Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як просувати себе на роботі?

Уміння «продавати себе» на роботі є одним із ключових секретів кар’єрного успіху. Як це зробити?

Як зробити, щоб вас "помітили"?

82%
14%
4%
396 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Змінюю роботу,прокачую резюме на навички проходження інтервью. Просуватись на роботі можна все життя і просунутись до подяки, та флешку у подарунок. Ну і куди можно просунутись на галері, в інший кут? Весло ж те саме :-)

Если нет задачи дослужиться до ПМ-а нужно раз в год-два переходить из конторы в другую

Як просувати себе на роботі?

Треба брати на себе більше відповідальності і адекватно про це комунікувати, типу ця проблема на мені, онбордінг Васі на мені і т.п.
Пофіг який сліпий менеджмент, саме людина, яка успішно вирішує проблеми вище свого поточного рівня, буде промоутнута.

Уміння «продавати себе» на роботі є одним із ключових секретів кар’єрного успіху.

Я б сказав що це на співбесіді так, а робота != співбесіда.

Головне, щоб людина була промоутнута з підвищенням компенсації. А то буде, як з моїм колегою, якого в минулому році призначили техлідом, розширили зону відповідальності і додали гору нових обов’язків, а грошей докинути забули.

Ну нічого поганого в цьому немає, бо набрав на себе обов’язків, але ж це досвід, який якщо не зараз, то потім можна конвертнути в грощі. Влаштуватись працювати на гарні грощі техлідом набагато простіше вже маючи досвід техліда у резюме.

Ніт, влаштуватись це дуже пафосно сказано. Треба щоб тобі довірили проект. За Гаєм Кавасакі, венчурним інвестором з долини який працював в Apple команді Macintosh, це просто варіант підприємництва, тобто такий самий стартап, що і створення власної компанії. От просто так з вулиці не беруть на роботу ні техлідів ні навіть тімлідів, то швидше за усе просто назва для звичайного сініора буде чи треба сініор по сінтньорістій по типу Staff Engineer чи Principal Enginer. А техлід в такій системі матиме тайтл типа — Senior Solution Architect і тому подібне. Техліда або ростять в себе, або беруть виключно за рекомендаціями.

Дякую, згадав як наймались СТО, посміявся з вашого коментаря ))))))
Беруть з вулиці. І СТО, і техлідів, і тімлідів. Тому що або нема нікого по рекомендації, або грошей нема, або хочеться «усіх подивитись». Принаймні в стартапах так. Й усі рази коли шукали кандидатів, як раз дивились чи є в нього досвід СТО попередній.
А ось щоб цей досвід з‘явився треба вже як ви написали, щоб тобі довірили проект там де ти вже працюєш.

CTO з вулиці — це гра в тайтли. Скоріше за усе теж назва сініора який на офшор стороні сидить. Я от зараз такий «Solution Architect» на проекті, тільки наді мною ще три рівня архіткктів де власне є головний хто і є справді технічним лідом, і в мене є тімлід який старший за мене :) . А коли справа йде про головного технічного директора, буде дуже дивно коли це буде не один із співзасновників компанії або людина яка пропрацювала років 20 і їй вже власники довіряють як собі. А так воно і виходить з цією грою в тайтли коли в компанії по 7-8 CTO, по одному на відділ :)

Нє, це не гра в тайтли. Я говорю про реально найм людини, що дійсно відповідає за код, яка на рівні з CEO керує компанією.

буде дуже дивно коли це буде не один із співзасновників компанії або людина яка пропрацювала років 20 і їй вже власники довіряють як собі

Ось я про це й кажу. Буває таке, що саме така особа зникає, просто вже не цікаво й вона йде. Або тупо не витягує, поки компанія була маленька — норм, а далі щось вже «не йде», я таке бачив декілька разів.
Так, це не те, що ти зайшов на джин або доу, вбив «СТО», знайшов щось й пішов на співбесіду. Але конкретно про найм з вулиці — таке буває.

