Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

ІТ ринок Іспанії — давайте обговоримо

Доброго дня, шановна ІТ спільнота!

До війни я мешкала та працювала продакт дизанером в Одесі, але з травня перемістилась до Бухаресту, якому я вдячна за надання прихистку, але тут місяць за місяцем посилися респіраторні проблеми зі здоровʼям. А наразі так сталося, що я в пошуку роботи і є бажання переїхати з Бухаресту і в ідеалі хочеться знайти щось схоже на улюблену Одесу до якої зараз неможливо повернутися.

На перший погляд, таким новим місцем може бути середземноморське узбережжя Іспаніі. З міркувань клімату (без сурових зим, та з більш чистим повітрям без тисяч автівок за вікном), та відносно недорогою вартістю життя з якісними продуктами.

Але, як окрім ідеї, в мене мало уявлення з чого почати, і якщо систематизувати мої питання то вийде приблизно такий список:

  • Як влаштований ІТ ринок Іспанії — це здебільшого аутсорс чи є продукти?
  • Податки. Хто платить подаки — роботодавець як податковий агент(як в Україні або Румунії білі з/п) або сама людина подає декларацію раз на рік (як в США)
  • Попередній гуглінг дав ще питання з оподаткування — схеми працевлаштування ІТ спеціалістів, яка більш розповсюджена практика — це «~30%» або закон Бекхема або didgital nomad який на низькому старті зараз?
  • Не знання іспанської це перепона в роботі чи ні?
  • Де шукати вакансії? Чи існує Іспанський джин? =)
  • На який рівень зарплатні відносно українських можна розраховувати?
  • Що з ІТ комьюніті? Все приблизно як у Затоці чи трохи краще?

Також було б цікаво почути від людей з досвідом життя там їхню думку про перспективи ІТ в Іспанії — це одвічний ремоут чи там є варіанти знайти роботу на місцевому ринку?

Вибачте що так багато питань звалила в одну купу, але продивившись форум не знайшла всієї інформації стосовно саме ІТ ринку в Іспанію, більше особисті історії («приїхав — пожив не супер інтегруючись — поїхав далі») та побутові питання.

Тому буду вдячна за ваші відповіді та дискуссію!

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному4
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

скажіть будь ласка чи обовязкова профільна айті освіта для пошуку роботи в іспанії? чи можна найти роботу якщо в тебе досвід +7 років

А ви їздили в Констанцу в Румунії? Може сподобається, і не треба буде Іспанія)

Мені здається, що ІТ вакансії в ЄС, напряму від ІТ контор, є тільки в півничних країнах, тіпу Данії чи Нідерландів, звичайно Німеччина та частково Франція.
Усі південі країни, включно з Іспанією та Італією то аутсорс та глухомань + скажені податки.
(Так у Німеччині теж скажені податки, але є можливісь знайти роботу з високою з/п).

Ну якщо що, то в моєму пості нічого про Польшу не було.
Але, якщо згадувати, то вони ближче до тієїж Німеччини, чим Італії, з точки зору рину ІТ вакансій.

але тут місяць за місяцем посилися респіраторні проблеми зі здоровʼям

В Бухаресті брудне повітря?

Мабуть це залежіть від району (сектору) але для сектору 2 — так. Якщо ви подивитесь на мапу Бухареста — то це радіальні магістралі від центру до окраїн і кільця між ними по 8-12 смуг інтенсивного трафіку. Порівнюючи з Одесою тут не так такий сильний вітер і все це не видувається в море. Але можливо це особисте сприйняття. У горах (3 години їзди від Бухаресту) тут все чудово і з повітрям і з інфраструктурою.

Було б цікаво від досвідчених автономістів-програмистів почути що вдається дедактити окрім банальних речей (соціалка, звʼязок, частину відсотків по мортгейджу). А, і контакти англомовного гестора, бо думав tugesto.com/plan-autonomo юзати типу таксеру, но там щось глухо з англійською

www.levels.fyi/...​mpensation&sortOrder=DESC
Наче є з чого обирати окрім ремоуту, і не лише фаанги

Многие работают на украинском ФОПе и не показывают доход?

Знаю чортiв, що отримують 500 euro сoцiалу в Нiмеччинi, вдавая бiженцiв, кеш ХХХХ USD на руки щомiсяця вiд галери i cидять на укр. ФОПi.

В Німеччині за таке швидко «за жопу» візмуть.

Досi не взяли. Вдають скромних громадян, а кеш коплять.

Все рівно, я щось не зовсім зрозумів, як модна отримати кєш, від укр галєри у Німеччині.

