Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Розробники Yandex проявили расизм у назвах властивостей об’єктів

Користувач Twitter звернув увагу на те, як в злитому з Yandex коді розробники називали властивості об’єкту — nigger.

Расизм як він є. Сподіваємось, якомога більше іноземців побачать це.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Давайте будем честны: нам было бы пофиг если б это сделали Сербы.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

А чи є щось корисне у цьому масиві данних?

Особливо гармонує з master_opts. А так, автор переслухав хіп-хопу скоріше. Нічого по типу «чурка_ не_русская», «хохлы_и_бульбаши», «пиндосы», «чукча» ну тобто справді расизму який є в федерації тут нема. Це слово, чорний з латини, не можна казати білому бо це синонім слова — раб. Звісно як ти таким обзиватимешся — получиш по шиї.

Це слово, чорний з латини, не можна казати білому бо це синонім слова — раб.

Ви ж наче Java розробник, ви ж в курсі що "degro".equalsIgnoreCase("digger") буде false. Тут спеціально замінив першу букву.

Я коли в чорного офіціанта замовляв modulo negro — почувався якось некомфортно. Але судячи з нейтрального виразу обличчя, його не образив :)

Якось в Гарлемі на вулиці почув фразу «You’re too white to call me a nigger»

Сподіваємось, якомога більше іноземців побачать це.

Конечно, они же постоянно читают доу.
Неужели ничего интереснее не нашли? Там вроде норм нарыли всякого грязного белья

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

на пример что в америках этих ваших делается

NC reviewing thousands of possibly offensive license plates

правда в более конкретном штате

О боже мой, да всем насрать.png

Коли працював на MS, декілька років тому, була таска: перейменувати по коду усюди blacklist, whitelist, master, slave та інші «небезпечні» слова. Також у GIT гілку master перейменували у main.
У кожного своя «декомунізація» з перейменуваннями.

Теж таке пам’ятаю на американському проекті

Знаю компанию, где в конфлюэнсе нельзя сохранить изменения с такими словами)

В моєму шкільному і університетському коді 00х дуже багато функцій з іменами analXXX, де я так скорочував analyzeXXX, писав і навіть не помічав. Россіяни культивують рассизм, тому в них це не для приколу, а в тому що вони навіть не бачать тут недоречність чи проблему і вважають за дійсне.

оправдывать русню своей глупостью... это что-то новенькое

+ история даже не твоя, есть очень старый анекдот про transaction analysis, было бы у тебя тоже самое, ты бы об этом не узнал, т.к. никто никогда не пересматривает учебные артефакты, а препод бы, даже если обратил внимание, то не сказал

С одной стороны вполне могли использовать такие наименования. С другой — неизвестно где и кем краденый код, скрины неизвестного происхождения. Что мешает любому взять рандомный кусок кода, поменять в редакторе переменные на, например, «hohol», поставить на видное место Yandex, наделать скринов и завирусить в социалках?

бо кожен, хто спілкувався хоч раз у житті з росіянами, знає що це в їх стилі, особливо якщо вони «внє политики»

В поиске по гитхабу по этому ключевому слову 260k результатов. Это все росияне накоммитили?

В поиске по гитхабу по этому ключевому слову 260k результатов. Это все росияне накоммитили?

Думаю що ні. Себто не всі фашисти росіяни.
Як це відноситься до того, що Яндекс фашисти, які воркери та слейви називали через n-word?

Як це відноситься до того, що Яндекс фашисти, які воркери та слейви називали через n-word?

Из доказательств — мутные скрины?

Из доказательств — мутные скрины?

Блін, якось так впадло качати весь код, щоб натикати носом у все це. Дивись, я скачаю, скажу де саме і буде наступна ітерація відмазок аля «ніхто не мішав поправити код перед заливкою».
Я особисто знаю декількох росіян, які ще в 90-х виїхали в Німеччину, повністю інтегрувались, знайшли там норм. роботу, живуть у своїх будинках, але все ж такі-самі імперці-шовіністи та й расисти які спокійно можуть застосовувати n-word.

Блін, якось так впадло качати весь код, щоб натикати носом у все це. Дивись, я скачаю, скажу де саме і буде наступна ітерація відмазок аля «ніхто не мішав поправити код перед заливкою»

Ну конечно тебе впадло, кто бы сомневался:) И да, никто не мешает залить поправленный код. Я бы на 99% поверил, если бы увидел этот код лично в репах самого Яндекса. Это просто вопрос информационной гигиены.

Я особисто знаю декількох росіян, які ще в 90-х виїхали в Німеччину, повністю інтегрувались, знайшли там норм. роботу, живуть у своїх будинках, але все ж такі-самі імперці-шовіністи та й расисти які спокійно можуть застосовувати n-word.

