Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Переїзд до Києва чи Львова під час війни

Є такі вхідні дані: молодий хлопець, фронтендер з ~2 роками досвіду, працюю віддалено, вільний, є своя автівка, хочу переїхати зі свого «смт» на Сумщині до великого міста. Причин на те багато, але головне — у малому місті мене добиває нудьга і хвилюють перспективи повторного наступу рабсіян.

Серед всіх варіантів виділив лише Київ і Львів. Київ виглядає дуже привабливим, але є питання до безпеки (1.6% всіх обстрілів в країні, що в 2 рази більше ніж у Львові — Top Lead). Обирав по параметрам «де є люди, робота, доступність послуг і товарів» Варіанти «сваліть» не розглядаю принципово.

Яке місто, на вашу думку, є кращим на даний момент для життя і роботи?

P.S. Електростанція і павербанки є, можливість докупити ще — теж є.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

За Київ не скажу, але пожив у Львові з серпня по листопад 2022 і ось мої враження. Бекграунд: харків‘янин, 40 років, з автівкою, одружений, без дітей, жив на Тернопільсьскій у новобудові.

Плюси Львова:
— загальна атмосфера затишного міста, навіть полу-села: ніхто нікуди не бігає, всі спокійно спілкуються та ніхто тебе не напрягає. Особисто для мене це було важливо.
— добрі та відкриті люди, так, в них є трохи релігійної мульки, але мене це не дуже напрягало. Та ще люди досить неторопливі, якщо ви енергійна людина, то може це вас буде трохи дратувати
— маленький шматочок Європи в Україні, маю на увазі європейську архітектуру в великої кількості
— дуже багато є чого подивитись у самому Львові та в області: купа музеїв, нажаль деякі зачинені, але ті що відчинені — дуже цикаві, купа екскурсій із гідами містом та поза ним.
— дуже багато кафешек і ресторанів на любий смак, готують добре, якщо ви фанат їжі, то буде цікаво.
— є культурна програма, працюють театри та оперний зал, кожні вихідні є якісь концерти для молодді: джаз, регі, блюз, якась модненька попса та інщі. Звісно ж, західні зірки з концертами наразі не приїзджають, але з друзями відірватися вийде. Принаймі в мене виходило))
— в спальних районах все є: магазинчики, кафешки, палікмахери та інше
— громадським транспортом користувався декілька разів, начебто ок, але в автобусах чомусь неможна оплатити картою
— актуально: повістки видають тільки на блокпостах на в‘їзді у місто, в самому місті ніхто нікого не чіпляє, але війскових багато, гуляють містом та одпочивають у кафешках

Мінуси Львова:
— розбиті дороги, за винятком деяких проспектів де поклали новий асфальт. Пересуватись на автівці центром міста взагалі можливо, але адаптуватись до цього я не зміг, тому ходив до центра пішки))
— високі ціни на житло, причому такими вони стали ще до війни
— історичний центр занедбан владою міста, будівлі дуже красиві, але обшарпані та не відремонтовані

Це мабуть все, що спало на думку. У Київі я не жив, тому порівняти не вийде.
Бажаю удачі!

Упущен важный вопрос безопасности: нужно искать города, где повестки на улицах не раздают. Киев вроде как подходит под это определение.

у Києві загроза наступу не менша, ніж на Сумщині, тому краще Львів, а там і до кордону ближче, якщо що
а ще Львів — це місто-музей, української, розваг та кохання) звісно по-справжньому то все буде відчуватися тільки після нашої перемоги, хоча зараз там все одно трохи веселіше, ніж в Києві
щодо автівки у Львові — мені вона не була так потрібна як в Києві, бо місто маленьке і все під рукою + в певних районах добре розвинута інфра для велосипедів/самокатів (але то — з березня)

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

якщо робота віддалено, то ні то ні,
якщо ходити в офіс, то таки Київ

Ну Киев и по площади несколько больше Львова) поэтому математика у вас так себе)

Київ 100%
І додому ближче, і місто крутіше

ШахЕди. Фейспалм

За Київ не скажу, але пожив у Львові з серпня по листопад 2022 і ось мої враження. Бекграунд: харків‘янин, 40 років, з автівкою, одружений, без дітей, жив на Тернопільсьскій у новобудові.