Додам від себе. Всі спостереження базуються на власному досвіді
Мова. Для життя потрібно іспаньска(чи католоньська-валенсіано), для роботи теж, якщо буде працювати в офісі. Так, деякі фірми вимагають присутності в офісі і навіть дресс код.

Робота. Іспанія країна контрастів. Так як і писали — великі продуктові компанії Мадрид і Барса, зарплати 65-75Евро на рік. Перед війною отримав на 80, мав би починати в березні, але відмовився відомо чому. Тепер же 80 не зустрічається в офертах взагалі.
Місцеві продукти — бєда. 50 на рік і неоплачувальній овертайми.
Аутсорт теж десь біля 50 на рік.

ІТ комюніті. В Валенсії окрема історія. На мітапах біг менеджер з MarcedonaTECH розповідає як він знайшов баг на сайті, а студенти приходять попити пива на шару. Додана вартість такого мітапа 0. В інших містах не знаю.
В цілому ринок ІТ, як і сама Іспанія, досить дивний і я ще для себе не знайшов логічних пояснень багатьом речам.

Та нормальне комюніті в Валенсіі, переодично проходят веліки івенти як thenextweb.com/valencia, а до інших івентів 1-2 години на літаку з рюкзачком маленьким можно полетіти за 9.99 євро.

Може, я тільки переїхав. Мій коментар був про якісь і зміст івентів. Можливо, що то наслідки ковідового і повоєнного спадку.
Весна прийде — порядок наведе.

дякую! цифри з/п що ви озвучили це gross, вірно?

Це гросс, знаючи іспанську, літкод і маючи велику вдачу. Напрядчи людям з тимчасовим захистом і ламанаю кастейяно запропонують такі гроші

Из знакомых куча на 100-120 работают рядовыми колерами ( 120 это амазон)

Вони 1) Вже працюють (пам’ятаємо, що зараз ринок трохи просів і вже платять менше) 2) в топових компаніях, тобто 120к це після «24 онсайтів», літкоду, сис дизайн інтервью та ін. складностей. Досятги таких цифр можна, але непросто. Мені здається, зараз і 60 в Іспанії для понаїха не платять, але скорфше тому, що конкрценція, багато ІТшників приїхали, і багато вже почали міняти роботу.

П.С. я не справжній іспанець, пишу з Києва з досвіду коллег

Ну они просто открывают аутономо и работают на иностранного клиента.
60 грязными это ни о чем, тем более в больших городах типа Барселоны.
Я не представляю как тут жить на 60

Сейчас мне будут рассказывать что так жить невозможно, но комфортно живём вдвоём на 40 (не Барса и не Мадрид), даже откладываю и родителям в Украину денег кидаю переодически.
Офк хочется больше + понятно что это и близко не потолок, но это вполне себе средний класс.

Ключове у вас це не Барселона і не Мадрид. Бо в цих містах є робота, але і оренда від тисячі євро на місяць. 40 гросс, це щось типу 2у євро на місяць. Жити можна, але про відпустку можна забути, так само як і про заміну старого лаптопа.

2300 где-то + страховка + карта для ресторанов, да
Насчет забыть про отпуск я не согласен — на новый год летал на Лансароте на неделю(надо было поменьше), иногда катаюсь по провинции (благо общественный транспорт развит хорошо). Пока жил в Малаге успел посмотреть большую часть крупных городов Андалусии, потом переехал на север и сейчас планирую на ближайших выходных в Леон или Бильбао съездить.

Не знаю как вы себе жизнь на такие деньги представляете для двоих людей, но я не жалуюсь

Добавлю ещё раз — 40 это далеко не предел мечтаний, а то ещё подумают, что я тут дауншифтить призываю)

Средний класс это не смотреть на цены в магазах, пару машин в семье, приличное жилье и отдых с сейвингами. Это минимум.
По этому я реально не понимаю этой математики.
У меня на 6 чел ( родственников двух пожилых приютили) на питание, транспорт , всякое связанное со школами, плюс свет/вода/газ ( частный дом) плюс всякие расходы поточные меньше 3-4к не уходило ни разу. Это не считая крупных покупок, налога на недвигу и так далее.
Суммарные расходы прилично больше.
Может дальше от больших городов и дешевле , но не думаю что прям на много.

Як я зрозумів, людина живе в іншому форматі, без дітей і аскетичним життям, де радість приносять нематеріальні речі. Ну і це ж навиріст, тобто 40 як початок, поки не отримати ПМЖ, а далі вже думати

Велика частина країни — «мільєврісти», тобто ті, що отримують мінімалку в 1000 євро. А багато хто отримує і менше мінімалки. 40к, та ще й з перспективою зростання, це нормальний середній клас, особливо якщо в місті проживання ціни на житло не захмарні

Іспанія дуже велика, і зовсім не закінчується на Мадриді або Барселоні. Але для великих міст 2к на сім’ю — на межі виживання. Хоча якщо жити в субурбії Кадісу, то може і норм.