Лично работал с украинцами, которые заказчиков из Израиля называли не иначе как словом на «Ж». Так же видел иностранцев, уволенных за расизм. Дальше-то что?

Дальше-то что?

дальше была война

И да, никто не мешает залить поправленный код.

Мнагахадовачка! ©
Но как-то слишком маленький выхлоп для столь масштабной операции.
зы у меня эти сорцы есть. надо будет распаковать, посмотреть

Вроде в англоязычных новостях это тоже мелькало. Так что выхлоп какой-то есть.

Вы знаете, по сравнению с полномасштабной войной и орковской нацисткой истерикой новость типа «в исходниках нашли слово жопа» — ну вообще не смотрится.

Погана репутація з таких дрібниць теж складається, бо війна то у нас, а так русня всьому світу періодично нагадує про свою говнистість

Я бы на 99% поверил, если бы увидел этот код лично в репах самого Яндекса.

какие ваши доказательства? Ваши доказательства — не доказательства! Ссылкочку на RT можно? ©

Лично работал с украинцами, которые заказчиков из Израиля называли не иначе как словом на «Ж». Так же видел иностранцев, уволенных за расизм. Дальше-то что?

Ти дійсно не бачиш різницю, між окремим неадекватами і запушеним кодом, який пройшов review? І це все в топ компанії рашки.
Ти ж розумієш, щоб було б якби щось таке знайшли в сорцах будь-якої західній ІТ компанії?

Ти ж розумієш, щоб було б якби щось таке знайшли в сорцах будь-якої західній ІТ компанії?

«В ставке Гитлера все малохольные» ©, чтобы так называть

Ну конечно тебе впадло, кто бы сомневался:)

Окай. Без проблем скачаю. Якщо знайти для тебе це щось змінить, чи буде наступний етап

И да, никто не мешает залить поправленный код. Я бы на 99% поверил, если бы увидел этот код лично в репах самого Яндекса.

??

Ну конечно ты работал, кто бы сомневался:) И да, никто не мешает работать с Украинцами. Я бы на 99% поверил, если бы увидел этих украинцев лично. Это просто вопрос информационной гигиены.

То есть вы утверждаете, что Украине уже удалось полностью истребить бытовой антисемитизм и ксенофобию?

полностью — нет, в целом — да, особенно активные моменты.

Лично работал с украинцами, которые заказчиков из Израиля называли не иначе как словом на «Ж»

Можливо, то були поляки

Дело было в Украине. Может у кого-то из них прабабка и была полькой, хз.

В польщі тут ії всі на букву ж називають, теж антісеміти?

В поляків це слово не несе образливого підтексту. А от в Україні і Росії якщо так назвати- то несе.

Переклади єврей польською.
А потім переклади жид — польською.

Те що слово жид — не перекладається польською?

в мене обидва варіанта перекладає як Żyd

Тобто, в українській мові, «єврей» = «жид»?

я не знаю, пан якось складно думкі формулює ¯\_(ツ)_/¯ в польской єврей = Żyd (жид)

Проста логіка

єврей=Żyd
жид=Żyd

Звідси єврей=жид?

Чи може «слова шрьодінгера» таки реально існують?

проста логіка: поляк колихає повітря і каже «жид» — бро, українець колихає те саме повітря, каже так само «жид» — не бро
доречі а вот що думає вікі uk.wikipedia.org/wiki/Жид
tl/dr — так, жид = єврей в українськой мові, образливий контекст цього слова є тільки в хворій голові руських

Я ж просте питання задав :)

А стосовно вікі, так навіть вона каже що це образливе слово.

Ну так, вікі так і пише, що тільки у тих кто під впливом руських у того воно і є образливим. Половина європи каже «жид», а ми не можемо, тому що у руських це вважається образливим словом?

Пізно пити боржомі. Воно тепер не тільки в них, а й в нас вважається таким.
Так само як і Нігер. Цілком ок коли ти вживається його по відношенню лотрічки чи країни. Але коли ти це робиш по відношенню до людей — контекст — в тебе виключно образливий.

в кого це в нас? попрошу пана не казати за всіх, пан може і крим почати вважати руським і ще багато чого... Жид — давнє українське і не тільки слово, не бачу ніякої аналогії зі словом нігер
а то виходить Шевченко був антісемітом?

