

Lenovo Legion 5 17ACH6

Плюси:
— батарея (10+ годин автономної роботи у режимі енергозбереження);
— клавіатура (повноразмірна, з підсвіткою та чітким ходом клавіш);
— екран (мінімально необхідний для комфортної роботи);
— купа роз’ємів на всі випадки життя (можна обходитись без USB-хаба);
— швидкісна зарядка 200W (заряджається на 80% з нуля десь за 40 хвилин);
— у майбутньому можна легко апгрейдити — SSD і слоти пам’яті легкодоступні;
— у моєму випадку: ціна, бо встиг купити пару місяців тому за 32000 грн. (зараз 51000 грн.);

Значних мінусів за декілька місяців повсякденної роботи не знайшов.

У мене Legion7 16, від батареї у гібридному режимі працює максимум 4 години, так що не зню як у Вас виходить 10 годин))

Спробуйте використовувати не гібридний режим, а quiet mode. Нова батарея чітко тримає 10 годин.

А який проц? Сучасні «інтели» дуже неефективні, в одному і тому ж ноутбуці з однаковою батареєю ноут на новому АМД працює вдвічі довше ніж на Інтел. І я не перебільшую і не придумую. Тестував спеціально з другом.

Там можна апгрейднути батарею на більшу, але доведеться замінити вінчестер на другий M2 SSD. Замовити можна на офіційному сайті запчастин Lenovo.

Але то буде точно не 10 годин, а десь 6-8 максимум.

про батарею бред, он не держит столько. Полноразмерная клава это как бы не плюс, а минус

Але це факт. Стосовно повноразмірної клавіатури не згоден, бо для того, хто використовує «сліпий» набір, інші варіанти — це незручності, які потребують змінювати набуті роками звички

Враховуючись що все двигається в сторону урізаних клавіатур, краще відвикати від повнорозмірних )

Враховуючи те, куди зараз йде розробка ПО, я швидко перетворююсь на дінозавра накшталт розробників Коболу. Але всі ці «стильні, модні, молодьожні» свистопляски мене наразі ніяк не надихають. І я зовсім не розумію переваги урізаної клавіатури стосовно повноразмірної. Як там молоде покоління каже: «Розмір — не головне, головне здатність правильно користуватись девайсом». Але ті, хто постарше — знають, що «розмір має значення» )))

Уви, балом правлять «стильні, модні, молодьожні» ).

99% ноутів з урізаною клавою, половина десктопних клавіатур урізані. Так що вірогідність що десь колись доведеться сидіти за урізаною, чи підсісти до колеги з урізанною і щось йому показати — доволі велика.

Плюси урізанної в тому, що ти можеш одинаково працювати на обох. Але коли привикаєш до повноцінної — то перехід на урізану це біль.

А чим це мінус, якщо нумпадом просто не користуватись?
Справа навіть не у частоті використання нумблоку, а у тому, що з ним клавіатура має тенденцію бути більш схожою на стару добру Model M, а не казна що, кожен лаптоп різне, тупо набридає перенавчатись на кожну модель.

ну якщо 3 кіло, всього лише фулхд на 17 дюймах і 300 нітах це не мінус.. а по батарейці — якщо 4-5 годин витягне з екраном на мінімум то це вже перемога

10 годин тримає чітко у quiet mode. Я не дизайнер, тому якість екрану для мене не так важлива, але глаза після 8-годинного робочого дня не болять, тож вважаю її цілком достатньою.

наврядчи це можливо. найкращий резалт у тестах:
8.2 W (~9 h 45 min of use)— idle, Best Battery Mode, screen at 0%, Wi-Fi ON, backlighting off;

батарейка там 80Wh тобто навіть якщо нічого не робити на мінімальній яскравості то буде споживання 8.2W. чисто математично жодних 10 годин не може бути.

www.ultrabookreview.com/...​vo-legion-5-17-review/#a6

про монітор це я скоріш до того шо для ігрового типа ноутбука не мати HDR це вже ну такоє.. а через те шо ігровий — там фулхд, шо для роботи на 17 дюймах ще з віндовим рендерінгом шрифтов просто боляче дивитись

Це одвічний спір між теоретиком і практиком. Зараз відключення тривають по 4 години, після них залишається десь 65% батареї. Звісно, quiet mode ввімкнений, всі блютуси і вайфаї вимкнені (крім мітингів, коли навушники підключаю), активно юзається лише IDE-шка, клієнт мессенджера і браузер Edge (ніяких гугл хромів, якщо треба енергоефективність). Екран, до речі, не на самій малій яскравості, десь на 1/3 від звичайної. З самої інсталяції всі непотрібні фонові процеси і служби були вимкнені. Чесно, я не замовчувався замірами споживання, мене для мого гаджета хвилює фінальний результат по автономності, а він більш ніж задовільний.