Плюси Львова:
— загальна атмосфера затишного міста, навіть полу-села: ніхто нікуди не бігає, всі спокійно спілкуються та ніхто тебе не напрягає. Особисто для мене це було важливо.
— добрі та відкриті люди, так, в них є трохи релігійної мульки, але мене це не дуже напрягало. Та ще люди досить неторопливі, якщо ви енергійна людина, то може це вас буде трохи дратувати
— маленький шматочок Європи в Україні, маю на увазі європейську архітектуру в великої кількості
— дуже багато є чого подивитись у самому Львові та в області: купа музеїв, нажаль деякі зачинені, але ті що відчинені — дуже цикаві, купа екскурсій із гідами містом та поза ним.
— дуже багато кафешек і ресторанів на любий смак, готують добре, якщо ви фанат їжі, то буде цікаво.
— є культурна програма, працюють театри та оперний зал, кожні вихідні є якісь концерти для молодді: джаз, регі, блюз, якась модненька попса та інщі. Звісно ж, західні зірки з концертами наразі не приїзджають, але з друзями відірватися вийде. Принаймі в мене виходило))
— в спальних районах все є: магазинчики, кафешки, палікмахери та інше
— громадським транспортом користувався декілька разів, начебто ок, але в автобусах чомусь неможна оплатити картою
— актуально: повістки видають тільки на блокпостах на в‘їзді у місто, в самому місті ніхто нікого не чіпляє, але війскових багато, гуляють містом та одпочивають у кафешках

Мінуси Львова:
— розбиті дороги, за винятком деяких проспектів де поклали новий асфальт. Пересуватись на автівці центром міста взагалі можливо, але адаптуватись до цього я не зміг, тому ходив до центра пішки))
— високі ціни на житло, причому такими вони стали ще до війни
— історичний центр занедбан владою міста, будівлі дуже красиві, але обшарпані та не відремонтовані

Це мабуть все, що спало на думку. У Київі я не жив, тому порівняти не вийде.
Бажаю удачі!

Зверни увагу на Івано-Франківськ

В б в наші смутні часи в першу чергу орієнтувалася на локації, де у вашої компанії є офіс з генератором та іншими вигодами. Або ж відразу пригледіла собі автономний коворкінг неподалік.
Так-то і Київ, і Львів мають свої недоліки та переваги. Справа смаку. Але не зайвим буде памʼятати, що Київ — дуже великий та різний. Лайфстайл на Позняках та Подолі буде дуже відрізнятися :)

Для мене Львів набагато кращий за Київ, навіть якщо не враховувати ризиків пов’язаних з ракетними ударами.

в передмисті Київа на голову падають залишки ракет, навіть більше ніж в місті. 20-40 ракет та дронів точно кожен раз летить на Київ, більшість збивається в передмісті. Якщо не хвилюють повістки то звісно запад буде спокійніший. Якщо хвилюють, то запад не варіант без знайомих або своєї квартири.

«Передмістя Києва» — це де? Вишгород? Буча, Ірпінь? Бориспіль? Софіївська Борщагівка? Передмістя у Києва зі всіх сторін, здається :)

Скрізь падає. Я живу в південній частині передмістя, в радіусі 5 км від мого будинку більше 10 прильотів

І що, від цього легше? Ті ж дрони з усіх боків летять. І їх переважно збивають перед містом. Київ цілий, а по області писали про 40 пошкоджених домівок

Зі всіх сторін і летить, навіть з південно-західної

Київ на особливому рахунку у орків, бомбардують ракетами та зграями мопедів. Наші хлопці молодці, здебільшого багато рашистського лайна знищують, але періодично місту дістається. Для оренди не брати 25 поверхові свічки, де все на електриці, без е.ен. зупиняється все обладнання будинку — тепло та водонасоси, радіатори холонуть, на високих поверхах немає води або ледве тече, т.к. тиску міста недостатньо добити на високі поверхи. Обов’язково з газом, т.к. тримати в хаті газові балони і намагатися приготувати на туристичній плитці — не найкраще задоволення. Уточнювати, чи працює інет у будинку під час блекауту, ідеал це GPON до хати. Зараз багато провайдерів ставлять акуми, але ще не всі.
Не знімати будинок ближче ніж 3 км до ТЕЦ, урядових, військових будівель, потужних енергорозподільних станцій і не лівий берег — під час тривоги без свого авто вам тільки світить влізти в набиту маршрутку або таксі за кінським тарифом. На телеґрам канали з «Повістки вашемісто» рекомендую не дуже вестись, ці канали створюються невідомо ким, і швидше за все, для нагнітання паніки та страху. Якщо там немає справжніх фото повісток то ці канали лайно для збору підписників.
Більш кращий варіант це передмісття, але точно не північ з Вишгородом — там поряд критичний об’єкт та ще ближче до бульбостана

Ще забув додати, подумати про план евакуації з міста, тощо Києву не пощастило з кількістю доріг, які забезпечують екстренний від’їзд, під час торічних подій 1-2 траси були дуже перенавантажені, а Житомирська була вкрай небезпечна, люди платили по 1000 грн за таксі до вокзалу, де влізти на евакуційний потяг міг тільки насийльніший

Езжайте в Киев, снимайте жилье в пригороде. Если есть машина, залейте полный бак и «банку» в багажник, всегда можно выехать до Львова и дальше)))
Рекомендую Вышгород или Борисполь.