Ну, тобто, жид=єврей? Дивно, Українська асоціація футболу, з цим не згоден, пам’ятаю як вони штрафувати Карпати за кричалкк про Суркіса, а це ж була просто констатація факту? :)

а причому тут асоціація футбола до мови? схоже в голові повна каша

Це тобі до прикладу, як офіційні організації розглядають слово «жид». Хоча, ти можеш звісно продовжувати клеїти дурня :)

ти можеш продовжувати вдавати що не сів в лужу і переходити на особистості, я підіграю

Жид — давнє українське і не тільки слово

Ну, «хохол» тоже только «в больной русской голове», но я не думаю что мне біло бі приятно, если бі, скажем, немец или поляк внезапно начал назівать меня «хохлом».

а то виходить Шевченко був антісемітом?

В те времена слово «жид» имело другую коннотацию. Сейчас коннотация — оскорбительная, и я не думаю что єто слово следовает употреблять в современном обществе.

З одної сторони — чудовий привід зашеймить русню в західних інтернетах.
З іншої — це просування американської повісточки трохи мене турбує, бо ніхто не зобов’язаний вникати в штатівські соціальні проблеми.
давайте тоді обійдемо всі країни, наберемо що їм соціально болить та адресуємо це все пакетом.

не использовать оскорбительные выражения и/или названия — это не «повесточка».
set Hohol = 0;
while hohol != saloed
....

оскорбительные выражения

виключно в контексті штатів, люди на одному контитненті не зобов’язані знати що люди на іншому континенті вважають образливим і наскільки образливим, і паритись про їх почуття уникаючи їх культурних табу.

Прежде всего, тут речь идёт о ворованном приватном исходном коде, который их не касается. Это то же самое, как кто-то подсмотрит кто что делает у себя дома, а потом начнёт выдвигать претензии что это их оскорбляет.

Нет, немного не так.
Оскорбление по национальному или расовому признаку является преступлением, независимо от того — узнали об этом или нет.
Это как варить мет. Даже если ты варишь его дома и никто об этом не знает — это всё равно залёт.

Оскорбление по национальному или расовому признаку является преступлением

Але ж нікого персонально не образили

Але ж нікого персонально не образили

сорян чувак ти хворий? бо те що ти оце щойно написав вже окремо саме собою є конкретно образа

Як показує приклад того ж штатівського суспільства, образитись можна на буть який чих.

Ну да, все що роблять росіяни автоматично погано.
Вони ще руки миють та зуби чистять, якщо що ;-)

«А знаете кто еще пил воду? Гитлер!»
Не надо доводить ситуацию до абсурда и потом её высмеивать. Это уже давно не работает, а только раздражает.

Шовінізмом по відношенню до кого.

Тобто поза штатами слово «ніггер» не є образливим? Це, мабуть, якесь древнє слов’янське слово, і воно випадково співпало по звучанню з американською образою? Чи ні, чи все-таки воно тут використано в контексті «worker, slave»? А якщо так, то з якою метою воно було вставлене? Зовсім без расистського підтексту? Ви в це вірите?

Так це специфічно американці тригеряться від цих топіків. Рабство\експлуатація так-то було всюди. Якби вони написали krepostnoi, то по-вашому воно було б менш образливим чи ні?

Так це специфічно американці тригеряться від цих топіків.

ти реально вдарився? які ще є гіпотези пояснити нашо ти взагалі це пишеш?

Якби вони написали krepostnoi, то по-вашому воно було б менш образливим чи ні?

якщо так станеться, що якийсь американець буде в контексті історії Рос. Імперії і знатиме, що таке кріпацтво, але при цьому назве змінну, що позначає «worker, slave» krepostnoi, то так, це буде те саме — образа. Якщо американець не буде в курсі значення слова і назве так змінну просто випадково (кішка по клавіатурі пробігла і склалося це слово), то претензій не буде.

А в даному випадку з Яндексом все ніби очевидно — слово явно написане не випадково. Не розумію, ви тролите чи дійсно не розумієте проблеми?

Тобто поза штатами слово «н» не є образливим?

фішечка у тому що немає такого слова поза штатами )) от така ... малята

«попа — есть,а слова — нет» ©

вообще говоря — нет, не только в контексте штатов. Это слово, которе одни люди придумали чтобы сознательно оскорбительно называть других людей. И оно оскорбительно во всём мире.
вот «самый умный» или там «профессор», «сознательный» к примеру — оскорбительно только в контексте мордора.
А оскорбления, основаные на расовом или национальном признаке — оскорбительны в любой стране. Да, мы можем не знать, что какое-то слово для кого-то оскорбительно и ненамеренно его употреблять. Но если мы знаем, что оно оскорбительно для некой группы людей — я думаю что употреблять его не стоит.

И оно оскорбительно во всём мире.

