Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Вивід валюти за кордон через Stripe/Square/etc

Доброго дня спільното

Думаю, не одного мене лякає тримати вагому сумму валюти на рахунках українських банків. Зрозуміло, що треба донатити на ЗСУ, волонтерам, ітд, але якісь власні збереження все одно є, і мають бути.

А зарплата — в валюті. І мені, як, думаю, і багатьом, дуже не подобається втрачати 10-11% на ковертації USD->готівка UAH->готівка USD. Врешті-решт, це чесно зароблені а не вкрадені гроші, за які сплачено всі податки.

Пересилати кошти за кордон зараз заборонено НБУ. Тобто, на умовний Wise не можна просто «скинути» гроші. Є мутні схеми з криптою, але то таке.

І оце вже з місяць виношую в голові ідею, та не знаю чи враховую всі можливі проблеми. Пропоную цю ідею і обговорити

Суть: НБУ не забороняє платити карткою онлайн, навіть у закордонних магазинах. Більш того, курс в такому разі близький до офіційного (декілька днів назад в мене знімався платіж за хостинг, по курсу 37.43. Тобто десь +2% від курсу продажу. Виникає питання — а шо якщо зареєструватись на будь-якому сервісі на кшталт Stripe, який дозволяє чаржити візу/мастер-кард? Зазвичай там коміссії на рівні до 3%. Вийде наступна послідовність: продаєм валюту в українському банку (інакше ніяк) -> купляєм щось сам у себе за кордоном (втрачаєм 2%) -> виводимо гроші з сервісу на той же Wise, чи якийсь інший банк.

В результаті маємо 5% втрат, і гроші на закордонних рахунках.

Як гадаєте, є шанс у такого способу?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

На скільки знаю, Страйп просто так не відкриєш, потрібро мати компанію, щоб на неї можна було вивести.
У мене є компанія в США, я отримую кошти на Страйп (комісія не завжди 3%), ще від країни з якої платять залежить (чесно кажучи з Україною якось не перевіряв, тут кожен може на приват чи моно грн закинути), далі ці гроші потрапляють на рахунок компанії в банку Меркурі. З Меркурі плачу на пряму на свій доларовий рахунок в приваті, при цьому знімає 15 дол. комісії за платіж і приват якусь невелику комісію має, замовляю у відділені $ і забираю кеш. Так, якщо з України платити мабуть вийде дешевше 10%, але на скільки?
У Вашому випадку, якщо у Вас немає страйпу, потрібро ще якогось посердника шукати, який візьме свою.комісію і вийде те ж саме

є легальний спосіб через 3 міс конвертаційні онлайн депозити
1хв як поповнити Interactive Brokers з Моно/Приват через Wise/Revolut/Zen лютий 2023
youtube.com/shorts/CHgiSzFjjNs

а страйп до якого рахунку ?
там же чекінг

Не спробуєш не дізнаєшся) але підпишусь під топіком, цікаво почути думку інших

Використовуй конвертдепо. Валюту продав, на депозит купив, через 3 міс готівку забрав. Всі довольні. Або за +1% можна на WISE і далі куди завгодно.

через 3 міс готівку забрав.

Ну, 3 місяці це нефіговий такий горизонт планування, в часи повномасштабної війни. Якщо вибирати «зараз за 10%» або «через 3 місяці, за 0%, чесно-честно, давай сюди гроші» — я скоріше виберу «зараз за 10%»

через 3 місяці буде 0% тільки у моно, приват чарджить 2% за п2п переказ з валютної картки

Підписатись на коментарі