Ну і що то за такий CTO — якому «вже не цікаво». CTO чи просто технічний лідер має повноваження сказати — тут у нас не так — переробляємо, міняємо концепцію, архітектуру, технологічний стек і так далі. Не цікаво — це коли чувак на існуючий системі баги на проді фіксить від системи яку склепали нашвидкоруч методом «лял ляп і в продакшн MVP». І нічого з цією какахою зробити не може, бо жодних повноважень впливати на бізнес в нього нема. Я стверджую, що це галіма гра в тайтли де звичайному сініору замість грошей та повноважень тайтли навішують з генельскою папахою і еполетами. Ще можуть і ваше високо-благородіє називати, аби тільки не платити по ринку.

От просто так з вулиці не беруть на роботу ні техлідів ні навіть тімлідів,

Влаштовувався і тим і іншим)
Відкрию секрет, на роботу навіть архітектів беруть за спввбесідами)

Лиска архітект і технічний лідер програми чи портфелю, тобто людина яка має право на прийняття стратегічних рішень, це далеко не одне і те саме. В аутстафі так і взагалі отримай кишеню ширше, це буде людина клієнта.

Погано те, що посаду він отримав менше року назад (у квітні) і в нього тоді очі горіли, а зараз він вже явно втомився від проекту і додаткових обов’язків, які на нього повісили. Вже говорить про можливе звільнення.

Відбудеться рокіровка кадрів і усім людям на нових посадах вже платитимуть більше (навіть якщо не цю посаду прийде гірший співробітник, для якого та сама ЗП буде за щастя)

Гроші треба бізнесу заробляти, та і все. Причому це має бути видно на якихось метриках: ось, значить, моя ідея, ось я її зробив, ось ми її викотили в реліз, і ось у нас, наприклад, впав даунтайм в два рази чи прийшло 10к користувачів.
І, якщо у вас в проєкті немає метрик, то першим ділом треба зробити їх, а вже потім фічі і багфікси, бо без метрик ніхто не виміряє, наскільки стало краще, а значить ваш внесок ніхто не побачить.

Як людина, яка прожила відносно немало вже, і змінила ряд робот.
Бачу закономірність.
У 99% випадків — треба вміти гарно пі...болити та робити так, що б навіть малі досягнення були помітні керівництву.
Причому кваліфікація, проф навички та хард скіли можуть бути посередніми

В Долині це називають робити hig observability task, тобто ти робиш щось таке, що дуже подобається керівництву на питання перспективи. Якщо ти робиш скажімо сапорт легасі, твоя затребуваність на ринку праці меньша, відповідно і зарплатня в тебе меньше і переговорна позиція значно слабша тільки щось скажеш — покажуть на двері, йди шукай іньший проект на COBOL чи Visual Basic якщо знайдеш. Так народжуються мідли із 10 роками досвіду (нажаль особисто знаю декількох таких і їх більше за 5). Безумовно виходить чистий бізнес і чиста політика. Що робити — за книгою Гордона Мура — «В середені Торнадо», або hig observability — або допобачення бо це виходить просто в пусту втрачений час. А час як не дивно коштує дорожче за гроші, просто коли ми втрачаємо гроші ми це розуміємо одразу, а коли час — значно пізніше.

Ой вей. Найголовніше — це вміти говорити правильні речі — ті, які будуть медом у вуха вашому ліду чи менеджеру чи хто там у вас.

Особливо нікуди розти, навіть сто в переважній більшості отримують не набагато більше ніж сіньйор помідор, якщо вірити статистиці на доу.
Звичайно, все не так просто. Але і дупу ріати тоді треба набагато більше. Зростання доходу на такій позиції не компенсує той рівень енергії, який треба витратити.