Для людей які знаходяться в американському культурному контексті. Для інших а) це слово нічого не значить б) значить «як заокеанські бюргери інколи називають чорношкірих». Я от дуже довгий час не розумів наскільки це серйозний слюр в штатах, бо в моєму культурному контексті расистського дискурсу взагалі не було, і єдина асоціація була б «йо ніга» від реперів.

Я от дуже довгий час не розумів наскільки це серйозний слюр

Но теперь то понимаешь, да?

вообще говоря — нет, не только в контексте штатов. Это слово, которе одни люди придумали чтобы сознательно оскорбительно называть других людей. И оно оскорбительно во всём мире.

исчо раз специфика n-word что оно действительно само слово именно в таком написании и звучании относится только к штатам и только к конкретному контексту и спутать его с мировым контекстом нельзя потому что в мировом контексте такого слова нет есть может другие но это именно другие слова а просто взять и написать конкретно это слово «вне контекста» нельзя именно чисто технически просто потому что это слово именно выдуманно именно в контексте и существует только в нём

«негр» вполне разумное слово советского языка но в штатах не рекомендуется его использовать из-за слишком созвучности с n-word

«negro» вполне разумное слово в португальском и испанском (на них говорят оставшаяся часть северной америки и вся южная) но здесь на сколько я помню есть специальное слово

«niger» это вообще латынь и есть река с названием en.wikipedia.org/wiki/Niger_River

но n-word имеет специфическое очень конкретное написание и по звучанию в общем тоже отличается но в написании «спутать» это слово с «мировым наследием» ни как нельзя его можно только написать специально

в гипотезу якобы автор хотел написать не его но просто по ошибке удвоил букву лично я не очень верю

Ага, тож якби вони писали «slaves» чи «serfs» то це було норм?

нащо ти сперечаєся? який твій зиск? або троль або руський або те і інше бо якщо ти зізнаєся у власній не обізнаності якою буцімто виправдовуєш власний расизм то це виглядає вже аж надто дико

тож якби вони писали «slaves»

так американці банять слова «slave — master» зокрема у трохи «граничних» випадках на зразок тепер не можна казати master bedroom і не дуже коректно мати master branch у git питання у тому що ти намагаєся тоє «виправдати» що master slave n-word це нормально і що може бути 100500 «виправдань» і взагалі то все вигадки «не розумних» американців тут literally за тов. задорновим нині покійним

але це конкретно показує тебе як дуже конкретного ... і так є ще ціла купа народу які зневажають холокост і так само «мають на то є своє виправдання»

питання у тому що ти намагаєся тоє «виправдати» що master slave n-word це нормально

А я не кажу що це нормально. Я ж спецом написав, що яндекс можна зашеймить в __західному світі__ де це табу.
Ні, можливо я чогось не знаю і всі люди незалежно від культури які вживають заповітне н-слово реально вірять в оцю racial supremacy, і кожен раз вкладають приниження до африканців і опціонально бажають їх засунути на галєри/плантації.

Ні, можливо я чогось не знаю і всі люди незалежно від культури які вживають заповітне н-слово реально вірять в оцю racial supremacy, і кожен раз вкладають приниження до африканців

а для чого це слово вживати, як не для цього? Які ще для нього застосування?
Типу «ги-ги, нігер, ги-ги от ржач, давай назвемо так змінну, поприкалуємся»? чи як?

исчо раз специфика n-word что оно действительно само слово именно в таком написании и звучании относится только к штатам и только к конкретному контексту

Т.е. если подойти в, скажем, Лондоне (или Париже) к чернокожему и сказать ему «Эй, ниггер!» — то в принципе нормальное начало суровой мужской дружбы?

слёт маленьких пионеров петросянов ))

Крайне рад, что вам понравилось.
Я так понимаю, более аргументированного ответа у вас не нашлось?

да долго и не вполне сознательно зачем повторять по кругу

ок я очень попробую кратко

итак кратко нельзя сказать написать n-word не имея в виду конкретного конктекста именно потому что это слово конкретно контекстное и если ты знаешь слово ты знаешь контекст потому что больше взять это слово не откуда

niger это латынь (американский словарь тут же ж предлагает писать его с большой буквы как географическое название) негр это советский negro это испанский португальский и я согласен что

Т.е. если подойти в, скажем, Лондоне (или Париже) к чернокожему и сказать ему «Эй, negro!» — то в принципе нормальное начало суровой мужской дружбы?