всегда можно выехать до Львова и дальше .... Рекомендую Вышгород или Борисполь

Щось з географією не в’яжеться: щоб мати можливість у разі повторного наступу з півночі швидко виїхати на захід, краще вже десь в районі Вишневого чи Теремків селитись, а не на півночі чи взагалі лівому березі :)

Специально для «знатоков» географии и эвакуационных направлений. Я не знаю и не хочу знать чем вы занимались в начале влйны, но могу рассказать как и где проходили основные пути эвакуации населения и по каким дорогам, учитывая безопасность и время, инфраструктуру населенных пунктов проходило «движение» Одесское направленте было загружено до Умани, Ковель Житомир был закрыт от Киева почти до Ровно и Луцка Основное напра6вление это Киев Борисполь , Канев, Мироновка, Бердичнв а дальше кто куда — или Юг Молдавия Румыния или Север Польша.. Так что ..усем совьетчикам якие пересидели эти важки часи у мамки в селе... лучше сидеть как то очень спокойно.... Вам так ..зрозуміло...???

усем совьетчикам якие пересидели эти важки часи у мамки в селе

зовсім не за адресою :)

где проходили основные пути эвакуации населения и по каким дорогам

ну чомусь всі нормально виїхали саме через південно-західний напрямок, а ось з лівого берега так — доводилося людям робити величезний гак на південий схід, щоб переїхати Дніпро

Не пишите бред!!! И Житомирская и Ковельская траса была закрыта с 1 марта, все ехали на Умань. Потом стали закрывать участки Одесской дороги и ЕДИНСТВЕННЫЙ безопасный выезд остался или через Обухов или через Борисполь и Канев.
P/S
А вы лично в тот период ездили хоть куда то?

1 березня їхав Київ — Біла церква — Козятин — Вінниця, траса була вже більш менш не завантажена, в середньому десь 70-80 км/год можна було їхати

Ездили на четырех авто, наверно, до середины апреля два раза в неделю. По трафику движентя 70-100 км в час, только на Устилуг,там не было очередей и свободный пеший переход, наши пограничники с польскими волоньерами забирали группами от 5 человек. Обратно ехали Луцк — Житомир с Житомира на Сквиру, Белу Церковь, Обухов, Киев. Специально избегали центральных дорог. Ну а выезжали с Киева или через Обухов или на Борисполь, Канев это были самые безопасные маршруты выезда и с самым свободным трафиком, но после Белой Церкви или в сторону Умани или в сторону Бердычева трафик был плотный.

Житомирская и Ковельская траса была закрыта

а це що «південно-західний» напрям? я та мої знайомі/родичі їхали переважно ДО 1 березня (а чого було чекати? у квітні багато хто вже повертались назад), та їхали саме на Білу Церкву та Умань і далі. Не чув щоб хтось через Бориспіль їхав на схід, щоб потім повернути на захід

Еще раз, Киев-Борисполь-Канев-Мироновка-Белая Церковь а дальше Умань или Бердычев. И очень хочется услышать «Правдивый» рассказ о том как и кто то после 26 февраля свободно ехал по Варшавке или Житомирской дороге!!! Один вопрос- а как эти «путещественники» переезжали мост через р Ирпень около с Стоянка (Житомирская дорога) который взорвали 26 февраля и как переезжали два!!! взорванных моста около Бородянки по Варшавке?
P/S
Я смотрю чем дальше от 24 февраля, тем больше и экспертов и «участников» определенных событий.

Я бачу ви зовсім не читаєте те, що вам пишуть. Де я писав про Житомирську трасу? Біла Церква та Умань — це трохи інший напрямок.
Та й взагалі — як можна рекомендувати людині селитись на північ чи схід від Києва, коли ви ж самі й пишете, що виїзд був тільки через Обухів/Білу Церкву, які на південь по правому березі (захід) від столиці? Якщо ви вивозили людей регулярно з лівого берега через Бориспіль, й вам там був менший трафік, то що це дає людині, яка хоче у разі необхідності швидко виїхати один раз? Ще й шансів натрапити на забиті або пошкоджені мости через Дніпро, набагато більше, ніж те саме на менших річках (там тупо більше мостів та об‘їздів).

