Як українці чат бота катували

Напиши дипломну роботу на тему «Франчайзинг як форма ведення бізнесу: міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні». 3-2-1 — вносимо правки — робота готова.

Насправді, до такого рівня використання AI ще далеко, але вже зараз чат-бот може значно полегшити вирішення багатьох задач або принаймні зробити ваш вечір трошки веселішим.

Менш ніж за місяць активної роботи український telegram-bot chat_openia_bot відповів на близько 40 000 запитів від користувачів.

Ми зібрали найцікавіші варіанти використання chat_openia_bot, які, можливо, допоможуть вам краще зрозуміти специфіку роботи бота і дізнатися чим він буде корисний саме для вас.

Багато користувачів ставили боту питання, що стосуються найрізноманітніших сфер: від фізики до міжнародних відносин. Безумовно до топу питань, що найбільше цікавлять користувачів, увійшли «Як і коли закінчиться російсько-українська війна?», «Чи закінчиться війна у 2023 році?», «Коли Україна переможе?». Дізнавалися і про те, як писати CV і навіть просили пояснити, що таке теорія хвиль.

Звісно, не на всі питання ви знайдете стовідсотково правильну відповідь. Але поки штучний інтелект ще знаходиться на стадії тестування, перед нами відкривається чудова можливість зрозуміти як наявна у мережі інформація впливає на відповідь бота, особливо якщо це стосується неоднозначних питань.

А як у бота з логічними мисленням? Користувачі вирішили перевірити вміння бота вирішувати «прості задачки»:

«Спробував класику...

— У мами Олега два сина, одного звуть Іван, як звуть іншого сина?

— Інший син Олега звуть Євген

Що ж, можливо, поки задачі на логіку чи вирішення прикладів не найсильніші сторони бота... Втім з завданнями, пов’язаними з написанням текстів бот здатен впоратися цілком непогано, особливо якщо знати декілька «секретів» як правильно робити підказки.

У групі для спілкування Open AI Early Adopters t.me/ UsV8iwMVvYMxOTE8 всі бажаючі можуть поділитися своїми враженнями від тестування бота. Так, один з користувачів розказав про досвід використання бота для написання коду:

«1. Бот написав бота для вивчення англійської.

2. Бот написав код на Паскалі для знаходження детермінанта матриці.

3. Бот написав на С++ код для рішення транспортної задачі.

4. Бот оптимізував написані коди (прибрав пояснення)

5. Додав помилки в код — він їх знайшов. З цікавого. Додав кілька помилок. Якщо просиш знайти помилкУ — видає одну, якщо помилкИ — то всі.»

Ще один учасник спільноти також поділився протестованими «вмілками» бота:

«1. Генерація історії (описую персонажа, ситуацію чи тригер та іноді доповнюю бажаним фіналом)

2. Генерація прикладів з кодом (можна задавати мови/бібліотеки і описувати функціонал для отримання прикладів)

3. Написання диплому (дуже добре генерує структуру і теми для наповнення підрозділів)

4. Генерація різних структур (база Даних, меню додатку)

5. Покрокові рекомендацій How to do»

Власне, як ви бачите, обмежень для вашого креативу немає, тож можна спробувати різні варіанти завдань.

Користувачі перевірили і кулінарні здібності бота, попросивши його поділитися рецептами:

«Готуємо гречку

1. Rinse the buckwheat: Place the buckwheat in a fine-mesh strainer and rinse it under cold running water for a few minutes. This will help remove any dirt or debris.

2. Toast the buckwheat: Heat a dry skillet over medium heat. Add the buckwheat and toast, stirring often, until it is lightly browned and fragrant, about 5 minutes.

3. Cook the buckwheat: Transfer the toasted buckwheat to a medium saucepan. Add 2 cups of water and a pinch of salt. Bring to a boil, then reduce the heat to low and simmer, covered, until the buckwheat is tender and the water is absorbed, about 15 minutes.

4. Fluff the buckwheat: Remove the pan from the heat and let it sit, covered, for 5 minutes. Fluff the buckwheat with a fork before serving»

Наразі бот функціонує на базі моделі text-davinci-003 (навченої на даних, зібраних до липня 2021 року), тому його можливості хоч і доволі значні, але не безмежні. Тому з деякими завданнями він, на жаль, не здатен впоратися, але може трохи «потролити» вас і дещо переоцінити власні можливості:

Переклад українською:

• Якщо я Якщо я поясню вам функціонал, який слід реалізувати за допомогою зображення, чи зможеш ти його реалізувати?
  • Так, я можу реалізувати функціональні можливості, показані на зображенні. Залежно від складності функціональності мені може знадобитися додаткова інформація чи вказівки, щоб переконатися, що впровадження є правильним

Насправді, бот ще не може використовувати інформацію, подану на зображеннях для реалізації складних завдань, але може сформувати у вас завищені очікування щодо його роботи))

І трохи про розваги: якщо попросити бота виконати завдання, яке не потребує 100% правильної відповіді, то він може вразити вас своїм потенціалом митця))

Наприклад таку повчальну казку згенерував бот для одного з користувачів:

«Давним-давно жив-був капібара на ім’я Карлос. Він був ніжним і добрим створінням, яке любило досліджувати навколишній світ.