может быть расценено как своеобразное «не знание американского контекста» но дальше в конкретно _твоём_ примере маленьких пионеров петросянов я не буду пытаться вдаваться глубже потому что я не знаю и не уверен будет ли даже такой вариант «политически корректным» как просто назвать человека «эй чёрный»

но применение в твоём же ж «примере» конкретно уже n-word нельзя расценить как «не переводимую игру слов» просто потому что в других контекстах и языках такого слова просто нет

хорошо заменим слово на советское «раб» именно в прямом написании и звучании и применим прямо к твоему «примеру»

Т.е. если подойти в, скажем, Лондоне (или Париже) к чернокожему и сказать ему «Эй, раб!» — то в принципе нормальное начало суровой мужской дружбы?

твой визави слова не поймёт да? потому что другой язык и далёкая северная снежная страна где ведмеди бабалайки водка ни кто не знает что там и какое там слово ругательное как тут уже пытались привести слово «курица»

но какой смысл контекст значение в твоём «примере» вкладываешь в это слово ты сам? правильно ли я понимаю что ты пытаешь сказать что это не так

исчо раз специфика n-word что оно действительно само слово именно в таком написании и звучании относится только к штатам и только к конкретному контексту

и что n-word это такое интер национальное и вполне может «выпадать из американского контекста где оно означает очень конкретное понятие и контекст»?

или что ты пытаешься сказать этим своим слётом юных пионеров петросянов лондона и парижа?

niger это латынь

«хохол» — «Торчащий клок волос или перьев», «чурка» — «короткий обрубок дерева», «козёл» — «Обитый кожей короткий брус на подставках для гимнастических упражнений», а «свастика» — «Древний символ благополучия».

слётом юных пионеров петросянов

давненько мне в качестве аргументации в споре не задвигали «школота!»
Даже как-то помоложе себя стал чуйствовать.

давненько мне в качестве аргументации в споре не задвигали «школота!»
Даже как-то помоложе себя стал чуйствовать.

оно то да но смотри ты снова передвинул «дискуссию» по кругу снова вернув меня в позицию где я могу отвечать только «ты что дурак?» либо не отвечать просто оставляя подразумеваемое

... но чисто социальное антропологическое мне конечно в общем научном смысле действительно интересно зачем и как вы это делаете именно с вашей точки зрения )) но не более того

Это слово, которе одни люди придумали чтобы сознательно оскорбительно называть других людей

Negro — в перекладі із іспанської «чорний колір». Тому ніхто там особливо нічого не придумував.

«негро» — цвет, «ниггер» — оскорбление. Два разных слова, знаете ли.

более того black people допустимое официальное название но при этом если ты скажешь человеку «эй чёрный человек» это будет таки оскорбление точно так же ж как чёрный скажет «эй белый человек» точно так же ж как мексиканец скажет «гринго» хотя да это такое обобщение но сегодня наши дни назвать американца гринго уже нет другого контекста кроме как «подчёркнутого целевого»

скажем инвалидов теперь не правильно так называть и есть другая терминология но опять же ж обратиться к человеку даже с использованием этой «уточнённой полит корректной терминологии» уже нельзя

в целом можно сказать hey man но это уже не точно вежливое а вот hey woman уже «на 2 тона ниже» и «допустимость» такого обращения резко ограничена очень узкими очень близкими кругами хотя сами по себе слова «не имеют специального подтекста»

два разных слова но даже «цветным» назвать уже оскорбление хотя да people of color другое специфическое официальное название «социальной группы»

ЗЫ: возвращаясь к исходному коду если написать в коментариях delete all people of color как это должно быть расценено?

ти брешеш. n-word має дуже конкретне написання яке не зустрічається більш ніде взагалі окрім самого контексту

виключно в контексті штатів

тож слово вони знають а далі типу нє прі дєлах то ти брешеш

ЗЫ: здесь интересное то что я изучаю уже давно специфика совка дело в том что совок не «врёт» в контексте «говорит не правду» это интересная специфика в частности если вы посмотрите современное «всё не так однозначно» что фактически означает «правды нет» и соотв. «врать» в терминах совка чисто технически нельзя так как нет и понятия «правды» а вот украинских термин «брешет» сюда уже лучше подходит такой вот селяви ни чего личного

але нехай навіть спробуємо виключити очевидний контекст самого слова як виключний доказ і припустімо що на його місці певна «нє пєрєводімая ігра слов» яка може бути простим співпадінням то далі починається цікаве

люди на одному контитненті не зобов’язані знати що люди на іншому континенті вважають образливим і наскільки образливим, і паритись про їх почуття уникаючи їх культурних табу.