перепрошую, але ну тобто чуваки що поміряли руками розряд від 100 до 0 на різних режимах — це теоретики. А ти коли посадив на 35%, екстраполюванням порахував час повної розрядки в 10 годин — це практик. Головне не переплутати.

8.2 W (~9 h 45 min of use)— idle, Best Battery Mode, screen at 0%, Wi-Fi ON, backlighting off;
15.1 W (~5 h 18 min of use) — text editing in Word/Excel, Better Battery Mode, screen at 70%, Wi-Fi ON;
13.5 W (~5 h 56 min of use)— 1080p Youtube fullscreen in Chrome, Better Battery Mode, screen at 70%, Wi-Fi ON, screen set to 144Hz;
12.6 W (~6 h 21 min of use)— 1080p Youtube fullscreen in Chrome, Better Battery Mode, screen at 70%, Wi-Fi ON, screen set to 60Hz;
13.1 W (~6 h 6 min of use)— 1080p Netflix fullscreen video in Edge, Better Battery Mode, screen at 70%, Wi-Fi ON;
30.9 W (~2 h 35 min of use)— browsing in Chrome, Better Performance Mode, screen at 70%, Wi-Fi ON;
59.88 W (~1 h 20 min of use)— Gaming — Witcher 3, Maximum Performance Mode, 60fps, screen at 70%, Wi-Fi ON.

Так, розрахунки виглядають вірними. Тому запрошую колег, які мають саме цю модель, поділитися практичними спостереженнями стосовно автономності. Бо ми маємо ситуацію як мінімум на моєму прикладі, коли автономність чомусь вище теоретично можливої, а чудес не буває )

Щось ви пане реально перебільшуєте. Я бачив кілька десятків тестів легіонів останніх років і в одному огляді він не тримав більше 6-7 годин, а взагалі у районі 3-4. Це хіба викрутити екран на нуль і не торкатись ноута. Це я як власник легіона кажу

У мене такий самий, проблема с Wi-Fi модулем (слабкий сигнал, інтернет преривається). Треба докупляти інший.

C Windows 11 как? В Розетке идет без ОС

Я брав на AVIC. Вінда є на борту по дефолту.

А какая там Винда стояла 10 или 11?

норм. купив ключ, завантажив, встановив на окремий ссд — політ нормальний)

С этим все понятно, вопрос был по железу — не все железо совместимо с 11 Виндой

MacBook Pro 14″ 2021
M1 Pro / 32 Gb / 1Tb ssd
Топчик — легкий, живучий, потужний

так, M1Pro може спокійно відпрацювати на батареї цілий день, особливо якщо вимкнути блютуз

Якщо не треба працювати з докером/віртуалками або чимось нізкорівневим, то топ. В іншому випадку — готуйтесь страждати, прям фізично відчувати біль

Працюю з докерами, проблем не маю. Докер ледь не першим ділом пофіксили, коли я його брав десь рік тому, то вже з докерами проблем не було

Що означає «пофіксили»? Так, є режим емуляції, але це спасає реально менш ніж в половині випадків. АРМ імеджі можна знайти для найбільш популярних проектів розміру «джава імедж для арм», але все хоча б трохи менше — вже проблема на проблемі. Налаштувати нормально selenium grid + chrome на арм архітектурі — гуд лак хев фан. Є ком’юніті версіі на колінці — працює максимально коряво. Знайти готовий імедж кафки під арм так щоб out of the box — ну вперед, щасти вам. А в режимі емуляціі особисто в мене кафка стартує нормально 1 раз з 3.
Сюди ж додавайте що якщо ваш проект до цього не планувався працювати на арм, то вам потрібно буде переробляті все під мульті-арк імеджі самостійно або локально шукати собі арм-аналоги. Половина с існуючих у мене на проекті імеджей відмовилися нормально процювати в емуляціі. Так що закладайте ще переробку інфри під мульти-арк якщо все вже робити під перехід на М1 для колег
Сюди ж додамо що не арм-імеджі будуть так сильно гріти ваш М1, що про 10 годин батареї можна забути. В мене під «нагрузкую» 16’’2021 M1Pro може сдохнути за <4 години. І це не те щоб якась реальна нагрузка, так невеликий компоуз файл який на інтел процесорі максимум 15% проца від’їсть