студенти приходять попити пива на шару.

Насправді не знаю жодної країни, де були б якісь інші студенти.

Якщо ви переїжджаєте до Іспанії тимчасово (як ви кажете «приїхав — пожив не супер інтегруючись — поїхав далі») — то можете собі і далі онлайн працювати і не заморочуватися з тими податками. Найбільшою проблемою буде зняти квартиру, місцеві довіряють місцевим робочим контрактам, навіть якщо ви у себе в країні Рокфеллер. Якщо на якийсь довгий час — тоді вже має сенс шукати роботу на місці і інтегруватися по повній.
Я переїхала до Іспанії 3.5 роки тому за сімейними мотивами, зі знанням іспанської мови і наміром залишитися. До переїзду моя позиція в Україні була Senior QA (manual). Тут живу за годину від Барселони. В Іспанії я почала працювати як Regular QA (General), знайшла десь за пару місяців активного пошуку і зараз працюю в тій же компанії як QA Team Lead.
Повний аналіз ІТ ринку я не зроблю, звісно, можу хіба що своїм досвідом поділитися.

Як влаштований ІТ ринок Іспанії — це здебільшого аутсорс чи є продукти?

ІТ ринок Іспанії в основному знаходиться в Мадриді і Барселоні, хоча є якесь ворушіння і в Малазі, але то лоукост локація навіть для Іспанії. Для Європи взагалі Іспанія (як і Румунія) — то лоукост локації. Щодо розподілу, є і продукти, і аутсорс. Під час ковіда до Іспанії зайшли великі і маленькі іноземні компанії, які трошки підняли загальний рівень зп, стало більше віддалених вакансій, але офіси, як і раніше, розміщують в основному в Мадриді і Барселоні. Барселона це в цілому перспективний технологічний хаб, хороший рівень підготовки місцевих, багато експатів-професіоналів, місцеве ІТ-комьюніті.

Податки. Хто платить подаки — роботодавець як податковий агент(як в Україні або Румунії білі з/п) або сама людина подає декларацію раз на рік (як в США)

В основному ви тут працюєте «по трудовій». Ви домовляєтесь про зп брутто/рік, компанія платить ваші податки, а вам віддає сумму нетто і в кінці року ви подаєте податкову декларацію, можна самостійно через сайт, можна за допомогою посередників і вам податкова або щось повертає, або ви щось доплачуєте, залежить від ваших сімейних обставин.

закон Бекхема або didgital nomad

Digital nomad — ще не прийняли закон. Закон Бекхема має сенс при зарплаті від 50 000. До 50 000 ваш податок на доходи фіз осіб менший 24% (але ще є пара податків десь на 5% в суммі), воно того не варте.

Не знання іспанської це перепона в роботі чи ні?

В роботі ні, в житті так. Шукати квартиру або йти до лікарні — буде важко, у великих містах можете найняти перекладача.

Де шукати вакансії? Чи існує Іспанський джин? =)

ні, джина немає, є
linkedin, technoempleo, indeed

На який рівень зарплатні відносно українських можна розраховувати?

Скажімо, коли я щойно почала працювати, моя чиста зп після податків була така сама як в Україні, але в євро. Умовно кажучи, якщо в Україні я отримувала 1000 USD нето, то в Іспанії стала отримувати 1000 EUR нето. За ці роки може щось змінилось. Знаю, що початківці-девелопери та QA одразу після університету і невеликої практики можуть претендувати на зп від 30 000 бруто. На дата саєнс більше. При мінімалці по країні ~1000 євро і середній 1500 це дуже непоганий старт.

Що з ІТ комьюніті? Все приблизно як у Затоці чи трохи краще?

Є якісь локальні івенти в Барселоні і велика іспанська конференція в Мадриді, але не беру участі. Мої колеги — моє ком’юніті.

Сподіваюсь, чимось допомогло, будуть питання — пишіть.

дякую за таку розгорнуту відповідь!

Чому в епоху удальонки ви задаєтесь цим питанням?
Приїзжаєте — отримуєте ТЗ — відкриваєте аутономо — інвойсите на який хочете ринок праці з якими хочете зарплатами. Податки в такому випадку будуть за прогресивною шкалою, соціалка була фіксований ЄСВ але зараз її теж реформують в гірший бік :-(

в смысле реформуют? уже приняли все законы по автономо.
первый год 63, дальше от 200 до 500 евро. И — бинго! вы должны ЗАРАНЕЕ предупредить правительство о вашем доходе и заплатить соц налог.