що цікаво це знову же ж таки правда але є одне але це таки правда коли мова йде про не культурних людей або нарочито не культурних отоді й справді «не зобов’язані» особоливо з урахуваннях що ця культура не те щоби така аж геть унікально мало відома але так це можливо

є цілих 2 типу суспільств або спільнот де таке цілком можливе перше це просто дикуни вони самі собою не на стільки культурні щоби взагалі знати що якась там америка десь там є що цікаво дикуни досить не погано вписуються ще й в інший контекст відмінності від «сучасної людини» це відсутність емпатії як соціального рефлексу в принципі а от звертаючись до вже цієї другої риси знаходимо і інший варіант вже спільноти якій вона також притаманна це кримінальне оточення і знову ж таки цілком можна припустити що криміналу геть не обов’язково ані знати ані «паритися»

до того ж цілком можливо поєднання обох як такого суспільства так і такої спільноти

ти брешеш. n-word має дуже конкретне написання яке не зустрічається більш ніде взагалі окрім самого контексту

Слово існує, а те що вкладають люди в це слово — відрізняється. Взяти тюремний жаргон. Для зеків пєтух це смертельна образа, для когось це просто заміна муділи. Чорт забирай, я знаю людину яка агрилась на слово «блін», тому що воно асоціювалось з обсценним еквівалентом.

Повторюсь: я про n-word дізнався сильно раніше, аніж про справжнє значення в якому його користують за океаном. І судячи з того, як люди в Україні, а тим більше на росії реагують на BLM, то я не впевнений що люди все ще багато де реально усвідомлюють _весь_ контекст расових відносин в штатах, який робить це слово настільки табуйованим.
Коли мені світлокожа африканка яку я сплутав би з європейкою розповіла що вона у них вона блек і філз ансейф, в мене шаблон тріснув, але я все ще не можу інтерналізувати ситуацію коли копи тебе будуть мочить сильніше просто за твій колір шкіри (і це при умові що держава називає себе розвиненою)

Слово існує, а те що вкладають люди в це слово — відрізняється.

сорян чувак ти або прикидаєся або не дуже розумний

ще раз конкретно n-word існує лише в єдиному контексті бо це вигадане слово саме у цьому контексті

Чорт забирай, я знаю людину яка агрилась на слово «блін», тому що воно асоціювалось з обсценним еквівалентом.

ок ти певно не дуже розумний тоді може бути як узагальнене пояснення

... дивись тут яка справа «блін» це прямий цілеспрямований замінник «б.» воно не «того шо асоцюється» воно того шо так і є

Повторюсь: я про n-word дізнався сильно раніше, аніж про справжнє значення в якому його користують за океаном.

... і? поясни взагалі що ти цим взагалі кажеш про яке саме «слово» ти «дізнався» і як саме це було?

ну давай далі натягнемо по аналогії вчора був день холокосту (не певен що до точної транскрипції) тож ти (тут не узагальненя) розказуєш за те як ти «дізнався про слово сильно раніше ніж за його значення» і весь час вихвалявся і продовжуєш вихвалятися «а чо нормальне же ж слово було без ні якого контексту і взагалі не зобов’язаний знати»

сірьозно чувак все що ти розказуєш ти розказуєш за те як ти є ідіот у медицинському терміні (на разі визнано не етичним використання)

ЗЫ: я точно знаю радянську націю совка яка має рівно той самий шаблон «виправдань» )) перевірено аж надто не одноразово ніж мені особисто мушу визнати хотілося би б

Авторы на этот счёт скажут: «А вы лицензионное соглашение по использованию кода — читали? Нет, не читали? А почему вы его не читали? Потому, что код — ворованный, и вам на это насрать? Ну тогда к вам вопросы.»

Подібні пасхалки, з поправкою на виховання, мабуть є у будь-яких великих сурсах і текстах взагалі, дивно що це привертає стільки уваги. Ось якби там виявили, наприклад, код, що правив мапу корок під час Євромайдану, чи можливість редагування електронних листів вручну для компрометації, було б значно цікавіше.

що правив мапу корок під час Євромайдану

Під час майдану ні, а от на початку вторгнення про таке проскакували новини, щоб не могли по заторах виявляти блокпости та переміщення техніки

мабуть є у будь-яких великих сурсах

У МС официальная политика на тему «любіе пасхалкі в коде запрещені»
Обоснование: т.к. на пасалку нет ТЗ и дизайна, то про них никто не знает и никто не знает как их тестировать. следовательно, в продукте возникает нетестированній код, что является недопустимім.

Як виховали так і пишуть. Новина прям.

Давайте будем честны: нам было бы пофиг если б это сделали Сербы.

Расизм є расизмом, незалежно від того, хто це робить — серби, іспанці чи китайці.

Совсем нет. Это неприемлемо для больших компаний не зависимо от страны.