А ви «інтелектуал» з такими порадами. В час X бути залежним від мостів, де навіть під час аварії все тупо встає. І ще додати собі трафік з лівого берегу.
О 9 годині 24-го вивіз сім’ю через одеську, майже вільно було

Тут лише ваше рішення буде валідним. Київ — величезний і дуже динамічний зі своєю атмосферою руху, це комусь потрібно а комусь і ні. Львів же це таке собі місто зі запахом кави, де більше спокою.

Тому якщо абстагуватись від питання безпеки, надіюсь що війна не навічно, то вибираєте по суті між атмосферою руху або релаксу. Тобто що більше до душі.

Але любі переміщення можуть здатись невправданими із-за війни.

У Днiпро ще можеш поїхати ) Файне мiсто для молодого IТ-шника з автiвкою

З автівкою в Дніпрі дійсно краще, ніж у Львові, та і місто краще за багато інших в Україні (хоча в цілому — сіра діра з поганющою екологією), але з точки зору безпеки — краще Львів, а Київ — просто краще (тільки якщо не жити десь на висілках з запаркованими дворами).

Сіро і унило. Хоча я там не був ні разу, але мені Дніпро бачиться як Харків довоєнний (який теж дуже не подобається), тільки ще гірше.

Та ні — Дніпро у всіх аспектах краще, ніж Харків. Але і те, і те — совкова сіра дира

якщо по пунктах:
1) далі від русні
2) є широкий Дніпро, гарна набережна
3) відносно компактний та зручний центр, адже будувався як «сучасне місто», а не як «велике село»
4) стильні новобудови — в цьому аспекті Дніпро навіть кращій за Київ (практично немає отого бидло-барокко-стайл з 90-2000-хх, яким загажений центр Києва)
5) практично немає заторів на дорогах
6) в плані евакуації — є як мінімум 4 дороги в західному напрямку, а не одна «на Київ»

Плюсую, сам був у Дніпрі не раз. Незважаючи велику кількість совка, місто має досить приємну атмосферу, особливо в центрі. Приємно вразила сфера послуг.

зараз все ж ні, бо с Дніпра досить далеко до безпечних місць (лише на Захід). та в самому місті дороги зараз не ремонтують.

У Львові впринципі гуд. Коворкінги є, квартири на любий смак. Так, зі світлом трохи срака (навіть білі графіки задіюють), а якщо є єблофлоу і якийсь інтернет (в мене наприклад оптика not applicable), то жити можна. На вихідних можна піти почілити кудись. Мобілізація? Ну так, вона зараз всюди. Такий час, що поробиш. Спортзали теж є всякі — від Smartass до Sportlife. Прильоти? Та, є таке деколи. Але зате срані іранські дрони не долітають (правда єблорусь під боком і хз що чекати, але кажуть шо шанси малі)

Не долітають тому що не летять ) Вони усі на Київ пруть

В Спортлайф на героїв УПА краще не варто. Дуже часто поряд з ним папірці роздають. Взагалі спочатку потрібно дивитись по районам з повістками перед тим як обирати житло. Бо тут не зовсім ця ситуація рівна. Наприклад, на Сихові жопа з повістками, на Привокзальному постійно ходять, на Стрийській та Городоцькій на блокпостах часто роздають. Тому яб сказав що ситуація у Львові з повістками гірша аніж в Києві, але ракети не прилітають.

300 км до Білорусі — це все-ж не під боком.

в Києві since 2009. Більш-менш добре. І так, я теж з смт в Сумскій області, хехе.

Електростанція і павербанки є, можливість докупити ще — теж є.

Не скажу за Київ, але у Львові у Вас точно не буде світла 8 годин на добу. Якщо не пощастить з районом/будинком — це може бути і 16 годин на добу. Мобільний інтернет при відключенні — фікція. Оптику Вам пообіцяють протягнути лише якщо є технічна можливість (20-30% шансу) за 4-6 тижнів. Враховуйте все це, подумайте, чи зможете працювати за таких умов. Звичайно, якщо є трохи більше грошей на коворкінг з генератором, то все це не дуже важливо.