Ну не буде же Juan Pedro Gonzales за вас ваші прибутки рахувати. В нього робочий день до 15:00, а ще треба на каву і обід сходити і футбольний матч 3 ліги обговорити. Бо там грає знайомий знайомого, що колись з ним пив каву.
Так що ви самі розпишіть свій бізнес план, він тільки печатку поставить і через рік з перевіркою прийде

Крч закопують місцевих авотономусів, ясно.
В Португалії соц-сек’юріті теж кусається, в районі 15% але воно хоча б дає доступ до «бенефітів» і пропорційне для всіх.

А які бенефіти за 15%, яких нема в Іспанії з 6-7%?

Кажуть що можна по безробіттю отримувать допомогу

Такий само cessation allowance як і в Іспанії

В Португалії ті 15% соціалки перший рік взагалі не платяться.

ТЗ не дає довгострокової легалізації, та й в США тех гиганти масово-примусово женуть своїх емпої в офіси, що як тренд може і до нас дійти.

в Іспанії видають пластик, який потім можна конвертувати в інші типи внж
Там 3 роки до осідлості наприклад

дякую, там мабуть щє якісь умови конвертації ТЗ у тимчасовий внж є? Бо в Польші, наприклад, наскількі я знаю треба 9 місяців прожити в статусі ТЗ і потім можна подаватись (не дорівнює тому що автоматом апрувнуть) на тимчасовий внж на 2 роки

не, там просто видають пластик, а потім він конвертується в інші типи внж. наприклад по самозайнятості, коли ви показуєте що працюєте як аутономо.

Никаких. Это и есть ВНЖ.
Единственно, стаж в Испании считается с момента получения прописки,а не с момента вьезда.

Испания имеет визу по оседлости даже для нелегалов.
Если у вас есть сейчас разрешение на работу(а оно есть), то вы можете бизнес визу продлевать каждый год. основная проблемы была открыть автономо раньше. по ТЗ — можно.

Основная проблема рынка ИТ в Испании — язык то испанский. А в айти статьей на испанском немного.
Вместе с нежеланием самих испанцев работать, социализмом, налогами на большие зарплаты и пониманием этого испанцами, которые таки знают английский — получается, что проще уехать.

Имеет какой-то смысл если вы работаете удаленно и согласны променять 30%+ своей зарплаты на хорошую погоду, чисто почилить. Но язык учить прийдется однозначно. Иначе даже с гриппом проблемы.

Закон Бекхема — шняга. Для выгоды вы должны работать в Испанской!!! компании и получать 60к+ евро. Что само по себе если и возможно, то только в Барселоне или с удачей за 100+
Про новые визы номада пока разьяснений нету. Аутономо платит 500+ евро с 23го года только соцналога(ну на ИТшные зарплаты)

Тут есть чуть ниже от девушки работающей в Испании.

dou.ua/forums/topic/37979
dou.ua/forums/topic/41554

В целом испания — страна победившей маньямы, бюрократии и почти победившего социализма. Вот сегодня наблюдал, как люди не смогли сесть в автобус(следующий через 40 минут), зато кто-то теперь ездит бесплатно(естественно, бюджета на больше автобусов — нету, бесплатно на Канарах — с января). Ну а такси с ковида как поувольнялися — так и не работают люди, не спешат они(фиксированные цены на такси, дорогая лицензия, платится таксистом лично). Удачи с туристами теперь. Ну реально, теперь у вас есть неилюзорные шансы ехать 5км в течении 2 часов, что автобусом, что такси. Арендные машины, естественно, тоже дороги теперь и есть пробки. Чтоб ездить бесплатно, нужно в месяц проехать МИНИМУМ 15 раз. Даже если тебе не надо столько. Я хз что думали те, кто это придумал.

Про новые визы номада пока разьяснений нету.

К 31 марта (3 месяца на проработку всех законодательных норм после принятия в конце декабря) должны выкатить. Пока по слухам 24% flat rate + частная мед страховка (и вроде без social security), что в целом выглядит неплохо.

Ну социализм и скорая от этого никак не поменяется.
Чтоб вы понимали, по скорой меня положили 18 октября!! сделали МРТ только 13го января, а консультацию невролога — невролог отменил,меня не уведомил, и она теперь 27го марта. По скорой.
Да, если будет явная проблема — будет все ок. А если неявная — то как то так.

Проблема в том, что у власти в Испании везде популисты. Проблемы накапливаются и какого-то решения не видно.