Это неприемлемо для больших компаний не зависимо от страны.

а для маленьких? ))

Маленькие (до 50 человек) меньше тратят усилий на построение корпоративной культуры. Там это может встретится но в этом некого обвинить потому что этим никто намеренно не занимается. А так я не одобряю любые похожие действия не зависимо от компании

На новину і так пофіг, ніби ми не знали хто вони.

Да но они этого не сделали

Може було б, а може і не було б — ми не знаємо. А в даному конкретному випадку ми маємо, як мінімум, приклад того, як осоромитися на рівному місці і можемо у себе такого не допустити. Зі всякими новинами «з за порєбрика» взагалі часто так — можна подивится, як би воно могло бути, якби ми скотилися до їх рівня. І не скотитися.

объясни идею

Вижу проблему в том что мы тыкаем пальцем, жалуясь мировой общественности, на моменты от которых сами не исцелились. И делаем это потому что враг, а не потому что нас действительно ущемляет такое поведение.
А то что мы с одинаковым негодованием выносим эту проблему и проблему, скажем, гибели мирных людей, показывает нас, мягко говоря, не с лучшей стороны:
Если мы обявили Россию — террористическим государством и что там все нелюди, то наши апеляции к тому что они используют слово «негр» в коде, виглядит, глуповато. Ведём себя как гиены которые бросаются на любую кость с криками а не как высокоморальные люди которые превосходят своих врагов в человеческих качествах.

мысль не очень внятная по моему не скромному мнению звучит как уже классическое «всё не так однозначно» особенно в контексте упоминания ещё и сербов

Я теж полюбляю писати всяку фігню для дебагу, але це ніколи не йде далі моєї локальної машини. А тут як я зрозумів свинособаки в прод таке викидати вважають за норму:)

Я теж колись писав фігню для дебагу, а потім якось на демо замовнику виліз меседж-бокс з дебільним повідомленням. Було соромно, більше я фігню не пишу навіть для дебагу, бо не знаєш наперед кому, що і з якої гілки треба буде показати і краще не мати фігні ніде.

І в нас таке разу було в 2000-му, в конфігураційний файл попало слово «fuck» і розповзлося по клієнтах клієнта. Що цікаво, для тестів його там написав дуже синьйорний розробник (кстатє, та ДОУ в камєнтах пописує).

Розстріляли мене, внучки, коротше. На щастя, не послали нас за кораблем, і досі з нами.

Ой жиза )
Якось був так же проколовся, но повезло — помітили на код-ревью )

Я один раз в формулі клієнтам з Казахстану на мітингу, написав Х*У/Я*К. Зрозумів лише після того як вони почали ржати
Мало бути ХУZ K.
Не перемикав розкладку з кирилиці, а оскільки буква Z візуально нічому не відповідає, то зробив геніальний вчинок, просто клацнути ту саму клавішу що і z :)

Мені на першій роботці замовник написав Slave замість Slava. Треба було йому Yes master відписати. ))

Та тю, половина доу писале те саме більше 10 років тому. Знайшли до чого дохібатись.

Не знаю, наче про рабів і кріпацто вчили в 10ому класі, і пояснювали чому це погано. Це як назвати змінну «кріпак». У мене жартувати з такими речами ніколи не було ідей, краще геніталії малювати крейдою на гаражах.

Тобто «раби» та «галери» на ДОУ — то ОК, а от «кріпак» то ... що? расизм? — але ж кріпаки не були іншої раси. А як же тоді звернення «пан»? Пан — то ж є хазяїн кріпаків!
Я можу зрозуміти усі ці проблеми із словами, які існують у США — бо там історично поряд жили різні раси і одна з них усіляко постійно утискалася у повсякденному житті навіть після рабства!
Але я впевнений що українців це не стосується аж ні як: ні я, ні мої предки не могли утискати чорношкірих, чи червоношкірих, чи жовтошкірих чи будь яких ще. Тому що їх тут банально не було у достатній кількості — на іноземця дивилися як на прибульця.
Отже виходить що якщо українця називають «білим» натякаючи що він (чи його предки) винні у стражданнях «кольорових» — то це також є расизм!

що якщо українця називають «білим» натякаючи що він (чи його предки) винні у стражданнях «кольорових»

хто звинувачує українців у стражданнях «кольорових»? Не чув про таке. Але і називати чорношкірих «нігерами» не варто нікому. Ні американцям, ні українцям. Бо це слово існує лише в контексті расизму.
В той же час, слово «негр» в українській мові є цілком нормативним і не несе негативного підтексту.

Негативный подтекст чаще связан с контекстом не зависимо от самого слова. В большинстве случаев расса не имеет значения и ее не стоит упоминать без причины.