В мене режим зараз +4 −2, тобто світло є 6 годин на робочий день. Якось живу і прямо сильного дискомфорту не відчуваю. Плита газова.

Ну а то буде −8 підряд протягом робочих годин. Так зараз майже кожен раз.

У Львові важко знайти новобудову із газом. Там всі на електриці, тому якщо нема світла, то краще мати походний примус та запас балонів. Те ж саме стосується води та опалення.

Це рулетка. Я в кінці листопада на тиждень у Львів їздив, то мені здалось що то сяючий Лас Вегас пілся Києва з черговими обстрілами. Зараз у К краща ситуація, але К ціль номер 1, тому все може змінитись

А почему не Сумы?
Квартиру за 8.000 можно снять 3к в центре города, коворкинг есть крутой — www.instagram.com/p/ClQv95YJcDp — с генератором и старлинком, куча недорогих но хороших ресторанов — та же сеть фуди, повестки не выдают, да и ракеты не прилетают. Тернополь ещё можно посмотреть, но я там не был, ничего не могу сказать.
p. s. Какой кстати пгт?

Може тому, що там 25 км до кордону з рф?

Тому що я в Сумах прожив добру частину свого життя і зовсім не люблю це місто, як мінімум.

не по причине которая описана в этой статье случайно?
nemarov.com/?p=20014
rama.com.ua/sumskie-gopniki

З гопніками ні разу не стикався. А от з жахливими дорогами і сміттям — постійно. І в цілому там досить унило, живучи в 11 мкрн тяжко не засумувати))

В нульових там просто кишіло гопотою! Я там трохи жив, на хіміку, там взагалі торба :-)
Дуже багато приємних спогадів у цьому місті, зустрів там багато важливих для мого життя людей.

Суми — місто молоточників! :)

Ну так казали місцеві в 2000-х. У них там якась відома банда молоточників була, я так розумію з молотками «бігали» за район

Аааа. ну я не стикався, дякувати богу :-)

Як я вас розумію!!! У мене теща с Глухіва... Саме яскраве враження це кордон с рф «Бачевськ», і надпис на блоках — ...куплю русские рубли... . Такого «треша» я не бачив ні в якої частині Укоаїни!!!!

Тернопіль на жаль ніяк не розвивається. Прожив там перші 17 років свого життя, тепер щоразу коли приїжджаю — чим раз тим гірше. Всі зелені зони вирубаються, будуються незаконні будови, прямо біля озера. Всі сквери в мафах, новобудови не якісні і не красиві, центр міста в хаотичних жахливих вивісках. Мер Надал — найкорумпованіший популістичний вишиватник. В Тернополі ви можете бачити синьо-жовті будівлі, які всі в болоті і полущені, зате синьо-жовті. Єдина прикраса — це став і є кілька гарних закладів харчування. Перлиною міста є центральний ринок, кругом якого все крутиться. Якщо зайдете в приватні сектори міста — можете бути певні, що на 10 хат у 8 хтось з родини на заробітках.
Молодь або крутиться як може або планує виїзд в Київ/Львів/закордон.
Одні з найнижчих зп у країні, відсутність якигось компаній окрім найбанальнішого купи-продай, депресивненько, дуже провінційно і що найгірше — безперспективно.

Хіба, коли травень-серпень, коли сонячно, квітне і тепло, то навіть в такоу місці приємно чисто через погоду і природу(яку ще не прибрали з міста)

У вашому тексті можна замість «Тернопіль» підставити «Івано-Франківськ» — і все буде таке саме. Ну може хіба крім ринку

Навіть близько ні)
Звісно у всіх містах є свої проблеми і водночас вони схожі — це все одна країна Україна.
У мене до Тернополя більше сентиментів, бо я там народився) Але у Франику я був кілька разів у різних цілях і маю краще враження порівняно з останніми візитами в Тернопіль.
Трохи краще за Тернопіль абсолютно все. Більше гарних пішохідних зон, навіть набережна доглянутіша, поруч великий географічний ресурс — Карпати, в мирний час я б тут ще додав наявність аеропорта хоч якогось)

Більше інвестицій, значно більше тих же ІТ- компаній, цікавіші новобудови тощо.Здається навіть той же Промприлад (деталі не знаю), але виглядає перспективно, привабливіше для іневесторів та працівників тощо.
Є своя специфіка — той же мер від Свободи, ті ж каплички всюди, більш карпатська говірка (проте і в Тернополі, коли будете на касі, то почуєте «шішнайчіть» замість «шістнадцять»))

Був пів року тому в франику і десь 1.5 роки тому в Тернополі. Тернопіль набагато більш запущений, по особистим враженням.