Ну, мабуть вам не пощастило.
Зі свого досвіду, контейнери крутяться добре. Маю кілька сервісів, де запуск в режиму емуляції і не можу сказати, що бачу велику різницю у часі роботи від батареї, коли я їх запускаю
ps. kafka — hub.docker.com/...​stream-kafka-arm64v8/tags

503 завантаження, Requires Waterstream license (платно)

Це принципово можливо. Якщо вам так потрібен певний софт, то можна і самому зібрати контейнер, законтрібутити в опенсорс. Звісно, що платформа відносно нова і не весь софт підтримується з дня релізу платформи. Але якщо певний софт для вас критичний і ви не можете чи не хочете трохи прикласти рук, то значить платфрма для вас не підходить.

ps. https://nxt.engineering/blog/kafka-docker-image/

Але якщо певний софт для вас критичний...то значить платфрма для вас не підходить.

Це саме те що я написав в оригінальному коментарі

Мабуть у нас різне розуміння слів

страждати, прям фізично відчувати біль

гіпотетично:
трансформер на райзені без дискретки, щоб надійніше
64гб ддр 5
с тайп-с зарядкой и кучу портів та фізичним езернетом
с нормальним охолодженням, бо наприклад hp-шки приходится через nbfc налаштовувати щоб не тротлили бо вони намагаются бути тихими замість того щоб влупити охлад на всю
та бажано щоб зі змінною батареєю

Рік тому купив собі Asus ROG X Flow 13. Для мене — ідеальна машина, альтернатив якій майже немає: компактний 13″ корпус, легкий, прекрасний FullHD дисплей з підтримкою 120Hz, 32Gb (!!!) оперативки, ігрова відеокарта (пройшов Horizon і God of War), 8 ядер/16 потоків, трансфорер з сенсорним дисплеєм (пару разів ставало в нагоді). Ну, і всякі дрібниці по типу 2 Typc C, окремі HDMI + USB, стилус (хай буде😂). І все це не за всі гроші світу (рік тому брав за 54 тисячі, аналогічні thinkpad, наприклад, починалися від 100 тисяч).

Батарея в лайтовому режимі тримала на початку 6-7 годин, в робочому 4-4.5. Зараз не набагато, але все ж уже менше.

Якшо зараз зламається і доведеться шукати заміну, то і міняти фактично немає на шо.

HP 445 G8 Ryzen 5600U (6/12), 1 Tb ssd nvme, 32 gb ram. Батарею тримає 5-6 годин. Через type-c йде зарядка, зображення на 2 монітори, до монітору підключена переферія (клавіатура, мишка, веб-камера). Дуже компактний, легко відключити і кинути в рюкзак. На мій погляд, супер, за свої гроші.

MBP 16″ — значно важчий за HP, гарна автономність, на цьому його плюси для мене закінчуються. Через type-c не може виводити картинку на 2 монітори (WAT??). Довелось купити окрему блютуз мишку, щоб не чіпляти перехідники весь час.

FullHD 60hz. Відображає лише в режимі дублювання. Тобто є зображення на власному екрані і два однакових зображення на моніторах. Щоб другий монітора відображав окрему картинку, треба ще HDMI підключати.
P.S. неправильно зрозумів, думав питання стосовно MBP

MАСстурбейтори на місці? Напишіть пж про тачпад і що ніколи не повернеться на вінду😆

я після 5 років на лінуксі не повернусь на вінду якщо що) шикарно працюю зараз на Mac без мишки, проблем не маю. І до Mac не мала. Може ви любитель заливати тачпади чимось солодким?