В той же час, слово «негр» в українській мові є цілком нормативним і не несе негативного підтексту.

«Негр» — да, не несёт. «Литературный негр», к примеру, есть такое выражение.
а вот «ниггер» (которого нашли в сорцах) — несёт негативный контекст в том числе в украинском языке.

Значит в этом наши размышления одинаковы :)
Я пишу быстрее, чем читаю, обычное дело.

Ти і твої предки відчуаали що таке рабство і зверхнє відношення до людини. Тож жартувати з того факту, що колись люди були в рабстві для українців дивно. Расизм з того і пішов, що людей змусили бути рабами і принижували. Закон про рабство відмінили, приниження лишились, що в США що в Україні

Але я впевнений що українців це не стосується аж ні як: ні я, ні мої предки не могли утискати чорношкірих, чи червоношкірих, чи жовтошкірих чи будь яких ще

И тем не менее, употреблять термины типа «черномазые», «краснорожие», «желтомазые», «узкоглазые» и так далее — всё равно не следует, хоть мы никогда их не утесняли.

Ваша позиция немного похожа на позицию орков, которые называют украинцев «хохлами»: " а чо такова, я ничо плахова не имею в виду, всегда их называли хахлами, чубатыми, салоедами — никто не обижался, дружно жыли!"

Але я впевнений що українців це не стосується аж ні як: ні я, ні мої предки не могли утискати чорношкірих, чи червоношкірих, чи жовтошкірих чи будь яких ще. Тому що їх тут банально не було у достатній кількості — на іноземця дивилися як на прибульця.

правда? а как на счёт советских и прочих евреев в ссср да и боюсь не только (по исторической шкале) ?

Ну хз, максимум що могло би впасти на думку мені 10 років назад це назвати змінну «лошадка» або «х%й» якщо настрій поганий, але точно не так

самое смешное и печальное, что, во-первых, им за это ничего не будет, а во-вторых, часть крайней правых дурачков на западе и в США даже позитивно оценят: «рф последний оплот свободы! не прогнулись под повесточку! МАГА! путин! ра-ссе-я!!1»

Аутичний токсицизм як він є. І вчинок на рівні 13-річних школярів, які на Паскалі в графічному режимі намалювали пісюн і тішаться.
Якими б складними речами там в Яндексі не займались, в плані софтскілів — та сама недорозвинена школота із найгіршими проявами російського хворобливого менталітету.
І програмісти з тими ж тараканами.

Не плутайте аутизм із соціопатією.

хм, був такий анекдот про три стани дверцят у продукції радянського автопрому — «открыто», «закрыто» и «незакрыто»

ну от і люди теж бувають — діти, дорослі і недорослі, причому ця третя кондиція сильно залежить від суспільства і обставин, власне термін кондиціювання в гуманітарних знаннях він про те

Якими б складними речами там в Яндексі не займались, в плані софтскілів — та сама недорозвинена школота із найгіршими проявами російського хворобливого менталітету.
І програмісти з тими ж тараканами.

а колись у самому києві мали офіс )) прямо на впроти опери як я не плутаю

в плані софтскілів

Вся русня то є русня, про софт скіли чи культуру там не чули і не чутимуть.
Навіть пушкин з достоєвським не допомогли((((

Це ще квіточки порівняно з тредом про те як вони Алісу вимикають.

Це навіть гірше ніж собі уявляв.

я теж гугл матюкаю, особливо коли він пропонує зрізати через артилерійський полігон

А може той код писав чорношкірий? Хіба їм не можна?

А може не будемо захищати русню?

Чорношкірим кацап може бути тільки хорошим, і то не кожний

а чого код пройшов код ревью?

Ревьювив теж чорношкірий:)

капець чуваки я вже відвик від такого рівня хейту і можу 146% сказати що точно не скучив

Чого хейт, я ж їх не ненавиджу і не обзиваю N-word)

а чого код пройшов код ревью?

Скорее всего потому, что этот вопрос никого там не парит, и никто не мается такой фигнёй, как тут на форуме. Мало ли у кого на что взбредёт в голову оскорбляться. С тем же успехом на слово «black» могут оскорбляться, и ещё какие-то обоснования под это подведут.

а ну да логично
а завтра была война

А далеко не факт. Я даже в достаточно больших компаниях видел проекты без КР. Обычно это что-то мелкое, которое пилит один человек.

Акронім

У мене в курсовій колись було pizdel

Pointer izdelie

Акронім

Х.йонім.
По контексту, це вони так замінили «slave», наче.

Там, скорее, worker какой-нибудь.

Підписатись на коментарі