Якась у вас жесть на Канарах Оо. В Каталунії теж повільно, але щоб настільки

Ну платно где-то две недели.
Тут просто больницы с начала века по сути особо не строили, а население прибывает постоянно.
Из другого — лор обращение в августе — посещение в декабре(срочно-срочно), назначил КТ — пока нет даже ситы. Гастроенторолог обращение в июле — анализы январь — сита на март(тоже срочно)
терапевт — сита 1-3 недели после обращения.
у ребенка офтальмолог — в июле назначили, в декабре сходили.

Скажіть, а як зараз з трафіком на Тенеріфе? (Ви ж на Тенеріфе?) Ппц як багато заторів чи жити можна? Бо навіть до війни вже було в деяких місцях не дуже.

Ну где-то как в Киеве.
Заторы пятница вечер и понедельник утро Лос Христианос(люди работают понедельник-пятница на юге). Сантакруз постоянно тянучка.
В остальных местах чаще тянучка минут на 10 на каждый перекресток.
Парковки нету почти нигде и почти никогда.
Хотя не, чуток лучше чем в Киеве, красное все же не сильно часто, обычно оранжевое.

Будет хуже, ибо теперь еще и проблема в автобусах в связи с «бесплатным проездом» для в том числе и для мароканцев.

Через год обещают доделать тунель и закольцевать автостраду. Особых работ на автостраде по расширению — не ведется.

я так зрозуміла що ви на острові мешкаєте? можливо це накладає специфіку, але ситуація описана вами не дуже оптимістична =(

Да, я на острове. И да, это гос медицина, без частной страховки.

Зажал сотку в месяц — страдай
Ты не понял что госуха это для тяжелых болезней когда теья пошлет страховая, или меедоенно.

Не все так просто. Во первых, на четыре. Во вторых — там нефига не сотка если у вас нету официальной работы в Испании.

Я оформлял санитас страховку в сентябре 21 года. Цена была 90 евро в месяц, потом подняли через год до 93
У меня не былио ни работы ни резиденции, ни прописки да и не жил я в Испании.на тот момент но это и ненужно было для страховки.
Зимой 21-22 делал жене и детям — за двоих детей и жену полис вышел 164 в месяц.
Что я делаю не так?

В е нормально в Каталонии и с частной и с гос медициной.
Просто канары это туристическая жопа. Ненадо было туда ехать.

Пройдiться пошуком по ДОУ. Нема що там ловити. Цiни в повний зрiст, ойтi дохле, з\п так собi.

а потом они приедут голосовать за нашу власть, ну комедия

женщина — опора диктатуры.
никто из них даже не подумает бороться против такого:
www.youtube.com/watch?v=4u4zkY_TrGs

а потом они приедут голосовать за нашу власть, ну комедия

А ви за кого голосували в 2019 якщо не секрет? Але можете не відповідати, я і сам здогадаюсь: плювати на закон (позбавити громадянина права голосу на підставі виїзду за кордон) це характерна ознака однієї політичної сили, на «Слуга» починається і «народу» закінчується. І ці самі люди, що обрали нам «власть», тепер розказують що і кому робити.
(Вже не кажучи про те що люди, які пожили за кордоном, мають приклади того як має бути влаштована держава, і зможуть висловити це в тому числі під час виборів.)

какую-то дичь манипулятивную несешь. посмотри в моих сообщениях в апреле 2019 прежде чем свои инфантильные несостоятельные домыслы выражать

сорян, не знав що ти якийсь інфлюенсер ̶в̶и̶с̶є̶р̶и̶ коменти якого я маю читати, я написав те що бачу по тому шо ти несеш прямо зараз

ну и шуруй своей дорогой раз не знаешь

Ті самі питання обговорюються в місцевому IT чаті кожен день: t.me/uaitinspain
Проблема в тому, що ніхто ще не знає правильноі відповіді по податкам, як зробити краще.

ІТ комьюніті є, але залежить на що ви розраховуєте. Шо таке Затока?

Експати в основному працюють ремоут на компанії з інших країн або на філії гігантів типу Амазону. Місцевий рикной IT це продукти великих компаній, стартапи, або «вордпресс за 300 євро».

Якщо шукати роботу, як багато хто робить — не у місцевих компаніях, то Іспанська не потрібна. Але як ви збираєтесь інтегруватись в суспільство без знання мови?

Затока — це курортне смт на пывдень выд Одеси. Кукурудза, рачки, пахлава =)

Там давно вже великі гравці намагаються вигнати місцевих бандюків,що тримають Затоку, Бугаз. Тепер не будуть розміновувати, доки менші гравці не продадуть бізнеси

Підписатись на коментарі