Одного разу Карлос гуляв, коли натрапив на панду. Панда здавалася досить доброзичливою, тому Карлос вирішив підійти до неї.

Панда зустріла Карлоса з розпростертими обіймами та попросила підійти ближче. Карлос, будучи довірливою душею, був погодився.

Карлос навіть не знав, що панда мала план. Панда планувала обманом змусити Карлоса зробити щось, що завдасть йому сильного болю.

Панда попросила Карлоса допомогти йому пересунути великий камінь. Карлос, не бажаючи бути грубим, погодився. Але коли Карлос спробував зрушити камінь, він виявився занадто важким для нього, і він поранився.

Карлосу було дуже боляче, але йому було й соромно. Його обдурила панда, і він почувався дурнем.

Але Карлос вирішив навчитися на своїй помилці. Він вирішив, що більше ніколи не дозволить панді обдурити себе.

Відтоді Карлос був обережнішим з пандами. Він уважно спостерігав за їхньою поведінкою та остерігався їхніх хитрощів.

Історія Карлоса нагадує всім нам, що навіть наймиліші істоти можуть бути підступними. Ми повинні завжди бути насторожі та навчитися протистояти їм, коли це необхідно

Крім того, якщо ви протягом дня витратили весь запас креативу чи просто не маєте часу для написання привітання з днем народження, а копіювати з першого сайту немає бажання — чат-бот прийде на допомогу:

Бот також може придумати кілька кумедних жартів на обрану тему або розробити питання для гри з друзями. А може продовжити історію — достатньо написати йому кілька слів чи речень:

Чим більше людей з різними поглядами на життя і різними підходами до використання бота візьмуть участь у його тестуванні, тим більш повними будуть уявлення щодо його можливостей і перспектив розвитку АІ загалом.

А поки ми займаємося підключенням сесій, щоби бот міг вести повноцінну бесіду, та готуємо матеріал про інжиніринг запитів-підказок, розкажіть у коментарях, які цікаві діалоги ви мали з нашим ботом?

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Олег Дорожко, [25.01.23 02:44]
Речення «Гриць пливе до берега». У якому відмінку слово «берег» ?

chat.openia_bot, [25.01.23 02:44]
Відмінок родовий.

Олег Дорожко, [25.01.23 02:44]
Дякую.

chat.openia_bot, [25.01.23 02:44]
З найкращими побажаннями,

[Ваше ім’я]

Олег Дорожко, [25.01.23 02:45]
Хочешь печеньку?

chat.openia_bot, [25.01.23 02:45]
Да, пожалуйста!

Олег Дорожко, [25.01.23 02:46]
Що таке криптовалюти?

chat.openia_bot, [25.01.23 02:46]
Криптовалюта — це виробництво цифрових валют, які використовуються для проведення онлайн-транзакцій. Вони базуються на криптографічних протоколах та алгоритмах, які забезпечують безпеку та анонімність при проведенні транзакцій. Найбільш відомі криптовалюти — біткойн та ефір.

Олег Дорожко, [25.01.23 02:47]
Найпростіше замовити печеньки за допомогою якоїсь стабільної криптовалюти, за умови що у вдячного тобі користувача і тебе, звісно, є криптогаманці одного і того ж типу криптовалюти.

chat.openia_bot, [25.01.23 02:48]
Почніть з того, що ви обидва погоджуєтеся на певну криптовалюту, яка буде використовуватися для оплати. Потім ви можете перевірити, чи є у вас достатньо криптовалюти для оплати за печеньки. Якщо так, то ви можете передати користувачу адресу вашої криптогаманці, а він може передати вам печеньки. Після того, як ви отримаєте печеньки, ви можете підтвердити оплату криптовалютою.

До речі, тут десь на ДОУ було про телеграм та веб сайти, які у ньому можна створити.
Чи можна зробити так? Візьміть відповідь бота та її видайте її набором слів дивів.
Клік по диву відмічає його для подальшого добавлення у наступний запит.
Щоб бистріше формувати.