Тернопіль чудове місто. І на мою думку недооцінене. Має достатньо всього щоб спокійно працювати та жити. Культурне місто. Файне місто.

Сумно за Тернопіль. Зміни в місті аж дуже мінімальні. Коворкінги, для різноманітнення роботи практично відсутні.

Не треба чекати, що суб’єктивну комфортність міста можна визначити якимось теоретичними розрахунками/показниками. І звісно знайдуться прихильники як Львова, так і Києва
Нажаль чи нащастя це можна визначити тільки якщо пожити 6-12 міс там і там

P.S.: Уже пів року обираю де жити, в Європі чи в Азії і ще досі не визначився. За теоретичними показниками Європа ніби краща. Але як поживеш там і там, то не все так однозначно. Тому поки в Азії

Будь ласочка опишiть враження про Европу та Азiю. Iжа, побут, що робити ввечерi/на вихiдних. Як там жiнками, чи мож зустрiти привабливу (чи тiкi зi своiм самоваром там можна)? Яке вiдношення до украiнця. Медицина, якщо захворiв слабо/середньо. Як там з грошима, чи норм знiмати? Чи мож вiдкрити рахунок та туди кешем накопичувати?

Дяка

Медицина там ок, але із лікарні вийдеш з резистентними бактеріями з 80% вірогідністю.

Упущен важный вопрос безопасности: нужно искать города, где повестки на улицах не раздают. Киев вроде как подходит под это определение.

Якщо в смт досі не зловили може там і безпечніше

Лол, везде раздают

повестки на улицах не раздают. Киев

t.me/kyiv_povestka

ох и помойка. Это тут постили «выдачу на метро троещинская»? Лучше поискать другие каналы если хочется увидеть раздают ли.

на метро троещинская

на троещинском Метро
магазин такой — МЕТРО Кеш енд Керрі на Троещине

говноканал типа «реального киева» для набива подписчиков

Мобілізація триває, немає таких міст, де це потенційно неможливо. В масштабах Києва то просто менше відчувається.

В Киеве уже 2 недели как раздают направо и налево

уже выписанные на имя получателя и с печатью?

Не знаю деталей, я не получала :D

Що Львів що Києв нажаль мразоти бомблять, може варто подивитись якісь средні містечка хоч в центрі хоч на заході країни, авто є, а значить можно до міста добратись за годину дві при надобності, все одно в офіси зараз ніхто не заганяє, працюй віддалено і далі.
Звісно треба узнати за електрику в цьому місті.

Та ну. Останній раз на Київ витратили 20 ракет, і були влучання, хоча оголошують, що збили всі. Так само і з шахідами. Львів безпечніший.

хлопці, ви так всі про СТО пишете, наче у вас авто там щомісяця буває)
а найкраща мийка, що я був в принципі — це у Львові Golden Point на Ткацькій 31 — так надраїли машину, що я пройшов мимо неї невпізнавши (до прикладу, на Luxwash так вміють, але значно дорожче і не завжди)

Якщо реально кожного місяця на сервіс треба — то це тільки якщо реально дрова, які розвалюються. Ну або якщо таксист з пробігом 10 тис км в місяць. Будь-яке нормальне небите свіже авто (до 5 років) потребує максимум 2-3 рази на рік сервісу (і це якщо їздити 15+ тис км в рік)

Там треба міняти мастило кожні 4-5 ткм, та і ви самі захочете приїхати на СТО не тільки за цим, бо ви в захваті від авто.

Яке в вас авто?

Я в своїй Альфа Ромео міняв кожні 7к, бо експлуатував нещадно. Ну і не тільки ж масло

Альфа Ромео

тоді все зрозуміло
власники цих низькоякісних фіатів зазвичай вимушені жити на СТО, поки не поміняють на нормальне авто

s5 b9,

скільки виходить обслуговування її за рік? (без палива маю наувазі)

А ну ясно ваг, анекдот про СТО все знают

Ну якщо ВАГ, та ще й імовірно біток, тоді як же ж без СТО :) Гадаю, що пишете «СТО», замість «сервіс», тому, що їздите в якісь гаражі, а не до ОД 🤔

Не біток й обслуговування на офіціалі — це вже добре :) Бо більшість мамкіних стрітрейсерів катаються на чіпованих битках чи бувших «бляхах»...
Але не думаю, що топік-стартер з смт на Сумщині має подібне авто і його потреби не задовільнить нормальний сервіс у Львові, а тим більше у Києві.