А у чому власне перевага тачпада, напишіть хтось?

На віндових також вроді великі вже, і також жести підтримують, але все-рівно якось не можу звикнути і з мишкою було б зручніше. Не хватає точності, завжди проблема посунути кілька пікселів вліво, кілька пікселів в право, постійно задіваєш його рукою і курсор переміщається не туди куди треба, чи спрацьовує якийсь жест (так як реєструє фантомні випадкові натиски іншої руки), щось драг і допнути також не зручно, жести є, але якісь криві, спрацьовують не завжди чи не те що хотів (не знаю проблема вінди чи ноута, топовий віндовий ноут якщо що), перелистування віртуальних десктопів відбувається з величезним лагом, набагато швидше клавішами перемикатися.

Це проблеми віндових ноутів чи тачпадів взагалі? А то читаю відгуки макюзерів які відмовляються від мишки і не можу уявити це з колокольні він юзера.

А руки запястя не болять?

У мене навіть від трек болу якось опухла

не болять, і дозволяють спокійно ручками робити не айтішні речі

ручками робити не айтішні речі

палево....)))

ну дивлячись хто спалився. як є АНАЛітичні здібності, то аватарка як раз про роботу ручками, наприклад

ну отак. розмір, наявність жестів зводить необхідність пацюка нанівець. в героїв грати міжна теж без особливих проблем

Коли купив свій перший макбук, був на сьомому небі від тачпада, великий, жести, працював дуже чітко і ні одного разу не переміщувався курсор від запястя, що було постійно на віндових ноутах. Через кілька років хотів спробувати клавіатуру і мишку до макбука, кілька днів і я зрозумів чому краще користуватись встроєним тачпадом. Коли пишеш код і потрібно тицьнути курсором кудись, потрібно підняти і перемістити руку на мишку, а потім назад на клавіатуру, правильно руки поставити, щоб не промахуватись по клавішам, це мене втомлювало, а на тач тільки в запясті руку згинаю, розігнув і знову пишу.

Ще, щодо плюсів мака, якісний дисплей, суперовий звук і найголовніше, мікрофон ніколи не підводив, завжди чудово мене чути, немає сторонніх шумів, ніколи не відвалювався мікрофон, а на вінді і лінуксі, то мікрофон відвалиться, то відео не працює, то шум вентилятора.

Але хочу підмітити, в макбуці з М1, клавіатура шумніша, тач не такий приємний і холодних пальців погано слухається, на старому, з 15 року, не було таких проблем.

А у чому власне перевага тачпада, напишіть хтось?

На віндових також вроді великі вже, і також жести підтримують, але все-рівно якось не можу звикнути

Це як писати, що в жигулях і рендж ровера 4 колеса та великий руль.

Де ти пропав? Чи батареї не вистачає повідомлення написати?

Один час дуже хотів оновитися на ноутбук на Windows, щоб можна було і попрацювати і іноді щось пограти, але щоб формфактор і дизайн були максимально близькі до MacBook (до того працював на MacBook Pro 16″ i9, дуже сподобався великий тачпад і сам дизайн), дивився на Dell XPS 17 9720, але ціна була як в Макбука при тому побачивши огляди на скільки дико Dell XPS тротлить відпало всяке бажання тратити на цей ноут ~120к грн. Збирався купувати MacBook Pro m1 16″, але якось не дуже подобався його дизайн, хотілось би щось товщиною з Макбук 2019 року і от дивився якісь відео з чутками, що наче Apple десь весною планує випустити MacBook Air 15.5″, то думаю дочекатися весни і купити саме його, якщо це звісно правда, що такий випустять)) а як ні, то MacBook Pro M1 16″

На кеддрі огляд? Там же в коментарях і сам Богдан, шо надав техніку на огляд писав і інші користувачі писали, що оглядач не розібрався і в dell power manager не поліз і почав ганяти furmark+pcmark одночасно, навантажуючи cpu+gpu на 100% в режимі «quiet», де він і тротлить з старшим 12900h аби не шуміти. Користуюсь попереднім dell precision 5560 (11850h/64gb/2tb/A2000) і в звичайних робочих задачах, а не стрестестах, таких проблем нема і живе стабільно 6+ год в режимі роботи.

