Як стати самому собі інтернет провайдером?

Вітаю! Хто знає, можете пояснити у загальному, як працюють інтернет провайдери, яке обладнання їм потрібно. Знаю, що існує чимало технологій для цього. Проте хочеться дізнатися як все працює хоча б на максимально примітивному рівні. Цікаво, чи можна за якісь більш менш адекватні гроші стати інтернет провайдером самому собі.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Стати провайдером — щоб що?
Яка проблема вирiшуеться?

У меня 20 портов из 40 пока сводны могу кинуть линк соседу с стать провайдером

а нащо такий монстр в приватному користуванні?

Этим вопросом надо было задаваться 30 лет назад.

Яки всі так думали, то ми б жили зараз в кам’яному віці

20 лет назад я сам локалку в доме строил. Не было вообще никого.

Це дуже просто, треба всього лиш:
— Домовитися з магістральним провайдером (ціни я навіть приблизно не знаю, але чув щось наче щомісяця фіксед прайс + оплата за трафік)
— Знайти приміщення для обладнання
— Підготовити приміщення — розвести проводку, встановити кондиціонери, зробити гідроізоляцію і тому подібне
— Створити проект ВОЛЗ, його ще сто разів доведеться коректувати з причин які я вкажу нижче
— Вияснити як прокладати оптику — наприклад орендувати кабельну каналізацію у Укртелекома, орендувати стовпи у ДТЕК, кидати по кришам домовляючись з ЖЕКами та ОСББ. Може бути все одразу
— Домовитись з ЖЕК та ОСББ будинків де буде обладнання/послуги
— Домовитись з ДТЕК щодо постачання електрики на обладнання в будинках
— Закупити провайдерське обладнання, що саме та скільки не підкажу, але навіть в маленькому місті сума може бути непідйомною для сіньора
— Закупити інструменти, наприклад рефлектометр, зварювальник оптики, всякі тестери, обжимки, драбини, електроінструмент, газові пальники і ще 100500 дрібниць
— Найняти людей що будуть працювати, навіть якщо інет тільки для себе любимого, то задовбетесь особисто чергувати за моніторингом обладнання, бігати шукати обриви і т.п.
— Прокласти оптику, це доволі довгий і дорогий процес, знайти норм підрядників важко, в ідеальному випадку треба навчити своїх же працівників все робити чи наймати досвідчених (хоча б одного щоб навчав)
— Змонтувати і підключити обладнання, встановити весь софт
— Створити і підтримувати склад з розходниками типу кабелю, розʼємів, роутерів, запасного обладнання, бурів для перфоратора, тощо та слідкувати щоб не скомуніздили
— Нарешті підключати абонентів

І це лише грубо накидана технічна частина, я не торкався юридичних, бюрократичних, маркетингових, організаційних і інших аспектів

Домовитися з магістральним провайдером

следующий топик от ТС: «как стать магистральным провайдером? На максимально примитивном уровне только»

Тихіше, а то наступний крок це конкуренція із Ілоном.

Помещение не надо. Достаточно четверть стойки орендовать.
Люди тож не обязательно.
Как и склад.
Какой-то у вас список как не надо делать

Помещение не надо. Достаточно четверть стойки орендовать

Залежить від локації, за межами облцентрів не факт що можна знайти таке

Люди тож не обязательно

Ага, святий дух буде все робити

Как и склад

І бігати кожний раз в магазин за кабелем і всякою фігнею по роздрібним цінам

Какой-то у вас список как не надо делать

Кажу зі свого досвіду прокладання і експлуатації мереж провайдерів

Если не можете найти, возможно вам и не надо.
Ну у меня есть опыт развертывания с нуля провайдера, без всего вот этого.
делать будете вы, естественно
Вообще сначала надо клиенты, а потом склады и личное помещение.

делать будете вы

Тоді якість сервісу буде ніяка, в порівнянні з тими у кого є хоча б пару людей

Вообще сначала надо клиенты
я не торкався юридичних, бюрократичних, маркетингових, організаційних і інших аспектів

Starlink, трохи бюджетніше DataGroup/SkySat+.
Якщо ти хочеш незалежний від наземних провайдерів інтернет.
Потім кидаєш із роутеру лінк сусіду і опа — ти провайдер
Я коли у селі жив ми так усю вулицю законектили, правда потім електрики по руках надавали за те що використовували їх стовби для своїх кабелів.
Із обладнання тоді був списаний на моїй роботі комп, колега ще спер із своєї роботи свіч. Коннект був через супутник прийом, dial-up передача, карта SkyStar єдине що купили. Кабелі закуповували самі абоненти.
Зараз мій «партнер» там залишився і вже є повноцінним легальним провайдером. Усе село оптикою обвів.

Головне питання — а нахіба? Що ви хочете отримати в кінці?
Інтернет провайдер — то не лише гроші на обладнання, а й на ліцензію надання послуг і ще багато нудної бюрократії...

news.ycombinator.com/item?id=13688595
startyourownisp.com
не думаю що в Україні це зараз вигідно. Кого Ви будете підключати?

Зараз той, хто зможе забезпечити безперебійний інтернет без світла, може легко перетягнути до себе більшу частину абонентів тих провайдерів, які ігнорують цю проблему. Це реально клондайн для тих хто може вкласти трошки грошей в побудову нової енергонезалежної мережі.

Так кажете наче побудувати мережу це тиждень часу. Та і по баблу сумнівно — вкладешся, а потім світло перестануть вимикати і більшості буде пофіг на твій gpon, підуть туди де дешевше.

Навіть якщо війна зупиниться прям зараз електромережу відновлювати будуть ще мінімум рік. Ну і ті кому безперебійний інтернет важливий не будуть заради економії в сотню гривен переходити з надійного перевіреного інтернету на інший стрьомний.

ті кому безперебійний інтернет важливий

вони вже в більшості вирішили цю проблему, ну або думають що вирішили)

Та тут в сусідніх топіках народ жаліється що ніфіга не вирішили.

тоді треба починати з кастдева)

Ви погано знаєте типових клієнтів, яких набагато більше ніж айтішніків, вони готові перебігти за абонплату на 10грн/місяць менше чи халявний роутер. До того ж їх не дуже хвилює безперебійність, та ж комбінація павербанк+шнурок до роутера для них «ой сложна, я і без інета посижу»

Звісно контингент усюди різний. Але де я живу в наш будинок вже третій провайдер заходить з оптоволокном.

Підписатись на коментарі