Щось математика не сходиться :) За таких вводних, там за 2 роки буде менше 40к всього — вистачить тільки на японський кросовок або пару таких же скучних бітків, і то, якщо харчуватись і жити в батьків... ;)

bmw f30, f32 по верхівці ринку, та ті самі s5 b9 зараз є такі, що після торгу віддають за 32к, але сумнівні, s3 8v, s4 b9,

Ну тоді точно треба жити біля гарного СТО і шукати другу роботу, щоб усе це оплачувати 😂

2109, Sierra якась і все таке

Це краще там в смт залишити й не волочити із собою :)

спортивні європейці при будь-яких обставинах будуть кращі ніж наші

Ага, особливо після того, як спочатку німці на них тисяч 150-200 по автобанах накатають, потім — поляки/чехи/румуни ще тисяч 100, і після того ті «хороші» європейці нарешті доїдуть до України :)

спеціально відкрив mobil.de, машин які відїздили більше 150 тисяч там 12, коли загалом їх 600.

А ціну ви там бачили на них? Від $40k за машини 2018 року з пробігом 100+ккм. Додайте таможку та доставку сюди, і скільки вийде ціна в Україні? А тут вище якраз до 40к пропонують таке купляти — це буде вже замориш :)

З можливістю на першому блок-посту хапнути повістку.

Я міняю мастило часто, їжджу багато, але все рівно це 3-4 рази на рік, а не кожного місяця.

та і ви самі захочете приїхати на СТО не тільки за цим, бо ви в захваті від авто

Так я в захваті ж від авто, від водіння, а не від копирсання в ньому — я тільки бензин заливаю, та іноді омивачку :)

95% водіїв мріють про спортивне авто

А в мене й не спортивне авто, і я не стрітрейсер, щоб мріяти про таке й чіпувати відра :)

. ну це дивно якщо реально 15 ткм. На роботу і додому? До війни їздив в рази більше.

Ну це якщо жити в ж..пі якійсь, щоб тільки на роботу кожень день їздити по 10-20км в один бік, то можна й більше накатати... Але навіть з поїздками по Європі майже кожен сезон в мене виходить 25-30 тисяч на рік: в середньому далека поїздка — це 3-4 тис км на коло, максимум 5-6, плюс до 1 тисячі в місяць «по місту»... Але так — я не з тих хто любить проводити час у пробках по декілька годин в день.
Але цього року все нестандартно, тому живу не у великому місті й накатав більше :)

ви реально упереджений, я засуджую стрітрейсинг і взагалі порушення ПДР. Арендував трек і навіть їздив за цим в Європу.

Це, зазвичай, роблять на дійсно спортивному авто, а не на повсякденному, тому й пробігів великих на них не буває

Ну вже не 15, це вже х2 і реальні цифри

Так я й пишу, що багато їжджу, і все одно на сервіс не частіше разу на сезон. А більшість людей їздить якраз тисяч 15, ну 20 в рік.

Ну це як раз про кейс на роботу-з-роботи. Пробігу пробки не додають.

Розкажіть мені за Київ, як там пробки зі «спальників» або взаглі Вишневого чи Броварів на роботу не додають пробігу :)

Бажаю вам відкрити світ авто, які приносять задоволення (так, до 5 років).
Там треба міняти мастило кожні 4-5 ткм

Таке собі задоволення по СТО кататись)

Я на своём Сенсе масло меняю раз на 10-15 т. км. До войны получалось где-то раз в год. Правда, другие ситуации бывали по части ремонта не раз.

Чувак, не натягуй сову на глобус. Це твоя особиста надрочка, і даааалеко не всім потрібна розвалюха з шильдиком, щоб сидіти з нею в сто половину часу.

у Києві загроза наступу не менша, ніж на Сумщині, тому краще Львів, а там і до кордону ближче, якщо що
а ще Львів — це місто-музей, української, розваг та кохання) звісно по-справжньому то все буде відчуватися тільки після нашої перемоги, хоча зараз там все одно трохи веселіше, ніж в Києві
щодо автівки у Львові — мені вона не була так потрібна як в Києві, бо місто маленьке і все під рукою + в певних районах добре розвинута інфра для велосипедів/самокатів (але то — з березня)

Ну, якщо ці ідіоти попруть через бульбостан, для нас це буде подарунком :)

Куди вони попруть? І куди вони дойдуть? Таке шось.