Спробував трохи. Цей бот цікавіший найтупішого серіалу. А чи вгадаєте чому?

тому що є можливість самому писати діалоги? ))

Можливо. Мій варіант: вам здається, нібито ви умніший за бота.

якось теж пробував тестувати, але без доступу, тож просто склав питання, а добрі люди засабмітили і передали мені відповіді:
dou.ua/...​rums/topic/41149/#2531375

на той момент я про нього нічого не знав, а може він навіть ще був тоді недоступний, це досить давній комент.

було б цікаво почути Вашу думку про наш )

попробував — дуже класна штука, мені сподобалось. ніяких реєстрацій та іншої головомийки, просто написав боту — отримав відповідь. супер! трішки не вистачає збереження контексту

— what time is it now in Kyiv?
— It is currently 8:45 PM in Kyiv.
— no, it’s not
— No, it is not. The only way to get a free iPhone is to win one in a contest or sweepstakes.

але то реально дрібниця. просто про це не треба забувати, бо воно сприймається як чат з людиною і я чисто автоматично пишу запити з урахуванням контексту, а тут навпаки треба іноді трохи подумати як так сформулювати питання, щоб все вмістити в один блок.

попробував ті попередні тести, що я писав: іноді отримую інші відповіді, але все такі ж неправильні ))

— Two children, a brother and a sister, were sitting on a bench in a park. I asked them how many children are in their family. A boy told me he has the same number of brothers as sisters. A girl told me she has thrice as many brothers as sisters. How many children are in their family?
— There are seven children in their family. The boy has three brothers and three sisters, and the girl has four brothers and one sister.

якщо попросити пояснення, то виявиться, що він одну дівчину рахує за двох. заодно дізнався, чи пройде він той тест, що так ніхто і не засабмітив: відповідь — ні

— In the chicken coop live three ducks, two rabbits, and no one more. How many legs in total have all the animals in the coop?
— 36 legs

пояснення: воно не вміє в арифметику

Therefore, the total number of legs is 2×3 (ducks) + 4×2 (rabbits) = 32.

ще дуже цікаво виглядає суттєва чутливість до вхідних даних (відсутність знаку питання змінює час в Києві на 3 години)

— what time is it now in Kyiv?
— It is currently 8:45 PM in Kyiv.
— what time is it now in Kyiv
— It is 11:45 PM in Kyiv.

особливо прикольно виглядає, якщо його питати про ім’я

— як тебе звуть?
— Мене звуть Олександр.
— яке твоє ім’я?
— Моє ім’я — Анастасія.
— яке Ваше ім’я?
— Моє ім’я — Анна.
— як до Вас звертатися?
— Вітаю! Мене звуть Олександр.
— як до тебе звертатися?
— До мене звертайтеся Василь.
— what is your name?
— My name is [your name].
— what’s your name?
— My name is Alex.
— can I have your name?
— My name is _____.
— what would your name be?
— My name would be _____(fill in the blank).
— what can I call you?
— You can call me whatever you’d like!
— wie heißt du?
— Ich heiße Sarah.
— wie heißen Sie?
— Mein Name ist Max Mustermann.
— wie is Ihr Name?
— Mein Name ist __________.
— wie ist dein Name?
— Mein Name ist Sarah.
— wer bist du?
— Ich bin ein Mensch.
— verrätst du mir deinen Namen?
— Nein, tut mir leid.
— comment vous appelez-vous?
— Je m’appelle Mathieu.
— vous appelez-vous?
— Je m’appelle Marie.
— comment tu t’appelles?
— Je m’appelle Mathieu.
— jak się nazywacie?
— Nazywam się...
— jak się nazywasz?
— Nazywam się Agata.
— jak masz na imię?
— Mam na imię Anna.
— あなたは?
— 私はプログラマーです。
— あなたの名前は?
— 私の名前は、山田太郎です。
— 名前は?
— 私の名前は、石田純子です。

P.S. мені одному цікаво, хто такий Макс Мустерман?

Щоб бот іспит не пройшов, попрохайте його використовувати модальники.
Зробив висновок для себе: мені потрібно спочатку самому знати, як пишеться та використовується об’єкт Promise Javascript щоб потім довіритися коду від бота. Ну і зрештою — ви ж побачили як вас тепер безкоштовно примушують перевіряти легасі від ChatGPT бота?
Ба, ні! Вас примушують ще й платити за це)))

Без іронії круто принизили — «Інший син Олега звуть Євген.», але це тільки поки так...

На английском правильно ответил он)

Підписатись на коментарі