що оглядач не розібрався і в dell power manager

ще одна причина чому я використовую віндові ноути тільки щоб запустити гру) Вінда сама по собі убога, то ще вендори наліплять кучу свого трешака, з яким треба розбиратись)

У меня DELL XPS 17 второй год, и ничего он не тротлит. Еще и шумит поменьше MacBook Pro 16 2019 (который был у меня перед ним и от которого я с удовольствием избавился). Насчет цены как у МакБука — это в какой вселенной? При одинаковых RAM+SSD DELL XPS 17 с 4k экраном на 15% дешевле.

Dell XPS 9720, ІМХО краще що можна знайти на вінді

Один час задивлявся на нього, але зупинив огляд де показали як він дико тротлить) чи все насправді не так погано?

Не помічав, Хіба що він сильно гріється якщо закрити вдув повітря знизу — на ліжку перегрівається. На столі без проблем

Полтора года юзаю XPS 17 — не тротлит. Даже в играх.

Сірого кольору
Бренд заклеїв

Пенсіонер Asus Rog 17′ G751JL — куплений в 2015, на ОЛХ, у перекупників техніки із Польщі, значно дешевше ніж в українському магазині, але без гарантії.
17.3 IPS / i7 4720HQ / RAM 16 (max 32) / SSD 240 GB + HDD 1 TB / GeForce GTX 965M 2 ГБ / 4 кг. Ноут ніразу не обслуговувався, все життя грав WarThunder, та навіть батарея ще тримає 10 хв роботи, або годину у простої...(хоча купив вже нову батарею та лінь міняти)

Від всіх МАКів сльозяться очі, як їх коректно налаштувати?

Lenovo Legion 5 15ARH7H (82RD00B4RA) Storm Grey

Экран 15.6″ IPS (2560×1440) WQHD 165 Гц, матовый / AMD Ryzen 7 6800H (3.2 — 4.7 ГГц) / RAM 16 ГБ / SSD 1 ТБ / nVidia GeForce RTX 3070 Ti, 8 ГБ / без ОД / LAN / Wi-Fi / Bluetooth / веб-камера / без ОС / 2.4 кг / серый

Купив два місяці тому Lenovo Legion 5 Pro 16″, Ryzen 5800 RTX 3060/16Gb/512SSD.
Добавив ще один SSD 1Tb, чудовий ноут для роботи з графікою (фотографія) має HDR та 100% покриття RGB.
По відгукам радять міняти дві планки пам’яті по 8 на одну 16 а потім ще +16, але поки що мене задовільняє.
Звісно зарядка на 300w масивна і батарея тримає лише 3,5-4,5 годин при не дуже складних навантаженнях, але покриває мої домашні потреби + обробка фото.

Не планую оновляти, працюю на тому, що видала компанія. Lenovo Yoga Slim 7. Особистого ноутбука немає, є ПК ігровий.

Заголовок теми

За яким ноутбуком працюєте?

Опитування

Чи плануєте купувати новий ноутбук?

Л — логіка

MacBook Pro 16 2019, чекаю поки Pro M2 16 почнуть закуповувати

Скоріш за все в нас на них неадекватні ціни будуть. З М1 так було + в наявності ніде не було. Якщо є хтось в Польщі хто може купити і привезти то мабуть буде ідеальний варік. Так, не дуже зручно в плані гарантіі, але дешевше.

Я ж не за свої гроші купляю, а в компанії пофиг скільки він там буде коштувати. Ну і дружині М2 Air купував нещодавно — норм ціна, як і в Польщі

я порівнювала для колеги M1 Pro, щоб купити в Литві (там євро), то в Україні він купив дешевше. Купити + завести — часто буває дорожче

На старті продаж вигідніше купувати в Європі. Потім сірі імпортери продають по більш менш нормальним цінам.

йому було дорого дивитись на свіжі моделі, дивились по ціна/якість, тому так краще

Pro M2 16

несерйозно
я б про 32 думав (якщо 16 память)

Це ж модель (16 дюймів). Звісно що 32 гіга, в мене їх і зараз стільки

MacbookPro16 2021 року. Топчік.

написав комент не глянувши, а видалити не можу. Не звертайте уваги)

Останній Інтел кажись в 2019-у був.

Підписатись на коментарі