Хлопці, я — не військовий експерт, хоча більше того пам’ятаю, що багато хто казав так само, але прилітало...і прилітало боляче декуди по Києву (не кажучи про місячну окупацію міст і селищ під Києвом), то ж кожен вирішує сам в залежності від оцінки свого місцезнаходження та ризиків

у малому місті мене добиває нудьга і хвилюють перспективи повторного наступу рабсіян.

Якщо хвилює наступ то однозначно Львів.

Відносно нудьги, комфорту, то це більше від району міста залежить і що тобі треба.
Комусь треба в центрі коден вечір гуляти, комусть хватає торгового центру з кінотеатром на околиці

В текущих реалиях я бы поспрашивала в личках у знакомых, у кого как отключают свет на районе.
Из того, что я слышала — в Киеве безбожно отключают на левом берегу, на правом как повезёт, у меня на Соломенке сейчас раз в день на 4 часа, а иногда вообще не выключают. Опять-таки, это сильно зависит и от дома.
Имея эту информацию и прошуршав ресурсы по аренде, выбор бы уже стоял не Киев/Львов, а, скажем, район х Киева vs район y во Львове.
Учтите также если у вашей компании есть офис с генератором и хорошим интернетом, то есть смысл селиться недалеко от него или коворкинга, где есть свободные места и он в пешей доступности от дома.
Также не забудьте спросить у друзей, в каких районах точно не стоит селиться так как рядом критическая инфраструктура, по которой может прилететь.

Нагадайте, це ж ви були в евакуації і повернулися до Києва, бо там вам манюкюр не так робили? Здається зі світлом тоді проблем не було.

Какое отношение мой переезд в марте имеет к данной теме?

порада, як вибрати локацію під час евакуації. чи ні?

І що? Моя жінка теж не може жити без догляду за руками. Це що вам здається не нормальним? Це якось смішно. Дівчата вони завжди дівчата!!!

Нормально, але я не бачу цієї поради у Али, що потрібно шукати локацію, де задовільняють ваші косметичні потреби, а не тільки де є світло. Бо, якщо не помиляюсь, одна із основних причин, чому Ала виїхала з заходу — відсутність «достойнаго» манікюра.

Делать мне нечего по стране за маникюром ездить.

И где там написано, что я уехала ИЗ-ЗА ногтей?
Я написала, что уехала в Киев и там был нормальный маникюр.
И не влом же было искать некромеседж xD

а де я написав, що Ала поїхала із-за манікюру? Я написав, що це була «одна із основних причин». Так, що брехати не треба

Лол)) Буду знать теперь, что у меня ногти — «один из основных критериев» выбора места жительства))

теж думав, що лол, але ні :))) плакати хочеться

«Слышать» одно, а реальность другая, отключают всех абсолютно почти одинаково suspilne.media/...​lo-svitlo-minulogo-tizna
есть особо упоротые зрадофилы, которые считают, что именно их больше всех отключают, но это неправда

Переїжай у Вінницю тут файно)

Я був там більшу частину 2022 року. Місто гарне, але робити там більше нічого.

Але, як кажуть, світло вимикають по схемі 4-2, і сумарно виходить 16 годин без світла. Краще вже Київ, тут, зараз простіше зі світлом.

Брешуть, в основному зараз вимикають на 8 годин день и то не завжди

Дуже залежить від району, близькості до критичної інфраструктури, фази Місяця та якихось квантових факторів. В одному й тому ж будинку живлення може бути цілий день, а може і +2/-4 тиждень поспіль.

Обидва міста норм, тут більше залежить від твого лайфстайлу. В Києві буде більше всяких розваг і з авто буде комфортніше, в Львові більш беспечно

Варіанти «сваліть» не розглядаю принципово.

Не такий вже поганий варіант

Ото здорові потікали вже, на мобілізації на цих дядьок без сліз не можна дивитись, бо добра половина з хронічними.

хочу переїхати зі свого «смт» на Сумщині до великого міста
хвилюють перспективи повторного наступу рабсіян
Варіанти «сваліть» не розглядаю принципово.

Десь тут закрався конфлiкт)

Купити нерухомість? Ви здається переоцінюєте фінансові можливості фронтенд розробників з моїм рівнем досвіду :)

Невже пан айтішник не може піти в автосалон і взяти хоча б корейця за 15кбаксів? 2109 то жость.

-

Не може. Кредити дають хіба зараз?

Невже пан айтішник не може піти в автосалон і взяти хоча б корейця за 15кбаксів?

Формально адміни в ельдорадо теж айтішники)
Тому не всі можуть купити

Підписатись на коментарі