Нормальні CTO, ті які не за лискою яку клієнт надав техліду щоб тому не образливо було, взагалі ніде не пишуть скільки заробляють — за них різні Forbs то рахують і пишуть. Їм ніколи, проекти а коли вільний час то дозвілля. Там і середне важко вирахувати, комусь 100 мільйонів на рік компенсації і ще є дивіденди з акцій та таке іньше, а в когось усе пішло на виплату електрики, що він майнив ефір і жує мівіну з кип’ятком один раз на день. У обох лиска — CTO.

Потрібно, щоб те, що ви про себе розповідаєте збігалося за результатами з репортами РМ-а та перформанс-рев’ю.

десь я вже це читав, на стіні якоїсь галери)))

Ну пишуть мантру, ніхто же не напише — вміти робити бізнес, крутитись та вивретатись, обходити конкурентів, використовувати партнерів і таке іньше. Хочете знати як — беріть приклад поведінки з Ілона Маска, Джефа Безоса, Марка Цукерберга, Біла Гейтца та Джона Рокфеллера. Авжеш HR відділ пише мантри — щоб мотивувати робити на роботі співробітників саме ті речи які їм потрібні від найманих працівників. За великим рахунком — працювати самовіддано, без вихідних 24/7, брати на себе усі ризики і усі задачі, платити по усіх витратах із власної кишені і ще і доплачувати за велику честь на власника працювати. Звісно так воно не працює — підвищуватимуть тих хто зрозумів, що треба для бізнесу — тобто для заробляння грошей. Скажімо в аутстафінгу — це забілити якомога більше людей, бажано джуніорів та мідлів якнайдовше. Саме таким чином контора заробить максимально великі прибутки. Що треба для цього — щоб клієнт надавав усе нову і нову роботу — відповідно для цього, треба робити щось таке що є в конкурента клієнта — а у самого клієнта цього нема і людей які це можуть робити теж нема. Те саме з продуктом і так далі. Виходимо к простій формулі — робити роботу максимально затребувану ринком. Зараз це: AI/ML, claud computing, dev ops, mobile. Інші до пенсії так і будуть джуніорами якщо вчасно не підуть.

Слушний список.
Також звертаю увагу що скіли у цьому списку на 5-му місці, а командність взагалі на останньому. На першому — зв’язки.

Ось ще 10 років тому мені автоматично додавали зарплату — хоч я навіть і не просив:
dou.ua/forums/topic/6344
А зараз мабуть на великих галерах ИИ вирішує кому підвищувати. Отже усі спроби вийобуватись та лизати гепу — марні.
Якщо ви справді незамінний — то будуть піднімати самі, без нагадувань і можна не боятися що скоротять чи оштрафують.
За це мене не дуже любили усілякі молоді менеджери — бо що вони мені зроблять? Більше грошей дадуть? — так із моєю зарплатою +500 то не гроші і не премія — навіть не помітиш що більше впало на карту. А +5000 ніхто не дасть — навіть клієнт розуміє що це не прибутковий проєкт, а легасі. Кращої роботи на гнилому проєкті — нема, увесь час проданий клієнту — мотивувати цікавими тасками не вийде. Лякати звільненням — так я і так вже роками у черзі на ротацію з цього проекту. Тільки хто ж мене відпустить?
Хоча якщо бажаєте саме кар’єрного росту — то треба правильно обирати галеру! На деяких існує дуже багато «личок»: не просто джун — мідл — синьор, а якийсь «синьор — консультант», «синьор — принципал», «синьор — гуру» і т.і. Тобто навіть синьору є куди рости, сидячі на одному проєкті.

більше 10 років тому і мені так додавали, з 300 до 350 $ це було не скадно :)

Ну на 300 я прийшов на першу роботу 20 років тому. Але так: 10 — 20 % на рік зазвичай накидують автоматом. Бажаєш більше — треба скакати по галерах.

З кожною тисячею зп (в місяць) все складніше отримувати оті +20% автоматом.
Якщо джуну через рік роботи на 1000$ досить легко накидають +200$, то сеніору до його 5000$ наврядчи через рік роботи докинуть +1000$

Підписатись на коментарі